Zdravie

Ako sa vysporiadať s depresiou v PMS

Pin
Send
Share
Send
Send


Psychológ, Ecophacilitator, Supervízor Mediator. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Nič. Je to liečené, nie je to norma.
Nie som lekár, ale čítam v gynekologickej učebnici. V našej spoločnosti však nevenuje pozornosť (

každý mesiac, druhá polovica cyklu sa zmení na utrpenie, silná depresia sa valí, budúcnosť sa zdá byť beznádejná, plačem po celú dobu a nemám žiadnu silu. Pijem upokojujúce a bylinné čaje nepomôžu. ženské vitamíny tiež videli rôzne komplexy. Dobre, nepodobajú sa mi. Ako ste bojovali s PMS?

Tiež som vydržať veľmi tvrdo, nič pomáha, a nespavosť tiež pripojil, niečo sa zhoršuje a horšie, začiatok menopauzy nemôže byť na 34?

Je zvláštne, že všetci neviete (
Citrát horečnatý v dávke 400 až 600 mg. denne so súčasným príjmom vitamínu B6.
V tabletách Magne B6 Forte je citrát horečnatý už zmiešaný s vitamínom B6, ale ukáže sa, že je drahší ako pri objednávke na a___x_herb
Typ Yandex PMS Magnesium.
Horčík by sa nemal konzumovať súčasne s potravinami obsahujúcimi vápnik. A 3 hodiny pred alebo po nich.

Pre tých, ktorí majú nespavosť, 400 mg. horčík vo forme citrátu, s nimi 4 ***** Ruské tablety hydrochloridu pyridoxínu 10 mg - 2-3 hodiny pred spaním, s jedlom.
Budete spať ako mŕtvy, pokojný a uvoľnený. Prebudenie spánku a pokoja.

Dajte vám Gd, aby ste boli v šťastnej ilúzii, že ste "depresívni".

Súvisiace témy

Dôvod musí prevážiť nad hormónmi! Musíte sa držať v ruke, to je všetko. Keď intenzívny rytmus života - ľudia vo všeobecnosti zabudnú na tieto dni. A zdá sa, že nemáte čo robiť, len o tom premýšľajte.

Dôvod musí prevážiť nad hormónmi! Musíte sa držať v ruke, to je všetko. Keď intenzívny rytmus života - ľudia vo všeobecnosti zabudnú na tieto dni. A zdá sa, že nemáte čo robiť, len o tom premýšľajte.

Dôvod musí prevážiť nad hormónmi! Musíte sa držať v ruke, to je všetko. Keď intenzívny rytmus života - ľudia vo všeobecnosti zabudnú na tieto dni. A zdá sa, že nemáte čo robiť, len o tom premýšľajte.

Pravdepodobne ste veľmi šťastný človek, aj keď nechápete, čo je to PMS.

Je zvláštne, že to všetko nepoznáte (citrát horečnatý v dávke 400-600 mg denne, pričom užívate vitamín B6. Tablety Magne B6 Forte už zmiešali citrát horečnatý s vitamínom B6, ale ukázalo sa, že je drahšie, ako keby bolo nariadené pre y_h_erb Typ horčíka PMS v Yandexu Horčík by sa nemal konzumovať súčasne s produktmi obsahujúcimi vápnik, ale 3 hodiny pred alebo po nich.

Dôvod musí prevážiť nad hormónmi! Musíte sa držať v ruke, to je všetko. Keď intenzívny rytmus života - ľudia vo všeobecnosti zabudnú na tieto dni. A zdá sa, že nemáte čo robiť, len o tom premýšľajte.

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich zverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Príčiny PMS

Moderná medicína má presné informácie o tom, prečo zmeny nálady pred menštruáciou. Odchýlky v zdraví a správaní počas tohto obdobia sú spôsobené komplexným účinkom viacerých faktorov rôzneho stupňa dôležitosti:

 1. Hormonálne zmeny. Hrajú vedúcu úlohu pri zhoršovaní fyzického a duševného stavu krátko pred menštruáciou. V druhej polovici cyklu sa množstvo estrogénu v krvi znižuje - destabilizuje psychiku a emocionálne reakcie, správanie prejavuje podráždenosť, agresiu, nemotivovanú slznosť. Zároveň hladina hormónu serotonínu, ktorý je zodpovedný za pozitívne emócie, klesá v ženskom tele na minimum. Pocit slabosti, únavy a slabosti v týchto dňoch je spôsobený vysokým obsahom progesterónu v krvi.
 2. Beri-beri. Nedostatok dôležitých stopových prvkov v potrave možno určite pripísať príčinám emocionálnej nestability a depresívnych nálad. Zvlášť výrazne ovplyvňuje psychický nedostatok horčíka a vitamínov skupiny B. Hrajú dôležitú úlohu v nervovom systéme, ako aj nepriamo ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu.
 3. Stres. Vysoká pracovná záťaž, zodpovednosť za rodinu, skúsenosti - každodenní spoločníci žien. Ale ak sa vám za bežných dní podarí udržať vaše správanie pod kontrolou, potom sa PMS depresia blíži. Zmenené hormonálne pozadie a nedostatok dôležitých látok znižujú odolnosť voči stresu a emocionálnemu preťaženiu.
 4. Nestabilná psychika, tendencia k neuróze a hystérii. To všetko naznačuje predispozíciu k depresii v druhej polovici cyklu.
 5. Problémy so štítnou žľazou. Negatívne ovplyvňujú prácu celého endokrinného systému a ovplyvňujú stav psychiky.

Sezónne faktory prispievajú k zmenám v správaní a emocionálnych reakciách ženy - nedostatok slnečného svetla (jeseň a zima) a nepriaznivé poveternostné podmienky. Nie sú priamou príčinou depresie, ale prispievajú k poklesu sily a nálady.

Príznaky PMS

Všetky uvedené faktory v komplexe majú negatívny vplyv na fyzickú pohodu a psychiku ženy. Vyvolávajú zvýšenú slznosť pred menštruáciou a inými poruchami správania. Medzi príznaky PMS patria:

 • časté migrény,
 • sklon k slznosti pri každej príležitosti
 • podráždenosť, nervozita,
 • nekontrolovateľná agresia,
 • poruchy spánku
 • nepozornosť, rozptýlenie (často spôsobujúce zranenia),
 • stravovacie návyky
 • slabosť, únava.

Tento stav je zhoršený bolesťou na hrudníku pred menštruáciou a v dolnej časti brucha.V dôsledku hormonálnych zmien a súvisiacich faktorov je žena počas tohto obdobia náchylná na slzy, podráždená, nálada je takmer vždy zlá, svet sa zdá byť ponurý a nepriateľský.

Sklon k plaču pred nadchádzajúcou menštruáciou je častou sťažnosťou, ale tento stav nie je vždy priamo spojený s cyklom. Aby sme pochopili, či existuje spojenie medzi týmito javmi, odporúča sa ich reakcie pozorovať určitý čas.

Ak všetky príznaky zmiznú bez stopy po menštruácii, môžeme predpokladať priamu príčinu fázy depresie cyklu. Toto by sa malo zvážiť pri výbere nápravných opatrení.

Boj proti depresii

Ťažký emocionálny stav v predvečer kritických dní predstavuje hrozbu pre samotnú ženu a otrávi životy ľudí okolo nej. Preto je potrebné na boj proti predmenštruačnému syndrómu konzultovať s odborníkom.

Hormonálna terapia nie je vždy účinná v prípade takýchto odchýlok, navyše sa považuje za hrubý zásah do prírodných procesov. Ak sa chcete zbaviť depresie pred menštruáciou, odporúčame mäkšie, bezpečnejšie metódy.

Vitamínová terapia

Na odstránenie depresie a depresie počas menštruácie stačí zmeniť princípy výživy:

 1. Vylúčiť škodlivé a ťažké potraviny (mastné, vyprážané, údené a nakladané).
 2. Vezmite komplex minerálov a vitamínov: A, B6, E, vápnik a horčík. B vitamíny sú veľmi dôležité pre normálne fungovanie nervového systému, výživa by mala uspokojiť ich potrebu.
 3. Nezabudnite uviesť v strave čerstvej zeleniny, ovocia, rýb a vajec, mliečne výrobky.
 4. Znížte množstvo spotrebovanej soli.

Doplnenie hladiny potrebných látok v tele pomáha organizovať prácu orgánov a systémov., zlepšenie pohody a vzhľadu, úroveň emocionálne pozadie.

Ľudové prostriedky

Na zmiernenie príznakov depresie počas obdobia PMS môžete použiť tradičné metódy medicíny:

 1. Piť upokojujúce čaje na báze materskej rastliny, harmančeka, mäty a iných bylín so sedatívnym účinkom.
 2. Urobte si relaxačný kúpeľ s éterickými olejmi. Na tento účel sú vhodné ihličnaté, levandulové a mäty. Citrusové estery - pomaranč, grapefruit, mandarinka môžu zlepšiť náladu a dodať silu. Dobre pôsobiaci kúpeľ s morskou soľou.
 3. Masáž. S ním sa môžete zbaviť duševného stresu a zlepšiť celkový stav tela.

Kontraindikácie na použitie ľudových prostriedkov na depresiu môže byť alergia. Ak ste precitlivený na akékoľvek bylinky alebo éterické oleje, ich použitie by malo byť zrušené.

Šport a záľuby

Neplač pred menštruáciou pomôže fyzickej aktivite. Chôdza a šport uvoľnia napätie, dodajú energiu.

Skvelá alternatíva k vzlykaniu bude robiť to, čo máte radi. Urobte si čas na svoje hobby - tanec, kreslenie, krížové prešívanie. Takáto zábava prináša emocionálne uspokojenie a pomáha zmierniť stres.

Perorálne kontraceptíva

Liečba liekom na depresiu zahŕňa hormonálne lieky. V niektorých prípadoch sa dobré výsledky dosiahnu použitím perorálnych kontraceptív. Na pozadí ich príjmu sú príznaky PMS výrazne oslabené a niekedy úplne zmiznú.

Ak je predmenštruačný syndróm sprevádzaný ťažkými skúsenosťami a abnormalitami správania, nemožno to ignorovať. Niekedy jednoduché radosti pomáhajú zmierniť stres a zbaviť sa stresu pre ženy - sex, nakupovanie, veľký čokoládový bar. Ale keď to nefunguje, je potrebné poradiť sa s lekárom, aby sa napravil emocionálny stav.

Čo je PMS

PMS sa nazýva inak: predmenštruačný syndróm, predmenštruačné ochorenie alebo kruhový syndróm. Premenštruačná anémia sa nazýva zložitý cyklický súbor symptómov, ktoré sa vyskytujú u mnohých žien v dňoch pred menštruáciou (približne 3 až 10 dní) a sú definované ako zlyhania cievnych, endokrinných a psychoemotívnych systémov. A to môže narušiť normálny život ženy.

Určitá funkcia pri prejavovaní sa ukazovateľov ICP sa vykonáva príčinami, ktoré sú provokatérmi tohto syndrómu. Často zahŕňajú: potraty, pôrod, stres a choroby spôsobené rôznymi infekciami. Špecifická príčina ochorenia však nebola identifikovaná. Hlavným bojom proti tejto chorobe je stanovenie funkcie oblasti diencefalonu, ktorá je zodpovedná za reguláciu neuroendokrinnej aktivity mozgu, ako aj za vylúčenie ženských infekcií a chorobného stavu (intoxikácie). Farmakoterapia kombinovaná s hormonálnou a nefarmakologickou profylaxiou sa považuje za hlavné metódy boja.

Klinické prejavy v priebehu ochorenia

Symptómy zahŕňajú:

 • psycho-emocionálna nerovnováha (tearfulness, plaintiveness, nervozita, cholerik, depresia, melanchólia, slezina),
 • vegetovaskulárne poruchy (bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie, bolesť srdca),
 • endokrinné problémy (horúčka, imaginárna svrab, opuch, hrudník).

Rozlišujú jednoduchý priebeh ochorenia, v ktorom sa prejavujú až v 4 ukazovateľoch 2-10 dní pred menštruáciou, a komplexný je charakterizovaný 12 ukazovateľmi za 4-14 dní.

Bolo vytvorených 5 hlavných konfigurácií klinických ochorení:

 • mentálne nervózny
 • cephalgic,
 • edematózne,
 • krizovoe,
 • atypické.

Psychická nervová forma premenštruačného syndrómu spočíva v prejavoch slznosti, nervozity, sťažnosti, agresivity, depresie, melanchólie, sleziny a tiež kritického vnímania vôní a okolitých zvukov. Ruky a nohy sa môžu stať necitlivými, je pozorovaná citlivosť prsných žliaz a cíti sa nadúvanie. Ak nezrelým dievčatám počas tejto formy PMS dominuje depresia, prevláda v prechodnom veku agresivita. Táto forma je na prvom mieste v prevalencii medzi ženami.

Cefalgická fáza je charakterizovaná bolesťou hlavy (temporálna, pulzujúca), nevoľnosťou, zvracaním, nervozitou, závratmi, úzkostlivosťou vo vzťahu k zvukom a pachom, bolesti srdca, depresii, zvýšenému poteniu a citlivosti prsných žliaz. Táto forma sa prejavuje v komplexnom kurze s konštantnými recidívami. Je to druhý najbežnejší.

Edematózna forma sa prejavuje v citlivosti prsníkov, v abdominálnej distorzii, v imaginárnej svrabi, v zvýšenom potení, opuchu tváre, rúk a nôh. V žltej fáze tela môže stagnujúca tekutina dosiahnuť 700 ml. Často sa vyskytuje u nedospelých dievčat, menej často v aktívnej reprodukčnej skupine. Uvádzané na treťom mieste podľa distribúcie.

Nasledujúci formulár - krizovaya. Tu to všetko začína skok v nižšom tlaku. Charakterizovaný prítomnosťou strachu zo smrti, stláčaním hrudnej kosti, necitlivosti rúk a nôh. Krízy sú väčšinou v noci alebo večer. Koniec nesie veľké močenie. Vzťahuje sa na komplexnú formu ICP. Zaberá 4 miesta na distribúciu.

A posledná - atypická forma, ktorá sa vyznačuje opakovaním alergických reakcií (gingivitída, stomatitída, zvracanie atď.), Zvýšenie teploty v druhej fáze menštruačného cyklu, potom teplota klesá, keď nastane menštruácia. Začína byť veľmi ospalý. Niekedy je jednostranné zatváranie oka.

Okrem toho existujú 3 obdobia syndrómu:

 • kompenzovaná,
 • subcompensated,
 • dekompenzovaná.

Ako určiť formu ochorenia: diagnostické metódy

Kvôli obrovskej prítomnosti príznakov existujú ťažkosti pri určovaní príslušnosti ochorenia k jednej skupine alebo inej skupine. Diagnóza sa uskutočňuje identifikáciou opakovacej frekvencie (cyklu) symptómov, ktoré sa vyskytujú v období niekoľkých dní pred menštruáciou. Ženy, ktoré tento syndróm nepoznajú, sa môžu obrátiť na iný profil, pretože Nepriraďujte svoje príznaky PMS.

Lekári zasa zriedkavo diagnostikujú toto ochorenie a tvoria liečbu na základe týchto problémov, bez toho, aby ich skombinovali do jednej diagnózy. To môže často viesť k zhoršeniu celkového stavu pacienta, keď dôjde k luteálnej fáze. Pomôcka je často poskytovaná ženskými poznámkami o jej stave počas menštruačného obdobia - potom môžu byť všetky symptómy systematizované a môže byť určená doba a forma PMS.

Okrem toho konajú: EEG (metóda skúmania funkčného stavu mozgu), REG (metóda štúdia cievneho systému mozgu), analýza obsahu hormónu v bunkách predného hypofýzy (prolaktínu) a prostaglandínov, analýza obsahu progesterónu (steroidný hormón vaječníkov a nadobličiek). menštruácie a pred začiatkom. Určite stav centrálneho nervového systému a závažnosť syndrómu. Vylúčiť ochorenia, pri ktorých sa predmenštruačný stav nezlepší ani pri zvolenej liečbe. Napríklad ochorenia centrálneho nervového systému a obličiek, nádory a ochorenia mozgu atď.

Spôsoby liečby syndrómu

V závislosti od stupňa ochorenia sa odporúča liečiť syndróm najmenej 12 mesiacov, čo zahŕňa 90 dní cyklickej liečby s intervalmi 65 dní medzi nimi.

V psychickej nervovej morfológii by ste sa mali poradiť s psychológom a neuropatológom, EGG a REG. Pri cephalgic vykonáva EEG, REG, X-ray a očné konzultácie. Keď je potrebná edematózna forma na pozorovanie absorbovanej a emitovanej vody pred a s nástupom menštruácie. Poverená kontrola vylučovacích funkcií obličiek a návšteva u cicavca. V krízovej konfigurácii je potrebné kontrolovať vypustenú kvapalinu, monitorovať tlak, je priradený EEG, REG.

Vo všetkých prípadoch sa vykonáva kraniografia. Farmakoterapia zmierňuje príznaky, ktoré sprevádzajú priebeh ochorenia. PMS nie je úplne vyliečený, ale farmakoterapia môže zlepšiť celkový stav počas tohto syndrómu. Terapia spočíva v použití fyto-psycho-antioxidantov, mikroelementov, v správnom fyzickom móde a výžive, v dobrom spánku. Mali by sa konzumovať nootropiká, neuroleptiká a trankvilizéry, multivitamínové prípravky a vitamínové komplexy obsahujúce B6, C, A, E, meď, zinok, selén.

Typ a dávkovanie liekov by mal určiť lekár. Hormonálna terapia sa vykonáva v prípade porušenia 2. fázy ženského cyklu. Počas tohto obdobia, predpísané lieky, ktoré obsahujú hormóny. Lieky zahŕňajú: progesterón, estrogén-gestagén, bromokryptín, noretisterón, non-Ovlon, COC, Naproxen, Piracetam, Aminalon, Picamilon, atď. Predpisujú sa antialergické a anti-serotonínové lieky. Všetky dávky má predpisovať špecialista v závislosti od stupňa a konfigurácie syndrómu.

Neléčebná liečba. Tento spôsob liečby poskytuje rôzne druhy masáží, ošetrenie minerálnymi vodami (kúpele, bazény, sprchy, pitie, čistenie čriev), liečebný účinok prirodzených a umelo vytvorených podmienok, akupunktúru (každé 1-2 dni). Aplikujte úpravu vzduchu. Po 8 týždňoch ambulantnej liečby môže byť potrebné aj sanatórium.

Metódy prevencie

Aby sa zabránilo exacerbácii vývoja predmenštruačného syndrómu alebo aby sa mu zabránilo, je potrebné viesť zdravý životný štýl v kombinácii s použitím vitamínových komplexov. Treba si dávať pozor na stres, rýchle zmeny teploty. Nedovoľte potrat. Robte šport, meditáciu a akupunktúru. Zneužívanie alkoholu, kávy a nikotínu nie je povolené. Ak budete dodržiavať všetky upozornenia, riziko syndrómu sa výrazne zníži.

Čo spôsobuje PMS?

Termín "predmenštruačný syndróm" sa objavil v roku 1931. Predtým vedci predpokladali, že zlé zdravie ženy krátko pred menštruáciou bolo spôsobené duševnými problémami. Až na začiatku 30. rokov 20. storočia Robert Frank v článku Hormonálne príčiny premenštruačného napätia spojil PMS s hormonálnymi zmenami. V roku 1941 bol predmenštruačný syndróm zaradený do klasifikácie chorôb 10. revízie WHO. Odvtedy vedci na celom svete skúmajú jeho etiológiu, metódy prevencie a liečby.

Vedci predložili niekoľko hypotéz o príčinách PMS. Hlavnou je zmena hormonálnych hladín. Niekoľko dní pred menštruáciou sa v ženskom tele vyskytuje silné uvoľňovanie hormónov. Stáva sa príčinou zmien nálady, bolesti a iných nepríjemných príznakov.

Hlavné príznaky predmenštruačného syndrómu

PMS u žien sa prejavuje rôznymi spôsobmi. Odborníci identifikujú viac ako 150 príznakov tohto stavu. Našťastie sa všetky neprejavujú súčasne, ich súbor je jedinečný pre každý prípad. Medzi najčastejšie funkcie patrí:

 • bolesť v hrudníku a dolnej časti brucha,
 • ťahanie bolesti chrbta
 • závraty a mdloby,
 • kauzálne výkyvy nálady a depresie
 • ospalosť a nespavosť
 • porušenie čriev,
 • zvýšenie teploty.

Pre premenštruačný syndróm je tiež charakterizovaný oslabením obranyschopnosti organizmu. Počas tohto obdobia sa u ženy vyskytla exacerbácia existujúcich chronických ochorení, napríklad alergií, astmy a cystitídy.

Ako sa vysporiadať s PMS a depresiou?

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia sa symptómy PMS môžu a mali by sa riešiť. Dodržiavanie niekoľkých jednoduchých pravidiel výrazne zlepší stav ženy.

 • Cvičenie - vedci dokázali, že pravidelné cvičenie znižuje príznaky predmenštruačného syndrómu. Lekári to vysvetľujú tým, že šport spôsobuje uvoľňovanie endorfínov, ktoré bojujú proti depresii a zlepšujú náladu.
 • Spánok 8-9 hodín denne - nedostatok spánku zhoršuje úzkosť a zvyšuje podráždenosť. Ak trpíte nespavosťou, dajte si horúci kúpeľ pred spaním a vypite pohár teplého mlieka. Tieto opatrenia vám pomôžu zaspať rýchlejšie.
 • Jedzte diétu s vysokým obsahom vlákniny a nízkym obsahom tuku, skúste odstrániť z vašej stravy kávu, syr a alkohol. Ich použitie je spojené s výskytom migrén, depresiou, častými výkyvmi nálady.
 • Snažte sa znížiť nervozitu a podráždenosť na minimum. To pomôže meditáciu, dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu, prírodné čaje s upokojujúcimi bylinami.

Vitamínové komplexy pomáhajú bojovať proti depresii a iným nepríjemným podmienkam počas PMS. Osobitne vzorec Lady má vysokú účinnosť Osobný mesačný systém, posilnený vzorec. Skladá sa z prírodných zložiek: horčíka, vitamínov A, E, skupiny B, extraktov z malinových listov, divokej yam, Vitex posvätného, ​​Gotu-Cola. Kombinácia týchto zložiek má priaznivý účinok na ženské telo. Biokomplex nielen eliminuje príznaky PMS, ale aj normalizuje menštruačný cyklus, zlepšuje pohodu v kritických dňoch. To pomôže získať zdravie, pokoj a harmóniu.

Teraz viete, ako sa vysporiadať s PMS ženou. Ak vyššie uvedené metódy neprinášajú požadovanú úľavu, určite sa poraďte s lekárom. Požehnaj ťa!

Príznaky depresie

Depresia pred menštruáciou alebo PMS sa vyskytuje pravdepodobne 5-14 dní pred nástupom menštruácie. Je vyjadrená zvýšenou nervozitou, podráždenosťou, konfliktom. Dokonca aj bezvýznamná udalosť môže spôsobiť silné emocionálne vzplanutie u ženy a spôsobiť slzy. Všeobecná klinika predmenštruačného syndrómu je vyjadrená v:

 • narušenie chuti do jedla,
 • zložitosti rozhodovania
 • zábudlivosť a rozptýlenie
 • pocit neprimeranej úzkosti
 • hnev a napätie
 • zvýšená citlivosť na drsné zvuky a pachy,
 • chcú byť sami
 • poruchy spánku
 • zhoršená koncentrácia,
 • neodolateľná lenivosť.

Zmeny sú pozorované nielen psychicky, ale aj fyzicky. Ide o:

 • bolesť kĺbov
 • pocit slzenia v očiach
 • prírastok hmotnosti v dôsledku retencie tekutín,
 • nadúvanie,
 • nevoľnosť,
 • necitlivosť končatín
 • opuch prsníkov,
 • bolesť v srdci,
 • migréna.

Tiež dochádza k vonkajšiemu prejavu PMS a depresii počas menštruácie. Žena sa prestane starať o seba - aj primitívne umývanie vlasov sa stáva nemožné. Jeho chrbát sa prehýba, jeho chôdza sa spomaľuje, nohy sotva ťahajú.

Odborníci zdieľajú niekoľko stupňov energetických prejavov depresie a PMS: mierne (s 3-4 symptómami) a závažné (5-12 symptómov). Zvlášť zložité formy môžu viesť ženu k predmenštruačnej dystrofii, ktorá je takmer úplne nefunkčná.

Po menštruácii všetky príznaky zmiznú, fyzický a psychický stav ženy je normalizovaný.

Prostredníctvom dlhodobých pozorovaní experti identifikovali tri typy depresívneho stavu u žien:

 • kompenzované (ak choroba negreduje),
 • subkompenzované (každý rok sa symptómy stávajú jasnejšími a všeobecná klinika sa rozširuje),
 • dekompenzované (doba trvania depresívneho stavu sa zvyšuje a už nie je obmedzená na štandardné podmienky).

Čo je príčinou depresie počas menštruácie?

Presná príčina depresie v menštruácii k tomuto dňu nebola identifikovaná, existuje iba teória. Prvýkrát bol tento stav datovaný v roku 1931. Potom bol PMS vysvetlený vysokou hladinou estrogénu v krvi, ale o niečo neskôr odborníci predložili verziu o znížení progesterónu, ktorá pripadá na druhú polovicu cyklu. S veľkým množstvom teórií o príčinách predmenštruačného syndrómu sa ich hlavná hmotnosť redukuje na zmenu hladiny hormónov. Potvrdzuje to skutočnosť, že počas perinatálneho obdobia a menopauzy nedochádza k depresii.

Existujú názory, ktoré spájajú PMS s prácou mozgu, ako aj so životným štýlom ženy. Ženy, ktoré sú pravidelne vystavené stresu a infekčným chorobám, majú väčšiu pravdepodobnosť predmenštruačného syndrómu a príznaky ich prejavu sú oveľa jasnejšie. Riziková skupina zahŕňa ženy s chronickými ochoreniami vnútorných orgánov, ktoré nedodržiavajú pravidlá vyváženej stravy. Empiricky sa zistilo, že príznaky sa zhoršujú hojným používaním alkoholu, nápojov s kofeínom a slaných potravín. Premenštruačný syndróm môže byť zdedený z matky na dcéru.

Ako sa vysporiadať s depresiou počas menštruácie

Môžete znížiť silu a trvanie depresie zmenou svojho životného štýlu trochu. Musíte začať s korekciou výkonu. Vyhnutie sa nadúvaniu a ťažkosti v žalúdku pomôže častému jedlu v malých porciách. Z produktov, ktoré zadržiavajú tekutinu v tele, je lepšie odmietnuť. Zaradenie sacharidov do potravy, ktoré sú v dostatočnom množstve v zelenine, ovocí a obilninách, bude mať pozitívny vplyv na fyzický stav. O alkohole a káve musíte úplne zabudnúť.

Dokonca aj ľahké cvičenie sa dobre odráža v stave ženy. Pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu, tanec, ranné jogging, plávanie a ďalšie aktivity prispievajú k produkcii hormónu serotonínu. Ten je zodpovedný za psychologický stav osoby, čo ho robí šťastným.

Ak nemáte silu bojovať proti chorobe sami, mali by ste kontaktovať gynekológa-endokrinológa o pomoc. Vykoná prieskum, predpíše testy, ktorých výsledky zabezpečia účinný liečebný plán. Terapia zahŕňa hormonálne, diuretické a protizápalové lieky, ako aj antidepresíva.

Prevencia depresie

Na zníženie účinkov depresie počas menštruácie je užitočné zapojiť sa do prevencie. Ten obsahuje niekoľko hlavných bodov:

 1. Správna výživa. Škodlivé potraviny a jedlá by mali byť odstránené z diéty, naplnenie tabuľky hodnotnými zdrojmi vitamínov a stopových prvkov.
 2. Obľúbené aktivity. Je potrebné podporovať produkciu hormónu serotonínu. Precvičovanie si svojho obľúbeného koníčka, sledovanie humorných filmov a programov, chatovanie s priateľmi a mnoho ďalšieho, čo spôsobuje príjemné pocity a živé emócie, prispieva k dobrej nálade.
 3. Rest. Silný fyzický a psychický stres, stres nie je najlepší spôsob, ako ovplyvniť zdravotný stav. Bez ohľadu na to, aký je harmonogram, určite musíte nájsť čas na odpočinok. Je lepšie pravidelne vystupovať na opustené miesta, prírodu a vypnúť všetky komunikačné prostriedky.
 4. Ľahký prístup k životu. Skúsenosti z akéhokoľvek dôvodu sú priamou cestou k skutočnej dlhotrvajúcej depresii. Niekedy stojí za to spoliehať sa na šancu a nerobiť problémy príliš blízko k vášmu srdcu.

PMS nie je veta, a hoci nie je možné sa ho úplne zbaviť, je realistické znížiť jej intenzitu do tej miery, že žena necíti svoj vplyv. Hlavnou vecou je včas prijať opatrenia: dodržiavať pravidlá zdravého životného štýlu a vytvoriť harmóniu tela a duše.

Depresia pred menštruáciou

Žena závisí od menštruačnej fázy, v ktorej je. Pred menštruáciou sa môže stať depresívnou, agresívnou, podráždenou a inými prejavmi. Symptómy závisia od správania, ktorému je žena vystavená. Dôvodom je premenštruačná fáza, kedy v ženskom tele prebiehajú rôzne procesy. Ako sa vyhnúť depresii pred menštruáciou?

Nielen muž, ale žena sama môže trpieť prejavmi, ktoré sa v nej prejavujú. Počas obdobia ICP nie je ľahké ovládať sa. Veľa záleží na duševnom stave ženy. Nie každý má vážne odchýlky v stave a správaní, ktoré závisí od štruktúry centrálneho nervového systému.

Pri manicko-depresívnej psychóze sa teda PMS pozoruje v 86% prípadov. Obdobie každej ženy pred menštruáciou je sprevádzané rôznymi príznakmi. Niektorí môžu byť len podráždení a kňučiaci, iní sa stávajú ako šialení. Muži nerozumejú zmenám v správaní žien, pretože sami nepodliehajú zmenám, ku ktorým dochádza v tele ženy.

Čo je depresia pred menštruáciou?

Pri prestavbe hormonálneho, mentálneho a vegetatívne-vaskulárneho systému sa ženské telo podrobuje mesačným zmenám. Tieto zmeny majú cykly. To je dôvod, prečo sa žena cíti vyvážená a pokojná po menštruácii, a 2-14 dní pred ich nástupom sa stáva, akoby nebola sama. Čo je depresia pred menštruáciou? Toto je stav, ktorý je charakterizovaný všetkými depresívnymi symptómami v období pred nástupom menštruácie.

Zdá sa, že mnohé ženy nie sú schopné kontrolovať sa pred nástupom menštruačného krvácania. Stávajú sa z nich bláznivé, podozrievavé, podráždené, podráždené, agresívne, atď. Lekári hovoria, že počas obdobia PMS sa žena stáva trochu bláznivou, nevyváženou, nepokojnou. Vo veľkej miere nezávisí od samotnej ženy. Je to jednoducho podriadené hormonálnym zmenám, ktoré sú do nej začlenené prírodou pred menštruáciou.

V tomto období sa žena stáva slabou. Niektorí vyhľadávajú pomoc psychológov, iní sa snažia vyrovnať sami prostredníctvom ľudových prostriedkov. V každom prípade môže každý čitateľ požiadať o pomoc psychológa na psymedcare.ru, ak cíti potrebu tak urobiť. Nie je to bolestivý stav. Len ženy niekedy potrebujú podporu, pozornosť a lásku od druhých.

Psychológovia hovoria, že stav ženy pred menštruáciou závisí vo veľkej miere od jej životného štýlu, ako aj od nervového systému. Viac emocionálne zmeny sú ženy, napríklad neuropatický alebo hysterický. Ak je v bežných dňoch žena vyvážená, potom je menej náchylná k veľkým zmenám.

V období depresie pred menštruáciou sa dá vysledovať, že sa zvyšuje chuť ženy, potreba alkoholu a dokonca aj drog, ak v iných dňoch trpí týmito závislosťami.

Toto obdobie sa stáva nebezpečným, pretože ženy nemajú moc nad svojou činnosťou. Počas PMS ženy spáchajú samovraždy, poškodzujú iných, sú tu nehody atď.

Príčiny depresie pred menštruáciou

Je ťažké vysvetliť, prečo sa ženy stretávajú so zmenami v PMS. Príčiny depresie pred menštruáciou sú rôzne:

 • Zmeny hormonálnych hladín, keď hladina estrogénu prudko klesá v menštruačnom cykle 21-28. Táto skutočnosť je však odmietnutá, pretože použitie liekov na zvýšenie hladiny estrogénu nepomôže.
 • Nesprávna výživa, keď ženské telo nedostáva správne množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov atď.
 • Emocionálne sezónne poruchy.
 • Stres.
 • Dysfunkcia štítnej žľazy, zhoršená počas obdobia PMS.
 • Choroby tela, ktoré sú vyčerpávajúce emocionálne a fyzicky.

  Avšak uvažované dôvody nie vždy pomáhajú pri zlepšovaní stavu, aj keď ich človek eliminuje. Čo je dôvodom skrývania?

  Viac depresie pred menštruáciou sa pripisuje zvláštnostiam vyššieho nervového systému, keď je žena náchylná k tomuto stavu. Na úrovni génu je prenášaná sklonmi, najmä ak má matka pred menštruáciou aj zmeny nálady.

  Mala by vziať do úvahy povahu a temperament samotnej ženy. V období pred menštruáciou sa zhoršuje jeho kvalita. Ak je agresívna, potom sa v období PMS výrazne zvyšuje jej agresivita.

  Nie všetky ženy sú však náchylné na nevhodné správanie. Niektorí sa môžu stať zraniteľnými, smútiacimi a slabými, ale nespáchajú vyrážky. Aký je dôvod? S najväčšou pravdepodobnosťou hovoríme o vlastnostiach vzdelávania a vlastného rozvoja. Ak je žena zdržanlivá a pokračuje v udržiavaní vyrovnanosti počas obdobia PMS, bude sa snažiť robiť menej negatívne veci, napriek jej vnútorným impulzom a túžbám. Toto sa dá nazvať sebadisciplína, ktorá je vychovaná.

  Ako sa vyhnúť depresii pred menštruáciou?

  Nedodržiavanie vlastného „zlomeného“ stavu sa neodporúča. Samozrejme, že môže prejsť na nástup menštruácie, ale každý mesiac sa príznaky môžu zvýšiť a stať sa dlhšími. Lekári odporúčajú, aby sa s nimi skontaktovali, ak sa žena pokúsi pred menštruačným cyklom predchádzať depresii a ona zlyhá.

  Lekári zistia fyziologické dôvody vývoja PMS. Môžu to byť predpísané hormóny, lieky proti bolesti, sedatíva. Lekári tiež odporúčajú vyváženie vašej stravy:

 • Odstráňte slané potraviny.
 • Piť diuretiká.
 • Patria sem potraviny bohaté na vitamín B6 a draslík: sušené marhule, mliečne výrobky, ryby, vajcia, fazuľa, hrozienka, hrozno, brokolica, otrubový chlieb, jablká, banány, kakao, čokoláda atď.
 • Použitie vitamínov A, B6, E, vápnika a horčíka, ktoré zabraňujú akumulácii estrogénu a podporuje jeho výmenu.

  Pokiaľ ide o drogy, sú predpísané individuálne. Záleží na fyzickom zdraví ženy, ako aj na jej psycho-emocionálnom stave.

  Liečbou môžu byť také metódy:

 • lieky:
  • Diuretiká.
  • Hormóny progesterón a progestín.
  • Upokojujúce a antidepresíva.
  • Venonizujúce lieky.
  • Antikoncepčné hormonálne lieky.
  • Lieky na zlepšenie krvného obehu v mozgu.
  • Vitamíny B, C, A.
  • Minerály vápnik, zinok, horčík B6, železo.
  • rehabilitácia:
  • Akupresura a klasické masáže.
  • Akupunktúra.
  • Reflexológia.
  • Homeopatické lieky: Remens, Mastodinon.
  • Bylinná medicína:
  • Palina obyčajná.
  • Čierna cohosh.
  • Medvedica.
  • Chmeľové šišky.
  • Motherwort Grass
  • Melissa.
  • Oregano.
  • Mint.
  • Pivoňka korene.
   1. Upokojujúce kúpele.

  Pozitívnym efektom je šport. Pred menštruáciou by sa však mali venovať menším nákladom. Úsilie o zníženie, ale šport je lepšie sa nevzdať. Ťažká fyzická námaha môže byť nahradená dobou joggingu PMS, rýchla jazda, plávanie, dychové cvičenia a iné ľahké športy.

  Techniky na vyhadzovanie ich emócií sú populárne: rozbíjanie riadu, vankúše, hrušky s vloženými fotografiami ich nepriateľov, atď. Ak je potrebné niečo rozbiť alebo zlomiť, je lepšie to urobiť. Najdôležitejšie je dosiahnuť emocionálnu relaxáciu.

  Ďalším dobrým riešením problému bude komunikácia s priateľmi. Žena cíti emocionálne uspokojenie a relaxáciu, ak dokáže hovoriť, zostať počuť, mať dobrý a príjemný čas. Мужчины не всегда склонны к пониманию женской психологии, поэтому подружки, с которыми можно искренне поговорить, оставаться собой и провести приятно время, станут лучшими «психологами» на данный период.

  Женщин на период ПМС часто беспокоят психологические проблемы, когда не складываются любовные отношения, на работе не все гладко происходит, беспокоят некие люди из ближнего окружения. Хочется выговориться, рассказать, поплакаться! Обратитесь к подружке, которая способна дать такую эмоциональную поддержку.

  Иногда просто хочется побыть женщиной, чьи эмоциональные взрывы и эмоции не пугают окружающих. Это могут понять только женщины, которые сами могли переживать необоснованные взрывы чувств. Если в окружении имеются такие подружки, то следует к ним обратиться. Не обязательно вести светские беседы с ними, можно просто прогуляться или совершить шопинг, чтобы порадовать себя.

  Также женщине рекомендуется побольше отдыхать, расслабляться и баловать себя. Здесь помогут массажи, плавательные мероприятия, йога, прослушивание приятной музыки и пр.

  Pred menštruáciou sa nemusíte starať o výskyt depresie. PMS u všetkých žien je sprevádzaná rôznymi poruchami nálady. Hlavnou vecou je toto: ak sa symptómy zvýšia a stanú sa inhibovanými, potom neignorujte a nezapájajte sa do liečby, eliminácie stavu. Výsledok bude pozitívny.

  Pred menštruáciou sa ženské telo prestaví na hormonálnu úroveň. Prirodzene, toto nemôže prejsť bez zmeny nálady alebo exacerbácie emocionality. Ak blízky človek nerozumie vášmu stavu, potom bude môcť toto obdobie podporiť tým, že bude pôsobiť ako psychológ. Toto je jedno z najlepších riešení problému.

  zlá nálada pred menštruáciou, ako bojovať?

  Skutočným problémom je, že zakaždým asi päť dní pred mesačným obdobím, nálada sa zhoršuje, je tu sklamanie, apatia, depresia, všetko sa zdá byť v čiernej farbe .. Neexistujú žiadne iné známky ICP, ale tieto rutinne ničia váš život. Obávam sa, že z ničoho nič nepokazím vzťahy s blízkymi ľuďmi „od nuly.“ Ako môžem pomôcť sám, môže niekto poznať účinné metódy?

  Tatyana Razmanova

  Psychológ. Špecialista z webovej stránky b17.ru

  Psychológ, Konzultácia vo Skype. Špecialista z webovej stránky b17.ru

  [3684565987] - 16. marca 2012, 23:13

  Máte depresiu a apatiu, ale mám opačnú agresiu. Môžem zlomiť, zblázniť sa od nuly, s ničím, a chápem, čo je to dôvod, ale nemôžem to zvládnuť. Najhoršie zo všetkého je, že skutočnosť, že sa to odráža v práci, je neslušné a praskanie dokonca aj s režisérom v reakcii na spravodlivé poznámky, šťastie je, že teraz neodmietajú. ((
  Pijem Novopassit, motherwort - to mi pomáha.

  [735261253] - 16. marca 2012, 23:20

  [3624151625] - 16. marca 2012, 11:26 hod

  Mal som to isté týždeň pred m. Spôsob, ktorý ma zachránil, ale či vám to vyhovuje - to je tehotenstvo. Posledných šesť mesiacov v skvelej nálade.

  A navrhujete liečiť bolesť hlavy gilotínou?

  [2692686835] - 16. marca 2012, 23:42

  A moja agresia niekde za 3 dni začína, nemôžem ani so sebou. A za týždeň začne boleť žalúdok. Hrôza.

  [319656225] - 17. marca 2012, 00:50

  Áno, áno, niekde za 5-7 dní je všetko rovnaké + vypuknutie agresie z ničoho nič. Nechcem piť tablety a motherwort moc nepomôže.

  [451929] - 17. marca 2012 10:22

  I a agresivita a skľúčenosť. zo smútku to pomáha sledovať nejaký šialený film, porydat na pol hodiny a to je to .. a z agresie sa snažím zadržať. časom to dopadne. ale nevyhadzujte to, nevykrípajú a nie sú zúriví, ale moja mama už chápe, že mama konverzácie znamená, že mám pms)) a nemôžem si ju zamieňať len so zlou náladou

  [1616979024] - 17. marca 2012 10:58

  Tu píše doktor o PMS: http://alex-dok.livejournal.com/14056.html

  [3441983081] - 17. marca 2012, 12:19

  Mám rovnaký odpad. 2-3 dni môžem bezdôvodne plakať, všetko sa zdá byť hrozné, život zlyhal. Potom všetko prechádza. Nepijem nič, myslím, že proces je fyziologický.

  [3319553273] - 18. marca 2012, 00:06

  [1169321499] - 18. marca 2012, 00:06

  Môj mesic už 5 rokov každý deň bez prestania.

  [3253303856] - 18. marca 2012, 00:07

  jesť vagizil, ako vám tiež pomôžem, mal som podobný problém)))

  [3245434617] - 25. marca 2012, 11:24

  Som mučený otázkou: ak je M. problémom, potom je potrebné sa s ním nejakým spôsobom vysporiadať a úplne ho odstrániť. ale neviem ako .. ((Mám takú strašnú náladu pred M., nejakú nočnú moru! Tam je podráždenosť, stres (aj keď som len 13), bolesť brucha, únava .. ((HORROR. Ako bojovať ???

  Ako sa vysporiadať s depresiou v PMS

  Väčšina žien zažíva psychické a fyzické nepohodlie pred kritickými dňami. Kombinácia týchto prejavov sa nazýva PMS (predmenštruačný syndróm). Závažnosť symptómov je individuálna, ale v niektorých prípadoch sa stav ženskej psychiky zhoršuje na kritický bod, hraničiaci so samovražednými pocitmi. Depresia pred menštruáciou vyžaduje povinnú korekciu. Aby ste sa s týmto problémom vyrovnali, musíte vedieť, prečo k nemu dochádza a ako ho môžete ovplyvniť.

  Boj proti PMS

  Ťažký emocionálny stav v predvečer kritických dní predstavuje hrozbu pre samotnú ženu a otrávi životy ľudí okolo nej. Preto je potrebné na boj proti predmenštruačnému syndrómu konzultovať s odborníkom.

  Hormonálna terapia nie je vždy účinná v prípade takýchto odchýlok, navyše sa považuje za hrubý zásah do prírodných procesov. Ak sa chcete zbaviť depresie pred menštruáciou, odporúčame mäkšie, bezpečnejšie metódy.

  Záchvaty a depresia počas PMS

  Nemôžem si pomôcť, nemôžem to kontrolovať. Týždeň pred menštruáciou, moja nálada zmizne, ja sa stanem kňučať, nedotknutý, nechcem nikoho vidieť, hádam sa doma. Predtým neexistoval taký kurz PMS, ktorý čelí tomuto problému? Nemôžem sa úplne ovládať! Povahou melancholickej, a počas tohto obdobia, všeobecne neúnosnej túžby, je nahradená agresiou, odporom. Možno by ste mali brať nejaké antidepresíva?

  Anna Dashevskaya

  [3449462] - 28. júla 2010 08:48

  Ako keby som bol opísaný. Dunno, v týchto dňoch sa snažím komunikovať s ľuďmi minimálne a sotva opustím dom.

  [3783864] - 28. júla 2010 08:48

  Novopassit sirup, plný uzáver. Glycín nepije, nepomôže to. A ak nie je možnosť piť sedatívum, pokúste sa vopred vysvetliť svojej rodine, že čoskoro budete mať „posun“, môj manžel si je vedomý tohto problému a jednoducho mi nevenuje pozornosť ani ma neposiela do lekárne.

  [3298922643] - 28. júl 2010, 10:32

  A naozaj chcem niekoho zabiť. Každá tlustá žena v obchode alebo škaredý chlap. Ja fantazírovať, ako som ju pretiahnuť (ho) niekde na samote kút a bude zabiť na dlhú dobu as radosťou! (Teraz mám PMS). Rodina vie, nevenujú pozornosť.

  [2821300503] - 28. júl 2010, 10:47

  Len som chcel vytvoriť takúto tému)) Sedím v práci, som zúrivý, varím sa! Mám PMS, horor. Včera bol škandál, bojoval s mojou matkou. Nemôžem nič robiť so sebou. Pijem upokojujúci dlhú dobu, nepomáham

  [3551123] - 28. júl 2010, 10:51

  Idem do postele po hlasnom rozprávaní všetkým, že PMS nie je lepšie pristupovať. V týchto dňoch sa snažím presunúť prácu.

  [689363919] - 28. júl 2010, 10:55

  Aj ja s vami))))) Môžem rozbiť niečo s hnevom, hystériou. rodina varovala))))))

  [2360918048] - 28. júl 2010, 10:55

  A nehovorím nikomu o mojom ICP. Ale keďže som sa vždy dokázal ovládať, nie je to pre mňa ani pre iných problém. Takže, nepríjemné malé veci v živote, nič viac.

  [3858046210] - 28. júl 2010, 10:56

  Mám to isté, vždy keď tento stav trvá dlhšie. Myšlienky zlé v mojom šplhaní hlavy, začínam sa nemilovať, chcem osamelosť a zároveň mi to je ľúto. Snažím sa pochopiť, že je to dočasné. S tým sa upokojujem, ale takmer pol mesiaca nie je život.

  [2705817563] - 28. júl 2010, 10:58

  môj priateľ okamžite pochopí, keď mám PMS, občas sa stávam šelmou, snívam o niekom.

  [2116182974] - 28. júl 2010, 12:54

  Babička Yagusya, zrejme vaše ICP nie je tak akútne, aby ste sa mohli ovládať. Píšem presne o búrlivej agresii, keď sa z vnútra tak ponáhľate a myseľ je bezmocná. Podvedome, chápete, že je to hlúpe a škaredé, ale riadenie hysteriky zakaždým, keď sa stáva ťažšie a ťažšie.
  Guest4, ja sa tiež hádam s mojou matkou, ona stále pozná dôvod môjho stavu, hovorí o tom nahlas a ešte ma otravuje a ma obťažuje. Z nejakého dôvodu, mnoho ľudí, ktorí vidia, že žena na základe PMS je zlá, musíte o tom povedať, máte mesačné obdobia čoskoro? Do ohňa pridávajú palivo.
  Pravdepodobne aj pri vyššom veku PMS (((

  [327040350] - 30. júl 2010, 09:38

  hmm, ale stále nechápem, čo to je :-))))) Akné sa vylial, divoká bolesť v spodnej časti brucha, tempalgin polovicu balenia na pár dní, to je, ale tak, že som sa ponáhľal vôbec. Tam sú depresie, ale s Kréty nie sú spojené s dňami.

  [327040350] - 30. júl 2010, 09:39

  [2318944884] - 31. júl 2010, 23:46

  Čítal som niekde, že existuje veľa potravín, ktoré by mali byť vylúčené z diéty, keď PMS. len si pamätám - čokoláda - ale mám pocit, že som pred ICP.

  [1473786382] - 25. október 2010, 23:36

  To je to, čo. Depresia, agresia, vplyv. To všetko som už dlhú dobu, od mojej mladosti, aj keď mesačne začal. Najprv som nerozumel tomu, čo sa mi stalo. Potom s vekom získal skúsenosti. Ale pocit viny spojený so skutočnosťou, že sa počas ICP zastupujem počas celého môjho života a odišiel. Žiadny spôsob, ako sa s tým vyrovnať. Žijem sám, možno kvôli tomuto pocitu. kto vie? Môj PMS je, keď som strašný, som strašný a ja sa za to nenávidím. Tu je. A hovoríte, že vaši blízki sú varovaní. Šťastný je ten, kto má vopred varovaného manžela. Vďaka mu.

  [4197571987] - 4. júna 2012 01:54

  Mám prst počas depresie PMS, nechcem yit, melanchóliu, osamelosť, plač, pretože vstaku pustaka, všetky moje hriechy v pamäti, svedomie je bolestivé a nepríjemné! :(
  Neviem, čo mám robiť, Pyu Persen, ale niekedy od neho chce spať, ale nie. takto

  [3700479594] - 17. júl 2012, 15:39

  Aj ja fúka strechu. Niekedy divoký hlad útoky, môžem jesť úplne nekompatibilné produkty. Teraz je tu ozveny deň a noc, dohadujúc sa s mladým mužom a matkou. Podráždenie sa vyskytuje doslova zo všetkého.

  [3081756072] - 20. august 2012 11:14

  Zvlášť desivé, keď nesledujem a príliš nestúpam, potom najhoršie zo všetkého nie je vôbec primerané, hysterické, niekedy si myslím, že môžem niekoho naozaj buchnúť, a potom si tiež nepamätám prečo.

  [4248483674] - 7. novembra 2012, 23:14

  Moje PMS toky zakaždým inak. Jedného dňa môže byť deň alebo dva stálych hladov (musíte prejedať), na druhej strane - nočná moru a depresie, alebo vôbec nič.

  [3286147547] - 15. februára 2013, 12:29

  Ako vám môžem porozumieť, len so mnou je prvýkrát. Najprv som nepochopil, že to bol PMS. Len zomiera na zlosť. Zoberú sa malé veci, ale nie sú spravidla robené malé veci, aby sa pretriasali ((. Hrozné. Chcem pochopenie z blízkeho a on len povie, že som ho priniesol a že nemôžem vydržať)

  [3921208889] - 15. marca 2013, 14:32

  Sedím v práci, všetko je dobré doma aj v práci, a tak chcem plakať. hľadá dôvod plakať, aby to bolo jednoduchšie a pustil. Manžel varoval svojho manžela ráno: nepristupujte k zhryzuuuuuuuu.

  [3424733792] - 8. júl 2013, 18:55

  Dievčatá, to je skutočný problém. 🙁 Neopakujte svoje chyby, obráťte sa na svojich lekárov, nechajte ich napísať nejaký 100% účinný liek, inak to bude, bez ohľadu na to, ako úbohé, rozbitejšie osudy: (.
  Na druhý deň som zažil ďalšiu hysteriku, ale pochopil som, čo to bolo, len na ďalšie. deň! Nesledujem cyklus a nikdy som sa nezaoberal týmto problémom, a tu je výsledok. Vstúpil do svojho milovaného manžela, povedal mu TAK, lebo na jeho miesto by sa pribil, aj v prítomnosti priateľov. Vystrašili sa desiví a on sa vôbec nie je vinný. Nemôžem pracovať, všeobecne nemôžem myslieť na nič. Doma, keď sa na to pozerám - slzy sú dusivé, trápne, a nič sa nedá vrátiť - urazené a ponížené za nič najmilšieho a drahého človeka, a teraz je trápne povedať - povedzte, musíte pochopiť, to nie som ja, je to PMS. Už predtým bol svedkom takých mojich potratov, ale dlho tam nebolo nič, a dokonca som zabudol myslieť, že by sa to mohlo náhle opakovať. Vo všeobecnosti, zajtra idem k gynekológovi a poviem vám o mojom probléme, dúfam, že to nie je neskoro a môj milovaný mi odpustí. To bolí v mojom srdci horor, zatratené hormóny a ženské "funkcie" (((((((((((

  [3424733792] - 8. júla 2013, 19:00

  Máte veľké šťastie, pravdepodobne vaše telo nepodlieha týmto nočným morám, ale verte mi, tieto hrôzy nie sú vymyslené, všetko sa naozaj deje takým spôsobom - hrozné a nekontrolovateľné. V živote som celkom adekvátna osoba, pracujem s ľuďmi, prijímam a rešpektujem rôzne uhly pohľadu, viem, ako riadiť pracovné miesta a stresy, ale v týchto dňoch. horor, že neprajete nepriateľovi ani (((Najhoršie je, že najbližší ľudia trpia za nič.

  [3424733792] - 8. júl 2013, 19:02

  Inna, dozvedela si sa o antidepresívach? Možno ste niečo vyskúšali? Radiť, ak nie ťažké. A vďaka za "chorú" tému!)

  [3424733792] - 8. júl 2013, 19:04

  Docela správne, pocit viny po tom všetkom je jednoducho nepopísateľný. Chápem vás dokonale. Ak je to stále relevantné - podržte.

  [2960013847] - 15. júl 2013, 18:39

  Včera som sa vrátil z práce, spadol na manžela a ešte horšie na moje dieťa, nemohol som sa ovládať, choval som sa zle, celý večer som burácal kvôli týmto PMS, dnes sa hanbím, chorý, ospravedlňujem sa, hovorí. je šialený, že je čas na liečbu! Nechce vôbec rozumieť, možno môže piť niečo sedatívne?

  [1215177297] - 15. júl 2013, 23:47

  Veľmi často jazdím za volantom. Som obklopený hlupákmi a sliepkami, ktoré nevedia jazdiť! Dnes som skoro narazil na jedno mu. zavolal dopravnej polície prišiel tam bolo jedno dievča na jej otázku, čo sa stalo, som povedal s hnevom PMS! Vedome sa usmiala a vytiahla z auta čokoládovú tyčinku! Plakala som!

  [2330616964] - 27. júla 2013, 14:34

  Našiel som svojho manžela sprievodca prežitie v PMS v Google. V tomto období nás musia podporovať. Nie je to zbytočné. Je to len, že v týchto dňoch všetko vypukne.

  [951749970] 28. júl 2013 20:44

  Včera som plakala celý deň. Ráno sa zobudím - namiesto mojich očí sú tam dva opuchnuté majáky s ma-aaaaa-alenou, ako je lúh. Pol hodiny s ľadom a harmančekom boli odobraté. Vyzeralo to ako monštrum z detských karikatúr. Najhroznejšou vecou je, že sa zdá, že chápete, že je nemožné neustále odpísať všetko na ICP. Nooooooo. Počas tohto obdobia sa nekontrolujte sami. TAAAAAAAAAAK chcú plakať. Vytrhnú sa z vnútra tyče von. Fountain. Ako klaun zo starých sovietskych cirkusových predstavení. Zdá sa, že všetci rozumejú všetkému, ale hovoria, že všetky ženy majú menštruačné obdobie, a to nie je dôvod, prečo by sme mali vydržať mozog svojim blízkym a že čoskoro zostanete pozadu. a ako vysvetliť, že to NIE JE. Teraz poviem moju obľúbenú frázu: „JE TO VAŠE!“))))))))))))) sa cítite ako vlkolak na spln. Mozgy všetko chápu, ale nemôžete sa ovládať. Nastoooooolko všetko otravné. Možno je tu doktor? , Doktor, drahý, poradia niečo, inak sa rozhodnem dostať von pred vami, premeniť sa na monštrum. Hoci mi povedzte, že nie sme moróny a nie hysterickí. Takže to chcete počuť.

  [505902514] - 3. augusta 2013, 16:58

  Dievčatá, ako vám rozumiem. Každý mesiac môžem bezpečne povedať, že moje obdobie sa blíži. Niekoľko dní predtým, než sa zmenia na kurva neurotika. Svet sa stáva ponurým a desivým. Rozhodnutia, ktoré sa zvyčajne prijímajú pokojne, začínajú sa zdať nerozpustnou katastrofou, cítim sa ako najnešťastnejšia osoba na svete. Kedysi som sa zaplietol na všetkých, teraz sa snažím zadržať a primerane premýšľať. Hovorím si, že to nie je prvýkrát, že hormóny jednoducho zúria, a že je potrebné trpieť trochu a všetko prejde. Ak veľmi pijem veľa materinskej trávy, je to dobrá vec, ale ako každé sedatívum by som nemal byť zneužitý, takže sa držte posledného.

  [2564750235] - 14. august 2013, 19:13

  Ahoj všetci To je, samozrejme, dôležité - zdieľať problémy. Ale aspoň niekto aspoň nejaký spôsob, okrem varovania príbuzných, môže poradiť? Napríklad Adonis Brom? Adaptol - to je vážnejšie. Čokoľvek? Mlieko na pitie? Nič z toho mi nepomohlo, ale náhle vám to pomôže .. Podeľte sa aspoň o nejaké prostriedky. Toto je len nočná mora. Čoskoro je možné vziať nôž do rúk a odrezať a jesť kúsok od seba.

  [134871643] - 28. augusta 2013, 13:43

  Poznám aj tento problém. Glycín pomáha, ak som neustále pod jeho činom, to znamená, že ho potrebujem piť 3 krát denne, ak mi chýba, môžem niečo namočiť. Najstrašnejšia vec, ktorú trpia blízki ľudia, keď padnem na deti, je pripravená byť zabitá lukom proti múru, trápenia svedomia sú jednoducho neznesiteľné. Myslím, že sme tak mučení. Ďalšia ofenzíva, keď manžel nechce pochopiť, ako je veľmi psychické a hysterické. Nebol by som liezť, bol by som ticho niekde ticho. ale nie sú tam žiadne stúpania, a on sám je uzavretý. ak by mi rozumel, aké by to bolo úžasné.

  [134871643] - 28. augusta 2013, 14:00

  A muži si myslia, že všetky ženy sú len bláznovia hysterickí, narodení, aby vytvorili mozog mužov, a peklo porozumenia, stále musia byť učení v škole, ako sa správne správať so ženami.

  [23270280] - 4. septembra 2013, 12:32

  Dievčatá ((((((Mám to isté ((teraz sú to dni. Nikdy som sa nezaregistroval na žiadnych fórach v mojom živote) ((tak zlé, že som začal pozerať na google, prečo som zlý ... čo mám robiť? Ako sa rozptyľovať?

  [709908454] - 4. septembra 2013, 13:06

  Počas mňa PMS nájde niečo také, horor! Chcem zvracať a hádzať, kričať, prisahať, poraziť a hodiť všetko (((pre mňa je pms mučenie ľahké a aj pre domov (((A ja sa hanbím za tie záchvaty hnevu od nuly a dierovaním stien mojimi päsťami. Veľmi sa bojím a plačem, ale hneď k nej kráčam a objímam ju, vyčítam sa pre svoje hrozné správanie, potom som sa celé týždne kliatri pre moju nepriepustnosť a upokojujúce výkriky, ktoré moc nepomáhajú a zakaždým, keď sľubujem, že sľubujem, že nebudem búriť a kričať a všetko novým spôsobom (((Eh, okay, moja dcéra by ma nevidela v takých chvíľach, ale dospelých e, myslím, rozumiem a odpúšťam (((((((((

  [3245239476] - 13. september 2013, 02:40

  Oh, ako je to sladké a neškodné, mám horšie, prisahám na deti, je mi ich ľúto! v zostávajúcich dňoch môjho života si absolútne nevšimnem špinavé triky detí, musím sa usilovne snažiť naštvať ma

  [2108627098] - 10. októbra 2013, 17:05

  Pomôžte mi, prosím: (((
  Som len 14, mesačne prichádzajú s 11, ale toto je moja prvá depresia. Sedem doma, chorý (črevná infekcia frivolózny) už štyri dni. Všetko bolo v poriadku, dokonca som sa začal radovať z oživenia a všetko, môj mladý muž prišiel včera, a potom som si uvedomil, že som veľmi smutný. Objal som ho a len plakal. A popoludní som začal. Teraz som upadol do apatie vôbec, len som plakal, nemám chuť do jedla, žiadna túžba robiť čokoľvek, som veľmi vystrašený. Cítim sa ako navždy (pomôž mi s radou, prosím, alebo len mi povedz, čo to je presne tak, aby som sa trochu upokojil, inak príde do bodu, že nechceš žiť. Je to hrozné. Vždy pozitívne dieťa, ale tu. Ďakujem vopred

  [1118609807] - 28. október 2013, 14:58

  Miláčik, zlá vec. Toto je ICP. Takéto dieťa a už trpia. Prečítajte si príspevky vyššie a pochopte všetko, som 37 a práve som začal mať takéto problémy. Pracujem s ľuďmi a v každodennom živote mám obrovskú vyrovnanosť. A v týchto dňoch. Nejaký horor.

  [1851213422] - 1. november 2013, 13:55

  Ahoj všetci! У меня такая же ситуация( Если честно у меня этот ПМС в этом месяце начался даже раньше, чем я предполагала. Подготовиться толком не успела и предугадать) Вот тоже в первый раз решила в интернете почитать. Понятно, что спорт и правильное питание — самое нужное наверно в это время. Но не всегда получается соблюдать.Že jete nemerenno, potom spíte a necítite sa ako absolútne nič.)) A vy ste tiež narazili na svoju milovanú osobu za nič. Tam sú vždy nejaké dôvody, aby ho obviňovať, rozčuľovať nervy, byť nespokojný so všetkým, aj keď nerobí nič zlé. Včera som narazil na fotografiu mojich známych, kde sa narodilo dieťa. V poslednej dobe som taká netrpezlivá, že môžem založiť rodinu sám, ale všetci sme naťahovaní. Stretávame sa s nejasným v akom veku. Silný vzťah. Ale hovorí len o šetrení peňazí. Takže stojím mozog s náznakmi o manželstve - manželstve.))) Zakaždým, keď sa ubezpečujem, že som stále pred nami, budem mať čas a nebudem mu narážať. A ako sú tieto PMS. Ako vidím šťastnú rodinu alebo počujem, že sa oženil iný vrstovník alebo priateľ, to je všetko. Opäť platí, že myšlienky - ľudia hovoria správne, páry, ktoré sa stretávajú na dlhú dobu - nakoniec prerušiť vzťahy, atď. Pomôcť premýšľať o dobrom.

  Pozrite si video: Zvládnutie strachov, nepokojov, stresov a depresií - z CD6. (Smieť 2022).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send