Vitálny

Jemnosti v priebehu menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Spravodlivý sex sa neustále snaží zlepšiť svoj vzhľad: make-up, manikúra, pedikúra, rozšírenie rias, korekcia obočia atď. Jedným z najdôležitejších postupov, ktorý umožňuje dievčaťu cítiť sa pohodlne, je epilácia. Existuje mnoho spôsobov, ktorými sa môžete ľahko zbaviť nežiaducich vlasov, ale jedným z najčastejších je odstránenie chĺpkov (shugaring). Mnoho dievčat sa pýta, či je možné vykonať menštruáciu počas menštruácie, ak je korekcia naplánovaná na toto obdobie, alebo ak stojí za to odložiť procedúru na ďalší deň.

Môžem to urobiť

Obdobie menštruácie je prirodzený, mesačný proces v živote ženy, v momente ktorého sa maternicová sliznica a neoplodnené vajíčko, ktoré rastie za mesiac, z tela odstránia krvácaním z maternice z pošvy. Pre niekoho nie je tajomstvom, že kritické dni sú sprevádzané zhoršením celkového stavu ženy (bolesť v spodnej časti brucha, zvýšená podráždenosť, nadmerná únava) a počas tohto časového obdobia zdravotnícki pracovníci neodporúčajú vzdať sa akejkoľvek svojej pomoci. Shugaring bikiny alebo inú oblasť tela je tiež najlepšie urobiť po menštruácii, vzhľadom k tomu, že sekundárne príznaky regul je zníženie prahu bolesti a zvýšenie celkovej citlivosti. Pri epilácii s cukrom teda žena bude cítiť intenzívnejšiu bolesť, ktorá môže byť sprevádzaná závratmi, mdlobou, horúčkou atď.

Napriek vyššie uvedeným odporúčaniam kvalifikovaných odborníkov však neexistuje prísny zákaz odstraňovania prebytočných vlasov cukrom. Všetko záleží len na individuálnych vlastnostiach dievčaťa a ak obdobie kritických dní nie je sprevádzané nepríjemnými príznakmi, potom by ste sa nemali odmietnuť postarať o seba.

Všeobecné kontraindikácie

Existuje mnoho faktorov, za ktorých je prísne zakázané robiť shugaring:

 • Zvýšený krvný cukor (diabetes),
 • Traumatické poranenia kože, pri ktorej sa epilácia vykoná,
 • Prvé 2-3 dni menštruácie
 • Prítomnosť zhubných nádorov v tele,
 • Kŕčové žily.

Možné následky

Ak sa žena nakoniec rozhodla urobiť menštruáciu počas menštruácie, potom musí byť pripravená na nasledujúce nežiaduce udalosti:

 • Závažný opuch kože (v dôsledku nízkeho počtu krvných doštičiek),
 • Zvýšená bolesť (kvôli zvýšenej citlivosti),
 • Zápalové procesy v epilačnej zóne (nerovnováha hormonálnych prvkov, zvýšená mastnosť pokožky),
 • Možný je výskyt modrín a modrín (proces tvorby krvných zrazenín sa počas regulárneho obdobia zhoršuje),
 • Výskyt pigmentových škvŕn (v dôsledku zvýšených hladín melanocytov).

Všetky vyššie uvedené účinky sa považujú za normálne, ale ak sa takéto komplikácie vyskytnú dlhú dobu, je lepšie kontaktovať skúseného špecialistu na pomoc.

Ako sa vyhnúť problémom

Ak epiláciu v intímnej oblasti nie je možné preniesť, mali by sa dodržiavať nasledujúce odporúčania, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť nepríjemných komplikácií:

 • Bezprostredne pred shugaringom sa má vykonať jemný a netraumatický peeling na tých miestach kože, kde sa vlasy odstránia, t
 • Koža na dezinfekciu možných rán, je potrebné utrieť antiseptikom,
 • Epilácia v intímnej oblasti by mala byť sprevádzaná starostlivým dodržiavaním hygienických opatrení pohlavných orgánov. V čase zákroku sa dievčaťu odporúča použiť tampón, ktorý zabráni krvácaniu,
 • Po ukončení chôdze je potrebné pokožku ošetriť mastencovým práškom a zvlhčujúcimi gélmi, ktoré ju upokojujú, zabraňujú vzniku podráždenia a zápalu.
 • V deň, keď bola vykonaná epilácia, sa neodporúča vystaviť svoje telo intenzívnemu zaťaženiu a prehriatiu - to prispieva k zvýšenému poteniu a potu, čo zase spôsobuje zápalové procesy.

Doma alebo v kabíne?

S cieľom nezávisle robiť depiláciu intímne alebo iné oblasti, spravodlivý sex by mal byť plne vedomí taktiky tejto udalosti. Ale ak potrebujete urobiť menštruáciu počas menštruácie, odborníci odporúčajú kontaktovať salón. Profesionálni majstri dokážu vykonávať odstraňovanie chĺpkov oveľa rýchlejšie a bezbolestnejšie ako vy. Majú tiež všetky potrebné prípravky a zariadenia na bezpečné odstraňovanie chĺpkov, ktoré nevyvolávajú nepríjemné komplikácie.

Jemnosti a nuansy v týchto dňoch

V prvom rade berte vážne výber pána, ktorý vykoná všetky hygienické opatrenia pred vašimi očami a aspoň ponúkne jednorazové nohavičky. Intímnu zónu počas menštruácie možno porovnať s otvorenou ranou. Aby ste znížili bolestivé pocity, pred návštevou majstra si vezmite anestetikum. Snažte sa tiež osprchovať pred zákrokom a zaviesť nový tampón tesne pred zákrokom a počas tohto procesu sa pohodlne držte. Prvých pár dní po zasadnutí sa neodporúča návšteva kúpeľa, bazéna, sauny.

Ak je to možné, zaregistrujte sa na zákrok aspoň nie v prvý deň menštruácie, návštevu majstra odložte na 3-4 dni cyklu. V priemere je 14. deň cyklu považovaný za najlepší deň na vykonanie takýchto manipulácií. Predpokladá sa, že v prvom týždni po ukončení menštruácie vlasy rastú pomalšie.

Shugaring proces

V prvej fáze kapitán pripraví epiláciu. Toto čistenie a dezinfekcia pokožky, protizápalové ošetrenie mastenca. Sladká pasta sa aplikuje malú plochu kože nevyhnutne proti rastu vlasov (to je hlavný rozdiel od epilácie vosk). Po vytvrdnutí sa zmes prudko „odtrhne“ podľa rastu vlasov. Manipulácia môže byť niekoľkokrát opakovaná pre úplné odstránenie chĺpkov. Odporúča sa vydrhnúť oblasť, ktorá sa podrobí epilácii. Používanie tejto služby aj počas menštruácie je vďaka jej výhodám:

 • spôsob nespôsobuje alergie
 • žiadne zarastené chĺpky
 • nízka invazivita metódy
 • so správnym výberom pasty, bude shugaring vyhovovať aj citlivej pokožke.

Procedúra shugaringu môže byť vykonaná doma, ale táto metóda má niekoľko nevýhod, všetky rovnaké shugaring vyžaduje určité zručnosti. Cestoviny nemusia jednoducho fungovať. Počas menštruácie sa uchyľte k tomuto postupu len v prípade, že je to mimoriadne potrebné. Po epilácii hlbokých bikín, vyživujte svoju intímnu pokožku krémmi s prírodnými zložkami, pravidelne čistite kožu, aby ste zabránili zarastaniu vlasov.

pozor! Existujú kontraindikácie postupu:

 • Diabetes mellitus
 • Poškodenie kože
 • Onkologické ochorenia
 • Kŕčové žily

Ako povedal jeden múdry muž: „Dobre upravená dievčina je tá, ktorá je v každom okamihu pripravená na fotenie v spodnom prádle.“ Shugaring nielenže robí pokožku hladkú a zamatovú po dlhú dobu, ale dáva aj dôveru.

Dôsledky konania v kritických dňoch

Dievča, ktoré sa rozhodne, že sa neudrží po menštruácii, ale priamo počas samotnej menštruácie, musí pochopiť, že existuje niekoľko dôsledkov, ktoré môžu vzniknúť čiastočne alebo vôbec. Je však lepšie byť vopred pripravený a pochopiť zodpovednosť tejto voľby:

 1. V oblasti epilácie alebo depilácie sa môže vyskytnúť edém, ktorý sa po dlhšiu dobu nezníži. Toto sa deje kvôli zníženiu počtu krvných doštičiek v krvi.
 2. Bolesť neprejde okamžite a je cítiť sa viac akútne ako kedykoľvek inokedy. Faktom je, že hormóny sa v tomto čase správajú zvláštnym spôsobom a citlivosť dievčat prudko stúpa.
 3. Ak je koža zle dezinfikovaná, existuje riziko zápalu. Počas tohto obdobia sa pokožka stáva mastnejšou, takže je ťažšie ju odmasťovať, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že sa nečistoty dostanú do otvorených priestorov.
 4. Na mieste bez chĺpkov je možné pozorovať malé otlačky alebo škrabance. Pretože sa zrážanlivosť krvi zhoršuje a je hojnejšie prepláchnutá na koži, mäkké tkanivá sa môžu poškodiť aj ľahkým tlakom. Zvlášť dobre tento príznak možno vysledovať v oblasti bikín.
 5. Ďalším nepríjemným dôsledkom je možnosť hyperpigmentácie. Kožné bunky zodpovedné za produkciu takéhoto pigmentu ako melanínu sa stávajú citlivejšími. Preto, ak v priebehu shugaringu poškodil majster oblasť kože, môže to vyvolať výskyt cudzieho pigmentu.

alternatívy

Menštruačný cyklus je veľmi náladový a môže sa často meniť z rôznych dôvodov, tak veľa dievčat často čelí problému, keď čas shugaring sa zhoduje s mesačnými obdobiami. Nie je žiaduce riskovať s ženským telom, ale vždy chcete byť dokonalí, toľko žien sa snaží nahradiť depiláciu cukru iným, bezpečnejším postupom. Zvyčajne najbežnejšími metódami sú:

 • Holenie.
 • Rôzne krémy na depiláciu a depiláciu.

Holiaci strojček nie je najobľúbenejším ženským nástrojom, predovšetkým kvôli tomu, že po jeho použití sa môžu vyskytnúť rovnaké následky ako po šarovaní. Táto metóda je však stále bezpečnejšia, pretože existuje možnosť nezávisle riadiť proces a ďalšie plus: absencia bolesti. Na depiláciu intímnej oblasti sa odporúča používať špeciálne navrhnuté krémy. Účinok tejto metódy je kratší a samozrejme existuje riziko zarastených chĺpkov.

Stanovisko lekárov

Lekári v tejto veci nie sú kategorickí, ale napriek tomu odporúčajú odložiť odkladanie počas menštruácie. Po prvé, pretože nemôžete vylúčiť výskyt nepríjemných následkov, ako je opuch alebo zápal. A ak je menštruácia veľmi bolestivá, potom depilácia môže spôsobiť ďalšie napätie pre telo. Ako sa hormóny budú v tomto prípade správať, je ťažké predvídať, ale neodporúča sa to testovať sami.

záver

Takže, samozrejme, najlepší spôsob, ako sa zbaviť nežiaducich chlpov pomôžu shugaring, a držanie počas menštruácie nie je zakázané, ale stojí za to pripomenúť dôsledky, ktoré táto voľba môže spôsobiť. Avšak, tam sú časy, kedy je naozaj naliehavá potreba na depiláciu cukru počas menštruácie. V tomto prípade je lepšie oboznámiť sa s postupmi, ktoré vám pomôžu správne sa pripraviť na cestu do salónu. Každé dievča by si malo pamätať, že existuje mnoho metód depilácie a depilácie a musíte si vybrať metódu založenú na individuálnych charakteristikách organizmu.

Vplyv shugaringu na menštruačný cyklus

Postup odstraňovania chĺpkov neovplyvňuje hormóny, nie je spojený s pôsobením akýchkoľvek chemikálií, a preto nemení menštruačný cyklus. Z tohto hľadiska je úplne bezpečné, aby sa zdravé ženy počas menštruácie robili.

U žien s existujúcimi hormonálnymi poruchami môže uvoľňovanie adrenalínu, glukokortikoidov a niektorých ďalších hormónov spôsobených expozíciou pokožky a receptorom bolesti zmeniť priebeh menštruácie. V tomto cykle môžu byť kratšie, ale to nie je nevyhnutný dôsledok.

Vplyv menštruácie na kožu

Počas obdobia by ste nemali chodiť na šport a farbiť si vlasy. Na tento zoznam sa však nevzťahuje shugaring. Preto je v prípade potreby možné vykonať menštruáciu počas menštruácie.

Tu je niekoľko poznámok k tomuto:

 • Treba mať na pamäti, že v kritických dňoch je koža citlivejšia na akékoľvek účinky, takže postup bude bolestivejší ako v iných dňoch cyklu,
 • počas epilácie v oblasti bikín môže žena počas svojho obdobia pociťovať hygienické nepríjemnosti,
 • počas shugaringu počas menštruácie sa zvyšuje pravdepodobnosť takéhoto vedľajšieho účinku ako pupienkov na koži v zóne odstraňovania chĺpkov, miznú a aby sa im predišlo, mali by ste pred a po zákroku získať odbornú radu od kozmetika,
 • dni menštruácie sú ešte vhodnejšie pre shugaring ako predmenštruačné obdobie, pretože počas menštruácie je olejnatosť pokožky a jej sklon k podráždeniu menej ako pred nástupom kritických dní.

Ako znížiť nepohodlie pri menštruácii

Existuje niekoľko všeobecných odporúčaní, ktoré pomôžu preniesť postup odstraňovania chĺpkov, dokonca aj počas menštruácie, na čo najpohodlnejšie:

 • pestovať vlasy na požadovanú dĺžku, minimálne 5 - 6 mm, takže shugaring bude najúčinnejší a hrubšie chĺpky budú odstránené ľahšie,
 • 3 dni pred zákrokom začnite zvlhčovať pokožku v ošetrovanej oblasti pleťovou vodou najmenej trikrát denne,
 • ošúpanie alebo vydrhnutie pokožky pred vytrhávaním, v závislosti od oblasti ošetrenia,
 • neberte si silnú kávu a alkoholické nápoje v deň manipulácie, uprednostňujte zelený čaj a nápoje bohaté na vitamín C,
 • požiadajte majstra, aby použil anestetický epilačný krém, ktorý dokáže úplne odstrániť bolesť,
 • nevykonávať prvé menštruačné sedenie v živote počas menštruácie,
 • Pred zákrokom môžete užívať jeden z OTC anestetík, napríklad paracetamol (samozrejme, bez jeho kontraindikácií),
 • naladiť pozitívne, vyhnúť sa premýšľaniu o bolestivosti zákroku, pretože väčšina žien, ktoré sa pohybujú aj počas menštruácie, sa vyskytuje s malým alebo žiadnym nepohodlím,
 • po zákroku si nechajte krátku dobu odpočinku, aby ste mali možnosť dodatočnej starostlivosti o pleť, ako aj obnovenie emocionálneho pokoja.

Hlavnú podmienku dobrej znášanlivosti a dlhodobého účinku shugaringu, aj keď sa vykonáva počas menštruácie, má skúsený špecialista, ktorý zohľadní stav pacienta. Pozývame vás, aby ste sa obrátili na profesionálnych kozmetičiek v salóne Brazília. Naši majstri sa môžete zaregistrovať telefonicky alebo online.

Keď je to nemožné, ale veľmi potrebné

Život je nepredvídateľná vec, takže niekedy, na rozdiel od pravidiel, musíte odstrániť vlasy, aby vyzerali dokonale. Lepšie použiť holiaci strojček, to je najrýchlejší a najbezpečnejší spôsob.

Ak je z nejakého dôvodu klasické holenie neprijateľné, mali by ste sa poradiť s kozmetičkou a tiež zistiť, či je epilácia možná počas jeho obdobia.

Shugaring, ako vasking, je prípustný len vtedy, ak je žena presvedčená, že môže niesť bolesť a dokončiť depiláciu.

Najlepší čas na depiláciu: odporúčania

 1. Odstránenie chĺpkov by nemalo byť skôr ako 3-4 dni menštruačného cyklu. Zvyčajne, v tejto dobe, bolesť je trochu otupený.
 2. Depilačné hlboké bikiny sa vykonávajú v extrémnom prípade pri dodržaní všetkých hygienických pravidiel, po zákroku, ošetrení pokožky antiseptikami a prírodných krémov je povinné.
 3. Niekoľko dní pred menštruáciou sa v tele začínajú objavovať zmeny, ktoré zhoršujú výsledky depilácie prebytočných vlasov. Ale v prvom týždni po ukončení menštruácie, je spomalenie rastu vlasov po procedúrach, to je ďalší dôvod čakať o niečo viac ako dobrý čas.

Keď menštruácia začína vo veku 13 rokov, folikuly pravdepodobne zostanú svetlé a nie je potrebné holenie. Ale ak v tomto veku mesačne oceľ.

Laserová epilácia sa neodporúča počas menštruácie, pretože u žien sa v týchto dňoch znižuje prah bolesti a zvyšuje sa nervová podráždenosť.

Pin
Send
Share
Send
Send