Hygiena

Pravdy a mýty o tampónoch

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj pri dlhšom dennom používaní sa vyskytujú prípady nesprávneho používania hygienických výrobkov počas menštruačného cyklu. To vedie k rôznym zápalovým procesom, toxickému šoku, alergickým reakciám, ktoré sa v konečnom dôsledku môžu vyvinúť do problému, ako je neplodnosť.

Jeden z mýtov spojených s ženskými tampónmi tvrdí, že čím viac je jeho absorpcia, tým dlhšie môže byť v tele. Dlhodobé používanie hygienických prostriedkov v skutočnosti vedie k narušeniu sliznice pošvy, vzniku mikrotraumat a otvára bránu do vstupu závažných vírusových infekcií (herpes, papilomavírus, stafylokokové, streptokokové, intestinálne).


Veľmi často, ženy, vkladanie tampón do pošvy, sa obávajú, že keď je odstránený, vlákno môže zlomiť. Obava, že sa stratí cudzie teleso a bude musieť byť chirurgicky extrahovaná, je neopodstatnená: sila struny, ktorá je viazaná na tampón, udržiava hmotnosť na 5 kg.
realita

Jednou zo závažných chýb, ktoré pacienti robia, je to, že najviac objemné ženské tampony sa posielajú na miesto, kde sú úplne zbytočné. So skromným, bezvýznamným krvácaním je lepšie používať hygienické vložky. Nemali by sme zabúdať, že výmena tamponov je potrebná každé dve hodiny, bez ohľadu na počet kvapiek.


Ak sa žena cíti trochu zle, slabosť, zimnica, horúčka, pri použití tamponu, je lepšie ho odstrániť, aby sa zabránilo toxickému šoku. Infekčné komplikácie proti takémuto stavu nie sú zriedkavé medzi ženskými ochoreniami. Pre nositeľov zápalových procesov, eróziu krčka maternice, je prísne zakázané používať tampony, pretože zvyšujú infekciu.
Niektorí veria, že tampon by mal byť odstránený pri každom močení. To nie je najmenšia potreba, ale pri použití toalety, a to najmä na verejných miestach, ruky by mali byť umyté pred a po zákroku.


Vždy môžete nájsť vhodnú možnosť. Koniec koncov, dnes existuje obrovská paleta ženských hygienických tampónov.


V lekárňach a obchodných reťazcoch často nájdete dámske tampóny s fytoterapeutickým účinkom, ktoré majú liečivé účinky proti erózii, rôznym hubovým chorobám, drozdom, cystickým formáciám, hemoroidom a problémom s močením. Takéto hygienické výrobky môžu spôsobiť nielen alergické reakcie, ale aj chemické popáleniny. Okrem toho je použitie tampónov, aj ako profylaktických činidiel, mimo menštruačného cyklu neprijateľné.

Mýty o tampónoch

Tampony sú schopné chrániť po dobu 8 hodín. Ako hovorí reklama, tampóny ťa ochránia osem hodín, ale v skutočnosti skutočná ochrana trvá presne tak dlho, ako absorbujúci materiál dokáže absorbovať. Pri silnej menštruácii bude ochrana tampónov trvať len asi jednu alebo dve hodiny. V nasledujúcich dňoch sa tampón ťažko odstraňuje, pretože pre suchý tampón je ťažké vyjsť rovnakým spôsobom ako tampon nasýtený krvou.

Nemali by ste spať s tampónmi. V skutočnosti, ak používate tampony správne, sú úplne bezpečné ako počas bdelosti, tak aj v čase, keď spíte. Zvyčajne je krvácanie v noci menej hojné, a preto stačí, aby ho niektoré ženy vložili pred spaním a ráno ho vyčistili. Pomocou tampónov, môžete dobre spať celú noc, bez toho aby ste sa báli prevrátiť, ako je to v prípade tých, ktorí používajú vankúšiky. Ak máte obavy z úniku, môžete tiež nosiť tesnenie.

Mýty o tampónoch

Ak je aplikátor roztrhnutý, tampon sa nedá odstrániť. Áno, aplikátor sa môže roztrhnúť, ale to sa stáva veľmi zriedka. To sa zvyčajne stáva, keď žena používa tampóny neznámych lacných značiek, ktoré ušetria na kvalite výrobku. Ale ak sa to ešte stalo, potom by ste nemali paniku! V podstate tampon nie je ťažké dostať prsty. Aby ste to urobili, stačí si umyť ruky a byť v rovnakej polohe, v akej ste boli, keď ste vložili tampon, opatrne ho vyberte. Ak sa to vôbec nedá urobiť, mali by ste sa v ten istý deň poradiť s lekárom.

Panny ženy nemôžu používať tampony - to je tiež všetko mýty o tampónoch, Sex nemá nič spoločné s tampónmi. Mnohé matky sa snažia chrániť svoje dcéry pred všetkým, čo je zavedené do pošvy, ale to všetko je len "babička príbehy." V skutočnosti, panny môžu tiež používať tampóny, pretože tieto dievčatá majú tiež dieru, cez ktorú prechádzajú menštruačné a iné sekréty. Ako viete, pomocou tamponu môže dievča poškodiť hymen, ale môže sa to stať aj kvôli akémukoľvek športu alebo gymnastike, ako aj iným aktivitám. On môže tiež len natiahnuť plevy. K tomu lekári radia pannám, aby používali tampóny, ktoré nie sú zväčšené na šírku, ale na dĺžku.

S hlbokým úvodom môžu byť tampony „stratené“ vo vnútri. Otvorenie krčka maternice na konci vagíny je v porovnaní s tamponom veľmi malé, a preto ním nebude prechádzať a nebude „stratené“ vo vnútri ženy. Vaginálne steny držia tampón na mieste.

Tampon môže vypadnúť. Pri správnej inštalácii tamponu ho svaly okolo vchodu do vagíny držia na svojom mieste, takže nevypadne.

Je škodlivé používať tampony?

Použitie tampónov alebo vankúšikov závisí hlavne od osobných preferencií každej ženy. Niektoré dokonca používajú vankúšiky s tampónmi pre väčšiu ochranu pred únikom. Tampón je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov, s ktorými sa vykonáva veľké množstvo výskumov na overenie úplnej bezpečnosti týchto výrobkov. A pred predajom musia prejsť všetkými potrebnými testami a bezpečnostnými predpismi.

Vysoká absorpcia tampónov bola spojená so syndrómom toxického šoku. TSS sa najčastejšie vyskytuje u žien, ktoré už dlho používajú tampóny bez toho, aby ich zmenili na nový. TSS je jediná choroba priamo spojená s používaním tampónov.

V skutočnosti strach z používania tampónov pochádzal z obdobia, keď sa prvýkrát objavil a identifikoval syndróm toxického šoku, aby sa zabránilo tomu, že budete potrebovať častejšie meniť tampony a správne ich zavádzať.

Teraz poznáme celú pravdu a mýty o tampónoch , môžete bezpečne vybrať metódu, ktorá je pre vás najvýhodnejšia.

Aká hrôza

Hlavný zdroj strašidelných príbehov o tamponoch - fóra o ženských stránkach, kde sa nachádza najviac neuveriteľná verzia:

 • zavedenie tamponu je plné synkopy a pre panny - strata neviny,
 • používanie tampónov mladistvými vedie k masturbácii a promiskuite,
 • muži nerešpektujú dievčatá, ktoré používajú tampóny
 • tampon je vynikajúca antikoncepcia.

Pokročilí odporcovia tamponov uprednostňujú použitie lekárskych argumentov, argumentujúc, že:

 • erózia krčka maternice, endometrióza a zápalové ochorenia panvových orgánov - priame následky používania tampónov,
 • tampony sú impregnované adsorpčnými chemikáliami, ktoré erodujú sliznicu,
 • tampon upcháva vagínu ako korok, čím zabraňuje vytečeniu krvi,
 • Použitie tampónov zvyšuje riziko pohlavnej choroby a môže spôsobiť problémy s koncepciou.

Je pozoruhodné, že väčšina týchto vyhlásení nevydrží žiadnu kritiku a je smiešna kvôli ich zjavnej negramotnosti. Ale čo sú tampony naozaj? Čo je s ich používaním spojené a ako sa proti nemu poistiť?

Ako to všetko začalo

Prvé tampony, podobné moderným, boli vytvorené na začiatku 30-tych rokov americkým lekárom Earlom Haasom, pravdepodobne na žiadosť jeho manželky. Vynálezom bola vata zabalená v gáze. Výrobok bol pomenovaný Tampax (z angličtiny. Tampon balenie - tampon a balenie). Ani aplikátor, ani reťazec prvých tampónov neboli. Osud novosti bol spočiatku smutný: Americké monštrum Johnson & Johnson sa o to nezaujímalo a patent bol predaný na stranu. Priemyselná výroba tampónov začala v roku 1936. Teraz vlastníkom značky Tampax - spoločnosti Procter & Gamble, a Johnson & Johnson od roku 1950, propagovať alternatívnu značku tampónov "o.b.".

Za posledných 70 rokov sa tampony zlepšili, hoci sa zásadne nezmenili. Objavil sa: čipka vložená do tampónu, aplikátor, hodvábna vrchná vrstva, uľahčujúca zavedenie. Tampony sa začali deliť stupňami absorpcie - mini, normálne, super, super-plus. Esencia zostala rovnaká: tampón je vyrobený zo zmesi špeciálne spracovaných a bielených prírodných vlákien - bavlny a viskózy, lisovaných do valca s určitou hustotou. V zložení tampónov nie sú žiadne chemické zložky. Mimochodom, mimochodom, z vankúšikov naplnených látkami, ktoré premieňajú kvapalinu na gél a môžu spôsobiť podráždenie sliznice s priamym kontaktom.

vlastne

Na tému identifikácie potenciálneho nebezpečenstva tamponov sa uskutočnilo množstvo výskumov, ktoré zaplatili výrobné spoločnosti aj nezávislí, vrátane tých, ktoré zadali regulačné a certifikačné orgány v Rusku av zahraničí. Nakoniec sa ukázalo, že pri správnom používaní:

Alternatívne hygienické výrobky

Alternatívou k tampónom a vankúšikom je menštruačný kalíšok. Výrobcovia tohto nástroja tvrdia, že bol vynájdený a patentovaný v roku 1932 a moderná verzia, veľmi podobná vaginálnej antikoncepčnej membráne, v roku 1970. Šálka ​​je vyrobená zo silikónu - bez latexu, parfumov, farbív - a keď je vložená do pošvy, zbiera tečúcu menštruačnú krv. Výhody šálok sú opakovane použiteľné - umyť a znova obliecť, hygiena - baktérie sa na silikóne nezvyšujú, spoľahlivosť - hrany šálky sa držia na stenách vagíny, vytvárajúc tak vákuum a poskytujú úplnú ochranu. Veľkí výrobcovia hygienických výrobkov nevyrábajú šálky, ale tieto zariadenia boli testované špecializovanými agentúrami, napríklad americkým FDA. V Rusku nie sú šálky certifikované a nepredávajú sa. Domáci gynekológovia nechcú hovoriť na tému o ich užitočných vlastnostiach a potenciálnych nebezpečenstvách, poukazujúc len na to, že ak by bol tento nástroj skutočne tak pohodlný, spoľahlivý a nadradený všetkým ostatným, získal by už svetový trh. Cena jedného šálky je asi 40 dolárov.

- tampóny neinterferujú s prúdením menštruačnej krvi a nemôžu vytvárať efekt zátky - keď je tampon úplne nasiaknutý, krv cez neho prechádza a voľne tečie von,

- tampóny nie sú príčinou zmien mikroflóry pošvy a zvýšenie počtu baktérií - zmeny v zložení vaginálneho prostredia sú spojené so samotnou menštruáciou, zloženie tamponu (bavlna, viskóza alebo ich kombinácia) tiež neovplyvňuje vaginálnu mikroflóru,

- tampóny nevedú k prasknutiu hymen - diera pre odtok krvi v ňom je dostatočne veľká (asi 1,5 cm) a samotná membrána je počas menštruačných dní celkom elastická. Absorbujúca vlhkosť, tampon sa zväčšuje prevažne na dĺžku a po odstránení tiež nemôže viesť k strate panenstva,

- tampóny nie sú príčinou „škodlivých“ sexuálnych návykov (ak sa správne podávajú, tampón sa nachádza v zóne receptora chudobnej na vagínu a vôbec sa necíti, to znamená fyzicky sa nemôže stať provokatérom erotických pocitov),

- tampóny nespôsobujú endometriózu, eróziu krčka maternice, neplodnosť a neovplyvňujú trvanie cyklu a samotnú menštruáciu. po druhé, tampón nie je v priamom kontakte s maternicou, ktorá sa tiež dokonale prispôsobuje a je dostatočne chránená, po tretie, trvanie cyklu závisí od fyziológie ženy, jej hormonálneho pozadia, štruktúry tela a zdravie, hmotnosť a iné vnútorné faktory, a nie vôbec od toho, či je malá vata vložená do vagíny niekoľko hodín, t

- tampony sa nemôžu dostať do samotnej maternice, navždy uviaznu v tele alebo sa „stratia“ - s miernou svalovou námahou (najlepšie sedí na záchode) tampon, ktorý je príliš hlboko zasunutý (ak je nasýtený sekrétmi) vyjde, aj keď sa šnúra odtrhne ktoré je mimochodom takmer nemožné, pretože kord odoláva zaťaženiu do 5 kg a je pevne prišitý do tampónu po celej dĺžke.

predchádzanie nehodám

Väčšina gynekológov je toho názoru, že používanie tamponov je úplne bezpečné, podliehajúc jednoduchým pravidlám:

 • umyte si ruky pred a po zavedení tampónu,
 • zmeniť tampon najmenej 4-6 hodín
 • zaviesť elegantne a do pohodlnej hĺbky tampon,
 • neodstraňujte tampón pred jeho namočením
 • nepoužívať tampony na absorpciu iných vaginálnych sekrétov ako menštruácie,
 • Nepoužívajte viac absorpčných tampónov, ako je potrebné.

Lekári sa však domnievajú, že nestojí za zmienku o nespornej ideálnosti tamponov absolútne pre každého.

 • u niektorých dievčat neumožňuje štruktúra hymen použitie tamponu alebo jeho použitie je nepohodlné. Na tomto mieste sa musíte poradiť s gynekológom,
 • niektoré ženy (najmä tie, ktoré užívajú perorálnu antikoncepciu) sa sťažujú, že tampóny vysušujú vagínu. Ak tampony zanechávajú nepríjemný pocit sucha, je lepšie odmietnuť ich používanie, aby sa predišlo mikrotraumám vagíny,
 • tampóny sa neodporúčajú ženám, ktoré sa podrobujú liečbe vaginálnymi prípravkami (čapíky atď.) atď. účinnosť liečby môže byť znížená vďaka absorpčným vlastnostiam tampónov.

Dioxínová dilema v tampónoch

Existuje názor, že počas výroby tampónov padajú dioxín, To je toxická látka, ktorá spôsobuje na výskyt rakoviny, Dioxín sa hromadí v tukových bunkách tela.

Aby ste sa uistili, že v tampónoch nie sú žiadne dioxíny, použite tampóny vyrobené z prírodných surovín - pre ne sa používa bieliaci postup s peroxidom namiesto chlóru.

Toxický šok z tampónu

Pravdepodobnosť výskytu tohto vedľajšieho účinku nastala, keď sa v 70. rokoch stali tampóny pridať syntetikuna zvýšenie absorpcie. V dôsledku toho boli hlásené prípady toxickej otravy u žien. Potom boli zakázané 3 zo 4 použitých syntetických prísad. Ale väčšina tamponov je stále obsahujú látky, ktoré môžu spôsobiť toxický šok.

Spôsobujú toxický šok baktériektoré vstupujú do tela a začínajú produkovať jed. Symptómy môžu byť buď závažné alebo mierne. Medzi nimi sú: horúčka, nevoľnosť, hnačka a bolesti hlavy a bolesť brucha, Riziko - ženy mladšie ako 30 rokov a dospievajúce dievčatá.

Môžu tampony spôsobiť stázu krvi?

Použitie tampónov interferuje s prirodzeným prúdením krvi počas mesiačiky, Je jasné, že mnohé ženy sú touto otázkou znepokojené. však % Tí, potom čelia tomuto problému dosť malý, Moderné výrobky majú dobré absorpčné vlastnosti.

že znížiť pravdepodobnosť objavenie sa takého vedľajšieho účinku, ako je stáza krvi, používa tampony zodpovedá vašej štruktúre a množstvu výboja, Ak máte ťažký výtok, znamená to, že tampóny so 4 alebo viac kvapkami urobia za vás.

Okrem toho dôležité je často meniť tampony(každé 4 hodiny), A žiaduce zostať s tampónom vo vnútri - nechajte svoje telo vyložiť!

Aby ste sa vyvarovali nepríjemných následkov, vždy pamätajte na pravidlá používania tampónov.

Čo by sa malo pamätať pomocou tampónov?

Je dôležité vyberte správny tampon, To môže urobiť buď gynekológ, alebo sami - empiricky. Ako už bolo uvedené, je dôležité zvážiť všetko: a vaginálnej veľkosti a množstva výtoku.

Okrem toho vždy si umyte ruky pred a po výmene tampónu. Nikdy nenechávajte tampon vnútri. dlhšie ako 8 hodín, V noci tiež nasleduje raz zmeniť tampon.

Ukazuje sa, že ak si vyberiete tampóny z prírodných materiálov a budete sa riadiť základnými pravidlami osobnej hygieny, môžete sa vyhnúť negatívnym dôsledkom. Čo znamená Moderné tampony nie sú vôbec škodlivé!

pre kópie tohto článku nepotrebujete zvláštne povolenie,
však aktívnyOdkaz na naše stránky, ktorý nie je uzavretý pre vyhľadávače, je POVINNÝ!
prosím nasledovať náš copyright.

Sokol Larisa Ivanovna

Psychológ, Gestalt terapeut. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Počas dňa vždy používam tampony, meníme 2-3 ks denne. V noci - iba tesnenia.
Nie sú vôbec škodlivé, iba TSS, ak niekto trpí. Ale je to veľmi zriedkavé.

Vždy používam tampony, je to veľmi pohodlné, hlavná vec je zmena času a všetko bude v poriadku

ak ho zmením včas a nasnímam vhodný stupeň absorpcie, všetko je v poriadku, používam ho už od svojich 16 rokov, zatiaľ neboli problémy s gynekológiou, všetko je v poriadku.

Да ничего они не вредные, глупости это все. Я только ночью прокладками пользуюсь

Когда пользуюсь прокладками - льёт. 2 дня, когда тампонами - 7 дней, но по капельке. Кто-нибудь знает - ПОЧЕМУ.

вообще то, месячные это отмершая кровь,которая по истечении 4 часов начинает разлагаться и может возникнуть гниение и т.д. как у трупа. A v tomto prípade je tampony dlhšie ako 4 hodiny škodlivé a nebezpečné.

Súvisiace témy

Môžem nosiť tampón maximálne hodinu, potom začne bruško boleť. nie sú tam žiadne choroby, možno sa nehodia všetci?

Mám strašné bolesti v prvých dňoch, keď používam tampon. Nejako som vystúpil z vlaku - vzal to - všetko šlo hneď

predstavte si, vystúpili z vlaku a vytiahli tampon)))

A prečo pre nočnú znášku?

Prečo v noci, ktorým sa? Pretože je nežiaduce nosiť len tampóny 24 hodín. Okrem toho, ako už bolo uvedené vyššie, optimálne dlhá doba strávená tampónom je 4 hodiny, hoci sa o tom dá stále tvrdiť.

Nemám nič proti tamponom, neobťažujú ma a necítim ich, keď sú vo mne, ale keď ich vyberiem, cítim úľavu a dokonca blaženosť.

Tu som 13 rokov a s tesneniami nie som veľmi pohodlný. Chcem si vyskúšať tampon, ale obávam sa, že to nejako ovplyvní panenstvo, pretože chcem, aby som mal toto „mužstvo“ a nie tampón. a čo škodí tampon? Prosím, povedz mi, ako sa má? Ďakujeme vopred =)

Vlastne ho používam od 13. a nikdy som sa o to nestaral, vďaka Bohu, všetko je v poriadku so mnou)) a radím vám))

Mám 12 rokov a skúšal som tampon, ale je to, akoby to nebolo úplne zahrnuté. Ak mám malú vagínu, potom robím niečo zlé. Ale je pre mňa veľmi ľahké písať všetko ako maslo Tu napr. Koteks s ťažkosťami. No, nemám strach o panenstvo. a chcem nosiť tampon, ale cítim sa nepohodlne. čo robiť?

Bol som pomocou tampony od veku 15, necítim žiadne nepríjemné pocity, nepočúvajte nikoho, je to cool, pohodlné a čisté! ale začal som s mini ov! a akákoľvek choroba môže byť len ten, kto je k tomu náchylný! takže sa nemusíte báť!

a čo sa stane, ak celú noc opustíte tampon?

Nikdy som nepoužil tampon, ale chcem to vyskúšať, ale ja sa trochu bojím, zrazu si vezmem infekciu.

a keď som bola panna, neskúšala som, nemohla som vložiť tampon, keď som ho stratila - žiadny problém. Veľmi pohodlné a pohodlné. Je pravda, že ak sa nezmeníte po dlhú dobu, cítite nepríjemné pocity.

Tampony som začal používať pomerne nedávno, na začiatku som sa snažil o.b. 3 kvapky, ale bolo to strašne nepríjemné, s každým krokom som ho cítil. Teraz sa presunuli do o.b. mini (2 kvapky) a ani to necítite. Zmena každé 2 alebo 3 hodiny.

to bolo to isté, keď bola panna, tampon nemohol vložiť, bolesť alebo nepohodlie. 4 tampóny Povinné podložky na noc

Začal som používať tampony, keď som bol ešte pannou, a používam ich iba. Teraz nemôžem zaberebenit, možno je to kvôli tamponom? niekto to vie?

Dievčenské tampóny nie sú škodlivé a bezpečné.

Tampóny používam 3 roky, veľmi sa mi páči a je to vhodné

Tampony používam už 14 rokov. Nikdy som nepoužil tesnenia, nikdy som nemal žiadne problémy s gynekológiou. Neviem, čo je drozd a ip Vždy počas menštruácie je čistá a suchá. dôležitý čas na zmenu.

TSS - syndróm toxického šoku

v skutočnosti je tampon oveľa lepší ako vankúšiky, vzlietne "tieto dni" nie sú viditeľné a čisté, vankúšiky sa vždy niekde pošmyknú a je potrebné všetko opraviť, tampon tam zabudnúť a zabudnúť, ale samozrejme na pár hodín

Tampony sú naozaj šikovná vec. Začal som ich používať veľmi nedávno a neľutujem. Radím všetkým! Čisté, suché, a aj keď nespíte sami, neboja sa, že všetko je rozmazané ráno.,)

Dievčatá, v poslednej dobe používajú tampóny. prvých pár dní je normálnych, ale na tretí nejaký druh nepochopiteľnej suchosti a nepohodlia. Späť na podložky ísť, alebo len alternatívne tampony s nimi?

tvmpony veľmi škodlivé! nikdy nekupujte! potom sa veľmi ťažko vytiahnu! všetko sa zlomí!

aký druh nezmyselných tampónov sú veľmi škodlivé! Nikdy ich nekupujte! potom sa veľmi ťažko vytiahnu! čo prestávky? a počas pohlavia, potom všeobecne prestávky alebo tak niečo? :) osobne sa mi tampony je veľmi pohodlné, ale na úkor bezpečnosti, nie som si istý, či sú naozaj škodlivé? Dokonca som sa snažil odísť na noc - hlavná vec pred mojím snom bolo zmeniť ho a vytiahnuť ho hneď, ako sa zobudíte!

http://www.stupeni.name/blog/health/248.html chlapci ma čítali 15 a je pre mňa veľmi výhodné používať tampony, ktoré som panna, ktorú som sa bála používať a teraz je všetko v poriadku! Nebojím sa)))

Tampony používam výhradne 10 rokov a neboli žiadne problémy. Pre mňa osobne je to hlavný dôkaz ich neškodnosti. Priateľka ma nadávala, snažila som sa tu položiť druhý deň. Modro. No, nechutné. Cítil špinavý.

Používam aj posledných 10 rokov len tak málo ako kotex, ob tampony (to sú tie najlepšie tampony), v ten deň a noc. Cítim sa ako v nejakom druhu plienok, sú neustále ohnuté, znecitlivené, nočné krátke nohavice a sukne nie sú možné v lete, a tiež tancujú normálne.

Keď som bol panna, vstup bol ťažký, nepohodlie, ale keď som ju stratil, snažil som sa znova, účinok je úplne iný, pohodlný vstup, nie je tam žiadne nepríjemné pocity.

Dievčatá, prosím, povedz mi Od koľkých rokov môžete nosiť tampóny. Som len 12 a nejako si nemôžete byť istý alebo nie. Spýtal som sa svojej matky a všeobecne povedala, že by ste mali používať tampony ako podložky (stačí ich dať), ale samozrejme viem, ako ich používať, atď. ale neviem, či ich mám nosiť vo veku 12 rokov. Mohli by ste mi povedať plizzzzzzz.

Môžete ich nosiť z akéhokoľvek veku!

Číslo 24. najpravdepodobnejšie Pozri lekára, priateľ má odstránenú časť vaječníkov, nemôže otehotnieť, ale všetko kvôli tamponom. Keď som sa o tom dozvedel, rozhodol som sa, že je lepšie ako 5-násobok úniku. Rozhodnite sa sami

tampony možno očakávať len dve nešťastia (to je môj osobný názor, založený na vlastnej skúsenosti!):
- vaginálna suchosť, ktorá môže viesť k porušeniu mikroflóry, všetky dôsledky sú známe,
- ak ich vymieňate menej často každé 4 hodiny, potom sa množia hnilobné baktérie a všetky druhy škodlivých baktérií, čo tiež vedie k chorobám.
No, na druhej strane, na sebe "krvavý obklad", podľa môjho názoru nie je vôbec hygienické. tak sa tu každý rozhoduje sám na základe svojich vlastností.

Môžete plávať s tampónmi?

Dievčatá, prosím, povedz mi Od koľkých rokov môžete nosiť tampóny. Som len 12 a nejako si nemôžete byť istý alebo nie. Spýtal som sa svojej matky a všeobecne povedala, že by ste mali používať tampony ako podložky (stačí ich dať), ale samozrejme viem, ako ich používať, atď. ale neviem, či ich mám nosiť vo veku 12 rokov. Mohli by ste mi povedať plizzzzzzz.

Dievčatá, prosím, povedz mi Od koľkých rokov môžete nosiť tampóny. Som len 12 a nejako si nemôžete byť istý alebo nie. Spýtal som sa svojej matky a všeobecne povedala, že by ste mali používať tampony ako podložky (stačí ich dať), ale samozrejme viem, ako ich používať, atď. ale neviem, či ich mám nosiť vo veku 12 rokov. Mohli by ste mi povedať plizzzzzzz.
____________________________________________________
Samozrejme, vaša matka sa o vás obáva a chce chrániť tampony pred údajnou „škodou“. To sú však všetky mýty, tampóny sa môžu použiť s príchodom prvých menštruačných období. V panenskej pleve je diera, cez ktorú prechádzajú všetky sekréty, + počas menštruácie je vytiahnutá a tampon vstupuje do tejto diery, uzatvára ju a zhromažďuje krv vo vnútri. Pri zmene tamponu, ako je uvedené vyššie, sa však začína hnilobou.

Dievčatá, prosím, povedz mi Od koľkých rokov môžete nosiť tampóny. Som len 12 a nejako si nemôžete byť istý alebo nie. Spýtal som sa svojej matky a všeobecne povedala, že by ste mali používať tampony ako podložky (stačí ich dať), ale samozrejme viem, ako ich používať, atď. ale neviem, či ich mám nosiť vo veku 12 rokov. Mohli by ste mi povedať plizzzzzzz.
Dievčatá, prosím, povedz mi Od koľkých rokov môžete nosiť tampóny. Som len 12 a nejako si nemôžete byť istý alebo nie. Spýtal som sa svojej matky a všeobecne povedala, že by ste mali používať tampony ako podložky (stačí ich dať), ale samozrejme viem, ako ich používať, atď. ale neviem, či ich mám nosiť vo veku 12 rokov. Mohli by ste mi povedať plizzzzzzz.
____________________________________________________
Samozrejme, vaša matka sa o vás obáva a chce chrániť tampony pred údajnou „škodou“. To sú však všetky mýty, tampóny sa môžu použiť s príchodom prvých menštruačných období. V panenskej pleve je diera, cez ktorú prechádzajú všetky sekréty, + počas menštruácie je vytiahnutá a tampon vstupuje do tejto diery, uzatvára ju a zhromažďuje krv vo vnútri. Pri zmene tamponu, ako je uvedené vyššie, sa však začína hnilobou.

Dievčatá, povedz mi, mám v úmysle použiť tampony. Mám 13 rokov. Čítal som veľa na rôznych miestach, hovorí: "Môžete použiť tampóny s príchodom prvých menštruačných období." Verím v toto všetko, ale chcem počúvať názory iných dievčat. Niektorí hovoria, že to môže byť použité, niektorí sa obávajú poškodenia. Ja sám v škole s tesneniami neustále unikajú. (((Pre koho by ste mali po všetkom počúvať! Povedz mi, prosím! Pre mňa je to veľmi dôležité! Ďakujem vopred!)

Dievčatá, povedz mi, mám v úmysle použiť tampony. Mám 13 rokov. Čítal som veľa na rôznych miestach, hovorí: "Môžete použiť tampóny s príchodom prvých menštruačných období." Verím v toto všetko, ale chcem počúvať názory iných dievčat. Niektorí hovoria, že to môže byť použité, niektorí sa obávajú poškodenia. Ja sám v škole s tesneniami neustále unikajú. (((Pre koho po tom všetkom počúvať! Mama mi to dovolí, ale nepoužíva, povedala, že sa snažila, ale nepáčilo sa mi to. Povedz mi, prosím! Pre mňa je to veľmi dôležité! Ďakujem vopred! Ďakujem!

je ťažké povedať, z čoho sú vyrobené, niekoľkokrát som mal drozd a stále ich potrebujem zmeniť aspoň každé dve hodiny.

Môžu tampony spôsobiť stázu krvi?
Použitie tampónov zabraňuje prirodzenému prietoku krvi počas menštruácie. Je jasné, že mnohé ženy sú touto otázkou znepokojené. Avšak percento tých, s ktorými sa tento problém stretol, je pomerne malé. Moderné výrobky majú dobré absorpčné vlastnosti.
Na zníženie pravdepodobnosti vedľajšieho účinku, ako je napríklad krvná stáza, použite tampóny, ktoré zodpovedajú vašej štruktúre a množstvu výtoku. Ak máte ťažký výtok, znamená to, že tampóny so 4 alebo viac kvapkami urobia za vás.
Okrem toho je dôležité často meniť tampony (každé 4 hodiny). A odporúča sa ísť do postele s tampónom vo vnútri - nechať svoje telo vyložiť!
Je dôležité zvoliť správny tampon. To môže urobiť buď gynekológ, alebo sami - empiricky. Ako už bolo spomenuté, je dôležité zvážiť všetko: veľkosť vagíny a množstvo výberu.
Okrem toho si vždy pred a po výmene tamponu umyte ruky. Nikdy nenechávajte tampón vnútri dlhšie ako 8 hodín. V noci by ste mali tiež raz zmeniť tampón.
Ukazuje sa, že ak si vyberiete tampóny z prírodných materiálov a budete sa riadiť základnými pravidlami osobnej hygieny, môžete sa vyhnúť negatívnym dôsledkom. Moderné tampony nie sú vôbec škodlivé!

Pin
Send
Share
Send
Send