Zdravie

Technika rádiových vĺn na kauterizáciu krčnej erózie - prístroj Surgitron

Pin
Send
Share
Send
Send


Medzi gynekologickými ochoreniami je najčastejšou patológiou cervikálna erózia. Každý rok sú diagnostikované milióny žien na celom svete. Vo vývoji erózie môže byť niekoľko spúšťačov, predovšetkým pohlavných infekcií a zápalových procesov, ako aj skorého nástupu sexuálnej aktivity, hormonálnych porúch, poranení krčka maternice, potratov a pôrodov.

Aké je nebezpečenstvo erózie?

Erózia je nebezpečná, pretože je dlhodobo asymptomatická. Len v neskorších štádiách môže žena cítiť nepohodlie v spodnej časti brucha a krvavom výboji. Cervikálna erózia je benígne ochorenie, ale so zlou, oneskorenou liečbou a prítomnosťou určitých stavov (mechanické poškodenie, infekcia alebo poranenie) je možná tvorba malígnej patológie. Preto je dôležité začať liečbu včas.

Dnes existuje veľa metód na liečbu krčnej erózie, z ktorých každá má svoje obmedzenia a výhody. Pacient pred voľbou spôsobu liečby sa vykonáva úplné vyšetrenie, aby sa vylúčila alebo potvrdila prítomnosť zhubných nádorov. Najpresnejšou diagnostikou je dnes biopsia.

Príznaky erózie maternice:

 • výtok z pošvy,
 • bedrovej bolesti
 • nepohodlie počas a po koituse,
 • prítomnosť genitálnych bradavíc na vonkajších genitáliách.

Spracovanie rádiovými vlnami

Nedávno sa objavila kauterizácia erózie rádiových vĺn ako terapie, spočíva v liečbe poškodených tkanív rádiovými vlnami. Najbežnejšie rádiové vlnové zariadenie, ktoré sa dnes používa, je Surgiton. Lekár nasmeruje lúč lúčov rádiových vĺn na poškodené tkanivá pozdĺž presne vymedzenej hranice zdravej oblasti a lézie. V oblasti nárazu je teplota veľmi vysoká, najprv sa zohreje najtenšia vrstva buniek, potom sa odparia z erózneho povrchu.

Použitie tohto zariadenia vám umožní poskytnúť nielen vysoko kvalitnú kauterizáciu, ale aj dobrú anestéziu a rýchle následné hojenie. Takáto terapia poskytuje najrýchlejšiu a vysoko kvalitnú likvidáciu ektopie (erózia).

Podstata metódy

Kauterizácia erózie rádiových vĺn spočíva v vystavení vysokej teplote, ktorá spôsobuje, že všetky krvácajúce kapiláry sa "uzavrú". Vďaka tomu, po liečbe žien, krvácanie prakticky nie je narušené, rana sa hojí veľmi rýchlo a nie sú žiadne jazvy.

Kauterizácia erózie maternice s rádiovými vlnami sa vykonáva pomocou rádiového vlnového noža, vďaka ktorému sa stimuluje vnútorná bunková energia a patologické bunky sa odparujú, to znamená, že sa ošetrujú poškodené tkanivá bezkontaktným spôsobom.

Celý postup prebieha za sterilných podmienok s použitím:

 • jednorazové obrúsky,
 • plienky,
 • nástroje
 • rukavice.

Lekár má na sebe čiapku a šaty.

Po zákroku sa ženy vyzývajú, aby si na chvíľu ľahli, môžu okamžite pociťovať závraty.

Rádiové vlny tiež produkujú tkanivovú koaguláciu. Je to práve táto metóda, ktorá určovala vzhľad nového výrazu v gynekológii - „radionozh“. Hlavným znakom tejto metódy je kontrola hĺbky rezu.

V prvej fáze menštruačného cyklu je predpísaná eradikácia moxibustionu. Je to úplne bezpečné a bezbolestné, ale pocity závisia od prahu bolesti pacienta, niekto sa môže cítiť nepohodlne, niekto vôbec nebolí.

Výhody rádiovej vlny chirurgia

Hlavným znakom tejto metódy je rýchla rehabilitácia poškodeného tkaniva maternice. Dnes je tento postup veľmi populárny v gynekológii.

 • rýchlosť prevádzky (5-10 minút),
 • žiadne krvácanie a bolesť,
 • žiadne zranenia, jazvy a popáleniny
 • zníženie rizika vzniku erózie, t
 • absolútna kontrola hĺbky vĺn,
 • je vylúčená traumatizácia okolitých tkanív,
 • Metóda je vhodná pre všetky ženy vrátane tých, ktoré rodia,
 • žiadne nežiaduce reakcie.

Neprítomnosť poranenia po operácii podporuje rýchle hojenie a minimálny rez nevedie k vzniku chirurgických jaziev. Šitie sa nevyžaduje.

Nevýhody prevádzky rádiových vĺn

Medzi hlavné nevýhody tohto postupu patria vysoké náklady, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od kliniky, kde sa liečba uskutočňuje. Minimálna prahová hodnota je 5 000 rubľov, maximálne 10 000 rubľov. Niektorí pacienti tiež súvisia s diskomfortom počas niekoľkých týždňov.

Stojí za to povedať, že pri absencii komorbidít by nemalo dôjsť k žiadnemu prepusteniu. Na druhej strane, pri akomkoľvek chirurgickom zákroku, dokonca aj rádiových vlnách, sú malé výboje normálnymi dôsledkami.

Obdobie rehabilitácie

Ihneď po samotnom zákroku sa žena môže cítiť trochu nepohodlne. Môže byť prepustenie, často transparentné, ale niekedy je to krvavé. Je potrebné dodržiavať odporúčania lekárov:

 • Počas jedného mesiaca je zakázané mať sex.
 • Z vodných procedúr je možné si na krátku dobu osprchovať, to znamená návštevy kúpeľov, sauny, bazény je zakázané. Tiež by sa malo upustiť od cestovania do mora počas obdobia rehabilitácie.
 • Nemôžete zdvíhať závažia.

Lekár v každom prípade určí, ktoré odporúčania vypísať a za aké konkrétne obdobie. Po mesiaci musí žena navštíviť gynekológa.

Možné následky

Ak sa po vyplavení cervikálnej erózie rádiovými vlnami vyskytne bolesť, je možné ako lieky proti bolesti používať ibuprofén alebo acetaminofén. Ak sa teplota zvýši alebo nezastaví krvácanie, je potrebné okamžite vyhľadať lekára.

Ženy sa často obávajú následkov po zákroku, ktoré sa týkajú výtoku, ktorý sa môže objaviť v mieste kauterizácie. Môžu byť jasné alebo krvavé. Na minimalizáciu následkov lekár odporúča, ako sa má žena správať po operácii.

Medzi týmito odporúčaniami stojí za to venovať veľkú pozornosť dodržiavaniu hygienických pravidiel, vyhýbať sa podchladeniu a pre hygienické postupy nepoužívať veľa horúcej vody. Ak sa včas spustilo spaľovanie erózie rádiovými vlnami a postup sa vykonával kvalitatívne kvalifikovaným odborníkom, pacienti sú úplne vyliečení. V inom prípade môže zvýšená erózia viesť nielen k silnému krvácaniu, ale aj k neplodnosti a malignite tkanív. Preto je potrebné prísne dodržiavať všetky odporúčania lekára.

kontraindikácie

Kauterizácia erózie rádiových vĺn je neliečivou metódou a najľahšou možnosťou na odstránenie problému. Pre každú lekársku terapiu existujú kontraindikácie. Koniec koncov, telo môže reagovať inak na operáciu. Medzi hlavné kontraindikácie tejto techniky patria:

 • zápalové procesy v panvových orgánoch,
 • prítomnosť kardiostimulátora
 • exacerbácia chronických ochorení
 • zhubných nádorov
 • tehotenstvo,
 • infekčných procesov.

Každá metóda kauterizácie erózie má svoje vlastné vlastnosti, výhody a kontraindikácie, ak však lekár po vyšetrení predpisuje rádiofrekvenčnú terapiu, mali by ste s ňou určite súhlasiť, pretože dnes je to najlepšie zo všetkých možných možností liečby. Je dôležité, aby ste sa nepokúšali o medikáciu pomocou ľudových prostriedkov, aby sa situácia nezhoršila.

Odporúčania lekára, včasné vyšetrenie je, samozrejme, veľmi dôležité a nevyhnutné, ale každá žena, predtým, ako pôjde do gynekológa s akýmikoľvek problémami, najprv požiada internet o radu. Samozrejme, v tejto veci je dôležité mať aspoň nejaké praktické pochopenie liečby, ktoré môžu byť zostavené mnohými názormi tých, ktorí urobili kauterizáciu erózie rádiovými vlnami. Recenzia sa odporúča študovať pred postupom.

Najmä preto, aby sme na webe nemuseli hľadať rôzne názory, urobili sme po ich preštudovaní všetky závery. Väčšina pacientov si všimne po horení eróziou rádiovými vlnami ako pozitívny moment, rýchlosť postupu. Aj keď sú bolesti, rýchlo prejdú.

Existujú aj ženy, ktoré sa obávajú, že po tejto operácii nebudú mať deti. Aby sme tieto informácie popreli alebo potvrdili, nemôžeme, takéto otázky objasňujú lekári. Neexistuje však žiadny dôkaz, že rádiofrekvenčná chirurgia ovplyvnila neplodnosť.

Pokiaľ ide o náklady, väčšina pacientov poznamenáva, že nie je škoda dať peniaze na takýto postup a so všetkými analýzami stojí v priemere 6 000 - 7 000 rubľov. Fetálne ženy, ktoré majú kauterizovanú eróziu krčka maternice s rádiovými vlnami, recenzie zanechávajú dobré, boli s výsledkom spokojní, niektorí z nich, ktorí porodili po tomto necítia veľkú zmenu, vrátane opätovného vytvorenia erózie.

Tam sú otravné bolesti v spodnej časti brucha a tam sú dlhodobé prepustenie u mnohých žien.

Závery o postupe rádiofrekvenčnej terapie

V lokálnej anestézii sa ambulantne vykonáva moxibrácia cervikálnej erózie s rádiovými vlnami. Táto metóda je jedinečná v tom, že umožňuje liečbu nulliparous žien.

Podľa výskumov a vyhlásení praktických lekárov nikto a nič nemôže poskytnúť záruku absolútneho vyliečenia. Podľa štatistík však 90% žien, ktoré sa rozhodnú spáliť eróziu, v každom prípade dosiahne požadovaný výsledok. Niektoré moderné metódy zaručujú priaznivý výsledok v 98% prípadov.

Výhody a nevýhody techniky

Rádiochirurgické odstránenie cervikálnej erózie so Surgitronom má oproti iným metódam nasledujúce výhody:

 • jednorazový postup,
 • absencia jaziev na mäkkom tkanive po operácii,
 • žiadne krvácanie počas operácie, čo významne znižuje riziko vedľajších príznakov,
 • rozumnú cenu
 • zotavenie prebieha rýchlo, vo väčšine prípadov bez komplikácií,
 • Počas procedúry žena nepociťuje nepríjemné a bolestivé pocity.

Výhodou tejto metódy je, že sa môže použiť na odstránenie erózie maternicového krčka maternice u žien, ktoré nedali pôrod, zatiaľ čo iné metódy na odstránenie tohto patologického stavu sa neodporúčajú ženám, ktoré nedali pôrod kvôli vysokým rizikám príznakov rozvojovej strany a problémy s koncepciou.

výcvik

Excízia - odstránenie patologických tkanív krčka maternice počas erózie. Takýto postup si vyžaduje dôkladnú prípravu a zahŕňa nasledujúce testy:

 • gynekologické vyšetrenie žien na stoličke,
 • laboratórna analýza vaginálneho rozkladu na stanovenie možných infekčných ochorení urogenitálnych orgánov a zápalov,
 • krvný test na stanovenie chorôb, ako je HIV, syfilis,
 • kolposkopia.

Zriedkavo môže byť pred operáciou potrebná biopsia (ak existuje podozrenie na prítomnosť atypických buniek charakteristických pre rakovinové nádory). Lekár môže predpísať ultrazvukové vyšetrenie reprodukčných orgánov.

14 dní pred vykonaním excízie musí pacient odmietnuť užívať akékoľvek lieky, dokonca ani jedna dávka Aspirinu a iných liekov z antikoagulačnej skupiny, ktorá ovplyvňuje stupeň zrážania krvi, nie je povolená.

Je zakázané používať tampony, výplach vagíny po dobu 2 týždňov. Odporúča sa zdržať sa intímnej intimity. V prípade, že odmietnutie vziať niektoré lieky nie je možné zo zdravotných dôvodov, je potrebné o tom informovať gynekológa.

Vykonanie postupu

Kauterizácia erózie krčka maternice pomocou prístroja Surgitron sa vykonáva na začiatku menštruačného cyklu, hlavne počas 5-7 dní. Postup sa vykonáva za stálej kontroly kolposkopického zariadenia, čo poskytuje lekárovi možnosť jasne vyslať rádiové lúče bez poškodenia susedného zdravého tkaniva.

Kauterizácia cervikálnej erózie Surgitronom sa vykonáva lokálnou anestéziou. Trvanie operácie nie je dlhšie ako 1 minúta. Zriedkavo, s rozsiahlym poškodením mäkkých tkanív orgánu patologickým procesom, trvá excízia až 2 minúty.

Lekár zapne prístroj Surgitron, špeciálnu trubicu, cez ktorú prechádzajú rádiové vlny, do vagíny. Smeruje rádiovú vlnu presne na miesto lokalizácie patologických tkanív, v dôsledku čoho je vylúčená pravdepodobnosť poškodenia susedných zdravých štruktúr.

Rádioaktívne ošetrenie cervikálnej erózie sa vykonáva technikou studeného rezania tkanív, takže chýba pravdepodobnosť edému po chirurgickom zákroku a otvorenie krvácania. Počas procedúry sa u pacienta môže vyskytnúť mierny boľavý charakter. Potreba liečby vagíny akýmkoľvek liečivom po absencii postupu.

Pooperačné zotavenie

Odstránenie erózie krčka maternice pomocou Surgitronu je bezpečný postup, ale riziká komplikácií sa vyskytujú, ak žena počas rehabilitačného obdobia nedodržiava pokyny lekára.

Po odstránení erózie zariadením Surgitron je zakázané:

 • mať sex po dobu 1-1,5 mesiaca,
 • používať tampony počas menštruácie,
 • plávať v kúpeľni, bazény, prírodné rybníky,
 • solárium, kúpele a sauny,
 • zahriať ohrievače a obklady na žalúdok,
 • športovať na mesiac
 • zdvihnite ťažké predmety.

Po operácii môže mať žena niekoľko dní ťažnú bolesť v spodnej časti brucha s miernou intenzitou, čo vo väčšine prípadov nevyžaduje použitie liekov proti bolesti. Vzhľad krvavého alebo hnedého výboja. Normálna je stredná intenzita výboja, trvajúca maximálne 1 týždeň, bez nepríjemného zápachu.

Možné komplikácie

Pravdepodobnosť komplikácií po kauterizácii erózie maternicového krčka maternice pomocou zariadenia Surgitron je prakticky vylúčená. Ale za predpokladu, že operácia bola vykonaná správne a po operácii žena splnila všetky pokyny lekára. Nasledujúce komplikácie sú zriedkavé: t

 • rozvoj hyperémie - začervenanie kože v oblasti odstráneného mäkkého tkaniva,
 • vzhľad opuchov
 • ťahanie bolesti v spodnej časti brucha,
 • tvorba jaziev na mäkkých tkanivách.

Vzhľadom na individuálne fyziologické vlastnosti tela, po kauterizácii krčnej erózie prístrojom Surgitron, sa môže na koži objaviť veľké množstvo peh alebo pigmentových škvŕn. Vzhľad týchto príznakov sa považuje za variant normy a nevyžaduje žiadnu liečbu, pravdepodobnosť komplikácií je ďalej vylúčená.

Mýty o postupe

Existujú rôzne mýty:

 1. Chirurgia na odstránenie erózie krčka maternice Surgitron to bolí, Nie, takýto zásah je absolútne bezbolestný. Je možné, že žena bude mať bolesť v dolnej časti brucha, ale jej intenzita je slabá. Preto je postup ľahko tolerovaný pacientmi a nevyžaduje žiadnu liečbu alebo použitie silnej anestézie.
 2. Pravdepodobnosť poľného chirurgického zákroku sa znižuje, Nie, použitie prístroja Surgitron na odstránenie erózie maternicového krčka maternice žiadnym spôsobom neovplyvňuje stav reprodukčného systému. Pravdepodobnosť otehotnenia po aplikácii Surgitronu sa zvyšuje, keď sa odstránia všetky patologické tkanivá.
 3. Existuje riziko opakovaného výskytu., Áno, napriek tomu, že používanie zariadenia je považované za jednu z najúčinnejších metód, je prítomná pravdepodobnosť opakovaného výskytu erózie. Hoci je to dosť zriedkavé.
 4. Obnovenie menštruačného cyklu trvá veľmi dlho., Nie, ak bol gynekologický postup vykonaný správne a žena počas rehabilitácie dodržiavala pokyny lekára, menštruácia začne včas, bez akéhokoľvek oneskorenia.
 5. Po kauterizácii erózie môže mať žena nepríjemný zápach z pošvy., Nie, takáto komplikácia sa môže vyskytnúť len v prípade, ak sa počas rehabilitačného obdobia nedodržiavajú lekárske predpisy, najmä počas menštruácie žena používa tampóny.

Takýto počet mýtov o použití zariadenia Surgitron na kauterizáciu krčnej erózie je spôsobený tým, že tento postup je relatívne nový a jeho cena je v porovnaní s inými technikami pomerne vysoká. Do dnešného dňa sa takáto kauterizácia vykonáva len zriedka.

Hoci je to práve pri použití tejto metódy, pravdepodobnosť komplikácií a relapsov je prakticky neprítomná.

Podstata liečby chirurgickým zákrokom

Optimálny čas pre operáciu je prvá polovica menštruačného cyklu. Aby sa zabránilo bolesti, lidokaín sa vstrekne do krčka maternice. Pre väčšiu presnosť sa používa kalposkop, ktorý pomáha kontrolovať priebeh operácie a spotrebovať požadovanú plochu.

Počas procedúry môže pacient pociťovať bolesť v panvovej oblasti, ktorá môže pokračovať aj po operácii, ale nevyžaduje ďalšiu anestéziu. Po chirurgickom zákroku môže byť počas týždňa jasný alebo krvavý výtok. Proces regenerácie trvá približne mesiac a počas tohto obdobia by sa mal vylúčiť pohlavný styk. V určenom období musíte navštíviť lekára kvôli dôvere v konečnom vyliečení choroby.

Pri liečbe erózie krčka maternice, gynekológovia často praktizujú conization, keď odstránenie fragmentu má formu kužeľa. To umožňuje excíziu nielen povrchovej epiteliálnej vrstvy, ale aj spojivového tkaniva (stromatu) umiestneného hlbšie, ktoré sú študované na histológii.

Opis metódy je často používaný termín "kauterizácia", čo nie je celkom vhodné. Sálavé rádiofrekvenčné vlny, chirurgický prístroj prerezáva mäso okolo miesta, kde sa nachádza erózia, a súčasne spájajú krvné cievy, zabraňujú krvácaniu a vstupujú do nich infekcie. Preto to nie je kauterizácia, ale skôr excízia poranených buniek.

Použitie chirurgického prístroja pri liečení erózie umožňuje vyhnúť sa zjazveniu tkanív a deformácii krčka maternice.

Nezamieňajte rádiofrekvenčnú liečbu s chirurgickým zákrokom s laserovou koaguláciou. Na prvý pohľad sa môže zdať, že metódy sú rovnaké, ale nie.

Surgitron starostlivo a bez zbytočných zranení bude vykonávať operáciu

Rozdiel medzi chirurgickou a laserovou koaguláciou

Rádiofrekvenčné a laserové ošetrenia sú dnes najefektívnejšie. Na určenie voľby spôsobu liečby by ste mali poznať niektoré výhody chirurgia cez laser:

 1. Minimálne poškodenie mäsa (popáleniny sú niekoľkonásobne menšie ako pri použití lasera, v rane nezostáva krvná zrazenina, susedné tkanivá nie sú zapálené, neponúkajú alebo nekrvácajú).
 2. Radionozh Surgitron umožňuje kontrolovať prenikanie hlboko do tkanív, takže erózia je úplne odstránená a zdravé tkanivo si zachováva integritu. Laser nepreberá takú presnosť.
 3. Ošetrenie Surgitronom je novinkou v medicíne, ktorá nezanecháva zápal, nespôsobuje bolesť, krvácanie a deformáciu krku, ak plocha lézie nie je obrovská.
 4. Pomocou rádiového noža sa úspešne odoberie tkanivo vhodné na biopsiu, ktoré sa laser nemôže pochváliť. Po ňom je tkanivo veľmi poškodené a nevhodné na histologické štúdie.
 5. Surgitron zahŕňa liečbu a diagnózu. Ak sa erózia vyvinula na dyspláziu, potom je predpísaná operácia na konformáciu deformovaných buniek. V tomto prípade je liečba samotným tkanivom a tkanivová analýza je diagnóza. Ak sa v skúmanom tkanive nezistí atypatia, potom nie je potrebná ďalšia terapeutická profylaxia.
 6. Surgitron je určite vhodný na liečbu nedávajúcich žien, ktoré majú eróziu. Pokiaľ ide o laser, názory odborníkov sa líšia.
 7. Pri použití rádiového noža sa zvyčajne nevyžaduje opakovaná manipulácia.
 8. Ošetrenie rádioaktívnym žiarením znižuje čas samotnej operácie a pooperačnú rehabilitáciu v dôsledku rýchlejšieho hojenia tkanív.
 9. Rádiové vlny majú sterilizačný účinok, čím sa znižuje riziko protirakovinových komplikácií.

Existujú niektoré kontraindikácie pre liečbu chirurgia:

 1. Infekčné a zápalové ochorenia pohlavných orgánov.
 2. Prítomnosť diabetu.
 3. Pacient je v stave tehotenstva.
 4. Osvedčená onkológia - rakovina krčka maternice.

Diabetes zistený u pacienta je kontraindikáciou liečby Surgitronom

Podstata chirurgie rádiových vĺn

Liečba rádiovými vlnami zahŕňa atraumatické rezanie kože, mäkkých tkanív, cievnej koagulácie a krvácajúceho povrchu pomocou vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Ak chcete vykonať rezy nepotrebujú fyzický tlak a delenie buniek tkaniva, pretože pre tento účel používa nástroje vyrobené z tenkého drôtu (chirurgické elektródy, ktoré napodobňujú vysokofrekvenčné vlny).

Hlavnou vlastnosťou rádiovej vlny je jej schopnosť prenášať energiu cez priestor, ktorý je emitovaný elektromagnetickým oscilátorom. Rádiové vlny prispievajú k starostlivej disekcii a udržiavaniu susedného tkaniva.

Vzhľadom k tomu, že rez sa vykonáva s chladnou expozíciou pri teplote 38-80 stupňov, operácia nie je komplikovaná hlbokou nekrózou a poraneniami, k regenerácii dochádza rýchlejšie, jazvy sa netvoria, čo má za následok vysoký kozmetický účinok. Rez sa vykonáva bez krvi, čo uľahčuje lekárovi dobrú viditeľnosť oblasti, na ktorej sa operuje.

Operácia rádiových vĺn - jemná moderná technika

Opis operácie

Erozia sa odstráni chirurgom v priebehu jednej minúty. Operovaná oblasť sa anestetizuje lidokaínom. Vzhľadom na dezinfekčný účinok rádiových vĺn nie je potrebná pooperačná liečba. Operácia sa uskutočňuje odparovaním kvapaliny, bunky sa rozpadajú v dôsledku uvoľnenia ich energie. Odparovanie tekutiny z tkanív podporuje koaguláciu a krvavosť.

Samotné nástroje pri spracovaní erózie nie sú v kontakte s tkanivom, rezy sa uskutočňujú bez tlaku, bez toho, aby spôsobovali mechanickú deformáciu. Radionozh nezničuje priľahlé tkanivá, nedráždi nervové zakončenia a nespôsobuje svalové kŕče. Surgitronové chirurgické nástroje sa nezohrievajú pôsobením rádiových vĺn, takže sa nevytvárajú tepelné popáleniny.

Lidokaín sa používa na zmiernenie bolesti počas chirurgického zákroku Surgitron.

Pooperačné obmedzenia

Liečba erózie krčka maternice chirurgickým prístrojom naznačuje určité obmedzenia v období rehabilitácie:

 • pohlavia v období predpísanom lekárom (1-1,5 mesiaca),
 • zabrániť prehriatiu tela, obmedziť dlhé vodné procedúry (kúpeľ, kúpeľ, sauna, vonkajší rybník),
 • ležať viac, chodiť menej,
 • obmedziť zdvíhanie.

Spôsobové nevýhody

Z prehľadov pacientov, ktorí podstúpili operáciu:

 • ťahanie bolesti v dolnej časti brucha počas a po zákroku (trvajúce najviac dva dni),
 • počas týždňa možno pozorovať prítomnosť vodného zápachu bez zápachu,
 • krvavý výtok môže nastať v týždni,
 • možné zvýšenie telesnej teploty na 38 stupňov,
 • sexuálnu abstinenciu na jeden a pol mesiaca,
 • nepoužívajte tampony a striekačky.

Pacient radí tým, ktorí sa obávajú o bolesť: „Nebojte sa, všetko je tolerovateľné. Bolesť je o niečo silnejšia ako pri menštruácii a zápach je nepríjemný! “

Cervikálna erózia je zradná vec. Je ťažké všimnúť si včas, kvôli asymptomatickým. Pri detekcii je však potrebné okamžité vyšetrenie a liečba.

Odstránenie erózie pomocou chirurgickej rádiobayy nie je kauterizácia, ale minioperácia, ktorá výrazne redukuje pooperačnú rehabilitáciu a rýchlo obnovuje pracovné schopnosti. Špecialisti a pacienti, ktorí podstúpili takúto liečbu, odporúčajú liečbu chirurgiou zo všetkých existujúcich metód.

Princíp činnosti

Základom práce Surgitronu sú vysokofrekvenčné rádiové vlny (3,8-4,0 MHz). Takéto vlny spôsobujú, že sa kvapalina odparí vo vnútri kože alebo slizníc. To znamená, že samotné bunky sa skutočne odparia. Súčasne sa okolité bunky, na ktoré nie je rádiová vlna nasmerovaná, neodparujú.

V dôsledku riadeného pôsobenia rádiových vĺn je trauma okolitých tkanív minimálna, dokonca menšia ako pri vystavení laseru. Účinky sú preto miernejšie - výskyt zjazvenia na koži po vystavení rádiovému nožu je omnoho menší ako po expozícii laserom.

Preto sa rádiofrekvenčná liečba často používa na tvári, na krčku maternice a na genitáliách, najmä u negravidných žien. Tam, kde je veľmi jemná a tenká koža alebo sliznica, a kde je tvorba jaziev nežiaduca.

Čo je lepšie - elektrokoagulácia alebo rádiohex?

Podľa názoru lekárov je radionoge lepší.

 1. Rýchlosť prevádzky
 2. Operácia bez krvi
 3. Minimálna bolesť po operácii
 4. Výrazne menšie opuchy okolitých tkanív
 5. Rýchle hojenie rán po operácii
 6. Po rádiovom noži prakticky neexistuje zápal a hnisanie rany
 7. Výrazne menšie zjazvenie po operácii, lepšie účinky

Čo je lepšie - kvapalný dusík alebo rádiové vlny?

 1. Pri kauterizácii dusíkom sa tvorí pľuzgier, často s krvou. Keď sú bubliny vystavené rádiovým vlnám, netvoria sa.
 2. Po dusíku silná bolesť v oblasti nárazu 1-2 dni. Po rádiovom noži nie je prakticky žiadna bolesť.
 3. Kožná trauma z tekutého dusíka 1-2 cm okolo. Neexistuje žiadna trauma na koži z rádiongónu okolo nárazu.
 4. Bublina praskne, potom sa uzdraví do 2 týždňov. Rana z rádiohair sa hojí okamžite pod kôrou 5-7 dní.
 5. Po dusíku dochádza k výraznej jazve. Po rádiovom noži je jazva buď nepostrehnuteľná, alebo vôbec nie.

Čo je lepšie - laser alebo chirurgia?

 1. Menej poškodené okolité tkanivo (2-3 krát)
 2. Žiadne popálenie okolitého tkaniva
 3. Menej hojenia rán
 4. Menej zjazvenia po reze - lepšie účinky
 5. Lepšia kontrola procesu odstraňovania útvarov chirurgom

Mnohí lekári vedia, aké dôležité je kontrolovať hĺbku rezu tkaniva nielen vizuálne, ale aj taktilne (skalpelom alebo aparátom). Laser nedáva taký pocit. Ale rádiohead dáva pocit. Napriek tomu väčšina lekárov dáva prednosť radiačnému noži v ich práci.

Metóda odstraňovania rádiových vĺn krtkov, nevi, papilomov a iných kožných lézií

1. Liečba pokožky antiseptikom

2. Lokálna anestézia anestetikami (lidokaín, Novocain). Anestetikum sa vstrekuje do kože injekčnou striekačkou alebo použitím špeciálneho anestetického krému.

3. Úplná anestézia pokožky trvá 3-5 minút.

4. Lekár vezme kruhový vlnovod, zapne jednotku Surgitron a odstráni tvorbu rádiových vĺn.
Môžete odstrániť papilloma alebo mol surgitron okamžite, v koreňovom - ako v tomto videu.

V tomto prípade môže byť vzdialená hmota odoslaná na histologické vyšetrenie, najmä ak existujú pochybnosti o transformácii na rakovinu. Ale po takomto odstránení sa môže vytvoriť aj viditeľná jazva.

A môžete odstrániť materské znamienko alebo papilloma surgitron hladké frakčné pohyby, odstránenie vrstvy tvorby tkaniva po vrstve. Tak, ako v tomto videu.

> V tomto prípade sa odstránenie vykonáva pod vizuálnou kontrolou, vo vrstvách, bez toho, aby sme sa dostali hlboko do hlbších vrstiev kože. Preto je jazva v takýchto prípadoch takmer nepostrehnuteľná alebo vôbec nie.

5. Lekár vezme vlnovod a hladko odstráni zvyšky útvaru na koži, vyrovnajúc ranu. Okrem toho tieto akcie koaguluje tkanivo na zastavenie krvácania.

6. Po odstránení ošetruje lekár ranu vodným roztokom chlórhexidínu alebo fucorcínu (alebo iného antiseptika).

Čo robiť po odstránení krtkov (alebo papilomov) rádiovým nožom?

Prvý deň ošetrujte ranu nealkoholovým antiseptikom (vodný chlórhexidín alebo fukortín alebo iné riešenie, ktoré Vám lekár odporučí).

V budúcnosti sa vytvorí kôra, ktorá sa nedá spracovať. Po samočinnom odstránení kôry môže byť vytvorená jazva namazaná krémom Kontraktubex.

Indikácie pre odstránenie rádiových vĺn v gynekológii

 • Ektropium.
 • Ektopia krčka maternice. Čo je to ektopia?
 • Cicatricial deformity krčka maternice puerperal slzy
 • Leukoplakia krky
 • Endometrióza krčka maternice
 • Cervikálna intraepiteliálna neoplázia stupňa krčka maternice I - III (CIN I - III) (stará dysplázia alebo erózia krčka maternice). Dozviete sa všetko o dysplázii krčka maternice.
 • Condylomas a anogenital nevi
 • Polypy krčka maternice
 • Cervikálne cysty
 • Cervikálna biopsia

Metóda vyžarovania krčka maternice rádiovými vlnami

1. Lekár odstráni formáciu na krčku maternice slučkovou elektródou buď v jednom priechode alebo častejšie v niekoľkých priechodoch. Pozrite si fotografiu.

2. Lekár lieči ranu elektródou v tvare guľôčky, vedie koaguláciu rádiových vĺn krvácajúcich ciev a vyrovnáva ranu na krčku maternice. Pozrite si fotografiu.

3. Na konci operácie ošetruje lekár ranu vodným roztokom chlórhexidínu alebo 6% roztokom manganistanu draselného alebo iného vodného antiseptika.

4. Doba celej operácie je 7-10 minút.

Ak sa cervikálna konizácia vykonáva metódou rádiových vĺn na prístroji Surgitron, lekár používa špeciálnu vlnovodovú elektródu na konizáciu (pozri fotografiu).

Vlnovod je vložený do lúmenu krčka maternice, zariadenie je zapnuté a lekár otočí vlnovod vnútri krčka maternice. Odstráni sa kužeľ z hrdla (pozri obrázok).

Čo robiť po rádioaktívnej koagulácii v pooperačnom období?

1. Na prvý deň sa môže vyskytnúť mierna bolesť v dolnej časti brucha. Na zmiernenie bolesti môžete vypiť tabletu nurofénu.

2. Hojenie rán prebieha pod fibrínovým filmom počas 7-10 dní.

3. Od 4 do 5 dní začína čiastočná rejekcia fibrínového filmu. Odteraz môže mať žena malé krvácanie z pošvy. Nemali by však byť hojné a nemali by mať nepríjemný zápach. Ak je výtok hojný krvavý alebo s nepríjemným zápachom, určite by ste sa mali poradiť s lekárom.

4. Výtok môže trvať až 14-20 dní, postupne sa znižuje.

5. Po operácii sa odporúča vložiť do vagíny sviečky s antiseptikami (napríklad Depantol).

6. varovanie: lekár by mal podrobne povedať, čo sa stane so ženou po operácii, aké môže byť prepustenie, v akých prípadoch je potrebné urýchlene konzultovať s lekárom a vydať lieky na lieky (sviečky), ktoré by sa mali liečiť po prevádzke rádiovými vlnami. Ak lekár nehovorí nič, určite sa ho opýtajte na všetko. A zistite, čo robiť, ak sa zhorší.

 • Po 1 mesiaci pohlavného styku po rádioaktívnej kauterizácii erózie alebo inej operácie na krčku maternice.
 • Vezmite si horúci kúpeľ a navštívte kúpeľ - tiež 1 mesiac.
 • Šport a fitness - 1 mesiac.
 • Ťažká fyzická námaha doma alebo v práci.

Čo je Surgitron

Surgitronova metóda je jednou z metód na vykonávanie rádiochirurgickej intervencie. Jej podstata spočíva v incízii mäkkých tkanív najjemnejším spôsobom, bez použitia mechanických ostrých rezných nástrojov (skalpel, nožnice atď.). Samotné zariadenie má podobný názov, s ktorým sa vykonávajú takéto chirurgické zákroky.

Procedúra Surgitron je jednou z najmodernejších a jedinečných metód rádiologickej liečby. Získal široké uplatnenie a popularitu vďaka svojim vlastnostiam - chirurgická liečba s ňou prebieha takmer bez bolesti, v krátkom čase, nezanecháva žiadne výrazné jazvy alebo jazvy. Okrem toho po takejto operácii pacient nemá žiadne pooperačné komplikácie, pretože zariadenie nevyvoláva hnisanie a zápal rany. Podľa posudkov pacientov je cenovo prijateľná cena zákroku veľmi dôležitá.

Výhody a nevýhody

Ako pri každom chirurgickom zákroku, aj Surgitron má určité výhody a nevýhody. Medzi výhody tohto chirurgického zákroku patria:

 1. Rádiochirurgické odstránenie krtkov a iných útvarov je šetrná manipulácia. Cielený účinok rádiových vĺn poskytuje minimálne reakcie receptorov bolesti ľudskej kože, takže v procese intervencie prakticky absentujú bolestivé pocity.
 2. Najrýchlejšie a prakticky bezbolestné obdobie rehabilitácie po manipulácii.
 3. Riziko patogénnych baktérií vstupujúcich do rany je minimálne v dôsledku charakteristík žiarenia produkovaného Surgitronom, ktorý je škodlivý pre takmer všetky infekcie, vírusy a spájky okrajov rany.
 4. Vplyv na pokožku nezanecháva popáleniny.
 5. Po zákroku sa nepozoruje prítomnosť zápalových procesov v mäkkých tkanivách (za predpokladu, že pacient dodržiava odporúčania).
 6. Pomerne nízke náklady na postup.

Nevýhodou operácie s pomocou Surgitronu je len malý zoznam kontraindikácií. Zariadenie sa neodporúča na liečbu, ak má pacient chronické infekčné ochorenia, cukrovku, glaukóm alebo epilepsiu. Účinky rádioaktívneho žiarenia sa neodporúčajú počas zápalových procesov v tele, ktoré sú v akútnom štádiu, s malígnymi neoplazmami a tendenciou krvácania.

Surgitron alebo laser - čo je lepšie

Laser aj Surgitron znamenajú bezkontaktný účinok v dôsledku použitia špeciálneho zariadenia. Takéto lekárske manipulácie eliminujú postihnuté oblasti, pričom nepoškodzujú sliznicu alebo kožu, takže chýbajú pooperačné jazvy a mnohé komplikácie. Trvanie pooperačného obdobia je tiež významne nižšie. Ošetrenie rádiovými vlnami má určité výhody:

 1. Po manipulácii s pomocou Surgitronu je pooperačné obdobie oveľa menšie ako po použití lasera.
 2. Na pokožke zostáva zanedbateľný kozmetický defekt.
 3. Použitie rádiofrekvenčnej elektródy vyžaduje väčšiu kontrolu lekárom počas operácie.
 4. Látky v blízkosti sa prakticky nepoškodia.
 5. Použitie lasera je zvyčajne komplikované významnými popáleninami (najmä ak sa vykonáva manipulácia na slizniciach alebo tenkej pokožke).
 6. Малое количество абсолютных противопоказаний к применению Сургитрона.
 7. Радиоволновое лечение можно применять у маленьких детей, в отличие от лазера.

Сфера применения

Minimálne invazívne zákroky pomocou Surgitronu sa vykonávajú v gynekológii, dermatológii a chirurgii. Zariadenie sa používa na nasledujúce operácie:

 • excízia lipómu,
 • kozmetické odstránenie jaziev po operácii alebo poranení
 • eliminácia kŕčenia krčka maternice,
 • odstraňovanie mólov, nevi, condylomas,
 • chirurgia v zubnom lekárstve,
 • kauterizácia erózie krčka maternice,
 • liečba ektopie, cervikálnej dysplázie (prvý stupeň),
 • odstránenie niektorých drobných kozmetických defektov na vonkajších pohlavných orgánoch u žien (napríklad odstránenie asymetrie stydkých pyskov), t
 • odstránenie benígnych novotvarov, bradavíc, papilomómov atď.,
 • počas operácie na zastavenie kapilárneho krvácania.

Spôsob úpravy prístroja Surgitron

Odstránenie krtkov Surgitronom, bradavíc, cervikálnej erózie sa vykonáva ambulantne. Pacient musí najprv prejsť niektorými testami av prípade potreby podstúpiť vyšetrenie lekárom. Všeobecná metóda liečby Surgitronom je nasledovná:

 1. Pacientovi je poskytnutá pohodlná poloha na manipuláciu.
 2. Požadovaná oblasť je anestetizovaná. Spravidla sa používa lokálna anestézia pomocou Novocainum, roztokov lidokaínu alebo špeciálnych anestetík vo forme aerosólov, mastí. Ak je postup potrebný u mladšieho dieťaťa, odporúča sa intravenózna anestézia.
 3. Vykonajte priamu manipuláciu.
 4. Liečba miesta antiseptikami.
 5. V prípade potreby aplikujte sterilný obväz.

Odstránenie papilomómov

Manipulácia s rádiovými vlnami na odstránenie papilomómov, bradavíc a nevi je jedným zo základných postupov, ktoré vykonáva prístroj Surgitron. Táto operácia sa vykonáva ambulantne. Celá manipulácia trvá 10-20 minút. Počas operácie operuje chirurg takto:

 1. Po vykonaní lokálnej anestézie (v tomto postupe lekári uprednostňujú použitie liekov proti bolesti proti bolesti alebo aerosólov na prevenciu alergických reakcií), chirurg jemne preruší tvorbu kože pomocou slučkového vlnovodu. Súčasne je odrezaných niekoľko vrstiev epidermy, ale vnútorné vrstvy sa nedotýkajú, v dôsledku čoho nie sú žiadne pooperačné jazvy.
 2. Na konci manipulácie špecialista zarovná ranu s elektrickým drôtom v tvare gule, zastaví kapilárne krvácanie.
 3. Nakoniec sa koža opatrne ošetrí antiseptickým roztokom.
 4. Ak je to potrebné, lekár obväzuje alebo uzatvára ranu baktericídnou náplasťou a vydáva odporúčania.

Liečba erózie krčka maternice

Zariadenie Surgitron v gynekológii sa využíva hlavne ako jedna z možností chirurgickej liečby erózie krčka maternice. Procedúra sa uskutočňuje lokálnou anestéziou. Procedúra trvá 15 až 30 minút a vykonáva sa v niekoľkých fázach:

 1. Na odstránenie erózie gynekológ používa kruhovú alebo trojuholníkovú elektródu, ktorá odstraňuje hornú vrstvu sliznice.
 2. Potom pomocou vlnovodu ošetruje ranu, vytvára koaguláciu, vyrovnáva jej hrany a dáva jej priaznivý kozmetický vzhľad.
 3. Po ukončení procedúry sa krk a vagína ošetria antiseptickým roztokom chlórhexidínu, peroxidu vodíka alebo alkoholu.
 4. Ak sa počas operácie odstránili akékoľvek nádory, pošlú sa na ďalšie histologické vyšetrenie, aby sa vylúčila onkológia.

V procese manipulácie sa používa kolposkop, ktorý pomáha lekárovi vizualizovať a presne určiť postihnuté tkanivá orgánov. Niekedy žena počas zákroku pociťuje miernu bolesť v panvových orgánoch. Po operácii môže pacient pociťovať nepohodlie a bolesť v dolnej časti brucha počas dvoch až troch dní. Prvý deň po chirurgickom zákroku sa odporúča použiť vaginálne antiseptické čapíky (napríklad Hexicon).

Počas týždňa po vykonaní operácie na odstránenie erózie sa môže objaviť mierne krvácanie z pošvy, normálne by nemali mať zápach, nečistoty vo forme hnisu. Okrem toho musí pacient venovať pozornosť ich počtu a farbe. Ak je výtok po operácii šarlátový alebo červený, bohatý a trvá viac ako 7-9 dní, je potrebné okamžite sa poradiť s lekárom.

Vymáhanie a starostlivosť po Surgitron

Po manipulácii s pomocou Surgitronu, ako aj po každom chirurgickom zákroku potrebuje telo nejaký čas na zotavenie. Rehabilitácia pacientov spravidla prechádza rýchlo, bez komplikácií. Trvanie obdobia zotavenia určuje ošetrujúci lekár na individuálnom základe, v závislosti od zložitosti manipulácie a odozvy na ňu. Ak sa po rádiofrekvenčnej liečbe pacienta počas troch alebo štyroch týždňov obávate akýchkoľvek nepríjemných príznakov, obráťte sa na špecialistu.

Štandardné odporúčania po zákroku, ktoré pomôžu zabrániť infekcii chirurgickej rany a prispievajú k rýchlemu hojeniu:

 1. Po 2-4 týždňoch po odstránení krčnej erózie je nutné úplne opustiť fyzickú aktivitu, chodiť menej a nehrať šport. Je zakázané zdvíhať predmety vážiace viac ako 3-4 kg.
 2. Dôrazne sa neodporúča po odstránení mólov, bradavíc, erózii, aby sa kúpal, ísť do sauny v bazéne, solárium alebo plávať v prírodných vodách. Na vykonávanie hygienických postupov je povolené používať len teplú sprchu.
 3. Po 5-6 týždňoch po odstránení erózie je potrebné zdržať sa sexuálnej aktivity.
 4. Počas mesiaca je zakázané používať hygienické tampóny.
 5. Po ošetrení rádiovými vlnami na koži by sa mali zdržať masážnych procedúr, kozmetických zábalov.
 6. Nepoužívajte na mieste, kde bola vykonaná manipulácia, sprchovacie gély, kroviny, atď. Počas prvých 3 až 5 dní by sa mala táto oblasť umyť iba teplou vodou s malým množstvom chlórhexidínu, potom je možné používať týždeň mäkké mydlo.
 7. Na urýchlenie regenerácie pokožky môžete použiť liečivý krém alebo masť, napríklad "Bepanten" alebo "D-Panthenol".

Vlastnosti liečby cervikálnej erózie Surgitron

Zariadenie Surgitron zaobchádza s pomocou rádiových vĺn, metóda k nám prišla v 90-tych rokoch z Ameriky. Teraz populárne, je používaný plastickí chirurgovia, proctologists, urológov. Gynekológovia Surgitron sa používa na liečbu cervikálnej erózie, rakoviny, dysplázie. S ním môžete odstrániť polypy, papilloma, condyloma. Technika je bezpečná, všetko sa deje s extrémnou opatrnosťou. Surgitron umožňuje vyhnúť sa zjazveniu a krvácaniu.

Niekedy sa Surgitron používa na diagnostiku, pomocou ktorého môžete včas identifikovať patologické procesy, dozvedieť sa o zhubnom nádore. Po liečbe cervikálnej erózie nie je zdravé tkanivo poškodené rádiovým nožom, pretože všetko je vyrezané s mimoriadnou opatrnosťou.

Ak je potrebné spotrebnú plochu odľahčiť, je v blízkosti stroma, ktorý sa nachádza v blízkosti. Materiál sa odoberie na histologické vyšetrenie. Radionozh je bežný názov, nepoškodzuje tkaninu, rozptyľuje sa po vystavení účinkom rádiových vĺn. Potom tkanina začne uvoľňovať dostatok tepla. Niektoré gynekológovia postup s použitím Surgitron tzv moxibustion. To je nesprávne.

Po použití prístroja nezostávajú žiadne jazvy, krk sa nedeformuje. Metóda je bezpečná, žena je chránená pred infekciou, cievy sú zapečatené.

Čo je lepšie vybrať si laser alebo Surgitron?

Niektoré ženy na dlhú dobu nemôžu rozhodnúť, čo im najviac vyhovuje. Predpokladá sa, že prístroj Surgitron je efektívny, moderný prostriedok, po ktorom neexistujú žiadne vážne následky, neexistujú žiadne zápalové procesy. Cervix sa deformuje len vtedy, ak je operácia veľmi komplikovaná. S pomocou prístroja gynekológ kontroluje, ako hlboko preniká, nemôže to urobiť laserom.

Surgitron je vhodný pre kvalitatívnu diagnostiku, pomocou procedúry je možné vykonať kvalitatívnu diagnostiku, poslať ju na histologické vyšetrenie. Po laserovom poškodení je materiál poškodený.

Odporúča sa použiť Surgitron na cervikálnu dyspláziu, a to tak na výskum, ako aj na liečbu. Dysplázia sa deteguje po cytologickom vyšetrení. Potom môže priradiť conizatsii. Pri vyrezaní kužeľa sa postup považuje za liečebný, materiál sa odoberá na histologické vyšetrenie - diagnostický postup. Ak sa v tkanivách nevyskytuje atypia, nevykonáva sa ďalšia liečba.

Odborníci radia ženám, ktoré nenarodili, aby venovali pozornosť Surgitronovi. Pre dievčatá je táto metóda tiež bezpečná, často dochádza k erózii krčka maternice, pretože sa vyvíja papilomavírus. Laser nie je taký účinný ako Surgitron. Potom, čo laser často vyžaduje druhú operáciu.

Hlavné štádiá liečby Surgitronom

V liečbe nevyhnutne používa kolposkop, s ním môžete vidieť zdravé, patologické tkanivo. Cervix je anestetizovaný lidokaínom, ženy hovoria, že je to dosť. Niektoré kliniky používajú intravenóznu anestéziu. Jedinou nevýhodou pri liečení erózie krčka maternice rádiovými vlnami sú drahé náklady.

Prístroj Surgitron sa používa na odstránenie jaziev, pomocou ktorého sa môžete zbaviť deformity, ku ktorej dochádza po roztrhnutí slzného hrdla. Často v gynekológii čelia problému - vzniku cysty krčka maternice. Prístroj Surgitron sa odlišuje od kauterizácie, kryodestrukcie v tom, že nevedie k vážnym následkom. Cervikálna cysta sa objavuje v dôsledku skutočnosti, že vylučovacie kanály sú blokované chrastom, po ktorom sa bublinky s kvapalnou formou.

V prvých týždňoch, aby sa žena zotavila, telesná námaha, vzpieranie sú vylúčené. Odporúča sa pohybovať čo najmenej, ísť do sauny, bazéna, vzdať sa kúpeľa, uprednostniť sprchu. V prípade výberu hnedej farby je to normou. Trvajú dlhšie ako jeden týždeň. Zriedkavo sa môže zvýšiť vysoká telesná teplota.

Niekedy po všetkých manipuláciách je nevyhnutné opustiť sexuálny život. Po 2 mesiacoch sa odporúča, aby sa žena obrátila na gynekológa na kolposkopiu, po ktorej musíte podstúpiť cytologické vyšetrenie, aby sa rýchlejšie zotavila.

Analýzy pred liečbou erózie krčka maternice Surgitron

1. Škvrna flóry, cytologické vyšetrenie.

2. Realizuje sa polymerázová reťazová reakcia, pomocou ktorej sa zistí infekčné ochorenie, ktoré je sexuálne prenosné.

3. Bakteriologické očkovanie.

4. Je potrebné absolvovať krvný test na syfilis, HIV, hepatitídu B, C, nádorové markery.

5. Dodatočne uchovávaná kolposkopia.

Surgitron na liečbu cervikálnej erózie má množstvo výhod - všetky postupy sa vykonávajú len raz. To je najlepší nástroj, pokiaľ ide o kozmetológiu, po zákroku nie sú žiadne jazvy. Žena po liečbe na eróziu krčka maternice, Surgitron je chránená pred krvácaním. Postup je bezbolestný, rýchlo prechádza. Odporúča sa používať Surgitronovú terapiu u žien v reprodukčnom veku, ktoré ešte nedali pôrod, po ktorom sa môžete rýchlo zotaviť. Je dôležité si uvedomiť, že liečba Surgitronu je zakázaná v prípade diabetu, onkologických ochorení, počas tehotenstva. Po operácii, až kým sa žena úplne neobnoví, sexuálny život, kúpanie v rybníkoch, bazény, fyzická námaha je zakázaná.

Pin
Send
Share
Send
Send