Vitálny

Možnosti kedy a ako ísť mesačne po biochemickom tehotenstve

Elena Petrovna, ahoj!

Môj manžel a ja sa snažíme otehotnieť. Predtým existovali 2 ektopické - na rôznych skúmavkách, jeden uložený, jeden bol odstránený.

V auguste bolo podľa ultrazvuku biochemické tehotenstvo (týždeň oneskorenia), povedali, že všetko dopadlo úplne (bez chirurgického zákroku). Je znepokojujúce, že celý august pokračoval so škvrnami. V tom čase nastala ovulácia (neskôr ju potvrdili na ultrazvuku), počas ktorej bolo mydlo holé minimum a my sme pokračovali v pokuse otehotnieť. V septembri prišli mesačné obdobia (alebo možno s oneskorením troch dní) - ako zvyčajne pri menštruácii a potom len šmuhy až do dnešného dňa - dnes presne 2 týždne od začiatku cyklu. Používam 1-2 denne, krv je svetlá, svieža. Lekár povedal, že ako keby to bolo kvôli tomu, že nie všetko fungovalo v auguste po tehotenstve, hoci povedali, že na ultrazvuku sa nič nesťažovalo, všetko bolo v poriadku.

Vadí mi to: je to normálne, čo by mohlo byť dôvodom? A je možné pokračovať v pokuse otehotnieť, alebo musíte čakať, kým sa dôkazy úplne nezastavia?

Neberiem žiadne lieky, len kyselinu listovú.

Čo je biochemické tehotenstvo

Kým nie je možné krvné testy na hCG (určuje sa až po oplodnení), v prípade mierneho oneskorenia ženy ani nenapadlo, že by boli tehotné. Je to tiež kvôli tomu, že okrem malého porušenia cyklu často neexistujú žiadne iné príznaky. Neskorosť, slabosť, únava sa objavia neskôr, 6 - 7 týždňov tehotenstva.

Možné sú nasledujúce možnosti:

 • akékoľvek iné známky, t
 • s malými odchýlkami v menštruácii za niekoľko dní,
 • s veľkým oneskorením o týždeň alebo viac.

Dôvody biochemického tehotenstva nie sú vždy zrejmé, alebo sa dokonca dajú predpokladať. V skutočnosti dochádza k potratu vo veľmi krátkom čase, takže etiológia je približne rovnaká. Predpokladá sa, že biochemické tehotenstvo sa vyskytuje v nasledujúcich prípadoch:

 • s obvyklým potratom ženy, nezlučiteľnosti partnerov,
 • s chromozomálnymi a genómovými abnormalitami v embryu,
 • ak sú u ženy gynekologické a somatické ochorenia, napríklad nerovnováha pohlavných hormónov, exacerbácia chorôb, autoimunitná patológia atď.

Ale nie vždy by sa takýto jav mal považovať za patológiu. Niektorí vedci uvádzajú štatistiky, podľa ktorých približne 60-70% všetkých tehotenstiev pre ženu končí týmto spôsobom. To je len prirodzený výber na životaschopných embryách. A keď sú konfrontovaní s normálnym tehotenstvom, lekári sa zaoberajú iba treťou časťou všetkých oplodnených vajíčok.

Fenomén biochemického tehotenstva sa tiež stal možným, pretože ženy začali prísnejšie sledovať svoje cykly a viac sa zapájajú do plánovania detí. Preto neustále monitorujú ovuláciu, hCG, bazálnu teplotu atď.

Pozrite si video o tehotenstve bez vývoja:

Narušenie po IVF

Po oplodnení in vitro, umelej inseminácii a iných intervenciách je frekvencia biochemického tehotenstva niekoľkokrát vyššia. Je to spôsobené tým, že neplodné páry majú predsa vážne choroby, ktoré nemusia byť diagnostikované. Všetky manipulácie, hormonálne stimulácie a podpery majú nepriamy alebo priamy vplyv na životaschopnosť embryí.

Ako určiť

Jediným spoľahlivým znakom, ktorým sa môžete dozvedieť o biochemickom tehotenstve, je zvýšenie hladiny hCG v krvi. Vo väčšine prípadov ide o minimálne hodnoty až do 10 - 15 jednotiek, ale možno viac.

Aj ženy často zaznamenávajú pozitívny štandardný tehotenský test v moči, druhý pásik môže byť sotva znateľný alebo jasný. A akonáhle začne menštruácia, táto mŕtvica mizne a postupne zmizne.

Ak žena buduje bazálny teplotný diagram, zmeny charakteristické pre tehotné ženy môžu byť tiež viditeľné na ňom.

Je to nebezpečný stav?

Vo väčšine prípadov nie je potrebné sa obávať a prijať ďalšie opatrenia. Menštruačný cyklus sa zlepšuje a už pri ďalšej ovulácii je možné plnohodnotné oplodnenie.

Odporúčame prečítať si článok o tehotenskom teste. Z neho sa dozviete o aplikácii tehotenského testu, pravidlách používania, získaných výsledkoch a dôvodoch oneskorenia menštruácie.

Možné klinické možnosti a menštruácia s nimi

Existujú rôzne možnosti pre ďalšie podujatia. Všetko závisí od príčiny biochemického tehotenstva, zdravotného stavu ženy a zvyčajnej pravidelnosti jej cyklu. Výsledok v mnohých ohľadoch závisí od toho, čo sa s embryom stane. Najčastejšie sa defektné oplodnené vajíčko dostáva do dutiny maternice a je spolu s endometiom odmietnuté.

Je však tiež možné, že dôjde k smrti poškodeného vajíčka, zostane vo vajíčkovodoch alebo v inej časti genitálií, ktoré prechádzajú ďalšou kalcifikáciou. Vzhľadom k tomu, že jej veľkosť v týchto momentoch dosahuje len zlomok milimetra, vo väčšine prípadov to ostáva bez povšimnutia a neovplyvňuje následné menštruačné a reprodukčné funkcie ženy.

Možnosť 1: žiadne oneskorenie a žiadne iné príznaky

V tomto prípade je biochemické tehotenstvo často bez povšimnutia. Žena môže venovať pozornosť miernemu zvýšeniu menštruačnej krvi, prípadne vzniku malých zrazenín.

Ale táto možnosť je tiež možná bez akýchkoľvek zmien a ak žena neplánuje tehotenstvo a nedáva hCG v tomto čase z iného dôvodu, tento stav ostáva bez povšimnutia.

Možnosť 2: s oneskorením niekoľkých dní, bez ďalších príznakov

V tomto prípade to všetko závisí od ženského menštruačného cyklu. Ak je pravidelný, potom si aj bez plánovania tehotenstva uvedomuje, že sa niečo stalo. Prvá vec, ktorá príde na myseľ, je urobiť test, ktorý je veľmi často slabý alebo pozitívny.

Pokiaľ ide o menštruáciu, v 80% prípadov sa stávajú hojnejšími, ale nie vždy a nie dosť na to, aby „vydali poplach“. Môže sa tiež objaviť otravná bolesť v spodnej časti brucha a nižšia chrbát ako obvykle.

Možnosť 3: s oneskorením a inými príznakmi

Takéto prípady najčastejšie vedú ženy k návšteve gynekológa. Čo ich trápi? Najbežnejšími príznakmi sú:

 • oneskorená menštruácia,
 • ťahanie bolesti v spodnej časti brucha, vpravo, vľavo, v strede alebo vágne,
 • môže byť špinenie, niekedy tmavo hnedé, čo úplne zamieňa ženu,
 • môžu byť prítomné ďalšie príznaky tehotenstva: opuch prsníka, slabosť, nevoľnosť, ale nie nevyhnutne.

Počas vyšetrenia môže byť tehotenský test odlišný (od negatívneho po slabý a jasný druhý prúžok). Ultrazvuk neurčuje vajíčko v maternici alebo mimo neho, je možné detegovať len cysty corpus luteum. To tiež robí lekára premýšľať o možnom tehotenstve. Vyšetrenie gynekológa tiež nepotvrdzuje prítomnosť akejkoľvek jednoznačnej patológie.

Menštruácia môže v tomto prípade začať s dlhotrvajúcim umývaním (až jeden týždeň) a potom prejsť na normálny výtok alebo dokonca na skreslenie (pretože dutina maternice už bola čiastočne vyprázdnená). Bolesť brucha prechádza hneď, ako začne menštruácia, pretože je spôsobená kontrakciami maternice.

Možnosť 4: dlhé oneskorenie

Toto sú typické prípady tehotenstva, kde sa oplodnené vajíčko nikde nepozoruje, čo spôsobuje znepokojenie lekára aj ženy. Ak je, samozrejme, charakterizovaná nepravidelnými periódami, nemusí „zaznievať alarm“. To všetko je tiež zahrnuté v kategórii "biochemické tehotenstvo." Výsledkom je, že oplodnené vajíčko nie je fixované, pochádza z menštruačnej krvi. V závislosti od toho, ako dlho sa embryo vyvíja, môže žena pozorovať centimetrovú zrazeninu a o niečo menej alebo nie.

Čo môže byť zmätené

Keď nastane meškanie a dokonca bez neho, ženy sa často obracajú na gynekológa, ktorý má malý alebo pozitívny test, ktorý musí pochopiť problém. Odlíšiť potrebu nasledujúcich podmienok:

 • V prítomnosti ťahanie bolesti v spodnej časti brucha alebo mazanice, najmä s mimomaternicovým tehotenstvom, pretože to môže ohroziť život ženy.
 • Dokonca aj v neprítomnosti gestačného vaku v ktorejkoľvek časti pohlavných orgánov ženy, podľa výsledkov ultrazvuku, nie je možné vylúčiť normálne tehotenstvo. Na zistenie tohto stavu sa monitorujú hodnoty HCG v krvi alebo aspoň močový test.
 • Bubnová šmykľavka. V tomto prípade má žena históriu potratu, lekárskeho alebo chirurgického potratu, nie viac ako pred mesiacom. Aj čísla hCG sú v tisícoch.
 • Zápalové procesy panvových orgánov. Príznaky sú podobné, ale hCG je negatívny.

Ako sa vyhnúť opätovnému odstaveniu

Biochemické tehotenstvo je oveľa bežnejšie ako väčšina žien verí. V 80% prípadov prechádza takmer nepostrehnuteľne, bez toho, aby to vyvolalo veľké obavy. Jediný prípad takéhoto tehotenstva nemôže naznačovať prítomnosť patológie u ženy. Možno dôvodom bol defektný embryo s genetickou mutáciou (toto sa deje pravidelne v prírode) atď.

Upozornenie na opakované alebo pravidelné biochemické tehotenstvo. To je jasný znak toho, že žena má nejaký problém, nie vždy gynekologický profil. Preto, ak dievča plánuje a starostlivo sleduje možné poňatie, alebo pár má problémy s ním, určite by ste sa mali obrátiť na špecialistu. Skutočnú príčinu môže určiť len lekár po ďalšom vyšetrení a predpísať najúčinnejšiu liečbu.

Okrem toho, životný štýl, výživa, zdravie, vonkajšie nepriaznivé faktory tiež zvyšujú šance na takéto neúspešné pokusy o tehotenstvo. Pravdepodobnosť možno znížiť pomocou nasledujúcich odporúčaní:

 • pravidelne vyšetrovať gynekológ, aby sa identifikovali a liečili choroby,
 • k plánovaniu sa musí pristupovať zodpovedne, ak navštívite lekára vopred,
 • je lepšie vyhnúť sa škodlivým účinkom vonkajších faktorov - radiácii, dokonca aj elektromagnetickému žiareniu, chemikáliám atď.
 • Správna, vyvážená výživa s kvalitnými výrobkami, primeraná fyzická aktivita prispeje aj k zdraviu ženy.

Čas, kedy môžete naplánovať tehotenstvo

Každý, kto plánuje otehotnieť, sa zaujíma o otázku, kedy je možné po biochemickom tehotenstve obnoviť aktívne činnosti. Odpoveď na túto otázku je nejednoznačná.

Pretože väčšina z týchto situácií sa dá uhádnuť len bez nejakého skutočného potvrdenia, mnohé ženy plánujú z mesiaca na mesiac, napriek akýmkoľvek oneskoreniam, a všetko je v poriadku.

Ak je prípad biochemického tehotenstva po IVF registrovaný, nasledujúci pokus môže byť vykonaný najskôr 3 - 5 mesiacov.

Pri opakovaných neúspešných epizódach by sa ženy mali zdržať vlastného plánovania a vyhľadať lekársku pomoc na určenie príčin patologických stavov.

Biochemické tehotenstvo je relatívne nová koncepcia v gynekológii. Zdalo sa to vďaka zlepšeniu prieskumu žien a presnému sledovaniu menštruačného cyklu pri plánovaní tehotenstva. V každom prípade, pri zaznamenaní takéhoto neúspešného pokusu, by ste sa mali poradiť s lekárom. Iba odborník môže presne určiť príčinu, napríklad keď príde mesačné po biochemickom tehotenstve a či to stojí za to.

Potom môžeme povedať, že sa uskutočnilo biochemické tehotenstvo, po prevode embryí nie sú v tomto prípade žiadne menštruácie - normálny znak. Teraz je snaha vydržať dieťa.

Mesačne po biochemickom tehotenstve: kedy. Mesačne po Eco. Má mesačná zmena počas mimomaternicového tehotenstva?

Mesačne po biochemickom tehotenstve: kedy. Upozornenie: ak máte otázku pre pôrodníka-gynekológa, opýtajte sa ho v konzultačnej sekcii u lekára.

Je tehotenstvo kompatibilné s menštruáciou? Aby sme to pochopili, mali by sme pamätať na mechanizmus nástupu menštruácie a ich fyziologický význam. , Mesačne po biochemickom tehotenstve: kedy.

Menštruácia v prvom mesiaci po počatí. , Mesačne po biochemickom tehotenstve: kedy. Upozornenie: ak máte otázku pre pôrodníka-gynekológa, opýtajte sa ho v konzultačnej sekcii u lekára.

Mesačne po biochemickom tehotenstve: kedy. Upozornenie: ak máte otázku pre pôrodníka-gynekológa, opýtajte sa ho v konzultačnej sekcii u lekára.

Biochemické tehotenstvo: čo to je?

Biochemické tehotenstvo začína rovnakým spôsobom ako normálne: vajíčko je oplodnené spermií, znížené do maternice a niekedy dokonca pripojené k stene. Ale bližšie k začiatku nasledujúceho menštruačného cyklu je vývoj embrya prerušený.

Tie ženy, ktoré neplánujú dieťa alebo sa riadia objavením sa menštruácie včas, nevedia, že došlo k počatiu a potratu. Mesačne po biochemickom tehotenstve sa prakticky nelíši od zvyčajného menštruačného výtoku. Môžu byť trochu hojnejšie alebo bolestivejšie, ale vo všeobecnosti to isté.

Situácia je iná ako u tých žien, ktoré sa naozaj chcú stať matkami a dlhodobo sa snažia otehotnieť. Sú pozorní voči akýmkoľvek zmenám v ich zdravotnom stave, najmä v druhej fáze cyklu, mnohí dodržiavajú harmonogram bazálnej teploty. V takejto situácii, nástup koncepcie nezostáva bez povšimnutia. Ďalšie informácie o pravidlách merania bazálnej teploty →

V niektorých prípadoch môžu elektronické (vysoko citlivé) testy na stanovenie koncentrácie hCG v moči poskytnúť pozitívny výsledok. Na grafe prerušenia bazálnej teploty sa môže javiť zníženie výkonu. Ale spoľahlivejšie metódy vyšetrenia, napríklad ultrazvuk, stále neurčuje tehotenstvo. A za pár dní príde menštruácia.

Biochemické tehotenstvo je často asymptomatické, takže väčšina žien ostáva bez povšimnutia. Včasné príznaky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas normálneho tehotenstva, ako je opuch a citlivosť prsných žliaz, zmeny chuťových návykov, zvýšený čuch, ospalosť a podráždenosť, zvyčajne chýbajú.

Biochemické tehotenstvo má svoje vlastné vlastnosti, ktoré sú pozorované u niekoľkých žien, pretože tieto prejavy sú sotva zistiteľné a veľmi subjektívne.

Tí, ktorí dobre poznajú stav svojho tela a sú si vedomí charakteristických zmien v každej fáze cyklu, môžu venovať pozornosť:

 • mierne oneskorenie menštruácie (až 5-7 dní),
 • väčšia bolesť pri krvácaní,
 • intenzívnejšie vypúšťanie.

Biochemické tehotenstvo, ak je určené, potom až po jeho dokončení. Symptómy naznačujú spontánne prerušenie, a nie fakt koncepcie a vývoja embrya.

Príčiny biochemického tehotenstva sú rôzne a ich zoznam stále rastie. Najpravdepodobnejší vplyv týchto faktorov:

 • prítomnosť imunitných a autoimunitných porúch u žien, ktoré vedú k odmietnutiu vajíčka ako cudzieho činidla, t
 • prítomnosť hormonálnych porúch, napríklad nedostatočná produkcia progesterónu - hormón, ktorý podporuje implantáciu embrya a znižuje kontraktilitu maternice,
 • prítomnosť krvných ochorení u žien
 • život-nekompatibilné genetické abnormality plodu, ktoré sa môžu prenášať z otca aj matky.

Potreba určiť príčiny biochemického tehotenstva existuje len vtedy, ak sa často opakuje, pár nemôže mať dieťa na dlhú dobu a existuje podozrenie z neplodnosti. V tomto prípade lekár pošle ženu na úplné vyšetrenie, obaja manželia - na štúdium karyotypu. Prečítajte si viac o karyotypovaní manžela →

HCG počas biochemického tehotenstva

Začiatok akéhokoľvek tehotenstva je sprevádzaný zvýšenými hladinami hCG. Tento hormón je produkovaný bunkami choriónu a indikuje implantáciu ešte predtým, ako sa dá potvrdiť ultrazvukom.

Biochemické tehotenstvo nie je výnimkou: keď sa objaví, koncentrácia hCG v krvi prekročí 5 mIU / ml a každé 2 dni sa zdvojnásobí. V moči sa tento hormón objavuje neskôr, pred nástupom menštruácie. Preto domáce testy nemôžu mať čas "chytiť" svoj vrchol.

Ale ak žena daruje krv na analýzu pred očakávaným nástupom menštruácie, dostane pozitívny výsledok, ktorým sa dá určiť dátum počatia. Opakované testovanie zvyčajne indikuje pokles hCG na normálne hladiny (5 mIU / ml). Lekár urobí záver o ukončenom biochemickom tehotenstve.

Ak opakovaná laboratórna analýza krvi indikuje zvýšenie koncentrácie hCG a po určitej dobe je prítomnosť vajíčka potvrdená ultrazvukom, potom je tehotenstvo normálne. Prerušenie v neskoršom období tiež z neho robí biochemické.

Potrebujem liečbu?

Biochemické tehotenstvo nie je ochorenie. Preto nie je potrebné s ním zaobchádzať. Potrat v takomto skorom termíne nastáva bez komplikácií a nevyžaduje lekársku pomoc (lieky, kyretáž maternice, aspirácia atď.). Reprodukčný systém nezávisle a rýchlo obnovený.

Keď sa však prerušenie v skorých štádiách stane viac ako raz, je potrebné uvažovať o odstránení jeho príčin. Для начала потребуется пройти ряд обследований, а затем лечение.

В некоторых случаях, восстановить здоровье и избавиться от бесплодия невозможно. Potom sa rozhodlo, že sa vykoná postup IVF, použitie darcovského materiálu.

Kedy môžem začať plánovať?

Bežné tehotenstvo po biochemickom tehotenstve sa môže vyskytnúť v nasledujúcom menštruačnom cykle. Pravdepodobnosť úspešného rodenia je dostatočne veľká.

Spontánny potrat v počiatočných štádiách nevedie k rozvoju komplikácií, neovplyvňuje reprodukčné zdravie žien. Preto nie je potrebné oddialiť plánovanie.

Biochemické tehotenstvo - čo to je? Táto otázka ostáva relevantná, pretože táto podmienka ostáva bez povšimnutia: vajíčko je vylúčené z maternice v skorých štádiách, je takmer asymptomatické a nespôsobuje komplikácie.

Ojedinelé prípady takéhoto spontánneho potratu sú časté a nevyžadujú si lekársky zásah a úspešné počatie a pôrod je možný z nasledujúceho cyklu. Keď sa biochemické tehotenstvo opakuje niekoľkokrát za sebou, pre úspešné plánovanie dieťaťa, je potrebné zistiť jeho príčiny a podľa možnosti ich odstrániť.

Autor: Olga Khanova, lekár,
špecificky pre Mama66.ru

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Embryo nemá čas sa pripojiť.


A potom ste bez problémov otehotneli?

No, ak 70%, potom každý tretí stretol. Nie každý je o tom hysterický

Embryo nemá čas sa pripojiť.

Ak embryo nemá čas pripojiť, potom HCG nie je produkovaný. Zaujímalo by ma, ako ste zistili, že ste mali tehotenstvo?

A autor povie, že na vyvolanie paniky? Ako ste sa rozhodli, že ide o problém? Kto vám to povedal? To je normálne. Normálne potom všetky otehotnieť a porodiť. 99% zo 70%, o ktorých ani nevedela. To je príliš úplná kontrola, takže sa môžete zblázniť! Ste po každej skúške na moči? Nemôžete sa takto riadiť.

Súvisiace témy

Mal som meškanie na týždeň, dal som všetky testy, potom mesiace prešli 10. deň oneskorenia. vybrať o dva mesiace neskôr, Lyalka je už 8 mesiacov)

Ak nevieme, potom nie sme chytrí! V lekárskej terminológii je biochemické tehotenstvo obdobie tehotenstva, keď hCG je vyššie ako 5, ale je príliš skoro na stanovenie tehotenstva ultrazvukom. Ak je tehotenstvo s tepom potvrdené ultrazvukom, je to už klinické tehotenstvo. V každodennom používaní, dokonca aj medzi lekármi, tento pojem nadobudol význam, keď hgch bol nad 5, ale tehotenstvo sa nevyvíja, hgch začína padať a všetko končí s M, ešte predtým, ako je možné vidieť niečo na ultrazvuku.
A ďalej? Kde sa tu hovorí, že embryo nie je pripojené. Hgch sa vyrába až po pripútaní, ale ako si myslíte, že sa dostane do krvi? Takže sa nesnažte byť šikovný)

To sa deje viac ako raz. Potom normálne otehotniete. Správne, č. 6 radí, spomaliť trochu, ale to nie je tak dlho, aby sa zbláznil.

Myslím si, že dievčatá si kladú hlavy s nezmyslom. ak by sa menej uvažovalo o tehotenstve a pripravovalo sa na niečo, bolo by menej. Možno som mal také tehotenstvo, ale bežal som robiť hgch. naozaj nemôžete čakať do 6 týždňov a urobiť ultrazvuk .. a kúpať sa

Ak nevieme, potom nie sme chytrí! V lekárskej terminológii je biochemické tehotenstvo obdobie tehotenstva, keď hCG je vyššie ako 5, ale je príliš skoro na stanovenie tehotenstva ultrazvukom. Ak je tehotenstvo s tepom potvrdené ultrazvukom, je to už klinické tehotenstvo. V každodennom používaní, dokonca aj medzi lekármi, tento pojem nadobudol význam, keď hgch bol nad 5, ale tehotenstvo sa nevyvíja, hgch začína padať a všetko končí s M, ešte predtým, ako môžete vidieť niečo na ultrazvuku. [/ I? Kde sa tu hovorí, že embryo nie je pripojené. Hgch sa vyrába až po pripútaní, ale ako si myslíte, že sa dostane do krvi? Takže sa nesnažte byť šikovný)

oy..t.e. Nechcel som robiť hGH 'jeden týždeň po PA'

Napísal som hodnotu biochemického tehotenstva. A nie o priľnutí embrya! Aký druh mánie v zadku bez mydla vyliezť? byť jednoduchšie!

termín "biochemické tehotenstvo" je prinajmenšom nesprávny - existujú stovky prechodných príčin zvýšenia hCG až na 7 alebo 280 - jedli furagín - hCG vynulovali - neznamená, že došlo k tehotenstvu.

Tam bolo meškanie mesiaca a hgch 20, potom to šlo pomaly.
Všetko je normálne)

Po prvé, hCG môže byť prítomný nielen počas tehotenstva, ale aj počas onkologického procesu v tele (táto analýza je dokonca na štandardnom zozname na kontrolu onkologických nádorov).
No, na túto tému, autor a ako ste sa potom, v zásade, rozhodol, že tam bol ber, a že embryo vyšiel s M?

Povedz mi, keď je embryo pripojené? Nesmejte sa, ja len chcem lala, 9 dní meškanie, druhý pás nie je jasný, druhý deň má bolesť žalúdka, tak desivé ((náhle sa menštruácia opäť vráti, čo znamená, že môžem mať progesterón nízky).

Po prvé, hCG môže byť prítomný nielen počas tehotenstva, ale aj počas onkologického procesu v tele (táto analýza je dokonca na štandardnom zozname na kontrolu onkologických neoplázií).
No, na túto tému, autor a ako ste sa potom, v zásade, rozhodol, že tam bol ber, a že embryo vyšiel s M?

HCG je tak rýchly / po menštruácii / nespadne, ak by bolo tehotenstvo.Po mini potratoch / po dobu 3 týždňov / zostal mesiac, niekoľkokrát som to zmeral.

Ja som teraz v nemocnici, môj manžel a ja sme plánovali prvý mesiac tehotenstva, tak som počúval sám seba, v deň oneskorenia, test ukázal 2 slabé pruhy, na druhom som tiež prešiel hGH 7.8 V ten istý deň som začal rozmazávať a krvácať na druhý deň! Dali ich do nemocnice, nechali ich na mesiac, vyčistili ultrazvuk, hgch klesol na 3,5 a v prvých dňoch tehotenstva bola moja hruď veľmi plná, moje bradavky sčervenali, bol som chorý, pulz bol pravidelne 100. Ležal som 2 dni, povedali, že to bolo všetko mesačne, neboli čistí, zajtra domov! Môžete plánovať v ďalšom cykle!

Od prvého dňa som dal urozhestan, nepomohol!

Mal som to 2 krát, prvý raz viac ako pred rokom, test bol oneskorený, druhý pás bol o niečo bledší ako kontrolný, na ultrazvuku nenašli nič, urobil som presný elektronický, ukázal som „+“ 1-2 týždne, bol som už veľmi potešený a povedala svojmu manželovi, ale 6. deň meškania prišiel mesačne, v tom čase sa nevzdala na hgch, zvyčajne šla mesačne. Potom sa niekoľkokrát snažil, nič nefungovalo. Situácia sa opakovala o rok neskôr, opäť meškanie opäť bolí na hrudi, testy sú opäť pozitívne, hgch 99, elektronický test je otravný, ktorý opäť bolí po dobu 1-2 týždňov, ale za moje obdobie to nestačí. V 6. deň meškania som začal škrabať, dali ma do záchrany s hrozbou prerušenia alebo podozrenia na mimomaternicové, v nemocnici mi hruď začala ublížiť menej, ale testy ukázali pozitívny výsledok, o mesiac neskôr sa hgch znížil na 19, bol prepustený do zoznamu, nevyčistený. V ten deň večer, môj žalúdok bolí divoce, nemal som také menštruačné obdobia a vyšli 2 zrazeniny o veľkosti polovice prsta, pravdepodobne to bolo päť. Teraz sa budem zaobchádzať, aby som zistil dôvod, prečo, ak je to už 2 krát, obávam sa, že by sa to už nestalo.

Dlhý príbeh, ktorý nechce čítať stránky ďalej, zanechávame s nami negatívne komentáre Tretí deň oneskorenia, test ukázal 2 slabé prúžky po 2 dňoch, ktoré sa opäť opakovali pozitívne, 5. deň lekár odišiel na ultrazvuk a povedal, že sa stalo oplodnenie, ale v týždni sa nedalo vidieť nič, čo by sa dalo pozorovať. niečo, čo pre seba mumlo pod nosom, že je to s najväčšou pravdepodobnosťou biochemické), ale počul som prišiel domov čítať na internete, že biochemické vždy končí potrat. Stručne povedané, je jasné, že nič nie je jasné, začal som čakať na ďalší ultrazvuk, ale na 8. deň moje mesačné obdobie šlo silnejšie ako obvykle, nešiel som na ultrazvuk. Uplynuli tri dni, upokojil som sa a potom som si spomenul, že moja babička strávila celé tehotenstvo so svojím mesačným obdobím, ako obvykle, každý deň, no, myslel som si, že by som mohol ísť na test a opäť som vyrobil dva prúžky, potom som bol úplne zaskočený, našiel som dobrého lekára. ona, na vyšetrenie, povedal, že všetkými znameniami pôjdeme na ultrazvuk tam znova, čo je niečo, čo nie je jasne viditeľné, robíme hgch ukazuje 19, gyniolog blahoželá hovorí, že jednoducho neexistuje žiadny časový limit 2 (ktorý sa nezhoduje vôbec) a intuícia mi povedala, že tehotenstvo žiadne g astaivali. Nakoniec, po pár dňoch prípadov sú obidva testy negatívne, som nahnevaný a rozrušený a veľa peňazí nikam nevediem, nie som fík, ktorý by som mal trvať tretí deň. Okrem toho, druhý r mi poradil, aby som okamžite vypil Yarin po dobu 4-6 mesiacov, odmietol som, myslel som, že by sme sa snažili len o dva mesiace a ak by som nebol schopný sa živiť až do roka, konzultoval som s treťou rou, ktorá povedala, že nič nepiť v ďalšom cykle by malo byť normálne). tak sa to stalo. ale na úkor biochemickej povedal, že by to bolo možné zachrániť. ale ak príroda odmietne, znamená to slabé embryo a časté (nie vždy) buď v neskorom termíne potratí alebo sa narodí s patológiami

Aj ja som bol zjavne biochemický. Každý deň som robil testy 4 dni pred oneskorením, 5 testov (1 test denne) bolo so slabými druhými pruhmi. Vložené sviečky urozhestan a myslel, že to bolo tehotenstvo, povedal jej manžel a matka dokonca. Potom v deň 1 sa oneskorenia týkali testov čistých a v deň 5 boli prieťahy číre. Šiesty deň behu, mesačníci prišli podivne. Čo to bolo, nerozumel som, možno len b. ***** tehotenstvo bolo.

Dlhý príbeh, ktorý nechce čítať stránky ďalej, zanechávame s nami negatívne komentáre Tretí deň oneskorenia, test ukázal 2 slabé prúžky po 2 dňoch, ktoré sa opäť opakovali pozitívne, 5. deň lekár odišiel na ultrazvuk a povedal, že sa stalo oplodnenie, ale v týždni sa nedalo vidieť nič, čo by sa dalo pozorovať. niečo, čo pre seba mumlo pod nosom, že je to s najväčšou pravdepodobnosťou biochemické), ale počul som prišiel domov čítať na internete, že biochemické vždy končí potrat. Stručne povedané, je jasné, že nič nie je jasné, začal som čakať na ďalší ultrazvuk, ale na 8. deň moje mesačné obdobie šlo silnejšie ako obvykle, nešiel som na ultrazvuk. Uplynuli tri dni, upokojil som sa a potom som si spomenul, že moja babička strávila celé tehotenstvo so svojím mesačným obdobím, ako obvykle, každý deň, no, myslel som si, že by som mohol ísť na test a opäť som vyrobil dva prúžky, potom som bol úplne zaskočený, našiel som dobrého lekára. ona, na vyšetrenie, povedal, že všetkými znameniami pôjdeme na ultrazvuk tam znova, čo je niečo, čo nie je jasne viditeľné, robíme hgch ukazuje 19, gyniolog blahoželá hovorí, že jednoducho neexistuje žiadny časový limit 2 (ktorý sa nezhoduje vôbec) a intuícia mi povedala, že tehotenstvo žiadne g astaivali. Nakoniec, po pár dňoch prípadov sú obidva testy negatívne, som nahnevaný a rozrušený a veľa peňazí nikam nevediem, nie som fík, ktorý by som mal trvať tretí deň. Okrem toho, druhý r mi poradil, aby som okamžite vypil Yarin po dobu 4-6 mesiacov, odmietol som, myslel som, že by sme sa snažili len o dva mesiace a ak by som nebol schopný sa živiť až do roka, konzultoval som s treťou rou, ktorá povedala, že nič nepiť v ďalšom cykle by malo byť normálne). tak sa to stalo. ale na úkor biochemickej povedal, že by to bolo možné zachrániť. ale ak príroda odmietne, znamená to slabé embryo a časté (nie vždy) buď v neskorom termíne potratí alebo sa narodí s patológiami

Mal som to 2 krát, prvý raz viac ako pred rokom, test bol oneskorený, druhý pás bol o niečo bledší ako kontrolný, na ultrazvuku nenašli nič, urobil som presný elektronický, ukázal som „+“ 1-2 týždne, bol som už veľmi potešený a povedala svojmu manželovi, ale 6. deň meškania prišiel mesačne, v tom čase sa nevzdala na hgch, zvyčajne šla mesačne. Potom sa niekoľkokrát snažil, nič nefungovalo. Situácia sa opakovala o rok neskôr, opäť meškanie opäť bolí na hrudi, testy sú opäť pozitívne, hgch 99, elektronický test je otravný, ktorý opäť bolí po dobu 1-2 týždňov, ale za moje obdobie to nestačí. V 6. deň meškania som začal škrabať, dali ma do záchrany s hrozbou prerušenia alebo podozrenia na mimomaternicové, v nemocnici mi hruď začala ublížiť menej, ale testy ukázali pozitívny výsledok, o mesiac neskôr sa hgch znížil na 19, bol prepustený do zoznamu, nevyčistený. V ten deň večer, môj žalúdok bolí divoce, nemal som také menštruačné obdobia a vyšli 2 zrazeniny o veľkosti polovice prsta, pravdepodobne to bolo päť. Teraz sa budem zaobchádzať, aby som zistil dôvod, prečo, ak je to už 2 krát, obávam sa, že by sa to už nestalo.

Ako je biochemické tehotenstvo?

Počas biochemického tehotenstva sa vajíčko podľa očakávania oplodní, presunie do maternice a dokonca sa implantuje. Ale po tomto ďalšom vývoji nedochádza a tehotenstvo spontánne končí. Trvanie takéhoto tehotenstva je také malé, že sa často nedá určiť ani pri gynekologickom vyšetrení alebo ultrazvuku. Po potrate začína menštruácia ako obvykle, alebo s miernym oneskorením. V niektorých prípadoch môžu byť obdobia hojnejšie alebo bolestivejšie, ale vo väčšine prípadov postupujú ako obvykle.

Pretože takéto tehotenstvo je ťažké diagnostikovať, môže sa preukázať len pri hCG teste v moči alebo sére, ktorý sa náhle nahradí menštruáciou. Je teda možné určiť biochemické tehotenstvo, ako bolo potvrdené analýzou hCG, ale nebolo vyvinuté v klinickom tehotenstve. Dôvody takéhoto predčasného ukončenia tehotenstva môžu byť veľmi odlišné.

Príčiny biochemického tehotenstva

 1. Hormonálne zlyhanie môže spôsobiť skoré ukončenie tehotenstva. Takéto zmeny môžu byť často spôsobené nedostatkom progesterónu.
 2. Príčinou biochemického tehotenstva môžu byť aj imunitné a autoimunitné faktory. Za takýchto okolností sa ženské telo agresívne odvoláva na plod a všetkými prostriedkami sa ho snaží odmietnuť.
 3. Chromozómové abnormality.
 4. Tromboflibium a iné ochorenia krvi.

Je liečba potrebná pre biochemické tehotenstvo?

V tomto prípade stojí za zmienku nehovoriac o liečbe samotnej skutočnosti biochemického tehotenstva, ale o odstránení problémov, ktoré ju spôsobujú. Ak žena opakovane čelila problému predčasného prerušenia, potom je potrebné strážiť, pretože to môže byť znakom zvyčajného potratu. V opačnom prípade, ak sa počas biochemického tehotenstva nevyžaduje žiadna liečba alebo kyretáž, nie sú potrebné žiadne osobitné opatrenia. Podľa väčšiny lekárov môže žena po biochemickom tehotenstve otehotnieť v ďalšom cykle a vydržať zdravé dieťa.

Možnosti kedy a ako ísť mesačne po biochemickom tehotenstve

Bohatý arzenál diagnostických postupov dnes umožňuje zistiť, čo ste predtým mohli len uhádnuť. Jedným z týchto javov je biochemické tehotenstvo. To môže byť určené iba laboratórnymi parametrami, pretože klinické príznaky sú nešpecifické a často nerušia dievča. Ukazuje sa, že prerušenie môže nastať v 2 - 3 týždňoch takmer nepostrehnuteľne. Má mesačná zmena po biochemickom tehotenstve? Ako konať v takýchto situáciách správne a kedy je možné naplánovať ďalšie?

Prečítajte si tento článok.

Zlyhanie cyklu po biochemickom tehotenstve

Vážení moderátori, prosím vás, aby ste blog nezavreli. Cyklus sa ťahal ďalej, takže nie je viac času na čakanie. Hľadanie informácií nestačí.

V minulom cykle bolo biochemické tehotenstvo potvrdené testami a hCG. V tomto cykle po dobu 39 dní. Testy sú negatívne. Je možné po tomto cykle posunúť cyklus? Predpokladám, že ovulácia buď neexistovala, alebo bola na 31. deň. Kto mal túto situáciu? Vedeli ste ovuláciu v nasledujúcom cykle? Čo môžete povedať o rozvrhu? www.my-bt.ru/gr/231647

Prečítajte si komentáre 11:

Mal som BHB v cykle pred posledným. Ďalší z nich trval 57 dní. Napriek miernej stimulácii menpore (môj lekár sa rozhodol, že je to možné), folikuly nerastú viac ako 12 mm (sledované ultrazvukom). O prišiel na 42 DC, druhá fáza bola slabá, rozdiel je 0, 25 celkom. Organizmus zrejme odišiel z predchádzajúceho nezrozumiteľného cyklu.

Myslím si, že buď O bol na 31-32 deň cyklu alebo anovulačný cyklus. Presne len ultrazvukom môžete potvrdiť prítomnosť O. Vzdali ste sa hormónov?

Výsledok na hormóny pôjde vyzdvihnúť za 2 dni. Prešiel som ich len v poslednom cykle. Nie som si istý, či vôbec budú pravdivé.

a pri 31 DC, tam bol ultrazvuk, našli 2 DF, 18 a 20 mm v rôznych vaječníkoch, preto som predpokladal, že O by mohlo byť na 31 DC

Všetko je možné. No, stále nemáte meškanie. Počkajte ďalší týždeň. S 15 DPO počítať oneskorenie. Želám si čo najskôr vidieť na teste

Ďakujem, dúfam, že teraz. Koniec koncov, ak je O, máme. Je tu šanca. Budem čakať na zvýšenie BT a oneskorenie)

Aj ja som bol BHB v cykle pred posledným. Rozišli sa s nástupom krvácania. HCG 9 DPO bol rovnaký ako ten váš a pásy sú rovnaké. Ale po 3 dňoch boli pruhy jasnejšie a takmer rovnaké ako kontrolné. Bol som už potešený a po piatich dňoch - krv vyliala ((„menštruácia“ trvala až 10 dní, a ak počítate od prvého dňa, cyklus sa stal 41, zvyčajne (predtým, ako sa užívalo dyuf) bolo 32–33. tam bol tiež teplotný rozdiel normálne, ale rozpätie)) všetko je normalizované, nebojte sa!

K potratu dochádza približne dva týždne po počatí, to znamená takmer okamžite po implantácii vajíčka. V tomto čase ani gynekológ počas vyšetrenia na ženskej stoličke, ani ultrazvukového špecialistu počas ultrazvukového vyšetrenia nemôže diagnostikovať tehotenstvo kvôli extrémne malej veľkosti budúceho embrya. Toto je hlavný rozdiel medzi normálnym klinickým tehotenstvom a biochemickým tehotenstvom.Preto, ak bolo tehotenstvo zistené „oficiálne“, čo je diagnostikované lekárom spolu so stanovením predpokladaného obdobia (gynekológ alebo špecialista na ultrazvuk určil oplodnené vajíčko), potom aj keď sa odlomí, bude to považované za potrat, nie za biochemické tehotenstvo.

Je tehotenstvo možné po biochemickom tehotenstve?

O tom, čo predstavuje biochemické tehotenstvo, málokto vie, alebo dokonca počul. Ale takmer každá tretia žena v reprodukčnom veku zažíva tento jav, hovoria lekári. V niektorých situáciách sa však biochemické tehotenstvo počas života niekoľkokrát opakuje. O čo presne ide? Je možné normálne tehotenstvo po biochemickom tehotenstve?

Čo je biochemické tehotenstvo?

Stručne a stručne povedané, biochemické tehotenstvo je tehotenstvo, ktoré sa končí vo veľmi skorom štádiu. To znamená, že toto tehotenstvo je odsúdené na zánik, nie je schopné pokračovať, hoci jeho začiatok je celkom normálny. Vaječná bunka, ktorá bola oplodnená spermatozoonom, je posunutá do ženského genitálneho traktu, v určenom čase, ktorý dosiahne polohu dutiny maternice. Fetálne vajíčko je pripojené k maternicovému endometriu, ale namiesto ďalšieho vývoja je čoskoro odmietnuté ženským telom a odoberané spolu s krvácaním.

K potratu dochádza približne dva týždne po počatí, to znamená takmer okamžite po implantácii vajíčka. V tomto čase ani gynekológ počas vyšetrenia na ženskej stoličke, ani ultrazvukového špecialistu počas ultrazvukového vyšetrenia nemôže diagnostikovať tehotenstvo kvôli extrémne malej veľkosti budúceho embrya. Toto je hlavný rozdiel medzi normálnym klinickým tehotenstvom a biochemickým tehotenstvom. Preto, ak bolo tehotenstvo zistené „oficiálne“, čo je diagnostikované lekárom spolu so stanovením predpokladaného obdobia (gynekológ alebo špecialista na ultrazvuk určil oplodnené vajíčko), potom aj keď sa odlomí, bude to považované za potrat, nie za biochemické tehotenstvo.

V extrémne zriedkavých prípadoch sa však niekedy objavujú veľmi citlivé tehotenské testy, hoci fuzzy, ale druhý pruh. A to všetko z toho dôvodu, že dočasné zvýšenie hladiny hormónu hCG môže byť jediným dôkazom nástupu biochemického tehotenstva.

Keď žena plánuje otehotnieť alebo sa podrobuje liečbe neplodnosti a pravidelne daruje krv hCG, potom je pravdepodobnejšie, že toto tehotenstvo rozpozná. Špeciálny hormón - ľudský choriový gonadotropín - vzniká bezprostredne po počatí choriónom, t.j. fetálnych membrán, takmer okamžite po počatí. Jeho obsah sa rýchlo zvyšuje a po týždni sa hCG nachádza v krvi a po ďalších 7-10 dňoch - av ženskom moči.

Príznaky biochemického tehotenstva

Pokiaľ ste pochopili biochemické tehotenstvo, ktoré sa stalo, len žena môže čakať na počatie počatia z mesiaca na mesiac a sledovať hladinu hCG s minimálnou menštruáciou. Môžu iní vidieť známky biochemického tehotenstva bez tohto testu?

Veľmi nepravdepodobné. Keď žena ani nevie o tom, že bola tehotná počas tohto cyklu, potom ju nebude môcť spoznať žiadnym spôsobom. Keďže biochemické tehotenstvo nevykazuje žiadne znaky charakteristické pre tento stav, akékoľvek zmeny v mliečnych žľazách, zvýšenie citlivosti bradaviek, zvýšenie čuchu, zmeny chuti, výkyvy nálady a iné. Ak existuje dôvod domnievať sa, že by mohlo dôjsť k otehotneniu, potom myšlienka biochemického tehotenstva, ktorá sa vyskytla, je schopná vytlačiť takéto možné príznaky:

 • neobvyklá bolestivosť menštruácie,
 • zlyhanie menštruačného cyklu (menštruácia po biochemickom tehotenstve môže začať s určitým oneskorením, často nepresahujúcim 7 dní),
 • zvýšené krvácanie v porovnaní s normálnym cyklom.

Je však potrebné pochopiť, že tieto príznaky môžu len nepriamo naznačovať, že sa uskutočnilo biochemické tehotenstvo. Okrem toho pomerne často a tieto príznaky úplne chýbajú.

Prečo prichádza biochemické tehotenstvo

Skutočnosť, že lekári o existencii a povahe tohto fenoménu trochu pochopili, ale hlavnou otázkou zostáva: aké sú príčiny biochemického tehotenstva?

Faktory, ktoré práve otehotneli, sa nedajú presne určiť. Samozrejme, vedci predpokladajú, že chyba je nejaká porucha vo fungovaní organizmu matky alebo vajíčka. S najväčšou pravdepodobnosťou je dostupná patológia absolútne nemožná.

Medzi najpravdepodobnejšie príčiny biochemického tehotenstva patria:

 • autoimunitné a imunitné ochorenia žien, ktoré vedú k odmietnutiu "cudzích" buniek vznikajúceho vajíčka plodu,
 • niektoré choroby ženskej krvi,
 • hormonálne poruchy v ženskom tele, často - nedostatok hormónu progesterónu, ktorý je nevyhnutný na udržanie rastu a vývoja tehotenstva,
 • vývoj patológií, ktoré sú nezlučiteľné so životom embrya.

Je možné normálne tehotenstvo po biochemickom tehotenstve?

Niektoré ženy veria, že biochemické tehotenstvo slúži ako verdikt. Nie je však potrebné dramatizovať. V absolútnej väčšine situácií je možný nástup fyziologického tehotenstva, ktorého výsledkom bude bezpečné narodenie dieťaťa, bezprostredne v nasledujúcom menštruačnom cykle po skončení biochemického tehotenstva. Nevyžaduje žiadnu špeciálnu liečbu ani špeciálny tréning.

Avšak, gynekológovia zdôrazňujú nasledovné: keď sa opakovane objavuje biochemické tehotenstvo u ženy, potom sa so značnou pravdepodobnosťou môžeme hovoriť o prítomnosti obvyklého potratu a takéto ochorenie musí byť plne vyšetrené párom a podrobené špeciálnej liečbe. Mimochodom, to je zvyčajne týmto spôsobom, že ženy zistia, že je strašidelné tehotenstvo, ktoré sa nazýva biochemické v medicíne.

Pravdepodobnosť je veľmi malá. Biochemické tehotenstvo nemá žiadne charakteristické príznaky, takže nič netušiaci žena o tom nebude vedieť., Ak existujú dôvody domnievať sa, že sa vyskytla koncepcia, na kontrolu biochemického tehotenstva je možné použiť podobné príznaky:

Biochemický krvný test počas tehotenstva

Žena vykonáva počas tehotenstva dvakrát biochemický krvný test. - na začiatku a tridsiaty týždeň. Vďaka tomuto testu sa hodnotí fungovanie systémov karosérie.

Na začiatku tehotenstva tento krvný test odhalí možné problémy v tele budúcej matky, ktoré existovali pred počatím. Jeho výsledky umožňujú identifikovať prítomné choroby a zlyhanie rôznych orgánov.

Po druhé, biochemická analýza ukazuje, ako sa ženskému telu podarilo prispôsobiť sa tehotenstvu. S ním môžete identifikovať porušenie v procese adaptácie, ako aj čas reagovať na možné komplikácie.

Počet testov na biochemickú analýzu pre každú ženu sa líši v závislosti od existujúcich chorôb nastávajúcej matky. Počas typickej analýzy sa hodnotia také ukazovatele, ako je celkový proteín, glukóza, bilirubin, AST, ALT, alkalická fosfatáza, kreatinín, močovina, vápnik a železo.

V budúcom tele matky sa pod vplyvom hormónov môže znížiť citlivosť na inzulín a aktívny rozpad inzulínu. Niekedy, kvôli tomu môže byť u tehotnej ženy narušená intolerancia glukózy.

 1. Indikátory močoviny sa kontrolujú, aby sa monitorovala funkcia renálnej exkrecie. Ak zvýšite jeho úroveň, môžete hovoriť o porušení ich fungovania. Kreatinín sa kontroluje na možné zlyhanie obličiek. Určenie hladiny bilirubínu v krvi vám umožní identifikovať prácu pečeňových buniek.
 2. Zvýšenie aktivity aspartátaminotransferázy (AST) naznačuje problémy so srdcom. Patológiu pečene možno identifikovať kontrolou množstva enzýmu alanínaminotransferázy (ALT). Keď sa mení aktivita alkalickej fosfatázy (alkalická fosfatáza), možno hovoriť o mnohých ochoreniach. Zníženie jeho aktivity môže signalizovať zlyhanie vo vývoji placenty.
 3. Analýza tiež odhaľuje množstvo mikroelementov v krvnej plazme, na ktorých závisia normálne podmienky pre správny vývoj embrya. S nedostatkom železa v tele budúcej matky sa môže vyskytnúť anémia.

Rozlúštiť výsledky biochemickej analýzy krvi budúcej matky môže poznať stanovené normy.

 • Normy celkového proteínu g / l - 65-85, albumín g / l - 25-50, globulín% - 35-45,
 • Štandardy močoviny, mmol / l - 2,5-8,3, kreatinín, μmol / l - 45-115, glukóza, mmol / l - 3,3-4,4, bilirubín,
 • Normy AST, IU / l - 10-30, ALT, IU / l - 7-40, SchP, ME - 25-90,
 • Normy draslíka, mmol / l - 3,4-5,6, sodík, mmol / l - 130-150, vápnik: mmol / l - 1,15-1,30, sérové ​​železo, μmol / l - 10-30.

Iba žena, ktorá pozorne sleduje svoj cyklus, čaká na počatie a sleduje hladinu hCG, dokonca aj s minimálnym oneskorením, sa môže dozvedieť o biochemickom tehotenstve. Je možné sa dozvedieť o biochemickom tehotenstve bez toho, aby ste sa uchýlili k tomuto testu?

Pravdepodobnosť je veľmi malá. Biochemické tehotenstvo nemá žiadne charakteristické príznaky, takže nič netušiaci žena o tom nebude vedieť., Ak existujú dôvody domnievať sa, že sa vyskytla koncepcia, na kontrolu biochemického tehotenstva je možné použiť podobné príznaky:

 • Porucha menštruačného cyklu (menštruácia začala s oneskorením, nie viac ako týždeň)
 • Menštruácia je obzvlášť bolestivá,
 • Rozšírené vybíjanie.

Stojí za zmienku, že takéto príznaky priamo neindikujú pravdepodobné biochemické tehotenstvo. Najčastejšie tieto príznaky chýbajú.

Biochemické tehotenstvo po IVF

Takýto postup ako in vitro fertilizácia (IVF) umožňuje neplodným párom stať sa rodičmi., Počas tohto procesu koncipujeme in vitro.

Ženy, ktoré sa rozhodnú pre tento postup, by si mali uvedomiť, že v tomto prípade sa zvyšuje riziko potratu. Je oveľa vyššia ako u žien, ktoré prirodzeným spôsobom počúvajú dieťa. Pozitívnou stránkou tejto metódy je, že už je známa skutočnosť oplodnenia. V tomto prípade bude presne zaznamenaná skutočnosť biochemického tehotenstva.

V prípade potratu po IVF je predpísaný nasledujúci postup najmenej o 3 mesiace neskôr. Každý prípad je individuálny a závisí od zdravotného stavu ženy.

Ovulácia po biochemickom tehotenstve

Po biochemickom tehotenstve nie je potrebné prerušiť pokusy otehotnieť, nové koncepcie sa môžu vyskytnúť už počas ďalšej ovulácie.

Ak je žena presvedčená, že už mala niekoľko biochemických tehotenstiev, potom by ste sa mali poradiť s lekárom, pretože to znamená obvyklý potrat.

Za zmienku tiež stojí, že počas biochemického tehotenstva nie je potrebné liečiť liek alebo kyretáž maternice. Tento stav zvyčajne nepoškodzuje reprodukčný systém.

Choriogonický gonadotropín - marker tehotenstva. Súdiac podľa svojho kvantitatívneho ukazovateľa: je tehotenstvo normálne, alebo existujú nejaké odchýlky. Po IVF sa opakovane stanoví hladina hCG v krvi, aby sa objasnilo, či došlo k implantácii a ako sa vyvíja tehotenstvo.

Čo znamená malý rast hCG po IVF?

Hladina ľudského choriogonického gonadotropínu má regulačné ukazovatele, ktoré sú posudzované v priebehu tehotenstva. Malé zvýšenie hCG po IVF môže indikovať mnoho pozitívnych alebo negatívnych faktorov v priebehu tehotenstva.

Choriogonický gonadotropín - marker tehotenstva. Súdiac podľa svojho kvantitatívneho ukazovateľa: je tehotenstvo normálne, alebo existujú nejaké odchýlky. Po IVF sa opakovane stanoví hladina hCG v krvi, aby sa objasnilo, či došlo k implantácii a ako sa vyvíja tehotenstvo.

V testoch na stanovenie tehotenstva sa používa vlastnosť prítomnosti tohto hormónu v moči. Je to však kvalitatívny ukazovateľ. Je to množstvo hCG v krvi, sledovanie jeho rastu umožňuje lekárovi predpísať ďalšie testy alebo upraviť liečbu. A to je dôležité po takomto postupe ako oplodnenie in vitro.

Rastový hormón sa vyskytuje dvakrát za dva dni. Existujú limity pre normálne zvýšenie množstva hCG v krvi. Ak chcete vypočítať a určiť zvýšenie hCG, môžete použiť kalkulačku online. K tomu je potrebné zadať ukazovatele úrovne hCG v dvoch testoch a porovnať dynamiku s tabuľkovými indikátormi.

Keď sa krv odoberala na hCG po IVF v deň 14, hodnota pod 25 mIU / ml znamená, že nedošlo k žiadnej väzbe. Vyžaduje sa opätovné vyšetrenie po 2 dňoch. Ak je index vyšší ako 100 mIU / ml, znamená to, že prišlo tehotenstvo a došlo k implantácii. Ďalší rast hCG indikuje absenciu patológie. Ak po normálnych ukazovateľoch dôjde k poklesu hCG, potom to znamená zmeškanie tehotenstva, mimomaternicové tehotenstvo, hrozbu ukončenia alebo nedostatočnosť placenty. Na kontrolu sa vykonáva dodatočný ultrazvuk, ktorý bude presne

Biochemické tehotenstvo po a počas IVF

Často sa stáva, že ženy strácajú dieťa bez toho, aby vedeli, že sú tehotné. Toto sa deje takmer v každom živote ženy. Samozrejme, tento akt mnohých veľmi prekvapený. Podobná situácia sa vyskytuje u približne 70% žien, ale až do konca ich života nemusia dokonca ani podozrenie, že boli tehotné a ich tehotenstvo bolo prerušené.

Tu vzniká otázka - ako si nikto nevšimol takúto situáciu? Koniec koncov, po spontánnom potrate, telo umožňuje vedieť o tom krvácaním a bolesťou. Ak má žena meškanie, okamžite si kúpi tehotenský test alebo sa pokúsi o gynekológa.

Ale v skutočnosti všetko nie je také jednoduché. V medicíne existuje niečo také ako biochemické tehotenstvo. Takéto tehotenstvo začína rovnakým spôsobom ako bežné tehotenstvo. Spermie bunky oplodní vajíčko, fetálne vajíčko je pripojené na steny maternice. Zmeny sa vyskytujú v tele, ale môžu byť určené len pomocou analýzy ľudského choriogonadotropínu (hCG). HCG je hormón, ktorý embryo syntetizuje so svojimi membránami.

Keď nastane biochemické tehotenstvo, vyšetrenie gynekológa ani tehotenský test, ani ultrazvuk nemôžu potvrdiť tento neobvyklý stav. Žena, ktorá má biochemické tehotenstvo nemá žiadnu predstavu o ničom a len čaká na nástup ďalšej menštruácie. Prichádza chvíľa a tie mesačné naozaj začínajú.

Ak žena neočakávala tehotenstvo, potom pri výskyte takýchto období si nevšimne žiadne zmeny, netrápi sa ani tým, že jej obdobia prechádzajú trochu inak, než je obvyklé. Bolesť môže byť trochu intenzívnejšia a výtok je bohatší. Dnes je veľmi ťažké nájsť

Oci, stále hore? Dieťa s tebou rozpráva. Som tu, v tme, blízko mamul v žalúdku. Mám tvoj nos a oči, cítim tvoje pohladenie. Môj smiech bude plynúť čoskoro, plače, alebo skôr, ale nie zo smútku. Medzitým som vyrastal, mama, ktorú strážite! Už ťa milujem. Počkaj, prídem k tebe čoskoro!

Prečo sa biochemické tehotenstvo vyskytuje po IVF?

Je ťažké uveriť, ale veľmi veľký počet tehotenstiev končí, takmer bez toho, aby sa dokonca začal, - podľa štatistík ich počet dosahuje 70%. Ide o takzvané biochemické tehotenstvo, ktoré je ukončené v extrémne skorom období, takmer okamžite po implantácii. Zvyčajne žena ani nevšimne, ale biochemické tehotenstvo po IVF, spravidla je stále stanovená, pretože žena ešte pred oneskorením menštruácie daruje krv na hCG.

pozadia

Počas biochemického tehotenstva dochádza k oplodneniu a dokonca k implantácii, avšak spontánne sa zastaví ešte predtým, ako je možné ho pozorovať na ultrazvukovom vyšetrení alebo určiť pomocou domáceho testu. Medzi hlavné príčiny biochemického tehotenstva patria:

Podľa jednej z verzií je biochemické tehotenstvo nástrojom na „odmietnutie“ nekvalitného genetického materiálu, to znamená, že k nemu môžu viesť vážne patologické stavy embrya.

Neexistujú žiadne známky a príznaky biochemického tehotenstva, takže ženy vo väčšine prípadov o tom ani nevedia, pretože ani pri ultrazvukovom vyšetrení vajíčka nie je viditeľné. To môže byť určené len testami na hCG v krvi, keď jeho hodnota presahuje 5 jednotiek. Zároveň je dôležité sledovať dynamiku: v opísanom stave sa hladina hormónu v krvi začína znižovať.

Eliminácia príčin

S genitálny herpes neznamená, že nemôžete mať deti. Podľa Americkej asociácie verejného zdravotníctva (ASHA), iba 0,1% prípadov herpesu sa prenáša počas tehotenstva od matky do budúcnosti.

Hovoriť o liečbe biochemického tehotenstva je nesprávne, pretože to nie je choroba. Bolo by správne spomenúť odstránenie

Čo znamená biochemické tehotenstvo

Pojem biochemické tehotenstvo je v gynekológii pomerne bežné. Такая беременность начинается по всем правилам, плодное яйцо крепится к стенам матки. Правда, биохимическая беременность прерывается уже в тот момент, когда наступает менструация.Žena, ktorá nevie o tehotenstve, nemá žiadne podozrenie a cíti sa úplne pokojne. Nie je v zhone na návštevu u lekára, pretože jej obdobie prišlo včas. Môžu sa líšiť len mierne od normálnej menštruácie, napríklad, byť trochu hojnejšie alebo bolestivé.

Je pravda, že existuje iná kategória žien. Stali sa objaviteľmi koncepcie biochemického tehotenstva. Každý mesiac tieto ženy neočakávajú menštruáciu, ale tehotenstvo. Už v prvý deň omeškania, takéto ženy, aby tehotenský test, sú šťastní a ponáhľajú zdieľať radosť so svojimi blízkymi. Cítia veľa „tehotných“ znamení, rozmarných a vyjadrujú svoje rozmary. Pravda, testy a ultrazvuk takejto radosti a dôvery v tehotenstvo nepodporujú. Po niekoľkých dňoch príde menštruácia, ako keby tam neboli pocity tehotenstva. V skutočnosti tu bolo biochemické tehotenstvo. Vedecké vysvetlenie je dosť ťažké nájsť.

m po biochemickom tehotenstve

Zavolal som svoje mesto, povedal, že zajtra uvidíme a zajtra ráno povie, čo budeme robiť. Testy už nie sú, takže bt klesol. Bojím sa.

Má niekto podobný?

Aniyta (8. júna 2012 - 13:13) napísala (a):

poo (8. jún 2012 - 13:20) napísal (a):

katemay (8. jún 2012 - 13:23) napísal (a):

__Evgenia__ (8. júna 2012 - 13:23) napísali (a):

Krása zachráni svet (8. júna 2012 - 13:40) napísal (a):

Galinka (8. júna 2012 - 13:47) napísal (a):

Olchik-Mama (8. júna 2012 - 13:49) napísal (a):

Rabbit123 (8. júna 2012 - 14:20) napísal (a):

(8. júna 2012 - 16:02) napísali (a):

Ako sa vaše telo správalo po biochemickom?

Dievčatá, minulý mesiac zrejme boli biochemické. V prvý deň omeškania, t.j. uplynulo veľmi málo času. V tomto cykle sa tempo nezvýši nad 36,5. Anovulácia a BHB súviseli? Kto to bol?

Scary nejako, myslím, že možno už na kontrolu ultrazvuku ísť.

Minulý mesiac som mal aj biochemickú látku, na 6. deň meškania som prepadol. Tento mesiac, všetko sa zdá byť v poriadku, pozri môj plán, ale je tu pocit, že nie som tehotná.

Čítal som niekde, že po BH môže byť anavulačný cyklus.

Mal som 4 cykly, môžete vidieť, čo sa stalo ďalej))

Po BB bolo tehotenstvo, ale nebolo to kvôli predchádzajúcemu BB, ale mám iné problémy.

Mal som anovulačný cyklus po BB. ale potom vroed všetko je v poriadku.

Biochemické tehotenstvo - prítomnosť skorých štádií tehotenstva, ktoré je stále nemožné určiť ultrazvukom alebo pocitom maternice.
Jediným znakom biochemického tehotenstva je pozitívny výsledok krvného testu na chronickú hepatitídu. Táto analýza sa vykonáva v prvých dňoch oneskorenia, keď nie sú žiadne iné príznaky tehotenstva. Diagnózu tehotenstva možno neskôr potvrdiť ultrazvukom.
Stáva sa však, že sa uskutočnilo hnojenie, začalo sa tehotenstvo, ale bolo prerušené v najskoršom čase, napríklad s oneskorením 7 dní. Ak sa v deň 6 stanovila CG, potom sa diagnostikuje tehotenstvo a s negatívnym výsledkom analýzy sa stanoví diagnóza ukončeného tehotenstva neskôr.

Všetko som rozbila po bb. Každý mesiac hovoria o ultrazvuku, že O nebude. Ale niekedy sa to stane, aj keď veľmi neskoro. Aj v tomto cykle bol M pripravený čakať a potom zrazu všetky znaky OT vyrastali, ale všetky porušenia som spájal s bb. Dúfam, že to tak nebude.

Po biochemickej, moja ovulácia sa pohybovala, a potom druhá fáza neprekročila 8 dní po dlhú dobu, hoci všetky hormóny boli normálne.

môj predchádzajúci cyklus pred B bol nepochopiteľný. Myslím, že to bolo biochemické. druhá fáza je zvyčajne 12 dní a tu bolo 17 testov, ktoré poskytli sotva znateľný prúžok, hCG bol 8. a potom M. prišiel dovnútra. Prišiel len B. Luck Veľa šťastia a AAAPPPCHCHHHHHHIIII! 🙂

Ó, dievčatá, obávam sa akéhokoľvek porušenia. To nestačilo

Všeobecne som sa dostal do gynekológie, nesprávne diagnostikovanej v lokálnej skupine adnexitis subacute-čo byaka. a liečené tampónmi, neskôr bola silná bolesť, najmä pri ovulácii počas 2 hodín, nemohla som vstať, počas menštruácie sa teplota začala zvyšovať. stratil cyklus, ale tretí sa zdá byť normálny, vo Volgograde boli predpísané antibiotiká a veľa iných liekov, vrátane Hormonálne hormóny, hormonálne hormóny sa stratili Lekár povedal, že táto reakcia je pre moje telo celkom normálna - mám veľa iných vredov, vrátane jedna oblička, telo je slabé, a mnoho žien si vôbec nevšimne bb.

A ja. po BB v ďalšom cykle a už porodila

po BHB som menoval ma piť môj osobný mesačný systém normalizovať cyklus, videl som to a tam boli žiadne problémy s cyklom. Tento mesiac sa prestali chrániť a znova.

Som otehotnela 2 krát v ďalšom cykle po biochemické. Obe tehotenstvá sú pomerne úspešné.

Po BHB som mal aj posun, O. Cykly boli krátke. Podarilo sa otehotnieť až po roku.

Živé témy fóra

Nie je to fakt. Ich embryológovia vedia, ktoré možnosti sú možné a ktoré sú naozaj životaschopné. Zlikvidovať.

Lapusyonok, nemyslím si veľa, ale v plánoch áno v júli je kryo. A potom cysta alebo nejaký iný Labudin. IG.

Opýtajte sa Dafalgan. Je to možné len počas tehotenstva v Európe. V Belgicku máme problémy, ale.

Obľúbené položky blogu

Nemôžem pochopiť, čo sa so mnou deje. Mesačne boli skromné, od 4 dní jeden deň bol viac ako m.

Dievčatá, celý ten deň. Mám pre mňa veľmi dôležitú tému. Platený partner str.

Dnes, 2 týždne po laparoskopii, som išiel k lekárovi, aby som vypracoval akčný plán a diskusiu.

Top Knižnica články

Vzhľadom na rýchle tempo života, zlú situáciu v životnom prostredí, trpí množstvo stresu.

Hyperprolaktinémia - zvýšenie hladiny prolaktínu v krvi - je jednou z najbežnejších foriem hormónov b.

Samotný názov biochemického tehotenstva teda hovorí sám za seba - dá sa určiť len biochemickým výskumom.

Príčiny biochemického tehotenstva ako výsledok IVF

Tehotenstvo sa nemusí vyvinúť do klinickej formy kvôli niekoľkým faktorom.

 • Endokrinná nerovnováha. Pre bezpečnú implantáciu embrya a jeho následnú konzerváciu je ženský pohlavný hormón, progesterón. Jeho hladina v ženskom tele sa znižuje so zníženou funkčnou aktivitou corpus luteum. V tomto prípade má nastávajúca matka príznaky hrozby spontánneho potratu alebo potratu.
 • Chromozomálne mutácie embrya. Môžu sa objaviť kedykoľvek, ale existujú mimoriadne kritické obdobia. V prvých troch dňoch po oplodnení sa delenie zygotických buniek vykonáva genetickým materiálom vajíčka a od štvrtého dňa sa objaví vlastný gén embrya. Ak v ňom nie sú žiadne rôzne druhy defektov, potom sa embryo aj naďalej bezpečne vyvíja. Preto pri štepení trojdňovej moruly je pravdepodobnosť tehotenstva 39-41% a tehotenstvo v trvaní 5 dní je približne 42-48%.

 • Autoimunitné procesy v organizme matky a iné abnormality v jeho imunitnom systéme. V tomto prípade imunita ženy vníma embryo ako cudzí predmet, takže bunky imunitného systému ho začínajú napadať všetkými možnými spôsobmi. Napríklad, keď antifosfolipidový syndróm produkuje protilátky proti fosfolipidom, ktoré sa produkujú v procese včlenenia vajíčka do endometria. Táto patológia je charakterizovaná hrozbou trombózy, ktorá môže viesť k podvýžive embrya av dôsledku toho k potratu v skorom štádiu.
 • Poruchy krvi u žien v dôsledku porušenia mechanizmu zrážanlivosti (ako je trombofília). Zvýšená agregácia (zlepovanie) krvných doštičiek vedie k blokovaniu malých krvných ciev, čo spôsobuje podvýživu embrya a vedie k jeho smrti.

Biochemické tehotenstvo môže tiež nastať v dôsledku opätovného vysadenia kvalitatívnej blastocysty (počiatočné štádium vývoja embrya) do endometria s nedostatočnými receptívnymi vlastnosťami. Táto podmienka je typická pre:

 • syndróm hyperstimulácie vaječníkov (patologický stav, ktorý sa vyvíja po použití hormonálnych látok na stimuláciu ovulácie),
 • hyperplázia endometria (patologická proliferácia sliznice maternice),
 • extrémne vysoké koncentrácie progesterónu, t
 • prítomnosť sprievodných zápalových ochorení.

Biochemické tehotenstvo. 70% žien? kto čelil?

Ahoj dievčatá. Kto čelil biochemickému tehotenstvu, keď embryo vo veľmi ranom období prichádza s mesačnou dávkou? Povedzte nám, ako rýchlo ste potom otehotneli a čo vám lekári povedali a poradili?

Získajte odborný názor na vašu tému

Psychológ, online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ, konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ, kandidát psychologických vied. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychoterapeut, sexuológ. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ, Konzultácia vo Skype. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ, kariérny poradca. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ, online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Psychológ, konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Embryo nemá čas sa pripojiť.

A potom ste bez problémov otehotneli?

No, ak 70%, potom každý tretí stretol. Nie každý je o tom hysterický

Embryo nemá čas sa pripojiť.

Ak embryo nemá čas pripojiť, potom HCG nie je produkovaný. Zaujímalo by ma, ako ste zistili, že ste mali tehotenstvo?

A autor povie, že na vyvolanie paniky? Ako ste sa rozhodli, že ide o problém? Kto vám to povedal? To je normálne. Normálne potom všetky otehotnieť a porodiť. 99% zo 70%, o ktorých ani nevedela. To je príliš úplná kontrola, takže sa môžete zblázniť! Ste po každej skúške na moči? Nemôžete sa takto riadiť.

Mal som meškanie na týždeň, dal som všetky testy, potom mesiace prešli 10. deň oneskorenia. vybrať o dva mesiace neskôr, Lyalka je už 8 mesiacov)

Ak nevieme, potom nie sme chytrí! V lekárskej terminológii je biochemické tehotenstvo obdobie tehotenstva, keď hCG je vyššie ako 5, ale je príliš skoro na stanovenie tehotenstva ultrazvukom. Ak je tehotenstvo s tepom potvrdené ultrazvukom, je to už klinické tehotenstvo. V každodennom používaní, dokonca aj medzi lekármi, tento pojem nadobudol význam, keď hgch bol nad 5, ale tehotenstvo sa nevyvíja, hgch začína padať a všetko končí s M, ešte predtým, ako je možné vidieť niečo na ultrazvuku.
A ďalej? Kde sa tu hovorí, že embryo nie je pripojené. Hgch sa vyrába až po pripútaní, ale ako si myslíte, že sa dostane do krvi? Takže sa nesnažte byť šikovný)

To sa deje viac ako raz. Potom normálne otehotniete. Správne, č. 6 radí, spomaliť trochu, ale to nie je tak dlho, aby sa zbláznil.

Myslím si, že dievčatá si kladú hlavy s nezmyslom. ak by sa menej uvažovalo o tehotenstve a pripravovalo sa na niečo, bolo by menej. Možno som mal také tehotenstvo, ale bežal som robiť hgch. naozaj nemôžete čakať do 6 týždňov a urobiť ultrazvuk .. a kúpať sa

Ak nevieme, potom nie sme chytrí! V lekárskej terminológii je biochemické tehotenstvo obdobie tehotenstva, keď hCG je vyššie ako 5, ale je príliš skoro na stanovenie tehotenstva ultrazvukom. Ak je tehotenstvo s tepom potvrdené ultrazvukom, je to už klinické tehotenstvo. V každodennom používaní, dokonca aj medzi lekármi, tento pojem nadobudol význam, keď hgch bol nad 5, ale tehotenstvo sa nevyvíja, hgch začína padať a všetko končí s M, ešte predtým, ako môžete vidieť niečo na ultrazvuku. [/ I? Kde sa tu hovorí, že embryo nie je pripojené. Hgch sa vyrába až po pripútaní, ale ako si myslíte, že sa dostane do krvi? Takže sa nesnažte byť šikovný)

oy..t.e. Týždeň po PA som nebehol hGH

Napísal som hodnotu biochemického tehotenstva. A nie o priľnutí embrya! Aký druh mánie v zadku bez mydla vyliezť? byť jednoduchšie!

termín „biochemické tehotenstvo“ je prinajmenšom nesprávny - existujú stovky prechodných príčin zvýšenia hCG až na 7 alebo 280 - jedli furagín - hCG vynulovali - neznamená, že došlo k tehotenstvu.

Tam bolo meškanie mesiaca a hgch 20, potom to šlo pomaly.
Všetko je normálne)

Po prvé, hCG môže byť prítomný nielen počas tehotenstva, ale aj počas onkologického procesu v tele (táto analýza je dokonca na štandardnom zozname na kontrolu onkologických neoplázií).
No, na túto tému, autor a ako ste sa potom, v zásade, rozhodol, že tam bol ber, a že embryo vyšiel s M?

Povedz mi, keď je embryo pripojené? Nesmejte sa, ja len chcem lala, 9 dní meškanie, druhý pás nie je jasný, druhý deň má bolesť žalúdka, tak desivé ((náhle sa menštruácia opäť vráti, čo znamená, že môžem mať progesterón nízky).

Po prvé, hCG môže byť prítomný nielen počas tehotenstva, ale aj počas onkologického procesu v tele (táto analýza je dokonca na štandardnom zozname na kontrolu onkologických neoplázií).
No, na túto tému, autor a ako ste sa potom, v zásade, rozhodol, že tam bol ber, a že embryo vyšiel s M?

HCG je tak rýchly / po menštruácii / nespadne, ak by bolo tehotenstvo.Po mini potratoch / po dobu 3 týždňov / zostal mesiac, niekoľkokrát som to zmeral.

Ja som teraz v nemocnici, môj manžel a ja sme plánovali prvý mesiac tehotenstva, tak som počúval sám seba, v deň oneskorenia, test ukázal 2 slabé pruhy, na druhom som tiež prešiel hGH 7.8 V ten istý deň som začal rozmazávať a krvácať na druhý deň! Dali ich do nemocnice, nechali ich na mesiac, vyčistili ultrazvuk, hgch klesol na 3,5 a v prvých dňoch tehotenstva bola moja hruď veľmi plná, moje bradavky sčervenali, bol som chorý, pulz bol pravidelne 100. Ležal som 2 dni, povedali, že to bolo všetko mesačne, neboli čistí, zajtra domov! Môžete plánovať v ďalšom cykle!

Od prvého dňa som dal urozhestan, nepomohol!

Mal som to 2 krát, prvý krát viac ako pred rokom, test bol oneskorený, druhý pás bol o niečo bledší ako kontrolný, na ultrazvuku nič nenašiel, urobil elektronickú spoľahlivosť, ukázal „+“ 1-2 týždne, bol som už veľmi potešený a povedala svojmu manželovi, ale 6. deň meškania prišiel mesačne, v tom čase sa nevzdala na hgch, zvyčajne šla mesačne. Potom sa niekoľkokrát snažil, nič nefungovalo. Situácia sa opakovala o rok neskôr, opäť meškanie opäť bolí na hrudi, testy sú opäť pozitívne, hgch 99, elektronický test je otravný, ktorý opäť bolí po dobu 1-2 týždňov, ale za moje obdobie to nestačí. V 6. deň meškania som začal škrabať, dali ma do záchrany s hrozbou prerušenia alebo podozrenia na mimomaternicové, v nemocnici mi hruď začala ublížiť menej, ale testy ukázali pozitívny výsledok, o mesiac neskôr sa hgch znížil na 19, bol prepustený do zoznamu, nevyčistený. V ten deň večer, môj žalúdok bolí divoce, nemal som také menštruačné obdobia a vyšli 2 zrazeniny o veľkosti polovice prsta, pravdepodobne to bolo päť. Teraz sa budem zaobchádzať, aby som zistil dôvod, prečo, ak je to už 2 krát, obávam sa, že by sa to už nestalo.

Dlhý príbeh, ktorý nechce čítať stránky ďalej, zanechávame s nami negatívne komentáre Tretí deň oneskorenia, test ukázal 2 slabé prúžky po 2 dňoch, ktoré sa opäť opakovali pozitívne, 5. deň lekár odišiel na ultrazvuk a povedal, že sa stalo oplodnenie, ale v týždni sa nedalo vidieť nič, čo by sa dalo pozorovať. niečo, čo pre seba mumlo pod nosom, že je to s najväčšou pravdepodobnosťou biochemické), ale počul som prišiel domov čítať na internete, že biochemické vždy končí potrat. Stručne povedané, je jasné, že nič nie je jasné, začal som čakať na ďalší ultrazvuk, ale na 8. deň moje mesačné obdobie šlo silnejšie ako obvykle, nešiel som na ultrazvuk. Uplynuli tri dni, upokojil som sa a potom som si spomenul, že moja babička strávila celé tehotenstvo so svojím mesačným obdobím, ako obvykle, každý deň, no, myslel som si, že by som mohol ísť na test a opäť som vyrobil dva prúžky, potom som bol úplne zaskočený, našiel som dobrého lekára. ona, na vyšetrenie, povedal, že všetkými znameniami pôjdeme na ultrazvuk tam znova, čo je niečo, čo nie je jasne viditeľné, robíme hgch ukazuje 19, gyniolog blahoželá hovorí, že jednoducho neexistuje žiadny časový limit 2 (ktorý sa nezhoduje vôbec) a intuícia mi povedala, že tehotenstvo žiadne g astaivali. Nakoniec, po pár dňoch prípadov sú obidva testy negatívne, som nahnevaný a rozrušený a veľa peňazí nikam nevediem, nie som fík, ktorý by som mal trvať tretí deň. Okrem toho, druhý r mi poradil, aby som okamžite vypil Yarin po dobu 4-6 mesiacov, odmietol som, myslel som, že by sme sa snažili len o dva mesiace a ak by som nebol schopný sa živiť až do roka, konzultoval som s treťou rou, ktorá povedala, že nič nepiť v ďalšom cykle by malo byť normálne). tak sa to stalo. ale na úkor biochemickej povedal, že by to bolo možné zachrániť. ale ak príroda odmietne, znamená to slabé embryo a časté (nie vždy) buď v neskorom termíne potratí alebo sa narodí s patológiami

Aj ja som bol zjavne biochemický. Každý deň som robil testy 4 dni pred oneskorením, 5 testov (1 test denne) bolo so slabými druhými pruhmi. Vložené sviečky urozhestan a myslel, že to bolo tehotenstvo, povedal jej manžel a matka dokonca. Potom v deň 1 sa oneskorenia týkali testov čistých a v deň 5 boli prieťahy číre. Šiesty deň behu, mesačníci prišli podivne. Čo to bolo, nerozumel som, možno len b. ***** tehotenstvo bolo.

Dlhý príbeh, ktorý nechce čítať stránky ďalej, zanechávame s nami negatívne komentáre Tretí deň oneskorenia, test ukázal 2 slabé prúžky po 2 dňoch, ktoré sa opäť opakovali pozitívne, 5. deň lekár odišiel na ultrazvuk a povedal, že sa stalo oplodnenie, ale v týždni sa nedalo vidieť nič, čo by sa dalo pozorovať. niečo, čo pre seba mumlo pod nosom, že je to s najväčšou pravdepodobnosťou biochemické), ale počul som prišiel domov čítať na internete, že biochemické vždy končí potrat. Stručne povedané, je jasné, že nič nie je jasné, začal som čakať na ďalší ultrazvuk, ale na 8. deň moje mesačné obdobie šlo silnejšie ako obvykle, nešiel som na ultrazvuk.Uplynuli tri dni, upokojil som sa a potom som si spomenul, že moja babička strávila celé tehotenstvo so svojím mesačným obdobím, ako obvykle, každý deň, no, myslel som si, že by som mohol ísť na test a opäť som vyrobil dva prúžky, potom som bol úplne zaskočený, našiel som dobrého lekára. ona, na vyšetrenie, povedal, že všetkými znameniami pôjdeme na ultrazvuk tam znova, čo je niečo, čo nie je jasne viditeľné, robíme hgch ukazuje 19, gyniolog blahoželá hovorí, že jednoducho neexistuje žiadny časový limit 2 (ktorý sa nezhoduje vôbec) a intuícia mi povedala, že tehotenstvo žiadne g astaivali. Nakoniec, po pár dňoch prípadov sú obidva testy negatívne, som nahnevaný a rozrušený a veľa peňazí nikam nevediem, nie som fík, ktorý by som mal trvať tretí deň. Okrem toho, druhý r mi poradil, aby som okamžite vypil Yarin po dobu 4-6 mesiacov, odmietol som, myslel som, že by sme sa snažili len o dva mesiace a ak by som nebol schopný sa živiť až do roka, konzultoval som s treťou rou, ktorá povedala, že nič nepiť v ďalšom cykle by malo byť normálne). tak sa to stalo. ale na úkor biochemickej povedal, že by to bolo možné zachrániť. ale ak príroda odmietne, znamená to slabé embryo a časté (nie vždy) buď v neskorom termíne potratí alebo sa narodí s patológiami

Mal som to 2 krát, prvý krát viac ako pred rokom, test bol oneskorený, druhý pás bol o niečo bledší ako kontrolný, na ultrazvuku nič nenašiel, urobil elektronickú spoľahlivosť, ukázal „+“ 1-2 týždne, bol som už veľmi potešený a povedala svojmu manželovi, ale 6. deň meškania prišiel mesačne, v tom čase sa nevzdala na hgch, zvyčajne šla mesačne. Potom sa niekoľkokrát snažil, nič nefungovalo. Situácia sa opakovala o rok neskôr, opäť meškanie opäť bolí na hrudi, testy sú opäť pozitívne, hgch 99, elektronický test je otravný, ktorý opäť bolí po dobu 1-2 týždňov, ale za moje obdobie to nestačí. V 6. deň meškania som začal škrabať, dali ma do záchrany s hrozbou prerušenia alebo podozrenia na mimomaternicové, v nemocnici mi hruď začala ublížiť menej, ale testy ukázali pozitívny výsledok, o mesiac neskôr sa hgch znížil na 19, bol prepustený do zoznamu, nevyčistený. V ten deň večer, môj žalúdok bolí divoce, nemal som také menštruačné obdobia a vyšli 2 zrazeniny o veľkosti polovice prsta, pravdepodobne to bolo päť. Teraz sa budem zaobchádzať, aby som zistil dôvod, prečo, ak je to už 2 krát, obávam sa, že by sa to už nestalo.