Zdravie

Ako sa vysporiadať s nespavosťou s menopauzou

Pin
Send
Share
Send
Send


Skutočnosť, že po štyridsiatich rokoch je mnoho žien konfrontovaných s nespavosťou, nie je prekvapujúce: v tomto veku sa hormóny v tele preskupujú a jeden z nich, melatonín, sa vyrába menej ako predtým. Ale je to on, kto zaisťuje hlboký a dlhý spánok, ktorému nám niekedy chýba toľko.

Neformálne sa melatonín nazýva spánkový hormón.

Samozrejme, každý z nás čelil nedostatku spánku aspoň raz v našich životoch, a nič, každý je nažive a dobre. Nespavosť počas menopauzy je však nebezpečná, pretože už nejde o epizodický prípad, ale o chronický stav.

A ako ukazuje štúdia vedcov z Čínskej lekárskej univerzity, osoba trpiaca neustálym nedostatkom spánku má zvýšené riziko vzniku srdcového infarktu alebo mŕtvice. Najmä počas hormonálnych zmien, keď je telo už otrasené.

Preto je dôležité čo najskôr upraviť režim spánku. Tu sú niektoré kľúčové spôsoby, ktoré vám s tým pomôžu.

Chronická nespavosť môže byť symptómom nielen menopauzy, ale aj iných chorôb, ako sú depresia, kardiovaskulárne ochorenia a diabetes. Ak trpíte v noci viac ako jeden týždeň, poraďte sa s lekárom, inak budete musieť liečiť už nespavosť, ale závažnejšie patológie.

Táto metóda sa už dlho používa ako účinný liek na nespavosť. Hlavnou vecou je vedieť, ktoré oleje na to použiť, pretože niektoré z nich nemusia byť pokojné, ale naopak vyvolávajú nervový systém.

Vôňa anglickej levandule je pre vás najlepšia: má obzvlášť upokojujúci účinok zo všetkých éterických olejov. Vôňa harmančeka a ylang-ylang vznášajúca sa vo vzduchu tiež pomôže zaspať.

Ženy majú vo všeobecnosti silnejší účinok na éterické oleje, pretože majú rozvinutejší čuch.

Pod vankúš položte bylinné vrecká alebo na vreckovku položte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Môžete tiež pridať Miro do kúpeľa pred spaním - domáce kúpele relaxujú rovnako ako múdrosť salónu.

A na spanie si vyberte pyžamá alebo nočné košele z prírodných tkanín. Najvýhodnejší z nich - ľan alebo bavlna.

Ak ste jedným z tých, ktorí premýšľali „čo robiť pre nespavosť“, vyskúšajte ľahké, relaxačné meditácie. Spomaľuje dýchanie a znižuje úroveň stresového hormónu. V dôsledku toho sa čas spánku zvyšuje a počet prebudení uprostred noci sa znižuje.

Ak chcete zlepšiť spánok, môžete tiež použiť vizualizáciu, nie je menej produktívna ako meditácia, len na rozdiel od nej, nezahŕňa ľudský dýchací systém, ale mozog. Predstavte si, že ste na tropickom ostrove, vdychujte vôňu kvetov, cítite goosebumpy v dôsledku ranného vánku ... Čím väčšia je pravdepodobnosť, že vaša vizualizácia je, tým viac v nej budete cítiť, tým skôr bude sen.

Prvá vec, ktorá príde na myseľ pre mnoho žien, keď nastane menopauza, je hormonálna substitučná liečba. V skutočnosti to však nie je najlepšia možnosť. Rezort k "ťažkému delostrelectvu" je už v štipke.

Faktom je, že mnoho štúdií spájalo dlhodobé užívanie takýchto liekov so zvýšeným rizikom infarktu myokardu, mŕtvice, krvných zrazenín a rakoviny prsníka.

Preto je lepšie brať prirodzené prostriedky vždy, keď je to možné, a nie syntetické. Nemôžu pomôcť horšie ako akékoľvek prášky na spanie, zatiaľ čo vedľajšie účinky budú minimálne.

Napríklad nehormonálna menopauza je navrhnutá špeciálne na pomoc ženám ľahšie prežiť ťažké príznaky menopauzy bez toho, aby sa uchýlili k silným liekom. "Climax" eliminuje rôzne psycho-emocionálne a neuro-vegetatívne prejavy, vrátane porúch spánku.

Niekedy, v prípade ťažkej nespavosti, sú predpísané doplnky melatonínu, ale na to musí pacient podstúpiť vážny výskum, aby sa ubezpečil, že problém je spôsobený poklesom hladiny tohto hormónu, a nie inými dôvodmi.

Čo spôsobuje poruchy spánku

Porucha spánku v menopauze je problémom, ktorému čelí každá tretia žena. Príčiny problému s menopauzou sú rozdelené do dvoch typov - psychologické, hormonálne. Psychologickým faktorom je nadmerná úzkosť ženy kvôli zmenám v jej tele. Zvýšená úzkosť sa môže vyvinúť do depresívneho stavu. Zlý spánok sa vyskytuje na pozadí emocionálnej nestability.

Na nápravu problému je potrebná návšteva psychoterapeuta, ktorá pomôže normalizovať emocionálny stav ženy

Existujú prípady, keď príčinou problému sú hormonálne zmeny v ženskom tele. K tomu dochádza v čase, keď telo začína produkovať menej progesterónu s estrogénom, ktoré sú zodpovedné za mnoho dôležitých telesných funkcií, vrátane reprodukcie. Estrogén sa podieľa na syntéze melatonínu (spánkový hormón), ktorý je potrebný na dobrý odpočinok v noci. Počas menopauzy sa množstvo tejto látky znižuje na kriticky nízke hodnoty.

Existujú aj ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú nástup nespavosti:

 • pasívny životný štýl, nestačí cvičenie,
 • nadváha
 • zneužívanie zlých návykov (tabak, alkohol),
 • nadmerné používanie kofeínu, energetických nápojov,
 • nie je dosť času na dobrý nočný odpočinok.

Prečo sa musíte zbaviť problému

Nespavosť s menopauzou je pravidelná alebo epizodická. Ak nespavosť ruší ženu počas siedmich dní, musí vždy konzultovať s lekárom, aby poskytla primeranú a včasnú liečbu. Je dôležité si uvedomiť, že nie je možné ignorovať takýto problém, pretože nespavosť - spánok je zodpovedný za mnohé regeneračné procesy v tele.

Problém je ignorovať, možno aj vývoj nepriaznivých ochorení vo forme:

 • zápal žalúdka,
 • zápal pankreasu,
 • depresívne, nervové stavy, zmena osobnosti je možná,
 • ochorenia kardiovaskulárneho systému
 • hormonálne poruchy v dôsledku nestabilnej práce endokrinného systému, je možný rozvoj rakoviny.

Ak sa u Vás objaví nespavosť, musíte okamžite kontaktovať špecialistu, pretože iba on môže určiť príčinu jeho výskytu a predpísať adekvátne metódy liečby.

Ako sa liečiť

Liečba nespavosti prebieha vo forme komplexnej terapie. Špecialista vyberie lieky, ktoré musia byť doplnené správnym denným režimom, výživou, cvičením.

Zelenina, ovocie, celé zrná, nízkotučné odrody rýb a mäsa by mali byť určite zahrnuté v strave ženy. Alkohol a kofeínové nápoje sú povinne vylúčené. Mali by ste prestať jesť korenené, mastné potraviny, a piť pohár horúceho mlieka pred spaním. Pre ženy trpiace neznášanlivosťou na mliečne výrobky je silný čaj s medom skvelý.

Fyzická aktivita je povinnou formou terapie, ktorá podporuje rýchlu regeneráciu. Športové cvičenia pomôžu zbaviť sa ďalších kilogramov energie. Dokonca aj obyčajná prechádzka po ulici pomáha pokojne a rýchlo zaspať. Na zotavenie musíte stráviť iba 20 minút času na prechádzku - ráno po prebudení alebo niekoľko hodín pred spaním.

Pre pokojný spánok, musíte si oddýchnuť v kúpeli, piť horúci nápoj, zapnúť príjemnú hudbu - dať mozgu príležitosť na relaxáciu.

Ak komplexné metódy nepomôžu, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby Vám predpísal potrebné lieky. Neodporúča sa, aby ste si sami zvolili lieky, aby sa nezhoršil už existujúci problém.

Ľudová terapia

Ľudové recepty na nespavosť s menopauzou sú veľmi populárne a liečitelia ich už dlho používajú.

Na boj proti nespavosti s menopauzou môžete použiť tieto jednoduché recepty:

 • Mix pohára citrónovej šťavy s dvoma lyžicami. l. med, nasekané vlašské orechy. Vezmite si zloženie pred spaním.
 • Pohár vody zmiešajte s lyžičkou otrúb a lyžičkou medu. Výrobok používajte mesiac po dobu 30 minút pred spaním.
 • 3 lyžičky. med kombinovať so pohárom teplej vody. Konzumujte pred spaním.
 • Zmiešajte v rovnakom pomere (20 g každý) mäty, hodinky, valeriány, zalejeme vriacou vodou cez bylinky, nechajte pol hodiny. Vezmite 1 pohár dvakrát denne.
 • Skombinujte harmanček, mätu, fenikel, valeriány, kmín v rovnakom pomere. Nalejte bylinky s vriacou vodou, priveďte do varu, trvajte 15 minút. Pite dvakrát denne.
 • Pripojiť 2 lyžice. l. hloh s 0,5 litra vriacej vody. Konzumujte pred jedlom.
 • Nalejte pohár vriacej vody 2 lyžičky. oregano, trvajte 20 minút. Vypite 0,5 pohára 30 minút pred jedlom. Ak je to potrebné, môžete opláchnuť hlavu so silným odvar oregano.
 • Pripojte 1 šálku vriacej vody s 2 lyžicami. l. medovka, trvať 30 minút. Konzumujte horúci pred spaním.

Ľudové recepty môžu byť použité ako dodatočný prostriedok komplexnej terapie. Pred použitím je potrebné poradiť sa so špecialistom, aby sa predišlo pravdepodobnosti vedľajších účinkov.

Liečba liekmi

Nedostatok riadneho spánku spôsobuje, že žena je podráždená. Strata pozornosti, schopnosť sústrediť sa. Neustále sa hromadiace únava môže vyvolať všeobecné zhoršenie tela. Metabolické procesy sa postupne rušia a môžu sa vyvinúť choroby endokrinného systému. Ospalosť, slabosť a apatia zhoršujú kvalitu života. Nezávisle odstrániť tieto príznaky v menopauze nestojí za to.

Je potrebné vyhľadať pomoc u špecialistu. Vyberie potrebné lieky, predpíše dávkovanie.

Nie je možné prekročiť dávku špecifikovanú lekárom, nie je možné meniť lieky sami, to môže zhoršiť stav, poškodiť ženu.

Špecialista vyberá sedatíva, ktoré pomáhajú vyrovnať psycho-emocionálny stav ženy. Najčastejšie je to:

 1. Valerian.
 2. Barboval.
 3. Fitosed.
 4. Donormil.
 5. Tinktúra motherwort.
 6. Persen.
 7. Novo Passit.

Lieči nespavosť pomocou zdravých bylinných čajov s medom a citrónom. Ak má pacient nespavosť spôsobenú depresívnym stavom, špecialista môže predpísať antidepresíva, tabletky na spanie. Nezávisle vyberať pre seba takéto fondy je prísne zakázané. Mali by sa aplikovať v rovnakom množstve a trvaní, ako predpísal lekár.

Na normalizáciu hormónov je predpísaná hormonálna substitučná liečba. Predpisujú sa analógy estrogénu, kombinované perorálne kontraceptíva. Liek môže zmierniť klimakterické obdobie, znížiť počet prílivov a odlivov. Včasne predpísaná liečba môže zlepšiť celkový stav ženy, nespavosť zmizne.

Výber liekov sa vykonáva na základe toho, aké závažné sú symptómy, ako starý je pacient a aký stav sú orgány reprodukčného systému. V niektorých prípadoch, namiesto hormonálnych liekov počas menopauzy, špecialista predpisuje fytoestrogény. Sú vyrobené z rastlinných extraktov. Zloženie liekov estrogénne vlastnosti, ktoré pomáhajú odstrániť nepríjemné príznaky menopauzy, nespavosť.

V niektorých prípadoch môže žena zaznamenať zápalové procesy v močovom mechúre. Nutkanie na toaletu sa stáva častým, bolestivým. Na odstránenie problému špecialista predpisuje antibakteriálne, anestetiká, diuretiká.

Ďalším problémom, ktorý vzniká počas menopauzy, je zvýšenie krvného tlaku.

Drogy s vlastným výberom sú prísne zakázané.

Po vyšetrení by to mal urobiť kardiológ, terapeut. Ženy majú predpísané sedatíva, lieky, ktoré znižujú krvný tlak.

Spôsob života

Klimakterické obdobie v kombinácii s nespavosťou spôsobuje nepohodlie v živote ženy. Nedostatok riadneho odpočinku v noci okamžite ovplyvňuje kvalitu života a práce a zhoršuje sa ich blahobyt. Žena si môže všimnúť, že čas od času sú problémy s pamäťou, zníženou mozgovou aktivitou, je tu pocit únavy.

Ak chcete prekonať nespavosť a zlepšiť blahobyt, vrátiť sa radosť zo života môže byť len komplexná. Odborníci majú niekoľko tipov, ako zlepšiť spánok a normalizovať celkový stav tela.

 1. Správna výživa. Počas menopauzy by mala žena venovať dostatočnú pozornosť výžive. Musíte jesť v malých porciách 5-6 krát počas dňa. Je potrebné vylúčiť ťažké potraviny s dôrazom na zeleninu, chudé mäso, ryby, obilniny, mliečne výrobky. Podľa zákazu, aby bola silná káva, čaj. Je potrebné obmedziť množstvo korenia, soli na možné minimum. Použitie zdravých produktov priaznivo ovplyvní stav tela, činnosť gastrointestinálneho traktu. Musíte mať večeru najneskôr do 21:00, mať pripravené ľahké jedlo, ktoré nebude zaťažovať telo.
 2. Ak chcete zlepšiť svoj stav, mali by ste sa vzdať zlých návykov. Fajčenie a alkohol sú nezlučiteľné s koncepciou zdravého životného štýlu. Kým dochádza k hormonálnym zmenám, tieto faktory zhoršia stav, takže sa ich musíte úplne zbaviť.
 3. Stres a prepracovanie nedovolí zbaviť sa nespavosti, musíte sa pokúsiť udržať pokoj. Skúsenosti vyvolávajú produkciu kortizolu. Tento hormón inhibuje produkciu estrogénu. Ako výsledok, žena cíti zvýšenie príznakov menopauzy, poruchy v práci nervového systému sú vysledované, a prílivy vyskytujú pomerne často.
 4. Ak chcete zlepšiť spánok, zadajte fyzickú aktivitu. Počas športu aktívny odpočinok zlepšuje činnosť nervového, endokrinného systému. Tiež urýchľuje metabolické procesy, nedovoľuje žene priberať na váhe.
 5. Vo večerných hodinách, musíte vzduch miestnosť, vyberte si posteľnú bielizeň z prírodných materiálov. Optimálna teplota miestnosti je 20-22 stupňov. Spanie v takejto miestnosti bude pohodlné a zníži sa aj pravdepodobnosť zvýšeného potenia, ktoré často spôsobuje, že sa žena prebudí.

Ak zadáte tieto jednoduché pravidlá do svojho života, potom sa nepríjemné príznaky menopauzy výrazne znížia. Žena zabudne na nespavosť, časté návaly, podráždenosť.

Ak sa chcete zbaviť nespavosti počas menopauzy, musíte k problému pristupovať komplexne. Žena by mala viesť aktívny životný štýl, jesť správne a vzdať sa zlých návykov. Podporuje to liekmi, môže zlepšiť stav tela a zabudnúť na nepríjemné príznaky menopauzy.

Príčiny nespavosti v menopauze

Podľa štatistík asi 40% žien trpí nespavosťou s menopauzou. Táto odchýlka má dve hlavné príčiny:

1. Psychologické, Zmeny vzhľadu a zhoršenie všeobecnej pohody robia ženu nervóznou. Cíti úzkosť a počúvanie seba, všimne si rôzne zlyhania v tele, čo samozrejme spôsobuje pocit strachu. Úzkosť vám nedovolí spať, objavujú sa zlé sny, žena nemôže dlho spať a premýšľať o svojom zdraví a starať sa o zmeny, ktoré sa s ňou dejú.

2. Fyziologické, Nedostatok estrogénu vyvoláva návaly horúčavy. Tento stav sprevádzajú palpitácie, zvýšené potenie, triaška a strach. Počas noci, žena nemusí cítiť útok sám, ale prebudí sa z mokrého oblečenia a pocitov strachu. Po prílivu je ťažké zaspať.

Je to dôležité! Poruchy spánku v menopauze sa musia liečiť, pretože nedostatok odpočinku negatívne ovplyvňuje mozog, vyčerpáva vegetatívny systém a ohrozuje zdravie.

Mnohí pacienti okamžite nerozpoznajú príznaky odchýlky, pretože na prvý pohľad normálne zaspávajú a niektorí dokonca normálne spia celú noc, ale prenasledujú ich pocit neustálej únavy, depresie a apatie. Faktom je, že existuje niekoľko foriem nespavosti, z ktorých každá je zdraviu škodlivá a vyžaduje špecifickú smerovú liečbu. Zvážte formy a príznaky ochorenia:

 • Presomnicheskaya, Tento syndróm sa vyznačuje predĺženým spánkom. Pacient nemôže zaspať, hádzať, nekoherentné myšlienky a úzkosť roj okolo hlavy. Zvyčajne sa tento typ spánku ukáže už bližšie k svitaniu.
 • Intrasomnicheskaya, Porušenie sa prejavuje častým prebúdzaním uprostred noci. Žena zároveň zaspí vo večerných hodinách, ale po nočných prebudeniach nemôže spať zdravo. Zvyšok zároveň povrchný neprináša úľavu a veselosť.
 • Postsomnicheskaya, S takou odchýlkou ​​sa pani prebudí skoro ráno, pred svitaním. V tomto prípade sa žena necíti odpočíva, je prenasledovaná pocitom únavy napriek dostatočnému času odpočinku.

Každá z týchto foriem vedie k vyčerpaniu nervového systému a výrazne znižuje kvalitu života. Zlyhanie sa však môže vyskytnúť nielen kvôli zániku plodnej funkcie, časté príčiny nespavosti sú komorbidity, ako napríklad:

 • Emocionálny stres
 • Užívanie niektorých liekov
 • Эндокринные заболевания,
 • Патологии дыхательных путей,
 • Заболевания ЖКТ,
 • Кожные болезни,
 • Сердечно-сосудистые заболевания и др.

Ak chcete zistiť príčiny odchýlky, mali by ste sa poradiť s lekárom a podrobiť sa úplnému vyšetreniu. Až potom bude lekár schopný predpísať adekvátnu liečbu, ktorá pomôže vyrovnať sa s chronickou depriváciou spánku.

Nespavosť s menopauzou - čo robiť?

Lekári dôrazne odporúčajú začať boj s nespavosťou pri svojich prvých prejavoch. Ale ako sa vysporiadať s nespavosťou v menopauze, táto otázka sa často pýtajú pacienti a nie mnohí z nich vedia, že môžete normalizovať spánok bez toho, aby ste sa uchýlili k vážnym liekom a liečivým bylinám. V prvom rade by ste mali skontrolovať svoj životný štýl. Ak chcete spať zdravo, musíte urýchlene prijať tieto opatrenia:

 • Jedzte správne, Vyhnite sa korenené a mastné potraviny. Nevkladajte žalúdok pred spaním. Do stravy by sa malo pridať čo najviac sezónneho ovocia, zeleniny a plodov. Vitamíny z týchto produktov, aby sa vegetatívny systém, a vláknina pomôže vytvoriť prácu čreva a zmierniť ťažkosti v žalúdku. V noci sa neodporúča piť veľa tekutín. Pohár vody opitý pred spaním sa zobudí v noci, a neskôr to bude ťažké spať.
 • Ak máte nespavosť s menopauzou, mali by ste postarať sa o pohodlie, Spálňa by mala byť dobre vetraná. V teplom počasí je vhodné spať s otvoreným oknom, v zimných mesiacoch môžete otvoriť okno. Optimálna teplota v spálni je 16-18 stupňov, a tiež sledovať ukazovatele vlhkosti. Počas tohto obdobia by ste mali opustiť syntetickú a svetlú posteľnú bielizeň, oblečenie by malo byť tiež pokojné farby a prírodné materiály.
 • Športovanie a chôdza, Pre dobrý nočný odpočinok počas dňa musíte dať svojmu telu záťaž. Fyzická aktivita pomáha posilniť svalové vlákna, odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela a normalizuje nervový systém. Elementárne ranné cvičenia a každodenné domáce práce vám pomôžu spať v noci. Tiež pred spaním sa odporúča pomalé prechádzky, najlepšie v parku, kde je vzduch čerstvý a nasýtený kyslíkom.
 • Liečba nespavosti v menopauze nie je možná uvoľnenie a získanie pozitívnych emócií, Naučte sa relaxovať, teplý kúpeľ s voňavou penou pred spaním, zapnite príjemnú hudbu, meditujte alebo sledujte svoj obľúbený film.
 • Majte sex pravidelne, Nespavosť s menopauzou nie je dôvodom na odmietnutie sexuálneho života. Naopak, pravidelný sex pomáha vyrovnať hormonálne hladiny, zlepšiť náladu, zmierniť úzkosť a znížiť počet návaly horúčavy. Okrem toho sa dokázalo, že ženy, ktoré pokračujú v sexuálnom živote v dospelosti, majú menšiu pravdepodobnosť výskytu srdcových ochorení, endokrinných porúch a zhoršenej funkcie mozgu.

Zaujímavé! Problémy nočného odpočinku sú oveľa menej bežné pre ženy, ktoré pokračujú v práci v menopauze.

Ľudové prostriedky

Nespavosť, ako klinický príznak, nemožno považovať za nezávislé ochorenie a pred prijatím akéhokoľvek prostriedku na spanie sa musíte poradiť so svojím lekárom. V skorých štádiách nespavosti s menopauzou sa odporúča vyrovnať sa s ľudovými liekmi.

Príčiny nespavosti u žien v menopauze

Climax - prechod, dokonca zlom v živote ženy. Ale príčiny nespavosti nie sú vo veku, ale v hormonálnych zmenách v tele.

Počas menopauzy dochádza k postupnému poklesu hladiny estrogénu, čo vedie k zastaveniu ovulácie a zániku reprodukčnej funkcie. Takáto reštrukturalizácia má silný vplyv na celé telo. A keďže psycho-emocionálny stav ženy priamo závisí od rovnováhy hormónov, trpí v prvom rade.

Nespavosť, výkyvy nálady, náhle návaly horúčavy, podráždenosť a nálada, striedanie s depresiou alebo apatiou - to je najkratší zoznam nepríjemných príznakov spojených s menopauzou. Takéto prejavy môžu a mali by byť bojované.

Čo robiť s nespavosťou s menopauzou, aké lieky si vziať, a aké ľudové prostriedky použiť? Ďalej zvažujeme zoznam najúčinnejších receptov, ktoré pomôžu žene zbaviť sa nepríjemného symptómu.

Odstránenie príčiny je najlepšia liečba.

Než začnete užívať lieky, ktoré majú hypnotický účinok, žena by sa mala obrátiť na svojho gynekológa a povedať jej o chorobe, ktorá ju ruší. Môžete sa pokúsiť eliminovať nespavosť počas menopauzy iným spôsobom - prostredníctvom hormonálnej substitučnej liečby (HRT) alebo pomocou liekov na báze rastlinných zložiek.

Pre viac či menej výraznú stabilizáciu hormonálnych hladín s následnou normalizáciou nočného spánku môžu lekári predpísať úplne iné hormonálne prípravky. Môžu však spôsobiť množstvo vedľajších účinkov, takže nie všetky ženy sú pre nich vhodné.

Preto sa často uprednostňujú lieky obsahujúce fytoestrogény v ich zložení. Sú to prírodné látky, ktoré sú čo najbližšie v ich chemickej štruktúre k prírodným estrogénom produkovaným ovariálnymi bunkami. Okrem toho, nie sú to hormóny, preto sú oveľa menej pravdepodobné, že spôsobia nežiaduce reakcie z tela.

Ale ak takáto liečba nepomôže, a nespavosť s menopauzou starosti ženu viac a viac, stále musíte uchýliť k použitiu pilulky na spanie. A keďže väčšina z nich je k dispozícii na lekársky predpis a má silný účinok na telo, pacient by si mal so svojím lekárom vybrať najlepší nástroj.

Prehľad liekov na nespavosť

Ihneď si všimneme, že lieky na nespavosť s menopauzou, s nekontrolovaným alebo nesprávnym podávaním, môžu spôsobiť množstvo vedľajších účinkov. Preto by sa ich použitie malo vykonávať s opatrnosťou, najmä počas samoliečby.

Nižšie je uvedený stručný prehľad liekov s hypnotickými a sedatívnymi účinkami. Môžu sa líšiť zložením a formou uvoľňovania, preto majú odlišné kontraindikácie k menovaniu, vedľajším účinkom a vlastnostiam príjmu.

Jedným z najpopulárnejších a najúčinnejších sedatív a hypnotík, s ktorými môžete bojovať proti nespavosti počas menopauzy u žien, je Barboval.

Obsahuje účinnú látku fenobarbital a uvoľňuje sa vo forme kvapiek alebo tabliet na perorálne podávanie. Je predpísaný na výkyvy nálady, bezdôvodné podráždenie, nespavosť (vrátane menopauzy), tachykardiu. Užívanie lieku je zakázané v prípade individuálnej neznášanlivosti jeho zložiek, bradykardie, zlyhania obličiek alebo pečene, závažnej arteriálnej hypotenzie, obštrukčného syndrómu atď.

Je to dôležité! Barboval je prísne kontraindikovaný pri liečbe nespavosti a výkyvov nálady, ak je obdobie menopauzy u žien sprevádzané depresívnymi stavmi. Nezáleží na tom, ako hlboká a dlhotrvajúca depresia je.

Liek sa zvyčajne užíva v dávke 10 až 15 kvapiek (alebo tablety) 2 až 3-krát denne. Keďže kvapky majú špecifickú vôňu a chuť, odporúča sa ich užívať spolu s kusom cukru alebo malým množstvom vody. Priebeh liečby nemôže trvať dlhšie ako 2 týždne.

Somnol je hypnotický a sedatívny liek obsahujúci účinnú látku zopiclon. K dispozícii vo forme tabliet na perorálne podanie. Je predpísaný na dlhodobú a ťažkú ​​nespavosť.

Nemôžete brať tabletky na boj proti poruchám spánku v menopauze v prípade, že existuje precitlivenosť na zopiklon, zlyhanie dýchania, syndróm spánkového apnoe, závažná alebo chronická fáza zlyhania pečene, myasténia gravis.

Na zmiernenie nespavosti počas menopauzy sa odporúča užívať liek Somnol v dávke 7,5 mg, čo je 1 tableta denne. Musíte užívať liek tesne pred spaním.

Trvanie liečby nespavosti Somnolum je 2 - 3 týždne. Keďže sa však tento príznak môže prejaviť intenzívnejšie pri menopauze, priebeh liečby sa môže predĺžiť.

Predpisovanie liekov, určovanie dávky a trvanie tabletiek vykonáva iba neurológ. Somnol je silný liek, ktorý môže spôsobiť množstvo vedľajších účinkov a ich predávkovanie môže viesť k vážnym následkom.

Lieky na spanie liek Sondoks sa vyrába na základe účinnej zložky doxylamínsukcinát. Liek je indikovaný na liečbu periodickej alebo prechodnej nespavosti u rôznych kategórií pacientov, vrátane žien počas menopauzy.

Kontraindikácie na vymenovanie lieku patrí precitlivenosť na jeho zložky, glaukóm s uzavretým uhlom. U žien, ktoré trpia poruchami dýchania, je potrebná opatrnosť.

Počiatočná dávka Sondexu je 7,5 mg denne, čo je polovica tablety. Ak táto dávka nepomôže eliminovať nespavosť, potom ju zdvojnásobte na 1 tabletu denne. Užívanie lieku sa vykonáva bezprostredne pred spaním. Trvanie liečby môže byť maximálne 5 dní. S jeho neúčinnosťou by mala žena vyhľadať ďalšie rady od ošetrujúceho lekára.

Pivoňka tinktúra

Pivoňka je skutočne zázračná rastlina, ktorá sa používa v mnohých oblastiach medicíny. Neurológia a gynekológia nie sú výnimkou.

Tinktúra tejto rastliny je obzvlášť potrebná pre ženy s menopauzou, pretože pod vplyvom tejto byliny normalizuje spánok, stabilizuje psycho-emocionálny stav, zlepšuje endokrinný systém. Pivoňka má navyše priaznivý vplyv na rovnováhu hormónov, zabraňuje horúčavám a hormonálnym výkyvom.

Je však potrebné pripomenúť, že táto rastlina je jedovatá, preto je mimoriadne dôležité prísne dodržiavať dávkovanie alkoholu. Je to 30 kvapiek denne.

Liek sa užíva po jedle, najlepšie pred spaním. Počas liečby menopauzy môžete pokračovať v liečbe nespavosti s peónovou tinktúrou dlhšie ako jeden mesiac, po ktorej budete musieť užívať desaťdňovú prestávku a potom, ak je to potrebné, znovu začnite užívať liek.

Bylinná kolekcia pre normalizáciu spánku počas menopauzy

Je veľmi užitočné vyrábať rôzne rastlinné extrakty z niekoľkých druhov liečivých rastlín. Sú oveľa účinnejšie v boji proti poruchám spánku, podráždeniu a iným nepríjemným symptómom, ktoré počas menopauzy rušia ženy. Recept na jeden z týchto liekov je uvedený nižšie.

Je potrebné miešať v rovnakom pomere listy medovky, mäty piepornej a kvety harmančeka. Polievková lyžica zmesi nalejte pohár vriacej vody, potom trvajte pol hodiny pod vekom. Výsledkom nie je ani infúzia, ale voňavý a chutný čaj, ktorý musíte vypiť v jednej dávke po dôkladnom prefiltrovaní. Môžete piť tento nápoj dvakrát denne - ráno a večer.

Veľmi užitočná je kombinácia ľudových prostriedkov alebo hypnotík, liekov s aromaterapiou, meditácie, masáží, relaxačných kúpeľov. Tieto postupy môžete robiť každý deň, striedavo medzi nimi. Takže na riešenie nespavosti a podráždenia počas menopauzy bude oveľa jednoduchšie.

Pozrite si video: IoT prakticky 01 uvod (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send