Vitálny

Čo možno urobiť, ak nie sú žiadne tesnenia: najlepšie alternatívy

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo možno použiť ako tesnenie alebo tampon, ak je menštruácia prekvapená a nie je po ruke tesnenie ani tampon?

Čo si myslíte, ak mesačne prišiel neočakávane dopredu, a nie ste pripravení?

S neočakávaným príchodom mesačných špeciálnych možností, ako sa dostať zo situácie, nemusí byť. Nie je vždy po ruke mať handry, bavlnu, obväzy alebo toaletný papier. Je oveľa ľahšie nájsť lekáreň (teraz sú to desiatky) alebo obchod a kúpiť vhodné hygienické potreby. Rýchlejší prístup k najbližšej žene a opýtajte sa, či má nejaké ďalšie podložky? Ako pravidlo, z nejakého dôvodu, všetci majú. Máme nejaký druh šetrných ľudí, ale toto je to najlepšie.

V prítomnosti vaty a obväzov, môžete si vyrobiť domáci tampón: veci bavlny vnútri gázy vrstvy ako tampon, kravatu ho z konca, aby chvost, pre ktorý môže byť odstránený neskôr.

Ako dočasný prúžok možno použiť aj vreckovku, ktorou môže byť každá žena. Za predpokladu, že nohavičky sú tesné a môžu podporovať všetko, čo do nich vložíte.

V úplne beznádejnej situácii musíte použiť všetko, čo uvidíte. Dajte si šál pod vás, dokonca aj papier, aspoň niečo, ale len tak, aby krv škvrny nie sú viditeľné na oblečenie.

Ako sa nesmie chytiť do pasce

Väčšina žien sa bojí trápnych situácií súvisiacich s ich fyziológiou. Hlavné pravidlo pre ženy, ktoré nasleduje a ktoré pomôže zabrániť nepríjemnej situácii spojenej s nástupom kritických dní - musíte sledovať svoj cyklus. Odporúča sa mať kalendár, v ktorom by ste mali označiť začiatok menštruácie, vypočítať trvanie cyklu.

Potom, čo sú v tomto kalendári 2 značky, čo znamená začiatok mesiaca - bude možné určiť počet dní jej cyklu a žena pochopí, kedy by mala čakať na mesiac.

Analýza predmenštruačných sekrétov tiež pomôže, aby neboli uväznení. Majú hrubú textúru, bielu alebo žltú farbu, mierny zápach.

Užitočné tipy

Ak sa budete riadiť týmito pravidlami, je možné vyhnúť sa nepríjemnej situácii spojenej s nedostatkom hygieny na začiatku menštruácie:

 1. Odporúča sa používať denné podložky. Majú niekoľko užitočných vlastností. Po prvé, absorbujú vaginálny výtok, s ktorým sa žena stretáva počas celého cyklu. Vďaka tomu sa spodná bielizeň neznečistí. Po druhé, ak sú na výrobku na intímnu hygienu krvné známky, žena bude schopná pochopiť, že jej obdobie začalo, a preto prijme primerané opatrenia.
 2. V dámskej kabelke by mala byť vždy "v prevádzke" pad alebo tampon. Tiež bude užitočné nosiť náhradný nohavičky.
 3. Ak by sa trápenie stalo dospievajúcej dievčine, mala by kontaktovať matku, školskú zdravotnú sestru alebo inú ženu, ktorá si môže požičať potrebný hygienický produkt.
 4. Niekoľko dní pred začiatkom navrhovanej menštruácie sa odporúča nosiť tmavé nohavice alebo šortky. Na takýchto šatách je ťažké všimnúť si stopy krvi.

Tak, nástup menštruácie v neprítomnosti tesnenia nie je príčinou paniky. Žena musí byť múdra a trápne okolnosti sa nestanú.

Viac informácií o tom, aké tesnenia sú k dispozícii, si môžete prečítať v samostatnom článku na našej webovej stránke.

Čo robiť, ak nie je tesnenie

Žena môže prepadnúť panike, ak začne svoje obdobie, a žiadne tesnenia. To je zbytočné, pretože nepríjemné situácie sa stávajú všetkým. Existuje mnoho spôsobov, ako ich nahradiť.

Napríklad najlepšou alternatívou sú dámske tampóny, ktoré je možné zakúpiť v obchode alebo lekárni. Výhodou týchto hygienických výrobkov je ich kompaktnosť. Ak nie je podšívka vždy schopná zapadnúť do malej dámskej kabelky, potom tam bude vždy miesto pre tampon.

Ak sa tesnenia vyčerpali a menštruácia sa náhle začala, odporúča sa vykonať nasledovné:

 1. Niekoľkokrát zložiť toaletný papier a položiť na miesto spodnej bielizne, kde sa zaseknú hygienické prostriedky. Papier dobre absorbuje vlhkosť, najmä ak sa práve začína.
 2. Použite obrúsky alebo vreckovku. Ale nečakajte, že budú trvať dlho. Ak okrem týchto prostriedkov nie je nič viac na použitie, musíte ich často meniť.
 3. Preložte celofán a obväz na polovicu a jemne prilepte bielizeň na povrch tkaniny.
 4. Urobte z bavlny a obväzu. Toto sú pravdepodobne najlepšie materiály bez profesionálnych hygienických výrobkov.

Bez ohľadu na zvolenú alternatívu je dôležité si uvedomiť, že materiál nahrádzajúci tampon alebo iné hygienické prostriedky musia byť čisté.

DIY podložky

Vzor hotové tesnenie možno nájsť na internete, tlač, strih, vyzdvihnúť materiál, šiť. Veľkosť môžete odhadnúť sami. Ako vyzerá tesnenie, každá žena vie.

 • Vrch by mal byť vyrobený z prírodnej tkaniny. Táto látka je priedušná, nespôsobuje podráždenie, dobre absorbuje vlhkosť. Najlepšie je bavlna. Môžete použiť plyš, flanel.
 • Spodné podložky sú vyrobené zo zamatu alebo kaliko.
 • Medzi nimi vytvára vodotesnú vrstvu. Často sa používajú plastové vrecká. Táto vrstva nemôže robiť.
 • Vo vnútri by mala byť umiestnená absorbovateľná vrstva. Môžete použiť vatu, gázu, mikrovlákno, flanel.

Najprv pripravte vrstvu, ktorá absorbuje vlhkosť. Jednou z možností je zložiť gázu 14 krát, pridať 2 vrstvy flanelu. Šiť okolo okrajov, potom k hornej vrstve tesnenia. Ak chcete, pridajte vodotesnú vrstvu. Šiť so spodnou časťou tesnenia. Jedna strana je ponechaná nezasadená, takže sa môžete obrátiť na nášivka. Odskrutkujte, steh na poslednej strane. Krídla sú upevnené gombíkmi a šitými stuhami. Tento spôsob hygieny vyžaduje čas na výrobu a počiatočné náklady na nákup potrebného materiálu. Všetky výhody ich použitia - prírodné, opakovane použiteľné. Tesnenie je možné prať a znovu použiť. Úspora bude časom zrejmá.

Zjednodušená verzia vlastných tesnení. Zabaľte vlnu gázou alebo bavlnenou handričkou. Na čalúnenie panty šiť celofán. Tesnenie je prišité alebo pripnuté malým kolíkom, aby sa neposunulo dolu.

Je potrebné dodržať kalendár, kde sa oslavujú kritické dni. Potom menštruácia nebude prekvapením. Treba mať na pamäti, že môže začať skoro 3-4 dni.

Praktické nástroje namiesto tesnení

Dostať sa do nepríjemnej situácie, niektoré ženy stratiť, iní prosiť, a ešte iní používajú akékoľvek vhodné prostriedky. Niekoľko tipov, ako sa mýliť:

 • Odtrhnite toaletný papier, zložte v niekoľkých vrstvách.
 • Môžete použiť vreckovku, obrúsok, čistú handričku.
 • Zabaliť bavlny obväz, dať do nohavičiek.
 • Doma používajte staré listy, detské plienky, akúkoľvek prírodnú tkaninu.

Jediným pravidlom je, že použité hygienické výrobky musia byť čisté. Menštruácia môže začať z plánu pre každú ženu. Situácia je pomerne bežná. Môžete urobiť jemnú žiadosť priateľom a úplne neznámym ženám, aby vám dali alebo požičali 1 tesnenie. To je najmä prípad dospievajúcich dievčat. Keď sa môžu začať obdobia v škole. Je potrebné vysvetliť tínedžerovi, že situácia je úplne normálna. Môžete požiadať o pomoc triedneho učiteľa, učiteľa, sestry. Možno, že priateľka má podložku. Ideálne, poslať dievča do školy s náhradnou podšívkou v portfóliu.

Žiadne tesnenia - môžete použiť tampony

Nástroj sa považuje za inovatívny. Oveľa účinnejšie podložky. Existujú však obmedzenia v používaní. Aplikácia si vyžaduje prísne dodržiavanie hygienických predpisov - tampón 1 krát za 2 hodiny. Kým podložky so slabou menštruáciou možno meniť 2 krát denne - ráno, večer.

Medzi výhody - pohodlné použitie, môže absorbovať vlhkosť zvnútra. Niektoré ženy v kritických dňoch plávajú v bazéne, kúpajú sa s tampónom v pošve. Ak žena z vlastných dôvodov nechce používať tampóny, môže sa urobiť výnimka 1 krát. Takáto situácia môže nastať, keď sa požaduje, aby si požičali tesnenie, a na oplátku dostanú: „Nie sú žiadne tesnenia, tam je tampon!“

Menštruačný pohár - tesnenia a nie je potrebné

Moderný vynález len začína získavať na popularite. Tento typ hygieny počas menštruácie ženy sú ošetrené s obavami. Hoci niektorí nevadí experimentovanie. Menštruačný kalíšok je určený na jednorazové použitie polyetylénu, viacnásobný - z latexu. Vyzerá to ako malá misa s chvostom. Ako malý zvon. Menštruačný kalíšok sa umiestni do vagíny. Narovná sa vo vnútri, drží sa na stenách vagíny. Zhromažďuje menštruačnú krv.

 • Umožňuje zbierať veľké množstvo menštruačnej krvi. Tampón ani podložka sa nemôžu zhodovať s pohárom.
 • Doba používania je do 10 rokov. Po každej menštruácii sa liek dezinfikuje.
 • Veľké peňažné úspory.

Šálka ​​nespôsobuje podráždenie, neporušuje vaginálnu mikroflóru, nie je cítiť vo vnútri. Princíp extrakcie, ako tampony, ťahá chvost. Vyžaduje niektoré aplikačné zručnosti. V blízkej budúcnosti sa môžu premiestniť tesnenia vôbec. Menštruácia môže začať v nesprávnom čase. Vždy by ste mali nosiť v kabelke náhradný hygienický výrobok, nohavičky. Uchovávajte záznamy v kalendári. Existuje cesta von. Tesnenie nie je jediný nástroj, ktorý sa používa počas kritických dní.

Bláznivé ruky

„Čo robiť,“ myslia si ženy, „ak nie sú žiadne tesnenia, a nie je nič, čo by si ich mesačne kupovalo?“ Ale existuje cesta von. Bezpečné, opakovane použiteľné ženské hygienické výrobky si môžete vyrobiť sami. Ak to chcete urobiť, na Internete nájdite vzor, ​​vytlačte ho a potom odrežte:

 • Top z akejkoľvek prírodnej tkaniny (plyš, bavlna, flanelels).
 • Spodok kaliku alebo velveteen.
 • Nepriepustná vrstva látky, ktorá umožňuje, aby vzduch prechádzal, ale žiadna vlhkosť (táto vrstva sa dá vyhnúť).
 • Absorpčná vložka (mikrovlákno, flanel, gáza).

Po prvé, šiť pozdĺž okraja absorpčnej vložky (napríklad gáza môže byť navinutá v 14-16 vrstvách + 2 vrstvy flanelu). Pripojte ho k hornej vrstve a šite. Potom tieto časti pripojte k spodnej časti tesnenia, pričom jedna hrana zostane nespojená. Odstráňte výslednú časť. Ľavý koniec šiť. Šiť na krídlach tlačidiel.

Takéto podložky môžu byť premyté pomocou peroxidu vodíka, sódy alebo pracieho prášku na odstránenie krvných škvŕn.

Niekto sa môže zdať, že nie je ľahké robiť domáce tesnenia, a nie je tam žiadny zvláštny prínos. Ich náklady sa však čoskoro vyplatia z dôvodu úspor.

K dispozícii je veľmi jednoduchá možnosť pre špeciálne nohavice pre menštruáciu: aby sa zabránilo úniku, šiť kus celofánu do rozkroku. Tesnenie kolíkových kolíkov tak, aby sa nevysunulo.

Nevyhnutnosť na vynález je prefíkaná

Ak sa menštruácia nezačína podľa očakávania, otázka, čo robiť, čo robiť, ak nie sú žiadne tesnenia, príde na myseľ. Uvádzame niekoľko jednoduchých tipov, ako sa vyhnúť incidentom:

 • Z kotúča odtrhnite niekoľko metrov toaletného papiera. Otočte ju do tesnej "klobásy" a umiestnite ju do nohavičiek.
 • Môžete to urobiť aj s čistou handričkou, vreckovkou alebo obrúskom.
 • Pripojte plastový sáčok do rozkroku spodných nohavíc, na vrch položte bavlnu alebo kúsok čistej látky.
 • Zabalte kúsok bavlny s obväzom.
 • Neváhajte, ak vám dôjdu tesnenia, obráťte sa na priateľa alebo na nejakú osobu okoloidúceho so žiadosťou o požičanie.

Všeobecne platí, že ako hygienické pre použitie v kritických dňoch, môžete použiť plienky, staré lôžkoviny, handry. Pamätajte však, že to všetko musí byť umyté a čisté.

Predpovedané - predlaktia

Dodržujte tieto pravidlá, aby jednoduchá fyziológia nenarušila náladu:

 • Majte menštruačný kalendár. Všimnite si trvanie menštruácie, jej začiatok, koniec, najmenšia zmena v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Po určitom čase môžete ľahko určiť, kedy začínajú ďalšie kritické dni. Pri návšteve gynekológa môžu byť potrebné údaje z kalendára.
 • Používajte denné podložky v dňoch, kedy očakávate nástup menštruácie.
 • Vždy si vezmite niekoľko tamponov a náhradných šortiek v prípade, že Vaše menštruačné obdobia začínajú, ale nie sú tam žiadne podložky.
 • Dospievajúce dievčatá nemajú dôvod byť v rozpakoch počas menštruácie. Všetky ženy prechádzajú týmto. Ak nastane nepríjemná situácia, musíte sa obrátiť na sestru, učiteľa alebo priateľa.
 • V kritických dňoch sa snažte nosiť tmavé nohavice alebo šortky. Náhodné stopy krvi na nich nie sú také viditeľné.
 • Ak sa chystáte hrať šport, oblieknite si krátke šortky.
 • V prípade núdze vyprázdnite dvojicu bielizne.
 • Počas obdobia krvácania navštívte toaletu aspoň raz za 2,5 - 4 hodiny. Takže môžete včas vymeniť tesnenia.
 • Vyberte si spodnú bielizeň vyrobenú z bavlny alebo ľanu (prírodné materiály), takéto nohavičky umožňujú dýchať pokožku, dobre absorbovať vlhkosť.
 • Nezabudnite na ďalší, ale dôležitý faktor: osobné pocity v predmenštruačnom období. U niektorých žien sa bruško trochu bolelo, nálada sa zhoršuje a prsia sa zvyšujú 8 až 11 dní pred začiatkom menštruácie. Iní majú bolesti hlavy, apatia, ospalosť. Starostlivo sledujte svoj stav a naučíte sa cítiť, keď začne menštruácia.

Menštruačný kalich

Kapacita je vložená do vagíny tak, že do nej prúdi výtok. Misky (uzávery) môžu byť jednorazové (polyetylén) alebo opakovane (latex). Vo vzhľadu pripomínajú malý zvonček s chvostom. Čiapka sa zvyšuje popularitu každý rok, aj keď vyžadujú určité zručnosti liečby.

Jeho hlavnou výhodou je dlhá životnosť výrobku (až 10 rokov). Druhým plusom je kapacita veľkého objemu tekutiny.

Miska funguje takto: po zavedení sa otvorí a prilepí na vaginálne steny, v dôsledku čoho sa vylučuje vylučovanie sekrétov.

Tento nástroj je úplne bezpečný, ak sa používa správne. Má viac tekutiny ako najviac savá podložka. Vaginálna mikroflóra nie je príliš suchá, kappa sa ľahko používa.

Nevýhody: menštruačný kalíšok sa musí z času na čas sterilizovať, nemôžu ho používať ženy trpiace chorobami reprodukčného systému a dievčatá, ktoré nežili sexuálne.

Tampony namiesto vankúšikov

Tampony sú skvelou alternatívou tesnení. Ich hlavnou výhodou je, že môžete nosiť akékoľvek oblečenie bez rozpakov a rozpakov. Hlavná vec - vybrať správny hygienický prostriedok, pretože v závislosti na množstve vypúšťania, existuje niekoľko veľkostí - Normálna, Super, Super Plus.

Pamätajte tiež, že tampon by sa mal meniť každé 3 hodiny, aby sa predišlo problémom s hygienou.

Čo je lepšie: tampony alebo podložky? Neexistuje presná odpoveď. Každá žena má vlastné chápanie pohodlia a osobných preferencií. Pre niektorých sú tampony sucho a schopnosť voľne sa pohybovať, zatiaľ čo pre iných je to veľký nepohodlie a nízka účinnosť.

záver

Aby ste sa vyhli nepredvídaným situáciám, musíte si zapamätať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • udržiavať kalendár menštruačného cyklu. Môžete sa tak pripraviť na začiatok menštruácie a vedieť vopred, kedy si so sebou denne vezmete,
 • noste náhradnú podložku v kabelke, ktoré sa môžu hodiť v prípade núdze,
 • dva dni pred nástupom menštruácie Snažte sa nosiť svetlé džínsy a sukne, nylonové pančuchy a tak ďalej
 • dodržiavať hygienu
 • vymieňajte tampon alebo podložku každé 3 hodiny.

Tieto odporúčania vám pomôžu vyhnúť sa nepríjemným situáciám, ktorým môže čeliť každá žena.

Čo robiť, ak nie sú žiadne tesnenia

Prvé podložky sa objavili pomerne nedávno - na konci dvadsiateho storočia. Predtým museli byť ženy kreatívne. V dávnych dobách, grécke ženy používali plátno, ruské dievčatá nosili hrubé pantaloons absorbovať menštruačný výtok z egyptských žien používa rolky papyrus, a ženy z Európy zastrčený ich sukne medzi nohami. Bohužiaľ, aj v týchto dňoch sú situácie, kedy menštruácia náhle začne alebo hygienické výrobky dôjdu. Vynára sa otázka, čo robiť, ak nie sú žiadne tesnenia? Tu je potrebné uchýliť sa k rôznym trikom. V tomto prípade je však lepšie, aby bola žena ostražitá a aby sa nemýlila.

Ako samostatne kúpiť tesnenia bez obmedzenia?

Čo robiť, keď ste ešte v rozpakoch preniesť autoritu na nákup tesnení pre svojho otca, alebo pre vašu matku predtým? Musíte si ich kúpiť sami, po tom všetkom nie je nič zlého. Pochopiť, spravidla predajcovia alebo pokladní v supermarkete je jedno, čo si tam kúpite, pre nich hlavná vec je predať tento produkt, je to ich práca. Keď si uvedomíte, že nie je nič hanblivé, nie je hanba pri kúpe tesnení, váš problém bude vyriešený sám.

Ľutujeme, túto radu môžeme zobraziť len registrovaným používateľom.

К сожалению, мы не можем вам показать текст этого совета полностью и комментарии к нему. Мы. стесняемся. Дело в том, что этот совет ещё не набрал достаточно рейтинга, чтобы его можно было показывать вот так вот запросто всем людям из интернета. Мы не уверены, что он достаточно хорош для этого, понимаете?

При процеживании и защиты от насекомых

Идеальный вариант для процеживания. В отличие от марли не является пылесборником. Используйте сито с мелкой ячейкой.

Kompletná alternatíva k gáze. Preložte ho v niekoľkých vrstvách a použite ako gázu. Jedna vrstva gázy sa spravidla rovná dvom vrstvám bandáže, ale tieto údaje sa môžu líšiť v závislosti od kvality.

Pre ľahšie namáhanie sa obväz môže položiť na spodok sita.

Ideálne - pančucháče, pančuchy, posteľná bielizeň, tyl, záclony a ponožky. Prirodzene nové.

Použite tkaninu, ktorá nie je zbavená, napríklad bavlna. Ak sa tkanina plánuje použiť na ochranu pred hmyzom, napríklad pri trvalom kvase, potom sa pokúste použiť transparentnejšiu tkaninu, napríklad kúsok tylu.

Je vhodný pre filtračnú kvapalinu. Táto metóda čistenia sa rovná 5-7 vrstvám gázy. Na lievik položte vatový tampón a upevnite ho akýmkoľvek predmetom s otvorom.

Môžete si napchať vatu v krku, ale po filtrovaní to trvá nejaký čas.

Technológia výroby tesnení

K dnešnému dňu, množstvo hygienických výrobkov v každom obchode je ťažké predstaviť si dievča pomocou domáce výrobky. K incidentom však dochádza a je lepšie byť v takomto prípade plne informovaný.

Proces výroby tesnení je úplne jednoduchý a nevyžaduje veľa času. Ak ste niekedy používali tieto hygienické predmety, potom viete o vlastnostiach, ktoré by mali mať: absorpciu a ochranu pred únikom.

Vlastne celá technológia je postavená na týchto dvoch vlastnostiach. To znamená, že pri výrobe tesnení vlastnými rukami musíte zvoliť materiály, ktoré nielen absorbujú všetky sekréty, ale tiež ich nenechávajú dlhšie. Štruktúra obvyklých hygienických alebo denných vložiek obsahuje niekoľko vrstiev:

 • kontakt s pokožkou,
 • stredne savý materiál
 • dno - nepremokavý materiál.

Výrobok pre núdzovú hygienu

Rovnakým spôsobom môžete vykonať aj improvizáciu počas menštruácie. Na tieto účely sa spravidla používa vata, gáza, obväzy a prírodné látky (bavlna, flanel, plyš). Ten je skvelý na vytvorenie vrchnej vrstvy. Pretože má priamy kontakt s pokožkou, uprednostňujú sa materiály, ktoré umožňujú, aby vzduch prechádzal a mal nízku pravdepodobnosť vzniku alergií.

Na vytvorenie absorpčnej vrstvy môžete použiť vatu, gázu, mikrovlákno alebo flanel. Rýchla fixácia je jednoducho zložiť akúkoľvek prírodnú tkaninu s obálkou umiestnením niečoho z vyššie uvedeného, ​​aby sa absorbovala. Výsledný produkt môže nahradiť tesnenie doslova hodinu, s bohatými sekrétmi - ešte menej. Táto možnosť je vhodná vtedy, keď bude možné zakúpiť zakúpené hygienické výrobky.

Takýto produkt nie je vždy zachránený pred únikom, takže by ste mali vedieť vopred o tom, ako umývať krv z mesačného listu na hárku, na spodnom prádle, na nábytku.

Spoľahlivejšie domáce tesnenie

Ak sa vyžaduje spoľahlivejší hygienický prostriedok, odporúča sa k vyššie uvedeným materiálom pripojiť vodotesnú vrstvu. Často je vyrobený z polyetylénu. Bežná taška je narezaná na obdĺžniky požadovaného tvaru a uzavretá pod tkaninou.

Spojte vrstvy, alebo nie - rozhodnite sami, na základe voľného času. To môže byť vykonané v zhone tým, šitie výrobku s obyčajným stehom pozdĺž okraja. Pomocou domáceho hygienického výrobku je lepšie nosiť elastické a dobre priliehajúce telo, aby sa zabránilo pohybu a úniku obloženia.

Šikovné materiály ako núdzové

„Menštruačná katastrofa“ vás môže chytiť priamo do práce / školy alebo na iné miesto, kde nie je prístup k hygienickým výrobkom. V tomto prípade môžete nahradiť známy produkt niektorými dostupnými nástrojmi. Uvádzame niekoľko možností, ktoré vám môžu ušetriť vaše obdobie v minútach:

 • toaletný papier (papierové utierky) pevne navinutý v mnohých vrstvách, t
 • akúkoľvek čistú handričku, vreckovku, obrúsok (pre lepšiu ochranu môžete do týchto materiálov vložiť zvlnený toaletný papier),
 • úhľadne zložený malý čistý uterák
 • ak je plastový sáčok, potom ho položte na bielizeň, prikryte akýmkoľvek nájdeným materiálom (vata, gáza, bandáž, utierka).

To všetko je vhodné v prípade, keď nikto z vašich priateľov náhodne „nepoloží“ náhradné tesnenie. Ak nie je tesnenie, nehanbite sa za túto situáciu, určite požiadajte o pomoc a až potom si premyslite, ako urobiť hygienický výrobok z improvizovaných prostriedkov.

Domáce opakovane použiteľné podložky

V poslednej dobe začínajú získavať popularitu pre opätovné použitie pre menštruáciu. Takéto produkty majú veľa výhod, o ktorých môžete hovoriť v samostatnom článku. Tu by som chcel hovoriť priamo o procese výroby tohto hygienického výrobku. V zásade obsahuje nasledujúce kroky: nájsť (urobiť) vzor, ​​vyzdvihnúť materiály, steh. Rozmery sa dajú určiť nezávisle, pretože každá žena vie, ktoré podložky sa najčastejšie používajú každý mesiac.

Absorpčná vrstva

Tu musíte nájsť dobrý absorbent. Hrúbka hotového výrobku bude závisieť od vybraného materiálu. Existuje niekoľko možností:

 • Bavlnená tkanina (flanel, froté, fleece, sherpa) je populárny a cenovo dostupný materiál, ale nie najlepšie absorpčné vlastnosti,
 • Konopná tkanina je trvanlivý materiál s lepšími absorpčnými vlastnosťami, ale časom sa môže stať stuhnutým.
 • Bambusová tkanina - absorbuje ešte lepšie, mäkšie ako konopné a bavlnené tkaniny, ale menej odolné,
 • mikrovlákno - je schopné absorbovať veľké množstvo vlhkosti, ale môže spôsobiť nepohodlie pri dlhšom nosení v dôsledku špongiového efektu (pri stlačení sa vlhkosť opäť vydá).

Podložky s vrstvou bambusu v kombinácii s bavlnou na zvýšenie pevnosti sa často nachádzajú na trhu.

Vodotesná vrstva

Ide o voliteľnú súčasť opakovane použiteľnej vložky, ktorá ju robí o niečo menej priedušnou, ale má lepšie ochranné vlastnosti.

Na jeho výrobu môžete použiť aul handričku, Gore-Tex alebo Oxford. Mimochodom, prvé dva typy tkanín prechádzajú malým vzduchom, preto je v tomto prípade vhodnejšie.

Hygienické predpisy pre dojčiace matky

Hygienické predpisy pre dojčiace matky Ošetrovateľské matky musia dodržiavať hygienické predpisy. To však neznamená, že musíte prať prsia mydlom pred a po každom kŕmení, ako sa odporúča v poslednej dobe. Časté umývanie prsníka mydlom vedie k odstráneniu ochranného a zmäkčujúceho maziva z kože bradaviek. Po jeho odstránení koža na bradavkách vyschne a na ňom sa začnú tvoriť trhliny. Áno, a keď kŕmite dieťa na požiadanie, ženy nemajú čas na všetky tieto procedúry. V prvých dňoch po narodení.

Otitis u dieťaťa: príznaky. Bolesť ucha dieťaťa: čo robiť

Otolaryngológ Ivan Leskov poskytuje užitočné a dôležité tipy vo svojej skupine v sociálnych sieťach. Dnes existujú odborné odporúčania, čo robiť, keď má dieťa ucho. Akútna otitis media u dieťaťa. Znaky. Ostrá bolesť v uchu, spravidla v noci a spravidla na pozadí výtok z nosa, ktorý trvá 3-4 dni. Bolesť je taká silná, že sa dieťa nesťažuje - len plače alebo dokonca kričí. ČO ROBIŤ: 1. POČÍTAJTE, ČO SA STÁVA. Pokúste sa zistiť od dieťaťa (niekedy je to ťažké), kde to bolí.

Čo mám robiť? Používateľský blog Чаятельная Викуська.

Môj manžel je blázon a blbec. Nenávidím ho. Nerobí nič doma, vôbec nepomáha deťom. Popoludní spí, pije vodku. Nech sa o to pýtaš čokoľvek, žiadne hovno. Odmieta chodiť s deťmi, nemôže ich ani kŕmiť. Odišiel som na obchod, dve hodiny som chodil s deťmi a priviezol ich domov, takže keď sa vrátil, nič ich nekrmil. Leon beží, ťahá bochník, musím niečo variť. A vždy sedí pri počítači, sleduje všetky druhy škaredých porno videa a všetkých. Toto je koza od samého vnútra, on.

Čo ak opatrovateľ urazí dieťa.

Čeliac takémuto problému: jeden z našich učiteľov nemiluje moje dieťa a uráža ho. Keď v lete udeřila so svojím synom do hlavy, napísala som anonymnú sťažnosť administratíve, aby som vedela konverzáciu. Kipish začal v záhrade, vychovávateľ pochopil, kto napísal, začal hovoriť, že všetky lži, as nami (rodičmi) dokonca zastavil pozdraviť. Potom bolo dieťa v jej smene (nebola v skupine) vážne zranené, tiež povedala, že nie je vinná, predložila rôzne verzie (vzájomne si odporujúce).

Vyrobené doma. Ham .. Blog Tillotama užívateľ na 7ya.ru

Ak ma niečo fascinuje, je takmer nemožné ma zastaviť :) Stránka viniča je na vine, s bláznivými rukami dievčat. Teraz otočte domácu šunku, pomôžte si! Pre informáciu som si vzal recept a užitočné tipy tu: [link-1] a tu: [link-2] a trochu tu: [link-3] Zloženie: Mal som asi 400 gramov morky a 700 gramov bravčového mäsa. Ľad 40 g., Korenie - muškátový oriešok, soľ - 8 g, cukor - 4 g, brandy. Poviem, že po teste sme sa rozhodli, že potrebujeme trikrát viac soli a.

A už som tu videl šunku s teplomermi. Ale je to plast - to nemôže chtola v rúre?

A predsa som si myslel, že ak mleté ​​kuracie prsia, nakrájam filet stehna - po tom všetkom, mali by ste dostať aj nejaké chutné? :)

Obnova po pôrode: čo robiť v prvých 3 týždňoch.

Mama po pôrode: brucho, prsia, výtok, popôrodná depresia
, Do tej doby, vyhnúť sa zápche a nestojí príliš dlho, pretože to len zhorší váš stav. Opýtajte sa lekárne nejaký krém, ktorý pomôže znížiť krvácanie a zmierniť bolesť. Niekedy stehy môžu sťažiť vytekanie krvi, čo zvyšuje váš nepohodlie. Snažte sa robiť cvičenia pre svaly panvového dna a deformovať konečník. A určite sa poraďte so svojím lekárom, ak sa cítite zle. Môžete cítiť kŕče v maternici počas dojčenia, pretože hormóny stimulujú jeho kontrakcie tak, že sa vracia do svojej normálnej veľkosti. Ak je bolesť veľmi ťažká, môžete tiež užívať paracetamol. Je pravdepodobné, že močenie bude vyz.

Postpartum podložky. Jeanette blog na 7th.ru

Pri narodení je každá žena konfrontovaná s nástupom po pôrode, vedecky nazývaným lochia. Tieto sekréty sú charakterizované hojnosťou a stálosťou. V pôrodníckom prostredí budete potrebovať uterák na ochranu matraca a špeciálnych podložiek. Postpartum podložky sa budú musieť meniť každé 1-2 hodiny. Tieto hygienické výrobky vyzerajú trochu zastrašujúce, pretože sú oveľa dlhšie a hrubšie ako bežné tesnenia. Nezabudnite si vziať do nemocnice a špeciálne oblečenie, často pohodlné.

Hypotekárne v roku 2015: vziať alebo čakať ?.

Keď kričí "kríza!" Sú počuť všade a "všetko je stratené!" nie je ľahké robiť rozhodnutia. Hypotéka je tiež znepokojenie. Teraz sa ma často pýtajú, čo mám robiť v roku 2015, vziať si hypotéku alebo ju vziať? Čo keď banka zbankrotuje? Na otázku bankového bankrotu obyčajne odpovedám jednoducho a jasne - nechaj ho zbankrotovať, nie ste to vy, kto mu dal peniaze :). Pravdou je, že musíme okamžite vystríhať niektorých príliš šťastných - stále bude potrebné splatiť dlh len inému veriteľovi. Ale vziať.

Ako byť, ak nerozumiete príbuzným.

Čo robiť, ak vám najbližší ľudia nerozumejú a máte pocit, že ste odsúdení na to, aby ste sa dokázali vyrovnať so všetkými problémami sami? Šťastní sú tí, ktorí majú blízkych priateľov alebo príbuzných, ktorí sú schopní skutočne podporovať v ťažkom momente. Kto môže ticho počúvať a dávať dobré premýšľavé rady, uznáva právo byť nedokonalý a neodsudzuje chyby, nikdy nevyjadruje frázy "Povedal som vám to!" Najčastejšie v.

Čo deti kradnú a prečo sa tomu vyhnúť?

"Vaše dieťa opäť ukradlo suseda zo skrinky! Porozprávajte sa s ním!" Ako zvyčajne reagujeme na takéto šokujúce správy? Naše dieťa kradne! Prečo a prečo? Čo robiť Mnohí z nás sa nevzdávajú a rozhodnú sa uchýliť sa k fyzickému trestu za takúto neslušnosť - takže to bolo znechutené! Nechápete, že kradnúť je veľmi zlé! V dôsledku toho dieťa znovu ukradne. Čo deti kradnú a prečo sa tomu vyhnúť? A ak sa to už stalo, čo s tým robiť? Takéto odpovede.

Dieťa nejedia dobre. 5 dôvodov pre nedostatok apetítu u detí.

, Prvý dôvod: jesť to, čo chcem, ráno sa na klinike ozve telefonický hovor. Alarmujúci ženský hlas hovorí: „Môj chlapec odmieta jesť. A to nie je prvýkrát. Čo robiť? Ak chcete začať s, je vždy dobré zistiť, čo je nedostatok chuti do jedla. Často sa ukáže, že dieťa niektoré výrobky odmieta, ale ochotne jej žerie iní. Napríklad, vzdorne vyplivne kašu a vyžaduje sladké ovocie. Ak sa s ním stretnú, nabudúce sa situácia opakuje. Je zrejmé, že problém selektívnej chuti do jedla sa nevzťahuje priamo na chuť k jedlu. Pedagogický problém: v rodine rastie uzurpátor a egoista. A čo má robiť? Je dôležité, aby dieťa v rodine.

Help. Čo s enurézou v športovom tábore.

Situácia: dievča, 9 rokov, ktoré sa venuje basketbalu. Dobrá prax, štyri roky. Vedúci tímu a obľúbený tréner. Na druhý deň tréner oznámil, že v lete prvýkrát tím viedol tri týždne tím do športových táborov. Dieťa je potešené, spieva a tancuje. Prvé poplatky, bez rodičov, skutočné športy! ALE! Bohužiaľ, už dlho bojujeme s enuréziou. Máme to dedičné, ja som to mal v detstve. Ako to bolo - nikto z mojej rodiny si nepamätá. Prerušiť detské poplatky. Heart.

Anketa od používateľa Virtual lady

Anketa od používateľa Virtuálna dáma O bezpečnosti doma. Keď vaše dieťa začalo robiť prvé kroky, premýšľali ste o bezpečnosti svojho domova pre svoje dieťa? Áno, študoval som všetky informácie o tejto téme a teraz som úplne presvedčený o bezpečnosti môjho domova. Áno, kúpil som veľké množstvo rôznych zariadení. Ale stále sa bojím opustiť dieťa bez dozoru. Nie. Chcem, ale neviem, ktorá strana bude pristupovať k tejto úlohe. Nie. Myslím, že nie je nič hrozné z jednej rany.

Čo zmierniť svrbenie a čo kontrolovať? - očistite a rozmazajte

Niečo hrozné v oblasti genitálií sa mi deje - je to absolútne hrozné svrbenie. Raz mesačne sa to stáva menej často, stáva sa to častejšie. S komunikačným cyklom sa nezachytil. Po vankúšoch a pohlavných stykoch je to ešte horšie, zvlášť ak sa dotknete rúk, dokonca sa len dotknete, ale zdá sa, že sa môže vyskytnúť aj bez nich. Už sa cítim ako roľník určitej národnosti, ktorá vždy česne osobné veci, a tak som ja! Od svrab, škrabanie sa objaví, to bolí strašne na konci, štipka, ja neviem, čo mám robiť! Išiel som.

Och, chudobní dievčatá, chudobní.
Žiadne súkromie - len trápenie.

Hoci nie s vami osamote :)))

O systéme Windows

Ak sa náhle ocitnete "šťastne", keď žijem vedľa železnice alebo s rušnou ulicou, venujte pozornosť antirezonančným oknám. Spodným riadkom je, že sklo v takej sklenenej jednotke má inú hrúbku a medzi sklom je rozdielna vzdialenosť, v dôsledku čoho je hluk ulice prakticky nepočuteľný. Po výmene okien prísť do bytu bolo veľmi zvláštne. Ticho :) Predtým sme žili 500 metrov od Moskovského okruhu a 8 rokov som v noci trpel hlukom a tu je nezvyčajné ticho. Niektorí susedia k nám prišli konkrétne.

Hry s deťmi do 7 rokov

Dobré popoludnie, MamaAny a všetky milé mamičky! Chcem sa s vami podeliť o skúsenosti, dojmy o spoločenských hrách pre naše deti. Minulý týždeň objavil Kukumba produkty: nádherné remeslá vyrobené bez nožníc a lepidla, z materiálov, ktoré sú príjemné na prácu, všetko je veľmi kvalitné a výsledok nám priniesol radosť a spokojnosť. Zozbierali sme remeslá s celou rodinou (mám dve dcéry), veľa zábavy. A teraz si povedzte svoju prácu.

Ako oddialiť mesačne v tínedžerovi? - ako vykonávať.

Dievčatá, potrebujú radu. Dcéry majú 13 rokov, mesačne začali pred šiestimi mesiacmi. V júli, dieťa na 2 týždne ide do tábora k moru. Pre toto obdobie budúci mesačný pokles. Dcéra ešte nie je veľmi skúsená, má strach byť sama v takej situácii z hľadiska podmienok pre normálnu hygienu, ako aj z hľadiska dobrého odpočinku pri plávaní. Možno môžete tento prípad nejakým spôsobom presunúť do post-campu? Ako sa športovkyne alebo tancujúce dievčatá dostanú zo situácie, keď sa dostanú k výkonu? Budúci týždeň.

Lochia skončila 7 klopami - Lochia rýchlo skončila

Dievčatá! Týždeň, keď porodila - výtok zmizol. Čas na spustenie alarmu? alebo nič hrozné? kde potom bežať? na LCD? Pred vypustením v rolovacej dráhe sa pozreli na ultrazvuk - v spodnej časti boli zrazeniny - boli odstránené a bol vykonaný kontrolný ultrazvuk - neboli žiadne zrazeniny. Povedali tiež, že maternica nie je veľmi dobre znížená, ale je to preto, že tretí pôrod a ja som bol predpísaný extrakt z vodného korenia a antibiotík (škvrna bola zlá). Neviem, čo mám robiť teraz? Môže to skončiť tak rýchlo, pretože to bolo vytlačené?

to sa deje inak, zatiaľ čo vy môžete masáž maternice (päste z rohov maternice smerom k pubis), chudé, chodiť (ak sa presuniete trochu pre teraz, čo je sotva možné po treťom narodení :), a robiť vibrácie s panvou, ako s tancom brucha ak sa niečo prilepí, môže vyskočiť.

by mal alarm: teplota (maternice dáva nízka, 37 s penny, opatrenia), necitlivý, nevoľnosť stav, bolesť v spodnej časti brucha.

Gravitácia by nemala byť, pokiaľ viem. Я бы сделала узи еще раз, если тяжесть есть, не дожидаясь 6-го числа.

Без опыта работы: с чего начать? práce

, Помните: хотеть — не преступление, а наоборот, то, что вызывает уважение у работодателя. Он поймет, что вы — не случайный человек, а заинтересованный и готовый действительно вкладывать не только время и силы, но и душу в то, чем занимаетесь. А это важно.Po druhé: pracovné skúsenosti Tvrdíte, že nemáte žiadne skúsenosti. Znamená to, že nemáte vo svojom zošite nič? Pracovala si? A možno aj niečo pre seba? Alebo pomohol rodičom v podnikaní? V každom prípade, môžete niečo urobiť. Úlohou je prezentovať ho správne. Tu je návod, ako napríklad môžete prezentovať uvedenú prax alebo pomoc svojim priateľom v životopise: *** - Jednotlivci, Moskva. Pozícia: právny poradca. Zodpovednosti: poskytovanie poradenstva jednotlivcom v oblasti občianskych práv.

Mýty a pravda o tampónoch. Menštruačný cyklus

, Tampony sa začali deliť stupňami absorpcie - mini, normálne, super, super-plus. Esencia zostala rovnaká: tampón je vyrobený zo zmesi špeciálne spracovaných a bielených prírodných vlákien - bavlny a viskózy, lisovaných do valca s určitou hustotou. V zložení tampónov nie sú žiadne chemické zložky. Mimochodom, mimochodom, z vankúšikov naplnených látkami, ktoré premieňajú kvapalinu na gél a môžu spôsobiť podráždenie sliznice s priamym kontaktom. V skutočnosti, pokiaľ ide o identifikáciu potenciálneho nebezpečenstva tamponov, bol vykonaný veľký počet výskumov, ktoré zaplatili výrobné spoločnosti aj nezávislí, vrátane tých, ktoré zadali regulačné a certifikačné orgány v Rusku av zahraničí. Nakoniec sa ukázalo, že pri správnom použití.
, Lekári sa však domnievajú, že nestojí za zmienku o nespornej ideálnosti tamponov absolútne pre každého. Existuje riziko: u niektorých dievčat štruktúra panvy neumožňuje použitie tamponu alebo jeho použitie je nepohodlné. Na tomto základe musíte konzultovať s gynekológom, niektoré ženy (najmä tie, ktoré užívajú orálnu antikoncepciu) sa sťažujú, že tampony sušia vagínu. Ak tampony zanechávajú nepríjemný pocit sucha, je lepšie ich odmietnuť, aby sa predišlo mikrotraumám pošvy, tampony sa neodporúčajú ženám, ktoré ju používajú.

Super čisté! Intímna hygiena po pôrode. Po pôrode

, Predpokladá sa, že popôrodné obdobie trvá od 6 do 8 týždňov a končí, keď ženské telo príde do stavu, v ktorom bolo pred nástupom tehotenstva. Počas popôrodného obdobia má organizmus puerperal množstvo vlastností, ktoré ho robia veľmi citlivými na rôzne infekcie. Pozrime sa na ne podrobnejšie. Po prvé, v dutine maternice je rozsiahly povrch rany - toto je miesto, kde bola pripojená placenta (miesto placenty). Táto rana, ako každá iná (napríklad rez na prst) ľahko zapáli, keď sa do nej dostanú mikróby. Výtok z maternice, nazývaný lochia, nie je ničím ako rana.
, V súčasnosti sa medzi výrobkami starostlivosti objavili špeciálne puerperálne vložky, ktoré majú dobrú absorpciu. Tesnenia by sa mali vymeniť najmenej o 2 - 3 hodiny neskôr alebo v prípade, že sú znečistené, čo je podmienené skutočnosťou, že lochia je vynikajúcou živnou pôdou pre rozmnožovanie patogénov. Na prvý deň po pôrode je celkom možné použiť veľké tkanivové vankúšiky alebo plienky, ktoré vám budú podávané v oddelení po pôrode, pretože pre lekára a pôrodnú asistentku bude ľahšie určiť množstvo a povahu výtoku, aby nedošlo k vynechaniu patológie. S množstvom.

Ako ušetriť na plienky. - hospodárnosť na pampers

Ahoj všetci, prvýkrát vytváram Temko, neviem či robím všetko správne. Mám taký problém, že veľa peňazí ide do plienok, teraz samozrejme o niečo menej ako na začiatku, ale stále je to príliš veľa. Ešte jeden problém, ktorý mi moja sestra čoskoro prinesie, aby som vychovával synovca. Naliehavo potrebuje ísť na služobnú cestu. Samozrejme, že zanechá nejaké množstvo peňazí, ale nie moc, pretože ide hlavne zarobiť nejaké peniaze. Naše deti sú vo veku veľmi odlišné, jej syn je takmer 9 rokov.

Veľmi silné obdobia, pomoc, naliehavo, čo robiť?

Dobrý večer, pred mesiacom som bol vyčistený po vynechanej priepasti 8,5 týždňa. Teraz prvé obdobia po očistení, idú veľmi hojne. Predtým som to nemal. Povedz mi, čo mám robiť? je možné piť hemostatikum? Vďaka *** Téma bola presunutá z konferencie "SP: posedenia"

O "tejto" alebo intímnej hygiene

, Gél tiež zmierňuje zápal sliznice vonkajších pohlavných orgánov, zabraňuje šíreniu baktérií a môže zmierniť svrbenie. Panty vložky Po prvýkrát sa do USA začali vyrábať podložky. Potom ženy stále používali špeciálnu bielizeň alebo kúsky látky, ktoré sa nosili opakovane po ďalšom praní. Tesnenia sú obzvlášť potrebné pre ženy, ktoré trpia drozdou alebo bakteriálnou vaginózou. Vankúšiky však môžu pomôcť a úplne zdravá žena. Vo svojej forme sú tesnenia štandardné, to znamená priame alebo anatomické, zužujúce sa do stredu. Pomerne nedávno sa objavil tretí typ „denného“ - v tvare písmena V, najmä pre tangá nohavičiek, a s ňou štvrtý - „2 v 1“. Môžu byť ako ave.

Dievčatá majú svoje vlastné tajomstvá. Študentské zdravie

, Zároveň bez premýšľania o tom, čo nám a našim deťom vyhovuje lepšie. Tajomstvo, ktoré by malo byť odhalené Každá matka vie, aké dôležité je udržiavať genitálie čisté a aké dôležité je učiť túto dcéru. Intímna toaleta, rovnako ako akýkoľvek aspekt zdravého životného štýlu, si však vyžaduje vedomý prístup. Musíme byť veľmi jasní: čo, ako a prečo robíme. Mnohým z nás chýba toto porozumenie. Niektoré ženy a dievčatá napríklad nevedia, ako sú usporiadané ich genitálie. Urobiť intímne WC, nevenujú dostatočnú pozornosť záhybu medzi veľkým a malým stydkých pyskov, čo v konečnom dôsledku vedie k rozvoju vulvovaginitídy. Ak sa dievča nechápalo, ako správne zmyť.
, Na jeho mieste rastie nový, a tak každý mesiac. Preto nerušte prirodzený odtok krvi, zneužívajte tampony. Samozrejme, môžete sa vyhnúť problémom, ak meníte tampón každé dve až tri hodiny. Ale v tomto prípade musíte byť istí čistotou toalety, ktorú používate. Ak si nemôžete dôkladne umyť ruky, použite tesnenia. Ako si vybrať tesnenia? Je lepšie používať vankúšiky s bavlnenou vrstvou, ak dievča samozrejme nemá ťažkú ​​menštruáciu. Tesnenia s "sieťovinou" sú menej hygienické, ich "plastová" vrstva, hoci pomáha dievčatám a ženám s ťažkou menštruáciou, ale spôsobuje pot.

Oneskorenie menštruácie - prečo sa to stalo? Menštruačný cyklus

, V prítomnosti obezity je absolútne nevyhnutné chudnutie. Pri príprave na plánované tehotenstvo je dôležitou fázou liečby stimulácia ovulácie - uvoľňovanie vajíčka z vaječníka. Na tento účel sa používajú lieky a ak sú neúčinné, používajú sa chirurgické metódy liečby. V súčasnosti sa vykonáva laparoskopicky: v prednej brušnej stene sa vytvárajú malé otvory, cez ktoré sa vkladajú optické prístroje na vyšetrenie brušnej dutiny a chirurgických nástrojov. Oneskorená menštruácia môže nastať aj po potrate. Dôvodom je hormonálna nerovnováha, ako aj skutočnosť, že počas inštrumentálnej kyretáže maternice sa môže odstrániť nadmerné množstvo tkaniva, vrátane tej časti vnútornej výstelky maternice, ktorá sa normálne zvyšuje počas menštruačného cyklu.

o položení pre deti :) - deti, ktorým sa foto

Vyžadovala si znášanie mojej dcéry (prvýkrát). Kým som vzal moju (som v práci), Kote [ultratenký s krídlami. Napísal textovú správu, ktorá sa cíti ako plienka :). Aké podložky sú najpohodlnejšie pre chudé dievčatá? S krídlami alebo bez nich by som bol tiež vďačný za odporúčanie konkrétnej značky.

Kritické dni pre dievčatá - Bojím sa zmeniť tesnenie.

Som dievčatko, ktoré je 11 rokov, zatiaľ čo ona nemá žiadnu menštruáciu, stále chce byť plne vyzbrojená, ako sa dievčatá v škole vyrovnávajú s meniacimi sa podložkami? Žijeme vo vnútrozemí, škola je stará, toalety nie sú kabíny, ale bunky. Nemá rada používať toaletu (a zvyčajne ju nepoužíva) a zároveň je plachá a je veľmi nepravdepodobné, že by požiadala učiteľa, aby odišiel domov (bývame v blízkosti školy).

Mamičky dievčatá. Delikátna téma. - nalievanie okolo tesnení

Dobrú noc! Chápem, že existuje len málo ľudí, ale zrazu niekto pomôže. Vo všeobecnosti existuje dievča v plnom slova zmysle. Mesačne ísť od šiestich mesiacov, a v poslednej dobe problém - v noci tak hojné, že neustále "nehody". Trvalo každý deň umyť súbor posteľnej bielizne - nemôžem vyzdvihnúť podložky. Povedz mi, čo tvoje dievčatá používajú v noci? Na jednej strane je pomerne tenká, t. môj Olveys ultra noc sa zdá byť veľký, je nepohodlná, ale na druhej strane - sú tu neustále úniky .. Každý.

Pokračovanie témy koša - prečo v hoteloch v toaletných vreciach

Hovorili sme o zbabelcoch a teraz navrhujem hovoriť o podšívkach a ďalších hygienických doplnkoch. Začnem so sebou: spočiatku som použil vankúšiky (self-made), potom sa Lily objavila, o rok neskôr Lily so suchým zipsom (len to, že sa nič nedrží) a potom som skúšal TAMPAX a po mnoho rokov používam len tampony. Tesnenia šuchotali, treli sa a snažili sa padnúť na najnevyhnutnejší moment. Tampony sú malé, nenápadné a ľahko sa likvidujú ich umývaním a jeho časťami.

mesačne za 9 rokov. - mesačne za 8 rokov

dobrý deň dievčatá Možno sa presuniem do medicíny, ale tu sa venujem téme .. Mám dcéru, 9 rokov bude v júni. od 6 rokov začali prsia rásť, bradavky začali klesať atď. Vrhol som sa na endokrinológa (pozn. Esno, to bolo v Moskve), skontrolovali, povedali - áno, čoskoro, ale nič, čo by ste mohli urobiť - počkajte na menštruáciu. tiež, ako vždy, známi), skontrolovali, urobili ultrazvuk - muzy, povedali - vo všetkom je podľa veku - rozdelená matka .. ale.

hrudníka. slizovanie - hrudníkové slizovanie

dievčatá, ktoré v ktorej dobe hrudník začal slizovať? Posledné dva dni som bol trýznený: všetky tričká (dobre, domáce) boli natreté, dnes ráno som si položil ruku nabok, rozdrvil moju hruď rukou - nalial sa! Nemôžem to povedať inak: (už som mal šiesty mesiac (25. týždeň), ako som niekde počul, že je to šiesty mesiac, ktorý začína, ale nemyslel som si to tak ostro. s chladnou? teplota vyskočila až 38 minút, sotva srazil dole včera - myslím, že by to mohlo byť.

Montáž výrobku

 1. Pripravte vnútornú vrstvu. Materiál niekoľkokrát preložte a prišite okolo okrajov.
 2. Vnútornú vrstvu pripojte k spodnej časti, pričom jedna strana zostane nezasunutá.
 3. Samonosné tesnenie dopadá von a len potom je zostávajúca strana prišitá.
 4. Môžete pripojiť tlačidlo, šiť stuhy, struny.

Čo sa stalo predtým?

V rôznych časoch ženy v rôznych krajinách používali rôzne materiály ako podložky. To boli papierové obrúsky, plátno, vlna, papyrus. V stredoveku v Európe ženy jednoducho zastrčili spodnú bielizeň medzi nohy, čím chránili vrchný odev pred kontaminovaným oblečením.

V skutočnosti, tesnenie je vata, ktorá je zabalená v gáze, čo zaisťuje integritu štruktúry, ale vata slúžila ako materiál absorbujúci vlhkosť. V moderných tesneniach však vznikla špeciálna vrstva, ktorá nahradila vatu, ktorá je schopná absorbovať krv efektívnejšie.

Okrem gázy, ženy v rôznych časoch používa tkaniny rezy, a používa ich opakovane, mazanie podľa potreby. Je zrejmé, že tento postup nie je možné nazvať príjemným a materiál je ideálne čistý a hygienický, ale je to lepšie ako nič.

Ďalšou možnosťou, ktorá sa môže zdať viac ako čudná, je použitie machových podložiek.

V súčasnosti je výber hygienických výrobkov pre kritické dni veľmi veľký, líšia sa tvarom, hrúbkou náteru, čo umožňuje ženám vybrať si pre seba tú najlepšiu voľbu so zameraním predovšetkým na intenzitu menštruačného cyklu.

Môžete to urobiť sám?

Niekedy sú také situácie, že kritické dni začali skoro, a nie je tam žiadna výplň. V takýchto prípadoch môžete využiť skúsenosti z minulých generácií a urobiť si hygienický prostriedok. Každá žena vie, aký druh má, ako aj aké funkcie by mala vykonávať. Po prvé, hygienický produkt musí dobre absorbovať vlhkosť a nedráždi pokožku, preto by mala byť pre hornú vrstvu použitá prírodná tkanina, ktorá dobre prechádza vzduchom.

Tesnenie pozostáva z niekoľkých vrstiev:

 • Vrchná vrstva Ak chcete, môžete si vziať také prírodné materiály: bavlna (najobľúbenejšia možnosť, má mäkký povrch), plyš, dres, zamat, froté látky. Tiež vhodný ako syntetický materiál ako rúno.
 • Absorpčná vložka. Výber materiálu závisí od toho, aká hustota by mala byť. Najlepšie možnosti: úplet, konopný materiál, bambusový materiál, mikrovlákno. Ale také materiály, akrylová plsť, polárne fleece je lepšie nepoužívať, pretože absorbujú vlhkosť zle.
 • Spodná vrstva Táto vrstva neprechádza vlhkosťou, ale nemôžete to urobiť. Pre spodnú časť tesnenia môžete použiť bavlnu, flanel, velveteen, syntetické rúno.

Teraz na internete nájdete aj vzory a workshopy o výrobe, ako aj odporúčania týkajúce sa použitých materiálov.

Najjednoduchšou možnosťou je vziať vatu a zabaliť ju gázou alebo bavlneným materiálom, a šiť celofán na klin. Podložka samotná nie je šitá, a tak, že sa nepohybuje, môžete ju pripevniť kolíkom.

Aké improvizované prostriedky sa môžu stať alternatívou?

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si žena vyberie, je veľmi dôležité, aby hygienické výrobky boli čisté, pretože budú v priamom kontakte s genitáliami.

Ak náhle nastali kritické dni (menštruácia začala o niekoľko dní skôr, ako sa očakávalo), môžete použiť toaletný papier, ktorý je zložený v niekoľkých vrstvách, s vreckovkou alebo obrúskom. Môžete tiež použiť čistú handričku alebo vatu v ovinutí.

Každá matka, ktorá povedala svojej dcére o menštruácii, by mala vysvetliť, že ak náhle začnú kritické dni v škole a nie sú tam žiadne tesnenia, nemala by váhať pristúpiť k učiteľovi alebo zdravotnej sestre a vysvetliť situáciu, že nie je nič hanebné. A ešte lepšie, dievča v portfóliu vždy malo tesnenie.

Ako sa líši od tampónov?

Po prvé, silikón je hypoalergénny, čo znamená, že aj keď máte alergiu, môžete bezpečne použiť pohár a nebojte sa podráždenia. Po druhé, čiapočka neabsorbuje kvapalinu, ale udržuje ju, rovnako ako pohár (preto sa to nazývalo).

Po tretie, má oveľa väčšiu kapacitu (približne 30 ml oproti 18 ml na tampóne).

A misa je oveľa bezpečnejšia ako tampony, pretože nevysušuje povrch pošvy a nemôže spôsobiť syndróm toxického šoku (vážny stav tela, ktorý sa môže vyskytnúť, ak nevytiahnete tampon v čase, v najakútnejších prípadoch môže viesť k smrti). Tam je ďalší rozdiel: čiapky môžu byť použité opakovane a výrazne ušetriť peniaze.

Ako si vybrať veľkosť čiapky?

Pre prvé roky používania je lepšie mať mäkší model s najmenšou veľkosťou. Potom, keď sa prispôsobíte, môžete si vybrať pre seba chuť na ústa. Zamerajte sa na to, aký druh zachytenia vám bude viac vyhovovať.

Pre začiatok si môžete vyskúšať klasickú misku s chvostom.

Ako používať misku?

Po prvé, uistite sa, že si umyte ruky a uistite sa, že vaša misa je čistá. Preložte ho na polovicu tak, aby sa písmeno U otočilo, aby ste mali nohy pohodlnejšie, relaxujte a vložte ich do pošvy tak, ako vložíte tampón. Samotná misa sa vo vnútri narovná.

Layfkhak: ak je pre vás ťažké vstúpiť do misy, skúste ju navlhčiť čistou vodou alebo lubrikačným prostriedkom na báze vody.

Ak necítite nepríjemné pocity, urobili ste všetko správne!

Ako sa o ňu starať?

Ľahšie ako kaktusy bowl Misku dobre umyte pod tečúcou vodou alebo intímnou hygienou, ktorá vám vyhovuje, a medzi cyklami, dobre ju uvarte v hrnci na päť až desať minút a dajte ju do umývateľného vrecka z prírodnej tkaniny.

Pin
Send
Share
Send
Send