Vitálny

Liečba erózie krčka maternice pomocou Surgitronu: bezbolestná, bezpečná, účinná

Pin
Send
Share
Send
Send


Erózia krčka maternice sa považuje za veľmi časté ochorenie. Viac ako 50% žien je vlastníkom tohto ochorenia. Erózia sama osebe nepredstavuje nebezpečenstvo pre zdravie pacienta, ale časom sa postihnuté tkanivá stávajú dobrou živnou pôdou pre baktérie a zázemím pre rozvoj rakoviny. Preto je potrebné včas vyliečiť eróziu. Moderná medicína navrhuje použiť na tento účel rádiochirurgický prístroj Surgitron.

Čo je to zariadenie "Surgitron"

Rádiové vlny sú široko používané v lekárskej liečbe a diagnóze. Najznámejším prístrojom, ktorého činnosť je založená na elektromagnetickom žiarení, je magnetická rezonancia. V operatívnej gynekológii sa používa generátor Surgitronovej vlny. Zariadenie "Surgitron" je druh chirurgického rádiového noža, ktorého činnosť je založená na použití vysokofrekvenčných vĺn. Jedná sa o pomerne inovatívny a účinný spôsob, ktorý našiel svoje využitie pri liečbe erózií a leukoplaky krčka maternice, polypov v krčných kanáloch, kondylomoch a iných chorobách.

S pomocou "Surgitron" sa vykonajú rezy rôznych konfigurácií a vopred stanovenej hĺbky, po čom nasleduje kauterizácia postihnutých oblastí. Počas procedúry na kauterizáciu erózie lekár nasmeruje prístroj na sliznicu krčka maternice v mieste patológie. Pri pôsobení vysokej teploty sa bunky postihnutého tkaniva odparia a poškodené kapiláry sa utesnia. Tento postup umožňuje takmer bezbolestne zvládnuť eróziu a zabezpečiť rýchle hojenie lézie.

Výhody použitia "Surgitron"

K dnešnému dňu je liečba erózie spaľovaním rádiovým nožom najúčinnejšou technikou aj mladým a starším ženám, Jeho hlavnou výhodou je nízka pravdepodobnosť komplikácií po zákroku. Medzi výhody tejto metódy patria:

 • nedostatok pooperačných jaziev a jaziev,
 • takmer bezbolestnosť
 • menšie tepelné popálenie tkanív,
 • vysoká miera hojenia vo vzťahu k iným metódam liečby, t
 • krátke trvanie postupu (do 20 minút),
 • nie je potrebné brať antibakteriálne lieky,
 • žiadosti.

Pri vykonávaní diatermokoagulácie alebo laserovej kauterizácie dochádza k tepelným popáleninám sliznice, ktoré počas hojenia vytvárajú jazvy alebo jazvy. Takéto ložiská poškodenia môžu byť vhodným médiom na vývoj patogénnych a podmienene patogénnych mikroorganizmov. Preto sú tieto metódy liečby erózie často sprevádzané pooperačnými komplikáciami. Aby sa urýchlil proces hojenia po týchto postupoch, lekári predpisujú pacientom rôzne vaginálne čapíky, masti, gély, douching a antibiotiká. Aj keď žena spĺňa všetky pokyny lekára, pravdepodobnosť pooperačných komplikácií s týmito metódami je omnoho vyššia ako u kauterizácie so Surgitronom.

Odporúčania a kontraindikácie

Indikácie pre kauterizáciu "Surgitron" sú akékoľvek stupne cervikálnych lézií. V počiatočných štádiách bude trvať minimálny čas a eliminovať výskyt komplikácií spojených s rozvojom ochorenia do závažnejšieho stupňa. Ak tento problém ignorujete a odložíte liečbu erózie, žena môže v budúcnosti čeliť výsledkom svojej ľahostajnosti. Najnebezpečnejším dôsledkom zanedbávanej erózie je výskyt rakovinových lézií. Prítomnosť pretrvávajúceho zápalu krčka maternice prispieva k prenikaniu rôznych infekcií a následne k rozvoju kandidózy, bakteriálnej vaginózy a kolpitídy. Tkanivá postihnuté vredmi tiež nevytvárajú bariéru pri prenikaní vírusov do krvi a zvyšujú riziko nákazy HIV a hepatitídy.

Dlhodobý zápalový proces v krčku maternice má tendenciu rásť a ovplyvňovať hlbšie vrstvy tkaniva. Táto skutočnosť prispieva k rozvoju infekcií v maternici a vedie k mnohým vážnym komplikáciám. Jedným z nich je neplodnosť pacienta. Majitelia erózie často trpia poraneniami a roztrhnutím maternice počas pôrodu.

Medzi kontraindikácie k kauterizácii "Surgitron" patria:

 • prítomnosť akútneho zápalu v ženských pohlavných orgánoch,
 • diabetes mellitus
 • zhubné nádory,
 • exacerbácia akéhokoľvek chronického ochorenia
 • tehotenstva bez ohľadu na obdobie
 • pacient má kardiostimulátor a iné kovové implantáty.

Príprava postupu

Na účely operácie sa primárne vykonáva kolposkopia krčka maternice, Lekár potom odošle pacienta kompletný skríning rôznych genitálnych infekcií, Takéto analýzy sa vykonávajú:

 • šmuhy na štúdiu vaginálnej mikroflóry,
 • krvný test na AIDS, hepatitídu, syfilis,
 • Bakposevova vaginálna mikroflóra,
 • krvný test na nádorové markery,
 • biopsia tkaniva (podozrenie na onkológiu),
 • všeobecné testy krvi a moču.

Okrem toho jeden mesiac pred zákrokom je potrebné upustiť od nechránených sexuálnych aktov, návštev verejných kúpeľov a bazénov a používania hormonálnych liekov.

Ako je liečba?

To umožňuje hojenie tkanív pred nasledujúcou menštruáciou. Priemerná doba trvania procedúry je 7-10 minút. Na vykonávanie kauterizácie sa pacient drží na gynekologickej stoličke. Vagína a vonkajšie orgány sa liečia antiseptickými látkami. V prípade potreby sa s Lidokaínom vykonáva lokálna anestézia.

Moxibustiu rádiovými vlnami vykonáva chirurg s kolposkopom, ktorý umožňuje diferenciáciu chorých a zdravých tkanív. Lekár vykonáva pomocou rôznych dýz excíziu a kauterizáciu sliznice. Niekedy v priebehu operácie ženy zažívajú slabé bolesti v dolnej časti brucha, ktoré môžu trvať niekoľko dní. Toto je variant normy a nemal by spôsobiť pacientovi obavy.

Rehabilitácia po kauterizácii "Surgitron"

Pooperačné obdobie zahŕňa dodržiavanie určitých podmienok. Je nevyhnutné zdržať sa sexu po dobu predpísanú ošetrujúcim lekárom. Pacienti by sa tiež nemali kúpať, plávať v bazénoch a najmä v prírodných vodách. Rovnako ako akákoľvek iná operácia, kauterizácia poskytuje jemný spôsob fyzickej námahy na ženské telo. Je potrebné obmedziť športový tréning, najmä v súvislosti s energetickým zaťažením. Počas obdobia rehabilitácie je vysoko nežiaduce používať tampony počas menštruácie. Ak sa žena obáva bolesti v spodnej časti brucha, môžete užívať lieky proti bolesti - "Paracetamol" "Nurofen" a ďalšie.

Čas hojenia

Maximálna doba hojenia slizníc po spálení Surgitronom je 1 mesiac. V prípade pooperačných komplikácií sa však môže doba trvania rehabilitácie zvýšiť. Preto lekári trvajú na tom, že pacienti liečia existujúce infekčné ochorenia genitálneho traktu pred kauterizáciou rádiovými vlnami. Medzi závažné pooperačné komplikácie patrí predĺžený nárast teploty na 38 stupňov, ťažké krvácanie a silná bolesť v spodnej časti brucha. Keď sa objavia tieto príznaky, žena by mala čo najskôr navštíviť lekára.

Ak pacient toleruje rehabilitačné obdobie dobre, musí navštíviť gynekológa 2 týždne po operácii, aby sa ubezpečila, že sliznica sa hojí správne. Úplné vytvrdnutie je možné potvrdiť za 1-1,5 mesiaca. V budúcnosti by ste mali navštíviť gynekológa na rutinnú kontrolu s frekvenciou 1-2 krát ročne.

Vypustenie po postupe

Keďže kauterizácia znamená zničenie buniek maternice a rast nových buniek, tento postup môže viesť k rôznym vaginálnym sekrétom. Spočiatku môžu mať krvné nečistoty, potom sa stanú sivastými alebo žltkastými. Tento jav môže trvať 2 až 3 týždne. Ak pacient zaznamená silné krvácanie, mali by ste sa poradiť s lekárom - môžu byť potrebné stehy. Bohatý nazelenalý výtok indikuje prítomnosť infekčného ochorenia, ktoré sa nevyliečilo pred operáciou. Tento prípad tiež vyžaduje okamžitú lekársku pomoc.

Sviečky po kauterizácii

Sviečky sú jednou z najpopulárnejších dávkových foriem na liečbu gynekologických ochorení. Možnosť lokálnej expozície zabráni negatívnemu vplyvu lieku na gastrointestinálny trakt. Sviečky sa často predpisujú pacientom po kauterizácii erózie. S ich pomocou je možné urýchliť hojenie a zabrániť vstupu sekundárnej infekcie. Erózia horenia rádiovými vlnami sa považuje za šetrnú metódu spracovania. Použitie vaginálnych čapíkov nie je po tomto postupe povinné. Na preventívne účely a na zabezpečenie výskytu komplikácií môžu lekári predpisovať sviečky "Depantol".

Plánovanie koncepcie

Po kauterizácii erózie krčka maternice by malo čakať nejaký čas pred plánovaním tehotenstva. Koncepcia je povolená, ak sa sliznica maternice úplne hojí. Pri operácii využívajúcej rádiové vlny je tento proces rýchlejší ako pri laserovej kauterizácii alebo chirurgii. Pri odstraňovaní malých erózií stačí čakať 1,5 mesiaca. Ak ste museli vyliečiť eróziu významnej veľkosti s veľkou hĺbkou poškodenia, mali by ste odložiť tehotenstvo na dlhšie obdobie. To isté platí pre prípady, keď po tomto postupe vznikli komplikácie. V každom prípade by mal pacient na túto tému vypočuť stanovisko ošetrujúceho lekára.

Recenzie žien o liečbe "Surgitron"

Takmer všetci pacienti, ktorí boli spálení s „Surgitronom“, o tomto postupe hovoria pozitívne. Bolestivé pocity sú prítomné u malého percenta žien a ľahko sa tolerujú. U pacientov s nízkym prahom bolesti sa používa liečba sliznicou "lidokaín". Podľa žien táto operácia účinne eliminuje patológiu a nezahŕňa opakovanie. Ak sa pozoruje pooperačný režim, úplné hojenie sliznice málokedy trvá viac ako 1 mesiac. Z minusov si mnohí všimli relatívne vysoké náklady na postup v porovnaní s inými metódami liečby erózie.

záver

Metóda kauterizácie erózie rádiovými vlnami je najvyspelejšia v gynekológii. Ženy majú možnosť zbaviť sa tejto patológie v priebehu niekoľkých minút. Rehabilitácia po zákroku prakticky nezaťažuje život pacienta. Najneskôr jeden mesiac po kauterizácii môže žena viesť rovnaký spôsob života ako predtým. To všetko sa však vzťahuje na prípady, ak pred vykonaním konania bola vykonaná náležitá príprava. Neošetrené pred kauterizáciou môžu viesť k komplikáciám a oneskoreniu rehabilitačného obdobia.

Podstata postupu, porovnanie s inými metódami kauterizácie, opis zariadenia

Vykonanie operácie Je dôležité, aby dievča malo prvú polovicu menštruačného cyklu.

Zabezpečte minimálnu bolesť a maximálnu presnosť pomoc kolposkopktorá vykonáva funkciu ovládacieho zariadenia pre operáciu a umožňuje odstrániť iba nežiaducu oblasť.

Keďže operácia nie je bez bolesti, lidokaín podávaný na bolesť, Pri vykonávaní zákroku sa pacient často sťažuje na bolesť v panvovej oblasti.

V tomto prípade môže syndróm bolesti pretrvávať určitý čas po chirurgickom zákroku.

Vďaka prenikaniu noža do tela je možné utesniť krvné cievy, čo minimalizuje riziko krvácania a sekundárnej infekcie.

Výraz „kauterizácia erózie krčka maternice“ nie je celkom vhodný, skôr je to vyrezávanie poškodených oblastí.

Po operácii Surgitron často vykazuje malé výtoky vo forme čírej tekutiny (lymfy) alebo krvných zrazenín.

Trvanie tohto javu pretrváva 1 týždeň. Obnovenie celého tela trvá 1 mesiacPočas tohto obdobia je potrebné obzvlášť starostlivo pristupovať k hygiene a vylúčiť sexuálne činy.

Po údajnom ukončení zotavenia sa musíte poradiť s lekárom.

V chirurgii sa často používa kužeľový rez, potom sa fragment odstráni vo forme kužeľa.

Vďaka tomuto prístupu je okrem epiteliálnej vrstvy tiež odstránené spojivové tkanivo, čo je tiež ovplyvnené. V tomto prípade nedochádza k zjazveniu tkaniva.

Metóda je často zamieňaná s laserovou koaguláciou.existujú však výrazné rozdiely:

 • Surgitron zasiahne minimálne množstvo mäsa,
 • v rane sa neobjaví zrazenina vysušenej krvi,
 • je vylúčené riziko edému, zápalu a krvácania do susedných tkanív,
 • radionozh preniká hlboko do, takže sú odstránené všetky ložiská ochorenia,
 • liek je vhodný na odber tkanivovej biopsie,
 • Liečba erózie krčka maternice je vhodná pre ženy, ktoré nedali pôrod,
 • čas rehabilitácie je minimálny.

Metóda úpravy prístroja Surgitron s eróziou krčka maternice:

Opis zariadenia a podstata ošetrenia

Surgitron je malé zariadenie, nazývané rádiohead. Vznikol v Amerike a dnes sa aktívne využíva nielen v gynekológii, ale aj v dermatológii.

Počas prevádzky zariadenie vydáva vysokofrekvenčné rádiové vlny, ktoré rýchlo a bezbolestne kauterizujú poškodené oblasti bez toho, aby spôsobili bolesť a krvavý výtok.

Operácia by mala byť vykonaná v prvej polovici menštruačného cyklu. Pre jeho správnu implementáciu použite iné zariadenie - kolkoskop. To vám umožní presne obmedziť poškodenú oblasť epitelu a odstrániť ju bez ovplyvnenia zdravého tkaniva. Okrem toho, na zníženie bolesti môže lekár zaviesť lidokaín pacientovi.

Veľkým plusom je absencia zjazvenia tkaniva po operácii.

Surgitron sa často zamieňa s elektrickou a laserovou kauterizáciou cervikálnej erózie. Postup pri použití rádiového noža má však dôležité rozdiely:

 • doba zotavenia po operácii je oveľa menej
 • zariadenie sa môže použiť pri odbere tkaniva na biopsiu,
 • krvné zrazeniny sa nevytvoria v rane po operácii,
 • odstránia sa len poškodené oblasti epitelu a spojivového tkaniva, t
 • Surgitron sa môže tiež použiť na liečbu erózie u žien, ktoré nepodávajú t
 • po operácii nie sú žiadne jazvy.

Surgitron sa môže používať nielen na liečbu erózie krčka maternice, ale aj na diagnostikovanie tohto ochorenia, ako aj na posúdenie jeho povahy.

Odporúčania pre postup a kontraindikácie

Hlavné indikácie liečby Surgitromom sú: t

 1. Dysplázia.
 2. Erózia krčka maternice.
 3. Endocervicosis.
 4. Pseudo.

Kontraindikácie použitia rádiovej hlavice zvážte:

 • Onkologické ochorenia krčka maternice.

 • Nosiť dieťa.
 • Prítomnosť diabetu akéhokoľvek typu.
 • Zápalové infekčné ochorenia panvových orgánov.
 • Prítomnosť akýchkoľvek zápalových procesov spôsobených stafylokokom, kvapavkou, chlamýdiami a gonokokami.

Upozorňujeme na skutočnosť, že rádiové vlny môžu zhoršiť zdravie ženy s rakovinou.

Pravidlá prípravy

Použitie rádiového noža vyžaduje predbežnú prípravu od pacienta:

 1. Vizuálne vyšetrenie lekárom na gynekologickej stoličke.
 2. Užívanie náterov na zistenie prítomnosti infekčných chorôb a zápalových procesov.
 3. Dať krvné testy na hepatitídu, HIV, AIDS a tiež všeobecný biochemický krvný test.
 4. Kolposkopia alebo biopsia.

V prípade potreby môže gynekológ dodatočne objednať transvaginálne vyšetrenie ultrazvukom.

Dva týždne pred vykonaním testov sa vyžaduje odmietnuť akékoľvek lieky, vylúčiť pohlavný styk a používanie tampónov. Ak je užívanie niektorých liekov nevyhnutné, mali by ste o tom informovať svojho lekára.

Technológia postupu a jeho trvanie

Pred použitím radonoz lekár lieči eróziu lokálnym anestetikom. Trvanie postupu v priemere nepresiahne 1 minútu. Vo výnimočných prípadoch môže byť táto lehota predĺžená na dve minúty.

Zariadenie je pripojené na zdroj energie, Surgitron je vložený do vagíny. Rádiové vlny sú nasmerované na poškodené oblasti epitelu. Poškodené tkanivo narezali za studena.

Ako výsledok, po zákroku, nie je opuch a kŕče vagíny, žiadne jazvy zostávajú. Po chirurgickom zákroku nie je poskytnutá žiadna dodatočná liečba krčka maternice.

Obdobie rehabilitácie

Obdobie zotavenia zvyčajne prebieha pokojne a bezbolestne. Priemerná doba jeho trvania je približne jeden mesiac. В течение этого времени следует:

 • отказаться от ведения половой жизни на 4-6 недель,
 • во время менструаций можно использовать лишь прокладки, которые следует менять каждые 2,5 часа,
 • исключить купание в ванне, даже в теплой воде,
 • отказаться от солярия,
 • не купаться в открытых водоемах.

Какие могут быть последствия и как их избежать?

Ale aj po takejto bezpečnej a modernej liečbe môžu vzniknúť komplikácie, ako napríklad:

 1. Opuch tkanív.

 2. Bolestivé pocity v dolnej časti brucha.
 3. Hojný výtok s krvnými zrazeninami.
 4. Zjazvené tkanivo.
 5. Začervenanie kože v intímnej oblasti.

Všetky tieto komplikácie sú dôsledkom nedodržania odporúčaní počas rehabilitačného obdobia. Vo všetkých prípadoch by ste sa mali okamžite obrátiť na svojho lekára nielen so sťažnosťami, ale aj s podrobným popisom toho, čo vyvolalo ich vzhľad.

Aby ste sa vyhli týmto ťažkostiam, môžete presne dodržiavať všetky odporúčania gynekológa v prípravnom štádiu aj počas rekonvalescencie. Je veľmi dôležité vyhľadať pomoc skúseného a vysoko kvalifikovaného lekára. Preto má zmysel tráviť čas hľadaním.

Mýty a fakty

Surgitron je najnovšia metóda liečby, o ktorej vie len málo ľudí. Bola to práve nevedomosť, ktorá viedla k vzniku mnohých povestí a mýtov okolo neho.

 1. Operácia využívajúca rádiongiu spôsobuje veľkú bolesť. Toto je mýtus. V skutočnosti je to táto možnosť liečby pre eróziu krčka maternice, ktorá je považovaná za najbolestnejšiu.
 2. Po Surgitron je nemožné otehotnieť. Je možné, a celkom jednoduché, ak budete dodržiavať odporúčania lekára a naplánovať si tehotenstvo s ním.
 3. Cervikálna erózia sa môže opakovať. Toto je čiastočne pravda. Po jeho kauterizácii inými metódami sa niekedy objavuje znova. Ale rádionox vyrezal celú poškodenú oblasť, takže erózia sa nemôže znovu formovať.
 4. Menštruačný cyklus vystúpi. Ak bol čas operácie zvolený správne, potom nedôjde k žiadnym poruchám.
 5. Po Surgitron sa z intímnej zóny objavuje nepríjemný zápach., Toto je mýtus. Pri správnej hygiene nevznikajú takéto problémy. Ak sú, mali by ste navštíviť lekára.

Ak existuje možnosť voľby liečby pre eróziu krčka maternice, je lepšie dať prednosť Surgitronu. Jeho použitie pomôže rýchlo, bezpečne as minimálnymi následkami odstrániť problém.

Výhody metódy

Odstránenie erózie Surgitronom je šetrné ošetrenie s niekoľkými výhodami. Mnohí lekári rozlišujú nasledujúce pozitívne vlastnosti používania zariadenia:

 • operácia znižuje riziko kauterizácie erózie, ako je tvorba jaziev,
 • počas liečby pomocou rádiového noža dochádza k okamžitej koagulácii poškodených ciev, kvôli ktorej nedochádza k krvácaniu,
 • metóda je úplne bezbolestná,
 • riziko infekcie liečeného tkaniva je minimalizované,
 • liečba erózie krčka maternice sa vykonáva rýchlo, aby sa dosiahol požadovaný výsledok, budete potrebovať len jeden postup.

Účinnosť rádiofrekvenčnej liečby cervikálnej erózie pomocou Surgitronu je tiež potvrdená skutočnosťou, že proces hojenia tkanív prebieha rýchlo, telo je obnovené v čo najkratšom čase.

Príprava na operáciu

Pred začatím kauterizačnej erózie krčka maternice je potrebná príprava. Po prvé, žena podstúpi úplné gynekologické vyšetrenie, po absolvovaní určitých testov sa vykoná kolposkopia. Budete tiež musieť prejsť testami na HIV, syfilis, cukor, hepatitídu, nádorové markery, škvrny z krčka maternice, vagínu. Potom sa určí ultrazvuk orgánov reprodukčného systému.

kontraindikácie

Aj keď je postup kauterizácie krčnej erózie pomocou Surgitronu jemný, má niekoľko obmedzení. Lekári rozlišujú nasledujúce kontraindikácie pri liečbe týmto zariadením:

 • menštruácie
 • krvácanie z maternice neznámeho pôvodu, t
 • prítomnosť infekčných alebo zápalových ochorení reprodukčných orgánov, t
 • rakoviny krčka maternice
 • diabetes mellitus
 • zlá zrážanlivosť krvi,
 • tehotenstva.

Najlepší čas na manipuláciu je 5-10 dní menštruačného cyklu.

Pri zabezpečení riadnej prípravy na operáciu, dodržiavaní všetkých stanovených rehabilitačných opatrení je riziko nepriaznivých účinkov procedúry minimálne. Ak má žena sexuálne prenosné infekcie alebo zápal v oblasti reprodukčných orgánov, odporúča sa najprv liečba týchto patologických stavov. Po ich úplnej eliminácii a obnovení sliznice je predpísaná kauterizácia krčnej erózie.

Liečba erózie krčka maternice Surgitron

Pre manipuláciu je najvhodnejším časom prvá fáza 5-10 dní menštruačného cyklu. Kauterizácia pomocou prístroja Surgitron umožňuje vyhnúť sa dôsledkom, voči ktorým je veľmi ťažké sa brániť pri použití iných metód - kryodestrukcie, chemickej kauterizácie a ďalších. Tieto už dosť zastarané metódy často poskytujú komplikácie vo forme cervikálnych cyst. Sú tvorené v dôsledku skutočnosti, že žľazy krčka maternice, alebo skôr ich vylučovacie kanály, boli dlho uzavreté chrastou z mŕtvych tkanív a transformované do uzavretých bublín naplnených tekutinou.
Pri kauterizácii "Surgitron" takéto následky nemožno báť, rovnako ako jazvy, infekcie alebo krvácanie. Spôsob je vhodný na spracovanie erózií akejkoľvek veľkosti, pričom samotný postup trvá od 1 do 10 minút v závislosti od objemu operácie.

Anestézia sa vykonáva zavedením lidokaínu do krčka maternice. Kauterizácia sa vykonáva pod kontrolou kolposkopu, umožňuje lekárovi vidieť postihnuté, ako aj zdravé tkanivo. Počas procedúry môže pacient pociťovať miernu bolesť v dolnej časti brucha, ktorá môže trvať niekoľko dní, ale to je celkom prijateľné. Po kauterizácii, krvnom (vodnatom) alebo hnedastom výtoku je normálne, ich trvanie je asi jeden týždeň. Počas 1 mesiaca, počas liečebného obdobia, by ste mali zastaviť sexuálny život. Po 1-1,5 mesiacoch sa dohodnite s gynekológom, aby ste sa uistili, že ste úplne vyliečený.

Pred kauterizáciou

 • vyšetriť gynekológ,
 • prejsť analýzou škvŕn z pošvy a krčka maternice,
 • test na chlamýdie, trichomonad, gardnerella, ureaplasma, mykoplazmy,
 • klinický krvný test, cukrový test, koagulogram, RW, HCvAg, HbsAg, HIV test,
 • podstúpiť kolposkopiu a ultrazvuk panvových orgánov.

Výhody kauterizácie cervikálnej erózie prístrojom Surgitron

 • manipulácia sa vykonáva raz,
 • je dobrá kozmetička, nezanecháva jazvy,
 • bez krvácania,
 • trvá trochu času
 • relatívne cenovo dostupné,
 • takmer bezbolestné
 • znižuje čas pooperačného zotavenia,
 • metóda je vhodná na to, aby nedala pôrod

Obmedzenia po liečbe

 • je zakázané žiť sex počas rehabilitácie, ktorú určuje gynekológ,
 • kúpať sa a plávať v rybníkoch, kúpeľoch, saunách,
 • je zakázané chodiť veľa
 • Je zakázané zdvíhať závažia.

Iné komplikácie po liečbe by nemali byť.

Vo všeobecnosti je kauterizácia prístrojom Surgitron dobrým spôsobom, ako sa zbaviť erózie krčka maternice bez následkov pre ženské telo. Jediným negatívnym bodom je, že metóda nie je vhodná pre tehotné ženy.

[yt_playlist mainid = "BFTzJleYcnY" vdid = "fkPN6E8gfzA, FXT0UlyHi_o, 5DT52PaJF_k, vuD4zQ6duNQ, JcCCwakHESA, hYOEQ8biTkw" novd = "6" JcCCwakHESA, hYOEQ8biTkw "novd =" 6, JcCCwakHESA

Osipov Georgiy Gennadyevich

Psychológ, konzultant Psychológ. Špecialista z webovej stránky b17.ru

nebolno, len nepríjemné)))) ale všetky tolerované, ak je erózia malá - tak aj rýchlo. požiadať o anestéziu kropiť (som mal anestetikum sprej) sexuálny odpočinok - asi dva týždne, tam len dva týždne na výplach s manganistanu draselného, ​​na sušenie a hojenie rýchlejšie. Nebojte sa ešte, keď aj potom, čo voda bude prúdiť trochu - je to všetko normálne, lymfy. ale o douching a trochu vody - poraďte sa s lekárom, pretože nie som lekár. tak podľa mojich skúseností. Veľa šťastia

Bol som spálený. Neúčinné. Výsledok dal len kauterizáciu laserom, aj keď sexuálny odpočinok po tomto 2 mesiacoch + toľko nemôže ležať vo vani a ísť do bazéna. Anestézia je ťahom peňazí. Bude citlivá, ale na úrovni veľmi bolestivej menštruácie, nič viac. V tento deň je lepšie ísť do práce.

Mám anestéziu - to je 3 pshika (nepamätám si názov drogy) a bolo zahrnuté v cene. Nemyslím si, že by som ťahal peniaze za zvyčajnú drogu, nič zvláštne. všetko je v poriadku so mnou, to je efektívne, ale netvrdím, že to nikomu nepomohlo

Mimochodom, koľko je to pre vás?

stojí asi 7 tisíc rubľov. na súkromnej klinike

a čo ak nie tajomstvo?

Súvisiace témy

lacné, som urobil pred rokom pre 11tysch
výstrel v maternici a dopredu, nie bolestivé

S Solkovaginom som bol vypálený 2 krát, prvýkrát boli anestetizované pshyknuli, svrbenie tam bolo všetko, druhýkrát to nebolo ani hnev oveľa lepšie. pre anestéziu nie sú žiadne nervové zakončenia

v Moskve 4.000 moxibustion erózie v osvedčenej klinike "Medical Women Center", na Taganka. Navyše na papilomy 5 analýz - 1500r a oncocytology 700, zdá sa.
lymfy - asi 1,5-2 týždne je asi, potom možno "mazanica", ako v posledných dňoch menštruácie - to je odmietnutie chrastavitosti. Potom je všetko v poriadku. Týždeň alebo dva bez sexu.

Urobil som. To je na klinike zdravotnej praxe. Pshykali liek proti bolesti, všetky stlačené. Operácia je bolestivá. Teraz sa lieči. stále ťahá spodnú časť brucha. je to v poriadku Uplynul mesiac? Chcem už sex. Obávam sa

Pina Colada, je to bolestivý chirurgický zákrok?

áno, surgidronom. No, uvedomil som si, že to bol slabý mraz. Tento zilch ma nebral. prvý pocit v spodnej časti brucha, ako v prvých dňoch menštruácie. A každé odstránenie je sprevádzané hlbokou bolesťou. Ale rýchlo prechádza. Operácia trvá 5 minút, potom všetko narastá na 2. deň. vo všeobecnosti je to najmodernejšia metóda a to najlepšie pre tých, ktorí nedali pôrod. tak sa nebojte

Dievčatá, rád by som vedel, koľko to stojí v Moskve v priemere a kde je lepšie robiť, v akej klinike! Desivé na hrôzu. = O

Ak máte nízky prah bolesti, je lepšie jesť anestetikum hodinu a pol.
Keď som dostal biopsiu, uvedomil som si, že tento nilf na mne nefunguje. Cítil ako štipka off) na chirurgia rovnaký. Na ceste domov, dokonca som vtrhol do sĺz)) Pravdepodobnosť pravdy je z urážky, že každý je v poriadku, ale pre mňa n *** n, ako sa všetko cíti a bolí)

Bol som spálený pred týždňom, s chirurgiou, nie je žiadna bolesť, bol som vytiahol trochu na prvý deň, takže sa biopsia (len v prípade) - štipka je citlivá, a môžete úplne vydržať. V Saratove, v súkromnej klinike s anestéziou a biopsiou, stojí 2500 rubľov a lekár je pozorný, pokojne robí všetko, dôkladne. Nebojte sa - to naozaj nebolí.

Čítal som vaše recenzie a teraz sa bojím kauterizovať.

Ahoj všetci! Len sa chystám na kauterizovanie chirurgie, nie som zvlášť znepokojený, pretože je to už tretíkrát. prvé dve boli vyrobené prúdom a dusíkom. Je to veľmi podobné. V skutočnosti, čo ma zaujíma, a po koľkých mesiacoch sa môžete pokúsiť otehotnieť. Lekár niekde povie mesiac alebo dva. Môže niekto so mnou zdieľať svoje skúsenosti?

A mám túto sobotu. Surgitron. desivé do takej miery, že sa ruky trasú. Keď urobili biopsiu, skoro som stratil vedomie - odmietol som užívať úľavu od bolesti, pretože injekcia do samotného krčka maternice je veľmi bolestivá (pamätám si na pocity mini-potratu). Desivé.

Dievčatá, prosím, povedzte mi, či ste urobili biopsiu a robili moxibustion za jeden deň? Lekár navrhol, aby som robil všetko za jeden deň, veľmi sa bojím, že mám nízku prahovú citlivosť, hovorím, že to bolí veľa, aké sú pocity!

Včera som bol spálený Surgitronom, v obvyklej ženskej konzultácii, úplne zadarmo, bez anestézie. Je to celkom tolerovateľné, pretože na krku nie sú žiadne nervové zakončenia. To všetko trvalo asi 5 minút.

Elena, prosím, povedz mi, kde si horel?
práve na klinikách robia veľa peňazí

Moskva .. Moskva. )))
Spálili ma zadarmo (kúpili súčasný liek) od Solkovagina. Povedz, čo bolí? Dobre. Samozrejme, toto nie je prirodzená vôňa.
ALE! Po štúdiu priechodnosti rúrok môžem povedať, že kauterizácia je odpad.
Nebojte sa, pretože viete, že je to potrebné.
Buďte zdraví!

Nedávno erodovaný Surgitron. Všetko trvá 5-7 minút. Trochu nepríjemné, ale tolerovateľné :). Po tom, hodinu vytiahol spodnej časti brucha a všetko šlo. Lekár povedal, že bude nejaké prepustenie, to je normálne. 3 týždne nemôže žiť sexuálne, 2 týždne sedieť v kúpeľni, po niekoľkých dňoch musíte prísť na ošetrenie a potom urobiť sviečky Depantol. Urobil som kauterizáciu v Centre plánovania rodiny, náklady na službu 3380, zahŕňa anestéziu, samotný postup, následné spracovanie. Veľa šťastia všetkým!

Včera som bol spálený eróziou Surgidronom, bol som v celkovej anestézii, takže si nič nepamätám :))) Žalúdok ťahal asi 40 minút po operácii a teraz aj niekedy, ale veľmi mierne. Lekár povedal po 2 týždňoch. objavte sa na recepcii a rozhodnite sa, či potrebujú sviečky alebo niečo iné.V Baškortostskej republike v našom meste Salavat je to jediné zariadenie. Existuje postup so všetkými analýzami a anestéziou okolo 3500r

ahoj Našiel som papilomómy pri vchode do pošvy a na krčku maternice. Analýza atypického negatívneho, nízkokogénneho typu HPV. Lekár predpísal imunomax (10 injekcií) a odstránenie Surgitronu. Potom sviečky. Nedala som porod. Budú v dôsledku tehotenstva a pôrodu komplikácie v dôsledku použitia "Surgitron". Vďaka vopred.

Olga, žijem aj v Salavate a ponúkol som poradenstvo pri ženskej konzultácii, aby som spálila eróziu v lekárskej jednotke 20, šla tam a zistila, že tam spálili Surgidron, ale stojí to asi 2000 rubľov, nie 3500, ako píšete))) Bol som oklamaný alebo ste ho spálili súkromná klinika?) A taká otázka, prečo sa v celkovej anestézii? Nechcem pod všeobecným, to je tiež niečo.

Olga a Tatiana sú tiež zo Salavatu.
Za 20ke som za poplatok.
Povedal, že robiť kauterizáciu Surgitron v celkovej anestézii.
Tiež mi povedali, že to bude stáť okolo roku 2000. Ale všetky testy, ktoré som dal, platené triky. celkovo viac ako 1500 .. tu tak =)
V mnohých fórach píšu, čo robili rovnakým spôsobom len bez celkovej anestézie. a anestézia hovorí, že je to len úsek peňazí)))))))
Takže neviem, čo mám robiť práve teraz. Povedzte lekárom, že povedia, že sú múdrejší, ako ste stále vzdelaní.

Najprv som ho spálil Solvakogin, potom Surigitron. Povedali, že Solvakogin je slabá droga, takže len horí trochu erózie. Keď pálivá bolesť nie je obzvlášť cítiť, trochu ťahá v spodnej časti brucha a všetko .. ale ja som s anestéziou, posypané niečím .. Vytiahol som trochu na boku brucha počas hojenia. Môžete otehotnieť, lekár povedal nie skôr ako 3 mesiace (posledný lekár povedal, že môžete okamžite po prvej menštruácii ..). Posledný lekár po Solvakogin povedal, že príde po menštruácii, na druhej strane, po spálení Surgitron, sme sa stretli každé 3-4 dni takmer. .. Všeobecne platí, že všetci lekári všetci hovoria inak .. predchádzajúci lekár povedal, že sa lieči za mesiac, tento - nie skôr ako za 3 mesiace .. Teraz to už bolo 3 týždne po kauterizácii, mučila ju špecificky, spýtala sa, či tam boli nejaké jazvy, ako sa uzdravil povedal, že teraz vidieť je zbytočné niečo vidieť, pretože po takom krátkom čase po kauterizácii sa nič nedá vidieť. Ale myslím si, že stojí za to veriť druhému lekárovi, pretože je lekárka najvyššej kategórie .. tu a tak.

Včera som bol spálený eróziou Surgidronom, bol som v celkovej anestézii, takže si nič nepamätám :))) Žalúdok ťahal asi 40 minút po operácii a teraz aj niekedy, ale veľmi mierne. Lekár povedal po 2 týždňoch. objavte sa na recepcii a rozhodnite sa, či potrebujú sviečky alebo niečo iné.V Baškortostskej republike v našom meste Salavat je to jediné zariadenie. Existuje postup so všetkými analýzami a anestéziou okolo 3500r

Bol som spálený eroziyu, žiadny obezbalivant, trochu bolestivé, ale tolerovateľné
+ veľmi rýchlo 2-5 minút.

Vedľajšie účinky

V porovnaní s inými metódami má vystavenie rádiovým vlnám menej nepríjemných účinkov.

Po zákroku sú možné nasledujúce vedľajšie účinky:

 • zvýšenie telesnej teploty až na 38 stupňov
 • ťahanie bolesti v spodnej časti brucha a dolnej časti chrbta,
 • vodný výtok bez zápachu počas celého týždňa (so žltkastým alebo bielym nádychom),
 • špinenie týždeň po operácii.
 • Po kauterizácii erózie bude potrebné niekoľko mesiacov rehabilitácie, kým sa bunky úplne nezotavia.

Liečba (kauterizácia) erózie a iných ochorení krčka maternice rádiovými vlnami

Metóda spracovania rádiových vĺn sa vykonáva pomocou prístroja Surgitron, ktorý v roku 1995 prišiel do Ruska z USA a odvtedy bol úspešne aplikovaný v mnohých medicínskych odboroch chirurgického profilu. Pomáha proktológom, urológom, plastickým chirurgom.

V gynekológii je Surgitron nevyhnutný na liečbu erózie krčka maternice, dysplázie a rakoviny in situ. Odstraňuje papilomómy, kondylomy, polypy krčka maternice. Okrem toho to robí opatrne, zároveň tesniace nádoby preto nespôsobujú krvácanie a potom nezanechávajú jazvy.

S pomocou prístroja na operáciu rádiových vĺn „Surgitron“ je možné vyrábať nielen terapeutické opatrenia, ktoré sa v diagnostike výrazne osvedčili, umožňuje objasniť charakter patologických procesov, potvrdiť alebo vylúčiť malígny rast.

Rádiová erózia krčka maternice je schopná veľmi presne excitovať oblasť akejkoľvek konfigurácie (dokonca šesťuholníka) bez poškodenia zdravého tkaniva. Samozrejme, ak je bradavica odstránená, potom to pravdepodobne robia, ale v gynekológii je najlepšia metóda na liečbu a diagnostiku ochorení maternice maternice považovaná za excíziu kužeľa (conization).

To umožňuje extrahovať fragment nielen povrchového epitelu, ale aj základného stromatu, aby sa následne uskutočnilo histologické vyhodnotenie odobratého materiálu.

Radionozh je pomenovaný iba podmienečne nožom, pretože nevysekáva tkaninu, rozbieha sa pod vplyvom vysokofrekvenčných vĺn, produkujúcich teplo, preto by v tomto prípade nebolo správne nazývať tento proces kauterizáciou.

Mnohí zo zvyku však používajú podobný výraz (kauterizácia), preto na to upozorňujeme čitateľov.

Zariadenie operácie rádiovej vlny nezanecháva jazvy, ktoré deformujú krk, navyše je úplne bezpečné z hľadiska infekcie, pretože v rovnakom čase sú nádoby utesnené.

"Surgitron" alebo laser?

Ženy, ktoré potrebujú liečbu, sa často snažia zistiť, čo je ešte lepšie: „Surgitron“ alebo laser? V tejto súvislosti by som rád spomenul výhody metódy rádiových vĺn oproti koagulácii laserom:

 • liečba s pomocou Surgitronovho prístroja v lekárskom svete je považovaná za najefektívnejšiu a najmodernejšiu, pretože nemá takmer žiadne následky vo forme zápalových procesov a deformácia krčka maternice sa môže vyskytnúť len s veľmi významným množstvom chirurgických zákrokov, ale našťastie sa to stáva veľmi zriedka,

 • pri liečbe rádiových vĺn lekár, ktorý vykonáva operáciu, kontroluje hĺbku prieniku, ktorú laser neumožňuje,
 • Diagnostická schopnosť metódy spočíva v tom, že biopsia krčka maternice odobratá pomocou pomôcky, bez ohľadu na jej objem, je vždy vhodná na histologické vyšetrenie, ktoré je po laserovom ošetrení takmer nemožné vykonať, pretože materiál je poškodený,
 • prístroj vykazuje diagnostické a terapeutické vlastnosti v prípade dysplázie zistené cytologickým vyšetrením, po ktorom sa spravidla predpisuje konizácia. Excíziou kužeľa bude lekársky zákrok a jeho histologická analýza - diagnostika. V neprítomnosti atypií v odstránených tkanivách už nebudú potrebné ďalšie terapeutické manipulácie,
 • Liečba dysplázie a erózie krčka maternice rádiovými vlnami žien, ktoré nedali pôrod, je absolútne prijateľná, čo je v moderných dievčatách bežné, čo je spojené s šírením HPV (ľudský papilomavírus). O realizovateľnosti použitia lasera v takýchto prípadoch nezanikajú spory vo vedeckých lekárskych kruhoch, stále neexistuje konsenzus a mnohí odborníci majú sklon si myslieť, že je lepšie nepoužívať laser na liečbu tých, ktorí nedali pôrod,
 • spravidla nie je potrebná opätovná operácia,
 • Gynekológovia, ktorí poznajú nadradenosť metódy rádiových vĺn, vždy uprednostňujú použitie Surgitronu.

Použitie rádiového noža je kontraindikované:

A viac o liečbe erózie krčka maternice "Surgitron"

Mnohé ženy sa snažia získať čo najviac informácií o Surgitron pred operáciou a počúvať tých, ktorí majú tento postup za sebou. Najpohodlnejším spôsobom je prístup na internet, kde pacienti zdieľajú svoje dojmy.

Treba poznamenať, že prehľady o liečení prístrojom Surgitron sú najviac lichotivé. Mnohí ľudia poukazujú na to, že postup je krátky a takmer bezbolestný, a čo je najdôležitejšie - nakoniec zabudnú, že vo všeobecnosti mali ektopiu.

Keď je však postup stále vpred, objavuje sa veľa rôznych otázok, ale najčastejšie z nich je: „Lekár sa príliš uchopí“? Bolí to? Koľko to je? Aké sú obmedzenia a ako dlho by mali nasledovať po rádiofrekvenčnej liečbe cervikálnej erózie? Ako prebieha liečebné obdobie a aké sú dôsledky? Aké testy musia prejsť? Pokúsime sa odpovedať v poriadku.

Liečba sa vykonáva pod kontrolou kolposkopu, čo umožňuje lekárovi vidieť zdravé a patologické tkanivá, takže sa nemusíte obávať.

Anestézia sa vykonáva zavedením lidokaínu do krku, ženy hovoria, že je dostatok anestézie. Je pravda, že niektoré kliniky môžu ponúkať intravenóznu anestéziu, ale tu treba mať na pamäti, že si vyžaduje prítomnosť anestéziológa, ktorý sa spravidla nevykonáva ambulantne.

Náklady na liečbu rádiovými vlnami pre eróziu krčka maternice sa pohybujú od 2 000 do 6 000 rubľov a závisia od stavu zdravotníckeho zariadenia a kvalifikácie lekára. Prirodzene, vo veľkej metropolitnej klinike s profesorom môže liečba viesť k sume viac ako 6 000 rubľov. Ale zvyčajne lekárske centrá poskytujú cenník na svojich stránkach, takže je na výber.

Prvých 10 dní po zákroku by mal byť pokojný, bez intenzívnej fyzickej námahy a vzpierania. Menej chôdze, nechodte do kúpeľov, bazénov a sáun a vymeňte vaňu za sprchovací kút. Nebojte sa, ak sa v prvých dňoch po zákroku objaví hnedý alebo serózny výtok z genitálneho traktu, je to normálne, zvyčajne netrvajú dlhšie ako týždeň. Zvýšenie telesnej teploty v prvý deň je mimoriadne zriedkavé.

Počas obdobia hojenia (1 mesiac) po manipulácii je potrebné vylúčiť sexuálny život. Zvyčajne, po 1,5-2 mesiacoch, žena navštívi gynekológa na kolposkopiu a je odoslaná na cytologické vyšetrenie, ktoré spravidla potvrdzuje úplné uzdravenie.

Aké testy musia prejsť pred postupom?

 • škvrny na flóre a cytológii,
 • vykonávanie polymerázovej reťazovej reakcie (PCR), ktorá detekuje pohlavne prenosné infekcie, pretože ochorenie sa prvýkrát lieči,
 • bakteriologické stanovenie vaginálnej mikroflóry (očkovanie),
 • krvný test na HIV, syfilis, markery hepatitídy (B, C) a nádorový marker SCC,
 • kolposkopia.

Nádherné zariadenie "Surgitron"! Okrem všetkých jeho výhod je to dobrý „kozmetológ“, pretože odstraňuje jazvy a v dôsledku toho odstraňuje deformáciu, ktorá vznikla po nie celkom úspešnom pôrode (šitie prasknutia krku).

Samozrejme, keď je žena konfrontovaná s výberom toho, ktorá liečba si má vybrať, chcem mu úprimne poradiť, aby zastavil metódu rádiových vĺn. A neuspeje.

Pin
Send
Share
Send
Send