Zdravie

Diagnóza a liečba polycystických vaječníkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Diane 35, Duphaston a Remens s polycystickými vaječníkmi pomáhajú vyrovnať sa s ochorením bez použitia chirurgického zákroku. Ako viete, syndróm polycystických ovárií (PCOS) je častým ochorením ženských genitálií, v dôsledku čoho sa spolu so salpingooforitídou najčastejšie vyskytujú problémy s koncepciou a pôrodom. Polycystické ženy sú zvyčajne postihnuté ženami v reprodukčnom veku od 15 do 40 rokov, ale v zriedkavých prípadoch môžu byť diagnostikované v staršom veku.

Ďalej zvažujeme najčastejšie príčiny tohto ochorenia, jeho príznaky, ako aj analyzujeme populárne lieky na jeho liečbu.

Lieky s polycystickými vaječníkmi

Homeopatický liek, ktorý nie je priamo liekom na polycystickú chorobu, ale ako súčasť komplexnej terapie je schopný regulovať menštruačný cyklus a obnoviť jeho priebeh. Vyrába sa vo forme kvapiek a tabliet a užíva sa 3 krát denne v priebehu najmenej troch mesiacov. Ak je to potrebné, môže byť liečba liekom predĺžená.

Liek je dobrý, pretože nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky. Pretože kompozícia je úplne rastlinná, sú možné alergické reakcie.

Lieky sú prísne zakázané tehotným ženám, dojčiacim ženám, ako aj pacientom, ktorí sú závislí od alkoholu alebo sú pravidelne opití., Je to spôsobené vysokým obsahom alkoholu (43%). Ak sa počas liečby vyskytla bolesť v hornej časti brucha, nauzea, vracanie, všeobecná malátnosť, zmena sfarbenia moču, žena by mala prestať užívať liek a byť vyšetrená lekárom.

Duphaston s polycystickými vaječníkmi

Hormonálny liek sa predpisuje v počiatočnom štádiu ochorenia v prípadoch, keď sa zistil nedostatok progesterónu.

Tento "ženský" hormón ovplyvňuje dozrievanie vajíčka, ako aj elasticitu maternicového endometria, ktoré je veľmi dôležité počas tehotenstva.

Na rozdiel od iných hormonálnych liekov nie je v prvý deň menštruácie potrebné začať s pitím Duphastonu. Zvyčajne sa predpisuje v 10., 14. alebo 16. deň cyklu (jedna tableta denne). 25.-27. Deň sa príjem zastaví, pretože počas tohto obdobia prichádza menštruácia, potom sa prestanú užívať, až kým neskončí, a znovu začnú príjem.

Liečba polycystických vaječníkov Duphastonom vedie k úplnej normalizácii mesačného cyklu, čo znižuje bolesť počas menštruácie. Aj tento liek môže znížiť množstvo hormónov estrogénov, ktoré v nadbytku môžu spôsobiť nádorové formácie ženských genitálií, ako aj endometriózu maternice a vaječníkov.

Duphaston nespôsobuje prírastok hmotnosti, takže ho možno predpísať s už existujúcou nadbytočnou telesnou hmotnosťou.

utrozhestan

Je to analóg Duphaston rastlinného pôvodu, ktorý okrem kompenzácie nedostatku progesterónu znižuje koncentráciu androgénov.

Utrozestan má mierny sedatívny účinok, takže pri predávkovaní môže spôsobiť ospalosť. Kontraindikácie užívania lieku sú tromboembolické poruchy (trombóza rôzneho pôvodu, srdcový infarkt, mozgová príhoda), rakovina a individuálna neznášanlivosť jednotlivých zložiek.

Liečivo je dostupné v kapsulách, ktoré sa môžu používať orálne (orálne) a ako vaginálne čapíky. Vaginálne menovaný len v neprítomnosti progesterónu, keď vaječníky prakticky nefungujú.

Diana 35 s polycystickými vaječníkmi

Antiandrogénne liečivo, ktoré je tiež antikoncepčné. Pomáha s polycystickým účinkom, ktorý je spôsobený nadbytkom androgénov. Užívanie lieku by malo byť rovnaké ako väčšina perorálnych kontraceptív: jedna tabletka, ktorá sa začína prvým dňom cyklu a končí na 21. mieste. Potom by ste si mali vziať prestávku na 7 dní, po ktorej sa začne ďalší kurz.

Siofor s PCOS

Na rozdiel od predchádzajúcich liekov, Siofor nie je hormonálny liek v jeho tradičnom zmysle. Toto je metformín, hypoglykemické činidlo obsahujúce cukor, predpísané pre diabetes mellitus a schopné kompenzovať nedostatok inzulínu, v dôsledku čoho vzniká nadmerné množstvo "mužských" hormónov.

Metformín Siofor s polycystickým účinkom je určený len v prípade poruchy vaječníkov spôsobenej cukrovkou.

Analóg Siofor je Glyukofazh. Toto je ďalší metformín predpísaný diabetikom 2. typu. Glukofág s PCOS sa užíva podľa nasledujúcej schémy: v prvých dňoch liečby sa predpisuje 500-800 mg 3-krát denne. Po týždni liečby sa môže dávka zvýšiť.

Metformín v prípade polycystika nie je predpísaný všetkými gynekológmi, preto počas diagnostiky je nevyhnutné upozorniť svojho lekára na prítomnosť diabetu.

Klostilbegit s polycystic

Toto je hormonálny liek, v indikáciách na použitie ktorých sa priamo indikuje polycystická choroba vaječníkov, absencia ovulácie, amenorea, nedostatok androgénu.

Klostilbegit má pomerne málo kontraindikácií. Patrí medzi ne renálna a hepatálna insuficiencia, cysty akejkoľvek genézy (okrem polycystických), nádorové formácie panvových a hypofyzárnych orgánov, intolerancia laktózy, endometrióza atď.

Liečba začína v 3. alebo 5. deň cyklu, v závislosti na príchode ovulácie, ak je mesačná, ale nie pravidelne. S ich úplnou neprítomnosťou môžete začať užívať Klostilbegit každý deň.

Aby sa zabránilo hyperstimulácii vaječníkov, počiatočná dávka lieku by mala byť minimálna, nie viac ako 50 mg denne. Trvanie liečby sa stanoví individuálne v závislosti od krvného obrazu.

Inofert a PCOS

Nie je to hormonálny liek a je to skupina vitamínov skupiny B, vrátane kyseliny listovej. Jeho hlavnou zložkou je vitamín B8 (Inositol), ktorý je schopný zmeniť niektoré hormonálne parametre, najmä znížiť hladiny luteinizačného hormónu, testosterónu a prolaktínu v krvi.

Kyselina listová hrá úlohu „stimulátora“ vaječníkov, preto sa Inofert predpisuje na polycystickú liečbu a na komplexnú liečbu liečby neplodnosti.

Inofert sa vyrába vo forme prášku, ktorý sa pred použitím rozpustí v 150-200 ml vody. Jedno vrecúško musíte užívať denne najmenej jeden mesiac.

Inofert môže byť kombinovaný s inými vitamínmi a hormonálnymi liekmi.

veroshpiron

Všeobecne platí, že tento liek je diuretikum, ale jeho zloženie spôsobuje potlačenie nadmernej produkcie androgénu. Veroshpiron medzi vedľajšie účinky niekedy spôsobuje ospalosť.

Je potrebné vziať Veroshpiron dlhý priebeh najmenej 6 mesiacov, 100-200 mg denne. Je potrebné začať recepciu v piaty deň menštruačného cyklu a skončiť na 25. mieste. Potom sa urobí prestávka a opäť sa má vziať na piaty deň.

Ako určiť patológiu?

Polycystické vaječníky majú niekoľko názvov. Medzi nimi, skrátene PCOS (syndróm polycystických ovárií)ako aj Stein-Leventhalov syndróm. Často na štúdiu ultrazvuku v závere píšu: "multifollicular vaječníkov", čo znamená, polycystic. To však nie je úplne pravda.

Podstata patológie je rovnaká - je to hormonálne zlyhanie v ženskom tele, zvýšenie veľkosti vaječníkov, tvorba mnohých malých alebo veľkých cystických vakov v nich.

Dnes má medicína veľké množstvo nástrojov a metód na určenie pacienta s PCOS. Začína diagnózou počúvania sťažností žien. Lekár venuje osobitnú pozornosť rušivým symptómom.

Pretože táto patológia má jasné prejavy, ktorý môže byť podozrivý z odberu anamnézy: zlyhania menštruačného cyklu, ako aj krvácanie z maternice v jeho strede, bolesť v spodnej časti brucha inej povahy, ako aj zvýšený rast vlasov na tele, ktorý nebol predtým pozorovaný.

Potom lekár vykoná nasledujúce činnosti:

 • Vykonáva externé a gynekologické vyšetrenie. Zrakovo je potrebné vyhodnotiť typ tela pacienta, prehmatať žalúdok. Môže byť mäkká alebo napätá, čo je bežnejšie. Pri pohľade na stoličku môžete urobiť záver o stave vaječníkov,
 • Ultrazvuk panvového transvaginálneho.

Ultrazvukový obraz jasne ukazuje nárast príveskov vo veľkosti, zvyčajne o viac ako 7 cm, čo je skôr „ťažká“, hustá kapsula vaječníkov av nich veľký počet folikulov.

Rýchlosť prietoku krvi vo vaječníkoch prudko narastá, čo je zrejmé pri vykonávaní Dopplera,

 • Píše pokyny pre krvné testy. Je to spravidla štúdia hormónov. Stanovia sa aj ukazovatele cholesterolu a glukózy. Toto je nevyhnutné na stanovenie metabolických porúch a rovnováhy sacharidov, ktorá je často charakteristická pre polycystické účinky.
 • MR. Používa sa veľmi zriedka, v prípade podozrenia na komplexnú formu zhubného nádoru.
 • Niekedy sa na diagnostické účely používa laparoskopia. Najčastejšie je takáto operácia nevyhnutná. odlíšiť polycystickú od iných chorôba tiež v prítomnosti sprievodných patológií: endometrióza, sterilita nejasného genézu a tak ďalej.

  Ako sa tu dozvie laparoskopia ovariálnych cyst.

  Mimochodom, s touto štúdiou, odborníci môžu okamžite a vykonať potrebné manipulácie na odstránenie cyst, alebo disekcie adhézie. Všetko závisí od situácie a diagnózy.

  Čo sú musia vykonať testy:

  Všetky indikátory lekár zapíše v smere. Možno tam bude niekoľko hormónov, ale hlavné diagnóza bude jasná na základe týchto hodnôt..

  Kritériá, podľa ktorých sú PCOS s najväčšou pravdepodobnosťou diagnostikované, sú:

  • Hodnoty hormónu LH a FSH sú vyššie ako 2,7,
  • Zvýšená hladina testosterónu a androstenediónu
  • Kolísanie DEA-S čísel.

  Tento počet vyšetrení je nevyhnutný pre úspešnú liečbu ochorenia.

  To je obzvlášť dôležité, ak žena plánuje tehotenstvo.

  Ako sa liečiť?

  Terapia polycystických vaječníkov závisí od mnohých faktorov: ako stará je pacientka, či je diabetes mellitus prítomný alebo chýba, váha, dokonca aj životný štýl hrá svoju úlohu. Na druhej strane, liečba prebieha dvoma spôsobmi - konzervatívne alebo chirurgické.

  Lekár sa vždy snaží robiť s liekmi. Napríklad:

  • Orálne kombinované antikoncepcie: "Yarin", "Jess", "Belara", "Diane-35" a ďalšie. OK obnovte menštruačný cyklus, odstráňte nadmerný rast vlasov na tele,
  • Remens, Ovariamin. Eliminovať acyklické krvácanie, ako aj edém, normalizáciu menštruačného cyklu,
  • Lieky, ktoré potláčajú aktivitu hormónov LH, FSH, ktoré majú antiestrogénny účinok: "Dexamethasone", "Inofert", "Klostilbegit",
  • "Tsinkteral". Nevyhnutné pre udržanie rovnováhy zinku v tele. To tiež pomôže zbaviť sa kožných vyrážok vo forme akné a čierne bodky,
  • Prípravky regulujúce metabolické procesy v tele: "ASD",
  • Látky, ktoré kontrolujú hladinu glukózy v krvi. Vyžaduje sa v prípade diabetes mellitus alebo podozrenia z neho: "Metformín", "Sioform", "Glukofág",
  • "Veroshpiron". So sklonom k ​​ťažkému edému,
  • "Djufaston". Povinný liek pre polycystické vaječníky. Vyvažuje výkon estrogénu, progestínu, androgénu. Zlepšuje zdravie a zvyšuje imunitu,
  • Vitamín E na zvýšenie imunity.

  Musia byť predpísané pacientom špeciálna diéta: toto jedlo je bohaté na vitamíny a minerály, viac zeleniny a ovocia. Vyprážané a slané potraviny, údené potraviny sú prísne zakázané.

  Bez diéty nemôže robiť, pretože s polycystic nevyhnutne potrebné, aby metabolické procesy v tele do normálu.

  Správne užívanie tabletiek je obzvlášť dôležité, pretože plánuje tehotenstvo, pretože keď je polycystický menštruačný cyklus narušený, je často nevyhnutné uchýliť sa k stimulácii ovulácie hormonálnymi látkami. To dáva dobrý účinok, reprodukčná funkcia sa postupne obnovuje.

  Pri liečbe PCOS sa osvedčil dobre. girudoterapiya, Ide o sliny pijavice, ktoré obsahujú liečivé látky a normalizujú hormonálne pozadie ženy v priebehu aplikácie. Okrem toho, pijavica uštipnutie (pozri foto) stimuluje imunitný systém, čím sa zvyšuje obranyschopnosť tela.

  Priebeh liečby závisí od stupňa poškodenia, ale v priemere je to 7 dní, trvajúcich 60 minút.

  Je potrebné pochopiť, že liečba pijavicami je pomocnou liečebnou metódou, doplnkom k hlavnej liečbe.

  Ak konzervatívny režim liečby nepomôže, budete musieť ísť pod chirurgovým nožom. Lekár odstráni hustú časť vaječníkov resekciou, čím umožňuje zrelému vajíčku odísť.

  IVF a tehotenstvo

  Podľa štatistík, viac ako 30 percent pacienti s neplodnosťou, ktorí prišli do IVF, čelia diagnóze polycystických vaječníkov.

  Všeobecne platí, že IVF postup nie je nič nie je povinnou podmienkou s diagnostikovaným PCOS. Je menovaná ako „posledná šanca“ v týchto prípadoch:

  1. Ak žiadna iná liečba nie je účinná jeden rok,
  2. Pri dlhých pokusoch (viac ako 8-krát) stimulovať ovuláciu počas polycystickej choroby,
  3. Ak má pacient iné ochorenia vedúce k neplodnosti,
  4. Keď sa potvrdí, že vajcia ženy nevykonávajú svoju funkciu, to znamená, že nie sú životaschopné.

  IVF je tiež predpísané, ak žena má viac ako 8 potratov, Jeho zvýšená hladina LH ovplyvňuje schopnosť niesť deti takým spôsobom, že spontánne prerušenie je zahrnuté v „návyku“ tela.

  Pred zákrokom IVF je pacientovi predpísaný súbor opatrení na boj proti obezite. Jedná sa o vyššie uvedené lieky "Siafor", "Metformin" a tak ďalej. Tiež sa snažia korigovať hormóny, normalizovať hormóny LH a FSH. Po ktorom je vymenovaný IVF.

  Pravdepodobnosť úspešného oplodnenia je rovnaká ako u iných foriem neplodnosti. Niekedy dokonca vyššie.

  Preto, ak ste diagnostikovaný s PCOS, musíte sa upokojiť a pochopiť, že sa to lieči. Potrebujete len čas, aby ste prišli na inšpekciu a správnu terapiu, A nezabudnite na svoje zdravie sami: udržiavať normálnu váhu, pravidelne navštevovať gynekológa a viesť zdravý životný štýl.

  Čo robiť v prípade polycystických vaječníkov, ako sa má liečiť, lekár nám povie:

  Mechanizmus účinku liečiva

  Duphaston - liek, ktorý je umelým analógom hormónu progesterónu. Didrogesterón je hlavnou účinnou zložkou liečiva. Vďaka nemu je možné preniesť endometrium z prvej fázy do druhej. V dôsledku toho nedochádza k nadmernému rastu vnútornej sliznice maternice, čo spôsobuje hyperpláziu.

  Účinná látka nepatrí do skupiny derivátov testosterónu. Didrogesterón nespôsobuje aktívny prejav mužských znakov, ktorý sa často vyskytuje pri užívaní androgénnych progesterónov. Žena nečelí vedľajším účinkom vo forme horúčky, retencie tekutín a prírastku hmotnosti.

  Mechanizmus účinku Duphaston je pomerne jednoduchý. Je nevyhnutné, aby sa vyskytla nadmerná syntéza estrogénu, ktorá potláča progesterón. Výsledkom je, že žena čelí menštruačnej dysfunkcii, endometrióze. Na tomto pozadí sa často vytvorili cysty vaječníkov.

  Keď telo prijíma zvnútra požadovaný progesterón, dochádza k postupnej normalizácii hormonálnych hladín. To môže pomôcť tvoriť cysty najprv znížiť, a potom rozpustiť na vlastnú päsť po určitom čase.

  Účinnosť cysty a polycystiky

  Pred predpísaním lieku vám lekár predpíše potrebné testy. Žena má biochemickú analýzu prístrešia, čo umožňuje identifikovať kvantitatívny pomer hormónov. S rovnakým účelom je priradená analýza moču. Uistite sa, že máte priradený ultrazvuk.

  Časté vymenovanie Duphaston v diagnóze jedného alebo viacerých ovariálnych cyst v dôsledku účinnosti liečby liekmi. V krátkom čase môže liek normalizovať hormonálnu rovnováhu, stabilizovať menštruačný cyklus, ovulačný cyklus. Duphaston spôsobuje luteálnu fázu, ktorá poskytuje prasknutie folikulu a uvoľnenie vajíčka, pripravené na oplodnenie. Súčasne sa zníži folikulárna cysta a potom zmizne.

  Podľa toho istého systému sa vyšetrenie uskutočňuje pri zistení početných cystických útvarov a žena počuje diagnózu polycystického ochorenia. Hormonálne zlyhanie a provokuje rast cyst. V dôsledku toho žena čelí chorobám reprodukčného systému. Spočiatku to môže byť prerušované prerušenie menštruačného cyklu, potom pridáva bolesť. Pre niektorých sa časové obdobie úplne zastaví. Priebeh užívania Duphastonu, trvanie liečby PCOS sa predpisuje individuálne v každom prípade. Získanie umelého progesterónu z lieku vám umožní začať menštruáciu. Výrazne zvyšuje šancu na úspešnú koncepciu, čo je problematické pre ženy s takouto diagnózou.

  Zloženie a uvoľňovacia forma

  Duphastonom potiahnuté tablety. V inej forme sa nevykonáva. V balení liekov 20 tabliet. Toto množstvo postačuje na štandardný priebeh terapie počas 10 dní.

  Zloženie jednej tablety obsahuje 10 mg hlavnej aktívnej zložky, dydrogesterónu. Ďalšie komponenty:

  • kukuričný škrob,
  • biele farbivo
  • horčíkový surat,
  • моногидрат лактозы,
  • метилгидроксипропилцеллюлоза,
  • коллоидная двуокись кремния безводная.

  На каждой таблетке присутствует характерная гравировка, отличающая препарат от других средств. Na jednej strane je rytina 155, na druhej strane S, nápis T.

  Indikácie a kontraindikácie

  Duphaston sa často predpisuje na liečbu cysty vaječníkov. Liek opakovane preukázal svoju účinnosť. Existujú hlavné indikácie užívania lieku:

  1. Endometrióza.
  2. Neplodnosť.
  3. Hrozba potratu.
  4. Výrazný predmenštruačný syndróm.
  5. Nedostatok období - amenorea.
  6. Bolestivá menštruácia - dysmenorea.
  7. Krvácanie maternice.

  Liek je predpísaný pre HRT (hormonálnu substitučnú liečbu).

  Napriek mnohým pozitívnym hodnoteniam Duphaston má množstvo kontraindikácií ktoré lekár nevyhnutne berie do úvahy pri zostavovaní liečebného cyklu. Patrí medzi ne:

  • individuálnej neznášanlivosti zložiek liečiva,
  • ochorenie pečene,
  • nízka zrážanlivosť krvi,
  • obdobia laktácie
  • exacerbácia ovariálneho ochorenia.

  Liek môže byť priradený k žene s cukrovkou, migrénou, ochorením obličiek. V tomto prípade sa ošetrenie uskutočňuje pod dohľadom lekára, pričom sa zhorší stav Duphaston. To isté platí pre ženy s kardiovaskulárnymi ochoreniami, epilepsiou.

  Gravidita nie je kontraindikáciou pri predpisovaní lieku. Ak existujú dôkazy, môžete Duphaston piť pod dohľadom gynekológa.

  Vedľajšie účinky

  Liečba cysty vaječníkov liečivom môže spôsobiť množstvo vedľajších účinkov. Toto by si malo byť vedomé. Ak sa stav zhorší, môže byť predpísaný iný liek. Lekári ešte raz varujú, že samoobsluha je zakázaná, inak môže spôsobovať škody.

  1. Reakcia centrálneho nervového systému sa prejavuje výskytom migrén, bolestí hlavy.
  2. Precitlivenosť sa môže vyvinúť na strane imunitného systému.
  3. Existujú prípady hemolytickej anémie.
  4. Alergické kožné reakcie vo forme urtikárie, vyrážky, svrbenia nie sú vylúčené. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa pozoruje opuch Quincke.
  5. Citlivosť prsných žliaz.
  6. Krvácanie maternice.
  7. Slabosť, žltačka - známky zlyhania pečene.

  Výskyt takýchto príznakov by mal prinútiť ženu navštíviť lekára. Dávka lieku sa môže meniť alebo bude zrušená.

  Ako užívať liek

  Duphaston sa môže užívať len po vymenovaní ošetrujúceho lekára. Schéma je vyvinutá individuálne, ako aj požadovaná dávka na liečenie patológie. Návod na použitie je v každom balení, ale to neznamená možnosť vlastného výberu, trvanie liečby.

  Spravidla je liek v požadovanej dávke predpísaný od 11. do 25. dňa menštruačného cyklu. Presunúť plán, preskočiť tablety je prísne zakázané. Nezávisle zastaviť priebeh užívania lieku je zakázané, môže vyvolať krvácanie z maternice. Použitie hormonálneho lieku so správnym prístupom k liečbe, dodržiavanie všetkých odporúčaní bude účinné, inak môže spôsobiť komplikácie.

  Použitie počas tehotenstva

  Duphaston predpísaný počas tehotenstva, čím sa predchádza riziku potratu. Lieky sa uskutočňujú pod dohľadom gynekológa. Je lepšie, že to bolo v nemocnici. To bude chrániť pred možnými negatívnymi následkami, ak liek vyvolá krvácanie z maternice. Žena dostane okamžitú pomoc.

  Samozrejmosťou je prísne zakázané prijímanie, ako aj zmena odporúčaného dávkovania, prerušenie liečby.

  Ženy recenzia

  Recenzia pacientov ukazuje, že Duphastonova liečba polycystických ovariálnych ochorení, ako aj jednotlivých cyst, je plne odôvodnená.

  Catherine 20 l, Jalta

  Pravá ovariálna cysta bola zistená na ultrazvuku vo veku 17 rokov. Bol som v panike. Gynekológ predpísal Duphaston na 5 menštruačných kurzov. Potom urobili ďalšie vyšetrenie, ktorého výsledky ukázali, že už neboli žiadne cysty. Liek pomohol eliminovať tento problém a tiež normalizoval cyklus, eliminoval silnú bolesť v týchto dňoch.

  Olga 26 l, Omsk

  Prišiel som k gynekológovi s pravidelnou bolesťou na pravej strane, nepravidelným cyklom. Po vyšetrení ultrazvukové vyšetrenie odhalilo cysty s veľkosťou 40 mm. Duphaston bol vymenovaný na 3 mesiace po vykonaní testov na hormóny. Večer som pil 1 tabletu od 17. do 26. dňa cyklu. Plánovaný ultrazvuk po 3 mesiacoch ukázal, že som mal čisté vaječníky. Počas liečby neboli žiadne sťažnosti a vedľajšie účinky. Významnou nevýhodou je vysoká cena.

  Liečba vaječníkov cysty Duphaston cvičil mnoho odborníkov. Výsledky ukazujú pozitívny trend. Pacienti sa úspešne zbavia problému, ktorý sa objavil, formácia postupne mizne. Duphaston je účinný v polycystických, pomáha mnohým cítiť šťastie mať dieťa. Správny prístup k sebe, podľa odporúčaní lekára vám umožní zabudnúť na cysty navždy.

  PCOS: Duphaston Liečba

  Duphaston je ďalším často používaným liekom, ktorým sa podáva gynekologická patológia, PCOS nie je výnimkou. Tento liek je široko používaný ako v gynekologickej praxi, tak v pôrodníctve.

  Duphaston je prípravok syntetického pôvodu, ktorého aktívna zložka je didprogesterón. Nie je to progesterón, má však veľmi blízku štruktúru a vlastnosti. Dostupné vo forme tabliet a ich dávka je 10 miligramov na tabletu. Bol to on, kto je indikovaný na podávanie pri syndróme polycystických ovárií, pretože nemá adrogénny účinok.

  Liek sa rýchlo vstrebáva z gastrointestinálneho traktu.

  Indikácie na podávanie progesterónu:

  • endometrióza,
  • Neplodnosť spôsobená nedostatkom luteálnej fázy. Ktoré je potvrdené laboratórium,
  • Porušenie vaječníkovo-menštruačného cyklu, ktoré je sprevádzané nedostatkom progesterónu, môže byť použité v kombinácii s estrogénovými liekmi.
  • Hyperplázia endometria,
  • epizóda

  Ako už bolo spomenuté, duphaston patrí do skupiny hormonálnych liekov, takže v žiadnom prípade by nemal byť predpisovaný bez rady kompetentného špecialistu. Vzhľadom k tomu, že nemôžete nielen získať požadovaný pozitívny efekt z jeho príjmu, ale naopak zhoršiť existujúcu situáciu.

  Ako piť duphaston s PCOS?

  Preto sa liečba duphastónom PCOS vykonáva ako monoterapia na korekciu menštruačného cyklu v prípade preukázaného nedostatku progesterónu av kombinácii s estrogénovou zložkou v prvej fáze. Režimy tohto lieku sa môžu líšiť v závislosti od klinickej situácie a názoru lekára na tento problém. Liečba PCOS duphastonom sa zvyčajne predpisuje od 14-16 dní menštruačného cyklu do 25-26 dní. Potom, po vysadení lieku, začne menštruácia, ktorá je prvým dňom nového menštruačného cyklu. všetko sa deje podľa vopred dohodnutého vzoru, ktorý bol použitý v predchádzajúcom mesiaci.

  Tehotenstvo na duphaston s PCOS

  PCOS a duphaston sú neoddeliteľné koncepty, pokiaľ ide o terapiu neplodnosti a preukázanú nedostatočnosť fázy corpus luteum. Bez dostatočného množstva progesterónu v sliznici maternice - endometria. Nedôjde k dostatočnej sekrečnej transformácii, ktorá je nevyhnutná pre normálnu implantáciu oplodneného vajíčka, a ak dôjde k implantácii, znížená hladina tohto hormónu môže vyvolať hrozbu potratu av niektorých prípadoch spontánne potraty. Gravidita s PCOS na duphastone sa udržiava, až kým placenta prenatálne sa vyvíjajúceho dieťaťa nevyprodukuje dostatočné množstvo progesterónu v dostatočnom množstve. Ak žena dostala požadované tehotenstvo užitím duphastonu, v žiadnom prípade by ste ju nemali prestať užívať po jej výskyte v čase, keď sa tehotenský test „naleje“. Až po dôkladnom vyšetrení a porade s pôrodníkom-gynekológom, môžete začať postupne znižovať dávku lieku. Termín takýchto úkonov je určený aj ošetrujúcim lekárom.

  Ako užívať duphaston s PCOS a tehotenstvo plánovanie?

  Štandardná príprava endometria pri syndróme polycystických vaječníkov s duphastonom je jeho menovanie na tri až šesť cyklov podľa schémy: začiatok podávania je naplánovaný na 11. deň cyklu a koniec na 25 dní. Tento spôsob prijímania je určený pre ženy, ktoré majú cyklus 28 kalendárnych dní. Štandardná dávka je vymenovanie 20 miligramov denne, a to pred tehotenstvom aj po jeho výskyte. Zrušenie, ako už bolo spomenuté, vykonáva iba ošetrujúci lekár, ak existujú náznaky. Chcel by som však ešte raz objasniť tieto normy, ktoré sa môžu meniť v závislosti od klinickej situácie.

  V niektorých prípadoch je žena, ktorá nedostáva hormonálnu terapiu, buď pred alebo po nástupe tehotenstva, v zúfalej potrebe predpisovať lieky na progesterón. Toto sa stane, keď nastane hroziaci potrat a hladiny progesterónu sú nízke. Je dôležité vziať do úvahy skutočnosť, že vhodnosť predpísania analýzy na stanovenie hladiny progesterónu v krvi je dostupná iba v termínoch od 16 do 22 týždňov. Inými slovami, podľa najnovších údajov, podľa výsledkov analýzy na progesteróne, nie je potrebné riadiť sa cieľom predpisovania podpornej liečby progestogénnymi prípravkami. Niekedy ako zložka progesterónu predpísaná urozhestan - mikronizovaný progesterón, v závislosti na pôrodníckej a gynekologickej situácii.

  Každá žena s porodnicko-gynekologickým profilom potrebuje v každom prípade individuálny prístup k predpisovaniu komplexu klinických, laboratórnych, funkčných štúdií, liečebných režimov, ako aj trvania konkrétneho lieku. Pokiaľ ide o Duphaston, liek má výrazný progestogénny účinok, ktorý je použiteľný vo všetkých prípadoch potvrdenej nedostatočnosti luteálnej fázy, normalizuje vaječníkový menštruačný cyklus, pripravuje endometrium pre tehotenstvo na úspešnú implantáciu. Droga je dostatočne závažná, preto určuje duphaston pre PCOS, ako ju piť a v akom režime rozhoduje len pôrodník-gynekológ kompetentný v tejto oblasti.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send