Zákazy

Prečo môžete farbiť vlasy počas menštruácie (EXPERT STANOVISKO)

Pin
Send
Share
Send
Send


Počas menštruačného cyklu sa dievča alebo žena podrobia drastickým zmenám v hormonálnom prostredí. To všetko ovplyvňuje všeobecný zdravotný stav a cudzie faktory môžu situáciu len zhoršiť. Hovoríme o farbení vlasov. Samozrejme, existujú aj neškodné drogy, ale mnohé výrobky obsahujú amoniak. Odborníci neprišli k spoločnému názoru, pokiaľ ide o to, či je možné maľovať počas menštruácie. Pokúsme sa spoločne objasniť situáciu.

Vplyv menštruačného cyklu na farbenie vlasov

Telo každého človeka je individuálne, ženy trpia menštruáciou inak kvôli svojmu osobnému zdravotnému stavu.

Niektorí sa cítia skvele, môžu ísť do posilňovne, viesť aktívny životný štýl a užiť si plného. Iní naopak strácajú svoju pôvodnú pracovnú kapacitu, upadajú do depresie, trpia poklesom hemoglobínu a nepravidelným krvným tlakom.

Keď hormonálne prostredie prechádza zmenami, ovplyvňuje to tak či onak na celkovú pohodu a najmä na vlasy. V prvom rade sa začína zvýšená produkcia podkožného tuku v dôsledku aktivácie mazových žliaz. Vlasy sa stávajú mastnými v koreňoch, ale zasychajú v špičkách.

Ak sa počas tohto obdobia vykoná farbenie, pigment prenikne nerovnomerne do jadra vlasov. Tuk v bazálnej časti odpudzuje farbu a špičky ho naopak absorbujú s dvojitou silou. Okrem toho je možné pozorovať zmenu farby a vzhľad "škvŕn" na vlasoch.

Štruktúra tiež ovplyvňuje vstrebávanie farbiva, vlasové šupiny sú uzavreté bez toho, aby sa pigment dovnútra. Alebo preskakovanie, ale čiastočne, na niektorých miestach. Opäť sa objavia škvrny.

Okrem vyššie uvedených aspektov je potrebné uviesť, že počas menštruačného cyklu sa väčšina užitočných minerálov a vitamínov zo štruktúry vymyje. Sú potrebné na kŕmenie prameňov a odolnosť vlasov proti pôsobeniu farby. Ak vykonáte postup, vlasy môžu stratiť svoju hrúbku a začnú vypadávať, pretože chémia je pre vlasy ešte škodlivejšia.

Menštruačné farbenie vlasov: pohľad na kaderníkov

 • Odborníci, ktorí pracujú v oblasti starostlivosti o vlasy, nepovažujú menštruáciu za vážnu prekážku. Ak sa žena cíti dobre, môžete navštíviť salón a vykonať farbenie profesionálnymi nástrojmi.
 • Mali by ste však nechať majstra vedieť, že máte kritické dni. Kaderník prijme vhodné opatrenia na zlepšenie sfarbenia a získanie slušného konečného výsledku.
 • Ak sa počas obdobia rozhodnete farbiť, nemusíte drasticky meniť farbu vlasov. Postupujte podľa zvyčajného postupu pri manipulácii s koreňmi alebo po celej dĺžke. Takže znížite riziko nepredvídateľného odtieňa.
 • Na dosiahnutie dobrého výsledku nepoužívajte čpavkové farbivá. Dávajte prednosť šetriacim tónovacím prostriedkom, ako aj henne alebo basme.
 • Vzhľadom k tomu, mesačné váhy chĺpky blízko, musíte pomôcť pigment preniknúť do jadra. K tomu, po nanesení farby, zahrejte uterákom a v prípade potreby zahrejte vlasy fénom.
 • Prečo by ste počas menštruácie nemali farbiť svoje vlasy

  1. Kdekoľvek počujete také slová, že je nežiaduce farbiť vlasy počas menštruácie, je v tom nejaká pravda. Faktom je, že počas menštruačného cyklu v tele dochádza ku komplexným chemickým procesom a hormonálnym zmenám. Z tohto dôvodu je ťažké predpovedať výsledok po zákroku.
  2. Chemikálie v nátere môžu spôsobiť neočakávaný výsledok vo forme alergickej reakcie odlišného charakteru. Je dôležité pochopiť, že ani špecialista nebude schopný predpovedať výsledok. Odborníci často neodporúčajú farbenie počas menštruácie kvôli tomu, že pigment nemôže presne ľahnúť.
  3. Toto vyhlásenie sa týka najmä žien, ktoré uprednostňujú maľovanie v blond. Často môžu vlasy dať zelený odtieň alebo pruhovaný vzor. Preto v priebehu mesiaca na dosiahnutie podobného výsledku nie je ťažké. Buďte opatrní.
  4. Aj keď bol postup úspešný, trvanlivosť náteru počas tohto obdobia zostáva veľmi žiaduca. Po niekoľkých návštevách v kúpeľni sa všetka práca jednoducho zmyje spolu so šampónom. Aj po farbení sa výrazne zhoršuje kvalita srsti a jej štruktúra. Dôsledky môžu byť až do straty kučier.
  5. Často, po zafarbení počas menštruácie, majú ženy alergickú reakciu. Tiež zhoršuje zdravotný stav. Môže sa u Vás vyskytnúť závažná migréna, slabosť, nevoľnosť a závraty. Nestabilné hormonálne pozadie zlepšuje vnímanie pachov, takže farby s amoniakom budú testom.

  Kto môže počas menštruácie farbiť vlasy

 • Nie všetky ženy majú zakázané farbiť si vlasy počas menštruačného cyklu. Zvážte, že žiadny majster vám nepovie, či je možné postup vykonať alebo nie. Špecialista jednoducho nemôže poznať všetky vlastnosti vášho tela.
 • Rovnaké pravidlá by sa mali pripisovať obsadeniu fitness, návšteve salónov krásy, bazénov a solária. Zvážte, že je zakázané používať podobné procedúry počas menštruácie so sklonom k ​​strate prameňov, suchých a krehkých vlasoch. Henna sa tiež neodporúča.
 • Ak patríte k majiteľom hladkých, ale tenkých vlasov, postup sa môže vykonávať jemne. Tiež, ak necítite žiadne zvláštne zmeny a nepohodlie počas menštruačného cyklu, farbenie vlasov môže byť vykonané bezpečne.
 • Farbenie vlasov počas menštruačného cyklu môže byť vykonané v niektorých prípadoch. Nezabudnite vziať do úvahy vlastnosti vášho vlastného tela. Ak je to možné, vyhľadajte pomoc kvalifikovaného odborníka. Uprednostnite farby, ktoré neobsahujú amoniak.

  Obsah

  Farbenie vlasov je zarastené veľkým množstvom mýtov a predsudkov. Neustále počúvame, že farba je škodlivá pre vlasy a je bezpečnejšie chodiť s dospelými koreňmi, keď je tehotná. Všeobecne platí, že je lepšie namaľovať až sivé vlasy. Čo hovorí veda o farbení vlasov počas menštruácie?

  Otázka, či je možné farbiť si vlasy, keď máte veľa nepríjemných období. A napriek tomu, že tento strach, z veľkej časti, nie je odôvodnený ničím, má s ním niekoľko logických, ale veľmi pochybných argumentov.

  Po prvé, to je veril, že ak budete farbiť vlasy počas menštruácie, farba, keď farbené sa ukáže byť nerovnomerné, bude to v kusoch, alebo to bude prevod produktu, nezmyselné plytvanie času a peňazí. Ale je to?

  Predsudky dievčat a niektorých majstrov sú spojené so skutočnosťou, že počas menštruácie sa hormonálne pozadie v ženskom tele úplne mení, telo je zlé a farba nemôže pochádzať. Tiež je to kvôli skutočnosti, že moderné farbenie vlasov je konečný proces mnohých chemických prvkov, zlúčenín a zložiek, ktoré môžu byť škodlivé pre telo a ovplyvňujú ho vážnejšie počas „červených dní“.

  Hormóny a vlasy

  Keď hovoríte o možnosti alebo neschopnosti farbiť vlasy počas menštruácie, mali by ste sa obrátiť k sieňam mysle možné spojenie hormonálneho pozadia ženy a jej vlasov.

  Faktom je, že vlasy na hlave sú mŕtve. Zhruba povedané, zomierajú, keď rastú o 1-3 cm. “Živé” vlasy sa nachádzajú výlučne v koreňovej zóne a problémy sa môžu objaviť len na pokožke hlavy a vlasových korienkoch.

  Keď máme menštruáciu, hormóny sa menia: prvých pár dní testosterón stúpa a produkuje viac mazu, čím sa vlasy "špinia". Pre 3-4 dni cyklu, estrogén príde nahradiť a robí skalp viac suché. Je však nepravdepodobné, že by tento prirodzený proces mohol ovplyvniť prácu farieb na vlasy, ktorá vo svojom zložení chcela kýchať na našich hrách s kožným mazom.

  Stojí však za to pripomenúť si to na farbenie čerstvo umytých vlasov je dosť nezmyselné cvičenie: farba nebude braná tak, ako by mohla byť odobratá na „poškvrnených“ vlasoch. Okrem toho, ak si farbíte vlasy od osvedčeného majstra, potom by nemali byť žiadne nezrovnalosti a priori.

  Bežné mýty o farbení počas menštruácie

  Farbiť alebo nezafarbiť vlasy počas menštruácie. Táto otázka je zarastená mýtmi a legendami silnejšími ako príbehy o Merlinovi a kráľovi Artušovi. Najčastejšie predsudky o tejto akcii sú nasledovné:

  1. Farba môže ležať nerovnomerne a môžete získať "leopardí vlasy",
  2. Počas menštruácie sú vlasy suché, krehké a to nedovolí, aby farba „ľahla“ a úplne zničila vlasy,
  3. Kvôli zápachu farby sa môže zhoršiť jej fyzický stav,
  4. Vlasy a nesmú byť maľované v žiadnej farbe,
  5. Môže dôjsť k vypadávaniu vlasov.

  Samozrejme, väčšina z týchto mýtov a predsudkov môže mať v sebe zrno, ale len malé. Najpravdepodobnejšie a logické z nich - zhoršenie zdravia počas farbenia vlasov. Tu sa všetko deje individuálne a môžete sa cítiť zle, závraty. Ale to nie je a priori stav.

  Znalecký posudok

  Aby sme neboli neopodstatnení, obrátili sme sa na pomoc odborníkovi, pôrodníkovi-gynekológovi Oksanovi Babenkovi, ktorý odpovedal na našu otázku, či farbenie vlasov ovplyvňuje zdravie žien.

  Keď hovoríme o tom, či je možné farbiť vlasy počas menštruácie, musíme si uvedomiť dva hlavné body.

  Prvý: prerastená časť vlasov je jeho mŕtvou časťou, ktorá nemôže reagovať na zmeny v hormonálnom pozadí celého organizmu. Druhý: u koreňa (základ) vlasov sú mazové žľazy, ktorých produkcia sa počas menštruácie môže mierne zvýšiť.

  Z vyššie uvedeného môžeme vyvodiť záverVo všeobecnosti hormonálne pozadie nemá priamy vplyv na sfarbenie, pretože vlasy sú mŕtve.

  Zároveň je potrebné vziať do úvahy, že niektoré ženy môžu mať mastnejšiu bazálnu časť (ako je uvedené vyššie), čo znamená, že farba môže byť v tejto časti horšia (korene budú ľahšie a hlavná časť tmavšia).

  Profesionálny majster určite zohľadní tieto nuansy pred začatím farbenia. Len on musí byť varovaný. Majster môže vlasy buď odmasťovať (čo úplne odstraňuje mastnú pokožku hlavy), alebo nechať farbivo na vlasových korienkoch dlhšie. Všeobecne platí, že pri farbení vlasov počas menštruácie, profesionál s modernými prostriedkami nemá problémy.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send