Zdravie

Môj hrudník bolí v strede cyklu: je so mnou niečo v poriadku alebo je to normálne?

Pin
Send
Share
Send
Send


V článku sa pozrieme na to, prečo hrudník bolí uprostred cyklu.

Mnoho žien, najmä tých, ktoré nedali dieťaťu pôrod, majú pri ovulácii nehu a opuchy prsných žliaz. Koža na hrudi je natiahnutá a bradavky sú precitlivené. Dotyk hrudníka počas tohto obdobia je dosť bolestivý. Pokúsme sa pochopiť príčiny tohto javu a choroby, ktoré k nemu viedli.

Tak prečo hrudník uprostred cyklu bolí?

Reprodukčný systém počas ovulácie

Uprostred menštruačného cyklu nastáva 9-14 dní. Počas tohto obdobia je ženské telo najviac pripravené na oplodnenie. V polovici cyklu sa hormóny menia v dôsledku skutočnosti, že folikul, vyzretý vo vaječníkoch, uvoľňuje vajíčko, čo vyžaduje zvýšené množstvo estrogénu. Tento proces je spôsobený hormonálnym posunom, ktorý vysvetľuje skutočnosť, že hrudník napuchol uprostred cyklu.

Prolaktín a estrogén

Hormóny ako prolaktín a estrogén sú zodpovedné za rast vajíčka, takže v prvej polovici cyklu sa ich počet zvyšuje. Po uvoľnení vajíčka sa produkuje progesterón a endometriálna vrstva začína rásť, to znamená, že telo vytvára optimálne podmienky pre počatie. Prsia, podobne ako iné orgány reprodukčného systému, počas ovulácie sú v stave hormonálneho prepätia, ktorý sa prejavuje bolesťou prsných žliaz.

Ich vlastnosti

Mnoho žien žiada gynekológa otázku o bolesti v strede menštruačného cyklu, to znamená pred ovuláciou. Niektorí pacienti môžu určiť aproximáciu dozrievania vajíčka presne podľa pocitov v mliečnych žľazách. Začnú rásť, podobne ako endometrium maternice.

Mliečne kanály nepretržite expandujú, žľazové tkanivá sa najprv zvyšujú a potom znižujú. Bradavky uprostred cyklu bolí ako odozva na dilatáciu kanálov a napätie kože.

Vrchol rastu hormónov v ženskom tele je vyznačený uprostred cyklu a opuchom prsníka. Potom telo pochopí, že proces hnojenia sa neuskutočnil a prsia sa vracia do svojho pôvodného stavu.

Prolaktín je hormón, ktorý je zodpovedný za proces dojčenia. Po nástupe tehotenstva je to prolaktín, ktorý pripravuje prsné žľazy ženy na ďalší proces laktácie. Počas ovulácie sa množstvo prolaktínu zvyšuje na maximálne hladiny, pretože telo je mobilizované na záchranu tehotenstva. Tento hormón podporuje rast tkaniva počas ovulácie.

Estrogén je hormón, cez ktorý funguje reprodukčný systém ženského tela. Folikulárny prístroj vylučuje estrogén a odstraňuje zrelé vaječné bunky z folikulu. Okrem toho sa hormón podieľa na expanzii a tvorbe mliečnych kanálikov. To je dôvod, prečo hrudník bolí v strede cyklu.

Bolesť uprostred cyklu môže spôsobiť úzkosť u ženy. Zápach a bolesť môžu pretrvávať v hrudníku niekoľko dní po ovulácii a niekedy až do začiatku nasledujúceho cyklu. Podobný jav sa v medicíne nazýva mastodynia a vyznačuje sa stvrdnutím prsných žliaz. V tomto prípade je stav považovaný za predchádzajúci stupeň mastopatie a vyžaduje odvolanie na špecialistu.

Ak váš hrudník bolí v strede cyklu, lekár vám pomôže určiť príčinu.

Keď hladiny estrogénu a prolaktínu stúpajú na zvýšené hladiny, žena cíti bolesť počas ovulácie aj do konca cyklu. Akonáhle progesterón vstúpi do procesu, zmizne bolesť a opuch. V druhej polovici menštruačného cyklu tento hormón inhibuje vlastnosti prolaktínu a estrogénu a prispieva k normalizácii štruktúry prsných žliaz, vracia im pružnosť a mäkkosť.

Prsné žľazy sú zložené nielen z glandulárnych tkanív, ale aj z krvných ciev a nervových zakončení. Oblasť okolo bradaviek je obzvlášť citlivá, takže najintenzívnejší syndróm bolesti je v tejto časti hrudníka. Keď sa tkanivo žliaz šíri, dochádza k stláčaniu krvných ciev a dochádza k opuchu. Okrem toho stláčanie nervových zakončení vedie k bolesti.

Treba mať na pamäti, že faktory vyvolávajúce situáciu, keď je hrudník uprostred cyklu veľmi boľavý, môžu mať odlišný pôvod. Ak nepohodlie pretrváva dlhú dobu, mali by ste sa poradiť s lekárom, aby ste vylúčili možné patologické stavy.

Ak je syndróm bolesti počas ovulácie sprevádzaný edémom a stáva sa neznesiteľným, je povolené užívať lieky, ktoré majú analgetický účinok. V tomto prípade je naproxen, ibuprofen alebo kyselina acetylsalicylová, ktoré sú známe všetkým, považované za najúčinnejšie. Zneužívanie týchto liekov nestojí za to, vezmite ich len vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné. Príjem sa môže uskutočniť len v prípade, že lekár vylúčil patologické procesy. Počas plánovaného obdobia tehotenstva sa neodporúča užívať lieky proti bolesti, ako v čase nosenia dieťaťa.

Mnoho žien sa čuduje, aký deň robia ultrazvuk prsníka. O tomto nižšie.

Iné spôsoby

Okrem toho existujú aj iné spôsoby zmiernenia bolesti počas menštruačného cyklu:

1. Antikoncepčné lieky. S ich pomocou je možné upraviť menštruačný cyklus a zmierniť bolesť. Výber perorálnych kontraceptív je pomerne komplikovaný proces, ktorý si vyžaduje individuálny prístup. Niektoré liečivá v tejto skupine môžu tiež spôsobiť bolesť, čo sa vysvetľuje zmenou prolaktínu a estrogénu.

2. Potravinové doplnky obsahujúce horčík. Lekári tiež predpisujú rôzne vitamínové komplexy. Horčík vyživuje nervový systém a odstraňuje bolesť pred nástupom menštruácie.

3. Odmietnutie nápojov obsahujúcich kofeín. Energetické produkty na báze kávy, čaju a kofeínu môžu zhoršiť symptómy tým, že spôsobujú nadmernú stimuláciu nervového systému.

Nie je možné liečiť bolesť na hrudi, pretože užívanie liekov proti bolesti môže komplikovať diagnostiku chorôb. V niektorých prípadoch predpísaná mamografia. Cena tohto postupu je pomerne vysoká.

Patologické procesy

Existuje mnoho patologických stavov, ktoré môžu spôsobiť vznik bolesti v hrudníku uprostred menštruačného cyklu:

1. Stagnujúca tekutina. Pod tlakom sa tkanivo natiahne, spôsobuje brnenie a bolesť. Bradavky sa môžu zraniť po ovulácii. Nahromadenie tekutín môže byť spôsobené zneužívaním sýtených nápojov, alkoholu a slaných potravín. Nevyvážená strava môže tiež viesť k bolesti, kvôli nedostatku bielkovín a nadbytku sacharidov a tukov. Okrem toho nosenie tesnej spodnej bielizne môže viesť k stagnácii tekutiny. Lymfatické uzliny, ktoré sú v podpazuší, by nemali byť prešité švami na oblečenie, pretože sú zodpovedné za odtok tekutiny. Hlavnými príznakmi zadržiavania tekutín v hrudníku sú pocit ťahu, opuch prsných žliaz a zakrytie kože modrou sieťovinou z ciev.

2. Mastodynia. Táto patológia môže tiež viesť k opuchu prsníka, nepríjemnému pocitu a bolesti. Pre mastodyniu je charakteristická rezná bolesť a silné prekrvenie prsných žliaz. Pred fertilizáciou ženský reprodukčný systém začína aktívnu syntézu prolaktínu a estrogénu, čo spôsobuje dilatáciu kanálov v prsných žľazách. V druhej polovici menštruačného cyklu sa vylučuje progesterón, ktorý normalizuje mliečne kanály. Ak je hladina progesterónu nízka, hrudník začne bolieť v strede cyklu.

3. Rakovina. Najnebezpečnejšia patológia, charakterizovaná bolestivými pocitmi v prsných žľazách. Ak žena našla pečať v hrudi, mali by ste okamžite kontaktovať špecialistu na prsia. Hlavným problémom je to, že pri onkológii, citlivosť prsných žliaz naznačuje pokročilé štádium ochorenia a vyžaduje chirurgický zákrok. Lekári odporúčajú vykonávať palpáciu prsníka nezávisle na včasnom odhalení patológie.

4. Narušenie hormonálnej rovnováhy. Nedostatok alebo nadbytok jedného alebo iného hormónu môže vyvolať citlivosť prsných žliaz. Súčasne s bolesťou v hrudníku môže byť v dolnej časti brucha, suchej vagíne, všeobecnej malátnosti a ďalších symptómoch pocit ťahu. Súčasne sú prsné kanály v neustále sa rozširujúcom stave a tkanivá žliaz sú zväčšené. Liečba pozostáva z užívania hormonálnych liekov, ktoré obnovujú rovnováhu a regulujú menštruačný cyklus.

Aký deň robia ultrazvuk prsníka?

Stav mliečnych žliaz je v priamom spojení s fázami menštruačného cyklu. Aby boli výsledky vyšetrenia najpresnejšie, ultrazvuk prsníka by sa mal vykonať bezprostredne po ukončení menštruácie, pred nástupom ovulácie (približne 5-12 dní po začiatku cyklu). V tomto čase nie sú na hrudi žiadne edémy, je jasne viditeľná duktálna sieť. V druhej polovici cyklu sa prsník stáva opuchnuté a hustšie, čo súvisí s prípravou tela na nástup tehotenstva.

Alarmujúce príznaky

Ak sa žena obáva bolesti v oblasti hrudníka na pozadí blížiacej sa menštruácie, mali by ste navštíviť gynekológa a špecialistu na prsia, aby ste vylúčili vážne patológie. Zároveň existuje množstvo značiek, proti ktorým je potrebné okamžite navštíviť špecialistu:

1. Prsné žľazy sú abnormálne zväčšené.

2. Predĺžená konštantná bolesť.

3. Pocit ťažkosti a spevnenia hrudníka.

4. Uťahovanie prsníkov počas palpácie.

5. Bolesť je paroxyzmálna.

6. Iné príznaky, ako napríklad letargia, netypický výtok, bolesť hlavy, nevoľnosť.

prevencia

Hlavnou prevenciou problémov s prsníkmi je pravidelná návšteva gynekológa a cicavca.

S najväčšou pravdepodobnosťou budú predpisovať mamogram. Cena tohto postupu je pomerne vysoká. Výkyvy nákladov na tejto röntgenovej štúdii dosahujú niekoľkokrát. Tak napríklad spodná hranica ceny mamografie začína od 1500 rubľov a horné môžu dosiahnuť 8 tisíc rubľov.

Taký veľký rozdiel je spôsobený hlavne miestom a úrovňou dostupného vybavenia.

To je jediný spôsob, ako včas identifikovať patologické procesy a prijať potrebné opatrenia. Žena musí zodpovedne pristupovať k svojmu zdraviu.

Pozreli sme sa na to, prečo hrudník bolí uprostred cyklu.

Stredný cyklus a veľké zmeny v oblasti ženských pohlavných orgánov

V populárnych publikáciách, vzhľadom na menštruačný cyklus (m. Cent.) Ženy, autori vychádzajú zo skutočnosti, že:

V tomto prípade sa stred cyklu považuje za 14 dní od jeho začiatku. Zmeny v hormonálnom pozadí žena cíti po dobu 9-14 dní. Ak je váš m. dlhšie, jeho stred môže spadnúť na 14-17 deň cyklu, ak je kratší ako na 8-10.

Podstatne stred cyklu je pripravenosť vášho tela oplodniť. To znamená, že folikul vo vaječníku je zrelý a pripravený na prasknutie, čím sa uvoľní vaječná bunka. Vrchol estrogénovej aktivity počas tohto obdobia podnecuje proces uvoľňovania vajíčok a zároveň:

Do procesu je zapojený aj hormón prolaktín, ktorý pripravuje ženské prsia na možné kŕmenie. Pod vplyvom hormónov, prsia "zdvihne" tekutiny, jej kanály sa rozširujú, veľkosť sa zvyšuje. V druhej polovici cyklu sa tento proces postupne dostáva do stavu "hormonálneho odpočinku".

Za normálnych okolností sú tieto javy pre ženy takmer neviditeľné. Ak sa nepohodlie vyvinie do bolesti a objavia sa ďalšie príznaky, hovoríme o cyklickej mastodynii.

Prečo hrudník bolí po vrchole uvoľňovania estrogénu a prolaktínu, kedy by mal tento proces klesať? Pretože množstvo týchto hormónov u žien môže byť veľmi veľké. A ich aktivita sa udržiava až do konca ovulačného obdobia a dokonca až do konca cyklu.

Okrem toho existuje tretí hormón - progesterón. Začína sa produkovať, keď vajíčko opúšťa folikul a pripravuje endometrium na možné zavedenie embrya. Jeho zvýšenie prispieva k senzibilizácii prsníka.

Môže hrudník bolieť až do polovice cyklu a vo svojej druhej fáze? Samozrejme. Ale ak váš hrudník bolí zle s každou menštruáciou, bolesť vyžaruje do ramena alebo pod lopatkou, žľaza zväčšuje až do stavu jednej veľkej pečate, pravdepodobne - to je mastopatia.

Ak existujú ďalšie príznaky: bolesti hlavy, mdloby, bolesti brucha, nekontrolované výkyvy nálady, hovoríme o predmenštruačnom syndróme, vážnom hormonálnom zlyhaní a potrebe liečby.

Príčiny bolesti

Mliečna žľaza je orgán husto opletený cievami a nervami. S retenciou tekutín v tkanivách, ciev a nervov sú stlačené - to je dôvod, prečo sa od polovice cyklu prsné žľazy ženy stávajú hypersenzitívnymi.

Zóna SAH (bradavka a kruhový kruh) je mimoriadne bohatá na nervové zakončenia. To zaisťuje erogenicitu tejto zóny a robí ju bolestivo citlivou pri nábehu menštruácie.

Pamätajte však na bolesť, obzvlášť silnú - nie normu. Mastodynia môže byť známkou rozvoja mastopatie. PMS signalizuje porušenie hormonálneho systému ženy.

Príčiny zvýšenej bolesti môžu byť fyziologické, ako napríklad tehotenstvo. V tomto prípade ženy často:

 • boľavé bradavky,
 • chorý,
 • po čreve je silné hrmenie,
 • narušený predtým, ako známe a obľúbené pachy,
 • chuťové návyky
 • neprichádzajú mesačne.

Všetky tieto príznaky sprevádzajú pseudofermentáciu. Duševná porucha je u žien s "jemnou organizáciou" psychiky, pre ktorú sa tehotenstvo stalo vítaným, ale nie dosiahnuteľným zázrakom. V tomto prípade potrebujú ženy lekársku pomoc.

Ak je hrudník opuchnutý a boľavý, dvorček je svrbenie, objaví sa začervenanie a odlupovanie, všimnete si výtok z bradavky, možno ste boli infikovaný hubovou infekciou. Počas obdobia "hormonálnych nepokojov" sa húbová mikroflóra aktívne reprodukuje a prináša maximálne nepohodlie.

Citlivé prsia sa často vyskytujú u žien, ktoré si vyberajú zlé spodné prádlo. Syntetika ako materiál podprsenky a malá veľkosť šálok urobí z prsníka precitlivenosť. Alergia na materiál môže viesť k výskytu ďalších príznakov, ktoré napodobňujú porážku huby (svrbenie, opuch, hyperémia, výtok).

Rôzne chvenie ovplyvňuje hormonálne pozadie ženského tela veľmi silno:

 • časté lety s letovým oneskorením,
 • nedostatok spánku a odpočinku,
 • nesprávny príjem v poriadku
 • potraty
 • stres (fyzický, emocionálny),
 • infekčných chorôb.

Dokonca aj výlet do strediska môže spôsobiť posun menštruačného cyklu a zvýšenie prejavov PMS. Ak vaše prsia predčasne napučia počas plážovej sezóny a začnú vaše obdobia, táto hra hormónov zvyčajne nevyžaduje opravu.

Ak ste mali meškanie, vaše prsia boli plné, bradavky boli boľavé a svrbivé, spodná časť brucha bola chorá v deň 19 alebo v krátkom čase, a potom tam bol vzácny krvavý vaginálny výtok, môžete byť ešte tehotná a sledovať implantáciu krvácania.

Ak je spodná časť brucha tesná a bolesť je ťažká, hrudník bolí a potom prestane. mesačné:

 • začal o niečo neskôr
 • boli častejšie ako obvykle
 • vyjadrené bolestivé
 • sprevádzané ťažkými nohami
 • závraty.

S najväčšou pravdepodobnosťou bolo tehotenstvo, ale embryo nemohlo byť stanovené a bolo vaše telo odmietnuté.

Prsia sa stávajú citlivými aj pri vzniku nádorov: benígne a malígne. Preto gynekológovia a mamológovia trvajú na pravidelných vyšetreniach. Ak sa zvýši citlivosť prsných žliaz alebo sa objavia akékoľvek ďalšie príznaky, nie je potrebné čakať na ďalší dátum kontroly, je lepšie okamžite navštíviť špecialistu.

Na tomto sa vám rozlúčime. Príďte na naše stránky kedykoľvek a prineste priateľov prostredníctvom sociálnych sietí.

Fyziologické faktory

V neprítomnosti infekčných a zápalových ochorení hrudníka je obvyklá menštruácia spojená s nástupom ovulácie miernou bolesťou v strednej časti cyklu. Približne dva týždne po nástupe ďalšieho mesačného krvácania sa dokončí proces dozrievania folikulov vo vaječníkoch. Počas tohto obdobia sa vajíčko dostáva zo škrupiny, aby sa spojilo so spermiami. Ak sa koncepcia nevyskytne, začne sa reverzný proces, žlté telo postupne atrofuje, endometriálne tkanivá sú odmietnuté a dochádza k menštruácii.

Pre optimálny priebeh dozrievania folikulov je potrebná stabilná produkcia pohlavných hormónov: estrogén, prolaktín a FSH. Regulátory dominujú v prvej fáze cyklu, ovplyvňujú vaječníky a všetky prvky reprodukčného systému. Перед наступлением овуляции концентрация гормонов достигает максимальных значений, под влиянием регуляторов происходит выход полноценной яйцеклетки из оболочки фолликула. Гормональный максимум приводит к небольшому набуханию груди и легкой болезненности молочных желез.V neprítomnosti oplodnenia sa hladina hormónov znižuje, prsník preberá svoju pôvodnú veľkosť, bolesť zmizne. Nepohodlie počas ovulácie sa nepovažuje za nebezpečný jav, liečba sa nevyžaduje.

Ak sa k miernej bolesti pridajú ďalšie príznaky indikujúce zápal alebo proces nádoru, okamžite vyhľadajte lekára. Výtok z bradavky, najmä s prímesou hnisavých hmôt alebo krvi, silným opuchom tkanív, zmenou odtieňa epidermy a zvýšením teploty sú príznakmi patologických zmien.

Ďalšie informácie o charakteristických príznakoch reaktívnej pankreatitídy u detí, ako aj o liečbe pankreasu.

Ako zvýšiť rastový hormón za zvýšenú rýchlosť? Prečítajte si odpoveď na túto adresu.

Iné príčiny citlivosti prsníka v strednom cykle

Nielen ovulácia spôsobuje mierne nepohodlie v 13-17 dní po nástupe menštruácie. Pre ženy je užitočné vedieť, ktoré faktory môžu vyvolať miernu alebo výraznejšiu citlivosť prsných žliaz.

Možné príčiny nepohodlia na hrudníku:

 • tehotenstvo. Mierny opuch, mierne brnenie, slabá bolesť - prvé známky úspešného počatia. Žena stále nevie, že prišlo tehotenstvo, ale jej prsia sú už prestavané pod vplyvom hormónov,
 • vysoké dávky sedatív. Porušenie pokynov počas prijímania sedatív môže ovplyvniť hormóny, spôsobiť nepohodlie v prsných žľazách. Syntetické názvy pravdepodobne spôsobujú vedľajšie účinky ako rastlinné prípravky,
 • preťaženie hrudníka s nadmernou konzumáciou soli, údeného mäsa, sýtených nápojov, alkoholu, na pozadí nevyváženej stravy,
 • na sebe blízko podprsenku. Počas obdobia ovulácie, mliečne žľazy mierne napučiavajú, zvyšuje sa tlak, čo vyvoláva zjavné nepríjemné pocity, objavujú sa žily, objavujú sa edémy. Syntetická tkanina urýchľuje nahromadenie potu a mastných sekrétov pod úzkou podprsenkou, čo zvyšuje riziko negatívnych procesov na koži a vo vnútri prsných žliaz,
 • dlhodobé alebo akútne stresy, ktoré menia hormonálne pozadie, negatívne ovplyvňujú stav prsníka,
 • závažná obezita, významný nárast hmotnosti v krátkom období. Nepríjemné pocity v mliečnych žľazách - dôsledok hormonálneho zlyhania a metabolických porúch,
 • prenikanie infekcie cez trhliny v bradavke. V zápalovom procese sa bolesť prejavuje nielen v strede cyklu, ale aj v iných obdobiach. Často sa vyskytujú ďalšie príznaky: opuch, výtok z bradavky, opuch, začervenanie epidermy, zapálená oblasť je na dotyk horúca, v ťažkých prípadoch sa zvyšuje telesná teplota,
 • nástup menopauzy, vrátane skorej menopauzy u žien 30 rokov. Hormonálna zmena tela vyvoláva nepohodlie rôznych síl v hrudníku,
 • modriny, poranenia prsných žliaz. Hematómy, edémy, pečate - nepríjemné následky pádov a podliatín hrudníka.

choroba

Bolesť na hrudi sa vyvíja na pozadí chorôb:

 • mastopatia (nodulárna, fibrocystická, difúzna). Zmeny v štruktúre tkaniva žliaz, výskyt zón fibrózy, uzlíkov, tuleňov, t
 • mastitída je zápalový proces na pozadí stagnujúceho mlieka,
 • benígne nádory, fibroadenóm prsníka,
 • cystických útvarov
 • rakovina prsníka,
 • mastodynia - bolesť na hrudníku, často v prvej fáze cyklu uprostred hormonálneho zlyhania,
 • infekčný zápalový proces v mliečnych kanálikoch a žľazovom tkanive,
 • nádory, cysty, rakovinu vaječníkov. Porucha genitálnych žliaz v kombinácii s hormonálnym poškodením je často sprevádzaná bolesťou na hrudníku,
 • Mastalgiya - silná bolesť prsných žliaz.

Zistite, ako používať Diabeton tablety na stabilizáciu cukru v krvi pri diabete.

O tom, aké ohniskové zmeny štítnej žľazy sú a ako sa ich zbaviť, je napísané na tejto stránke.

Na stránke http://vse-o-gormonah.com/zabolevaniya/diabet/gestatsionnyj.html si prečítajte o pravidlách a stravovacích návykoch pre tehotné tehotenstvo.

Pri vývoji negatívnych príznakov je potrebná návšteva gynekológa:

 • bolesť a nepohodlie počas ovulácie a iných fáz menštruačného cyklu,
 • opuch prsníka počas niekoľkých cyklov, nielen pred menštruáciou, ale aj v iných fázach,
 • zmeny stavu epidermy: cyanóza, sčervenanie, drsnosť, praskliny, výrazy,
 • charakter alebo frekvenciu menštruačných zmien, t
 • je tu bolesť v bruchu,
 • v hrudníku sa tvoria tulene, uzliny, štruktúry podobné nádoru, fúzované s kožou alebo mobilom,
 • syndróm bolesti sa tvorí v dvoch prsných žľazách,
 • žena rýchlo stráca na váhe alebo naberá na váhe
 • Nevysvetliteľná podráždenosť, nervozita, depresia, agresivita alebo slznosť, zmeny nálady.

Na odstránenie bolesti na hrudníku je dôležité zistiť príčinu nepohodlia. Ak nepohodlie nesúvisí s nástupom ovulácie, potom musíte byť vyšetrení, urobiť ultrazvuk alebo mamografiu, darovať krv pre hormóny, zistiť, či je infekčný zápalový proces alebo nádor v tele.

S včasnou korekciou hormonálneho pozadia, liečbou liekom alebo vykonávaním chirurgického zákroku je prognóza priaznivá. Na odstránenie nádorov a cýst sa odporúča použiť šetriace techniky: punkciu, laparoskopickú operáciu a šetrenie orgánov. Aj v prípade malígneho procesu skoré začatie liečby zvyšuje pravdepodobnosť pozitívnej dynamiky terapie.

Zistite viac o tom, prečo sa prsné žľazy poškodili uprostred cyklu a zistili po sledovaní nasledujúceho videa:

Pin
Send
Share
Send
Send