Zdravie

Ako dlho trvá menopauza u žien?

Pin
Send
Share
Send
Send


Vynikajúce pohodlie, dobrý emocionálny stav a aktívny život sú súčasťou ľudského zdravia. Čo robiť, keď telo náhle zlyhalo a signalizovalo problémy s bolestivými príznakmi a nepríjemnými pocitmi? Konzultácia s kvalifikovaným lekárom, diagnostické vyšetrenie (v prípade potreby), riadne predpísaná liečba pomôže obnoviť zdravie. Získať chýbajúce znalosti, zoznámiť sa s najnovšími technikami v oblasti medicíny, dozvedieť sa o tradičných a alternatívnych metódach liečby, ktoré môžete na našich webových stránkach.

Mnohí z vás sú oboznámení so situáciou, keď ste sa po návšteve lekára stali „šťastným“ majiteľom balíka písomných receptov, pokynov pre testy a odporúčania. Ako porozumieť mnohým udalostiam a komplexným zdravotným pojmom? Váš online adresár vrachmedik.ru:

 1. Povie o moderných metódach diagnostiky včasného odhalenia chorôb.
 2. Poskytnite informácie o príčinách, príznakoch ochorenia.
 3. Oboznámi sa s existujúcimi liečebnými protokolmi.
 4. Pomôže to pochopiť otázky výberu lieku.
 5. Ponúka účinné ľudové recepty na boj proti chorobám.
 6. Poskytnite odborné poradenstvo nezávislému špecialistovi.
Naše telo signalizuje emocionálne alebo psychologické problémy na fyziologickej úrovni. Potom jedného dňa, po veľkom hádke so šéfom alebo konfliktu v rodine, sa ocitnete s alergickou vyrážkou, chladom alebo bolesťou v pravom kolene. Ako rozpoznať skutočné príčiny, zabrániť rozvoju ochorenia alebo jeho prechod do chronického štádia? Duševné pohodlie, zdravý životný štýl, správna výživa, včasné opatrenia na prevenciu chorôb vám poskytnú spoľahlivú ochranu pre vaše zdravie a my vám pomôžeme dosiahnuť výsledky.

Ako a na akej klinike je lepšie byť vyšetrená budúcou mamou? Aké lieky sú najefektívnejšie, je to možné a stojí za to ušetriť na liekoch, vybrať lacnejšie analógy? Kde sa obrátiť na dôchodcu za kvalifikovanú pomoc v boji proti partii vredov? Naše stránky budú poskytovať objektívne a nezávislé analytické informácie o cenách a kvalite služieb poskytovaných poprednými klinikami v tuzemsku iv zahraničí.

Dôverujte zdraviu vysokokvalifikovaných špecialistov. Buďte zdraví, starajte sa o seba a svojich blízkych!

Čo určuje čas nástupu a trvanie menopauzy?

Každé ľudské telo je individuálne a všetky procesy, ktoré sa v ňom vyskytujú, sa tiež líšia vo vlastnom scenári. Pokiaľ ide o to, a ako dlho trvá menopauza, ovplyvňujú ju mnohé faktory:

 1. Dedičnosť je jedným zo základných ukazovateľov, ktoré určujú časové kritériá pre menostázu. Ak vaša babička a matka mali skorý alebo naopak neskorý nástup menopauzy, potom je pravdepodobné, že tento scenár zopakujete. Trvanie a povaha symptómov môže byť tiež dedičná. Preto, aby sme získali približné informácie o tom, ako môžete mať menopauzu, hovorte srdcom k srdcu s najbližším príbuzným.
 2. Prenesené sexuálne prenosné infekcie, chirurgické zákroky, ochorenia reprodukčných orgánov, potraty môžu tiež nepriaznivo ovplyvniť, kedy a ako sa menopauzálne zmeny vyskytnú. Akékoľvek hormonálne „explózie“ zanechávajú svoje charakteristické stopy.
 3. Harmonický intímny život, tehotenstvá, ktoré skončili bezpečným narodením a predĺženým dojčením, majú pozitívny vplyv na fungovanie reprodukčného systému a hormónov. Koncepcia a zrodenie detí je poslaním ženského tela, ktoré je stanovené prírodou samotnou, preto jej úspešná realizácia slúži ako určitá záruka zachovania zdravia pre pokročilé roky.
 4. Patológie štítnej žľazy, nadobličiek, diabetes mellitus sú ďalšie provokatéri zrýchlenia reprodukčného západu slnka.
 5. Onkologické ochorenia, ktorých liečba je sprevádzaná radiačnou expozíciou a chemoterapiou, môžu spôsobiť skorý nástup menopauzy, inhibíciu práce vaječníkov, navyše tieto metódy ovplyvňujú charakter jej priebehu.
 6. Odstránenie vaječníkov alebo maternice vedie k príchodu skorej menopauzy.
 7. Silné emocionálne otrasy, rovnako ako ochorenia centrálneho nervového systému, môžu vyvolať skorý nástup reprodukčného poklesu.
 8. Škodlivé návyky môžu zvýšiť závažnosť patologických prejavov a ich trvanie.
 9. Dopad majú aj sociálne a ekonomické podmienky života, ako aj klimatické pásmo, v ktorom ženy žijú.

Ako dlho môže menopauza trvať u žien?

Samotná povaha položila postupné dokončenie reprodukčného poslania. Aby sme odpovedali na otázku, ako dlho trvá menopauza u žien, je potrebné zvážiť dynamiku vývoja menopauzálneho prispôsobenia tela.

Moderná medicína identifikuje 3 fázy menopauzy:

 1. Premenopause je počiatočným štádiom klimakterických zmien. Priemerný vek prvých menopauzálnych symptómov začína v 45 rokoch. V tomto období sa vyznačovali charakteristickými príznakmi menopauzy, hoci vnútorné zmeny, ktoré sa neprejavujú navonok, začínajú vo veku 35 - 40 rokov, kedy sa postupne znižuje produkcia ženských pohlavných hormónov vaječníkmi. Ale premenopauza začína odpočítavanie od registrácie prvých príznakov. V tomto období sú spravidla zlyhania menštruačného cyklu, žena má epizódy návalu horúčavy, časté bolesti hlavy, objavujú sa príznaky psycho-emocionálnej nestability. Trvanie tohto obdobia je individuálne pre každý prípad, ale v priemere sa pohybuje v rozmedzí od 2 do 5 rokov, v ojedinelých prípadoch sa oneskoruje na celé desaťročie.
 2. Menopauza je hlavným štádiom menopauzy. Toto je čas najvýznamnejších zmien. Existuje aktívna reštrukturalizácia reprodukčného systému, produkcia pohlavných hormónov vaječníkom má tendenciu nulovať, ovulácia sa postupne zastaví a menštruácia úplne zmizne. Mnoho žien má výrazné menopauzálne symptómy: dochádza k emocionálnej labilite, intenzívnym záchvatom návalu horúčavy, nespavosti, poteniu, často sa znižuje sexuálny záujem o partnera, pamäť a koncentrácia pozornosti sa zhoršujú. Počas tohto obdobia môžu existovať príznaky problémov zo strany všetkých systémov a orgánov, najmä ak existujú chronické ochorenia. Len asi 10% žien podstúpi tento segment života asymptomaticky. Menopauza zvyčajne začína vo veku 50 rokov a považuje sa za ukončenú, keď uplynul rok od poslednej menštruácie.
 3. Postmenopauza je posledným štádiom menopauzy. Jeho trvanie je obmedzené na život ženy. Patologická symptomatológia sa postupne vyhladzuje, hoci si to môže pripomínať ďalšie 3 až 5 rokov. V tomto čase sa výraznejšie prejavujú zmeny vonkajšieho a vnútorného veku. Reprodukčný systém vstupuje do fázy úplného odpočinku, syntéza hormónov vaječníkom sa nakoniec zastaví, periférne štruktúry produkujú určité množstvo estrogénu. Atrofické javy postupne pokrývajú prácu všetkých orgánov a systémov.

Ak kombinujete vyššie uvedené ukazovatele, potom je možné odpovedať na otázku, ako dlho môže trvať menopauza: priemerná hodnota trvania aktívnych zmien v menopauze je približne 5-6 rokov. A potom prichádza obdobie po menopauze.

Ako úspešne prekonať zmeny v menopauze?

Keď sme hovorili o tom, kedy vyvrcholí a kedy skončí, bude užitočné diskutovať o tom, ako najúspešnejšie prekonať tento vzrušujúci čas.

Všetko geniálne je jednoduché. K menopauze skončila bezpečne, je dôležité zabezpečiť pohodlné prostredie pre fungovanie tela. Mali by ste venovať pozornosť všetkým oblastiam svojho života a vykonať potrebné úpravy.

Pokúste sa nájsť druh fyzickej aktivity pre seba, aj keď pred športom nikdy nebol prítomný vo vašom živote. Vynikajúcou možnosťou môžu byť kurzy jogy počas menopauzy. Táto starodávna prax pomáha vyrovnať nielen tok fyziologických procesov, ale aj vrátiť vnútornú harmóniu. Alternatívou by mohlo byť kúpanie, aqua aerobik, jogging alebo pravidelná chôdza.

Vyvážená výživa

Jeden z kľúčových väzieb pohody počas menopauzy. Jedlo, ktoré jeme, je druh materiálu, z ktorého je naše telo postavené. Čím lepšie je, tým je výsledok podstatne vyšší. Počas menopauzy je lepšie sa vyhnúť nadmernej konzumácii soli, rafinovaného cukru, živočíšnych tukov, ako aj opusteniu jedál pripravených vyprážaním. Je žiaduce zamerať sa na používanie rastlinných potravín, obilnín, mliečnych výrobkov, mäsových výrobkov a rýb. Prečítajte si o najužitočnejších produktoch pre menopauzu. Nezabudnite vypiť dostatok čistej vody - najmenej 1,5 litra.

Psychologické pohodlie

Nervový systém je veľmi citlivý na pokles hladín estrogénov, takže väčšina žien je charakterizovaná psycho-emocionálnou labilitou rôzneho stupňa intenzity. Na podporu jej práce dokonale zapadajú bylinné čaje na základe bylín, ktoré majú sedatívny účinok (mäta, medovka, medaila, maternica). Ak máte pocit, že je ťažšie kontrolovať emocionálny stav, potom neodkladajte návštevu psychológa, pretože niekedy počas menopauzy existujú prípady menopauzálnych porúch vo forme hlbokej depresie.

Vitamínové doplnky

Pomôcť vyrovnať celkový stav ženy a dať telo dodatočnú silu na prekonanie stresového zaťaženia vyvolaného menopauzou, môžete obohatiť diétu o rôzne vitamínové a minerálne doplnky, najmä tie, ktoré obsahujú rastlinné extrakty bohaté na fytoestrogény.

Monitorovanie zdravia

Je dôležité podrobiť sa každoročnému lekárskemu vyšetreniu, aj keď na strane tela nie sú žiadne alarmujúce príznaky. Včasná liečba patologických prejavov pomôže zmierniť tok menopauzy, pretože zmeny menopauzy ovplyvňujú prácu všetkých orgánov a systémov.

Nie je tak dôležité, ako dlho trvá menopauza, oveľa významnejšie, ako bezpečne je jej prúdenie. Buďte pozorní voči svojmu telu, počúvajte signály, ktoré vysiela. Láska a starostlivosť o seba a vlastné telo je najistejším spôsobom, ako prekonať všetky nástrahy menostázy.

Pin
Send
Share
Send
Send