Zdravie

V akom veku sa zastaví menštruácia?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahoj všetci! Chcem hovoriť o vyvrcholení.

Menštruácia sa zastaví vo veku 45-55 rokov, ale keďže každé ženské telo je iné, menopauza sa môže vyskytnúť po 40 a po 55 rokoch.

Ženské telo je konštruované tak, že menštruácia sa objavuje každý mesiac, ktorý trvá 2 až 8 dní a ovplyvňuje nielen sexuálne, ale aj centrálne nervové a endokrinné systémy.

Dnes sa čoraz viac žien chce dozvedieť, v akom veku sa menštruácia zastaví, to znamená, keď začína menopauza.

Určite žiadny lekár nemôže na túto otázku odpovedať, pretože čas menštruácie je viac závislý od genetickej predispozície. V medicíne sa predpokladá, že ide o obdobie od 45 do 55 rokov.

Štatistiky potvrdzujú, že 5% žien má pravidelnú menštruáciu a po 55 rokoch. Zároveň u 8% žien končí menštruácia vo veku 40 rokov. Včasné ukončenie menštruácie je charakteristické pre ženy, ktoré zažili častý pôrod alebo potrat. Taktiež postmenopauzálne zápalové ochorenia pohlavných orgánov ovplyvňujú skorú menopauzu.

Menštruácia sa nezastaví okamžite, je tri fázykým žena nie je úplne mimo plodného veku.

  1. premenopause - často sa vyskytuje od 40 rokov a vyznačuje sa nepravidelnou menštruáciou, poklesom výtoku, trvanie štádia je od 2 do 10 rokov,
  2. menopauza - menštruácia sa úplne zastaví
  3. postmenopause - rok po ukončení menštruácie je endokrinný systém preusporiadaný a organizmus sa prispôsobuje novým podmienkam.

Ženy by mali pochopiť, že s ukončením menštruácie nie je možnosť mať dieťa, ale sexuálny život tam nekončí.

Keďže hladina estrogénu v krvi klesá s nástupom menopauzy, zmeny ženského pohlavia sa menia. Mnohí trpia búšenie srdca, poruchy spánku, ostré závraty, bolesti hlavy. Niektorí majú pocit brnenia v končatinách alebo chvenie. Je možné, že po ukončení menštruácie sa objaví svalová bolesť, podráždenosť alebo pocit nedostatku vzduchu.

K tomu všetkému musíte byť psychicky pripravení. Prežitie zmien súvisiacich s vekom pomôže príjem vitamínov, správnej výživy a mierneho cvičenia.

Pin
Send
Share
Send
Send