Hygiena

Postinor: návod na použitie

Liek Postinor sa používa ako núdzová antikoncepcia. Hlavnou účinnou látkou v tomto lieku je syntetický hormón levonorgestrel.

Pri odporúčanom režime dávkovania levonorgestrel potláča ovuláciu a oplodnenie, ak sa pohlavný styk vyskytol v predpatulačnej fáze, keď je najväčšia možnosť oplodnenia. Môže tiež spôsobiť zmeny v endometriu, ktoré bránia implantácii. Liek nie je účinný, ak už došlo k implantácii.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú Postinor, vrátane návodu na použitie, analógov a cien tohto lieku v lekárňach. Skutočné recenzie ľudí, ktorí už používajú Postinor, si môžete prečítať v komentároch.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Antikoncepčné pilulky Postinor ploché, s priemerom približne 6 mm, so skosením, takmer biele, s nápisom "INOR" vyrytým na jednej strane.

Zloženie 1 tablety obsahuje 750 mcg levonorgestrelu, rovnako ako koloidný bezvodý oxid kremičitý, stearát horečnatý, zemiak a kukuričný škrob, mastenec, monohydrát laktózy.

Klinicko-farmakologická skupina: postkoitálna antikoncepcia na perorálne podávanie.

Na čo sa liek Postinor používa?

Postinor sa odporúča používať ako alternatívna hormonálna antikoncepcia v nasledujúcich núdzových situáciách: t

počas nechráneného pohlavného styku, ak sa metóda antikoncepcie nemôže považovať za spoľahlivú (rozbitie, pošmyknutie alebo zneužitie mužského kondomu, posun, rozbitie alebo predčasné odstránenie bránice alebo cervikálnej platničky, neúspešné použitie prerušeného pohlavného styku, nesprávny výpočet dní ovulácie v prípade použitia kalendárnej metódy) strata alebo odstránenie intrauterinnej antikoncepcie, preskočte 3 alebo viac tabliet, keď užívate hormonálnu perorálnu t stojaci príjem), znásilnenie.

S pomocou Postinoru je možné predísť tehotenstvu v približne 85% prípadov. Čím viac času uplynulo medzi pohlavným stykom a užívaním lieku, tým nižšia je jeho účinnosť (95% počas prvých 24 hodín, 85% od 24 do 48 hodín a 58% od 48 do 72 hodín). Preto sa odporúča začať užívať tablety Posinor čo najskôr (ale nie neskôr ako 72 hodín) po pohlavnom styku, ak neboli prijaté žiadne ochranné opatrenia.

Farmakologické vlastnosti

Postinor je prípravok syntetického pôvodu s gestagénom a antiestrogénnym účinkom.

Účinná účinná látka inhibuje zrenie vajíčka, mení hrúbku a zloženie endometria, zabraňuje nástupu oplodnenia. Tento liek nie je účinný v prípade, že sa už vyskytla koncepcia a embryo je pripojené do maternice.
Účinnosť lieku je najvyššia, ak užijete pilulku bezprostredne po nechránenom pohlavnom styku, čím viac času uplynie, tým je pravdepodobnejšie, že Postinor zabráni počatiu a implantácii.

Návod na použitie

Postinor sa môže aplikovať kedykoľvek počas menštruačného cyklu. V prípade nepravidelného menštruačného cyklu musíte najskôr vylúčiť tehotenstvo.
Liek sa užíva perorálne.

 • Počas prvých 72 hodín po nechránenom styku musíte užívať 2 tablety. Druhá tableta sa má užiť 12 hodín (ale nie neskôr ako 16 hodín) po užití prvej tablety.
 • Aby sa dosiahol spoľahlivejší účinok, obe tabletky sa majú užívať čo najskôr po nechránenom styku (najneskôr 72 hodín).
 • Ak sa vracanie objaví do 3 hodín po prvej alebo druhej dávke pilulky Postinor, má sa užiť iná tabletka Postinoru.

Po užití núdzovej antikoncepcie pred nasledujúcou menštruáciou sa majú použiť lokálne bariérové ​​antikoncepčné metódy (napríklad kondóm, cervikálny uzáver). Použitie lieku na opakovaný nechránený pohlavný styk počas jedného menštruačného cyklu sa neodporúča kvôli zvýšeniu frekvencie acyklického krvácania / krvácania.

kontraindikácie

Použite Postinor kontraindikované:

 1. V období dospievania do 16 rokov,
 2. Pri závažnom zlyhaní pečene,
 3. Počas tehotenstva,
 4. V prítomnosti zriedkavých dedičných ochorení - intolerancie laktózy, deficitu laktázy alebo malabsorpcie glukózy-galaktózy,
 5. V prípade precitlivenosti na zložky tabliet.

Počas laktácie sa musí postupovať opatrne, ako aj keď: t

 1. Žltačka (vrátane histórie),
 2. Choroby pečene a žlčových ciest,
 3. Crohnova choroba.

Vedľajšie účinky

Prechodné nežiaduce reakcie (nevyžadujú lekársku starostlivosť): často (viac ako 10% prípadov) - bolesť brucha, únava, acyklické krvácanie (krvácanie), nevoľnosť, niekedy (menej ako 10% prípadov) - citlivosť prsníkov, bolesť hlavy bolesť, závrat, hnačka, vracanie, oneskorená menštruácia (v prípade oneskorenia o viac ako 5 - 7 dní sa má vylúčiť gravidita),

Alergické reakcie: vyrážka, svrbenie, žihľavka, opuch tváre.

Tehotenstvo a dojčenie

Postinor je kontraindikovaný počas gravidity. Ak sa objavila gravidita pri použití núdzovej antikoncepčnej metódy, potom na základe dostupných údajov nebol identifikovaný žiadny nepriaznivý účinok lieku na plod.

Levonorgestrel sa vylučuje do materského mlieka. Po užití lieku sa má dojčenie prerušiť na 24 hodín.

Použitie v detstve

Dospievajúci mladší ako 16 rokov vo výnimočných prípadoch (vrátane znásilnenia) musia konzultovať s gynekológom, aby potvrdili tehotenstvo. Po núdzovej antikoncepcii sa odporúča konzultácia gynekológa, aby sa vybrala najvhodnejšia metóda permanentnej antikoncepcie.

Analógy Postinoru s rovnakou účinnou látkou: Eskapel, Eskinor-F.

 • Podobné lieky s podobným mechanizmom účinku: Implanon, Lakinet, Charozetta, Mifepristone, Exluton, Genale, Ginepriston.

Upozornenie: užívanie analógov sa musí dohodnúť s ošetrujúcim lekárom.

Priemerná cena tabliet POSTINOR v lekárňach (Moskva) je 340 rubľov.

Dovolenkové a skladovacie podmienky

Liek je prepustený z lekární na predpis. Tablety uchovávajte mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej 25 stupňov. Čas použiteľnosti lieku je uvedený na obale, výrobok nepoužívajte po uplynutí tohto obdobia.

Možno to bude znieť čudne, ale možno by bolo lepšie, keby bol postinor predávaný s predpisom, pretože je to dosť závažná droga, ktorú nie je možné brať dosť často. V niektorých krajinách sa vo všeobecnosti odporúča, aby ste ho užívali raz za život, pretože následky môžu byť veľmi, veľmi závažné z toho, že berieme drogu prostredníctvom nevedomosti.

Prečítajte si na internete, ako sa rýchlo zbaviť nežiaduceho tehotenstva a beží do lekárne pre drahocenné pilulky. Chápem, že ak je dieťa nežiaduce, potom je lepšie ho rodiť, ale na druhej strane existujú iné bezpečnejšie antikoncepcie. Čo je lacnejšie okrem! Prečo piť postinor

Neodporúčam užívať Postinor vnútri bez konzultácie s odborníkom (pôrodníkom / gynekológom), ako som to urobil. Na radu farmaceuta hovoria, že jeho ženy budú s väčšou pravdepodobnosťou brať, kupovať a piť. Mesačne začala skoro a trvala 11 dní. Potom šla k gynekológovi a vysvetlila, že tieto pilulky môžu spôsobiť menštruačné poruchy atď. Takže je lepšie používať lieky ľahšie!

objednať prihlásenie na webovú stránku pri prihlásení do Skype SEO PRO1

objednávka webovej stránky propagácia prihlásenie do Skype SEO PRO1

Indikácie na použitie

Protilátky proti tehotenstvu bránia tehotenstvu v približne 85% prípadov, pod podmienkou, že prvá tabletka sa odoberie do 72 hodín (3 dni) po pohlavnom styku, ak neboli aplikované žiadne ochranné opatrenia. Postinorové tabletky zabraňujú tehotenstvu vo všetkých prípadoch, ale účinnosť lieku je vyššia ako tabletka užívaná po pohlavnom styku (kvôli vyššej účinnosti sa odporúča užívať prvú pilulku nasledujúci deň po pohlavnom styku, a nie čakať tri dni). Druhá tabletka sa má užiť 12 hodín neskôr (ale najneskôr 16 hodín) po prvej.

Tableta Postinoru účinkuje nasledovne: t

• Zabraňuje uvoľneniu vajíčka z vaječníka

• Zabraňuje oplodneniu vajíčka, ktoré už opustilo vaječník.

• Zabraňuje implantácii oplodneného vajíčka do maternice

Tabletka Postinor teda zabraňuje otehotneniu. Postinorová tabletka neprerušuje už existujúce tehotenstvo.

Skôr ako začnete užívať tabletky Postinor, žiadame Vás, aby ste sa poradili s lekárnikom, pretože nie je preukázaná pohotovostná antikoncepcia.

Ak potrebujete núdzovú antikoncepciu, ak ste nezmenili 16 rokov, obráťte sa na svojho lekára alebo pohotovostnú antikoncepciu ambulantného lekára.

Tablety Postinoru sa môžu používať v ktorýkoľvek deň menštruačného cyklu. Pri oneskorenej menštruácii nemožno Postinor užívať, v tomto prípade by ste sa mali poradiť s gynekológom.

Pred začatím užívania tabliet Postinor Vám môže položiť niekoľko otázok týkajúcich sa povahy menštruácie, prítomnosti tehotenstva a času pohlavného styku.

Tehotenstvo a dojčenie

V tehotenstve sa liek nedá použiť. Tehotenstvo je možné, ak došlo k pohlavnému styku po poslednej menštruácii a vyskytli sa viac ako 72 hodínpred, V tomto prípade bude použitie lieku neúčinné. Ak je menštruácia oneskorená o viac ako 5 dní, alebo aj keď sa objaví včas, ale jej priebeh je abnormálny, a tiež ak je podozrenie na tehotenstvo (nauzea, vracanie, napätie prsných žliaz atď.), Potom v tomto prípade by ste sa mali poradiť s lekárom aby sa vylúčila možnosť tehotenstva.

Ak aj napriek užívaniu lieku Postinor otehotniete, potom musíte navštíviť lekára. V súčasnosti neexistuje žiadny dôkaz o nepriaznivom účinku postinorálnych tabliet na vývoj plodu. Zároveň je dôležité vylúčiť možnosť mimomaternicového tehotenstva, najmä ak po užití tabliet

Postinor, ste mali v minulosti ostrú bolesť v spodnej časti mimomaternicového tehotenstva a po operácii alebo zápalových procesoch panvy.

Dávkovanie a podávanie

• Tabletka sa má užiť čo najskôr (najneskôr 72 hodín) po pohlavnom styku bez ochrany. Prášok sa musí užívať celý (bez žuvania), zapiť malým množstvom vody. Prvá tabletka sa má užiť čo najskôr. Účinnosť lieku je vyššia, kratší čas medzi pohlavným stykom bez ochrany a užívaním tabletky.

• Druhú pilulku treba užiť o 12 hodín neskôr (najneskôr však do 16 hodín) po prvej. Je možné, že druhú pilulku treba vziať v noci. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, obráťte sa na svojho lekárnika.

Ako často môžem používať postinorové tabletky?

Tablety Postinoru sa môžu používať len v núdzových prípadoch. Postinorové tabletky nenahrádzajú používanie bežných antikoncepčných metód. Opakované podávanie tabliet Postinor sa neodporúča počas jedného menštruačného cyklu kvôli možnosti porušenia cyklu. Účinnosť postinorálnych tabletiek je nižšia ako účinnosť bežných antikoncepčných metód. Ak si myslíte, že môže byť potrebné znovu použiť núdzové antikoncepčné metódy, mali by ste zvážiť výber dlhodobej antikoncepčnej metódy.

Vedľajšie účinky

Tak ako všetky lieky, aj tablety Postinoru môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa neprejavujú v každej osobe užívajúcej liek.

Veľmi časté vedľajšie účinky (> 1/10, to znamená, že sa vyvíjajú u viac ako 10 zo 100 žien)

Poruchy zažívacieho systému: bolesť v spodnej časti brucha, nevoľnosť. Poruchy reprodukčného systému a prsných žliaz: krvácanie, ktoré nie je spojené s menštruáciou.

Systémové poruchy a patológie v mieste vpichu: únava.

Časté vedľajšie účinky (od> 1/100 do 0

Zloženie liečiva

Každá časť tohto lieku obsahuje syntetický hormón - Levonorgestrel. Tento progesterónový hormón sa široko používa ako antikoncepcia. "Postinor" sa používa ako spôsob núdzovej ochrany pred nechceným tehotenstvom. Ďalšie látky - zahusťovadlo (kukuričný škrob, zemiak), oxid kremičitý, horečnatá soľ kyseliny stearovej, prírodné sladidlo (laktóza).

Oneskoruje ovulačný proces na tele účinky lieku

Forma dávkovania

Liek je dostupný vo forme tabliet vhodnej na použitie. Každá tableta má malú veľkosť, skosenie pre ľahké rozdelenie na dávkované časti. Ploché biele pilulky majú priemer 0,6 cm, na zadnej strane je gravírovaná patentovaná ochranná známka, pod ktorou sa tento liek vyrába.

farmakokinetika

Keď sa spotrebuje vo vnútri lieku, je úplná absorpcia. Nástroj má absolútnu biologickú dostupnosť. Po absorpcii nasleduje uvoľňovanie do dutiny maternice. Maximálna plazmatická koncentrácia sa dosiahne po 1,5-2 hodinách, potom sa znižuje. Je potrebné mať na pamäti, že dávkovanie a hmotnosť ženy ovplyvňujú koncentráciu účinnej látky. GL sa metabolizuje vo väčšej miere. Metabolity sa vylučujú obličkami cez črevá.

Absolútna biologická dostupnosť má prostriedky

Mechanizmus účinkov liečiva na organizmus

Pozrime sa podrobnejšie, "Postinor" - aké sú tieto pilulky, ako sa správajú. Dostať sa do odporúčanej dávky HL inhibuje proces ovulácie, zabraňuje možnému oplodneniu vo fáze predchádzajúcej ovulácie. Liek je schopný ovplyvniť štruktúru vnútornej výstelky maternice, po ktorej sa implantácia oplodnenej samičej zárodočnej bunky stane nemožnou. Zvýšenie viskozity sekrécie pod vplyvom hormónu zabraňuje neobmedzenému prístupu spermií k vajcu.

Tablety „Postinor“ majú dvojakú metódu expozície:

 1. Inhibujte alebo zastavte dozrievanie a uvoľňovanie vajíčka z folikulu,
 2. V prípade oplodnenia liek zabraňuje implantácii oplodnenej ženskej pohlavnej bunky do dutiny maternice.

Tehotné a dojčiace

V období prenášania dieťaťa je používanie hormonálnych kontraceptív kontraindikované. V prípadoch, keď sa koncepcia vyskytla počas používania núdzovej antikoncepcie, podľa štúdií, liek nemá teratogénne vlastnosti.

Použitie antikoncepčných hormonálnych látok v období prenášania dieťaťa je kontraindikované

Vzhľadom k tomu, že po 120 min. Po konzumácii hormónu vo vysokej koncentrácii je prítomný v plazme a iných telesných tekutinách, jeho vylučovanie sa vyskytuje v materskom mlieku. Dojčenie by sa malo ukončiť na dva dni po prevzatí finančných prostriedkov.

Porušenie mesačného cyklu

Pri správnom používaní sa včas dodržiava optimálne dávkovanie mesačnej dávky. Oneskorenie po „postinore“ je spôsobené inhibíciou ovulačných procesov, prechádza samotným. Zriedkavé krvácanie na pozadí lieku sa zastaví bez ďalšej liečby.

Mesačne prichádzajú včas s náležitým používaním, pričom sa rešpektuje optimálne dávkovanie.

Prípady predávkovania

Dôsledky po užívaní lieku "Postinor" v nadmernom množstve sa prejavujú ako vedľajšie účinky väčšej intenzity.

Medzi nimi sú:

 • krvácanie,
 • závraty, nevoľnosť,
 • časté nutkanie zvracať.

Protilátka neexistuje, trávi symptomatickú liečbu.

Forma uvoľnenia a zloženie

Antikoncepčné pilulky Postinor sú biele. Veľkosť jedného kusu je asi 6 mm, farba je biela.

Liečivo je levonorgestrel. Zahrnutý je tiež koloidný bezvodý oxid kremičitý a ďalšie pomocné látky.

Ak je potrebné aplikovať Postinor, je potrebné dodržiavať pokyny uvedené na obale.

Indikácie na použitie sú nasledovné:

 • nechránený sex,
 • používanie nespoľahlivých antikoncepcií
 • narušenie alebo pohyb bariérových antikoncepcií - kondómov, diafragiem, t
 • denné užívanie hormonálnej perorálnej antikoncepcie, t
 • chyba pri počítaní dní ovulácie,
 • násilný styk.

Výrobca liekov tvrdí, že prevencia nechcenej koncepcie sa vyskytuje v približne 85% všetkých prípadov.

Ako to funguje?

Postinor pilulky - núdzové antikoncepčné, antiestrogénne, progestogén. Je založený na levonorgestreli - umelo syntetizovanom hormóne.

Účinok lieku je nasledovný:

 1. Inhibícia dozrievania vajíčka, oneskorená ovulácia. Po požití vajíčka nie je možné opustiť vaječník a ísť do vajíčkovodu, preto sa koncepcia stáva nemožnou.
 2. Vytvorenie prekážky pohybu spermií. Mužské bunky nie sú schopné dosiahnuť vajíčko.
 3. Zmeny v štruktúre tkanív maternice. V dôsledku toho, ak sa stalo koncepciou celého ježka, embryo nemôže byť implantované do maternice.

Postinor: návod na použitie

Если есть необходимость в приеме таблеток Постинор – инструкция по применению утверждает, что их можно использовать в любой день цикла женщины.

návod:

 1. Tablety sa odoberajú do vnútra, premyjú vodou.
 2. Prvá tabletka sa musí vypiť v prvých 72 hodinách po nechránenom pohlavnom styku.
 3. Druhá tabletka sa odoberie 12 hodín po prvej tabletke (je dôležité, aby nebola viac ako 16 hodín).
 4. Aby sa dosiahol maximálny účinok, prvá aj druhá tableta by sa mali vypiť čo najskôr po nechránenom spojení (najneskôr 72 hodín).
 5. Ak po prvej alebo druhej pilulke žena zvracala, musíte si vziať ďalšiu.

Po použití tejto núdzovej antikoncepcie až do dňa nasledujúceho menštruačného cyklu musí byť žena pozornejšia a musí používať bariérovú antikoncepciu na ochranu.

Neodporúča sa piť tablety dvakrát v jednom menštruačnom cykle, pretože to môže viesť k krvácaniu.

účinnosť

Odhady farmaceutov a spätná väzba od žien používajúcich Postinor potvrdzujú vysokú účinnosť liekov. Aby sa predišlo nežiaducim dôsledkom, získa sa v 85% všetkých prípadov.

Úspech núdzového potratu však vo veľkej miere závisí od toho, kedy bola prvá tabletka odobratá po nechránenom akte:

 • užívanie lieku počas prvých 24 hodín je približne 95% účinné,
 • užívanie lieku do 48 hodín je približne 85% účinné,
 • užívanie lieku v priebehu 72 hodín je približne 58% účinné.

Vedľajšie účinky

Aj keď sú pokyny na používanie Postinoru pozorované, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky: t

 • špinenie,
 • bolesť v spodnej časti brucha,
 • slabosť
 • nevoľnosť a zvracanie
 • závrat, bolesť hlavy,
 • bolesť prsníka
 • hnačka,
 • nedostatok mesačného času,
 • alergické reakcie.

Možné následky

Účinky lieku Postinor sa môžu prejaviť rôznymi spôsobmi. A ak sú v jednom prípade nepríjemné, v druhom sú nebezpečné pre ženu a vyžadujú neodkladnú liečbu u lekára.

Možný scenár po užití núdzovej antikoncepcie:

 • Krvácanie maternice. Aktívna zložka lieku mení endometrium v ​​maternici. Dôvodom je prudké zvýšenie množstva progestogénu v ženskom tele. V dôsledku toho začína krvácanie. Podobné účinky sú pravdepodobné, ak sa nepozoruje 12 hodín medzi dvoma tabletami, ako je uvedené v pokynoch. Pri krvácaní je potrebná pomoc lekára.
 • Nedostatok menštruácie. Dôvody sú buď v koncepcii, ktorá nastala, alebo v objavení sa problémov v práci reprodukčného systému. Vyžaduje sa lekárske vyšetrenie.

Existujú bezpečné analógy Postinor.

Prípravky obsahujúce presne tú istú účinnú látku:

Iné lieky, ktoré majú podobný účinok počas nechráneného styku:

Tieto lieky sa môžu používať len po konzultácii s lekárom.

Ako sa ukončí tehotenstvo? Prečítajte si v článku o tom, ako dlho môžete urobiť lekársky potrat, použité tablety, indikácie a kontraindikácie postupu.

Aké sú príznaky mimomaternicového tehotenstva? Podrobnosti tu.

Koľko je Postinor, otázka, ktorú ženy často pýtajú.

Cena v lekárni začína od 300 rubľov za jeden obal, v ktorom dve tablety. Cena závisí od výrobcu a politiky siete lekární.

Napriek dostupnosti finančných prostriedkov je potrebné pripomenúť, že liek môže poškodiť telo a reprodukčné zdravie. Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, stojí za to navštíviť lekára pred užívaním tabletiek.

Ako liek funguje

Postinor je antikoncepčný liek, ktorý pôsobí aj po vstupe spermií do ženského genitálneho traktu. Hlavnou účinnou látkou je laboratórne vyvinutý hormón levonorgestrel.

Je vhodné, ak tehotenstvo zostáva vysoko nežiaduce, ale počas pohlavného styku neboli dodržané alebo porušené pravidlá antikoncepcie. Napríklad kvôli neopatrnosti alebo kvôli porušeniu integrity kondómu.

Nástroj pracuje na rovnakých princípoch ako konvenčné pilulky na kontrolu hormónov. Len účinok prichádza veľmi rýchlo a podarí sa mu zabrániť oplodneniu, dokonca aj po pohlavnom styku.

Účinok antikoncepčného postinoru je založený na nasledujúcich javoch v ženskom tele po podaní: t

 • Sliznica krčka maternice sa stáva nepriechodnou a pre bunky mužského pohlavia je veľmi obtiažne preniknúť,
 • Ak by nastala ovulácia v dňoch po tesnom kontakte, bude zablokovaná. Takže aj po správnom spôsobe, spermie nedosiahnu spojenie s vajcom,
 • Hlavným dôsledkom postinorálnych piluliek je, že tkanivá maternice sú veľmi husté. Takže aj keď je vajíčko oplodnené, nebude sa môcť pripojiť k maternici.

Keď prídu mesačne

Ak sa liek Postinor užíva a nie je krvácanie alebo menštruácia oneskorená, má sa skontrolovať, či došlo k otehotneniu. Keď sa ukáže, že testy sú negatívne, ak je menštruácia oneskorená, mali by ste sa poradiť s lekárom. Ak krv prúdi príliš hojne alebo nepretržite, mali by ste zavolať sanitku.

Krv môže mať hnedý, tmavý odtieň. Je to normálne, ak sa vyskytne počas prvého cyklu po užití Postinoru. Keď sa situácia s hnedým výtokom opakuje, mali by ste navštíviť ordináciu gynekológa.

Niekedy je menštruácia príliš dlhá - až dva týždne alebo viac. Alebo naopak, je už príliš dávno preč. V iných situáciách je menštruačný tok príliš hrubý a neskutočný, alebo prináša bolesť. Najčastejšie mesačne prichádzajú stabilne, alebo s malými chybami. Zvyčajné oneskorenie nie je dlhšie ako týždeň.

Ďalšie informácie

Ako často sa môže Postinor používať? Takéto vysokorýchlostné antikoncepčné prostriedky sa môžu používať nie viac ako trikrát ročne. Je potrebné mať na pamäti, ako veľmi znižujú menštruačný cyklus a ovplyvňujú endokrinný systém. Dokonca aj jeden príjem je vždy nežiadúcim zásahom do práce ženského tela.

Postinor má zlú kompatibilitu s mnohými antibiotikami. Ich interakcia zvýši riziko vedľajších účinkov a antikoncepčná účinnosť sa dramaticky zníži.

Treba mať na pamäti, že takéto antikoncepcie možno užívať len v extrémnych prípadoch. Akonáhle bude potrebné používať Postinor, poraďte sa so svojím všeobecným gynekológom o pravidelných antikoncepciách.

Forma uvoľňovania a kompozícia liečiva

Postinor je dostupný vo forme tabliet na perorálne podanie 2 kusov v blistri fólie v kartónovom zväzku s priloženými podrobnými inštrukciami.

Každá tableta lieku obsahuje 750 ug Levonorgestrelu, ako aj množstvo pomocných zložiek, vrátane monohydrátu laktózy.

Dávkovanie a podávanie

Tablety sa užívajú perorálne čo najskôr po nechránenom sexuálnom kontakte. Užívajte 1 tabletu a po 12 hodinách ďalšiu. Na dosiahnutie maximálneho účinku môžete užiť 2 tablety lieku okamžite, ale najneskôr 3 dni po pohlavnom styku.

Ak po užití tabletky po dobu 4 hodín žena vytrhla, potom by ste mali užiť ďalšiu pilulku čo najskôr, inak sa účinok zníži. Tento nástroj je možné použiť okamžite v ktorýkoľvek deň menštruačného cyklu, ale ak je nepravidelný, mali by ste sa najprv uistiť, že nie je tehotenstvo.

Použitie počas gravidity a laktácie

Liek Postinor je počas tehotenstva alebo podozrenia naň zakázaný. Ak tabletky neboli účinné a koncepcia sa vyskytla, žena by sa mala čo najskôr poradiť s lekárom, avšak v priebehu výskumu sa nezistil žiadny teratogénny účinok lieku na plod.

Levonogestrel sa vylučuje do materského mlieka. Tablety Postinor sa môžu používať počas dojčenia, ale po užití lieku sa má dojčenie prerušiť na jeden deň.

Špeciálne pokyny

Liek sa používa nie viac ako 2 krát ročne ako núdzová antikoncepcia. Pre trvalú ochranu pred neželaným tehotenstvom by sa žena mala poradiť s lekárom na výber účinného liečiva.

Použitie tejto drogy sa neodporúča pre tínedžerov mladších ako 18 rokov, pretože hormonálne hladiny ešte nie sú stabilné a pod vplyvom Levonorgestera sa môžu vyskytnúť vážne poruchy.

Ak sa po užívaní lieku po 7-10 dňoch, žena cíti bolesť v podbrušku, sprevádzaná krvavým výtokom z genitálneho traktu a slabosťou, potom by ste mali čo najskôr navštíviť lekára, aby ste sa vyhli mimomaternicovému tehotenstvu.

Kombinácia s inými liekmi a alkoholom

Lieky, ktoré znižujú účinok lieku:

 • "Topiramát"
 • "Fenytoín"
 • "Tretinoín"
 • "NVP"
 • "Rifampicín"
 • antibakteriálne lieky ampicilín, tetracyklín.

Spoločné pitie s obsahom alkoholu nie je priamo zakázané. Účinok hormónu, ktorý je súčasťou výrobku, je však dostatočne silný na to, aby pridal alkohol.

Priame používanie obsahu alkoholu s nápojmi nie je zakázané.

Náklady a dovolenka z lekární

Nástroj na predchádzanie tehotenstvu je možné zakúpiť vo všetkých lekárenských reťazcoch bez lekárskeho predpisu. Na Postinor závisí cena v lekárni od regiónu nákupu, od obchodnej marže jedného obchodného miesta lekárne.

Recenzie lekárov a kupujúcich

Podľa názoru pôrodníkov-gynekológov, liek obsahuje vysokú dávku hormónov. Jeho použitie je v prípade núdze odôvodnené, neodporúča sa ich zneužívať. Vedľajšie účinky a reakcie sa vyskytujú u 40% žien, ktoré sa uchýlili k jeho pomoci.

"Postinor", recenzie zákazníkov:

„Pred niekoľkými rokmi som po extrakcii špirály musel testovať liek na sebe. Bol som spokojný - tehotenstvo neprišlo, necítil som žiadne nežiaduce reakcie. “

„Raz, ako študent, som omylom zmätil postup pri užívaní antikoncepčných tabletiek, čím som sa vystavil riziku nežiaduceho tehotenstva. Pamätám si, ako som bežal do lekárne, aby som si kúpil Postinor, s jednou myšlienkou: "Nezáleží na tom, koľko to stojí, hlavná vec je konať." Počas tohto cyklu boli veľmi bolestivé obdobia a mierne závraty, ale všetko fungovalo, tehotenstvo neprišlo.

farmakodynamika

Ako Postinor účinkuje, nie je známy. Obsahuje v tabletkách levonorgestrel zabraňuje ovulácii a oplodneniu vajíčka, ak sa NPC (nechránený sexuálny kontakt) vyskytol pred ovuláciou (ak je pravdepodobnosť oplodnenia najvyššia).

levonorgestrel tiež spôsobuje zmeny v endometriu, čo sťažuje vloženie oplodneného vajíčka do sliznice maternice. V prípadoch, kde už začalo pripájanie vajíčka, liek nedáva očakávaný účinok.

Wikipedia uvádza, že mechanizmus účinku levonorgestrel najúspešnejšie, keď veľkosť dominantného folikulu je 17 mm. Najlepšie zo všetkého je, že liek potláča ovuláciu najneskôr tri dni pred ním.

Čo je zlé Postinor?

Preskúmanie vedľajších účinkov vedie k záveru, že najnepríjemnejšie, podľa žien, fenomény po užití Postinoru:

 • krvácajúce(v niektorých prehľadoch sa uvádza, že žena, ktorá nevedela, ako zastaviť krvácanie po Postinore, bola nútená vyhľadať lekársku pomoc),
 • silné hormonálne zlyhanie a výrazné porušovanie cyklu (boli popísané mnohé prípady, keď po užití Postinoru nie sú žiadne obdobia počas niekoľkých cyklov, trvá niekto, kto obnoví pravidelnosť menštruácie až jeden rok).

Tento zoznam môže obsahovať vzhľad "mužských" znakov metabolické poruchy a akné.

Niekedy účinky užívania pilulky Postinor prejavujú ako potraty následných tehotenstiev a neplodnosti.

Poškodiť telo bolo minimálne, použitie lieku by nemalo viac ako 3-4 krát ročne.

Ako užívať postinor?

Pokyny pre Postinor naznačujú, že antikoncepčný účinok sa poskytuje pri užívaní dvoch tabliet (za predpokladu, že prvá tabletka sa vypije počas prvých 3 dní po NPK). Medzi dávkami 1 a 2 sa udržiava dvanásťhodinový interval.

Ak sa do 3 hodín po opití lieku (bez ohľadu na to, či sa jedná o dávku 1 alebo 2), má sa okamžite užiť ďalších 750 µg. levonorgestrel (3. tableta).

Nástroj môže byť použitý v akejkoľvek fáze menštruačného cyklu. Predpokladom je absencia menštruácie ženy.

Po užití piluliek pred nasledujúcou menštruáciou sa odporúča použiť prostriedky antikoncepciu (cervikálna čiapka alebo kondómy).

Liek nie je kontraindikáciou na pokračovanie v užívaní hormonálnych liekov na pravidelnú antikoncepciu.

Ako pochopiť, že liek sa správal?

Tableta začne pôsobiť okamžite po rozpustení a absorpcii v črevnom trakte.

Dôkazom toho, že liek „pracoval“ je menštruácia.

Krvácanie po konzumácii vylučuje tehotenstvo v približne 95-85% prípadov, ak sa začne 3-6 dní po užití tablety.

Čo môže byť oneskorenie po Postinor?

Ak po požití lieku nedôjde ku krvácaniu, alebo krvácanie začne neskôr, ako je uvedené, odporúča sa, aby žena t hCG krvný test a podstúpiť gynekologické vyšetrenie, aby sa vylúčilo tehotenstvo.

Obrátenie sa k lekárovi nie je len záležitosťou na oddialenie tohto obdobia, ale aj v prípade, že po užití lieku Postinor sa dôsledky prejavia vo forme nezvyčajného krvácania pre ženu. Dôvody takéhoto krvácania môžu prekročiť odporúčanú dávku a negatívny účinok. levonorgestrel na endometria maternice.

Niekedy si ženy všimnú, že majú hnedý výtok. Fenomén je považovaný za normu, ak sa výtok vyskytne v priebehu niekoľkých dní, čím sa dokončia mesačne umelo vyvolané tabletky. U niektorých žien však krvavé výboje môžu trvať až mesiac.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o individuálnu reakciu na ťažký stres pre reprodukčný systém, ale iba lekár môže presne diagnostikovať príčinu výboja.

Menštruácia po dobu dlhšiu ako 14 dní, absencia úplnej menštruácie, výskyt zrazenín alebo ťažký hnedý výtok, bolesť je dôvodom na znepokojenie.

Kedy by mala menštruácia ísť po užívaní tabletiek?

Nie je možné presne povedať, kedy sa začne mesačne používať Postinor. Tablety obsahujú veľké množstvo levonorgestrelpreto ani jednorazové užívanie lieku neprechádza bez stopy pre telo.

Vo väčšine prípadov, po prijatí nápravy, menštruačný cyklus zostáva rovnaký. Niekedy môže krvácanie začať skôr alebo o niečo neskôr. Za normálnych okolností by oneskorenie nemalo byť dlhšie ako 5-7 dní. Inak sa má vylúčiť gravidita.

Po užití levonorgestrel Žena sa odporúča navštíviť lekára, ktorý jej pomôže vybrať najvhodnejšiu metódu pravidelnej antikoncepcie.

interakcie

V kombinácii s induktormi pečeňových enzýmov je zaznamenaný zvýšený metabolizmus. levonorgestrel.

Účinnosť liekov, medzi ktoré patrílevonorgestrelpri použití sa môže znížiť:

Ženy užívajúce tieto lieky by sa mali pred užitím lieku Postinor poradiť s lekárom.

Levonorgestrella lieky spôsobiť zvýšenú toxicitu cyklosporínktorý je spojený s možným potlačením jeho metabolizmu.

Postinor a jeho analógy: ako nahradiť liek?

Analógy Postinoru s rovnakou účinnou látkou: eskapel, Eskinor-F.

Podobné lieky s podobným mechanizmom účinku: Implanon, Laktinet, Charozetta, mifepristonu, Ekslyuton, Zhenale, Ginepriston.

Cena analógy lieku - od 186 rubľov. Ak je cena rozhodujúcim faktorom pri výbere náhradníka, je lepšie dať prednosť lieku. Eskinor-F.

Čo je lepšie - Escapel alebo Postinor?

eskapela Postinor sú synonymné. Základom oboch je levonorgestrel, Len v prvom prípade je jeho koncentrácia 1,5 mg / tab., A v druhom - 0,75 mg / tab eskapel v prípade NPC sa má užívať raz a Postinor - v 2 dávkach s intervalom 12 hodín.

Čo je lepšie - Zhenale alebo Postinor?

Účinná látka Zhenale - syntetický antiprogestín mifepristonu, Látka je derivát noretisterón a používa sa na ukončenie tehotenstva v skorých štádiách. Obsah každej tablety je 10 mg.

mifepristonu to je nehormonálny liekktoré reverzibilne a krátko blokujú výlučne periférne PR (receptory progesterón). V závislosti od fázy menštruačného cyklu liek zabraňuje uvoľneniu lyuteotropina, oneskoruje alebo blokuje ovuláciu a spôsobuje zhoršenú transformáciu endometria, čo zase komplikuje implantáciu vajíčka.

Údaje WHO naznačujú, že použitie nízkych dávok mifepristonu účinnejšie a bezpečnejšie ako núdzová antikoncepcia levonorgestrel.

Okrem toho bolo experimentálne dokázané, že antikoncepčný účinok mifepristonu nezvyšuje sa so zvyšovaním intervalu medzi NPC a príjmom Zhenale až 120 hodín. To je tiež významná výhoda týchto spoločností oproti Postinoru.

V prípade potreby „Núdzová“ antikoncepcia достаточно в течение первых 72 часов принять 1 таблетку Женале, Препарат применяется за 2 часа до еды.

Čo je lepšie - Postinor alebo Ginepriston?

Účinná látka Ginepristona je tiež mifepristonu pri koncentrácii 10 mg / tabak, takže liek má rovnaké výhody ako Postinor as Zhenale.

Tento nástroj má vysokú účinnosť, charakterizovanú neprítomnosťou výrazných vedľajších účinkov a môže byť použitý na epizodickú antikoncepciu u žien s nepravidelným sexuálnym životom.

Okrem toho, liek je cenovo dostupnejší v porovnaní s Postinor. Jeho cena v ruských lekárňach je o 100-120 rubľov nižšia ako cena Postinoru.

Postinor a alkohol

Je možné kombinovať postinorové tabletky s alkoholom? V tomto návode od výrobcu nie sú žiadne odporúčania.

Treba však pripomenúť, že alkohol nie je kompatibilný s prevažnou väčšinou farmaceutických výrobkov.

Pitie alkoholu v kombinácii s Postinorom môže spôsobiť prudkú expanziu a potom rovnako ostré zúženie krvných ciev, čo zase komplikuje stav ženy, keď liek vyvoláva odmietnutie výstelky maternice.

Okrem toho alkohol zvyšuje hladinu pečeňových enzýmov, čím urýchľuje metabolizmus. A pretože biotransformácia levonorgestrelsa vykonáva v pečeni, antikoncepčný účinok postinora na pozadie pitia môže byť veľmi pochybný.

Preskúmanie použitia lieku s alkoholom naznačuje, že vedľajšie účinky pri jeho používaní v tomto prípade sa vyvíjajú približne na rovnakej frekvencii ako v prípadoch, keď žena nepila alkohol, ale pravdepodobnosť otehotnenia sa zvyšuje.

Je možné ukončiť tehotenstvo drogou?

Tablety nespôsobujú ukončenie tehotenstva a nemôžu byť použité na ukončenie tehotenstva v skorých štádiách.

Ak použitie lieku Postinor nepredpokladalo očakávaný výsledok a tehotenstvo prišlo, neovplyvní to vývoj plodu. levonorgestrel nemá teratogénny účinok.

Klinické údaje o možných účinkoch gravidity po užití levonorgestrelv dávke vyššej ako 1,5 mg, č.

Môžem otehotnieť po užití Postinoru?

Účinnosť liečiva je 58 až 95%. Záleží na tom, kedy bola tabletka užitá. Ak žena pije postinor po ovulácii, liek nemusí fungovať vôbec. Je tiež nemožné úplne vylúčiť možnosť, že by sa tehotenstvo mohlo začať vyvíjať ešte pred užívaním lieku.

Ženy, ktoré plánujú mať dieťa v budúcnosti, ale teraz boli nútené uchýliť sa k pomoci Postinoru, by sa nemali báť, pretože spravidla je možné otehotnieť po užívaní týchto tabliet bez ťažkostí a oneskorení.

Postinore Recenzie

Recenzie na fórach Postinor sú dosť rôznorodé. Vo väčšine prípadov liek skutočne pomáha vyhnúť sa neplánovanému tehotenstvu, ale často spôsobuje výrazné vedľajšie účinky: žena sa pije pilulky a nie je menštruácia, začína vážne krvácanie, alebo potom, čo bolí spodná časť brucha.

Preskúmanie gynekológov o Postinore nám to dovoľuje levonorgestrel tolerované ženami lepšie ako Metóda Yuzpe(alternatíva k použitiu liečiva, spôsob zahŕňajúci podávanie vysokej dávky tabliet pre pravidelnú antikoncepciu). Okrem toho sa Postinor etabloval ako účinnejší prostriedok.

Tieto tabletky by sa však mali užívať len v nevyhnutných prípadoch: ak sa vyskytla NPK, ak žena mala spontánnu stratu IUD, alebo kondom počas prerušenia pohlavného styku, ak žena zabudla užiť pilulku a tiež v prípade nátlaku na pohlavný styk.

Je potrebné mať na pamäti, že účinky užívania lieku sú často vážne a nepredvídané, ako aj skutočnosť, že telo každej ženy reaguje na vysokú dávku. levonorgestrel spôsobom.

Preskúmanie lekárov o účinkoch Postinoru je dôkazom toho, že ak sa liek použije bezmyšlienkovite, môže spôsobiť vážne (a niekedy nenapraviteľné) poškodenie zdravia. V najhoršom prípade môže žena zostať neplodná.

Hlavnými odporúčaniami sú: t

 • liek sa môže príležitostne používať,
 • ak je to potrebné, žena by mala vážne zvážiť možnosť použitia pravidelnej antikoncepcie, ktorá pôsobí na telo oveľa mäkšie.

Okrem toho, ak žena bola nútená vziať pilulku, mala by odmietnuť piť alkohol.

Koľko je Postinor v lekárňach v Rusku, ako aj na Ukrajine, v Bielorusku a Kazachstane?

Cenový rozdiel na antikoncepčné tabletky na tehotenstvo kvôli zvláštnostiam cenovania konkrétnej siete lekární a veľkosti nákladov na prepravu lieku.

Cena tabliet postinor v Dnepropetrovsku, Charkove, Odese a Kyjeve sa pohybuje od 140 do 280 UAH.

Priemerná cena Postinoru v ruskej lekárni je 360 ​​rubľov.

Minimálna cena v Bielorusku pre tablety je 143,6 tisíc rubľov. Priemerná cena v lekárňach v Minsku je 156,25 tisíc rubľov.

Priemerná cena Postinoru v Kazachstane je 1,65 tis. (tabletky si môžete kúpiť za 1 585 - 1 288 tis.

Liekové interakcie

- pri súčasnom podávaní liekov indukujúcich pečeňové enzýmy sa urýchľuje metabolizmus levonorgestrelu

- znížiť účinnosť levonorgestrelu: barbituráty vrátane primidónu, fenytoínu a karbamazepínu, prípravky obsahujúce ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum), ako aj rifampicín, ritonavir, rifabutín, griseofulvín. Ženy užívajúce tieto lieky by mali navštíviť lekára.

- prípravky obsahujúce levonorgestrel môžu zvýšiť riziko toxicity cyklosporínu v dôsledku potlačenia jeho metabolizmu.