Hygiena

15 najlepších dámskych vankúšikov

Pin
Send
Share
Send
Send


Dámske podložky - to je jedna z najobľúbenejších a najzákladnejších vecí, ktoré žena používa pre vlastnú hygienu v dňoch menštruácie. Pred niekoľkými desiatkami rokov sa ženy ocitli v ťažkostiach, pretože ešte neexistovala špeciálna voľba tesnení. Teraz môže žena vyzdvihnúť presne tie hygienické vložky, ktoré sú pre ňu ideálne a nespôsobia nepríjemnosti.


V súčasnosti je na trhu veľmi veľký výber tohto výrobku, existuje mnoho značiek a typov tesnení. Najobľúbenejšie z nich sú Bella, Vždy, Meshisan, SUN HERBAL, FOHOW a ďalšie.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že bude veľmi ťažké vybrať si potrebné tesnenia, pretože z tejto rozmanitosti sa môžete zmiasť. Ako si vybrať správne tesnenie v našom článku.

História vzhľadu tesnení


Objavili sa ženské hygienické vložky veľmi, veľmi dávno, možno dokonca povedať, že sa objavili, keď žena mala menštruáciu. Ženy dlhodobo používali rôzne typy predmetov ako podložky - tkanina zložená v niekoľkých vrstvách ako podložky, a tiež používala kožu rôznych zvierat, trávy, bavlny a ďalších predmetov.

Významným skokom vo vytváraní tesnení bol vznik a výroba jednorazových hygienických vložiek, a to vďaka mužovi - Benjamin Franklin. Prvé hygienické jednorazové vankúšiky boli v predaji v roku 1898, výrobu tohto výrobku uskutočnila spoločnosť Johnson & Johnson. Ale to bolo až v roku 1920, že pokročilé tesnenia prišiel do predaja, ktoré boli zabalené. Prvé vankúšiky boli veľmi drahé a nie všetky ženy mohli získať takú nevyhnutnú hygienu.


Postupom času bolo možné vyriešiť problém s prúdením tesnenia a udržať ho na mieste. Na tento účel sa predĺžili, dali možnosť pripevniť ich v páse na špeciálny pás. Potom začali používať pásku s lepivými vlastnosťami v spodnej časti tesnenia, takže ju bolo možné upevniť na klín spodnej bielizne a upevniť. Tento spôsob upevnenia tesnenia nahradil jeho upevnenie na páse v polovici 80. rokov a stal sa veľmi populárnym.

Intímne hygienické výrobky pre ženy počas menštruácie


Počas menštruácie môžu ženy okrem vankúšikov používať aj iné veci. Zvážte najobľúbenejšie a najbežnejšie:

Hygienické vložky - Ide o predmet hygieny, ktorý má vo väčšine prípadov pravouhlý tvar, aby sa absorbovala menštruačná krv, musí byť upevnená na spodnom prádle. Tento druh hygieny je veľmi populárny a často používaný ženami počas menštruačných dní.


tampóny - je hygienický jednorazový výrobok, ktorý má valcový tvar. Najčastejšie obsahuje vatu, ktorá je spracovaná špeciálnym materiálom. Vložte tampony do vagíny.

Menštruačné šálky - sú to šálky v tvare čiapočky, sú vyrobené zo silikónovej gumy alebo mäkkého plastu, musia byť umiestnené do pošvy, aby mohli zbierať menštruačnú krv.

Morská špongia - Je predmetom ženskej hygieny, ktorá sa používa ako tampón.

Látková podložka - Je to tkanina, ktorá sa umiestni priamo do bielizne, aby sa zachovala krv.

Intralabiálna podložka - Toto je pruh ošetrenej bavlny na jedno použitie, má malú veľkosť. Mal by sa vložiť medzi malé pery, aby sa zablokovalo vaginálne otvorenie, čo poskytne príležitosť absorbovať všetky sekréty počas menštruácie.

Typy dámskych hygienických vložiek

V súčasnosti existuje veľký výber ženských hygienických vložiek, ktoré žena môže používať počas menštruácie. Rozlišujte medzi plniteľnými a jednorazovými podložkami. Zvážte niektoré z nich:

Pravidelné podložky - Tieto podložky sú navrhnuté tak, aby absorbovali výtok stredne intenzívnej.

Panty vložky - s malým krvácaním sú ideálne, rovnako ako slabý výtok, alebo môžu byť dodatočne použité v prípade použitia tampónov.

Ultra tenké tesnenia - Jedná sa o veľmi tenké a kompaktné tesnenia, ale majú nízku schopnosť absorbovať.

Maxi / Super - Tieto podložky sú navrhnuté tak, aby absorbovali intenzívnejšie výboje.

Nočné vankúšiky - Sú to tesnenia s väčšou dĺžkou a poskytujú lepšiu ochranu v polohe na bruchu.

Ako si vybrať hygienické vložky


Všetky tesnenia majú takmer rovnakú štruktúru, napriek tomu, že je ich veľa. Vonkajšia vrstva tesnení je vyrobená z umelého materiálu vo forme sieťoviny alebo upravenej bavlny. Umelý materiál má svoje pozitívne vlastnosti, pretože je vždy suchý a nedeformuje tesnenie, ale nie vždy sa žena cíti pohodlne pri použití takéhoto tesnenia.


Vnútorná vrstva obsahuje špeciálne plnivo (granulát-letectvo) alebo celulózu. Vankúšiky s celulózou veľmi dobre absorbujú sekréty a nedráždia pokožku, ale majú tiež veľké rozmery, ich hrúbka je asi 1 cm. Ak tesnenia obsahujú plnivo, ich hrúbka nie je väčšia ako 3 mm. Plnivo pri premočení výboja sa zmení na gél, ale takéto podušky môžu dráždiť pokožku.


Spodná vrstva je vyrobená z polyetylénu alebo hydrofóbneho netkaného (dýchacieho) materiálu, ktorý môže prechádzať vzduchom a neprechádza kvapalinou.

Všetky tesnenia majú svoj vlastný absorpčný koeficient, ktorý je označený kvapkami na obale. Čím viac tmavých kvapiek, tým viac absorbujú tekutiny. Tesnenia s krídlami budú schopné chrániť oblečenie pred znečistením.

Nemusíte používať jedno tesnenie po celý deň, pretože pri silnom výtoku môže byť nepríjemný zápach a navyše je ideálnym miestom na reprodukciu mikróbov.

Niektorí výrobcovia ochutnávajú tesnenia prírodnými alebo umelými látkami, aby sa odstránili nepríjemné pachy, ale môžu spôsobiť alergickú reakciu alebo podráždenie. Preto je najlepšie nezanedbávať hygienu.

V obchodoch nájdete tesnenia rôznych farieb, ale majú rovnaké nevýhody ako ochutené, je lepšie si kúpiť pravidelné tesnenia bez zápachu a farieb.

Gynekológovia tvrdia, že používanie vankúšikov denne nie je potrebné, pretože môžu spôsobiť porušovanie mikroflóry pošvy, všetky vytvárajú skleníkový efekt. Najlepšie je použiť vankúšiky pri ovulácii, pred menštruáciou av prvých dňoch po menštruácii, počas menopauzy a po pôrode.

Pamätajte si, že viac "dýchacích" vankúšikov sú tie, v ktorých je vrstva lepidla aplikovaná pásmi a nie na celom povrchu.

Kritériá výberu tesnenia

Pred začatím komparatívnej analýzy sa oboznámte s hlavnými kritériami, ktoré vám pomôžu vybrať potrebné tesnenia.

  1. typ, Všetko je tu jednoduché: vyberte si denne, hygienicky alebo po pôrode.
  2. Absorpčná rýchlosť, Servítky na „kritické“ dni majú niekoľko stupňov ochrany, preto ich vyberáme v závislosti od množstva sekrétov.
  3. tvar, Najobľúbenejšie je spravidla anatomické, ktoré maximálne chráni a zabraňuje úniku. Nočné vankúšiky majú predĺžený tvar. Môžu byť aj s krídlami a bez.
  4. Vrchná vrstva, Je vo forme sieťoviny alebo mäkkej. Prvá sa lepšie absorbuje. Utierky s mäkkou vrstvou vyberajú ženy s citlivou pokožkou.
  5. Príchuť. Mnohé druhy sa vyrábajú s použitím prírodných alebo umelých vôní, ktoré eliminujú nepríjemný zápach, zabraňujú jeho vzhľadu, dodávajú sviežosť a pohodlie. Tam sú tesnenia úplne bez chuti.
  6. výrobca, Mnohé ženy sa už zastavili u určitej značky, čo zaručuje efektívny výsledok a hypoalergénnosť. Je lepšie sa bližšie pozrieť na nové alebo neznáme značky, prečítať si recenzie a získať odborné posudky, aby ste sa vyhli neúmyselným následkom.

Čo by malo byť tesnenie?

Žiadna žena dnes nemôže robiť bez hygienických výrobkov. Nákup týchto hygienických výrobkov je zvyk - dámy si zvyknúť na jednu značku, len zriedka získať nové položky. Ako ukazuje prax, väčšina žien v živote nikdy nečítala, čo je napísané na obale vybraného hygienického výrobku. A to je zlé. Byť spotrebiteľom je vždy dôležité vedieť, na čo dávate peniaze.

Kladenie nie je len spôsob, ako urobiť mesiac pohodlným. V prvom rade je to produkt, ktorý je v kontakte s najintímnejšími časťami tela ženy. Musí spĺňať určité požiadavky:

  • Prirodzenosť. Napodiv, ešte nenašli slušnú syntetickú náhradu bavlny. Len tento materiál v kontakte s pokožkou nedáva skleníkový efekt a dobre absorbuje vlhkosť. Nepochybná výhoda bavlny nad akýmikoľvek syntetickými látkami je hypoalergénna.
  • Comfort. Moderné hygienické výrobky by mali mať anatomický tvar. Spoľahlivo chráni pred únikom a poskytuje pohodlie. Dôležitým aspektom je veľkosť hygienického zariadenia. Sú tiež dôležité na ochranu bielizne. Krídla - bod. Niektoré ženy im dávajú pocit bezpečia a niektorí si ho utierajú. V každom prípade, bavlnené krídla ešte nikomu neobťažovali.
  • Hypoalergénny. Podšívka je v kontakte so sliznicami vonkajších pohlavných orgánov. Ak obsahuje akékoľvek zložky, musí existovať záruka, že nespôsobia alergie. Urtikária v kauzálnom mieste je mimoriadne nepríjemná, najmä počas menštruácie.
  • Absorpčná kapacita, Tu výrobcovia prekonali. Na trhu sú možnosti pre "super scant" mesačne a XXL-podložky pre ženy s bohatými sekrétmi. Schopnosť absorbovať sa meria v kvapkách. Minimálna - 1 kvapka (do 30 ml), maximálne - 6 kvapiek (nočný variant). Každá žena si sama zvolí „absorpciu vlhkosti“. Je nehygienické používať veľké tesnenia pre šetrné vypúšťanie pre ekonomiku.

  • Iné charakteristiky. Dobré hygienické vložky by mali okamžite absorbovať vlhkosť a bezpečne ju držať vo vnútri. Na tento účel sú pokryté poréznym materiálom, ktorý absorbuje akékoľvek množstvo kvapaliny v priebehu niekoľkých sekúnd. Vo vnútri by mala byť vrstva granúl. To spôsobí, že výtok sa zmení na gél a eliminuje „efekt kaluže“, ak si žena sadne.
  • Tesnenie vonkajšej membrány a priori nemôže byť prirodzené. Jedná sa o polymér, ktorý neuvoľňuje tesnenia z podložky. Ako môže "dýchať" a udržať vlhkosť - otázka pre obchodníkov.

Moderné "ladené" podložky absorbujú vôňu. Je reálne - na odstránenie akéhokoľvek zápachu sa pridávajú špeciálne sorbentové granule (alebo ochucovadlá). Ak budete rozprávať rozumne, tieto kudrlinky - nič viac ako marketingový trik. Zápach - dôsledok reprodukcie patogénnych mikroorganizmov. Ak zmeníte tesnenie načas, nemôže to byť.

Mali by sme tiež hovoriť o „bezpečnosti“ - schopnosti skutočne chrániť pred únikmi. Ak hygienický výrobok spĺňa všetky vyššie uvedené požiadavky, bude to dobre chrániť. Ak výrobca ušetril na špeciálnych plničoch, nahradil ich celulózou - môžete čakať na škvrny na nohaviciach.

A tu viac o príčinách zápachu počas menštruácie.

Urologické vložky a ich typy

Sú určené pre vlastnú spotrebiteľskú kategóriu. Sú to ženy trpiace rôznymi formami inkontinencie moču. Hlavným rozdielom medzi urologickými podložkami je ich absorpcia. Pohlcujú viac ako finančné prostriedky na kritické dni. Schopnosť absorbovať vlhkosť je tiež indikovaná kvapkami. U urologických produktov je však 1 kvapka približne 50 ml tekutiny. Sú to:

  • 1 kvapka - mierna inkontinencia, do 50 ml,
  • 2 kvapky - forma inkontinencie, do 100 ml,
  • 3-4 kvapky - priemerná forma močovej inkontinencie, od 100 do 200 ml,
  • 5-6 kvapiek - ťažká forma, absorbovať od 200 do 500 ml moču.

Urologické vložky majú špeciálnu hornú membránu - okamžite absorbujú tekutinu. Je určený na hrubšie vyprázdňovanie. Moč je pridelená viac ako mesačná krv, takže urologické vankúšiky lepšie zadržiavajú vlhkosť.

Nakoniec, posledný rozdiel - blokátor zápachu je umiestnený na povrchu tesnenia. Ide o špeciálnu antibakteriálnu vrstvu. Eliminuje zápach moču, ktorý sa objaví do 15 minút po prvom výboji. S touto úlohou, žiadne menštruačné vložky nebudú vyrovnať.

Urologické vložky môžu byť nevyhnutné pre ženu s inkontinenciou ako ochorenie v období po pôrode a menopauze. V prípade potreby (príliš veľa mesačne) môžu byť použité v kritických dňoch. Skutočne lepšie chránia pred únikmi a inými problémami.

V súčasnosti je segment urologických nástrojov reprezentovaný týmito typmi:

Posledná možnosť je najobľúbenejšia. To je vyvolané širokým pravítkom (10 rôznych typov, líšiacich sa tvarom a savosťou). Okrem toho, podložky od tohto výrobcu sú oveľa tenšie ako zvyšok, úplne neviditeľné pod oblečením.

Informácie o výbere hygienických vložiek nájdete v tomto videu:

Lekárske vložky

Nie je to tak dávno, lekárske produkty pre ženy sa objavili v sortimente čínskych hygienických výrobkov. Avšak nereálne sľuby výrobcu, ktoré sú o to krajšie, čím rôznorodejšie je zloženie liečebného pásu, spochybňujú ich hodnotu.

Drahá verzia orientálnych vankúšikov so špeciálnymi aniónovými striebrom v kompozícii. Účelom použitia tohto nástroja je antibakteriálny, antioxidačný a protizápalový účinok. Distribútori s konzultantmi dokazujú, že liečia endometritídu a endometriózu a antioxidačný účinok má pozitívny vplyv na stav a vzhľad stydkých pyskov.

Sľuby sú určite lákavé, ale gynekológovia tvrdia, že tieto hygienické výrobky sú zbytočné, pretože ich terapeutický účinok nemožno chápať nad vonkajšími genitáliami. Iní experti hovoria o nebezpečenstvách takýchto produktov. Hovorí sa, že dúfajú v liečivé vankúšiky, ľudia začínajú infekčné ochorenia, získavajú chronické vredy.

Existujú dôkazy o tom, že obzvlášť pôsobiví spotrebitelia dávajú tieto výrobky do rôznych častí tela - aby sa mohli uzdraviť. Podstatou je to isté - aniónové tesnenia sú drahé a zbytočné.

S prírodnými doplnkami

Spolu s orientálnymi bylinnými tampónmi sa moderným spotrebiteľom začali ponúkať bylinné vankúšiky. Popis vždy vyzerá takto: "150 byliniek v kompozícii, zozbieraných výlučne z vrchov tibetských hôr, vybraných priamo z pod snehom rukami mladých mníchov, vylieči všetky doteraz známe gynekologické ochorenia, zmierni podráždenie a predstavuje neuveriteľnú sviežosť."

Realita je rovnaká ako u aniónových tesnení a cena je približne v tomto segmente (okolo 700 rubľov). Medzi tieto recenzie sú odkazy na najťažšie úle na piatom bode, drozd, svrbenie a začervenanie po použití zázračných produktov.

Čo sú podložky a čo si vybrať

Každá žena, ktorá vstúpila do plodného veku, vie a prichádza do nej od 10 do 11 rokov. Tesnenia sa používajú na intímnu hygienu. Sú to ploché vrstvené výrobky, ktoré sú pripojené k spodnej bielizni zvnútra. Po nanesení bielizne tesnenie pevne prilieha k hrádzi, takže dobre absorbuje vaginálny výtok, čím zabraňuje znečisteniu bielizne a oblečenia.

K dispozícii sú denné hygienické vložky, výrobky na kritické dni, špeciálne urologické a tzv. Bez ohľadu na ich typ sa všetky skladajú z niekoľkých vrstiev:

  • vrchná vrstva v kontakte s telom,
  • adsorpčná vrstva
  • spodná vrstva, vodotesná.

Výrobcovia sa snažia, aby bola vrchná vrstva mäkká a pohodlná pre telo. Súčasne musí materiál, z ktorého je vyrobený, dobre absorbovať výtok a „odvádzať ho“ do absorpčného materiálu. Väčšinou sa používa netkaná syntetická tkanina, celkom mäkká, pohodlná. Dobre prechádza vlhkosťou vo vnútri výrobku, nedráždi pokožku a sliznice.

Niektoré typy používajú polymérny film so špeciálnou perforáciou. To umožňuje tesnenie "dýchať", poskytuje dobrú vodivosť vrstvy, neumožňuje sekréty nasiaknuť späť. Nevýhody takéhoto filmu zahŕňajú skutočnosť, že môže spôsobiť podráždenie - bez ohľadu na to, ako dýcha, skleníkový efekt nebol zrušený.

Adsorpčná vrstva je vyrobená buď zo špeciálnej vlny s vysokou hygroskopicitou alebo zo silikagélu. Ten je najúčinnejší, navyše umožňuje výrobu tesnení s vysokým stupňom hygroskopicity, ale s malou hrúbkou. Ten istý silikagél sa často používa pri výrobe detských plienok.

Spodná vrstva je obvykle vyrobená z polymérneho filmu. Vonku sa naň nanesie lepidlo tak, aby bolo tesnenie bezpečne pripojené k bielizni.

Okrem oddeľovania podľa ich účelu môžu byť tesnenia pre ženy s krídlami alebo bez krídel, ochutené, „dýchajúce“. Tam sú tiež opätovne použiteľné hygienické vložky. Samozrejme, že podložka môže mať rôzne tvary, veľkosti a hrúbky - závisí od stupňa jej absorpcie, účelu, typu použitého prádla.

denná

Такая прокладка очень тонкая, небольшого размера, за счет этого она подходит для большей части видов трусиков, исключая стринги и танга. Впрочем, выпускаются изделия и для такого белья. Účel denných vankúšikov - absorbovať zvyčajný výtok, kvapôčky moču, ktoré sa môžu uvoľniť pri kašli alebo zaťažení, ako aj pri výtoku počas menštruácie, ak sú už veľmi zriedkavé, rozmazávajú sa.

Pre kritické dni

Zloženie týchto hygienických výrobkov nie je veľmi odlišné od zloženia denného, ​​ale samotné tesnenie má väčšiu veľkosť a hrúbku, pretože by malo absorbovať oveľa viac. V závislosti od intenzity krvácania si môžete zvoliť tesnenie s rôznymi stupňami hygroskopickosti - 2,3, 4 alebo 5 kvapiek („svetlo“, „normálne“, „maxi“ a „super“).

Samostatne ponúkané nočné vankúšiky s väčšou dĺžkou, hlavne 5 kvapiek. Je jasné, že pri nízkej intenzite výboja by sa mali zvoliť „ľahké“ podložky, so stredným „normálnym“, intenzívnym - „maxi“ alebo „super“. V noci sa hygienické výrobky vyberajú aj na základe intenzity krvácania, pre maximálnu ochranu stojí za to kúpiť špeciálne nočné vankúšiky.

urologický

Účelom takýchto vankúšikov - absorbovať moč, ktorý sa uvoľňuje nedobrovoľne. Urologická podložka má veľkú veľkosť, špeciálny tvar (pripomína tvar detskej plienky, okraje sú zastrčené vo vnútri), dobre absorbuje tekutinu a na úkor adsorbentu neutralizuje zápach.

Zavolať tieto hygienické výrobky len podmienečne, pretože impregnácia vrchnej vrstvy tesnenia akýmikoľvek extraktmi alebo niečím iným nemôže poskytnúť dostatočný účinok. Maximálne množstvo takýchto hygienických produktov je zníženie podráždenia alebo zmiernenie stavu vonkajších pohlavných orgánov pri zápalových alebo infekčných ochoreniach.

na opakované použitie

Všetko sa vráti a v dnešnej dobe sa znovu používajú ekologické vankúšiky na opakované použitie. Medzi ich výhody patrí skutočnosť, že sú pre telo najpríjemnejšie, nespôsobujú podráždenie ani alergie. Ale profesionáli sú u konca. Pokiaľ ide o minusy, zahŕňajú najhoršiu absorpciu, najmä hornú vrstvu.

V dôsledku toho je hrádza neustále v kontakte so sekrétmi, a to nie je najlepšia hygiena. Okrem toho je potrebné takéto tesnenie aktualizovať, umyť, sterilizovať a tak ďalej. A ich náklady sú vyššie.

Ako používať tesnenie

Pri pripájaní podložky na spodnú bielizeň stojí za to pripomenúť, že jej okraje by nemali presahovať hrany nohavičiek. Musíte mať tesnenie tak, aby jeho stred bol práve v oblasti rozkroku.

Odporúča sa, aby ste tento hygienický výrobok menili každé 2 - 3 hodiny. Pre nočné vankúšiky sa čas zvyšuje až na 8 hodín, ak nie je krvácanie také intenzívne, že je potrebné ho vymeniť po 4 hodinách.

Pokiaľ ide o denné podložky, potom by sa napriek názvu nemali nosiť každý deň. Táto hygienická pomôcka môže pomôcť pri tréningu alebo pri práci, ak sa vyskytnú nejaké menšie problémy s kašľaním moču, alebo ak dôjde k intenzívnemu výtoku. Ale nič viac ako to, pretože aj tie "priedušné" a prírodné materiály stále zvyšujú teplotu a vlhkosť v hrádzi, a to sú ideálne podmienky pre rozvoj baktérií.

Obsah

Prvé samolepiace podložky sa objavili až v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, predtým ženy používali špeciálny opasok s gombíkmi, ku ktorému boli pripojené viacvrstvové vymeniteľné podložky z mäkkej tkaniny alebo vaty, ako aj gumové nohavice, ktoré držali bavlnené alebo gázové vankúšiky.

Tesnenia rôznej hrúbky: ultratenké, tenké, hrubé a extra hrubé - používané v závislosti od množstva krvácania, tesnenia rôznych veľkostí - v závislosti od dennej doby (dlhšie a širšie - v noci). „Krídla“ uprostred dlhých strán zlepšujú upevnenie podložky k spodkom.

Panty vložky (tiež známe ako panty vložky) sa používajú na ochranu bielizne pred každodenným vypúšťaním, ktoré má každá žena normálne. Avšak, gynekológovia neodporúčajú používať denné podložky, pretože môžu vyvolať vzhľad drozd.

V pôrodníctve a gynekológii sa používajú špeciálne puerperálne vankúšiky na absorbovanie krvi, plodovej vody a krvácania po pôrode.

Testovacie systémy na jedno použitie (napríklad „Amniotest“) je tesnenie hygienického typu, ktoré sa používa v neskorom tehotenstve na kontrolu úniku plodovej vody. Môžu byť použité samotnými ženami. Je to tesnenie pre spodnú bielizeň. Tesnenie absorbuje tekutinu vstupujúcu do jej povrchu. Indikátor (žltý pásik vnútri tesnenia) zmení farbu na zeleno-modrú, keď kvapaliny s úrovňou kyslosti sú vyššie ako 5. Amniotická tekutina (plodová voda) má kyslosť vyššiu ako 6,5. Farba polyméru sa zmení po kontakte s ním. Rovnako tak bude tesnenie reagovať len na kyslé kvapaliny. V tomto prípade je vylúčený fyzický kontakt tela ženy s diagnostickými zložkami. Medzi výhody amniotests patrí dostupnosť, viditeľnosť a jednoduchosť použitia. Zároveň sú možné falošné reakcie na vaginálne infekcie [ zdroj nešpecifikovaný 2503 dní ] av niektorých prípadoch aj na spermiách [ zdroj nešpecifikovaný 2503 dní ] .

Hygienické vložky slúži na ochranu bielizne pred vyprázdnením počas menštruácie.

Pin
Send
Share
Send
Send