Zákazy

Výhody a nevýhody chrípky: pravidlá vakcinácie a kontraindikácie

Pin
Send
Share
Send
Send


podľa prognóz Svetová zdravotnícka organizácia - WHO, V nadchádzajúcej zimnej sezóne 2016 - 2017 budú okolo planéty obiehať dva kmene vírusu chrípky: opäť mutovali tzv. Prasaciu chrípku, ktorá absorbovala predchádzajúce kmene typu A: H1N1 (Kalifornia / 7/2009) a H3N2 (Kong / 361/2011, ako aj vírus chrípky B (Brisbane / 60/2008).

Podľa výpočtov odborníkov z oblasti Rospotrebnadzor možno vrchol epidemického nárastu výskytu chrípky a akútnych respiračných infekcií očakávať od 6 do 9 týždňov v roku 2017 (od poslednej dekády januára do druhej dekády februára). Tento rok lekári plánujú pokryť očkovaciu kampaň 40 miliónov Rusov, očkovanie sa uskutoční pred začiatkom decembra. A podľa väčšiny lekárov je otázka „Robiť alebo nevakcinovať proti chrípke?“, Ktorú si mnohí ľudia kladú, rétorická. „Samozrejme, robiť,“ povie prakticky každý terapeut. Pokúsme sa zistiť, prečo je lepšie dostať vakcínu proti chrípke, ako ju odmietnuť.

Mýtus jedna: vakcinácia znižuje imunitu.

Imunita po vakcinácii sa nemôže po zavedení vakcíny znížiť, naopak, po určitú dobu sa vytvorí silná reakcia imunitného systému na špecifický patogén. Ak je očkovanie vykonané správne a včas, imunita voči ochoreniu sa vytvorí v priebehu 2 až 3 týždňov a začne slabnúť najskôr šesť mesiacov. Hlavnou chybou je naočkovanie, ak máte nachladnutie alebo ak ochoriete, v tomto prípade sa vírusy, ktoré vstúpili do tela, aj keď sú inaktivované, sa môžu skutočne stať ďalším faktorom, ktorý ich zrazí. Z rovnakého dôvodu, ak už existuje osoba vo vašom bezprostrednom prostredí s potvrdenou diagnózou ARVI alebo chrípky, očkovanie by sa malo odložiť.

Ľudia, ktorých bezprostredné prostredie je už choré, by mali prijať núdzové preventívne opatrenia: vypláchnuť nos soľnými roztokmi alebo sprejmi založenými na morskej vode, používať ochranné masti aplikované na nosnú sliznicu a zabrániť prenikaniu vírusov a baktérií do tela, antivírusovo drogy.

Mýtus štyri: Očkovanie je obzvlášť nebezpečné pre malé deti, tehotné ženy a staršie osoby.

Nie, nie a znova. Všetci uvedení na opačnej strane sú ohrození a odporúča sa, aby boli očkovaní proti chrípke. Lekári dôrazne odporúčajú rodičom, aby zaočkovali deti: do piatich rokov neexistuje imunologická pamäť a imunitný systém ešte nie je zrelý na boj proti vírusom. Odporúča sa očkovať tehotné ženy v druhom a treťom trimestri, ako aj staršie osoby, ktorých imunodeficiencia súvisiaca s vekom je spojená s vyhynutím imunitného systému. Podľa štatistík je výskyt chrípky u starších ľudí desaťkrát vyšší ako v iných vekových skupinách, spôsobuje 80% úmrtí na chrípku a jej komplikácie.

Piaty mýtus: ak existujú chronické ochorenia, je lepšie odmietnuť vakcináciu.

V skutočnosti existuje len málo kontraindikácií a obmedzení vakcíny proti chrípke - alergia na bielkoviny z kuracích vajec, na základe ktorých sa vyrába, silné alergické reakcie na predchádzajúce očkovanie, akútne infekčné ochorenie alebo zhoršenie chronického ochorenia, zápal alebo nachladnutie pred očkovaním, zhubné nádory. a iné závažné choroby. Pokiaľ ide o väčšinu chronických chorôb mimo akútneho štádia, opak: vakcína proti chrípke je potrebná pre chronicky chorých ľudí. Po prvé, trpia chorobami bronchopulmonálneho a kardiovaskulárneho systému, diabetes mellitus, ľuďmi, ktorí často trpia akútnymi vírusovými infekciami dýchacích ciest: komplikácie chrípky sú obzvlášť časté a najnebezpečnejšie.

Mýtus šiesty: po očkovaní nemôžete ochorieť chrípkou.

Bohužiaľ. Očkovanie nepredstavuje 100% ochranu proti vírusu počas epidémií a nezaručuje, že ochoriete. Je to iba nevyhnutné preventívne opatrenie, ktoré môže výrazne znížiť riziko infekcie a komplikácií. Ak je osoba, ktorá bola imunizovaná, stále nakazená, zotaví sa z chrípky miernejšie a pravdepodobne bez komplikácií.

Ako funguje vakcína proti chrípke

Vakcína proti chrípke nie je liekom na chorobu a nelieči infikovaných ľudí. Očkovanie pripravuje telo na boj proti vírusu aktiváciou obrany. Po zavedení vakcíny do tela začne produkovať protilátky, ktoré napádajú a ničia vírusy. Vývojový proces trvá v priemere niekoľko týždňov.

Trvanie očkovania je obmedzené. Vakcína nepôsobí dlhšie ako šesť mesiacov a potom je zničená a odstránená z tela. Pred začiatkom novej sezóny je potrebné preočkovanie.

Chrípkové vakcíny

V závislosti od spôsobu prípravy môžu byť vakcíny proti chrípke živé alebo inaktivované. Prvým typom je vakcína, ktorá má vo svojom zložení živé chrípkové patogény, ktoré môžu aktivovať imunitnú obranu. Patogény sú životaschopné, ale oslabené. Preto nemôžu spôsobiť rozvoj choroby, ale môžu vyvolať tvorbu protilátok.

Takéto očkovanie prispieva k rozvoju dobrej imunity, má však celý rad komplikácií a vedľajších účinkov. Preto sú u niektorých kategórií ľudí kontraindikované. Výhoda živej vakcíny sa môže nazývať možnosť zavedenia nosom vo forme kvapiek a sprejov.

Inaktivované vakcíny obsahujú zložky inaktívnych patogénov. Vyrábajú sa pestovaním vírusu chrípky na kuracích embryách. Pred vytvorením vakcíny sa vírusy očistia od nečistôt a neutralizujú sa ultrafialovým žiarením alebo chemickými reakciami.

Mŕtve vakcíny môžu mať tieto odrody:

 • celá virionová vakcína pozostáva z vírusu alebo vírusových častíc,
 • štiepená vakcína je bez kuracích bielkovín a tukov, obsahuje iba vírusové bielkoviny,
 • vakcína podjednotky obsahuje iba dva typy vírusových proteínov, ktoré sa podieľajú na posilňovaní obranyschopnosti tela.

Účinnosť inaktivovaného očkovania je veľmi vysoká. V súčasnosti sú najbezpečnejšie a môžu sa uplatniť na všetky kategórie občanov.

Indikácie a kontraindikácie

Vakcína proti chrípke je odporúčaná Svetovou zdravotníckou organizáciou pre všetky kategórie občanov. Je to jediné účinné opatrenie ochrany proti chorobám a posilneniu ľudskej imunity. KTO má tiež zoznam ľudí, ktorí potrebujú získať ročnú chrípku (s ich súhlasom):

 • často chorí ľudia
 • pacienti s chronickými ochoreniami dýchacieho systému (astma, malformácie atď.),
 • ľudia s patológiou nervového systému,
 • pacientov so srdcovým zlyhaním alebo srdcovým ochorením,
 • ľudia s chronickými obličkovými patológiami,
 • pacienti s chorobami krvi alebo obehového systému,
 • pacienti s hormonálnymi patológiami a poruchami štítnej žľazy,
 • v stave imunodeficiencie alebo imunoterapie potlačujúcej terapiu,
 • deti navštevujúce zariadenia starostlivosti o deti
 • tehotné ženy
 • ľudia po 65 rokoch.

Uvedené kategórie osôb majú oslabené zdravie, preto trpia chrípkou závažnejšie. U týchto pacientov je riziko závažných komplikácií oveľa vyššie a priebeh základného ochorenia sa tiež pravdepodobne zhorší.

Vakcína proti chrípke sa odporúča aj zástupcom profesií, ktoré zahŕňajú komunikáciu s ľuďmi - lekármi, učiteľmi, vychovávateľmi, vodičmi verejnej dopravy atď.

Kontraindikácie chrípkovej vakcíny môžu byť:

 • alergia na zložky vakcíny - kuracie bielkoviny, konzervačné látky alebo antibiotiká,
 • prípady, keď predchádzajúce očkovanie bolo sprevádzané výrazným zhoršením zdravotného stavu,
 • akútna forma akejkoľvek choroby. V takom prípade musíte počkať 2 až 3 týždne, aby ste zlepšili celkové zdravie,
 • vek do 6 mesiacov
 • prvé prejavy choroby. Ak sa objavia príznaky, ako je výtok z nosa, bolesť hlavy alebo bolesť kĺbov, pravdepodobnosť infikovania vírusom je vysoká. Vakcinácia bude v tomto prípade neúčinná.

Dodržiavanie bezpečnostných opatrení pomôže predchádzať negatívnym následkom a vážnym komplikáciám.

Očkovacie pravidlá

Očkovanie proti chrípke sa vykonáva na klinikách alebo v ústavoch, kde je špeciálna miestnosť so zdravotníckym vybavením. Medzi tieto inštitúcie patria:

 • nemocnice
 • škôlky,
 • školu,
 • lekárske skrinky v podnikoch,
 • platené kliniky.

Všetci ohrození ľudia sú imunizovaní zadarmo. Sestra spravidla zostavuje zoznamy ľudí vopred na svojom mieste a pozýva pacientov na schôdzku. Po vyšetrení lekárom môžu byť predpísané vyšetrenia, ktorých výsledky posúdia zdravie osoby. V prípade absencie kontraindikácií je pacient poslaný do miestnosti na očkovanie.

Ak človek nie je v ohrození, ale chce dostať vakcínu proti chrípke, môže to urobiť za poplatok. Za týmto účelom môžete kontaktovať ktorúkoľvek kliniku, kúpiť si vakcínu a po vyšetrení lekárom bude očkovaný.

Mnoho ľudí sa pýta, kedy je možné dostať chrípku. Načasovanie imunizácie populácie závisí od dostupnosti vakcíny a načasovania navrhovanej epidémie. S príchodom jesene prípravky ešte nemali čas ísť do zdravotníckych zariadení a obdobie hromadných infekcií začína okolo decembra.

Svetová zdravotnícka organizácia preto odporúča očkovanie proti sezónnej chrípke v októbri a novembri. Očkovanie vám môže byť neskôr v decembri. Ale v tomto prípade bude mať telo menej času na tvorbu protilátok.

V prípade dospelých sa vakcína vstrekne do ramena. Vakcinácia sa vykonáva raz, ale pred ďalšou sezónou choroby je potrebné vakcinovať. Vírusy neustále mutujú a každý rok musia preparáty upravovať.

Očkovanie pre deti staršie ako tri roky sa vykonáva rovnako ako dospelí. U detí mladších ako tento vek sa vyžaduje dvojitá vakcinácia do stehna. Ak je potrebné očkovať dieťa proti inému ochoreniu, vakcína proti chrípke sa môže odložiť o mesiac neskôr alebo sa podáva súčasne. Pri dvojitom očkovaní musíte pripraviť lieky v rôznych injekčných striekačkách a podať injekciu do rôznych častí tela - jednu do ramena, druhú - do stehna.

Vakcína proti chrípke počas tehotenstva

Môžem počas tehotenstva dostávať chrípky? Tehotné ženy patria do osobitnej kategórie pacientov, ktorých zdravie lekári neustále sledujú. Počas tohto obdobia je chrípka veľmi nebezpečná. Takmer všetky lieky sú však zakázané.

Očkovanie proti tehotným ženám je nielen povolené, ale aj potrebné. Očkovanie je bezpečné pre stav matky aj pre vývoj dieťaťa. Tehotné ženy by mali byť zaočkované v druhom a treťom trimestri. V prvom trimestri je vakcinácia možná iba po konzultácii s gynekológom.

Vakcína proti chrípke pre deti

Mnoho rodičov sa zaujíma o otázku, či je potrebné očkovať deti proti chrípke. Chrípka je bežné nebezpečné ochorenie, ktoré spôsobuje vážne komplikácie. Očkovanie proti chrípke pre deti by malo byť povinné.

Očkovanie detí má určité vlastnosti:

 • Očkovanie je povolené pre deti staršie ako 6 mesiacov. Po narodení dieťaťa je mu poskytnutá imunita matky, ktorá mu bola odovzdaná v období vnútromaternicového vývoja. Po 6 mesiacoch sa oslabuje a imunita dieťaťa sa začína formovať a pracovať. V prvých mesiacoch života je očkovanie mimoriadne zriedkavé a zo zvláštnych dôvodov
 • Očkovanie pre deti do 3 rokov sa vykonáva v dvoch etapách. Druhé očkovanie sa uskutoční mesiac po prvom očkovaní. Deti nemajú imunitnú pamäť, pretože sa s vírusom nestretli v prirodzených podmienkach,
 • Vakcína sa vstrekne do stehna. Takéto miesto je vybrané s konkrétnym účelom. V prípade reakcie na vakcínu bude ľahšie vykonať resuscitáciu,
  Vakcína pre malé deti je menej koncentrovaná.

Pred dosiahnutím veku 6 mesiacov by ochrana pred vírusmi mala spočívať vo vakcinácii okolitých členov rodiny.

Deti navštevujúce zariadenia starostlivosti o deti potrebujú očkovanie proti chrípke. U veľkej skupiny detí sa výrazne zvyšuje riziko nákazy. Na úspešné a účinné očkovanie dieťaťa by sa mali dodržiavať určité pravidlá:

 • maximálny počet detí by mal byť zaočkovaný v skupine (v ideálnom prípade všetky deti),
 • súčasne s deťmi je potrebné očkovať a všetkých členov rodiny,
 • niekoľko dní pred očkovaním by sa mal vylúčiť kontakt s chorými ľuďmi,
 • počas týždňa po očkovaní je lepšie sedieť doma alebo nenavštíviť veľké preplnené miesta.

Tieto opatrenia pomôžu chrániť dieťa počas rozvoja imunity.

Možné vedľajšie účinky a komplikácie

Po zavedení očkovacej látky proti chrípke sa môžu vyskytnúť určité reakcie. Najčastejšie sa javia ako lokalizované prejavy a vymiznú do niekoľkých dní po očkovaní.

Medzi vedľajšie účinky očkovania patrí:

 • miestne prejavy - začervenanie, opuch alebo bolesť v mieste očkovania,
 • celková nevoľnosť - horúčka, bolesti hlavy alebo slabosť,
 • alergická reakcia.

Takéto prejavy sa považujú za bežné a nevyvolávajú obavy. Veľmi zriedkavo sa môžu vyvinúť neurologické poruchy alebo ťažké alergické reakcie. Takéto možné následky sú neobvyklé a vyžadujú si okamžitú lekársku pomoc.

Ak je pravdepodobné očkovanie proti chrípke, môže dôjsť k závažným komplikáciám spôsobeným vinou zdravotníckeho personálu:

 • nedodržanie podmienok sterility nástrojov. Takéto chyby zahŕňajú opakované použitie jednorazových alebo nesterilných injekčných striekačiek, ako aj použitie skončenej vakcíny. Následkom bude infekcia infekciami, zápal v mieste vpichu injekcie až do sepsy, toxický šok a smrť osoby,
 • nedostatočné riedenie vakcíny v dôsledku použitia iného riedidla alebo liečiva. Ak takéto chyby prejavujú reakciu vo forme lokálneho zápalu z injekcie, vedľajších účinkov lieku alebo nedostatočného účinku očkovania,
 • chyby počas injekcie môžu byť pri zavedení vakcíny pod kožu alebo do svalu. V takýchto prípadoch sa v mieste podania injekcie objaví zápal alebo poškodenie sedacieho nervu.

Vakcína proti chrípke je najúčinnejším prostriedkom prevencie. Dodržiavanie podmienok očkovania pomôže predchádzať následkom a komplikáciám.

Na zmiernenie celkovej pohody po očkovaní sa odporúčajú nasledujúce upozornenia:

 • dodržujte diétu a nepreťažujte pečeň,
 • Nejedzte potraviny, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu.
 • vyhnúť sa davom ľudí
 • Nepoužívajte bazén, saunu ani parný kúpeľ
 • ak je to potrebné, užívajte antipyretické, sedatívne a antialergické lieky.

Vakcína proti chrípke pre menštruáciu: dá sa to urobiť?

Dokážete dostať chrípku za obdobie?

Všetky klady a zápory (ak existujú).

Obdobie menštruácie - nie je kontraindikáciou zavedenia očkovania. Väčšina chrípkových výstrelov dnes nie je oslabenými vírusmi, ale ich zložkami, tzv. Antigénmi (bielkoviny tela). Kontraindikácie pri ich zavedení sú teploty nad 37. Opäť to nie je spôsobené skutočnosťou, že ochorením pri zavedení očkovania ochoriete. Len pri vysokých teplotách sa proteínové telá ničia. tj Zavedená vakcína jednoducho nebude fungovať, jej zložky sa rozpadnú. Nevytvára sa požadovaná imunita. Nemôžete vstúpiť, ak ste alergický na kuracie bielkoviny.

Každá žena prežíva svoje vlastné obdobie. Niekto si ich nevšimne - dobre, krvné toky a toky, potom prestane, niekto naopak veľmi trpí - pije lieky proti bolesti, má vážne PMS. V prvom prípade nebude mesačnou kontraindikáciou vakcín proti chrípke, ale v druhom prípade to bude, ba dokonca veľmi. Na jednej strane sa vakcína nemôže podať na pozadí užívania silných liekov, na druhej strane - len pre ženy, ktoré trpia PMS a dysmenoreou, môže byť imunosupresia typická pred a počas menštruácie.

Ja osobne mám krvné doštičky pred menštruačným obdobím a stále sa cítim chladný. Počas menštruácie, prvých pár dní, schudnem veľa krvi a neviem, kam ísť od bolesti. Samozrejme, mesačné očkovanie je pre mňa kontraindikované jednoducho preto, lebo s tým nemám nič spoločné. Bolo by rýchlejšie vstať na nohy a tam už môžete uvažovať o očkovaní.

Vakcinačné potreby

V súčasnosti je chrípka najbežnejšou chorobou na svete. V Spojených štátoch je zaočkovaných 90% populácie. Máme túto inováciu. O vakcinačných jednotkách sa najskôr rozhodnite. Po druhé, nemusí byť v lekárňach v čase, keď by ste mali byť zaočkovaný.

V posledných niekoľkých rokoch sa chrípka významne zhoršila. Teraz opäť zomierajú na chrípku, ako to bolo v dávnej minulosti. Ситуация прошлых лет настолько напугала жителей, что многие не прочь сделать прививку за свой счет. Несмотря на то, что угадать состав молекул гриппа практически невозможно, медики отталкиваются от предположений и пролонгацией действия отдельных штаммов прошлого вируса.Vakcína teda nebude schopná chrániť zaručenú chorobu, ale významne zvýši schopnosť tela odolávať jej.

Očkovanie by sa malo robiť od septembra do začiatku novembra. Telo potrebuje čas na vyvinutie imunity voči vírusu. Ak sa tak stane skôr alebo neskôr, nebude to mať žiadny účinok. Vzhľadom k tomu, chrípka sa môže objaviť v mesiaci december.

kontraindikácie

Vakcína je vyvinutá na základe kuracieho proteínu. Vakcína proti chrípke je u všetkých jedincov alergických na túto zložku kontraindikovaná. Je nemožné vakcinovať, ak od posledného vírusového ochorenia neprešlo 2 týždne. Oslabený imunitný systém nemôže primerane odolávať umelo vytvorenej hrozbe.

 • choroby nervového systému
 • chronické choroby v období exacerbácie,
 • problémy s genitourinárnym systémom
 • výrazné zlyhanie srdca
 • choroby obehovej sústavy
 • tehotenstvo,
 • deti do 6 mesiacov.

Je potrebné poznamenať, že o menštruácii sa nehovorí nič. Ale robiť to v kritických dňoch je nežiaduce.

Nebezpečenstvo vakcíny proti chrípke počas menštruácie

Účinok očkovania je založený na zavedení vírusu mŕtvej chrípky do tela. Nejde o dobrovoľnú infekciu chrípkou, ale o zavedenie buniek, ktoré sa po chorobe prirodzene tvoria. V tomto prípade má človek príznaky podobné bolestivému stavu:

 • slabosť
 • bolesti svalov,
 • bolesť hlavy,
 • mierne zvýšenie teploty.

Imunitný systém sa v zhone vyrovná s vírusom. Za 2 dni zmiznú všetky príznaky a telo sa stane odolným voči chrípke. Je potrebné poznamenať, že je stále možné ochorieť. Ako vírusy mutujú a molekuly ožívajú. Hlavným nebezpečenstvom sú však kmene, ktoré sa tvoria po aktívnom štádiu choroby. S nimi sa telo dokáže ľahko vyrovnať, pretože sa s ním už stretlo.

Počas mesiaca dochádza k významným zmenám v tele. Bez toho, aby sme šli do detailov, je možné poznamenať, že oslabuje a imunitný systém nie je v najlepšom stave. Ak k nemu pridáte vírus, môžu sa vyskytnúť komplikácie. Zlé zdravie sa pozoruje dlhšie ako 2 dni s výraznými príznakmi choroby. Na základe dobrého odôvodnenia by sa malo predpokladať, že vakcína sa môže podávať týždeň po ukončení menštruácie. Počas tejto doby sa telo úplne vráti do normálu.

Kedy môžem získať očkovanie proti menštruácii

Telo každej ženy sa vyznačuje individualitou. Existujú dámy, ktoré vôbec necítia príchod menštruácie. Stačí ísť na výber. Pohoda, bez porúch. Absolutórium nie je veľké a trvá iba 3 dni. Ak vakcínu neodložíte, môžete byť očkovaní napriek kritickým dňom. V iných prípadoch je lepšie počkať.

Iné spôsoby ochrany pred chrípkou

Účinnosť vakcíny nepresahuje 95%. Niekedy je zaznamenaných 85%. Zmyslom vakcinácie je zvýšiť odolnosť proti chrípke. To sa však dá dosiahnuť inými metódami. Nasmerovať všetko úsilie na posilnenie imunitného systému.

 1. Uistite sa, že vitamíny v komplexe. Jedna kyselina aspirínová je nevyhnutná. Aj keď to bude dobrý sudca.
 2. Normálny stav čriev - prísľub silného imunitného systému. Odporúča sa užívať probiotiká, prebiotiká. Medzi ne patrí Laktiale, Laktovit, Bifidumbakterin, Hilak forte.
 3. Homeopatické lieky sú tiež vynikajúcim nástrojom na zvýšenie odolnosti tela voči vírusovým infekciám. Jedným z týchto liekov je ocillococcinum.
 4. Je potrebné piť bylinné čaje, zelené s citrónom.
 5. Ľudový liek proti chrípke - cesnaku. Každý deň môžete jesť klinček. Pridajte k šalátu, prvé chody.
 6. Môžete použiť masť, ktorá sa spracúva nosovými dierkami. Použitie povolené počas epidémie chrípky a iných vírusových infekcií.
 7. Umývajte si ruky často mydlom.
 8. Ak je to možné, vyhýbajte sa verejným priestorom.

Takéto „drogy“ sa môžu používať počas menštruácie. Prínosom budú aj pre ženské telo.

Môžem pri chrípke zastreliť chrípku

Ďakujem, podarilo sa mi objednať)

Dobrý nástroj, vezmem si ďalšiu pre seba, nech to leží)

Ďakujem za takého freebie)

+++ v reputácii takého jedinečného darčeka!

Môžem pri chrípke zastreliť chrípku

Je známe, že sprievodným ochorením kĺbov kostí je bolesť.

Obsahuje kyselinu salicylovú vo veľkých množstvách, čo je najlepšie antipyretické a protizápalové činidlo.

Možno mi môžeš povedať, či som sa k tejto téme vôbec dostal: možno nejde o to, čo máme? Zdrojmi financovania veterinárnej stanice sú rozpočtové prostriedky, mimorozpočtové prostriedky, príjmy za vykonávanie veterinárnej práce, príjmy z predaja veterinárnych a preventívnych a iných liekov, dobrovoľné príspevky, bankové pôžičky. Je veľmi dôležité, aby výživa bola zdravá, bielkoviny ovplyvňujú rast plodu, placenty, maternice a prsníka. Akné sa prvýkrát objavilo na zadnej časti mojej hlavy vo forme malých pustúl, potom sa moje akné začalo objavovať na tvári, najmä na brade, v rohoch pier;

Všetky tieto zmeny sú spôsobené skutočnosťou, že železo, ktoré je potrebné pre všetky rýchlo sa deliace bunky, vrátane buniek epitelových tkanív, môže byť nechtové bunky vakcinované proti chrípke pri menštruácii a vlasových folikuloch. Vírus sa nerozpadá pôsobením dezinfekčných roztokov, ultrazvukom, nízkymi teplotami, ale počas varu rýchlo umrie.

Čo potrebujete vedieť o sezónnom očkovaní dospelých

Očkovanie sa vykonáva sezónne a u dospelých by malo tvoriť imunitný systém. Za týmto účelom sa do tela vstreknú antigénne komplexy. Očkovanie proti chrípke je založené na časticiach života, inaktivovaných alebo mŕtvych vírusoch. Vakcinácia, urobená včas, pomôže predchádzať akútnej forme choroby. Ochrana tela je vždy jednoduchšia ako liečba.

Predtým, ako sa rozhodnete, či očkovať, musíte poznať niektoré fakty o injekciách proti chrípke:

 1. Po profylaktickom očkovaní proti chrípke imunitný systém vytvorí potrebné protilátky až po 14 dňoch. Preto nemá zmysel vakcinovať, keď je epidemický prah vysoký. Zvýši to iba pravdepodobnosť infekcie, pretože telo dospelého bude oslabené.
 2. Akákoľvek epidémia prebieha v niekoľkých fázach, v modernej vakcíne sú častice troch patogénov naraz. Pre človeka bude ľahšie prežiť všetky tri vlny infekcie.
 3. Účinnosť profylaxie proti chrípke závisí od toho, ktorý vírus prichádza do regiónu a od charakteristík dospelého organizmu. Pomáha v 70% prípadov.
 4. Zloženie vakcíny sa každý rok mení. Je to kvôli mutácii vírusu. Medzinárodná organizácia pre zdravotnícke služby predpovedá, aká chrípka príde do tohto alebo toho regiónu. Predikcia však nie je vždy pravda.
 5. Do regiónu môže naraz prísť niekoľko skupín vírusu, takže vakcína nie je vždy schopná chrániť dospelých.

Aby bolo očkovanie dospelých proti chrípke účinné, je potrebné zohľadniť tieto faktory:

 • dávka súvisiaca s vakcínou, trvanie aktivity antigénu, množstvo podané počas vakcinácie, čistota produktu,
 • súvisí s telom dospelého človeka - ako silný alebo oslabený je imunitný systém, genetické vlastnosti a tendencie, existuje imunodeficiencia, ako starý je človek, aké je telo slabé,
 • spojené s vonkajšími vplyvmi - každodennou rutinou človeka, jeho stravou, životným štýlom, prítomnosťou zlých návykov, fyzikálnymi a chemickými vplyvmi zvonka, kvalitou životného prostredia.

Očkovanie proti chrípke samozrejme nechráni dospelého a môže ochorieť vírusom s pravdepodobnosťou iba o 45% menšou ako u tých, ktorí nie sú očkovaní. Ale choroba bude pokračovať bez komplikácií v miernej forme. A ak si podáte injekciu vysokokvalitnej vakcíny, pri dodržaní všetkých pravidiel a odporúčaní budú následky minimálne.

Čo je to kvalitná vakcína?

Zloženie injekcie proti dospelej chrípke je rozdelené na mŕtve alebo inaktivované a živé. Mŕtvi sú tvorení časticami životne dôležitých aktivít alebo mŕtvych vírusov. Live sú uvádzané v oslabenej podobe.

Kvalita akéhokoľvek liečiva a očkovanie závisí od jeho schopnosti spôsobiť vedľajšie účinky (reaktogenita) a imunogenicity - schopnosti vytvárať silnú imunitu proti vírusu. Vďaka imunogenite je všetko jasné, pretože je regulované komisiou WHO. Ale s reaktogenitou v Rusku sú veci zlé. Väčšina prípravkov sa vyrába na základe kuracieho embrya. Preto dospelí s alergickou reakciou tento liek nevyrábajú. Nízka reakogenita však umožňuje očkovanie pre ľudí so slabým imunitným systémom. Najskôr je potrebné očkovať.

Živá vakcína sa v Rusku prakticky neuvoľňuje. Jeho výroba si vyžaduje veľa investícií a spôsobuje určité ťažkosti. Vírus sa musí kultivovať a potom sa zníži jeho schopnosť spôsobiť akútnu formu choroby. Najťažšie bude dodať pacientovi živú formu a uložiť ju do polikliniky.

Moderní výrobcovia chrípkových vakcín sa snažia zvýšiť imunogenitu a znížiť alergenicitu. Preto sa nebojte moderného ročného očkovania.

Výhody a mínus očkovanie proti chrípke

Pred rozhodnutím, či sa má alebo nemá vykonať očkovanie proti chrípke, je potrebné zvážiť jeho pozitívne a negatívne stránky, opäť zvážiť všetko.

Očkovanie proti chrípke pre dospelých má niekoľko výhod:

 • po očkovaní sa objaví imunita na jeden z typov chrípkového vírusu,
 • očkovaný dospelý, aj keď chorý, bez smrteľných komplikácií,
 • každý dospelý môže podať injekciu zdarma na klinike,
 • pre dospelých so zdravou imunitou je vakcína užitočná, pretože obranný systém bude ešte silnejší,
 • Môžete očkovať dospelých v akomkoľvek veku.

Bez nepríjemných okamihov nebol liek. Oponenti očkovania o nich často hovoria:

 • napriek prognóze Svetovej zdravotníckej organizácie sa vírus mutuje a nie je známe, ktorý región príde do tohto alebo toho regiónu, preto umiestnením očkovacej látky proti jednej skupine chrípky môžete ľahko získať ďalšiu,
 • Akékoľvek očkovanie u dospelých môže spôsobiť alergickú reakciu, ktorá povedie ku komplikáciám,
 • príliš veľa nevyhovujúcich vakcín, ktoré sú falošné alebo jednoducho nesprávne uskladnené a prepravované. To môže spôsobiť intoxikáciu alebo alergie,
 • Pred zákrokom je potrebné vyšetriť osobu na najrôznejšie reakcie a zistiť celkový stav tela, na našich klinikách je to zanedbávané,
 • Pri prvých prejavoch ARI alebo ARVI bude očkovanie zhoršovať situáciu a choroba bude komplikovaná.

Z týchto dôvodov sa odporcom vakcinácie proti chrípke odporúča vyhnúť sa vakcinácii. Ale ak porovnáte, koľko je pozitívnych a pristupujete zodpovedne k výberu vakcíny, potom sa vakcína stane hroznou.

Pred očkovaním by sa mali zohľadniť kontraindikácie, pri ktorých je potrebné sa zdržať postupu:

 • ochorenie obličiek a srdca
 • choroby dýchacej sústavy v chronickej forme: bronchitída, rinitída, laryngitída,
 • nervové choroby
 • sklon k alergiám,

Ak sa týmto chorobám odporúča posilniť imunitný systém inými spôsobmi: ľudové liečivá, užívanie antivírusových liekov, imunomodulátory.

Video si môže pozrieť viac čitateľov:

Aj keď je očkovanie proti chrípke zaradené do plánu očkovania, nepovažuje sa za povinné, preto sa oplatí rozhodnúť, či sa má v každom prípade urobiť. Ak vám odporúčame podať očkovaciu látku, nezabudnite na radu lekára. Platí to najmä pre ohrozených ľudí: lekárov, učiteľov, pracovníkov verejných organizácií.

Prevencia chrípkových a vírusových infekcií dýchacích ciest

 • Nedotýkajte sa pacientov, Je potrebné pamätať na to, že vírus chrípky sa ľahko prenáša vo vzduchových kvapkách, preto je potrebné zabrániť kontaktu s chorými ľuďmi, a ak sa tomuto kontaktu nezabráni, noste masky.
 • Správna výživa, Jedlo, ktoré konzumujete, by malo pozostávať hlavne z ovocia, zeleniny, bylín a mäsa.
 • Posilnite imunitný systémNezabudnite, že pravdepodobnosť zachytenia chrípky je oveľa väčšia, ak je vaša imunita znížená. Preto je vhodné vykonávať činnosti na posilnenie imunitného systému: stvrdnutie, použitie imunostimulačných látok: ženšen, eleuterokok, atď.
 • Chôdza na čerstvom vzduchu, - Je tiež veľmi súčasťou prevencie chrípky a ARVI.
 • Počas epidémie noste masku, Tieto jednoduché osobné ochranné prostriedky sú spoľahlivou bariérou pri kontakte s vírusom na ulici, v práci, vo verejnej doprave atď.

Pin
Send
Share
Send
Send