Hygiena

Škvrny sa objavujú po inštalácii vnútromaternicového zariadenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohé ženy si myslia, ako sa chrániť pred nechceným tehotenstvom, keď žijú spolu s mužom. Medicína ponúka mnoho antikoncepčných metód, ktoré zabezpečujú bezpečný sexuálny život. Mnoho pacientov sa uchýli k antikoncepcii so špirálou. Táto metóda vám umožní zachrániť vaše zdravie bez hormonálnych zmien a rizík, ako aj zabrániť nechcenému tehotenstvu.

Čo je to špirála a čo sú?

Existuje asi 50 typov vnútromaternicových antikoncepčných špirál. Vložia sa do dutiny maternice, aby sa zabránilo oplodneniu vajíčka spermiami. V modernej medicíne sú ponúkané nasledujúce typy:

 1. Zariadenia obsahujúce meď, striebro.
 2. Špirály, ktoré zahŕňajú hormóny.

Líšia sa od seba nielen materiálom, ale aj tvarom: S, T-tvar. Hormóny obsahujúce IUD sa stali všeobecne známymi, pretože majú vyššiu účinnosť a spoľahlivosť. Najobľúbenejšie špirály sú Mirena.

Tento typ antikoncepcie predpisuje výlučne lekár. Inštalácia sa vykonáva v gynekologickej ordinácii. Je dôležité skúmať, pretože existuje množstvo kontraindikácií. Povinné skúšky zahŕňajú:

 • vaginálny a krčka maternice,
 • krv pre HIV, hepatitídu a syfilis,
 • rozbor moču,
 • analýza infekcií genitálií,
 • Ultrazvuk panvových orgánov.

Pozitívne vlastnosti špirály Mirena vo vzťahu k iným antikoncepčným prostriedkom:

 1. Keď žena dala špirálu s hormonálnym obsahom, už viac sa nemusí báť otehotnieť niekoľko rokov. To je pomerne spoľahlivý nástroj, ktorý vám umožní, aby sa sexuálny život zadarmo a bezpečne.
 2. Špirála nemusí byť často menená. Jeho činnosť trvá 5 rokov. Kým pilulky je potrebné brať každý deň.
 3. Po zavedení IUD to necítite. Váš partner je tiež chránený pred nepohodlím. To dáva sexuálnym vzťahom väčšiu emancipáciu.
 4. Napriek hormonálnemu obsahu zariadenia je pre ženské telo úplne bezpečné. Neprispieva k nárastu hmotnosti a neovplyvňuje prácu vaječníkov.
 5. Po inštalácii vnútromaternicového zariadenia môže žena dúfať v rýchle zotavenie sa z takých nepríjemných ochorení, ako sú myómy a endometrióza.

Čo je spojené s inštaláciou námorníctva:

 1. Neexistuje spôsob, ako ho použiť sami.
 2. Výber sa zobrazí po inštalácii špirály. Môže to byť hnedé škvrny, ako aj krvácanie.
 3. Nechráni pred infekciami genitálií.
 4. Nezávislá strata IUD, ktorá umožňuje nástup tehotenstva.
 5. Porušenie menštruačného cyklu. Po odstránení špirály sa mesačné periódy opäť stávajú pravidelnými as rovnakou intenzitou.
 6. Inštalácia špirály Mireny sa vykonáva len pre ženy, ktoré porodili. Lekári sa domnievajú, že takéto antikoncepcie sú bezpečné a účinné len u tých pacientov, ktorí majú deti. Preto môže špecialista odmietnuť inštaláciu, ak máte menej ako 25 rokov a stále nemáte deti.

Vypúšťanie pri používaní IUD

Mnohé ženy si všimnú iný výber pri špirále. Inštalácia antikoncepcie môže byť sprevádzaná nielen krvácaním, ale aj bolesťami v spodnej časti brucha. To všetko prináša nepohodlie. Ak sa výtok pozoruje najviac 2 týždne, považuje sa to za normálne. Lekári varujú ženu, že po inštalácii antikoncepčnej cievky je krv v prvých dňoch oveľa väčšia. Následne sa pozoruje špinenie. Prvá menštruácia po inštalácii IUD bude dlhá a bohatá. Hnedé zvýraznenie, keď sa v strede slučky objavia špirály.

Čas inštalácie námorníctva určuje lekár. Najčastejšie je postup plánovaný v posledných menštruačných dňoch žien. Preto krvácanie po inštalácii antikoncepcie. Je to úplne prirodzený jav. Anestetikum počas zákroku sa neuplatňuje. Gynekológ lieči krčka maternice anestetikom. V priemere trvá procedúra 5-7 minút. Ak po inštalácii dôjde k veľkému vybitiu, musíte o tom informovať odborníka.

Nie je normálne:

 1. Predĺžené krvácanie. Môžu ísť do hojných období. Tento stav trvá týždeň a dlhšie.
 2. Ťažká bolesť v bruchu.
 3. Špecifický zápach z pošvy. To môže indikovať infekciu alebo vyvíjajúce sa bakteriálne prostredie.
 4. Nie mesačne za niekoľko mesiacov.

Na špirále je veľmi špinavý hnedý výtok. Je normálne, ak sú pozorované niekoľko dní po inštalácii. Nebojte sa, ak mesačne začal neskôr ako obvykle. Cyklus sa posúva na niekoľko dní. Po odstránení námorníctva sa cyklus vráti do normálu.

Je to dôležité! Telo, zvyknúť si na cudzie zariadenie, sa stáva zraniteľným, zvyšuje sa riziko infekcie a výskyt zápalových procesov.

Spolu so všeobecnými odporúčaniami by ste mali piť protizápalové lieky. Takýto prístup zabráni možným komplikáciám, ako aj pomôže urýchliť proces návyku tela na IUD.

Možné komplikácie

Pri nosení špirály by mala žena pravidelne navštevovať svojho gynekológa. Lekár bude kontrolovať proces návyku na pomôcku, ako aj pomôcť vyhnúť sa zápalovým procesom. Návšteva sa odporúča pri výskyte:

 • dlhý, chudobný výtok, neprekračujúci viac ako mesiac. V tomto prípade by mala byť žena testovaná na infekciu,
 • krvácanie sprevádzané neznesiteľnou bolesťou. K tomu dochádza, keď IUD nie je zvyknuté na telo. Ihneď musíte odstrániť špirálu a zvoliť inú metódu antikoncepcie,
 • porušením menštruačného cyklu
 • mesačne viac ako šesť mesiacov. Tento stav vyžaduje vyšetrenie gynekológa,
 • hnedé sekréty. Tento príznak označuje začiatok zápalového procesu,
 • opuch,
 • nevoľnosť,
 • zápal sliznice krčka maternice,
 • bolesť chrbta.

Ako vedľajšie účinky po inštalácii antikoncepčnej cievky sa vyskytnú:

 • nepohodlie v bruchu. Špirála je cudzí predmet v ženskom tele, takže trvá nejaký čas, kým si zvyknete a prispôsobíte sa. Nepohodlie je pozorované v prvých 1-2 dňoch po inštalácii námorníctva a rýchlo prejsť,
 • opuch prsných žliaz a vysoká telesná teplota. Tieto príznaky sú tiež krátkodobé a zmiznú bez lekárskeho zásahu.
 • závažné krvácanie. Dôvodom môže byť individuálna neznášanlivosť. V takýchto prípadoch vyberte cudzie zariadenie a vyskúšajte iný spôsob ochrany.
 • perforácia steny maternice. Je to spôsobené tým, že špirálu inštalovala žena, ktorá nebola tehotná alebo bezprostredne po pôrode.

Medzi možné vedľajšie účinky patrí anémia, migréna, podráždenie kože a vyrážka, bolesť počas pohlavného styku, zápal pošvy. Pri používaní IUD s hormónmi možno pozorovať výkyvy nálady, depresiu a podráždenosť.

Odstránenie IUD

Po špirále si môžete naplánovať tehotenstvo v priebehu prvého mesiaca. Odstránenie IUD sa vykonáva podľa nasledovných indikácií: t

 • na žiadosť ženy
 • vypršania používania. Platnosť antikoncepčnej špirály trvá 5 rokov. Po tejto dobe by ste mali byť vyšetrený špecialistom a prístroj odstrániť,
 • s posunutím alebo čiastočnou stratou špirály,
 • počas menopauzy.

Odstránenie sa vykonáva v gynekologickej nemocnici. Postup sa vykonáva počas menštruácie. Výtok po IUD bude trvať len počas zostávajúcej menštruácie. Pravidelnosť cyklu sa obnoví. Odstránenie špirály sa môže uskutočniť v ktorýkoľvek iný deň cyklu. Postup odstraňovania je jednoduchý a bezbolestný.

Je to dôležité! Ak sa vnútromaternicová antikoncepcia rozrástla do steny maternice, nie je možné ju získať obvyklým spôsobom. V tomto prípade sa odstránenie vykonáva v gynekologickej nemocnici s použitím diagnostickej kyretáže maternice.

Neexistujú žiadne špecifické odporúčania po odstránení IUD, ale existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať do 1 týždňa: sexuálny odpočinok, intímna hygiena, nepoužívajte tampony, obmedzujú fyzickú námahu, nevypierajte, nechodte do kúpeľov a sauny.

Príčiny krvácania

Vnútromaternicové zariadenie sa považuje za najúčinnejšiu metódu antikoncepcie pre ženy. Nainštalujte si to nebude fungovať - ​​to by malo byť gynekológ. Je potrebné preskúmať, aby sa zabránilo komplikáciám, ktoré sa môžu vyskytnúť po takejto inštalácii vnútromaternicového zariadenia. Po inštalácii tejto špirály sa môže vyskytnúť krvácanie, keď:

 • Nesprávne nainštalované vnútromaternicové zariadenie,
 • Gynekologické ochorenia (vrátane pohlavných chorôb), t
 • Onkológia pohlavných orgánov,
 • Užívanie perorálnych kontraceptív
 • Poškodenie špirály maternice
 • Mimomaternicové tehotenstvo.

Pred inštaláciou špirály by mala žena podstúpiť laboratórne testy, pretože existujú určité kontraindikácie pre jej inštaláciu. Niekedy aj pri správne nainštalovanej špirále sa môžu vyskytnúť určité komplikácie, ako napríklad náhodná strata alebo odmietnutie špirály telom. 2 týždne sa žene nariadi, aby sa zdržala pohlavného styku. Telo sa môže na cudzie teleso zvyknúť na dlhú dobu, čo je dôvod, prečo sa špinenie vytvára bezprostredne po takejto inštalácii. Pre úplnú adaptáciu maternice by mala trvať najmenej 3 mesiace. V tomto prípade sa môže kedykoľvek počas tohto časového obdobia vyskytnúť spontánna prolaps maternice.

Správanie po vytvorení špirály

Obnovenie po nainštalovaní špirály trvá zvyčajne určitý čas. Proces závisí od osobných charakteristík každej ženy. Zvyčajne lekári v takýchto prípadoch predpisujú odpočinok, nedostatok fyzickej námahy, najmä keď je zaznamenaný silný výboj. Ak bolesť chýba a výtok sa zastavil, môžete sa vrátiť do normálneho života. Spolu s tým by sme nemali zabúdať, že akékoľvek napätie je spojené s komplikáciami.

Čo robiť v prípade silného krvácania

V mnohých prípadoch by mali byť pacienti so silným prepúšťaním pravidelne sledovaní po stanovenú dobu. Ak testy po inštalácii nedokázali odhaliť žiadne veľké abnormality a výtok pokračuje, špirála sa musí odstrániť. Ak sa tak nestane, môže sa u ženy vyvinúť anémia. Aby sa zabránilo chorobe by mali brať lieky, ktoré obsahujú železo, rovnako ako jesť rôzne potraviny bohaté na železo.

Mnoho žien má zvýšenú dávku pri menštruácii. Špirála po inštalácii dráždi endometrium. To tiež mení zloženie sekrécie hlienu krčka maternice.

Mali by ste tiež vziať do úvahy nestabilné hormóny. Intenzita výboja sa obzvlášť podčiarkuje. Žena často používa podložky. Ak máte pocit bolesti a ťažkej slabosti, okamžite sa poraďte s lekárom. Možno odmietnutie špirály maternice, spojené s ostrým zápalom.

Dosiahnutie nasledujúcej fyziologickej normy

Postupom času sa telo bude snažiť obnoviť hormonálnu rovnováhu, ktorá bola po inštalácii vnútromaternicového zariadenia porušená. Okrem toho sa pri menštruácii objavuje výraznejší syndróm bolesti. Po zavedení špirály by mala byť menštruácia priťahovaná na veľké a dlhé časové obdobia, najmä ak špirála bola v maternici asi 3 mesiace.
Odstránenie vnútromaternicového zariadenia

Životnosť námorníctva je približne 5-7 rokov od času inštalácie a po uplynutí tohto obdobia by mala byť stiahnutá. Ak sa tak neurobí včas, potom:

 • Zariadenie môže rásť do tkaniny,
 • Možná infekcia
 • Možnosť reprodukcie sa môže stratiť.

Aby sa špirála bezbolestne odstránila, malo by sa to vykonať v podmienkach, keď je krčka maternice zmäkčená a výtok je minimálny. Táto situácia sa vyvíja na konci menštruačného cyklu. Ak sú však závažné nežiaduce reakcie, špirála by sa mala okamžite odstrániť.

Príčiny krvácania po inštalácii vnútromaternicového zariadenia

Vnútromaternicové zariadenie sa vytvára v posledných dňoch menštruačného cyklu, až do okamihu, keď sa zastaví mesačná krv. Z tohto dôvodu je prítomnosť výboja celkom normálna. Šesť mesiacov po zákroku sa môže mimo cyklu objaviť ľahké krvácanie z maternice. Ich výskyt je spôsobený tým, že ženské telo sa prispôsobuje prítomnosti cudzieho tela.

Zvlášť často sa tento fenomén pozoruje u žien, ktoré nie sú v skupine. V prípade, že po nainštalovaní IUD sa objem krvi vylučovaný prudko zvýšil alebo žena začala byť rušená silnými bolesťami v spodnej časti brucha, mala by určite navštíviť lekára.

Krvácanie po inštalácii IUD môže byť spôsobené týmito faktormi:

 • nesprávne nainštalované vnútromaternicové zariadenie,
 • gynekologické ochorenia (vrátane pohlavných),
 • genitálna onkológia,
 • užívanie perorálnych kontraceptív
 • prepichnutie špirály maternice,
 • mimomaternicové tehotenstvo.

Pin
Send
Share
Send
Send