Vitálny

Bolestivá menštruácia

Pin
Send
Share
Send
Send


Imunitný systém je schopnosť tela byť odolná voči vírusovým a infekčným ochoreniam. V priebehu života môže byť imunita posilnená aj depresívna. Jeho stav závisí od hormonálnych hladín, duševného zdravia a podmienok prostredia. U žien dochádza k poklesu obranyschopnosti tela oveľa častejšie ako u mužov.

Dôvody oslabenia imunity pred menštruáciou

Niektoré hormóny sú zodpovedné za každú fázu menštruačného cyklu. V luteálnej fáze sa pozoruje aktívny rast progesterónu. Pred nástupom kritických dní sa jeho hladina prudko znižuje, čo vyvoláva rejekciu endometria. Takéto náhle zmeny významne ovplyvňujú blahobyt žien. Únava sa zvyšuje, podráždenosť sa zvyšuje, bolesti v dolnej časti chrbta a dolnej časti brucha začínajú rušiť.

V dôsledku poklesu estrogénu v druhej polovici cyklu klesá lokálna imunita. Cervix padá a zmäkne. Otvorenie vnútorného hrdla ho robí zraniteľnejším voči vírusovým a infekčným patológiám. Preto pred menštruáciou zvyšuje riziko rôznych ochorení. S cieľom posilniť imunitnú obranu a minimalizovať pravdepodobnosť vzniku patologických procesov by sa mali dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 1. Poskytujú vysokú kvalitu hygieny genitálií. Odporúča sa vykonávať vodné procedúry aspoň dvakrát denne.
 2. Ak dôjde k zníženiu imunity v dôsledku liečby antibiotikami, t podniknúť kroky na obnovenie vaginálnej mikroflóry, Za týmto účelom užívajte lieky obsahujúce bifidobaktérie.
 3. Pred menštruáciou sa odporúča venovať pozornosť diéte. Musí obsahovať vitamíny E, A a C.
 4. Je dôležité striedať obdobia práce a odpočinku. Nadmerná záťaž v luteálnej fáze ovplyvňuje imunitný systém.
 5. Odporúča sa praktizovať chránené sexuálne činy. Kondómy sa považujú za najvhodnejšiu antikoncepčnú metódu.

Ochrana tela počas menštruácie

Sú zase náchylné na hormóny, takže počas kritických dní je imunita významne znížená. Žena si to môže všimnúť vo svojom stave. Telesná teplota počas menštruácie sa pohybuje od 36,9 do 37,2 ° C. V niektorých prípadoch sa môžu na tomto základe objaviť príznaky respiračného ochorenia.

Počas mesačných zdrojov tela sa posielajú aktualizovať maternicovú vrstvu. Počas tohto obdobia sa zvyšuje zrážanlivosť krvi a mení sa vylučovací systém. Krvná tekutina uvoľnená počas menštruácie vytvára priaznivé podmienky pre reprodukciu patogénnych baktérií. Zmení sa aj kyslosť vaginálneho prostredia. Riziko vzniku ochorenia počas tohto obdobia sa výrazne zvyšuje. Medzi najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia počas menštruácie patria:

 • herpes,
 • zápalových procesov na pozadí hypotermie,
 • drozd,
 • endometritída,
 • zápaly pošvy.

Po ukončení menštruácie sa hladina estrogénu postupne zvyšuje. Tento proces je sprevádzaný posilnením imunitného systému, v dôsledku čoho sa zlepšuje pohodlie ženy. Menštruácia sa považuje za prirodzený biologický proces, takže symptómy, ktoré ju sprevádzajú, si nevyžadujú liečbu. Ale žena môže znížiť riziko ochorenia počas tohto obdobia s pomocou ľudových prostriedkov. Pozitívny účinok na ženské telo počas menštruácie má infúzie nasledujúcich liečivých rastlín:

 • praslička,
 • zemežlč,
 • krídlatka,
 • odnože čierneho cohosh pisiform.

Bylinné odvarky sa pripravujú v súlade s odporúčaniami uvedenými v návode. Nápoj je potrebné užívať nielen pred menštruáciou, ale aj v prvej fáze cyklu. Pohár nápravy je rozdelený do troch dávok. Na zvýšenie účinnosti liečivého bujónu môžete použiť niekoľko zložiek naraz.

Imunita počas tehotenstva

Zníženie obranyschopnosti tela počas pôrodov sa pozoruje už týždeň po oplodnení. Počas tohto obdobia sa embryo pokúša pripojiť na endometrium. Príroda určená na potlačenie ochranných síl počas implantácie. Ak je imunita aktívna, telo vezme embryo na cudzí predmet a odmietne ho. Preto môže žena počas pripútania vajíčka pozorovať zhoršenie zdravia. Jej teplota stúpa, jej pracovná kapacita klesá a chronické ochorenia sa stávajú akútnejšími.

Aby sa zabránilo vývoju závažných patológií, ženy v pozícii by si mali udržiavať svoju imunitu pod kontrolou. V tomto prípade je prísne zakázané odoberať imunomodulátory. To môže viesť k potratom. Žena môže zlepšiť svoje zdravie dodržiavaním nasledujúcich opatrení:

 1. Pri absencii kontraindikácií sú vítané kurzy gymnastiky, jogy alebo plávania. Náklad by mal byť mierny. Najprv sa musíte poradiť so svojím lekárom.
 2. Príjem vitamínov pre tehotné ženy je povinným bodom pri pôrode. Polovica živín, ktoré sú požité s jedlom, ide do vývoja plodu. Preto je mimoriadne dôležité kompenzovať stratu vitamínov a minerálov.
 3. O stave tehotnej ženy ovplyvňuje režim odpočinku a bdelosti. Optimálna doba spánku je najmenej osem hodín. V prípade poklesu pracovnej kapacity je možné vyhradiť si čas na denný sen.
 4. Je potrebné pravidelne vykonávať mokré čistenie a dôkladne vzduch v miestnosti. Tým sa zníži riziko vírusových ochorení.
 5. Na normalizáciu črevného perilystatika je potrebné monitorovať prítomnosť fermentovaných mliečnych výrobkov, strukovín, ovocia a hrubých vlákien v potrave.
 6. Pravidelné prechádzky prispievajú k toku správneho množstva kyslíka do tela. To nielenže bráni vzniku hypoxie, ale tiež posilňuje obranyschopnosť.

Imunita počas menopauzy

Keď nastane menopauza, množstvo estrogénu v ženskom tele sa znižuje. Z tohto dôvodu je imunitný systém depresívny. Často, spravodlivý sex zhoršuje chronické ochorenia, a tiež zvyšuje pravdepodobnosť výskytu myómov, polypov, endometriózy a zhubných nádorov. Diagnostikovať nástup menopauzy môže byť na nasledujúcich príznakoch:

 • prílivy,
 • podráždenosť,
 • súbor tukovej hmoty
 • zníženie počtu vaginálnych sekrétov
 • porušenie menštruačného cyklu,
 • diferenciálny krvný tlak.

Na odloženie nástupu zmien súvisiacich s vekom by mala žena venovať pozornosť svojmu životnému štýlu. Lekári odporúčajú zapojiť sa do aktívneho športu, využívať vitamínové komplexy a vzdať sa zlých návykov. Rovnako dôležité je vykonávať preventívne návštevy terapeuta, gynekológa a endokrinológa. Kyselina listová, retinol, kyanokobalamín, tiamín a vitamín C pomôžu zlepšiť imunitu a odstrániť príznaky menopauzy, aby sa spomalil proces starnutia pokožky, posilnili sa zuby a kosti, a preto musíte obohatiť diétu o vápnik a horčík.

Účinná podpora pre ženy počas menopauzy poskytuje lieky na báze hormónov alebo rastlinných zložiek. Hormonálna substitučná terapia po vykonaní príslušných skúšok. Pre výber vhodnej dávky je nevyhnutné. Nesprávny režim môže mať opačný účinok. Medzi najúčinnejšie lieky patria:

V niektorých prípadoch sú predpísané ženy lieky na báze estrogénu, Sú prezentované vo forme gélov, tabliet a náplastí. Z perorálnych prípravkov alokovať Proginovu, Pre miestne použitie Estrogel, Menorest a Divigel, Medzi náplasťami s vysokou účinnosťou sa líšia Estramon, Estraderm a Klimara.

Hormonálna terapia umožňuje odstrániť príčinu zníženej imunity v menopauze. Rastlinné prípravky priamo ovplyvňujú symptómy. Medzi výhody takýchto liekov patrí bezpečnosť používania. Pravdepodobnosť vedľajších účinkov v tomto prípade je extrémne malá. Vzhľadom na prirodzený pôvod liekov sú cenovo dostupné. Medzi najčastejšie lieky patria:

Treba mať na pamäti, že samošetrenie môže byť škodlivé pre zdravie. Je veľmi dôležité podrobiť sa komplexnému vyšetreniu tela pred uskutočnením liečby. Ak sa liečba vykonáva správne, príznaky menopauzy sa úplne odstránia. Predovšetkým má pozitívny vplyv na blaho žien. Posilnená imunita pomáha telu vyrovnať sa s infekčnými a vírusovými ochoreniami. Okrem toho sa znižuje riziko vzniku onkológie.

záver

Imunita sa vytvára pod vplyvom nielen vnútorných, ale aj vonkajších faktorov. Pri znižovaní obranyschopnosti tela sa odporúča venovať pozornosť ekológii regiónu pobytu, prítomnosti stresových situácií a podnebia. Prehriatie a hypotermia majú negatívny vplyv na imunitný systém. Nie je potrebné zanedbávať rutinné prehliadky u gynekológa.

Porušenie menštruačného cyklu

Porušenie menštruácie nie je len dysmenorea. Existujú aj iné porušenia, nemenej problematické. Amenorea je zastavenie menštruácie z nejakého dôvodu. Existujú fyziologické faktory - tehotenstvo, laktácia, menopauza. V týchto prípadoch je absencia mesačného krvácania úplne normálna. V iných prípadoch, porušenie menštruačného cyklu, jeho neprítomnosť je dôvodom na núdzovú návštevu u lekára. Aké by to mohli byť dôvody? Hormonálne poruchy, úzka diéta, anorexia, poruchy poškodenia vagíny, nádory vaječníkov sú len niektoré z dôvodov, ktoré môžu vyvolať takéto porušenie menštruačného cyklu ako amenorea.

Cyklický posun, nepravidelné mesačné krvácanie, s rôznou intenzitou - tiež pomerne časté porušenie menštruačného cyklu. Stáva sa to u dievčat, ktoré majú len cyklus a ovulácia ešte nebola stanovená, rovnako ako u žien pred menopauzou, pretože majú cyklus zániku. Ak sa to však stane ženám vo fertilnom veku, môže signalizovať závažné ochorenia, ako je endometrióza, fibromyóm, rakovina, dysfunkcia vaječníkov.

Takáto menštruačná porucha, ako je menorágia (iný názov je hypermenorea), je jednoduchými slovami veľmi ťažké mesačné krvácanie. Veľa krvi sa uvoľňuje, zrazeniny v ňom narážajú, obdobie kritických dní sa zvyšuje na 10-12 dní. Okrem toho, že takáto menštruačná porucha prináša žene veľa nepríjemností, poukazuje aj na závažné gynekologické problémy, ako je endometrióza alebo myóm maternice. Hojné krvácanie môže byť tiež spojené s trombocytopéniou (poruchou krvácania) alebo poruchou funkcie štítnej žľazy. V každom prípade, s hypermenorea, gynekológ nie je jediný lekár, ktorý sa má navštíviť.

Imunita: čo to je a odkiaľ je?

Imunita je druh štítu, ktorý telo vystavuje pred vonkajšou inváziou vo forme vírusov, baktérií. Blokuje ich prienik do buniek, bojuje proti škodlivým činiteľom, ktoré do nich stále unikajú.

Imunitný systém, ktorý je súčasťou celého organizmu, závisí od mnohých faktorov. Najdôležitejšie z nich sú metabolické procesy prebiehajúce v ľudskom tele:

A ich presnosť a kvalita je regulovaná hormónmi, vrátane pohlavných hormónov. Riadia menštruačný cyklus, zmenšujú sa a kvantitatívne sa zvyšujú v jeho rôznych štádiách. Mesiac a imunita sú preto tak úzko prepojené.

Stav telesnej obrany pred menštruáciou

Predmenštruačné obdobie je pre mnohých ľudí bolestivé. Existuje celý zoznam príznakov zoskupených z dôvodov vzhľadu, ktoré trápia ženu v týchto dňoch. K dispozícii je tiež spoločná vlastnosť pre všetkých - zníženie imunity pred menštruáciou.

Ochrana tela počas menštruácie

Je to spôsobené stavom hormonálneho pozadia. Na prípravu endometria na odmietnutie potrebujete určité množstvo týchto účinných látok. Týždeň pred menštruáciou dochádza k poklesu progesterónu, ktorý prevládal počas druhej polovice obdobia a estrogénu.

Nie je to len hladká redukcia oboch zložiek, ale silná chemická reakcia, akýsi boj medzi látkami.

Nevyhnutná reakcia na jej telo vo forme symptómov PMS: bolesť, opuch, emocionálne prejavy. Ale hlavná vec je, že toto všetko oslabuje imunitu pred menštruáciou.

Okrem čisto biologických príčin, ktoré znižujú možnosti produkcie bunkových, humorálnych, fagocytárnych a iných väzieb ochranných síl, sa v tomto období spotrebujú rýchlejšie. Akýkoľvek z predmenštruačných symptómov núti imunitný systém, aby naň reagoval.

Funkcie počas menštruácie

Logickou otázkou je, či imunita klesá počas menštruácie. Príznaky PMS oslabujú, niektoré úplne zmiznú, takže sa zdá, že aj obnovenie ochranných síl. To nie je úplne pravda. Stav imunity je stále determinovaný hormónmi.

V tomto štádiu cyklu hladko stúpa ich množstvo, prevažuje estradiol. Jednou z vlastností tejto látky je negatívny účinok na imunitu. Predstavuje tiež chemickú reakciu, ktorá narúša vývoj určitých zložiek ochranných síl. Preto sa počas menštruácie oslabuje imunita.

Toto má prístupnejšie vysvetlenie:

 • Zdroje tela sú zamerané nielen na aktualizáciu výstelky maternice. Zmeny vo vaječníkoch, v hematopoetickom systéme, ktoré by mali nahradiť prirodzenú stratu biologických tekutín, endokrinných a lymfatických sfér,

 • Menštruačný tok ako nevyhnutná súčasť procesu vytvára priaznivé podmienky pre cudzie mikroorganizmy. Je potrebné posilniť ochranu pohlavných orgánov pred zápalom a infekciou. Faktor tiež prispieva k tomu, že imunita počas menštruácie je pod väčším stresom ako v iných dňoch cyklu. To platí najmä pre miestne ochranné sily. Ich oslabenie je tiež spôsobené zmenou kyslosti vagíny, porušením bakteriálneho zloženia sliznice.

A po prvýkrát, mnoho z neduhov, ktorým žena riskuje, že sa dostanú počas menštruačného obdobia:

Týka sa to najmä žien, ktoré ignorujú pravidlá hygieny. Ak sa výtok z nosa, zvýšená telesná teplota stali bežným prejavom menštruácie a zastavili s jeho ukončením, znamená to, že ochranný systém je vážne otrasený.

Odporúčame si prečítať článok o problémoch s vlasmi počas menštruácie. Dozviete sa o účinkoch hormónov na telo, príčinách vypadávania vlasov počas menštruácie, ako aj o tom, či je možné získať účes v kritických dňoch.

Bezporuchové obdobia a vysoká imunita sú spojené tým, že sú príznakmi zdravého tela. Musíme však pamätať na to, že s ochrannými silami sa musí zaobchádzať opatrne, najmä ak prirodzene oslabujú.

Hematogén je obzvlášť užitočný počas menštruácie, pretože stratené železo s menštruačným tokom bude okamžite obnovené. Výrobok môže tiež posilniť imunitný systém, najmä odrody.

Lymfocyty sú typy leukocytov, ktoré sú zodpovedné za bunkovú a humorálnu imunitu a tiež pôsobia proti rozvoju zhubných nádorov. , Odporúčame si prečítať článok o analýzach v priebehu mesiaca.

Môžem piť šťavu z granátového jablka počas menštruácie. Šťava z granátového jablka je užitočná pre každého, najmä pre ľudí so zníženou imunitou a anémiou. , Zvlášť prospešný je jeho vplyv na ženy v predvečer a počas menštruácie.

Mali by ste tiež pochopiť, že imunitu možno vytvoriť v rôznych časoch. , Ak počas menštruácie žena zaznamená prudké zhoršenie pohody, často začína ochorieť v tomto konkrétnom čase, napríklad pravidelne sa objavuje.

Počas menštruácie sa u ženy častejšie vyskytujú nedostatočné reakcie na imunitu. To sa prejavuje vo forme alergií, bronchospazmov atď.

To, čo môže biorevitalizácia počas menštruácie viesť, je ťažké predvídať. , A v bežných dňoch jeho výskyt vyvoláva nízku imunitu a počas menštruácie je jej depresia prirodzená a prejavuje sa vo väčšej miere.

Dôvody zníženia ľudskej imunity

Hlavnými príčinami poklesu imunity u ľudí sú:

1. Zlá vyvážená strava, ktorá trvala niekoľko mesiacov v rade. V tomto stave telo nedostáva väčšinu živín a vitamínov, čo vedie k prudkému zhoršeniu imunitného systému.

3. Nadmerná fyzická námaha, ktorá vedie k vyčerpaniu tela.

4. Rôzne psychologické preťaženia, vrátane častých agitácií, neuróz, depresií a stresu, vedú k celkovému oslabeniu všetkých telesných systémov av dôsledku toho k poklesu imunity.

5. Časté pitie a fajčenie.

7. Poruchy spánku (chronická deprivácia spánku).

9. Тяжелые острые или хронические инфекционные, вирусные или бактериальные заболевания.

10. Длительный прием антибиотиков и прочих сильнодействующих лекарственных средств.

Реже причинами снижения иммунитета человека становятся:

1. Žiť v neekologickom prostredí a vdychovať škodlivé chemické výpary.

2. Chronické ochorenia vnútorných orgánov a systémov (tuberkulóza, hepatitída atď.).

3. Onkologická patológia.

4. Choroba čriev nebezpečnými baktériami.

5. Poranenia pohybového aparátu.

6. Časté dodržiavanie príliš reštriktívnej diéty, kvôli ktorej osoba nezávisle vedie k beriberi a nedostatku dôležitých živín.

7. Zlyhanie pečene v tele.

8. Nedávno odložená ťažká chirurgia.

9. Porážka parazitmi.

Zníženie imunity sa najčastejšie vyvíja postupne, takže človek nemôže okamžite určiť svoj stav. Identifikácia porúch v tele môže byť založená len na charakteristických príznakoch znižovania práce imunitného systému.

Symptómy a príznaky zníženej imunity

Existujú také črty procesu znižovania ľudskej imunity:

1. Spočiatku človek zažije silnú slabosť a zvýšenú únavu. Pri bežnej práci sa omnoho rýchlejšie unaví.

2. Ďalej bude konštantná ospalosť, bolesti tela a dýchavičnosť. Ani po zvyšku nebude žiadny pocit nového nárastu sily.

3. Koncentrácia pozornosti sa prudko zhoršuje. Človek sa stane rozptyľujúcim a podráždeným. Existuje tendencia k depresii.

4. S rôznymi vírusovými ochoreniami u osoby s oslabeným imunitným systémom je proces hojenia oveľa oneskorený. V tomto prípade je ťažké bojovať s chorobou, čo zvyšuje riziko vzniku nebezpečných komplikácií.

5. Ľudia so slabou imunitou majú často nádchu, hnisavé ložiská v nosohltane, nachladnutí a chrípke. Často sa vyskytujú aj problémy v tráviacom systéme a otrave.

6. Chronické ochorenia v tomto stave sa často zhoršia. Môžu sa k nim pripojiť aj nové choroby.

7. Rany a odreniny na koži sa budú dlho hojiť a hnisať.

8. Človek v tomto stave je často bledý, náchylný k apatii a strate vedomia.

9. S oslabenou imunitou sa vyznačuje neustála exacerbácia ochorení močového a dýchacieho systému. Ženy môžu mať aj opakujúci sa drozd, vaginózu a iné ochorenia reprodukčného systému.

10. Sklon k infekcii tuberkulózy a kožným léziám húb.

Ďalšie prejavy zníženej imunity sú:

1. Ľudská koža v takomto stave sa stáva veľmi suchou a odlupuje sa kvôli nedostatku vitamínu. Vlasy a nechty tiež trpia - stávajú sa krehkými.

2. Opuchnuté lymfatické uzliny.

3. Osoba sa stáva náchylná k alergickým reakciám, aj keď predtým nebola pozorovaná.

Vlastnosti liečby znižovania ľudskej imunity

V niektorých prípadoch si pacient vyžaduje ďalšiu liekovú terapiu, pretože imunitný systém je veľmi slabý. Zároveň je možné priradiť osobe imunomodulátory (Intraglobin, Licopid).

Je dôležité vedieť, že tieto lieky si môže vyzdvihnúť len lekár, pretože neautorizované podávanie imunoglobulínov môže viesť k zhoršeniu stavu u ľudí.

Ako adjuvantná liečba pre pacientov s oslabeným imunitným systémom je dôležité dodržiavať nasledujúce tipy:

1. Normalizujte svoj psycho-emocionálny stav, pretože vzrušenie a stres veľmi potláčajú imunitný systém. Ak tento problém nie je možné vyriešiť sám, potom musíte kontaktovať psychológa alebo psychoterapeuta.

2. Pacient v stabilnom stave sa odporúča zmeniť situáciu - ísť na lekárske a preventívne sanatórium.

3. Ak je príčinou poklesu imunity choroba, potom osoba musí byť pod lekárskym dohľadom a vziať predpísané lieky. V tomto prípade je žiaduce byť v nemocnici.

4. Ak sú problémy s trávením priradené probiotiká. Zlepšia prácu tráviaceho systému a bojujú proti patogénnym črevným baktériám.

5. Veľmi dobre prispieva k obnoveniu práce imunitných odvarov z liečivých bylín - limetiek, sladkého drievka, harmančeka, jazmínu atď. Napriek tomu je možné takéto lieky užívať až po konzultácii s lekárom.

6. Ak sa chcete zbaviť nadváhy, nemali by ste si vybrať diétu pre seba, pretože takéto jedlo je často príliš reštriktívne. S touto otázkou, je lepšie kontaktovať špecialistu, ktorý správne vyberie individuálny plán chudnutia pre každú osobu.

Prečo je imunita oslabená pred a počas menštruácie?

Oslabenie imunitnej obrany asi týždeň pred a po kritických dňoch je spôsobené zvýšeným stresom na kostnú dreň.

V tejto dobe je zaneprázdnený syntetizáciou takmer výlučne červených krviniek na úkor ostatných. Červené krvinky sú zodpovedné za život kritické dýchanie. Imunita tu vyzerá ako úloha, ktorá môže byť odložená, najmä s nedostatkom času a zdrojov. Ale jeho bielkoviny a telá tiež opúšťajú telo krvou a musia byť doplnené.

Druhým aspektom jeho poklesu je, že hormóny regulujú správanie sa miestnej ochrany - kože, genitálneho traktu, čriev, orgánov sluchu a videnia. V závislosti od štádia cyklu môžu póry pokožky produkovať menej alebo viac tuku - ideálne prostredie pre reprodukciu prospešnej mikroflóry a blokovanie škodlivých mikroorganizmov.

Podobne rýchlosť tvorby slznej tekutiny, ušného mazu, sekrécie slizníc vagíny, ako aj ich zloženia, zmien. Zvýšený (predmenštruačný a menštruačný cyklus) alebo znížený (niekoľko dní po menštruácii a ovulácii) tón maternicových stien nepriamo mení rýchlosť a silu črevnej peristaltiky, zlepšuje alebo zhoršuje pozíciu jej mikroflóry a stolice.

Zvyšovanie ochranných vlastností

Hormonálna regulácia aktivity mazových, bartholínových a iných žliaz, ktoré produkujú rôzne vonkajšie ochranné tajomstvá, nereaguje na korekciu, je prístupnejšia, ale s rovnakou hormonálnou, čo nie je vždy vhodné. Ale kostná dreň pre adekvátnu odpoveď na ďalšiu výzvu, potrebujete len zvýšený tok zložiek, ktoré používajú na syntézu Taurus.

Je možné zachrániť rezistenciu z nasledujúceho „vrcholu“ tým, že tieto lieky slúžia ako nevyhnutná zložka všetkých reakcií syntézy nových proteínov v tele.

Hlavným prvkom v dôsledku nedostatku imunity pred menštruáciou je železo. Je nevyhnutná na produkciu nových červených krviniek.

Druhým dôvodom oslabenia imunity je nedostatok živočíšnych bielkovín v strave žien, ktoré sú príliš oddané rastlinným potravinám. Môže sa tiež znížiť v dôsledku nedostatku kyseliny askorbovej, ktorá je nevyhnutná na produkciu C-reaktívnych proteínov (spolu s imunoglobulínmi, označujú sa takzvané proteíny akútnej fázy - spúšťanie zostávajúcich imunitných reakcií v reakcii na infekciu). Svoje zásoby môžete doplniť pomocou:

 • Vitrum je jedným z najkomplexnejších komplexov, ktorý obsahuje celkovo 31 stopových prvkov a vitamínu. Pomáha eliminovať všetky možné nedostatky, ktoré znižujú imunitu pred menštruáciou. Odporúča sa, aby jeho základné „vybavenie“, z toho 30 tabliet stálo približne 515 rubľov, a 100 tabliet od 1 100 rubľov,
 • „Multi-tabs“ je tiež pomerne „objemný“ pre aditívum, ktoré hrá na zvýšenie imunity, ktorú tvorí 19 komponentov. S viditeľným účinkom menštruácie na imunitu je lepšie sa opierať o variant „Multi-tabs Immuno Plus“ pre 517-520 rubľov. (30 tabliet)
 • Centrum je ďalším dobrým riešením pre prípady, keď je presný zoznam nedostatočných diétnych prvkov nejasný alebo príliš veľký. Má viac ako 30 komponentov. Najuniverzálnejšie je Centrum Multivit Comp od A po Zinc, ktoré stojí od 490 rubľov. pre 30 tabliet.

Samostatne je nedostatok železa najvhodnejší na zaplnenie v dôsledku vedľajších produktov bohatých na krv a polotovarov (pečeň, obličky, krvné salámy) živočíšneho pôvodu. Železo z ovocia a zeleniny nie je naozaj asimilované. Ako náhrada za tieto vysokokalorické potraviny by ste mali vyskúšať sirupy / kvapky založené na trojmocnom (stráviteľnom) železe - ako Ferrum Lek (od 145 rubľov na 100 ml) alebo Maltofer (približne 245 rubľov na 30 ml).

Tí, ktorí ich nechcú brať, ako akékoľvek „tabletky“, môžu zvýšiť imunitu doplnkov stravy.

Sú len čiastočne absorbované a ich nenapodobená polovica je vnímaná telom ako niečo cudzie. Imunita zároveň prijíma s nimi komponenty potrebné na jej prevádzku a cieľ útoku. V dôsledku toho sa zvyšuje jeho aktivita a rastú ukazovatele celkového odporu.

 • Shilajit. Tento produkt storočnej prirodzenej mumifikácie a petrifikácie rastlinných a živočíšnych zvyškov je nasýtený minerálmi, hoci obsahuje minimum vitamínov a aminokyselín. Na kompenzáciu ich nedostatku sa zriedi teplým mliekom alebo pohárom čerstvého ovocia. A potom sa v dávkach z špendlíka don tip na lyžičku, trikrát denne, najmenej 10, maximálne - 28 dní.
 • Žraločia chrupavka. Je bohatý na arginín, tryptofán a karnitín. Hovoríme o zvyčajných aminokyselinách prítomných vo všetkých živočíšnych produktoch a mnohých rastlinách, len žraločia chrupavka je s nimi nasýtená viac. Arginín urýchľuje rast a syntetizujúcu aktivitu brzlíka, tryptofán zlepšuje náladu a stabilizuje centrálny nervový systém účasťou na syntéze vitamínu B3serotonín a melatonín. Karnitín je stimulátorom všetkých metabolických procesov na bunkovej úrovni, podieľa sa na rozklade sacharidov v ich mitochondriách. Vďaka nemu je syntéza akýchkoľvek bielkovín v tele intenzívnejšia.
 • Kvapky "Immunetika". Niekoľko rôznych imunostimulantov prírodného pôvodu v jednom prípravku. Obsahuje prúd bobra a jazvečieho tuku, materskú kašičku, propolis a včelí primor. A jeho rastlinná základňa je tvorená extraktmi z viac ako 15 rastlín, vrátane extrémne populárnej huby Cordyceps v Číne.

Ľudové prostriedky

Alternatívna medicína považuje prirodzené protizápalové a upokojujúce - rastliny s miernym toxickým účinkom vďaka svojmu vysokému obsahu prchavých bioflavonoidov, aby normalizovali správanie imunitnej ochrany, srdca a ciev počas obdobia menštruácie.

 1. Agátový list a tráva horca. Musia sa užívať v suchej a rozdrvenej forme, pol lyžičky, naliať do termosky, zalejeme vriacou vodou a nechať pol hodiny. Kmeň a piť s lyžičkou medu po jedle, 2 krát denne.
 2. Farba jasmínu a trávy riasy. Dezertová lyžica suchého jazmínu sa zmieša s čajovou lyžičkou byliny z červeného korenia a naleje sa do termosky s vriacou vodou. Nechajte pôsobiť 15-20 minút, trávte a pite teplú, po jedle raz denne.
 3. Mrkva so špenátom a uhorkou. Len nápoj bohatý na vitamíny. Pripravuje sa kombináciou 1 dielu čerstvej uhorky a listového špenátu s 2 dielmi čerstvej mrkvy a lyžičky kyslej smotany alebo smotany. Potom premiešajte a vypite nalačno, dvakrát denne.

Pre menštruáciu sa vyznačuje zvýšenou túžbou po sladkostiach. To je škodlivé pre telo, ale pre tvorbu krvi, obnovenie zásob imunitných tiel a kontrakcií stien maternice, je skutočne potrebných viac kalórií.

Preto na boj proti inštinktu nie je potrebné - stačí na udržanie zmyslu pre proporcie. Nielen čokoláda, ale aj zrelé mango, avokádo, banány sú veľmi sladké. Nie je na škodu brať do úvahy aj to, že:

 • Kozinaki sú bohaté na zástupcov skupiny B a sú potrebné nielen na syntézu určitých imunitných orgánov, ale aj na centrálny nervový systém,
 • zelenina a ovocie obsahujú veľa vitamínov (ich konzumácia počas menštruácie sa viackrát zvyšuje) a vláknina, ktorá je užitočná pre stolicu (oneskorené výkaly zvyšujú bolesť z kontrakcií stien maternice),
 • Kyselina askorbová je nevyhnutná pre obnovu slizníc, spojivových tkanív a imunitnú ochranu. Akceptácia citrusových plodov 1-2 veľké plody denne je najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako zvýšiť imunitu počas menštruácie.

Nie je možné obmedziť sa na živočíšne produkty - aminokyseliny z nich sa podieľajú na produkcii nových tiel a krvných bielkovín namiesto toho, aby opúšťali telo. Je vhodnejšie odmietnuť strukoviny - spôsobujú zvýšenú tvorbu plynu v čreve, zvyšujúc bolesť v spodnej časti brucha a obsahujú proteín s neúplným riadkom aminokyselín.

Ďalšie tipy

Okrem kyseliny askorbovej je potrebné venovať osobitnú pozornosť vitamínom A, D a E, vápenatému minerálu (užívanému len súčasne s vitamínom D). Kolísanie ženského pozadia vedie k zvýšenej krehkosti kostí, zníženej imunite kože a horných dýchacích ciest. Vitamíny A, C a E pomáhajú minimalizovať tento účinok a vápnik s vitamínom D posilňuje kosti.

prevencia

Väčšina lekárov je toho názoru, že jeden týždeň pred nástupom menštruácie je potrebné začať užívať imunostimulačné a regeneračné lieky.

Počas tohto obdobia sú schopní udržiavať požadovanú hladinu estrogénu. Okrem toho, lieky by mali byť prijaté kurzy - to je účinnejší spôsob, ako posilniť imunitný systém.

Ak žena uprednostňuje tradičnú medicínu, mala by pravidelne piť čaj zo sušených plodov a listov čučoriedky, maliny, ostružiny, ríbezlí. Tieto rastliny sa môžu pochváliť vysokým množstvom vitamínu C, ktorý je hlavným pomocníkom obranyschopnosti tela. Môžete tiež urobiť infúzie lipové kvety, palina, dogrose. Dávkovanie sa musí skontrolovať u lekára.

Aby sa zvýšila odolnosť organizmu voči rôznym škodlivým baktériám a vírusom, je potrebné denne konzumovať mliečne výrobky. Musia však obsahovať veľké množstvo bifidobaktérií. Vďaka týmto prospešným mikroorganizmom sa kvalita imunitného systému výrazne zlepší.

Počas mesiaca je dôležité dodržiavať pravidlá osobnej hygieny. Keď sa krčka maternice otvorí počas tohto obdobia, zvyšuje sa riziko infekcie. Preto je potrebné umývať tak často, ako je to len možné, a tesnenie by malo byť vymenené aspoň 1 krát za 3 hodiny, bez ohľadu na množstvo výtoku.

Na začiatku cyklu je lepšie sa vyhnúť návšteve preplnených miest. Toto opatrenie pomôže chrániť pred infekciou v tele. To platí najmä pre chladné obdobie. Po každom príchode z domova ulice si dôkladne umyte ruky mydlom a vodou.

Ak bola žena pred menštruáciou liečená antibiotikami, potom musí užívať špeciálne lieky (Laktofiltrum). Obsahujú bifidobaktérie, ktoré obnovia normálnu črevnú mikroflóru. Takéto lieky a ich dávkovanie by však mal predpisovať ošetrujúci lekár.

Denné prechádzky na čerstvom vzduchu, zdravá strava a dobrý spánok môžu tiež zlepšiť imunitný systém. Počas menštruácie sa ženám odporúča, aby zostali pokojné, majú veľa odpočinku a pili veľa tekutín. Tak bude možné chrániť telo pred rôznymi prechladnutiami.

Pin
Send
Share
Send
Send