Vitálny

Je možné opaľovať sa v soláriu počas menštruácie - recenzie lekárov

Pin
Send
Share
Send
Send


Niektorí ľudia sa zaujímajú o otázku, či je možné počas kritických dní navštíviť solárium. Existujú dva radikálne odlišné názory na to: ľudia, ktorí sú ďaleko od medicíny, tvrdia, že vykonávanie takýchto postupov v takýchto dňoch je celkom možné a neovplyvňuje zdravotný stav. Gynekológovia majú úplne iný názor. Sú kategoricky proti procedúram v dňoch menštruácie, pretože to spôsobuje značné poškodenie tela.

Samozrejme, vždy chcete vyzerať krásne, ale nemusíte riskovať svoje vlastné zdravie. Tento postup by ste mali opustiť v kritických dňoch. Toto má svoje vlastné argumenty. Po prvé, môžete mať zvýšené sekréty, pretože účinky vysokej teploty na telo a počas menštruácie sú kontraindikované. Okrem toho by ste nemali navštíviť nielen solárium, ale aj sauny, kúpele, ako aj pobyt na slnku na dlhú dobu. Zvýšená teplota tiež prispieva k zlému zdravotnému stavu a nevoľnosti, závratom, slabosti.

Úpal v takýchto dňoch môže byť nerovnomerný, pretože nerovnomerná pigmentácia kože sa vyskytuje v dôsledku nedostatku melanínu a vyrážka na koži sa objavuje v dôsledku hormonálneho zlyhania. Ak máte gynekologické ochorenia, návšteva solária v kritických dňoch môže spôsobiť zlé zdravie a zhoršenie ochorenia. Preto aj pri menších gynekologických ochoreniach sa treba vyhnúť výletom do solária.

Bezpečnostné opatrenia pri návšteve solária počas kritických dní

Ak sa tak stalo, že návštevy solária sa zhodovali s kritickými dňami, mali by ste dodržiavať niekoľko pravidiel. Napríklad, musíte sa rozhodnúť navštíviť posledné dni menštruácie, keď nie je taký hojný výtok. Pre rovnomernejšie opálenie použite ďalšiu kozmetiku, aby ste sa vyhli nerovnomernému opáleniu. 2 hodiny pred návštevou solária by ste mali urobiť ošetrenie vodou, aby ste sa vyhli vysušeniu pokožky, musíte sa tiež osprchovať a 3 hodiny po soláriu. Zraniteľné zóny by mali byť pokryté špeciálnymi nálepkami, na vlasy by mali byť nasadené viečka a je lepšie neodhaliť intímne zóny.

Ale aj pri použití týchto pravidiel by ste nemali zabúdať na to, že reakcia každého človeka môže byť iná, takže je lepšie odmietnuť návštevu solária počas menštruácie, pretože vaše vlastné zdravie je oveľa drahšie ako krása. Okrem toho, opálenie získané v týchto dňoch v soláriu nie je veľmi kvalitné a krásne, takže odkladať svoju cestu do takejto inštitúcie na niekoľko dní.

Čo sa stane s telom pri návšteve solária

Solárium je zariadenie, ktoré vám umožní nahradiť slnečné svetlo v ročnom období, keď je slnko nízke. Má niekoľko lámp vyžarujúcich ultrafialové svetlo. Ultrafialové žiarenie pôsobiace na kožu spôsobuje, že jeho špeciálne bunky - melanocyty - produkujú melanínový pigment. Je to vďaka nemu, že k opaľovaniu dochádza, je to on, kto je zodpovedný za čiernu farbu kože ľudí Negroidnej rasy. Súčasne s produkciou melanínu v koži dochádza k syntéze vitamínu D, látky potrebnej na správny metabolizmus vápnika.

Ženy používajú solárium na opaľovanie, a toto opálenie, na rozdiel od spálenia slnkom, leží rovnomernejšie, pretože lampy sú usporiadané v kruhu. Slnko svieti len z jednej strany, neustále sa posúva. To je dôvod, prečo mnoho ľudí navštevuje solárium, dokonca aj počas letnej dovolenky.

Stojí za to pripomenúť, že výkon ultrafialového žiarenia v soláriu je oveľa vyšší ako výkon slnka. To je dôvod, prečo v ňom nie je možné zostať dlho, preto sedenia trvajú tak málo (od 30 sekúnd do 10 minút). Preháňanie s opálením, žena môže dostať vážne popáleniny porovnateľné s tými na slnku, av niektorých prípadoch dokonca prekonať v gravitácii.

Povedz mi, je možné ísť do solária denne pred tvojím obdobím? Zosya, 24 rokov

Ahoj Zosia Áno, môžete ísť do solária, ak nemáte žiadne kontraindikácie. Nezabudnite na hygienické potreby.

Je možné sa počas menštruácie opaľovať v soláriu?

Napriek všeobecne uznávanému názoru, že žena počas svojho obdobia (a najmä prvý deň) potrebuje skrývať sa v sterilnom bunkri, ľahne si na mäkkú posteľ a nepohne sa, povedzme pravdu - môžete sa opaľovať počas svojho obdobia. Menštruácia nie je ochorenie a obmedzenia, ktoré kladie na ženu, sú minimálne. Okrem toho návšteva solária môže byť bezpečnejšia ako ísť na pláž.

Pri umiestnení na otvorené slnko je telo vystavené nielen ultrafialovému žiareniu, ale aj teplu. Podľa názoru lekárov môže dlhodobé prehriatie zvýšiť menštruačné krvácanie, pretože krvné cievy v tele sa rozširujú. To je dôvod, prečo sa počas mesiaca neodporúča žiadne termálne procedúry - sauny, kúpele, ani stúpajúce nohy sú nežiaduce. Pri návšteve solária je možnosť prehriatia tela oveľa nižšia, pretože zariadenie je v klimatizovanej návšteve a ventilačný systém je v ňom nastavený.

Môže mať opaľovanie vplyv na moje obdobie? Ilona, ​​22 rokov

Ilona, ​​a môže ich ovplyvniť slnko? Solárium je ultrafialové a teplo. Slnko je tiež ultrafialové a omnoho viac tepla, ale nikto sa v kritických dňoch v apartmáne nezakrýva, aby sa zabránilo slnku. Odpoveď je zrejmá - činenie nemá vplyv na menštruačný cyklus.

Druhou nevýhodou plážového opaľovania je, že je oveľa ľahšie spáliť na otvorenom slnku. Dôvodom je vietor a voda. Tieto dva faktory ochladzujú pokožku a spôsobujú klamný dojem. Žena, ktorá sa cíti v pohode, sa nesnaží skrývať v tieni, ani sa opäť ponoriť, a preto je čas vystavenia ultrafialovému žiareniu na koži príliš dlhý. Takéto opálenie je škodlivé, bude z neho malá krása. V soláriu sú takéto faktory vylúčené a doba expozície je jasne dávkovaná, čo znižuje riziko spálenia slnkom.

Je tu ďalší mýtus pestovaný šarlatánmi. Ide o hygienické výrobky používané ženami, ktoré radi chodia do solária. Z nejakého dôvodu sa predpokladá, že tampon je kontraindikovaný, pretože v pošve je krv, krv v tampóne a toto všetko je priaznivé prostredie pre reprodukciu mikróbov. Keď sa telo zohrieva, pravdepodobne sa mikróby začínajú množiť v otrasnom pomere, a preto je prechod na opaľovanie počas menštruácie s tamponom istým spôsobom k infekciám genitálií.

Pravdou je, že v pošve sú vždy zárodky a množia sa pomerne konštantnou rýchlosťou. Zvýšenie teploty môže tento proces trochu urýchliť, ale aby sa tak stalo, teplota celého tela musí stúpať, a to nielen v genitáliách. Je ťažké povedať, koľko času musíte stráviť vo vetranom soláriu, aby sa prehrial. Tento čas je viac než dostatočný na to, aby ste dostali vážne popáleniny. Mala by tiež brať do úvahy skutočnosť, že teplo - infračervené lúče, a nie ultrafialové. Takže prehriatie v soláriu je naozaj veľmi ťažké. Ale ak ste tak pokojnejší - môžete ísť do solária s tesnením.

Môže menštruácia začať skôr kvôli opaľovacím lôžkam? Liliana, 30 rokov

Liliana, sama o sebe nie je schopná spôsobiť mesačnú prestávku. Ak sa váš cyklus neustále mení, poraďte sa s lekárom a vyhľadajte príčiny v tele. Opaľovanie s tým nemá nič spoločné.

Ako sa opaľovať v soláriu

Tento blok informácií je určený pre neskúsené ženy. Samozrejme, personál solária bude všetko znovu vysvetľovať, ale poznanie pravidiel nebude bolieť:

  • opaľovať sa bez make-upu a vopred sa osprchovať: opálenie miluje čistú pokožku,
  • vyhnite sa opaľovaniu po zákrokoch, ktoré majú hlboký vplyv na pokožku (peeling, sauna, epilácia),
  • odstráňte všetky šperky, kontaktné šošovky, dajte si vlasy pod čiapku,
  • zakryte si oči okuliarmi, bradavkami - samolepky (kruhy malého priemeru), na pery aplikujte rúž s SPF faktorom,
  • aplikovať po zasadnutí na krém na kožu po spálení slnkom.

Dodržiavanie týchto pravidiel vám umožní získať rovnomerné, vysoko kvalitné opálenie a vyhnúť sa problémom spojeným s ultrafialovým žiarením. A máte tam mesačné obdobia, alebo nie - to je nedôležité.

Čo sa stane, ak pôjdete do solária s mesačnou? Masha, 20 rokov

Masha, s výhradou všetkých pravidiel pobytu v soláriu, jediným výsledkom bude krásne opálenie. Ani krvácanie, ani iné hrôzy, ktoré sú opísané na väčšine miest, by nemali byť. Ak sa to stane, potom rozhodne nie z dôvodu solária z akéhokoľvek vážnejšieho dôvodu.

Pin
Send
Share
Send
Send