Vitálny

Ako určiť gestačný vek podľa posledného mesačného obdobia

Pin
Send
Share
Send
Send


Existuje mnoho rôznych príznakov tehotenstva pre dievča. Najčastejšie sa jedná o zmenu chutových preferencií, výkyvy nálady a bolestivú toxémiu.

Túžba poznať pohlavie dieťaťa je prirodzenou potrebou takmer všetkých rodičov. Často budúce matky snívajú o dievčatách, vyberajú si meno a predstavia si, ako sa budú obliekať svoje dieťa. Spravodlivé pohlavie začína hľadať akékoľvek informácie, aby sa pokúsila určiť tehotenstvo dievčaťa v ranom štádiu. Môžete veriť rôznym znameniam, ak chcete vedieť, kto sa narodí?

Vonkajšie značky

Existuje názor, že vzhľad budúcej matky počas tehotenstva s dievčaťom sa značne líši. Ľudia hovoria, že dcéra má krásu, preto sa stav vlasov a kože zhoršuje. U niektorých sa vyvinie pigmentácia, olupovanie a suchosť. Ťažký opuch členkov môže byť znamením, že dievča sa očakáva. Počas tehotenstva sa dievčenské brucho stáva okrúhlym a veľkým, pás zmizne, boky sú viditeľné zozadu.

Forma brucha počas tehotenstva dievča vyzerá ako melón. Zaoblené obrysy sa vizuálne spájajú s telom, nie silne vyčnievajú dopredu. Hoci označenie môže byť užitočné neskôr, pretože aspoň 24 týždňov by malo prejsť od momentu koncepcie na určenie formulára.

Vedecké metódy

Podľa lekárov nie je rozdiel v tehotenstve s dievčaťom. Matky mnohých detí, ktoré porodili heterosexuálne deti, potvrdzujú, že populárne znaky sú často mylné. Ak polovica z nich predpovedala správne pohlavie, potom zostáva rovnakých 50/50 percent pravdepodobnosti, ako bez nich. Pohlavie môžete najpresnejšie určiť pomocou:

 1. ultrazvuk
 2. Krvný test
 3. Analýza plodovej vody

Ak je prvá metóda úplne bezpečná a prístupná všetkým, krv a testy plodovej vody sa zvyčajne predpisujú, keď to lekár indikuje. Napriek tomu, že umožňujú určiť pohlavie v skoršom termíne, takéto testy nesú určité riziká a nevykonávajú sa na každej klinike.

Príznaky tehotenstva ako dievčatá by nemali byť považované za závažnú prognózu, ale je to veľká príležitosť sledovať zmeny v tele. Pokusy predpovedať pohlavie pomocou rôznych znakov nemusia uspieť, ale dokážu rozveseliť nielen budúcich rodičov, ale aj ich okolie.

Porodný termín

V lekárskej praxi je zvyčajné počítať trvanie tohto tehotenstva do dátumu poslednej menštruácie (PDM). Východiskový bod menštruácie sa považuje za referenčný bod - v momente, keď sa začalo pravidelné krvácanie. Potom by ste sa mali vyzbrojiť vreckovým kalendárom a vykonať jednoduché výpočty:

 • Dátum poslednej menštruácie mínus 3 mesiace plus 7 dní = predpokladaný dátum dodania.

Napríklad posledná menštruácia sa uskutočnila 15. marca. Odčítame od tohto dátumu presne 3 mesiace a dostaneme 15. decembra. Pridáme 7 dní a dostaneme 22. decembra - odhadovaný termín dodania. To je v tento deň, že 41 týždeň týždeň - čas, kedy dieťa by sa malo narodiť podľa všetkých prognóz.

Je dôležité vedieť, že príroda sa nezaujíma o naše výpočty. Dieťa sa môže narodiť v akomkoľvek intervale od 37 do 41 týždňov, čo bude úplne normálne. Vypočítaný dátum narodenia je len návod. Budúca matka sa musí počas tohto obdobia pripraviť na stretnutie s dieťaťom, ale predpokladať, že dieťa sa môže narodiť oveľa skôr.

Vypočítať gestačný vek v tejto chvíli tiež nie je ťažké. V kalendári nájdeme deň poslednej menštruácie a počítame od neho úplné a neúplné týždne k aktuálnemu dátumu. V našom príklade to bude vyzerať takto:

 • PDM - 15. marec
 • Aktuálny dátum je 25. apríl.

V roku 2016 pripadá na utorok 15. marca. O týždeň neskôr, v utorok 22. marca, pôrodnícky gestačný vek bude 1 pôrodnícky týždeň. A 25. apríla bude obdobie tehotenstva 5 týždňov a 6 dní. Je potrebné pamätať na deň v týždni, v ktorom sa začala posledná menštruácia, aby sa tento parameter ďalej riadil.

Porodné gestačné tehotenstvo neznamená náhodne začiatok od poslednej menštruácie. Zvyčajne žena aspoň predbežne vie, kedy nastala táto udalosť, a nejde o zmätok s definíciou dátumov. To je v skutočnosti to ukazuje, že v 1 a 2 pôrodnícky týždeň tehotenstva ako taký ešte nie je. V tomto čase sa ženské telo stále pripravuje na nadchádzajúce počatie, produkuje potrebné hormóny a prestavuje na požadovaný rytmus.

Fetálny termín

Plodné alebo pravé tehotenstvo je pomerne ťažké vypočítať. Na to potrebujete presne vedieť, kedy došlo k koncepcii dieťaťa. Nie je ťažké zistiť tento dátum, ak intimita s manželom bola len raz mesačne alebo tehotenstvo nastalo po IVF. Ale čo keď žena ani nenavrhne, v ktorom dni v mesiaci by mohol vzniknúť nový život?

Pri normálnom 28-dňovom menštruačnom cykle dochádza k ovulácii (dozrievaniu a uvoľňovaniu vajíčka) po 12-14 dňoch. Práve v tomto období je najväčšia pravdepodobnosť počatia dieťaťa. Oplodnenie sa teda zvyčajne uskutočňuje 2 týždne po PDM. Výsledkom je, že embryonálne obdobie tehotenstva sa líši od pôrodníctva len o 2 týždne.

Ďaleko od všetkých žien menštruácia prichádza pravidelne po 28 dňoch. Normálne môže byť dĺžka menštruačného cyklu od 21 do 35 dní. S touto variáciou je oveľa ťažšie určiť deň ovulácie a dátum údajnej koncepcie. Ak pred tehotenstvom žena denne sledovala bazálnu teplotu a dodržiavala harmonogram, mohla včas sledovať ovuláciu a naplánovať nástup tehotenstva. V iných situáciách sa budete musieť zamerať na pôrodnícky gestačný vek.

Možné chyby

Existujú situácie, v ktorých možno dĺžku tehotenstva určiť nesprávne:

  Nepravidelný menštruačný cyklus, Ak je ženská menštruácia zakaždým, keď príde v inom čase, bude dosť ťažké vypočítať trvanie tehotenstva. V tomto scenári je rozšírená prvá fáza cyklu a ovulácia sa vyskytuje v úplne neočakávanom čase. V dôsledku toho môže byť rozdiel medzi pôrodným a embryonálnym gestačným vekom viac ako 3 týždne.

Pri výpočte trvania gravidity u dojčiacich matiek vznikajú určité ťažkosti. Často sa koncepcia dieťaťa vyskytuje pred príchodom prvej menštruácie po pôrode. V tomto prípade sa na záchranu dostanú ďalšie metódy výskumu, ktoré naznačujú trvanie tehotenstva a predpokladaný dátum pôrodov. ktorý začal potrat, Pravidelná menštruácia nie je vždy to, čo sa zdá. Krvácanie maternice môže byť znakom potratu, ktorý sa začal o 4-5 týždňov. Takáto menštruácia je spravidla bohatšia a bolestivejšia ako obvykle. Je možné a opačnú situáciu, keď mesačne prichádzajú skôr vzácne. Najčastejšie menštruácia prechádza s miernym oneskorením 2-4 dni. Ženy obviňovali takúto situáciu zo stresu alebo z prepracovania, dokonca nevedeli o tehotenstve, ku ktorému došlo pred niekoľkými týždňami.

Potrat, ktorý nevedie vždy k smrti embrya. V niektorých prípadoch sa krvácanie zastaví a dieťa sa naďalej bezpečne vyvíja. Po 3-4 týždňoch, bez čakania na ďalšiu menštruáciu, nastávajúca matka vykoná tehotenský test - a dozvie sa o jej zmenenej situácii. To je len termín tohto tehotenstva je asi 8 týždňov, ktorý je ľahko zistiť počas ultrazvuku alebo pri vyšetrení gynekológ.

Nasledujúce metódy pomáhajú určiť trvanie tehotenstva v ťažkých situáciách:

 1. Stanovenie hladiny hCG, Choriónový gonadotropín sa zdvojnásobuje každých 48 hodín počas normálne sa vyvíjajúceho tehotenstva. Po absolvovaní krvného testu na určenie tohto hormónu, môžeme predbežne predpokladať obdobie tehotenstva. Je potrebné mať na pamäti, že keď hrozí potrat alebo regresné tehotenstvo, hCG bude pod normálnou hodnotou.
 2. Vyšetrenie gynekológom, Počas dvojročného vyšetrenia môže skúsený lekár odhadnúť veľkosť maternice a porovnať ich s trvaním tohto tehotenstva. Metóda je pri prenášaní dvojčiat neúčinná, pretože v tomto prípade bude maternica oveľa väčšia ako norma.
 3. ultrazvuk, Už po dobu 4-6 týždňov môže ultrazvuk presne určiť veľkosť plodu a trvanie tohto tehotenstva. Čím modernejší je ultrazvukový prístroj, tým vyššia je diagnostická presnosť a nižšia pravdepodobnosť chýb.

Čo sa stane v 33. týždni tehotenstva?

Pohyby plodu v tridsiatom treťom týždni tehotenstva sú tak obmedzené, že si nevšimnete žiadne žabky, ale niekedy budete pociťovať hmatateľné pohyby končatín. Detské šoky v oblasti pečene, žalúdka, močového mechúra môžu byť veľmi bolestivé, ale spravidla nie sú schopné spôsobiť poškodenie tela matky. Teraz môžete jasne rozlíšiť zadky malej šikany s rukami a nohami a dokonca ho jemne jemne pohladiť. Zvyčajne sa pohyby plodu stávajú najaktívnejšími pri odpočinku a pri chôdzi klesajú.

Pokračujte v počúvaní tempa miešania. V prípade výraznej odchýlky od zvyčajného správania plodu, nie je potrebné okamžite ozvať poplach, ale mali by ste okamžite ísť k lekárovi a podať správu o pozorovaniach. S najväčšou pravdepodobnosťou vám bude pridelený ďalší ultrazvuk plodu alebo vyšetrenie srdcového tepu dieťaťa so stetoskopom, aby ste sa uistili, že všetko je v poriadku. Mnoho budúcich matiek sa mýli a verí, že abdominálne pohyby by mali byť rovnako pozorovateľné u všetkých tehotných žien a že sú priamo závislé od fetálnej aktivity. Ak je placenta pripojená k prednej stene maternice alebo v prípade, že tuková vrstva na ženskom bruchu dosiahne značnú veľkosť, trasenie dieťaťa môže byť pre nevidiacich úplne neviditeľné.

33 týždňov tehotenstva - koľko mesiacov je to?

Tridsať tretí pôrodný týždeň tehotenstva je presne osem mesiacov a jeden týždeň tehotenstva. Pred dodaním zostáva menej ako dva mesiace.

33 týždňov tehotenstva pre ženu je čas, keď plne chápe všetky "kúzlo" tehotenstva. Veľké úsilie stojí za to vstať zo stoličky alebo samonavíjacie topánky! Maternica ešte nespadla a je ťažšie dýchať každý deň. Môžu byť kŕče a opuchy končatín. Ale aký výraz šťastia a pokoja na tvári budúcej mamy - koniec koncov, čoskoro sa stretne so svojím pokladom.

Váha dieťaťa v 33 týždňoch tehotenstva, čo je normou?

Hmotnosť plodu po 33 týždňoch závisí od mnohých faktorov, vrátane pohlavia dieťaťa a ústavy rodičov. Norma je hmotnosť dieťaťa od 1900 do 2200 gramov.

33 týždňov tehotenstva - termín pre tretí plánovaný ultrazvuk.

Biparietálna veľkosť (BPR): 87 mm,

čelný-týlny priemer (LZD): 105 mm,

obvod hlavy (OG): 316 mm

dĺžka stehennej kosti (dB): 64 mm

dĺžka holennej kosti: 56 mm,

dĺžka malej holennej kosti: 54 mm,

dĺžka ramena: 57mm,

dĺžka polomeru: 47 mm,

dĺžka ulny: 53 mm,

dĺžka nohy: 65 mm

dĺžka plodu (výška): 45 cm.

Osobitnú pozornosť venujeme štúdiu ako placente - určiť jej stupeň zrelosti. Čím viac placenta obsahuje cysty alebo soľné usadeniny, tým horšie je schopná vykonávať svoju funkciu. Pri stanovení diagnózy "predčasného starnutia placenty" budete predpisovať lieky, ktoré zvyšujú uteroplacentálny prietok krvi a najpravdepodobnejšie re-ultrazvuk alebo CTG plodu v priebehu 1-2 týždňov.

Vývoj dieťaťa v 33. týždni tehotenstva

V 33. týždni tehotenstva sú hlavnými bodmi vývoja plodu organizovanie nervovej aktivity a hromadenie tuku. Tvorba a ďalšie zlepšenie spojenia medzi nervovými vláknami vedie k tomu, že dieťa je lepšie orientované v okolitom priestore, jeho hmatová citlivosť sa zvyšuje a pohyby končatín sú koordinovanejšie. Pľúca sa môžu považovať za zrelé, pretože množstvo povrchovo aktívnej látky v nich by už umožnilo dieťaťu nezávisle dýchať, ak by sa narodil v tomto období.

Sex v tehotenstve 33 týždňov?

Prečo nie? Existujú však určité výhrady a kontraindikácie.

Po prvé, sex v 33 týždňoch je kontraindikovaný, ak existuje hrozba potratu. Poraďte sa so svojím gynekológom. Po druhé, spermie zmäkčuje steny krčka maternice a môže stimulovať pôrod. V neskorých obdobiach, vrátane 33. týždňa tehotenstva, sa odporúča používať kondóm.

Okrem toho si vyberte pózy, kde nebude tlak na žalúdok, a vyhnúť sa náhlym otrasom. Postupujte podľa farby a konzistencie vašich výberov. Ak sú hojné, krvavé - potom by ste sa mali poradiť s lekárom.

Narodenie v 33. týždni tehotenstva

Narodenia v 33. týždni sa považujú za predčasné. V tejto dobe sa lekári snažia udržať tehotenstvo tak, že dieťa, zatiaľ čo zostane v maternici, má viac času na vývoj všetkých orgánov. Ale ak sa vám nepodarí zastaviť pracovnú činnosť, zostáva bojovať za život a zdravie dieťaťa, vybrať si najbezpečnejšiu taktiku pri pôrode.

Na to, aby sa v 33. týždni tehotenstva neuskutočnil pôrod, sa od nastávajúcej matky vyžaduje, aby dodržiavala niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • zdržať sa užívania alkoholu a drog
 • vyhnúť sa zraneniu
 • dávajte pozor na kontraindikácie pri užívaní liekov,
 • vyhnúť sa nadmernému cvičeniu
 • odmietnuť nechránený sex,
 • pozorne monitorovať svoje blaho,
 • poraďte sa s lekárom o podozrivých pocitoch (krvácanie - naliehavo k lekárovi!).

Vypočítajte trvanie tehotenstva

(uveďte prvý deň poslednej menštruácie)

Každá tehotná žena má spravidla vlastný kalendár, do ktorého vkladá všetky potrebné údaje, načrtáva dôležité dátumy, berie si poznámky. S ním sa zvyčajne počíta termín tehotenstva.

Vzhľadom na deväťmesačné trvanie tohto obdobia sa zdá, že výpočty na papieri sú veľmi rutinným cvičením. Ale moderné ženy žijú vo skvelú dobu - nie sú povinné držať takýto kalendár vôbec a zapájať sa do zdĺhavej aritmetiky, ak, samozrejme, nie sú takí sentimentálni, že sa rozhodli držať svoje týždenné bankovky ako spomienku na krásny čas gestácie. Program môžete bezpečne zveriť na výpočet trvania tehotenstva. Koniec koncov, pre tých, ktorí dávajú prednosť stráveniu voľných hodín na aktivitách, ktoré sú oveľa užitočnejšie pre budúce dieťa a jeho matku, existuje mnoho virtuálnych služieb, ako je tento (odporúčame našu kalkulačku).

Čo potrebujete na výpočet trvania tehotenstva?

Aby bolo možné vypočítať trvanie tehotenstva práve teraz, stačí zapamätať si dátum, kedy začalo posledné obdobie a zadajte ho do príslušných polí formulára. Toto číslo je východiskovým bodom tehotenstva. Hovoríme o tzv. „Pôrodníckych týždňoch“ - v celom svete je obvyklé počítať tehotenstvo týmto spôsobom, hoci k oplodneniu dochádza len v polovici cyklu. Toto opatrenie je nevyhnutné pre pohodlie lekárov, ale často spôsobuje u pacientov prekvapenie a nedorozumenie.

Za zmienku stojí, že pri ultrazvukovom vyšetrení plodu sa stretnete s faktom, že známe obdobie tehotenstva sa dá vypočítať odlišne - v týždňoch života plodu, tj od dňa počatia. Môžete dokonca nájsť záznam na hárku výsledkov ultrazvukového výskumu, ktorý bude obsahovať obidva termíny. Aby sme neboli v rozpakoch takýchto rozporov, neváhajte a skontrolujte si s lekármi, aký druh gestačného veku hovoríte, či už pôrodný alebo pôrodnícky?

Je veľmi dôležité zdôrazniť, že aj keď presne poznáte dátum počatia dieťaťa, aby ste mohli vypočítať dĺžku tehotenstva pomocou kalkulačky, musíte použiť dátum začiatku poslednej menštruácie. Ak zistíte, že je ťažké zapamätať si, odpočítavať pred 2 týždňami - so štandardným 28-dňovým cyklom, ovulácia sa často vyskytuje v deň 14.

Nepamätám si, kedy boli menštruujúce. Čo robiť

Niekedy sa stáva, že žena nevie, kedy mala svoje posledné obdobia, napríklad si nepamätá, nedodržiava pravidelnosť cyklu, alebo práve prestala užívať antikoncepciu. Ak nemáte predstavu o tom, aké je vaše obdobie tehotenstva, môžete ho vypočítať pomocou fetálneho ultrazvuku. Údaje získané v skorých štádiách (do 12 týždňov), keď je rýchlosť vývoja vajíčka stále veľmi vysoká a zmeny sú viditeľné každý deň, majú najväčšiu spoľahlivosť. Už len veľkosť vajíčka bez toho, aby sa brali do úvahy proporcie plodu, bude veľa o lekárovi. V neskorších obdobiach sú možné chyby do 2 týždňov.

Ďalšia veľmi informatívna metóda na výpočet trvania tehotenstva je biochemická - štúdia krvi ženy pre obsah hCG - ľudského choriového gonadotropínu. Tento hormón je produkovaný fetálnym vajcom a je prítomný v tele iba počas tehotenstva (mimochodom, známy okamžitý tehotenský test je založený na jeho stanovení v moči). Содержание ХГЧ растет с каждым днем и при здоровой беременности четко соотносится со сроками. Стоит заметить, что это далеко не рутинный метод, требующий много временных и финансовых затрат и применяется он, в основном, по медицинским показаниям.

Нельзя не упомянуть о том, что выяснить срок беременности, рассчитать и предположить вероятный возраст плода в компетенции врача-акушера при проведении влагалищного исследования на ранних сроках. Hlavným predmetom štúdia v tomto prípade bude stanovenie veľkosti maternice a palpácie (manuálne). Samozrejme nehovoríme o absolútnej presnosti, ale získané údaje sú dosť úspešné na to, aby úspešne monitorovali zdravie budúcej matky a plodu.

Tehotenské stoly týždenne do dátumu doručenia

 • Pôrodnícko-gynekológ (meranie veľkosti panvy, hmotnosti a výšky., Krvný tlak, veľkosť brucha),
 • rozmazanie z pošvy, krčka maternice, močovej trubice na flóre a cytológiu,
 • tampón od nosa po Staphylococcus aureus,
 • analýza výkalov na vajciach hláv, t
 • všeobecnú analýzu krvi a moču
 • hCG krvný test - analýza hladiny hormónov potrebných na udržanie tehotenstva,
 • krvný test na stanovenie krvnej skupiny a faktora Rh,
 • krvný test na HIV, syfilis, hepatitídu,
 • biochemický krvný test na stanovenie hladiny cukru v krvi,
 • test zrážania krvi - Coagulogram
 • Návšteva terapeuta, očného lekára, lory, zubára.
 • výsev z pošvy - ak máte podozrenie na prítomnosť pohlavne prenosných chorôb,
 • Návšteva endokrinológa a iných úzkych špecialistov - podľa indikácií,
 • Prvým plánovaným ultrazvukom je hodnotenie rastu a vývoja plodu, eliminácia malformácií a chromozomálnych abnormalít (hodnotenie rizika Downovho syndrómu a Edwardsovho syndrómu).
 • krvný test zo žily je „dvojitým testom“ na stanovenie rizika chromozomálnych abnormalít a vývojových defektov plodu.
 • Všeobecná analýza krvi a moču
 • Krvný test na prítomnosť protilátok proti rubeole, toxoplazme, herpesu, cytomegalovírusu (CMV) (ak ešte nebol podaný)
 • Analýza moču podľa Nechyporenko presne identifikovať možné ochorenia močového systému, ak všeobecná analýza moču ukázala akékoľvek porušenie
 • Coagulogram na detekciu hladiny Lupus antikoagulantov - protilátok proti fosfolipidom
 • Protilátky proti faktoru Rh v prípade nekompatibility
 • hCG krvný test
 • Všeobecná analýza krvi a moču,
 • „Trojitý test“ - krvný test na AFP (hladina alfa-fetoproteínu), hCG, na hladinu voľného estriolu - identifikácia rizika fetálnych abnormalít (skríning Downovho syndrómu)
 • Rozbor moču.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Rozbor moču.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Všeobecná analýza moču a krvi.
 • druhé plánované ultrazvukové vyšetrenie - hodnotenie rastu a vývoja plodu, stavu placenty, plodovej vody, detekcie ohrozeného potratu, vylúčenia malformácií a chromozomálnych patológií
 • Všeobecná analýza moču a krvi.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Rozbor moču.
 • Dopplerov ultrazvuk - štúdia krvného toku placenty na elimináciu rizika vzniku placentárnej insuficiencie.
 • Všeobecná analýza moču a krvi
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Krvný test na glukózový tolerančný test a O'Sullivanov test - eliminácia gestačného diabetu
 • Všeobecná analýza moču a krvi
 • Krvný test na protilátky s negatívnym Rh faktorom
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Krvný test na hladiny železa - vylúčenie anémie
 • Analýza moču (pred každým podaním),
 • Krvný test na hemosyndróm - zrážanie krvi,
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Návšteva oftalmológa - s krátkozrakosťou,
 • Návšteva ORL - s rozvojom dlhodobej rinitídy tehotnej ženy,
 • Rozbor moču.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Tretím plánovaným ultrazvukom je stanovenie stavu plodu a placenty, súladu veľkosti plodu s gestačným obdobím, srdcového tepu a dýchacích pohybov plodu, plodovej vody.
 • CTG - kardiotokografická štúdia - identifikácia rizika hypoxie - nedostatku kyslíka u plodu
 • Všeobecná analýza krvi a moču
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • rozbor moču
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha). Krvný test na syfilis, hepatitídu
 • Vaginálny náter na flóre
 • Všeobecná analýza moču a krvi
 • Tehotenstvo
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).

Komentáre (5)

Nata | 16. septembra 2018 09:29

Ahoj všetci! Môj manžel a ja sme sa snažili otehotnieť 10 rokov, nezostáva nič, mám jednu rúru, prosím, povedzte mi, či je šanca otehotnieť s jednou rúrou, a druhú rúru nepoznám, či funguje alebo nie.
odpoveď

Mida | 24. september 2018 14:17

Pozrite sa na druhú priepustnosť, postup sa nazýva GHA, je to približne 10 ton, po tomto postupe je možnosť otehotnieť skvelá.
odpoveď

Irina, Moscow Region | 20. septembra 2018 11:07

S jedným potrubím 4 sa narodilo
odpoveď

Inna | 11. november 2018 14:00

Vitajte! Mám pre vás veľmi dôležitú otázku! Posledné mesiace boli 10.05.18, 14.06.18 urobil ultrazvuk som povedal 3-4 týždne! Kedy môžem otehotnieť?
odpoveď

Inna | 11. november 2018 14:01

06/13/18 Test bol pozitívny!
odpoveď

O pôrodníctve

Ženy majú v priemere deti 280 dní, ktoré sa počítajú od prvého dňa poslednej menštruácie. Toto obdobie sa nazýva pôrodník. Vychádza z definície prenatálnej dovolenky ženy a predbežného dátumu jej doručenia. Porodný termín je tiež typom porovnávacieho rozsahu, ktorý sa používa na hodnotenie plodu podľa výsledkov prvého ultrazvuku. Ako presne lekári v predporodnej klinike vypočítajú predbežný dátum dodávky za posledný mesiac? Od prvého dňa posledného menštruačného obdobia „odviažu“ 3 mesiace späť a pridajú 7 dní. Tento dátum je pravdepodobným termínom dodania. Uvedieme príklad takéhoto výpočtu. Posledné obdobie budúcej matky bolo 15. marca. To znamená, že predbežná dodávka je naplánovaná na 22. decembra. Ale, ako prax ukazuje, je veľmi zriedkavé, že sa dieťa narodí práve v tento deň. Koniec koncov, každý si dobre uvedomuje, že mnohé faktory, vrátane genetiky, ovplyvňujú priebeh tehotenstva. Preto sa pôrod môže vyskytnúť pred časom určeným lekárom a o niečo neskôr. Zvyčajne sa prvé narodenie vyskytuje skôr.

Pokiaľ ide o trvanie tehotenstva, je tiež rozpoznaný so zameraním na poslednú menštruáciu. Ak bola 15. marca, potom asi 12-14 dní žena ovulovaná, jej vajíčko bolo oplodnené. Tak, obdobie tehotenstva začína od 29. marca. A ak pacient 10. mája kontaktuje pôrodnú kliniku, potom je jej tehotenstvo približne 6 týždňov. Opäť hovoríme o približnom období, pretože u niektorých žien nastáva ovulácia na 11. deň po nástupe menštruácie, v iných - o 15 rokov, čo závisí od trvania cyklu. Okrem toho v prvý deň ovulácie sa nemusí vyskytnúť koncepcia. Niektoré spermie môžu „pracovať“ 3-7 dní. Oplodnené vajíčko si navyše vyžaduje čas, kým sa presunie do maternice a pripojí sa k jeho stenám.

O fetálnom období tehotenstva

Takže ste definovali pôrodnícky termín za posledný mesiac. Lekár vás však niekedy omráči skutočnosťou, že toto obdobie sa nezhoduje so skutočným, teda embryonálnym. Je určený výsledkami ultrazvuku. Rozdiel môže byť týždeň alebo dva. Takéto nezrovnalosti niekedy robia budúcu matku starosťou, otrávia jej život. Koniec koncov, tehotná si myslí, že dieťa nie je v poriadku. Ženy, ktorých gestačné obdobie na ultrazvukové vyšetrenie je viac alebo menej ako na menštruáciu, sa obávajú abnormalít plodu, ako aj vynechaného potratu. Ale musíme pochopiť, že čítanie ultrazvuku je veľmi ťažké. Dokonca aj skúsení lekári môžu robiť chyby pri hodnotení, a dokonca aj každé dieťa sa vyvíja individuálne. A ak sa po takejto štúdii povedie, že sa hlava plodu vyvíja na 22 týždňov a nohy na 24, potom sa dá pochopiť úzkosť tehotnej ženy. V takýchto situáciách môžete ísť k inému lekárovi a urobiť druhý ultrazvuk. Niekedy staré ultrazvukové diagnostické prístroje ukazujú neistý obraz o vývoji dieťaťa.

Prax ukazuje, že presnejšie určuje trvanie tehotenstva do 12 týždňov, pretože počas tohto obdobia sa embryo vyvíja rovnomerne a štádiá jeho vývoja sú zrejmé. Presne stanovená dĺžka, kostrová veľkosť plodu, vývoj jednotlivých orgánov. Ale po tomto období sa každé dieťa vyvíja individuálne. Jeden môže zaostávať vo svojom vývoji z rôznych dôvodov, druhý, ako predchodca, je pred klasickými termínmi. Odborníci sa riadia tabuľkami vývojových parametrov. A ak po ultrazvuku sa embryonálne obdobie tehotenstva nezhoduje s pôrodom - nemali by ste paniku. Stáva sa to a je to celkom normálne. Rovnako ako skutočnosť, že tehotná žena pri tejto príležitosti kladie mnoho otázok na pozorného gynekológa.

Ako určiť gestačný vek ku dňu počatia

Je známe, že koncepcia sa vyskytuje len počas ovulácie počas dňa po uvoľnení vajíčka z folikulu. Životaschopnosť spermií v ženskom genitálnom trakte je až 3 dni. Ukazuje sa, že dátum pohlavného styku nie je vždy zhodný s dátumom počatia.

Ovulácia nastáva uprostred menštruačného cyklu. Žena, ktorá nasleduje jej menštruačný cyklus, môže celkom presne vypočítať začiatok ovulácie. Okrem toho mnohí v tejto dobe sú charakteristické príznaky: boľavá bolesť v spodnej časti brucha, opuch prsníka, podráždenosť, hojnosť vaginálneho výtoku, zvýšená sexuálna túžba.

Treba poznamenať, že iba tie ženy, ktoré majú pravidelný menštruačný cyklus, môžu určiť dĺžku tehotenstva ku dňu počatia.

Online kalkulačka:

Ako vypočítať tehotenstvo pomocou ultrazvuku

Poznanie gestačného veku je možné pomocou výsledkov ultrazvukového vyšetrenia (ultrazvuku). Stanovuje sa podľa veľkosti plodu. Prvá ultrazvuk budúcej matky sa vykonáva v 12-14 týždňoch, ale v tomto čase už nie je možné určiť presný čas, pretože vývoj plodu v každej žene prebieha individuálne. Nájdenie veku plodu ultrazvukom s presnosťou jedného dňa je možné len v prvých týždňoch po počatí.

Zistite gestačný vek prvého pohybu plodu

Žena začína pociťovať pohyby plodu v prvom tehotenstve po 20 týždňoch, v druhom - po 18 týždňoch. Ale táto metóda neumožňuje vždy nastaviť čas, pretože niektoré budúce matky môžu pociťovať prvé pohyby plodu skôr alebo neskôr, ako sú uvedené týždne - niektoré, kvôli zvláštnostiam štruktúry organizmu, nemôžu pociťovať pohyby plodu, iné zamieňajú črevá (zvýšená tvorba plynu) s pohybmi.

Určiť trvanie tehotenstva tehotenstva

Ľudský choriový gonadotropín (hCG) - Jeden z najdôležitejších ukazovateľov výskytu tehotenstva a jeho normálny vývoj. Hormón sa začína produkovať v ženskom tele po implantácii embrya do steny maternice. HCG v krvi vám umožní zistiť približný vek plodu. S viacpočetným tehotenstvom sa hladina hormónu v krvi zvyšuje úmerne počtu plodov.

Pin
Send
Share
Send
Send