Zdravie

Prečo vzniká Serosometer a o čom je všetko?

Pin
Send
Share
Send
Send


Serosometer v menopauze je akumulácia seróznej tekutiny v dutine maternice. Vyskytuje sa u 40% žien v období po menopauze, keď reprodukčná funkcia ustupuje.

Pri postmenopauze sa v dôsledku hormonálnej zmeny sliznica maternice stáva tenšou, menej elastickou a jej regeneračné vlastnosti sa znižujú. Reprodukčný systém postupne prestáva fungovať, menštruácia je zriedka alebo úplne zastavená. V dôsledku týchto procesov v tele sa maternica neodstráni od endometria a hlienu. Tekutina v maternici po menopauze zostáva, čo vedie k stagnácii.

Serosometer nie je komplikáciou menopauzy. Táto patológia sa vyvíja s vážnejšími ochoreniami reprodukčného systému a môže sa vyskytnúť aj u žien v mladom veku.

Dôsledky serosometrov sú dosť závažné. Jedným z nich je serozocervix. Ide o zápal, ktorý sa vyskytuje v dôsledku zúženia krčka maternice. Postmenopauzálny serozocervix často vyžaduje chirurgický zákrok. Nahromadená kvapalina môže dosiahnuť úroveň 6 mm, čo je nebezpečné pre zdravie ženy. Existuje vysoké riziko proliferácie rakovinových buniek.

Normálne a patologické rozmery maternice

Preťaženie krčka maternice ovplyvňuje akumuláciu tekutiny v maternici. Jeho šírka u žien v reprodukčnom veku dosahuje 7-8 mm. Pri prechode sa priechod zužuje, veľkosť zostáva 3-5 mm. Pri raste tkanív sa kanál zužuje ešte viac.

Maternica so serosometrom sa môže zväčšiť až do 8. mesiaca tehotenstva. Hoci prípustná rýchlosť je:

 • šírka maternice - 7 mm
 • dĺžka maternice - 6 cm.

Tekutina v nižšom priestore vedie k tomu, že anteroposteriorná veľkosť maternice viackrát prevyšuje rýchlosť 4 cm.

Prečo sa objavuje patológia?

Serosometer uterus v menopauze sa objavuje z nasledujúcich hlavných dôvodov:

 • zúženie krčka maternice,
 • atrofia výstelky maternice,
 • zmena pH vagíny,
 • absencia menštruácie.

Všetky tieto zmeny sa vyskytujú na pozadí hormonálnych zmien spôsobených menopauzou.

Rýchlosť akumulácie seróznej tekutiny a rozvoj komplikácií ovplyvňuje životný štýl ženy a zlé návyky. Ak žena fajčí alebo konzumuje alkohol, tieto závislosti prispievajú k rozvoju zápalu reprodukčných orgánov a narušujú ich fungovanie.

Okrem týchto faktorov je vývoj patológie v menopauze ovplyvnený nasledujúcimi faktormi:

 • nízka fyzická aktivita, ktorá vedie k zvýšeniu nerovnováhy hormónov,
 • použitie tukových potravín, čo vedie k ešte väčším metabolickým poruchám,
 • zranenia vagíny, promiskuitný sexuálny život,
 • gynekologické ochorenia, ako napríklad ovariálna cysta, polypy, endometrióza alebo fibroma,
 • zápalové a infekčné ochorenia genitourinárneho systému,
 • užívanie hormonálnych liekov bez lekárskeho predpisu.

Všetky tieto faktory len zvyšujú negatívne prejavy menopauzy.

Prúdenie tekutiny do dutiny maternice môže spôsobiť neúspešnú operáciu, napríklad laparoskopiu alebo endoskopiu.

Symptómy serosometrov

Patológia sa prejavuje vo všetkých z nich rôznymi spôsobmi. Niekedy je maternica naplnená seróznou tekutinou, takže sa deformuje brušná dutina. Možno si myslíte, že žena očakáva dieťa.

Existujú aj iné príznaky, ktoré môžete o patológii odhadnúť, a to:

 • bolesť v dolnej časti brucha, ktorá sa objavuje pravidelne,
 • nezvyčajný šedivý vodný výtok s nepríjemným zápachom,
 • bolestivé močenie,
 • slabosť
 • neprimerané výkyvy telesnej teploty,
 • nepohodlie počas pohlavného styku, okrem suchosti, bolesti,
 • zlyhanie menštruačného cyklu, mesačná bolestivosť, odtok krvi, tekutina zmiešaná s zrazeninami a hlienom.

Symptómy serosometrov sa môžu zamieňať so všeobecným zhoršením zdravia počas menopauzy, až kým žena nezačne zvyšovať objem žalúdka.

K vážnemu výtoku dochádza, keď je maternica silne naplnená tekutinou.

Patologická diagnostika

Príznaky serosometrov by mali byť dôvodom na návštevu nemocnice. Pomocou palpácie brucha sa zistia nádory. Najdôležitejšou metódou vyšetrenia serosometrov je ultrazvuk.

S ním môžete presne určiť veľkosť maternice, krčka maternice, trubíc a vaječníkov, ako aj zistiť závažnosť patológie. Okrem ultrazvukovej diagnostiky obsahuje nasledovné postupy:

 • všeobecnú analýzu krvi a moču
 • krv pre nádorové markery a hormóny,
 • vaginálny náter.

Môžu sa vyžadovať ďalšie testy v závislosti od prítomnosti chorôb reprodukčného systému.

Liečba serosometrom

Hlavnou metódou liečby serosometrov je chirurgický zákrok. Existujú dva hlavné typy chirurgických zákrokov:

 1. Odstránenie tekutiny cez rez brušnej dutiny. Výhody tejto operácie spočívajú v tom, že je možné odstrániť tak tekuté, ako aj iné patologické neoplazmy, napríklad myómy. Po zákroku žena podstúpi dlhú rehabilitačnú procedúru, ktorá zahŕňa užívanie protizápalových liekov.
 2. Laparoskopia. Tento typ intervencie je benígnejší ako ten predchádzajúci, ale pravdepodobnosť komplikácií je oveľa vyššia. Po operácii je potrebná aj antibakteriálna a protizápalová liečba.

Liečba postmenopauzálneho serosometra je účinnejšia, pretože reprodukčný systém úplne prestáva fungovať. Terapia je často zameraná nielen na čerpanie tekutiny z maternice, ale aj na odstránenie príčiny jej akumulácie. V počiatočných štádiách sú pri absencii komplikácií účinné fytoterapie a lieky.

Liečba liekmi

Terapia zahŕňa použitie niekoľkých skupín liekov:

 1. Antibiotiká. Na bakteriálne infekcie sú predpísané Cefazolin a Ornidazol.
 2. Protizápalové lieky. Pomocou týchto liečiv je možné rozšíriť cervikálny kanál u žien po menopauze av dôsledku toho aj odtok seróznej tekutiny. Účinný "diklofenak" a "indometacín".
 3. To znamená zlepšenie krvného obehu, napríklad "Detraleks".

Okrem toho môže lekár predpísať vitamínové prípravky, ktoré obsahujú vitamíny B a C. Na kontrolu hormonálnych hladín sa používajú hormonálne látky vo forme sviečok. Dobre osvedčený "Ovestin".

Bylinná medicína

Liečba serozometra u postmenopauzálnych ľudových prostriedkov je účinná len vtedy, ak ochorenie nie je spôsobené vážnymi patológiami. Byliny znížia príznaky a pomôžu znížiť veľkosť serosometrov.

Účinné bylinky:

 1. Borovaya maternica. Používa sa na rôzne gynekologické ochorenia v 50 ml 1 krát denne. Pri 0,5 litroch vriacej vody vezmite 50 g trávy a trvajte 10 hodín.
 2. Harmanček. Používa sa ako protizápalové a antibakteriálne činidlo na douching.
 3. Aloe. Niekoľko listov sa rozdrví, pridá sa 50 g oleja a 2 lyžičky. med. 10 g pripravenej zmesi sa rozpustí v 250 ml mlieka a kvapalina sa vypije trikrát denne.

Priebeh liečby je od 10 do 25 dní. Potom sa kurz opakuje.

Ak normalizujete hormóny počas menopauzy, serosometer môže sám zmiznúť. Trvá to viac ako rok. Počas tohto obdobia musíte byť pozorovaný lekárom.

Predispozičné faktory

Serosometer: čo to je a ako sa liečiť? Akumulácia tekutiny môže prispieť k rôznym faktorom, klinické prejavy závisia od zloženia a množstva tekutiny. Nie vo všetkých prípadoch serosometer indikuje porušenie reprodukčného systému žien. Napríklad folikuly obsahujú tekutinu a keď ovulujú, zaplnia dutinu maternice. Po niekoľkých dňoch sa tekutina sama rozpustí, bez toho, aby to pre ženu spôsobilo nepríjemné pocity.

Nahromadená tekutina v dutine maternice musí byť vypudená cez kanál krčka maternice. Polypy, myomatózne uzliny, zúžená cervikálna dutina sa stávajú prekážkou prirodzeného odoberania tekutiny. Serosometre sa považujú za také mechanické príčiny. Kvapalina sa môže hromadiť po potrate alebo potrate. Zápalové procesy v panvových orgánoch, menopauze, sprevádzané hormonálnym rozrušením, môžu vyvolať serosometer.

Relevantné faktory sú:

 1. Zlé návyky. Fajčenie a alkohol podkopávajú imunitu žien, negatívne ovplyvňujú hormonálnu funkciu a vedú k predčasnému starnutiu reprodukčného systému.
 2. Chirurgický zákrok zanecháva v maternici jazvy a zrasty, čím sa vytvárajú podmienky pre akumuláciu akejkoľvek tajnej tekutiny.
 3. Nechránený sex, promiskuita, prenášanie infekčných chorôb.
 4. Dlhodobé užívanie hormonálnych liekov, prostredníctvom ktorých mnohé ženy zmierňujú menopauzálne syndrómy.
 5. Drogová závislosť.

Ako sa tekutina tvorí v maternici? Jeho sliznica obsahuje veľké množstvo glandulárnych štruktúr, ich funkciou je uvoľňovanie malého množstva seróznej tekutiny. V prípade zápalového procesu začnú žľazy aktívnejšie produkovať tekutinu, aby sa vymyla patogénna infekcia a zabránilo sa jej šíreniu. Z tohto dôvodu sa objavuje zápal so zvýšeným množstvom sekrétov.

Ak patogénna mikroflóra preniká do procesu, výtok sa stáva hnisavým. Ďalším zdrojom tekutiny v maternici je obehový systém. V zriedkavých prípadoch sa tekutina v maternici akumuluje v dôsledku mimomaternicového tehotenstva.

Počas diagnostických a terapeutických postupov môže dôjsť k poraneniu maternicového tkaniva. Z tohto dôvodu vytvárajú zrasty a jazvy, deformujúce maternicovú a krčnú dutinu podmienky pre akumuláciu tekutiny a krvi. Časté potraty menia štruktúru tkaniva maternice, čo vedie k zápalovým procesom, ktoré vyvolávajú akumuláciu tekutiny.

Symptomatické prejavy

 1. S hromadením tekutiny vo veľkom objeme sa zväčšuje veľkosť brucha.
 2. Vaginálny výtok, natretý v hnedej alebo sivej farbe, môže mať hnisavé alebo krvácanie.
 3. Kreslenie bolesti v dolnej časti brucha.
 4. Po fyzickej aktivite sa zvyšuje vaginálny výtok.
 5. Prítomnosť bohatých sekrétov po sexuálnom kontakte.
 6. Bolesť pri močení v dôsledku tlaku maternice na susedné orgány.
 7. Porušenie menštruačného cyklu. Menštruačný tok získava tekutú konzistenciu, zmiešanú s krvnými zrazeninami. Mesiac môže byť oneskorený alebo úplne chýbať.
 8. Teplota subfebrilu.
 9. Všeobecná slabosť a malátnosť.

Diagnóza serosometrie

Po vyšetrení môže gynekológ urobiť predbežnú diagnózu. Na objasnenie sú určené tieto štúdie: t

 1. Ultrazvuk močových orgánov (metóda špecifikuje echo štruktúru serosometrov, ich veľkosť a hustotu).
 2. Krv a moč na štúdium biochemického zloženia.
 3. Krvný test pre nádorový marker.
 4. Šmuhy na mikroflóre a pohlavných infekciách.
 5. Krvný test na hormóny.
 6. Dopplerova sonografia sa vykonáva na určenie indikátora prietoku krvi v artériách maternice.
 7. Intrauterinálna tekutina sa vyšetruje, aby sa určila taktika liečby.

Ženy vstupujúce do obdobia vyvrcholenia sú často konfrontované so serosometrom. Zníženie produkcie pohlavných hormónov so sebou prináša množstvo zmien v ženskom tele. Jednou z takýchto zmien je aj sérosometer v menopauze. Vzhľadom na absenciu menštruácie sa sliznica maternice neobnovuje, stáva sa menej pružnou a stráca svoju schopnosť zotaviť sa. Deformácia endocervikálneho kanála interferuje s normálnym odtokom tekutiny z dutiny maternice, čo vedie k tomu, že nahromadená tekutina zväčšuje veľkosť maternice. Serosometer v postmenopauzálnom období u žien je ohrozený vývojom benígnej a malígnej patológie. Preto by sa mala včas vykonať diagnostika a primeraná liečba. Nedostatok serosometrov liečby môže spôsobiť hnisavý proces, ktorý by mohol mať za následok nebezpečné následky.

Liečba patologického stavu

Pri serosometri je liečba založená na použití rôznych schém, ktoré závisia od príčiny patológie a od sprievodných ochorení. V niektorých prípadoch je potrebné uvoľniť maternicu z nahromadenej tekutiny a až potom prejsť na liečbu základného ochorenia. Serosometer uterus v menopauze sa lieči nasledovne:

 1. Ak je akumulácia tekutín spojená s infekčným ochorením, predpisujú sa antibakteriálne, antifungálne alebo antivírusové lieky.
 2. Ak sa veľkosť maternice výrazne nezvýši, predpísať lieky, ktoré stimulujú krvný obeh a absorbovateľné prostriedky. Pacient sa podrobuje pravidelnému ultrazvuku.
 3. Na expanziu krčka maternice a odobratie tekutiny sa užívajú lieky proti bolesti a protizápalové lieky.
 4. Hormonálne sviečky sa používajú na stimuláciu sliznice maternice.
 5. Vitamínové komplexy sú predpísané na zachovanie imunity.

Bežiaca forma vyžaduje operáciu. Používa sa laparoskopická alebo endoskopická metóda na odstránenie serosometrov, ktoré sú pre ženské telo najškodlivejšie. Počas operácie sa vykoná niekoľko rezov, novotvary sa odstránia pomocou špeciálnych sond vložených do rezov. Sériové sekréty sa posielajú na histologické vyšetrenie, aby sa eliminovalo riziko hyperplastického procesu. Pooperačná terapia zahŕňa antibakteriálne a protizápalové lieky.

Ľudové prostriedky

Keď serosometer pri postmenopauzálnej bylinnej terapii môže priniesť pozitívne výsledky, ak sa nevyskytujú žiadne súvisiace ochorenia:

 1. Aloe je účinný liek proti zápalovým procesom. Šťava z rastliny a medu sa pridáva do pohára teplého mlieka a opitá počas dňa.
 2. Zeler šťava piť 50 ml trikrát denne.
 3. Lžička semien jahôd sa naleje do dvoch šálok vriacej vody, 10 minút chradnutia na ohni. Piť 2 krát denne podľa umenia. l.
 4. Adonis a týmus sa zmiešajú v rovnakých dieloch, čl. l. zbierať pohár horúcej vody, trvať a vziať pred jedlom.
 5. Na injekčné striekanie aplikujte odvar s harmančekom, šalvia, nechtíka, dubovej kôry, lastovičky.
 6. Parné kúpele sa majú užívať len po porade s lekárom. Práškové kúpele z horčice zlepšujú krvný obeh v panvových orgánoch. Horčica sa musí rozpustiť vo vode na 15 g na liter vody.
 7. Varte čerstvé ovocie kalina, trvať 30 minút a piť tento vývar trikrát denne, 50 ml.
 8. Kôra agátu sa rozomelie a zmieša sa s kvetmi stromu, 10 g suroviny sa naleje pohárom vodky a nechá sa 2 týždne. 20 kvapiek tinktúry zriedenej vo vode a vypiť raz denne.

V každom prípade by liečba ľudovými liekmi mala byť len časťou hlavnej terapie. Použitie akéhokoľvek predpisu je lepšie súhlasiť s lekárom vopred.

Preventívne opatrenia sú zamerané na včasnú liečbu zápalových ochorení panvových orgánov, dodržiavanie kultúry sexuálnych vzťahov s používaním antikoncepcie. Odmietnutie škodlivých návykov, ktoré znižujú mladosť a zhoršujú zdravie ženského tela, je nevyhnutné.

Čo je seroskopometer v gynekológii

Serosometer uterus v menopauze sa objavuje z nasledujúcich hlavných dôvodov:

 • zúženie krčka maternice,
 • atrofia výstelky maternice,
 • zmena pH vagíny,
 • absencia menštruácie.

Všetky tieto zmeny sa vyskytujú na pozadí hormonálnych zmien spôsobených menopauzou.

Rýchlosť akumulácie seróznej tekutiny a rozvoj komplikácií ovplyvňuje životný štýl ženy a zlé návyky. Ak žena fajčí alebo konzumuje alkohol, tieto závislosti prispievajú k rozvoju zápalu reprodukčných orgánov a narušujú ich fungovanie.

Ako je uvedené vyššie, toto je jav, keď sa tekutina nachádza v maternici. Normálne by to nemalo byť.

Aj keď niekedy aj ona ide, nemôže to byť nebezpečné. Dôvody, pre ktoré sa zdá, sú odlišné.

Serosometer maternice nie je diagnóza, ale skôr fenomén, dôsledok alebo znak nejakého iného problému v tele. Preto, ak lekár videl takéto zmeny na ultrazvuku, mal by nariadiť ďalšie vyšetrenie na určenie príčiny.

príčiny

Hlavným dôvodom vývoja serosometrov je hormonálna nerovnováha, vyvolaná klimakterickými zmenami. Táto patológia sa nachádza aj v reprodukčnom veku, ale v postmenopauzálnom období sa zaznamenáva oveľa častejšie.

Prečítajte si viac o období menopauzy, o tom, čo to je a aké choroby sa vyvíjajú v tomto štádiu.

Akumulácia seróznej tekutiny v dutine maternice sa nazýva serosometer ("meter" - maternica). Glandulárne štruktúry a početné cielové cievy sú zodpovedné za výskyt seróznych sekrétov, ako aj žliaz v krčku maternice, menej často pri vajíčkovodoch pri porušovaní ich krvného zásobenia a prietoku lymfy.

Serózna tekutina - krvná plazma, presakujúca cez steny kapilár. Je to priehľadná látka so žltkastým nádychom, ktorá sa vlieva cez krčný kanál do pošvy.

Ak sa vyskytne zjazvenie alebo iné poškodenie štruktúry krčka maternice, serózna tekutina v maternici nemá žiadny východ. To sa hromadí v ňom vo veľkom počte, takže strečink tela, že zväčšená maternica začne vydutia cez stenu peritoneum.

Príčiny obštrukcie cervikálneho kanála:

 • myómy,
 • polypy
 • Malígny nádor
 • Predtým prenesené gynekologické ochorenia,
 • Dôsledky operácie,
 • Atrofia sliznice v dôsledku endokrinných patológií, hormonálna úprava.

Najpresnejšou metódou na detekciu serosometrov je ultrazvuk maternice. Ultrazvukové skenovanie má nasledujúce funkcie:

 • Obrys maternice je nepravidelný,
 • Zväčšenie maternice
 • Dutina maternice sa rozširuje, má tekutinu,
 • Dutina krčka maternice je zúžená alebo deformovaná.

Okrem toho počas ultrazvuku môžete detegovať myóm, cysty, nádory, oblasti zúženia krčka maternice. Na objasnenie príčiny vzniku serosometrov sa vykonávajú laboratórne štúdie:

 • Krvný test na hormóny v ňom,
 • Kompletný krvný a močový test na stanovenie zápalových procesov v panvových orgánoch,
 • Krvný test na nádorové markery,
 • Vaginálna a cervikálna sterová analýza na určenie typu mikroorganizmov, ktoré spôsobili zápal.

V neskorej menopauze, keď sa objaví tekutina v maternici, musí lekár preukázať onkologickú pohotovosť, aby včas diagnostikoval malígny nádor.

Etiológia ochorenia

Vzhľad serosometrov si žena nemôže všimnúť: nežiaduce zmeny sa vyskytujú v jej tele, pretože proces tvorby tekutín spôsobuje zápal panvy. Keď sa vyskytne patológia, pozorujú sa nasledujúce príznaky:

 1. Zvýšenie brucha. Vyskytuje sa pod vplyvom tekutiny, ktorá sa časom akumuluje čoraz viac. V počiatočnom štádiu tvorby serosometrov sa bruško nesmie modifikovať, ale v nasledujúcom čase predpokladá veľké veľkosti.
 2. Zväčšená maternica. Ak sa v maternici vyskytne akumulácia zápalovej tekutiny, telo rastie, ako počas tehotenstva sa zvyšuje žalúdok.
 3. V procese tvorby seróznej tekutiny v panvových orgánoch sa objavujú boľavé bolesti v spodnej časti brucha periodickej povahy.
 4. Ťahová bolesť, ťažkosť v spodnej časti brucha a vodnatá hojnosť po pohlavnom styku - to sú tiež príznaky vzniku serosometrov u ženy.
 5. Ťažké a bolestivé močenie, stláčanie pocit v dolnej časti brucha na konci tohto procesu.
 6. Zlyhanie menštruačného cyklu. Mesačne môže prejsť s oneskorením alebo začať skôr. Ich charakter sa líši od zvyčajného charakteru: stávajú sa príliš tekutými, s prímesou hrubých kúskov hlienu a krvi, sú bolestivé.
 7. Vaginálny výtok má šedý alebo hnedý odtieň, je bohatý a tekutý, môže mať nečistoty krvi a hnisu.
 8. Všeobecný stav tela sa zhoršuje: periodicky a neprimerane stúpa teplota, spontánne bolesti v spodnej časti brucha vás trápia alebo stvrdnú, je tu všeobecná slabosť tela.
 9. So serozocervixom sa prejavuje zvýšenie veľkosti brucha, bolestivých období, serózneho vaginálneho výtoku a erózie krčka maternice.

Príznaky ochorenia

Neexistujú žiadne špeciálne, jasne vyjadrené znaky serosometrov. Vo väčšine prípadov je problém detekovaný ultrazvukom. Serosometer najčastejšie vykazuje nasledujúce príznaky:

 • Zvýšenie veľkosti maternice, ktoré je spôsobené veľkým množstvom tekutiny v jej dutine. To zvyčajne určuje gynekológ pri kontrole palpáciou. Boli však také prípady, keď samotná žena pociťovala nárast maternice, a to kvôli veľkému objemu tekutiny nahromadenej v jej dutine.
 • Dysfunkcia orgánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti. Napríklad v dôsledku zväčšenia veľkosti maternice sa môžu vyskytnúť problémy s močením alebo defekáciou.
 • Tupá a otravná bolesť v spodnej časti brucha, ktorá sa počas pohlavného styku zosilňuje.
 • Neobvyklé vybitie.
 • Porušenie menštruačného cyklu.

Ale všetky tieto príznaky sú charakteristické pre mnohé iné gynekologické problémy. Sérosometrózu preto môže detegovať len lekár počas ultrazvukového vyšetrenia.

Príznaky ochorenia

Patológia sa prejavuje vo všetkých z nich rôznymi spôsobmi. Niekedy je maternica naplnená seróznou tekutinou, takže sa deformuje brušná dutina. Možno si myslíte, že žena očakáva dieťa.

Existujú aj iné príznaky, ktoré môžete o patológii odhadnúť, a to:

 • bolesť v dolnej časti brucha, ktorá sa objavuje pravidelne,
 • nezvyčajný šedivý vodný výtok s nepríjemným zápachom,
 • bolestivé močenie,
 • slabosť
 • neprimerané výkyvy telesnej teploty,
 • nepohodlie počas pohlavného styku, okrem suchosti, bolesti,
 • zlyhanie menštruačného cyklu, mesačná bolestivosť, odtok krvi, tekutina zmiešaná s zrazeninami a hlienom.

Symptómy serosometrov sa môžu zamieňať so všeobecným zhoršením zdravia počas menopauzy, až kým žena nezačne zvyšovať objem žalúdka.

K vážnemu výtoku dochádza, keď je maternica silne naplnená tekutinou.

Symptomatológia serosometrov sa môže prejaviť v každej žene úplne iným spôsobom, bez ohľadu na vek. Počas menopauzy sa môže tekutina v maternici objaviť v priemere aj v starobe a vo väčšine prípadov sa táto patológia prejavuje nasledujúcimi príznakmi:

 • objaví sa veľké množstvo sivastého výtoku z genitálií,
 • zväčšuje sa veľkosť brucha,
 • akútne bolesti v bruchu,
 • počas pohlavného styku sa pociťujú bolestivé pocity,
 • po pohlavnom styku sa zvyšuje množstvo vaginálneho výtoku,
 • v niektorých prípadoch dochádza k zvýšeniu telesnej teploty,
 • je obtiažne močiť.

Dávajte pozor! Aby sa predišlo zdravotným problémom, je potrebné pozorne sledovať stav vášho tela a nie pri prvých symptómoch samoliečbu, ale kontaktovať kvalifikovanú lekársku pomoc.

Hlavná metóda liečby

Liečba serozometra u postmenopauzálnych ľudových prostriedkov je možná len vtedy, ak príčina ochorenia nie je spojená s inými závažnejšími ochoreniami.

Na liečbu ochorení v alternatívnej medicíne s použitím infúzií a odvarov byliniek, ktoré vykonávajú douching, kúpanie a tiež požitie.

Na injekčné striekanie serosometrom používajte odvar z nasledujúcich protizápalových bylín:

Byliny sa nalejú vriacou vodou v smaltovanej nádobe a prekryjú sa vekom, výsledná živná pôda sa prefiltruje a použije sa ako roztok na sprchovanie. Tieto bylinky zmierňujú zápal v panvových orgánoch, čo spôsobuje hromadenie tekutiny.

Douching s bylinkami sa vykonáva 1 krát denne počas 12-24 dní. Pred začatím procedúr je lepšie poradiť sa s lekárom.

Keď túto metódu vyberie lekár, môže byť veľmi účinná a pomôcť úplne sa zbaviť patológie. Používa sa hlavne na túto infúziu pripravenú z maternice bóru, ktorá sa musí odobrať do 14 dní, 50 ml trikrát denne.

Aloe je ďalším osvedčeným a účinným produktom. Na prípravu liekov z neho musíte vychladnúť a nakrájať listy aloe, potom ich zmiešať s maslom a pridať med.

Potom by mala byť pripravená zmes jedenkrát denne jedená čajová lyžička.

Okrem vyššie uvedených fondov, niektoré byliny sa používajú ako ľudové prostriedky, ktoré sa používajú na douching. Nasledujúce protizápalové byliny sa používajú hlavne na prípravu odvarov na douching:

Aby bolo možné variť vývar musíte vziať trávu a zalejeme vriacou vodou nad ním. Vývar sa varí len v smaltovanom hrnci a nezabudnite zakryť vekom.

Po infúzii sa živná pôda prefiltruje a použije sa ako roztok na douching, ktorý sa vykonáva jeden mesiac raz denne.

Hlavnou metódou liečby serosometrov je chirurgický zákrok. Môže sa odstrániť iba týmto spôsobom.

Endoskopické a laparoskopické operácie sú pre ženské telo považované za benígnejšie. V tomto prípade špecialista vykoná len niekoľko rezov a zavedie špeciálnu sondu, pomocou ktorej sa novotvar odstráni v dutine orgánov.

Po takejto operácii je potrebná antibiotická a protizápalová liečba. Rehabilitačný proces po zákroku prebieha oveľa rýchlejšie ako po operácii.

Po odstránení serosometra v postmenopauze by liečba mala prebiehať pod dohľadom lekárov. Tým sa zabráni opätovnému rozvoju patológie.

Prognóza a prevencia

V takom prípade, ak diagnostikujeme problém včas a začneme komplexnú liečbu, potom je prognóza na zotavenie veľmi dobrá, ale ako sa hovorí, choroba sa dá ľahšie predísť než liečiť, preto sa odporúča vykonať preventívne opatrenia.

Aby sa eliminovalo možné riziko vzniku serosometrov, je potrebné snažiť sa viesť zdravý životný štýl, jesť správne a efektívne, zapájať sa do chráneného pohlavia a tiež systematicky skúmať.

V období menopauzy a po menopauze musíte pravidelne navštevovať gynekológa. Iba počúvaním svojho tela a pri prvých príznakoch vyhľadávajúcich lekársku pomoc sa môžete zbaviť rôznych patológií bez poškodenia zdravia.

Príčiny

Serosometer sa môže vyskytnúť ako u žien v strednom veku, tak u starších žien av niektorých prípadoch u dievčat. Akumulácia seróznej tekutiny zmiešanej s krvou môže byť pozorovaná v maternici, vo vajíčkovodoch alebo v zadnej stene maternice. Vyskytuje sa v nasledujúcich prípadoch:

 • žena má mimomaternicové tehotenstvo, ktoré sa vyvíja vo vajíčkovodoch, potom sa tekutina formuje v maternici,
 • rovnováha hormonálnej rovnováhy v ženskom tele, t
 • zápalové procesy sa vyskytujú v maternici po pôrode a potrate,
 • po chirurgickej liečbe ako komplikácii, konkrétne po laparoskopii alebo endoskopii v dôsledku odstránenia vnútromaternicových ochorení a po liečbe patológií na vaječníkoch,
 • počas nádorových procesov v maternici av retroperitoneálnom priestore,
 • vírusové ochorenia genitourinárneho systému,
 • žena má endometriózu, potom sa zápalová tekutina môže rozšíriť do stien maternice.

Niekedy sa vyskytuje serózna akumulácia tekutiny v zadnom priestore, ale to sa zvyčajne deje v prvých dňoch ovulácie.

Potom tekutina zmizne. Tiež, keď intra-abdominálne krvácanie tvorí zbierku tekutiny v maternici alebo za ním. Serosometer v menopauze môže tvoriť komplikácie, ktoré sa prejavujú ako serocervix. Toto je zápalový proces krčka maternice v dôsledku deformácie jeho krčka maternice. Pri tomto procese dochádza k zadržiavaniu tekutiny v maternici a v jej dutine sa vytvára serosometer.

Tvorba patológie v vajíčkovodoch sa vyskytuje, ak má žena zápalový proces v maternici a v končatinách. Potom sa tekutina môže vyvíjať nielen v skúmavkách, ale aj vo vaječníkoch. Životný štýl a zdravie ovplyvňujú aj ženské telo. Nasledujúce zlé návyky nepriaznivo ovplyvňujú orgány:

 • nadmerné a časté užívanie alkoholu,
 • fajčenie tabaku
 • drogovej závislosti.

Tieto zlé návyky prispievajú k narušeniu reprodukčných procesov žien a zastavujú ich skôr. Okrem toho takéto závislosti prispievajú k rozvoju zápalových procesov v ľudskom tele. Promiskuitný sexuálny život provokuje vznik chronického zápalového procesu končatín a maternice, ktorý následne vytvára akumuláciu zápalovej tekutiny v panvových orgánoch a má za následok vznik serosometrov v maternici a vajíčkovodoch.

Lekárske udalosti

Postmenopauzálny a menopauzálny serosometer má niekoľko spôsobov liečby: lieky, hormonálnu terapiu a chirurgický zákrok. Liečba serosometrov s liekmi sa vykonáva na zmiernenie zápalového procesu v maternici. Jedná sa spravidla o antibiotiká, lieky, ktoré podporujú resorpciu tekutiny a obnovu mikroflóry dutiny maternice. Ide o intramuskulárne injekcie, intravenózne injekcie a kvapkadlá.

Hormonálna terapia serosometrom sa uskutočňuje len v počiatočnom štádiu vývoja ochorenia, keď je možné zabrániť dysfunkcii vaječníkov, zmierniť obdobie menopauzy, stabilizačné hormóny. Táto metóda nelieči serosometer, ale len uľahčuje ženám menopauzu.

Chirurgický zákrok je hlavnou metódou liečby serosometrov, pretože sa odstraňuje len chirurgicky. Príjem abdominálnej tekutiny je veľmi účinný. Týmto spôsobom chirurgovia úplne skúmajú ženské panvové orgány, a ak sú sprievodné neoplazmy alebo proliferácia serosometrov v maternici alebo vajíčkovodoch, úplne ich odstránia. Po chirurgickej liečbe však existuje dlhodobá protizápalová liečba a rehabilitačné obdobie.

Laparoskopická alebo endoskopická chirurgia na odstránenie serosometrov je pre telo šetrnejšia. Týmto spôsobom sa aplikuje len niekoľko rezov, cez ktoré sa vkladajú špeciálne sondy, s ktorých pomocou sa odstraňujú nádory. Laparoskopia má pozitívnu spätnú väzbu od celkového stavu tela, ale po tejto operácii sa často vyskytujú komplikácie. Je to preto, že serosometer môže mať rast nielen v maternici, ale aj v jeho stenách a dokonca v príveskoch. Po laparoskopii, protizápalovej a antibiotickej terapii sa proces regenerácie uskutočňuje rýchlejšie ako po operácii brucha.

Po akomkoľvek type chirurgickej liečby ochorenia je nutná dlhá doba rehabilitácie a pozorovania lekármi, pretože v niektorých prípadoch sa serosometer opäť rozširuje v dutine maternice. To sa stáva najčastejšie v období menopauzy alebo pri sprievodných ochoreniach panvových orgánov. Pri postmenopauzálnej liečbe má účinnejšie výsledky.

Terapia ľudových prostriedkov

Liečba serozometra u postmenopauzálnych ľudových prostriedkov je možná len vtedy, ak príčina ochorenia nie je spojená s inými závažnejšími ochoreniami. Na liečbu ochorení v alternatívnej medicíne s použitím infúzií a odvarov byliniek, ktoré vykonávajú douching, kúpanie a tiež požitie. Na injekčné striekanie serosometrom používajte odvar z nasledujúcich protizápalových bylín:

 • harmanček,
 • šalvia,
 • dubová kôra,
 • Hollyhock,
 • lastovičník,
 • Ľubovník bodkovaný.

Byliny sa nalejú vriacou vodou v smaltovanej nádobe a prekryjú sa vekom, výsledná živná pôda sa prefiltruje a použije sa ako roztok na sprchovanie. Tieto bylinky zmierňujú zápal v panvových orgánoch, čo spôsobuje hromadenie tekutiny. Douching s bylinkami sa vykonáva 1 krát denne počas 12-24 dní. Pred začatím procedúr je lepšie poradiť sa s lekárom.

Dobré výsledky v liečbe serosometrov u žien v období menopauzy a po tom dávajú parný a vodný kúpeľ z borievky. Plody krovia sú naplnené vodou v pomere 1: 2, kde 1 diel je jalovec a 2 diely vody. Vývar je dusený, voda by nemala mať teplotu vyššiu ako 40 ° C, aby nedošlo k paru tela, pretože zápalový proces, keď je vystavený vysokej teplote, postupuje veľmi.

Kúpele horčičného prášku zmierňujú zápal v panvových orgánoch, obnovujú prietok krvi a metabolické procesy v tele. Na prípravu takéhoto kúpeľa potrebujete 15 g horčičného prášku na každý liter vody. Horčica sa rozpustí v teplej vode pri teplote nie vyššej ako 40 ° C. Vezmite si kúpeľ do 15 minút. Ak počas procedúry, ktorú ste chceli močiť, sa to robí priamo do tejto vody, roztok bude hlbší a účinok takejto liečby bude omnoho lepší. Teplá voda sa pridáva do roztoku, keď sa ochladí, takže nie je studená.

S pomocou mlieka, medu a kaše z listov kvetu aloe môžete liečiť serosometer v počiatočnom štádiu a znížiť jeho formáciu s komplexnejším stupňom prietoku.

Na prípravu liečivej infúzie, musíte vziať 20-50 g listov aloe, nakrájajte a otočte do kaše, a potom zmiešajte s 3 lyžice. l. med. 10 g terapeutickej zmesi sa zriedi v pohári teplého mlieka, zmieša sa a opije. V priebehu 1 až 2 dní je liečba 10 až 14 dní.

Dekoračné kalina lieči serozometru. 100 g bobúľ nalejte 1 liter vriacej vody a nechajte ho variť 30-40 minút. Vývar si vezme polovicu šálky trikrát denne, dĺžka pobytu je 2 týždne. Môžete piť viburnum šťavy v čistej forme bez varenia bobúľ vo vode. Zelerová šťava má rovnaký účinok.

Serosometer - príčiny

Najčastejšie sa serosimeter vyvíja u žien na začiatku menopauzy, keď je v dôsledku hormonálnych zmien v tele narušená permeabilita cievnej steny a bunkových membrán sliznice maternice. Schopnosti regenerácie endometria sa postupne strácajú v neprítomnosti menštruácie a kyretáž maternice počas tohto obdobia môže vyvolať vývoj serosometrov.

Faktory, ktoré nepriamo prispievajú k vzniku serosometrov, sú zlé návyky ženy (alkohol a fajčenie), neaktívny životný štýl, zranenia a operácie na maternici, promiskuitný sexuálny život, monotónna výživa bez dostatočných stopových prvkov a vitamínov, najmä tých, ktoré sú rozpustné v tukoch.Niekedy môže hormonálna substitučná terapia, najmä pri ťažkej menopauze, spôsobiť serosometre.

Serosometer - Príznaky a diagnostika

Príznaky serosometrov, ak v maternici nie je zápalový proces, sú zväčšenie veľkosti maternice a periodická bolesť v dolnej časti brucha. Maternica môže rásť tak veľké, že deformuje brušnú dutinu a je viditeľná aj pri jednoduchom vyšetrení brucha. Ale nielen serosimeter zväčšuje veľkosť maternice - je potrebné vykonať diferenciálnu diagnózu s rastúcim fibromyómom a s nádormi maternice a vaječníkov, cystami alebo cystómom vaječníkov.

Preto je diagnóza serosometrov primárne založená na ultrazvuku - ženskom vyšetrení. Na ultrazvuku v dutine maternice je jasne viditeľná anechoická tekutina rôzneho objemu. Lhiometer bude vyzerať rovnako, ale objaví sa u žien viac ako 2 mesiace po pôrode. Môžete tiež podozriť na serosimeter pre iné príznaky, okrem zvýšenia veľkosti maternice:

 • bolesť brucha rôznej intenzity, zvyčajne matná, ťahová,
 • z času na čas sa môže objaviť hojný výtok sivej tekutiny z pošvy,
 • ťažkosti s močením, bolesť alebo časté močenie,
 • bolesť pri styku s výtokom tekutín po ňom,
 • so vstupom infekcie a rozvoj hnisavého zápalu v maternici, prudký nárast teploty až na 39-40 stupňov, príznaky intoxikácie, akútna bolesť v spodnej časti brucha.

Ako liečiť serosimeter?

Liečba serosometrov v neprítomnosti bakteriálnej infekcie je zvyčajne konzervatívna a je zameraná na dilatáciu krčka maternice a vyprázdňovanie maternice. Najčastejšie však liečba začína kyretážou dutiny maternice s odstránením tekutiny a následným histologickým vyšetrením obsahu.

Nemali by ste užívať drogy sami alebo používať liečbu tradičnými metódami,

keď bol diagnostikovaný serosimeter, pretože pred získaním výsledku histologického vyšetrenia nie je možné vylúčiť rakovinové a prekancerózne stavy, ktorých symptómom môže byť serosometer.

Ak sa začal hnisavý zápal obsahu dutiny, predpisuje sa antibiotická liečba, odvodnenie maternice, detoxikácia a protizápalové lieky. Liečba serosometrov je primárne zameraná na liečbu ochorenia, ktoré ho spôsobilo a pri absencii kontraindikácií sú predpísané lieky, ktoré zlepšujú trofizmus maternicovej výstelky: biostimulanty, multivitamíny, imunokorektoři.

Postmenopauzálny serosometer: liečba ľudovými prostriedkami a inými metódami

Niektoré ženy považujú menopauzu za niečo nežiaduce a hlboko sklamaním. Ale toto je len jedna z etáp života, ako aj detstva alebo puberty. Len má svoje vlastné charakteristiky a nie vždy prúdi, ako by sme chceli.

Často sa vyskytujú nepríjemné príznaky a pocity, ktoré narúšajú dennú činnosť. Nedajú sa pozorovať celkom pochopiteľné stavy, napríklad serosometer.

Čo je to, ako sa prejavuje a predstavuje hrozbu pre ženu v menopauze - lekár na tieto otázky odpovie.

Všeobecné informácie

Obdobie prirodzeného zániku menštruačnej a reprodukčnej funkcie sa nazýva menopauza. Začína vo veku 45 - 50 rokov a je charakterizovaná involutívnymi procesmi v ženskom reprodukčnom systéme. V zmenách zohrávajú kľúčovú úlohu hormóny.

Po prvé, dochádza k nerovnováhe centrálnej regulácie ovariálnej funkcie, v dôsledku ktorej sa cyklus stáva anovulačným.

Potom pohlavné žľazy samy podstúpia dystrofickú reštrukturalizáciu: počet folikulov syntetizujúcich estradiol klesá, žlté telo nie je tvorené, zdroj progesterónu.

Keď hladina estrogénu klesá, endometrium reaguje - je nahradené atrofiou proliferatívnych procesov.

Maternica je zmenšená, jej sliznica prestáva participovať na cyklickej obnove, môže sa v nej tvoriť synechia (adhézie).

Nedostatok hormónov ovplyvňuje iné systémy: kardiovaskulárne, autonómne, močové. Ale zapadá do konceptu fyziologickej normy pre toto obdobie.

Príčiny a mechanizmy

Pod serosomery rozumieme hromadeniu tekutiny v vnútromaternicovom priestore. Stále neexistuje konsenzus, pokiaľ ide o kauzálne vzťahy, ktoré sa podieľajú na vývoji tohto fenoménu.

Niektorí výskumníci považujú serosometer za normálny proces, typický pre postmenopauzu, zatiaľ čo iní trvajú na vysokom riziku nežiaducich následkov pre ženu.

Hlavné mechanizmy akumulácie tekutín v maternici sú:

 1. Klesajúce hladiny pohlavných hormónov.
 2. Ukončenie menštruácie.
 3. Atrofia endometria.
 4. Fúzia krčka maternice.
 5. Zmeny v acidobázickom prostredí vagíny.

Samozrejme, tieto procesy sú fyziologické a nemožno ich považovať za znak porušenia. Serosometer sa však nepozoruje u každej ženy, ktorá dosiahla menopauzálny vek. K vzniku tohto problému prispievajú ďalšie faktory:

 • Gynekologické ochorenia (myómy, polypy, hyperplázia endometria, infekcie).
 • Chirurgický zákrok na maternici a príveskoch.
 • Porušenie stravovacieho režimu (vysokokalorické, tučné potraviny).
 • Nedostatok fyzickej aktivity.
 • Zlé návyky (fajčenie, zneužívanie alkoholu).
 • Iracionálne užívanie hormonálnych liekov.

Bolo zistené, že u žien s akumuláciou tekutín v maternici sa zvyšuje riziko nádorových procesov, benígnych aj onkologických. Preto postmenopauzálny serosimeter vyžaduje aktívnu a včasnú detekciu, ktorá je uľahčená pravidelnými kontrolami a rozsiahlym rozširovaním informácií o význame problému.

Je možné podozrenie na akumuláciu tekutiny v maternici na základe klinických príznakov, ale iba ďalšie metódy umožňujú urobiť konečný záver. Ak je únik sekrécie ťažký, môžu sa vyskytnúť nasledujúce príznaky:

 1. Ťažké podbruško.
 2. Zvýšenie veľkosti maternice.
 3. Dysurické poruchy (časté nutkanie na močenie).
 4. Nepohodlie a bolesť počas pohlavného styku.
 5. Zvýšená teplota (niekedy).

Posledne menovaná je viac charakteristická pre vstup genitálnych infekcií, čo nie je tiež nezvyčajné u žien v menopauze. Okrem toho je zápal komplikáciou serosometrov.

V prípadoch, keď cervikálny kanál nie je úplne uzavretý, môže sa objaviť charakteristický výtok z pošvy: hojný vodnatý s sivastým nádychom.

Často sa zhoršujú po sexuálnom kontakte alebo fyzickej námahe a keď sú infikované, stávajú sa hnisavými, hustými s nepríjemným zápachom.

Dodatočná diagnostika

Ultrazvuk sa považuje za metódu voľby pre podozrivý serosimeter. Keď echografia odhalila zvýšenie veľkosti maternice, rozšírenie jej dutiny. Vo vnútri sa určujú anechoické obsahy, ale hrúbka endometria zodpovedá vekovej norme. Rýchlosť prietoku krvi podľa výsledkov dopplerovskej sonografie je znížená, čo umožňuje vylúčiť nádorové procesy.

Ďalšie informácie o chorobe môžu poskytnúť laboratórne testy. Vykonávajú sa najmä s pravdepodobnosťou infekčného procesu. Urobte testy krvi a moču, urobte náter z pošvy, vykonajte štúdiu o výtoku. A až po obdržaní všetkých výsledkov, môžete získať úplný obraz a s dôverou hovoriť o tom, či serosometer maternice v menopauze má nejaké nebezpečenstvo.

Aké metódy na vykonanie liečby určujú len lekári. Keď sa hromadí malý objem tekutiny, môžu jednoducho vykonávať dynamické pozorovanie bez aktívneho zásahu. V iných prípadoch sú uvedené určité terapeutické opatrenia.

Konzervatívna terapia

Ak rastie objem vnútromaternicového priestoru, ale patológia prebieha bez komplikácií, skôr konzervatívnych opatrení, vrátane liekovej terapie a samostatnej fyzioterapie. Pre resorpciu tekutín, zvýšenie prietoku krvi a zlepšenie stavu pohlavných orgánov sú uvedené tieto lieky:

 • Enzým (lidaza).
 • Imunomodulátory (sklovec, extrakt z aloe leaf).
 • Vitamíny (kyselina nikotínová).
 • Vaskulárne (Actovegin).
 • Probiotiká (Bifiform, Laktiale).

Ak sa vyvinie infekčný proces, potom sa majú predpísať antibiotiká a nesteroidné protizápalové lieky. Lieky vo forme mastí a vaginálnych čapíkov obsahujúcich hormonálne zložky (napríklad Divigel alebo Ovestin) sú široko používané.

Používanie ľudových metód by malo byť čo najviac obmedzené. Okrem toho môžu byť použité len po konzultácii s lekárom, pretože žena nevie, aké opatrenia majú tieto alebo iné prostriedky. Prívrženci nekonvenčnej liečby sa najčastejšie odporúča, aby vo vnútri infúzie bylín bóru maternice alebo zmes listov aloe s medom a olejom.

Chirurgické metódy

Liečba serosometrov v postmenopauze, ktorá má zanedbaný a komplikovaný priebeh, sa uskutočňuje chirurgicky. Je potrebné extrahovať kvapalinu z maternice, pre ktorú sa hrdlo najprv dilatuje, a potom sa vykoná zoškrabanie.

Materiál sa posiela na histologické vyšetrenie, ktorého výsledky určujú ďalšiu taktiku.

Ak sa objavia príznaky malígneho rastu, potom sa uchýliť k radikálnejšie metódy - odstránenie maternice s príveskami.

Na včasnú elimináciu serosometra a prevenciu nežiaducich následkov je potrebná včasná diagnostika. Patológiu možno identifikovať pri rutinných inšpekciách alebo cieleným vyšetrením. Žena by mala venovať pozornosť iným príznakom ako fyziologickým, aby sa včas poradila s lekárom.

Serotometer maternice v menopauze - príčiny, príznaky a liečba ochorenia

V období hormonálnej úpravy ženského tela - menopauzy - sa môžu vyskytnúť rôzne gynekologické ochorenia a patológie. Bežným problémom počas menopauzy je stagnácia voľnej tekutiny v maternici, ktorú lekári nazývajú serosometricky alebo serometricky.

Akumulácia tekutiny v gynekológoch maternice sa nazýva serosometria. Kvapalina sa akumuluje z rôznych dôvodov a má odlišný charakter:

 • serózna a zápalová tekutina sa akumuluje počas hormonálnych porúch, počas menopauzy,
 • hematometra - akumulácia krvi,
 • Lochometria - maternicová tekutina po pôrode.

Vodné akumulácie v maternici sú častejšie pozorované pri menopauze. Je to spôsobené hlbokými hormonálnymi zmenami, ktoré ovplyvňujú priepustnosť stien a bunkových membrán maternice.

Nepretržitá obnova endometria počas menopauzy už nie je, pretože menštruácia chýba a steny orgánu sú poranené kyretážou. Kombinácia týchto faktorov vedie k serosometru maternice v menopauze.

Najviac ohrozené ženy sú:

 • majú zlé návyky (fajčenie, alkohol),
 • predtým podstúpili gynekologickú operáciu,
 • viesť sedavý spôsob života
 • dostať nedostatočnú výživu,
 • majú promiskuitné pohlavie.

Ako serosometer v postmenopauze

Čo je serosometer v starobe a ako ho rozpoznať? Vodné nahromadenie sa objaví v rozpore s odtokom voľnej tekutiny, krčka maternice je deformovaná a maternica pod vplyvom seróznej vody môže dosiahnuť veľkosti, ktoré môžu deformovať brušnú dutinu. Ženská bruška niekedy dosahuje veľkosť, ako v ôsmom mesiaci tehotenstva. Patológia sa môže stať nenápadnou, ale ochorenie môže byť rozpoznané jej sprievodnými príznakmi:

 • výtok z genitálií, často sivastý vo veľkých množstvách,
 • ťahanie bolesti dole, zvýšenie brucha,
 • zvýšenie telesnej teploty,
 • bolesť pri pohlavnom styku,
 • ťažkosti s močením
 • hojný výtok po pohlavnom styku.

Pri ťažkej deformácii krčka maternice sa môže vyvinúť serozocervix. Táto komplikácia je typická pre ženy s menopauzou a v starobe.

Takéto patologické zmeny sú často spojené s dlhodobou hormonálnou terapiou, ktorá je predpísaná v ťažkých klimatických obdobiach.

Tieto patológie sa môžu objaviť aj ako dôsledok predtým užívaných perorálnych kontraceptív bez konzultácie s lekárom.

Ako je maternica diagnostikovaná v starobe

Diagnóza serosometrov v maternici zabezpečuje povinný ultrazvuk. Spoliehať sa len na prítomnosť predtým opísaných symptómov, nie je možné jednoznačne hovoriť o prítomnosti patológie.

Mnohé gynekologické ochorenia maternice, zadného vaginálneho fornixu, krčka maternice môžu mať podobné príznaky. Na ultrazvuku, lekár môže vidieť veľkosť vodnej tvorby maternice.

S pomocou ďalších testov - identifikovať možnú príčinu ochorenia a predpísať správnu liečbu. Na potvrdenie diagnózy pacient dáva:

 • úplný krvný obraz, moč,
 • krv pre hormóny
 • krv pre nádorový marker,
 • vaginálny náter.

Ako liečiť serosometer a serozocervix v postmenopauze

Menopauzálny serosometer sa lieči konzervatívnymi metódami, ak pacient navštívil lekára včas s problémom a ochorenie nebolo komplikované serozo-cervixom a veľkým množstvom „vody“ nahromadeného v orgánovej dutine. Očakáva sa chirurgický zákrok v prípade stagnačných procesov, keď serózna tekutina tlačí na vnútorné orgány, nie je prístupná konzervatívnej liečbe.

Zavedený jasný liečebný režim pre serosometre neexistuje, pretože príčiny jeho vzniku a charakter priebehu ochorenia sú odlišné pre každého. V počiatočných štádiách, keď nie sú žiadne komplikácie, neexistuje žiadna výrazná bolesť, predpisujú:

 • fyzioterapia,
 • absorbovateľné lieky, lieky, ktoré stimulujú krvný obeh - detralex, aloe, fibs,
 • kyselina askorbová, vitamín B.

Pri pripojení bakteriálnej infekcie je hnisavému charakteru seróznej tekutiny predpísaný priebeh antibiotík:

 • amoxicilín,
 • cefazolín,
 • moxifloxacín,
 • Ornidazolu.

Ak ochorenie dosiahlo štádium, keď je potrebná expanzia krčka maternice na odstránenie stagnujúcich násad, protizápalové lieky, lieky proti bolesti sú predpísané:

 • Dicloberl (Diclofenac),
 • indometacín,
 • Naproxén.

Po odstránení hlavných príznakov ochorenia pomocou liekov lekár predpíše regeneračnú liečbu. Použite hormonálne čapíky, krémy, ktoré pomáhajú obnoviť normálnu mikroflóru, ako výsledok - regeneráciu tkanív vnútorných orgánov, aby sa zabránilo opakovaniu ochorenia. Tieto nástroje zahŕňajú Divigel, Klymen, Ovestin.

Punkcia maternice

Po stanovení diagnózy sérologu lekárom je možné odsať z maternice a za maternicu zadný vaginálny fornix, aby sa obsah chorého orgánu poslal na histologické vyšetrenie.

Ak chcete zistiť, či sa v dutine brucha nachádza prebytočná tekutina - vpich cez zadnú časť vagíny. Takýto postup je predpísaný pre podozrenie na prítomnosť voľnej tekutiny v panvovej dutine.

Tento postup poskytuje včasnú diagnostiku rakovín ženských pohlavných orgánov.

Často, s včasnou diagnózou serosometrov, absencia nepohodlia u ženy, špecialista nemusí okamžite začať liečbu, aby pozoroval dynamiku.

S normalizáciou hormonálneho pozadia serosometra maternice v menopauze, to môže trvať sám, ale to trvá dlho - aspoň jeden rok.

Po konzultácii s lekárom môžete začať liečbu ľudovými liekmi, bylinkami, ktoré pomôžu zbaviť sa stagnujúcich tekutín, zlepšiť celkový stav:

 • Borovaya uterus - liečivá bylina pre zdravie žien, ktorá pomáha vyrovnať sa s mnohými gynekologickými ochoreniami. Vezmite infúziu tejto rastliny v 50 ml niekoľkokrát denne počas dvoch týždňov,
 • Aloe - listy rastliny musia byť uchovávané v chladničke na pár dní, potom nasekané, zmiešané s maslom a medom. Výsledná zmes (čajová lyžička), konzumovaná denne s pohárom mlieka.

Tekutina v maternici: príčiny v starobe a po pôrode, čo to znamená?

Tekutina v samotnej maternici nie je choroba, môže sa skôr nazývať príznakom alebo dokonca predchodcom inej vznikajúcej gynekologickej poruchy.

V každom prípade, po jeho zistení, je predpísané množstvo ďalších diagnostických vyšetrení, ktoré umožňujú identifikovať príčiny jeho akumulácie v maternici av prípade potreby zvoliť vhodnú liečbu, aby sa zabránilo vzniku závažných následkov.

Druhy patológie

Jednou z možností rozvoja patológie je akumulácia tekutiny za maternicou, ktorá sa najčastejšie vyskytuje v dôsledku zápalu panvových orgánov.

Prítomnosť krvi v ňom môže tiež znamenať mimomaternicové tehotenstvo.

Okrem toho sa tekutina hromadí za maternicou as ovariálnou apoplexiou, sprevádzanou krvácaním, často siahajúcim do brušnej dutiny.

Ale v niektorých prípadoch tekutina v zadnej maternici vzniká z celkom prirodzených dôvodov, napríklad počas ovulácie alebo po oplodnení vajíčka.

Zabraňuje normálnemu odtoku lymfy a krvného obehu v skúmavke a jeho úplné naplnenie znemožňuje prirodzené počatie.

Чаще всего причиной этой проблемы являются выкидыши, внематочные беременности или хирургические вмешательства, повлекшие за собой травмы маточных труб.

Postupné plnenie trubice vyvoláva zápalový proces, zvyčajne pokrývajúci všetky vnútorné genitálie.

Akumulácia tekutín po pôrode

Výskyt tekutiny v dutine maternice po pôrode je primárne spojený s prirodzeným procesom návratu orgánu do pôvodnej veľkosti.

Spätná väzba od nášho čitateľa Svetlana Afanasyeva

Nedávno som čítal článok, ktorý rozpráva o zbierke kláštora Otca Georgea na liečbu a prevenciu myómov. S touto kolekciou môžete FOREVER zbaviť myómov a problémov ako žena doma.

Nebol som zvyknutý dôverovať žiadnym informáciám, ale rozhodol som sa skontrolovať a objednať si tašku. Zmeny som si všimol doslova za týždeň: neustále bolesti v spodnej časti brucha, ktoré ma trápili predtým - ustúpili a po 3 týždňoch úplne zmizli. Krvácanie maternice sa zastavilo. Skúste a vy, a ak má niekto záujem, potom odkaz na článok nižšie.

Svalové svalstvo maternice sa intenzívne znižuje a vyhadzuje sa výtok, ktorý sa v ňom nahromadil. Je celkom prirodzené, že okamžite po narodení tekutina obsahuje veľa krvi, ale jej množstvo sa zvyčajne postupne znižuje - to znamená, že dochádza k prirodzenému procesu regenerácie.

Ale v prípade nepriaznivého priebehu normálneho vypúšťania tekutiny, napríklad časti fetálnej membrány, interferuje fragment placenty alebo krvná zrazenina. V tomto prípade existuje buď slabá kontrakcia maternice alebo jej úplná neprítomnosť.

Lekárska pomoc

Zistená tekutina v dutine maternice vyžaduje povinnú liečbu, pretože takáto patológia sa môže nakoniec vyvinúť do vážnejších zdravotných problémov. Napríklad akumulácia vo vajíčkovodoch môže vyvolať ich prasknutie, čo je dôvod, prečo samotná tekutina vstupuje do brušnej dutiny, čo spôsobuje peritonitídu.

Voľba jednej alebo inej možnosti úpravy závisí od objemu nahromadenej kvapaliny, jej zloženia a dôvodov jej výskytu.

Vo všeobecnosti sa terapia spravidla skladá z dvoch štádií: odstránenie samotnej tekutiny z maternice a liečba patológie, ktorá vyvolala jeho akumuláciu.

S jeho malým množstvom a neprítomnosťou príznakov infekcie sa predpisuje lieková terapia, ktorá má všeobecne priaznivý vplyv na stav maternice. To umožňuje telu postupne sa zbaviť nahromadenej tekutiny.

Nie je však vždy možné obmedziť sa na užívanie liekov. Pri zvýšení množstva tekutiny je potrebné ju umelo odstrániť cez krčný kanál, aby sa zabránilo vzniku infekcie.

Je dôležité pochopiť, že problém tohto druhu nemožno ignorovať, ignorovať odporúčania lekárov a odmietnuť predpísanú liečbu, pretože s takýmto nedbanlivým prístupom sa výrazne zvyšuje riziko vážnych komplikácií, ktoré bude o niečo ťažšie zvládnuteľné.

Dajte nám o tom vedieť - uveďte hodnotenie (zatiaľ žiadne hodnotenie)
Načítava sa ...

Čo je to serózometrická maternica v menopauze, ako ju liečiť?

Jednou z menopauzálnych porúch je serosometer uterus. Príčiny patológie sú neškodné a dosť závažné. Serosometer maternice v menopauze vyžaduje ďalšie vyšetrenie a liečbu.

Serosometer v menopauze je akumulácia seróznej tekutiny v dutine maternice. Vyskytuje sa u 40% žien v období po menopauze, keď reprodukčná funkcia ustupuje.

Pri postmenopauze sa v dôsledku hormonálnej zmeny sliznica maternice stáva tenšou, menej elastickou a jej regeneračné vlastnosti sa znižujú.

Reprodukčný systém postupne prestáva fungovať, menštruácia je zriedka alebo úplne zastavená. V dôsledku týchto procesov v tele sa maternica neodstráni od endometria a hlienu.

Tekutina v maternici po menopauze zostáva, čo vedie k stagnácii.

Dôsledky serosometrov sú dosť závažné. Jedným z nich je serozocervix. Ide o zápal, ktorý sa vyskytuje v dôsledku zúženia krčka maternice. Postmenopauzálny serozocervix často vyžaduje chirurgický zákrok. Nahromadená kvapalina môže dosiahnuť úroveň 6 mm, čo je nebezpečné pre zdravie ženy. Existuje vysoké riziko proliferácie rakovinových buniek.

Serosometer v menopauze - akumulácia tekutiny v maternici, ako sa s ňou vysporiadať?

Po menopauze trvajúcej 12-15 rokov po ukončení poslednej menštruácie je ťažké obdobie života ženy. Zvyčajne do tejto doby končí hormonálne zmeny, ktoré negatívne ovplyvňujú stav endometria.

Táto vnútorná vrstva už nie je obnovovaná a dutina maternice stráca schopnosť čistiť sa. V dôsledku stagnácie serosometra v postmenopauze v tomto orgáne sa vyskytuje ako príznak rôznych gynekologických patológií.

Serosometer - funkčný obraz a príčiny

Akumulácia seróznej tekutiny v dutine maternice sa nazýva serosometer ("Meter" - maternice). Glandulárne štruktúry a početné cielové cievy sú zodpovedné za výskyt seróznych sekrétov, ako aj žliaz v krčku maternice, menej často pri vajíčkovodoch pri porušovaní ich krvného zásobenia a prietoku lymfy.

Serózna tekutina - krvná plazma, presakujúca cez steny kapilár. Je to priehľadná látka so žltkastým nádychom, ktorá sa vlieva cez krčný kanál do pošvy.

Ak sa vyskytne zjazvenie alebo iné poškodenie štruktúry krčka maternice, serózna tekutina v maternici nemá žiadny východ. To sa hromadí v ňom vo veľkom počte, takže strečink tela, že zväčšená maternica začne vydutia cez stenu peritoneum.

Príčiny obštrukcie cervikálneho kanála:

 • myómy,
 • polypy
 • Malígny nádor
 • Predtým prenesené gynekologické ochorenia,
 • Dôsledky operácie,
 • Atrofia sliznice v dôsledku endokrinných patológií, hormonálna úprava.

Príčiny serosometrov sú rozdelené na organické a funkčné. Medzi organické príčiny patrí mechanická obštrukcia krčka maternice, hormonálna dysfunkcia sa považuje za funkčnú príčinu v menopauze.

Nie je nutné, aby žena mala po menopauze podobnú patológiu s nerovnováhou hormónov. Aby sa serosometer mohol objaviť počas tohto obdobia, sú potrebné provokujúce faktory:

 • Dlhodobé užívanie hormonálnej substitučnej liečby, t
 • Porušenie prekrvenia panvových ciev v dôsledku sedavého životného štýlu,
 • Zneužívanie alkoholu a fajčenie, ktoré vedie k cievnym poruchám, hormonálnej nerovnováhe,
 • Poruchy výživy - fascinácia tukových potravín, nedostatok vlákniny, ktorý vedie k metabolickým poruchám,
 • Pravidelná trauma atrofovanej vaginálnej sliznice, ktorá vedie k množeniu patogénnych baktérií a infekcii maternice,
 • Hormonálne závislé gynekologické patologické stavy (hyperplázia endometria, rakovina krčka maternice a telo maternice, polypy krčka maternice, fibromyóm), pri ktorých je tekutina v maternici po menopauze klinickým príznakom.

Vzhľad seróznej tekutiny môže byť dlhodobým dôsledkom predtým prenesených infekcií reprodukčných orgánov alebo ich zápalu.

Ako sa prejavuje serosimeter?

Najčastejšie sa tento príznak zistí počas ultrazvukového vyšetrenia, pretože prejavy serosometrov môže žena pripísať inému ochoreniu. V niektorých prípadoch, žena sa cíti rast, rovnako ako počas tehotenstva, žalúdka, nemôže pochopiť, čo to je, a otočí sa na gynekológa zistiť príčinu.

Prejavy serosometrov:

 • Ťahanie bolesti v dolnej časti brucha
 • Vzhľad silného šedivého alebo žltkastého výboja s tekutou konzistenciou
 • Bolestivé močenie spôsobené tlakom rastúcej maternice na močový mechúr,
 • Dlhodobo nízka alebo vysoká horúčka
 • Bolestivé pocity počas sexuálneho kontaktu.

Ak je sérosometer maternice v menopauze komplikovaný infekciou dutiny tohto orgánu, bolesť sa stáva vážnou a výtok sa stáva hnisavým. V tomto prípade žena cíti chorobu, slabosť.

Detekcia kauzatívnej patológie

Najpresnejšou metódou na detekciu serosometrov je ultrazvuk maternice. Ultrazvukové skenovanie má nasledujúce funkcie:

 • Obrys maternice je nepravidelný,
 • Zväčšenie maternice
 • Dutina maternice sa rozširuje, má tekutinu,
 • Dutina krčka maternice je zúžená alebo deformovaná.

Okrem toho počas ultrazvuku môžete detegovať myóm, cysty, nádory, oblasti zúženia krčka maternice. Na objasnenie príčiny vzniku serosometrov sa vykonávajú laboratórne štúdie:

 • Krvný test na hormóny v ňom,
 • Kompletný krvný a močový test na stanovenie zápalových procesov v panvových orgánoch,
 • Krvný test na nádorové markery,
 • Vaginálna a cervikálna sterová analýza na určenie typu mikroorganizmov, ktoré spôsobili zápal.

Ak sa v menopauze zistí serosometer, lekár predpíše liečbu zameranú na odstránenie príčiny symptómu. Okrem toho si zvolí účinné spôsoby odstraňovania tekutiny z dutiny maternice.

Ak je málo tekutiny, predpíšte lieky na zlepšenie imunity, regeneráciu tkanív, obnovu krvného obehu:

 • Extrakt z aloe,
 • Liek FiBS,
 • detraleks,
 • Vitamíny C, B.

Fyzioterapia môže byť aplikovaná:

Pripojenie zápalového procesu vyžaduje použitie antibakteriálnych liekov:

 • cefazolín,
 • amoxicilín,
 • ornidazolu,
 • Moxifloxacín.

Lokálne používané rektálne čapíky na zníženie bolesti, zníženie zápalu:

Pri významnom množstve tekutiny sa upchávanie krčka maternice používa na chirurgický zákrok - disekcia jaziev, odstraňovanie polypov.

Potom je maternica zoškrabaná pod kontrolou hysteroskopu a histologickým vyšetrením jej obsahu.

Okrem prostriedkov konzervatívnej medicíny môžete použiť aj obľúbené recepty:

Vane s horčicou (1 polievková lyžica.) Alebo jalovcová infúzia (100 g ovocného varu po dobu 4 hodín) na odstránenie sérovej tekutiny.

Použitie dusených semien jahôd (1 tsp denne) na zmiernenie zápalu.

Pomocou infúzie uterinného bóru (50 g suchých surovín nalejte 500 ml vriacej vody, nechajte pôsobiť 12 hodín, pite 50 ml 4-krát denne).

Pitie šťavy kalina, zeler.

Použite tinktúru z kvetov akácie (10 g surovín trvať na vodka po dobu 2 týždňov, zriediť 20 kvapiek vodou, piť raz denne).

Serosometer - príznak ochorenia ženských pohlavných orgánov. Výskyt tekutiny v maternici počas postmenopauzálneho obdobia môže byť prejavom závažných ochorení, preto je povinná dôkladná diagnostika príčiny jej vzniku.

Akumulácia tekutín v maternici a okolo nej

Hlavná stránka »Maternica» Nahromadenie tekutiny v maternici a jej okolí

Dutý orgán hladkého svalstva sa nachádza v strede panvy ženy. Niekedy sa v maternici hromadí tekutina rôzneho pôvodu. Tento jav je typický pre ženy, ktoré podstúpili gynekologickú operáciu, potrat, lekárske potraty. Tekutina v maternici sa tvorí u pacientov rôznych vekových skupín. Najčastejšie sa tento stav vyskytuje u žien v reprodukčnom veku.

Vývoj patologického procesu je vyvolaný alkoholickými nápojmi, hormonálnymi poruchami, závislosťou od nikotínu, nezdravou stravou, neregulovanými sexuálnymi aktmi.

Kvapalina v zadnej klenbe maternice sa začína akumulovať, keď nastane obdobie ovulácie, po oplodnení. Prítomnosť vody s krvnou nečistotou znamená mimomaternicové tehotenstvo.

Tvorba hlienu môže indikovať endometriózu, adnexitídu, salpingitídu.

Výskyt tekutiny vo vajíčkovodoch indikuje skôr sa vyskytujúci potrat, ktorý spôsobil infekciu pohlavného orgánu. Často choroba vyvoláva anatomickú prekážku, v dôsledku čoho sa odtokové cesty vodnej sekrécie prekrývajú. Mechanické príčiny hlienu v maternici:

 • adenomyóza,
 • zúženie maternicového krčka maternice spájajúce jeho dutinu s vagínou,
 • polypy a myomatózne uzly.

Lekári rozlišujú niekoľko typov tekutého zloženia, každý typ hlienu má určité dôvody pre akumuláciu v hlavnom reprodukčnom orgáne. Existujú nasledujúce typy vylučovania vody (v zátvorkách sú zdroje, ktoré spôsobujú ich tvorbu):

 • serosometer (hrubý sex, zneužívanie nikotínu, alkohol, cisársky rez, potrat, sedavý spôsob života),
 • lohiometer (po pôrode sa prepustenie objavuje pod názvom "lochia" kvôli absencii normálneho odtoku v dôsledku uzavretia krčka maternice),
 • pyometra (dutina maternice naplnená hnisom, vytvorená po potrate, potrat, kyretáž, prudký pokles tonusu svalovej steny),
 • hematometra (pozorované po chirurgickom zákroku, väčšinou potrat alebo diagnostická kyretáž).

Tekutina v dutine maternice vyvoláva hormonálnu dysfunkciu, zápalové a infekčné ochorenia. Taktická liečba sa stanoví po diagnostike.

Klinické prejavy

Symptómy ochorenia závisia od povahy sekrécie vody. Nahromadený hlien v maternici je často jediným znakom patológie, ktorý sa nachádza na ultrazvuku:

 1. Serosometer je sprevádzaný výskytom šedého výboja, ktorý spôsobuje bolesti v dolnej časti brucha, miernu horúčku, bolestivé a ťažké močenie. Po pohlavnom styku si žena všimne sekrečné sekréty šedej.
 2. Lohiometria spôsobuje miernu bolesť brucha, prípadne výskyt tachykardie.
 3. S hematometrom je pacientovi diagnostikovaná zväčšená a sféricky opuchnutá maternica. Keď sa objaví boľavá a tupá bolesť. Po silnej fyzickej námahe sa zvyšuje množstvo výtoku, je možné, že môže nastať oneskorenie nasledujúceho mesačného obdobia.
 4. Akumulácia tekutiny v maternici, keď pyometra spôsobuje ostrú bolesť. Purulentný, zelený výtok.

Diagnóza ochorenia

Vyžadujú sa diagnostické opatrenia. Prístrojové vyšetrenie je potrebné na identifikáciu typu vylučovania vody, objemu, určenie veľkosti pohlavného orgánu. Akumulácia hlienu sa deteguje pomocou nasledujúcich metód:

 • ultrazvuk,
 • hysteroskopia,
 • hysterosalpingografia,
 • punkcia.

Predpis liečby nastáva po obdržaní všetkých výsledkov štúdie.

Hlavné metódy liečby

Liečba ochorenia začína evakuáciou nahromadenej tekutiny, ak jej objem presahuje 5 mm. Operácia sa vykonáva povinne s patologickou akumuláciou vodnatých sekrétov vo vajcovodoch.

Chirurgický zákrok zahŕňa odstránenie jazvového tkaniva. Je ťažké povedať, aká pozitívna bude prognóza. Záleží na veku pacienta, stupni obštrukcie.

Ak je nahromadená tekutina menšia ako 5 mm v objeme, pacientovi je predpísaná liečba liekom. Konzervatívna terapia je použitie liekov, ktoré môžu normalizovať cirkuláciu maternice. Zástupcami tejto skupiny sú takéto lieky:

Detekcia infekčného alebo zápalového procesu zahŕňa použitie:

 • laserová phoréza,
 • magnetickej terapie
 • elektroforéza.

Tieto liečby pomáhajú zbaviť sa príznakov ochorenia. V prípade absencie pozitívneho výsledku, ak sa tekutina naďalej akumuluje, lekár navrhuje operáciu. Ak žena plánuje v budúcnosti otehotnieť dieťa, liečba sa vykonáva pomocou endovideochirurgického zariadenia. V iných prípadoch lekár odstráni vajíčkovod.

Konzervatívne a chirurgické liečebné metódy vyžadujú zvýšenie obranyschopnosti organizmu:

 1. Odporúča sa pravidelne používať čerstvo vylisované šťavy, ovocie, zeleninu, ktoré obsahujú potrebné vitamíny pre ženské telo.
 2. Je považovaná za účinnú liečbu pomocou kúpeľov s horčicovým práškom. Procedúra trvá 20 minút.
 3. Uistite sa, že použitie odvar z harmančeka, nechtíka, maternice bóru. Liečba bez týchto odvarov nie je možná.

Lieky, kúpele, domáce lieky by sa nemali užívať bez lekárskej konzultácie.

Faktory serosomery v maternici

Výskyt tekutiny v procese menopauzy možno pozorovať priamo v samotnej maternici a vo vajíčkovodoch. V podstate tekutina, ktorá sa tvorí počas tohto obdobia života, obsahuje najmä krvnú zložku. Táto patológia v ženskom tele sa vyskytuje hlavne z nasledujúcich dôvodov:

 • s endometriózou maternice,
 • s mimomaternicovým tehotenstvom,
 • v procese vážnej hormonálnej nerovnováhy,
 • pri zápalových procesoch v maternici, ktoré sa môžu vyvinúť aj po odloženom potrate alebo neúspešnom pôrode,
 • rôzne vírusové ochorenia močového systému alebo reprodukčných orgánov, ktoré neboli diagnostikované alebo neboli vyliečené,
 • v prípade, že po operácii má žena zápalový proces.

Príčiny patológie sú dosť veľké

Okrem iného, ​​takéto ochorenie ako serosometer, ženy sa môžu vyvinúť v týchto prípadoch:

 • v prípade, že žena často pije alkohol alebo trpí závislosťou od alkoholu,
 • fajčenie tabaku
 • vedie promiskuitný život s častými zmenami sexuálnych partnerov,
 • vedie sedavý alebo pasívny životný štýl,
 • po predchádzajúcich potratoch,
 • častý pôrod,
 • operácie na reprodukčných orgánoch, t
 • s nevhodnou a nevyváženou výživou,
 • v procese systematického užívania hormonálnych liekov bez konzultácie s lekárom.

Keďže existuje veľa príznakov a dôvodov, v dôsledku čoho môže žena vyvinúť serosimeter na pomerne dlhú dobu pred menopauzou, musíte starostlivo sledovať svoje vlastné zdravie a vyhnúť sa mnohým chybám, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť zdravie ženy.

Ako diagnostikovať patológiu

Aby sa takáto patológia správne diagnostikovala, je potrebné najprv podstúpiť ultrazvukové vyšetrenie, počas ktorého bude lekár schopný s istotou potvrdiť alebo poprieť diagnózu, ako aj veľkosť vodného útvaru.

Ďalšou fázou diagnózy je dodanie všetkých potrebných testov, ktoré pomôžu odpovedať na otázku, a preto sa táto patológia objavila. Nasledujúci test predpisuje ošetrujúci lekár:

 • OAM a UAC,
 • vaginálny náter,
 • krv pre hormóny a nádorový marker.

Musíte zložiť moč a krvný test, rovnako ako podstúpiť ďalšie štúdie.

Až potom, čo pacient prejde testami na váhu a absolvuje všetky potrebné vyšetrenia, môže lekár s plnou dôverou vedieť správne diagnostikovať a predpísať účinnú a komplexnú liečbu.

Pin
Send
Share
Send
Send