Hygiena

Homeopatické lieky na menopauzu

Pin
Send
Share
Send
Send


Moderná medicína úspešne zvláda mnohé nepríjemné príznaky, ktoré sa vyskytujú u žien kvôli menopauze. Existuje mnoho liekov, ktoré pomáhajú spomaliť proces starnutia, oslabiť účinok hormonálneho posunu na telo. Avšak, vziať hormonálne lieky nie je vyriešený každá žena, s vedomím, mnoho vedľajších účinkov. Homeopatické lieky v tomto ohľade spôsobujú v mnohých ženách väčšiu dôveru. Pomáhajú zmierniť ochorenia bez toho, aby spôsobili vážne zdravotné komplikácie.

obsah:

 • Prejavy menopauzy a ich príčiny
 • Výhody a nevýhody homeopatických liečiv
 • Populárne homeopatické lieky používané v menopauze
  • Klimaktoplan
  • Remens
  • Klimaksan
  • Klimakt-hel


Prejavy menopauzy a ich príčiny

Climax je posledným štádiom reprodukčného obdobia. Starnutie tela je spojené s hormonálnymi zmenami. Produkcia ženských pohlavných hormónov sa postupne znižuje. To ovplyvňuje všetky procesy v tele. Intenzita týchto zmien závisí od mnohých faktorov: všeobecného zdravia, životného štýlu, emocionálneho stavu. Dôležitú úlohu zohráva dedičnosť. Väčšina žien s menopauzou má vo väčšej alebo menšej miere tieto príznaky:

 1. Poruchy nervového systému: časté výkyvy nálady, podráždenosť, sklon k depresii, poruchy spánku, migrény, závraty.
 2. Porušenie reflexnej reakcie organizmu na zmeny vonkajšej teploty. Dôsledkom toho sú návaly tepla (náhle prehriatie tela, zvýšené potenie).
 3. Hormóny ovplyvňujú tvorbu buniek rôznych tkanív. Porušenie týchto procesov vedie k zhoršeniu cievnych stien, vzniku srdcových ochorení.
 4. Hrúbka stien vagíny klesá, dochádza k tzv. Suchosti. To uľahčuje možnosť infekcie orgánov urogenitálneho systému. Sexuálny styk sa stáva bolestivým, sexuálna aktivita ženy klesá.
 5. Znížená imunita pod vplyvom hormonálnych zmien prispieva k vzniku nádorov v prsníku, maternici a v príveskoch.
 6. Zmeny v štruktúre kosti a zubného tkaniva, vlasov a kože.

Výhody a nevýhody homeopatických liečiv

Homeopatia je liečba skromných frakcií liečivých látok na základe mobilizácie vlastných schopností tela odolávať chorobám. Dôležitú úlohu zohráva psychologická nálada pacienta, dôvera, že homeopatické lieky pomôžu liečiť. V tomto prípade sú podobné placebu. Homeopatická liečba sa týka metód alternatívnej medicíny. Mnohí odborníci to považujú za nevedecké, skeptické k podobným spôsobom, ako odstrániť zdravotné problémy.

Keďže je jeho neškodnosť zrejmá, niektorí lekári predpisujú okrem tradičných liekov homeopatické lieky, pokiaľ ide o liečbu príznakov neuropsychiatrických porúch charakteristických pre ženy počas menopauzy.

Výhodou týchto liekov je, že uľahčujú mnohé prejavy menopauzy, nespôsobujú komplikácie spojené s užívaním hormónov (prírastok hmotnosti, výskyt nádorov prsných žliaz a genitálií). Nemajú prakticky žiadne kontraindikácie (s výnimkou tehotenstva, dojčenia a alergií), ktoré sú typické pre iné lieky.

Obsahujú extrakty rastlín obsahujúcich fytoestrogény (tieto látky majú v tele rovnaké vlastnosti ako ženské pohlavné hormóny, estrogény, aj keď nie sú). Pôsobenie fytoestrogénov je stokrát slabšie ako skutočné hormóny. Aby sa cítili účinky homeopatických liekov počas menopauzy, musíte ich používať dlhú dobu, potom sa lieková zložka bude hromadiť v dostatočnom množstve. Okrem toho, pri výrobe homeopatických liekov sa používajú prírodné látky: med, hadí jed a ďalšie s liečivými vlastnosťami. Sú plne kompatibilné so všetkými tradičnými liekmi.

Hlavnou nevýhodou týchto prostriedkov je, že nepomáhajú riešiť také závažné prejavy menopauzy, ako je osteoporóza, srdcové ochorenia a nemôžu zabrániť vzniku hormónov závislých nádorov.

varovanie: Pred použitím homeopatických liekov je potrebné podstúpiť vyšetrenie, zistiť skutočnú príčinu ochorení. Nemali by ste sa spoliehať výlučne na ich činnosť v prípade vážneho zlého zdravia. Takže môžete vynechať drahocenný čas potrebný na stanovenie presnej diagnózy a účinnej liečby.

Klimaktoplan

Štruktúra zahŕňa: extrakty z tsimitsifuga, kanadských sanguinaria, fazuľa zapálenia (Ignatia), ako aj hadí jed a sépia.

tsimitsifugi - Toto je rastlina obsahujúca fytoestrogény. Na prípravu homeopatických liekov, ktoré zmierňujú príznaky menopauzy u žien, sa používajú rizómy. Nadmerné dávky liekov na základe cimicifugu môžu spôsobiť poškodenie pečeňových toxínov, ktoré sú v ňom obsiahnuté.

varovanie: Zvlášť nebezpečné je použitie výrobkov vyrobených doma, pretože nie je známa kvalita surovín, je ťažké sledovať dávkovanie.

Látky obsiahnuté v cimicife, podobne ako estrogény, ovplyvňujú zodpovedajúce mozgové receptory zodpovedné za termoreguláciu v tele. Preto prípravky na základe tejto rastliny pomáhajú s návaly horúčavy a sprievodné príznaky: závraty, rýchly tep srdca, nadmerné potenie.

Zlepšujú hormóny, prispievajú k obnove sliznice pošvy a odstraňujú suchosť. Okrem toho majú upokojujúci účinok a normalizujú krvný tlak.

Kanadský Sanguinaria. Ide o jedovatú rastlinu makovej rodiny. V malých dávkach majú jeho zložky liečivý účinok (eliminujú kŕče, pomoc pri neuralgii a migrénoch, ako aj nadmerné potenie). Prítomnosť tanínov spôsobuje antibakteriálne pôsobenie.

sépia - látka extrahovaná z atramentového vrecka sépia. Používa sa v homeopatii ako látka, ktorá upokojuje nervový systém, pomáha pred návaly horúčavy. Priaznivý vplyv na činnosť žalúdka a čriev zlepšuje chuť do jedla.

Ignacy (Ignatia). Ide o rastlinu, ktorej plody (čínske fazuľa) sa pridávajú do homeopatických prípravkov, aby sa dosiahol antidepresívny účinok, aby sa odstránili duševné problémy: úzkosť, strach, depresia.

Had jed. Používa sa analgetický, dezinfekčný, protizápalový, hemostatický účinok jeho zložiek.

Vzhľadom na prospešné vlastnosti zložiek sa Klimaktoplan a podobné homeopatické lieky na menopauzu účinne používajú na liečbu príznakov, ako sú návaly horúčavy, zápal močových orgánov, poruchy trávenia, psychické poruchy, dysfunkčné krvácanie.

Terapeutické zložky: tsimitsufuga, pilocarpus, kanadské sanguinaria, ako aj sépia a hadí jed.

Pilocarpus - Je to stálezelená kerová rastlina. Používajú sa listy. Obsahuje éterické oleje, ktoré sú užitočné pre kožu, nechty a vlasy. Majú tiež priaznivý vplyv na nervový systém.

Liek pomáha obnoviť hormonálnu rovnováhu a eliminuje ochorenia spojené s nedostatkom estrogénu počas menopauzy. Zlepšuje sa metabolizmus, prílivy sa stávajú zriedkavejšími, ich príznaky sa uľavujú. Krvný tlak sa vracia do normálu, bolesti hlavy zmiznú, zrak sa zlepší. Analógy lieku - Klimadinon Uno, Onagris.

zloženie: tsimitsifuga, had a včelí jed.

Včelí jed. Má silný analgetický a baktericídny účinok, zvyšuje prekrvenie orgánov.

Oslabenie symptómov menopauzy nastáva v dôsledku vyrovnávania hladín pohlavných hormónov pomocou fytoestrogénov a účinku zložiek včelieho jedu na telo. Zlepšuje spánok, výkon, chuť k jedlu. Hladina hemoglobínu stúpa, krv sa skvapalňuje. Má priaznivý vplyv na prácu srdca.

Climax a homeopatia

V období vymiznutia reprodukčnej funkcie môže žena čeliť mnohým nepríjemným symptómom. Intenzita a trvanie symptómov priamo závisí od individuálnych charakteristík organizmu, ale podľa štatistík približne 70% pacientov zaznamenáva výrazný pokles kvality života v menopauze práve kvôli prejavom menostázy.

Súčasne sa vrchol intenzity príznakov vyskytuje v druhej polovici premenopauzy, keď sa hladina pohlavných hormónov prudko znižuje a telo začne nedostatočne reagovať na svoj nedostatok. V tejto dobe je dôležité eliminovať nedostatok hormónov pomocou prírodných biologických aditív. Indikácie pre ich použitie sú:

 • Klimakterické epizódy horúčky,
 • Nadmerné potenie
 • Poruchy spánku
 • Búšenie srdca,
 • Depresívne stavy
 • Bolesť v srdci,
 • Bolesť panvy,
 • Nestabilita emocionálneho pozadia,
 • Skoky krvného tlaku,
 • Zvýšenie hmotnosti v dôsledku hormonálnej nerovnováhy,
 • Zvýšená únava.

Použitie homeopatických liekov na menopauzu je najúčinnejšie v raných štádiách menostázy. Tieto lieky však nie vždy úplne zbavia ženy menopauzálnych symptómov. V závažných prípadoch, keď sú homeopatické lieky s prílivom a odlivom v menopauze neúčinné, sa pre pacientov odporúča hormonálna liečba. Avšak liečba je stále stojí za to začať s doplnkami stravy, pretože tieto nástroje nemajú prakticky žiadne kontraindikácie a nepoškodzujú telo, na rozdiel od HRT.

Napriek ich bezpečnosti majú homeopatické lieky niektoré kontraindikácie, vrátane idiosynkrézy, tehotenstva, závažných ochorení pečene a obličiek. Preto pred použitím je potrebné podstúpiť vyšetrenie, aby sa vylúčili tieto faktory.

Je to dôležité! Pred aplikáciou homeopatie sa musíte poradiť s gynekológom. Pri niektorých chorobách sa tieto fondy neodporúčajú.

účinnosť

Prírodné prípravky na návaly horúčavy pre menopauzu sa vyrábajú na základe prírodných zložiek, ktoré jemne pôsobia na telo a odstraňujú nepríjemné príznaky menopauzy. Najčastejšie obsahujú cimicifuga extrakt, hadí jed, vitamínové doplnky, fytohormóny a tak ďalej. Vďaka starostlivo vybranému a vyváženému zloženiu kompenzujú nedostatok estrogénu, majú pozitívny vplyv na centrálny nervový systém, upokojujú a znižujú intenzitu a frekvenciu nepríjemných príznakov.

Okrem toho, používanie doplnkov stravy môže vyriešiť jeden z najčastejších problémov v menopauze - zvýšenie telesnej hmotnosti. Fytohormóny čiastočne kompenzujú nedostatok estrogénu a biologicky aktívne látky stimulujú prácu vaječníkov, čo vedie k normalizácii telesnej hmotnosti a hladkej reštrukturalizácii tela vekom bez drastickej obezity.

Gynekológovia odporúčajú začať užívať výživové doplnky hneď, ako sa objavia prvé príznaky. V tomto prípade sa môžete vyhnúť menším ťažkostiam počas menopauzy. S už existujúcimi nepríjemnými príznakmi, liečba prinesie prvé výsledky len za niekoľko mesiacov, pretože punc doplnkov stravy je kumulatívny účinok.

Za zmienku tiež stojí, že najväčšiu účinnosť liečby biologickými aditívami možno dosiahnuť zmenou životného štýlu a vyhýbaním sa zlým návykom. Počas obdobia menostázy je dôležité jesť správne, športovať a úplne sa vzdať alkoholu.

Zaujímavé! Dámy, ktoré od mladého veku vedú zdravý a aktívny životný štýl, zriedkakedy potrebujú lieky na menostázu!

Menopauza homeopatia: z prílivov a to nielen

Často v ordinácii lekára sa pacienti zaujímajú o to, ktoré homeopatické lieky zmierňujú príznaky menopauzy. V skutočnosti je zoznam prírodných prostriedkov na zmiernenie menopauzálnych prejavov pomerne široký. V lekárenských reťazcoch sú implementované ako mono doplnky, tak multikomponentné komplexy. Podľa výsledkov výskumu sú najlepšie prírodné prípravky pre menopauzu viaczložkové, pretože nielenže eliminujú návaly horúčavy, ale majú aj tonizujúci a sedatívny účinok.

Homeopatia pre menopauzu - zoznam TOP-3 liekov:

 • Klimaksan, Tento liek počas menopauzy vykazoval vysokú účinnosť. Ženy, ktoré užívali tabletky 3 mesiace, si všimli, že prílivy takmer zmizli, viseli potenie sa prestali báť, spánok sa vrátil do normálu a nálada sa zlepšila. Tento efekt je spôsobený jedinečným zložením, ktoré zahŕňa jedy hada a včely, extrakt z tsimitsifugy a pomocné zložky.
 • Sepia Comp Matrona, Odporúča sa užívať tieto homeopatické kvapky v menostázach s ťažkým potením, bolesťami hlavy, výkyvmi nálady a tlakovými skoky. Zloženie kvapiek sa skladá z extraktu cimicifuga, hadího jedu a extraktu zo žliaz sépie. Výhodou kvapiek je schopnosť kombinovať ich s užívaním iných liekov proti menopauze. Podľa výsledkov klinických štúdií sa dokázalo, že trvalé používanie kvapiek znižuje riziko endometriózy a nádorov maternice.
 • Remens, Doplnky uznávané ako jeden z najúčinnejších pre menopauzálne prílivy a potenie. Tablety obsahujú cimicifugu extrakt, hadí jed, sanguinaria a extrakt z sépiových žliaz. Podľa posudkov pacientov homeopatické lieky zabraňujú nárastu telesnej hmotnosti. Remens je dostupný vo forme dražé na sanie a vo forme kvapiek na orálne podávanie. Aby sa úplne zbavili nepríjemných príznakov, tablety sa musia užívať denne najmenej 6 mesiacov.

Je to dôležité! Pri rozhodovaní o tom, čo vziať z homeopatie z menopauzy, musíte sa spoliehať na odporúčania špecialistu, a nie na recenzie na internete alebo pocity priateľov!

Homeopatia s menopauzou: vlastnosti aplikácie

Podľa odborníkov je dodržiavanie pravidiel homeopatie v menopauze kľúčom k účinnosti liečby. Lekári v prvom rade trvajú na tom, že je potrebné začať liečbu v najskorších štádiách menopauzy, aby sa zabránilo vzniku závažných príznakov. Gynekológ by mal dostať stretnutie pri prvom zlyhaní menštruačného cyklu. Lekár vykoná vyšetrenie a pri diagnostikovaní premenopauzy vyberie najúčinnejší liek.

Druhým faktorom úspešnej liečby je prísne dodržiavanie harmonogramu a dávkovania recepcie. Ak žena pije pilulky alebo kvapky, ako sa jej páči, preskakuje iný príjem, alebo si dokonca spomína na liek len počas ochorení, účinok liečby nebude. Doplnky výživy majú kumulatívny účinok, a preto je dôležité, aby ste včas odporučili dávku odporúčanú lekárom.

Ďalším znakom použitia prírodných liekov je dlhodobá liečba. Ak chcete cítiť hmatateľný účinok, doplnky stravy by sa mali brať pravidelne niekoľko týždňov. V tomto štádiu mnohé ženy odmietajú liečbu, ale ak budete čakať, účinok bude určite.

ČTENÁRI ODPORÚČAME!

„Gynekológ mi poradil, aby som si vzal prirodzené lieky. Vybrali si klimastyle - pomohol mi s prílivom a odlivom. potom sa opäť objavila vnútorná energia a ja som ešte chcela mať sexuálne vzťahy s manželom, ale bolo to všetko bez akejkoľvek osobitnej túžby.

Účinnosť liečby závisí od dobre zvolených liekov. Vlastná liečba v menopauze nemusí priniesť výsledky a môže zhoršiť stav, pretože existuje množstvo ochorení, pri ktorých aj fytohormóny môžu spôsobiť obrovské škody. Preto aj doplnky stravy sa môžu užívať len po konzultácii s lekárom.

Je to dôležité! Len lekár vám bude schopný určiť, ktoré lieky si vezmete za vás, ako aj vypočítať individuálnu dávku a časový harmonogram liečby.

Výhody a nevýhody tejto metódy liečby

Biologicky aktívne látky v menostáze u žien majú pozitívne aj negatívne aspekty liečby. Samozrejme, v liečbe týchto liekov existuje omnoho viac pozitívnych bodov, a preto ich väčšina žien uprednostňuje pri zmierňovaní symptómov menopauzy.

 • Homeopatické lieky majú prirodzené zloženie.
 • Prostriedky prakticky nemajú žiadne kontraindikácie.
 • Pri dodržaní dávkovania nie sú zaznamenané žiadne vedľajšie účinky.
 • Pri vhodne zvolenej liečbe sa pozorovala vysoká účinnosť.
 • Okrem toho, ako sa zbaviť prílivov, doplnky stravy majú tonizujúci účinok.
 • Použitie aditív je povolené pre kontraindikácie HRT.
 • Použitie prísad zabraňuje rozvoju chorôb súvisiacich s vekom.

 • Trvanie liečby.
 • Nekompatibilita s HSL.
 • Existujú kontraindikácie závažných patológií.

Pre väčšinu pacientov sú prírodné menopauzálne lieky pomerne účinné. Pri vhodne zvolenej terapii je intenzita a frekvencia prílivu a odlivu výrazne znížená, spánok sa normalizuje a nálada stabilizuje. Existujú však prípady, keď je menopauza taká ťažká, že homeopatia počas menopauzy je neúčinná, potom sa lekár môže rozhodnúť predpísať HSL. V tomto prípade sa odporúča, aby sa ženy prísne riadili odporúčaniami lekára a aby pravidelne sledovali stav lekára.

Homeopatické lieky na menopauzu

Homeopatické lieky sú lieky prírodného pôvodu. Určený na posilnenie svojich vlastných ochranných síl.

Homeopatia s menopauzou je zameraná na príjem prírodných zložiek v tele, ktoré jemne normalizujú hormonálnu rovnováhu. Stabilizujú krvný tlak, upokojujú nervový systém, umožňujú zmierniť depresiu a nespavosť, ktoré sú v tomto období pre ženy také podstatné. Prírodné zložky obsiahnuté v liekoch, zápasia s tepom, dýchavičnosťou, zvýšeným potením.

Fytoestrogény sú prírodné rastlinné látky, ktoré sú štrukturálne podobné ženským pohlavným hormónom. Čo sa týka akumulácie v tele, fytoestrogény nahrádzajú svoje hormóny, ktoré majú podobný účinok. Pod dohľadom lekára sa lieky môžu použiť na nápravu symptómov menopauzy s kontraindikáciou hormonálnej substitučnej terapie, ktorá nie je taká bežná.

Indikácie a kontraindikácie

Ak príde menopauza, homeopatia sa používa ako monoterapia, alebo v komplexe terapeutických opatrení. Indikácie pre užívanie drog sú:

 • stabilizácia nervového systému,
 • odstránenie nedostatku estrogénu,
 • korekcia emocionálneho stavu,
 • bojovať proti nespavosti
 • horúce záblesky na hlavu,
 • časté močenie.

Základom homeopatických liečiv je extrakt z rastlinného extraktu (tsimifuga, sanguinaria, pilocarpus, listy žihľavy, sójové bôby, yam) a zvieratá (jed z hadov a včiel, odnímateľné žľazy sfarbených sépií).

Zoznam liekov používaných v menopauze:

 • Klimaksan,
 • Remens,
 • Klimaktoplan,
 • Klimadinon,
 • Inoklym,
 • Estrovel.

Homeopatické lieky sú 80% fytohormóny. Nedostatok pohlavných hormónov vedie k porušeniu štruktúry kostí, ciev, močového systému, reprodukčného systému. Prírodné lieky sa môžu užívať s komplexom vitamínov a stopových prvkov. Ale musíme si uvedomiť, že títo homeopati by mali poradiť homeopatovi spolu s gynekológom.

Hlavnými kontraindikáciami použitia homeopatie sú tehotenstvo a laktácia, závažné poruchy pečene a obličiek. Preto sa pred predpísaním liekov uistite, že nie ste tehotná a skontrolujte funkciu pečene.

Pri terapeutických dávkach homeopatické lieky nespôsobujú nežiaduce vedľajšie účinky. Liečba v kurze znižuje riziko neskorých príznakov menopauzy (osteoporóza a kardiovaskulárne ochorenia).

Homeopatické menopauzy je liek používaný na zmiernenie príznakov menopauzy. Eliminuje hormonálnu nerovnováhu a normalizuje psycho-emocionálny stav.

Návod na použitie: náradie musí byť spotrebované nasávaním do úst. Homeopatická menopauza sa nepretržite používa 80-90 dní. Potom si môžete vziať prestávku na mesiac a postup zopakovať.

Kontraindikácie na užívanie lieku je len individuálna neznášanlivosť na zložky.

Remens je bylinný homeopatický liek, ktorý eliminuje nedostatok estrogénov. Vylieči špecifické príznaky menopauzy (návaly, potenie, búšenie srdca, dýchavičnosť). Nástroj normalizuje metabolické procesy, zlepšuje imunitu. Bojuje s poruchami spánku.

K dispozícii vo forme kvapiek a pastiliek. Liečba trvá 3 mesiace. Použitie lieku je kontraindikované v prípade alergickej reakcie na liek.

Klimadinon

Klimadinon rozpoznaný ako účinný liek na liečbu menopauzálneho syndrómu. Tento prostriedok rastlinného pôvodu. Má sedatívne účinky, má estrogénový účinok, odstraňuje vegetovaskulárne poruchy.

Návod na použitie: priebeh liečby je 3 mesiace.

Absolútnym zákazom využívania finančných prostriedkov sú nádory závislé od estrogénu. Opatrnosť je potrebná pri ochoreniach pečene, epilepsii a poraneniach mozgu.

Inoklim je liek podobný rastlinnému hormónu. Fytoestrogény obsiahnuté v lieku eliminujú emocionálne poruchy, normalizujú prácu srdca a krvných ciev, urýchľujú metabolické procesy.

Liečivo je dostupné vo forme kapsúl. Priebeh liečby je 3 mesiace. Trvanie liečby sa upraví pod dohľadom lekára.

Vedľajšie účinky po užívaní lieku sú nevoľnosť, ťažkosť v žalúdku, vracanie a porucha stolice. Kontraindikácia je len alergická reakcia na liek.

Estrovel je komplexný nástroj, ktorý má rastlinné zloženie, vitamíny a aminokyseliny. Prirodzene a jemne zmierňuje príznaky menopauzy. Znižuje frekvenciu návalov horúčavy, zvyšuje imunitu, reguluje hormonálne hladiny, zvyšuje sexuálnu aktivitu.

Liečba trvá najmenej dva mesiace. Pod dohľadom lekára sa liečba predlžuje na šesť mesiacov.

Kontraindikácie na použitie lieku je fenylketonúria a individuálna neznášanlivosť na ktorúkoľvek zložku, ktorá je súčasťou lieku.

Výhody a nevýhody homeopatických liekov

Hlavnou výhodou homeopatických liečiv je prírodná kompozícia, mierny účinok, alternatíva k hormonálnej liečbe. Prírodné účinné látky nemajú prakticky žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky. Homeopatia má široké spektrum účinku. Lieky normalizujú hormonálnu rovnováhu, stabilizujú nervový systém, poskytujú emocionálny pokoj.

Nesystematické používanie homeopatických liekov môže poškodiť. Keď nekontrolované užívanie liekov môže spôsobiť nepravidelné krvácanie, metabolické poruchy. Súčasne dochádza k rýchlemu nárastu hmotnosti, výkyvom krvného tlaku, tepu, vzniku kŕčových žíl.

Rastlinné lieky neovplyvňujú kostné tkanivo, nebránia rozvoju osteoporózy. Okrem toho si vyžaduje použitie doplnkov vápnika. Okrem toho, lieky používané s fyzioterapiou liečby. Homeopatické lieky menia metabolické procesy a môžu mať nežiaduce vedľajšie účinky.

Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

záver

Homeopatia má terapeutický účinok s dlhodobým a systematickým používaním. Zneužívanie ani najbezpečnejších liekov sa neodporúča. Je potrebné pripomenúť, že kvapky v ich zložení obsahujú alkohol, preto by ženy s kardiovaskulárnymi poruchami a pacienti, ktorí sa podrobujú liečbe alkoholizmu, mali brať s opatrnosťou

Pin
Send
Share
Send
Send