Zdravie

Liečivé účinky šalvie a kontraindikácie menopauzy

Pin
Send
Share
Send
Send


Zmeny v ženskom tele súvisiace s vekom vyvolávajú časté ebbs a toky, bolesti hlavy, slabosť, nepríjemné pocity v oblasti genitálií, atď. tak, ako ich vziať, mali by ste sa snažiť zlepšiť ich zdravie prostredníctvom tradičnej medicíny.

Šalvia s menopauzou pomáha zmierniť veľké množstvo príznakov. Táto bylina má protizápalové, dezinfekčné a antispasmodické účinky na ženské telo, oslabené nestabilným hormonálnym pozadím. Okrem toho šalvia pomáha stabilizovať telesnú teplotu a znižuje potenie.

Od staroveku je známe, že šalvia má priaznivý vplyv na oslabený organizmus. Má omladzujúci a regeneračný účinok, pomáha zmierniť príznaky ostrých prílivov a odlivov a má tiež pozitívny vplyv na nervový systém.

Šalvia obsahuje obrovské množstvo éterických olejov, vitamínov a tanínov. Vezmite si túto trávu by mala byť kurzy: po mesiaci si prestávku, a potom sa obnoví využitie trávy.

Sage pomáha eliminovať:

 • Ťažké výkyvy nálady a nervozita. Bylina obsahuje horčík, zinok, vápnik a draslík, ktoré upokojujú nervový systém a pomáhajú bojovať proti symptómom hystérie a nekontrolovateľnému hnevu.
 • Tides. Počas menopauzy, veľké nepohodlie je spôsobená ostrými návaly a silným potom, šalvia pomáha znižovať príznaky, pretože obsahuje prirodzený hormón, ktorý má pozitívny vplyv na ženské telo.
 • Bolesť brucha a krvácanie. Sage obsahuje éterické oleje, ktoré zmierňujú kŕče, ako aj triesloviny, ktoré majú adstringentný účinok s intenzívnou stratou krvi.
 • Závraty a migréna. Esenciálne oleje, vitamíny a stopové prvky majú blahodárny účinok na ženské telo, zmierňujú bolesti hlavy, znižujú chvenie rúk a tela, odstraňujú závraty.

Šalvia na rýchly čas má pozitívny vplyv. Už po 2 hodinách môžete pozorovať pokles bolesti hlavy, nervozitu, telesnú teplotu a liečebný účinok trvá jeden deň.

Kombinácia šalvie s maternicou, hlohom, melissou, mäta a tymiánom pomôže znížiť nervozitu žien trpiacich menopauzálnym syndrómom. Niekedy môže šalvia spôsobiť účinok závislosti, preto sa odporúča, aby ste si po mesiaci užívania užívali prestávku.

kontraindikácie

Šalvia by sa nemala užívať s takýmito chorobami:

 • myómy maternice,
 • ťažká vaginálna suchosť
 • s endokrinnými ochoreniami,
 • nádor prsníka,
 • epilepsie,
 • s nízkym krvným tlakom.

Okrem toho nadmerné užívanie byliniek môže spôsobiť zníženie hladiny cukru v krvi, ako aj zvýšenie účinku príjmu inzulínu.

prihláška

Ako užívať šalvia počas menopauzy, mnohí pacienti majú záujem. Z lekárne sage, môžete pripraviť vynikajúce prostriedky, ktoré majú pozitívny vplyv na celkový stav ženského tela.

Počas menopauzy sa ženy cítia veľmi nervózne, preto sú povzbudzovaní, aby sa kúpali s odvarom zo šalvie. Upokojuje emocionálny stav, obnovuje imunitný systém, prispôsobuje sa pozitívnemu spôsobu. Ak chcete pripraviť vývar, musíte vziať 2 polievkové lyžice suchých surovín, zalejeme vriacou vodou nad ním, trváme na tom, a potom ju nalejte do kúpeľa. Kúpele bujónu nemusia trvať dlhšie ako 20 minút.

Ak chcete znížiť bolesť, musíte použiť čaj zo šalvie počas menopauzy. Tento liek je pripravený dostatočne rýchlo. Musíte vziať lyžicu suchej trávy, zalejeme vriacou vodou cez to, nechajte ho variť po dobu 5 minút a napätie. Med, citrón, limetka, mäta, medovka môže byť pridaný do šalátového čaju.

Ak chcete znížiť príznaky návaly horúčavy, je veľmi užitočné piť infúziu šalvie, valeriány a prasličky. V rovnakom množstve sa suchá surovina naleje do vriacej vody a naplní sa, až kým úplne nevychladne. Potom sa infúzia filtruje a spotrebuje dvakrát denne, 100 g.

Šalvia má liečivé účinky pre ženy s menopauzou. Odporúča sa používať každú ženu, ktorá vstúpila do obdobia menopauzy.

Ako používať šalvia počas menopauzy a v akej forme?

 • Čo vyniká táto rastlina?
  • Vlastnosti menopauzy a menopauzy
  • Ako používať šalvia?
  • Čo treba zvážiť?

Šalvia pre menopauzu používa mnoho žien. Šalvia je prírodná liečivá rastlina, ktorú človek používa už od staroveku na liečbu rôznych chorôb.

Čo vyniká táto rastlina?

Šalvia je bylinná rastlina. V prírode existuje asi 1000 druhov. Vedia o liečivých vlastnostiach šalvie z dávnych čias. Vedec Hippokrates veril, že absolútne všetky choroby by sa mohli vyliečiť šalviou a nazvať ju svätou trávou. V dávnych dobách bol šalvia odvezený do všetkých stredomorských krajín a predaný. V mnohých farmaceutických prácach, ktoré k nám prichádzajú už od staroveku, bol šalvia zahrnutý do zloženia mnohých liekov. Vedci si všimli, že táto rastlina v listoch obsahuje až 1% esenciálneho oleja, kyseliny mravčej a kyseliny octovej, živice, linaloolu. Zloženie semien zahŕňa mastný olej a proteín.

Šalvia je bylinná rastlina s výškou 70 až 100 cm, má rozvetvený koreň, mnoho zelených listov podlhovastého tvaru, kvetenstvo fialové - modré. Dobre znáša sucho a zamŕza na zimu, na poliach a lúkach zvyčajne rastie múčnatka, ktorá sa nepoužíva na lekárske účely. V Rusku sa liečivý šalvia pestuje na účel, iba zelené listy sa považujú za hojenie. Šalvia má špecifickú príjemnú korenistú vôňu. Páry rastliny majú liečivé účinky.

Späť na obsah

Climax je obdobie života ženy vo veku 45 až 50 rokov, ktoré určuje pokles pohlavných hormónov v tele a stratu reprodukčných funkcií. Veková kategória môže byť iná. Menopauza - zastavenie vaječníkov, zastavenie menštruácie. Tieto zmeny v tele sa vyskytujú počas menopauzy.

Príznaky počas menopauzy:

 • teplo, návaly tepla počas dňa a noci,
 • podráždenosť, neuróza,
 • výkyvy nálady
 • časté močenie aj v noci,
 • sexuálna aktivita sa znižuje.

Climax pre ženu je stres pre telo a prechod z jednej fázy zdravia žien do druhej. Počas tohto obdobia majú ženy nepochopiteľné pocity a pocity. Zo všetkých liečivých rastlín mudrc zázračne ovplyvňuje prácu ženských orgánov a značne uľahčuje tok menopauzy. Keď ho po čase pridáte do čaju, všimnete si úľavu, pretože rastlina má priaznivý účinok na telo: znižuje potenie, prílivy sa stávajú menej častými. Minerály obsiahnuté v tráve majú pozitívny účinok: kalcium upokojuje, zinok a draslík povzbudzuje, tiamín pomáha telu bojovať proti stresu.

Pri vysokých prílivoch u žien dochádza k silnému poteniu, v tomto čase sa z tela vyplachujú užitočné minerály, môže sa objaviť triaška alebo mierne závraty.

Rastlina, ak sa používa správne, zvláda nepohodlie a doplňuje telo minerálmi. Šalvia obsahuje saponity, ktoré zmierňujú bolesti hlavy a migrény, zlepšujú krvný obeh v tele a mastné kyseliny spôsobujú pružnosť ciev. Antispazmodické oleje znižujú kŕče s ťažkou menštruáciou alebo krvácaním.

Späť na obsah

Tradičná medicína používa šalvia na menopauzu:

 1. Čaj z listov sa používa 2-3 krát denne po dobu jedného mesiaca, po ktorom sa prestávka robí na mesiac, ak je ľahšie piť čaj, potom po mesiaci prestávky je potrebné opakovať profylaxiu.
 2. Z listov rastliny vytlačiť šťavu a piť dve polievkové lyžice každý deň. Táto liečba sa môže vykonávať počas 10 dní, potom prestávka počas 1 mesiaca a potom sa opakuje.
 3. Infúzia: dve polievkové lyžice šalvie listy nalejte pohár vriacej vody, vylúhovať asi 20 minút, dekantovať a piť pred jedlom niekoľko lyžice. Infúziu uchovávajte na tmavom mieste maximálne 2 dni.
 4. Ak chcete znížiť pot, môžete si vziať kúpeľ s pridaním listov, najlepšie pred spaním. Použite 10 litrov vody, pol litra šalátovej infúzie. Môžete tiež utrieť podpazušie utierkami navlhčenými v infúzii rastliny počas dňa. Moderná kozmetika ponúka vlhké obrúsky so šalátovým extraktom.
 5. V lekárňach sú tablety so šalátovým extraktom, ktoré možno konzumovať 2 krát denne.
 6. Šalvia olej môže byť použitý na relaxáciu, trenie zápästia a chrámy vo večerných hodinách. Jednoduchý spôsob, ako relaxovať, pomáha relaxovať.
 7. Infúzie alkoholu sa predávajú v lekárňach. Môžu byť užívané 20 kvapiek denne, ale opatrne, pretože alkohol môže nepriaznivo ovplyvniť iné orgány.

Späť na obsah

Ak používate menštruáciu počas menopauzy, musíte si uvedomiť, že musíte dodržiavať dávkovanie použitých byliniek, neskúšajte si sami na 1 deň všetky recepty a postupne si berte peniaze. Je potrebné poradiť sa s lekárom, aby vypočítal všetky riziká pre zdravie a predpísal liečbu, ktorá v tomto období pomôže. Pred liečbou šalvie by ste mali byť oboznámení s preventívnymi opatreniami:

 1. By mali byť vedomí toxicity šalvie. Pri používaní vo veľkých dávkach sa musíte postarať o seba. Alergické reakcie vo forme vyrážok, sucho v ústach a suchosti vagíny môžu byť signálom na zastavenie používania rastliny.
 2. Tehotné ženy by mali byť opatrné pri užívaní šalvie, pretože môžu spôsobiť kontrakcie maternice.
 3. Dojčiace matky sa neodporúčajú brať bujóny. rastlina znižuje laktáciu, redukuje ju na nič.
 4. Ľudia so srdcovým ochorením môžu pocítiť palpitácie srdca, tachykardiu a zvýšený tlak.
 5. V prípade diabetu mellitus, ochorení obličiek a pečene, tendencia k alergiám sa v žiadnom prípade nesmie uchádzať o liečbu šalvia bez súhlasu lekára.

Aby nedošlo k poškodeniu tela, je potrebné, aby sa neprekročila dávka použitých byliniek, aby sa rastliny na viac ako jeden mesiac.

Liečivé vlastnosti šalvie sa používajú na celom svete na liečbu mnohých ďalších chorôb, napríklad bolesti hrdla, ktorá sa lieči šalvia infúziou;

Rastlina je zahrnutá v receptoch väčšiny medicínskych poplatkov, ktoré sa používajú pri liečbe neplodnosti, obličiek, bronchitídy, pečene, popálenín, bolesti hrdla, astmy. Používa sa ako liečivá prísada v kozmetike v zložení krémov a pleťových vôd. Šalvia má omladzujúci účinok, má vysoký obsah fytohormónov a má preto vynikajúci účinok na ženský reprodukčný systém.

Infúzie z tejto liečivej byliny zlepšujú prácu tráviaceho traktu.

Šalvia je tiež známa vo varení ako korenie pre mäsové jedlá.

Ľudové recepty pomocou šalvie pomôžu udržať zdravie.

(Žiadne hlasy) Loading.

Čo je vyvrcholenie?

Climax sa nazýva prirodzený proces v tele ženy. Je sprevádzaný postupným zánikom reprodukčnej funkcie. Vo väčšine prípadov sa vyskytuje v období od 45 do 50 rokov. V tomto okamihu môže žena pociťovať viacnásobné ochorenia genitálnej oblasti a vrásky sa môžu objaviť na jej tvári v dôsledku straty odtieňa pokožky.

Mnoho žien má ďalšie nepríjemné príznaky menopauzy - návaly horúčavy. Sú sprevádzané silným pocitom tepla v hornej časti tela, čo zvyšuje potenie. Takéto útoky sa často vyskytujú v noci, čo vedie k nespavosti a zhoršeniu zdravia.

Príčinou všetkých týchto problémov je prudký pokles hladín estrogénov. Počas menopauzy je možné zlepšiť stav ženy užívaním špeciálnych hormonálnych prípravkov. Ďalej cvičil bylinnú terapiu. Pomáhajú normalizovať hormóny, aktivovať vnútorné rezervy tela a majú pozitívny vplyv na stav vnútorných orgánov.

Výhody šalvie

Šalvia sa často používa na liečbu príznakov menopauzy. Jeho prospešné vlastnosti sú spojené s prítomnosťou veľkého množstva éterických olejov, rôznych makro a mikroelementov.

Šalvia obsahuje fytoestrogény, ktoré sú štrukturálne podobné ženským hormónom. Použitie rastliny je spôsobené prítomnosťou antihydrotických látok. Táto látka pomáha v boji proti nadmernému poteniu.

Vzhľadom na svoje liečivé účinky má šalvia pozitívny vplyv na ženské telo počas hormonálnej úpravy:

 • inhibuje rýchly pokles pohlavných hormónov, čo vám umožní vyrovnať sa s prílivom a odlivom,
 • zlepšuje náladu, odstraňuje podráždenosť, depresiu, úzkosť,
 • normalizuje činnosť potných žliaz, čo ich robí menej aktívnymi,
 • odstraňuje bolesti hlavy, migrény a závraty,
 • eliminuje spastické poruchy,
 • inhibuje zápalové procesy v urogenitálnom systéme,
 • normalizuje spánok.

Počas lekárskeho výskumu sa zistilo, že šalvia pomáha vyrovnať sa so symptómami menopauzy 20 žien z 30.

Aplikačné metódy

Ako užívať šalvia, keď nastane menopauza, aby sa dosiahol lepší výsledok? Existuje niekoľko spôsobov liečby:

 1. Príjem šťavy. Na prípravu lieku je potrebné použiť čerstvo vytrhané rastliny. Výrazný terapeutický účinok má čerstvo pripravenú šťavu, ktorá sa odporúča piť polievkovú lyžicu dvakrát denne. Táto metóda nie je vždy k dispozícii, ale je považovaná za ideálnu počas obdobia zberu šalvie.
 2. Vývar. Na prípravu liekov používajte dve polievkové lyžice surovín (je lepšie vziať všetku suchú farmaceutickú zbierku) a naliať na ne 620 ml vriacej vody. Zmes sa varí na nízkom ohni 6 minút, potom sa čaká na ochladenie a prefiltruje sa. Výsledný liek sa užíva trikrát denne ako čaj. Priebeh liečby zvyčajne trvá jeden mesiac, po ktorom sa odporúča užívať si prestávku 10-15 dní.

 3. Infúzia. Na prípravu liečiv musíte použiť 2 polievkové lyžice bylín a 450 ml vriacej vody. Suroviny sa ťahajú pod vekom, až kým kvapalina nevychladne na teplotu miestnosti. Prijatá časť infúzie sa odporúča vypiť úplne počas dňa a opustiť obvyklý čaj. Kurz by mal trvať približne 2 týždne. Po krátkej prestávke liečba pokračuje.
 4. Bath. Tento postup prinesie nielen výraznú úľavu v prítomnosti návaly horúčavy, ale aj utiahne pokožku, pretože má omladzujúci účinok. Ak sa chcete kúpať, musíte najprv pripraviť infúziu pomocou 8 polievkových lyžíc bylinnej zmesi na 1,5 litra vriacej vody. O hodinu neskôr sa kvapalina prefiltruje a pridá sa do vody, ktorej teplota dosahuje 37 až 40 stupňov. Odporúča sa, aby kúpeľ trvala aspoň 15 minút. Na zvýšenie terapeutického účinku sa do vody pridáva aj extrakt z medovky.
 5. Aromaterapia. Pri liečbe menopauzy bylinami je účinné nielen požitie liekov. Sage éterický olej možno použiť na odstránenie návaly horúčavy, zlepšenie nálady a zmiernenie bolesti hlavy. Použite obvyklú arómu lampu, ktorá pridáva 3-5 kvapiek oleja), a vychutnať si príjemnú vôňu po dobu 15-20 minút. Tento postup by sa mal vykonať niekoľkokrát týždenne, aby sa dosiahol najlepší výsledok.
 6. Tinktúra. Na prípravu lieku je potrebné naliať 100 g rastlinných materiálov s 300 ml vodky. Tekutina sa umiestni na tmavé miesto a aplikuje sa počas dvoch týždňov. Tinktúra je schopná účinne liečiť symptómy menopauzy, pri ktorých je potrebné užívať 15 kvapiek trikrát denne.

Bylinná liečba

Použitie byliniek s menopauzou umožňuje v čo najkratšom čase dosiahnuť najlepší výsledok. Hlavnou zložkou je šalvia a jej pozitívny účinok je podporený inými rastlinami. Veľmi obľúbené sú nasledujúce recepty rastlinného prípravku:

 1. Zmes šalvie, prasličky a valeriánu. Tieto bylinky je potrebné miešať v pomere 3: 1: 1. Na získanie liečiva použite jednu lyžičku zmesi a nalejte ju pohárom vriacej vody. Infúzia sa užíva 120 ml dvakrát denne. Trvanie liečby je dva týždne, po ktorom si prestanú brať tú istú dobu.
 2. Zmes šalvie, balzamu z citrónovníka, homára močaristého, listov ostružiny a cyanózy z bažín. Všetky bylinky sa berú v rovnakom množstve a šalvia by sa mali používať dvakrát. Pri menopauze sa odporúča piť infúziu, ktorá sa pripravuje z lyžice zmesi a pohári vriacej vody. Výsledný liek môže byť použitý ako čaj po 10-15 minútach. Za deň sa nechá piť až 4 porcie.

Aké ďalšie bylinky sú užitočné

Šalvia nie je jediná rastlina, ktorá sa odporúča na zmiernenie príznakov menopauzy. Účinné sú tieto bylinky:

 1. Ďatelina červená, ktorej terapeutické vlastnosti sú zabezpečené prítomnosťou veľkého počtu fytoestrogénov. Rastlina tiež pomáha pri mastitíde. Vzhľadom na obsah vitamínov A a C v kompozícii má ďatelina posilňujúci účinok na tkanivá srdca a pľúc. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča pripraviť čaj s prídavkom kvetenstvo: 1 lyžičku na 250 - 300 ml vriacej vody.

 2. Liečivá pivónia vo forme tinktúry. Liek je možné zakúpiť v lekárni. Оно положительно воздействует на нервную систему, помогает в борьбе с бессонницей и хроническим стрессом.Aby sa dosiahol požadovaný účinok, je potrebné užívať 3 lyžičky tinktúry denne pred spaním, ktoré sa odporúča zriediť malým množstvom vody. Priebeh liečby je 2 týždne.
 3. Použitie maternice bóru. Rastlina obsahuje celý komplex fytohormónov, ktoré umožňujú normalizovať hormonálne pozadie ženy, keď nastane menopauza. Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku je potrebné pripraviť bylinnú infúziu s použitím 10 g maternice na 250 ml vriacej vody. Kvapalina by sa mala vylúhovať 15 minút, potom sa prefiltruje a odoberie sa v lyžici každých 8 hodín.
 4. Motherwort. Na liečbu sa zvyčajne predpisuje alkoholická tinktúra, ktorá má výrazné sedatívne a diuretické vlastnosti. Normalizovať emocionálny stav, znížiť srdcový tep. Odporúčaná dávka tinktúry je 30 kvapiek každých 8 hodín.
 5. Červená kefa. Obsahuje mnoho flavonoidov, ktoré majú podobné vlastnosti ako ženské hormóny. Ak chcete urobiť červenú kefu odvar, musíte použiť 1 polievkovú lyžicu byliniek a 300 ml vody. Zmes sa privedie do varu a varí sa pri nízkom zahrievaní počas 15 minút. Znamená filter a vezmite 100 ml trikrát denne.

Šalvia je jedinečná rastlina, ktorá pomáha vyrovnať sa so všetkými nepríjemnými príznakmi menopauzy. Pred použitím sa odporúča poradiť sa s lekárom, ktorý určí vhodnosť takejto liečby.

Šalvia pre ženy

Trvácny ker Salvia (takzvaná šalvia botaniky) nedosahuje ani meter na výšku, zostáva medzi 20 a 75 cm. To však láka oko svojím pekným lila bloom a podlhovastými hojnými listami, ktoré sú pokryté malým strieborno-zeleným vilusom.

Zástupcovia rodu mudrcov si nevyžadujú osobitné podmienky, rastúce na vidieckych záhradách, v mestských záhradách a na vidieku. A to je prirodzené, pretože rastlina sa bojí len extrémneho chladu, inak sa vyznačuje stabilným charakterom. Je brzdená silnou vlhkosťou, ale dobre znáša mierne sucho a jasné slnko.

Ľudia používajú šalvia na tisícročia. Dokonca aj Hippokrates definoval závod ako "posvätný", a recepty s ním sa nachádzajú počas vykopávok starovekého sveta Grécka a Ríma. Niet divu, že dnes je Salvia ľahko odhaliteľná na akejkoľvek južnej šírke v Európe, Amerike, Rusku a na Ukrajine.

Zloženie šalvie

Povedzte, že v tomto článku hovoríme o liečivom mudrcovi, ktorý sa v latinčine nazýva Salvia officinalis. Neberieme do úvahy ďalšie početné rastliny najväčšieho rodu z čeľade Lunar.

Marmeláda už dlho získala srdcia bylinkárov pozoruhodnej bezcennosti surovín. Všetky časti rastliny obsahujú liečivý éterický olej. V listoch dosahuje obsah 2,5%.

Moderná veda si dobre uvedomuje hodnotu tohto esenciálneho oleja:

 • D-α-pinén a D-borneol - látky používané pri syntéze gáforu - dôležitého zástupcu analeptík, ktoré môžu priamo stimulovať dýchacie a vazomotorické centrá v mozgu,
 • D-gáfor samotný je tiež prítomný v esenciálnom oleji šalvie,
 • Zineol (do 15%): používa sa v oficiálnom lieku ako antiseptikum a expektorancium,
 • α- a β-tujón je špecifická zložka, s ktorou je spojená možná toxicita mnohých esenciálnych olejov, až po kŕčovité účinky a halucinácie pri veľmi vysokých dávkach. Dnes sa dokázalo, že thujón je antagonista receptorov GABA v mozgových bunkách.

Listy šalvie sú bohaté na alkaloidy, flavonoidové glykozidy, estrogénové a taniny. Obsahujú ursolické, fumarové, chlorogénové, oleanolové a kofeínové kyseliny. Existuje vitamín B1 (niacín) a vitamín B3 (vitamín PP, nikotínamid).

V koreňoch šalvie sú kumaríny a semená šalvie obsahujú až 20% bielkovín a až 25% rýchloschnúci mastný olej, ktorý sa skladá z glyceridov kyseliny linolovej.

Salvia hojivé schopnosti

Tradičná medicína Slovanov už dávno zaujala správne miesto salvii - jeden z centrálnych spolu s harmančekom, nechtíka, mäty, melissy a prasličky. Bohatá kompozícia diktuje mnohé liečivé vlastnosti šalvie. A hoci kontraindikácie nie sú izolované, rastlina si zaslúži najbližšiu pozornosť, ktorá je uznávaná oficiálnou vedou.

Uvádzame prospešné účinky na systém a orgány ľudského tela:

 • Horné a dolné dýchacie cesty: protizápalové a antiseptické pôsobenie, vychádzajúce z hrdla, expanzia priedušiek a stimulácia dýchacieho centra v mozgu,
 • Ústna dutina, žalúdok a črevá: antiseptické a enzýmové stimulanty,
 • Nervový systém: zlepšenie pamäti, kognitívnych schopností a iných intelektuálnych funkcií, stabilizácia intenzívnej nálady a koncentrácie,
 • Srdce a cievy: tonizácia malých ciev a posilnenie cievnej steny, sťahujúce a styptické,
 • Ženská reprodukčná sféra: vďaka fytoestrogénom omladzuje, podporuje schopnosť počať, uľahčuje tok menopauzy,
 • Obličky a močové cesty: mierny diuretický a mierny antiseptický účinok,
 • Koža a jej prívesky: zápasia so širokou škálou mikrobiálnych lézií, zlepšujú stav akné,
 • Harmonizácia metabolizmu a spomalenie starnutia (prínosy vitamínu B1).

V arzenále tradičných lekárov existuje mnoho farmaceutických foriem, pri výrobe ktorých sa suroviny používajú ako šalvia, napríklad:

 • Salvin a Neo-Angin - na liečbu infekcií v ústach a hrdle infekčnej povahy,
 • Menoforse - na zmiernenie príznakov menopauzy u žien,
 • Bronhofit - na uľahčenie vykašliavania pri ochoreniach broncho-pľúcneho systému s neproduktívnym kašľom.

Fascinovaný všestrannými možnosťami šalvie, nezabudnite však pozrieť sa na kontraindikácie na konci článku, aby ste aplikovali adekvátne recepty.

Liečivé vlastnosti pre ženy

Dnes nebudeme opisovať, ako aplikovať šalvia v prospech dýchacieho, močového a nervového systému tela. Tieto tipy si zaslúžia samostatný materiál, najmä preto, že úradná medicína už úspešne zažila alkoholickú šalátovú tinktúru pri Alzheimerovej chorobe.

Účelom tohto článku o mudrcoch je zbierať podrobné a účinné odporúčania, ktoré uľahčia život krásnej polovici ľudstva. A začíname s hlavným receptom na tradičnú medicínu.

Ako urobiť klasickú infúziu šalvie

Nie je vôbec ťažké to urobiť, aj keď bude musieť prilákať kachle a trochu trpezlivosti:

 • 1 polievková lyžica zalejeme 1 šálkou vriacej vody. Nádoba musí byť smaltovaná alebo tepelne odolná. Dáme ho do vodného kúpeľa a udržiavame ho na miernom zahrievaní po dobu 10-15 minút za pravidelného miešania. Vyberte z ohňa a nechajte stáť 1 hodinu.
 • Niekedy sa používa intenzívnejšia infúzia, kde až 2 polievkové lyžice sušených listov na 1-1,5 šálok vriacej vody.

Stojí za to pripomenúť tento recept, bude nás sprevádzať ďalej - s najväčšími indikáciami.

Ako vziať šalvie otehotnieť

Prijatie vyššie uvedenej infúzie z 1 lyžice surovín začína 5. dňom cyklu, 50 ml 30 minút pred jedlom 4 p / deň. Nepretržité pitie pokračuje až do začiatku ovulácie - 9-11 dní

Ak sa tehotenstvo nevyskytlo, opakujte postup 2 krát. Po - povinná prestávka na 1 mesiac.

Varovanie! Akonáhle tehotenstvo príde, vylučujeme akékoľvek prostriedky so šalviou! To môže spôsobiť predčasný potrat v dôsledku stimulácie maternicových kontrakcií.

Liečivé vlastnosti šalvie v domácej kozmetike

Tonizácia, hydratácia, boj proti infekciám a zápalom, mierny omladzujúci účinok - tieto vlastnosti často čítame na priemyselnej kozmetike so šalátovým extraktom. Je možné opakovať úspech doma a akým spôsobom?

Pripravte si krém na mastnú pleť. 1 polievková lyžica listov šalvie je odoslaná do termosky so pohárom vriacej vody cez noc. Ráno vylejte, vychladnite a pridajte 1 polievkovú lyžicu čistej vodky bez vôní. Na čistenie pokožky použite ráno a večer.

Pre starnúcu pleť, rovnako ako pre zúženie pórov, urobíme masku. Pripravíme klasický recept na infúziu vo vodnom kúpeli, kde používame 1,5 lyžice suchej byliny. Ochladiť a pridať 1 lyžičku medu a ½ lyžičky citrónovej šťavy. Aplikujte ako obklad na tvár (bavlnená tkanina v 2 vrstvách) - po dobu 15 minút. Okrem toho môže táto kompozícia utrieť výstrih a krk.

Kúpeľ s odvarom zo šalvie môže normalizovať pot aj v horúcom počasí, upokojiť zapálenú pokožku, zmierniť drobné podráždenie po holení a vo všeobecnosti tónovať telo. Na liter vriacej vody vezmite 4 polievkové lyžice sušených listov šalvie. Varte na miernom ohni až 30 minút, vyberte a nechajte vylúhovať 24 hodín. Napätý vývar sa pridá do mierne teplého kúpeľa.

Opláchnite odvarom zo šalvie. Príjemným vedľajším efektom takéhoto postupu je krásny tmavozlatý odtieň vlasov. Vezmeme 3-4 polievkové lyžice surovín, nalejeme do litra vriacej vody do termosky, nechajte ho variť 30-60 minút. Po umytí opláchnite a opláchnite vlasy, nalejte odvar priamo na pokožku hlavy. Nie je potrebné stlačiť vlasy po zákroku. Nech sa uschnú.

Miesto šalvie vo varení

Šalvia - jedna z tých korenín, ktoré pomáhajú zlepšovať celkový tón a harmonizovať metabolizmus. Mnohé zložky zostávajú v tráve a po tepelnom spracovaní, preto je vhodné použiť ako korenie, najmä pre milovníkov voňavého mäsa. Salvia dokonale sedí v tradičnej pečeni av marinádach pre kebab, najmä ak vaše krédo v kuchyni je zábavný experiment s príchuťou.

Pomáha šalvia s menopauzou a ako ju používať?

Šalvia s menopauzou je dobrým fytoterapeutickým činidlom, ktoré pomáha redukovať prejavy menopauzy. Šalvia je už dlho známa svojimi liečivými vlastnosťami a preto sa používa na rôzne ochorenia. Prvýkrát ho používali Gréci a Rimania na ošetrenie a potom sa recepty z šalvie, ako príbehy o liečivých vlastnostiach, rozšírili po celom svete. Jeho vlastnosti sú opísané v mnohých farmaceutických knihách a Hippokrates nazýval šalviou "posvätnou trávou". Liečivé vlastnosti tejto rastliny sú tak jedinečné a cenné, že našli uplatnenie nielen v tradičnej medicíne, ale aj v iných príbuzných odvetviach, ako sú kozmetika, farmaceutiká, varenie a parfuméria. Vo varení sa používa ako prísada do mäsa na varenie. Táto rastlina je obzvlášť populárna u žien, pretože pomáha zmierniť príznaky menopauzy. Existuje mnoho spôsobov, ako používať šalvia na menopauzu, a každá žena si môže vybrať tú, ktorá jej najlepšie vyhovuje. Bujóny, éterické oleje, zelené čerstvé listy alebo rastlinná šťava sa používajú hlavne na zmiernenie návalov horúčavy.

Aká je hodnota šalvie?

Liečivé vlastnosti šalvie sú tak rozmanité, že ich aplikujú na rôzne choroby. Existuje niekoľko typov tejto rastliny: lúka, muškátový oriešok, liečivé, etiópske a šalvia upokojujúcich. Ten je považovaný za narkotikum, a preto je na pestovanie zakázaný. Ale na liečbu používajte iba jeden liek. Má niekoľko užitočných vlastností.

 1. Má protizápalové a antimikrobiálne účinky.
 2. Hemostatický účinok.
 3. Podporuje imunitu.
 4. Zvyšuje výkon, má pozitívny vplyv na nervový systém, posilňuje pamäť.
 5. Pomáha znižovať potenie.
 6. Má pozitívny vplyv na gastrointestinálny trakt, zvyšuje vylučovanie žlče a žalúdočnej šťavy, zlepšuje proces trávenia, znižuje riziko hnačky, koliky a nevoľnosti.
 7. Používa sa pri zápalových ochoreniach dýchacích orgánov (šalvia je liečená bronchitídou, tracheitídou, bolesťami hrdla).
 8. Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam pomáha pri popáleninách, modrinách, hnisavých ranách, akné. Odstránenie a zabránenie hnisania rany sa niekoľkokrát denne umyje odvarom rastliny.
 9. Podporuje omladenie pleti, zlepšuje vlasovú štruktúru. Vývar z tejto rastliny posilňuje vlasové folikuly, znižuje lupiny.
 10. Má antiseptický účinok pri problémoch s ústnou dutinou: kaz, periodontálne ochorenie, zápal ďasien. Na zlepšenie stavu ústnej dutiny, zníženie krvácania ďasien, použitie odvar na opláchnutie, postup sa vykonáva po každom jedle.
 11. Šalátové fytoestrogény obsiahnuté v šalvii prispievajú k miernejšiemu priebehu menopauzy, pomáhajú pri hormonálnych poruchách a neplodnosti.
 12. Liečivý šalát má liečivý účinok pri chorobách močových ciest. Ak sa chcete zbaviť drozdu, je potrebné vykonávať dúchanie s odvarom denne alebo si vziať sedavé kúpele.
 13. Zmierňuje stres, zmierňuje nespavosť a nervové napätie.
 14. Má vazodilatačný účinok.
 15. Odstraňuje toxické látky a trosky.

Liečivé vlastnosti liečivého šalátu pokrývajú najbežnejšie skupiny chorôb a úspešne pomáhajú pri ich liečbe.

Použitie šalvie počas menopauzy kvôli jej chemickému zloženiu: obsahuje značné množstvo fytoestrogénov. Tieto hormóny rastlinného pôvodu sú veľmi podobné zložením a štruktúrou ženských pohlavných hormónov. S nástupom menopauzy dochádza k poklesu množstva estrogénu v ženskom tele, čo sa prejavuje veľmi nepríjemnými príznakmi, ako sú potenie, výkyvy nálady, návaly horúčavy a nepríjemné pocity v genitáliách. Fytoestrogény obsiahnuté v šalvii prispievajú k doplňovaniu hormónového deficitu v tele, čím znižujú nepríjemné prejavy tohto stavu. Okrem týchto rastlinných hormónov sú v zložení liečivej múčky prítomné éterické oleje, alkaloidy a taníny. Počas menopauzy majú nasledujúce vlastnosti.

 1. Prispievajú k zníženiu výskytu príznakov menopauzy, ako sú návaly horúčavy, rýchly tep srdca, návaly horúčavy a nadmerné potenie.
 2. Prispejte k normalizácii procesov excitácie a inhibície a vytvoreniu rovnováhy medzi nimi.
 3. Prispejte k zníženiu extrémnych emocionálnych prejavov: slznosť, podráždenosť, výkyvy nálady, nestabilita emocionálneho stavu.
 4. Odstráňte opuch v dôsledku diuretického pôsobenia.
 5. Normalizuje krvný obeh v orgánoch a tkanivách, najmä vo vaječníkoch a maternici, posilňuje steny ciev, má pozitívny vplyv na hormóny a prispieva k jej normalizácii.

Najčastejším a vyhľadávaným majetkom žien šalvie je jeho schopnosť znížiť potenie.

Na prípravu liečiv zo šalvie pomocou listov a kvetov. Zber rastlín prebieha dvakrát ročne. Zbierajte ich počas kvitnutia a na jeseň. Potom šalvia sušená niekoľko dní bez slnka a zabalená.

Príprava infúzie nie je zvlášť ťažká.

 1. Infúzia. Urobte to tak, že vysušte listy v množstve 30 g a zalejeme 250 ml vriacej vody. Potom sa zahrieva 25 minút vo vodnom kúpeli. Infúzia je potrebná na ochladenie a prechod cez tenkú vrstvu, pridajte prevarenú vodu do 200 ml. Skladovateľnosť takýchto prostriedkov - nie viac ako dva dni.
 2. Čaj z lístkov šalvie. Môžete variť sami, alebo si kúpiť lekárne verziu v sáčkoch, ktorý je jednoducho naleje vriacej vody. K tomuto čaju sa pridáva med a citrón.
 3. Šťava z čerstvých listov rastliny trvá niekoľko kvapiek.
 4. Šalvia vo forme tabliet obsahujúcich jej extrakt.
 5. Esenciálny olej sa používa vo forme inhalácie alebo aplikovaný na kožu. Je nemožné prijať takýto liek vo vnútri, pretože môže spôsobiť narušenie nervového systému.

Ktorýkoľvek z navrhovaných spôsobov aplikácie počas menopauzy pomáha znižovať potenie, normalizovať činnosť potných žliaz a má všeobecný pozitívny účinok na telo, čo znižuje prejavy symptómov menopauzy. Vezmite si potrebné finančné prostriedky. Priebeh žiadosti sa strieda s priebehom odpočinku, ktorý je 30 dní.

Salvia je liečivá sila

Liečivá sila tejto rastliny je veľmi dôležitá pri liečbe mnohých patologických stavov, čo poskytuje Sage tak vysokú popularitu a dopyt v tradičnej medicíne. Používa sa pri rôznych patológiách v menopauze, ako aj pri chorobách, ktoré majú zápalovú aj infekčnú povahu, pretože má tieto vlastnosti:

 1. anti-bakteriálne,
 2. hojenie rán
 3. protizápalové,
 4. proti kŕčom,
 5. sťahujúce,
 6. protivopotogonnymi,
 7. termostaticky regulované.

Anesteziologická, hemostatická a posilňujúca sila Sage je nevyhnutná na liečbu možných následkov pri získavaní tepelného horenia, omrzlín alebo poranení. Okrem iného je nevyhnutný na liečbu patologických zmien v cievnom, obehovom a nervovom systéme.

Prírodné fytoestrogény, ktoré majú podobné vlastnosti ako prirodzené pohlavné hormóny žien, sú neoddeliteľnou súčasťou liečby záchvatov návalov horúčavy, nadmerného potenia a iných nepríjemných príznakov.

Ведь именно благодаря угасанию яичников при климаксе наступает гормональная перестройка женского организма, сопровождающаяся дефицитным уровнем содержания эстрогенов. Нормализовать гормональный фон можно, используя гормоносодержащие медикаментозные препараты, но с такой задачей могут справиться и фитоэстрогены, входящие в состав Шалфея. Более того, применение методов фитотерапии с использованием Шалфея является более безопасным лечением климактерических проявлений.

Príprava a prijímanie Sage

Použitie čaju s pridaním Sage pomáha zlepšovať krvný obeh, stimuluje cievny tonus, ako aj znižuje intenzitu zvýšeného potenia.

Keď sa zvýši intenzita návalov horúčavy, používanie Sage by nemalo byť menšie ako 8-9 krát denne.

Uvažujme podrobnejšie, v akých dávkových formách Sage je možné použiť a čo je potrebné na ich prípravu:

 • Čajový nápoj - pripravené zo suchých listov trávy. Do pohára je potrebné vložiť 2 lyžičky suchej suroviny a naliať vodu na vrch s prevarenou vodou. Nechajte 30 minút vylúhovať. Tento čaj sa odporúča používať aspoň 3 krát denne, jeden pohár. Ak chcete chuť čaju výnimočné, môžete pridať trochu citrónovú šťavu a lyžicu medu. Tiež použitie muškátového orieška s čajom bude mať zlepšený terapeutický účinok a zároveň normalizuje všeobecnú pohodu ženy.
 • Čerstvo pripravené šťava Šalvia sa odporúča užívať v malých porciách, až 2 polievkové lyžice denne.
 • tinktúra - odporúča sa používať 2-3 krát týždenne po dobu 15 kvapiek.
 • Esenciálny olej používa sa na aplikáciu na kožu v zápästiach, na inhaláciu arómy.
 • infúzie Šalvia sa pripraví nasledujúcim spôsobom: 2 polievkové lyžice sušených, nasekaných byliniek sa nalejú na 600 ml prevarenej vody a položia sa na malý oheň. Výsledný roztok sa varí najviac 6 minút. Infúzia sa ochladí, použije sa jeden deň.

Menej účinné prostriedky na redukciu menopauzálnych symptómov sú kúpele s touto liečivou bylinkou. Kúpele pomáhajú znižovať frekvenciu a intenzitu návalov horúčavy, znižujú potenie, zlepšujú fungovanie kardiovaskulárneho systému, ako aj prispievajú k normalizácii zdravého spánku a zmierňujú bolesť v oblasti hlavy.

Aby bolo možné pripraviť odvar pre kúpeľ, musíte vziať 9 lyžice nasekaných byliniek a zalejeme 1500 ml prevarenej vody. Potom nechať na infúziu, po ktorom je potrebné filtrovať a umiestniť do kúpeľa. Ak chcete dať väčší účinok, môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja Sage.

Voda v kúpeľni by nemala byť väčšia ako 39 stupňov. Pätnásť minútový odpočinok v takom kúpeli bude mať výrazný priaznivý účinok na celý nervový systém ženského tela a prispeje k normalizácii psycho-emocionálneho stavu.

Salvia officinalis je pomerne účinný nástroj na boj proti menopauzálnym symptómom. Napriek všetkým mnohým aspektom jeho priaznivých účinkov na ženské telo však nemôže úplne zmierniť blahobyt ženy bez odmietnutia žien zo zlých návykov, napraviť stravu a fyzickú aktivitu.

Zaujímavé a informatívne video na túto tému:

Všeobecný popis šalvie

Liečivá rastlina rastie vo forme trpasličieho kríka. Nachádza sa vo voľnej prírode, v domácej forme v priemyselnom meradle sa pestuje na lekárske účely. Kvitnúce vrcholy šalvie šalvie používané pre bylinné medicíny. Surové šalvie sušené, vyrobené z neho éterické oleje, pilulky a tinktúry. Prírodné rastlinné prípravky sa odporúčajú, ak existujú kontraindikácie liekov. Bylinná medicína je miernejšia a menej pravdepodobne spôsobuje vedľajšie účinky.

Mudrc pozostáva z:

 • flavonoidy,
 • glyceridy kyseliny linolovej,
 • triesloviny,
 • kyselina kávová a jej deriváty, t
 • mastné oleje
 • kyselina ursolová
 • alkaloidy,
 • gáfor.

Vzhľadom na svoje zloženie je šalvia obdarená vlastnosťami:

 • antiseptické,
 • sťahujúce,
 • diuretiká,
 • fungistatický
 • viralstatic,
 • znižuje potenie,
 • posilňuje centrálny nervový systém
 • proti kŕčom,
 • protizápalové,
 • tonic,
 • zvyšuje hladiny estrogénu
 • znižuje hladinu prolaktínu, t
 • zlepšuje elasticitu pokožky
 • upokojujúce.

I napriek pozitívnym vlastnostiam má bylina vedľajšie účinky pri aplikácii. Ak neprekročíte dávku a prestanete užívať, riziko ich vývoja sa zníži.

Kontraindikácie:

 • dojčenie,
 • alergie,
 • akútne zápalové ochorenia v obličkách,
 • tehotenstvo.

 • čaj,
 • tablety,
 • éterické oleje
 • pastilky na sanie,
 • sirup,
 • bylinné prípravky s inými bylinkami.

Esenciálne oleje sa používajú v olejových horákoch, príveskoch alebo pridaných do vody určenej na kúpanie. 2-3 vzduchové kvapky sa používajú na ochutenie vzduchu, na vodné procedúry - 8-10. Takáto terapia uvoľňuje, zmierňuje stres, znižuje bolesť hlavy. Pred použitím akejkoľvek liekovej formy sa poraďte s lekárom.

Šalvia s menopauzou zmierňuje príznaky:

 • závraty,
 • nespavosť
 • prílivy,
 • podráždenosť,
 • depresie
 • výkyvy nálady.

Šalvia v menopauze a prílivoch sa používa vo forme čaju, tabliet alebo ako prostriedok aromaterapie.

Liečba menopauzy a návaly

Keď menopauza znižuje hladinu estrogénu, objavujú sa vrásky, sú návaly tepla, potenie, nespavosť a psycho-emocionálne poruchy. Vaječníky prestanú fungovať a začne menopauza. Liečivé vlastnosti šalvie pre ženy s menopauzou sú spôsobené obsahom látok podobných hormónom estrogénu. Príjem činidiel s trávou znižuje prejavy nepríjemných príznakov, udržiava hladinu hormónov na požadovanej úrovni, pomáha asymptomaticky prežiť obdobie úpravy.

Ak je hormonálna liečba kontraindikovaná, vykonáva sa liečba menštruácie. Vývary a čajové nápoje zlepšujú spánok, omladzujú telo, zmierňujú depresiu, regulujú nervový systém. Flavonoidy majú antispazmodický účinok, zmierňujú bolesti hlavy. Pozitívny účinok je pozorovaný pol hodiny po pití čaju alebo odvarov a trvá až do večera.

Použitie šalvie na menopauzu nenahrádza hormonálne lieky a nezastaví menopauzu, ale zníži prejavy symptómov a uľahčí ich výskyt.

Ako správne variť trávu?

Ako si vyrobiť šalátový čaj s menopauzou:

 1. Do čajovej kanvice nalejte dve čajové lyžičky byliniek.
 2. Nalejte jednu pohár vriacej vody.
 3. Nechajte stáť 4-5 minút.
 4. Strain.
 5. Obsah sa doplní do 250 ml.

Prídavok valeriánu, mäty piepornej, maternice mätovej a čaju zvyšuje upokojujúci účinok.

 1. Na panvici zaspia dve polievkové lyžice sušených listov.
 2. Nalejte dve šálky horúcej vody.
 3. Varte 5 minút.
 4. Ochladiť.
 5. Strain.

Jeden liter bujónu sa pridá do vody na kúpanie. Vykonajte postup po dobu 15 minút. Kúpeľ so šalviou upokojuje nervový systém, normalizuje spánok, zmierňuje bolesti hlavy.

Infúzia s menopauzou:

 1. Jedna polievková lyžica surovín zaspí v hrnčeku.
 2. Pridajte pohár vriacej vody.
 3. Infundujte jednu hodinu pri izbovej teplote.
 4. Strain.

Ako sa užívať?

S menopauzou a prílivmi, šalvia sa užíva denne vo forme čaju, odvar, infúzie. Čerstvá šťava má vyššiu koncentráciu, preto ju vypite opatrne. Tinktúry na alkohole sa merajú, neprekračujú lekársky predpis. Počas prestávky prechádzajú na kúpanie s prídavkom éterického oleja alebo odvarom.

Ako užívať šalvia s menopauzou a prílivmi:

 1. Varený čaj sa vypije jeden pohár trikrát až päťkrát denne po dobu jedného mesiaca, potom si vezmú prestávku dva týždne. Na zvýšenie efektu sa do nápoja pridajú upokojujúce byliny (valeriány, matky). Obsah šalvie v čaji by mal byť trikrát väčší ako iné zložky.
 2. Šalátová šťava pre menopauzu si dve polievkové lyžice denne počas dvoch týždňov.
 3. Silný vývar piť až osemkrát denne v pol šálky. Trvanie kurzu je dva mesiace. Povinná prestávka jeden mesiac.
 4. Esenciálny olej sa pridáva do kúpeľa, aroma lampa. Je zakázané vziať dovnútra.

Čajové nápoje a odvar by sa mali vypiť 30-40 minút pred jedlom. Bez ohľadu na formu, šalvia s menopauzou sa berie s prestávkou v priebehu jedného týždňa na mesiac, aby sa eliminovala akumulácia v tele a závislosť.

Oboznámte sa bližšie

Salvia officinalis je vytrvalá termofilná bylina, ktorá rastie do výšky 70 cm a je považovaná za domácu krajinu Talianska. Liečivá bylina sa aktívne distribuuje v krajinách juhovýchodnej Európy. V Rusku, hlavné množstvo šalvie pre farmaceutický priemysel sa pestuje na území Krasnodar.

Na výrobu liekov používajúcich listy a kvitnúce vrcholy. Zbierka surovín začína kvitnutím šalvie a končí v polovici septembra. Rastlina má silnú arómu, vďaka obsahu veľkého množstva éterických olejov.

Listy šalvie obsahujú vitamíny B a P, triesloviny a mnoho vysoko aktívnych alkaloidov a stopových prvkov. Okrem toho rastlina obsahuje fytoestrogény - látky podobné zloženiu ženských pohlavných hormónov.

Práve táto bohatá kompozícia vysvetľuje početné liečivé vlastnosti šalvie:

 • dezinfekčné prostriedky,
 • protizápalové,
 • protivopotogonnoe,
 • vykurovania a chladenia,
 • proti kŕčom,
 • ktorá vychádza krvácanie,
 • sťahujúce,
 • stuženie.

Sage éterické oleje sú aktívne používané v aromaterapii. Extrakt rastliny sa úspešne používa na liečenie hnisavých a popáleninových poranení. Bylinný koncentrát je súčasťou komplexnej liečby rôznych ochorení pohybového aparátu a nervových ochorení. Prostriedky s liečivými rastlinami účinne liečia symptómy menopauzy.

Pre koho je takáto liečba kontraindikovaná.

Dokonca aj väčšina "desivé" menopauzy môže byť porazený doma! Len nezabudnite dvakrát alebo trikrát denne.

Vezmite šalvia s menopauzou nie všetci.

Táto bylina, rovnako ako akákoľvek iná liečivá rastlina, má určité kontraindikácie:

 1. Hypertenzia - vysoký krvný tlak.
 2. Nefritída je akútny zápal obličiek.
 3. Dysfunkcia štítnej žľazy.
 4. Endometrióza je benígny novotvar v maternici.
 5. Nádory v prsných žľazách alebo orgánoch reprodukčného systému.
 6. Epilepsia.

Použitie šalvie je prísne kontraindikované počas gravidity a laktácie. Je veľmi dôležité, aby ste pozorne sledovali dávkovanie, užívali s ním šalátový čaj alebo iné prostriedky.

Predávkovanie liečivom vedie k nasledujúcim vedľajším účinkom:

 • búšenie srdca
 • smäd a sucho v ústach,
 • prudký pokles hladiny glukózy v krvi, ktorý sa nazýva hypoglykémia.

Ak sa takéto pocity vyskytnú, okamžite prestaňte piť liek a poraďte sa s lekárom. Preto, aby sa používa liečivá rastlina by mala byť s extrémnou opatrnosťou pre ženy s diabetom, aby nedošlo k vyvolaniu hypoglykémie.

Osvedčené recepty

Môžete si pripraviť výrobky z čerstvých alebo sušených surovín. Pozrieme sa na obľúbené recepty zo suchej šalvie pre menopauzu, ktoré sa ľahko pripravujú doma.

Suchú bylinu možno kúpiť v takmer každej lekárni. Nie každý má možnosť variť šťavu z čerstvých listov šalvie. Je to však veľmi účinný nástroj. Na deň vziať 2 polievkové lyžice. lyžice čerstvo vyrobené šťavy. Na to sa listy zabalia do gázy a z nich sa vylisuje šťava.

Recepty na prevzatie:

 1. Najjednoduchším spôsobom je použitie bylinného čaju.
  Na prípravu čaju potrebujete 2 lyžičky sušených listov a nalejte pohár vriacej vody. Pite tento nápoj by mal byť trikrát sklo. Ak sa vám nepáči vôňa alebo chuť čaju, môžete pridať med, citrón alebo mätu. Prijatie čaju nielenže odstráni klimakterické symptómy, ale tiež zníži tlak.
 2. Varenie nie je ťažké.
  Potrebujete lyžicu suchej šalvie zalejeme vriacou vodou v množstve nie viac ako jeden šálku. Varte pod zatvoreným vekom pol hodiny a namáhajte. Piť viac koncentrovaný nápoj by mal byť v malých porciách - lyžica. Ak žena prílivy a potenie nie sú veľmi výrazné, potom jeden trik je dosť, as jasnými príznakmi, že piť 8 krát počas dňa.
 3. Môžete si urobiť infúziu z kolekcie byliniek.
  Zmiešajte 3 časti šalvie s 1 dielom valeriánu a 1 dielcom prasličky. Pripravte a varte infúziu, tak ako v predchádzajúcom recepte. Užívajte 100 ml dvakrát denne.
 4. Lekáreň predáva hotovú šalviu tinktúru na alkohol.
  Je braný na 15-20 kvapiek denne, ale nie viac ako 3 krát týždenne. Nástroj je prísne kontraindikovaný u žien trpiacich arteriálnou hypertenziou.

Je dôležité vedieť, ako vziať šalvia vo vnútri. To možno vykonať iba kurzami. Jeden kurz by nemal presiahnuť jeden mesiac. Potom si urobia dvojtýždňovú prestávku a začnú nový wellness kurz.

Lekárom sa odporúča, aby užívali najmenej 3 cykly na pretrvávajúci účinok v menopauze. Ak sa liečia kurzy počas celého roka, výsledok bude veľmi dobrý. Pani sa nielen zbaví príznakov menopauzy, ale bude vyzerať oveľa mladšie.

Recepty na externé použitie:

 1. S odvar sa kúpať.
  Na odvarovanie 8-9 Art. lyžice suchej šalvie nalejte 1,5 litra vriacej vody a varte na miernom ohni 5 minút. Po infúzii 40 až 45 minút sa živná pôda prefiltruje. Vo veľkom kúpeli s vodou, teplota, pri ktorej 37-38 0 С sa naleje všetok pripravený vývar. Vezmite si kúpeľ nie viac ako 15-20 minút. Tento postup pomáha zmierniť dennú únavu, odstrániť úzkosť, nervozitu a podráždenosť. Okrem toho kúpeľ omladzuje pokožku a odstraňuje poruchy spánku.
 2. Pre vonkajšie použitie si môžete kúpiť aromatický šalátový olej.
  Ak na whisky vložíte niekoľko kvapiek oleja, prejde hlava. Na zlepšenie spánku a zmiernenie podráždenosti, 3-4 kvapky oleja sa kvapkajú do špeciálnej aromatické lampy v spálni. Ak takéto zariadenie neexistuje, olej sa môže aplikovať na zápästie pred spaním. Koža je teplá a vôňa sa šíri po miestnosti.

Externé používanie liečivých rastlín nie je obmedzené na mesačný priebeh, ale môže byť aj dlhšie. Ale ak použijete prostriedky na veľmi dlhú dobu, telo si na to zvykne a nebude to mať žiadny účinok. Preto by ste mali brať prestávky. Kúpele môžu byť brané ako s odvarom, tak s aromatickým olejom. K tomu potrebujete 5-6 kvapiek oleja pridaného do 3 polievkovej lyžice. lyžice základy a dobre premiešajte. Základom je smotana, kyslá smotana, kefír alebo med.

Namiesto bázy si môžete vziať 10-15 ml mandľového oleja. Ďalšou možnosťou: kvapka šalvie olej na 4 polievkové lyžice. lyžice morskej soli, ktoré sú zabalené v tenkovrstvách a ponorené do kúpeľa. Takéto postupy sú ešte užitočnejšie. Soľ má priaznivý vplyv na pokožku. Pani, ktorá vdychuje výpary liečivej byliny má psychoemotívne pozadie, ktoré je normalizované, depresívne stavy odchádzajú, podráždenosť klesá.

Pred začatím liečby akoukoľvek liečivou rastlinou počas menopauzy by ste mali navštíviť svojho gynekológa a prejsť krvnými testami na hormóny.

Pin
Send
Share
Send
Send