Zdravie

Hormonálna substitučná liečba pre menopauzu - zoznam liekov a prehľadov o nich

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa vyhlásení špecialistov je nová generácia liekov s HSL najlepšou liečbou pre menopauzálny syndróm. Zloženie finančných prostriedkov zahŕňa minimálne množstvo syntetických hormónov, vďaka čomu je liek takmer neškodný a vhodný na dlhodobé užívanie. Zvážte prehľad hormonálnych liekov pre menopauzu novej generácie.

Hormonálna substitučná terapia

Pre mnohé ženy sa menostáza stáva veľmi ťažkým životným obdobím. Je však úplne nesprávne považovať menopauzu za chorobu, ako aj liečiť hormonálnu liečbu ako liečbu menopauzy. HRT s menopauzou s liekmi novej generácie, podľa lekárov, pomáha telu len plynulejšie prejsť do štádia úplného ukončenia plodnosti bez rizika vzniku nebezpečných patológií spôsobených vážnym nedostatkom estrogénov. Syntetické estrogény nemôžu užívať všetci, a dokonca aj pri absencii kontraindikácií sa niektorým ženám gynekológom neodporúča uchýliť sa k hormonálnej terapii.

Napríklad žena nezažila silné návaly horúčky, jej hormóny sú v prijateľných medziach a riziká vzniku osteoparózy sú nízke - odborníci nemôžu takúto dámu poradiť, pretože je jasné, že jej telo zvláda hormonálne zmeny a nevyžaduje hormonálnu liečbu. Ďalšia vec je, keď pacient prichádza k lekárovi so sťažnosťami na výrazný pokles kvality života, časté a intenzívne návaly, nervové vyčerpanie a neschopnosť pokračovať v obvyklom spôsobe života. Takáto žena je starostlivo vyšetrená a pri absencii kontraindikácií môže byť odporúčaná pre HSL.

 • Krvácanie z maternice,
 • Onkologické podozrenie
 • História onkológie
 • hypertenzia,
 • ateroskleróza,
 • ischémia,
 • Benígne neoplazmy,
 • Diabetes mellitus
 • Patologické stavy pečene,
 • Patológia obličiek,
 • Tehotenstvo a dojčenie.

Je to dôležité! Liečba HSL je možná len pod prísnym dohľadom špecialistu. Vlastné ošetrenie je prísne zakázané!

Včasná menopauza: stojí za to vziať hormóny?

Včasná menopauza je patológia, ktorá je nebezpečná predovšetkým rozvojom komplikácií. Menostasis sa považuje za skorú, ak fertilná funkcia začala slabnúť pred dosiahnutím veku 40 rokov. Títo pacienti sa najčastejšie stretávajú so závažnými príznakmi menopauzy, pretože v skutočnosti telo ešte nie je pripravené na hormonálnu reštrukturalizáciu a ostrý nedostatok estrogénov vedie k včasnej hypertenzii, srdcovým ochoreniam, osteoporóze, benígnym neoplazmom, Alzheimerovej chorobe a iným ochoreniam.

Pri absencii kontraindikácií by ženy s včasnou menopauzou mali určite užívať hormonálne tabletky. Je to HRT v tomto prípade, ktorý umožní odložiť menopauzu na niekoľko rokov a vyhladiť nepríjemné prejavy, a tiež zabráni výskytu vyššie uvedených patológií. To isté sa dá povedať o pacientoch s chirurgickou menopauzou, ktorí tiež musia užívať HRT na ochranu pred týmito ochoreniami.

Je to dôležité! Pred menovaním HSL na skorú menopauzu musíte zistiť príčinu odchýlky.

Nehormonálne lieky užívané počas menopauzy na zmiernenie príznakov

Liečba bez hormónov je alternatívnym spôsobom zmiernenia symptómov menopauzy. Dnes existuje veľa liekov s bylinnou kompozíciou, ktoré majú účinky podobné estrogénom, a ktoré nie sú syntetickými analógmi sexuálnych látok, môžu tiež eliminovať nepríjemné symptómy menostázy. Fytohormóny sú dostatočne účinné pri dlhodobom užívaní, ale na to, aby ste pocítili prvé pozitívne zmeny v ich blahu, musíte mať aspoň 2-3 mesiace.

Fytohormóny nie sú liekmi, nemajú prakticky žiadne kontraindikácie a pacienti ich ľahko tolerujú. Mnohé ženy dnes presne vyberú bylinné prípravky pre menopauzu a odborníci s týmto výberom súhlasia, ale iba ak pacient nevyžaduje vážnu hormonálnu liečbu. Voľba liečby je vždy pre pacienta, ale odborníci trvajú na tom, že ak Vám budú predpísané určité tabletky, je lepšie dodržiavať odporúčania lekára, aby ste sa v budúcnosti nestretli s nepríjemnými komplikáciami.

Je to dôležité! Nehormonálna terapia tiež vyžaduje dohľad a kontrolu lekára, pretože doplnky stravy majú tiež kontraindikácie a vedľajšie účinky.

Hormonálna substitučná terapia pre menopauzu: Klady a zápory

Mnohé recenzie hormónov v menopauze môžu naozaj upozorniť. Dámy na sociálnych sieťach a fórach zdieľajú svoje smutné príbehy, keď hormóny podľa ich názoru spôsobujú rakovinu, myómy, cysty a iné nebezpečné ochorenia, ale gynekológovia trvajú na tom, že hormonálna substitučná liečba nemôže s adekvátnym prístupom spôsobiť tieto ochorenia. Zvážte najčastejšie mýty o hormonálnej liečbe, ktoré sa často stávajú dôvodom pre neprijatie finančných prostriedkov tejto skupiny:

 • HRT spôsobuje rakovinu, To je samozrejme najhroznejší a najbežnejší mýtus. Avšak podľa oficiálnych štatistík onkologických prípadov u pacientov liečených hormonálnou liečbou, asi 1 z 5 000 ochorení. Okrem toho sa viac ako polovica prípadov vyskytuje u žien s genetickou predispozíciou k onkológii a ďalších 30% sa nachádza v samo podávaných liekoch bez predchádzajúceho vyšetrenia a pozorovania.
 • Hormonálna terapia spôsobuje obezitu, Toto je v podstate nesprávne tvrdenie, naopak, so správnymi liekmi a dávkami lieky tejto skupiny zabraňujú nárastu telesnej hmotnosti. Musíte len vedieť, že tukové rezervy v menopauze - to je len odpoveď tela na nedostatok estrogénu. Telo sa preto snaží kompenzovať nedostatok pohlavného hormónu, pretože tuk syntetizuje jeden z typov estrogénu.
 • Hormonálna terapia je navždy, Úplne zle. Pacienti, ktorí tvrdia, že nie je možné prestať užívať hormóny, jednoducho musia kontaktovať skúseného lekára. Vstup a výstup z hormonálnej substitučnej liečby by mal byť hladký, zmenou dávkovania a harmonogramom liečby.

Okrem toho stále existuje veľa mýtov, ktoré sa prenášajú z úst do úst a zarastajú strašnými detailmi, ale odborníci radia, aby sa venovala pozornosť výhodám, ktoré liečba môže poskytnúť, a to:

 • Nedostatok prílivov a iných prejavov menostázy, Vďaka náhradnej terapii telo nespĺňa nedostatok estrogénov, čo znamená, že všetky orgány a systémy naďalej správne fungujú.
 • Prevencia dlhodobých komplikácií menostázy, Dnes, len hormonálna náhradná liečba môže zaručiť prevenciu osteoparózy, hypertenzie, srdcového infarktu a mŕtvice v dôsledku nedostatku pohlavných hormónov.
 • Krásny vzhľad, Pacienti užívajúci substitučnú liečbu nemajú dramatické starnutie a vyzerajú oveľa mladšie ako ich rovesníci, ktorí odmietajú liečbu. Je potrebné poznamenať, že mládež je zachovaná nielen na tvári, ale aj vo vnútorných orgánoch, plavidlách, reprodukčnom systéme a tak ďalej.
 • Veselosť a stabilná nálada, Absencia depresie, podráždenosť a apatia umožňuje ženám viesť normálny život a naďalej si vychutnávať každodenné maličkosti. Takéto ženy sú spoločenské a veselé, užívajú si život a môžu si dovoliť robiť to, čo milujú.
 • Úplnosť sexuálneho života, Jedným z problémov menostázy je znížené libido a suchosť vagíny, ktorá sa často stáva dôvodom úplného odmietnutia fyzickej blízkosti. Hormonálna substitučná terapia eliminuje tieto odchýlky a umožňuje mať normálny sexuálny život, čo má nepochybne pozitívny vplyv na sebaúctu, rodinné vzťahy, zdravie a podobne.

Je to dôležité! Napriek všetkým pozitívnym aspektom substitučnej liečby, táto liečba nemôže byť použitá ako omladzujúce činidlo alebo použitá vopred, dokonca pred nástupom nepríjemných symptómov.

Zoznam liekov novej generácie hormonálnej terapie

Recenzia prípravkov hormonálnej substitučnej liečby menopauzy je dosť rôznorodá, ale pacienti a lekári vydávajú najúčinnejšie lieky novej generácie, a to:

 • Klimonormu, Kompozícia obsahuje dva syntetické analógy pohlavných hormónov estrogénu a histagénu, čím sa zabráni hormonálnej nerovnováhe, ktorá sa v niektorých prípadoch stáva impulzom pre rozvoj onkológie.
 • Femoston, Ide o dvojfázovú kombinovanú drogu novej generácie, ktorá účinne odstraňuje hlavné klimakterické prejavy a je prevenciou dlhodobých komplikácií menopauzy.
 • Angelique, Zloženie tabliet zahŕňa účinné látky estradiol a drospirenón. Tento liek je určený na včasnú a včasnú menostázu ako prevencia dlhodobých komplikácií a prostriedok na výrazné zlepšenie blahobytu žien s menopauzou.
 • Levian, Účinná látka tibolón. Tento liek získava čoraz väčšiu popularitu, pretože zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky a dokonale bojuje so všetkými prejavmi menopauzy. Odhad gynekológov je droga 21. storočia.

Aké hormóny potrebujú ženy?

Ak chcete pochopiť, čo hormóny musia byť prijaté počas menopauzy, zvážte, ako postupuje z hľadiska hormonálnej rovnováhy. Toto obdobie možno rozdeliť do niekoľkých fáz:

 • Premenopause (môže trvať 5 až 10 rokov),
 • Menopauza (počítanie začína jeden rok po poslednom menštruačnom období),
 • Postmenopauza (začína 5 rokov od poslednej menštruácie a končí 70 - 75 rokov).

Telo reaguje najviac akútne v prvých dvoch obdobiach menopauzy. Ženské hormóny postupne prestávajú byť produkované organizmom. Regresívny proces začína spočiatku vo vaječníkoch, čo je uľahčené depléciou folikulárneho aparátu. Prirodzene, telo začína reagovať na nedostatok progesterónu a estrogénu, vrátane kompenzačných reakcií. V tomto bode hypofýza začína intenzívne produkovať LH a FSH (luteinizačné a folikuly stimulujúce hormóny). V tejto súvislosti sa postupne znižuje citlivosť receptorov závislých od hormónov, ktoré tiež zohrávajú svoju úlohu v normálnom fungovaní ženského reprodukčného systému.

Na chvíľu kompenzačné mechanizmy umožňujú telu vyrovnať sa so symptómami menopauzy. Syntéza pohlavných hormónov však naďalej klesá, čím sa zvyšuje funkcia hypofýzy, ktorá už neprináša požadované výsledky a jej citlivosť na nedostatok hormónov sa znižuje. V tomto okamihu začínajú zjavnejšie a častejšie prejavy klimakterického obdobia: menštruácie sú najprv nepravidelné, zastavia sa a hlavné systémy tela začnú reagovať na preskupenie hormonálneho pozadia. Symptomatológia je iná (existuje asi 30 prejavov menopauzy), najčastejšie trpia:

 • kardiovaskulárny systém (hypertenzia, rýchly pulz, zvyšuje riziko infarktu a mŕtvice),
 • nervový systém: trpí najmä, návaly horúčavy, bolesti migrény, nespavosť, psychoemotická nestabilita atď.
 • endokrinný systém: prejavuje sa ako vekovo závislý prírastok hmotnosti, často vedúci k obezite, ochoreniam štítnej žľazy, cukrovke atď.,
 • urinogenitálny systém: okrem ovariálnej dysfunkcie a redukcie veľkosti maternice sa pozoruje hypotenzia všetkých svalov, čo vedie k bolestivým pocitom počas pohlavného styku (to prispieva k zníženiu vylučovania vagíny), sprevádzanému častým močením (neskoršia inkontinencia je možná), atď.

To nie je úplný zoznam príznakov v menopauze, čo žena nepohodlie.

Najtypickejšími sťažnosťami sú vazomotorické reakcie („návaly horúčavy“, bolesti hlavy a závraty atď.) A psycho-emocionálne reakcie. Riziko vzniku mnohých gynekologických ochorení, najmä závislých od hormónov, sa zvyšuje. Narušenie normálnej syntézy hormónov zvyšuje riziko rakoviny. Mali by sme v takejto situácii prijať primerané opatrenia? Prirodzene, pretože príznaky menopauzy, ktoré sú samy o sebe nepríjemné, prinášajú množstvo hrozieb a prispievajú k rozvoju rôznych patologických stavov. HRT v tejto situácii môže byť jediným spôsobom, ako zmierniť akútne stavy spôsobené nedostatkom hormónov.

Samotný Climax je prirodzený proces, ale pre každú ženu postupuje inak. Hormonálna substitučná liečba nie je ukázaná všetkým, má množstvo kontraindikácií. Bez potreby sa HRT nepoužíva a lieky sa vyberajú s prihliadnutím na charakteristiky každého pacienta po komplexnom vyšetrení. Ale odmietnuť kvôli predsudkom v čase, keď sú hormóny jednoducho nevyhnutné pre ženské telo, to znamená riskovať vlastné zdravie v budúcnosti.

Čo je hormonálna substitučná liečba a ako funguje?

Zachovanie zdravia ženy je hlavnou úlohou HRT. Rovnováha hormónov je narušená prirodzenými príčinami, ale reakcia tela na takéto zmeny môže mať patologický charakter. Čiastočná kompenzácia nedostatku hormónov zvonku - to je HSL, čo znižuje závažnosť symptómov.

Hormonálna substitučná terapia pri menopauze môže byť zameraná na obnovenie hladiny hormónov skupiny gestagénov alebo estrogénov, môžu byť podávané vo forme mono- alebo komplexných liekov, obsahujú androgény atď. To znamená, že rôzne moderné lieky vám umožní vybrať si najefektívnejšiu taktiku v každom prípade.

Hormonálne zmeny sa postupne menia, pokles aktivity produkcie jednej skupiny hormónov počas menopauzy dôsledne začína celý mechanizmus. Výsledkom je, že do procesu je zapojený prakticky celý organizmus, či už jedným alebo druhým spôsobom reagujúcim na prebiehajúce zmeny. Reakcie v každej žene môžu postupovať vlastným spôsobom: niektoré pokojne prejdú všetkými obdobiami menopauzy, bez toho, že by sa vyskytovali nejaké zvláštne problémy z periodicky sa vyskytujúcich symptómov. V iných prípadoch reštrukturalizácia tela súvisiaca s vekom prebieha rýchlo a prudko. Počas obdobia menopauzy by mala žena starostlivo sledovať svoje zdravie, čo pomôže včas pochopiť, kedy sú príznaky nekontrolovateľné a včas konať.

Má hormonálna substitučná liečba prospech z ženského tela alebo poškodzuje telo? Neexistuje žiadne jednotné stanovisko. Mnohí pacienti majú negatívny postoj k samotnému užívaniu hormónov, veriac, že ​​je ľahšie prežiť nepríjemné príznaky menopauzy. Medzi lekármi tiež neexistuje jasná zhoda v tejto otázke, ale v poslednom čase sa HSL používa čoraz častejšie.

Cieľom hormonálnej substitučnej terapie je pomôcť telu vyrovnať sa s nedostatkom hormónov s najmenšou stratou. V európskych krajinách sa HRT stala štandardnou voľbou pre zdravotnú starostlivosť av súčasnosti sa aktívne využíva v domácej medicíne. V menopauze je HRT najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť nepríjemných príznakov menopauzy a obnoviť rovnováhu hormónov v čase reštrukturalizácie tela.

Hormonálna terapia - všetky výhody a nevýhody

U žien počas menopauzy nie je vždy predpísaná hormonálna substitučná liečba. Existuje množstvo kontraindikácií, v ktorých sú prísne zakázané hormóny. Odporúčania lekárov sú založené na:

 • všeobecný stav tela pacienta,
 • akútne symptómy
 • výsledkov prieskumu.

Toto berie do úvahy, aký druh hormónu potrebuje ženské telo počas určitého obdobia menopauzy.

Výhody užívania hormonálnych liekov na menopauzu sú nasledovné:

 • Je možné kompenzovať nedostatok špecifickej skupiny hormónov,
 • je odstránená závažnosť symptómov, menopauza je menej bolestivá,
 • telo má možnosť postupne sa prestavať, bez náhlych zmien hladiny hormónov,
 • procesy starnutia sa spomaľujú
 • HRT sa užíva pod lekárskym dohľadom, ktorý umožňuje podľa potreby upraviť priebeh liečby.
 • lieky sa vyberajú individuálne, pričom sa berie do úvahy zdravie jednotlivého pacienta.

Takáto liečba môže byť škodlivá, ak žena začne nekontrolovane brať hormonálne lieky, na základe spätnej väzby od priateľov alebo vlastného názoru. Predpis takýchto liekov špecialistom v medicíne je nevyhnutným predpokladom úspešnej hormonálnej terapie bez vedľajších účinkov a negatívnych následkov.

Musím piť hormóny počas menopauzy

Pitné hormóny počas akéhokoľvek klimakterického obdobia sú úplne moderným a účinným spôsobom, ako odstrániť nepríjemné príznaky a pomôcť telu vyrovnať sa s hormonálnym stresom. Malo by sa to však robiť len na základe odporúčaní lekárov a po komplexnom preskúmaní.

Výber liekov sa vykonáva až po absolvovaní testov, ktoré ukazujú úroveň hormónov. Симптомы климакса могут проявляться как реакция на все изменения гормонального фона, но важно определить, какой именно нуждается в замещении. Иногда требуются комбинированные лекарственные средства.

Hormóny počas menopauzy pomáhajú korigovať ich rovnováhu v tele, odstraňujú akútne prejavy, ktoré sa vyskytujú ako reakcia na prirodzené zmeny súvisiace s vekom. Proces starnutia sa spomaľuje, je menej bolestivý. Je potrebné pripomenúť, že jedným z typických prejavov menopauzy je prudká psycho-emocionálna reakcia. HRT môže pomôcť odstrániť tento symptóm. To znamená, že ženy zvyčajne profitujú z jej používania, čo umožňuje hovoriť o prínosoch takejto liečby.

Liečebný režim

Ako užívať hormonálne prípravky počas menopauzy? Na vyriešenie tohto problému môže len skúsený špecialista na základe výsledkov prieskumu. Moderná medicína v súčasnosti ponúka dve taktiky:

 • krátkodobé použitie: s miernou menopauzou, ktorá nie je komplikovaná akútnymi reakciami, liečba môže trvať 1 až 2 roky,
 • dlhodobá liečba: liečba sa môže uskutočniť v priebehu 2 až 4 rokov.

Je dôležité pochopiť, že hovoríme o priebehu užívania liekov, s HRT, jeden liek môže byť nahradený iným. Korekcia je založená na výsledkoch testov hladiny hormónov. Pacient počas liečby potrebuje lekársky dohľad, takto môžete dosiahnuť čo najvyššiu účinnosť a minimalizovať riziká.

Indikácie HRT

Indikácie na použitie HRT sú radom symptómov, ktoré obzvlášť ohrozujú ženské telo. Patrí medzi ne:

 • skorá menopauza
 • chirurgická menopauza,
 • riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení
 • genetická predispozícia k osteoporóze, cukrovke, obezite, GB a iným patologickým stavom.

Hormóny by sa mali užívať aj vtedy, ak menopauza spôsobuje akútne psycho-emocionálne reakcie na elimináciu rizika vzniku neuróz a depresívnych stavov.

kontraindikácie

Liečba menopauzálneho hormónu u niektorých patológií nie je nikdy priradená pacientom. Existuje množstvo závažných ochorení, ktoré nie sú kompatibilné s HSL. Hormóny v takýchto prípadoch je nebezpečné predpísať, preto je konzultácia s odborníkom a komplexné vyšetrenie nevyhnutným predpokladom pre začatie HSL.

Kontraindikácie:

 • krvácanie neznámej etiológie,
 • estrogén-dependentné nádory (benígne a malígne),
 • onkologické ochorenia
 • niektorých patológií srdca a kardiovaskulárneho systému
 • trombóza, tromboembolizmus a poruchy krvácania spojené so zvýšenou trombózou,
 • akútne a chronické ochorenie pečene, zlyhanie pečene a / alebo obličiek, t
 • komplikovaný diabetes mellitus
 • rad autoimunitných ochorení
 • individuálnej neznášanlivosti liekov obsahujúcich hormóny.

Použitie HSL bude užitočné a bezpečné iba vtedy, ak lieky vyberie lekár.

Možné vedľajšie účinky

Hormonálna substitučná liečba menopauzy môže spôsobiť množstvo vedľajších účinkov, menovite:

 • retencia tekutín (edém, pastoznost),
 • hypo- alebo hypersekrécia hlienu v pošve, krvácanie podobné menštruácii,
 • únava, slabosť, bolesti hlavy,
 • rôzne reakcie z gastrointestinálneho traktu,
 • citlivosť prsníka,
 • svalové kŕče
 • seborrhea a akné.

Tieto a ďalšie reakcie sa môžu prejaviť v jedinej forme alebo v komplexe, ich vzhľad si vyžaduje odvolanie sa na lekára na opravu taktiky liečby.

Hlavné princípy HRT

Hormóny počas menopauzy sú priradené na základe výsledkov vyšetrenia. Hlavnými princípmi modernej terapie sú:

 • používanie hormonálnych liekov podobných prírodným, t
 • nízke dávky
 • použitie kombinovaných liekov na minimalizáciu rizika hyperplázie endometria, t
 • trvanie hormonálneho stabilizačného kurzu.

Výber HRT: typy a formy liekov

Výber správnej terapie nie je teraz zložitý. Okrem rôznorodej kombinácie hormónov je stále možnosť vybrať si spôsob podávania:

 • tabletové prípravky, pilulky alebo kapsuly,
 • lokálne použitie: gély, sviečky, krémy, náplasti,
 • injekcie
 • subkutánne implantáty.

Hormonálna terapia pre chirurgickú menopauzu

HRT pre menopauzu sa predpisuje, pokiaľ ide o pacientov, ktorí podstúpili operáciu na odstránenie maternice. Spôsob použitia hormónov počas chirurgickej menopauzy:

 • ženy vo veku do 51 rokov, keď sú vaječníky odstránené a maternica je zachovaná, t
 • ženy staršie ako 51 rokov po amputácii maternice s vaječníkmi,
 • po chirurgickom odstránení endometriózy, s rizikom recidívy.

Dispelling mýtov o HRT

Liečba menopauzálneho hormónu je často príčinou kontroverzie a strachu. Pacienti odmietajú HSL, veriac, že ​​ich použitie môže viesť k:

 • závislosť,
 • obezita
 • komplikácie gastrointestinálneho traktu,
 • s rizikom onkológie,
 • dlhodobé negatívne výsledky.

Mnohí sa tiež domnievajú, že hormonálne lieky sú nedostatočne skúmané a obsahujú veľké množstvo syntetických analógov prírodných hormónov. Moderná HRT - nová generácia liekov, ktoré obsahujú minimálne množstvo hormónov, prirodzené a úplne identické so samičkou. Potrebujú a môžu byť prijaté, pretože väčšina symptómov sú príznaky prirodzených procesov v menopauze. HRT nezvyšuje, ale spomaľuje ich rozvoj. Lieky sa podrobujú predklinickým a klinickým skúškam. Nedostatok údajov o dlhodobých výsledkoch v domácej medicíne je kompenzovaný štúdiami v zahraničí, kde sa HRT aktívne používa niekoľko desaťročí.

Zoznam liekov ZGT

Princípy hormonálnej substitučnej liečby pre menopauzu vám umožňujú vybrať si najefektívnejší priebeh liečby pre každého pacienta. Po 40 rokoch by sa žena mala pripraviť na pripravovanú reštrukturalizáciu tela. V tomto bode sa pravidelné vyšetrenie stáva dôležitou a nevyhnutnou podmienkou na udržanie normálneho fungovania tela. HRT pomáha obnoviť hladiny hormónov, ktoré sa nevyhnutne znížia. Dokonca aj pri normálnej menštruácii je dôležité poznať koncentráciu hormónov, ktorá včas pomôže účinne užívať lieky na menopauzu.

Ako sa funkcia syntézy rozpadá, hlavné príznaky menopauzy sa zvyšujú. Po konzultácii a vyšetrení je predpísaná droga, ktorá v súčasnosti napomáha korigovať hormonálnu nerovnováhu. Môžu to byť:

 • Fytoestrogény. Ako je zrejmé z názvu tejto skupiny, kompozícia zahŕňa prírodné estrogénové analógy. Medzi ne patria: Klimadinon, Femikaps, Remens. Každý z nich prichádza vo forme piluliek a je opitý v kurze.
 • Bioidentické hormóny. Kombinované prostriedky Tablety Janine a Femoston tiež pomáhajú zmierniť príznaky menopauzy. Duphaston ako derivát progesterónu sa predpisuje pre jeho nedostatok a neutralizuje účinok estrogénu,
 • Estrogenosoderzhaschie. Akékoľvek hormonálne činidlo tohto typu obsahuje syntetický estrogén. Najčastejšie sa používa Klimonorm, Premarin, Ovestin,
 • Androgénny účinok na prevenciu a liečbu osteoporózy poskytuje Norkolut, Livial, Tibolon,
 • Moderné lieky s anti-androgénnym účinkom prezentujú Androkur, Klimen, Diane-35,
 • Najlepšie kombinované prostriedky - Triaklim, Angelique.

Zoznam účinných liečiv nie je obmedzený na tento zoznam, sú tu aj náplasti Klimara a Dersmetil, gélový hormón Divigel, čapíky Ovestin atď. Alternatívna forma uvoľňovania (gély, náplasti alebo čapíky) sa používa, keď je potrebná lokálna aplikácia.

Nehormonálne produkty

Nehormonálne lieky na menopauzu ako alternatíva k hormonálnej substitučnej terapii sa predpisujú na individuálnu intoleranciu alebo neschopnosť používať lieky obsahujúce hormóny. Podľa modernej klasifikácie táto skupina zahŕňa prírodné fytoestrogény. Sú dostupné vo forme homeopatických liečiv a doplnkov stravy. Okrem vyššie uvedených nástrojov nahradiť chýbajúce hormóny počas menopauzy: t

 • gély Bonisan, Klimakt Hel,
 • čaj alebo kvapky s červenou kefou,
 • tablety TsI-klim, Estrovel,
 • Kapsuly Ladis Formula Menopauza, Menopace, atď.

Ako dlho piť hormóny

Užívanie hormónov by mal kontrolovať a predpisovať lekár, aj keď hovoríme o výživových doplnkoch, bylinných prípravkoch alebo homeopatických liekoch. Niekoľko rokov existuje niekoľko režimov:

 • monoterapia,
 • dvoj a trojfázový kurz
 • kombinovať.

Každý liek má svoje vlastné podmienky podávania, niektoré lieky môžu byť nahradené inými, čo je nevyhnutné, keď sa zmenia príznaky menopauzy.

Som jedným z tých lekárov, ktorí sú "pre" hormóny počas menopauzy. Recenzia mojich pacientov môže potvrdiť, že boli schopní „prežiť“ toto obdobie s najmenšími stratami. HRT zachránil pred mnohými nepríjemnými príznakmi a umožnil im zachovať si vonkajšiu príťažlivosť, pokoj a zdravie dlhšie.

Môžem vám povedať o osobnej skúsenosti s užívaním hormónov počas menopauzy. Potom, čo som zažil všetky potešenie z návaly horúčavy, hysteriky v najmenšom dôvode a nespavosť, začal som používať lieky, ktoré môj lekár zdvihol. Lieky sa už niekoľkokrát zmenili, ale zároveň som si nepamätal nepríjemné príznaky, cítim sa úplne normálne.

Svetlana, 53 rokov

Stále ľutujem, že takmer 2 roky som trpel návaly horúčavy a bolesti hlavy. Vystrašená príbehmi svojej matky o tom, ako bola „rozbitá“ po hormónoch, odmietla ich prijať. Pre mňa HRT začala po diagnóze "predinfarktového stavu". Vybral som menšie dve zlé a začal piť hormóny. Odvtedy to nikdy neľutoval. Moderné drogy nedávajú tieto účinky, ktoré skôr, dávky gomónov v nich sú minimálne. Ak máte menopauzu, počúvajte lekárov a neťahajte s liečbou.

Pin
Send
Share
Send
Send