Hygiena

Menopauza vitamíny: ako môžu pomôcť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Po približne 45 rokoch začína zánik reprodukčnej funkcie ženského tela. To sa prejavuje poklesom hladín estrogénu. Nedostatok pohlavných hormónov vedie k spomaleniu všetkých biologických procesov. Žena má vonkajšie znaky starnutia, zhoršujúce sa zdravie. Vitamíny sú látky potrebné na urýchlenie biochemických reakcií, ktoré zabezpečujú životne dôležitú činnosť organizmu. Pri menopauze je obzvlášť dôležitá ich úloha. Obohatené potraviny a príjem špeciálnych prípravkov zabránia komplikáciám, ktoré vzniknú počas tohto obdobia.

obsah:

 • Climax u žien, jeho prejavy
 • Akú úlohu hrajú vitamíny v tele?
 • Aké vitamíny sú obzvlášť potrebné počas menopauzy
 • Vitamínové prípravky na menopauzu
 • Aké potraviny obsahujú správne vitamíny


Climax u žien, jeho prejavy

Hormonálna zmena, ku ktorej dochádza v tele v dôsledku zmien súvisiacich s vekom, je príčinou zhoršenia práce všetkých telesných systémov. Vyskytujú sa problémy s trávením. Pociťujú sa nutričné ​​nedostatky - vitamíny a mikroelementy. Procesy regenerácie tkaniva sa spomaľujú.

Hormonálna nerovnováha spôsobuje vznik nádorov prsných žliaz, genitálií. Svaly sa oslabujú, kostná štruktúra je narušená. Krvné zásobovanie orgánov, vrátane mozgu, sa zhoršuje.

Typické prejavy menopauzy sú:

 • neuropsychické poruchy (depresia, podráždenosť, nespavosť),
 • vegetataskulárna dystónia (návaly, nadmerné potenie, závraty, búšenie srdca),
 • kolísanie krvného tlaku, kardiovaskulárne ochorenia,
 • prírastok hmotnosti, endokrinné ochorenia,
 • sexuálnych porúch, poklesu sexuálnej aktivity ženy, t
 • suchosť pošvy spôsobuje ochorenia močových ciest,
 • Osteoporóza - vymytie vápnika z kostí, zvýšenie ich krehkosti.

Tieto a ďalšie príznaky menopauzy (oslabenie pamäte, suchá koža, krehké vlasy a nechty, deštrukcia zubnej skloviny) sa prejavujú rôznymi spôsobmi. Všetko záleží na genetike, životných podmienkach, všeobecnom zdraví v čase menopauzy. Nedostatok vitamínov urýchľuje výskyt ochorení a posilňuje ich.

Akú úlohu hrajú vitamíny v tele?

Vitamíny sú katalyzátormi najdôležitejších chemických reakcií, ktoré prebiehajú v tele. Spracovanie potravín a asimilácia prospešných prvkov, ktoré zabezpečujú normálny metabolizmus tukov, sacharidov, bielkovín, vody a soli, ako aj tvorbu krvi, tvorbu nových buniek a ďalšie procesy sa nemôžu uskutočniť bez účasti týchto látok.

Pre zachovanie imunity je nevyhnutné splnenie potreby minerálnych prvkov a vitamínov v organizme, na ktorom závisí citlivosť na rôzne nepriaznivé faktory a ochorenia súvisiace s vekom. Vitamíny uľahčujú znášanie stresových situácií a posilňujú nervový systém.

Zloženie mnohých liekov určených špeciálne na príjem v období menopauzy, okrem základných vitamínov a minerálnych zložiek, zahŕňa aj fytoestrogény - hormónové látky rastlinného pôvodu. V dôsledku toho sa zmeny hormonálnych hladín stávajú menej dramatickými. Vitamíny zlepšujú fungovanie orgánov endokrinného systému, predlžujú fungovanie vaječníkov, pretože tieto látky sa podieľajú na procesoch syntézy hormónov.

Aké vitamíny sú obzvlášť potrebné počas menopauzy

Najmä ženské telo potrebuje počas menopauzy nasledujúce vitamíny:

 1. A (1,5-2 mg / deň). Podieľa sa na regenerácii kožných buniek a slizníc, priaznivo pôsobí na videnie. Ako antioxidant chráni tkanivové bunky pred deštrukciou a malígnou transformáciou.
 2. B1 (1,5 mg / deň), B6 ​​(1,8 až 2,0 mg), B9 (400 ug), B12 (3,0 ug). Prispievajú k posilneniu nervového systému, zlepšujú činnosť srdca. Potrebné na zlepšenie imunity, zvýšenie aktivity mozgu, zlepšenie pamäti, zabezpečenie všetkých typov metabolizmu.
 3. C (90 mg). Vyžaduje sa na zvýšenie odolnosti organizmu voči účinkom rôznych typov infekcií. Zlepšuje sa stav krvných ciev, znižuje sa riziko kardiovaskulárnych ochorení a výskyt nádorov.
 4. E (15 mg). Podieľa sa na syntéze ženských pohlavných hormónov, spomaľuje starnutie vaječníkov. To znižuje riziko tvorby nádorov závislých od estrogénu. Vitamín E je potrebný na urýchlenie regenerácie tkaniva. Preto jej príjem pomáha zlepšovať vzhľad ženy, zachováva zdravé vlasy, pokožku a nechty.
 5. D (10-15 μg) - bez nej nie je možné vstrebávanie vápnika a horčíka v tele. Príjem vitamínu D3 v menopauze je nevyhnutný na prevenciu osteoporózy, zlepšenie stavu kostí a zubov.

Z minerálnych zložiek zohráva hlavnú úlohu v tomto období vápnik a bór, ktoré sú súčasťou kostí. Nedostatok týchto prvkov vedie k osteoporóze, čo zvyšuje riziko zlomenín. Horčík je prítomný v nervovom tkanive. Jeho nedostatok ovplyvňuje stav nervového systému, spôsobuje také príznaky ako podráždenosť, nespavosť, úzkosť, depresia. Draslík podporuje činnosť srdca, obličiek, ovplyvňuje zdravie nervového systému. Zinok je súčasťou hormónov, enzýmov sa podieľa na regenerácii kostí a zubného tkaniva.

Vitamínové prípravky na menopauzu

Medzi najobľúbenejšie lieky patria:

Chi-Klim. Obsahuje vitamíny, vápnik, selén (na posilnenie imunity), extrakty z maternice (sedatíva) a tsimitsifuga (s vlastnosťami fytoestrogénu).

Femikaps. Nástroj obsahuje vitamíny zo skupiny B, E, passiflora a extraktov z pupalky. Liek pomáha dobre so zvýšenou podráždenosť, nespavosť, krvný tlak skoky, znižuje frekvenciu návaly horúčavy.

Menopace. Obsahuje všetky potrebné vitamíny a stopové prvky, ako aj extrakt z mučenky a iných rastlín. Prijímané ako všeobecné tonikum na zvýšenie imunity. Pomáha pri nervových poruchách.

Gipotrilon. Komplex obsahuje komplex vitamínov, ako aj Vitasil SE (doplnok výživy na báze selénu). Liek sa používa na prevenciu výskytu rakoviny.

Complivit Calcium D3. Komplexný vitamínový prípravok obsahujúci vápnik. Používa sa ako preventívne a terapeutické činidlo na posilnenie kostí, zubnej skloviny. Zlepšuje sa stav vlasov a nechtov.

Ladys Formula Menopauza. Veľká sada vitamínov a rastlinných látok rôznych činností pomáha zmierniť takmer všetky príznaky menopauzy.

S vekom je čoraz ťažšie riešiť únavu. Chcem nielen vyzerať mladý, ale aj chrániť zdravie, silu pre nové veci. V období hormonálnej úpravy môžete udržiavať telo a udržiavať vysoký výkon. Na tento účel by ste mali starostlivo zvážiť výber vitamínov.

Vitamínové komplexy pre zrelé ženy by mali obsahovať minerálne látky, výťažky zo zriedkavých liečivých rastlín, aby sa telo dotklo osobitnou jemnosťou a bez vedľajších účinkov. Vitamíny a minerály v kombinácii s fytohormónmi zmierňujú návaly horúčavy a normalizujú srdcový rytmus. Mnoho žien už ocenilo schopnosť dámskej receptúry Menopauza. Zvýšená receptúra ​​na normalizáciu hmotnosti počas obdobia menopauzy v dôsledku pôsobenia unikátneho extraktu huby Maitake („gejša huby“). Pohoda a atraktívny vzhľad počas menopauzy je luxus, ktorý si môžete dovoliť.

Poznámka: Aké lieky použiť a v akých dávkach by mala žena oznámiť lekárovi. Tým sa eliminuje možnosť predávkovania vitamínmi a minerálmi, ako aj alergické reakcie na rastlinné zložky.

Nehormonálne bylinné prípravky tiež obsahujú vitamíny. Napríklad hviezda (s bylinnými extraktmi a medom), klimadinon (obsahuje cimicifugu), feminal (s extraktom ďatelinového).

Aké potraviny obsahujú správne vitamíny

Jedlo by malo byť posilnené a dostatočne svetlé, aby sa zabránilo nadmernej plnosti, tendencia, ktorá sa objavuje u žien s nástupom menopauzy.

varovanie: Akákoľvek prísna diéta v tomto čase je kontraindikovaná, pretože môže viesť k nedostatku vitamínov a zvýšiť nepríjemné symptómy.

V strave musí byť tvaroh, syr a iné mliečne výrobky bohaté na vápnik. Vitamíny a minerály potrebné pre menopauzu sa nachádzajú vo veľkom množstve v obilninách, preto je kaša (ovsené vločky, pohánka) nevyhnutným produktom. Mäso a živočíšne tuky sú hlavným zdrojom vitamínu A, rýb - vitamínu D.

Sušené ovocie, zemiaky, špenát obsahujú draslík. V strave musí byť nutne vajcia, orechy, listová zelenina, zelenina a maslo, droby a morské plody, čerstvá zelenina (uistite sa, že mrkva, tekvica, zemiaky, kapusta), ovocie a bobule, chlieb s otrubami a celozrnný.

Často z návaly horúčavy a nervové poruchy používané čaje, odvar a liečivé infúzie harmančeka, oregano, šalvia, výživné telo s vitamínmi B, C, karotén (provitamín A) a ďalšie.

Základné vitamíny

Aké vitamíny sa užívajú počas menopauzy? Vitamín A bude prospešný, jeho najdôležitejšou úlohou v tele je zachovanie videnia. Vitamín je užitočný pre ľudskú pokožku. Poskytuje hydratáciu. Vzhľadom k tomu, že pomáha pri udržiavaní zdravej kože, môže byť tiež použitý ako liečba vaginálnej suchosti počas menopauzy. Vitamín A a vitamín E počas menopauzy v komplexe dodatočne vyživujú a hydratujú sliznice tela.

Je tiež spojená so štítnou žľazou, ktorá je zodpovedná za premenu karotenoidov na retinol. Ak to nefunguje správne, telo nedostane dostatok týchto látok. Takéto problémy so štítnou žľazou sa často vyskytujú u žien počas menopauzy.

Užitočné vitamíny pre ženy v menopauze a ich zdroje:

Vitamín B1 a B6 pomáhajú v boji proti stresu. Ako ženy starnú, hladiny serotonínu klesajú. To môže spôsobiť zmeny nálady a depresie, ktoré sú časté počas menopauzy.

Vitamíny sa lepšie vstrebávajú, keď jete ovocie ráno

S vekom telo začína absorbovať vitamín B12 horšie, zvyšuje sa riziko jeho nedostatku.

Symptómy deficitu sú nasledovné:

 • únava,
 • slabosť
 • zápcha,
 • strata chuti do jedla
 • necitlivosť a brnenie v rukách a nohách,
 • problémy
 • depresie
 • demencie.

V neskorších štádiách môže nedostatok vitamínu B12 viesť k anémii. Preto by sa mal navyše užívať s jedlom alebo v čistej forme.

Vitamín E obsahuje malé množstvo estrogénu, pomáha redukovať alebo eliminovať návaly horúčavy. Znižuje tiež suchosť vagíny a je účinný pri bolestivom styku. Postmenopauzálny vitamín E znižuje riziko rakoviny krčka maternice, prsníka, pľúc, kože, gastrointestinálneho traktu a konečníka.

S nedostatkom vitamínu D, únavou, výkyvmi nálady sa vyskytujú problémy so spánkom, imunita klesá. Toto je len balík symptómov menopauzy. Okrem produktov je možné počas prechádzky získať oveľa viac. Keď slnečné svetlo zasiahne kožu, produkuje vitamín D, ktorý telo potrebuje denne.

Vitamín C zvyšuje celkovú imunitu počas menopauzy, najmä v chladnom počasí.

Čo vitamíny nemôžu robiť?

V prípade závažných prejavov klimakterického obdobia sa odborníkom odporúča, aby užívali hormonálne lieky. V miernejších formách menopauzy pomáhajú vitamíny, ktoré podporujú ženské telo na psychickej a fyzickej úrovni.

Aké vitamíny by sa mali užívať počas menopauzy, aby sa zabránilo výskytu chorôb a zlepšil sa celkový stav tela? Pri miernych prejavoch zániku reprodukčných funkcií žien sú potrebné nasledujúce živiny:

 • Tokoferol (vitamín E) - „predlžuje život vaječníkov, stimuluje ich aktivitu. Vitamín E v menopauze reguluje produkciu progesterónu a estrogénu a tiež znižuje krvný tlak a posilňuje steny ciev,
 • Retinol (vitamín A) - Prvok, ktorý má antioxidačné účinky, zabraňuje vzniku nádorov v prsníku, maternici a črevách. Vitamín A pomáha zvlhčovať pokožku, spomaľuje starnutie pokožky a znižuje tvorbu vrások,
 • Kyselina askorbová (vitamín C) - prírodné antioxidačné a profylaktické činidlo, ktoré je nevyhnutné v období vzniku nádorových nádorov,
 • Vitamín D - pomáha absorbovať vápnik v tele, čo je potrebné pri znižovaní metabolických procesov, a tiež zabraňuje vzniku osteoporózy na pozadí rýchleho poklesu estrogénu,
 • Pyridoxín (vitamín B6) a tiamín (vitamín B1) - pôsobia ako upokojujúce látky, regulujúc činnosť nervového systému: normalizujú spánok, náladu a zabezpečujú normálny výkon.

Nemali by sme zabúdať na minerály, ktoré sú katalyzátormi metabolických procesov a stavebný materiál na opravu buniek. Keď menopauza vyžaduje vápnik, zabraňuje vzniku osteoporózy počas menopauzálneho syndrómu. Vďaka bóru sa v tele zadržiava vápnik, ktorý sa vynakladá len na realizáciu potrebných procesov. Ligníny zmäkčujú návaly horúčavy a odstraňujú suchosť vo vaginálnej oblasti.

Horčík má sedatívny účinok na organizmus, zabraňuje vzniku nadmernej dráždivosti, úzkosti, nespavosti. Tento minerál tiež prispieva k lepšej absorpcii vápnika a znižuje hladinu cholesterolu. Vitamín a minerálny komplex, ktorý obsahuje horčík v požadovanom množstve, je pre ženy nevyhnutný, pretože pomáha uvoľňovať svaly a posilňovať cievy, čím sa predchádza vzniku infarktu myokardu.

Piť vitamíny by nemali len počas návalu horúčavy a počas menopauzy. Aký druh vitamínov je potrebný pri zániku reprodukčných funkcií, bude špecialistom vyzvaný po potrebných vyšetreniach.

Odporúčané farmaceutické vitamínové komplexy pre menopauzu

Aké vitamínové a minerálne komplexy pre ženu sú potrebné počas menopauzy a ako by sa mali užívať? Táto otázka je zaujímavá pre mnoho žien, začínajúc vo veku 50 rokov, ktoré chcú predĺžiť mladosť svojho tela a udržať si zdravie. Existuje mnoho odporúčaných liekov, ktoré sú potrebné počas obdobia zániku metabolických funkcií, ktoré môžu byť použité na posilnenie vášho zdravia a predĺženie mladosti na dlhú dobu.

Každý komplex vitamínov obsahuje vo svojom zložení vyvážený počet prvkov, ktoré spĺňajú potreby ženského tela počas menopauzy. Vzhľadom na rôzne lieky vyvinuté farmaceutickými spoločnosťami pre ženy v menopauzálnom syndróme, je potrebné starostlivo zvážiť ich voľbu. Najlepšie vitamín-minerálne komplexy by mali spĺňať požiadavky žien s menopauzálnym syndrómom.

 • Lady's Formula "Menopauza Enhanced Formula" - S každým novým rokom sa boj moderných žien s ich odrazom v zrkadle stáva čoraz divokejším. Nasleduje kríza v strednom veku spojená s hormonálnymi skoky a po nejednoznačnom období menopauzy. Ale čas nie je tak krutý, ako je to obvyklé premýšľať o tom. Koniec koncov, aj s časom môžete súhlasiť. V tomto prípade nám pomôže multivitamínová biopreparácia Lady's Formula „Menopauza Enhanced Formula“. Jeho jedinečné prírodné zložky postupne zvyšujú pôsobenie fytoestrogénov - hlavných zložiek novej posilnenej receptúry, zaručené ženám, aby pomohli ženám prekonať príliv tepla a emocionálnej nestability, odhalili ich sexualitu a udržiavali závideniahodnú mládež po mnoho rokov. Vplyv biologického produktu v komplexnom a veľmi delikátnom, a čo je najdôležitejšie - bez vedľajších účinkov. Vaše telo vám bude veľmi vďačné.
 • Extrovel (Rusko) - fyto-komplex, ktorý eliminuje nedostatok estrogénu počas menopauzálneho syndrómu, znižuje závažnosť návalov horúčavy, koriguje psycho-emocionálny stav, znižuje riziko vzniku neoplaziem závislých od estrogénov a normalizuje hematologické parametre. Zloženie: výťažok zo sójových bôbov a cimicifuga ricimosa, žihľavový extrakt a výťažok z divých jám, vitamín E, bór, kyselina listová, vitamín B6, aminokyseliny. Vypite jednu alebo dve tablety v čase jedla, počas dvoch mesiacov,
 • Klimadinon Uno (Nemecko) - fyto liečivo, ktoré znižuje závažnosť návalov horúčavy a odstraňuje nedostatok estrogénov. Zloženie: zimitsifuga racimozy. Musíte piť dvakrát denne, jednu tabletu s malým množstvom vody,
 • Feminal (Chorvátsko) - komplex fyto, ktorý eliminuje nedostatok estrogénov a vitamínov, čo znižuje závažnosť prílivu počas menopauzy. Zloženie: ďatelina červená. Je potrebné piť raz denne, jednu kapsulu, najlepšie ráno,
 • Femikaps (Fínsko) – фито препарат, устраняющий недостаток эстрогенов и витаминов, Облегчает приливы, корректирует психо-эмоциональное состояние, а также выступает в роли незаменимого средства для профилактики атеросклероза. Состав: плоды витекса, пассифлора, соевый лецитин, примула вечерняя, Витамин В6, Е и магний. Pite dvakrát denne, dve kapsuly po dobu 3 mesiacov.

Jedlo počas menopauzy

Počas celej menopauzy sú pre ženy dôležité nielen farmaceutické prípravky, ale aj prírodné vitamíny, ktoré sa prirodzene získavajú počas jedla a vystavenia slnku. Prírodné vitamíny, obsiahnuté vo veľkých množstvách v čerstvom ovocí, zelenine a plodoch, pomáhajú redukovať ochorenie kolorektálneho karcinómu a mliečnych žliaz.

Jedlo obsahuje nasledujúce vitamíny, ktoré sú nevyhnutné pre ženy počas menopauzy:

 • Výrobky z vápnika - mliečne a mliečne výrobky, vajcia, mandle, droždie, morská riasa, horčičné semená, sójové bôby, t
 • Výrobky s tokoferolom - vitamínom E pre menopauzu sú nevyhnutné, takže používanie hnedej ryže, zemiakov, fazule, avokáda a hrachu je povinné.
 • Potraviny bohaté na bór - špargľu, hrozienka, figy, broskyne, slivky a jahody, t
 • Potraviny bohaté na vitamíny a minerály - pestrofarebné ovocie a zelenina, bobule, byliny, kapusta.

Diéta korekcia

Živiny by sa v ideálnom prípade nemali piť v tabletkách alebo kapsulách, ale konzumovať prirodzene z potravy, ako aj tráviť dostatok času vonku (to je nevyhnutné pre syntézu kalciferolu). Prínos pre tento vek je viac času a potreba energie pre telo je trochu znížená, čo znamená, že možno uprednostniť čerstvú zeleninu a ovocie. Vlákno v ňom obsiahnuté dokonale zachováva tón tráviaceho traktu a znižuje riziko ochorenia a výskytu nádorov.

Ak chcete kompenzovať nedostatok vápnika, musíte sa opierať o tvaroh a mlieko, kuracie vajcia, mandle, strukoviny a morské riasy.

Tokoferol sa nachádza v rastlinných olejoch, avokádovom ovocí, fazuľach, divokej tmavej ryži, hrášku a zemiakoch, ktoré sú známe všetkým. Prečítajte si viac o potravinách obsahujúcich vitamín E →

Pomocník bóru bóru sa nachádza v rastlinných tkanivách, najmä sladkých plodoch - figách, broskyniach, jahodách, ako aj v špargli a niektorých sušených plodoch.

Je zaručené, že celý rad živín a vitamínov sa nachádza v rastlinných výrobkoch z jasných, šťavnatých plodov, v zeleni, najmä v špenáte, koreňových plodinách a rôznych druhoch kapusty.

Nutričné ​​príznaky

Symptómy menopauzálnych štádií - pre-menopauza, skutočná menopauza a postmenopauza - sú podobné, ale môžu sa líšiť u rôznych ľudí s intenzitou. Niekedy sa stáva, že pacientovi nemožno predpísať hormonálnu terapiu na základe jej zdravotného stavu a stav sa nejakým spôsobom zhoršuje. V takejto situácii môže pomôcť lieky s látkami, ktoré stimulujú produkciu estrogénu.

Rovnako ako vitamíny, ktoré cielene ovplyvňujú zdroj nepohodlia a pomáhajú eliminovať problém:

 • So silným a častým prúdením krvi do rôznych častí tela , najmä na tvár a hlavu, sprevádzané sčervenaním kože a zvýšeným potením, Tokoferol, vitamíny B a askorbová môžu pomôcť .
 • Retinol pomáha odstraňovať nepríjemnú suchosť vo vaginálnej oblasti , zvýšiť hustotu a hrúbku jeho sliznice.
 • Keď nespavosť, úzkosť, konflikt, zníženie koncentrácie a výkonu prísť na záchranu horčíka a skupiny B .
 • So zvýšeným rizikom osteoporózy Odporúča sa venovať pozornosť vitamín d .
 • Ak menštruačný cyklus ešte nezastavil, ale neustále zlyháva môže pomôcť kyseliny askorbovej a tokoferolu .
 • Vitamíny K, E a B6 sú schopné zastaviť alebo spomaliť proces starnutia pokožky rýchlo stráca svoj pôvodný vzhľad.

predávkovať

Nech sú názory, že vitamín nie je liek, je potrebné prísne dodržiavať návod na použitie. Ak sa napríklad vyskytne pravidelná predávkovanie vitamínom B6, môžete si všimnúť nepríjemný pocit na končatinách končatín, ako keby ich niečo silne stláčalo a sú z neho hlúpe. Možné sú nauzea, hnačka, bolesť hlavy, alergické reakcie.

Liečba takýchto účinkov môže byť symptomatická a je predpísaná lekárom, ale predovšetkým stojí za to zastaviť používanie doplnku.

Výber komplexu počas menopauzy

Aké vitamíny na pitie počas menopauzy? Samozrejme, tie, ktoré sú určené špeciálne pre ženy vo veku 45 rokov s počiatočnou menopauzou, a táto skutočnosť sa vždy odráža v názve komplexu alebo v návode. Okrem toho musí prísada obsahovať všetky potrebné látky. A navyše vybrať si prítomnosť dobrých recenzií.

Najlepšie rady v tomto ohľade môže poskytnúť ošetrujúci lekár. Podrobne vám povie, ako sa liek užíva, aké riziká s ním súvisia a ako dlho bude trvať. Podľa odporúčaní špecialistu, pre navigáciu v obrovskom množstve rôznych výživových doplnkov a pre výber najvhodnejšieho množstva užitočných látok pre seba nie je tak ťažké.

Najobľúbenejšie komplexy

Zvážte niekoľko často predpísaných vitamínových prípravkov na reguláciu menopauzálnych symptómov.

Často sa predpisuje ženám, ktoré práve začínajú menopauzu, približne 45 rokov.

Vďaka svojim ďalším zložkám, ako je L-picturein, pyridoxín, selén a materská tráva, pomáha:

 • krehkosť kostí ,
 • obnoviť obvyklý spánok a bdelosť ja
 • návratnosť, veselosť a dobrý výkon .

Priebeh liečiva trvá najmenej dva mesiace a denne sa vyžaduje len jedna tableta Chi-Klimy.

Zahŕňa sadu komponentov, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s nedostatkom vlastného estrogénu, robia horúce záblesky menej častými a slabšími a normalizujú emocionálny stav. Okrem toho liek poskytuje prevenciu nádorov, ktoré sa objavujú na pozadí zmeneného hormonálneho pozadia, a má pozitívny vplyv na zloženie krvi. Jeho recepcia je dvojmesačný kurz jedného alebo dvoch kusov denne s jedlom.

Klimadinon Uno

Tento nemecký liek s prírodnými bylinnými zložkami je navrhnutý tak, aby sa znížil nedostatok estrogénov av dôsledku toho zmiernili návaly menopauzy a iné nepríjemné príznaky. Je potrebné ho použiť v dvoch dávkach, po jednej tablete a vypiť trochu čistej vody.

Vyrobený v Chorvátsku, komplex s extraktom z ďateliny obsahuje všetky vitamíny potrebné pre ženu počas menopauzy, vrátane tých, ktoré stimulujú prirodzenú produkciu pohlavných hormónov a pomáhajú vyrovnať sa so zlým zdravotným stavom a nestabilitou nálady. Na deň potrebujete len jednu kapsulu, ktorá sa kvôli povzbudzujúcemu účinku prípravku odporúča piť pred obedom.

Prírodný doplnok od fínskeho výrobcu, ktorý obsahuje vitamíny, minerály, extrakty užitočných rastlín a plodov, má také vlastnosti, ktoré sú účinnou prevenciou aterosklerózy. Okrem toho liek normalizuje stav ako celok, znižuje potenie a počet návaly horúčavy, pomáha dosiahnuť duševnú rovnováhu. Kurz Femicapsa trvá tri mesiace, užíva sa dvakrát denne, dve kapsuly naraz.

Otázka, ktoré vitamíny je potrebné brať a prečo, je vždy relevantná, najmä počas menopauzy, keď sa vek blíži 50 rokom a začnú sa objavovať prvé známky starnutia. Ak sa včas obrátite na dobrého špecialistu, vyberte si správny komplex pre seba a sledujte seba, môžete si aj po mnohých rokoch zachovať vynikajúce zdravie.

Pin
Send
Share
Send
Send