Zdravie

Biely syrový výtok po menštruácii: je to normálne alebo nie?

Pin
Send
Share
Send
Send


Žena, ktorá sa stará o svoje zdravie, si všimne akékoľvek zmeny v jej tele. Takáto pozornosť je potrebná najmä pre menštruačný cyklus, pretože povaha výboja v jeho rôznych obdobiach môže veľa povedať o stave reprodukčnej funkcie. Alokácie sa líšia v závislosti od dňa cyklu, prítomnosti alebo neprítomnosti infekčných a zápalových ochorení a tiež pod vplyvom hygienických postupov. Ženy sa často obávajú o to, že po menštruácii dôjde k presnému prepusteniu. Preto je potrebné pochopiť, že sú považované za normu alebo hovoria o porušeniach v tele?

V tele zrelej ženy má výtok v rôznych fázach cyklu odlišné parametre. Po menštruácii sa teda priehľadný výtok so žltkastou farbou považuje za normálny. Ich konzistencia je tekutá, niekedy sliznica. V priebehu 7 - 8 dní po ukončení menštruačného krvácania objem hlienu nepresiahne 0,08 ml. Je to také vylučovanie, ktoré maternica vytvára pre pohodlnú mikroflóru a ochranu pred infekciami.

Špinenie po menštruácii, pokračovanie niekoľko dní sa tiež považuje za normálne. Masti sú menšie a nemali by byť dlhé. V tomto štádiu menštruačného cyklu sa nemusí objaviť syrový výtok. Ak sa nachádzajú na dennom prúžku, žena by mala rozpoznať tento signál tela ako nebezpečenstvo.

Výtok a bolesť chrbta

Najčastejšou príčinou syrového výtoku je infekcia genitálneho orgánu hubovitou baktériou Candida. Pod vplyvom rôznych faktorov dochádza k jeho rýchlej reprodukcii. Žena cíti neznesiteľné svrbenie a pocit pálenia v hrádzi, zápach z výtoku nemusí byť. Bez včasnej liečby existujú vážne následky, s ktorými bude ťažké vyrovnať sa aj s liekmi.

Vo väčšine prípadov, keď je nedostatok mlieka džbán chýba. Ale keď sa infekcia objaví okamžite po menštruácii, jej intenzita je oveľa vyššia. A žena môže pociťovať bolesť bedra. V ostatných dňoch menštruačného cyklu prítomnosť kýčovitého výtoku spolu s bolesťou chrbta znamená, že k Candida bol pridaný zápalový proces. Môže sa týkať nielen reprodukčného systému, ale aj symptómu ochorenia obličiek.

Thrush sám o sebe nie je nebezpečná infekcia, pokiaľ nie je vyliečená v čase. Nadmerná aktivita húb Candida porušuje vaginálnu mikroflóru a zbavuje ju ochrany pred inými agresívnejšími baktériami.

Cheesy absolutórium: drozd alebo tehotenstvo

Vaginálny hlien podobný štruktúre tvarohu neznamená vždy prítomnosť infekcie. Vypúšťanie pred menštruáciou sa môže stať v prípade tehotenstva syrovým. Žena sa učí o počatí 10 - 14 dní, ak je výboj namiesto menštruácie hrubý biely. Ale ich objem je tak zanedbateľný, že je ťažké si všimnúť, že namiesto menštruácie je to výtok. V prvom trimestri tehotenstva sa v cervikálnom kanáli vytvára hlienová zátka, ktorej hlavnou funkciou je chrániť embryo pred vonkajším vplyvom. Proces tvorby korku je sprevádzaný zhrubnutím sekrétov. Cheesy výboje namiesto menštruácie v prvých týždňoch tehotenstva sú fyziologické v prírode, a gynekológovia neodkazujú na patológiu.

Často sa syrový výtok vyskytuje u tehotných žien v 2 alebo 3 trimestri tehotenstva. A to neplatí pre fyziológiu a normálny stav. Bohatý syrový výtok namiesto menštruácie indikuje vaginálnu kandidózu. Telo tehotnej ženy je ideálnou živnou pôdou pre huby. Od okamihu počatia, zmeny hormonálneho pozadia, ukazovatele kyslosti v mikroflóre vagíny sa zvyšujú, imunitný systém znižuje ochrannú hybnosť.

Vyliečiť drozd pred pôrodom je hlavnou úlohou ženy. Koniec koncov, prechádzajúc pôrodným kanálom, sa dieťa môže nakaziť kandózou od matky. V raných štádiách gynekológovia predpisujú viac benígnych liekov - sviečky Pimafucin a Levorol. Ak je však liečba potrebná v posledných týždňoch tehotenstva, používajú sa antifungálne lieky Diflucan a Flukonazol. Tieto lieky nemajú žiadny vplyv na plod, v tomto štádiu tehotenstva.

Vypustenie namiesto menštruácie, ktoré má syrový vzhľad a spôsobuje nepohodlie v hrádzi, vyžaduje liečbu. Účinne sa zbaviť kandidózy pomôže protiplesňové lieky. Skladajú sa z určitých látok, ktoré sú schopné integrovať sa na bunkovej úrovni do tela huby a rýchlo ju zničiť.

Voľba lieku závisí od závažnosti ochorenia:

  1. Jednoduchá forma. Použité lieky na lokálne použitie - sviečky, masti a krémy. Je možné liečiť kandidózu za 6-7 dní pomocou prípravkov na báze klotrimazolu, nystatínu a mikonazolu. Sviečky a masti Pimafucin a Betadine sú účinnejšie. Po ich použití príznaky drozdu zmiznú za 2-3 dni.
  2. Ťažká forma. V zanedbávanom stave ženy sa výtok stáva hojným, jej vonkajšie genitálie silne narastajú a začervenajú. V tomto prípade je potrebné použiť perorálne antifungálne činidlá, ako je Flucostat, Diflucan, Forkan. Prvý z týchto liekov sa užíva raz - okamžite sa vylieči. Ale keď žena má relaps ochorenia, gynekológ môže predpísať týždenný príjem Flucostatu.

Pri liečbe kandidózy je dôležité venovať pozornosť sprievodným ochoreniam ženského tela. Takže ak má dysbakteriózu, potom je lepšie používať lieky lokálneho pôsobenia. Neporušujú vaginálnu mikroflóru a majú malý počet vedľajších účinkov, ktoré neovplyvňujú gastrointestinálny trakt. Patria medzi ne lieky - Gyno-Dactanol, Klion-D a Pimafucin. Ženy, ktoré zistili syrový výtok pred menštruáciou, sa neodporúčajú používať Terzhinan a Polygynax na vlastnú päsť. Tieto liečivá majú negatívny vplyv na vaginálnu mikroflóru a spôsobujú mnoho vedľajších účinkov. Môžu byť menovaní iba gynekológom pre chronický priebeh ochorenia, ktorého príznakom je syrový výtok pred menštruačným obdobím.

Perorálne a lokálne prípravky

Niekedy sa gynekológ rozhodne liečiť kandidózu pri súčasnom použití perorálnych a lokálnych prípravkov. K tomu, v prvej polovici dňa, vziať pilulku, napríklad Flukostat, a po večernej hygiene genitálií, Pimafucin sviečka alebo iný liek je vložený do pošvy. Pre hygienické postupy je lepšie používať hypoalergénne prípravky. Dokonca aj špeciálne mydlo pre intímnu hygienu môže spôsobiť zvýšenie výtoku pred menštruáciou. Aby sa vylúčila re-infekcia a výskyt netypického výboja namiesto menštruácie, sexuálny partner ženy by mal tiež podstúpiť liečbu. U mužov, kandidóza pokračuje bez povšimnutia, nie sú žiadne príznaky.

Je potrebné liečiť syrový výtok pred menštruáciou a zároveň dodržiavať určitú diétu. Pretože žena je závislá na mikroflóre vagíny, kde sa huby Candida chovajú. Je potrebné opustiť sladké potraviny a konzumovať menej pekárenských výrobkov, v receptúre ktorých sú kvasinky.

Pin
Send
Share
Send
Send