Hygiena

Príčiny hnedého výboja počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho dievčat a žien sa bojí, keď počas menštruácie zvyčajná šarlátová krv spôsobí hnedé sekréty. Nie vždy však stojí za znepokojenie, ale určite by ste mali pochopiť dôvod tohto javu. Dôvodom môže byť iný súbor okolností, od tých najprirodzenejších a neškodných až po veľmi nebezpečné. Medzi najčastejšie patria:

 1. Prvá menštruácia u mladých dievčat, s nešpecifikovaným cyklom.
 2. Obdobie menopauzy.
 3. Prijatie hormonálnych liekov (vrátane antikoncepcie).
 4. Dojčenie.

Tmavý výtok je považovaný za absolútne normálny na samom začiatku menštruácie a pred jeho dokončením, po odbúraní (strata panenstva), pri výskyte tehotenstva, keď je plod implantovaný do steny maternice. V skutočnosti je výtok s rôznymi odtieňmi hnedej krvi (krvných doštičiek) koagulovaný v maternicovom hliene.

Výber hnedého hlienu namiesto šarlátovej menštruačnej krvi počas všetkých období špecialistov nazývaných hypomenorea. Okrem tých, ktoré už boli uvedené, môže byť jej príčinou rigidná diéta a náhly úbytok hmotnosti, výrazné nedostatky vitamínov a zlé návyky.

Človek by sa mal báť, ak sa zmení nielen farba, ale aj vôňa menses, sú sprevádzané celkovou slabosťou, bolesťami v dolnej časti brucha, prsnými žľazami a v dolnej časti chrbta. Cyklus je nestabilný, výtok je bohatý, alebo naopak je vzácny, v tomto prípade je potrebné čo najskôr navštíviť gynekológa.

Vplyv faktora veku

Ženské telo začína svoj sexuálny vývoj vo veku 11-13 rokov. Počas roka (niekedy aj viac) sa v ňom vyskytuje množstvo komplexných a nových procesov a hormonálnych zmien. Preto je skromný tmavý výtok dievčat na samom začiatku, keď sa stávajú ženami, považovaný za indikátor normy, aj keď sa objavujú nepravidelne.

Dôvodom alarmu môže byť predĺžený podobný jav, keď cyklus, štruktúra a farba sekrétov zostávajú netypické viac ako dva roky. Zlý zdravotný stav tínedžera s hypomenorea tiež nemožno ignorovať, konzultácia gynekológa je tu veľmi potrebná.

Hnedá menštruácia a u žien pred menopauzou sa nepovažuje za patológiu. Počas tohto obdobia dochádza k novej vlne hormonálnych zmien a reprodukčná funkcia postupne ustupuje. Ak sa výtok stane tmavším a vzácnejším - nemali by ste sa báť.

Ale keď po dlhej neprítomnosti menštruácie (viac ako dva roky), bielizeň opäť škvrny hnedé škvrny, to je alarmujúci signál. Mnohým ženám, veriac, že ​​ich telo už splnilo svoj ženský účel, sa mu začína venovať menej pozornosti. To je v podstate nesprávne, pretože v dospelosti sa vyvíjajú najnebezpečnejšie patológie.

Menštruačný cyklus značne zjednodušuje monitorovanie zdravia ženy, bez neho je jediným spôsobom, ako včas odhaliť chorobu, pravidelné gynekologické vyšetrenia. Nemyslite si, že pri absencii menštruácie v dôsledku veku, už nie je potrebné navštevovať predporodnú kliniku.

Sexuálny život a hnedý výtok

Prečo sa so sťažnosťami na slabý hnedý výtok namiesto menštruačnej krvi zaujíma lekár predovšetkým o sexuálneho partnera a sexuálny život vo všeobecnosti? Určite nie z nečinnosti. Hnedé tajomstvo počas menštruačného cyklu môže naznačovať:

 • Prítomnosť tehotenstva (vrátane ektopickej). Špinavý hnedý výtok v skorom štádiu tehotenstva sa môže objaviť, zatiaľ čo plod je pripojený k stene maternice. V medicíne sa tento fenomén nazýva "krvácajúca implantácia". Keď ektopická - sú spôsobené nesprávnym pripevnením embrya a deformáciou vajíčkovodu.
 • Hrozba potratu (aj keď tehotenstvo ešte nebolo diagnostikované). V tejto situácii je takmer vždy temný škaredý výtok.
 • Pohlavne prenosné choroby (pohlavne prenosné choroby).

Je zrejmé, že v prípade absencie pohlavného styku sú tieto faktory vylúčené a lekár hľadá iný dôvod na atypické prepustenie. Lekár musí byť pevne presvedčený, že neexistuje mimomaternicové tehotenstvo, ktoré môže ohroziť nielen zdravie, ale aj život jeho pacienta.

S dlhotrvajúcou neprítomnosťou sexuálnej aktivity je mnoho žien narušených určitými procesmi v tele, čo vedie k hormonálnemu narušeniu. Hnedá menštruácia v tomto prípade nie je nezvyčajná a pacient potrebuje povinnú korekciu hormonálneho pozadia.

Keď príčina ochorenia

Bolesti brucha

Porušenie štruktúry a farby menštruačného toku sa často vyskytuje na pozadí zápalových a infekčných procesov postihujúcich orgány malej panvy. Takéto patológie sa vždy prejavujú ako na sliznici maternice, vagíny a príveskov, tak na vylučovanej sekrécii. V prípade chorôb, ktoré môžu ovplyvniť charakter mesačného prepustenia, zahŕňajú: t

 • Zápalové: endometritída, cervicitída, adnexitída atď.
 • Infekčné: kvapavka, trichomoniáza, syfilis atď.
 • Hormonálne závislé: polycystické vaječníky, endometrióza, myóm maternice atď.
 • Nádory inej povahy.

Každá skupina chorôb sa vyznačuje množstvom asociovaných symptómov, avšak väčšina z nich vedie k menštruačným nepravidelnostiam a zmenám farby mesačného výtoku.

Ak pocítite močenie, svrbenie a pálenie v hrádzi, bolesť chrbta a dolnej časti brucha, bolesť pri pohlavnom styku, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Použitie antikoncepcie

Hormonálne antikoncepcie sú tiež považované za bežnú príčinu hnedých menses. Ich pôsobenie je zamerané na inhibíciu funkcie vaječníkov a na zabránenie dozrievania vajíčka, a to vďaka nemu, že sa koncepcia nevyskytuje. Samozrejme, takéto hrubé rušenie zvonku neprejde pre ženské telo bez stopy.

Mnohé ženy po dlhodobom užívaní takýchto liekov si všimnú, že menštruácia sa stáva vzácnou a prchavou (nie viac ako tri dni) a samotný výtok je tmavo hnedý. Faktom je, že krv je uvoľňovaná oveľa menej, je nariedená hlienom, takže výtok je silnejší a získava tmavú atypickú farbu.

Ženy užívajúce orálnu alebo núdzovú antikoncepciu by mali navštíviť gynekológa trikrát ročne a naliehavo, ak:

 • Príspevky sa stali príliš dlhé alebo naopak krátkodobé
 • Brown rozmazanie sa pozoruje denne po dobu jedného mesiaca alebo viac.
 • Tam sú bolesti v dolnej časti brucha, najmä počas alebo po sexe.
 • Existujú výrazné vedľajšie účinky pri užívaní lieku.

Skúsený lekár by mal vybrať liek, neodporúča sa používať takéto lieky náhodne, pretože na obnovenie metabolizmu a straty funkcie vaječníkov nebude ľahké.

To však neznamená, že by sa mala upustiť od hormonálnej antikoncepcie. Ak užívate tieto lieky presne tak, ako Vám to predpísal lekár, môžu priniesť veľa výhod: pomôžu obnoviť narušené hormóny a menštruačný cyklus.

Počas laktácie, po pôrode alebo po operácii

Po pôrode v ženskom tele sa objavujú nové zmeny: hormonálne hladiny sa postupne vracajú do normálu. Niekto trvá len pár mesiacov, niektorí asi rok. Trvanie tohto obdobia závisí od laktácie, mnoho dojčiacich matiek z času na čas pozoruje zriedkavé hnedé výtoky pri kŕmení dieťaťa.

Treba tiež poznamenať, že cyklus sa okamžite nestane pravidelným, a to je celkom prirodzené. Za normálnych okolností sa po pôrode obnovuje do šiestich mesiacov v neprítomnosti laktácie alebo po ukončení liečby. Ak mama necíti žiadne nepríjemné pocity, bolesť a celkovú slabosť - nie je čoho báť.

Chirurgické zákroky sa považujú za bežnú príčinu posunu cyklu a "hnedého" krvácania: potraty, odstránenie cyst a polypov, myómy. Po takomto poškodení trvá zotavenie výstelky maternice. Až po príchode do normy sa vyvinie tajomstvo, dokiaľ výber môže byť nepravidelný, vzácny alebo bohatý, s atypickou štruktúrou a farbou.

Doba zotavenia závisí od hĺbky poškodenia, od toho, ako dobre operácia prebehla a od celkového stavu tela (imunita, regeneračné schopnosti). Po akej dobe by mal byť mesačný stav normalizovaný po tom, čo lekár určí operáciu, musí pacient splniť všetky svoje stretnutia a odporúčania.

Počas celého života prechádza ženské telo mnohými skúškami: tehotenstvo, pôrod, prechladnutie, potraty, infekcie atď. Pre mnohé rekonštrukcie potrebuje veľa sily a často včasnú pomoc. Hnedý hlien namiesto menštruačnej krvi nie je vo všetkých prípadoch patológiou, ale starostlivosť o zdravie žien je vždy nutnosťou, v každom veku a stave.

Všimli ste si chybu? Vyberte ju a kliknite na ňu Ctrl + Enterdajte nám vedieť.

Hnedý výboj počas menštruácie

Kritické dni (alebo menštruácia) je krátka doba, keď sa oddelené endometrium odstráni z maternice. Bežnými vlastnosťami tohto procesu sú:

 • trvanie od 3 do 7 dní,
 • červené krvácanie až do 50-60 ml denne,
 • nedostatok silného nepríjemného zápachu,
 • nedostatok silnej bolesti.

Hnedý výtok v dňoch menštruácie možno tiež považovať za variant normy, ak je zaznamenaný na začiatku alebo na konci tohto obdobia. V tomto prípade sa neobvyklá farba vysvetľuje jednoducho - množstvo krvi je malé, je zmiešané s vaginálnym sekrétom, oxidované. Výsledkom je hnedastá kompozícia, ktorú možno vidieť na ľanových alebo hygienických výrobkoch. Regulačné sfarbenie však nie je vždy spôsobené neškodnými príčinami, čo môže byť znakom vážnej patológie.

Po pôrode

Pôrod je traumatický proces pre ženský reprodukčný systém a zotavenie trvá niekoľko týždňov. Vnútorný povrch maternice počas tohto obdobia (po oddelení a odchode placenty) je otvorený povrch rany. Ak sa hnedé narodeniny objavia hneď po narodení, môže to znamenať infekciu, neúplný výstup placenty z maternice alebo inej patológie. Takéto príznaky by sa mali urýchlene oznámiť gynekológovi.

Liečba maternice a obnovenie jej normálnej veľkosti sú sprevádzané krvácaním - lochia. V prvých týždňoch, ich farba je jasne červená, a asi mesiac po pôrode, zhnednú. Potom prepúšťa bledý, stáva sa vzácnym a približne 1,5 mesiaca po narodení dieťaťa je úplne zastavený. To naznačuje obnovu maternice a hojenie sliznice.

Počas laktácie môže menštruácia úplne chýbať (ide o tzv. Laktačnú amenoreu). Menštruačný cyklus po pôrode nie je obnovený okamžite, takže v prvých mesiacoch je možné objaviť nepravidelné tmavé škvrny. Ak proces nie je sprevádzaný inými príznakmi - svrbenie, pálenie, bolesť, nepríjemný zápach, potom to nie je odchýlka. Ale preventívna návšteva gynekológa nebolí.

tehotenstvo

Vzhľad tmavohnedého hlienu namiesto menštruácie môže naznačovať začiatok tehotenstva, ale toto nie je vždy nebezpečný symptóm. Fenomén sa môže považovať za normálny, ak sa namiesto menštruácie objaví krátkodobý zanedbateľný pokles. Keď je embryo implantované, uvoľní sa malé množstvo krvi, čo môže spôsobiť takýto účinok. Ak je hnedý výtok z tehotnej ženy vyslovený a pretrváva určitý čas, môže byť ich výskyt znakom patológie:

 • odlupovanie placenty, endometria,
 • ohrozený potrat
 • mimomaternicové tehotenstvo
 • hormonálne poruchy ohrozujúce starostlivosť.

Nevediac o tehotenstve, môžete omylom vziať výtok, ktorý sa niekedy objaví, na skromné ​​obdobia. V prípade pochybností je lepšie urobiť test a poraďte sa s odborníkom. Včasná návšteva gynekológa môže zabrániť potratu alebo zmierniť závažné komplikácie v procese prenášania.

Vekové zmeny

Začiatok a koniec reprodukčného obdobia je sprevádzaný radom zmien v tele. Takže počas prvého roka menštruácie možno za normu považovať šupinatá hnedá výtok u dievčat. Naznačujú vznik cyklu, začatie ženských funkcií. Ak je podobná povaha mesačníka zachovaná po dlhú dobu, hovorí o odchýlkach a vyžaduje lekársky zásah. Podľa uváženia gynekológa na korekciu možno použiť metódy hormonálnej terapie.

Nástup menopauzy je tiež sprevádzaný narušeným cyklom, namiesto menštruačného krvácania je možný výskyt rozmazaného hnedého výtoku. Je to spôsobené postupným zánikom funkcie vaječníkov. Pod vplyvom meniaceho sa hormonálneho pozadia vytvára maternica tenšiu vrstvu endometria, ktorá ovplyvňuje charakter menštruácie.

Podľa štatistík, asi tretina žien starších ako 45-50 rokov chodí k lekárovi so sťažnosťami na hojné tmavé alebo hnedé prepustenie namiesto menštruácie. Tento jav je spôsobený reštrukturalizáciou endokrinného systému súvisiacou s vekom.

Nemožno však vylúčiť patologickú povahu výtoku, navyše s vekom sa zvyšuje pravdepodobnosť vzniku mnohých nebezpečných chorôb. Preto má zmysel hlásiť nepríjemné príznaky gynekológovi a byť vyšetrený.

antikoncepčné

Vlastnosti toku menštruácie úzko súvisia s prácou endokrinného systému. Preto použitie hormonálnych kontraceptív (COC) často vedie k tomu, že počas menštruácie sa výtok stáva príliš vzácnym alebo hojným, pričom sa stáva hnedou farbou. Rovnaký účinok môže spôsobiť inštaláciu IUD (vnútromaternicové zariadenie).

Závislosť na drogách môže trvať až 3 mesiace, potom by sa mala mesačne normalizovať. Ak sa tak nestane, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Menštruácia po špirále môže mať tiež nezvyčajný charakter, v prípade podozrenia na patológiu sa odporúča obrátiť sa na špecialistu.

Hormonálne poruchy

Menštruačný cyklus je regulovaný pôsobením pohlavných hormónov. Ak je narušená ich rovnováha, môže to viesť k odchýlkam v práci všetkých reprodukčných orgánov, vyvolať v tejto oblasti množstvo závažných ochorení. Ale predovšetkým, nerovnováha ovplyvňuje tok menštruácie.

Hnedý, tmavý výtok namiesto menštruácie v gynekológii sa nazýva hypomenorea. Poruchy v endokrinnom systéme - hypofýza, štítna žľaza, vaječníky často spôsobujú túto odchýlku. S výrazným poklesom hladiny estrogénu dochádza k predĺženiu cyklu (systematické oneskorenie menštruácie) a namiesto krvácania dochádza k vyblednutiu hnedého výboja. Tento stav vyžaduje korekciu, pretože dlhodobá nerovnováha hormónov môže viesť k neplodnosti alebo rozvoju ochorení závislých od hormónov.

Gynekologické ochorenia

Izolácia nahnedlých zrazenín a hlienu namiesto menštruácie je sprevádzaná vážnymi patológiami reprodukčnej sféry. Môžu to byť rakovinové ochorenia, hormonálne závislé alebo zápalové účinky. Presnú diagnózu môže vykonať len lekár na základe výsledkov vyšetrenia. Možné dôvody zamietnutia:

 • polycystické vaječníky,
 • endometrióza,
 • dysplázia alebo rakovina krčka maternice,
 • erózie,
 • hyperplázia endometria,
 • adenokarcinóm endometria,
 • polypy v maternici,
 • myóm,
 • fibróm,
 • zápalových a infekčných patológií reprodukčného systému.

Toto nie je úplný zoznam chorôb, ktorých príznakom môže byť zmena farby menštruácie. Problém sa môže objaviť aj na pozadí mnohých ďalších patológií - anorexie, hormonálnych porúch, sarkómu.

Zvlášť upozorniť na prítomnosť ďalších príznakov - ostrý nepríjemný zápach, bolesť v dolnej časti brucha, zhoršenie celkového stavu. V tomto prípade je naliehavá potreba poradiť sa s lekárom.

Anomálie v štruktúre maternice

Niekedy príčinou nezvyčajného výboja na konci menštruácie alebo počas celého cyklu sú odchýlky v štruktúre reprodukčných orgánov. K vrodeným štrukturálnym anomáliám maternice patria:

 • hypoplazie maternice,
 • sedlová, rohatá alebo dvojročná maternica,
 • prítomnosť priehradky v dutine orgánov.

Okrem odchýlok v štruktúre maternice existujú vrodené poruchy v štruktúre pošvy - atresia a aplázia. Taktiež nie je možné vylúčiť možnosť nesprávneho vytvorenia vaječníkov alebo krčka maternice. Takéto anomálie štruktúry orgánov môžu brániť voľnému odstráneniu krvných a endometriálnych fragmentov počas menštruácie. Takéto problémy sa môžu zbaviť len pomocou chirurgického zákroku.

Diagnostika možných ochorení

Vzhľadom na rôzne možné príčiny tejto odchýlky bude potrebné ich komplexné preskúmanie. Podľa uváženia gynekológa to môžu byť nasledovné postupy:

 1. Štandardná prehliadka na stoličke (ak nie je potvrdené tehotenstvo). Umožňuje určiť viditeľnú patológiu, zranenie alebo začaté tehotenstvo.
 2. Jednoduchý náter na mikroflóre.
 3. Cytologické vyšetrenie steru z krčka maternice.
 4. Анализы крови – клинический и биохимический. Uveďte prítomnosť zápalových procesov a iných patologických zmien.
 5. Krvný test na protilátky proti rôznym infekčným agens.
 6. Štúdium hormonálneho pozadia - pre to robia špeciálny krvný test pre úroveň pohlavia a hormónov štítnej žľazy (štítnej žľazy).
 7. Ultrazvuk panvových orgánov. Umožňuje identifikovať štrukturálne abnormality v stave reprodukčných orgánov.
 8. Hysteroskopia - vizuálne vyšetrenie dutiny maternice pomocou kompaktnej videokamery.
 9. Biopsia sliznice z krčka maternice alebo z maternice (umožňuje potvrdiť alebo vylúčiť zmeny rakoviny).

Hnedý vaginálny výtok je symptóm, ktorý by sa nemal ignorovať. V niektorých prípadoch môže signalizovať vážnu chorobu, ktorá ohrozuje zdravie a dokonca život ženy. Preto zistenie takejto odchýlky v normálnom fungovaní reprodukčného systému, nemali by ste odložiť návštevu gynekológa. Včasná diagnostika a liečba pomôžu udržať zdravie a vyhnúť sa vážnym komplikáciám.

Môže byť prvý deň mesačne hnedý?

Zdravie by malo byť vyvážené. Je dôležité, aby ste sa príliš nezaujímali o maličkosti, ale tiež aby sme neuzavreli oči pred symptómami, ktoré sa spočiatku môžu zdať nevýznamné.

Každé dievča je povinné sledovať priebeh menštruačného cyklu - jeho trvanie, objem výtokov a ďalšie ukazovatele. Ak namiesto zvyčajného krvácania v prvý deň menštruácie žena náhle vidí hnedý výtok, vzniká otázka: „Čo to je? Len malá maličkosť alebo dôvod na vážne obavy?

Normálna povaha menštruácie

Každá žena môže mať vlastné charakteristiky, pokiaľ ide o cyklus. Nemali by ste považovať problém za nejaký faktor, ak vás odlišuje napríklad od vašej priateľky. Niektoré charakteristiky všetkých zdravých žien sú rovnaké.

Bežný mesačne by mal:

 • Byť červená,
 • Nemajte zápach
 • Majte objem vypúšťania asi 30-60 ml denne.

Ak si žena v prvý deň svojho obdobia všimla hnedú farbu, potom sa v jej tele niečo určite stane. Vážne alebo nie? Pozrite sa na lekára alebo počkajte na ďalšie obdobie, aby ste sledovali ich charakter?

Skúsme sa zaoberať príčinami, ktoré môžu vyvolať výskyt hnedých sekrétov počas menštruácie. Poďme hovoriť o tom, čo sa dá urobiť.

Niektoré dôvody a vaše činy

Ak hnedé sekréty začali v prvý deň menštruácie, nepanikárte, ale analyzujte niektoré dôvody, prečo by takáto zmena mohla byť spôsobená.

 • tehotenstvo, V situácii, keď má žena sex pravidelne a nepoužíva antikoncepciu, je tehotenstvo veľmi pravdepodobným faktorom. V tomto prípade môže menštruácia pretrvávať a po chvíľke bude vyprázdnená, určená na menštruáciu. V tomto prípade môže výber hnedej farby hovoriť o dosiahnutom počatí a konsolidácii embrya v endometriu maternice. Ak chcete overiť, že stojí za to kúpiť tehotenský test. Možno ste budúca matka. Či už je to kvôli obavám alebo nie, záleží len na vás.
 • Mimomaternicové tehotenstvo, Ak je výtok hnedej farby na prvý deň menštruácie sprevádzaný silnou bolesťou v dolnej časti brucha, môže to byť nebezpečné. Potvrdený strach alebo nie, abnormálna farba výtoku a bolesť - príznaky, ktoré sú viac ako dosť na návštevu u lekára. Mimomaternicové tehotenstvo môže byť smrteľné, preto by ste nemali konať s akciami.
 • Ťažké zaťaženie, Mnohé ženy sú po určitú dobu neustále prepracované. To môže viesť k mnohým menštruačným nepravidelnostiam. Ak sa v prvý deň menštruácie farba výtoku líši od zvyčajného, ​​potom dôvodom môže byť príliš aktívny životný štýl. Ak má žena zvyk cestovať veľa, chodiť na turistiku a dostať sa adrenalínom rôznymi spôsobmi, potom by mala byť táto radosť obmedzená. Telo objasňuje, že takéto zaťaženie nie je „na ramene“. Každé ťažké alebo dlhotrvajúce napätie môže vyvolať hnedý výtok v prvý deň menštruácie. V tomto prípade by nebolo zbytočné kontaktovať špecialistu a začať používať sedatíva.
 • prijímacie lieky, Ak sa mesačné obdobie práve začalo a pozorujete hnedý výtok, môže to byť spôsobené užívaním určitých liekov. Stojí za to analyzovať situáciu. Vzhľadom k tomu, vypúšťanie zmenilo svoj charakter prvýkrát, ste začali používať akékoľvek lieky od poslednej menštruácie? Mnoho žien, ktoré sa chceli stať štíhlejšími, začalo užívať tabletky na chudnutie. To viedlo k nesprávnemu fungovaniu reprodukčného systému a namiesto zvyčajného výboja v prvý deň menštruácie dostali hnedé škvrny na bielizni. V čase odmietnutia užívať nové lieky a konzultovať s odborníkom - vynikajúce riešenie, ktoré môže pomôcť vytvoriť normálnu menštruáciu.
 • Hormonálna antikoncepcia, Ak ste nedávno začali užívať nové hormonálne tabletky, aby ste zabránili otehotneniu, potom môže Vaše obdobie začať s nezvyčajnými hnedými sekrétmi. Aklimatizácia tela na drogy nastáva v určitom období a menštruácia sa čoskoro stane obvyklou. Ak sa tmavý výtok nezastaví, musíte sa poradiť s lekárom.

Keď výkaly hovoria o chorobách?

Niekedy môže objavenie sa hnedého výtoku v prvý deň menštruácie naznačovať vývoj závažných ochorení pohlavných orgánov. V takýchto prípadoch je zdravie vo veľkom nebezpečenstve. Aby sme sa vyhli smutným následkom, všimli sme si, že v práci tela je niečo zle, je potrebné okamžite navštíviť lekára. Je lepšie byť príliš opatrný ako platiť za sebavedomie života. Aké choroby môžu povedať mesačný hnedý odtieň?

 1. endotherm, Takzvané zápalové procesy v maternici. U tohto ochorenia môže byť hnedý výtok z pošvy pozorovaný ženou nielen v prvý deň menštruácie, ale počas celého menštruačného cyklu.
 2. endometritída, Ochorenie nastáva v dôsledku proliferácie buniek vnútornej vrstvy maternice vo svalovom tkanive orgánu.
 3. Výskyt polypov maternice, Toto ochorenie je vyvolané zápalovými procesmi a hormonálnymi poruchami. V tomto prípade trpí sliznica orgánu. Tmavohnedý výtok môže byť jedným zo symptómov tohto ochorenia.
 4. Syndróm polycystických ovárií, Táto choroba môže spôsobiť neplodnosť ženy. Ak hnedý výtok na prvý deň menštruácie vadí, že nie je prvý cyklus, je naliehavé ísť na gynekológa na vyšetrenie.

Konzultácia špecialistov je povinná takmer vo všetkých prípadoch, keď sa počas menštruácie objavia nahnedlé výboje namiesto zvyčajného krvácania. Najčastejšie tento jav hovorí o poruchách v tele. Teraz zvážte situácie, v ktorých tmavý výtok neslúži ako príčina nadmernej úzkosti.

Koľko máte rokov

U dievčat sa charakter menštruácie môže líšiť z mesiaca na mesiac. Tento trend pokračuje rok po menahre (prvá menštruácia). Vzhľadom na konštantné hormonálne zmeny v tele dozrievania nie je potrebné, aby sa namiesto normálneho mesačného krvácania nadmerne reagovalo na výskyt hnedého výtoku.

Nemusíte byť príliš zmätení, a ženy vo veku 38-45 rokov, keď premenopauza obdobie. V tomto čase sa tiež telo podrobuje významným zmenám. Menštruačný cyklus sa stáva nestabilným a mesačne prichádza „raz cez čas“. Výskyt tmavých sekrétov môže byť dôsledkom hormonálnej nerovnováhy, ktorá je v tomto veku inherentná.

V každom prípade, nie príliš sebaisto. Ak tmavohnedý výtok v prvý deň menštruácie trvá dlhú dobu a je sprevádzaný ďalšími nepríjemnými príznakmi, nie je možné oddialiť návštevu gynekológa!

Čo môže hovoriť o farbe výboja pred nástupom menštruácie?

Často môže hnedý výtok pred menštruáciou vystrašiť ženy dostatočne silno. V skutočnosti neexistujú žiadne zvláštne dôvody na to, aby ste boli nervózni. Najprv je potrebné určiť konkrétne príčiny existujúceho stavu, či už je to patológia. Lekári odporúčajú venovať pozornosť súvisiacim symptómom. Existujú nejaké bolestivé pocity pred začatím takéhoto výboja? V tomto procese? Je tiež potrebné vziať do úvahy prítomnosť príznakov všeobecnej malátnosti: horúčka a zimnica, slabosť a závraty, nevoľnosť a túžba po spánku, a to aj pri normálnom počte hodín spánku počas dňa, iné príznaky.

V hnedom alebo čiernom odtieni môže byť výtok znečistený krvou. To sa deje na samom začiatku menštruácie. To znamená, že ak menštruácia začne s malým množstvom takéhoto výtoku, všetko je v poriadku. Podobne, ak cyklus končí, znamená to konečné očistenie maternice. Tiež ovulácia sa niekedy prejavuje podobným spôsobom.

Kedy to je v poriadku

Variantom normy je takýto výber, najmä ak sa žena rozhodla zmeniť typ antikoncepcie. Telo začína znovu stavať nový liek. Ak však táto reakcia trvá viac ako tri mesiace v rade, môžeme už hovoriť o dôvodoch na obavy. Zvyčajne to znamená, že je potrebné zvoliť iný spôsob.

Odporúča sa tiež konzultovať s gynekológom prítomnosť infekčných ochorení a iných porúch. Niekedy hnedý výtok po tvrdom sexe. To môže byť dôkazom poškodenia slizníc. Pravdepodobnosť tohto zvýšenia, ak napríklad žena nebola vzrušená. Pravdepodobnosť výskytu rôznych sekrétov po nástupe sexuálnej aktivity (strata panenstva) je pomerne vysoká.

Aké sú príčiny hnedého výboja?

Poďme sa porozprávať o tých prípadoch, keď hnedý výtok pred nástupom menštruácie spôsobenej patológiou. Ide o:

 1. Zápalové procesy vo vagíne. Zvyčajne je výtok svetlohnedej farby, často sprevádzaný horúčkou a pocitom rozrušenia, bolesti a svrbenia. Je charakteristický pre drozd. ako aj kvapavka, nerovnováha mikroflóry, množstvo ďalších infekčných chorôb,
 2. Endometritída, chronická aj akútna, je schopná prejavovať rôzne sekréty. Posledne menované môžu byť zreteľnejšie pred nástupom menštruácie,
 3. Choroby krčka maternice. Hnedý výtok sa môže kombinovať s naružovavými. Často sa objavujú po sexe, ale nie všetky ženy sú schopné okamžite venovať pozornosť. Mnohí sú príliš uvoľnení a ženy tiež často chodia do sprchy po dokonalom čine, takže každý výtok sa zmyje,
 4. Tieto príznaky sa nedajú ignorovať, pretože môžu naznačovať ako cervikálnu eróziu, tak rakovinu,
 5. Pri vykonávaní aktívneho sexuálneho života môže výtok sprevádzaný svrbením, pálením a suchosťou v pošve znamenať infekciu infekcie prenášanú zo sexuálneho partnera. Kontrola odhady, rovnako ako inštalácia konkrétneho patogénu pomôže dodanie testov. Pripomíname, že to možno urobiť vo väčšine moderných anonymných centier zadarmo,
 6. Hnedý výtok namiesto menštruácie počas tehotenstva môže byť jedným z charakteristických prejavov počatia. Vedecky sa to nazýva krvácanie z implantátu,

 7. V niektorých prípadoch môže takýto výtok znamenať prítomnosť endometriálneho polypu,
 8. Salpingitída alebo zápal vajíčkovodov. Klinický obraz je tiež doplnený ťahom bolesti v bruchu, periodickej zimnici. Chuť k jedlu sa výrazne znižuje, silná únava, skôr nepríjemné pocity pri močení.

Čo robiť, ak namiesto menštruácie - hnedý výtok?

Hnedá mazanica namiesto menštruácie priamo závisí od toho, či má žena aktívny sexuálny život alebo nie. V prvom prípade môžu byť takéto príznaky príznakom závažných pohlavne prenosných infekcií. To je tiež dôkaz tehotenstva.

V neprítomnosti sexuálnej aktivity je možné podozrenie na jednu z patológií maternice, ktoré už boli uvedené v príčinách vzhľadu príslušného výboja. Okrem toho cysty vaječníkov môžu viesť k podobnému stavu. Niekedy sa prejavuje polycystic.

Niekedy tieto sekréty naznačujú začiatok skorej menopauzy. Normálne obdobie menopauzy je po štyridsiatich piatich rokoch. V oblasti 30 sa môže vyskytnúť skorá menopauza. kvôli vážnemu nedostatku živín v mladosti, chorobám, silným hormonálnym poruchám, patológiám puberty, hlboko zažívanému stresu, iným príčinám. Moderná medicína vám umožňuje odložiť predčasný nástup menopauzy s včasnou liečbou.

Ako sa diagnostikuje?

Ak sa žena o tento stav obáva, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc. Ak chcete začať, špecialista počúva pacienta, s prihliadnutím na všetky existujúce príznaky. Nie je potrebné byť nervózny: ani všeobecné príznaky indispozície nie vždy znamenajú prítomnosť infekcie. Pravidelne je to len náhoda a dôvody na prepustenie môžu byť úplne neškodné.

Lekári odporúčajú prejsť všeobecné krvné testy, moč a výkaly, aby zistili prítomnosť alebo potvrdili neprítomnosť zdroja zápalu v tele. Často si urobte náter, aby ste skontrolovali stav vaginálnej mikroflóry. Zároveň sledoval aktuálny stav panvových orgánov. S rovnakým účelom môže urobiť ultrazvuk. Niekedy je kontrolovaný močový systém.

Po obdržaní výsledkov vyšetrenia môžu lekári predpísať vhodnú liečbu, začať riešiť príčinu. V neprítomnosti stanoveného dôvodu lekári odporúčajú po určitom čase znovu podať žiadosť, niekedy sa odporúča ľahnúť si na dôkladnejšie vyšetrenie. V každom prípade, hnedý výtok pred nástupom menštruácie má preto dôvod, aby sa zistilo, že je celkom realistický.

Príčiny tmavého výboja pred a namiesto menštruácie

Prítomnosť výtoku z genitálneho traktu ženy je normálna. Môžu mať rôznu intenzitu a farbu v závislosti od fázy menštruačného cyklu, ale musia spĺňať dve kritériá: žiadny nepríjemný zápach a nepohodlie v genitálnom trakte.

Menštruačný cyklus začína od začiatku menštruačného cyklu (toto je prvá fáza - folikulárna). Krvácanie prvého dňa nie je také hojné a má tmavú farbu, vrchol ich intenzity klesá na druhý alebo tretí deň, keď sa krvácanie výrazne zvyšuje a stáva sa jasnou farbou, vrátane krvných zrazenín a hlienu. Počas nasledujúcich dní výtok postupne ustupuje a mení sa na tmavú škvrnu. A na piaty alebo siedmy deň končia vôbec. Nasledujúci týždeň folikulárnej fázy menštruačného cyklu môže byť označený menšou sekréciou slizníc.

Obdobie ovulácie je uprostred cyklu a nastáva do dvoch týždňov od začiatku menštruácie. Počas tohto obdobia zrelé vajíčko opúšťa vaječník a prechádza cez vajíčkovody do dutiny maternice. Toto obdobie je charakterizované bohatým priehľadným sliznicou. Súvisí to aj so skutočnosťou, že doba ovulácie je najpriaznivejším obdobím pre koncepciu a príroda robí všetko pre to, aby sa to stalo. Jedným z týchto prejavov je zvýšená vaginálna hydratácia počas tohto obdobia.

V polovici cyklu, niektorí z fair sex na vedomie, krátkodobý vzhľad ružové alebo svetlo hnedé prepustenie. Akýkoľvek odtieň hnedej v sekrétoch, vrátane tých, indikuje prítomnosť krvi v nich. Počas ovulácie je to znak krvácania pri prasknutí folikulu a je považovaný za variant normy.

Ďalšie obdobie cyklu - luteálna fáza, trvá ďalšie dva týždne až do začiatku nového krvácania. V tomto čase sa výtok stáva mliečne biely, ale stále zostáva vzácny. Čím bližšie k nástupu menštruácie, tým silnejšie sa stávajú, za predpokladu, že je pastovitá konzistencia žltkastá.

Všetky tieto procesy prebiehajú v tele zdravej ženy. Ak je biely alebo slizničný výtok považovaný za normálny vo väčšine prípadov, potom tmavé alebo hnedé vypustenie akéhokoľvek odtieňa mimo menštruácie môže byť určite považované za patologické. Ich prítomnosť je povolená v obmedzenom počte prípadov.

Prítomnosť hnedých sekrétov je povolená pre:

 • začať užívať antikoncepčné lieky. Prvé dva alebo tri mesiace od začiatku užívania hormonálnych piluliek umožnili objavenie sa takéhoto výboja.
 • nástupu menštruácie. Vyprázdňovanie hnedého rozmazania sa považuje za normálne, ak sa objaví 24-6 hodín pred začiatkom krvácania.
 • ukončenie menštruácie. Posledné dni menštruácie sa odohrávajú na pozadí tmavohnedých sekrétov, čo indikuje jeho dokončenie, takže krv je z tela odstránená. Ale nie na dlhú dobu - dlhý tmavý mazanec je tiež zlým znamením.
 • prvého pohlavného styku. Nástup sexuálnej aktivity môže byť sprevádzaný výskytom hnedého výboja. Это последствия нарушения целостности девственной плевы.
 • недостаточном увлажнении влагалища во время секса. Недостаток смазки вызывает мини травмы слизистой, из-за чего в выделениях появляется кровь.
 • ovulácie. Je to dôsledok prasknutia folikulu a je dôkazom, že priaznivé obdobie pre koncepciu prišlo (uprostred cyklu). Ak je výtok počas tohto obdobia významný a je sprevádzaný silnou bolesťou a celkovou slabosťou, potom môžete uvažovať o prasknutí vaječníka. Táto podmienka je smrtiaca.

Patologické stavy, pri ktorých sa pozorujú tmavé sekréty

Opakovaný výskyt tmavého krvavého výboja uprostred menštruačného cyklu alebo pred začiatkom menštruácie so sklonom k ​​zvýšeniu je príznakom závažných gynekologických ochorení. To môže spôsobiť zápal endometria v maternici, deštruktívne zmeny v krčku maternice, fibromy, rakovinu ženských pohlavných orgánov, polypy maternice a maternicového kanála, endometriózu, patológiu rastu endometria, mimomaternicové tehotenstvo, infekcie, ktoré majú pohlavný prenos.

Pri každej z týchto chorôb bude mať tmavý výtok svoje vlastné charakteristiky v kombinácii s inými charakteristickými prejavmi.

Pri endometritíde (zápalové ochorenie maternicovej dutiny infekčného pôvodu) je mesačný výtok sprevádzaný nepríjemným zápachom, bolesť v spodnej časti brucha je daná do konečníka, kostrče, bedrovej oblasti a vyznačená počas všetkých období cyklu, zvýšené potenie, celková slabosť, pri pohľade, maternica je trochu kondenzovaná a zväčšená. , V pokročilých prípadoch sa zápal šíri do trubíc a hrozí, že povedie k neplodnosti.

Pre endometriózu (proliferácia endometria na neobvyklých miestach pre neho) je charakterizovaná kombináciou tmavých sekrétov rôznych odtieňov pred nástupom menštruácie s ťahom bolesti v bruchu, zvyšujúc sa nástupom krvácania. Po ňom je bolesť značne otupená a takmer sa neobťažuje uprostred cyklu.

Benígne lézie (myómy) maternice sú sprevádzané tmavými dúhovkami pred nástupom menštruácie a sú úplne asymptomatické počas iných fáz cyklu.

Malígne nádory ženských pohlavných orgánov sú sprevádzané tmavými krvavými sekrétmi pred alebo namiesto menštruácie, ktoré sú kombinované s porušením cyklu. Prítomnosť takýchto príznakov naznačuje, že choroba už prešla prvým štádiom.

Okrem toho nahnedlý výtok z genitálneho traktu môže hovoriť o hormonálnych poruchách v tele ženy, o prenesenom strese ao nadmernej námahe.

Je dôležité si uvedomiť, že výskyt výtoku, obsahujúci krv, mimo menštruácie je dôvodom povinnej návštevy gynekológa. Zvlášť ak existujú ďalšie príznaky, ktoré nesúvisia s normálnymi prejavmi (svrbenie, nepríjemný zápach, bolesť v spodnej časti brucha). Iba lekár Vám bude schopný určiť príčinu takéhoto prepustenia a pomôcť mu vyrovnať sa s ním.

Je tmavý výtok vždy znakom choroby?

Pravdepodobne je jasné, že hnedá dodáva krv vaginálnym sekrétom. Niekedy sa to deje u dokonale zdravých žien. Napríklad:

 • prirodzený tmavo hnedý výtok pred menštruáciou, niekoľko hodín alebo dní pred štartom (to je prvý znak ich prístupu),
 • normálny výtok a po menštruácii niekoľko dní,
 • pri užívaní antikoncepcie na hormonálnom základe môžu „ozdobiť“ a uprostred menštruačného cyklu,
 • po hrubom pohlavnom styku je tmavý výtok zvyčajne spôsobený traumou vaginálnej sliznice,
 • to isté sa môže stať pri nedostatočnom uvoľnení maziva počas pohlavného styku,
 • na samom začiatku sexuálnej aktivity sa krvácanie objavuje nielen v okamihu zbavenia panenstva, ale aj počas niekoľkých následných činov,
 • u dospievajúcich dievčat, pred začiatkom prvej menštruácie, môže byť určitý čas pozorovaný aj tmavý výtok, čo signalizuje prechod dievčaťa na novú hodnosť - „dievča“.

V akých prípadoch by mala byť choroba podozrivá?

Tmavo hnedé sekréty môžu byť tiež príznakmi ochorenia. Ak nie sú spojené s príjmom hormonálnych liekov a objavujú sa uprostred cyklu alebo sa vyskytujú zakaždým po sexuálnom kontakte, je to dôvod na to, aby sme boli opatrní. Ak je výtok sprevádzaný horúčkou, bolesťou v bruchu (dolná časť), svrbením v pošve, suchosťou a bolestivými pocitmi počas vyprázdňovania močového mechúra alebo pohlavného styku a tiež, ak žena staršia ako 45 rokov nemala mesačné obdobia jeden rok, žena by mala byť podozrivá a ísť do gynekológa. Ďalej zvažujeme patologické procesy, ktorých znaky môžu slúžiť ako špecifikovaný výber.

Mimomaternicové tehotenstvo

Keď tmavohnedý výtok namiesto menštruácie sprevádza silná bolesť a odpudivý zápach, podobný jav môže signalizovať mimomaternicové tehotenstvo. Mimochodom, ak je bolesť akejkoľvek sily a je lokalizovaná v genitáliách, sprevádzaná atypickým výtokom, mali by ste okamžite konzultovať s gynekológom! Diagnózu mimomaternicového tehotenstva je možné vykonať len po vyšetrení špecialistom a ultrazvukom, aby ste zabezpečili jeho včasné prerušenie, mali by ste čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc.

Vaginitída (zápal pošvy) a cervicitída (zápal krčka maternice)

Bez ohľadu na to, či je žena sexuálne aktívna alebo nie, jej sexuálna cesta môže ovplyvniť zápalové procesy. Napríklad kandidóza (drozd) spôsobuje zápalový proces u žien akéhokoľvek veku av menopauzálnych ženách je tiež tmavo hnedý výtok. U žien sú v tomto prípade spojené s rednutím (atrofiou) sliznice pošvy, preto aj menšie poranenia môžu vyvolať sekréty rôznej intenzity. Aktívny sexuálny život s nechráneným sexom môže viesť k pohlavne prenosným infekciám (kvapavka, chlamýdie, trichomoniáza). Sú sprevádzané svrbením, pálením a suchosťou v hrádzi, ako aj sekréciou hnedej, žltej alebo zelenej farby. Tieto ochorenia môžu spôsobiť zápal nielen vagíny, ale aj krčka maternice. Musia byť ošetrené!

Patologický rast vrstvy sliznice obloženia maternice alebo jej krku, ktorý má formu výčnelku, v medicíne je definovaný ako polyp. Presné príčiny tejto patológie ešte nie sú známe. Patria sem infekčné ochorenia a zápalové procesy a hormonálne poruchy. Polypy sú spravidla benígne výrastky, ale niektoré z nich vykazujú prekancerózne zmeny. Ak je výskyt polypu sprevádzaný tmavohnedými sekrétmi, je veľký a biopsia a cytologické testy naznačujú riziko vzniku rakovinových buniek, potom je polyp odstránený.

Čo je hyperplázia endometria?

Hyperplázia v medicíne sa nazýva proliferácia tkaniva. To znamená, že hyperplázia endometria je zvýšenie objemu vnútornej vrstvy maternice, ktorá má benígny charakter. Zvýšená reprodukcia stromálnych a ferruteróznych prvkov tejto vrstvy vedie k takémuto stavu. K takýmto zmenám dochádza najčastejšie počas hormonálnych zmien v tele (v premenštruačnom období u dievčat a premenopauzálnych žien u žien). Jedným z hlavných príznakov hyperplázie je krvavý tmavo hnedý výtok, ktorý sa môže objaviť v intermenštruačnom období a po krátkom oneskorení menštruácie. Spravidla sú tieto prídely mierne a ťažké. Je pravda, že pri hyperplázii, ktorá sa vyskytuje v období dospievania, je možné prelomové hojné krvácanie s krvnými zrazeninami. Ak sa stanú zdĺhavými, môžu viesť k anémii.

Prečo sa objavujú hnedé sekréty počas menštruácie?

Počas menštruácie môže byť hnedý výtok buď symptómom niektorého z vyššie uvedených gynekologických ochorení, alebo dôsledkom stresu, aklimatizácie alebo výsledku hormonálnej antikoncepcie. Často sa však stáva, že takýto fenomén je znakom budúceho prírastku do rodiny, pretože u niektorých žien obdobie pokračuje v tehotenstve, najmä v prvom trimestri, hoci sa stáva veľmi vzácnym a krátkym. Uistite sa, že si tehotenský test a navštívte gynekológa!

Čo robiť, keď boli hnedé výboje?

Ako ste už pravdepodobne videli z vyššie uvedeného, ​​objavenie sa nezvyčajnej farby, najmä sprevádzanej bolesťou, slabosťou alebo horúčkou, vyžaduje povinnú návštevu gynekológa. Nemali by ste čakať na to, aby sa nepríjemný jav odstránil sám od seba - môže sa pravidelne strácať, ale neskôr sa vyvinúť do vážnej patológie! Nesnažte sa urobiť diagnózu sami - nie ste odborník! Neužívajte riziká, nebuďte leniví a okamžite sa poraďte s lekárom: je možné, že vaša úzkosť bude márna a výtok bude len dočasný, ale ak zistíte ochorenie včas a začnete s jeho liečbou, potom hrozí riziko, že zostane bezdetný alebo sa stane vážnym chronickým ochorením. minimum. Požehnaj ťa!

Tmavo hnedý výtok žien pred alebo počas menštruácie - čo robiť? Čo je príčinou tmavohnedého výboja? :

Mnohé ženy, ktoré sa vážne zaujímajú o svoj zdravotný stav, sa zaoberajú fenoménom tmavohnedého výtoku. Niekedy sa objavujú náhle, medzi obdobiami a niekedy počas nich alebo bezprostredne po nich. Čo znamenajú tieto výbery? Mohli by byť znamením patologického procesu v ženskom tele? Pozrime sa na to podrobnejšie.

Cervikálna erózia

Pomenovaná choroba je jednou z najčastejších diagnóz v gynekológii.

Predstavuje poruchu sliznice krčka maternice, ktorá je spôsobená rôznymi dôvodmi: častým a hrubým pohlavím, pohlavne prenosnými infekciami, poraneniami pri pôrode alebo potratmi atď.

Vo väčšine prípadov je táto patológia asymptomatická, detekuje sa len počas vyšetrenia gynekológom. Ale niekedy je choroba sprevádzaná tmavohnedým výtokom po sexuálnom kontakte a niekedy bez zjavného dôvodu.

Často má takýto výtok nepríjemný zápach, ktorý mimochodom indikuje prítomnosť zápalu. Existujú vrodené, skutočné erózie a ektopia (pseudo-erózia). V závislosti od veľkosti patológie a súvisiacich infekcií bude terapeutická taktika iná, ale v každom prípade toto ochorenie vyžaduje pravidelné monitorovanie odborníkom.

endometritída

Endometrium je sliznica, ktorá lemuje maternicu vo vnútri. Porušenie jeho integrity, spojené s poklesom lokálnej imunity vedie k zápalovému procesu.

To je často sprevádzané horúčkou a vzhľad ťahanie bolesti v dolnej časti brucha, hnisavé alebo hnedé výboje miesto menštruácie sú pridané k tomu, a to všetko je vážny príznak patológie, ktorá vyžaduje okamžité odvolanie na špecialistu.

Ak sa včas nelieči, akútna endometritída sa stáva chronickou, čo môže ovplyvniť plodnosť ženy.

Rakovina krčka maternice

Vyššie uvedená diagnóza je na treťom mieste na svete medzi rakovinovými ochoreniami u žien. Z toho, čo vzniká táto patológia nie je známa.

Aj keď sa nedávno zistilo, že takmer 100% pacientov so špecifikovanou diagnózou má vo svojom tele ľudský papilomavírus (HPV) a nie všetci infikovaní týmto vírusom sa vyvíjajú rakovina.

Vyskytuje sa v každom veku, ale najviac ohrozené sú ženy vo veku štyridsiatich rokov. Jedným z hlavných príznakov tejto patológie je krvavý výtok.

Mimochodom, prečo sa hnedý výtok takýchto pacientov s rakovinou objavuje aj po pohlavnom styku alebo uprostred cyklu, ešte nie je jasné. Ak sú spojené bolesťou v spodnej časti brucha, potom sa tento príznak pripisuje príznakom rakoviny, ktorá sa rozšírila do susedných orgánov.

Sú sekréty nebezpečné počas tehotenstva?

Počas obdobia menštruačného cyklu u každej ženy klesá hladina progesterónu takmer na nulu a endometrium sa začína uvoľňovať, čo vedie k vzniku menštruačného výtoku.

V budúcej matke telo niekedy nezanecháva staré „zvyky“ a napriek úspešnému oplodneniu, ktoré sa vyskytlo, sa hladina progesterónu, ktorý zachováva plod, v tých dňoch, kedy by mala nastať menštruácia, znižuje. To je to, ako sa objavujú hnedé sekréty, ktoré signalizujú, že endometrium stále čiastočne exfoliuje.

Neprepadajte panike, ale tento príznak môže byť príznakom existujúcej hrozby prerušenia vývoja plodu alebo, ako je uvedené vyššie, jeho ektopickej polohy. Poraďte sa s lekárom!

Čo znamená hnedý tok počas menštruácie?

V čase kritických dní, hnedý (hnedý) výtok, čo je to: jeden z prejavov normy alebo vážnej zámienky, čo poukazuje na prítomnosť bolestivých činov v tele? Táto otázka je znepokojujúca pre niektoré ženy, ktoré sú konfrontované s uvažovaným javom. Aký je charakter pôvodu vypúšťania pôvodného typu a čo znamená hnedý výtok počas menštruácie?

Koreňové príčiny

Podľa všeobecne uznávaného názoru lekárov by mal mať dobrý mesačný výtok šarlátovú farbu a navyše nevlastní nenávidenú vôňu. Káva farba mesačná krv môže mať v dôsledku vplyvu určitých vnútorných a vonkajších podmienok. Všeobecne sa uznáva, že sa jedná o nasledujúce príčiny:

 1. Akútna zmena klimatických kritérií.
 2. Mimoriadne fyziologické preťaženie, intenzívne športové aktivity.
 3. Časté stresujúce zmeny a psycho-emocionálne prevraty.
 4. Dlhý a voľný príjem určitých liečivých látok.
 5. Otrava (potraviny, chemikálie alebo lieky).
 6. Dlhodobé užívanie hormonálnych kontraceptív.
 7. Prítomnosť infekčných činov v tele.
 8. Choroby gynekologickej povahy.
 9. Predtým skúsení potraty.
 10. Obdobie hlbokého kŕmenia.

Vypúšťanie hnedých tónov bude schopné zistiť a pre narušenie rovnováhy hormónov v ženskom tele. Pomerne často je možné ich sledovať u adolescentných dievčat v priebehu mesačného cyklu.

V niektorých prípadoch je hnedý výtok šíriaceho sa znaku charakteristický aj pre dievčatá staršie ako 40 rokov v dôsledku hormonálnych zmien v tele na prahu nástupu menopauzy a okrem prirodzeného zániku funkcie vaječníkov.

Vo všetkých vyššie uvedených variantoch sa hnedý výtok s intenzitou obsahu a neprítomnosť miernych príznakov bežne pripisujú prirodzeným prejavom tela, takže v pôvodnom prípade nestojí za to vylievať do zhonu.

Hnedý výtok počas tehotenstva

Úprava farby mesačného výtoku môže indikovať nástup tehotenstva. Vypúšťanie hnedých škvŕn od budúcich matiek môže byť dosť znepokojujúcim znakom, ktorý naznačuje možné mimomaternicové tehotenstvo, riziko potratu alebo odlúčenie plodného semenníka.

V tomto prípade sa pozorujú podobné príznaky, ako sú závraty, akútny pokles krvného tlaku, až hypotonická kríza, akútna bolesť v spodnej časti brucha a predné bolesti.

Okrem toho sa môže prejaviť ako vlastnosť nedostatkov určitých hormónov, ktoré sú dôležité pre zabezpečenie úspešného dieťaťa.

Takáto úloha, výtok hnedého tónu u tehotného dievčaťa je absolútne neustále hrozným znamením, ktoré poukazuje na prítomnosť závažných patológií, ktoré rozdeľujú pravdepodobné nebezpečenstvo matky aj budúceho dieťaťa. Preto, keď sa objavia, mali by ste okamžite ponáhľať na radu gynekológovi.

O akýchkoľvek chorobách bude možné uviesť?

Takýto obraz môže byť často spôsobený zlými činmi v tele, ktoré majú tendenciu oslabovať náladu. Výskyt kávových sekrétov počas menštruácie môže indikovať nasledovné patológie:

 1. Narušenie fungovania endokrinného systému.
 2. Nákazlivé straty reprodukčných organizácií.

 • Kvapavka.
 • Chlamydia.
 • Syfilis.
 • Trichomoniáza.
 • Patológia vaječníkov.
 • Gynekologické ochorenia.
 • Hypotyreóza.
 • Patológia štítnej žľazy.
 • Narušenie fungovania hypofýzy.
 • Prítomnosť zápalových účinkov v dutine maternice.

 • Poškodenie metabolizmu.
 • Kutsost endotel.
 • Uterus na krku.
 • Ťahaná chirurgia v gynekologickom odbore.
 • Polycystický vaječník.
 • Zápal.
 • Zariadenie polypov v oblasti maternice je slizké.
 • Chýbajúca koncentrácia hormónu progesterónu v krvi.

  Otsedov sa objaví, že príčiny vzniku kávových sekretov počas menštruácie môžu byť veľmi rôznorodé.

  V niektorých prípadoch bude takýto obraz schopný označiť ako rozlišovací znak línie ochorenia a vývoj pozitívnych porúch v tele, ktoré môžu ohroziť nielen zdravie, ale aj život pacienta.

  Na to, aby bolo možné rozlíšiť patológiu od normy, je veľmi dôležité premeniť pozornosť na všeobecnú situáciu, trvanie a intenzitu výboja, na pravdepodobnú prítomnosť slabých symptómov.

  Čo je možné čítať normu?

  Когда бурые выделения являются пред наиболее завязало ежемесячных — это достаточно природное картина, какое считается специфическим свойством пришествия менструации.

  Модифицирование окраса месячной крови, наблюдающееся в половине цикла, также общепринято причислять к норме. Этот примета указывает о истоке овуляционного времени.

  Hnedastý výtok rozmazaného charakteru, ktorý sa pozoruje na konci menštruačného cyklu, sa javí ako prirodzený krok uvoľnenia tela z posledných krvavých kvapôčok.

  Okrem toho je hnedý výtok v čase menštruácie na samom zdroji sexuálneho života normálny, čo je v poriadku so zraneniami získanými konkrétne počas procesu odbúravania a zmien v hormonálnom charaktere.

  Vo všetkých ostatných prípadoch musí hnedý výtok upozorniť dievča, najmä ak sa opakujú z mesiaca na mesiac a sú sprevádzané miernymi príznakmi.

  Nepokojné známky

  V každom prípade sa objaví výskyt mesačnej krvi hnedého tónu, aby sa prečítala vlastnosť patológie, ktorá spôsobuje terapeutický zásah? Existuje množstvo špecifických príznakov, z ktorých sa musíte ponáhľať po profesionáli. Nasledujúce sa na ne pozerajú:

  1. Skromné ​​šírenie tmavo hnedý výtok namiesto mesačného.
  2. Nepríjemná vôňa mesačného výtoku.
  3. Bolesť v bedrovej oblasti.
  4. Zvracanie.
  5. Kŕče zo zvratkov.
  6. Hypotenzia.
  7. Symptómy všeobecnej asténie.
  8. Lihomanka.
  9. Bolesť v spodnej časti brucha s tendenciou k zvýšeniu.
  10. Zrýchlené močenie, ktoré môže byť nesprávne.
  11. Arytmia.
  12. Zrýchlený impulz.
  13. Závraty.
  14. Zvýšenie telesnej teploty.
  15. Vedúca bolesť.
  16. Pocit stiesnenia, zúženia a nepohodlia v oblasti hlbokých buniek.

  Preto, ak sa však zistia mnohé z vyššie uvedených vlastností, čo svedčí o prítomnosti niektorých patológií, odporúča sa okamžite spěchať na gynekologické konzultácie a zadať dôležité dôkazy pre inštitút jasných príčin tohto problému.

  Čo robiť vo vytvorenej zmene?

  V prípade všeobecnej malátnosti a miernych príznakov, sprevádzajúcich mesačný výtok hnedého tónu, sa dôrazne odporúča, aby ste sa nepoznali na samoliečbu, ale aby ste sa ponáhľali s profesionálom. Sledovanie výskumných operácií a laboratórnych štúdií určí hlavný zdroj problému, ktorý je nevyhnutný pre jeho úspešné odstránenie.

  Liečba v počiatočnej sekvencii musí byť zameraná na boj proti hlavnej chorobe, ktorá viedla k vzniku výtoku.

  Okrem toho pacienti zvyčajne dostávajú vitamín-minerálne komplexy, látky, ktorých účinky sú zamerané na zlepšenie imunitného systému. Pokúsia sa eliminovať pravdepodobné iniciačné podmienky podľa nasledujúceho zákona:

  1. Obmedzte fyziologické preťaženie.
  2. Zaručiť plný odpočinok (odpočinok aspoň 8 krát denne).
  3. Je rozumné kŕmiť, uistiť sa, že základňa menu bola zložená z potravín s vysokým obsahom bielkovín, energických nálevu a ovocia.
  4. Spúšťajte viac skúseností a prepracovania.

  Brown výtok v čase mesačného možné odložiť prirodzené prejavy tela. Aj keď v tomto prípade, keď sú sprevádzané všeobecnou malátnosťou a varovnými príznakmi slabosti, je vhodné bezodkladne sa ponáhľať s poradcom gynekológa vysokej triedy.

  Je hnedá krv počas menštruácie - je to normálne?

  Menštruácia u ženy pravidelne prechádza. Je to uvoľnená krv, vrátane prímesi vaginálneho sekrétu, zatiahnutej uterinnej membrány a sekrécie hlienu z krčka maternice.

  Mesačné trvanie je od 3 do 5 dní. Opakujte približne v rovnakom čase každého mesiaca. Množstvo krvi stratené počas menštruácie nie je menšie ako 50 ml.

  Čo znamená náhly hnedý výtok počas menštruácie? V tomto článku sa pokúsime odpovedať na otázku, prečo sa tento problém vyskytuje.

  Vekový faktor a jeho vplyv

  V pubertálnom období, keď sa objavuje menštruačný cyklus u dospievajúceho dievčaťa, môže nastať proces ovulácie, ale nemusí sa to stať. Malé tmavohnedé alebo čierne výboje namiesto menštruácie sa považujú za normálne. Preto by ste sa o to nemali starať.

  Ak sa však takýto jav stal trvalým, potom je to dôvod na kontaktovanie špecialistu.

  Počas menopauzy môže byť žena alebo menopauza, pozorovaná po 40 rokoch veku, tiež krvácaná počas menštruačného zhnednutia. Takéto sekrécie sú spojené s vymiznutím funkcie vaječníkov a zlyhaním hormonálneho pozadia ženy.

  Lekári hovoria, že klimakterické obdobie v modernom svete pre ženy sa nejako stalo mladším. Často sa vyskytujú prípady skorého nástupu menopauzy vo veku 38 až 40 rokov.

  Brown výtok a sexuálny život

  Žena, ktorá je sexuálne aktívna a nesnaží sa používať antikoncepciu na počatie dieťaťa, sa môže vyvinúť hnedastý výtok niekoľko dní pred nástupom obvyklých období. Pravidlom je, že vinníkom tohto javu sú narušené hormóny ženy.

  Ak sa po hnedom výboji menštruácia nezačala takto, mali by ste sa uchyľovať k tehotenskému testu alebo podstúpiť ultrazvukový test. V prípade pozitívneho výsledku, ktorý indikuje výskyt tehotenstva a takéto prepustenie nie je prekvapujúce, pretože môžu byť indikátorom implantácie embrya do maternice.

  Ak ste spokojní s tým, že máte tehotenstvo, ale vaša krv bude neskutočná, je to dôvod na to byť opatrný, pretože to môže znamenať hormonálnu nerovnováhu v tele.

  Nedostatok hormónu progesterónu môže spôsobiť nedobrovoľné potraty. Čas, kedy by mala menštruačná krv začať vystupovať, je potenciálnou hrozbou pre plod a môže vyvolať jeho odtrhnutie od endometria, to znamená, že dôjde k potratu.

  Ďalšou častou príčinou hnedého výtoku počas menštruácie je fenomén mimomaternicového tehotenstva.

  Zápalové procesy vo vnútorných pohlavných orgánoch a ochoreniach prenášaných pohlavným stykom môžu tiež spôsobiť tmavohnedú menštruáciu.

  Ak má žena nekontrolovaný sexuálny život, partner môže prenášať takéto infekčné ochorenia ako

  Ak je žena silne vychladená a začala si všimnúť, že krv je počas menštruácie nedostatočne pridelená a pravidelnosť menštruačného cyklu je narušená - môže to naznačovať prítomnosť zápalových procesov vo vnútorných pohlavných orgánoch.

  Hlavné spoločné príznaky prechladnutia alebo infekčného ochorenia sú:

  • bolesť a kŕče pri močení,
  • pocit svrbenia a pálenia v vulve,
  • bolesť v spodnej časti brucha,
  • bolesti počas pohlavného styku.

  Použitie antikoncepcie

  Použitie antikoncepcie ženou počas ochrany pred nechceným tehotenstvom môže vyvolať pokles funkcie vaječníkov alebo atrofiu endometriálnych buniek.

  Zle zvolené drogy, ignorujúc vedľajšie účinky, ktoré môžu spôsobiť škvrnitý hnedý výtok.

  Pri pokračujúcom prepúšťaní tohto charakteru po dobu 3-4 mesiacov, by ste mali prestať užívať liek, ktorý žena nezapadá, a nahradiť ho iným analógom.

  Akýkoľvek hormonálny posun v ženskom tele okamžite ovplyvňuje povahu prietoku krvi počas menštruácie. Tento jav sa vysvetľuje prítomnosťou nerovnováhy takých hormónov, ako je estrogén a progesterón, vysoká miera prolaktínu v ženskom tele a systémové ochorenie, ako je diabetes mellitus.

  Hnedý výtok v neprítomnosti sexuálnej aktivity

  Ak žena nemá sexuálny život, potom sú vylúčené také príčiny, ako sú infekčné ochorenia a tehotenstvo.

  V tomto prípade môžu byť hlavnými provokačnými činiteľmi sekrécie tmavej krvi a zlyhania menštruácie hormonálne poruchy, prítomnosť takýchto ochorení, ako sú:

  Negatívne ovplyvňujú priebeh menštruačného cyklu a nezávisia od prítomnosti sexuálneho života:

  • konštantné nervové napätie
  • prudký úbytok hmotnosti
  • fyzického a psychického vyčerpania.

  Nie je prekvapujúce, že aj pri absencii sexuálnej aktivity sa môže počas menštruácie objaviť tmavá krv.

  1. Konštantné kolísanie telesnej hmotnosti ženy. Napríklad žena dodržiava diétny program, alebo naopak, jej hmotnosť sa rýchlo zvyšuje.
  2. Nevyvážená a nedostatočná výživa vitamínov.
  3. Prítomnosť anémie.
  4. Porušenie metabolických procesov v tele.
  5. Prítomnosť ochorení v endokrinnom systéme.
  6. Nervové šoky, skúsenosti, ktoré negatívne ovplyvňujú psychický stav ženy.
  7. Chirurgia na vnútorných pohlavných orgánoch alebo na genitourinárnom systéme.
  8. Prítomnosť folikulárnej cysty.
   Použitie chemoterapie pri liečbe rakoviny.
  9. Negatívny vplyv škodlivých chemikálií na pracovisku.

  Po pôrode, počas kŕmenia, po operácii

  Po akejkoľvek operácii maternice sa môže vyskytnúť hnedý výtok. Napríklad:

  • potrat
  • odstránenie myómov alebo polypov v maternici,
  • laparoskopické cysty na vaječníkoch,
  • odstránenie plodu počas mimomaternicového tehotenstva.

  Ak, keď sa žena javí ako menštruujúca, takéto javy ako nepríjemný rybí zápach, objavenie sa bolesti, zvýšenie telesnej teploty a to všetko trvá dlhšie ako týždeň, je indikovaná okamžitá návšteva špecialistu.

  Po narodení dieťaťa a počas jeho dojčenia dochádza k zastaveniu menštruácie. Podliehajú pomerne pomalému zotaveniu. Ak sa tmavá škvrna objaví u ženy v priebehu niekoľkých mesiacov po pôrode, potom sa to považuje za normálny variant, ale len pod podmienkou, že takýto proces nebude trvať dlhšie ako niekoľko mesiacov.

  Ak je povaha mesačníka ďaleko od normy, potom sa odporúča obrátiť sa na gynekológa na objasnenie problému.

  Nepanikárte. Ak sa hnedý mazanec objaví niekoľko dní pred začiatkom menštruačného cyklu, môže slúžiť ako predzvesť nástupu menštruácie.

  LIKED ARTICLE? PODIEL S PRIATELMI!

  Čo povie hnedý výtok počas menštruácie?

  Neobvyklý priebeh menštruačného cyklu naznačuje zmeny v tele, a nie vždy k lepšiemu. Čo môže byť spojené s hnedým výtokom počas menštruácie a čo sa báť, tento článok objasní.

  Za variant normy sa považuje izolácia hnedej na začiatku alebo na konci regulácie.

  V prvých dňoch kritických dní av konečnom štádiu hnedastý odtieň výboja znamená, že dochádza k malému vylučovaniu krvi. Vystupuje z maternice, spája sa s miestnym prostredím, oxiduje, koaguluje a odchádza z tejto farby na výstupe. Takéto sekréty môžu byť svetlé, tmavo hnedé, hnedé, vo forme tmavých zrazenín alebo zmatkov.

  Namiesto menštruácie dochádza k mazaniu v dôsledku fyziologických zmien v tele alebo pri vývoji patologických procesov. Tento príznak je najčastejšie indikovaný:

  • kolísanie hormonálnych hladín, t
  • zmeny súvisiace s vekom (krvácanie mladistvých alebo menopauza),
  • hormonálne lieky,
  • tehotenstvo (normálne a patologické),
  • zotavenie v období po pôrode, t
  • prítomnosť abnormalít pohlavných orgánov,
  • ochorenia reprodukčného systému, t
  • endokrinologické ochorenia
  • metabolické poruchy a oslabenie ochrannej funkcie (imunita),
  • prítomnosť emocionálneho stresu
  • prísnu diétu
  • nesprávny životný štýl,
  • rehabilitácia po potrate alebo po operácii.

  Zistite v článku odkazom na povahu absolutória po potrate. A tiež postupujte podľa odkazu, aby ste zistili, prečo môžu byť namiesto menštruácie ružové zvýraznenia.

  Hormonálne zmeny

  Pôsobenie hormónov je spôsobené prácou všetkých systémov ľudských orgánov, takže akákoľvek zmena v ich rovnováhe ovplyvňuje zdravie tela a u ženy je prvý, ktorý zasiahne reprodukčný mechanizmus a menštruačný cyklus.

  Po ovulácii pôsobí účinok hormónu progesterónu. Je to jeho aktívna práca z dôvodu prípravy endometria na prijatie oplodneného vajíčka. Táto slizovitá vrstva sa stáva hustou a voľnou.

  Keď sa hnojenie nevyskytne, na začiatku nového cyklu sa vnútorná výstelka maternice odmietne vo forme menštruácie. Ak chcete zdôrazniť, že ženské hormóny - estrogén - sú zahrnuté v práci.

  To znamená, že počas cyklu sa ich úroveň mení, čo je normálny a pravidelný proces.

  Niekedy tento dobre zavedený mechanizmus zlyhá a pred menštruáciou je progesterón buď nadbytočný alebo nedostatočný, čo ovplyvňuje zrelosť endometria a v oboch prípadoch zabraňuje začatiu úplnej menštruácie, ktorá sa objavuje vo forme hnedých sekrétov. Niekedy nedostatok estrogénu bráni maternici uvoľniť endometrium a namiesto toho sa pozoruje nahnedlý nános.

  Často sa orálna antikoncepcia stáva nevyhnutnou podmienkou vzniku hnedého alebo takmer čierneho výboja počas menštruácie. Ich činnosť je zameraná na vyvolanie umelej hormonálnej nerovnováhy, aby sa zabránilo tehotenstvu.

  Najmä v prvých troch mesiacoch užívania týchto liekov dochádza k zlyhaniu ženského cyklu. Menštruačné krvácanie hnedý odtieň môže byť ako sklovitý a hojný vo forme tmavých zrazenín. Prečítajte si viac o príčinách hnedých sekrétov, keď sa pozriete v článku OK.

  Vnútromaternicové zariadenie je obľúbeným prostriedkom ochrany pred nechceným tehotenstvom.

  Toto gynekologické zariadenie sa vkladá do dutiny maternice, aby sa zabránilo oplodneniu vajíčka.

  V prvých mesiacoch je IUD schopná spôsobiť menšiu menštruáciu ako hnedý-červený výtok, pretože doteraz nevhodný organizmus sotva odstraňuje veľké množstvo endometria cez vytvorenú obštrukciu.

  Lieky všeobecného účinku, najmä antibiotiká, často spôsobujú poruchy menštruácie, ktoré sa odohrávajú v nezvyčajnej farbe.

  Vzťah s vekom

  Začiatok a koniec reprodukčného obdobia sú najcitlivejšie štádiá hormonálnych výkyvov v živote ženy. Môžu s nimi súvisieť mnohé zmeny a nezvyčajné príznaky pozorované v reprodukčnom systéme.

  Dievčatá, ktoré nedávno prekročili prah puberty a prežili menarche, sa čudujú, prečo je pri menštruácii skôr hnedý výtok než očakávané jasné šarlatové krvácanie. Jeden alebo dva roky po prvých kritických dňoch je podobný znak dočasný a môže byť spojený so vznikom hormonálneho pozadia.

  Rovnaký dôvod vysvetľuje nezrovnalosť a hnedý odtieň menštruácie s nástupom menopauzy. Toto je prirodzená reakcia organizmu na nedostatok estrogénu. Je však prípustné až do bodu menopauzy. Po ňom by mal byť základom pre získanie lekárskej starostlivosti akýkoľvek nahnedlý výtok, dokonca aj mierny zákal.

  Sekrécia po lekárskych manipuláciách

  Chirurgia sa vždy stáva pre telo stresujúcim. Preto sa prvé cykly po operáciách často odlišujú od obvyklých. Počas týchto období môžu chýbať pravidelné alebo počas menštruácie sú pozorované tmavo hnedé výboje.

  Vzhľad hnedých zrazenín indikuje elimináciu reziduálneho amniotického tkaniva po potrate alebo zrážaní krvi po operácii.

  Ak má výtok nepríjemný zápach, sprevádzaný nepohodlím, potom všetky dôkazy o zápalovom procese a infekcii, ktorá je pomerne bežná po gynekologických zákrokoch. Aby sa tomu zabránilo, je dôležité dodržiavať všetky pravidlá rehabilitačného obdobia.

  Anomálie štruktúry genitálií

  Ženské orgány môžu mať vrodenú patologickú štruktúru. Ide o atréziu a apláziu pošvy, jednodielne telo, dvojitosť, tvar sedla, septum a hypoplaziu maternice.

  S týmito odchýlkami sa vylučovacie endometrium jednoducho zotrváva v patologických častiach orgánu a nemôže byť vylúčené normálne kvôli existujúcej prekážke.

  Porušenie spôsobuje menštruáciu vo forme hnedej mazaniny alebo tmavých zrazenín.

  Problémy tohto charakteru možno liečiť len chirurgicky.

  Výtok z tehotenstva

  Okamžik počatia v niektorých slabších pohlaviach je indikovaný hnedými dúhovkami, čo naznačuje zavedenie vajíčka do steny maternice. V iných obdobiach zaujímavej situácie je takýto príznak neprijateľný.

  Stáva sa, že v prvom mesiaci tehotenstva je indikovaný opísaný znak. Keď plán je regulácia času, ale koncepcia sa konala, žena môže pozorovať výber hnedej. Počas tohto obdobia je riziko potratu najvyššie, preto by ste mali venovať maximálnu pozornosť vášmu zdraviu a vyhnúť sa fyzickej námahe.

  Zistite, čo výbery sú v potrate kliknutím na odkaz.

  Niekedy je príčinou prítomnosti hnedého výtoku počas menštruácie patologické tehotenstvo, a to ektopické. V tomto prípade nejde len o pridelenie neobvyklej farby, ale aj klenutej bolesti v spodnej časti brucha, malátnosti. V takom prípade je naliehavé kontaktovať gynekológa, aby sa zabránilo prasknutiu vaječníkov. Takéto porušenie ohrozuje život ženy.

  Когда тест на беременность отрицательный, но наблюдается задержка с коричневыми выделениями, чаще всего речь идет о патологии, поэтому при малейших изменениях в менструальном цикле и характере месячных следует обратиться к врачу для установления диагноза.

  Nezabudnite, že absencia bolesti, nepríjemný zápach a nepohodlie nevylučuje patológiu.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send