Zdravie

Hlavné príčiny krvi po menštruácii

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho žien čelilo vo svojom živote veľmi citlivému problému - vzniku krvavého tajomstva po ukončení menštruácie. Poďme zistiť, prečo je po menštruácii krv.

Ženy často panika, pretože sa domnievajú, že tento príznak je indikátorom akejkoľvek patológie v tele. A majú pravdu, ale nie vždy signály o prietoku krvi o chorobe. Niekedy ide o úplne prirodzený jav pre ženské telo.

Krvácanie 7 dní po menštruácii

Prečo je pozornosť venovaná takémuto obdobiu? Krvný výtok po týždni menštruácie je veľmi častý. Hlavnou príčinou tejto patológie je endometrióza sprevádzaná bolesťou a vylučovaním konzistencie konzistencie.

Počet a cyklický charakter krvácania závisí od stupňa vývoja ochorenia a umiestnenia patologického zamerania, ale vo väčšine prípadov sa vyskytuje v priebehu jedného týždňa. Napríklad nález patologického procesu na krčku maternice povedie k vyčerpanému výtoku a keď sa rozšíri do svalovej vrstvy maternice, výtok môže trvať až týždeň a mať tmavú farbu.

Krvný výtok po týždni po menštruácii a následkom zlyhania aktivity vaječníkov. Ich dysfunkciu môžu spôsobiť rôzne faktory: zápal, intenzívne cvičenie, infekcia, stres a iné. Jedným zo symptómov ovariálnej dysfunkcie je trvalé intermenštruačné krvácanie.

Krvácanie deň po menštruácii

Trvanie ich menštruačného cyklu dievčatá vedia od prvej menštruácie. Ale s krátkym trvaním menštruačného krvácania (do 4 dní) sa môže krvácanie objaviť deň po menštruácii. Príčiny tohto javu sú:

 1. Maternica v krátkom čase nemá čas na vyčistenie, takže sa môže objaviť narastajúca sekrécia. Toto nie je patológia a počet takýchto prejavov je v priebehu roka obmedzený na 5-krát.
 2. V prvých mesiacoch hormonálnej terapie sa môže v dôsledku návykového účinku v priebehu postmenštruačného obdobia vyskytnúť slabá sekrécia.

Špinenie môže byť oneskorené až na 3 dni, čo tiež vysvetľuje očistenie maternice od zvyškov endometria.

Čo robiť v prípade postmenštruačného krvácania?

Ak po určitom období dôjde ku krvácaniu, po krátkom čase nezmiznú a sú sprevádzané inými nepríjemnými príznakmi, okamžite sa poraďte s lekárom, ktorý vám podľa výsledkov vyšetrenia a vhodných testov predpíše priebeh liečby.

Hlavné diagnostické opatrenia:

 1. Ultrazvuk maternice a vaječníkov.
 2. Gynekologický náter na detekciu infekčných agens.
 3. Hysteroskopia - vyšetrenie maternice hysteroskopom v gynekologickej stoličke. Používa sa na identifikáciu patologických stavov endometria.
 4. Kolposkopia - vyšetrenie krčka maternice pri zväčšení pomocou kolposkopu.
 5. Škvrny na histológii maternice a krčka maternice.
 6. Analýza hormónov, ktorá eliminuje alebo potvrdí endokrinný pôvod patológie.
 7. Analýza nádorových markerov, ktoré eliminujú malígne nádory.

V závislosti od výsledkov výskumu vás lekár odkáže na užších špecialistov alebo predpíše vhodnú liečbu, ktorej spôsob závisí od zistenej diagnózy.

Keď je krv po menštruácii normálna

Pred panikou musíte venovať pozornosť povahe výboja. Ako každá žena by mala vedieť, menštruačný cyklus zahŕňa obdobie ovulácie (12-14 dní). V týchto dňoch môže ísť do krvi vo forme ružovkastého výtoku alebo len šmuhy. Tento proces je niekedy sprevádzaný miernou slabosťou a netrvá dlhšie ako niekoľko dní.

Po menštruácii sa opäť objaví krv u žien s nestabilným hormonálnym pozadím. Tento proces sa považuje za normálny, ak je spojený so zmenami súvisiacimi s vekom. Takže, v dievčatách v prvých niekoľkých rokoch, pretože menštruácia začala kvôli nedostatku ovulácie a nedostatok progesterónu, je to normálne a nazýva sa juvenilným krvácaním.

Ženy v dospelosti môžu tiež čeliť skutočnosti, že prešli kritické dni a krvácanie sa opäť objavilo. Je to spôsobené nástupom menopauzy. Ale ani v tomto prípade by sa tento príznak nemal ignorovať, ale je lepšie poradiť sa s gynekológom.

Gynekologické ochorenia

Bohužiaľ, hojné obdobia po siedmich dňoch od ich začiatku môžu naznačovať výskyt závažnej patológie. A predovšetkým ide o choroby z hľadiska gynekológie:

 • endometrióza,
 • erózia krčka maternice,
 • malígne nádory v endometriu,
 • onkológia krčka maternice,
 • polypy,
 • infekcie
 • myóm (benígny nádor).

V závislosti od príčiny výboja môžu vyzerať takto.

 1. Endometriálne polypy. Tmavo hnedá, s ostrým nepríjemným zápachom. Najčastejšie vystupujú uprostred cyklu.
 2. Myómy. Heterogénne, s veľkým počtom zrazenín. Objavte sa po kritických dňoch aj počas nich.
 3. Rakovina krčka maternice. Krvné pruhy v bely (výtok po menštruácii).
 4. Endometrióza. Škvrny hnedé.

Každá z týchto chorôb je nebezpečná a môže viesť k úplnému odstráneniu maternice a dokonca k smrti. Je charakteristické, že mnohé z týchto ochorení sú takmer bezbolestné a niekedy s tvorbou polypov, obvyklý syndróm bolesti, ktorý sprevádza kritické dni, naopak môže zmiznúť. V tomto prípade skutočnosť, že v období po menštruácii je krv, môže byť jediným príznakom, ktorý indikuje problém.

Ignorovať toto znamenie nemôže byť. Faktom je, že výtok môže vyzerať len ako pokračovanie menštruácie a je začiatkom objavenia krvácania z maternice, čo môže viesť k veľkým stratám.

Krv po menštruácii pri užívaní Norkolutu

Často krv po menštruácii kvôli žene užívajúcej lieky. Jedným z týchto liekov je Norkolut. To je predpísané pre také problémy, ako je endometrióza, porušenie cyklu v dôsledku problémov s vaječníkmi, a ďalšie.

Norkolut priamo ovplyvňuje endometrium a charakter menštruácie. Ak asi 8 dní po konci príjmu krvi je preč, to je považované za normu. Je možné, že prepustenie začalo skôr, ale ak pretrvávajú, musíte kontaktovať svojho lekára.

Prvýkrát po užití Norcolute môže menštruácia prebehnúť vo veľmi malom množstve, rozmazať sa a byť tmavšia ako obvykle. To je pri užívaní liekov sa považuje za normálne. Môže sa vyskytnúť nevoľnosť a vracanie a ženy často pociťujú opuch prsníkov.

Je potrebné podozrenie na patologické procesy, ak po ukončení príjmu Norkolutu existujú hojné menses.

Krv po menštruácii a hormóny

Jednou z hlavných príčin krvácania po menštruácii je často nástup alebo zrušenie hormonálnych kontraceptív. Hlavné dôvody, prečo sa to deje:

 • nedodržiavanie systému používania, t
 • náhle prerušenie príjmu
 • prispôsobenie tela novému lieku.

V druhom prípade krvavá stopa, ktorá sa objavila po tom, čo žena začala užívať nové perorálne kontraceptíva, nemusí vyvolávať obavy. Ale ak sa to opakuje každý mesiac, na konci dňa po mesiaci, s najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebné zmeniť antikoncepciu.

V takmer 100% prípadov sa krvácanie znovu otvorí po užití núdzovej antikoncepcie (napríklad známy Postinor). V tomto prípade sú ženy často mylne považované za prielomové krvácanie na začiatku ťažkého menštruačného obdobia po pití. Ak sa po 3 dňoch nezastaví, musíte sa poradiť s lekárom o pomoc (často predpísané hemostatické lieky).

Sexuálne prenosné choroby

Niekedy krv po ukončení menštruácie indikuje prítomnosť pohlavne prenosných chorôb. Prefíkanosť týchto infekcií spočíva v tom, že sa v tele môžu vyvíjať celé roky, a nie jednoznačné označenie ich prítomnosti bude viditeľné.

Aj keď má žena pravidelného partnera, nie je to záruka proti infekciám urogenitálneho systému. Ak sa objaví krv po menštruácii a / alebo sa objavia iné sekréty (najmä tie, ktoré sú zelené), môže to byť príležitosť na testovanie na choroby, ktoré sú sexuálne prenášané, aby nedošlo k oneskoreniu liečby oboch partnerov.

Mechanické poškodenie vaginálnych stien

Existujú prípady, keď krv po menštruácii vôbec nie je známkou infekcie alebo choroby. Niekedy mechanické poškodenie vaginálnych stien vedie k podobným účinkom. To sa deje z dvoch dôvodov:

 • účinky lekárskeho vyšetrenia, t
 • traumatický styk.

Tá je často výsledkom násilia alebo hrubého odcudzenia (deprivácia panenstva). Môže sa vyskytnúť ruptúra ​​zadnej sekrécie vagíny, čo vedie k podobnému krvácaniu.

Nanešťastie a nedbalo vykonávané vyšetrenie gynekológom môže viesť k podobným dôsledkom. Byť v gynekologickej stoličke, je lepšie, aby vydržať bolestivé pocity, ale okamžite hlásiť nepohodlie, aby sa zabránilo zraneniu a jeho nepríjemné následky. Vnútromaternicové zariadenie môže tiež spôsobiť zranenie a nesprávne nainštalované alebo nesprávne umiestnenie.

Aby nedošlo k mechanickému poškodeniu, neváhajte s týmto faktom. Samoliečba môže situáciu na rozdiel od kompetentnej lekárskej starostlivosti len zhoršiť.

Čo robiť, keď sa objaví krv po menštruácii

Dokonca aj keď sa zdá, že žena vie, z akého dôvodu má krvnú stopu, alebo hojný výtok, ktorý začal znova, ako v kritických dňoch, nie je možné diagnostikovať sama. Ak sa počas inšpekcie zistí mechanické poškodenie, je potrebné vykonať niekoľko vyšetrení, aby sa zistili hlbšie príčiny.

Pre dievčatá v adolescencii predpísané:

 • vyšetrenie gynekológom,
 • krvné testy (všeobecné, biochemické, hladina pohlavných hormónov),
 • Ultrazvuk (panvové orgány).

U žien v reprodukčnom veku sa najprv vykoná kyretáž stien maternice a histologická analýza získaného materiálu. V tomto prípade škrabanie pomáha zastaviť krvácanie, odstrániť mŕtvu vrstvu endometria a krvných zrazenín.

 • ultrazvuk
 • hysteroskopia,
 • hysterosalpingografia,
 • krvné testy.

Po všetkých vyšetreniach sa určí, ktorá špecialistka bude žena označená na základnú liečbu.

záver

Objavujúce sa uprostred cyklu, alebo nie tak dávno po ukončení menštruácie, by mal byť rozmazaný chodník dôvodom na premýšľanie o tom, či je všetko v poriadku so zdravím ženy. Ihneď k panike a nájsť v sebe nebezpečnú chorobu, samozrejme, nestojí za to. Tu sa odporúča poradiť sa s gynekológom. Môže byť spojená s hormonálnym procesom alebo účinkom antikoncepcie.

Tri hlavné dôvody, prečo vyhľadávať lekársku pomoc:

 • výtok bohatý a pripomínajú krvácanie
 • prítomnosť zrazenín
 • ostrý zápach.

Ďalším dôvodom, ktorý sa má skúmať, je abundantné prepúšťanie, ktoré sa objavuje mesačne, sprevádzané akýmikoľvek príznakmi a nepríjemným pocitom.

Pin
Send
Share
Send
Send