Hygiena

Môžem použiť sviečky Terzhinan počas menštruácie? Opis lieku, návod na použitie

Pin
Send
Share
Send
Send


Tieto vysoko účinné vaginálne tablety sa používajú na liečbu a prevenciu zápalových ochorení genitálnej oblasti žien. Zahrnuté v prípravku, tinidazol a neomycín pôsobia na mnoho patogénov, vrátane ťažko odstrániteľných trichomonov, čo ho robí účinným aj pri zmiešanej infekcii. V tabletách nystatínu, ktorý je obsiahnutý v tabletách, sa eliminujú plesňové kolónie, prednizón - zmierňuje opuchy, svrbenie a prispieva k zániku zápalového procesu. Okrem toho sú vaginálne tablety "Terzhinan" zložené z klinčekového oleja a pelargónie, ktoré majú protizápalový účinok a prispievajú k obnoveniu sliznice pošvy. "Terzhinan" je kompatibilný s hormonálnymi prípravkami, napríklad s gélom "Prozhestogel". Vedľajšie účinky pri použití vaginálne tablety "Terzhinan" sú veľmi zriedkavé, zvyčajne sa vyskytujú v priebehu niekoľkých minút po zavedení a prejavujú ako pálenie.

Ako sa prihlásiť "Terzhinan"

Vaginálne pilulky "Terzhinan" konať len lokálne, takže pacienti nemôžu starať o vedľajšie účinky spojené s prenikaním zložiek liečiva do krvi. Je celkom jednoduché byť liečení týmto liekom, je potrebné vložiť 1 tabletu do vagíny po dobu 10 dní, aby sa zvýšila účinnosť, držte ju vo vode po dobu pol minúty. Použitie lieku "Terzhinan" možno kombinovať s fyzioterapiou. Terapeutický účinok pri používaní lieku "Terzhinan" sa objavuje oveľa rýchlejšie ako počas užívania liekov vo vnútri.

Čo to znamená

Terzhinan - vaginálne čapíky predpísané pre akútne plesňové a infekčné ochorenia. Je to nástroj, ktorý ovplyvňuje široké spektrum mikróbov, ktoré kombinujú pôsobenie 4 liekov: nystatín, ternidazol, neomycín a prednizolón. Tieto lieky sú predpísané na infekčné ochorenia, ale spoločne ovplyvňujú rôzne typy infekcií:

 • Nystatín je dobre známy liek na kandidózu (drozd) lokálneho účinku, ktorý nevstupuje do krvi.
 • Ternidazol je antifungálny a trichomonacidný liek, ktorý pôsobí na gardnerellu.
 • Neomycín je účinný prostriedok proti listerii, aeróbnym infekciám, stafylokokom a Pseudomonas aeruginosa.
 • Prednizolón je účinné adjuvans obsahujúce glukokortikoidový hormón s výraznými antialergickými vlastnosťami.

Aktívne bojuje proti rôznym infekciám, v niektorých prípadoch lekári predpisujú Terzhinan počas tehotenstva a dojčenia. Jeho zloženie neprenikne do gastrointestinálneho traktu, je úplne bezpečné pre matku a dieťa a tvar sviečok je vhodný na použitie.

Ako sa aplikovať počas menštruácie

Obvykle nie sú vaginálne čapíky predpísané v kritických dňoch. Ich obsah sa vylučuje z tela spolu s menštruačnými sekrétmi. Terzhinan menovaný od 7 do 10 dní, niekedy aj viac. Ak však prerušíte liečebný režim počas menštruácie, množia sa patogénne mikroflóry a použitie lieku bude neúčinné. Preto sa lekárom neodporúča, aby si počas menštruácie urobili prestávku. Inštrukcie vám umožní používať Terzhinan v kritických dňoch: v tejto dobe, účinnosť lieku nie je znížená.

Počas menštruácie sa Verginan aplikuje podľa nasledujúcich pokynov:

 • pred použitím si umyte ruky mydlom alebo si dajte gumové lekárske rukavice,
 • sviečka sa ponorí do vody na 30 sekúnd
 • squat pred spaním alebo ísť do postele,
 • zaviesť sviečku
 • potom choďte do postele 20 minút.

Ihneď po použití lieku prichádza svrbenie, začervenanie a nepohodlie, ale to je úplne normálne. Lekári neodporúčajú odstránenie lieku počas menštruácie, pretože to výrazne znižuje účinok použitia.

Vedľajšie účinky a obmedzenia

Terzhinan menovaný nielen pre infekcie a zápalové ochorenia. Používa sa ako profylaktický pred umelým ukončením tehotenstva, pôrodu, vnútromaternicového vyšetrenia a gynekologických operácií. Preto je používanie tejto drogy bezpečné pre každú ženu. Jedinou kontraindikáciou je zvýšená citlivosť sliznice alebo výskyt alergickej reakcie.

Počas menštruácie sa mnoho žien zaujíma o nasledujúce otázky:

 1. Môže liek zvýšiť krvácanie alebo zvýšiť bolesť počas menštruácie? Nie, liek nemá vplyv na pocity počas menštruácie.

 2. Môžem dostať infekciu s liekom? Nie, pretože Terzhinan neutralizuje patogény.
 3. Môžem používať sviečky ráno pred prácou? Neodporúča sa to, pretože účinok antibiotík sa znižuje. Po použití musíte ležať 20 minút.
 4. Je to normálne, ak po vložení sviečky boli nepríjemné pocity, svrbenie, praskliny v pošve? Áno, toto sa nepovažuje za odchýlku od normy.
 5. Po zavedení sviečky došlo k pocitu sucha, cudzieho tela. Je to normálne? Áno, vaginálna sliznica reaguje na sviečku. Takáto reakcia sa tiež pozoruje so zavedením tampónu, menštruačného viečka a iných cudzích telies. Pocit suchosti je spôsobený stavom sliznice. Ale so zavedením sviečky sa takéto účinky zriedkavo vyskytujú.
 6. Vyjde obsah sviečky s menštruačným tokom? Nie, ak je žena v horizontálnej polohe. Preto sa odporúča zaviesť sviečky pred spaním, potom akcia zostane rovnaká. Počas používania lieku sa odporúča častejšie meniť spodnú bielizeň a dôkladne ju čistiť saponátmi.
 7. Má použitie sviečok na menštruačný cyklus a celkový stav tela? Nie. Obsah liečiva nepreniká do krvi ani počas menštruácie.

Vlastnosti použitia

Sviečky Terzhinan zakúpené výhradne na lekársky predpis. Tu sú niektoré z ich funkcií:

 • čapíky sa používajú a panenky, v období dospievania, ale pod dohľadom špecialistu,
 • je potrebná liečba oboch partnerov, aby sa predišlo relapsom, t
 • sviečky sa odporúča skladovať v chladničke,
 • je nežiaduce používať alkohol počas liečby,
 • používanie lieku neovplyvňuje riadenie vozidla,
 • vedľajších účinkov pri interakcii s inými liekmi.

Recenzie o drogách na internete sú pozitívne. Mnohé ženy pocítili účinok po prvom použití. V niektorých prípadoch však liek nemusí fungovať. V takejto situácii sa odporúča poradiť sa so svojím lekárom.

Opis liečiva

K dispozícii Terzhinan vo forme intravaginálnych tabliet (čapíky). Sviečky našli hodné miesto v gynekológii a boli používané od staroveku. Veľmi často sa liek používa počas menštruácie.

Hlavné látky lieku sú uvedené v tabuľke.

neomycín

Je antibiotikum zo skupiny aminoglikazidy. Ovplyvňuje gram-pozitívne (Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus spp.) A gram-negatívne (Shigella boydii spp., Shigella dysenteria spp., Shigella sonnei spp., Shigella dysenteria spp., Proteus spp., Shigella boydii spp) a mikroorganizmus organizácie. Má baktericídne vlastnosti.

prednizolón

Vzťahuje sa na syntetický analóg hydrokortizónu. Hlavné vlastnosti sú antialergické, protizápalové a tiež anti-exsudatívne.

Ternidazol

Týka sa antifungálnych činidiel. Skupina derivátov imidazolu. Impact - trichomonocid. Účinné proti anaeróbnym baktériám.

nystatín

Antibiotiká so silnými antifungálnymi účinkami. Skupina - polyény. Účinné v boji proti kvasinkovým hubám rodu "Candida".

Okrem týchto zložiek existujú ďalšie zložky - škrob (pšenica), sodný škrob, stearát horečnatý, laktóza, koloidný oxid kremičitý.

Všetky tieto látky ovplyvňujú telo v komplexe a majú nasledujúce účinky:

 • antiprotozoálne,
 • antimykotické,
 • antimikrobiálne,
 • protizápalový.

Medzi prísady patria oleje z muškátov a klinčekov. Tieto zložky majú pozitívny vplyv na sliznice pošvy, obnovujú ich, zmierňujú zápal pri menštruácii a za normálnych dní.

Poznámka. Liek patrí k kombinovaným prostriedkom lokálnej expozície, nedráždi sliznicu pošvy a je kompatibilný s inými liekmi, vrátane hormonálnych.

Indikácie na použitie

Liek sa používa nielen na liečbu chorôb, ale aj na prevenciu ochorení ženských pohlavných orgánov, vrátane menštruácie. Ovplyvňuje výlučne sliznice pošvy a nevstupuje do krvi.

Hlavné indikácie pre použitie:

 • vagíny rôzneho pôvodu (zmiešané, bakteriálne a tiež spôsobené Candida spp.)
 • recidivujúca chronická kolpitída,
 • ureaplasmosis,
 • vaginálnej dysbióze.

Pre účely prevencie, Terzhinan môže byť predpísaný na prevenciu vaginitídy.

Liek sa tiež často používa pred:

 • potrat
 • diatermokoagulácia krčka maternice,
 • pôrod
 • inštalácia vnútromaternicového zariadenia, t
 • blížiace sa gynekologické operácie,
 • diagnostická metóda hysterografia.

Terinan sa často používa po operácii. To pomáha zabrániť množstvu nežiaducich následkov spojených s výskytom rôznych plesňových infekcií. Ak sa liek používa na prevenciu, potom jeho príjem je možný v normálnych dňoch, ako aj počas menštruácie.

Výhody Terginan

Liek je pomerne známy medzi lekármi mnohých svetových kliník. Vyrobené lieky vo Francúzsku na najnovších zariadeniach s použitím špeciálne vyvinutej technológie.

Výhody Terzhinan sú nasledovné:

 • Je to bezpečné a prakticky nemá žiadne kontraindikácie.
 • Jednoduché použitie,
 • Terzhinan môžete použiť počas menštruácie (aj pri silnom výboji),
 • Pôsobí rýchlejšie ako niektoré analógové lieky,
 • Schopnosť používať sviečky počas tehotenstva.

Ak sa počas menštruácie, aby Terzhinan, výsledok je v niektorých prípadoch lepšie ako v bežných dňoch. To je vysvetlené tým, že počas menštruácie sa často vyskytujú skryté infekcie rôzneho druhu. V tejto chvíli Terzhinan začína svoj „útok“, zabraňuje reprodukcii patogénnych baktérií a lieči existujúce patológie.

Funkcie pre menštruáciu

Mnohé lieky nie sú určené na použitie počas menštruácie. Dôvodom je skutočnosť, že účinné látky, ktoré tvoria drogy, sú v tomto období neúčinné a nemajú žiadny úžitok.

Najčastejšie je priebeh liečby určitý čas a nemôže byť prerušený ani počas menštruácie, pretože potom budete musieť začať kurz znova. V tejto súvislosti sa mnohí zaujímajú o otázku - Je to možné s mesačnou Terzhinan?

Áno, môže sa aplikovať počas menštruácie bez prerušenia terapeutického priebehu. To je ďalšia výhoda tohto lieku. S menštruáciou, Terzhinan je rovnako účinný ako v bežných dňoch.

Dávkovanie a spôsoby použitia

Na dosiahnutie maximálneho terapeutického účinku v krátkom čase je potrebné správne aplikovať sviečky Terzhinan.

Počas menštruácie môžete užívať Terzhinan nasledovne:

 • Pred zavedením sviečky musí byť držaný pod vodou po dobu 20-30 sekúnd,
 • Je potrebné dať Terzhinan do "ležiacej" pozície hlboko v pošve,
 • Vložiť Terzhinan počas menštruácie je najlepšie tesne pred spaním,
 • Ak sa sviečka používa počas dňa, potom po jej zavedení je potrebné si ľahnúť 20-30 minút. Je to potrebné, aby aktívne zložky mali čas vstrebať do slizníc vagíny,
 • Liečebný kurz - 10 dní. Pre 1 sviečku 1 p./deň.

V niektorých prípadoch, napríklad s drozdom, môže liečba trvať až 20 dní. Nie je možné predpísať alebo zrušiť liek samostatne, pretože sú možné nežiaduce následky. Akékoľvek vymenovanie musí vykonať ošetrujúci lekár na základe výsledkov testu.

Poznámka. Liečba s Terzhinan pokračuje aj v ťažkých obdobiach, prerušenie liečby sa nevyžaduje. Sviečky sa rýchlo vstrebávajú do slizníc a nevychádzajú z menštruačnej krvi.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Terzhinan je veľmi odporúča, aby sa neuplatňovali po požití alkoholických nápojov.

Kontraindikácie zahŕňajú:

 • Precitlivenosť na zložky Terzhinan, t
 • dospievania do 16 rokov
 • skoré tehotenstvo.

Vedľajšie účinky počas užívania liekov sú veľmi zriedkavé.

V ojedinelých prípadoch sú možné tieto javy:

 • pocit pálenia
 • svrbenie je možné
 • mravčenie,
 • bolestivé pocity
 • podráždenie.

Napriek tomu, že menšie kontraindikácie, Terzhinan musí byť použitá po konzultácii s odborníkom. Iba v tomto prípade môžete dosiahnuť pozitívne výsledky. Nekontrolovaná samoliečba najčastejšie vedie k opačnému efektu a niekedy ku komplikáciám.

Podľa mnohých recenzií žien na rôznych internetových zdrojov, Terzhinan je účinný spôsob liečby počas menštruácie, a to nielen. Okrem účinnosti lieku možno konštatovať, že v porovnaní s inými liekmi je relatívne lacný a je dostupný v takmer každej lekárni.

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/tergynan__817
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=60587723-2d73-4969-bb91-a65bff6c47a4&t=

Našli ste chybu? Vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter

Menovanie a kontraindikácie

Uvažovaná droga je žiadaná v gynekológii. Vyrába ju francúzska spoločnosť. Výrobca to poznamenáva Terzhinan počas menštruácie môžu byť prijaté, Účinne ovplyvňuje infekciu zistenú v ženskom tele a je pacientmi dobre tolerovaná.

Liek nemá vplyv na hojnosť menštruačnej krvi, ale pred liečbou sa odporúča požiadať lekára, ak Terzhinan môže byť zavedená do dutiny maternice počas menštruácie., Je dokázané, že čapíky:

 • nevedú k zlyhaniu cyklu,
 • nepoškodzujú tehotenstvo
 • neovplyvňujú vývoj embrya.

Ešte jedno plus uvažované prostriedky - prijateľná cena. Hlavnou indikáciou pre použitie gynekológov je zápal sliznice pošvy, vyvolaný rôznymi infekčnými agensmi. Sviečky je potrebné vložiť, ak sa zistí drozd, bakteriálna vaginóza a vaginitída, trichomoniáza, urealasmóza, zmiešaná kolpitída.

Liečba odstraňuje zápal, ničí patogén. Súčasne sa nevyvíja dysbakterióza. Terzhinan sa predpisuje na prevenciu endogénnej infekcie v týchto prípadoch: t

 • operácia vykonávaná cez vagínu,
 • terapia pôrodného kanála pred pôrodom,
 • potrat
 • odstrániť alebo nainštalovať špirálu,
 • pred, po diatermokoagulácii maternice,
 • hysterography.

Ak sa počas liečby vyvinuli lokálne vedľajšie účinky, odporúča sa, aby ste sa opýtali lekára, ak Terzhinan môže byť použitý na obdobia a ďalej. Osobitná pozornosť je venovaná ženám, ktoré majú svrbenie a pálenie v pošve. Takéto negatívne symptómy sa môžu vyskytnúť v prvých dňoch menštruácie. Prechádzajú nezávisle a nevyžadujú ďalšiu liečbu.prerušenie liečby. Zriedkavo dochádza k lokálnej alergii. Jediné absolútne kontraindikácie použitia čapíkov sú intolerancia aktívnej zložky.

Účinok a zloženie liečiva

Sliznica ženských pohlavných orgánov je priaznivým prostredím pre rozvoj infekčného a fungálneho procesu. Ak používate čapíky v kombinácii s inými prostriedkami, môžete rýchlo odstrániť zameranie patológie. Látky, ktoré tvoria Terzhinan majú širokú škálu účinkov:

 1. Neomycín. Silné antibiotikum, ktoré eliminuje škodlivé baktérie, ktoré sú rezistentné na iné lieky.
 2. Prednizolón. Má protizápalové účinky. Hormonálna látka má liečivý a hypoalergénny účinok.
 3. Ternidazol. Eliminuje mikróby, Trichomonas.
 4. Nystatín. Aktívne ničí kandidózu, ničí obálku patogénov.

Terzhinan zmierňuje zápal nielen počas menštruácie, ale aj počas tehotenstva, dojčenia. Liek je dostupný vo vhodnej forme na vstup. Terapia obnovuje fyziologické poruchy.

Či je možné spravovať sviečky Terzhinan počas mesačných období, aby sa zabránilo účinkom antibiotickej liečby, je otázka, ktorá by mala byť požiadaná o špecialistu. Po komplexnom vyšetrení pacienta gynekológ určí možný stupeň účinnosti z čapíkov. Liek sa používa pred operáciou, čo znižuje pravdepodobnosť komplikácií. Všetky zložky sú hypoalergénne. To je považované za významnú výhodu Terzhinan.

Na profylaktické účely sa liek podáva raz denne počas 6 dní. V počiatočnom štádiu vývoja infekčného procesu liečba trvá 10 dní. S ťažkou chorobou - 20 dní, vrátane menštruácie. Je možné použiť Terzhinan počas menštruácie a tehotenstva, lekár rozhodne individuálne.

Nástroj nemá nepriaznivý vplyv na vnútorné orgány a nepreniká do krvi. Terzhinan pôsobí rýchlejšie ako tradičné lieky.

Pravidlá pre vstup sviečok

Miestne čapíky sa počas menštruácie nepoužívajú. Je to spôsobené tým, že výtok je odstránený z dutiny aktívnych častíc liečiva.Preto niektorí gynekológovia veria, že Terzhinan môže byť použitý počas menštruácie, ale táto terapia je neúčinná. Klinické štúdie ukázali, že pozitívny terapeutický výsledok sa pozoruje pri absencii prestávky počas menštruácie. Moderné gynekológovia to považujú za významné plus v účinnej terapii.

Účinnosť liečby závisí od princípu vstupu pilulky, dodržiavania poradenstva gynekológa. Pred vstupom do čapíka je držaný vo vode po dobu 20 sekúnd. Žena by si mala umývať ruky, umývať, dať na sterilné rukavice. Odborníci odporúčajú vložiť liek do vagíny v noci, sedieť alebo ležať. Pacient by sa mal vyhýbať kontaktu s konečníkom. V opačnom prípade sa riziko infekcie zvýši. Nástroj sa zatlačí hlboko dovnútra. Odporúča sa ľahnúť si do 10 minút po injekcii

Počas tejto doby sa liečivo rozpustí a absorbuje do sliznice. Je zakázané používať naraz viac ako predpísaný počet čapíkov. Účinnosť liečby závisí aj od výsledkov bakteriologického výskumu. Pred vymenovaním Terzhinan vzal šmuhy.

Štúdie liekov ukázali, že toxická dávka aktívnych zložiek je dostatočná na zabránenie rezistencie mikróbov bez prekročenia povolenej prahovej hodnoty pre ženy s lokálnou terapiou. Kompozitné zložky majú navzájom synergiu, čo zvyšuje rozsah účinkov. Vzhľadom na pôsobenie nystatínu sú antikoncepčné prostriedky poškodené, preto je počas liečby vylúčený sexuálny život.

Vzhľadom k tomu, Terzhinan obsahuje hormón prednizón, liek je predpísaný opatrne u pacientov s osteoporózou a srdcovým zlyhaním. Boj proti zápalu genitálneho traktu u tehotných žien je preukázaný v 2 - 3 trimestroch. Počas prvých 2 mesiacov sa liek nepoužíva. V prípade dojčenia má liečba predpísať iba kvalifikovaný odborník. Účinky iných liekov, ktoré sa užívajú vo vnútri, sa nepreukazujú. Kombinované perorálne kontraceptíva sa používajú súbežne s čapíkmi.

Recenzie pacientov a gynekológov

Počas menštruácie sa nepoužíva mnoho lokálnych čapíkov, pretože ich aktívne zložky sa vymyjú menštruačnou krvou. Dobrý účinok lieku je spôsobený absenciou potreby ukončiť liečbu počas obdobia menštruácie. Po obnovení reprodukčného systému sa odstránia tkanivá, ktoré prestali fungovať. Vstup do čapíka počas menštruácie zvyšuje kvalitu lieku, čo urýchľuje pozitívny terapeutický výsledok.

Našiel som vaginálnu kandidózu. Gynekológ vymenoval Terzhinan, všímajúc si, že liečba na obdobie kritických dní sa nezastaví. Po prvých 2-3 dňoch vstupu som pocítil výrazné zlepšenie v mojom stave.

Bola mi predpísaná komplexná liečba bakteriálnej vaginózy. V schéme gynekológ zahŕňal vaginálne zátky Terzhinan. Po niekoľkých dňoch prepustenia sa vrátili do normálu. Od 3 dní po začatí liečby, časy museli ísť, konzultoval som s ošetrujúcim lekárom. Povedal, Terzhinan môže byť prijatá počas cyklu.

Pred pôrodom, aby sa zabránilo endogénnej infekcii, lekár mi nariadil Terzhinan. Priebeh vstupu do pošvy trval 5 dní. Potom mi bolo odporučené opakované laboratórne testy. Gynekológ rozhodol, že stále existuje riziko rozvoja posudzovaného procesu. Terapia bola predĺžená na 2 dni. Po narodení sa nevyskytla endogénna infekcia.

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Lekár povie to isté.
Urobte tak, ako je uvedené v pokynoch

ahoj Akákoľvek liečba so sviečkami v čase príšer zastaviť, ak chcete efekt, a ak nie, potom samozrejme môžete. Môj lekár to zakázal.

keď som bol liečený na drozd, počas mesiaca som prestal zavádzať sviečky, potom, čo boli dokončené, pokračovali v liečbe, môj gynekológ mi to povedal

Viete, ako čítať inštrukcie počas menštruácie, NIE sa zastaviť, to znamená, že môžete byť vyliečený počas svojho obdobia.
Ostatné sviečky v návode sú napísané, zastavte, píšu v ruštine a stále sa nedostanú.

Viete, ako čítať inštrukcie počas menštruácie, NIE sa zastaviť, to znamená, že môžete byť vyliečený počas svojho obdobia.
Ostatné sviečky v návode sú napísané, zastavte, píšu v ruštine a stále sa nedostanú.

Návštevníci vedia, ako čítať pokyny, počas menštruácie sa nezastaví, takže sa môžete liečiť počas menštruácie.
Ostatné sviečky v návode sú napísané, zastavte, píšu v ruštine a stále sa nedostanú.
Nikdy neviete, čo napíšu do návodu! Oni sami sa snažili počas menštruácie, najmä v prvých dňoch strčiť sviečku? Kedy prúdi krv? Nemyslím si ..

Súvisiace témy

Olya, už sa nikoho nesmiete pýtať, existujú napríklad sviečky, napríklad clotrimazol, ktorý sa zastaví počas menštruácie, TESTINATION NIE JE potrebné zastaviť, ale aj počas menštruácie. s mesačnou, na noc budem dávať Terzhinan.

Olya, už sa nikoho nesmiete pýtať, existujú napríklad sviečky, napríklad clotrimazol, ktorý sa zastaví počas menštruácie, TESTINATION NIE JE potrebné zastaviť, ale aj počas menštruácie. s mesačnou, na noc budem dávať Terzhinan.

Olya, daj sviečku a potom tampón na noc.

a doktor mi povedal, aby som to zastavil, opakoval som to dvakrát, že to bolo nemožné.

V inštrukcii je napísané, že sa nezastaví

Olya, už sa nikoho nesmiete pýtať, existujú napríklad sviečky, napríklad clotrimazol, ktorý sa zastaví počas menštruácie, TESTINATION NIE JE potrebné zastaviť, ale aj počas menštruácie. s mesačnou, na noc budem dávať Terzhinan.

Počas menštruácie môžete používať vaginálne dávkovacie formy
Väčšina vaginálnych čapíkov obsahuje bázu, ktorá môže byť zmytá menštruačnou krvou, najmä ak je menštruácia hojná. Preto vo väčšine prípadov pôrodníci a gynekológovia upozorňujú ženu, že počas menštruácie by ste nemali používať vaginálne čapíky - v tom jednoducho nie je zmysel.
Ak je zloženie vaginálnych čapíkov stabilné pred mechanickým spláchnutím, malo by to byť uvedené v návode. Ale pre vaginálne čapíky sú takéto výnimky zriedkavé.
Dnes je k dispozícii mnoho antibakteriálnych, antifungálnych, antiprotozoálnych a antivírusových liečiv na lokálne vaginálne použitie vo forme tabliet alebo kapsúl. Pokyny pre tieto lieky jasne ukazujú, že v čase menštruácie by liečba nemala byť prerušená.
Takéto modernejšie lieky vám umožnia pokračovať v ovplyvňovaní rôznych patogénov počas menštruácie, čo je prirodzená provokácia pre ženské telo. To znamená, že menštruácia zatrasie telo ženy, robí ho viac aktívne odolávať infekcii. Výsledkom je, že sa všetky neošetrené, latentné infekčné zápalové procesy vyskytujú a sú okamžite liečené, pretože liečba počas menštruácie nie je prerušená.
V prípade použitia vaginálnych dávkovacích foriem počas menštruácie by sa žena mala riadiť inštrukciami. Ak inštrukcia neuvádza, či je možné tento liek použiť počas menštruácie, potom je lepšie vziať si prestávku. Ešte lepšie je, ak sa tieto sviečky (tablety, kapsuly) môžu použiť počas menštruácie, opýtajte sa svojho lekára vopred.
Neprerušujte liečbu počas menštruácie vaginálnymi tabletami metronidazolom, betadínom, terginanom atď.

Aplikačné spektrum

Verginálne vaginálne tablety sa používajú v gynekologickej praxi, a to samostatne aj ako súčasť kombinovanej terapie na liečbu:

 • Bakteriálna vaginóza.
 • Vaginitída spôsobená banálnou hnisavou flórou (stafylokokové, streptokokové atď.).
 • Trichomonas vaginitis (zápal vaginálnych stien v dôsledku vystavenia mikroorganizmu Trichomonas vaginalis).
 • S vaginálnym zápalom plesňová etiológia.
 • Pri zmiešaných formách ochorenia (spôsobených baktériami, kvasinkovými hubami a trichomonádami).

Okrem toho sa tento liek používa pri liečbe kandidózy, ktorú každá tretia žena zažila raz za život, ako aj pri prevencii v rekurentnej forme ochorenia.

Podmienky používania

Aby nástroj fungoval čo najefektívnejšie, musí byť aplikovaný v noci.

Pri zavedení vaginálnych tabliet sa musia dodržiavať pokyny:

 1. Dôkladne si umyte ruky mydlom alebo ošetrite antiseptikom (prípadne použite jednorazové rukavice).
 2. Tabletu držte 30 sekúnd vo vode.
 3. Ľahnite si na chrbát, ohnite si kolená alebo si dajte dole.
 4. Opatrne vložte pilulku do pošvy.
 5. Ak sa liek používa počas dňa, potom po ukončení procedúry je potrebné pokojne ležať 15 - 20 minút.

Pri prvom použití lieku sú možné lokálne alergické reakcie: silné svrbenie, začervenanie alebo pálenie. Táto odchýlka je normou, nie je potrebné zastaviť liečbu.

Ak je pretrvávajúci prejav nepohodlia, mali by ste sa poradiť s lekárom, ktorý liek predpísal.

Aplikácia počas menštruácie

Vzhľadom k tomu, že vaginálne ochorenia sú rozšírené, liečba Terzhinan sa vykonáva pomerne často. Priebeh liečby je zvyčajne 10 - 20 dní, takže niekedy obdobie menštruačného krvácania spadá do tohto intervalu. V tomto ohľade vzniká prirodzená otázka: je možné použiť Terzhinan počas menštruácie?

Liek sa môže použiť, vysvetľuje sa v nasledujúcich bodoch:

 1. Na rozdiel od vaginálnych čapíkov, pilulky sa nevymývajú sekrétmi, takže sa nemusíte báť, že liek nebude fungovať.
 2. Keď máte menštruáciu, telo je náchylnejšie na baktérie a mikroorganizmy, čo je dôvod, prečo by liečba mala pokračovať.
 3. Liek neovplyvňuje priebeh cyklu ani množstvo výtoku.
 4. Prerušenie liečby môže viesť k tomu, že celý predchádzajúci účinok sa stratí a úplné uzdravenie bude trvať dlhšie.

Ak máte obavy z nepríjemných príznakov počas užívania tabliet, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Liečba vaginálnych ochorení pomocou tabliet Terzhinan je účinná a umožňuje zbaviť sa nepríjemnej diagnózy v jednom priebehu liečby. Hlavná vec je riadiť sa pokynmi a neprestávať používať liek (najmä počas menštruácie).

Zloženie a pôsobenie "Terzhinan"

Sliznica ženských pohlavných orgánov je priaznivým prostredím pre vývoj húb a infekcií. Zložky, ktoré tvoria tablety, majú široké spektrum účinku a gynekológovia ich aktívne používajú na liečbu zápalov, ktoré sa vyskytli. Dobre zvolená kombinácia zložiek eliminuje príčinu a zameranie ženského ochorenia, ktoré sa objavilo.

Liek sa vyrába na základe:

 • Neomycín, ktorý je silnou látkou. Toto je univerzálne antibiotikum, ktoré bojuje proti škodlivým baktériám rezistentným na iné lieky,
 • Prednizolón, ktorý má protizápalový účinok. Hormonálny liek s hypoalergénnymi a liečivými účinkami,
 • Ternidazol, ktorý eliminuje mikrobiálne bunky, vrátane infekcie trichomonas
 • Nystatín, ktorý aktívne ovplyvňuje kandidálne huby, pričom vedie k deštrukcii ich membrán a úplnej smrti infekcie.

Liek účinne bojuje s rôznymi zle liečiteľnými vírusmi a infekciami. Prostriedok vám umožňuje používať ho pri eliminácii zápalu počas tehotenstva alebo dojčenia. Je dobre znášaný a bezpečný pre zdravie žien a detí. Liek má vhodnú formu pre vstup a umožňuje lokálne odstrániť zdroj infekcie, pomáha obnoviť existujúce porušenia vo fyziológii žien.

Príjem terzhinana s menštruáciou sa nezastaví, a preto sú problémy rýchlejšie ako pri užívaní iných liekov.

Liek je predpísaný v nasledujúcich prípadoch:

 • s kolpitídou,
 • zápal pošvy spôsobený zlou mikroflórou a jej prevenciou,
 • v prítomnosti Trichomonas,
 • so zvýšenou aktivitou kandidových húb, drozdov,
 • na prevenciu antibiotickej liečby, t
 • s ureaplazmózou,
 • s prenatálnou terapiou,
 • pred vyšetrením vnútorných dutín panvových orgánov.

Liek sa používa pred operáciou, znižuje závažnosť pooperačných účinkov a komplikácií. Všetky zložky, ktoré tvoria prípravok, sú hypoalergénne a to je vážna výhoda produktu. Pokyny v balení vám poskytnú podrobné informácie o jeho vlastnostiach, dávke príjmu a odpovedajú na otázku „môžete použiť terginan počas menštruačného cyklu“ a ako to urobiť správne.

Pravidlá používania lieku

Liek sa predpisuje po konzultácii s gynekológom, ktorý predpisuje 1 tabletu denne na profylaxiu, počas 6 dní. V počiatočnom štádiu infekcie 10 dní. S ťažkým vývojom 20 dní vrátane menštruačného obdobia. Počas tehotenstva alebo dojčenia je potrebné podrobne sledovať lekára a dodržiavať pokyny na jeho používanie.

Liek nemá žiadne vedľajšie účinky a vďaka lokálnemu použitiu eliminuje negatívny vplyv na iné vnútorné orgány a neexistuje riziko, že sa dostaneme do krvi. Výsledok pôsobenia vaginálnych tabliet prichádza rýchlejšie ako prijímanie tradičných prostriedkov. Uvedenie terzhinan počas menštruácie, príde rovnaký účinok ako v iných časoch. V tomto prípade sa terapeutický účinok dosiahne v krátkodobom horizonte.

Jednou z mála kontraindikácií na užívanie piluliek je alkohol a ich kombinácia s inými lokálnymi prípravkami. Len na odporúčanie lekára, s komplexnou liečbou, je prijateľné kombinovať terginan.

Menštruačné obdobie

Sviečky miestneho pôsobenia sa spravidla nepoužívajú počas menštruácie, pretože všetky aktívne liečivé častice sa vymyjú výtokom. Liečba týmito látkami počas menštruácie je úplne neúčinná a zbytočná, takže aplikácia sa obnoví až po ich ukončení.

Klinické štúdie pacientov ukázali, že pozitívny výsledok bol dosiahnutý v dôsledku nedostatočného prerušenia prijímania počas menštruácie. Odborníci to nazývajú hlavnou výhodou v efektívnej liečbe. Gynekológ, ktorý v praxi využíva protidrogovú liečbu, pozná všetky výhody a vysvetľuje ich svojim pacientom.

Ako sa liek podáva

Tableta Terginan musí byť vložená do vagíny v noci (ležanie alebo squatting). Aby sa predišlo infekcii, je potrebné sa vyhýbať kontaktu s konečníkom. Liek sa uchováva vo vode 20 sekúnd. Potom ho zatlačte hlboko dovnútra. Po vstupe do tablety sa odporúča, aby zostal v polohe na chrbte 10 minút. Je nevyhnutné na rozpustenie a absorpciu vaginálnych zložiek liečiva do sliznice. Je zakázané používať naraz viac ako predpísané množstvo. Liek sa pred použitím odstráni z obalu. Najprv musíte vykonať tieto postupy:

 • umývanie genitálií a konečníka,
 • umývanie rúk
 • na sebe sterilné rukavice.

Pred užitím lieku sa odporúča bakteriologické vyšetrenie. Na tento účel si gynekológ vezme náter a pošle ho do laboratória. Použitie prostriedkov normalizuje fyziologické procesy, vykonáva prevenciu chorôb, zachráni ženu z príčin ochorenia, čo následne povedie k úplnému uzdraveniu pacienta.

Terzhinan - čo hovoria odborníci o ňom

Profesionálni lekári svetových kliník sú dobre oboznámení s týmto liekom, ktorý vyrába vo Francúzsku jedna z popredných farmaceutických spoločností. Medzi liekmi lokálnej akcie sa najčastejšie používa terzhinan, pretože je univerzálny v mnohých kritériách. Skúsení experti súhlasia, že liek terzhinan spĺňa tieto požiadavky:

 • Má pomerne rýchly účinok,
 • vedľajšie účinky sú prakticky neprítomné
 • bezpečné a ľahko prenosné,
 • neovplyvňuje trvanie menštruačného cyklu,
 • nepriaznivo neovplyvňuje vyvíjajúci sa plod,
 • Cena lieku je v strednej kategórii liekov a je dostupná pre väčšinu pacientov.

Zloženie a komplexné účinky terginan na rôzne infekcie

Liečivo so širokým rozsahom účinkov sa úspešne používa v gynekológii na liečenie ochorení spôsobených rôznymi infekciami a hubami. Starostlivo zvolené kombinácie zložiek majú aktívny komplexný účinok na príčinu ochorenia a eliminujú ho rýchlo a účinne.

V zložení terzhinana je:

 • Neomycín sulfát - hlavná aktívna zložka, univerzálne antibiotikum, ktoré eliminuje baktérie a palice, aj tie najodolnejšie voči účinkom antibiotík,
 • Prednizolón - protizápalový hormonálny liek s antialergickými a liečivými účinkami,
 • тернидазол — угнетает клетки микробов и полностью устраняет трихомонадную инфекцию,
 • нистатин — оказывает активное действие на кандидозные грибки, разрушая их оболочку, что приводит к полной гибели грибковой инфекции.

Účinok tohto lieku pokrýva takmer všetky najzávažnejšie a najzraniteľnejšie infekčné ochorenia. Okrem toho je liek ľahko tolerovaný a bezpečný pre tehotné ženy. Pohodlná forma uvoľňovania lieku serzhinan - sviečky počas menštruácie umožňuje nielen účinne odstrániť zdroj infekcie, ale aj obnoviť existujúce fyziologické poruchy.

Aké choroby sú predpísané sviečky serzhinan:

 • coleitis,
 • zápal pošvy spôsobený negatívnou mikroflórou,
 • prevencia zápalu pošvy,
 • prítomnosť infekcie trichomonas,
 • zvýšená aktivita kandidových húb, drozd,
 • profylaxia antibiotikami,
 • ureaplasmosis,
 • prenatálnej terapie
 • pred postupmi, ktoré sú spojené s vyšetrením vnútorných dutín panvových orgánov.

Účinné liečivo je tiež široko používané pred operáciou, čo významne znižuje riziko vzniku niektorých komplikácií, ku ktorým dochádza po operácii. Absencia alergických reakcií na každú z látok v zložení terginan mu dáva ďalšiu výhodu v aplikácii. Podrobné informácie o tom, ako vziať terzhinan správne, či je to možné počas menštruácie a ďalšie funkcie užívania tejto drogy sú uvedené v návode na obsluhu.

Základné pravidlá pre používanie lieku terzhinan

V normálnych prípadoch lekár predpíše jednu tabletu denne, zatiaľ čo trvanie liečby je 6 dní na profylaktickú liečbu a 10 dní na liečbu infekčného ochorenia. Vo vážnejšej verzii môže liečba trvať až 20 dní vrátane obdobia menštruácie. Ak je žena v určitom období tehotenstva alebo dojčí, je potrebné starostlivo sledovať príjem pod dohľadom lekára v súlade so všetkými pravidlami lieku.

Prejav vedľajších účinkov je znížený na minimum kvôli forme lieku - sviečky pre miestne použitie, ktoré eliminujú jeho vplyv na iné vnútorné orgány, ako aj dostať sa do krvi. Preto vaginálne čapíky pôsobia rýchlejšie a účinnejšie v porovnaní s konvenčnými tabletami. Pomocou terzinan v menštruácii, môžeme očakávať stabilný efekt? Áno, a navyše, terapeutický účinok v tomto prípade bude dosiahnutý v pomerne krátkom čase.

Je tiež potrebné poznamenať, že pri liečbe tohto lieku je kontraindikované používanie alkoholu, ako aj paralelné používanie iných vaginálnych prípravkov lokálneho pôsobenia. V niektorých prípadoch je prijateľné kombinovať terginan s flukonazolom ako súčasť komplexnej liečby.

Terzhinan a mesačne

Väčšina sviečok na lokálne použitie sa neuplatňuje počas menštruácie, pretože všetky aktívne liečivé látky sa vymývajú spolu so sekrétmi. Ošetrenie s takýmito sviečkami počas menštruácie je úplne neúčinné a zbytočné, takže aplikácia sa obnoví až po ukončení výtoku. S ohľadom na liek terzhinan - môžem použiť počas menštruácie?

Vynikajúci účinok expozície lieku terginana vzhľadom na to, že liečba nie je pozastavená na obdobie menštruácie. To je jedna z hlavných výhod tohto lieku pred inými sviečkami podobného účinku - že si môžete vziať terzhinan počas menštruácie, ktorá sa nedá povedať o iných liekoch. Tento bod je jasne vyznačený v návode, ktorý uvádza, že počas začiatku menštruačného cyklu by ste nemali prestať používať Treginan. Preto každý lekár, ktorý predpisuje liečbu týmto liekom môže s istotou vysvetliť, či je možné použiť terginan sviečky na menštruáciu, a čo by sa malo vziať do úvahy.

Na začiatku kritického obdobia sa aktualizuje reprodukčný systém, počas ktorého sa odstránia tkanivá, ktoré prestali fungovať. Lekári často počujú otázku, či je možné účinne používať sergerín počas menštruácie? Použitie tohto nástroja na menštruáciu zlepšuje kvalitu liečebných účinkov, čo vedie k zrýchleniu pozitívneho výsledku.

Tergynan: zloženie a farmakologické vlastnosti

Terzhinan je vaginálna tableta určená na liečbu zápalových procesov infekčnej povahy. V prípravku sú štyri aktívne zložky: t

 1. Nystatín - antifungálna látka pôsobí na sliznicu vaginálnej trubice a nevstupuje do krvného obehu. Inhibuje rast kandidových kmeňov, ktoré vyvolávajú drozd.
 2. Neomycín je antibiotikum, ktoré je účinné proti listerii, stafylokokom, aeróbnym infekciám a Pseudomonas aeruginosa.
 3. Ternidazol - látka účinne bojuje s gardnerellou a pôsobí ako antifungálne a trichomonacidné činidlo.
 4. Prednizolón - glukokortikoidový hormón s výraznými antihistaminikami a protizápalovými vlastnosťami.

Ak má pacient potrebu liečby alebo prevencie delikátnej choroby a pred menštruáciou nezostáva veľa času, je zbytočné vkladať obvyklé sviečky počas menštruačného krvácania do pošvy. Zjemňujú teplo z ľudského tela a prúdia späť krvou. Ak bola liečba predpísaná na 7 - 10 dní, ale žena ju začala krátko pred menštruáciou, neposkytne spoľahlivý výsledok.

Stáva sa, že pacient preruší liečbu počas kritických dní. V tomto prípade majú mikroorganizmy čas zvyknúť si na liek a nabudúce ho nebudú správne vnímať.

Čo sa týka tabliet Terzhinan, návod na použitie hovorí, že môžete liečiť aj na menštruačné dni. Tableta sa dlhodobo rozpúšťa a neodstráni sa bohatým a miernym krvácaním. Účinné látky pôsobia iba lokálne a majú antimykotický, protizápalový a antibakteriálny účinok.

Keď je dojčenie a alergia na aktívne zložky Tergynanu zakázané používať. Počet kontraindikácií zahŕňa aj prvý trimester tehotenstva a vek 16 - 18 rokov.

Cena a analógy

Terzhinan sa vydáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu a jeho cena závisí od počtu tabliet v balení. V jednom zväzku môže byť 6 alebo 10.

V Rusku, priemerné náklady na tablety je 360 ​​rubľov a 480 rubľov (pre 6 a 10 kusov). V lekárňach na Ukrajine, cena lieku sa pohybuje medzi 100 - 240 hrivien a 200 - 400 hrivien.

Ak sviečky nevyhovujú pacientovi podľa indikácií alebo nie sú spokojní s ich cenou, lekár môže odporučiť lacné Terzhinan náprotivky:

 1. Klomegel v hodnote 60 - 120 rubľov.
 2. Wagisept - cena od 210 rubľov.
 3. Ginalgin - môžete si kúpiť za 230 - 300 rubľov.
 4. Metromikon Neo - 14 tabliet sa predáva za cenu 300 - 400 rubľov.

Spektrum analógov pre Terzhinan je pomerne široké. Napriek tomu, že prípravky obsahujú iné účinné látky, majú podobné farmakologické účinky. Tergynan nemá žiadne synonymá.

Čo iné sú analógy vaginálneho lieku Tergynan:

 • Clion-D.
 • Gaynomaks.
 • Giterna.
 • Elzhina.
 • Neo-Penotran.
 • Metrogil Plus.
 • Polygoenix Panna pre panny.
 • Kapsuly polygynaxu.
 • Vagiferon.

Štúdium recenzie žien na liečbu s tabletkami Terzhinan, nájdeme viac ako 80% pozitívnych komentárov. Nástroj je vysoko účinný pri liečbe drozd, kolpitídy, bakteriálnej vaginózy a vulvovaginitídy.

Liek rýchlo zmierňuje nepríjemné príznaky a vôbec neovplyvňuje priebeh menštruácie. Okrem subjektívnych pocitov je vynikajúci výsledok riadne vykonanej liečby potvrdený aj odpoveďami vaginálneho náteru.

Negatívne recenzie drogy sú hlavne v dôsledku lokálneho podráždenia, svrbenia a pálenia - vedľajších účinkov Terzhinan. Mali by však vydržať a dokončiť liečbu. Nepohodlie môže trvať 2 - 4 dni. Intolerancia výrazných reakcií spôsobuje, že ženy odmietajú pokračovať v liečbe, a preto existujú negatívne reakcie.

Dokonca aj v spotrebiteľských hodnoteniach si môžete prečítať o tom, ako sa mení charakter vypúšťania pri používaní tabliet Tergynan. Stávajú sa tekutými, viskóznymi, slizkými alebo syrovými. Ich farba je biela, žltkastá, hnedá alebo nezrozumiteľná.

Tu je potrebné pochopiť, že zvyšky roztavenej tablety opúšťajú vagínu a spolu s nimi mŕtve mikróby opúšťajú telo. Po ukončení spracovania sa normalizuje konzistencia výboja.

Ako liek počas menštruácie

Niekedy je potrebné liečiť alebo predchádzať zápalu pošvy, keď je pred menštruáciou veľmi málo času. Možno, že žena mala sťažnosti na hojné sliznice, svrbenie, podráždenie. Alebo test vaginálneho steru ukázal 3 - 4 stupeň čistoty a inštalácia špirály je naplánovaná na dni menštruácie. V tomto prípade je potrebné vykonať rehabilitáciu.

Vaginálne čapíky sa nemôžu použiť počas menštruácie. V tele zjemňujú a vytekajú spolu s krvou. Liečba, ktorá sa začala 3-5 dní pred menštruáciou, nebude účinná, ak nemá celú dobu trvania 7-10 dní.

Neúplná liečba vedie k rozvoju rezistencie v mikroorganizmoch k použitému liečivu, a možno nabudúce tento liek už nebude účinný.

Či je možné aplikovať Terzhinan mesačne, inštrukcia dáva odpoveď. Tvrdí, že menštruácia nie je indikáciou na prerušenie liečby. Tableta sa rozpúšťa dlhšie ako sviečka a krv sa nevypiera ani pri ťažkej menštruácii. Lieky majú protizápalové, antibakteriálne a antifungálne účinky.

Účinnými látkami lieku Terginan sú tieto zložky: t

Nystatín - antifungálna zložka. Nevstrebáva sa do krvného obehu a pôsobí len na sliznicu pošvy. Nystatín je účinný proti hubám Candida, pretože spomaľuje ich rast.

Neomycín je antibakteriálne činidlo účinné proti stafylokokom, Listeria, Pseudomonas aeruginosa a aeróbom. Ternidazol - antifungálne, trichomonacidné činidlo. Úspešne funguje proti gardnerellu.

Prednizolón je glukokortikoidový hormón. Má výrazný protizápalový a antihistaminický účinok.

Označenia na vymenovanie

Použitie Terzhinan oprávnené v infekčné zápalové procesy v genitálnom trakte, spôsobené citlivé mikroflóry na zložky.

Liečba sa vykonáva v takýchto prípadoch: t

 • zápal pošvy spôsobený bakteriálnou flórou,
 • kandidálna infekcia (drozd),
 • trichomoniáza,
 • zmiešané kolízie
 • bakteriálna vaginóza.

Ďalšou oblasťou použitia lieku je prevencia endogénnej (z vnútorného prostredia) infekcie počas manipulácie:

 • gynekologické operácie vykonávané cez vagínu
 • rehabilitácia pôrodného kanála pred pôrodom,
 • ukončenie tehotenstva,
 • inštalácia a odstránenie vnútromaternicového zariadenia, t
 • pred a po diatermokoagulácii krčka maternice,
 • hysterography.

Niektorí lekári odporúčajú Terzhinan na liečbu ureaplazmózy. Má široké spektrum účinku na patogénnu flóru, eliminuje zápal, ale súčasne nespôsobuje vaginálnu dysbiózu.

Použitie Terzhinan je kontraindikované v prípade precitlivenosti na zložky lieku. Alergické reakcie sú zriedkavé. Ak je neznášanlivosť, potom sa prejavuje v priebehu niekoľkých minút po zavedení sviečky v podobe svrbenia a brnenia.

Návod na použitie

Je vhodnejšie použiť Terzhinan v noci. To zvýši terapeutický účinok. Pred zavedením sviečky musíte pripraviť: osprchovať, dôkladne umyť genitálie.

Sviečka by mala byť udržiavaná vo vode 20-30 sekúnd a potom v polohe ležania alebo squattingu môže byť hlboko vložená do pošvy.

Musíte ho opatrne, bez náhodného dotyku análneho otvoru, a potom si umyte ruky mydlom a vodou. Po zákroku je dôležité okamžite si ľahnúť na posteľ a stráviť aspoň 10 minút v tejto polohe a je lepšie, aby ste sa nezvýšili dlhšie.

Súčasne je povolené používať najviac 2 tablety. Priebeh liečby je 10 dní, ale podľa svedectva lekára ho môže predĺžiť.

Sviečky Terzhinan a mesačne kompatibilné. Oficiálne pokyny pre liek ukázali, že liečba by nemala byť prerušená. Nezničil menštruačný cyklus.

Špeciálne pokyny

Štúdie liečiv ukázali, že toxická dávka aktívnych zložiek je dostatočná na zabránenie odolnosti mikroorganizmov a neprekračuje povolený prah pre ľudí, keď sa aplikuje lokálne.

Zložky sú vybrané tak, že majú vzájomný synergizmus (zvyšujú účinok) a tým zvyšujú rozsah nárazu.

Musíte vedieť, že nystatín má schopnosť poškodiť latexovú antikoncepciu, takže pre obdobie liečby sexuálneho života musíte upustiť.

Zložky môžu potenciálne adsorbovať do pošvy a vstúpiť do krvného obehu. Vzhľadom na prítomnosť hormónu prednizónu medzi nimi je potrebné ho starostlivo predpisovať pacientom s osteoporózou, hypertenziou, srdcovým zlyhaním.

Liečba zápalu genitálneho traktu u tehotných žien sa vykonáva v 2 a 3 trimestroch, pri prvom použití lieku sa neodporúča. Počas dojčenia môže terapia vaginitídy vykonávať Terzhinan, ale až po konzultácii s lekárom.

Účinok iných liekov užívaných ústami nebol identifikovaný. Súbežne so sviečkami sa môžu používať kombinované perorálne kontraceptíva.

Nerozumiem vôbec. Ako sa môžem liečiť počas menštruácie a prečo. Zdá sa mi, že tam bude ešte recidíva, nie je to prvýkrát, čo moje obdobie prechádza a niektoré boľavé lezie von, potom Miramistin je liečený, potom metrogyle plus. Je potrebné si oddýchnuť, ale je to ešte liečené.

Nerozumiem vôbec. Ako sa môžem liečiť počas menštruácie a prečo. Zdá sa mi, že tam bude ešte recidíva, nie je to prvýkrát, čo moje obdobie prechádza a niektoré boľavé lezie von, potom Miramistin je liečený, potom metrogyle plus. Je potrebné si oddýchnuť, ale je to ešte liečené.

Terzhinanom a tak problematické zaobchádzanie, a ak aj počas menštruácie ... Podľa môjho názoru je jednoduchšie čakať, kým sa vyčerpá, a mať rovnaké metrogil plus. Lacné a nahnevané.

Nemám žiadne sťažnosti na serjeanant, aplikoval som to, potom som bol ošetrený ecofemin, ako je predpísané lekárom, zrejme, terzinan ovplyvňuje mikroflóry. Ale ďalšie prekvapenie - ukázalo sa, že ekofemín by mohol byť okamžite vtákom na prevenciu. Ale prečo nikto nepovedal? Prečo boli potrebné drogy a toto riziko, ak by sa všetko dalo vyriešiť tak jednoducho?

pre mňa, tak málo príjemné používať sviečky počas menštruácie. Prerušil som kurz a prešiel na kapsuly ecofemin, výsledok nie je o nič horší

Pin
Send
Share
Send
Send