Zdravie

Prečo sa nezastaví mesačne

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy menštruácia (menštruácia) pokračuje po ukončení predpísanej doby menštruácie. Štandardné trvanie menštruácie je od 3 dní do týždňa, ale pre malé percento žien vo fertilnom veku trvá menštruácia dlhšie ako predpísané obdobie. Aby ste pochopili, čo môže byť príčinou menštruačných porúch, musíte vyhľadať pomoc lekára. Dôvod takéhoto porušenia môže určiť len lekár, preto sa neodporúča odkladať návštevu gynekológa v dlhšom období v nádeji, že problém bude vyriešený sám. Je dôležité si uvedomiť, že zmeny menštruačného cyklu môžu signalizovať prítomnosť chorôb, ktoré predstavujú vážne ohrozenie života a zdravia ženy. Čím skôr budú diagnostikované, tým efektívnejšia bude liečba, preto pri prvých príznakoch dlhodobej menštruácie je naliehavá potreba poradiť sa s odborníkom. Článok pojednáva o hlavných odpovediach na otázky, prečo sa menštruácia nedostáva na dlhú dobu, dôvody, prečo menštruácia trvá tak dlho a čo robiť, ak menštruácia neprejde dlhšiu dobu, ak menštruácia trvá dlhšie ako 1 týždeň. Liečbu dlhodobej menštruácie by mal predpisovať ošetrujúci gynekológ, pretože lekár určí presnú diagnózu, dôvod dlhodobej liečby pred liečbou. Z týchto dôvodov sú niekedy patologické problémy. Preto je samoobsluha často nielen neúčinná, ale môže tiež poškodiť zdravie ženy. Nasledujúce dôvody sú hlavnými príčinami predĺžených období.

Príčiny dlhodobej menštruácie, prečo menštruácia trvá tak dlho

Ženy si nie sú vždy vedomé fyziologických a psychologických príčin dlhých období, prečo trvá menštruácia dlhú dobu. Ďaleko od všetkých žien pochopiť, čo je to dlhá menštruácia, nevedia, ako rozlišovať medzi bežným hojným výtokom z krvácania z maternice a všeobecne, ktoré obdobia, ktoré obdobia možno nazvať hojným. Najväčšie nebezpečenstvo pre ženy predstavujú 2 typy menštruačných porúch:

1 Príliš intenzívne mesačne (viac ako 150 ml denne).

2 Predĺžená menštruácia.

Ak menštruácia trvá veľmi dlho, ak je menštruácia nielen predĺžená, ale aj extrémne intenzívna, okamžite sa dohodnite na návšteve lekára, pretože predstavuje ohrozenie života a zdravia ženy.

Existuje mnoho dôvodov pre výskyt dlhých období, kedy menštruácia trvá veľmi dlho alebo menštruácia trvá dlhšie, než je predpísané obdobie. Nižšie sú najčastejšie dôvody výskytu dlhých období, keď obdobia neskončia na dlhú dobu. Tak prečo sa mesačný neskončí, vo väčšine prípadov dochádza k predĺženej menštruácii v dôsledku:

1 mimomaternicové tehotenstvo alebo potrat (v tomto prípade krv vychádza zo zrazenín a je sprevádzaná silnou bolesťou),

2 dôvody pre veľmi dlhé a dlhé obdobia - kvôli umelému prerušeniu tehotenstva,

3 náhla zmena klimatických zón môže tiež viesť k tomu, že menštruácia pôjde dlhšie ako obvykle,

4 psychologické preťaženie môže viesť nielen k oneskoreniu menštruácie, ale aj k tomu, že sa stane jedným z dôvodov, prečo menštruácia neskončí dlhú dobu,

5 inštalácia vnútromaternicového zariadenia (IUD, provokujúce hojné a dlhotrvajúce obdobia, musí byť okamžite odstránená), t

Príjem hormonálnej antikoncepcie v niektorých prípadoch nemusí viesť k omeškaniu menštruácie, ale k objaveniu sa veľmi dlhej menštruácie, keď menštruácia trvá veľmi dlho (v tomto prípade by ste mali prediskutovať hojnú a dlhodobú menštruáciu u ošetrujúceho gynekológa, ktorý ich predpísal),

7 hormonálna nerovnováha spôsobená prirodzenými príčinami (pôrod, menopauza atď.),

8 dysfunkcia štítnej žľazy,

Ochorenia krvi niekedy vedú k vzniku takéhoto nepríjemného príznaku ako veľmi dlhého obdobia,

10 adenomyóza (klíčenie endometria v maternicovej stene maternice),

11 polypóza maternice môže byť dôvodom, prečo menštruácia nekončí,

12 myómy maternice (benígna tvorba, charakterizovaná hojným a predĺženým krvácaním, vyskytujúca sa, vrátane intermenštruačného obdobia), t

13 zhubných nádorov v maternici sa niekedy stáva dôvodom, prečo menštruácia nekončí.

Vyššie uvedené dôvody, že menštruácia nekončí včas, sú najbežnejšie, ale to neznamená, že iné fyziologické alebo patologické príčiny nemôžu byť príčinou dlhého vaginálneho výtoku. Čím skôr bude pacient trpiaci dlhodobou menštruáciou vyšetrený a budú vykonané potrebné testy na určenie príčiny tejto odchýlky, tým účinnejšia bude liečba. Preto pri prvom príznaku predĺženej menštruácie musíte okamžite kontaktovať svojho lekára.

Predĺžená menštruácia: hrozby a riziká

Je vždy veľmi dôležité pochopiť, aké príčiny dlhých období môžu byť nebezpečné pre zdravie a ktoré z nich môžu mať určité riziko pre zdravie ženy. Ak menštruácia trvá dlhšie ako predpísané obdobie (8 dní alebo viac), klasifikuje sa ako odchýlka, ktorá predstavuje ohrozenie života a zdravia ženy. Ak menštruácia neskončí a žena nevie, aké príčiny dlhodobej menštruácie môžu byť a ako môžu byť nebezpečné pre ženské telo, žena by mala vedieť, že nebezpečenstvo tejto odchýlky je, že:

1 dlhá a ťažká strata krvi spôsobuje prudký pokles hladiny železa v tele, čo vedie k rozvoju anémie (anémia),

Môže signalizovať prítomnosť mimomaternicového tehotenstva, potratu alebo skrytej onkológie,

3 na jeho odstránenie môže byť potrebný chirurgický zákrok, v takomto prípade počet hodín pokračuje niekoľko hodín, pretože nepretržité krvácanie postupne oslabuje ženské telo.

V prípade prudkého zhoršenia pohody v dôsledku dlhšieho obdobia by ste nemali strácať čas písaním na špecialistu, mali by ste okamžite zavolať sanitku.

Čo by mohlo byť, keby mesačné ísť na veľmi dlhú dobu?

Trvanie krvácania počas menštruácie nie je vyššie ako 7 sedem dní, inak môže spôsobiť poškodenie tela. Väčšina žien ani nenaznačuje, že dlhé obdobia môžu byť mimoriadne nebezpečné, proti ktorým vznikajú ich zdravotné problémy, ako napríklad:

1 V prítomnosti tehotenstva a krvácania z maternice je pravdepodobnosť potratu vysoká,

2 Existuje závažná strata krvi. Často sa to pozoruje, keď sa nielen zvyšuje mesačná doba, ale aj ich objem. Často sa stávajú hojnými a hustými.

Aké je nebezpečenstvo dlhodobej menštruácie?

V niektorých prípadoch, v prítomnosti tohto druhu patológie, je nemožné urobiť bez chirurgického zákroku, čo je často potrebné v extrémne zanedbávaných prípadoch, keď sa žena veľmi neskoro obrátila na gynekológa. V prítomnosti predĺženého krvácania je vysoká pravdepodobnosť výskytu rôznych závažných patológií, vrátane zvýšenia veľkosti myómov maternice alebo onkologických nádorov. Ak je mesačný ísť viac ako sedem dní a nekončí, v prvom rade je potrebné kontaktovať gynekológa, ktorý bude vykonávať vyšetrenie a predpísať potrebnú liečbu, v závislosti na diagnóze. Menštruačný cyklus je tiež schopný byť rozbitý na pozadí rôznych porúch v tele. Dlhodobé a silné krvácanie počas menštruácie sa nazýva meroragia.

Všeobecné informácie o menštruácii (mesačne)

Biorytmy pohlavne zrelých žien sú pripravené počať a niesť potomstvo. Počas určitej doby potrebnej na dozrievanie vajíčka sa telo pripravuje na prípadnú koncepciu vytvorením ďalšej vrstvy endometria v maternici. Ak nedôjde k oplodneniu, potom sa začína prirodzený proces odmietnutia mŕtveho vajíčka spolu s endometriálnou vrstvou cez krvácanie z maternice - menštruácia.

U žien bez zdravotných problémov sa menštruácia objavuje každých 28-35 dní a vyznačuje sa:

1 priemerné trvanie (najmenej 3 dni, ale nie viac ako týždeň), a ak obdobie trvá 2 dni, potom ide o príznaky oligomenorea,

2 úplná absencia bolesti alebo slabá ťahová bolesť v dolnej tretine brucha,

Prvá menštruácia u dievčat prichádza vo veku 11-13 rokov. Ak je dievča už 14 rokov a jej obdobie sa ešte neobjavilo, potom ich neprítomnosť môže naznačovať prerastanie panennej membrány, čo vedie k hromadeniu menštruačného výboja vo vnútornej dutine maternice. Ak máte podozrenie, že prítomnosť tejto odchýlky je vhodné venovať pozornosť súvisiace symptómy:

1 kŕče,

2 opuch dolnej tretiny brucha,

Ak lekárske vyšetrenie potvrdilo prerastanie panenskej membrány, potom sa chirurgicky odstráni, aby sa vytvoril otvor pre výstup menštruačného prúdu. Po lekárskom zásahu spravidla nie sú pozorované problémy s menštruáciou u adolescentov.

Prevencia komplikácií počas dlhého obdobia

Menštruácia je silným stresom pre telo, preto sa v kritických dňoch odporúča žena:

1 odmietnuť cvičenie

2 v prípade konzumácie mesačne viac ako týždeň, keď sa menštruácia nezastaví na viac ako 7 dní, odporúča sa upraviť diétu, okrem kávy, čierneho čaju, alkoholických nápojov, korenistých, slaných a mastných jedál a zvýšiť spotrebu potravín obsahujúcich železo (pohánka, červené mäso, kurča) , strukoviny, marhule, sušené ovocie, divoká ruža, tekvicové semená, morské riasy, huby, kakao, artičoky, morské plody, orechy, citrusy, surové paradajky, zelené cibule),

3 ak sa menštruácia nezastaví na dlhú dobu, odporúča sa dodržiavať osobnú hygienu, aspoň 3 krát denne umývať teplou vodou a detským mydlom alebo gélom na intímnu hygienu (neodporúča sa používať sprchovacie gély alebo mydlo na pranie, pretože porušujú prirodzenú rovnováhu vaginálnej mikroflóry). )

Ak menštruácia trvá dlhšie ako jeden týždeň, lekári radia, aby neplavali v otvorených nádržiach a bazénoch (počas menštruácie, znižovali sa ochranné vlastnosti tela a vodné prostredie vytvára priaznivé podmienky pre infekciu vnútorných infekcií genitálií),

5 pohlavný styk (pohlavný styk počas menštruácie môže spôsobiť ťažkú ​​stratu krvi),

6 počas dlhých období je potrebné opustiť opaľovanie, návštevy sauny a kúpeľa (vysoké teploty zvyšujú množstvo menštruačného prúdu).

Dodržiavanie týchto odporúčaní vám umožní vyhnúť sa nepríjemným následkom v podobe porušovania menštruačného cyklu a infekcií genitálií, ktoré môže odstrániť len gynekológ.

Symptómy menštruačných porúch

Trvanie menštruačného cyklu závisí od konkrétnej ženy. Norma je indikátor 20-35 dní. Ak mesačne prichádzajú častejšie alebo naopak menej často, môže to znamenať prítomnosť patologických procesov v tele. Na včasné zistenie porušenia sa odporúča, aby každá žena v plodnom veku viedla mesačný denník s povinným uvedením dátumu začiatku a konca menštruácie, trvania kritických dní a sprievodných príznakov.

Symptómy, ktoré signalizujú prítomnosť patológie, zahŕňajú:

1 úplná absencia menštruácie s negatívnym tehotenským testom. A o tom, aké prípustné lehoty na meškanie mesačných období možno nájsť v článku: nie mesačne, 2, 3, 4, 5 dní alebo 1 týždeň, žiadne mesačné 2 týždne alebo celý mesiac, čo môžu byť dôvody,

Zmena intenzity a trvania menštruácie bez zjavného dôvodu,

3 bolestivé sprievodné krvácanie,

4 predmenštruačné krvácanie.

Ak sa u Vás vyskytnú vyššie uvedené príznaky, okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

Symptómy a príznaky dlhodobej menštruácie, čo môže byť?

Prítomnosť tejto patológie môže naznačovať takéto príznaky:

Trvanie vylučovania krvi je viac ako 7 dní,

2 Len za jednu hodinu je tesnenie úplne nasiaknuté krvou, v mimoriadne ťažkom prípade musí žena za hodinu zmeniť niekoľko tesnení.

Okrem toho, že menštruácia trvá veľmi dlho, v dôsledku veľkej straty krvi, žena vyvíja nasledujúce príznaky:

2 Pocit slabosti

3 Silná bolesť,

Premenštruačný syndróm (PMS)

Takmer polovica žien vo fertilnom veku trpí premenštruačným syndrómom, charakterizovaným:

1 spoločná slabosť

2 bolesť hlavy

3 opuch a bolesť v hrudníku,

5 nevoľnosť, v zriedkavých prípadoch vracanie,

6 bolesti v srdci.

Hoci predmenštruačný syndróm nie je patológiou, spôsobuje veľa nepríjemností v dôsledku porušenia obvyklého životného štýlu ženy a zhoršenia jej celkového zdravia. Ak chcete odstrániť príznaky PMS, musíte kontaktovať gynekológa, ktorý vyberie najvhodnejšiu liečbu na základe výsledkov testov a vyšetrení.

Čo robiť, ak sa nezastaví menštruácia? Čo keď mesačne ísť na veľmi dlhú dobu?

Časté a časté otázky, na ktoré lekára sa obrátiť, ak mesačne idú a nekončia tam, čo robiť, ak menštruácia neskončí na dlhú dobu. Ak je menštruácia oneskorená, nemali by ste sa sami liečiť a ešte viac nasledovať rady získané z internetu. Nástroj, ktorý pomohol niekomu z priateľov alebo ľudí, ktorí zanechali komentár k tematickému fóru, môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia ženy, ktorá trpí dlhodobou menštruáciou, pretože ak sa použije, príčina zlyhania menštruačného cyklu sa neberie do úvahy. Niektoré lokality majú priamy kontakt s lekármi rôznych špecialít. Môžu byť tiež požiadaní o pomoc, ale jeden dôležitý bod stojí za zváženie: dobrý špecialista môže odporučiť liek na dočasné zastavenie hojného krvácania, ale určite vás odkáže na gynekológa, ktorý objasní diagnózu a pridelí vhodné lieky.

Ženy často nevedia, čo majú robiť, ak menštruácia trvá veľmi dlho, čo robiť, ak sa menštruácia nezastaví na dlhú dobu Najpravdepodobnejšie rozhodnutie v prípade dlhodobej menštruácie, ak sa menštruácia nezastaví a nie je jasné, čo by mohlo byť príčinou takýchto príznakov, okamžite sa obráti na svojho lekára alebo zavolajte sanitku. Čím skôr je problém diagnostikovaný, tým nižšia je pravdepodobnosť komplikácií. Príčiny ťažkej menštruácie, keď menštruácia trvá viac ako 1 týždeň, viac ako 7 dní, sú veľmi rôznorodé a každý z týchto dôvodov si často vyžaduje vlastný špecifický prístup k liečbe.

Ľudové prostriedky na liečbu dlhodobej menštruácie, ak mesačne ísť na veľmi dlhú dobu

Pred použitím tradičných metód liečby sa odporúča poradiť sa so svojím lekárom. Akákoľvek liečba by mala byť predpísaná lekárom, aby sa našla správna dávka použitého lieku alebo lieku, aby sa pacient chránil pred všetkými možnými následkami používania nesprávnej liečby a vedľajších účinkov. Ľudové prostriedky na liečbu predĺžených období zahŕňajú:

1 odvar z prasličky (1 polievková lyžica nasekanej prasličky, nalejeme 0,5 litra horúcej vody, necháme vylúhovať, namáhame a vezmeme 1 polievkovú lyžicu každé 2 hodiny až do úplného zastavenia krvácania),

2 infúzie listov malín a lesných jahôd, dubovej kôry, Potentilla husa a rebrík (všetky zložky sú brané v rovnakom pomere (20 gramov), Zmiešané do rovnomernej konzistencie, potom 1 polievková lyžica. Zo zmesi sa naplní pohárom studenej prevarenej vody a naplní sa Výsledný bujón sa privedie do varu, dusí sa 5-7 minút na nízkom ohni a konzumuje sa orálne v rovnakých dávkach počas celého dňa.

3 odvar z pastierskej tašky, žihľavy a korene koreňa (zložky v rovnakom pomere nalejte vodu a nechajte zmes stáť niekoľko hodín. Infúziu získanú pri nízkom zahriatí varte 30 minút a osladte medom. Mali by ste vypiť aspoň jeden liter vývaru na 24 hodín)

4 infúzia vodného korenia (1 polievková lyžica vodného korenia sa naleje 2 šálky vody, výsledná zmes sa dusí vo vodnom kúpeli po dobu 10-15 minút, potom sa naplní 45 minút. Do vývaru získaného po namočení sa pridá voda v množstve potrebnom na regeneráciu). počiatočný objem zmesi na varenie, infúzia sa má 1 krát denne 3 - 3 mesiace.

5 odvar z pomarančovej kôry (kôra zo 6 pomarančov naleje 1,5 litra vody a nechá sa prevariť na miernom ohni, až kým objem zmesi neklesne na 0,5 litra. Naplňte vývar na osladenie 1 polievkovej lyžice medu. Vezmite 2 polievkové lyžice. znamená 3 krát denne po dobu pol hodiny pred jedlom),

6 настойка из корня лапчатки прямостоячей (измельченный корень лапчатки залить водкой в пропорции 1:3 и дать настояться в течение 2 недель. Начинать принимать настой необходимо за неделю до начала менструации и продолжать пить до завершения критических дней. Стандартная дозировка – 1 ст. л. в сутки перед сном).

Ľudové prostriedky na liečbu dlhodobej menštruácie môžu byť účinnou pomocou liekov, ale ich použitie by malo byť povinné prediskutovať so svojím lekárom, pretože pri niektorých chorobách môžu zhoršiť blahobyt žien. Je dôležité pochopiť, že niektoré tradičné metódy liečby nepretržitej menštruácie nemusia byť užitočné a dokonca poškodzujú zdravie ženy, ak konkrétna liečebná metóda nespĺňa určité znaky zdravotného stavu ženského tela. Okrem toho, bez určenia presnej diagnózy, bude akýkoľvek spôsob liečby neúčinný, pretože nie je vhodný ako liečba bolestivých symptómov vo forme ťažkých a dlhodobých období. Dôvody, prečo sa menštruácia nezastaví na dlhú dobu, sú veľmi rôznorodé, preto je určenie presnej diagnózy, určenie presnej príčiny dlhých období také dôležité pre účinnú liečbu dlhodobej menštruácie.

O menštruačnom cykle

S cieľom poraziť poplach včas a včas odhaliť prítomnosť patológií v tele, každá žena v reprodukčnom veku potrebuje vedieť, čo by malo byť mesačné obdobie v normálnych podmienkach.

S prvou menštruáciou, dievča čelí v priemere 12-13 rokov, reprodukčné obdobie trvá až 45-50 rokov, a potom menštruačné funkcie vaječníkov zmizne, a žena začína menopauza.

Normálne menštruačný cyklus trvá od 25 do 35 dní, zatiaľ čo výtok od 3 do 7 dní, ich najväčšia intenzita padá na prvý alebo druhý deň.

Počas tehotenstva a počas dojčenia na žiadosť dieťaťa nemusí byť táto doba pre ženu vôbec dostupná. Akonáhle sa laktácia zastaví alebo dieťa po umení konzumuje umelú formulu, menštruačný cyklus sa začne postupne vracať do normálu.

Menštruačný prietok počas normálnych kritických dní by mal cítiť ako železo, počas tohto obdobia sú povolené mierne nepríjemné pocity a slabé ťahové bolesti v spodnej časti brucha. Prítomnosť nasledujúcich príznakov počas menštruácie môže byť známkou vývoja patológie v ženskom tele:

 • žiadna menštruácia s negatívnym tehotenským testom,
 • ťažká neznesiteľná bolesť v spodnej časti brucha a dolnej časti chrbta,
 • zápach hniloby a zhnitých rýb pred menštruačným tokom,
 • veľké zrazeniny v sekrétoch
 • špinenie je hojné a nezastaví sa viac ako týždeň.

V tomto článku sa len dotkneme témy príliš dlhých menštruácií.

Dôvody nezastavenia mesačne

Ihneď treba poznamenať, že presné dôvody, pre ktoré sa mesačné obdobia neskončili, možno určiť, a iba lekár môže predpísať primeranú liečbu. Nie je nevyhnutné, aby ste sa dlhodobo venovali samoobsluhe, ľudové prostriedky by sa mali používať len na zmiernenie tohto stavu.

Zvážte hlavné dôvody, ktoré môžu predĺžiť trvanie menštruačného cyklu.

Hormonálne zlyhanie

Ženský reprodukčný systém priamo závisí od správnej rovnováhy hormónov v tele spravodlivého pohlavia, preto sa pri akejkoľvek hormonálnej poruche okamžite objaví reakcia z menštruačného cyklu, najčastejšie sa nezastaví menštruácia. Prírodné, vnútorné a vonkajšie príčiny môžu vyvolať hormonálnu nerovnováhu.

Hormonálne pozadie sa najčastejšie zhoršuje z nasledujúcich dôvodov:

 • puberta. V tomto čase je zavedený normálny menštruačný cyklus, ktorý nie je na začiatku veľmi pravidelný. Trvanie samotného cyklu a trvanie menštruačného cyklu sa môžu líšiť,
 • tehotenstva a po pôrode. Vznik nového života v tele ženy spôsobuje radikálnu reštrukturalizáciu celého organizmu, ale predovšetkým zmeny hormonálneho pozadia. Mnohé ženy sa zaujímajú o to, prečo menštruačné obdobia po počatí prestajú, dôvodom je zvýšená produkcia prolaktínu, ktorá blokuje menštruačnú funkciu a pripravuje telo na kŕmenie budúceho potomstva materským mliekom,
 • vädnutie plodnej funkcie (premenopauza a menopauza). Produkcia ženských pohlavných hormónov sa postupne znižuje, ovulácia sa nevyskytuje v každom cykle, charakter a trvanie cyklu a kritické dni sa menia.

V uvedených obdobiach môžu byť lehoty oneskorené na dlhšie obdobie, v tomto prípade nie sú žiadne známky anomálie.

antikoncepčné

Hormonálne antikoncepcie ovplyvňujú hormóny žien a tým zabraňujú vzniku nežiaduceho tehotenstva. Tieto lieky však môžu ovplyvniť trvanie menštruačného toku.

V prvých troch mesiacoch po začatí užívania perorálnych kontraceptív sa môžu vyskytnúť krátke obdobia av niektorých prípadoch menštruácia neskončí dosť dlho. Ak sa po 3 mesiacoch cyklus nevráti do normálneho stavu a znovu sa objaví menštruácia, okamžite vyhľadajte pomoc špecialistu, ktorý identifikuje príčinu alebo zmení vymenovanie.

Napriek svojej spoľahlivosti a účinnosti má vnútromaternicové zariadenie ako prostriedok antikoncepcie rad vedľajších účinkov. Po jeho inštalácii sa často môže vyskytnúť bohatá menštruácia, ktorá sa nezastaví. V takýchto prípadoch sa odporúča odstrániť špirálu a použiť iné metódy antikoncepcie. Najpravdepodobnejšou príčinou dlhých období v tomto prípade je individuálna intolerancia tohto typu antikoncepcie. Špirála môže tiež poškodiť vnútornú vrstvu maternice, čo spôsobuje dlhotrvajúci výtok počas kritických dní.

Myoma sa nazýva benígny nádor, ktorý sa nachádza vo svalovej vrstve maternice. Toto ochorenie sa vyskytuje hlavne u žien v reprodukčnom veku, na pozadí hormonálnej nerovnováhy.

Ak sa menštruácia nezastaví na dlhú dobu, nie je potrebné vylúčiť prítomnosť nádoru, najmä v prípadoch, keď sa kritické dni premenia na krvácanie z maternice.

endometrióza

Endometrióza a ďalšie typy endometriálneho rastu sú tiež príčinou predĺženej menštruácie. Okrem dlhotrvajúcich kritických dní môže byť táto choroba indikovaná ťahom a boľavou bolesťou v dolnej časti brucha a pomerne intenzívnymi prejavmi premenštruačného syndrómu. Príčinou ochorenia môže byť hormonálna nerovnováha a operácia.

Endometriálne polypy

Polyp je fokálna proliferácia vnútornej sliznice maternice. S touto chorobou, rovnako ako pri endometrióze, sa môžu vyskytnúť dlhšie obdobia. Na diagnostiku podozrení na polypy v endometriu môže byť indikovaná hysteroskopia.

Ak menštruácia neskončí dlhú dobu, v niektorých prípadoch je príčinou malignita v reprodukčných orgánoch. Onkológia je pre každú osobu dosť vážnou a hroznou diagnózou, ale ak je zistená okamžite, nie je to veta, preto pre akékoľvek nepríjemné príznaky vrátane predĺženej menštruácie by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Rýchla reakcia na abnormálny tok menštruácie môže nielen zlepšiť kvalitu života, ale aj uložiť.

Ochorenie štítnej žľazy

Ak štítna žľaza funguje nesprávne, potom to negatívne ovplyvňuje všeobecné hormonálne pozadie ženy. Syntéza pohlavných hormónov sa môže zvýšiť alebo znížiť. V každom prípade môžu patologické stavy štítnej žľazy spôsobiť menštruáciu, ktorá trvá dlhšie ako zvyčajne.

Ak príčinou dlhodobej menštruácie sú problémy s endokrinným systémom, mali by ste vyhľadať pomoc u endokrinológa.

Choroby krvi

Choroby obehového systému, ktoré sú sprevádzané poklesom hladín krvných doštičiek, vyvolávajú pokles zrážanlivosti krvi. To je dôvod, prečo s takýmito ochoreniami menštruácia neskončí dosť dlho, pričom sa vyvinie do krvácania z maternice.

Ak je problém práve nedostatok krvných zrazenín, potom sa môže dodatočne pozorovať krvácanie ďasien a podkožné podliatiny.

Stresové stavy môžu silne ovplyvniť hormonálne pozadie ženy, meniť trvanie cyklu a trvanie samotných sekrétov. Najčastejšie kritické dni so stresom trvajú menej ako obvykle, ale sú chvíle, keď emocionálny stres vyvoláva predĺženú menštruáciu.

Čo je nebezpečné?

Bohatá strata krvi, bez ohľadu na jej príčinu, ohrozuje nielen zdravie, ale aj ľudský život. Ale ak je neustála menštruácia len symptómom, potom nesprávny dôvod môže byť plný nasledujúcich nebezpečenstiev:

 • veľká strata krvi. Ak kritické dni idú nielen po dlhú dobu, ale aj s veľkou prítomnosťou veľkých zrazenín, chudokrvnosť nedostatku železa sa môže rýchlo rozvinúť so všetkými následnými následkami,
 • spontánne potraty. Ak vaše obdobie neskončí na dlhú dobu, je možné, že žena je tehotná a z nejakého dôvodu má potrat,
 • pri dlhotrvajúcich kritických dňoch existuje nebezpečenstvo, že sú spôsobené malígnymi neoplazmami alebo myómy.

Aby ste sa nemuseli báť márne a aby ste presne zistili príčinu dlhodobej menštruácie, mali by ste sa čo najskôr obrátiť na svojho lekára, keď zistíte tento príznak.

Aké opatrenia je potrebné prijať

Tu je niekoľko tipov pre tých, ktorí nevedia, čo robiť, ak vaše obdobie neskončí. V prvom rade by ste sa mali dohodnúť s lekárom, aby ste zistili príčinu nadmernej straty krvi. Ak nie je možné okamžite konzultovať s odborníkom, pred príchodom sanitky by sa mali podniknúť nasledujúce kroky:

 • musíte si ľahnúť vodorovne a položiť nohy nad úroveň tela, na to môžete použiť valček alebo malý vankúš,
 • Na spodnú časť brucha môžete zložiť studený obklad pozostávajúci z ľadu, studenej vody alebo potravín uložených v mrazničke.
 • musíte zvýšiť množstvo tekutiny, aby sa zabránilo dehydratácii. Pite viac vody, sladkého čaju alebo dogrose bujónu,
 • ak ambulancia necestuje dlhú dobu a krvácanie sa zvyšuje, užívajte hemostatiká (Vikasol, Tranexam, Ditsinon).

Ak sa špecialista rozhodne o príčinách predĺžených období na ich zastavenie, liečba sa upraví podľa existujúceho problému.

Liečba ľudových prostriedkov

Ihneď treba poznamenať, že ľudové prostriedky môžu byť použité ako doplnok k hlavnému priebehu liečby proti príčinám dlhodobej menštruácie alebo na zmiernenie stavu. Tradičné metódy nemôžu nahradiť tradičnú terapiu so silnou stratou krvi. Tu je len niekoľko populárnych receptov, ktoré pomáhajú s príliš dlhými obdobiami:

 • odvar na poli prasličky. 1 tabuľka. lóže. suché rastliny potrebujú naliať šálku vriacej vody a variť štvrtinu hodiny vo vodnom kúpeli. Vypite 50 ml 2-krát denne,
 • suchá zmes dubovej kôry, malinového alebo jahodového lístia, husí a chobotnice sa uberá v objeme 1 polievkovej lyžice a naleje sa vriacou vodou. Trvať na tom, že je potrebné, aby sa niekoľko hodín. Pite 3 krát denne, 50 ml pred jedlom.

Na zmiernenie tohto stavu s bohatými a dlhotrvajúcimi kritickými dňami sa používajú aj tinktúry zo sušenej trávy žihľavy, vodného korenia a kôry Kalin. Vzhľadom k tomu, že dlhé obdobia môžu byť príznakom vážnych zdravotných problémov, vyššie uvedené recepty môžu byť použité len po dôkladnom vyšetrení a so súhlasom ošetrujúceho lekára.

Pin
Send
Share
Send
Send