Zdravie

Neprichádzajú mesačne po duphaston

Keď je absencia menštruácie spojená s nedostatkom progesterónu, potom lieky, ktoré majú tento hormón vo svojom chemickom zložení, môžu pomôcť obnoviť cyklus. Duphaston presne odkazuje na takéto lieky. Ženy si často všimnú, že po Duphastone nie je menštruácia alebo začínajú skoro. Prečo sa to deje? Vzťahujú sa tieto javy k patológii? Čo by sa malo robiť, keď sa stretnete s takýmto porušovaním? Tento článok vám pomôže odpovedať na všetky vaše otázky.

Kedy začnú menštruácie po zrušení Duphastonu

Mesačne po Duphaston normálne dochádza počas prestávky v liečbe. Liečivo s umelo vytvoreným hormónom (dydrogesterón) sa predpisuje po ovulačnom období na udržanie luteálnej fázy.

Ďalej je na konci cyklu potrebné pozastaviť. V tomto čase môžeme očakávať mesačné krvácanie. Za normálnych okolností prichádzajú 2 - 3 dni po poslednej dávke. V dôsledku individuálnych vlastností tela je však pre liek povolená odchýlka až jeden týždeň.

A tiež nesmieme zabúdať, že hormonálny liek výrazne ovplyvňuje reprodukčný systém. Terapia založená na lieku Douphaston môže preto vyvolať nepredvídané zmeny v mesačnom cykle v dôsledku:

 • vedľajších účinkov
 • individuálna reakcia,
 • nadmerne malá alebo veľká dávka hormónu, t
 • skrytých patológií
 • anomálií genitálií.

Povaha krvácania

Mesačne po Duphaston môže byť aj hojné a vzácne. Veľa krvi vyvoláva silnú sliznicovú vrstvu (uterinnú sliznicu) a malé množstvo sekrécie môže byť odpoveďou tela na hormonálnu destabilizáciu. Ale po niekoľkých cykloch výberu vzhľadom na jeho intenzitu by sa mali prijať obvyklé charakteristiky.

Čítanie recenzií na fórach sa môže stretnúť s mnohými sťažnosťami na bolestivú menštruáciu. Ale medzi vedľajšie účinky lieku, takýto jav nie je uvedené, takže hormonálne lieky by nemali byť obviňovaní. Silná bolesť vyvoláva najčastejšie ochorenie, ktoré Duphaston bojuje.

Ako sú mesačné počas prijímania Duphaston

Existujú nasledujúce znaky normy:

 1. Začať do dvoch, tri dni po ukončení kurzu. Maximálna tolerancia je oneskorenie o týždeň alebo desať dní. V iných situáciách je potrebná lekárska pomoc.
 2. Trvanie menštruácie po Duphastone by malo byť menšie ako obvykle. Dlhšie obdobia však nie sú vylúčené, čo je tiež normou.
 3. Najčastejšie sa znižuje denné množstvo vylučovanej krvi - vyskytujú sa malé mesačné obdobia hnedej farby. Množstvo menštruácie bude do značnej miery závisieť od trvania terapie a špecifického ochorenia. Je dôležité nezamieňať oddelené endometrium s krvácaním z maternice.

Stabilizácia cyklu je možná už v nasledujúcom mesiaci s menšími porušeniami. Dlhšia doba zotavenia je povolená pre problémy s endokrinným systémom a patológiami reprodukčných orgánov.

Nedostatok menštruácie

Oneskorenie menštruácie po Duphastone v normálnej situácii by nemalo presiahnuť päť až sedem dní. Keď krvácanie chýba len týždeň, netýkajte sa patologickej poruchy. Na začiatku liečby môže byť dôvodom porušenia úprava organizmu na liek.

Ak sa krvácanie neobjaví, žena by sa mala obrátiť na svojho lekára. Len s pomocou špecialistu a moderných metód skúmania je možné presne určiť zrážací faktor.

Oneskorenie môže spôsobiť:

 • tehotenstvo,
 • hormonálna porucha nesúvisiaca s nedostatkom progesterónu,
 • predĺženie luteálnej fázy (oneskorená ovulácia),
 • patológiu orgánov produkujúcich hormóny,
 • uterus scar,
 • nedostatočná absorpcia liekov organizmom.

Žiadny mesačný cyklus v cykle bez toho, aby ste užívali Duphaston

Ak v prvom mesiaci po ukončení liečby nie sú žiadne menštruácie, je potrebné podstúpiť vyšetrenie, ktoré bude zahŕňať:

 • kontrola úrovne hCG,
 • gynekologické vyšetrenie
 • návštevu ďalších lekárov (endokrinológ, atď.),
 • Ultrazvuk panvových orgánov,
 • krvný test na iné hormóny.

Pravdepodobnosť koncepcie

Mnoho žien mylne uvádza Duphaston do antikoncepčných piluliek. V skutočnosti dáva antikoncepčný účinok len vtedy, ak sa používa v prvej polovici mesačného cyklu. Pomocou tejto metódy môžete oneskoriť ovuláciu. Ale pri menštruačných nezrovnalostiach je liek predpísaný na prijatie už v druhej fáze. Preto existuje vysoká pravdepodobnosť počatia, ak žena mala počas liečby nechránený sexuálny kontakt.

Keď pacient videl Duphaston po dobu asi 10 dní a nie sú žiadne obdobia, je potrebné vylúčiť tehotenstvo. Po požití syntetického progesterónu v sliznici maternice sa akumuluje potrebné množstvo tekutiny. To má pozitívny vplyv na reprodukčnú funkciu, ktorá vytvára priaznivé podmienky pre pripojenie vajíčka.

Žena môže urobiť niekoľko domácich tehotenských testov s cieľom získať spoľahlivejší výsledok. Ale 100% záruka spoľahlivosti dáva len krvný test na obsah hCG.

Ostré prerušenie liečby

Gynekológovia odporúčajú svojim pacientom, aby postupne odmietli vziať liek. Správna schéma zrušenia kurzu zabraňuje:

 • potratov (u tehotných žien),
 • dlhé oneskorenia
 • krvácanie z maternice neznámeho pôvodu, t
 • následnú hormonálnu nerovnováhu.

Ako prestať piť Duphaston volať mesačne

Zrušenie kurzu je potrebné na základe zníženia dennej dávky. Najprv musíte vypiť zvyčajný počet tabliet denne (1 alebo 2). Nasledujúci deň sa dávka zníži na polovicu a tak ďalej. Avšak skôr, ako prestanete užívať liek by sa mali poradiť s gynekológom. Špecialista bude brať do úvahy trvanie liečby, existujúce porušenie, skontrolujte hladinu progesterónu a potom vyberte optimálnu schému.

Ak dobrovoľne prerušíte liečbu, žena riskuje ďalšie poškodenie hormonálnej rovnováhy, kvôli ktorej môže byť menštruácia dlhodobo neprítomná.

Hormonálne poruchy

Nedostatok správneho vyšetrenia, neúplný zoznam testov môže nepriaznivo ovplyvniť účinnosť liečby Duphastonom. V tomto prípade liek spôsobuje hladinu progesterónu k normálu, avšak iné poruchy sa nedajú liečiť a v dôsledku toho nefunguje menštruačný cyklus.

Keď nie sú žiadne obdobia menštruácie po Duphaston s negatívnym tehotenským testom, gynekológ bude najskôr predpokladať prítomnosť nízkej hladiny estrogénu. Po liečbe sa môže zvýšiť hladina vlastného progesterónu a obsah estrogénu v krvi sa naopak výrazne zníži. Výsledkom je neskorá ovulácia alebo jej úplná neprítomnosť (anovulácia).

Rizikom sú dievčatá a ženy s nedostatkom alebo nadváhou. A podobný jav je zaznamenaný aj v období menopauzy. Na pozadí absencie menštruácie po liečbe Duphastonom by mali byť dôvodom návštevy gynekológa tieto príznaky:

 1. Systematické bolesti hlavy.
 2. Silné vypadávanie vlasov.
 3. Zvýšená suchosť pokožky.
 4. Nespavosť.
 5. Bolestivosť počas pohlavného styku v dôsledku nedostatku prirodzeného mazania vagíny.
 6. Znížené libido.
 7. Intermenštruačný výtok s krvou.
 8. Bolesť v kĺboch.
 9. Problémy s termoreguláciou (zimnica, horúčka).

"Surové" endometrium

Jedným z dôvodov neprítomnosti menštruácie, keď je tehotenstvo vylúčené, je neprítomnosť proliferácie slizničnej vrstvy maternice v prvej fáze cyklu. V tomto stave endometrium „nevyzrel“ v správny okamih, takže nie je žiadne mesačné krvácanie.

Diagnóza poruchy by mala zahŕňať vyšetrenie hladiny estrogénu v prvej fáze cyklu a kontrolu progesterónu v druhej fáze. Pri potvrdení diagnózy sa liečba kombinuje, t.j. na zavedenie oboch syntetických hormónov.
Problémy s prácou orgánov

Keď nie sú žiadne kritické dni dlhšie ako 10 dní po Duphastone, je nevyhnutné kontrolovať orgány neuroendokrinného systému:

 • vaječníky (pohlavné žľazy),
 • štítnej žľazy
 • nadobličiek
 • hypofýzy
 • hypotalamus.

Akékoľvek nezrovnalosti v týchto orgánoch vyvolávajú poruchu reprodukčného systému, zlyhanie menštruačného cyklu a rozvoj závažných patológií. Neprítomnosť menštruácie je jedným z prvých príznakov týchto porúch. Presná diagnóza je však možná len po laboratórnom a inštrumentálnom vyšetrení ženského tela.

Liek sa nehodí

V niektorých zriedkavých prípadoch Duphaston jednoducho nie je vhodný pre pacienta kvôli individuálnej neznášanlivosti alebo iným faktorom. Liečba potom nedá požadovaný účinok a obdobie nemusí začať. Preto s dlhým oneskorením je potrebné nahradiť analóg. Náhradný liek si vyberá lekár, čo môže byť jeden z nasledujúcich liekov:

Nie všetky ženy musia po liečbe Duphastonom dlho čakať na menštruáciu. Dlhodobé oneskorenia sú zriedkavé, ale vyžadujú okamžitú diskusiu so svojím lekárom a následnú úpravu liečby.

Ak menštruácia prišla príliš skoro

Niekedy žena, bez toho, aby skončila s predpísaným počtom piluliek, pozorovala krvavé známky na bielizni. Ak menštruácia začala predčasne pri užívaní Duphastonu, môže to byť nasledovné:

 1. Nežiaduci účinok organizmu.
 2. Nedostatok dávky.
 3. Porušenie režimu.
 4. Posun druhej fázy.

Bez pomoci lekára nie je možné určiť presnú príčinu neplánovaného prepustenia. Je nevyhnutné absolvovať testy a podstúpiť komplexnú diagnózu.

Dôvod, ktorý nie je nebezpečný

Prípravok hormónov na báze didrogesterónu sa musí užívať v určitom období. Ale nie všetky ženy majú cyklus 28 dní a podľa väčšiny schém posledná tableta pripadá na deň 25. Po troch dňoch by mala začať menštruácia.

Ale ak je cyklus kratší, potom sa mesačne objaví skôr, klesá v čase prijatia. Na tom nie je nič hrozné, ale najlepšie je navštíviť lekára, ktorý upraví liečbu podľa trvania cyklu.

Vedľajšie účinky

Môže začať menštruácia pri užívaní Duphastonu? Gynekológovia na túto otázku odpovedajú kladne, ale v čase liečby existuje vysoké riziko krvácania, ktoré sa dá ľahko zameniť s menštruáciou. Predčasný výtok krvi často spôsobuje negatívnu reakciu na liek.
Liečbu nesmiete ukončiť sami. Žena musí dodržiavať nasledujúci akčný plán:

 1. Pokračovať v pití pilulky ten deň.
 2. Naliehavo navštívte zdravotnícke zariadenie.
 3. Vyskúšajte.

Na základe získaných údajov bude musieť žena buď zastaviť priebeh liečby, aby si zvolila iný liek, alebo aby zvýšila množstvo látky v priebehu dňa.

Nepretržité používanie

Prerušenie užívania tabliet je vhodné len so súhlasom lekára. Nepretržité používanie prostriedkov je však neprijateľné. Ak žena nepretržite užíva syntetický progesterón, znižuje sa jeho účinnosť.

Prichádza mesačne, ak pijete Duphaston nepretržite? V takom prípade by ste nemali čakať na normálnu menštruáciu, je možné len krvácanie alebo špinenie.

Môžem piť Duphaston počas začiatku mesiaca

Kvôli svojim vlastnostiam a existujúcim režimom sa liek obsahujúci syntetický progesterón nemôže použiť počas menštruácie. Jeho cieľom je stabilizovať hormonálnu rovnováhu v určitom časovom období, to znamená pred začiatkom menštruačného menštruačného cyklu.

Oneskorenie, včasná menštruácia alebo krvácanie z maternice sú dôvodom na konzultáciu s lekárom. V liečbe menštruačných porúch nemožno použiť skúsenosti iných žien. Čítanie pripomienok na stránke je potrebné vziať do úvahy, že porušenia v každom prípade sú spôsobené rôznymi dôvodmi. Niektorí pacienti preto užívajú Duphaston od 5, 6 do 25 dní cyklu a iní od 11, 14, 16 do 25 dní. Iba skúsený špecialista dokáže správne určiť príčinu poruchy a napraviť následnú liečbu.

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Pila som dufostan za posledné 4 mesiace ... neboli žiadne takéto problémy .. posledná tableta a 1-3 dňová menštruácia

Veľa falzifikátov týchto tabliet, sú populárne.

Hosť 3, to sa stane, že n prichádza po zrušení mesačného, ​​a aké sú dôvody?

2, rád by. aby som bol falošný, neviem, čo si mám myslieť a ako byť

Dievčatá, ktoré pili duphaston, prosím, odhláste sa, som v panike

Súvisiace témy

Môj prvý pracovný čas a druhý nie. No, neprišiel mesačne vôbec. po 10 dňoch ultrazvuk nevykazoval žiadne príznaky blížiacej sa menštruácie. nebolo tehotenstvo. lekár neveril, že som správne pil. povedal, že to môže byť falošný.
ale .. Začal som si pamätať. Vzala si dve úplne odlišné balenia. jedna minulosť, ktorú neskončila prvýkrát (10 dní nebola potrebná) a nová, čerstvo kúpená. preto sa zdá, že je falošný vylúčený. zatiaľ čo som si myslel a premýšľal tri dni a veci prišli) ultrazvuk povedal, že to nemôže byť, pretože tam nikdy nemôže byť.

to znamená, že mesačne prišiel na 14. deň po zrušení duphaston.

dysfunkcia pravdepodobne príde čakať

Autor, mám to isté, dnes je 12. deň po zrušení, už si myslím, prečo každý prichádza a ja nie. Takže aj posledné tri dni pichnem progesterón, stále nie sú žiadne mesačné obdobia, testy sú negatívne. Dnes pôjdem k lekárovi, pozri, čo mi povie.

Môj priateľ pravidelne duphaston nepomôže. Ale jej skorá menopauza a vaječníky nefungujú dobre, s resekciou. Má 32 rokov. Lekári si to uvedomujú a nikto nie je prekvapený. Môže to byť.
Falošný tiež nie je vylúčený, veľmi ma lekár varoval.

Dievčatá, čo môžem urobiť teraz, než sa dostanem k lekárovi, môžem urobiť testy na hormóny, pijem duphaston znova?

Nepite nové balenie, kým nenastane vaše obdobie. čakať na príchod niekedy)))
tam bola taká malá kvapka a to je všetko, lekár mi povedal, že sa stáva, že je niečo „skryté mesačne“ (nepamätám si presne, ako sa to volá). Stalo sa, že oneskorenie 3 týždne, ultrazvuk nepreukázal, že by boli mesačné, ale po niekoľkých dňoch začali. Prijímam duphaston už niekoľko rokov, niečo sa stane, zakaždým, keď telo z nejakého dôvodu reaguje inak. upokojiť Autor, všetko je v poriadku. ale choď k lekárovi, nech sa na teba pozrie.

13 Hosť 3, ale ako vaše telo reaguje na pilulky, myslím, že mám trochu opuchy, z akého dôvodu ich máte pridelené? Mal som hormonálne zlyhanie po dobu pol roka po nástupe na postinor, predtým ako bol cyklus ako hodiny, a teraz menštruačné obdobia vôbec neprišli, skončili hraním toho, čo sa nazýva. Bol som pridelený kurz na 4 mesiace od 15. do 25. dňa cyklu, ukáže sa, že teraz tento rozvrh vystupuje, nie je jasné, ktorý deň zvážiť ako prvý.

14, po post-hormónovom zlyhaní. Snažím sa obnoviť cyklus 5-6 rokov. Posledné 3 roky užívam duphaston

15, tri roky každý mesiac pijete, nechodíte bez neho?

16, samozrejme nie! prerušovane naplánované podľa predpisu lekára. Prečo neprišli, mám ďalšie hormonálne zlyhanie, nie ako ty.

Vypol si vaječníky s duphastonom.
a teraz sa čudujete z nejakého dôvodu.

Hosť 18, vysvetlite, čo máte na mysli, ako sú vaječníky odrezané duphastonom?

Všeobecne platí, že pri absencii menštruácie po duphastone sa predpokladá, že je prítomná maternicová forma amenorey. Nedostatočný čas je vážnym problémom a nie je vždy možné ho bohužiaľ obnoviť. Saw duhuston šesť mesiacov, mesačne prišiel na deň 3 vždy. Mal som ich len dva roky len na tabletkách, a ja som len 23. Teraz nemyslím na budúcnosť, chcem plakať pri pohľade na malé deti. Autor, nenechajte sa odradiť vopred. Želám vám všetko najlepšie, napíšte neskôr, pliz, ktorý vám lekár odporučí.

18, čo je to za nezmysel? všetko funguje. Ak ovulácia bola predtým, ako začali užívať djufaston (uvažované v jednom cykle!), Potom je možné tehotenstvo.

12 dní po užití poslednej pilulky, ale všetci sú preč!

Tiež som strácal duphaston - endometriózu. Mal som taký čas, takže nepanikárte.
Urobte si tehotenský test a upokojte sa. Lekár potom predpísal injekciu progesterónu a všetko bolo normálne. Všeobecne platí, že duphaston nevypína vaječníky, ale skôr im pomáha pracovať. A doktor mi to povedal a verím mu. Autor, nebojte sa!

Je však lepšie odmietnuť postinor, teraz je veľa ďalších dobrých liečebných prostriedkov, nechcete OK, môžete použiť krém Farmatex, je veľmi vhodné používať a neexistujú žiadne vedľajšie účinky.

Taya, teraz postinor nie je pre to a nikdy nie je zabezpečená hormonálna porucha, ktorá sa nazýva kontrolovaná jej vlastnou skúsenosťou, a predtým, ako bol cyklus ako hodiny, teraz aj po duphastone, menštruácia neprichádza. Neexistuje žiadne tehotenstvo, ale len v prípade, že robím testy

V auguste došlo k abdominálnej operácii na odstránenie myómových uzlín. Operácia bola vykonaná na 8. deň. Mesiac prišiel od prvého dňa cyklu 23. dňa. V druhom mesiaci 27. deň. Teda cyklus bol 22 dní a nasledujúcich 26 dní. Lekár nariadil, aby sa cyklus opil na tri cykly od 16. do 25. dňa Duphastonu. Dnes je 36. deň. Jemný ružový mazanec bol asi šesť dní, ale nie sú tam žiadne práce. Tehotenstvo je vylúčené. Včera, každý odpad v mojej hlave nemohol spať. A potom na tento prípad vyplazila. Prečo je nervózny? skôr alebo neskôr prídu. Для меня это какая-то *** непонятная, а органзим ведь не знает как реагировать после операции, пока он придет в нормальное русло. На это нужно время. В общем, сама себя успокоила.

После отмены Новоринга (вагинальное кольцо) у меня пропали месячные на 2 месяца. Врач после УЗИ назначила Дюфастон. Через месяц должна была ехать в отпуск, врач рассчитала дозировку и время приема, чтобы я благополучно протекла дома. V období mesiaca neprišiel, prišiel za 15 dní, keď som bol na dovolenke na lodi. Stručne povedané, všetko cez G. Jediný + teraz je mesačne ako hodiny!

Nemal som žiadne mesačné obdobia na sedem mesiacov, strávil som rok pitím dufestu, menštruácia prebiehala pravidelne, chýbali desať dní a neviem, čo mám robiť?

Nemám mesačne 2 mesiace, nežijem sexuálne, čo mám piť?

29, mám to isté. Vytvoril som "ako volať mesačne" vlákno, ale nepísal nič zmysluplné. S najväčšou pravdepodobnosťou zo zmeny klímy. Začal som piť DUfaston, dva dni, moje bradavky začali bolieť, ako som robil pred menštruáciou (myslím, že to pomôže)

Čo robiť? Zostáva študovať mesačne 5 mesiacov č. Hrôza! Doktor Dufoston povedal, aby ho prijal, ale nečakal na výsledok, len dostal tuk. Čo robiť Prompt.

Som celkom 18. Predtým, ako hodiny, ale teraz nič. Áno, a rozišli sa s chlapom.

A mám ďalší problém. Menštruácia začala o týždeň skôr, keď užívali djufaston. Predtým lekár urobil predpísané a tri cykly boli normálne.

Bol som stimulovaný malou zrazeninou a potom od 11. dňa cyklu do 25 rokov som videl duphaston, dnes je 28. deň cyklu, neviem, za akú dobu ísť, ani neviem presne, koľko dní mám, cyklus je vždy odlišný, tablety z tohto balíka sú testované, pred tým spôsobili menštruáciu.

Počas 2 mesiacov som nemal menštruáciu, keď som prišiel k lekárovi, našli cysty cysty, ako aj nedostatok progesterónu! predpísali dufaston, dnes som ho pila už 5 dní, ako som skončila s užívaním tejto drogy, moja mesačná nešla, povedz mi, či by mali ísť po tejto príprave?

Saw duphaston 4 mesiace. 3 krát mesačne prišlo presne 2 dni po zrušení (v noci). a teraz po 4 baleniach oneskorenie 3 dni. Čítal som veľa na internete: o falzifikátoch (už pochybujem o pravosti 4. balíčka - to bolo lacnejšie o 40 rubľov =), ao tom, že na 4. mesiac začína veľa meškaní. To je dôvod, prečo na 4. mesiac taký odpad?

Povedz mi to! Saw 10 dní dufaston 2 kartu., Ale dnes je 8 dní menštruácie a nie. Po dufastone mi lekár predpísal piť Dianu 35. Môžem už čakať na svoje obdobie a začať piť Dianu?

Potom, čo som užil duphaston, nemám žiadne mesačné obdobie po dobu 1,5 mesiaca, mala gynekológa predpísanú jej piť znova, aby spôsobila zmenu. povedal, že sa to deje.

Vykopal som Duston po dobu 6 mesiacov (v januári som naposledy odrezal zo 16 na 26 dní cyklu), po 3 dňoch moje obdobie odišlo, nebral som viac Duphaston, môj manžel mal po celý čas sex bez ochrany (prerušený zákonom), od 19. januára mesačne) to bolo už druhýkrát - nie je nič: (Predtým všetko pokračovalo tak, ako keby to bolo hodinu za dňom (mal som prísť 19. februára). Zaujímalo by ma, že som robil 6 testov, všetko je negatívne, menštruácie nebudú. Možno je to tak, ako bol stres ovplyvnený (v januári bol pohreb osoby blízkej mne), alebo neviem, čo si mám myslieť (Toľko chcem dieťa. Bojím sa ísť k lekárovi, ale zrejme by som mal ísť, ak nebudem môcť čakať do 19. marca))

Povedz mi to. Povedz mi to. Čo navrhnúť? Je to také vážne, že si ani neviem predstaviť, ako sa na takéto fórum pýtať! Je to skoro to isté, ako keby ste tu napísali: "Mám na nohe gangrénu, zafarbila sa na modrú a stala sa necitlivou - povedzte mi, ako odstrániť gangrénu!"))))))) Lekárovi! Ak sa vám lekár zbavil dyufastonu - choďte k inému lekárovi a žiadajte, aby ste sa dostali na koniec pravdy!

Tiež som sa bál ísť k lekárovi. Ale potom sa rozhodol. Mám ultrazvuk ukázal, že mám všetko v poriadku, aj keď mesiac nebol 7 mesiacov. Analýzy ukázali zápal a prítomnosť chlamýdie. Ale hneď som začal pochybovať, pretože žijem sexuálny život. A prenášajú sa len prostredníctvom partnera. Povedal, že poďme lichit. Napísala schému vitamín E, sviečky Viburkol a Duphaston. Tu ich prijímam. tabliet denne + 1 tableta vitamínov a sviečku na noc. Potrebujete piť 10 dní. Stále mám 3 dni na ich pitie. Pozrime sa, čo sa stane. Píšem, či prišli ku mne alebo nie. Veľa šťastia všetkým. A nebojte sa lekárov, pretože majú takú prácu. Tiež som sa bál, a potom som si povedal, že som bol blázon.

Ó, nežijem sexuálny život

Dnes je tretí deň, keď som prestal piť duphaston. Ale niečo nie je mesačné. Volal jej lekár povedal, ak sa neobjavíte, potom budeme pichnúť progesterón. Sakra sú také choré injekcie. Ale tu sedím a ťahá. Všetko o tom premýšľajte. Bože, aké ťažké je byť ženou.

A mám tento problém. Djufaston pijem už 5 mesiacov a tento mesiac som skončil s pitím 5. marca, po 4 dňoch som mal niečo ako mesiac (je ťažké ho nazývať mesačne) len 2 krát denne, ale neboli žiadne normálne obdobia. Ako to povedať, povedzte mi, prosím, zvážte to ako ovuláciu alebo nie, a kedy začať piť tabletky teraz. (Ak budeme počítať od 10. marca, potom po dvoch dňoch, v podstate musíte začať piť znova), ale neviem, či začať alebo nie.

Ahoj všetci Myslel som, že nemám žiadne mesačné obdobia na päť mesiacov.
Pijem aj duphaston dva dni ráno a večer na tabletu. a nie mesačne od novembra. a že v dôsledku toho som nepil len regulon a logest, v hmotnosti len 4 kg sa stali viac a to je všetko, a teraz si myslím, že pijem, pijem osem dní. tak čo Prídu mesačne a keď prídu. Niekto mal takúto situáciu, povedz mi, prosím.

45 / Tiež som sa zotavil z duphastonu. Je normálne Choď k gynekológovi, hovorím ti. Neťahajte s ním. Po duphaston, musím ísť na lásku. Tiež som si myslel, že nepôjdu, poďme. Môj lekár ich jednoducho vystrašil, povedala, že ak nám nedovolili pichnúť progesterón, dostali strach a išli)))). Nerozumiem ľuďom, ktorí hovoria, že sa o tieto obdobia nestarajú a čo potom? Žiadne deti. Manžel ushol. Neviem z vlastnej skúsenosti.

46. ​​áno, bol som u lekára. povedala tiež, že prídu. len všetci pijú od 11 dní do 25 a ja som si kúpil balíček prišiel domov a pil prvú pilulku. Bohužiaľ, nie je reálne ani niekoľko dní na potrestanie s meškaním. Myslím, že ak nie je 10 dní po ukončení recepcie, potom lekár povie ďalší nápoj. Ah. tak ťažké

Aj ja som videl duphaston po menštruácii šesť mesiacov. Prišli na 3. deň vždy, ale keď som prestal piť, neprišli. Bože, bože. Potom som začal piť pol roka, zrušil, prišli 2 mesiace a to je všetko. Teraz budem pichnúť progesterón sám, nebudem ísť k lekárovi, som unavený, išiel som každý mesiac takmer 2 roky, ale potom som študoval, a teraz musím vziať voľno z práce. A injekcie nie sú tak choré, nebojte sa, stačí sa každý deň pichnúť v rôznych zadku, a nie v jednom, ako som si prvýkrát vstrekol a bolo to strašne bolestivé chodiť.

Z duphastonu som sa nezotavil, hoci som chcel jesť viac, snažiť sa jesť menej

48
Ako pichnúť progesterón koľkokrát denne a koľko dní?
Som tiež chorý na lekárov. zakaždým aj jeden
Už som na šiesty deň už pije dufaston a ešte nič. Jeden plus je, že nohy bolí, bedra je ako pred menštruáciou. tak na ne čaká. nikdy nečakal tak smutne

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”