Vitálny

Bolesť kŕčov počas menštruácie: dôvody, ako zmierniť stav 2

Pin
Send
Share
Send
Send


Algomenorea alebo bolesť počas menštruácie je známa takmer každému dievčaťu. Podľa štatistík, 70% ženskej populácie neustále pociťuje nepohodlie v dolnej časti brucha počas menštruácie. V mnohých prípadoch nie je bolesť dôvodom na obavy. Ale keď sa takéto pocity stanú stiesnené, musíte myslieť na svoje zdravie.

Prírodné faktory

Ak menštruačné kŕče, podobné kontrakciám, obťažujú dievča od prvých menštruačných období a počas nasledujúcich dvoch rokov, sú spôsobené jej hormonálnymi vlastnosťami. Existujú aj iné prírodné faktory, ktoré spôsobujú tieto príznaky:

 • nedostatok enkefalínov a endorfínov - hormónov, ktoré sú prirodzenými liekmi proti bolesti,
 • narušenie luteálnej fázy menštruačného cyklu, v dôsledku čoho sa pohyb maternice stáva častejším a zosilnenejším,
 • nadbytok prostaglandínov, stimulujúci hladké svalstvo maternice k intenzívnym kontrakciám,
 • defekty endometria (vnútorná sliznica maternice), čo komplikuje jej separáciu,
 • nízky prah bolesti
 • abnormality štruktúry maternice, prítomné od narodenia (adhézie, zúženie krku, ohyby), nesprávne usporiadanie orgánov (vytesnenie).

Premenštruačný syndróm, ktorý je výsledkom kolísania hormonálnych hladín, môže tiež spôsobiť bolesť v kŕčoch. PMS je spôsobená zvýšenými hladinami dopamínu a norepinefrínu v krvi. Zvláštnosťou tohto syndrómu je, že malátnosť a bolesť sa vyskytujú ešte pred začiatkom menštruácie a zvyšujú sa v prvých dňoch. Tieto príznaky sú sprevádzané zhoršením nálady a dokonca neurózy a hystérie.

Patologické príčiny

Niekedy sa tento druh bolesti často stáva znakom vážnej choroby. Zmeny počas menštruácie môžu hovoriť o takých problémoch, ako sú:

 1. Nesprávne zvolené antikoncepčné lieky a iné antikoncepčné prostriedky. Tieto pilulky rozrušili rovnováhu hormónov. Nevhodné vnútromaternicové zariadenia môžu tiež poškodiť steny a krčka maternice.
 2. potrat, Spontánne abnormálne ukončenie tehotenstva vedie k bolesti kĺbov a silnému krvácaniu. Takáto nebezpečná situácia je možná, keď žena nevie o svojom tehotenstve a myslí si, že bolesť je spôsobená jednoduchými obdobiami.
 3. Novotvary vo vnútorných pohlavných orgánoch (najčastejšie benígne). Fibroids, polypy a cysty môžu spôsobiť tento druh bolesti.
 4. Nepríjemné pocity môžu byť spôsobené dôsledkami. potrat, operácia a akékoľvek mechanické poškodenie orgánov, po ktorom sú hroty a jazvy.
 5. Mimomaternicové tehotenstvo, V tomto prípade je plod v krčku maternice alebo vo vajcovode. Keď je oddelený od týchto miest, začína krvácanie a silná bolesť. Tento proces je tiež zamenený s menštruáciou.
 6. Patológie iných vnútorných orgánov:
  • črevných problémov, V takejto situácii je bolesť v spodnej časti brucha sprevádzaná nadúvaním, vracaním a inými nepríjemnými príznakmi,
  • renálna kolika, Môžu začať počas menštruácie. Keď sa kameň dostane do močovodu, žena zažije bolestivú bolestivosť. V tomto stave je možné zvracanie.
  • uväznenie prietrže, Ak nastane exacerbácia tejto patológie počas menštruácie, je ťažké okamžite určiť príčinu indispozície.

Ako sa zbaviť kontrakcií počas menštruácie

Ak bolesť už nastala, je potrebné použiť lieky, ktoré zmierňujú kŕče, napríklad vhodné "No-shpa", "Ibuprofen", "Nise" a ďalšie. Ťažká bolesť v dôsledku kŕčov vyžaduje okamžitú lekársku pomoc. Ak nie sú žiadne patologické stavy, je potrebné riešiť problém týmito spôsobmi:

 1. Znížiť pravdepodobnosť stresu: môžete nájsť hobby, viac byť na čerstvom vzduchu.
 2. Odstráňte zlé návyky.
 3. Nedovoľte hypotermiu. To má vážne následky.
 4. Venujte väčšiu pozornosť motorickej aktivite.
 5. Do jogy - ásany pomôže nielen vyrovnať sa s bolesťou počas menštruácie, ale tiež mať pozitívny vplyv na celé telo.
 6. Pivné bylinky - harmanček, mäta pieporná, maternica porodiť bolesť a zápal a nespôsobujú žiadne škody na osobu.

Reliéf menštruácie s čistením tela

Niektoré ženy sa s týmto druhom bolesti vyrovnávajú čistením tela. Táto metóda však nie je veľmi populárna a určite nie pre každého. Po prvé, bolesť a dokonca aj nepríjemný zápach výtoku môže byť porazený správnou výživou.

Čistenie tela toxínov sa dosahuje nasledovne: žena má hlad po dobu 1-3 dní pred nástupom menštruácie. V tejto dobe, povolené piť mrkvovú šťavu s pridaním červenej repy.

Ak nemôžete hladovať, môžete vylúčiť zo stravy mäsa a mlieka na týždeň.

Je dôležité si uvedomiť, že úcta k vášmu zdraviu pomôže nielen nájsť príčinu indispozície, ale aj ju navždy zbaviť. V prípade, že máte príznaky závažnej patológie, okamžite vyhľadajte lekára. A ak nie je, stačí prehodnotiť svoj životný štýl. Ak budete dodržiavať všetky vyššie uvedené odporúčania, môžete zabudnúť na akékoľvek nepríjemné pocity počas menštruácie.

Príznaky, ktoré sa hovoria na stretnutí gynekológa

Hlavným znakom, ktorý vedie ženu k špecialistovi, je náhla, ostrá, opakujúca sa bolesť v bruchu počas celého obdobia kritických dní. Je to vyčerpávajúce, porušuje nielen výkon. Reliéf neprináša ani pokoj na lôžku, žena oslabuje. Menštruácia je ako kontrakcie, ale to nie je jediná vec, ktorá nedáva odpočinok.

Bolesť je doplnená ďalšími nepríjemnými príznakmi:

 • závraty pred stratou orientácie, bolesť v zadnej časti hlavy a na čele,
 • niekedy zvýšenie teploty tesne nad 37 stupňov,
 • plynatosť, črevné ťažkosti,
 • nevoľnosť spojená so smädom
 • podráždenosť alebo apatia,
 • poruchy chuti do jedla so zvýšeným záujmom o sladkosti,
 • nepohodlie a bolesť v prsných žľazách, v kombinácii s opuchom,
 • zadržiavanie tekutín v tele, obzvlášť viditeľné na rukách a nohách.

Medzi uvedenými príznakmi spolu so spastickou bolesťou môže prevážiť jedna alebo viacero. A často sa obáva, že počas menštruácie dodá menej ako kontrakcie.

Príčiny bolestivej menštruácie

Príležitosť, ktorá spôsobuje intenzívnu bolesť v kŕčoch, je veľmi dôležitá. To môže byť podmienečne prírodné, to znamená, že vďaka špeciálnemu zloženiu hormónov. Nevylučujte ochorenie, ktoré je charakterizované takýmto symptómom. Preto nemôžete tolerovať pocity, uistite sa, že ísť k lekárovi. Bez ohľadu na to, aké spazmy spôsobili, vždy existuje možnosť, ako sa ich zbaviť alebo znížiť intenzitu.

prírodné

Ak počas menštruácie dochádza k kontrakciám z menarche alebo pár rokov od začiatku menštruácie, dôvod môže byť skrytý v zvláštnostiach hormonálneho pozadia.

Existuje niekoľko podmienok, ktoré vedú k závažným prejavom rovnováhy látok:

 • nedostatok endorfínov a enkefalínov, ktoré zmierňujú bolesť,
 • abnormálna luteálna fáza cyklu, v ktorej je maternica nútená intenzívne uzatvárať zmluvy,
 • vysoká koncentrácia prostaglandínov, nútenie hladkých svalov tela k ťažkým pohybom,
 • zlyhanie endometria, v ktorom je jeho odlúčenie ťažké,
 • nízky prah bolesti.

Maternica sa v kritických dňoch znižuje bez výnimky. Ale tieto okolnosti ju nútia, aby to robila s bolesťou, ovplyvňujúc veľké množstvo nervových vlákien. Hormonálne poruchy a vyvolať kontrakcie pred menštruáciou, keď sa reprodukčný systém stále pripravuje na upgrade. Syndróm, tak ako v kritických dňoch, je doplnený ďalšími prejavmi PMS.

Niekedy vrodené anomálie vo vývoji maternice a jej príveskov (zúženie krku, zrasty v dutine, ohyby, narušenie polohy) k tomu vedú. Tieto vlastnosti zabraňujú úplnému vylučovaniu slizníc alebo vedú k silným výkyvom spolu s orgánom trubíc a vaječníkov.

Odporúčame prečítať si článok o bolesti chrbta počas menštruácie. Z neho sa dozviete o príčinách nepohodlia v chrbte pred menštruáciou, o výskyte bolesti v kritických dňoch, možných diagnózach, bolestivých pocitoch počas meškania a spôsoboch zmiernenia tohto stavu.

Ako zmierniť stav

Keď žalúdok bolí počas menštruácie natoľko, že sa podobá pracovnej bolesti, nemôžete čakať. Zvlášť ak kritické dni predtým nespôsobili takéto problémy. Každá z týchto príčin utrpenia vedie k potrebe liečby, niekedy naliehavo a chirurgicky.

Ak sa zistí, že neexistujú žiadne patológie, ale menštruácia stále mení život na nočnú moru, musíte začať so zmenami v životnom štýle:

 • odolávať stresu
 • aktívne sa pohybovať mimo menštruačného obdobia, byť vo vzduchu,
 • nefajčiť, minimalizovať prítomnosť alkoholu,
 • naučiť sa janské ásany naučiť sa relaxovať,
 • neprekrývajte, 3 - 4 dni pred mesiacom, aby sa vylúčili mastné, sladké, kávové,
 • aplikujte teplý ohrievací vankúšik na žalúdok počas záchvatu bolesti.

Účinnejšie, dopĺňajúc opísané spôsoby znižovania kontrakcií, sú lieky:

 • Upokojujúci „Valeriánsky extrakt“, „Motherwort“, prípadne „Relanium“. Po odstránení nervového napätia prinesú hormóny stabilnejším hodnotám.
 • Lieky proti bolesti „No-Shpa“, „Baralgin“, „Spazgan“, „Ketanov“. Prvé tri znižujú kontraktilitu maternice, posledný liek eliminuje vzrušenie. "Ibuprofen" prispeje nielen k odstráneniu bolesti, ale aj k minimálnemu zápalu.
 • Hormonálne "Janine", "Yarin", "Silest", "Regulon". Lieky regulujú cyklus všeobecne, znižujú pravdepodobnosť patológií, stabilizujú rovnováhu látok.

Je možné a potrebné vrátiť kritické dni do normálu. Je dôležité to urobiť bez amatérskych, najmä pokiaľ ide o výber liekov. Sú užitočné na doplnenie vitamínovej terapie, fyzioterapie, bylín. Každá metóda by však mala byť prediskutovaná s lekárom.

V tomto prípade, spravidla spolu s zrazeninami, žena cíti ťah, dokonca aj kŕče v dolnej časti brucha.

Zvyčajne, boľavé, niekedy kŕčové bolesti v dolnej časti brucha začínajú rušiť ženu.

Dnes (02.10) začala prudká kŕčová bolesť v spodnej časti brucha, dolnej časti chrbta a konečníka, krv začala krvácať. Bolesť trvala niekoľko sekúnd.

Viac ako polovica žien pociťuje kŕče počas bolesti. Menštruačné kŕče, nazývané dysmenorea.

Bolesť, vyvolaná problémom, je kŕče, dáva do oblasti slabín, konečníka, vonkajších pohlavných orgánov.

Bolesť v ovulácii dolnej časti brucha môže byť celkom prirodzená. Pocity by však mali počúvať.

Predtým požiadali:

Dobrý deň, mám túto situáciu. Ten mesiac pred menštruáciou som cítil závraty a omdlel som. Prišla k sebe s hroznou bolesťou v bruchu, rovnako ako kontrakcie. Potom bolo všetko v poriadku. Ale tento mesiac včera, som vybehol z období a dnes ráno som vstal s bolesťou ako kontrakcie a strašné závraty. Ležal som a všetko išlo. (Mesačne idú normálne, nie bolestivé, končia podľa očakávania) Môžete mi prosím povedať, čo to môže byť?

Vitajte! Spojenie bolesti, mdloby a menštruácie nie je také jednoduché. To povedať, bez inšpekcie a podrobné spytovanie nemôže byť nič). Mali by ste ísť na vyšetrenie - najprv na gynekológa, potom na terapeuta, prípadne kardiológa. Zápasy môžu byť náhodné. Je možné, že črevá sú zapojené do procesu. Všetko najlepšie!

Súvisiace články

V tomto prípade, spravidla spolu s zrazeninami, žena cíti ťah, dokonca aj kŕče v dolnej časti brucha.

Zvyčajne, boľavé, niekedy kŕčové bolesti v dolnej časti brucha začínajú rušiť ženu.

Dnes (02.10) začala prudká kŕčová bolesť v spodnej časti brucha, dolnej časti chrbta a konečníka, krv začala krvácať. Bolesť trvala niekoľko sekúnd.

Viac ako polovica žien pociťuje kŕče počas bolesti. Menštruačné kŕče, nazývané dysmenorea.

Prečo je to bolesť v žalúdku počas obdobia - hlavné príčiny bolesti počas menštruácie

Každá žena (s ojedinelými výnimkami) zažíva pred alebo počas menštruácie aspoň nepohodlie. Hlavnou sťažnosťou je bolesť brucha.


Prečo sa to deje?

Po prvé by nemala panikaAk neexistujú sprievodné „signály“ a menštruácia nie je mimo rámca, ktorý načrtli lekári, potom sa nie je čoho obávať. Prirodzený fyziologický proces (mesačné odmietnutie a oddelenie vnútornej vrstvy maternice, ktoré pri kontakte spôsobuje bolesť) nevyžaduje urgentnú návštevu u lekárov.

Bolestivé obdobia majú svoje meno - algomenorrhea:

 • Primárna Algomenorea. Zvýšená kontraktilná aktivita myometria s tkanivovými hormónmi a v dôsledku toho kŕčové bolesti a vaskulárne kŕče. Zvláštne pre ženy vo veku 16-25 rokov. Symptómy zahŕňajú nevoľnosť, bolesti hlavy, rozrušenú stolicu a citlivosť v dolnej časti brucha deň alebo dva pred menštruáciou a prvé dva dni menštruácie. Patologické zmeny v panvových orgánoch sa nepozorovali. Zvyčajne sa úroveň bolesti znižuje po pôrode as vekom.
 • Sekundárna algomenorea. V tomto prípade existujú akékoľvek patologické stavy panvových orgánov a bolesť sa stáva príznakom anatomických zmien v maternici.


K príčiny bolestivej menštruácie (dysmenorea), ktoré nie sú spojené s ochoreniami ženského reprodukčného systému, zahŕňajú: t

Ak je bolesť počas menštruácie krátka, úroveň bolesti je tolerovateľná a každodenné veci sa neodkladajú - potom je všetko v poriadku a nie je dôvod na paniku.

10 najlepších receptov - ako sa zbaviť bolesti počas menštruácie

Na zníženie úrovne bolesti počas menštruácie (ak neexistujú vážne problémy so zdravím žien) môžu pomôcť tradičné ľudové metódy:

 1. Suché teplo, masáž a odpočinok
  Vrelo vám pomôže uvoľniť maternicu a znížiť silu jej sťahov, jemná masáž brucha (presne v smere hodinových ručičiek) uvoľní svaly.

 2. Zmierňovač bolesti
  1-2 tablety no-shpy pomôcť zmierniť kŕče. Ibuprofen, spasmalgon alebo ketonal pomôžu vyrovnať sa so silnou bolesťou. Pre bolesti spôsobené nadmernou stimuláciou nervového systému (stres, atď.) Môže pomôcť jednoduché sedatívum - dokonca aj normálny valerián.
 3. Perorálne kontraceptíva
  Antikoncepčné tabletky obsahujú hormóny, ktoré prispievajú k normalizácii hormonálnych hladín. Takéto tablety sú veľmi účinné na zmiernenie bolesti brucha a iných "účinkov" menštruácie. Samozrejme, bez rady gynekológa by ste nemali začať recepciu.

 4. Fyzická aktivita
  Samozrejme, nehovoríme o šokových zaťaženiach a najmä nie o brušných cvičeniach, ale tu sú náklony, rotácie tela, ľahké preťahovanie v poriadku. Pilates a jóga, čo naznačuje prácu na svalový tonus, je tiež vynikajúcim liekom na bolesť.
 5. Kompresory a kúpele
  Napríklad kúpeľ s morskou soľou (pred menštruáciou a po nej 15-20 minút denne). Vhodné sú tiež solídne kúpele (kontrastné) pred menštruáciou a obklady počas menštruácie. Po kúpeli alebo kontrastnej sprche sa teple obliekajte a aspoň hodinu si ľahnite.
 6. Bylinné čaje, nálev, odvar
  Patrí medzi ne harmanček a mäta čaj (med môže byť pridaný), petržlen alebo šťovík, minerálna voda, tansy, žalude, jahody, angelica, atď t

 7. masáž
  Odstránenie kŕčov prispeje k bedrovej masáži. Je žiaduce, s niečím pomôcť, aj keď to môžete urobiť sami. Dajte dva tenisové ponožky na tenisový loptičku, položte na ne chrbát tak, aby boli loptičky na úrovni dolných rebier na oboch stranách chrbtice. Jemne ich zatlačte späť a jemne otáčajte guľôčkami so svalmi.
 8. Éterické oleje
  Pred menštruáciou a prvými dňami môžete trieť zmes esenciálnych olejov do sakrálnej oblasti, ako aj do spodnej časti brucha. Zloženie: Hypericum olej (50 ml), majoránka (5 kvapiek), muškátový oriešok (4 kvapky), rebrík (5 kvapiek). Rub niekoľkokrát denne. Pred zákrokom, test na alergie, trochu rozmazanie zmesi, napríklad koleno ohyby. Svrbenie alebo začervenanie je známkou alergie.
 9. plávanie
  Najužitočnejší a najmenej traumatický spôsob, ako zmierniť bolesť. Hlavnými výhodami sú uvoľňovanie endorfínov (prírodné lieky proti bolesti), svalová relaxácia.
 10. Studený na bruchu
  „Zmrazenie“ bolesti je jednou z účinných metód. Na žalúdok by ste mali dať ľadový obklad (len v uteráku a na vrchole oblečenia!) 15 minút, nič viac.

Pokiaľ ide o prevenciu bolesti pred a počas menštruácie, pamätajte jesť potraviny s vysokým obsahom vápnika (nízkotučné mliečne výrobky), okrem aktivita (to platí aj pre sex - orgazmus znižuje úroveň nepohodlia), Udržujte korenené, korenisté a kávy vo vašej strave na minimum, prestať fajčiť a piť alkohol, neprepúšťať a vyhnúť sa stresu.

Kedy by som mal (a) konzultovať s lekárom, ak mám bolesť počas môjho obdobia?

Mali by ste byť opatrní a navštíviť svojho gynekológa, ak ...

 • Bolesť mení váš zvyčajný spôsob života (musíte si vziať deň voľna a ležať v posteli).
 • Silná bolesť trvá viac ako 2 dni.
 • Bolesť sprevádzaná nevoľnosťou, hnačkou, bolesťou hlavy.
 • Обильное кровотечение сопровождается выделением сгустков крови и длится более 1-2 дней.
 • Silná bolesť je prítomná aj pri užívaní perorálnych kontraceptív.
 • Silná bolesť (u žien v strednom veku) sa objavila pomerne nedávno.
 • Ibuprofen, no-spa, analgetiká nepomáhajú.
 • Výtok je bohatší ako predtým (znáša 1-2 hodiny).
 • Cyklus sa zlomil a telesná hmotnosť sa znížila.


Takéto príznaky môžu naznačovať prítomnosť závažných dôvodov liečby. Tieto zvyčajne zahŕňajú:

 1. endometrióza (bolesť pri bolesti alebo kŕče s návratom do konečníka počas celého cyklu).
 2. Myóm, fibrom, polypy alebo rakovina maternice.
 3. Kŕčové žily.
 4. Anomálie v štruktúre maternice.
 5. Willebrandova choroba.
 6. Nedostatok krvných doštičiek.
 7. Zápalové procesy v urogenitálnom systéme.

Na zmiernenie bolesti počas menštruácie sa často používajú prírodné nehormonálne lieky, ako napríklad Menalgin. Znižuje bolesť, intenzitu, trvanie menštruácie a zmierňuje psycho-emocionálne preťaženie. Vstup Menalgina v "kritických dňoch" znižuje potrebu používania NSAIDs, čo nepriaznivo ovplyvňuje tráviaci trakt. S tendenciou k bolestivej menštruácii začať užívať liek sa odporúča v predvečer 1. deň menštruácie. Menalgín má komplexný účinok: analgetikum, antispazmodikum, sedatívum a anti-edém.

V žiadnom prípade by nemali trpieť a znášať silnú bolesť! Ak vás váš stav ruší - okamžite poraďte sa s lekárom, Štandardné vyšetrenie vás upokojí alebo vám pomôže začať liečbu včas, čo bude v každom prípade prínosom.

Pin
Send
Share
Send
Send