Vitálny

Nimesil v gynekológii pre zápal

Pin
Send
Share
Send
Send


Výrazná bolesť pri menštruácii v lekárskej praxi nazývaná algomenarea sa vyskytuje u viac ako 50% žien. Aby sa zabránilo takejto patológii, odborníci odporúčajú svojim pacientom veľký výber liekov, vrátane nimesilu počas menštruácie.

Syndróm bolesti počas menštruačného krvácania nepriaznivo ovplyvňuje fyzický a psychický stav pacientov. Ale nie všetky lieky môžu byť použité na zmiernenie takejto bolesti. Prečo práve nimesil odporučiť špecialistom ženy v prítomnosti takýchto problémov?

Prečítajte si tento článok.

Farmakologické vlastnosti

Nimesil sa považuje za výrazný reprezentant nesteroidných protizápalových liekov. Patrí do skupiny sulfónamidov a vďaka blokáde uvoľňovania prostaglandínov v ženskom tele účinne zmierňuje bolesť.

Biologicky aktívna látka daného lieku je nutulid a na zlepšenie chuti a zvýšenie absorpčnej rýchlosti liečiva v gastrointestinálnom trakte pridávajú farmakologické spoločnosti ku konečnému produktu rad špecifických prísad.

Odborníci sa domnievajú, že hlavný farmakologický účinok nimesilu je negatívny a blokujúci účinok na syntézu kyseliny arachidónovej. To vedie k zníženiu uvoľňovania prostaglandínov a zníženiu bolesti. Podobný účinok lieku na telo sa používa, keď sa odporúča, aby ženy užívali nimesil na bolestivé obdobia.

Ďalej je opísaný mechanizmus protizápalového účinku liečiva, ktorý je uľahčený schopnosťou liečiva zabrániť tvorbe voľných radikálov.

Kedy a ako lekári odporúčajú používať nimesil

Uvažované liečivo sa široko používa na zníženie bolesti pri rôznych patológiách. Najčastejšie sa tento liek odporúča:

 • Ak pacient podstúpil chirurgickú alebo gynekologickú operáciu, potom nimesil v priebehu pooperačnej terapie.
 • Rôzne traumatické patológie tiež vyžadujú použitie tohto lieku. Keď burzitída, artritída a iné ochorenia kĺbov používajú nielen anestetický účinok lieku, ale aj jeho vysokú protizápalovú aktivitu.
 • U pacientov s otorinolaryngologickými a stomatologickými problémami existuje široká oblasť aktivity nimesilu.
 • No, samozrejme, dysmenorea. Výrazná bolesť počas menštruácie, moderná medicína ponúka na liečbu iba nesteroidné protizápalové lieky, z ktorých nimesil je považovaný za jeden z najúčinnejších a najbezpečnejších.

Dávka lieku by nemala prekročiť 200 mg, to znamená 1 sáčok na recepciu, 2 krát denne. Je to spôsobené účinkom liečiva na sliznicu žalúdka. Taktiež sa neodporúča používať tento liek dlhšie ako 2 týždne, avšak u pacientov s bolestivou menštruáciou to nie je veľmi dôležité.

Ale tento liek nemožno považovať za všeliek pre ženy s menštruačnými problémami. Podobne ako väčšina nesteroidných protizápalových liekov, aj nimesil má svoje kontraindikácie a vedľajšie účinky.

Možné nežiaduce reakcie

Najčastejšie, ak používate nimesil s mesačnou bolesťou, sú možné nasledujúce nepriaznivé patologické prejavy:

 • Na strane gastrointestinálneho traktu ženy často uvádzajú nauzeu, vracanie a bolesť brucha. Niekedy sa situácia môže zhoršiť rozvojom žalúdočného alebo črevného krvácania.
 • Kardiovaskulárny systém užívania tohto lieku môže reagovať na nižší krvný tlak, tachykardiu, v zriedkavých prípadoch na poruchy srdcového rytmu.
 • Pomerne často trpí a centrálny nervový systém. S podobnou patológiou sa ženy môžu sťažovať na závraty, bolesti hlavy, ospalosť a apatiu.
 • Nesteroidné protizápalové látky môžu spôsobiť zmeny krvných testov. Odborníci si všimli možnosť anémie, eozinofílie, výrazného zvýšenia testov funkcie pečene.

Okrem rôznych vedľajších účinkov sa u pacientov často vyskytuje predávkovanie liečivom, pretože žena sa snaží maximalizovať úľavu od bolesti a prekračuje povolenú dávku. V tomto prípade budú hlavné príznaky pozorované z gastrointestinálneho traktu, pretože liečivo má vďaka svojim farmaceutickým vlastnostiam primárne vplyv na steny žalúdka a čriev.

Vo väčšine prípadov sa látka nedostane do krvácania a príznaky sú obmedzené na vracanie, bolesť žalúdka, ospalosť a pokles krvného tlaku. Nimesil nemá žiadne špeciálne antidotá a prvá pomoc spočíva v umývaní žalúdka, prijímaní aktívneho uhlia a okamžitom vyhľadávaní kvalifikovanej lekárskej pomoci.

Počas menštruácie odporúčame prečítať si článok o liekoch MIG. Z neho sa dozviete o účinku lieku a indikáciách jeho použitia, kontraindikáciách a možných vedľajších účinkoch, účinnosti pri bolestivej menštruácii.

Krátky zoznam kontraindikácií

Keď žena začne užívať nimesil počas menštruácie, mala by sa najprv poradiť s lekárom. Tam bude povedané, že tento liek je kontraindikovaný na použitie pre veľký počet pacientov s rôznymi chronickými ochoreniami. Tento zoznam obsahuje:

 • Choroby tráviaceho traktu. Ak má pacient chronickú gastritídu alebo v minulosti mal žalúdočný vred, potom je tento liek kontraindikovaný na zníženie bolesti.
 • Je prísne zakázané používať nimesil u ľudí trpiacich hepatálnou alebo renálnou insuficienciou v akejkoľvek forme.
 • Liek je zakázaný u pacientov so zhoršeným systémom zrážania krvi. Akékoľvek krvácanie je priamou kontraindikáciou použitia nimesilu.
 • Ako je uvedené vyššie, tento liek nepriaznivo ovplyvňuje prácu kardiovaskulárneho systému, preto je pre ženy trpiace podobnými poruchami kontraindikovaný.

A samozrejme by ste mali pamätať na možnosť závažných alergických reakcií na používanie tohto lieku. Ak pacient už mal problémy s užívaním nesteroidných protizápalových liekov alebo kyseliny acetylsalicylovej, je lepšie sa zdržať nimesilu.

Vzhľadom na relatívne vysokú toxicitu sa tento liek nemá podávať gravidným ženám v prvom a treťom trimestri, počas laktácie sa neodporúča. Ak sa žena pýta lekára, ak sa môže nimesil užívať počas menštruácie, mal by ju odborník oboznámiť so všetkými vedľajšími účinkami užívania tohto lieku.

Nimesil na bolestivú menštruáciu

Tento liek má mnoho výhod oproti analgetikám. Po prvé, odborníci na vedomie, že ak pijete Nimesil, prášok s menštruáciou má takmer okamžitý analgetický účinok. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že po 10–15 minútach dosahuje koncentrácia lieku v plazme pacienta takmer 75% maximálnej dávky.

Táto schopnosť rýchlo vstrebávať Nimesil vám umožňuje zmierniť ťažkú ​​bolesť počas menštruácie na 5 až 8 hodín, čo je pre väčšinu moderných analgetík neprístupné. Samozrejme tu nehovoríme o narkotických analgetikách.

Nesteroidné protizápalové látky sa zvyčajne odporúčajú pacientom, aby začali piť 2 až 3 dni pred očakávaným nástupom menštruácie. Vzhľadom k tomu, že anotácia označuje konečný termín na užívanie každých 14 dní, žena bude mať dostatok času prejsť najťažším obdobím menštruačného cyklu.

Keď sa objaví otázka u žien, či nimesil pomáha s menštruáciou, potom odpoveď bude, samozrejme, len pozitívna. To je jeden z najspoľahlivejších spôsobov, ako sa vyrovnať s bolesťou v čase menštruácie.

Avšak, väčšina odborníkov odporúča, vzhľadom na vedľajšie účinky tohto lieku, aby sa zapojili do monoterapie, ale kombinovať použitie nesteroidné protizápalové lieky s inými liekmi. V tomto prípade najlepšie baralgin alebo no-shpa. Dobrý účinok je možné dosiahnuť súčasným použitím nimesilu a analgínu. Úľava od bolesti pri takejto liečbe bude rýchlejšia a negatívny účinok nimesilu na steny žalúdka a čriev sa zníži.

Pozrite sa na video o príčinách bolestivých období:

Náklady na lieky

V modernej lekárenskej sieti tento liek zastupujú najmä nemeckí a španielski výrobcovia. Maloobchodná cena v Ruskej federácii sa pohybuje od 500 do 800 rubľov, v závislosti od regiónu. Na Ukrajine, náklady na nimesil vo väčšine lekární je 220-250 hrivien za balenie 30 tašiek.

Použitie lieku by nemalo byť bez dohľadu lekára. Nimesil má vynikajúci účinok na zmiernenie bolesti počas menštruácie. Zároveň je to dosť vážna a nebezpečná droga. Je lepšie poradiť sa s odborníkom ako s dôsledkami neoprávneného použitia nesteroidného protizápalového lieku.

Uvoľňovací formulár

Nimesil sa vyrába vo forme granulovaných granúl na prípravu suspenzií na orálne podávanie, ktoré majú svetložltú farbu a oranžový zápach. V jednom papierovom laminovanom vrecku - 2 gramy prášku. Lepenkové obaly na 9, 15, 30 vriec.

 • 1 vrece 22-40 rubľov,
 • 30 vreciek 611-890 rub.

Farmakologický účinok

Nimesulid má výrazný vplyv na metabolizmus kyseliny arachidónovej, pričom inhibuje hlavne cyklooxygenázu-2. Vďaka týmto procesom sa znižuje biosyntéza prostaglandínov, ktoré sprostredkúvajú zápalové a alergické reakcie a postihujú hladký sval orgánov.

Liek rýchlo blokuje uvoľňovanie histamínu zo žírnych buniek, spomaľuje syntézu metaloproteázy, elastázy a kolagenázy, čím chráni chrupavkové tkanivo pred deštrukciou. Potláča uvoľňovanie faktora alfa nekrózy nádoru, znižuje účinok kinínov, spôsobuje expanziu cievnej steny. Znižuje produkciu superoxidových aniónov neutrofilmi a tvorbu voľných radikálov, ktoré hrajú dôležitú úlohu vo vývoji zápalovej reakcie.

Vzhľadom na zvláštnosti tejto liekovej formy nimesulidu sa účinnosť Nimesilu vyvíja rýchlo a trvá 6 hodín.

farmakokinetika

Podľa návodu na použitie Nimesilu po užití suspenzie sa liek rýchlo vstrebáva cez gastrointestinálny trakt a dosahuje maximálnu terapeutickú koncentráciu za 2-3 hodiny. Vyznačuje sa vysokou väzbou s krvnými proteínmi až do 97,5%, ľahko prechádza cez histohematogénne bariéry.

Metabolizmus lieku sa vyskytuje v pečeni s použitím P450 (CYP) 2C9: izoenzým cytochrómu. Hlavným metabolitom je hydroxynimesulid, farmakologicky účinný derivát nimesulidu. Vylučuje sa žlčou v metabolizovanej forme.

Približne 50% prijatého množstva Nimesilu sa vylučuje obličkami.

Liekové interakcie

Vyžaduje si individuálne posúdenie rizika a prínosu liečby Nimesilom počas užívania angikoagulancií (warfarínu), protidoštičkových látok (klopidogrel), glukokortikosteroidov (Prednison), selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu SSRI (Citalopram, Sertralin).

Bolesť sa považuje za jeden z najčastejších príznakov ochorenia v gynekológii, ktorý si vyžaduje pomoc. Vyskytuje sa ako dôsledok podráždenia alebo zápalu sérovej vrstvy, ako aj svalového spazmu (hladkého) dutých orgánov a následkom zhoršeného krvného obehu vo vnútorných orgánoch. Bolesť vo väčšine prípadov spôsobuje, že žena konzultuje s gynekológom. U žien sú hormonálne poruchy často sprevádzané menštruačnými poruchami. Algomenorea je silná bolesť v období menštruácie je jedným z porušení menštruačného cyklu. Zároveň sú bolesti tak intenzívne, že pracovná kapacita je úplne narušená a žena jednoducho musí byť doma niekoľko dní v mesiaci. Použitie lieku nimesil výrazne zmierňuje bolesť iného typu v gynekológii alebo významne znižuje ich intenzitu.

Droga nimesil - jeho činy

Nimesil sa spravidla vzťahuje na nesteroidné protizápalové lieky súčasnej generácie. Znakom týchto liečiv je, že majú omnoho menej vedľajších účinkov na koagulačnú schopnosť krvi a gastrointestinálneho traktu.

Jednou z nesporných výhod nimesilu je lieková forma, vďaka ktorej je tento liek pomerne rýchlo absorbovaný. Napríklad pol hodiny po užití lieku (100 gramov) jeho plazmatický obsah už dosiahne 50% maximálnej koncentrácie. Jeho princípom je potlačenie syntézy prostaglandínov. Trvanie jednej dávky nimesilu zodpovedá 6 hodinám. Je to približne na také časové obdobie s gynekologickými chorobami, že bolesť nebude rušiť ženu. Aj tento liek s dlhodobým užívaním je dobre tolerovaný, má relatívne krátky polčas.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky lieku nimesil u gynekológov

Napriek relatívne vysokému stupňu bezpečnosti sa liek nimesil neodporúča používať počas tehotenstva, s léziami gastrointestinálnej sliznice rôzneho druhu, s ochoreniami pečene a obličiek, ako aj v prípade intolerancie na niektoré jej jednotlivé zložky. Použitie Nimesilu sa neodporúča u dievčat mladších ako 12 rokov.

Vzhľadom na systémový účinok prášku nimesil môžu vedľajšie účinky ovplyvniť všetky životne dôležité systémy v tele. Možný je sedatívny účinok na nervový systém, ktorý môže u žien spôsobiť záchvaty migrény, závraty a ospalosť. Anomálie tráviaceho systému sú vyjadrené bolesťou v žalúdku, dyspeptickými symptómami a nevoľnosťou. Vo veľmi zriedkavých prípadoch dochádza k zmene krvných receptúr, alergickým prejavom na koži a retencii moču.

V prípade predávkovania liekom nimesil pozorované u niektorých žien, zvýšenie všetkých vedľajších účinkov. Neexistuje žiadne špecifické antidotum a liečba zahŕňa predovšetkým očistenie žalúdka od škodlivých látok a odoberanie sorbkov alebo sorbentov aktívneho uhlia. Pacient v tomto prípade potrebuje neustály dohľad nad špecialistami, kým nie je celkový stav uspokojivý.

Výrazná bolesť pri menštruácii v lekárskej praxi nazývaná algomenarea sa vyskytuje u viac ako 50% žien. Aby sa zabránilo takejto patológii, odborníci odporúčajú svojim pacientom veľký výber liekov, vrátane nimesilu počas menštruácie.

Syndróm bolesti počas menštruačného krvácania nepriaznivo ovplyvňuje fyzický a psychický stav pacientov. Ale nie všetky lieky môžu byť použité na zmiernenie takejto bolesti. Prečo práve nimesil odporučiť špecialistom ženy v prítomnosti takýchto problémov?

Všeobecné charakteristiky

"Nimesil" označuje nesteroidné protizápalové liečivá. Rovnako ako všetky lieky v tejto skupine, má antipyretický a analgetický účinok, znižuje zápalové procesy. Nimesil nie je špecifickým liekom na akékoľvek ochorenie. Jeho účelom je odstrániť symptómy. Každý človek môže potrebovať tento liek, takže každý potrebuje vedieť, ako piť Nimesil.

Tento liek predpisujú lekári najmä na rôzne patologické stavy sprevádzané bolesťou alebo horúčkou. Používa sa však len pri komplexnej liečbe, pretože bez toho, aby sme sa zbavili príčiny, ktorá spôsobila takýto stav, utrpenie pacienta sa môže zmierniť len dočasne.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Aktívna zložka lieku je nimesulid, ktorý patrí do sulfónamidovej skupiny. Jeho výhodou oproti iným nesteroidným protizápalovým liečivám je rýchlosť pôsobenia a trvalý 6-hodinový účinok. Preto stačí užiť liek dvakrát denne. Tento liek obsahuje okrem hlavnej účinnej látky maltodextrín, ketomakrogol, sacharózu, kyselinu citrónovú a pomarančovú príchuť.

Vzhľadom na špeciálnu formu uvoľňovania sa Nimesil ľahko užíva, rýchlo sa vstrebáva do krvi a zriedka má negatívny vplyv na gastrointestinálny trakt. Produkt sa vyrába v prášku na prípravu medicínskeho roztoku. Má svetložltú farbu a príjemnú pomarančovú arómu. Prášok je balený do vrecúšok s hmotnosťou 2 g. Táto dávka je často dostatočná na jedno podanie v akejkoľvek patológii a pre pacientov v akomkoľvek veku.

Aký vplyv má "Nimesil"

Tento liek má silný analgetický, antipyretický a protizápalový účinok. Nimesulid je platný 6-8 hodín po podaní. Počas tejto doby preniká do mnohých tkanív a telesných tekutín, dokonca aj do materského mlieka. Preto nie je možné užívať „Nimesil“ pri dojčení.

Как многие нестероидные противовоспалительные препараты, это лекарственное средство воздействует не на очаг боли, а на синтез определенных гормонов и ферментов и блокирует их, приостанавливая развитие воспалительного процесса в организме. Ale na rozdiel od iných liekov, ako je napríklad Aspirín alebo Ibuprofen, neznižuje produkciu enzýmov, ktoré chránia žalúdočnú sliznicu pred kyselinou chlorovodíkovou. Preto je nevyhnutné vedieť, ako piť Nimesil správne, aby sa zabránilo vedľajším účinkom. Najčastejšie poruchy tráviaceho systému.

Liek "Nimesil": indikácie na použitie

To je jeden z tých prostriedkov, ktoré sú často predpísané na prechladnutie na zníženie horúčky a zmiernenie bolesti. Liek pomáha pri bolestiach zubov a bolesti hlavy spôsobených rôznymi dôvodmi. Nimesil sa tiež často používa na neuralgiu. Okrem toho, kvôli zvláštnostiam svojho pôsobenia a možnosti dlhodobého užívania, sa častejšie používa v patológiách pohybového aparátu. Zoznam patológií, pre ktoré je tento liek účinný, zahŕňa:

 • infekčné a zápalové ochorenia,
 • Akútne respiračné infekcie, prechladnutie,
 • podvrtnutie,
 • svalov,
 • bolesť kĺbov,
 • osteochondróza, spondylóza, radiculitída, medzistavcové prietrže,
 • poranenia kostí a kĺbov,
 • osteoartritída,
 • zápal šľachy, burzitída, artritída,
 • bolenie zubov
 • cystitída, gynekologické ochorenia,
 • algodismenorei,
 • syndróm pooperačnej bolesti.

Nimesil prášok: návod na použitie

Liek nie je dostupný v tabletách. Ide o granulu na prípravu medicínskeho roztoku. Preto má osobitné pravidlá uplatňovania. Niektorí ľudia nemôžu prehltnúť kapsuly a tablety, takže pre nich bude príjemným riešením nápoj s príchuťou pomaranča.

Ale musíte vedieť, ako správne piť Nimesil, tak, že pôsobí a nemá vedľajšie účinky. Odporúča sa naliať jeden balíček lieku do pohára a naliať 100 ml pitnej vody. Nemalo by byť horúce, môžete si vziať teplé varené. Po úplnom rozpustení lieku treba okamžite vypiť. Roztok nie je možné skladovať bezprostredne pred použitím. Na ochranu gastrointestinálneho traktu pred škodlivými účinkami zložiek lieku sa odporúča piť liek po jedle.

Dávka lieku

Zvyčajne s rôznymi patológiami predpísané "Nimes" prášok. V návode sú podrobne opísané dávky, pri ktorých sa liek môže užívať, ale niekedy lekár vykoná vlastné úpravy. Tento liek je predpísaný v každom veku staršom ako 12 rokov, 1 sáčok 2 krát denne. Odporúča sa, aby interval medzi dávkami bol najmenej 6-8 hodín. V najzávažnejších prípadoch, napríklad pri vysokých teplotách s chrípkou alebo počas pooperačného obdobia, je možné užívať 3 vrecúška za deň.

Musíte vedieť, ako často môžete piť Nimesil prášok. Tento liek je vhodný na jednorazovú dávku v prípade akútnej bolesti, ako aj na dlhodobú liečbu chronických patológií. Ak však do 3 dní nedošlo k zlepšeniu stavu pacienta, je potrebné poradiť sa s lekárom. Vo všeobecnosti je denné podávanie lieku možné len počas týždňa. Lekári často odporúčajú, aby si to každý druhý deň, kombinovať s inými prostriedkami. Takáto taktika liečby by sa však mala sledovať len po konzultácii s lekárom.

Predávkovanie Nimesilom

Liek sa vylučuje po 6-8 hodinách po podaní. Použitie predchádzajúceho vrecka môže preto spôsobiť rôzne komplikácie spojené s predávkovaním. Rovnaký stav je možný aj pre tých, ktorí užívajú viac ako jedno vrecúško alebo pijú Nimesil dlhý čas. V skutočnosti, ak okamžite vypijete veľkú dávku, nebude to viesť k zvýšeniu účinku lieku.

Príznaky predávkovania môžu byť:

 • nevoľnosť, vracanie, bolesť brucha,
 • vysoký krvný tlak
 • ospalosť, apatia,
 • dýchavičnosť, anafylaktický šok,
 • krvácanie žalúdka,
 • zlyhanie obličiek
 • v najzávažnejších prípadoch môže pacient spadnúť do kómy.

Ak sa po jednej dávke veľkej dávky objavia príznaky predávkovania, musíte liek odmietnuť a poraďte sa s lekárom. Ak nie je úľava, musíte si umyť žalúdok, vziať preháňadlo a aktívne uhlie. Pri závažnom predávkovaní je potrebná lekárska pomoc a monitorovanie pečene a obličiek.

Vlastnosti použitia v niektorých patológiách

Okrem potreby upraviť dávkovanie lieku pre ľudí s rôznymi chronickými ochoreniami, existujú znaky jeho použitia v rôznych patológiách.

 • Najčastejšie používaný "Nimesil" pre ochorenia chrbtice a kĺbov. Lekári ho predpisujú na radiculitídu, prietrž, osteochondrózu, po úrazoch. Je nevyhnutné zistiť, ako piť Nimesil v sáčkoch za takýchto podmienok správne. Predávkovanie alebo zneužitie môže spôsobiť vážne vedľajšie účinky.
 • Účinný "Nimesil prášok na bolesť zubov, najmä po odstránení. Ale pred zubným ošetrením lekári neodporúčajú užívať ho. Koniec koncov, liek spôsobuje necitlivosť na bolesť, takže bude ťažké urobiť správnu diagnózu. Okrem toho porušuje zrážanie krvi.
 • Často sa používa "Nimesil" na prechladnutie a chrípku. Rýchlo znižuje teplotu, znižuje závažnosť bolesti, znižuje zápal. Tento liek dokonca pomáha znížiť slzenie a upchatie nosa. Ale zmierňuje len symptómy a nevylieči základné ochorenie.
 • Mnoho žien trpí silnou bolesťou počas menštruácie. V medicíne sa tento stav nazýva "algodisminorrhea". Kŕče brucha je ťažké odstrániť, ale je účinný pri menštruačnej bolesti "Nimesil." Má takmer okamžitú akciu - po 20 minútach sa žena cíti uľavene. Výsledok trvá niekoľko hodín, po ktorých je možné vypiť ďalšie vrecúško, ale zvyčajne sa to nevyžaduje, pretože sa bolest nevráti. Môžete zabrániť vzniku silnej bolesti, ak začnete piť "Nimesulide" na niekoľko dní pred začiatkom menštruácie.

Vedľajšie účinky

Zvyčajne sa Nimesil ľahko toleruje, najmä ak sa užíva správne. U niektorých pacientov sú však možné nasledujúce vedľajšie účinky: t

 • anémia, trombocytopénia, poruchy krvácania,
 • nervozita, nespavosť, úzkosť,
 • bolesti hlavy, závraty,
 • zvýšená srdcová frekvencia
 • vysoký krvný tlak
 • nevoľnosť, vracanie, abnormálna stolica, flatulencia, bolesť brucha,
 • abnormálna funkcia pečene, žltačka,
 • hyperkaliémia,
 • alergické reakcie až po anafylaktický šok alebo angioedém,
 • znížená ostrosť zraku
 • bronchospazmus, ťažkosti s dýchaním,
 • zlyhanie obličiek, retencia moču.

Ak sa vyskytnú takéto negatívne reakcie, mali by ste prestať užívať liek a pacienti s chronickými patológiami obličiek, pečene alebo žalúdka po dlhodobom užívaní sa odporúča, aby sa poradili s lekárom o preventívnom vyšetrení, pretože Nimesil môže spôsobiť ich zhoršenie.

Kontraindikácie lieku

Rovnako ako všetky nesteroidné protizápalové lieky, Nimesil nemôže byť prijatá každým. Existuje mnoho absolútnych kontraindikácií a stavov, v ktorých sa neodporúča piť:

 • bronchiálna astma, urtikária, alergie,
 • precitlivenosť na lieky NSAID,
 • po bypassu koronárnej artérie,
 • rekurentný žalúdočný vred alebo gastritída,
 • zlyhanie obličiek
 • abnormálna funkcia pečene
 • diabetes mellitus 2. typu
 • krvácanie,
 • plánovanie tehotenstva,
 • pitie alkoholických nápojov
 • porucha krvácania,
 • kardiovaskulárne zlyhanie
 • vek do 12 rokov.

Okrem toho nemôžete užívať "Nimesil" s dojčením a počas tehotenstva. Nimesulid nepriaznivo ovplyvňuje vývoj plodu v dôsledku skutočnosti, že môže spôsobiť poruchu funkcie obličiek, uzavretie tepien, výskyt krvácania a periférny edém. S opatrnosťou tiež stojí za pitie "Nimesil" pre ľudí s chronickými ochoreniami gastrointestinálneho traktu. U starších pacientov sa dávka vypočíta individuálne.

Interakcia s inými liekmi

Nie všetci pacienti vedia, ako piť „Nimesil“ s komplexnou liečbou. V tomto prípade je žiaduce, aby všetky lieky predpisoval lekár. Nimesulid nakoniec oslabuje alebo zvyšuje účinok rôznych liekov. Napríklad zvyšuje koncentráciu lítia v krvi, môže zvýšiť účinok "furosemidu", "cyklosporínu", ako aj antikoagulancií. Nimesulid sa nemá užívať spolu s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi, najmä s paracetamolom a aspirínom.

Riziko vedľajších účinkov sa zvyšuje, ak je tento liek opitý ľuďmi, ktorí sú liečení sulfónamidmi, metotrexátom, diuretikami. Pri použití Nimesulidu spolu s diuretikami sa účinok lieku Nimesulide znižuje, pretože liek spôsobuje retenciu tekutín v tele.

Recenzie liekov

Väčšina lekárov a pacientov o tomto nástroji pozitívne hovorí. Pri správnom podaní sa zriedkavo pozorujú vedľajšie účinky. Lekári majú ako Nimesil vysokú účinnosť a dobrú znášanlivosť. Pacienti si všimnú jednoduchosť použitia, rýchle výsledky a trvalý účinok. Potrebujete piť len 1-2 vrecúška za deň. Je veľmi vhodný pre chronické patológie sprevádzané predĺženou bolesťou. Mnohí užívajú Nimesil po dlhú dobu, niekedy s prestávkami. Pri silnej bolesti môžete piť 1 krát za 2-3 dni, čo vám umožní cítiť úľavu a zároveň nespôsobí nežiaduce reakcie.

Pin
Send
Share
Send
Send