Hygiena

Čo môže a nemôže byť vykonané počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Každé dievča, v jej mladistvom veku, je na prvý pohľad konfrontované s hrozným fenoménom - menštruáciou. Preto je veľa otázok, na ktoré je pre dievčatá ťažké odpovedať. Menštruácia trvá v priemere od dvoch do siedmich dní, najhojnejší výtok nastáva druhý deň. Okrem toho sa bolestivé pocity vyskytujú len v polovici prípadov. V tomto článku budeme skúmať jednu z najčastejšie kladených otázok, čo môže a nemôže byť vykonané počas menštruácie.

Fyzická aktivita

Po prvé, pri menštruácii je potrebné zrušiť všetky fyzické aktivity a cvičenia. Dôrazne sa neodporúča zdvíhať ťažké, behať a skákať. Tínedžer, počas návštev v školách, by nemal navštevovať hodiny telesnej výchovy. V tomto prípade školská sestra vydá výnimku.

Zo všetkých športových aktivít, jóga, pilates a kúpanie sú povolené. Ale z pláží a nádrží by sa malo upustiť, pretože kúpanie v takých miestach počas menštruácie môže byť ohrozené infekciou mikróbmi, baktériami a zápalmi, a pretože sa vysokoteplotné cievy rozširujú a stav dievčatá sa môže zhoršiť.

Sauny a vírivky

Ako už bolo spomenuté vyššie, vystavenie vysokým teplotám počas menštruácie je zlé pre zdravie ženy, takže ak máte radi kúpať sa v horúcom kúpeli alebo ísť do sauny a kúpeľa, mali by ste tieto postupy odložiť na neskorší dátum. V dôsledku týchto postupov, nadmerného krvácania, závratov, zhoršenia celkového zdravotného stavu, môže byť vyvolaná strata vedomia, čo si vyžaduje okamžité odvolanie na špecialistu a predpis liečby.

Sexuálny vzťah počas menštruácie

Počas kritických dní odborníci radia, aby sa zdržali sexu, pretože ženské telo je v tomto období oslabené a je tu vysoká pravdepodobnosť infekcie mikróbmi a vírusmi. Dôsledkom môže byť zápalový proces, ktorý je problematický na liečbu a v budúcnosti povedie k narušeniu menštruačného cyklu, rôznym vírusovým ochoreniam av niektorých prípadoch ohrozuje neplodnosť.

V tomto ohľade sa mnoho žien pýta: je možné masturbovať počas menštruácie, pretože sexuálna túžba stále existuje a pre niektoré ženy sa niekedy zvyšuje počas menštruácie.

Stravovanie počas mesiaca

V čase, keď máte kritické dni, lekári radia jesť viac zeleniny a ovocia. Neodporúčame solené, údené a mastné jedlá. Tiež stojí za to zdržať sa pitia alkoholu, pretože rozširuje cievy a môže spôsobiť ťažké krvácanie. Počas tohto obdobia stojí za to piť viac vody a dávať prednosť fermentovaným mliečnym výrobkom.

Lekárske vyšetrenia

Čo iné je počas menštruácie zakázané? Nemali by ste navštíviť gynekológa a nemali by ste vykonávať testy a vykonávať lekárske vyšetrenia, pretože výsledky odpovedí môžu byť skreslené a to nespĺňa hygienické normy. Plánované vyšetrenia sú najlepšie tolerované a v prípade akútnej bolesti okamžite vyhľadajte lekára. Je potrebné odložiť rôzne krvné testy, moč a výkaly. Tiež sa neuchýľajte na rôzne ultrazvukové vyšetrenia.

Kozmetické postupy

Existuje názor, že počas menštruácie je lepšie vyhnúť sa niektorým kozmetickým postupom. Je to tak? Kozmetológovia neodporúčajú zvyšovať nechty počas dní žien, uchýliť sa k permanentnému make-upu, chemickému peelingu, pretože v tomto okamihu dochádza k zmenám v hormonálnom pozadí ženy a tieto postupy nebudú mať požadovaný účinok. Vo väčšine prípadov to však nie je prekážkou dosiahnutia požadovaného výsledku v otázke krásy.

Pokiaľ ide o farbu vlasov, potom neexistuje žiadny zákaz. Vzhľadom k tomu, mesačný nemá vplyv na farbenie.

chirurgia

Vzhľadom k tomu, že počas menštruácie žena podstúpi zmeny v hormonálnom pozadí a zmení zloženie krvi, odborníci neodporúčajú rôzne chirurgické zákroky. Nie je potrebné uchýliť sa k najzákladnejším postupom.

Plánované operácie sa vykonávajú len po kritických dňoch. A len v prípadoch, keď hrozí ohrozenie života alebo zdravia ženy, môže podstúpiť núdzovú operáciu.

odporúčanie

Počas menštruácie lekári dôrazne odporúčajú chodiť viac na čerstvom vzduchu, vykonávať menšiu fyzickú aktivitu, dodržiavať pravidlá hygieny, pracovať menej, jesť správne a plne, sledovať vzorec spánku a nie prepracovať. Toto obdobie je ešte lepšie venovať odpočinku a dobrej nálade.

Pin
Send
Share
Send
Send