Vitálny

Ako urobiť tampon doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Na liečbu mnohých gynekologických ochorení sa lokálna liečba používa ako dodatočná a niekedy základná metóda. Ak chcete dostať potrebné drogy do vagíny a zostať tam určitý čas, potrebujete hygienický nástroj, ktorý si ho vezme tam. Ženy používajú na tento zavlažovanie, douching, ale častejšie domáce tampóny. Prostriedky určené na kritické dni nie je možné nahradiť. Absorbujú tekutinu, zatiaľ čo liečba by mala zabrániť. Naopak, pri mesačnom používaní tampónov vyrobených nezávisle, je to nepraktické. V kritických dňoch nebudú schopní poskytnúť primeranú hygienu a pohodlie.

Prečítajte si tento článok.

To, čo potrebujete urobiť tampon, urob si sám

Vzhľadom na to, že sú určené na vloženie do vagíny, pri výrobe takéhoto činidla musí byť zaistená úplná sterilita. Inak nie je možné vylúčiť požitie cudzích mikroorganizmov, ktoré túto chorobu ešte zhoršia. Vaginálna sliznica je veľmi citlivá na baktérie. Je tiež dôležité, aby to bola cesta k ženským vnútorným orgánom.

Okrem potrebných materiálov, z ktorých sa má tampón vyrobiť, je potrebné pripraviť:

 • Sterilné rukavice. Kúpia sa v lekárni a tie, ktoré zvyčajne používajú gynekológovia na kontrolu pacientov, by sa mali obrátiť na lekárnika.
 • nožnice,
 • Silná niť
 • Dezinfekčný roztok. To môže byť lekársky alkohol alebo jeden z mnohých nástrojov, ktoré sa používajú na utieranie kože pred injekciou.

Pred otvorením obalu rukavicami, surovinami je potrebné dôkladne umyť mydlom a vodou. A nerobte nejaké domáce tampony naraz. Pre každé použitie je potrebný čerstvo pripravený hygienický výrobok, inak nebude možné pozorovať sterilitu.

Čo sú to tampony vyrobené ručne?

Pre terapeutické tampóny používajte mäkké materiály, ktoré môžu držať liek na povrchu fondov. Je tiež nevyhnutné, aby sa mohol vložiť do pošvy, bez toho, aby došlo k výraznému nepohodliu. Rozlišovanie materiálu rozdeľuje tieto prostriedky na:

 • Gáza alebo obväz,
 • Bavlnené gázy.

Tampóny z gázy alebo obväzu

Predtým, ako začnete robiť tampon, musíte dezinfikovať nožnice a niť, ktorá sa pre neho stane čistým rukám. Ak použijete nástroj na krátky čas, môžete bez neho urobiť. Potom by mala byť gázová vložka vyrobená dostatočne dlho, aby sa po použití dala ľahko odstrániť ťahom za špičku.

Pre jednu látku stačí 70 cm obväzu. Skladá sa tak, že hrany rezu sú vo vnútri. Toto je nevyhnutné z dôvodu bezpečnosti, inak môžu jednotlivé vlákna zostať v pošve. Tampon by mal byť vo forme dlhej, hustej trubice. Po prvé, gáza je zložená v niekoľkých vrstvách na dĺžku, potom na šírku. Bezprostredne po otočení sa tampon nasiakne liekom a vloží sa do vagíny.

Na uľahčenie tohto procesu môžete do stredu zabaliť guľôčkové pero. Predtým sa musí dezinfikovať a uzavrieť tak, aby sa dala ľahko odstrániť hneď po zavedení finančných prostriedkov.

Je lepšie vyrobiť tampon z bandáže potrebnej na dlhodobé použitie, napríklad cez noc alebo niekoľko hodín, ale so sacím závitom. V tomto prípade bude materiál potrebovať menej. Skladá sa pevne, závit je pevne pripevnený na konci rúrky. Vatový tampón sa vkladá tak, aby zostal vonku.

Bavlnené gázové tampóny

Pre taký nástroj s dĺžkou 15 - 20 cm je potrebný prúžok gázy, po odrezaní je potrebné odobrať vatový tampón s priemerom 2-3 cm, dôležité sú rozmery, pretože príliš veľký tampón nie je možné viesť a malý nie je dostatočný na podanie lieku.

Obväz je zložený na polovicu, vnútri je vložená bavlnená loptička. Rezané hrany materiálu by mali byť len na špičke nástroja. Tampon vyrobený z bavlny a obväzu má vzhľad malého vrecka, pevne zviazaného výfukovým závitom.

Keď sa na liečbu používajú tampony

Niekedy sa tieto nástroje používajú na odovzdanie moču na výskum, ak nie je po ruke žiadny hygienický tampón. To je nevyhnutné, aby sa vaginálne sekréty nedostali do materiálu. Ale častejšie sú domáce výrobky potrebné na terapeutické účely:

 • Terapia adnexitídy, cervicitídy, kolpitídy, parametritídy. V takomto prípade sa často používa špeciálne bahno, ktoré nenamáča celý tampón, ale vatový tampón. Začína pracovať pod vplyvom tepla, rozširovaním krvných ciev a zvyšovaním krvného zásobovania tkanív,
 • Likvidácia zápalových ochorení, ako aj pooperačné uzdravenie. Využíva aloe, propolis, iné lekárske a ľudové prostriedky,
 • Obnovenie normálnej vaginálnej mikroflóry. K tomu použite tampony so sódou z drozdu. Na impregnáciu potrebného zloženia 1 lyžičky a pohára ochladenej prevarenej vody. Po prvé, vonkajšie genitálie a vstup do vagíny sa trie vatovými tampónmi v troch krokoch. Potom je posledný tampón ošetrený orgánom zvnútra. Ak je vložený do pošvy, potom nie dlhšie ako 5 minút. Soda je pomerne agresívne prostredie, ktoré pri nesprávnom používaní môže spôsobiť suchosť sliznice a zvýšiť symptómy drozd. Týmto spôsobom môžete byť počas týždňa ošetrení 2-krát denne. Roztok sódy, používaný vaginálne s tamponom, aktívne bojuje s hubou. Pomôže vyrovnať sa s najnepríjemnejšími príznakmi ochorenia.

Používanie tampónov, ktoré sami vyrobíte, nie je najpríjemnejšia liečba. Ale v niektorých prípadoch môže významne skrátiť trvanie ochorenia a niekedy je to jednoducho nevyhnutné. Ale vždy pred použitím tejto metódy by ste sa mali poradiť s gynekológom. Existujú kontraindikácie.

Ako urobiť lekárske tampóny doma?

Existuje mnoho populárnych receptov na liečbu chorôb žien, ktoré sú časovo testované a milióny žien z celého sveta. Prírodné produkty boli vždy populárnejšie a bezpečnejšie a dnes sa čoraz viac usilujeme o prírodné a prírodné. Teraz budeme hovoriť o takomto spoločnom probléme ako zápal vaječníkov, ktorý vzniká v dôsledku neúplne liečeného „intímneho chladu“ alebo infekcie. Použitie domácich lekárskych tampónov bude užitočné v akomkoľvek štádiu ochorenia.

Bylinné infúzne tampóny

Urobiť lekárske tampóny je pomerne jednoduché. Musíte si kúpiť bežné ženské hygienické tampóny. Bylinková kolekcia: dubová kôra, harmanček, šalvia, slama.

Príprava - dve polievkové lyžice zberu byliniek variť v jednom litri vriacej vody. Liberálne namočte tampon, vložte do vagíny. Je lepšie urobiť tento postup v noci.

Pečieme jednu cibuľu v rúre, šupku a kaše do kaše. Výslednú sterilnú gázu zabaľte do jedinej vrstvy, otočením chvosta tak, aby sa získal mini tampón. Tento postup tiež poskytne najlepší účinok v noci. Odporúčaný priebeh liečby je 1 mesiac.

Rozdrvte 100 gramov Bergenia, potom ho naplňte jedným litrom vriacej vody. Nechajte stáť 6-8 hodín. Potom ponorte tampon s výslednou tinktúrou. Odporúčaný priebeh liečby je tri týždne.

Beat bielej kapusty list dobre, tak, že začne šťavu. Plachtu zabaľte do jednej vrstvy sterilnej gázy, navinúť tampon. Výsledný tampon ponechajte v noci. Obmedzenia používania tejto metódy - č.

Zmiešajte rovnaké dávky kapustovej šťavy a aloe. Namočte tampón v hojnom množstve a vstupujte do vagíny po dobu 2 hodín. Odporúčaný kurz je dva týždne.

V rovnakých dieloch premiešajte aloe džús a med. Namočený tampón vstreknite cez noc. Zvyšok môže byť zložený v sklenenej miske a ponechaný v chladničke. Aloe musí byť staršia ako tri roky. Odporúčaný priebeh liečby je 2 týždne.

Rozpustite jednu lyžičku rozdrveného propolisu v 100 ml vody, zahrejte ju, ale nie varte. Výslednú kompozíciu zabaľte na pomalé ochladzovanie, keď dosiahne izbovú teplotu, premiešajte propolis so 100 ml medu. Odporúčaný kurz je mesiac.

Zabaliť malý kúsok fleecu do kravaty, aby lopta dopadla a nechala chvosty. a vložte ich do sterilných rukavíc. Lepšie domáce, nie skladovať. Prirodzene máčané v rakytníku a v noci

Odoberá sa kus prírodného, ​​dobre spracovaného cukru. Je umiestnený na širokej bandážovej páske dlhej asi 40 cm, obväz obtočíme tak, aby sa ukázalo, že je klobása s medovou guľou. Zviazame šnúrku (možno vyrobiť z obväzu). Tento tampón vložíme do vagíny tak hlboko, ako je to len možné, ale nechávame niť, ktorá vyčnieva von (aby sme ľahko odstránili tampón). Tampón uchovávajte 2 hodiny vo vnútri. Odporúča sa vložiť podložku na nohavičky, pretože med oneskoruje veľa tekutiny (prítomnosť, ktorá znamená, že nástroj funguje a vytiahne všetky hlieny zo zapáleného orgánu). A tak každý deň po dobu 10 dní.

Ako urobiť tampon pre gynekológiu?

Dnes je pomerne často na liečbu rôznych druhov ženských ochorení v gynekológii pomocou tampónov. Mnohé ženy, ktoré počuli o svojich liečivých vlastnostiach, sa chcú pokúsiť vyriešiť svoje gynekologické problémy. Prvá otázka, ktorá vyvstáva v tomto prípade: "Ako urobiť tampon pre gynekológiu na vlastnú päsť?".

Ako urobiť tampon?

V závislosti od materiálu, z ktorého môžete vyrobiť tampón, sú rozdelené na gázu a bavlnu.

Prvá je vyrobená zo sterilného obväzu. Pri výrobe najlepších sterilných rukavíc. Nožnice, ktoré rozrezajú obväz, je lepšie liečiť dezinfekčným prostriedkom.

 1. Z obväzu odrezať malý prúžok, ktorého dĺžka by nemala presiahnuť 15-20 cm.
 2. Potom vezmú vatu navinutú do guľôčky, ktorá je umiestnená medzi vrstvami obojstranného obväzu.
 3. Konce gázy sú spojené dohromady pomocou dezinfikovanej nite. Špička nite je ponechaná, aby bolo možné ľahko odstrániť tampón.
 4. Pred priamym použitím sa tampón navlhčí liekom, ktorý predpísal gynekológ.

V závislosti na chorobe, jej povahe, rôzne typy tampónov sa používajú v gynekológii na liečbu.

 1. Bahenné tampóny sa používajú v gynekológii na liečenie chronických ochorení, ktoré môžu zahŕňať: parametritis, adnexitis. cervicitída, kolpitída. Ako viete, nečistoty majú súčasne tepelný a chemický účinok na telo. Na výrobu takého tampónu aplikujte terapeutické bahno, ktoré je impregnované bavlnenou guľou, umiestnenou vo vnútri tamponu vyrobeného samostatne. Nečistoty prispievajú k expanzii krvných ciev, čo zvyšuje prietok krvi do orgánu, čím zlepšuje trofizmus tkanív, čo vedie k ich rýchlemu zotaveniu.
 2. Aplikácia gynekologických tampónov s aloe, žena sa môže zachrániť z rôznych druhov zápalových procesov reprodukčného systému. Napríklad sa často používa v gynekológii na stav, ako je zápal pošvy, ako protizápalový tampón.
 3. Často v gynekológii s použitím propolisových tampónov. Majú vlastnosti hojenia rán, vďaka čomu sa často používajú pri regenerácii ženy po operácii. Propolis. Rovnako ako jeho deriváty, je široko používaný na liečbu chorôb, ako je cystitída, trichomoniáza, erózia maternice, chlamýdie a ďalšie.

Biopsia maternice je hrozný a bolestivý zákrok, ale v skutočnosti ide o bežnú diagnostickú operáciu. Pozrite sa, aké choroby sú predpísané pre túto analýzu a pochopíte, že to nestojí za odmietnutie.

Dimexid - riešenie, ktoré sa úspešne používa v kozmetike, najmä v medicíne av gynekológii. V akých prípadoch je Dimexide užitočný pre ženy a ako ho používať správne - zvážte indikácie a kontraindikácie.

V normálnom stave maternice by žena nemala mať žiadne tekutiny. Výnimkou je obdobie po ovulácii. Ak sa tekutina v maternici nachádza v inom čase, stojí za to hľadať, odkiaľ pochádza.

Pozitívny účinok pijavíc na telo už lekári dokázali. Stimulácia imunity, ktorá nastáva, keď je enzým pijavice vložený do ľudskej krvi, normalizuje všetky orgány a systémy, najmä pozdĺž gynekologickej línie.

Ako by mal vyzerať tampón

Každý vie, ako vyzerá hygienický tampón, ktorý by mal byť použitý počas kritických dní. Nástroj má na jednej strane podlhovastý valcový tvar s ostrým koncom, na druhej lano. Lekárske tampóny majú mierne odlišný vzhľad, použitý materiál je rovnaký. Nástroj vyzerá ako malá guľa s chvostom. Vo vnútri môže byť liek. Materiál na výrobu - lisovaná vata alebo podobná syntetická náhrada. Veľkosť a tvar prostriedkov sa vyberajú podľa anatómie vagíny. Tampon by sa mal ľahko dostať dovnútra, byť nejakú dobu v pošve, bez toho, aby to spôsobilo nepríjemné pocity. Po použití sa dá ľahko odstrániť. Ak chcete začať robiť tampon vlastnými rukami, musíte sa zamerať na parametre hotových podobných nástrojov. Všetko, čo je potrebné na výrobu tampónov: t

Forma sa vyberie na základe lieku, ktorý sa musí použiť. Ak je umiestnený vo vnútri tamponu, je lepšie vyrobiť vatový tampón a zabaliť ho gázou. Ak sa uvažuje o namočení domácich tampónov v lieku - je vhodné, podlhovasté aj okrúhle.

Čo musíte urobiť tampony

Tampon je hygienická, ktorá sa hodí do vagíny. Musí byť sterilný. Materiál: vata, obväz, gáza sa používajú len nové. Nožnice a iné zariadenia, ktoré sú potrebné na výrobu tampónov, sterilizované vo varenej vode alebo utierané alkoholom. Umyte si ruky alebo noste sterilné rukavice. V takýchto podmienkach pripravte tampón na liečbu gynekologických ochorení. Hotové domáce tampóny sa vkladajú do nového plastového vrecka. Môžete požiadať podľa potreby. Urobte to niekoľko dní alebo celý priebeh liečby. Nepoužívajte viac ako 10 hodín. Aplikujte podľa pokynov lekára.

Pri výrobe je potrebné vziať do úvahy, že vlna má schopnosť expandovať, keď vlhkosť vstupuje do vagíny. Aby sa tomu zabránilo, je pevne zabalená, zviazaná niťou. Špička domácich tampónov by mala presahovať vagínu. Ak nie je, dostanete nástroj bude problematické.

Domáce valcové tampóny

Výroba nástroja netrvá dlhšie ako 10 minút. Nasledujúci bude za 5 minút. Materiály: nožnice, niť, vata, gáza. Tampon sa získa ako hygienická vec, ktorá sa má používať počas menštruácie.

 1. Je potrebné odtrhnúť kúsok bavlny takej veľkosti, že keď je pevne zložená, valec bude vyzerať ako obyčajný tampón z obchodu.
 2. Otočte bavlnu a zabaľte niť. Môžete použiť obvyklé vlákno.
 3. Táto vata sa nedostala von, nevydržala v rôznych smeroch. Bavlnený tampón omotaný gázou. Namiesto toho môžete použiť obväz. Konce musia byť narezané na 2 kusy. Kravatu na základni. Táto časť tampónu bude mimo.

Liečte liekmi, vstupujte do vagíny. Ak domáce tampóny nespôsobujú nepohodlie, necítite sa pri pohybe - všetko sa robí správne. Po použití sa odstráni na konci obväzu, ktorý je vonku.

Domáce Bandage Tampon

Zo sterilného obväzu je potrebné odrezať prúžok s dĺžkou 20 cm a navinúť vatový tampón s priemerom 3 cm, ktorý by mal byť ošetrený alkoholom. To je všetok materiál, ktorý je potrebný na výrobu tampónov. Zložte obväz na polovicu. Medzi vrstvy umiestnite vatový tampón. No stiahnite obväz na základni. Niť kravatu. Vytvorte okrúhly tampón na ošetrenie.

Na prvý pohľad nič zložité. Ale internet je plný informácií, keď sa ženy sťažujú, že nemôžu vložiť hotový tampón do pošvy. V tomto prípade by ste mali venovať pozornosť takýmto chvíľam. Existujú 3 dôvody na to: buď nástroj sa ukázal byť príliš objemný, alebo lopta bavlny bola slabá, alebo tampon bol zle vytvorený, keď bola niť fixovaná. Ak liečba zahŕňa zavedenie lieku do tampónu, vata sa ošetrí liečivom, potom sa obalí obväzom.

Existuje ďalšia možnosť pre rýchlu výrobu. Ceruzka je obalená pásikom obväzu, špička je vľavo. Dajte mu liek. V tomto prípade vložte tampón do pošvy spolu s ceruzkou. Potom sa musí starostlivo odstrániť. Tampon obväzu zostáva vo vnútri. Namiesto ceruzky môžete použiť aplikátor zo zakúpených hygienických výrobkov. Dajte do vagíny bude jednoduchšie.

Materiály na výrobu

Ak je to žiaduce, každá žena doma môže urobiť tampon vlastnými rukami. Na začiatok stojí za zmienku, že tento hygienický výrobok je umiestnený priamo vo vagíne, takže všetky použité materiály by mali byť nové.

Перед тем как сделать тампон также стоит обработать кипятком или спиртом все инструменты, которые будут использоваться в работе. Руки также обязательно нужно помыть и при возможности надеть перчатки.

Чтобы изготовить марлевый тампон стоит подготовить такие материалы:

За один раз можно сделать сразу несколько штук. V tomto prípade by sa tampóny mali skladovať v novom vrecku alebo nádobe s vekom, aby sa zabránilo kontaminácii a usadzovaniu prachu.

Výroba tampónu na základe obväzu alebo gázy

Predtým, ako urobíte tampón, musíte si umyť ruky a tiež ich liečiť špeciálnym roztokom na dezinfekciu. Alternatívou je použitie sterilných rukavíc. Potom je dôležité spracovať nástroje, s ktorými bude práca vykonaná.

V prípade, že sa tampony budú používať niekoľko hodín, nie je potrebné ich vykonávať s výfukovým závitom. Aby ste to urobili, nakrájajte kúsok obväzu strednej dĺžky, stačí 40-50 cm, mal by byť zvinutý tak, aby vlákna boli vo vnútri. To je potrebné na zvýšenie bezpečnosti, takže po vytiahnutí do pošvy nič nezostane. Z gázy je výrobok vyrobený rovnako.

Takto vyrobený tampon sa následne lubrikuje liečivom a vstrekne do vagíny. Na zlepšenie jednoduchosti podávania je prípustné použiť bežné pero, ktoré sa musí vopred dezinfikovať.

Ako vyrobiť tampony s bavlnou a obväzom

Gynekologický tampón tohto typu môže byť vyrobený so špeciálnym sacím závitom. Tento typ sa používa, ak má byť vo vnútri vagíny počas celej noci. Pre výrobu tejto možnosti musíte pripraviť pásik dĺžky bandáže 15-25 cm a vyrobiť vatový tampón s priemerom maximálne tri centimetre. Ak bude veľkosť bavlnenej loptičky väčšia, tampón, ktorý sa vloží do vagíny, bude oveľa ťažší.

Výsledná bavlnená guľôčka by mala byť pevne spojená s výfukovým závitom a navonok sa podobať vrecku. Vďaka vláknu je ľahké ho odstrániť aj v prípade, že sa celý večer vznášal vo vnútri.

Tampon pre domácnosť sa môže používať doma aj v zdravotníckych zariadeniach. V gynekológii, produkty tohto druhu môžete využiť na mnohé účely.

Zbavte sa zápalu pomôže vatový tampón namočený v aloe šťavy, propolis alebo inými prostriedkami. Sódový roztok môže obnoviť vaginálnu mikroflóru, čo je obzvlášť dôležité počas drozdu.

 1. V prvom rade je potrebné pripraviť roztok: 1 lyžičku sódy na 250 ml prevarenej studenej vody.
 2. Pred vložením tampónu do vnútra je potrebné dobre utrieť vonkajšiu genitáliu a potom vložiť navlhčený tampón.

Je prípustné udržiavať prípravok v interiéri po dobu až 5 minút a nič viac, čo je spôsobené tým, že sóda je skôr agresívne činidlo, s dlhodobým kontaktom s vaginálnou sliznicou schopnou spôsobiť jeho suchosť a situáciu len zhoršiť.

Vykonajte takú liečbu cervicitídy a kolpitídy, ako aj parametritídy. Zároveň používajte špeciálny druh nečistôt. Nanáša sa na samotný tampón, ale na vatový tampón, ktorý je na vrchu obalený sterilným obväzom. Terapeutický účinok sa dosahuje pod vplyvom telesnej teploty. Hlavným cieľom je rozšíriť krvné cievy a zlepšiť krvný obeh.

Užívanie drog

Použitie tampónov ručne sa môže používať nielen v kombinácii s tradičnou liečbou. Používajú sa v zdravotníckych zariadeniach, s ich pomocou v gynekológii sa liečia rôzne ochorenia.

Levomekol sa aplikuje na tampón a vloží sa do pošvy počas pooperačného obdobia na lepšie hojenie a odsávanie stehov. Na vnútorné podanie sa na tampón nemá aplikovať viac ako 5 ml. Za deň sa musí použiť len raz. V tomto prípade liečba pokračuje 10 dní.

Dimexid sa používa v prípade, že zápal začal alebo baktérie boli zistené v testoch. Tento liek sa vloží do pošvy tampónom na zápal maternice. Náradie používajte len po predpísaní, dávkovanie je nutné dôsledne dodržiavať a riadne ho riediť. Tampon sa najčastejšie umiestňuje v noci, takéto postupy sa musia vykonávať 7-10 dní.

Troxevasin sa používa na posilnenie stien všetkých ciev a normalizáciu prietoku krvi. Zavedenie lieku do pošvy je tiež vhodné použiť tampon, vyrobený ručne.

Tampon s Vishnevsky masťou v gynekológii sa používa na rôzne ochorenia. Takéto liečenie je vynikajúce pre eróziu, drozd a endometriózu. Masť má priaznivý účinok pri liečbe zápalových procesov.

Bez ohľadu na zvolený liek sa spôsob použitia tamponu z obväzu alebo gázy nemení. Hlavnou vecou je správne pozorovať vymenovanie ošetrujúceho lekára a získať prvé pozitívne výsledky v krátkom časovom období. Za zmienku tiež stojí, že výroba gázových tampónov vyžaduje málo času a peňazí, takže sú dostupné pre každú ženu.

Pozrite si video: Pondělí pro Planetu - Recyklace oblečení: DIY odličovací tamponky, toaletní ubrousky . u200d (August 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send