Hygiena

Tempalgin - návod na použitie, indikácie a zloženie, dávkovanie, forma uvoľňovania a náklady

Pin
Send
Share
Send
Send


Zloženie tabliet zahŕňa aktívne zložky: metamizol sodný a triacetonamine-4-toluénsulfonát.

Ďalšie zložky: pšeničný škrob,Povidón, stearát horečnatý, metakrylová kyselina, metylmetakrylátový kopolymér,dibutylftalát, makrogol, mastenec, oxid titaničitý, glycerol, ricínový olejFarbivo.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Tento liek je upokojujúcea upokojujúceprostriedky. Jeho pôsobenie je spôsobené jeho zložkami.

Metamizol má analgetický a mierny protizápalový účinok, ktorý sa dosahuje inhibíciou cyklooxygenáz prvého a druhého typu.

Tempidon pomáha eliminovať úzkosť, zbaviť sa strachu, znížiť motorické vzrušenie a len mierne HELL, Tieto látky sú schopné zosilniť vzájomné pôsobenie.

Pre liek sa vyznačuje rýchlou absorpciou z gastrointestinálneho traktu. Jeho pôsobenie je znázornené za 30 minút a maximálna koncentrácia v kompozícii krvi zistené po 1-2 hodinách. Látka je stabilizovaná v pečeni. Z tela sa liek zobrazuje vo forme metabolity a časť v nezmenenej forme so žlčou a močom.

Indikácie pre použitie Tempalgin

Hlavné indikácie pre použitie Tempalgin:

 • rôzne syndrómy bolesti - neuralgia, bolesť hlavy a bolesť zubov, migrény, myalgia,
 • prejavy viscerálnej bolesti, napríklad renálna, intestinálna a tiež hepatická kolika,
 • zníženie syndrómov slabej bolesti po vyšetreniach a operáciách.

Kontraindikácie Tempalgin

Hlavné kontraindikácie na použitie: t

 • hypotenzia,
 • nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy,
 • závažné formy nedostatočnosti pečene a obličiek, t
 • porušenie krvi,
 • tehotenstvo, dojčenie,
 • astmu aspirínu,
 • precitlivenosť,
 • veku detí.

Vedľajšie účinky

Pri užívaní tabliet Tempalgin M sa môžu vyvinúť vedľajšie účinky: t bolesti hlavy, závraty, halucinácie, žltačka, cholestáza, hyperfermentémia, hyperbilirubinémia, bolesť v epigastriu, vracanie, nauzea, problémy s tlakom, tachykardia, cyanóza, leukopénia, trombocytopénia agranulocytóza, proteinúria, oligúria a tak ďalej.

Okrem toho je možné rozvoj alergických účinkov vo forme urtikária, angioedém, svrbenie, exsudačný erytém, bronchospazmy, anafylaktický šok.

Tablety Tempalgin, návod na použitie (spôsob a dávkovanie) t

Návod na použitie Tempalgin odporúča vziať pilulku dovnútra, po jedle, pitie veľkého množstva vody. Dávka lieku závisí od závažnosti bolesti a individuálnych charakteristík pacienta.

Dospelí sa zvyčajne predpisujú denne jeden až trikrát denne. V tomto prípade maximálna jednotlivá dávka nesmie byť viac ako 1 tableta, denne - až 4 kusy. Pri vykonávaní stomatologických zákrokov užite jednu tabletu pol hodiny pred zákrokom.

Aj zhrnutie lieku hovorí, že deti od 15 rokov môžu užívať najviac 2 tablety denne.

Trvanie liečby nesmie prekročiť 3 - 5 dní. Viac ako toto obdobie, liek je len na predpis.

predávkovať

V prípadoch prekročenia dávky lieku sa môžu objaviť nežiaduce príznaky rôzneho stupňa zložitosti. Je známe, že predávkovanie spôsobuje tachykardia, Zvracanie, ospalosťhypotenzia, bolesť brucha, dýchavičnosť, zhoršené vedomie a kŕče. Hepatická alebo. T zlyhanie obličiek.

V tomto prípade sa liečba uskutočňuje vo forme výplachu žalúdka, použitia enterosorbentov a inej symptomatickej terapie. V závažnejších prípadoch sa predpisuje nútená diuréza a hemodialýza.

interakcie

Kombinácia liečiva s derivátmi fenotiazínu spôsobuje hypertermia, V tomto prípade sa môže analgetický účinok zvýšiť sedatíva a sedatíva.

Pravdepodobnosť vývoja leukopéniaa zvyšuje s menovanímcytostatiká alebo Thiamazolum.

Tento liek môže znížiť koncentráciu. cyklosporín v plazme, aby sa zvýšila účinnosť GCS, thypoglykemické činidlá, nepriame antikoagulanciá a indometacín.

Je tiež možné oslabenie pečeňových induktorov enzýmyfenylbutazónalebo barbituráty, Vzájomné zvýšenie toxických účinkov pri súčasnom použití metamizolu sodného, ​​NSAIDs, niekoľko perorálne kontraceptíva, alopurinol a tricyklické antidepresíva,zatiaľ čoPropranolol, kodeín aBlokátory H2 receptorov schopný spomaliť elimináciu tohto lieku.

Špeciálne pokyny

Súčasné užívanie Tempalginu s rádioaktívnymi liekmi, koloidnými krvnými náhradami apenicilín.

Niekedy užívanie tohto lieku môže viesť k agranulocytózapreto, ak z neznámych dôvodov teplota stúpa, zimnica, bolesť hrdla, ťažkosti s prehĺtaním, stomatitída, zápal pošvy aleboproktitída, Vyžaduje zrušenie liečby.

Dlhodobé užívanie lieku - viac ako týždeň, je možné len pri monitorovaní stavu krvi a funkcie pečene.

Tempalgin nie je predpísaný na liečbu akútnej bolesti brucha.

Tento liek sa vyznačuje anxiolytickým účinkom, takže počas obdobia liečby je nevyhnutné zdržať sa nebezpečných činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a rýchlosť reakcií.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Tempalgin je zástupcom farmakologickej skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Uvoľnite liek vo forme okrúhlych zelených tabliet s lesklým povrchom pokrytým enterosolventným povlakom. Liek je balený v blistroch (10 ks), 1 balenie obsahuje 2, 10 alebo 30 blistrov, návod na použitie. Chemické zloženie tabliet Tempalgin: t

metamizol sodný (500 mg)

Eudragit L acetón

Ako sa liek

Tablety Tempalgin majú antipyretické, analgetické, anxiolytické, protizápalové vlastnosti. Podľa inštrukcií poskytujú terapeutický účinok 15 minút po užití jednorazovej dávky. Terapeutický účinok tvoria aktívne zložky liečiva:

 1. Sodná soľ metamizolu ako neopioidný liek proti bolesti znižuje intenzitu syndrómu miernej bolesti.
 2. Tempdion upokojuje nervový systém, znižuje emocionálne vzrušenie, znižuje zápalový proces.

Po spotrebovaní jednorazovej dávky sa účinné látky Tempalginu produktívne absorbujú z črevného lúmenu a sú rovnomerne rozložené v tkanivách. Proces metabolizmu prebieha v pečeni. Neaktívne metabolity sa vylučujú obličkami - v moči, v nevýznamnej koncentrácii cez črevo v nezmenenej forme. Terapeutický účinok je dočasný, tablety neliečia chorobu, pomáhajú zastaviť akútny stav.

Z akých tabliet Tempalgin

Liek je predpísaný pre syndróm bolesti rôznej lokalizácie a etiológie. Je to dobrá príležitosť na zabezpečenie dlhodobého analgetického účinku. Napríklad Tempalgin s bolesťami zubov pomáha veľmi dobre, zatiaľ čo zastaví záchvaty migrény strednej závažnosti. V podrobnom návode na použitie lieku je uvedený úplný zoznam indikácií:

 • bolesť viscerálneho pôvodu,
 • renálna a intestinálna kolika (v kombinácii s antispasmodikami),
 • neuralgia (zápal periférnych nervov),
 • osteochondróza s výrazným radikulárnym syndrómom,
 • artralgia (bolesť kĺbov),
 • myalgia (bolestivosť svalov),
 • algomenorea (premenštruačný syndróm),
 • intoxikácie tela infekčnej a neinfekčnej povahy (ako súčasť komplexnej liečby).

Podľa inštrukcií sa tento liek často používa pred invazívnymi diagnostickými alebo chirurgickými zákrokmi. Účelom takéhoto farmaceutického vymenovania je znížiť závažnosť bolesti počas inštrumentálneho vyšetrenia alebo počas operácie. Terapeutický účinok je hmatateľný so zvýšenou nervovou vzrušivosťou.

Dávkovanie a podávanie

Tempalgin je určený na perorálne podávanie. Tablety sa podľa návodu musia prehltnúť celé, nežiť a piť veľké množstvo vody. Je lepšie užívať jednu dávku po jedle, inak dôjde k podráždeniu sliznice zažívacieho traktu. Denné dávky závisia od závažnosti bolesti, sú 1 tabuľka. 1-3 krát denne. Maximálna jednotlivá dávka nie je viac ako 2 tablety denne - 6 tabliet.

Tempalgin s mesačnou

Podľa inštrukcií, s bolestivou menštruáciou (algodimenorrhea), je povolené používať Tempalgin tablety. Odporúčané (bezpečné) dávkovanie závisí od veku pacienta v konkrétnom klinickom prípade. Napríklad dievčatá od 15 rokov nemajú predpísané viac ako 2 tabuľky. za deň. Dospelé ženy môžu mať až 3 stoly. za deň. Priebeh liečby je 3-5 dní. Keď algomenorrhea navyše odporúča príjem No-shpy.

Tempalgin pre bolesť hlavy

Pri častých záchvatoch migrény lekár odporúča Tempalgin ako spoľahlivý liek proti bolesti. Pacient je umiestnený na vypitie 1 tabliet. trikrát denne. Ak liek v tejto dávke nepomôže zastaviť akútny záchvat, môžete užiť druhú pilulku. Maximálna denná dávka - 6 tabliet. Liečba trvá 5 dní po tom, čo sa vyžaduje, aby vyhľadala radu.

Pre bolesť zubov

Keď zub bolí, je potrebné vypiť 1 kartu. Tempalgin. Ak syndróm bolesti nezmizne po 15 minútach, je možné užiť druhú pilulku. Denná dávka - maximálne 6 tabuliek Rozdelených na 3 denné dávky. Liečba sa odporúča pokračovať nie dlhšie ako 5 dní. Ak neexistuje žiadna pozitívna dynamika, je potrebné konzultovať s odborníkom na tretí deň.

Tempalgin počas tehotenstva

Pri nosení plodu je zakázané používať liek. Obe účinné látky prenikajú placentárnou bariérou, spôsobujú závažnú vnútromaternicovú patológiu. Odmietnuť takúto liečbu je potrebné po celú dobu tehotenstva, inak môžete poškodiť zdravie nenarodeného dieťaťa. Počas laktácie je Tempalgin tiež kontraindikovaný, pretože obe zložky sa vylučujú do materského mlieka. Pri liečbe mladých matiek s indikovanými liekmi sa stáva otázkou dočasného ukončenia dojčenia a presunom dieťaťa na umelé zmesi.

Liekové interakcie

Tempalgin sa často predpisuje ako súčasť komplexnej liečby. Pre takéto klinické prípady v podrobných pokynoch na používanie informácií o liekových interakciách:

 1. V kombinácii s chlórpromazínom alebo inými derivátmi fenotiazínu sa vyvíjajú príznaky závažnej hypertermie.
 2. V kombinácii so sedatívami, trankvilizérmi sa zvyšuje analgetický účinok Tempalginu.
 3. V kombinácii s alopurinolom, tricyklickými antidepresívami, neopioidnými analgetikami, perorálnymi kontraceptívami sa vyskytujú toxické účinky zvolenej farmakoterapie.
 4. Tiamazol a cytostatiká, zatiaľ čo sa používajú s Tempalginom, zvyšujú riziko leukopénie.
 5. Metamizol sodný v kombinácii s GCS, nepriamymi antikoagulanciami a indometacínom zvyšuje terapeutický účinok týchto látok.
 6. V kombinácii s cyklosporínom je koncentrácia imunosupresora v krvnej plazme znížená a pri súčasnom použití s ​​fenylbutazónom a inými induktormi mikrozomálnych pečeňových enzýmov sú účinky Tempalginu oslabené barbiturátmi.
 7. Zakázaná kombinácia s penicilínom, rádioaktívnymi liekmi, koloidnými krvnými náhradami.
 8. Blokátory histamínových H2 receptorov, kodeín a propranolol spomaľujú elimináciu aktívnych zložiek liečiva a zvyšujú terapeutický účinok.

Ako aplikovať tempalgin na menštruáciu

Teraz výrobcovia poskytujú veľa liekov proti bolesti a anestetiká rôznych druhov akcií. Všetky z nich sú určené na zmiernenie bolesti ľudí a boj proti kŕčom. To je dôležité najmä pre ženy, pretože v období menštruácie sa často javia ako značná bolesť v spodnej časti brucha. Počas menštruácie Tempalgin bojuje s týmito nepríjemnými momentmi, dáva človeku ľahkosť, zmierňuje kŕče. Môže sa tiež použiť na odstránenie alebo zníženie iných typov bolesti - bolesti hlavy, bolesti zubov, bolesti v kĺboch.

Farmakologické vlastnosti Tempalginu

Tempalgin, ktorý sa už osvedčil ako dobré anestetikum, dobre bojuje s rôznymi typmi bolesti - bolesť hlavy rôzneho pôvodu, bolesť počas menštruácie a iné. Odporúča sa užívať Tempalgin a liečiť zdravotné problémy, ktoré spôsobujú zvýšenú telesnú teplotu alebo akékoľvek iné bolestivé pocity. Skladá sa z dvoch hlavných zložiek, ktoré poskytujú analgetický účinok:

 • Prvá a najdôležitejšia zložka, ktorá je základom Tempalginu, je metamizol sodný. Toto je anestetikum pre širokú škálu aplikácií.
 • Druhou hlavnou zložkou je triacetonamín. Pomáha prvému pôsobiť oveľa dlhšie a intenzívnejšie, navyše má malý, ale dôležitý sedatívny účinok.

Prax ukazuje, že tento liek je skvelý pre odstránenie nepohodlia v dolnej časti brucha spojené s menštruáciou.

Špecifické použitie tohto lieku na menštruáciu

Neexistujú však žiadne ideálne prostriedky, ktoré by mohli pomôcť „zo všetkého“. Pri aplikácii Tempalgin by sa mali dodržiavať určité pravidlá. Po prvé, je dôležité pochopiť, že akékoľvek prekročenie dávky ohrozuje množstvo nepríjemných a nebezpečných následkov. Po druhé, pred použitím tohto lieku, mali by ste si pozorne prečítať zloženie a určiť, ktoré z jeho zložiek je alergické na pacienta. Ak máte aspoň jednu látku na pochybách, nepotrebujete piť tabletky.

Kapsuly si vezmite počas menštruácie takto: pre ťažké pocity bolesti musíte vypiť jednu alebo dve tablety v závislosti od intenzity pocitov, piť veľké množstvo vody.

Zloženie a indikácie na použitie

Ženy na začiatku cyklu pociťujú nepohodlie a kŕče v panvovej oblasti. Trvanie symptómov bolesti trvá od jedného do troch dní. V gynekológii sa tieto príznaky nazývajú dysmenorea. Príčiny môžu byť ochorenia pohlavných orgánov, zavedené vnútromaternicové zariadenie.

Základom lieku je všeobecný analgetický metamizol sodný, ktorý prerušuje vedenie impulzov bolesti v nervových zakončeniach. Ďalšia zložka - triacetonamín - zvyšuje účinok prvého a má upokojujúci účinok 2–3 hodiny.

Celkový účinok je analgetický a sedatívny. Liek je dostupný v tabletách po 10 kusoch. v blistroch.

Indikácie na použitie:

 • Znížená telesná teplota počas vírusových infekcií.
 • Neuralgia.
 • Migréna.
 • Bolesť zubov.
 • Myalgia.
 • Kolika (renálna, intestinálna).
 • Anestézia po operácii.

Vďaka svojej účinnosti a dodatočným vlastnostiam je tento narkotický analgetik žiadaný u spotrebiteľov. Tempalgin sa vyrába len na perorálne podávanie vo forme okrúhlych tabliet potiahnutých zelenou farbou, rozpustných čriev. Používajú sa na odstránenie bolesti hlavy inej povahy: počas menopauzy, PMS, počas intoxikácie tela počas obdobia ochorenia, nádorov, počas vysokého intrakraniálneho tlaku. Pomáha tiež pri patológii mozgu, poruchách centrálneho nervového systému, hypertenzii.

S mesačnou bolesťou Tempalgin eliminuje slznosť, záchvaty nervozity, ktoré sa vyskytujú pri hormonálnej nerovnováhe.

Vzhľadom k širokému spektru pôsobenia lieku je populárny medzi spotrebiteľmi. Sieť lekární ponúka obrovský výber liekov proti bolesti pre ženy počas menštruácie. Najviac preferujú Tempalgin kvôli jeho širokému spektru a zníženej alergickej reakcii.

Lekári odmietajú narkotické a silné analgetiká v pooperačnom období av zubnom lekárstve.

Dávkovanie a pravidlá podávania

Anotácia naznačuje, že odporúčaná dávka na zmiernenie bolesti je 1 tableta trikrát denne. Maximálne množstvo - 6 ks. za deň. Pre deti a dospievajúcich do 18 rokov predpisuje túto liečbu lekár.

Bolesti zubov neprejdú rýchlo a bolí niekoľko dní. Lekár môže odporučiť užívať 2 tablety Tempalgin súčasne v maximálnej dávke - 6 kusov denne. Pri migréne a silných bolestiach hlavy stačí vypiť 1 tabletu až dvakrát denne. Liečba nemôže pokračovať dlhšie ako 5 dní. V prípade, že nedochádza k zlepšeniu pohody, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Ťahanie a boľavá bolesť v spodnej časti brucha sprevádza každú ženu raz za mesiac. Na zmiernenie bolestivého útoku stačí vziať 1 pilulku. Najvyššia dávka je 5 kapsúl. Tablety dráždia žalúdok a črevá, takže ich musíte užívať po jedle a vypiť veľké množstvo vody. Ak sa pacientom počas menštruácie predpisujú antibiotiká, Tempalgin sa používa opatrne.

Deti do 15 rokov, maximálny počet tabliet je 2 ks. za deň. Trvanie liečby je 3-5 dní. Pokračovanie v kurze predpisuje len lekár.

Prekročenie trvania liečby môže ovplyvniť zmenu krvného obrazu.Analgetický účinok nastáva po 20 minútach a trvá až 5 hodín.

Dodržiavaním základných rád sa dievča dokáže vyhnúť negatívnym účinkom užívania lieku. Podobne ako väčšina liekov v tejto skupine, Tempalgin sa neodporúča užívať dlhšie ako predpísané obdobie. Vzhľadom na priemerné trvanie kritických dní je tento čas zvyčajne dostatočný. Ak je to potrebné, aj naďalej dostávať konzultácie je potrebné gynekológa.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Odborníci si všimli nízky prejav alergií a negatívnych reakcií na liek. Odporúča sa užívať anestetikum len po konzultácii so svojím lekárom. V tejto skupine existuje štandardný zoznam obmedzení používania liekov.

kontraindikácie:

 • Choroby v histórii srdca, obličiek a pečene.
 • Citlivosť na zloženie.
 • Záchvaty dusenia.
 • Nedostatok glukózy v krvi.
 • Citlivosť na aspirín.
 • Nízky krvný tlak.
 • Polypózna rinosinusitída.
 • Obdobie tehotenstva a kŕmenia.
 • Detský vek do 14 rokov.

Takáto liečba ochorenia obličiek by sa mala dohodnúť s lekárom. Nežiaduce účinky, ako každý liek, najčastejšie kvôli nadmernej medikácie.

Nežiaduce udalosti:

 • Migréna.

 • Závraty.
 • Halucinácie.
 • Žltá koža, žltačka, hyperbilirubinémia.
 • Bolesť v epigastrickej oblasti (žalúdok, črevá, pankreas).
 • Hnačka, vracanie, nevoľnosť.
 • Porušenie tlaku a srdcovej frekvencie.
 • Zafarbenie moču.
 • Zvýšené leukocyty a krvné doštičky.
 • Alergie.
 • Svrbenie a ulcerácia.
 • Quincke opuch.
 • Bronchospazmus a pľúcna patológia.
 • Anafylaktický šok.

V prípade nežiaducich reakcií má byť pacientovi poskytnutá pohotovostná starostlivosť. Urobte to tak, že umyte žalúdok veľkým množstvom alkalickej vody, poskytnite preháňadlo a významné množstvo aktívneho uhlia alebo iného enterosorbentu.

Dôležité je preštudovať si anotáciu k tabletám vopred a dodržiavať dávkovanie určené lekárom.

Náhradníci a analógy

Pacienti analgetikum dobre znášajú, pomáhajú vyrovnať sa s bolestivým záchvatom a nespôsobujú závislosť. Tiež odhalil antipyretický účinok. Niektoré ženy uvádzajú zníženú nervozitu a úzkosť. Medzi mnoho liekov skupiny nesteroidné lieky nájsť náhrady Tempalginjednoduchá:

 • Tempaldol.
 • Tempanal.
 • Paracetamol.
 • Pentalgin.
 • Tempanginol.
 • ANALGIN inj.
 • Tempimed.
 • Diclofenac.
 • Ibuprofen.
 • MIG.
 • Baralgin.
 • Ketorol, Ketanov.
 • Nie shpa.
 • Nise, Nimesulide.
 • Nurofen.

Prostaglandíny spôsobujú kŕčové kontrakcie v stene maternice počas menštruácie, čo bráni normálnemu pohybu krvi v cievach ženských orgánov. To porušuje výživu maternice a vaječníkov, o čom svedčí bolestivý impulz. Použitie anestetík obsahujúcich aspirín bude malé. Ketanov blokuje tvorbu prostaglandínov a zmierňuje bolesť.

Analgin je jednoduché a účinné analgetikum. Čas anestézie je horší ako Tempalgin. Paracetamol je jedným zo známych prostriedkov na zníženie bolesti, tepla. Môže sa používať u malých detí v minimálnych dávkach. Ibuprofén má tiež silný účinok. Diklofenak je silný protizápalový liek, ktorý sa prejavuje pri reumatologických, gynekologických ochoreniach. Ketorol a Ketans majú mierny antipyretický účinok, ale dobre zmierňujú bolesť.

Jedinečné zloženie Pentalginu ovplyvňuje príčinu bolesti. Obsahuje paracetamol, naproxen, kofeín, drotaverín a feniramín maleát. Pôsobí v centre bolesti, termoregulácii, má protizápalové vlastnosti, rozširuje krvné cievy srdca a obličiek, má sedatívny a antispasmodický účinok.

Tempalgin bolesť počas menštruácie je populárny liek medzi pacientmi, a to nielen z dôvodu rozšíreného rozsahu činností, nízkej alergickej reakcie, ale aj dostupnej ceny.

Drog Tempalgin

tempalgin je kombinovaný liek, ktorý pozostáva z:

 • metamizol sodný - 500 mg,
 • triacetomín - 20 mg,
 • excipienty (pšeničný škrob, mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý atď.).

Tento liek patrí do skupiny narkotík analgetikámá výrazný a dlhodobý analgetický a antipyretický účinok. Tempalgin má okrem toho mierny protizápalový a mierny sedatívny (sedatívny) účinok. V dôsledku prítomnosti triacetomínu v tablete sa účinok anestetickej zložky, lieku Metamizol, zvyšuje a predlžuje. Analgetický účinok sa začína objavovať po 20-30 (niekedy 40) minútach a trvá približne 2,5-4,5 hodín (v závislosti od veku pacienta). Sedácia trvá asi 3 hodiny.

Vďaka svojej účinnosti a rôznym ďalším účinkom je táto narkotická anestézia veľmi obľúbená medzi spotrebiteľmi. Tempalgin je dostupný len na perorálne podávanie vo forme bikonvexného kola tabletypotiahnuté enterickou škrupinou nasýtenej zelenej farby. Tablety sú balené v blistroch po 10 kusov - 10, 20, 100 a 300 tabliet v škatuli.

Dávkovanie Tempalgin

 • 1 tableta 1 - 3 krát denne,
 • s neefektívnosťou môžete užívať ďalšiu 1 tabletu (maximálna jednorazová dávka - 2 tablety).

Frekvencia užívania Tempalginu závisí od závažnosti bolesti, ale maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 tabliet. Neodporúča sa užívať tento liek dlhšie ako 5 dní. Zvýšenie trvania príjmu sa môže uskutočniť len pod dohľadom lekára.

Tempalgin deti

Tempalgin sa neodporúča na liečbu syndrómov bolesti a horúčky u detí mladších ako 15 rokov. Aj tento liek sa nepoužíva na liečbu detí starších ako 15 rokov viac ako 5 dní, pretože pri dlhodobom užívaní môže prispieť k zhoršeniu krvného obrazu a vzniku leukémie a leukémie.

V iných prípadoch sa Tempalgin môže používať v pediatrickej praxi na zmiernenie bolesti pri rôznych syndrómoch bolesti a zníženie teploty počas hypertermie pri infekčných ochoreniach a prechladnutí. Dávkovanie a trvanie podávania sa stanoví individuálne.

Dávkovanie Tempalgin pre deti od 15 rokov: 1 / 2-1 tableta 1-3 krát denne, ale nie viac ako 3 tablety denne.

V prípade, že je potrebná dlhodobejšia liečba, trvanie liečby Tempalginom sa môže vykonávať len pod prísnym dohľadom lekára, s analýzou krvného obrazu a pečeňových funkcií.

Kompatibilita Tempalgin s alkoholom

Užívanie Tempalginu je nekompatibilné s užívaním alkoholu, pretože sedatívum prítomné v prípravku môže spôsobiť negatívne a nepredvídateľné reakcie. To sa vysvetľuje tým, že alkohol môže znásobiť účinok sedatíva.

Tempalgin sa nemá užívať po požití alkoholu a po užití nie je dovolené užívať alkohol a prípravky na báze etylalkoholu. Pacienti so závislosťou od alkoholu v anamnéze tohto lieku sa predpisujú opatrne a veľmi zriedkavo.

Recenzie liekov

Recenzia Tempalgin naznačujú, že tento narkotický analgetik je pacientmi dobre tolerovaný, účinne odstraňuje bolesť a vo väčšine prípadov má antipyretický účinok. Mnohí pacienti tiež indikujú pozitívny sedatívny účinok tejto drogy, čo prispieva k eliminácii úzkosti a nervozity.

V zriedkavých prípadoch pacienti užívajúci liek Tempalgin, ktorý nie je predpísaný lekárom, pozorovali vedľajšie účinky lieku. O prípadoch predávkovania pacientov. Zriedkavo sa pozorovala precitlivenosť na zložky Tempalginu.

Väčšina pacientov hodnotí Tempalgin náklady ako "prijateľné".

Farmakologické vlastnosti anestetík

Tempalgin, podobne ako väčšina liekov v tejto skupine, dobre zvláda výrazný syndróm bolesti rôzneho pôvodu a dobre znižuje telesnú teplotu u pacientov. Takýto terapeutický účinok lieku v dôsledku úspešnej kombinácie dvoch účinných látok:

Treba poznamenať, že tempalgin patrí do triedy narkotických analgetík, jeho hlavným cieľom je odstránenie prejavenej bolesti. Na liečbu zápalového procesu nie je tento nástroj veľmi vhodný.

Väčšina odborníkov zaznamenáva skôr slabý sedatívny účinok tohto liečiva, hoci trvanie takéhoto účinku môže byť od 2 do 3 hodín.

Vysoká úroveň schopnosti syndrómu zastaviť bolesť umožňuje široko používať tempalgin pre menštruačnú bolesť, aj keď nie je potrebné očakávať stabilizáciu mentálneho a emocionálneho pozadia tejto drogy.

Kľúčové indikácie pre užívanie tempalginu

Lekári odporúčajú svojim pacientom používať tento liek v nasledujúcich patologických stavoch:

Treba poznamenať, že hoci väčšina expertov uznáva relatívne nízky výskyt alergických reakcií na tento liek, je možné užívať liek proti bolesti iba na predpis.

Faktom je, že podobne ako každý iný liek, aj tempalgin má pomerne málo zákazov na jeho používanie.

Kontraindikácie pre zmiernenie bolesti počas menštruácie

Na liečbu závažnej a dlhodobej bolesti počas menštruácie sa tento liek uprednostňuje, aby sa nepodával ženám s anamnézou kardiovaskulárneho ochorenia. Daný liek často spôsobuje pokles krvného tlaku, čo môže viesť k rozvoju záchvatov arytmie alebo angíny pectoris.

Podľa tohto zákazu sa používa tempalgin a u pacientov s pľúcnou patológiou, najmä ak má pacient časté záchvaty astmy. Hormóny používané na zmiernenie týchto stavov môžu narušiť účinok anestetika na ženské telo.

Kto iný nemôže tento liek predpísať:

 • Tempalgin sa neodporúča u žien s ťažkou patológiou obličiek a pečene.
 • Krvné ochorenia, najmä anémia a leukopénia, znemožňujú predpisovať analgetikum počas menštruácie.
 • Odborníci sú dôrazne proti používaniu tempalgínu počas tehotenstva a počas dojčenia.

Pozrite sa na video o príčinách bolestivých období:

Základné pravidlá pre užívanie lieku

Anotácia lieku hovorí, že odporúčaná dávka na zmiernenie bolesti je 1 tableta 3-krát denne, ale nie viac ako 6 tabliet denne. Terapeutický účinok zvyčajne trvá 15 - 20 minút a trvá približne 5 hodín.

Podobne ako väčšina liekov v tejto skupine, tempalgin sa neodporúča užívať viac ako 5 dní. Vzhľadom na priemerné trvanie normálnych období by toto obdobie malo stačiť na úplné pohodlie ženy. Ak je potrebné pokračovať v prijímacej lehote, vyžaduje sa konzultácia s ošetrujúcim lekárom.

Odborníci identifikujú množstvo jemností pri vykonávaní úľavy od bolesti počas menštruácie s tempalginom:

 • Vzhľadom na dráždivý účinok tohto lieku na steny žalúdka a čriev sa tablety odoberajú 30 minút po jedle a zapíjajú sa 0,5 litrom vody.
 • Ak je v čase nástupu menštruácie žena liečená antibiotickým zápalovým procesom, potom by sa príslušné analgetikum malo používať opatrne.
 • Užívanie lieku je zakázané, ak nebola objasnená etiológia bolesti brucha. Užívanie lieku môže zmeniť a vyhladiť skutočný obraz a neumožňuje špecialistom diagnostikovať akútnu chirurgickú patológiu u pacienta.
 • Liečba bolesti s tempalginom vyžaduje pravidelné laboratórne testy systému zrážania krvi a odber vzoriek pečene od ženy.
 • Mnohí lekári si všimnú, že pri používaní tohto nástroja sa môže zmeniť farba moču. Stáva sa viac nasýtený a stáva sa tmavočervenou. Takáto anomália je spojená s účinkom lieku na obličky a nemala by vyvolávať obavy u žien.

Tempalgin pomáha pri menštruácii, ale nemali by ste sa snažiť zvýšiť jeho účinok súčasným užívaním alkoholu. Takéto pokusy sú spojené s rozvojom porúch centrálneho nervového systému a kardiovaskulárneho systému. V 100% prípadov sa menštruačné krvácanie zintenzívni, čo len zhorší stav ženy.

Pri dodržiavaní týchto jednoduchých tipov sa pacient môže pri užívaní tohto lieku vyhnúť mnohým problémom. Často sa však vyskytujú situácie, keď žena, ktorá sa snaží znížiť bolesť, prekračuje povolenú dávku lieku. Čo robiť v tomto prípade?

Náklady na lieky

Tempalgin s menštruáciou je široko populárny medzi pacientmi, a to nielen kvôli širokému spektru jeho pôsobenia a nízkej pravdepodobnosti alergických reakcií, ale kvôli jeho dostupnosti pre najširšie segmenty populácie. Ukrajinská lekáreň reťazca ponúka všetkým balíček drog 20 tabliet za cenu 50 hrivien. Lekárne v Ruskej federácii predávajú tento liek od 100 do 150 rubľov. Výkyvy v politike maloobchodných cien závisia od regiónu, v ktorom sa liek predáva.

Tempalgin je považovaný za jeden z najúčinnejších liekov na zmiernenie bolesti počas menštruácie. Avšak vzhľadom na to, že menštruácia významne oslabuje imunitné sily ženského tela, môže sa použitie akéhokoľvek anestetika vyskytnúť len podľa pokynov lekára. Vlastná liečba je vždy plná katastrofálnych následkov. Preto, ak sa pacient obáva závažnej bolesti počas PMS a menštruácie, začať prijímať opatrenia nezávisle, je to, aby vaše zdravie za neprimerané riziko.

tempalgin je kombinovaný liek, ktorý pozostáva z:

Tento liek patrí do skupiny narkotík analgetikámá výrazný a dlhodobý analgetický a antipyretický účinok. Tempalgin má okrem toho mierny protizápalový a mierny sedatívny (sedatívny) účinok. V dôsledku prítomnosti triacetomínu v tablete sa účinok anestetickej zložky, lieku Metamizol, zvyšuje a predlžuje. Analgetický účinok sa začína objavovať po 20-30 (niekedy 40) minútach a trvá približne 2,5-4,5 hodín (v závislosti od veku pacienta). Sedácia trvá asi 3 hodiny.

Vďaka svojej účinnosti a rôznym ďalším účinkom je táto narkotická anestézia veľmi obľúbená medzi spotrebiteľmi. Tempalgin je dostupný len na perorálne podávanie vo forme bikonvexného kola tabletypotiahnuté enterickou škrupinou nasýtenej zelenej farby. Tablety sú balené v blistroch po 10 kusov - 10, 20, 100 a 300 tabliet v škatuli.

Návod na použitie Tempalgina

 • Bolesť u pacientov so zvýšenou excitabilitou nervového systému (migréna, bolesť počas menštruácie, bolesť zubov, bolesť hlavy, neuritída, neuralgia, bolesť kĺbov a svalov, bolesť pri poraneniach, rany, popáleniny atď.),
 • obličiek, pečene alebo črevnej koliky (v kombinácii s antispazmodikami), t
 • anestézia pred dentálnymi zákrokmi,
 • bolesť v pooperačnom období,
 • po invazívnych diagnostických postupoch
 • zvýšenie telesnej teploty pri vírusových a infekčných zápalových ochoreniach.

 • Znížený krvný tlak pod 100 mm. Hg. Art.,
 • závažné ochorenie pečene a obličiek
 • akútna hepatálna porfýria,
 • Astma aspirínu a sklon k bronchospazmu,
 • aplastická anémia,
 • agranulocytóza,
 • leukopénia,
 • obdobia: tehotenstvo (najmä I a III trimester), laktácia,
 • vek do 15 rokov
 • precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku.

Vedľajšie účinky pri užívaní Tempalginu sú zriedkavé, ale stále možné: t

 • kardiovaskulárny systém - tachykardia, zníženie krvného tlaku, cyanóza, palpitácie,
 • nervový systém - závrat, bolesť hlavy,
 • hematopoetický systém - leukopénia, trombocytopénia, aplastická anémia, agranulocytóza, hemolytická anémia,
 • dýchací systém - poruchy dýchania, bronchospazmus (v prítomnosti predispozície),
 • tráviaci systém - nepríjemné pocity a bolesti brucha, nauzea, vracanie, cholestáza, zvýšený bilirubin, ALT a AST, výskyt vredov a krvácania,
 • koža - nekrotické procesy v ústach, ušiach, nose, genitáliách,
 • imunitný systém - svrbenie, žihľavka, angioedém, anafylaxia.

Ako užívať Tempalgin?

1. Tablety Tempalgin sa majú užívať počas jedla alebo po jedle, bez žuvania a umývania dávkou

2. Tento liek by ste nemali užívať na dlhodobé užívanie alkoholu a užívanie alkoholu v rovnakom čase ako Tempalgin.

3. Nemožno užívať pri liečbe koloidných krvných náhrad,

a zavedenie rádioaktívnych liekov do tela.

4. Nemôže byť použitý na liečbu bolesti brucha s nevysvetliteľnou príčinou.

5. Pri dlhodobom používaní je potrebné kontrolovať zloženie krvných a pečeňových funkcií.

6. Deti a dospievajúci do 18 rokov môžu užívať liek len pod lekárskym dohľadom a nie dlhšie ako 5 dní.

7. Po užívaní lieku nemôže riadiť vozidlo alebo zložité mechanizmy, zapojiť sa do činností, ktoré vyžadujú vysokú koncentráciu pozornosti.

8. Pacient by nemal byť znepokojený, keď je moč zafarbený na červeno po užití Tempalginu.

9. При длительном приеме Темпалгина рекомендуется одновременно принимать препараты, которые защищают слизистую оболочку желудка (

 • 1 tableta 1 - 3 krát denne,
 • s neefektívnosťou môžete užívať ďalšiu 1 tabletu (maximálna jednorazová dávka - 2 tablety).

Frekvencia užívania Tempalginu závisí od závažnosti bolesti, ale maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 tabliet. Neodporúča sa užívať tento liek dlhšie ako 5 dní. Zvýšenie trvania príjmu sa môže uskutočniť len pod dohľadom lekára.
predávkovať

Predávkovanie Tempalginom sa môže vyskytnúť, ak sa nedodržia odporúčania uvedené v pokynoch, nedodržia sa odporúčania lekára a pokusy o samovraždu. Expresivita a kombinácia

predávkovanie závisí od stavu

, dávky lieku a čas jeho pôsobenia na telo.

 • nevoľnosť alebo zvracanie
 • krv vo výkaloch
 • hučanie v ušiach,
 • problémy s dýchaním alebo apnoe,
 • hemoragická diatéza,
 • oligúria alebo anúria (zníženie množstva moču),
 • toxický a alergický šok,
 • poruchy krvného obrazu.

Pri prvom náznaku predávkovania musíte:

 • umyť žalúdok,
 • vziať slané preháňadlo,
 • užívajte sorbenty
 • poraďte sa s lekárom.

V závažných prípadoch môže byť potrebná resuscitácia.
Tempalgin: návod na použitie - video
Tempalgin deti

Tempalgin sa neodporúča na liečbu syndrómov bolesti a horúčky u detí mladších ako 15 rokov. Aj tento liek sa nepoužíva na liečbu detí starších ako 15 rokov viac ako 5 dní, pretože s dlhodobým užívaním môže prispieť k porušeniu krvného obrazu a vývoju

V iných prípadoch sa Tempalgin môže používať v pediatrickej praxi na zmiernenie bolesti pri rôznych syndrómoch bolesti a zníženie teploty počas hypertermie pri infekčných ochoreniach a prechladnutí. Dávkovanie a trvanie podávania sa stanoví individuálne.

Dávkovanie Tempalgin pre deti od 15 rokov: 1 / 2-1 tableta 1-3 krát denne, ale nie viac ako 3 tablety denne.

V prípade, že je potrebná dlhodobejšia liečba, trvanie liečby Tempalginom sa môže vykonávať len pod prísnym dohľadom lekára, s analýzou krvného obrazu a pečeňových funkcií.

Tempalgin počas tehotenstva

s opatrnosťou. Počas I a III trimester, liek je kontraindikovaný, pretože trankvilizujúci komponent (triacetomín), ktorý je jeho súčasťou, môže ľahko prenikať cez placentárnu bariéru do krvi a

plod. Táto látka môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie mozgu budúceho dieťaťa.

Neodporúča sa užívať Tempalgin a na liečbu bolesti u dojčiacich matiek.

Čo Tempalgin pomôcť? Tempalgin pre bolesti hlavy

Tempalgin možno použiť na odstránenie bolestí hlavy rôzneho pôvodu:

 • migréna,
 • bolesti lúča
 • bolesť klastrového typu (počas menopauzy, PMS atď.),
 • intoxikácie počas infekčných alebo vírusových ochorení, t
 • s intoxikáciou z dlhodobých liekov,
 • v nádorových procesoch
 • so zvýšeným intrakraniálnym tlakom (pseudo-opuch mozgu, intrakraniálna hypertenzia, glaukóm),
 • s napätím alebo dilatáciou krvných ciev mozgu,
 • s patológiami mozgu,
 • s mozgovým krvácaním,
 • pri poruchách periférneho nervového systému (neuropatia, radikulopatia),
 • s hypertenziou,
 • s prudkým zastavením používania nápojov obsahujúcich kofeín.

Viac o bolestiach hlavyTempalgin for toothacheTempalgin sa úspešne používa na odstránenie bolesti zubov. Neodporúča sa užívať tento liek pred návštevou a odporúčaním zubného lekára, pretože môže rušiť ďalšiu diagnostiku zubov. Tempalgin sa môže užívať na odporúčanie lekára 30 minút pred začiatkom stomatologických výkonov alebo na zmiernenie bolesti po návšteve lekára. Okrem analgetického účinku má tento liek mierny trankvilizačný účinok a eliminuje príznaky strachu a úzkosti pred pripravovanými stomatologickými zákrokmi, s ktorými sa stretáva mnoho pacientov.

Viac o bolesti zubov

Tempalgin s mesačnou Tempalgin možno použiť na liečbu syndrómu bolesti, ktorý sprevádza menštruáciu. Tento liek okrem analgetického účinku eliminuje príznaky nervozity a slznosti, ktoré často sprevádzajú bolestivú menštruáciu uprostred hormonálnej nerovnováhy.

V prípade bolesti počas menštruácie môže lekár odporučiť používanie antispazmodík súčasne s Tempalginom (napr. No-spa).

Tempalgin a krvný tlak

Užívanie Tempalginu môže spôsobiť zvýšenie aj zníženie.

, Tieto účinky súvisia s vedľajšími účinkami a podľa štatistík sú pozorované v zriedkavých prípadoch alebo pri predávkovaní liekom. Na pozadí sa môže objaviť ich vzhľad

bolesť srdca

bolesti hlavy a

, Ak sa tieto príznaky objavia, prestaňte užívať Tempalgin a vyhľadajte lekársku pomoc alebo zavolajte ambulanciu.

Kompatibilita Tempalgin s alkoholom

Príjem Tempalginu je nekompatibilný s príjmom alkoholu, t.

prítomné v zložení lieku môžu spôsobiť negatívne a nepredvídateľné reakcie. To sa vysvetľuje tým, že alkohol môže znásobiť účinok sedatíva.

Tempalgin sa nemá užívať po požití alkoholu a po užití nie je dovolené užívať alkohol a prípravky na báze etylalkoholu. Pacienti so závislosťou od alkoholu v anamnéze tohto lieku sa predpisujú opatrne a veľmi zriedkavo.

Analógy (synonymá) Tempalgin, ktoré obsahujú rovnaké aktívne zložky, sú:

 • Tempaldol,
 • Tempanal,
 • Tempanginol,
 • Tempimed,
 • Sodná soľ metamizolu + triacitonamín-4-toluénsulfonát.

Recenzie liekov

Recenzia Tempalgin naznačujú, že tento narkotický analgetik je pacientmi dobre tolerovaný, účinne odstraňuje bolesť a vo väčšine prípadov má antipyretický účinok. Mnohí pacienti tiež poukazujú na pozitívny sedatívny účinok tohto lieku, ktorý pomáha eliminovať

V zriedkavých prípadoch pacienti užívajúci liek Tempalgin, ktorý nie je predpísaný lekárom, pozorovali vedľajšie účinky lieku. O prípadoch predávkovania pacientov. Zriedkavo sa pozorovala precitlivenosť na zložky Tempalginu.

Väčšina pacientov hodnotí náklady Tempalginu ako „prijateľné“.

Cena Tempalginu závisí od počtu tabliet v balení a od lekárne, ktorá liek aplikuje. Tento liek je možné zakúpiť bez lekárskeho predpisu od lekára v bežných lekárňach alebo na internetových stránkach lekární online.

 • 10 tabliet v škatuli - od 30 do 36 rubľov,
 • 20 tabliet v kartóne - od 59 do 87 rubľov,
 • 100 tabliet v kartóne - od 227 do 281 rubľov.

POZOR! Informácie na našich webových stránkach sú odkazy alebo populárne a sú poskytované širokému okruhu čitateľov na diskusiu. Lekársky predpis by mal vykonávať iba kvalifikovaný špecialista na základe lekárskej anamnézy a diagnostických výsledkov.

Keď sa dlhodobo používajú syndrómy bolesti rôzneho pôvodu a intenzity, použil sa známy liek Tempalgin - indikácie na použitie lieku sú pomerne rozsiahle. Napriek vysokej účinnosti a relatívnej bezpečnosti ho však nemôžu používať všetci.

Tempalgin Tablets - indikácie

Opísaný liek je kombinovaná nesteroidná protizápalová látka. V srdci Tempalgin dve látky - triacetonamín a metamizol sodný. Posledne menovaný je analgetikum, zatiaľ čo prvý je sedatívum, ktoré zlepšuje analgetické a antipyretické účinky a má tiež mierny sedatívny účinok. Ako pomocné látky sa pridávajú celulóza, škrob a prírodné farbivá.

Vďaka tejto kombinácii, Tempalgin trvá dlhú dobu - koľko a drahšie jeho analógy (až 8 hodín).

Hlavnými indikáciami na použitie sú mierne a stredne silné syndrómy bolesti, najmä v kombinácii so zvýšenou nervovou excitabilitou, výskytom subfebrilnej telesnej teploty. Liek je široko používaný v kombinačnej terapii po chirurgických zákrokoch, pri liečení ochorení pečene (dokonca chronických) a obličiek, ako aj pri zmierňovaní zápalových procesov pri infekčných vírusových patológiách ARVI.

Tempalgin - použitie na bolesť zubov

Zvyčajne takýto syndróm bolesti nezmizne dlhú dobu a je dosť intenzívny, takže v takýchto situáciách tablety užívajú 2 kusy, bez žuvania a umývania dostatočnou vodou. Maximálna dávka je 6 kapsúl.

Tempalgin pre bolesť hlavy

Je potrebné poznamenať, že tento liek nepomáha pri migrénach a silnej bolesti.

S miernym a miernym nepohodlím, s výskytom ťažkosti v hlave sa Tempalgin musí užívať 1 tableta až dvakrát denne. Pokračovať v liečbe dlhšie ako 5 dní sa neodporúča, ak príznaky nezmiznú, musíte čo najskôr navštíviť lekára.

Tempalgin s mesačnou

Algomenorea je spravidla sprevádzaná ťahaním, boľavými bolesťami v spodnej časti brucha. Ak sa chcete zbaviť príznakov ochorenia, stačí, ak si vezmete 1 tabletku Tempalgin na požiadanie. Nepite viac ako 5 kapsúl denne. V prípade, ak je indikovaná liečba neúčinná, mala by byť nahradená účinnejšou látkou a konzultovať s gynekológom na ďalšiu liečbu.

Tempalgin - kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Je nežiaduce používať liečivo v kombinácii s inými analgetikami alebo liekmi proti bolesti, najmä s obsahom kodeínu. V takýchto prípadoch látky zvyšujú vzájomné pôsobenie a spomaľujú elimináciu, čo prispieva k zvýšeniu toxického zaťaženia pečene.

Súčasné užívanie trankvilizérov a sedatívnych liekov významne zvyšuje analgetický účinok Tempalginu, ale môže spôsobiť hypertermiu.

Antibiotiká, perorálne kontraceptíva, ako aj antidepresíva súbežne s opísaným liečivom sa nemôžu používať, pretože chemikálie v uvedených liečivách okamžite reagujú s metamizolom a majú toxický účinok na pečeň, žlčník, kanály a obličky.

Kontraindikácie použitia Tempalginu:

 • zlyhanie obličiek, srdca a pečene,
 • precitlivenosť na zložky lieku,
 • nedostatok glukózy v krvi
 • astmu aspirínu,
 • hypotenziu alebo hypotenziu
 • patológií tvorby krvi (leukopénia, neutropénia, granulocytopénia, agranulocytóza),
 • tehotenstvo a dojčenie,
 • vek do 14 rokov.

Lieky na ochorenie obličiek by sa mali koordinovať so svojím lekárom, najmä v prípade chronickej pyelonefritídy.

Ako užívať Tempalgin?

Tablety Tempalgin sa majú užívať počas jedla alebo po jedle, bez žuvania a umývania dávkou

Tento liek by ste nemali užívať na dlhodobé užívanie alkoholu a užívanie alkoholu v rovnakom čase ako Tempalgin.

Nemožno užívať pri liečbe koloidných krvných náhrad,

a zavedenie rádioaktívnych liekov do tela.

Nemôže byť použitý na liečbu bolesti brucha s nevysvetliteľnou príčinou.

Pri dlhodobom používaní je potrebné kontrolovať zloženie krvných a pečeňových funkcií.

Deti a dospievajúci do 18 rokov môžu užívať liek len pod lekárskym dohľadom a nie dlhšie ako 5 dní.

Po užívaní lieku nemôže riadiť vozidlo alebo zložité mechanizmy, zapojiť sa do činností, ktoré vyžadujú vysokú koncentráciu pozornosti.

Pacient by nemal byť znepokojený, keď je moč zafarbený na červeno po užití Tempalginu.

Pri dlhodobom podávaní Tempalginu sa odporúča súčasne užívať lieky, ktoré chránia sliznicu žalúdka (

Tempalgin pre bolesť zubov

Tempalgin sa úspešne používa na odstránenie bolesti zubov. Neodporúča sa užívať tento liek pred návštevou a odporúčaním zubného lekára, pretože môže rušiť ďalšiu diagnostiku zubov. Tempalgin sa môže užívať na odporúčanie lekára 30 minút pred začiatkom stomatologických výkonov alebo na zmiernenie bolesti po návšteve lekára. Okrem analgetického účinku má tento liek mierny trankvilizačný účinok a eliminuje príznaky strachu a úzkosti pred pripravovanými stomatologickými zákrokmi, s ktorými sa stretáva mnoho pacientov.

Viac o bolesti zubov

Tempalgin a krvný tlak

Užívanie Tempalginu môže spôsobiť zvýšenie aj zníženie krvného tlaku. Tieto účinky súvisia s vedľajšími účinkami a podľa štatistík sú pozorované v zriedkavých prípadoch alebo pri predávkovaní liekom. Na pozadí ich vzhľadu sa môže objaviť bolesť v oblasti srdca, bolesti hlavy a tachykardia. Ak sa tieto príznaky objavia, prestaňte užívať Tempalgin a vyhľadajte lekársku pomoc alebo zavolajte ambulanciu.

Cena lieku

Cena Tempalginu závisí od počtu tabliet v balení a od lekárne, ktorá liek aplikuje. Tento liek je možné zakúpiť bez lekárskeho predpisu od lekára v bežných lekárňach alebo na internetových stránkach lekární online.

10 tabliet v kartóne - od 30 do 36 rubľov, 20 tabliet v kartóne - od 59 do 87 rubľov, 100 tabliet v kartóne - od 227 do 281 rubľov.

POZOR! Informácie na našich webových stránkach sú odkazy alebo populárne a sú poskytované širokému okruhu čitateľov na diskusiu. Lekársky predpis by mal vykonávať iba kvalifikovaný špecialista na základe lekárskej anamnézy a diagnostických výsledkov.

Farmakologický účinok tempalgínu


Analgetické antipyretické kombinované zloženie. Má výrazný a dlhodobý analgetický a antipyretický účinok v kombinácii s miernym protizápalovým účinkom. Okrem toho má anxiolytický účinok, ktorý pozitívne ovplyvňuje emocionálnu zložku bolesti.

Metamizol sodný inhibuje syntézu prostaglandínov, neselektívne blokuje COX-1 a COX-2, stabilizuje bunkové membrány a inhibuje tvorbu endogénnych pyrogénnych zlúčenín.

Tiacetonamid 4-toluénsulfonát má anxiolytickú aktivitu, znižuje závažnosť úzkosti, strachu, napätia. Znižuje motorické vzrušenie, má centrálny n-anticholinergný účinok. Posilňuje a 2-3 krát predlžuje analgetický účinok metamizolu sodného.

Farmakokinetika Tempalginu

Absorpcia a distribúcia tempalgínu. Metamizol sodný sa rýchlo a úplne vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Cmax v plazme sa dosiahne po 1 - 1,5 hodine po požití.
Čiastočne sa viaže na plazmatické proteíny.
Triacetonamid 4-toluénsulfonát sa intenzívne absorbuje z horného GI traktu. Cmax v plazme sa dosiahne 30 minút po podaní.
Metabolizmus a vylučovanie
Metamizol sodný sa extenzívne metabolizuje v pečeni. Vylučuje sa močom ako metabolity.

Vedľajšie účinky tempalgin

Na strane tráviaceho systému: zriedkavo - pocit pálenia v epigastrickej oblasti, sucho v ústach, cholestáza, žltačka, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, hyperbilirubinémia.
Zo strany centrálneho nervového systému: bolesť hlavy, závraty, halucinácie.
Alergické reakcie: kožná vyrážka, svrbenie, žihľavka, angioedém, Stevensov-Johnsonov syndróm, Lyellov syndróm, bronchospazmus, anafylaktický šok. Od kardiovaskulárneho systému: arteriálna hypotenzia, tachykardia, cyanóza.
Na strane hematopoetického systému: agranulocytóza, leukopénia, trombocytopénia, aplastická anémia.
Z močového systému: oliguria, anúria, proteinúria, intersticiálna nefritída.

Kontraindikácie Tempalgin

- výrazné poruchy pečene a obličiek,
- zlyhanie srdca,
- arteriálna hypotenzia,
- inhibícia tvorby krvi (granulocytopénia, leukopénia, agranulocytóza, cytostatická alebo infekčná neutropénia),
- nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy,
- "triáda aspirínu",
- tehotenstvo (I termín a posledných 6 týždňov),
- obdobie laktácie,
- vek detí (do 14 rokov),
- precitlivenosť na liek.

Tehotenstvo a dojčenie - užívanie Tempalginu

Liek tempalgin je kontraindikovaný na použitie v prvom trimestri av posledných 6 týždňoch tehotenstva. Vo zvyšných obdobiach tehotenstva je užívanie lieku možné len za prísnych indikácií.
Nepoužívajte liek počas laktácie, pretože obe zložky sa vylučujú do materského mlieka.

Osobitné pokyny na používanie tempalgínu

Opatrnosť je potrebná pri liečení tempalgínu na ochorenie obličiek (pyelonefritída, glomerulonefritída - vrátane anamnézy), so stredne závažnými poruchami funkcie pečene a obličiek, bronchiálnou astmou, citlivosťou na rozvoj arteriálnej hypotenzie, predĺženým požívaním alkoholu. Vzhľadom na prítomnosť pšeničného škrobu vo formulácii prípravnej látky Tempalgin sa má Tempalgin starostlivo predpisovať pacientom s celiakiou (gluténová enteropatia).
Počas liečby metamizolom sodným sa nesmú používať rádiokontrastné lieky, koloidné krvné náhrady a penicilín.
Pri užívaní lieku by tempalgin nemal piť alkohol.
Po užití Tempalginu sa môže moč zafarbiť na červeno.
Kontrola laboratórnych parametrov
Pri dlhodobom (viac ako týždňovom) podávaní lieku tempalgin je potrebná kontrola krvného obrazu a funkčný stav pečene.
Použitie v pediatrii
Детям в возрасте до 14 лет препарат темпалгин противопоказан.
Tínedžeri mladší ako 18 rokov môžu drogu tempalgin používať len pod dohľadom lekára.
Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a kontrolné mechanizmy V súvislosti s anxiolytickým účinkom lieku tempalgin počas užívania Tempalginu je potrebné sa zdržať prípadných rizikových činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a rýchlosť psychomotorických reakcií.

Tempalgin predávkovanie

Symptómy: nauzea, vracanie, gastralgia, oligúria, hypothermia, tachykardia, znížený krvný tlak, dýchavičnosť, tinitus, ospalosť, ataxia, delírium, porucha vedomia, akútna agranulocytóza, hemoragický syndróm, akútna renálna a / alebo hepatálna insuficiencia, kŕče, paralýza, depresia dýchania svalstvo.
Liečba: umelé zvracanie, menovanie soľných laxatív, aktívneho uhlia, anti-šoková terapia, doplnenie BCC.

Liekové interakcie s drogami tempalgin

Súčasné užívanie metamizolu sodného s inými neopioidnými analgetikami môže viesť k vzájomnému zvýšeniu toxických účinkov. Tricyklické antidepresíva, perorálne kontraceptíva, alopurinol porušujú metabolizmus sodnej soli metamizolu v pečeni a zvyšujú jeho toxicitu. Barbituráty, fenylbutazón a iné induktory pečeňových mikrozomálnych enzýmov oslabujú účinok metamizolu.
Kodeín, blokátory receptora histamínu H2 a propranolol spomaľujú vylučovanie metamizolu sodného a zvyšujú jeho účinok.
Sedatíva a sedatíva zvyšujú analgetický účinok liečiva.
Tempalgin zvyšuje účinky etanolu.
Súčasné užívanie Tempalginu s chlórpromazínom alebo inými derivátmi fenotiazínu môže viesť k rozvoju ťažkej hypertermie. Pri súčasnom užívaní metamizolu sodného s cyklosporínom sa znižuje jeho koncentrácia v plazme.
Metamizol sodný, ktorý vytesňuje perorálne hypoglykemické lieky, nepriame antikoagulanciá, GCS a indometacín zo spojenia s proteínom, zvyšuje ich účinnosť.

Podmienky pre skladovanie tempalgin

Liek tempalgin by sa mal skladovať na suchom, tmavom mieste pri teplotách do 25 ° C. Čas použiteľnosti - 4 roky.
Podmienky predaja z lekárne tempalgin
Liek tempalgin schválený na použitie ako prostriedok na predpis.

Všeobecné informácie o lieku Tempalgin, Tempalgin - latinský názov Tempalgin. Farmakologická skupina: Narkotické analgetiká, vrátane nesteroidných a iných protizápalových liekov. Forma uvoľňovania liečiva tempalgin: filmom obalené tablety, filmtablety, potiahnuté tablety. Zloženie tempalgin - metamizol sodný + Triacetonamine-4-toluensulfonat. >>> viac info

Popis a zloženie lieku Tempalgin

TEMPALGIN® (TEMPALGIN®)
ZLOŽENIE A FORMULÁR UVOĽNENIA Tempalgin:
Tabuľka. P / o, № 10, № 20, № 100, № 300
Metamizol sodný 500 mg
Tempidon 20 mg
Ďalšie zložky tempalgínu: pšeničný škrob, mikrokryštalická celulóza (Avitsel PH 101), povidón K 25, stearát horečnatý, mastenec. Zloženie škrupiny tempalgin: mastenec, oxid titaničitý, oydragit L acetón 12,5, polyetylénglykol 400 (PEG 400), farbivo Euroblend Green 601538, ricínový olej, glycerol, dibutylftalát. >>> viac info

TEMPALGIN sa vyrába v Bulharsku v továrni spoločností SOPHARMA PHARMACEUTICALS.

Oficiálnym distribútorom spoločnosti TEMPALGIN v Rusku je skupina spoločností INTER-S GROUP.

O spoločnosti TEMPALGINE

TEMPALGIN sa vyrába v Bulharsku, Výrobca: Sopharma

Registračné číslo lieku TEMPALGIN
P N008775

Dátum registrácie lieku TEMPALGIN
30.06.2010

Tribustan +

Oficiálny distribútor:
INTER-C GROUP

Adresa spoločnosti: 107143 RF, Moskva, 2. pasáž Irtyšského, 4B / 1
Adresa skladu: 109429 RF, Ring Road 14 km, 10

+7 (495) 747-11-17
[email protected]

Skupina spoločností INTER-C GROUP. Veľkoobchodné dodávky liekov v Rusku. Divízia logistiky spoločnosti Sopharma Pharmaceuticals AS - výrobca lieku Nivalin Galantamine. Pharmacy. Lieky veľkoobchodné. Lieky vo veľkom. Dodávky liekov. Lieky vo veľkom. Pozrite si názvoslovie liekov a lekárskych prípravkov >>> on-line. Uzavrieť zmluvu o dodávke zdravotníckych výrobkov s farmaceutickým distribútorom INTER-S GROUP. >>> podmienky spolupráce. Internetový obchod kozmetiky a zdravotníckych výrobkov ZÁUJEM: predaj prírodnej kozmetiky z Bulharska veľkoobchod a maloobchod. Obľúbené kozmetické značky: Lavena, BioFresh. Predaj rastlinných doplnkov stravy.

Čo pomáha Tempalgin? Tempalgin tablety: návod na použitie

Tempalgin, rovnako ako mnoho iných liekov, sa predáva cez pult bez lekárskeho predpisu. Nástroj je pomerne populárny. Mnoho ľudí sa uchýli k jeho pomoci, aby sa zbavili bolesti. Zvážte, z čoho "Tempalgin", čo má indikácie a kontraindikácie. A v akých dávkach by mal liek užívať.

Opis liečiva

Takže, z čoho Tempalgin? Liek má komplexný účinok na ľudské telo.

Má nasledujúce vlastnosti:

Väčšina ľudí vie, čo Tempalgin pomáha a ak je to potrebné, uchýli sa k tomuto lieku. Nástroj účinne odstraňuje bolesť spôsobenú rôznymi faktormi. Tento liek sa často používa na silnú migrénu. Tento liek sa používa na bolesť zubov a mnoho ďalších patológií, ktoré spôsobujú nepríjemné pocity u človeka.

Liek je antipyretický. Preto by ste mali vedieť, čo Tempalgin môže priniesť. Liek sa používa na horúčku, vysokú teplotu. Tento nástroj je často súčasťou komplexnej liečby SARS, chrípky.

Okrem toho liek môže mať upokojujúci účinok na nervový systém. Liek môže eliminovať takéto negatívne prejavy ako strach, motorické nepokoje, úzkosť. Užívanie liekov pomáha znižovať tlak.

Nástroj má rýchly účinok na telo. Po užití lieku sa sedatívny účinok objaví za pol hodiny. Anestetický účinok možno očakávať za 1-2 hodiny.

Liek sa vyrába len v jednej dávkovej forme - vo forme tabliet.

Zloženie liečiva

Mať predstavu o lieku "Tempalgin", z ktorého liek pomáha, poďme zvážiť, čo spôsobilo jeho účinnosť. Ako je uvedené vyššie, činidlo je kombinované liečivo. Skladá sa zo sedatívnych a analgetických zložiek.

Hlavné látky poskytujúce priaznivý účinok sú: t

Metamizol sodný. Táto zložka je najsilnejšou analgetickou látkou. Je schopný eliminovať malé zápalové procesy vyskytujúce sa v tele. Tempidon. Táto látka eliminuje pocit strachu, úzkosti, úzkosti. Znižuje excitabilitu motora. Mierne znižuje tlak.

Účinnosť tohto nástroja však spočíva práve v kombinácii týchto látok. Pretože sa navzájom posilňujú účinky. Je to vďaka takejto úspešnej kombinácii, väčšina ľudí si je dobre vedomá, pokiaľ ide o liek "Tempalgin", ktorý pomáha tomuto nástroju, av prípade potreby ho používať.

Indikácie pre prijatie

Zoznam, čo pomôžu tablety Tempalgin zahrnúť, zahŕňa nasledujúce patologické stavy a stavy:

Bolesť v miernej alebo slabej forme. Liek účinne odstraňuje bolesť zubov, migrénu, neuralgiu, bolesť hlavy, myalgiu, radikulárny syndróm, artralgiu, algomenorrhea. Z týchto podmienok dokonale uľaví aj tým, ktorí majú zvýšenú vzrušivosť. Bolesť viscerálneho pôvodu, mierna. Tablety zahŕňajú terapiu, v kombinácii s antispasmodikami, s črevnou, obličkovou, pečeňovou kolikou. Bolesť vyvolaná chirurgickými alebo diagnostickými zákrokmi. Liek pôsobí ako doplnok. Hypertermia pri prechladnutí a rôznych infekčných a zápalových ochoreniach.

Pacienti však musia pochopiť, prečo sú tablety Tempalgin skutočne schopné pomôcť. Tento liek nie je narkotikum. Preto nemôže byť pripisovaná mocným drogám. Tablety Tempalginu sú významne menej účinné v analgetických účinkoch ako lieky na báze omamných látok. V dôsledku toho tento liek jednoducho nemôže odstrániť ťažké bolesti hlavy, migrény.

Títo pacienti budú potrebovať silnejší liek ako liek Tempalgin.

Návod na použitie

Pilulka musí byť predpísaná lekárom, na základe príznakov ochorenia. Lekár môže stanoviť konečnú dávku až po stanovení diagnózy. Ak je pacient trápený pretrvávajúcou bolesťou, potom sa uchyľovanie k samoliečbe je dosť nebezpečné.

Pri zriedkavom výskyte nepohodlia môžete tento nástroj použiť bez návštevy lekára. Treba však pripomenúť, že je to prípustné len vtedy, ak bolesť nie je systematická a kontraindikácie sú plne zohľadnené. V tomto prípade je veľmi dôležité správne používať tablety Tempalgin.

Použitie tohto nástroja v súlade s pokynmi:

Tablety sa majú konzumovať po jedle. Tabletky nie sú určené na žuvanie. Mali by sa prehltnúť celé a zapiť pohárom vody. Dospelí a deti staršie ako 14 rokov majú užívať 1 tabletu 2-3 krát denne. Pri silnej bolesti môžete vyššie uvedené dávky zvýšiť dvakrát. Ale taká recepcia musí nevyhnutne súhlasiť s lekárom. Maximálna denná dávka tohto lieku nesmie prekročiť 6 tabliet. Tablety Tempalgin sa nemajú užívať dlhšie ako 5 dní. To platí najmä v prípade, ak pacient užíva zvýšenú dávku. Len lekár môže predpísať tabletky na dlhšie obdobie.

Kontraindikácie na lieky

Nezabudnite, že by ste mali byť starostlivo študoval, ak sa rozhodnete vziať liek "Tempalgin", návod na použitie. Tablety majú kontraindikácie. Preto, ak sa rozhodnete používať tento nástroj, nezabudnite sa pozrieť na podmienky, za ktorých je liek schopný spôsobiť poškodenie tela.

Výsledkom týchto inštrukcií sú nasledujúce kontraindikácie:

  zlyhanie obličiek, závažná hypotenzia (ak je systolický index nižší ako 100), závažné zlyhanie pečene, astma aspirínu, zlyhanie srdca, v chronickom štádiu nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, inhibícia tvorby krvi (infekčná alebo cytostatická neutropénia, leukopénia) , granulocytopénia, agranulocytóza), gravidita, vek do 14 rokov, obdobie laktácie, individuálna citlivosť.

Pacienti vyžadujú osobitnú pozornosť, ak dostanú tento liek s týmito ochoreniami: t

  bronchiálna astma, ochorenie obličiek (glomerulonefritída, pyelonefritída), zlyhanie obličiek, predispozícia k hypotenzii, zlyhanie pečene, predĺžený príjem alkoholu.

Vedľajšie účinky

Takmer všetky lieky môžu spôsobiť nežiaduce prejavy u pacienta. Nie je výnimkou a liek "Tempalgin". Použitie tohto nástroja je veľmi zriedkavé, môže spôsobiť vedľajšie účinky. Takáto klinika sa najčastejšie pozoruje ako dôsledok dlhodobého používania alebo použitia maximálnych dávok. Niekedy sa negatívne reakcie spúšťajú užívaním viacerých liekov naraz. Okrem toho nemožno vylúčiť individuálnu intoleranciu.

Vedľajšie účinky sa môžu prejaviť príznakmi:

Tráviaci systém. Pocit pálenia v epigastrickej oblasti, sucho v ústach, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, cholestáza, žltačka, hyperbilirubinémia. CNS. Existujú bolesti hlavy, závraty a niekedy halucinácie. Srdcové a cievne systémy. Tachykardia, zmena tlaku (zvýšenie, zníženie), cyanóza. Močový systém. Ak sa liek užíva vo veľkých dávkach, potom sa môžu objaviť poruchy obličiek, ako napríklad oligúria, intersticiálna nefritída, anúria, proteinúria. Niekedy je moč, namaľovaný červenou farbou. Krvný systém. Leukopénia, trombocytopénia alebo agranulocytóza. Alergické reakcie. Svrbenie, kožná vyrážka, urtikária, edém Quincke, exsudačný erytém, bronchospazmus, toxická epidermálna nekrolýza, anafylaktický šok.

Čo pomáha Tempalgin

"Tempalgin", z čoho toto analgetikum - antipyretická pomoc? Liečivo má antipyretické a analgetické vlastnosti. Tempalgin je vhodný pre bolesti hlavy a bolesti zubov.

Odrody a zloženie

Činidlo sa vyrába vo forme zaoblených dvojkonvexných tabliet, ktoré sú pokryté zeleným enterickým povlakom. Aktívnymi prvkami prípravku Tempalgin, z ktorého pomáha pri rýchlom úľave od bolestivých stavov a má vysokú popularitu u mnohých pacientov, sú triacetomín a metamizol sodný. Pomocné zložky: stearát horečnatý, celulóza, škrob prispievajú k lepšej asimilácii aktívnych zložiek. Tablety sa predávajú v blistroch po 10 kusov.

farmakológia

Vlastnosti lieku "Tempalgin" v dôsledku pôsobenia aktívnych zložiek. Metamizol sodný a anxiolytický tempidón sú zodpovedné za analgetický narkotický účinok. Prvá látka inhibuje reprodukciu prostaglandínov, ktoré sa podieľajú na zápalovom procese. Môžeme teda hovoriť o miernej protizápalovej aktivite lieku.

Okrem toho metamizol sodný inhibuje tvorbu pyrogénov a normalizuje bunkové membrány. To sa prejavuje silným analgetikom a účinkom Tempalginu na zníženie tepla. Čo liek pomáha? O anxiolytických vlastnostiach analgetika je známe.

Pôsobením na centrálne cholinergné receptory zmierňuje napätie, negatívne emócie, prejavy strachu, pozitívne ovplyvňuje emocionálne charakteristiky syndrómu bolesti. Prítomnosť tempidonu tiež predlžuje anestéziu, výrazne zvyšuje analgetický účinok metamizolu sodného.

Medicína "Tempalgin": z toho, čo pomáha

Liek sa predpisuje pre rôzne etiológie bolestivých stavov spojených so zvýšenou nervovou vzrušivosťou. Pomáha dobre z:

  bolesti hlavy, bolesti zubov, migréna, neuritída, bolestivé stavy počas menštruácie, poranenia, popáleniny, trauma, neuralgia, syndróm svalovej a kĺbovej bolesti, kolika (pečeň, črevá, obličky) v kombinácii s antispasmodikami, horúčka počas vírusovej a infekčnej zápaly.

Lieky sa berú ako anestézia pred zubným ošetrením, ako aj na zníženie bolesti po vykonaných operáciách, invazívnych zákrokoch.

Vedľajšie účinky

Recenzie použitia lieku "Tempalgin" naznačujú vzácnosť výskytu negatívnych účinkov. Návod na používanie upozorňuje na možnosť:

  tachykardie, urtikária, nevoľnosť alebo vracanie, zníženie tlaku, anémia, dýchacie ťažkosti, bolestivé pocity v oblasti epigastrie, svrbenia, závraty alebo bolesti hlavy, palpitácie, leukopénia, bronchospazmus, anafylaxia, trombocytopénia, cyanóza, ATP

Drug "Tempalgin": návod na použitie

Liek sa musí konzumovať po jedle s veľkým množstvom vody. Návod na použitie pre dospelých predpisuje 3-4 denný denný príjem 1 Tempalgin tablety. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 kapsúl. Po 14 rokoch sa liek podáva dvakrát denne v objeme 1 tablety.

Pred zubným ošetrením sa odporúča užívať 1 kapsulu pol hodiny pred dentálnym zákrokom. Pri absencii kŕčov počas prechladnutia, liek môže priniesť teplotu nad 38, 5 stupňov.

Je potrebné mať na pamäti, že liek je možné používať bez lekárskeho predpisu na zmiernenie bolesti a zníženie tepla na 3 - 5 dní.

Osobitné podmienky

Nemôžete brať drogu v rovnakom čase s alkoholom. Nekompatibilný produkt s cytostatikami, penicilínmi, koloidnými krvnými náhradami, liekmi - indikátory röntgenového žiarenia. Pri používaní lieku dlhšie ako týždeň sa vyžaduje vyšetrenie krvi a pečene. Je potrebné brať pilulky opatrne ľuďom, ktorí sa podieľajú na nebezpečnej práci, pretože môžu znížiť reakciu a pozornosť.

Názory pacientov

Recenzie potvrdzujú účinnosť lieku "Tempalgin". Vo väčšine prípadov liek preukázal svoje analgetické a antipyretické účinky. Pacienti ju dobre znášajú a rýchlo zvládajú symptómy bolesti.

Recenzia tiež poukazuje na sedatívny účinok lieku, ktorý sa prejavuje v sedácii, úľave od úzkosti a nervozite. V zriedkavých prípadoch sa pozorovali nežiaduce reakcie. Zvyčajne sú spojené s užívaním lieku na iné účely alebo jeho nadmerným používaním.

Pin
Send
Share
Send
Send