Zákazy

Môžem piť počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruácia je prirodzený fyziologický proces, ktorý sa odohráva v tele každej dievčatá a ženy. Pomerne často je tento jav sprevádzaný pocitom nepohodlia, bolesti, ťažkých záchvatov nevoľnosti a vracania. Jedna kategória dievčat ju vníma ako danú a odvážne toleruje, druhá kategória nemá v úmysle znášať bolesť a pravidelne používa lieky proti bolesti. Je tu aj tretia kategória dievčat, ktoré sa snažia riešiť zlé zdravie pomocou alkoholických nápojov.

Menštruácia: všeobecné informácie

Ako sme už povedali, menštruácia je prirodzený fyziologický proces, ktorý sa opakuje v ženskom tele každý mesiac počas reprodukčného veku. Začína spravidla v 11 - 15 rokoch a končí príchodom menopauzy za 45 - 55 rokov. Menštruačný cyklus v tele zdravého dievčaťa spĺňa tieto charakteristiky:

 • menštruácia by nemala byť sprevádzaná silnou bolesťou,
 • objem stratenej krvi počas jednej menštruácie by sa mal pohybovať od 50 do 150 ml,
 • šarlátová farba je charakteristická pre výtok počas menštruácie, uvoľňovanie malých krvných zrazenín sa považuje za normálne;
 • trvanie každého obdobia sa pohybuje od 2 do 7 dní,
 • menštruačný cyklus by mal byť konštantný, v normálnom rozsahu existujú odchýlky v jednom smere alebo v inom smere po dobu 1-3 dní,
 • menštruačný cyklus by mal byť od 20 do 35 dní. V tomto prípade nejde o menštruáciu, ale o obdobie od začiatku menštruácie do prvého dňa začiatku menštruácie budúci mesiac.

Stojí za to venovať pozornosť je to množstvo faktorov ovplyvňujú priebeh menštruácie. Napríklad nepriaznivá psychologická atmosféra, prudká zmena klimatických podmienok, fyzická námaha, stres, všeobecné zdravie, životný štýl a zlá ekológia. Pre akékoľvek abnormality neodkladajte návštevu gynekológa, predchádzať problémom s budúcim zdravím. Medzi patológie patria:

 • objem výtoku počas menštruácie je veľmi malý alebo naopak veľmi bohatý, alebo úplne chýba (v neprítomnosti menopauzy a tehotenstva),

 • každá menštruácia je sprevádzaná závratmi, slabosťou, stratou sily, silnou bolesťou atď.
 • sekrécie sú obmedzené len na veľké krvné zrazeniny,
 • objem vypúšťania počas menštruácie je menší ako 50 ml alebo viac ako 150 ml, t
 • trvanie menštruácie je kratšie ako dva dni alebo viac ako jeden týždeň, zatiaľ čo povaha krvácania sa nemení, to znamená, že sa stále hojne vyskytuje alebo „mizne“
 • nepravidelný menštruačný cyklus, ktorý je sprevádzaný častými oneskoreniami, alebo naopak menštruácia sa vyskytuje oveľa skôr, ako je potrebné,
 • menštruačný cyklus, ktorého trvanie je menej ako 20 dní alebo viac ako 35 dní.

Stojí za zmienkunajmodernejšie ženy krásny sex sa nemôže pochváliť nepozorovane tečúcou menštruáciou. V boji proti bolestivým alebo nepríjemným symptómom používa každý z nich vlastné recepty. Pravdepodobne jedným z najbežnejších je používanie nápojov obsahujúcich alkohol pred začiatkom mesiaca alebo počas nich.

Môžem piť počas menštruácie

Veľký počet dievčat sa uchýli k alkoholu, aby sa znížila závažnosť nepohodlia, ktoré sprevádzajú obdobie menštruácie: t

 1. Premenštruačný syndróm. Tento časový interval je sprevádzaný fyzickými ochoreniami vo forme bolestí hlavy, letargie, ťahových pocitov v dolnej časti brucha, opuchu hrudníka, ako aj nestability psychologického stavu, ktorý je vyjadrený zvýšenou citlivosťou, zraniteľnosťou, citlivosťou, horkosťou.

 2. Začiatok menštruácie. Tento časový interval pre väčšinu žien je charakterizovaný všetkými vyššie uvedenými príznakmi a stále silnou bolesťou brucha a dolnej časti chrbta. Stojí za zmienku, že povaha bolesti môže byť iná. Môžu radi otočiť kosti, vo forme kŕčov, kňučania, ostrých a ťahajúcich sa.

Súhlasíte, že túžba zmierniť túto podmienku je pochopiteľná. Je však alkohol skutočne všeliek na nepríjemné príznaky? Lekári však na tieto otázky nemôžu jednoznačne odpovedať. Pozrime sa na najbežnejšie názory na tento problém:

 1. Počas menštruácie je prísne zakázané piť všetky alkoholické nápoje, dokonca aj víno a pivo. Je to spôsobené tým, že alkohol zvyšuje krvácanie. Táto funkcia je obzvlášť nebezpečná pre tie ženy, ktoré majú ťažké prepustenie. A najprv sa môže zdať, že intenzita výtoku sa znížila, nie je to však tak. Čoskoro sa zdvojnásobia.

 2. Počas menštruácie môžete piť alkoholické nápoje, ale vo veľmi obmedzenom množstve. Napríklad môže byť obmedzený na jednu pohár červeného vína. Upozorňujeme, že nápoj, ktorý používate, je dôležitý. Napríklad vodka a brandy by sa mali počas kritických dní naozaj opustiť, ale suché červené víno bude mať úžitok.

Poškodenie pitím alkoholu počas menštruácie

Stojí za zmienku, že zneužívanie alkoholických nápojov spôsobuje vážne poškodenie ženského tela: trpia reprodukčné a nervové systémy, vnútorné orgány a systémy. Okrem toho Lekári oslavujúže počas menštruácie alkohol ešte negatívne ovplyvňuje zdravie ženy. Pozrime sa na hlavné dôsledky pitia alkoholu počas menštruácie:

 • Alkohol ovplyvňuje menštruačný cyklus. Rozumie sa, že ak užívate alkohol počas predmenštruačného syndrómu alebo v čase jeho výskytu, je celkom možné, že cyklus sa stane nepravidelným. Pre ženu, ktorá je sexuálne aktívna, to môže byť problém.

 • Počas menštruácie sa u žien začína aktívne meniť usporiadanie hormonálneho pozadia, v dôsledku čoho sa pozoruje nestabilný psychoemotívny stav. Čo sa týka alkoholu, tento stav len zhoršuje, čo vyvoláva ešte väčšiu nerovnováhu, ktorá má negatívny vplyv na nervový systém.
 • Alkohol zabraňuje prirodzenému uvoľňovaniu tekutiny z tela, čo vedie k jeho stagnácii v tele. To je mimoriadne negatívny vplyv na všeobecný blahobyt žien, ako aj na to, že prúdenie menštruácie.
 • Alkohol môže spôsobiť výraznejšiu bolesť, najmä pokiaľ ide o bolesť brucha a jeho spodnej časti.

Čo urobiť pre zníženie bolesti

Stojí za to venovať pozornosť odporúčaniam popredných gynekológov, ktoré pomôžu každej žene ľahko znášať kritické dni.

 1. Odporúča sa piť veľa tekutín. Najlepšie možnosti sú čistá voda, zelený čaj a prírodné šťavy.

 2. Vyhnite sa konzumácii korenených, korenených, tukových potravín a odporúča sa minimalizovať spotrebu sladkostí.
 3. Môžem počas menštruácie piť kávu? V tomto prípade by každá žena mala pristupovať k tejto otázke individuálne, na základe jej pohody. Väčšina však má sklon si myslieť, že počas menštruácie je potrebné obmedziť jej používanie na minimum.
 4. Je potrebné kontrolovať úroveň vašej fyzickej aktivity. Samozrejme, že ležať v posteli po všetky dni nie je možnosť, a nemali by ste byť horlivý. Veľkou možnosťou je ranné cvičenie. Ale od plávania, behu, tvarovania a cyklistiky by sa malo upustiť.
 5. Mal by pravidelne a okamžite vyprázdňovať vaše črevá a močový mechúr, aby sa zabránilo vzniku nadmerného tlaku na maternicu.
 6. Je potrebné venovať osobitnú pozornosť pozitívnym emóciám, napríklad prechádzať sa v parku, v prírode alebo sledovať svoj obľúbený film. Pokojná, uvoľnená atmosféra a pokojné prechádzky sú presne to, čo potrebujete, aby ste sa vyrovnali s výkyvmi nálady, húževnatosťou a slznosťou.
 7. Ak trpíte závažnými syndrómami bolesti, potom by ste sa nemali sami liečiť. To je celkom dobrý dôvod, prečo sa poradiť s gynekológom, pretože normálne silné bolesti by nemali rušiť ženu počas menštruácie. Ak nie je možné tolerovať bolesť, môžete piť lieky proti bolesti, ale potom by ste mali navštíviť lekára.
 8. Ak sa počas vášho obdobia plánuje oslava, môžete si dovoliť piť viac ako jedno pohár červeného vína. Týka sa to žien, ktorých výtok je mierny alebo veľmi slabý. Ale pre dievčatá, ktoré majú hojné výlučky, je lepšie nepiť vôbec alkohol.

Pin
Send
Share
Send
Send