Vitálny

Jedlá v priebehu mesiaca: povolené a zakázané potraviny

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý mesiac pred nástupom menštruácie si všetky ženy myslia takmer rovnaké: „Čoskoro PMS, a to je opäť bolesť, podráždenie, zmeny chuti a zvýšená chuť do jedla.“ Samičie pohlavie sa v týchto dňoch určuje buď na užívanie piluliek, s ktorými bolesť ustupuje, alebo na konzumáciu viacerých sladkostí. Najčastejšie sa ukázalo, že to, a ďalšie. Menštruačný cyklus nás mení niekoľko dní a je to veľmi dobré vysvetlenie.

Banány a jablká môžu počas menštruácie nahradiť škodlivé sladkosti.

Dievčatá sa domnievajú, že je to kvôli ovulácii a ženy, ktoré porodia, porovnávajú túto skutočnosť s tehotenstvom. Presnejšie, s určitými okamihmi v období tehotenstva. Napríklad opuch prsníkov, túžba jesť sladkosti alebo naopak slaná, niektorí majú nevoľnosť a stratu chuti do jedla. Ale to všetko je len náš odhad. Pozrime sa na dni, ktoré predchádzali menštruácii, ako aj jej vlastné z hľadiska medicíny.

Čo sa stane s ženským telom pred menštruáciou a počas dní cyklu

Každý proces je individuálny. Človek si nemusí všimnúť ich príchod, pretože telo dostáva optimálne množstvo vitamínov, minerálov a sacharidov. Vo väčšine prípadov sa však na začiatku cyklu objaví menštruačný syndróm a potom po niekoľkých dňoch samotná menštruácia, Aký je dôvod?

 • V krvi, nízka hladina cukru v krvi.
 • Vápnik môže byť spláchnutý z tela.
 • Reštrukturalizácia tela (je pripravená počať, ako dozrieva vajce), hormonálnu nerovnováhu.
 • Nedostatok horčíka a vitamínov skupiny B.

Tento celý zoznam drasticky mení ženu. Nedostatok hormónov, ako je serotonín, dopamín v dňoch menštruácie spôsobuje pocit hladu, zmeny chuti a výživy.

Ryža a fazuľa tvoria nedostatok horčíka

Ako napraviť situáciu a vyhnúť sa nepríjemným pocitom

Môžete ignorovať skutočnosť, že v týchto dňoch trpíte hormonálnymi zmenami a správne stravovanie môže všetko zmeniť. Je ľahšie piť pilulku a jesť lahodnú tortu alebo čokoládovú tyčinku, ako počúvať rady dietológov a cítiť sa zle, keď je menštruačný cyklus vhodný. Premýšľajte o drogách, ktoré poškodzujú váš žalúdok a pečeň, a sladkosti kazia tvar. Nie je jednoduchšie ísť na diétu na niekoľko dní a bolesť zmizne, a budete pomáhať vaše telo prežiť stres menštruácie.

S správnej výživy, vaša chuť k jedlu nebude tak silný, ako budete mať všetky potrebné minerály, sacharidy a tuky.

Ružičková kapusta normalizuje hormonálnu rovnováhu

Odporúčania odborníci na výživu. Potrebné minimum alebo PP počas menštruácie

Pozrime sa na náš zoznam príčin, ktoré ovplyvňujú chuť k jedlu, bolesť, podráždenosť, a zvyšok nie sú veľmi príjemné chvíle, kedy menštruačný cyklus začína.

 1. Nízke hladiny cukru. Nie je potrebné absorbovať sladkosti, koláče, sušienky a tak ďalej, aby sa zvýšila hladina cukru. To len zraziť chuť k jedlu, a jedlo - jablká, banány, orechy pomôže vyplniť a zvýšiť ju.
 2. Nedostatok horčíka a vitamínov skupiny B. Použitie pohánkových a ovsených, kuracích a prepeličných vajec, banánov, ryže, hrachu a fazule sú výrobky, ktoré pomôžu vyplniť horčík, ktorý potrebujeme, a aby bol cyklus menej bolestivý.
 3. Vápnik môže byť spláchnutý z tela. To neznamená, že musíte konzumovať menej tekutín. Vôbec nie. Doplňte vápnik práškovou vaječnou škrupinou alebo štandardným lekárskym vápnikom. Je v predaji v akejkoľvek drogérii, absolútne lacná, pokiaľ ide o cenovú politiku. Cyklus a všeobecne kostné tkanivo, zuby a kĺby budú lepšie posilnené, ak ho pridáte do svojej stravy. Lekári odporúčajú absolvovať celý kalcinačný cyklus približne raz za šesť mesiacov.
 4. Reštrukturalizácia tela alebo hormonálna nerovnováha. Narodenie a postupné dozrievanie vajec je mesačnou záležitosťou. Tento jav má špecifický cyklus: dvadsaťjeden alebo dvadsaťosem dní. Ženské telo čaká na oplodnenie, ak sa tak nestane, vajíčko vychádza vo forme krvácania - menštruácie. Existuje teda prípravok na hniezdenie embrya. Niektoré hormóny sa môžu znížiť alebo zvýšiť. Všetko závisí od pohlavia nenarodeného dieťaťa. Bez ohľadu na to, či žena otehotnie alebo nie, telo je pripravené na prípadné zmeny. To sa deje každý mesiac: narodenie bunky, pokus o jej oplodnenie. Po ktorom buď pomáhajú embryu rozvíjať, alebo začať prípravy znova. Doplnok hormóny pomôže výrobky: ryby a iné morské plody, bazalka, kôpor, pečeň, niekedy chmeľové šištičky, Ritz, ružičkový kel, petržlen, fenikel, zeler.
 5. Použite bylinné infúzie pre lepšie odstránenie tekutín z tela. Jedlo a chuť k jedlu nemá nič spoločné. Ale pre lepšiu pohodu by ste mali nahradiť bežný čaj alebo kávu bylinnými prípravkami, ktoré sa predávajú v každej lekárni. To pomôže prežiť cyklus pokojnejšie, znížiť chuť k jedlu, odstrániť zbytočné tekutiny, vyčistiť telo toxínov.

Všetky vyššie uvedené odporúčania sú len odporúčaniami. Ak ich chcete splniť alebo nie, záleží len na vašom rozhodnutí: vydržať reštrukturalizáciu počas menštruácie každý mesiac alebo si tento týždeň uľaviť, aby ste obmedzili chuť do jedla, aby ste spravili jedlo správne.

Ak sa rozhodnete zmierniť menštruačný cyklus av dňoch ICP, aby sa na diétu, ale túžba po múke a sladkostí je veľmi silný, potom odborníci na výživu odporúčajú nahradiť je prírodným medom, sušené ovocie, hrozno.

Najmä v druhom obsahuje veľké množstvo glukózy, ktorá dopĺňa životnú energiu akejkoľvek osoby. Sušené ovocie a med v staroveku nahradil cukor, ktorý predtým vôbec neexistoval.

Ako výživa ovplyvňuje telo a našu pohodu

Počas menštruácie sa môžu objaviť nasledovné nepríjemné pocity: slabosť počas menštruácie, nadúvanie, problémy s tráviacou funkciou, menštruačná bolesť hlavy, kŕče. Prejav týchto symptómov je spojený nielen so zmenami hormonálnych hladín, ale aj s reakciou na použité produkty. Preto lekári odporúčajú počas mesačnej diéty.

Nadbytok mastných, ťažkých, údených potravín prispieva k nadúvaniu pred menštruáciou, to znamená, že objavený symptóm sa zintenzívňuje. Sladkosti, ktoré vo veľkom množstve vstupujú do ženského tela, majú podobný účinok. Pod vplyvom cukru v čreve sa aktivuje fermentačný proces a objavené plyny začínajú prasknúť v oblasti brucha, čo spôsobuje zvýšenie menštruačnej bolesti.

Počas menštruácie sa aktívne produkuje progesterón, čo vedie k zvýšeniu krvného tlaku. Ak sa v týchto dňoch jedia potraviny, ktoré majú rovnaký účinok, žena bude cítiť celkovú malátnosť v dôsledku zvýšeného ICP a ďalších nepríjemných pocitov, ktoré sa objavili.

Niektoré výrobky môžu tiež spôsobiť zvýšenú bolesť, ťažké prepustenie. Vplyv môže byť spojený nielen priamo s menštruáciou, ale aj s emocionálnou náladou ženy, pretože niektoré potraviny zvyšujú podráždenosť a podráždenosť.

Aby ste tomu predišli, musíte vedieť, ako jesť počas menštruácie. Zlepšite svoju pohodu, oslabte nepohodlie, pomôžte počas menštruácie.

Aké produkty je lepšie vylúčiť počas menštruácie

Nepohodlie, ktoré sa vyskytne počas menštruácie, sa môže zhoršiť, ak žena nesprávne jedí. Aby ste sa tomu vyhli, musíte odmietnuť:

 • z tukových potravín. Počas menštruácie sa v črevách často pozoruje nadúvanie, brucho sa zväčšuje a tieto potraviny v potrave zhoršujú tieto problémy, spôsobujú zvýšenú bolesť brucha, zhoršenie celkového zdravotného stavu (počas obdobia menštruácie je potrebné úplne odstrániť kyslú smotanu, tučné mlieko, maslo, bravčové mäso),
 • korenené jedlá. Ich použitie spôsobuje krvný výtok do orgánov a tkanív panvy, čo vyvoláva zvýšený menštruačný tok a bolesť, zvýšenie trvania menštruácie,
 • solené potraviny. Spôsobujú smäd a konzumácia zvýšeného množstva soli prispieva k retencii tekutín v tkanivách, kvôli čomu dochádza k pocitu prasknutia, zvýšeným bolestiam hlavy, zhoršujúcemu sa všeobecnému blahu,
 • sladkosti. Príjem zvýšeného množstva cukru v krvi prispieva k zvýšenej chuti do jedla, spôsobuje nadúvanie, fermentáciu v čreve, bolesti hlavy, zvyšuje intenzitu nepríjemných pocitov v oblasti brucha, zhoršuje celkový stav vlasov a pokožky, t
 • produkty, ktoré zvyšujú nadúvanie a nadúvanie. Patria sem strukoviny, biely chlieb, kapusta, výrobky z múky,
 • alkoholické nápoje. Takéto nápoje rozširujú cievy v dôsledku zvýšeného krvácania,
 • kávu. Použitie kofeínu vedie k vzrušivosti mozgu, podráždenosti, bolesti hlavy, zvýšenému tlaku, ktorý výrazne zhoršuje pohodlie ženy počas menštruácie.

Diéta s PMS, založená na vylúčení týchto produktov, vám umožní vysporiadať sa s nepohodou, ktorá sa vyskytuje počas menštruácie.

Čo nie je jesť z hotových potravín

Špeciálnou skupinou zakázaných výrobkov sú polotovary a rôzne konzervy. Obsahujú zvýšené množstvo soli, čo prispieva k retencii telesných tekutín a zvýšeným bolestivým pocitom v spodnej časti brucha.

Mali by ste tiež opustiť vyprážané potraviny. Faktom je, že takéto potraviny prispievajú k hladine estrogénu, čo je dôvod, prečo sa kontrakcie maternice stávajú ostrými a prispievajú k vzniku silnej bolesti.

Čipy, sušienky, hranolky môžu zhoršiť celkový zdravotný stav tela. Akékoľvek rýchle občerstvenie obsahuje veľké množstvo soli a tuku, čo negatívne ovplyvňuje charakter PMS a trávenie.

Diéta počas menštruácie

Aby sa znížila intenzita PMS a aby sa zabránilo zhoršeniu celkového zdravia, žena musí dodržiavať pravidlá zdravého stravovania. Prvá vec, ktorú musíte zvýšiť množstvo konzumovaného čerstvého ovocia a zeleniny. Takéto produkty sú bohaté na vitamíny a minerály, majú antioxidačný účinok.

Z ovocia a bobúľ je najlepšie dať prednosť:

 • ríbezle,
 • jablká,
 • pomaranče,
 • slivky,
 • sezónnych výrobkov.

Počas tohto obdobia sa povolila akákoľvek zelenina, okrem tých, ktoré spôsobujú zvýšený plyn. Najlepšou voľbou pre diétu počas menštruácie je červená kapusta, pretože má analgetický účinok, pozitívny vplyv na plodnosť tela.

Aj počas mesiaca sa odporúča jesť obilniny, orechy, obilniny, sójové výrobky. Obsahujú veľké množstvo horčíka, zmierňujú svalové napätie.

Na zvládnutie ťahovej bolesti, ku ktorej dochádza v dôsledku zadržiavania tekutín v tele, je potrebné dodržiavať pitný režim. Počas mesiaca by sa malo zvýšiť množstvo spotrebovanej čistej vody. Pre silné bolesti sa odporúča piť odvar z rebríka, medovky, harmančeka alebo tyran.

Ak sa dievča sťažuje na zvýšenie menštruačného cyklu, diéta by mala obsahovať potraviny obohatené železom. Faktom je, že počas menštruácie môže telo pociťovať nedostatok tejto látky, čo nepriaznivo ovplyvňuje celkovú pohodu. Ak chcete doplniť, musíte jesť jablká, mušle, pohánka, kale mora.

Zníženie množstva menštruačného prúdu prispieva k použitiu takýchto nápojov:

 • žihľava odvar
 • odvar z vysokohorského korenia a pastierskej tašky,
 • čaj z maliny a mäty piepornej.

Potraviny s veľkými obdobiami by mali byť vyvážené. Zo stravy musíte odstrániť vyprážané, mastné, údené, solené potraviny. Z mäsových výrobkov je lepšie uprednostňovať hovädzie mäso, malo by sa konzumovať aj nízkotučné odrody hydiny a rýb.

Pretože počas menštruácie ženy prejavujú zvýšený záujem o sladkosti, mnohé ženy majú problémy s výskytom kíl navyše. Kompenzácia potreby tela škodlivé sacharidy musia nahradiť sušené ovocie, Najlepšie je jesť hrozienka, sušené marhule, vlašské orechy. Takéto výrobky vám umožňujú udržať postavu vo forme, obohatiť telo o užitočné látky, najmä železo.

Dodržiavanie zásad riadneho stravovania počas menštruácie vám umožňuje normalizovať menštruačný cyklus, množstvo výtoku a minimalizovať ICP. Tieto prospešné produkty priaznivo pôsobia na nervový systém žien, vyhladzujú emocionálne pozadie, potlačujú podráždenosť.

Ako je menštruačný cyklus spojený s apetítom?

Menštruačný cyklus je regulovaný pohlavnými hormónmi, medzi ktorými sú estradiol a progesterón. Počas folikulárnej fázy (rast a dozrievanie vajíčka) je ich koncentrácia v krvi minimálna. Počas ovulácie zrelé vajíčko opúšťa vaječník a je pripravené na oplodnenie. Celé telo ženy sa teda pripravuje na počatie a nosenie plodu. Po ovulácii sa hladina progesterónu v krvi začína postupne zvyšovať a dosahuje vrchol v luteálnej fáze, zvyčajne jeden týždeň pred nástupom menštruácie (v 21. až 24. deň mesačného cyklu). Ak sa koncepcia nevyskytla, hladina hormónov klesá na minimum, vaječná bunka odumiera a vylučuje sa z tela, začína menštruácia.

Ale funkcie progesterónu nie sú len v manažmente menštruačného cyklu. Tento hormón hrá dôležitú úlohu v tehotenstve, mení metabolizmus v ženskom tele v prípade úspešného počatia. Progesterón je zodpovedný za ukladanie tuku v podkožnom tkanive, pretože počas tehotenstva bude telo potrebovať tento zdroj na rast plodu a po pôrode - na kŕmenie dieťaťa. Pred menštruáciou, keď je vajíčko pripravené na oplodnenie, pracuje progesterón „do budúcnosti“ - pomáha pri skladovaní živín. Preto chcem jesť pred menštruáciou, aby telo malo možnosť akumulovať energiu.

Estrogény a progesterón stimulujú ukladanie tuku v bunkách podkožného tukového tkaniva v bruchu, na zadku a na stehnách - na ženskom type. So zvýšenou depozíciou tuku sa hladina glukózy v krvi znižuje, takže žena „ťahá sladké“. Okrem toho, progesterón zvyšuje fyziologické reflexy, pred menštruáciou zápach alebo vzhľad potravín spôsobuje chuť k jedlu rýchlejšie.

V priebehu klinických štúdií sa dokázalo, že chuť žien s pravidelným menštruačným cyklom priamo závisí od hladiny estrogénu v krvi - estrogény potláčajú chuť do jedla. Maximálna koncentrácia týchto hormónov v krvi klesá na ovuláciu. Keď hladina estrogénu v krvi klesá po ovulácii, chuť k jedlu sa nevráti len do normálu, ale tiež sa zvyšuje pod vplyvom progesterónu.

Emocionálne zážitky zvyšujú chuť do jedla.

Niekoľko dní pred nástupom menštruácie, mnoho žien skúsenosti nepríjemné príznaky: bolesť, kŕče, nepohodlie v bruchu. Súčasne stúpa hladina estradiolu, ktorá je zodpovedná za emocionálne správanie, a preto je žena náchylná na prežívanie emocionálneho stresu a viac ako obvykle je vystavená stresu. Stresový stav často vyvoláva zvýšenú chuť do jedla.

Po uvoľnení kortizolu a adrenalínu (stresových hormónov) do krvi potrebuje telo doplniť zdroj energie, ktorý vynaložil na prekonanie nebezpečenstva. Jednoduché sacharidy, ako je glukóza a fruktóza, sú najprístupnejším zdrojom energie, takže po strese a pocitoch je často túžba po sladkých potravinách.

Dobrá večera je jedným zo spôsobov, ako sa rozveseliť. Pri konzumácii jedla sa uvoľňujú endorfíny - hormóny potešenia. Zlepšujú zdravie a náladu, zvyšujú vitalitu. Žena sa môže podvedome snažiť jesť dobre, aby vyhladila negatívne emócie, ktoré sa často objavujú v predmenštruačnom období. Príliš silné skúsenosti dočasne inhibujú chuť k jedlu, ale časom mozog stále dáva signál na obnovenie zdrojov vynaložených na emocionálny stres.

Čo robiť, aby ste sa nezlepšili?

Aby ste nezvýšili nadváhu kvôli zvýšenej chuti pred menštruáciou, môžete sledovať špeciálnu diétu alebo zvýšiť spotrebu energie. Mierna fyzická námaha, napríklad prechádzka vo večerných hodinách, pomôže stráviť ďalšie kalórie a bude mať pozitívny vplyv na náladu a celkový stav tela. Aktívny životný štýl pomáha bojovať s inými príznakmi predmenštruačného syndrómu (PMS). Vedci si všimli, že ženy pracujúce v manuálnej práci zvyčajne nemajú skúsenosti s PMS. Je však dôležité mať na pamäti, že nie všetky športové cvičenia sa môžu vykonávať počas menštruácie, pretože menštruačný tok sa môže vyvinúť do krvácania.

Zvýšená chuť do jedla počas menštruácie môže byť užitočná pre telo. Postupujte podľa jednoduchých tipov:

 • koláče a buchty môžu byť nahradené plodmi: banány, jablká, hrušky,
 • orechy a sušené ovocie sú vhodné na občerstvenie, napr.
 • жирной и тяжелой пищи следует избегать, мясные блюда иногда полезно заменять рыбными (рыба богата микроэлементами, поступление которых особенно важно при менструации),
 • тяга к сладкому - хороший повод подсластить напитки медом.

Повышенный аппетит может хорошо послужить для наполнения организма витаминами и минералами. Важно вовремя позаботиться о наличии полезных продуктов, а не кушать все подряд. A stráviť "extra" kalórie pomôže mierne cvičenie.

Na konci mesačného cyklu ovplyvňujú pohlavné hormóny chuť k jedlu, metabolizmus a rast tukového tkaniva a pripravujú telo na možné tehotenstvo. Aby ste sa vyrovnali so zvýšeným príjmom potravy a vyhli sa prejedaniu, mali by ste dodržiavať zdravý spôsob stravovania. Výdavky na „extra“ kalórie pomôžu fyzickej aktivite alebo intenzívnej duševnej práci. Aj počas tohto obdobia by mali byť emócie kontrolované a udržiavané v pokoji (na to môžete hľadať pomoc z psychologických techník a metód sebaovládania).

Ak je zvýšená chuť do jedla pred a počas menštruácie sprevádzaná inými nepríjemnými príznakmi (silná podráždenosť, bolesť v dolnej časti brucha, opuch, bolesť hlavy), mali by ste skontrolovať hladiny hormónov a poradiť sa s gynekológom.

Prečo práve v týchto dňoch

Počas menštruačného cyklu sa zvyšuje estrogénový hormón. Keď dosiahne vrchol, hormón progesterón ho nahradí. Je to on, kto je zodpovedný za všetky nepríjemné pocity počas menštruácie: výkyvy nálady, znížený výkon atď.

Zvýšený apetít je dôsledkom účinku progesterónu. Znižuje hladinu serotonínu (hormón šťastia), takže telo ho potrebuje kompenzovať a vyžaduje sladkú, najmä čokoládovú.

Druhým dôvodom je zrýchlený metabolizmus, preto telo potrebuje ďalšie kalórie.

Počas menštruácie sa telo pripravuje na materstvo, takže potrebuje zásobiť čo najviac živín.

Príčinou je často psychologický stav. Mesačne - to nie je najpríjemnejšia vec v živote ženy, takže sa snaží nejakým spôsobom znížiť stres. Niekto začne plakať, ale niekto to chce jesť všetko chutné.

Výrobcovia produktov, ktorí by mali byť opustení

Pri menštruácii je dôležitá správna výživa, ktorá vám pomôže prežiť toto obdobie pohodlnejšie a bezbolestne. Použitie niektorých produktov, bez ohľadu na to, ako by ste ich chceli, by sa malo minimalizovať. Patria medzi ne tučné potraviny živočíšneho pôvodu. Napríklad tučné mäso, kyslá smotana, maslo alebo mastné mlieko. Zeleninové tuky, ako sú semená alebo avokádo, sa tiež neodporúčajú.

Stojí tiež za vzdanie sa cukroviniek a čokolády. Môžu byť nahradené ovocím.

diéta

Ak telo potrebuje jedlo, potom je to potrebné.

 • V prvej polovici kritických dní by mali venovať pozornosť jedlám obsahujúcim veľké množstvo sacharidov.
 • Potom upravte svoju stravu a konzumujte potraviny, ktoré obsahujú viac bielkovín.
 • Urobte si menu tak, aby diéta nebola nízkokalorická.
 • Vo vašej strave by mali byť potraviny, ktoré obsahujú železo, sú schopné zvýšiť hladiny hemoglobínu, čo je dôležité počas menštruácie.

 1. Na raňajky, môžete jesť šalát s listovou zeleninou, ako je rukola, šalát alebo špenát, korenené s kôprom alebo petržlenom a olivovým olejom. Môžete tiež pridať citrónovú šťavu. Pre dezert, jesť jablko alebo pomaranč, piť čerstvé ovocie alebo len pohár vody.
 2. Na obed sa hodia zeleninové polievkové pyré (napríklad mrkva, brokolica, karfiol). Na druhej varené kuracie mäso alebo dusená kuracia pečeň s pohánkou. Môžete piť kompót alebo uzvar.
 3. Na večeru pripravte šalát z kreviet a zjedzte nízkotučný tvaroh. Pite bylinný čaj, pomôže zmierniť napätie.
 4. Nezabudnite na občerstvenie medzi hlavnými jedlami. Môže to byť ovocie, jogurt alebo pohár kefíru.

Počas menštruácie sme vám priniesli vzorové menu. Nie nevyhnutne každý deň nasledovať ho. V tomto prípade si vytvorte vlastnú stravu.

Čo jesť počas CD

Počas obdobia menštruácie by mala obsahovať vo vašej strave malé množstvo orechov (vlašské orechy, mandle, lieskové orechy), pretože obsahujú veľa kalórií. Dobre uspokojujú hlad. Mali by jesť viac morských plodov, najmä rýb a kreviet.

Užitočné sú mliečne výrobky. Majú veľké množstvo vápnika, ktorý je počas menštruácie obzvlášť užitočný pre ženu. Vo Vašom jedálnom lístku by mali byť kefír, tvaroh a tvrdý syr.

Jedzte veľa čerstvej zeleniny, najmä brokolice. Je bohatá na kyselinu listovú, ktorá zvyšuje tvorbu červených krviniek. Obsahuje tiež horčík a vitamín D, ktoré normalizujú hladinu estrogénu, čo vedie k bolesti.

Vaše menu by malo obsahovať viac potravín s obsahom horčíka, pretože nedostatok tohto prvku prispieva k zlému psychickému a emocionálnemu stavu. Horčík je bohatý na marhule, banány, obilniny a zeleninu.

Ako sa odvrátiť od hladu

Aby ste sa rozptyľovali, robte to, čo máte radi. Môžete hrať šport. Existuje názor, že počas menštruácie je fyzická námaha kontraindikovaná, ale nie je. Samozrejme, ťažké cvičenie, beh na maratóne alebo zvyšovanie hmotnosti o desať kilogramov sú zakázané, ale súbor ľahkých cvičení bude veľmi užitočný. To tiež pomôže zmierniť bolesť a kŕče.

Ak sa vôbec necítite, že by ste sa nechceli venovať športu, ale z postele, vziať si knihu a prečítať si ju alebo získať dobroty vo forme ovocia, orechov a voňavých bylinných čajov, sledujte nejaký dobrý film.

Ak sa však cítite hlad, potom sa nebojte jesť, je to normálne, pokiaľ jedlo nie je škodlivé.

Stručne o fyziológii žien

Ak sa pokúsite stručne odpovedať na otázku, aký je dôvod pre nepohodlie, dostanete niečo ako: „Hormóny sú na vine za všetko!“. Celý menštruačný cyklus možno rozdeliť na dve fázy: folikulárnu a luteálnu. Na konci dozrievania folikulu začína ovulácia, ktorá spúšťa žltú fázu tela. Potom, ak tehotenstvo neprichádza, začať mesačne.

Každá fáza cyklu je sprevádzaná vstupom určitého hormónu do krvi z nasledujúceho zoznamu:

 • folikul,
 • luteinizačného,
 • estrogén,
 • progesterón,
 • prolaktín,
 • androgény.

Každý z týchto hormónov vykonáva špecifickú úlohu a prudké kolísanie ich hladiny v krvi spôsobuje všetky tie nepríjemné príznaky, o ktorých vie takmer každá žena.

Prečo rastie chuť k jedlu

Existujú rôzne teórie vysvetľujúce tento príznak premenštruačného syndrómu. Ak vyhodíte všetky nevedecké, na základe povestí a špekulácií, dostanete nasledovné: pod vplyvom určitej kombinácie hormónov sú aktivované niektoré mozgové štruktúry (retikulárne a limbické systémy, hypotalamus), vysielajú signály orgánom a systémom, aby pripravili ženské telo na tehotenstvo.

Takýto signál dostáva aj centrum hladu. To vysvetľuje, prečo bezprostredne pred a počas menštruácie chcete jesť. A neexistujú žiadne rovnaké chuťové preferencie. Niektorí môžu chcieť sladký výrobok, niekto slaný, a nejaký sen o steaky. Jedna vec spoločná: vždy chcete veľa jesť.

Ale nemyslite si, že takéto správanie organizmu je nemenné pravidlo. Často môžete vidieť presný opak: ženy sú nevoľné a dokonca zvracajú. Preto, zvýšená chuť do jedla - to nie je najsmutnejšia vec, keď nastane menštruácia. Je potrebné určiť, čo je počas menštruácie a čo nevyhnutne vylúčiť.

Čo nemôže jesť počas menštruácie

Napriek individuálnym prejavom PMS existuje niekoľko pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby sa znížil počet nepríjemných príznakov. Vždy je potrebné pokúsiť sa jesť vyváženú stravu, ale počas menštruácie je to obzvlášť dôležité, pretože správny produkt priamo ovplyvňuje vašu pohodu.

Ženy sa často sťažujú na nadúvanie a nadúvanie. Tieto problémy sa môžete zbaviť odstránením produktu, ktorý zvyšuje produkciu plynu zo stravy: strukoviny (hrach, fazuľa, sójové bôby), kapustu, biely chlieb a výrobky z múky z cesta z droždia. Mimochodom, ak je údaj drahý, posledný výrobok by sa nemal konzumovať v iných dňoch.

Edém nastáva, keď mechanizmus dodávania tekutiny nefunguje dobre. Aby nedochádzalo k zadržiavaniu vody v tkanivách, je potrebné vylúčiť všetky solené, údené, korenisté a morené. Zároveň je potrebné zvýšiť spotrebu tekutín a vybrať si potraviny, ktoré sú povolené.

Zakázané výrobky môžu zahŕňať aj alkohol, silný čaj, kávu a nápoje sýtené oxidom uhličitým. Mnohí lekári neodporúčajú zapojiť sa do tohto obdobia čokolády. Je to nebezpečný produkt, najmä pre ženy náchylné k mastopatii.

Nie je nutné preťažiť žalúdok ťažkými potravinami, je tu veľa tuku. Ide o produkt, ako je plnotučné mlieko, kyslá smotana, maslo, bravčové mäso. Niektorí odborníci odporúčajú obmedziť spotrebu rastlinných tukov. Jedinou výnimkou je ľanový olej. Tento produkt je naproti tomu užitočný pri začatí menštruácie.

Čo musíte jesť počas menštruácie

V prvej polovici menštruácie, telo potrebuje veľa sacharidov. Ak chcete pomôcť svojmu vlastnému metabolizmu, mali by ste si vybrať výrobok s vysokou energetickou hodnotou, ale obsahujúci takzvané pomalé sacharidy:

 • cestoviny z tvrdej pšenice,
 • obilniny (okrem leštenej ryže a krupice), t
 • celozrnný chlieb.

Lekári tiež odporúčajú jesť viac zeleniny a ovocia. Vlákna lepšie fungujú v črevách, takže je možné vyhnúť sa problémom s trávením, za ktoré je vina menštruácia. Pokiaľ ide o sladké, zakázaná čokoláda môže nahradiť výrobok ako banán, broskyňa, tomel a sušené ovocie.

V druhej polovici menštruácie telo prestane spaľovať tuk vo zvýšenom režime. Počas tohto obdobia je potrebné upraviť diétu, zahrnúť do diétnych jedál bohatých na bielkoviny. V tomto prípade sa hodia morské plody a ryby.

Orechy a pohánka budú tiež neoceniteľné. Stojí za zmienku, že všetky tieto produkty obsahujú veľké množstvo omega-3 mastných kyselín. Robia vynikajúcu prácu s úlohou antispasmodík a pomáhajú znižovať bolesť nielen počas menštruácie, ale aj v období pred menštruáciou.

Vzhľadom k tomu, čaj a káva pre menštruáciu, lekári odporúčajú vylúčiť z moci, potom môžete nahradiť je bylinné čaje a minerálnej vody bez plynu. Ak je to možné, z tých istých dôvodov by ste si mali zvoliť taký užitočný produkt ako melón a melón.

Pokiaľ ide o mliečne výrobky, lekári nemajú v tejto veci jednomyseľný názor. Mliečne výrobky, najmä jogurt, sa považujú za určite užitočné počas menštruácie. Môže sa spotrebovať viac ako dvakrát.

Ako znížiť chuť do jedla

Prečo počas mesiaca chcete jesť viac ako obvykle, samozrejme. Ženy však vynaložili veľké úsilie na to, aby vyzerali atraktívne. Najčastejšie hlavným faktorom v tomto závode o krásu je boj proti nadváhy. Na otázku, ako sa správať, aby nezvyšovala váha, existuje len jedna odpoveď: hrať šport a znižovať denné kalórie.

A ak sa silou vôle na pravidelné povolania, všetko je v poriadku s väčšinou, potom s túžbou jesť niečo chutné, nie je vždy možné vyrovnať. Ako to bolo jasné, často nie je nedostatok charakteru, ale rysy ženského tela sú na vine.

Existujú dva spôsoby, ako získať váhu, keď je spôsobená hormonálnymi skoky. Môžete sledovať prísnu diétu a snažiť sa prejedať, vybrať si produkt zo zoznamu povolených. Je to ťažké, ale realizovateľné. A môžete začať užívať hormonálnu antikoncepciu. Pomôžu nielen napraviť cyklus, ale aj odstrániť pocit hladu. Samozrejme, že takéto lieky môže predpisovať iba lekár.

Pin
Send
Share
Send
Send