Vitálny

Môžem urobiť tetovanie počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


V poslednej dobe, kozmetický postup známy ako permanentný make-up získal veľkú popularitu. Jej podstata je nasledovná: špeciálna zlúčenina sa vstrekuje pod kožu tenkou ihlou, ktorá maľuje vrchné vrstvy v požadovanej farbe - čiernej, šedej, hnedej, šarlátovej. Na čo sa to robí? Poskytnúť dodatočnú hrúbku obočia, výraznosť očí (kreslenie grafickými šípkami), jasné obrysy a atraktívne odtiene pier. Ďalej v článku je podrobne popísané, či je možné urobiť tetovanie počas menštruácie, čo sa môže pokaziť, ak urobíte tetovanie pier, obočia alebo očí po menštruácii.

Obsah článku:

Ako prax ukazuje, tetovanie obočia je najväčší dopyt po ženách. Toto vzrušenie je vysvetlené jednoducho: nie každý sa môže pochváliť hrubým a rovnomerným obočím a bez nich sa tvár javí ako neúplná. Ak chcete "kresliť" obočie potrebujú určitý talent, voľný čas a príslušné materiály (šablóny, ceruzka, prášok, riasenka, gél alebo farba, vosk, špeciálny štetec alebo kefa), je jednoduchšie sa uchýliť k pomoci profesionála, ktorý urobí všetko rýchlo, efektívne a relatívne lacno. , To je len možnosť pravidelne navštevovať salón nie je vôbec: práca a domáce práce si veľa času a úsilia. V takejto situácii sa tetovanie obočia, ktoré trvá niekoľko rokov (podlieha pravidelnej úprave formulára majstrom), stáva skutočnou spásou. S ním sa nemôžete báť poveternostných podmienok, to nie je "prúdiť" z potu, nie je vymazaný v procese odstraňovania make-upu alebo umývania, nezanecháva škvrny pri výmene oblečenia. Na prvý pohľad, pevné plusy, ale je to naozaj? Obočie tetovanie, ako každý iný postup, má kontraindikácie, z ktorých jedna je menštruácia. Prečo nemôžete maľovať obočie počas menštruácie a čo môže viesť k porušeniu zákazu - poučte sa z tohto článku.

Prečo stojí za to odmietnuť farbu obočia počas menštruácie, ktorá môže rušiť

Takže môžete alebo nemôžete robiť tetovanie pier, obočia alebo očí počas menštruácie? Čo môže byť funkcia tetovanie v predvečer menštruácie. Dobrý majster, predtým, ako začne maľovať vlasy alebo obočie, sa určite opýta, či klient má nejakú lehotu, av prípade pozitívnej odpovede postup prenesie na iný deň. Pri prijímaní takéhoto rozhodnutia sa riadi týmito dôvodmi:

1 Počas menštruácie sa zvyšuje citlivosť nervových receptorov, takže akýkoľvek, dokonca aj najmenší zásah, ako napríklad úprava tvaru obočia vytrhnutím prebytočných vlasov, je organizmom zle tolerovaný, čo spôsobuje akútnu bolesť.

2 V kritických dňoch sa krv dostane na pokožku, ak je počas tohto obdobia narušená integrita krytu (a to sa určite stane, keď je ihla zasunutá), vážne krvácanie sa otvorí.

3 Tetovanie obočia počas menštruácie sa vykonáva v lokálnej anestézii. Počas menštruácie sa mení chemické zloženie krvi, čo môže spôsobiť alergickú reakciu na liek, opuch alebo dokonca lokálne popálenie.

4 Je ťažké predpovedať, ako sa bude pokožka správať pod vplyvom hormónov: farba môže ležať nerovnomerne alebo náhle meniť farbu. Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že jednoducho nemôžete prať pruhované pruhy, je lepšie, aby ste neohrozili - výsledok nemusí ospravedlniť úsilie.

5 V kritických dňoch sa imunita znižuje, preto sa počas tejto doby neodporúčajú invazívne postupy. Tetovanie môže vyvolať recidívu ochorenia, ktorá bola predtým v štádiu „hibernácie“ (herpes, huba, versicolor), ako výsledok, namiesto krásneho obočia, žena dostane vyrážku, ktorá sa bude musieť liečiť dlhodobo drahými liekmi.

Tetovanie v predvečer alebo počas menštruácie, čo sa môže stať? Ak zhrnieme všetky uvedené skutočnosti, môžeme dospieť k nasledujúcim záverom:

Pre zdravie nie je bezpečné robiť tetovanie obočia počas menštruácie, pretože počas tohto obdobia sa mení zloženie krvi a pomer hormónov, čo vedie k zvýšenému riziku kožných vyrážok, opuchu, alergickej reakcie, zápalu a hnisania rán spôsobených ihlou.

Výsledok farbenia obočia počas menštruácie môže byť neuspokojivý v dôsledku zmien vlastností kože spôsobených chemickými procesmi prebiehajúcimi v tele počas stanoveného časového obdobia (aktivácia mazových žliaz umiestnených v oblasti čela, zníženie elasticity kože).

Vzhľadom na možné riziká by sa postup mal odložiť na ďalší deň - najlepšie je uprostred cyklu, keď telo nie je tak citlivé na bolesť a obranný systém tela funguje podľa očakávania.

Prečo nevykonávať tetovanie pier, očí alebo obočia počas menštruácie

Tetovanie obočia počas menštruácie nebude úspešné z nasledujúcich dôvodov:

1 Pokles hladín estrogénov so zvýšením počtu prostaglandínov - výsledkom tohto procesu je zvýšenie citlivosti nervových receptorov. U niektorých žien sú tak náchylné k vonkajším vplyvom, že najmenšie poškodenie vedie k bolestivému šoku a mdloby.

2 Zvýšená produkcia histamínu, vytvára predpoklady pre výskyt alergickej reakcie a špecifického edému. Znakom tejto látky je, že mení vlastnosti kože a zabraňuje hojeniu rán. Vzhľadom k nemu, farba padá nerovnomerne a nepreniká bunky veľmi dobre. Aj keď obočie môže byť farebné, kresba bude vyžadovať opravu, ktorá bude musieť prideliť ďalší čas a peniaze.

3 Zníženie počtu leukocytov v dôsledku nadmernej straty krvi, čo vedie k dočasnému zníženiu imunity. Oslabenie obranných mechanizmov môže mať tieto dôsledky: t

- exacerbácia existujúcich ochorení alebo nákup nových ochorení (v prípade infekcie vpichom ihly),

- porucha zrážanlivosti krvi v dôsledku nedostatku fibrinogénu a vitamínu K (výsledkom tejto odchýlky môže byť dlhé hojenie rán, ich krvácanie, zápal alebo hnisanie).

Použitie permanentného make-upu je bolestivý zákrok a nie je vôbec bezpečný. Dobrý majster určite klienta upozorní na možné komplikácie, skontroluje ho na kontraindikácie, zaujíma sa o jeho blahobyt. Ak sa ukáže, že žena má kritické dni, postup sa odloží na iný čas a nepomôže to žiadnemu presvedčeniu. Ak im majster podľahne, môže byť klient vážne zranený alebo dokonca zomrieť - nie jeden odborník takúto zodpovednosť prevezme.

Následky a komplikácie, čo môže byť problém po tetovaní počas menštruácie

Čo sa stane, ak počas menštruácie urobíte tetovanie? Ako už bolo povedané, dobrý pán nikdy nezmení obočie klienta s mesačnými obdobiami. Čas od času sú však „remeselníci“, ktorí súhlasia s experimentovaním s niekým iným. Spravidla je to samoštúdium, ktoré nemá primerané vzdelanie. Pri uchyľovaní sa k ich pomoci je žena vystavená veľkému riziku. Aké môžu byť nežiaduce následky tetovania počas menštruácie? Tu sú najčastejšie následky odkazovania na takýchto pseudo-špecialistov:

1 asymetrické, nerovnomerne farebné obočie, ktoré musí byť „privedené na myseľ“ pomocou improvizovaných prostriedkov alebo pri stretnutí s iným odborníkom,

2 závažné opuchy tkanív v čele, najmä v pokročilých prípadoch - deformácia tváre,

3 nadobudnutie nebezpečnej choroby v dôsledku použitia nesterilných nástrojov kapitánom,

4 zápal a hnisanie vpichov ihly s následným vznikom jaziev alebo jamiek v danej oblasti.

Aby sme nemuseli ľutovať neskôr o plytvaní peniazmi a podkopali zdravie, je dôležité starostlivo vybrať špecialistu na tetovanie obočia. Profesionálne služby nie sú lacné, ale sú plne zodpovedné za svoje konanie. Majú povolenie na vykonávanie tohto druhu činnosti a primeraného vzdelávania. Informácie o nich sú vo verejnej sfére - na oficiálnej stránke kliniky alebo salónika, kde pracujú, alebo na ich osobnej webovej stránke. Ak to pán nemôže poskytnúť, je o ňom málo známe, je lepšie odmietnuť jeho služby. To tiež nebolí brať do úvahy okamih, že odborníci nejdú domov - len tí, ktorí nie sú príliš znepokojení zdravia klienta súhlasí s tým.

Môžem urobiť tetovanie na menštruáciu

Väčšina menštruačných procedúr sa neodporúča počas menštruácie. V tomto prípade leží zodpovednosť za výsledok na pleciach samotnej ženy. Lekárom sa neodporúča, aby vykonávali akúkoľvek manipuláciu zahŕňajúcu poranenie povrchu kože.

Tattoo je považovaný za druh chirurgického zákroku. Počas procedúry sa pod epidermis vloží malé množstvo farbiaceho pigmentu pomocou ihlou vybaveného nástroja. Z bezpečnostných dôvodov sa počas tetovania používajú antiseptiká a anestézia. Počas menštruácie sa zvyšuje citlivosť ženského tela. To znižuje účinnosť úľavy od bolesti.

Kvalifikovaný špecialista nebude súhlasiť s tým, že bude počas menštruácie robiť tetovanie. Je to z nasledujúcich dôvodov:

 • zvýšené riziko slabo pigmentového zafarbenia, t
 • emocionálne nepohodlie,
 • vysoká pravdepodobnosť infekcie v rane v dôsledku imunosupresie,
 • zvýšená bolesť,
 • zníženie rýchlosti regenerácie organizmu.

Je možné vykonať mikrobladenie počas menštruácie

Microblading je kozmetický postup na úpravu tvaru a farby obočia. Z tetovania sa vyznačuje technológiou prenášania a konečným výsledkom. Namiesto ihiel sa používajú tenké čepele, ktoré pomáhajú napodobňovať jemné chĺpky. Hĺbka prieniku pod kožu nie je väčšia ako 2 cm.

Každý majster dá jednoznačnú odpoveď na otázku, či je možné vykonať menštruačné obočie počas menštruácie. Je prísne zakázané. Vedenie mikrobladenia počas menštruácie je sprevádzané zvýšeným krvácaním, vysokou bolesťou a nedostatočným prežitím pigmentu.

Je možné urobiť tetovanie obočia počas menštruácie

Je ľahké pochopiť, či sa tetovanie môže vykonať počas menštruácie skúmaním jemností tohto postupu. Najčastejšie sa zameriava na zmenu tvaru obočia alebo kontúry pier. Hĺbka prieniku pigmentu pod kožu je omnoho väčšia ako pri mikrobesení. Mnoho žien, ktoré rozhodnú o postupe, si všimol výskyt závratov a bolesti hlavy. Najcitlivejšia osoba môže stratiť vedomie.

Po tetovaní v oblasti poranenia kože sa vytvorí ochranná kôra. Počas menštruácie sa jej hojenie spomaľuje v dôsledku poklesu imunity a hladiny leukocytov v tele. Zvyšuje tiež riziko hnisania poškodenej oblasti.

Je možné tetovanie počas menštruácie?

Počas menštruácie sa hladina pohlavných hormónov prudko znižuje. To vedie k podráždenosti, zvýšenej citlivosti a drastickým výkyvom nálady. Proces tetovania je dosť stresujúci pre ženské telo. Je sprevádzaná bolesťou a psychickým nepohodlím. Pôsobia ako ďalšie faktory podráždenia. Preto je žiaduce opustiť tetovanie pre menštruáciu.

Prečo nie urobiť tetovanie počas menštruácie

Tetovanie počas menštruácie sa vykonáva len vtedy, ak na tom žena trvala. V tomto prípade kapitán nezodpovedá za výsledok. Dôvody na zákaz tetovania počas menštruácie sú nasledovné:

 • zníženie telesnej obrany
 • kožné vyrážky,
 • exacerbácia receptorov bolesti
 • zvýšené riziko vzniku alergií,
 • nepredvídateľný výsledok konania.

Riziko alergie

V dôsledku požitia potenciálne nebezpečnej látky sa vyvíja alergická reakcia. Pravdepodobnosť jeho vývoja závisí od stavu imunitného systému. Tetovanie počas menštruácie často vyvoláva nežiaduce reakcie tela. Preto je žiaduce postup zrušiť.

Riziko krvácania

Počas vykonávania tetovania sú malé plavidlá zranené. S normálnou zrážanlivosťou krvi to nemá vplyv na výsledok. Počas kritických dní v dôsledku zmien v hemostáze sa rýchlosť hojenia znižuje a výsledok sa zhoršuje. V niektorých prípadoch dochádza ku krvácaniu. Na tomto základe žena cíti závraty a zhoršuje zdravotný stav.

Zvýšené obdobie hojenia

Liečba povrchu kože zvyčajne trvá nie dlhšie ako 5 dní. Regeneračné procesy počas menštruácie sa výrazne spomaľujú. Z tohto dôvodu sa výrazne predlžuje doba hojenia. Zvýšené riziko infekcie rán. Preto urobiť tetovanie nie je veľmi žiaduce. Odporúča sa navštevovať majstra najskôr 10 dní menštruačného cyklu.

Možné negatívne dôsledky

Pred rozhodnutím o vedení tetovania by ste mali byť oboznámení s možnými komplikáciami. Medzi ne patria:

 • nedostatok účinku anestézie
 • obtiažnosť zákroku spôsobeného vypustením krvi,
 • zhoršenie zdravia,
 • infekcie,
 • tvorba jaziev
 • vznik alergickej reakcie
 • nepredvídateľný výsledok (asymetria, nerovnomerná fixácia pigmentu).

Počas menštruácie sa pozorujú fyziologické zmeny v ženskom tele. Štruktúra epidermy sa stáva voľnejšou. Okrem toho sa zvyšuje množstvo straty krvi. Z tohto dôvodu pigment neprežije správne a nakoniec sa stáva modrým alebo nazelenalým. Obrys, pretože to rozmazáva alebo sa stáva príliš bledý.

Lekárske poradenstvo

Odporúča sa skontrolovať u špecialistu, či je možné urobiť tetovanie počas menštruácie. Podrobne vysvetlí, prečo by sa mal postup odložiť na priaznivejší čas. Nakoniec to môže byť plytvanie peniazmi. Často, ženy, ktoré urobili tetovanie počas menštruácie, uchýliť sa k náprave. Ak nie je možné odložiť dátum návštevy tetovacieho salónu, musia byť dodržané nasledujúce zásady:

 • preskúmať sprievodcu portfóliom
 • uistite sa, že na koži nie je zápal,
 • užívajte anestetikum
 • Po zákroku nechodte na solárium ani si neotierajte tvár,
 • morálne prispôsobte svojmu priaznivému výsledku.

záver

Odborníci neodporúčajú robiť tetovanie počas menštruácie. Od vykonania postupu závisí od jeho konečného výsledku. Najlepšou možnosťou by bolo navštíviť tetovacie salón od 10 do 25 dní menštruačného cyklu.

Aké faktory vám nedovoľujú robiť permanentný make-up počas menštruácie

Existuje niekoľko hlavných dôvodov, ktoré bránia vykonaniu tohto postupu počas menštruácie. Patrí medzi ne kozmetológovia:

 • senzibilizácia pokožky, ktorá sa vytvára bolestivú reakciu pri akomkoľvek vonkajšom zásahu,
 • hormonálna nerovnováha môže spôsobiť abnormálnu reakciu na pigment, telo odmieta farbivo alebo zmení jeho farbu,
 • všeobecné oslabenie a pretrvávajúce ochorenia môžu zhoršiť účinky predčasného zásahu kozmetičky.

Všeobecný názor odborníkov klesá na skutočnosť, že menštruácia nie je úplnou kontraindikáciou aplikácie permanentného make-upu. Toto obdobie sa koná individuálne pre každú ženu, prenáša sa rôznymi spôsobmi, nie všetci ľudia zažívajú trvalú bolesť. Problém môže spočívať nielen v pravdepodobnosti poškodenia vlastného zdravia, ale aj v neúčinnosti konania.

Je možné urobiť permanentný make-up na určitých častiach tváre?

Medzi pravidelnými klientmi kozmetických salónov je rozšírený názor, že v mesačných intervaloch majú dovolené robiť permanentný make-up na obočie. Táto okolnosť je vysvetlená absenciou bolestivej reakcie na tento postup. Ale to neznamená, že sa môžete ľahko vzťahovať na obdobie menštruácie. Pre tetovanie očných viečok môže byť rozhodujúcim faktorom pre odkladanie procedúr na inú dobu zvýšená citlivosť citlivosti. Tetovanie pier počas menštruácie sa neodporúča vôbec.

Treba poznamenať, že pri menštruácii môže najmenšia rana spôsobiť silnú bolesť. Krv sa zráža horšie, znižuje celkovú úroveň imunity, a preto je pre telo mimoriadne ťažké nežiaduce.

Pin
Send
Share
Send
Send