Hygiena

Antikoncepcia Jess

Pin
Send
Share
Send
Send


Orálna antikoncepcia (OC) je zďaleka najúčinnejšou ochranou proti nechcenému tehotenstvu. Má však zjavné nevýhody, kvôli ktorým ženy nie sú v zhone, aby uprednostňovali antikoncepčné tabletky ako prostriedok ochrany proti nástupu neplánovaného tehotenstva. Moderná antikoncepcia jes kombinuje jednoduchosť použitia a minimálne vedľajšie účinky.

Jess je monofázická perorálna antikoncepcia novej generácie. Princíp účinku týchto antikoncepčných tabletiek je podobný ako u iných perorálnych kontraceptív, ale ich receptúra ​​je mierne zlepšená, lepšie. Je to spôsobené prítomnosťou drospirenónu - progestogénu štvrtej generácie, ktorého účinok je čo najbližšie k prirodzenému progesterónu. Drospirenón blokuje estrogénom indukovanú retenciu sodíka a telesné tekutiny, proti ktorým v dôsledku užívania iných perorálnych kontraceptív majú ženy negatívne vedľajšie účinky vo forme prírastku hmotnosti a edému, čo vedie k vynikajúcej prenosnosti liečiva. Okrem toho má drospirenón pozitívny vplyv na predmenštruačný syndróm, najmä zmiernenie stavu v prípade závažnej formy ochorenia (zmierňuje výrazné poruchy psycho-emocionálnej povahy, bolesti hlavy, bolesti chrbta, kĺbov a svalov, uľahčuje prekrvenie prsných žliaz).

Perorálna antikoncepcia Jess obsahuje minimálne, v porovnaní s inými antikoncepčnými tabletkami, množstvo estrogénu - 20 mg oproti 30 mg v iných OK. Odtiaľ môžete hovoriť o bezpečnosti tohto lieku. Mikro dávky hormónov majú šetrný účinok na ženské telo, čím sa čas od času znižuje komplikácie a vedľajšie účinky.

Hlavnými indikáciami pre použitie tabliet Jes sú antikoncepcia, liečba akné a liečba ťažkých PMS.

Pozitívny účinok lieku Jess.
Ženy, ktoré pravidelne užívajú Jes, normalizujú menštruačný cyklus, stáva sa pravidelným, menštruácia je menej bolestivá, intenzita krvácania sa znižuje, čo zabraňuje vzniku anémie z nedostatku železa. Okrem toho pravidelné užívanie lieku znižuje pravdepodobnosť vzniku zápalových ochorení ženskej genitálnej sféry.

Tiež liek odstraňuje alebo oslabuje nepohodlie, ktoré sa vyskytuje v strede cyklu a pred začiatkom menštruácie. Stojí za zmienku, že údaje epidemiologických štúdií ukazujú, že kombinované antikoncepčné perorálne lieky znižujú riziko vzniku karcinómu endometria, rakoviny vaječníkov a iných nádorov ženských pohlavných orgánov.

Okrem toho, vďaka antiandrogénnej činnosti, dáva liečivý účinok pri niektorých kožných ochoreniach (akné), zlepšuje stav nechtov, znižuje mastnú pleť a vlasy. Mnohé ženy si všimnú, že pri užívaní lieku Jes je pozorované zväčšenie prsníkov jednej alebo dvoch veľkostí. Tiež orálna antikoncepcia Jess pomáha spomaliť rozvoj osteoporózy, je vynikajúcou profylaktickou látkou proti mimomaternicovému tehotenstvu.

A čo je najdôležitejšie, Jess dáva vysoký antikoncepčný účinok, tehotenstvo môže nastať len vtedy, ak sú porušené pravidlá užívania lieku alebo keď je opustený. Treba poznamenať, že táto antikoncepcia nechráni pred pohlavne prenosnými ochoreniami a infekciami genitálií, preto ak máte pochybnosti o partnerovi, mali by ste používať aj bariérovú antikoncepciu.

Režim príjmu.
Každé balenie lieku Jess obsahuje 28 tabliet, z ktorých 24 tabliet má antikoncepčný účinok, a ďalšie 4 - majú placebo účinok (to znamená, že nemajú liečivé vlastnosti, používajú sa ako prostriedok, ktorého terapeutický účinok je spôsobený ženskou vierou v účinnosť lieku). To umožňuje maximalizovať účinnosť lieku a zabrániť prijatiu pilulky alebo začať s novým balením.

Tablety sa musia užívať každý deň približne v rovnakom čase v poradí uvedenom v návode a medzi jednotlivými baleniami si nemôžete urobiť prestávku (jeden koniec, druhý sa zakúpi vopred). Menštruácia zvyčajne začína druhý alebo tretí deň užívania "cumlíka" a môže pokračovať aj na začiatku užívania nového balenia lieku.

Začnite užívať liek.
Ak ste v predchádzajúcom mesiaci neužívali žiadne hormonálne perorálne kontraceptíva, mali by ste začať užívať liek v prvý deň menštruačného krvácania (nástup menštruácie). Užívanie tabletiek je povolené v 2. až 5. deň menštruačného cyklu, ale počas prvého týždňa užívania lieku je potrebné použiť ďalšie metódy antikoncepcie (bariéra).

Ak prechádzate z iných kombinovaných perorálnych kontraceptív, užívanie lieku Jess sa má začať nasledujúci deň po užití poslednej aktívnej pilulky z predchádzajúceho balenia, ale najneskôr nasledujúci deň po zvyčajnej sedemdňovej prestávke (v prípade liekov s 21 tabletami) alebo po užití poslednej neaktívnej pilulky ( v prípade liekov s 28 tabletami v balení).

Pri prechode z vaginálneho krúžku alebo antikoncepčnej náplasti sa odporúča užívať liek Jess v deň, keď sa vaginálny krúžok alebo náplasť odstráni, ale najneskôr v čase, keď sa má vložiť nový krúžok alebo sa má nalepiť nová náplasť.

Z mini-pilulky, aby sa liek Jess, môžete ísť v ktorýkoľvek deň bez prestávky, z hormonálneho implantátu alebo vnútromaternicového antikoncepčného zariadenia s gestagénom - v deň jeho odstránenia, s antikoncepčnými injekciami - v deň, kedy sa má podať ďalšia injekcia. Zároveň je potrebné vo všetkých variantoch počas týždňa užívania tabletiek používať ďalšie antikoncepčné prostriedky (kondómy).

Po potratoch v prvom trimestri môžete začať ihneď používať, bez ďalšej antikoncepcie.

Po pôrode alebo potrate v druhom trimestri tehotenstva sa odporúča začať užívať liek v 21. až 28. deň po narodení alebo potrate. S neskoršou dobou užívania lieku sa odporúča sedem dní používať ďalšie prostriedky ochrany. Okrem toho, ak žena mala sex pred začiatkom užívania lieku, je potrebné vylúčiť tehotenstvo testom alebo čakaním na menštruáciu.

Ak liek spôsobuje ťažké tráviace ťažkosti, ktoré narúšajú absorpciu (zvracanie), je potrebné zamerať sa na pokyny, ako v prípade preskočenia pilulky, plus uplatňovať ďalšie metódy ochrany počas pohlavného styku.

Ak žena potrebuje oddialiť nástup menštruácie, musíte pokračovať v užívaní tabletiek z ďalšieho balenia lieku Jess, preskakujúc tabletky s placebom zo súčasného balenia. V tomto prípade sa cyklus predlžuje na požadovanú dobu, kým aktívne tablety z druhého obalu nevytečú. V tejto súvislosti však môže dôjsť k špineniu alebo k prelomeniu maternicového krvácania. Pravidelný príjem Jesu pokračuje po skončení neaktívnej fázy pilulky.

Nežiaduce účinky:

 • bolesť hlavy, migréna,
 • nevoľnosť, vracanie,
 • bolesť prsníka
 • nepravidelné krvácanie z maternice,
 • krvácanie z maternice nešpecifikovaného pôvodu, t
 • arteriálny a venózny tromboembolizmus,
 • psycho-emocionálne poruchy
 • výkyvy nálady
 • pokles sexuálnej túžby.

Vyššie uvedené negatívne prejavy je spravidla možné pozorovať len v priebehu jedného alebo dvoch mesiacov od užívania lieku, zatiaľ čo telo sa prispôsobuje. Ak tento príznak pretrváva, mali by ste sa poradiť so svojím gynekológom. Len špecialista môže predpisovať iné antikoncepčné prostriedky alebo ich zrušiť kvôli neznášanlivosti.

Kontraindikácie Jess.

 • precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku Jess,
 • obdobie dojčenia,
 • malígne a benígne nádory pečene,
 • tehotenstva alebo podozrenia na ňu,
 • rôzne trombózy a tromboembolizmu, ako aj predchádzajúce stavy, vrátane anamnézy cerebrovaskulárnych porúch,
 • migréna s neurologickými príznakmi,
 • diabetes mellitus, sprevádzaný vaskulárnymi komplikáciami,
 • hormonálne závislé malígne ochorenia alebo ich podozrenie,
 • pankreatitída s ťažkou hypertriglyceridémiou,
 • akútne zlyhanie obličiek
 • zlyhanie pečene a závažné ochorenie pečene,
 • adrenálnej insuficiencie
 • vaginálneho krvácania neznámeho pôvodu.

V druhom prípade, keď sa zistí tehotenstvo, liek sa okamžite zruší. Ale aj v prípade, že liek bol nedbanlivo používaný na začiatku tehotenstva, nie je potrebné sa obávať, pretože štúdie ukázali, že liek nenesie žiadne zvýšené riziko vývojových defektov u detí.

Stojí za to povedať, že ak je niečo z vyššie uvedeného pozorované prvýkrát pri užívaní lieku, mali by ste ho okamžite odmietnuť.

Antikoncepčné pilulky Jess môže byť užívaný dosť dlho, ako mladé dievčatá a zrelé ženy. Tento liek preukázal svoju antikoncepčnú a terapeutickú účinnosť (liečba PMS a akné).

O zložení a farmakologických vlastnostiach

Jess je hormonálne činidlo s anti-mineralokortikoidným účinkom a zároveň inhibuje tvorbu androgénov. Pri užívaní lieku v ženskom tele je potlačenie ovulačných procesov. Zmena sa tiež týka zloženia cervikálnej sekrečnej tekutiny: mužské reprodukčné bunky nemôžu preniknúť do nej.

Liek je k dispozícii vo forme tabliet, vrstvou. Účinné látky antikoncepcie sú: t

Pomocné komponenty sú:

 • mliečny cukor (laktóza),
 • kukuričný škrob,
 • horečnatá soľ kyseliny stearovej.

Vonkajší plášť pozostáva z hypromelózy, mastenca, oxidu titaničitého, farbiva E172.

kontraindikácie

Existuje niekoľko podmienok, za ktorých sa neodporúča tento nástroj používať. jeho predpísané v prítomnosti nasledujúcich patológií: t

 • zlyhanie pečene
 • výskyt krvných zrazenín v cievach (vrátane porážky hlbokých žíl, akútne blokovanie pľúcnych artérií, výskyt ischemickej nekrózy v mieste myokardu, cerebrovaskulárne poruchy),
 • nádory v pečeni benígneho alebo malígneho charakteru,
 • diabetes mellitus s vaskulárnymi komplikáciami,
 • rezistentnej hypertenzie
 • závažné chirurgické zákroky, ktoré spôsobujú predĺženú nehybnosť,
 • stavy predchádzajúce trombóze: prechodné ischemické ataky, angína pectoris,
 • závažná alebo akútna forma zlyhania obličiek, t
 • onkologické útvary v orgánoch reprodukčného systému alebo tkanivá prsných žliaz spôsobené hormonálnymi poruchami alebo v prípade podozrenia na ne, t
 • závažné ochorenie pečene,
 • vaginálne krvácanie neznámej etiológie.

Vedľajšie účinky

Štúdie ukázali, že niektoré ženy užívajúce liek na ochranu pred nechceným počatím, zbavením sa akné a liečbou závažných foriem cyklického syndrómu, môžu mať vedľajšie reakcie:

 • nevoľnosť,
 • bolesť prsných žliaz,
 • periodické vypúšťanie krvi z maternice,
 • krvácanie z genitálneho traktu neznámeho pôvodu.

Najzávažnejšou reakciou je rozvoj akútneho blokovania tepien alebo žíl.

Vlastnosti mesiaca

Použitie kombinovaných perorálnych kontraceptív vrátane lieku Jesses má pozitívny vplyv na celkový stav ženského reprodukčného systému, ako aj na cyklickú povahu menštruácie:

 • ak krvácanie klesá alebo úplne zmizne
 • klesá intenzita výboja, čo minimalizuje pravdepodobnosť anemických podmienok,
 • cyklus sa stáva pravidelným.

Príjem počas gravidity a laktácie

Pokyny pre liek to naznačujú Liek Jess by nemali užívať tehotné alebo dojčiace ženy., Ak má žena v úmysle otehotnieť, mala by prestať užívať antikoncepciu.

Neexistujú informácie o tom, ako liek ovplyvňuje stav a pohodu budúcej matky a dieťaťa. Počas laktácie môže používanie antikoncepcie znížiť produkciu mlieka a ovplyvniť jeho zloženie.

Výskyt vaginálneho výtoku po užití OK

Menštruačný cyklus sa skladá z niekoľkých fáz, počas ktorých sú niektoré hormóny nahradené inými. V počiatočnom štádiu sa vylučuje veľké množstvo estrogénu: takto telo pripravuje endometrium na následnú ovuláciu. Po nej stúpajú hladiny progesterónu.

Jess, podobne ako iné moderné OC, obsahuje málo hormónov, takže nemusia stačiť na to, aby úplne zmenili prirodzené hormóny v počiatočnom štádiu cyklu. To vyvoláva určitý čas krvácanie pred nástupom menštruácie.

Ak sa na pozadí antikoncepčného príjmu objaví skromný výtok a po úprave organizmu úplne zmizne, nemusíte sa obávať.

však Stojí za to kontaktovať gynekológa, ak Nasledujúce príznaky sa vyskytujú: bolesť v spodnej časti brucha ťahovej povahy, prítomnosť silného výboja a ich vysoká intenzita.

Ak uplynulo adaptačné obdobie a krvácanie pretrváva, špecialista by mal zistiť, ktorá hladina hormónov prekračuje normu:

 • hnedastú farbu keď užívate OK v počiatočnom štádiu cyklu alebo v strede, môže signalizovať zníženú hladinu estrogénu v prípravku, potom ho budete musieť nahradiť látkou, ktorá obsahuje viac tohto hormónu,
 • špinenie na konci cyklu sa považujú za znak nedostatku progestogénu, t
 • ak sa stanú intenzívnejšie a majú prelomový charakter, toto je signál, že bunky endometria maternice rýchlo atrofujú, takýto stav by nemal spôsobiť alarm.

Ak je krvácanie príliš intenzívne, odporúča sa vyhľadať lekársku pomoc. Avšak v prípade porušenia užívania lieku Jess, inštrukcie naznačujú, že je potrebné užívať dvojnásobnú dávku lieku, kým sa výtok nezmizne. A potom sa môžete vrátiť k štandardnej schéme.

OK terapia sa nemá zastaviť v strednej fáze cyklu., pretože to vedie k zvýšenému krvácaniu, čo spôsobuje oslabenie alebo anemický stav.

Okrem toho, patologický výtok počas príjmu Jess sa vyskytuje z nasledujúcich dôvodov:

 1. Fajčenia. Táto závislosť nepriaznivo ovplyvňuje rovnováhu hormónov v tele, inhibuje syntézu estrogénu.
 2. Používanie niektorých liekov. Ak pacient užíva iné lieky, stojí za zmienku po konzultácii s gynekológom.
 3. Choroby genitourinárneho systémuinfekčných patogénov. Zvyčajne sú tieto stavy sprevádzané vážnymi príznakmi: nepohodlie v intímnej oblasti, bolesť v spodnej časti brucha, zmeny konzistencie výtoku, výskyt neobvyklého zápachu.

Správne odstránenie antikoncepcie jess

Pred plánovaním tehotenstva by mala žena kontaktovať pôrodníka-gynekológa, ktorý vzhľadom na trvanie lieku a indikácie určí výber finančných prostriedkov.

Pacienti, ktorí majú zníženú fertilitu (schopnosť otehotnieť) a narušený menštruačný cyklus, sú často menovaní na stimuláciu vaječníkov. V priemere táto liečba trvá dva až štyri mesiace.

V tejto situácii sa interval po ukončení aplikácie OK nevyžaduje. Počas prvého menštruačného cyklu sa môže začať počatie.

Prečo nie sú mesačne

Niektoré ženy, ktoré užívajú túto antikoncepciu po zastavení príjmu, čelia skutočnosti, že menštruačné krvácanie sa zastaví. Toto sa deje z nasledujúcich dôvodov:

 1. Perorálne kontraceptíva inhibovať funkciu vaječníkov, preto pre ženy so skromným krvácaním sa môže úplne zastaviť.
 2. Zahrnutie psychologického mechanizmu: posadnutosť pravidelnosťou mesačného rozdelenia režimu vnútorných procesov.
 3. Vplyv alkoholu. Použitie nápojov obsahujúcich etanol vedie k zníženiu koncentrácie hormónov, čím dochádza k porušeniu účinnosti antikoncepcie.
 4. Začiatok tehotenstva. Ak je Jess braný podľa schémy, pravdepodobnosť koncepcie je zanedbateľná, ale ak je režim porušený, vajíčko môže byť oplodnené.

Zvyčajne, ošetrujúci lekár predpisujúci tento liek varuje, že absencia menštruácie v prvom cykle OK nie je dôvodom na znepokojenie. Musíte dodržiavať harmonogram a pokračovať v používaní antikoncepcie. Avšak s dlhším oneskorením stojí za to poradiť sa s odborníkom.

záver

Джес – оральное противозачаточное средство, которое подходит для продолжительного приема. Его назначают как девушкам, так и женщинам репродуктивного возраста. Tento nástroj je dôkazom, že OK môže byť vysoko účinný pri ochrane pred nechceným tehotenstvom, a nielen eliminovať porušovanie reprodukčného systému, ale aj zbaviť sa dermatologických problémov. Jess pomáha starať sa o ženskú krásu a zdravie.

Uvoľňovací formulár

Hormonálne tablety Jess pokrýva filmový obal.

Aktívne tablety sú okrúhle, bikonvexné, majú svetloružovú farbu. Na jednej strane je v šesťuholníku gravírovanie „DS“, na prestávke tabletu je biele jadro.

Tablety placeba sú okrúhle, bikonvexné, pokryté bielym filmom. Na jednej strane tablety - gravírovanie „DP“ v šesťuholníku. Na prestávke - biele jadro.

Tablety sú balené v blistroch po 28 ks.

Farmakologický účinok

Zhrnutie svedčí o tom, že liek Jess je jednofázová perorálna antikoncepcia, ktorá má tiež antiandrogénny a antimineralokortikoidný účinok na telo.

Antikoncepcia inhibuje proces ovuláciea tiež pôsobí na sekréty krčka maternice, v dôsledku čoho spermie nemôžu voľne prenikať.

Ženy, ktoré užívajú tento liek, si všimnú, že ich mesačný cyklus je pravidelnejší, menštruácia sa stáva menej bolestivou a krvácanie nie je tak hojné. V dôsledku toho sa riziko znižuje anémia, Keď sa používajú kombinované perorálne kontraceptíva, pravdepodobnosť rakoviny vaječníkov a endometria.

Účinná látka drospirenón má na telo anti-mineralokortikoidný účinok. Pod jeho vplyvom zabraňuje hromadeniu extra kíl v tele, rovnako ako vzhľad edému. Má pozitívny vplyv na stav ženy počas obdobia PMS, znižuje intenzitu psycho-emocionálnych porúch, bolesti na hrudníku v kĺboch, ako aj ďalšie nepríjemné príznaky.

Je zaznamenaná antiandrogénna aktivita tejto zložky, ktorá určuje pozitívny vplyv na stav kože. V dôsledku toho sa znižuje množstvo akné, znižuje sa hladina mastnej kože a vlasov. Účinok drospirenónu je podobný účinku prirodzeného. progesterón v tele.

Estrogénna, androgénna, glukokortikoidná a anti-glukokortikoidná aktivita drospirenónu chýba. V kombinácii s etinylestradiolom pôsobí drospirenón priaznivo na lipidový profil.

Farmakokinetika a farmakodynamika

drospirenónu po perorálnom podaní sa rýchlo a takmer úplne vstrebáva. Maximálna koncentrácia sa zaznamená 1-2 hodiny po podaní. Úroveň jeho biologickej dostupnosti je 76 - 85%. Biologická dostupnosť nezávisí od vzťahu príjmu potravy a liečiva. Pri užívaní v cykloch sa pozoruje maximálna hladina drospirenónu v sére medzi 7 a 14 dňami liečby.

Po internom podaní sa drospirenón extenzívne metabolizuje. Nezmenená je iba malá časť látky. Metabolity sa vylučujú obličkami a črevami. Látka je dobre znášaná pacientmi s hepatálnou insuficienciou v miernej a miernej forme.

Etinyl Estradiol po požití sa absorbuje úplne a rýchlo. Po vypití po pozorovaní maximálnej koncentrácie po 1-2 hodinách. Biologická dostupnosť zložky je asi 60%. Metabolizuje sa úplne prostredníctvom aromatickej hydroxylácie. Metabolity z tela sa vylučujú žlčou a močom.

Návod na použitie Jess (metóda a dávkovanie) t

Ak sa žena rozhodne pre antikoncepčné tabletky Jess, musí sa prísne dodržiavať návod na použitie. Predpokladá sa, že tablety by sa mali užívať presne v poradí uvedenom na ich obale. Každý deň sa liek má užívať približne naraz, s malým množstvom tekutiny. Návod na použitie Jess umožňuje užívať jednu tabletu denne počas 28 dní. Nové balenie by malo začať deň po tom, čo ženy vypili poslednú tabletu z predchádzajúceho balenia. Spravidla môže krvácanie začať 2-3 dni po tom, čo došlo k zrušeniu.

Ak žena v predchádzajúcom mesiaci neužívala žiadnu hormonálnu antikoncepciu, Jessov príjem sa začína prvým dňom mesačného cyklu. Je možné začať užívať 2-5 deň cyklu, ale je žiaduce dodatočne používať bariérovú antikoncepciu počas prvých siedmich dní užívania tabliet Je.

Ako užívať tabletky pri prechode na ne po iných metódach ochrany by ste mali požiadať gynekológa, ktorý tento liek odporučil.

Po potrate v skorých štádiách môžete začať užívať liek Jess okamžite bez ďalších antikoncepčných opatrení.

Ak sa pôrod alebo potrat vyskytli v druhom trimestri, potom je vhodné začať užívať Jes OK na 21. až 28. deň po tom.

V prípade, že žena vynechala pilulku, ktorá je neaktívna, možno ju ignorovať. Ale stále by ste nemali brať vynechané neaktívne pilulky, pre ktoré sú odhodené.

Ak došlo k vynechaniu tablety, ktorá je aktívna, a zároveň oneskorenie neprekročí 12 hodín, v tomto prípade sa ochrana nezníži. Je potrebné vziať liek čo najskôr. Ak oneskorenie presiahne 12 hodín, žena vynechala 2 tablety alebo prestávka bola ešte dlhšia, v takom prípade sa úroveň ochrany znížila. Čím dlhšie je prestávka, tým väčšia je pravdepodobnosť oplodnenia.

Dôsledky prerušenia liečby Jesse sú teda nasledovné: ak je 4 dni alebo viac, pravdepodobnosť tehotenstva sa významne zvyšuje. Aby sa dosiahol adekvátny útlm hypotalamicko-hypofyzárno-ovariálneho systému, je potrebné užívať tablety nepretržite sedem dní.

Preto, keď preskočíte ženu, ktorú budete musieť užiť nasledujúcu pilulku čo najskôr, môžete si vziať dve tablety naraz. Potom pokračuje v užívaní aktívnych tabletiek v obvyklom čase. Neaktívne je potrebné vyhodiť a začať nové balenie. V tomto prípade je nepravdepodobné krvácanie na recepcii, avšak na recepcii je možné zaznamenať malé vybitie.

Ak sa počas obdobia užívania vyskytla prestávka v užívaní aktívnych tabletiek a v čase užívania neaktívnych tabliet nedošlo k žiadnemu krvácaniu, má sa vylúčiť gravidita.

V prípade vzniku závažných porúch gastrointestinálneho traktu je možná neúplná absorpcia účinných látok V týchto dňoch je potrebné použiť dodatočnú antikoncepciu. Ak žena má vracanie do 4 hodín po užití pilulky, mali by ste sa správať, ako keby ste vynechali pilulku.

Ako prestať užívať tabletky a zároveň prejsť na iné metódy antikoncepcie, je žiaduce podrobne sa opýtať na špecializovaného gynekológa.

interakcie

Pri súčasnom užívaní lieku Jess a iných liekov (množstvo antibiotík, induktorov enzýmov) môže vyvolať krvácanie z prieniku, ako aj zníženie úrovne spoľahlivosti.

Keď sa drogy používajú s Ježišom, ktoré indukujú mikrozomálne pečeňové enzýmy (toto barbituráty, primidón, karbamazepín, fenytoín, rifampicín a iné), zvyšuje klírens pohlavných hormónov.

Ovplyvnené niektorými antibiotiká možno zníženie enterohepatickej cirkulácie estrogénu, a teda zníženie koncentrácie etinylestradiolu.

Počas obdobia súčasného podávania liekov, ktoré ovplyvňujú mikrozomálne enzýmy, ako aj 28 dní po vysadení takýchto liekov sú potrebné ďalšie antikoncepčné prostriedky. Ďalšia antikoncepcia je potrebná 7 dní po užití ampicilínov a tetracyklínov.

Liek Jess môže ovplyvniť metabolizmus iných liekov.

Ak chcete zistiť pravdepodobnosť interakcie s inými liekmi Jesse, musíte si pozorne prečítať inštrukcie pre nich.

Špeciálne pokyny

V prítomnosti určitých rizikových faktorov pred užitím lieku Jess musíte zvážiť možnosť použitia tejto konkrétnej antikoncepcie.

Treba poznamenať, že v procese výskumu sa zistilo prepojenie medzi ochranou s perorálnymi kontraceptívami a zvýšením výskytu tromboembolizmu, venóznej a arteriálnej trombózy. Tieto ochorenia sú však veľmi zriedkavé. Vyššie riziko trombózy je pozorované u fajčiarov vo vyššom veku s obezitou, migrénou, ochorením srdcových chlopní, dyslipoproteinémiou, fibriláciou predsiení.

So zvýšením intenzity a frekvencie migrény by ste mali prestať užívať Jes.

Existuje aj riziko rakoviny krčka maternice u žien s perzistenciou infekcie ľudského papilomavírusu.

U žien, ktoré užívali perorálnu antikoncepciu, sa zriedkavo pozoroval vývoj benígnych nádorov pečene. Vo veľmi zriedkavých prípadoch boli zaznamenané malígne tumory pečene.

Ženy, ktorým hrozí vysoké riziko hyperkaliémia, mali by určiť hladinu draslíka v krvnom obehu počas prvého cyklu užívania lieku Jess.

Ženy s hypertriglyceridémia musí brať do úvahy, že pri užívaní lieku Jess majú zvýšené riziko vzniku pankreatitídy.

Ak počas obdobia užívania lieku u ženy dochádza k výraznému zvýšeniu tlaku, antikoncepcia sa má ukončiť. Ak sa prostredníctvom antihypertenzívnej liečby dajú indikátory krvného tlaku normalizovať, potom tabletka môže pokračovať ďalej.

V prípade akútnych alebo chronických porúch pečene je potrebné liečivo zrušiť, kým sa stav nevráti do normálu.

V procese užívania kombinovaných perorálnych látok sa môžu niektoré laboratórne parametre zmeniť, ale neprekračujú normálne limity.

Jess, podobne ako iné kombinované perorálne kontraceptíva, nemôže chrániť pred pohlavne prenosnými chorobami, ako aj HIV.

Pomocou pilulky Jess na ochranu, žena berie na vedomie, že pri žiadnom mesačnom. Niekedy, častejšie v prvých mesiacoch, žena poznamenáva, že menštruačný cyklus sa stáva nepravidelným. Adaptačné obdobie spravidla trvá tri cykly.

Schopnosť sústrediť pozornosť prijímanie finančných prostriedkov nemá vplyv.

Analógy Jess

Analógy lieku Jess - to je antikoncepcia Jes plus, Midian, dimi, Yarina, Existujú aj iné analógy od rôznych výrobcov, ktorými sú perorálne kontraceptíva. Ako užívať podobné lieky a ktoré z nich by mal uprednostniť gynekológ.

Rozdiel medzi Jess a Jess Plus je ten, že Jess Plus obsahuje vápnikový levomefolat alebo kyselina listová, Folát patrí do skupiny vitamínov skupiny B. V tele nie sú syntetizované, takže niekedy pri výbere Jess alebo Jess plus žena preferuje druhú. Aký je rozdiel medzi Jess Plus a Jess a ktorý z tabliet uprednostniť, mali by ste sa opýtať gynekológa.

Dimia alebo Jess - čo je lepšie?

Dimia je perorálna antikoncepcia, ktorá obsahuje podobné zložky. Je to lacnejší ekvivalent Jesseho. Ale konečné rozhodnutie o výbere drogy musí prijať lekár.

Čo je lepšie: Klyra alebo Jess?

Klayra - Ide o nízkodávkovú perorálnu antikoncepciu, ktorá obsahuje účinnú látku. estradiol valerát, Tento liek je určený na použitie u žien, ktoré majú vysoké hladiny estrogénu v tele. Spravidla sa Clayra odporúča pre ženy s vyšším vekom.

Čo je lepšie: Yarin alebo Jess?

Yarina - Toto je nízko dávková monofázická antikoncepcia, ktorá má anti-MICS a anti-androgénne účinky. Yarin má pozitívny vplyv na stav pokožky, vlasov, nespôsobuje nárast telesnej hmotnosti. Zložky v oboch prípravkoch sú rovnaké, len dávka etinylestradiolu sa líši.

Čo je lepšie: Jess alebo Janine?

Zhannin - kombinovaná estrogén-progestínová antikoncepcia, ktorá obsahuje etinylestradiol a dienogest, Pri užívaní lieku Jeannine ženy častejšie spozorujú vedľajšie účinky, hoci liek je tiež spoľahlivým prostriedkom antikoncepcie.

Logest alebo Jess - čo je lepšie?

V rámci antikoncepcie Logest obsahuje etinylestradiol a gestodén, Vedľajšie účinky a účinky na telo sú podobné účinku lieku Jess. Optimálnu perorálnu antikoncepciu si však môže zvoliť len lekár.

Jess alebo Diane 35 - čo je lepšie?

Liečivo Diane 35 má gestagénne vlastnosti, obsahuje etinylestradiol a cyproterón acetát antiandrogén. Pri užívaní Diany 35 žien je pravdepodobnejšie, že si všimnú mierny prírastok hmotnosti a niektoré ďalšie vedľajšie účinky.

Dospievajúce dievčatá môžu používať Jess po nástupe prvých menštruačných cyklov.

Niekedy adolescenti sú predpísané tento liek na akné. Recenzie akné jes svedčiť o účinnosti tohto lieku.

Počas gravidity a laktácie

Tehotenstvo a dojčenie sú kontraindikácie pre užívanie jes. Ak sa pri užívaní tabletky zistí tehotenstvo, musíte okamžite prestať užívať antikoncepciu. Z prieskumných štúdií vyplýva, že ak dôjde k otehotneniu po užití lieku Jes, žiadne negatívne účinky na dieťa nie sú zaznamenané.

Keďže perorálne kontraceptíva môžu nepriaznivo ovplyvniť zloženie a množstvo materského mlieka, neodporúča sa podávať ženám, kým nezastavia dojčenie.

Jes recenzia

V sieti nájdete početné recenzie na tablety Jess. Tieto antikoncepcie sú spravidla hodnotené pozitívne ženami, aj keď existujú aj prehľady o antikoncepčných tabletkách Jess pre tých, ktorým tento hormonálny liek nevyhovuje. V dôsledku toho hormonálne pilulky vyvolali prejav vedľajších účinkov, najmä nevoľnosť, malátnosť, bolesti hlavy, atď. V tomto prípade sa ženy pokúsili vybrať si iný, vhodnejší liek.

Preskúmanie lekárov o Jess sú pozitívne, ako odborníci poznamenávajú, účinnosť tabliet Jes OK, rovnako ako ich celkový pozitívny vplyv na telo. Recenzie Jes na fórach tiež naznačujú, že liek pomáha zbaviť sa akné a zlepšiť stav kože. Po vysadení antikoncepcie sa stav tela nezhorší, takže väčšina žien na tieto tabletky reaguje pozitívne.

Cena jes, kde kúpiť

Cena tabliet Jess je 800-900 rubľov za balenie. Môžete si kúpiť Jess v Moskve v akejkoľvek lekárni. Antikoncepčné tabletky v balení po 28 ks. je možné zakúpiť za nižšiu cenu v závislosti od dostupnosti. Ale v priemere cena Jess v lekárňach je 850 rubľov. Cena antikoncepčných piluliek Jess na Ukrajine je v priemere 220 hrivien. Liek sa predáva aj v lekárňach. Náklady na Jess závisí od miesta predaja.

Vlastnosti antikoncepcie "Jess"

U samcov, v skutočnosti, v ženskom tele, sú hormóny, nazývané androgény. Pôsobia na mužov takým spôsobom, že muž ukazuje svoje mužské vlastnosti jasnejšie a vyzerá navonok nie ako Ken, priateľ Barbie, ale je to mužný brutálny. Ale prebytok takýchto hormónov v žene (a oni, ako sme sa dohodli, tiež existujú v nej) spôsobí nepríjemné veci, ako je nadmerná chlpatosť. Zdá sa, prečo príroda zabezpečovala výrobu takýchto látok od predstaviteľov krásnej polovice ľudstva? Áno, pretože ak by neboli, menštruácia by sa stala nepravidelnou, prsia - nedostatočne vyvinuté, vlasy na hlave - riedke a slabé.

Takže "Jess" má antiandrogénny účinok! Nie je veľmi výrazný, ale umožňuje dosiahnuť takú rovnováhu hormónov, čo vám umožňuje spomaliť rast vlasov v intímnych oblastiach po epilácii a spôsobiť výrazné zlepšenie vlastností pokožky, čo ju robí čerstvejšou a pevnejšou. A lekári, predpisujúci túto konkrétnu drogu, budú vychádzať z určitej mužskosti ženy, pre ktorú sa antiandrogénny účinok antikoncepcie hodí nielen v zmysle ochrany pred nechceným tehotenstvom, ale aj na zlepšenie imidžu ženskosti - pretože liek v tomto smere funguje dlhodobo. , Koža sa stáva mäkšou, vlasy sú svieži, charakter je pokojnejší. Dokonca aj poruchy spánku a zvýšená nervozita idú na nulu v tých nepríjemných dňoch, keď PMS kontroluje správanie ženy.

To znamená, že existuje nádherný kozmetický efekt, pre ktorý nemusíte platiť osobitne, je to "bonus" k antikoncepčným vlastnostiam lieku a účinok antikoncepcie ako dobrého sedatíva a dokonca aj antidepresíva.

Priama akcia

Ale späť k vlastnostiam lieku, ktoré sú hlavné, ktoré z neho robia účinnú antikoncepciu.

Ústredné miesto v štruktúre účinných látok v "Jess" je obsadené dvoma hormónmi:

 • Etinylestradiol, prítomný ako betadex klatrát, v množstve 20 μg
 • Drospirenón - nie viac ako 3 mg v lieku Jess

Pri použití rôznych metód ochrany pred nechceným tehotenstvom v gynekológii sa používa tzv. Pearl index. Ukazuje percentuálny podiel žien, ktoré ešte otehotneli, užívaním drog alebo mechanickej antikoncepčnej metódy (kondómy, vaginálne viečka, špirály atď.) Takže pre kondómy je táto hodnota približne 12. V JES - 0,15 - 0,5.

Zaujímavá schéma na užívanie lieku. Z 28 tabliet zapečatených v blistri malo iba 24 z nich aktívnu hormonálnu zložku. Zvyšok sú „cumlíky“, ktoré nemajú ani právo byť nazývané placebom. Но это осознанный выбор производителя средства, и такое положение вещей даже не скрывается от потребителя.A je výslovne uvedené, že tieto 4 "figuríny" sú nevyhnutnou súčasťou celého priebehu príjmu liečiva, zavedeného tak, že tablety môžu byť denne opité, bez medzier a fyziologické pauzy sú vytvorené pre správnu absorpciu lieku.

V podobnom lieku „Jess +“ sa látka Metafolin, biologicky aktívna forma vitamínu B9, zavádza do 4 ďalších tabliet, ktorým je aj kyselina listová. Nedostatok tejto špecifickej látky spôsobuje ťažkosti pri normálnom bunkovom delení a pri rušení procesov normálnej generácie červených krviniek, čo spôsobuje chudokrvnosť nedostatku kyseliny listovej - veľmi nepríjemnú vec, pokiaľ ide o zdravie ženy, ktorá má v úmysle porodiť, prerušiť antikoncepciu.

Ich pôsobením možno antikoncepčné tabletky Jess pripísať monofázickým perorálnym kontraceptívam. To znamená, že dávka dvojice estrogénu a gestagénu, ktorá potláča ovuláciu a zahusťuje hlien krčka maternice na vstupe a výstupe maternice, je rovnaká v každej tablete a nezávisí od fázy menštruačného cyklu. Existujú aj zmeny v endometriu maternice. Sliznica stráca schopnosť prijímať oplodnené vajíčko v maternicovej stene - v prípadoch, keď sa nadmerne aktívna spermatická bunka stále rozpadá hlboko zakorenenou obranou vybudovanou antikoncepciou.

V neposlednom rade je zvolený „Jess“ (ak existuje dôkaz) a na zmiernenie prúdenia bolesti a menštruácie a na zníženie ich hojnosti.

vymenovanie

Čo sa lekár zameriava na predpisovanie lieku?

Na prvom mieste je typ ženy - a to pred krvnými testami, všeobecnou a biochémiou a na stanovenie hormonálnej rovnováhy v prípade zapojenia sa do vyšetrenia endokrinológa. Na základe skutočnosti, že v ženskom tele sa pravidelne menia rovnováhy medzi čisto ženskými hormónmi progesterón a estrogén a určujú estrogénový alebo progesterónový typ ženy.

Príznaky prvého typu sú plné prsia, široké boky, sklon k priberaniu na váhe počas tehotenstva a po ňom, počas dojčenia. Typ estrogénu je charakterizovaný dlhým menštruačným cyklom (zvyčajne viac ako 28 dní) a PMS sa prejavuje zvýšenou podráždenosťou a agresivitou.

Druhý typ, gestagenny, je typický pre vysoké, s malými prsníkmi, ženami, v ktorých sa PMS prejavuje bolesťou v lumbosakrálnej oblasti chrbta a miernou depresiou. Menštruačný cyklus je krátky. No, pretože progesterón v nich, v jednom zo svojich štádií, sa mení na testosterón obsiahnutý u viacerých mužov, tieto ženy prichádzajú tvárou v tvár s takýmito nepríjemnými prejavmi androgénnosti ako akné, mastná pokožka tváre a hlavy časté prejavy seborrhea. Takže "Jess", s jeho syntetizovaný v 90. rokoch, drospirenón (a jeho prirodzený antiandogénny účinok) sa zdá byť vytvorený práve pre takýto ženský typ.

Antikoncepčné vlastnosti lieku sa poskytujú s minimom hormonálnych látok potrebných na ich účinnosť, takže „Jess“ možno odporučiť mladým dievčatám, ktoré nedali pôrod, ktorí práve odišli z veku, keď boli považovaní za adolescentov, a dospelých žien až do veku menopauzy.

Účasť na metabolických procesoch

Absorpcia liečiva v krvi po perorálnom podaní nastáva rýchlo a takmer 100%. Pri cyklickom príjme možno najvyššiu hladinu drospirenónu stanoviť medzi 7 a 14 dňami užívania. Práve s týmto je nástup menštruácie na 2. deň najčastejšie spojený s oblasťou užívania prvého cumlíka.

Metabolizácia prebieha v extenzívnom type, prevažná väčšina hormónu sa vylučuje v už rozštiepenom a transformovanom stave, len približne 10% sa uvoľní obličkami a tráviacim systémom v nezmenenej forme. Liek nemá negatívny vplyv ani na pacientov s patológiou pečene v jeho ľahkých a stredných formách.

Po užití etinylestradiolu sa ľahko a úplne vstrebáva do krvi. Jeho maximálna koncentrácia po požití perorálne prichádza už po 2 hodinách. Stráviteľnosť tejto antikoncepčnej zložky je asi 62%. Rozpadá sa v pečeni aromatickou hydroxyláciou, vylučovanie z tela prebieha v zložení žlče a moču.

Antikoncepčné vlastnosti liečiva

So všetkou vysokou účinnosťou používania takejto drogy ako "Jess", pre takmer všetky vekové kategórie, sa prejaví jeho najväčšia účinnosť vo vzťahu k dievčatám v post-teen veku a ženám do približne 27 rokov. Je spôsobená ultra-nízkymi dávkami etinylestradiolu. S vekom môže koncentrácia tejto látky vyžadovať jej zvýšenie. Je pravda, že sa to deje len v prípade, že liek je opitý po mnoho rokov, čo je sotva možné. Ak teda táto antikoncepcia nebola použitá pred 35. alebo 40. rokom, potom nie je potrebné zvyšovať dávku gestagén-estrogénového páru. Ak sa používa, potom choďte na antikoncepciu s obsahom etinylestradiolu presahujúcim 30 mikrogramov, to znamená na lieky s nízkymi dávkami.

Hlavnou funkciou drospirenónu po podaní na prevenciu nežiaduceho tehotenstva je nahradiť progesterón, ale iba opačný účinok progesterónu. Ak progesterón pripravoval uterinnú výstelku na tehotenstvo, úlohou drospirenónu je kontrolovať rast a transformáciu endometria, aby sa zabránilo vzniku podmienok pre prežitie, vývoj a rast možného plodu.

Najlepšie a najjednoduchšie je ilustrovať účinok antikoncepcie na príklade redukcie výtoku počas menštruácie, pretože účinok hormonálneho páru obsiahnutého v prípravku je úplne spojený s takýmto poklesom.

Prekážka ovulácie

Druhá fáza mesačného cyklu je charakterizovaná vytvorením ideálnych podmienok pre možné tehotenstvo. V tomto čase reprodukčné orgány úplne „zabudli“ na následky predchádzajúceho menštruačného cyklu a sú pripravené na ďalší - ak ovulácia nebola úspešná a mužské spermie nedosiahli svoj cieľ cez kanál krčka maternice. Endometrium sa potom pripravuje na odmietnutie z ruptúr kapilár a na zásobovanie cievnej steny všeobecne - čo v skutočnosti vyzerá ako menštruácia.

"Jess", ktorý zabraňuje nástupu plnej ovulácie,

 • nedovolí vajcu opustiť vaječník do „operačného priestoru“,
 • tiež neumožní, aby sa pripojil k stene maternice
 • a preto nezačne mechanizmus vylučovania hormónov žľazami, čo prispieva k rozvoju plodu.
 • Počas cesty to nedovolí, aby sa endometrium odmietalo zo stien maternice s veľkými medzerami kapiláry a cievnej siete všeobecne, čo znamená zníženie straty krvi počas menštruácie a menšiu bolesť počas tohto procesu.

Stručne povedané, s potlačením ovulácie, antikoncepcia nedovolí, aby endometrium rástlo, a preto sa maternicová výstelka po odmietnutí uvoľní počas menštruácie menej. V tomto ohľade je tiež prirodzené, že použitie „Jess“ ako mocného prostriedku na liečbu ochorenia ako je endometrióza, ktorého symptómy sa postupne znižujú, po uplynutí 10-12 mesiacov, zvyčajne úplne zmizne.

Vedľajšie účinky

Podobne ako každý skutočne účinný liek, "Jess", v súlade s genotypom a fenotypom pacienta, ktorým bol predpísaný, môže mať pri použití obidve vedľajšie účinky a priame kontraindikácie takéhoto použitia. Zvážte začiatok prvej situácie - možné vedľajšie účinky po prevzatí finančných prostriedkov.

Spôsob podávania a dávkovanie

Poradie prijatia je uvedené na obale výrobku - v návode na použitie, na samotnej škatuli alebo dokonca na blistri. Príjem je lepšie zhodovať sa s rovnakou dennou dobou, tableta sa opláchne malým množstvom vody. Príjem "Jess" nie je viazaný na to, či sa používa pred jedlom alebo po ňom. Príjem alkoholu tiež nie je kritický - ak sa konzumuje v malých množstvách a nie na drahokamu po vypití tablety.

Liek sa opije jedenkrát denne počas 28 dní - štandardný čas mesačného cyklu, na ktorý sa najčastejšie viaže mesačný cyklus žien. Užívanie tabliet z nového balenia začína dňom po predchádzajúcom, bez jedného dňa úmyselného alebo neúmyselného prerušenia. Prestávky poskytnuté použitím figuríny po každých 7 dňoch používania lieku sú fyziologické a správne vypočítané pri vývoji účinku lieku.

Ak sa „Jess“ začalo po prvýkrát, je lepšie koordinovať začiatok príjmu s prvým dňom cyklu. Ak sa používanie začalo neskôr, potom v prvom týždni po začiatku recepcie je potrebné použiť bariérové ​​metódy ochrany.

V prípade preskočenia neaktívnej pilulky ("figuríny") sa nemôžete obávať a túto skutočnosť jednoducho ignorovať, preskočenie takejto pilulky nemá vplyv na priebeh antikoncepcie. Zmeškané "figuríny", aby sa zabránilo zmätku, je lepšie ho odhodiť úplne - jeho príjem má čisto psychologický efekt.

Ak sa vynechá aktívna tabletka a oneskorenie príjmu nie je dlhšie ako 12 hodín, je potrebné túto dávku užiť čo najskôr. Ochrana touto technikou nebude nižšia. Ak uplynulo viac času, až jeden deň alebo dva alebo tri atď., Ochranné funkcie tela pred tehotenstvom klesnú. Pre úplné obnovenie ochrany pred tehotenstvom je potrebné pokračovať v užívaní lieku a vypiť ho najmenej 7 dní. Pred siedmym dňom budete musieť použiť ďalšie metódy antikoncepcie.

Použitie "Jess" po pôrode alebo potrate

Oblasť potratov, vykonaná v raných štádiách, liek môže byť aplikovaný okamžite, nie sú potrebné žiadne ďalšie ochranné opatrenia.

Ak sa pôrod alebo potrat vyskytli v druhom trimestri, potom je použitie "Jess" odôvodnené po uplynutí času od 21 do 28 dní po tejto udalosti.

Niekedy (v očakávaní významných udalostí, športovcov pred zodpovednými súťažami) je potrebné odložiť očakávaný mesačný čas. Potom budete musieť pokračovať v užívaní piluliek z nasledujúcej 7-dňovej dávky, obísť užívanie zmesi piluliek. Potom sa cyklus rozšíri na ďalšie obdobie, kým sa neprijme prestávka v recepcii, a nezáleží na tom, ako sa táto prestávka uskutoční: jednoducho zastavením užívania na jeden deň alebo použitím cumlíka.

Analógy "Jess"

 1. "Yasmin". Tablety žltej farby, rovnako ako "Jess" - jednofázový PC s anti-androgénnymi vlastnosťami.
 2. "Dimi". Perorálna antikoncepcia (PC) obsahujúca podobné zložky „Je“ a „Yarine“. Najviac, možno lacný analóg tejto série liekov.
 3. "Klayra". Nízka dávka antikoncepcie, tiež užívaná perorálne. Uprednostňuje sa u žien vo vyššom veku (35 a viac rokov). Obsahuje vysoko účinný liek valerátu estradiolu. Ukazuje sa, že ženy s nadmerným obsahom v tele estrogénu.
 4. "Dione-35." Dobrý, osvedčený nástroj však má vedľajší účinok vo forme malého prírastku hmotnosti.
 5. "Janine". Obsahuje spolu s obvyklým etinylestradiolom dienogest namiesto Drosperinonu. Vedľajšie účinky sú takmer rovnaké ako v prípade užívania lieku Jess.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Tento liek je dostupný len vo forme tabliet. Majú okrúhly tvar, malú veľkosť a ružové puzdro. Každá strana pilulky je vyrytá. Jeden blister obsahuje 28 tabliet, z ktorých je 24 aktívnych a 4 cumlíky (sú navrhnuté tak, aby žena neunikla pilulky a začne piť nové balenie včas).

Hlavnou účinnou zložkou liečiva je etinylestradiol, v každej tablete je v množstve 20 mg. Okrem toho liek Jess obsahuje účinnú látku drospirenón - 3 mg na tabletu. Aj v týchto antikoncepčných prostriedkoch môžete nájsť také pomocné látky ako: t

 • kukuričný škrob,
 • monohydrát laktózy,
 • stearát horečnatý.

Škrupina pozostáva z oxidu titaničitého, hypromelózy, mastenca a niektorých farbív.

Mechanizmus účinku

Keďže Jess je antikoncepčné činidlo, jeho účinné zložky inhibujú dozrievanie vajíčka a menia štruktúru a zloženie hlienu krčka maternice. To všetko nedovoľuje, aby spermie vstúpili do maternice, a tehotenstvo sa nevyskytuje. Ak budete prísne dodržiavať lekárske odporúčania a rady popísané v návode, účinnosť lieku bude asi 99,8%.

Okrem toho Jess pomáha regulovať menštruačný cyklus, bojuje s predmenštruačným syndrómom a odstraňuje bolesť počas menštruácie. Ak použijete tento liek 3-4 mesiace, objem menštruačného krvácania sa niekoľkokrát zníži, čo minimalizuje rozvoj anémie z nedostatku železa.

Jess tiež zabraňuje vzniku rakovinových nádorov, znižuje pravdepodobnosť rakoviny maternice a vaječníkov.

Keďže Jess obsahuje minimálne množstvo hormónov a drospirenónu, jeho použitie neprispieva k vzniku nadmernej hmotnosti, ako je to často pri iných perorálnych kontraceptívach, ale naopak pomáha chudnúť. Ak užívate tento liek správne a sledujete psycho-emocionálny stav, vaša chuť do jedla sa nezvýši, respektíve hmotnosť ženy zostane v normálnom rozsahu.

To tiež neutralizuje bolestivé pocity v oblasti prsných žliaz pred začiatkom menštruácie a dolnej abdominálnej distention počas kritických dní, z ktorých viac ako 60% fair sex trpí.

Keďže drospirenón redukuje a neutralizuje účinok mužských hormónov jeden mesiac po začatí užívania Jessu, stav epidermis sa začína zlepšovať (akné a akné takmer úplne miznú), vlasy prestávajú získavať tuk a rast vlasov sa výrazne spomaľuje.

Indikácie na použitie

Lekári často predpisujú hormóny Jess nielen ako antikoncepciu, ale aj na boj proti iným problémom:

 • ochranu pred nechceným tehotenstvom
 • liečba akné spôsobená hormonálnym narušením alebo nerovnováhou,
 • boj s ťažkým predmenštruačným syndrómom,

 • ťažký výtok počas menštruácie, ktorý môže spôsobiť anémiu,
 • zvýšená produkcia mužských hormónov, provokujúca zlyhanie menštruačného cyklu a zvýšený rast vlasov.

Jess je hormonálny liek, nemôžete ho predpísať sami. Pred použitím tohto nástroja sa musíte poradiť nielen s gynekológom a podrobiť sa skúške, ale tiež prejsť mnohými testami.

Ako si vziať jes?

Na balení s tabletkami sú špeciálne šípky, ktoré zobrazujú poradie prijímania v dňoch, čo vám umožňuje vyhnúť sa preskakovaniu tabliet. Vzhľadom k tomu, že Jes patrí k mikrodávkovaným antikoncepčným prostriedkom, odporúča sa piť tablety súčasne (odchýlka niekoľkých hodín môže spôsobiť u niektorých žien intermenštruačné krvácanie). Keďže tablety sú malé, môžete ich jednoducho prehltnúť, ale je lepšie piť vodu.

24 dní bude musieť žena užívať jednu pilulku 1 krát denne. A keď sa aktívne tabletky vyčerpajú - každá figurína (lekári hovoria, že ich môžete preskočiť, pretože neobsahujú účinné látky a neovplyvňujú antikoncepčný účinok).

Keď je hotová posledná tableta v balení, musíte si kúpiť nový blister a vziať prvú tabletu z nového balenia. U väčšiny žien začína menštruácia na 2-3 neaktívnych tabletách a pokračuje až do začiatku užívania aktívnych tabliet.

Tento liek by ste mali začať užívať prvý deň menštruačného cyklu (ak tabletku používate prvýkrát). V čase, keď vaše obdobie skončí, bude antikoncepčný účinok už zavedený. Ak bola prvá tabletka odobratá po začatí menštruácie, odporúča sa používať ďalšie antikoncepcie počas prvého týždňa, pretože liek nie je úplne absorbovaný organizmom.

Ak sa žena z nejakého dôvodu rozhodla prestať piť Jess, hádzanie balenia na aktívne tabletky nie je možné, môže viesť k zlyhaniu menštruačného cyklu. Blister musí byť opitý až do konca.

Čo robiť, keď vynecháte pilulku?

V prípade, že jedna tableta bola vynechaná, má sa užiť čo najskôr. Ak je interval viac ako 12 hodín, pilulka by sa mala vypiť ako obvykle, ale počas nasledujúcich 7 dní použiť ďalšie prostriedky ochrany. Ak po prejdení uplynulo menej ako 12 hodín, musíte si vziať pilulku a pokračovať v balení podľa harmonogramu. V tomto prípade sa antikoncepčný účinok neznižuje.

Na každom blistri vytlačené inštrukcie, ktoré podrobne opisujú akcie pre každý prípad.

Existuje oneskorenie po zrušení jess?

Použitie hormonálnej antikoncepcie, ako je Jes, je vždy horúcou témou pre krásnu polovicu ľudstva všetkých vekových kategórií. Použitie hormónov v malých množstvách je dokonca považované za užitočné, pretože pozadie užívania hormonálnych prípravkov zlepšuje zdravie organizmu.

Nezabudnite však na to, že každý organizmus má svoje vlastné vlastnosti, ktoré treba brať do úvahy pri používaní týchto alebo iných liekov.

Koniec koncov, neexistuje žiadna záruka, že liek, ktorý vyhovuje jednej žene, bude vyhovovať inému. Поэтому беспокойство женщины вполне обоснованно, а возникновение таких вопросов, как: «Что будет после отмены Джес?», «Будет ли задержка месячных?», «Как употребление этого препарата влияет на женское здоровье?», «Почему после применения нет месячных?» являются неизбежными.

Jess a mesačne - komunikácia na subtílnej úrovni

Keďže ženské telo je individuálnym mechanizmom, reakcia na liek je tiež individuálna pre každého.

Často sa stáva, že po zrušení Jessa, ženský menštruačný cyklus sa rozbehne, jej obdobie sa stáva nepravidelným alebo úplne zmizne. To sa považuje za normu, pretože pri podávaní hormonálnej antikoncepcie sa počet pohlavných hormónov a účinných látok vypočítaných pre núdzovú antikoncepciu v tele niekoľkokrát zvyšuje.

Nezabudnite, že užívanie hormónov je stresujúce pre celý organizmus, najmä pre jeho endokrinný systém. Takže po zrušení Jessa je fenomén oneskorenej menštruácie pomerne predvídateľnou reakciou.

Po zrušení hormonálnej antikoncepcie, organizmu, alebo skôr, sa hormonálne pozadie začína obnovovať a prispôsobovať novým podmienkam, čo vedie k oneskoreniu menštruácie.

Použitie lieku a jeho účinok

Skôr ako začnete používať hormonálnu antikoncepciu, mali by ste sa poradiť s gynekológom.

Ženy, ktoré užívajú drogy, napríklad Jess, musia nevyhnutne podstúpiť rutinné vyšetrenie špecialistom.

Pôsobenie hormónov môže byť pozitívne aj negatívne.

Pred užitím lieku Jess stojí za to pozorne preštudovať návod na použitie, pretože ide o chemický liek a má vlastné kontraindikácie. Poraďte sa s gynekológom, pretože vie, či existujú obmedzenia v jednotlivých prípadoch.

Po zrušení Jess určite navštívte špecialistu. Ak prestanete užívať liek, zistíte, že nie je mesačne po dobu 2-3 dní, to je považované za normálne. Ak nie sú žiadne mesačné obdobia do 10 dní, stojí za to sa obrátiť na pôrodnú kliniku, pretože možnosť tehotenstva nie je vylúčená.

Ako hormonálna antikoncepcia jess ovplyvňuje menštruačné funkcie u žien

Orálne antikoncepcie sú dnes pre dievčatá skutočnou spásou. Tieto lieky sa používajú nielen na prevenciu nechceného tehotenstva: normalizujú menštruačný cyklus a korigujú endokrinný systém. Jess tablety sú jedným z najobľúbenejších liekov na pultoch lekární, pretože tento liek je dobre tolerovaný mnohými ženami, zriedka spôsobuje vedľajšie účinky a dobre zvláda jeho funkciu. Vlastnosť tohto OK, rovnako ako mnohí iní, je, že mení menštruáciu ženy. Ako súvisia jess a menštruácia a čo by sa malo očakávať pri používaní lieku?

Stručne o drogách Jess

Jess je antikoncepcia obsahujúca nízku koncentráciu dvoch hormónov: drospirenón a etinylestradiol. Liek dáva komplexný účinok, jeho aktívne zložky majú niekoľko cieľov naraz.

Hormóny v zložení liečiva inhibujú dozrievanie a uvoľňovanie vaječných buniek z folikulov, preto ovulácia v menštruačnom cykle ženy chýba alebo je výrazne znížená. Zložky tabliet prispievajú k zahusťovaniu hlienu krčka maternice, takže spermie je oveľa ťažšie dostať sa do vajíčkovodov.

Hormóny potláčajú zhrubnutie endometria a aj keď je vajíčko oplodnené, nebude schopné implantovať do maternice. Jess znižuje aktivitu vaječníkov - produkujú menej estrogénu ako gynekológovia používajú na liečbu endometriózy alebo hyperestrogénov.

Liek sa musí užívať, keď začne menštruácia, teda od prvého dňa menštruačného cyklu.

Je to potrebné na to, aby sa telo pomaly pripravovalo na hormonálny vplyv. V balení 28 kusov - to je štandardná dĺžka menštruačného cyklu. Účinok antikoncepcie sa prejavuje po menštruácii a pokračuje až do konca priebehu liečby. Tablety v obaloch sa líšia v dávkovaní účinných látok, takže musíte začať presne od začiatku a posledné 4 kusy sú „predmenštruačné“, majú nižšiu koncentráciu hormónov - to bude signál na začiatku menštruácie.

Pri užívaní Jes mesačne prichádzajú v rovnakom čase každý mesiac, takže tento liek sa používa nielen pre antikoncepciu, ale aj pre normalizáciu hormonálneho a menštruačného cyklu.

Kedy čakať na menštruáciu po Jessovi

Mesačne počas užívania Jessa idú 4-5 dní, pretože priebeh tohto lieku začína od prvého dňa menštruačného cyklu. V balení po 28 tabliet nebude opakovaná menštruácia počas používania v poriadku. Keď sa kurz skončí, menštruácia nastane 1-4 dni po konzumácii poslednej neaktívnej pilulky (biela), ktorá obsahuje len 4 - znižujú koncentráciu hormónov, čo signalizuje telu koniec konca menštruačného cyklu.

Po zrušení Jess, menštruačné obdobie nekončí 7-9 dní, sú vzácnejšie a viskózne, zatiaľ čo ich odtieň je tmavší ako obvykle: bordó alebo hnedé. Je to spôsobené niekoľkými faktormi:

Často sa gynekológom kladie táto otázka: „Prijímam Jessa. Kedy sa menštruácia normalizuje po jej zrušení? “Nemali by ste sa báť akýchkoľvek zmien v kvalite menštruácie, pretože ak žena už nebude užívať Jess, potom sa normalizuje v priebehu 1-3 mesiacov.

Nie mesačne, zatiaľ čo sa jes

Menštruácia má trvať prvé 4-5 dní užívania Jessu, ale niektoré ženy pozorujú, že môžu skončiť o 2-3 dni po užití tabletiek. Existuje niekoľko dôvodov pre takúto zmenu charakteru menštruácie: po prvé, Jess môže zastaviť sekréty, ak by boli vzácne predtým, ako sa ujmú OK, po druhé, liek je nezlučiteľný s alkoholom a silným stresom, preto pod ich vplyvom môže žena predčasne zastaviť menštruáciu.

Úplná absencia menštruácie pri užívaní lieku Jess môže byť spôsobená tým, že žena mala pôvodne podhodnotenú hladinu estrogénu v krvi a tento liek ju ešte viac znížil, takže došlo k odmietnutiu endometria.

Ak sa mesiac začal skôr. predtým, ako dievča vypilo poslednú neaktívnu pilulku bielej farby, potom by ste sa nemali báť - toto je normálna reakcia tela na stimuláciu menštruácie.

Nie mesačne po jess

Po ukončení užívania lieku Jess musí zdravá žena začať svoje obdobie, pretože na to existujú 4 „markery“ pre telesné pilulky, ktoré nemajú výrazný antikoncepčný účinok, signalizujú koniec menštruačného cyklu. Niekoľko faktorov vyvoláva absenciu menštruácie po priebehu Jessu:

 • dlhodobé užívanie lieku,
 • adaptácia a narušenie vaječníkov, t
 • hormonálna nerovnováha,
 • nástup tehotenstva.

  Pri dlhodobom užívaní perorálnych kontraceptív a Jess nie je výnimkou, žena nebude mať menštruáciu, ale bude štíhla, výtok bude mať hnedú farbu v dôsledku účinku liekov na endokrinný systém. Z tohto dôvodu, po zastavení používania piluliek, reprodukčný systém nebude pripravený znovu pracovať v normálnom, prirodzenom rytme a dôsledkom bude 1–3 menštruačný preskok. Postupne sa telo uzdraví a mesačne sa normalizuje.

  Rozdiel Jess od Jess plus

  Fóra majú často otázku: „Pijem Jess, ako sa líši od Jess plus a ktorý z nich je lepší?“. Hlavným rozdielom medzi týmito liečivami je, že druhá obsahuje ďalšiu zložku - folát vápenatý, ktorý je nevyhnutný pre normálny vývoj fetálnej nervovej trubice. Faktom je, že niekedy pri plánovaní tehotenstva, žena potrebuje piť kurz OK vopred normalizovať hormonálne pozadie, a až potom pripraviť na oplodnenie.

  Pri užívaní Jes plus ženy, okrem hormónov, dostáva dôležitý prvok pre normálny vývoj plodu, preto je vhodnejšie zvoliť si ho.

  Po zrušení Jess Plus môžete otehotnieť už v nasledujúcom období ovulácie, pretože hormonálne pozadie bude stabilizované a folát vápenatý bude kompenzovať nedostatok tejto zlúčeniny v tele.

  Ak sa dievča v blízkej budúcnosti neplánuje tehotenstvo, potom Jess plus nemá zmysel piť, pretože tento liek je drahší ako zvyčajná antikoncepcia.

  Tehotenstvo pri užívaní jes

  Zriedkavo, dievčatá pozorujú, že potom, čo Jess je zrušený nie je mesačne po dlhú dobu, a nie sú tam žiadne známky ovulácie (prasknutie prsníka, opuch, atď), a hmotnosť môže byť pridaný a nevoľnosť je jedným z prvých príznakov tehotenstva.

  Perorálne kontraceptíva sú pomerne spoľahlivé antikoncepčné prostriedky, pretože korigujú prácu celého reprodukčného systému, „dávajú prekážky“ do tehotenstva v štádiách 3 - 4 (diskutované o účinkoch lieku). Ale keď sa užívajú, je veľmi dôležité udržiavať pravidelnosť - je potrebné piť jednu tabletu denne v rovnakom čase, aby telo dostalo dávky hormónov.

  Ak žena používa Jess nepravidelným spôsobom, riziko otehotnenia z nej sa výrazne zvýši, najmä v druhej polovici cyklu, keď sa má ovulácia vyskytnúť za normálnych podmienok.

  Ak nie sú žiadne mesiace po zrušení Jess, musíte čakať 2 týždne, a potom urobiť tehotenský test a poraďte sa s gynekológom.

  Dodatočné opatrenia

  Ak sa prechod uskutočnil pred 15. dňom, potom žena nemôže robiť nič a pokojne pokračovať v sexuálnom živote, pretože počas tohto obdobia ovulácia nemohla nastať. Ak sa tabletka na preskočenie vyskytla po 16. dni cyklu, potom by sa mali v priebehu 3 - 4 dní použiť tieto ďalšie antikoncepčné opatrenia: kondómy alebo vaginálne spermicídne čapíky. To je spôsobené tým, že bez príjmu hormónov, môže ovulácia začať - čas na oplodnenie.

  Ak sa mesiac po zrušení Jess ešte nezačal, potom je potrebné urobiť tehotenský test po 2 týždňoch a navštíviť lekára, pričom spomínajú zlyhanie pri užívaní antikoncepcie.

  Čo znižuje účinnosť lieku

  Niekedy sa dievčatá na fórach zaujímajú o otázku: „Prečo pijem Jess a mám špinenie v dňoch 15-16 cyklu?“ Tento fenomén by mohol byť spôsobený tým, že niektoré skutočnosti znížili účinnosť lieku a došlo k ovulácii - uvoľneniu vajíčka.

  S takýmito vlastnosťami môže súvisieť zníženie antikoncepčného účinku:

 • zvracanie, nevoľnosť alebo hnačku po užití pilulky nedávno (nemala čas na úplné strávenie),
 • používanie alkoholických nápojov, cigariet a omamných látok, t
 • užívanie antibiotík
 • použitie antikonvulzív a vazodilatačných liekov.

  Pri používaní lieku Jess je potrebné vziať do úvahy účinok týchto faktorov a vyhnúť sa im, aby sa neznížila účinnosť lieku.

  Tablety Jess sú jednou z najúčinnejších a zároveň „pohodlných“ antikoncepcií, pretože tieto tabletky zriedkavo vyvolávajú vedľajšie účinky a nemajú nepriaznivý vplyv na zdravie dievčaťa. Vyššie boli zodpovedané mnohé otázky týkajúce sa tém: „Súhlasím s Jessom. Ako sa menštruácia mení, prečo tam nie sú, čo robiť, keď preskakujú tabletky a tak. “ Ak používate tento liek, musíte najprv študovať pokyny, najmä by ste mali venovať pozornosť kontraindikáciám.

  Zloženie Jes plus (aktívne tablety) obsahuje účinné látky drospirenónu. etinylestradiol betadex klatrát. vápnikový levomefolat .

  Kompozícia tiež obsahuje ďalšie zložky monohydrát laktózy, sodnú soľ kroskarmelózy, stearát horečnatý, hyprolozu.

  Pomocná tableta obsahuje účinnú zložku vápnika, levomefolatu, ako aj ďalšie zložky monohydrátu laktózy, sodnej soli kroskarmelózy, hyprolozy, stearátu horečnatého.

  Jess Plus, návod na použitie (spôsob a dávkovanie) t

  Ak si to žena zvolí ako prostriedok antikoncepcie, musí sa správne užívať.

  Návod na Jes Plus obsahuje perorálne tabletky podľa poradia uvedeného na obale výrobku. Žena by mala jasne vedieť, ako užívať tabletky: nepotrebujú žuť, musíte piť malé množstvo tekutiny. Musíte sa snažiť užívať tabletky približne v rovnakom čase.

  Denne, počas 28 dní, by ste mali vypiť 1 tabletu. Po dokončení balenia musíte okamžite otvoriť ďalší.

  Tabletky musíte začať užívať prvý deň mesačného cyklu, teda prvý deň krvácania.

  Ak je zaznamenaná žena hnačka alebo zvracanie, potom sa liek v súvislosti s takýmito poruchami tela nemusí úplne absorbovať, v dôsledku čoho je počas tohto obdobia potrebná dodatočná antikoncepčná ochrana.

  po menopauza pilulky neplatia.

  Analógy Jess Plus

  Zápasy pre ATC kód 4. úrovne:

  Analógy lieku Jess Plus sú antikoncepčné prostriedky Midian . jess . dimi . Yarina , majú na tele ženy podobný účinok. Napriek tomu, že vplyv všetkých týchto fondov je podobný, je žiaduce, aby si lekár vybral antikoncepciu pre ženu individuálne.

  Liek nie je predpísaný deťom a dospievajúce dievčatá môžu užívať Jes Plus až po prvej menštruácii.

  S alkoholom

  Kombináciou Jes Plus a alkoholu sa ženy často obávajú, že tabletku možno znížiť. Odborníci poznamenávajú, že alkohol v malých dávkach neznižuje antikoncepčný účinok tabliet. Pri užívaní perorálnej antikoncepcie je však zneužívanie alkoholu zakázané. V prípade predávkovania alkoholom je potrebné dodatočne používať aj iné antikoncepcie.

  Typy hormonálnej antikoncepcie

  • kombinovaných perorálnych kontraceptív alebo COC, t
  • progestínové lieky:
   • čisté progestíny alebo mini-pili
   • injekčné progestíny (majú predĺžený účinok),
   • progestíny, ktoré sú implantované
   • antikoncepčná náplasť,
  • lieky na núdzovú alebo požiarnu antikoncepciu, t
  • hormonálny vnútromaternicový systém,
  • Vaginálne krúžky s hormónmi.

  Kombinované perorálne kontraceptíva (COC) t

  Tieto typy hormonálnych piluliek zahŕňajú tie, ktoré obsahujú ako estrogén, tak gestagén. V závislosti od obsahu hormonálnych zložiek sú COC rozdelené na:

  • monofázické (v každej tablete rovnaká dávka estrogénovej a progestínovej zložky) - rigevidon, logest, silest,
  • dvojfázový - anteovin, divina,
  • trojfázový - tri-regol, triziston.

  Účinkom tohto typu hormonálnej antikoncepcie je potlačenie produkcie vlastných hormónov vaječníkmi, čo vedie k tomu, že k ovulácii nedochádza. Okrem toho takéto tablety zahusťujú hlien v kanáli krčka maternice, čo znemožňuje vstup spermie do dutiny maternice a zmenu sliznice maternice (do určitej miery atrofiu), čo zabraňuje implantácii vajíčka.

  Ako vybrať najlepší COC

  Druhy ženských fenotypov:

  • Estrogénny (ženský) typ
   Vyznačuje sa dlhým menštruačným cyklom, pomerne bohatou menštruáciou, významným vaginálnym bella a žena vyzerá veľmi žensky: vyvinula prsné žľazy, okrúhle tvary s tendenciou k nadváhe, normálna koža (bližšie k suchu) a vlasy. Pre ženy s prevahou estrogénu sú vhodné COC, pričom dávka progestínovej zložky, v ktorej je vyššia ako estrogénový obsah (Norinil, Minulet).
  • Vyvážený typ
   Charakterizovaný rovnováhou medzi estrogénom a gestagénom. Všetky vonkajšie a klinické príznaky sú vyjadrené v miernej miere: prsné žľazy sú strednej veľkosti, štruktúra tela je proporcionálna, koža je normálneho tuku a hydratuje, vlasy sú hrubé a husté a nemajú problémy s počatím a gestáciou. Takéto ženy sú optimálne trojfázové COC (tri-Merci) alebo jednofázové, s nízkym obsahom hormónov (Lindinet-20, Mercilon, Marvelon).
  • Fenotyp progesterónu
   Ďalším názvom je kostný alebo ektoomorfný fenotyp. Vyznačuje sa prevahou progesterónu (uvoľňovaného vo fáze 2 cyklu). Ženy majú nasledovné vlastnosti: jednotný vývoj ramien a bokov, podľa typu „športovej postavy“, rovnomerné rozloženie podkožného tuku, bližšie k typu android (mužský), nedostatočne vyvinuté prsné žľazy, vysoký rast, mastná pleť a vlasy, akné a seborrhea , Tiež sa vyznačuje hyperrichózou a hirsutizmom (v závislosti od štátnej príslušnosti). Menštruačný cyklus je krátky a krátky, menštruačný cyklus je krátky. Ženy s fenotypom progesterónu sú vhodné na HEC s anti-androgénnou zložkou (Janine, Yarina, Diane, Jess).

  Hormonálna COC nová generácia

  Zoznam hormonálnych kontraceptív novej generácie zahŕňa:

  jess
  Ideálne pre mladé ženy. Dávka hormónov v týchto tabletkách je veľmi nízka, preto sa vzťahujú na skupinu hormonálnych kontraceptív s nízkymi dávkami. Vzhľadom na nízky obsah hormónov sa znižuje riziko vaskulárnych komplikácií (tromboflebitída, tromboembolizmus). Je dobre znášaný a neovplyvňuje tráviaci trakt (nauzea, vracanie). Odporúča sa odstrániť príznaky predmenštruačného syndrómu, odstrániť akné. Príjem Jess neovplyvňuje hmotnosť ženy a má pozitívny vplyv na vlasy a nechty.

  Novinet
  Zloženie tejto kombinovanej orálnej antikoncepcie zahŕňa: etinylestradiol v množstve 20 mg a desogestrel v dávke 150 mg.

  Liek normalizuje menštruačný cyklus, znižuje počet menštruačných tokov, neovplyvňuje hmotnosť ženy a má minimálne vedľajšie účinky. После родов (при отсутствии лактации) прием новинета разрешен на 21 день.

  Жанин
  Входит в группу монофазных низкодозированных КОК. Обладает антиандрогенным действием: успешная борьба с угревой сыпью, себореей и жирной кожей, гирсутизмом. Оказывает отличный противозачаточный эффект.

  Lindinet-20
  Prípravok obsahuje etinylestradiol v množstve 20 ug a gestodén v dávke 75 ug. Týka sa COCs s nízkym hormónom. Užívanie Lindinetu-20 nezvyšuje hmotnosť, riziko vedľajších účinkov (nauzea, vracanie) je minimálne.

  Yarina
  Yarina patrí do KOC novej generácie a má anti-androgénne účinky. Prípravok obsahuje etinylestradiol 30 mcg a drospirenón v dávke 3 mg. Úspešne odstraňuje kožné problémy (zvýšený tuk, akné) má priaznivý vplyv na stav vlasov a znižuje prejavy predmenštruačného syndrómu. Vývoj vedľajších účinkov je minimálny.

  Hormonálne kombinované perorálne kontraceptíva novej generácie

  Výhody COC

  Výhody užívania COC zahŕňajú:

  • jednoduchosť a jednoduchosť použitia
  • zmiernenie symptómov predmenštruačného napätia
  • zníženie straty menštruačnej krvi,
  • normalizáciu menštruačného cyklu
  • prevencia mastopatie a rozvoj benígnych nádorov vnútorných pohlavných orgánov,
  • vysoký antikoncepčný účinok.

  Nevýhody COC

  Z negatívnych aspektov užívania COC je potrebné poznamenať: t

  • neodporúča sa ženám vo veku 35 a viac rokov
  • vyžadovať disciplínu (denný príjem v rovnakom čase),
  • možné špinenie pri užívaní hormonálnych kontraceptív (uprostred cyklu, najmä počas prvých 3 mesiacov prijatia),
  • s osobitnou starostlivosťou sú pridelené fajčiarom, t
  • nechránia pred infekciami genitálií.

  Zloženie týchto tabliet (excluton, microlut) obsahuje iba progestogény a vo veľmi malých dávkach. Mechanizmus účinku tohto typu hormonálnej antikoncepcie sa skladá z niekoľkých bodov. Predovšetkým je to cervikálny faktor - objem hlienu krčka maternice sa znižuje, ale stáva sa hrubým a viskóznym, čo sťažuje vstup spermií do maternice. Po druhé, je to faktor maternice - progestogény spôsobujú predčasnú sekrečnú transformáciu sliznice maternice (normálne sa to deje vo fáze 2 cyklu), čo znemožňuje implantáciu. A s dlhou recepciou mini-píl sa vyskytuje atrofia endometria. K dispozícii je tiež tubulárny faktor v dôsledku oslabenej peristaltiky trubíc, ktorá spomaľuje pohyb vajíčka cez trubicu a znižuje jej šance na oplodnenie. A u 25-30% žien takéto tabletky potláčajú ovuláciu.

  Mini píly sú odporúčané pre ženy, ktoré:

  • dojčiť
  • majú nadváhu
  • neznášajú estrogény,
  • sú v premenopauzálnom veku.

  Píly novej generácie

  Charozetta
  Liek obsahuje desogestrel v dávke 75 mg. Skvelé pre užívanie dojčiacich matiek a žien s kontraindikáciou na používanie estrogénu. Nemá vplyv na množstvo mlieka, rýchlo obnovuje menštruačný cyklus po pôrode.

  Laktinet
  Liek obsahuje 75 mg desogestrelu. Má dobrý antikoncepčný účinok, vhodný pre dojčiace ženy, neovplyvňuje hmotnosť. Vedľajšie účinky: počas prvých troch mesiacov užívania môžete dostávať dávky.

  Ekslyuton
  Zloženie tabliet zahŕňa linestrenol v dávke 500 mg. Neovplyvňuje hmotnosť, neznižuje libido, vynikajúcu voľbu pre antikoncepciu u žien po pôrode, ktoré dojčia.

  Píly novej generácie

  Plusy mini-drank

  Výhody mini-píl sú: t

  • nízke riziko kardiovaskulárneho a cerebrovaskulárneho ochorenia (srdcové infarkty, mozgová príhoda) v dôsledku malého množstva progestogénu a nedostatku estrogénu,
  • neovplyvňujú zrážanie krvi,
  • neovplyvňujú metabolizmus lipidov (nevyvolávajú zvýšenie telesnej hmotnosti), t
  • dobre zastaviť predmenštruačný syndróm
  • nenahraditeľné v prípade výskytu pravidelných ovulačných bolestí a porúch cyklu,
  • možnosť fajčiarov
  • jednoduchosť a jednoduchosť použitia.

  Nevýhody mini-drank

  Z nevýhod týchto tabliet je potrebné poznamenať:

  • antikoncepčný účinok je menej výrazný ako u COC,
  • vyžadujú prísne dodržiavanie pilulky,
  • zvyšuje sa riziko funkčných ovariálnych cýst a mimomaternicového tehotenstva, t
  • časté porušovanie cyklu vo forme acyklického krvácania,
  • výskyt krvácania z prieniku, t
  • skrátenie cyklu (25 dní alebo menej).

  Injekčné antikoncepcie - Depo-Provera

  Injekčné progestíny

  Mechanizmus účinku týchto antikoncepcií je rovnaký ako mechanizmus mini-piliera. Najbežnejšie lieky sú depo-provera (150 mg) a noreisterát. Pozitívnymi aspektmi takýchto antikoncepčných prostriedkov sú: dlhodobý účinok (jedna injekcia každý štvrťrok), jednoduché použitie, vysoká spoľahlivosť. Medzi nedostatkami je možné poznamenať: dlhé obnovenie plodnosti (asi 5-7 mesiacov), nie je možné rýchlo odstrániť liek z tela, častý výskyt acyklického krvácania a pravidelné návštevy kliniky na opätovné podanie injekcie.

  Transdermálny terapeutický systém

  Táto antikoncepčná metóda zahŕňa hormonálnu antikoncepčnú náplasť Evra. Dodáva sa v tvare štvorca omietky s rozmermi 5 až 5 cm farby pleti. Účinnosť antikoncepcie dosahuje 99%. Zloženie náplasti obsahuje etinylestradiol v dávke 600 μg a norelgestromín v dávke 6 mg, to znamená, že patrí do kombinovaných hormonálnych antikoncepčných liekov. Balenie obsahuje 3 náplasti, z ktorých každá je nalepená na špecifickú oblasť kože (v oblasti zadku alebo brucha, na vonkajšom povrchu ramena alebo v oblasti lopatky) raz týždenne. Náplasť sa má nalepiť prvý deň v mesiaci, ale môže sa podať v ktorýkoľvek iný deň v týždni, ale v tomto prípade sa vyžaduje použitie ďalších antikoncepcií počas 7 dní. Na konci týždňa musí byť omietka odlúpnutá a pripojená k novej, ale už na inej oblasti kože. Po použití 3 náplastí (21 dní) je potrebné užívať si prestávku v týždni, počas ktorej začne menštruačné krvácanie. Po prestávke sa 8. deň nalepí nová náplasť.

  Použitie antikoncepčnej náplasti

  Plní hormonálnu náplasť

  Výhody tejto metódy hormonálnej antikoncepcie zahŕňajú:

  • nižšia dávka hormónov (v porovnaní s COC),
  • jednoduchosť a jednoduchosť použitia
  • nie je potrebné každodenné monitorovanie, napríklad pri denných hormonálnych tabletkách,
  • odolná voči vlhkosti a slnku (neodstráni sa v sprche alebo pri slnení),
  • zachovanie antikoncepčného účinku počas fyzického cvičenia, v saune alebo vo vani počas procedúry opaľovania, t
  • normalizácia menštruačného cyklu, eliminácia intermenštruačného krvácania,
  • nedostatok negatívnych účinkov na pečeň (hormonálne zložky obchádzajú tráviaci trakt),
  • zníženie príznakov premenštruačného syndrómu.

  Nevýhody hormonálnej náplasti

  Treba poznamenať: t

  • svrbenie (prípadne, ale nie nevyhnutne) v mieste náplasti,
  • viditeľnosť na koži, ako estetická vada,
  • pravdepodobnosť vedľajších účinkov
  • ošúpanie náplasti s častým kontaktom s vodou, t
  • chýba ochrana pred infekciami genitálií.

  Subkutánne implantáty

  Subkutánne implantáty sú tiež zahrnuté v progestogénnych kontraceptívach s predĺženým účinkom (norplant, implanon). Podstata ich antikoncepčného účinku, nevýhody a výhody sú rovnaké ako pre injekčné progestíny. Jediným rozdielom je to, že sa injekčne subkutánne podávajú (kapsuly s levonorgestrelom) do oblasti predlaktia zvnútra. Trvanie antikoncepčného účinku 5-ročného Norplantátu (6 kapsúl sa implantuje súčasne so špeciálnou striekačkou).

  Núdzové antikoncepčné tabletky

  Podstatou týchto piluliek je buď blokovať ovuláciu alebo zabrániť implantácii. Ak sú splnené všetky podmienky na užívanie lieku, antikoncepčný účinok je pomerne vysoký. Núdzová antikoncepcia by mala byť vykonaná najneskôr 72 hodín po nechránenom pohlavnom styku a čím bola tabletka odobratá, tým bola účinnosť vyššia (celkovo sa mali opiť dve tablety: prvá okamžite po pohlavnom styku a druhá najneskôr 12 hodín po prvom).

  Nevýhodou tejto metódy antikoncepcie sú: častý výskyt ťažkého výboja až po masívne krvácanie, výrazné vedľajšie účinky, menštruačné poruchy. Je však dôležité si uvedomiť, že núdzová antikoncepcia by sa nemala používať častejšie ako trikrát ročne.

  Vaginálna hormonálna antikoncepcia

  Vaginálny antikoncepčný krúžok, ktorý obsahuje hormóny (estrogén - etinylestradiol a progestín - zložky etonogestrel) - NovaRing. Antikoncepcia je prezentovaná vo forme elastického krúžku, ktorý je inštalovaný v pošve 3 týždne, počas ktorého sú z neho vylučované hormóny, ktoré majú antikoncepčný účinok vo forme COC.

  Zrušenie hormonálnej antikoncepcie

  Zrušenie hormonálnej antikoncepcie vyrobenej buď na žiadosť ženy (zriadenej na otehotnenie alebo prechod na iný typ antikoncepcie) alebo zo zdravotných dôvodov. Pri absencii núdzových indikácií je potrebné absolvovať užívanie hormonálnych antikoncepčných tabletiek podľa nasledujúcich pravidiel:

  • dokončiť celý balík (prerušenie liečby pilulkami na začiatku alebo uprostred cyklu hrozí hormonálnymi poruchami),
  • poraďte sa so svojím lekárom (vyberte inú metódu antikoncepcie alebo diskutujte o štádiách plánovania tehotenstva), t
  • prejsť biochemickou analýzou zrážania krvi a krvi (hormonálna antikoncepcia ovplyvňuje metabolizmus proteínov, tukov a sacharidov, zvyšuje viskozitu krvi).

  Po náhlom zrušení hormonálnej antikoncepcie (podozrenie z tehotenstva, trombózy, ochorenia pečene, vysokého krvného tlaku atď.) Sú možné nasledujúce vedľajšie účinky: t

  • depresívny stav
  • výskyt akné,
  • zvýšený rast vlasov
  • oslabenie sexuálnej túžby
  • výskyt krvácania z prieniku, t
  • vzhľad bolesti hlavy
  • nevoľnosť, vracanie.

  Pozrite si video: Couple in Trouble to pharmacy for morning after pill (Júl 2020).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send