Zdravie

Oneskorené menštruácie po prvýkrát?

Ak ste medzi odpoveďami na túto otázku nenašli potrebné informácie alebo sa váš problém mierne líši od prezentovaného problému, skúste požiadať lekára o ďalšiu otázku na tejto stránke, ak ide o hlavnú otázku. Môžete tiež položiť novú otázku a po chvíli na to naši lekári odpovedia. Je zadarmo. Potrebné informácie môžete vyhľadávať aj v podobných otázkach na tejto stránke alebo prostredníctvom stránky vyhľadávania na stránkach. Budeme veľmi vďační, ak nás odporučíte svojim priateľom na sociálnych sieťach.

Medportal 03online.com vykonáva lekárske konzultácie v režime korešpondencie s lekármi na mieste. Tu nájdete odpovede od skutočných lekárov vo vašom odbore. V súčasnej dobe miesto poskytuje poradenstvo v 45 oblastiach: alergista, venereologist, gastroenterológ, hematológ, genetik, gynekológ, homeopat, dermatológ, pediatrický gynekológ, detský neurológ, detský neurológ, pediatrický endokrinológ, dietológ, imunológ, infektiológ, detský neurológ, pediatrický chirurg, pediatrický endokrinológ, odborník na výživu, imunológ, detský chirurg, pediatrický endokrinológ, odborník na výživu, imunológ, infekčný lekár, pediatrický endokrinológ, pedagóg logopéd, Laura, mamológ, lekársky právnik, narkológ, neuropatológ, neurochirurg, nefrológ, onkológ, onkológ, ortopedický chirurg, oftalmológ, pediater, plastický chirurg, proktológ, Psychiater, psychológ, pulmonológ, reumatológ, sexuológ-androlog, zubár, urológ, lekárnik, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinológ.

Odpovedáme na 95,25% otázok..

Nepravidelný menštruačný cyklus po pôrode

Menštruačný cyklus je spojený s priebehom komplexných biologických procesov v tele ženy, čo poskytuje schopnosť niesť deti. Nepravidelný menštruačný cyklus po pôrode je pomerne častým javom. Obnova a obnova pravidelnosti menštruácie po pôrode je jedným zo znakov, ktoré naznačujú, že ženské telo sa zotavilo. A tento proces nie je vždy jednoduchý.

Kolpitída je bežné gynekologické ochorenie u žien v plodnom veku, v ktorých je sliznica pošvy pokrytá zápalovým procesom. Príčinným faktorom obezity sú najčastejšie sexuálne prenosné infekcie alebo oportúnne baktérie a vírusy, ktoré sú neustále prítomné v ľudskom tele.

25. apríl 2006 | 00:04

Celý menštruačný cyklus, vrátane skutočnej menštruácie, závisí od hormonálneho systému ženy, ktorá je kontrolovaná hypotalamom. Nachádza sa v mozgu a odtiaľ „dáva príkazy“, ktoré cez špeciálnu žľazu hypofýzy ovládajú vaječníky.

23. máj 2008 | 08:05

Klinické prejavy klimakterického syndrómu, ktoré sa vyvíjajú v procese reštrukturalizácie tela súvisiaceho s vekom, sú často vystavené spontánnemu reverznému vývoju, a preto nie každá žena potrebuje túto špeciálnu liečbu touto patológiou.

15. jún 2009 | 16:06

Ako užívať "Pulsatilla" s oneskorením menštruácie?

Ak máte mesačné meškanie, mali by ste okamžite vyhľadať lekára, aby ste zistili skutočnú príčinu oneskorenia. Keď prídete k lekárovi a zistíte, že menštruačné zlyhanie v tele je spôsobené menším hormonálnym zlyhaním, môžete dýchať úľavou, pretože niektoré hormonálne prípravky budú zahrnuté v priebehu liečby. Nebojte sa ich však zobrať, nenesú škody, ale len uvedú do poriadku fungovanie reprodukčného systému. Takže jeden z liekov, ktoré vám lekár môže predpísať, sa nazýva "Pulsatilla". "Pulsatilla" s oneskorením mesačne veľmi efektívne a efektívne pomáha urýchliť kritické dni a vytvoriť menštruačný cyklus.

Tento liek je predpísaný vo forme granúl. Aby Pulsatilla pomohla s oneskorením menštruácie, je potrebné užívať šesť alebo sedem granúl naraz. Je potrebné ich položiť pod jazyk. Pulsatilla je tak účinná, že môže pomôcť po prvom použití. Preto, po jednom použití, chvíľu počkajte. Opätovné vymenovanie lieku by sa malo prediskutovať s lekárom.

Vedľajšie účinky "Pulsatilla" s oneskorením menštruácie

Tento liek nemá žiadne vedľajšie účinky. Bol vytvorený s cieľom zlepšiť fungovanie ženských pohlavných orgánov av žiadnom prípade nenarušuje celkový stav tela. To nevedie k plnosti a nepôsobí na nervový systém.

"Postinor" - liek na oneskorenú menštruáciu.

Jedným z najbežnejších liekov, ktoré spôsobujú menštruáciu s oneskorením, je Postinor. Pamätajte však, že by sa mali užívať len v prípade nechráneného pohlavného styku a iba v prvých troch dňoch. Ďalší liek, ktorý spôsobuje menštruáciu, sa nazýva "Progesterón." Žiaľ, ženy uprednostňujú tento liek používať nezávisle a bez lekárskeho predpisu. Najlepšie je však informovať svojho lekára o vašom výbere.

Ak sa stane, že vaša lehota je oneskorená, neponáhľajte, aby ste vydali alarm a zakúpili rôzne lieky. Ak chcete začať s, poraďte sa s lekárom a zistite dôvod oneskorenia, a potom sa začať liečbu.

Ďalšou bežnou príčinou je nestabilný menštruačný cyklus. Ak sa prvý sexuálny kontakt vyskytol krátko po objavení sa prvého menštruačného cyklu, je možné malé oneskorenie. Je to spôsobené hormonálnymi zmenami. Nestačí si to robiť starosti, cyklus sa postupne stane pravidelným.

Mal som nechránený pohlavný styk v deň, keď prišla menštruácia, je v mojom prípade možné tehotenstvo.

Môj priateľ skončil v kondóme, ale keď sa vytiahol, slzy. V ten istý deň šli mesačne. Je v tomto prípade možné tehotenstvo.

ahoj Povedz mi, čo mám robiť? 9. mája došlo k nechránenej PA. Potom boli moje obdobia menej hojné, čo som spájal so stresom. Doslova pred 4 dňami sa objavila hmotnosť.

Mám 4 týždne tehotenstva od úradníka pre ochranu údajov, dojčím dieťa, prešiel som analýzou 19dpo na hgch a progesterón, HCG-1101.0 na normu 2-3 týždne (101-4870), progesterón-44,5, rýchlosťou 1 trimester.

Delay-week, na 4 testoch nie je jasný pás. Napil som si pohár odvarov z listov vavrínu a 4 tab. Norkoluta. Spôsobí menštruáciu.

zobraziť ďalšie otázky

Aká je pravdepodobnosť tehotenstva, ak bol pohlavný styk na štvrtom dni (poslednej) menštruácie? Ten chlapík skončil vo mne a potom, čo bol vo mne už dlho. Cyklus 25 dní.

Posledné obdobia boli od 4. do 8. januára, 12. januára bol nechránený sex, je možné tehotenstvo? cyklus 28 dní.

Posledné mesiace boli od 6. septembra do 13. septembra, neboli v októbri ani v novembri. Vždy chcem spať nervózny a tak ďalej. urobil tehotenský test jeden ukázal jasný horný pás.

Prvý august som mal PPA, tretí deň som si vzal postinora podľa inštrukcií, prišli načas mesiace, v septembri a októbri boli odložené, ale ako zvyčajne, od posledného uplynuli dva týždne.

Ako zistiť, či som tehotná alebo nie? po pohlavnom styku uplynulo 13 dní, už som urobil 3 testy, 2 jasne ukázali jeden pásik a druhý bol sotva viditeľný, tretí ukázal jeden pásik. všetci sa so mnou rozprávajú

tri testy sú pozitívne, ale mnohí hovoria, že by sa na ne nemali spoliehať. Testy: 1. "EVITEST" 2-3 Gravity "IND Diagnostic Inc Canada".

Nemám mesiace na 10 dní, daroval krv na tehotenstvo 5. deň, bolo mi povedané, že nie je tehotenstvo, prídu čoskoro, ale nemám žiadne choroby, lekár povedal, že všetko je v poriadku, moje prsia nebolí.

Mám meškanie 15 mesiacov. Test je negatívny. Môže byť tehotenstvo, aj keď je test negatívny.

Menštruácia začala skôr ako osem dní, so skromným výbojom a kratšou dobou. Môžem byť tehotná

Je možné otehotnieť, keď je pred ovuláciou takmer 5 dní? ,

Oneskorenie bolo 7 dní. Menštruácia bola bolestivá a silná, nie ako obvykle. Aká je pravdepodobnosť, že došlo k potratu? ,

zobraziť ďalšie otázky

Nesprávna strava, nedostatočné množstvo vitamínov v organizmoch, metabolické poruchy tiež patria k častým príčinám oneskorenej menštruácie. Jedným z dôvodov oneskorenia mesačných gynekológov je tendencia zvažovať nedostatok vitamínu E v tele, ale takúto diagnózu môže vykonať len lekár. Prebytok vitamínu E nie je menej škodlivý ako jeho nedostatok.

Zvyčajný menštruačný cyklus začína v 10 - 15 rokoch pre mladú ženu, po ktorej sa verí, že telo vstúpilo do fázy, keď môže vykonávať plnú koncepciu. Tento systém funguje každý mesiac až do 46-52 rokov, ale toto je priemerná hodnota! (Existujú prípady neskoršieho ukončenia menštruácie.) Potom prichádza zníženie doby trvania menštruácie a množstva krvi uvoľnenej počas tejto menštruácie. Nakoniec sa menštruácia úplne zastaví.

Oneskorenie menštruácie po prvom sexe: je to možné?

Niektoré dievčatá majú po prvom sexuálnom kontakte oneskorenú menštruáciu. Mnohé z týchto dôvodov sú fyziologické, ale niektoré môžu byť ochorením. Preto predtým, ako sa zapojíme do pohlavného styku, je potrebné vedieť, či je po menštruácii oneskorenie a na akom základe je potrebné rozpoznať normu a patológiu.

Prvý pohlavný styk a menštruácia

Po sexe, sprevádzanom prasknutím panenských blanok, dochádza k zmenám menštruačného cyklu. Vzťahujú sa na charakter, dátum vzniku menštruácie po prvýkrát.

Existuje množstvo fyziologických procesov, ktoré spôsobujú oneskorenie menštruácie po prvom pohlavnom styku. Patrí medzi ne stres, hormonálne zmeny. S miernymi skúsenosťami, menštruácia môže byť oneskorená na 7 dní, a so silnými, môže byť cyklus stratený, a to bude trvať priemerne jeden mesiac normalizovať.

Tiež mení charakter menštruácie po prvom čase. Je dokázané, že ženy, ktoré majú pravidelný sexuálny život, sa cítia menej nepohodlne v prvý deň cyklu. Mesačne sa hojne, prúdiť dlhšie.

Všetky tieto zmeny sa odrážajú v úrovni citlivosti, excitability.

Zástupca slabšieho pohlavia by sa však nemal ponoriť do skúseností, pretože niekoľko mesiacov po prvom pohlavnom styku sa všetky zmeny stabilizujú a menštruácia sa stane normálnou, pravidelnou.

Podrobnejšie o oneskorení lehôt kvôli stresu odporúčame prečítať si v samostatnom článku na našej webovej stránke.

Okrem hormonálnej liečby existujú aj iné príčiny menštruačného oneskorenia. Ak sa strata hymen vyskytla vo veku 16-17 rokov, oneskorenie menštruácie je spôsobené neúplnou zrelosťou tela.

Zavedenie menštruačného cyklu začína v období dospievania, zatiaľ čo proces trvá niekoľko rokov. Začiatok nového cyklu sa môže pravidelne posúvať alebo dosahovať v rôznych časových intervaloch. Za takýchto podmienok samotná skutočnosť odbúravania ovplyvňuje oneskorenie menštruácie.

Aktívny mechanický účinok na krčka maternice v prvých dňoch alebo uprostred cyklu pomáha spomaliť tvorbu funkčnej vrstvy endometria. Je to hlavne kvôli tomuto kritickému dňu.

Hormonálny a emocionálny šok

Dôvodom oneskorenia menštruácie po deprivácii panenstva je často stresujúca situácia. Tento stav tela spôsobuje niekoľko faktorov:

 • hormonálne zmeny pozorované počas pohlavného styku, t
 • emocionálne zážitky spojené s výskytom bolesti pri strate panenstva,
 • obáva sa možnosti tehotenstva.

Tieto faktory priamo ovplyvňujú cyklickú povahu menštruácie po prvýkrát a môžu vyvolať ich oneskorenie. Najčastejšie je tento jav fyziologickým procesom, ktorý má krátkodobý charakter a po tom, čo dievča stratilo panenstvo, oneskorenie mesačného obdobia trvá najviac jeden týždeň.

Cyklus je tiež schopný prelomiť v dôsledku zmien hormonálnych hladín, čo je spôsobené schopnosťou prežívať orgazmus. Napriek tomu, že ide o pozitívne emócie, tento proces ovplyvňuje produkciu hormónov.

Preto pri akomkoľvek strese (pozitívnom alebo negatívnom) môže byť nástup menštruácie oneskorený na dlhšie obdobie.

Najnovšia menštruácia po prvýkrát, spôsobená hormonálnymi zmenami, sa vylučuje samostatne a nepotrebuje liečbu. Ak však nie je cyklovanie v priebehu prvého mesiaca normalizované, je potrebné ísť na gynekologické vyšetrenie.

Väčšina zástupcov slabšieho pohlavia je presvedčená, že nie je možné počať dieťa pri prvom sexuálnom spojení. Ale toto je absolútne nesprávny predpoklad. Prítomnosť menštruácie poukazuje na možnosť ženského tela realizovať reprodukčnú funkciu.

Ak dievča nemá čas po prvom čase, potrebuje urobiť tehotenský test, najmä ak pohlavie bolo bez použitia antikoncepcie.

Je nepraktické diagnostikovať koncepciu pred plánovaným dátumom nástupu menštruácie, pretože test môže ukázať nespoľahlivý výsledok. Toto sa má vykonať v deň, keď je oneskorenie 7 dní, pretože práve v uvedenom čase sa v ženskom tele stanoví potrebná hladina hCG na stanovenie oplodnenia.

Po nechránenom prvom sexe môžu byť infekcie príčinou oneskorenej menštruácie. Podobný príznak je najčastejšie spôsobený:

 • chlamýdie,
 • syfilis,
 • genitálny herpes,
 • drozd,
 • kvapavka.

Na rozpoznanie prítomnosti jednej z týchto patológií je potrebné venovať pozornosť výskytu alebo absencii charakteristických príznakov:

 • výskyt vaginálneho výtoku s belavým, žltkastým, nazelenalým odtieňom,
 • prítomnosť syrového výboja,
 • kyslý, rybí, odpudzujúci zápach výboja,
 • bolestivé, svrbiace, pocity pálenia v oblasti genitálií,
 • tvorba bublinovej vyrážky s vodnatým obsahom, belavá plaka, vredy,
 • nárast teploty nad 37,5–37,6 ° C.

Choroby prenášané pohlavným stykom môžu tiež spôsobiť celkovú malátnosť. Keď opísané príznaky, slabší pohlavie je potrebné, aby urýchlene ísť na schôdzku s gynekológom, podstúpiť vhodnú liečbu.

Ak trvanie oneskorenia menštruácie v dôsledku pohlavia presiahne 7 dní, je potrebné určiť príčinu tohto javu. Neodporúča sa to robiť sami, pretože nedostatok vedomostí a diagnostické výsledky môžu viesť k nesprávnemu záveru a nesprávnemu zaobchádzaniu. Výsledkom je všeobecné zhoršenie zdravia.

Diagnóza oneskoreného menštruačného toku sa vykonáva pomocou gynekologického vyšetrenia, výterov, cytologických vyšetrení, ultrazvuku. Aj na tieto účely použite test na tehotenstvo, krvný test na hCG.

Ak chcete zistiť, čo spôsobuje oneskorenie menštruácie, musíte najprv kúpiť tehotenský test.

Od siedmeho dňa oneskorenia, väčšina testov ukáže spoľahlivý výsledok. Ale mnohí lekári odporúčajú opakovať štúdiu po 2-3 dňoch, ak bol získaný negatívny výsledok.

Je to spôsobené tým, že s nástupom mimomaternicového tehotenstva alebo prítomnosťou individuálnych charakteristík organizmu sa hladina hCG zvyšuje pomalšie a o niečo neskôr sa zistí pomocou lekárenských testov.

Ak žena nemohla otehotnieť, a test ukazuje negatívny výsledok, je priradená ultrazvuk. Tento postup je potrebný na diagnostiku funkčnosti ženských pohlavných orgánov. V tomto prípade lekár vyhodnotí veľkosť a tvar vaječníkov, hrúbku endometria. Ak sa diagnostikuje zápal, pacientovi sa predpíše vhodná liečba.

Pri meškaní 7 mesiacov po pohlavnom styku je potrebné navštíviť gynekológa. To je potrebné na elimináciu rizika infekcie v reprodukčných orgánoch. Pri vyšetrení odborník posúdi stav krčka maternice, vykoná potrebné šmuhy a testy. Na základe získaných údajov sa vykoná správna diagnóza a predpíše sa liečba. Okrem toho sa odporúča návšteva u lekára počas nástupu sexuálnych vzťahov, aby sa dozvedeli viac o prostriedkoch ochrany pred pohlavne prenosnými chorobami, ako aj o nežiaducom poňatí dieťaťa.

Môže nastať oneskorenie menštruácie po prvýkrát

Jedna z najpamätnejších udalostí v živote každej dievčatá je prvá sexuálna skúsenosť, pretože vyvoláva nielen nové jasné emócie a dojmy, ale spôsobuje aj zmeny v nervovom systéme, fyziológii a fungovaní genitálií. Najčastejšie dochádza k oneskoreniu menštruácie po prvýkrát a zmene ich povahy. Dôvody takýchto zmien môžu byť odlišné, preto si vyžadujú starostlivé pozorovanie, aby sa zabránilo možným komplikáciám.

Z fyziologického hľadiska sa deprivácia panenstva veľmi nelíši od všetkých nasledujúcich činov, takže je vždy možné otehotnieť alebo sa nakaziť rôznymi infekciami v dôsledku nedodržania základných hygienických pravidiel. Pocity počas pohlavia sú úplne závislé od individuálnych vlastností ženského tela.

Dôvody oneskorenia po prvom úkone

Neodkladný začiatok ďalšej menštruácie prispieva k porušeniu menštruačného cyklu. Ak po prvej menštruácii nie je menštruácia, znamená to, že z nejakého dôvodu nedochádza k oddeleniu funkčnej vrstvy sliznice maternice a samotný výtok je oneskorený.

Hlavným dôvodom tohto porušenia je zlyhanie v procese výroby hormónov, ktoré môže byť spojené so silným stresom, závažnou zmenou klímy, ťažkou únavou alebo dlhším nedostatkom spánku, dodržiavaním extrémne obmedzenej diéty a zvýšenou fyzickou námahou bez potrebného tréningu.

Zoznam hlavných dôvodov neskorého začiatku menštruácie po prvom pohlavnom styku by mal zahŕňať:

 1. Prakticky nekontrolovateľné psychologické zážitky.
 2. Fyziologické vlastnosti mladistvého tela.
 3. Infekcia pohlavných orgánov infekčnými chorobami.
 4. Začiatok tehotenstva.

Psychologické skúsenosti sú spravidla založené na úzkosti, nadmernej úzkosti a emocionálnej nestabilite spojenej s pocitom lásky. Výsledkom toho všetkého je, že telo zažíva stres, ktorý vyvoláva nadmernú produkciu pohlavných hormónov, a tým spôsobuje oneskorenie menštruácie. To platí aj pre pocit strachu a neistoty v samotnom akte. Skôr nebezpečnú úlohu v tomto prípade môže zohrávať sebaposudzovanie začiatku tehotenstva, najmä ak pohlavný styk nebol chránený. Prenášaný stres v tomto prípade ovplyvňuje porušovanie mnohých funkcií tela a nie len trvanie menštruačného cyklu.

Z fyziologického hľadiska nie je prvý sexuálny styk, ktorý sa uskutočnil počas prvého roka po prvých mesačných výskytoch, príčinou oneskorenia ako takého. V takýchto prípadoch môže samotný cyklus pokračovať vo forme, takže nepravidelnosť nástupu menštruácie je normou.

Infekčná infekcia je možná, ak sa nedodržiavajú základné hygienické pravidlá, bez ohľadu na to, aké sexuálne skúsenosti má dievča. Choroby tohto typu môžu byť veľmi odlišné, ale všetky si vyžadujú včasnú diagnostiku a kompletnú liečbu, pretože sú nebezpečné ďalším rozvojom komplikácií. Použitie akýchkoľvek perorálnych kontraceptív na prevenciu tehotenstva neohrozí riziko infekcie u partnera, preto by ste si mali vybrať bezpečný sex. Je lepšie, ak je to spoľahlivý kondóm.

Infekcia tela infekčnými chorobami, ktoré sú prenášané pohlavne, môže zahŕňať trichomoniázu, kvapavku, chlamýdie, syfilis, ako aj genitálny herpes a kandidózu. Medzi hlavné príznaky infekcie patrí zvýraznenie nepríjemného zápachu z netypických sekrétov, ktoré môžu byť biele, žlté alebo dokonca zelené. Podľa ich štruktúry môžu byť vodnaté, slizké alebo syrové. V oblasti genitálií je možné pozorovať svrbenie, pocit bolesti a pálenie, ktoré sa zhoršujú močením.

Často nechránený prvý sexuálny zážitok končí presne tehotenstvom. V takýchto prípadoch nie je nutné pozorovať výskyt akýchkoľvek príznakov. Jediné, čo je potrebné urobiť, je poradiť sa s lekárom, ktorý vyvráti alebo naopak potvrdí skutočnosť tehotenstva.

Zmeny v povahe menštruácie sa týkajú predovšetkým ich hojnosti. Vzhľadom k tomu, že v období panenstva, genitálie sú chránené špeciálnym plei, a menštruačný tok vyšiel cez malý otvor v jeho strede, potom po prvom pohlavnom styku sa zrúti a výtok sa stáva hojnejším.

Druhý dôležitý bod sa týka zmien vo fungovaní maternice, ktorá kontrakciou vyvoláva odmietnutie funkčnej vrstvy sliznice a jej uvoľňovanie krvou. Celý proces je spravidla sprevádzaný silnou bolesťou a kŕčmi. Keďže strata panenstva, zmeny cyklu a menštruácia môže dôjsť skôr, ale budú menej bolestivé a dlhé. Zmeny v hormonálnom pozadí v tele a poruchy centrálneho nervového systému majú tiež úlohu pri tvorbe menštruačného cyklu po prvom pohlavnom styku.

V každom prípade pozorované porušovanie menštruačného cyklu vyžaduje konzultáciu s lekárom a včasnú liečbu zistených patológií. Ak je oneskorenie spojené s fyziologickými alebo emocionálnymi vzormi správania, potom stačí odstrániť príčinu samotného zážitku.

Začiatok ďalšej menštruácie v každom jednotlivom prípade sa vyskytuje inak, ale je extrémne zriedkavé, aby bol menštruačný cyklus vôbec zlomený. Menštruácia môže spravidla začať oveľa skôr, alebo naopak neskôr. Súčasne sú prípady, keď sa krvácanie pozoruje bezprostredne po prvom pohlavnom styku.

Pokračovanie menštruačného cyklu bez zmien naznačuje úplnú pripravenosť tela na aktívny sexuálny život, ako aj nástup tehotenstva bez nadmerných nervových šokov. Oneskorenie menštruácie je spôsobené stresovými situáciami, nadmernými skúsenosťami, predčasným nástupom sexuálnej aktivity (keď nie je tvorený samotný cyklus) a samotným nástupom tehotenstva. Z vážnejších dôvodov oneskorenia ďalšej menštruácie je zdôraznenie ochorenia, ktoré si vyžaduje včasnú liečbu. To sa týka vývoja nádorov, polycystických vaječníkov a patologických abnormalít vo vývoji maternice. Skorý nástup menštruácie je spôsobený zmenami v hormonálnom pozadí, ako aj novými fyziologickými vlastnosťami tela.

Úplné zotavenie menštruačného cyklu môže trvať maximálne 2 až 3 mesiace, po ktorých by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, aby ste skontrolovali svoje zdravie.

Pri dodržiavaní priestupkov je konzultácia s gynekológom povinným opatrením a prevenciou nebezpečných chorôb. Ako diagnostické metódy možno použiť tehotenské testy (v niekoľkých kópiách), ako aj krvný test, ultrazvukové vyšetrenie panvových orgánov a lekárske vyšetrenie. V závislosti od získaných výsledkov špecialista predpisuje liečbu, vo väčšine prípadov symptomatickú.

Oneskorenie menštruácie po deprivácii panenstva

Okamžik deprivácie panenstva je jedným z najvýznamnejších v živote mladej ženy. Okrem príjemných pocitov môže deprivácia panenstva spôsobiť stres nielen psychologicky, ale aj fyzicky. Oneskorená menštruácia po prvom úkone je fyziologický proces. Kritické dni sa môžu oneskoriť o niekoľko dní a nemusia prísť o 3-4 týždne.

Aby bol intímny život naplnený, je potrebné pripraviť sa na prvý sexuálny akt morálne. Neponáhľajte, ak neexistuje úplná istota, že nastal správny okamih.

Fyziologicky sa zistilo, že oneskorenie menštruácie po prvom koituse je normálne. Vo väčšine prípadov je však najčastejšou príčinou oneskorenia tehotenstvo. Existuje mnoho predsudkov, že po prvom pohlavnom styku nie je možné otehotnieť. Lekárske štatistiky hovoria, že meškanie mesačného pobytu v panne počas prvého pohlavia nastáva práve z dôvodu tehotenstva.

Existuje však niekoľko dôvodov, prečo je menštruácia oneskorená. Ak tehotenstvo nie je príčinou oneskorenej menštruácie a neexistujú žiadne charakteristické príznaky výskytu chorôb, mali by ste chvíľu počkať. V období dospievania ešte nie je stanovený mesačný cyklus a môže chýbať niekoľko mesiacov.

Hlavným dôvodom oneskorenia menštruácie u panny môžu byť choroby ženského genitálu a nielen ich. Oneskorenie menštruácie môže nastať v dôsledku:

 • hormonálna nerovnováha,
 • infekčných chorôb
 • skúsenosti psychologickej povahy
 • zápal močového mechúra.

Oneskorenie po prvom pohlavnom styku

Oneskorenie menštruácie po prvýkrát, ktoré nesúvisí s tehotenstvom, nastáva v dôsledku úzkosti, vzrušenia a mnohých emocionálnych zážitkov. V závislosti od toho, ako dlho oneskorenie trvá, môžete urobiť určité závery. Poruchy menštruačného cyklu sa tiež vyskytujú v dôsledku pohlavne prenosných infekcií. Často v procese prudkého nadšenia, sexuálnych partnerov zabudnúť na metódy ochrany. Možno, že dievča používa OK (orálne antikoncepcie), ktoré sú chránené pred nechceným tehotenstvom, ale to nie je prekážkou pre infekčné ochorenia genitálií. Hlavné choroby, ktoré sa môžu prejaviť po prvom sexuálnom kontakte, sú:

 • kvapavka,
 • syfilis,
 • chlamýdie,
 • genitálny herpes,
 • drozd.

Ak dievča po prvom sexuálnom kontakte malo zlyhanie v mesačnom cykle a prejavili sa charakteristické príznaky opísané nižšie, je potrebné čo najskôr sa poradiť s gynekológom.

Charakteristické príznaky infekcie genitálneho traktu a genitálnej oblasti sú:

 • vaginálny výtok bielej, žltej, niekedy zelenej farby,
 • vypúšťanie, ktoré má syrový alebo vodnatý charakter, t
 • zápach v oblasti genitálií je ostrý a nepríjemný,
 • pocit pálenia, pálenie v oblasti genitálií,
 • výskyt vezikulárnej vyrážky, ulcerácie, belavého plaku,
 • všeobecná malátnosť,
 • zvýšenie teploty tela na 37,5 °.

V prvom rade je potrebné vylúčiť možnosť tehotenstva a infekčných ochorení. Na tento účel je dôležité včas sa poradiť s odborníkom. Gynekológ bude schopný zistiť príčinu oneskorenia menštruácie. V drvivej väčšine prípadov návštevy u lekára sa ukazuje, že oneskorenie menštruácie je normálnou reakciou organizmu na zmeny hormonálnych hladín. Fyziologické oneskorenie po prvom čase je možné od niekoľkých dní do jedného mesiaca.

Ďalším nepríjemným príznakom, ktorý robí dievčatá panikou je bolesť bezprostredne po súhlase. Ak bolesť nie je veľmi silná a rýchlo prejde, je súčasťou fyziologickej normy.

Počas prvého pohlavného styku sú svalové vlákna vagíny natiahnuté a aby sa vrátili do normálu, potrebujú niekoľko dní. Okrem toho dochádza k zmene mikroflóry vagíny a sprísneniu mikrotrhlín na pleive. To môže tiež spôsobiť mierne svrbenie a bolesť.

Nemali by ste paniku, ak mesačne prišiel včas, ale stali sa viac hmatateľné a bolestivé. Je to tiež normálna reakcia tela na zmenu. Ak menštruačné krvácanie trvá 11 - 15 dní, mali by ste sa poradiť s gynekológom.

Lekári odporúčajú prísť na konzultácie po prvom sexuálnom kontakte, aby sa identifikovali možné patológie a infekčné ochorenia. Možnosť prvýkrát otehotnieť s nechráneným pohlavím je, ale je to znížené kvôli tomu, že tehotenstvo sa nemusí dostať do stresovej situácie pre telo.

Gynekológovia hovoria, že oneskorenie menštruácie po deprivácii panenstva je normálne, ak nie je spojené s tehotenstvom, závažnými hormonálnymi poruchami a infekčnými chorobami. Stojí za to pripomenúť, že okrem nepohodlia, po prvom sexuálnom kontakte v dôsledku poškodenia tkanivových štruktúr vagíny sa môže vyskytnúť bolesť v dôsledku nedostatku prirodzeného mazania. Nepríjemné pocity môžu sprevádzať a 3-5 dní po súhlase.

Ak sa menštruačný cyklus nezotavil, musíte počúvať svoje pocity v oblasti genitálií. Možno prvé príznaky blížiaceho sa tehotenstva. Typické, ale nie významné príznaky sú:

 • nevoľnosť,
 • erupcia obsahu žalúdka,
 • zvýšená ospalosť,
 • zmeny chuťových preferencií
 • zväčšenie prsníkov.


Na potvrdenie plánovaného tehotenstva musíte:

 • používať tehotenský test,
 • absolvovať krvný test na klinike,
 • vykonávať ultrazvukovú diagnostiku
 • navštíviť gynekológa.

Ak sa dievča bojí, že môžu zavolať domov z kliniky, môžete byť vyšetrení na súkromných klinikách. V tomto prípade bude zachovaná dôvernosť návštevy u lekára.

Aby prvá skúsenosť so sexom priniesla len pozitívne emócie a pocity, je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá prevencie:

 1. Prvá skúsenosť by mala byť výlučne s overeným partnerom. Vyhnete sa tak stresovým situáciám a strachu.
 2. Je dôležité používať metódy antikoncepcie, ktoré nielenže zabránia nechcenému tehotenstvu, ale aj pohlavne prenosným infekciám. To sa dá dosiahnuť len s použitím kondómov.
 3. Potom, čo dievča stratila panenstvo, musíte navštíviť gynekológa pre ďalšie konzultácie. Po vyšetrení bude lekár schopný objektívne zhodnotiť zdravotný stav dievčaťa.

Nehanbite sa a pýtajte sa na pôrodníka-gynekológa. Je to odborník, ktorý vie poradiť a vyriešiť možné problémy, ktoré sú trápne hovoriť so svojimi blízkymi. A nepanikárte, ak je menštruačný cyklus oneskorený. Musíme konať podľa situácie as maximálnym pokojom. Nemali by ste počúvať rady priateľiek a používať populárne metódy na volanie mesačne. To nemusí pomôcť, a dokonca poškodiť, stáva príčinou komplikácií v oblasti ženských pohlavných orgánov.

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Bol som tak. Po prvej PA, menštruácia začala hneď. A tí ďalší sa zdržiavali asi 10-15 dní, myslel som, že všetko je kabzdets, potom som si uvedomil, že je to všetko o harmoniách

Pre niektorých sa to stáva. Hormóny naughty. Všetko bude fungovať.

Išiel som po prvýkrát za 3 dni.
nasledovalo zotrvávanie.
je to v poriadku

po zbavení panenstva, je cyklus stratený, pre každého))
Neboj sa ničoho a vždy sa chráň)))))

Môj cyklus prešiel 3 týždne. potom som bol veľmi vystrašený, hoci všetko bolo normálne aj z hľadiska ochrany.
ale potom sa všetko stalo ako hodiny (predtým bol cyklus nekonzistentný).
Neprepadajte panike, myslím, že ak sa cyklus zrazí na mesiac - nič nebude hrozné, ale ak sa mesačne neobjaví za mesiac - je lepšie ísť na gynekológa.
a vo všeobecnosti, pretože ste začali sexuálny život, je lepšie ísť len na gynekológa len na ošetrenie - bude tam vidieť všetko „normálne“.

Tiež som prišiel v čase, a potom zostal niekoľko dní. Vyzerá to ako častý výskyt. Pre váš pokoj, urobte test by mal ukázať myšlienku.

Súvisiace témy

Ak po PA mesačne boli o tom, o čom všeobecne hovoríme? Čo potom - to je len hormonálne zlyhanie, reštrukturalizácia tela, a dokonca aj základný zima. O čom hovoríme tehotenské testy? Škôlka. Ches slovo.

Ak po PA mesačne boli o tom, o čom všeobecne hovoríme? Čo potom - to je len hormonálne zlyhanie, reštrukturalizácia tela, a dokonca aj základný zima. O čom hovoríme tehotenské testy? Škôlka. Ches slovo.

Všetko bude dobre, ak je chránené, to znamená, že nie je tehotná.

naveky lietajte z prstov alebo namažte ruky! , PREČO MADAM MEMBER. MÁTE PRIEBEHY !! GOING CYCLE WALKS AS LIVE.

Všimol si na mieste, že mnoho dievčat nemôže začať sexuálny život, don `t vedieť, čo je spojené s, pravdepodobne všetci majú svoje vlastné dôvody. A ak ste naozaj pripravení na tento krok, ale neviete ako a s kým to urobiť - budem rád, že vám pomôžem :) Koniec koncov, váš ďalší postoj k sexu a zdraviu vo všeobecnosti závisí od prvej skúsenosti! Netvrdím, že titul guru-láska, ale skúsenosti hojné))) Sľubujem, že všetko bude romantické, roztomilé, pozitívne a s minimálnymi negatívnymi pocitmi!
Stručne o sebe: 29 rokov, pekný, vysoký (185), čierne vlasy, vyšší med. vzdelanie (lekár), primeraný a príjemný chlapík, bývam v Moskve.
Prečo to potrebujem? Nie, nie som maniak a nie perverz, bude to len moje potešenie pomôcť, podeliť sa o svoje skúsenosti, aby bolo príjemné pre vás aj pre vás. čo je s tým?
Neskúšajte prísne)), nikoho nedopustím ničoho, netrvám na tom, ponúkam len to, čo ponúkam))) Rád sa porozprávam! Napíšte, neváhajte, neskúšam)) [email protected]

Ahoj dievčatá Vo všeobecnosti som bol omeškaný o 2 mesiace pri všetkých testoch (pri 9) pozdĺž spodného pruhu, čo mám robiť, povedz mi)))

Sakra mi to isté. Obávam sa, ale nezačnú, ale hrudník bolí (

Dievčatá prvýkrát bol pred mesiacom análny sex na posledný deň menštruácie, chránené a pas bol prerušený! Mesačne muselo ísť 22, ale stále nie, čo robiť!?

Dievčatá prvýkrát bol pred mesiacom análny sex na posledný deň menštruácie, chránené a pas bol prerušený! Mesačne muselo ísť 22, ale stále nie, čo robiť!?

Dievčatá prvýkrát bol pred mesiacom análny sex na posledný deň menštruácie, chránené a pas bol prerušený! Mesačne muselo ísť 22, ale stále nie, čo robiť!?

Dievčatá, prvýkrát to bolo pred 3 týždňami, tam nie sú žiadne menštruácie na niečo viac ako týždeň, test ukazuje negatívny výsledok, prsia opuchol hore, pravidelne bolieť v dolnej časti, chránené kondómami, pretože kedy test ukázal presný výsledok?

Ahoj, volám sa Olga, prvýkrát som stratil panenstvo, nič som nejedol a nabudúce to nefungovalo. 27 Povedz mi, že by to mohlo byť práve to, že zmeníte cyklus?


Bol som tak. Po prvej PA, menštruácia začala hneď. A tí ďalší sa zdržiavali asi 10-15 dní, myslel som, že všetko je kabzdets, potom som si uvedomil, že je to všetko o harmoniách

Vitajte! Rozhodol som sa panenstvo 23. novembra 2017. Systém PMS by mal spustiť číslo 26-29, neexistuje žiadny presný deň začiatku. Сделала 3 теста, все отрицательные. Дело в том, что мы не предохранялись презервативами, молодой человек кончал в рот. Бывало, что через минут 10 снова начинали половой акт, при этом молодой человек в душ не ходил, возможно ли, что сперма осталась на половом члене и попала во влагалище?

Pomoc Rade stratené panenstvo 03/24/18 mali ísť mesačne na druhý deň, už 26 z nich všetky neboli testované na tehotenský test negatívne .. je normálne, že oneskorenie? po prvom pohlavnom styku? som teraz 17

Pomoc Rade stratené panenstvo 03/24/18 mali ísť mesačne na druhý deň, už 26 z nich všetky neboli testované na tehotenský test negatívne .. je normálne, že oneskorenie? po prvom pohlavnom styku? som teraz 17

Ahoj, nedávno sme boli prvýkrát, sme boli chránení, ale počas sexu, prezik zlomil, ale ten chlap sa podarilo vytiahnuť a skončiť na uterák, ale povedal, že sa dostal trochu na mňa, niekde na vnútornej strane nohy
Po 2 dňoch šli mesačne, včas
Veľmi sa bojím lietať. Povedz mi to

Dievčatá, mám 17 rokov, prišli o panenstvo, chlapík bol chránený, ale meškanie je už 7 dní. Povedz mi, čo mám robiť?
Má niekto skutočný záujem?

Fórum: láska

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”