Zdravie

Keď menštruácia príde po neúspešnom IVF

Pin
Send
Share
Send
Send


Otázka, kedy sa menštruácia začína po neúspešnom eko ​​sa vyskytuje u každej ženy, ktorá podstúpila zákrok. Je pravda, že najprv je pani predbiehaná sklamaním z neúspešného pokusu a tu všetko závisí od povahy postavy. Ženy - optimisti, ktorí dostali výsledok neprítomnosti ľudského choriového gonadotropínu, nie sú zúfalí, dúfajú, že v čase prehodnotia analýzu a získajú pozitívny výsledok.

Ženy - pesimisti padajú do depresie, nedôvera v možnosť mať dieťa. V takejto situácii je psychologická podpora nevyhnutná, niekedy profesionálna. Situáciu ďalej komplikuje očakávanie budúceho mesačného obdobia. Za normálnych okolností by nemalo byť oneskorenie menštruácie po neúspešnom eco v nasledujúcom cykle prítomné. Menštruácia prichádza v obvyklom čase a pokračuje rovnakým spôsobom ako pred pokusom o IVF. Existujú však aj odchýlky od normy, budeme o nich hovoriť.

 • Čo sa nikdy nestane
 • Kedy čakať
Obsah článku

Čo sa nikdy nestane

Nikdy nevedie k oneskoreniu menštruácie po neúspešnom eko ​​neznačí prítomnosť tehotenstva. Ak v tele nie je žiadny choriový gonadotropín, potom neexistuje žiadne tehotenstvo. Podobne, v opačnom prípade - počas tehotenstva, CG je nevyhnutne prítomný. Toto je axiom, ktorý nie je dohodnuteľný.

 • Prijatie hormonálnych liekov. Niektoré ženy pokračujú v užívaní hormónov z vlastnej vôle po negatívnej analýze. Tento čin je nesprávny. Hormonálne lieky by mali byť prísne odôvodnené, inak liečba ohrozuje komplikácie.
 • Stres, depresia. Pravdepodobne, s oneskorením menštruácie na pozadí stresu, každá žena čelí. Neúspešný pokus IVF - najsilnejší stres, celé telo trpí, menštruácia nemusí prísť včas.

Kedy čakať

Takže nemáte žiadne veľké nádeje, zmierili ste sa s výsledkom, a máte záujem o to, čo deň menštruácia príde po neúspešnej eko, a či budú prúdiť tradične. Lekári vám nikdy nedajú presnú odpoveď na túto otázku. Je to spôsobené individuálnymi charakteristikami každého pacienta. Vo väčšine období prichádzajú 3 - 12 dní po neúspešnom pokuse. Ak sa počas tohto obdobia menštruácie nestane, navštívte lekára.

 • Bolestivosť počas prvej menštruácie je spojená so superovuláciou, v dôsledku čoho tkanivo endometria zhustne a pevne sa pripojí na steny maternice. V priebehu mesiaca opustené bunky endometria opúšťajú telo spolu so sekréciou krvi. Aby sa „zbavili“ modifikovaného a pevne pripojeného endometria, maternica sa musí silnejšie sťahovať - ​​teda zvýšená bolesť a prítomnosť zrazenín v menštruačnej krvi.
 • Chudák mesačne po neúspešnom eko ​​nie je tiež nezvyčajný. Niekedy sa hnedý výtok ako „dúhy“ vyskytuje len v prvý deň menštruačného obdobia, niekedy to trvá dlho. Dôvodom sú opäť hormonálne poruchy a zmeny štruktúry endometria.
 • Povinné vyšetrenie sa vyžaduje, ak sa vykonáva mesačne a nevyskytuje sa po úplnom zrušení hormonálnej liečby. To môže znamenať iba ďalšie patologické stavy, ale nie želané tehotenstvo. Neváhajte navštíviť lekárov.

Avšak, bez ohľadu na to, ako prvý menštruačný tok po neúspešnom IVF, druhý by mal byť normálny. Ak sa tak nestane, určite navštívte lekára, aby ste vylúčili patológiu. Zdravotný stav závisí od normálneho zotavenia a možnosti začať ďalší protokol už za 3-4 mesiace. Buďte veľmi pozorní voči sebe - to je kľúč k úspešnému výsledku pri ďalšom pokuse.

IVF: účel konania

Umelá koncepcia je pre ženy príležitosťou stať sa záležitosťou. V normálnom stave reprodukčného systému sa však neuskutočňuje postup oplodnenia in vitro.

Spočíva v kombinácii ženských a mužských zárodočných buniek v laboratóriu. Po tejto implantácii dôjde k oplodneniu vajíčka do maternice.

Označenia postupu:

 1. Patológia vajíčkovodov, prevencia počatia.
 2. Absencia požadovaného výsledku po umelej inseminácii.
 3. Ťažká endometrióza, ktorá vedie k zhoršeniu kvality vajec.
 4. Obmedzený počet vajec na počatie.
 5. Ťažký mužský faktor.

Je dôležité kontrolovať hladinu hCG po IVF. Na tento účel sa odporúča urobiť tehotenský test. Prvá štúdia sa vykonáva 2 týždne po zákroku.

Mesačne po neúspešnom IVF prichádza s oneskorením. Zvyčajne sa po zrušení podpory vyskytnú kritické dni za 4-6 dní.

Prítomnosť krvného výtoku z pošvy v prvom mesiaci po oplodnení in vitro neprináša radosť, pretože indikuje neúspešný postup.

Niekedy oneskorenie menštruácie po IVF je 10 - 12 dní. Je pozorovaný u žien, ktoré IVF v menopauze.

Nedostatok menštruácie po zákroku môže byť spôsobený:

 • mentálnej námahy. Negatívne emócie vyvolávajú aktívnu produkciu kortizolu (stresového hormónu) organizmom,
 • nesprávna hormonálna terapia
 • zápalový proces v panvových orgánoch,
 • veľké oddelené časti vnútorného puzdra maternice.

Pravdepodobnosť úspešného IVF od 1. času

Po úspešnej opätovnej výsadbe vajíčka nie je menštruačný výtok. Oplodnenie v tomto prípade prišlo. Ale po neúspešnej IVF menštruácii začína s oneskorením.

Podľa lekárskej štatistiky je oplodnenie in vitro úspešné v 50% prípadov.

Faktory ovplyvňujúce výsledok výsadby embrya: t

 1. Age. Po 30 rokoch je šanca na úspešné tehotenstvo po umelej inseminácii nižšia.
 2. Dôvod nemožnosti koncepcie. Napríklad v prípade upchatia vajíčkovodov, prevencie tehotenstva, je šanca na úspešný zákrok vyššia. Ale s endometriózou alebo syndrómom polycystických ovárií je nižšia.
 3. Lekárske kompetencie. Menštruácia po IVF s nesprávne zvolenou terapiou môže nielen prísť s veľkým oneskorením, ale aj byť sprevádzaná silnou bolesťou. Gynekológ by mal pre pacienta zvoliť optimálny režim liečby. Iba v tomto prípade bude úspešné umelé oplodnenie.
 4. Pacient po lekárskych predpisoch. Na to, aby sa tehotenstvo po umelej inseminácii vyskytlo, musíte dodržiavať odporúčania lekára týkajúce sa životného štýlu, výživy a liekov.
 5. Kvalita spermií. V lekárskej praxi sa často používa metóda ICSI - výber najaktívnejšej spermie. Vďaka tomu je možné zvýšiť šance na úspešnú koncepciu.

Čo hovorí menštruácia po IVF

Ak je in vitro fertilizácia neúspešná, charakter prvého menštruačného výtoku sa bude líšiť od zvyčajných. Ak po IVF prídu s oneskorením, potom by nemal byť dôvod na paniku. Posun cyklu o 3 - 9 dní sa považuje za platný.

Ak je žena staršia ako 50 rokov po umelom oplodnení, jej obdobie začalo 12. deň po zákroku, čo je normálne. Šanca na tehotenstvo v tomto veku je minimálna, preto nie je potrebné počítať s úspešnou výsadbou embrya.

Po neúspešnom protokole IVF môžu vzniknúť sťažnosti:

 • pre dlhé kritické dni trvajúce viac ako 10 dní,
 • zmena charakteru menštruačného toku. Mesiac po neúspešnom IVF sa intenzívnejšie v 2. alebo 3. deň, krv obsahuje zrazeniny,
 • bolestivá deskvamácia. Oddelenie endometria maternice je sprevádzané silným diskomfortom v dolnej časti brucha.

Je tiež možné, že sa objaví jeden mesiac po druhej menštruácii. 2 menštruácia na 1 cyklus je dôvod na konzultáciu s gynekológom. Ale ak opakované krvácanie nevyvoláva nepohodlie, potom sa nebojte.

Keď môžete postup zopakovať

Ak je mesačne po neúspešnom IVF sprevádzaný silnou bolesťou, potom spech na opätovné vykonanie procedúry nie je potrebný.

K regenerácii tela dôjde v nasledujúcom cykle. Je dôležité vedieť, v ktorý deň môžete obnoviť umelé pokusy otehotnieť.

Opakované oplodnenie in vitro je možné len po úplnom obnovení normálnej cyklickosti. Pre každú ženu je toto obdobie iné. V mladom veku sa telo regeneruje rýchlejšie.

Aby sa vaječníky a endokrinný systém úplne zotavili z neúspešného IVF, čakanie bude trvať najmenej 3 mesiace. Opakované pokusy o umelé oplodnenie sa môžu opakovať po tomto období. Ak sa však žena sťažuje na bolestivé a dlhé obdobia, potom by sa mala čakacia doba zvýšiť dvakrát.

Pri každom pokuse oplodnenia in vitro sa zvyšuje šanca na úspešnú opätovnú výsadbu embrya. Pred zákrokom musíte podstúpiť gynekologické vyšetrenie. Docela často sa pred IVF predpisuje poškriabanie endometria

Ak po prvej umelej koncepcii nebolo možné otehotnieť, nemusíte sa vzdať. Po normalizácii mesačného cyklu je možné postup zopakovať. Pri správnej hormonálnej terapii a následných lekárskych predpisoch sa výrazne zvyšuje šanca ženy stať sa matkou po umelej inseminácii.

Termíny a typy

Na konci 14 dní po prenose embrya sa odoberie krvný test na stanovenie hladiny hormónu hCG v tele. Po negatívnom výsledku, ktorý potvrdzuje neprítomnosť tehotenstva, lekári prestanú stimulovať telo hormónmi.

Zrušenie podpory po neúspešnej eko vo väčšine prípadov znamená úplné obnovenie obvyklého cyklu ženy a súčasný začiatok kritických dní.

Kedy začnú menštruácie po neúspešnej eko? Každá žena má individuálne vlastnosti tela. Pri absencii patológií maternice a príveskov po neuskutočnenej infúzii embrya pôjde menštruácia v priemere za 2 týždne. Inými slovami, opätovná výsadba sa zvyčajne vykonáva uprostred cyklu, čo znamená, že menštruácia by mala začať v prvých dňoch nasledujúceho.

Povaha, intenzita a trvanie vypúšťania sú často výrazne odlišné od tých, ktoré boli predtým použité. Množstvo hormónových liekov, ktoré dostáva žena priamo ovplyvňuje menštruáciu.

Najčastejšie, mesačne po neúspešnom ekologickom protokole v prvom cykle sú bohaté a dlhé, začínajú s malými hnedými škvrnami, majú krvné zrazeniny, sú dokonca svetlé šarlátové a dosť bolestivé. Ženy sa často sťažujú, že menštruácia nekončí. Ak trvá dlhšie ako dva týždne, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Žiadne mesačné odmietnutie

Existujú však aj situácie, keď nie je mesačný týždeň. Oneskorenie 10 alebo viac dní je dôvodom na návštevu u lekára Ak výsledky testov potvrdia neprítomnosť tehotenstva, potom neexistuje nádej na opak. Mesačne po neúspešných ekologických pokusoch sa musí začať nezávisle, alebo ich umelým vyvolávaním.

Hlavné dôvody, prečo sa po neúspešnej ekologickej prevádzke nenachádzajú žiadne obdobia:

 • psychologický stres, stres,
 • nesprávna hormonálna terapia
 • tenké endometrium
 • prekrývajúce sa odmietnuté časti endometria cervikálneho kanála,
 • zápalových procesov v maternici.

Endometrium je vrstva pokrývajúca maternicu, keď nastane menštruácia, je odmietnutá a ide spolu s krvou. Práve tieto zrazeniny sú viditeľné počas menštruácie. Ak sú takéto časti endometria veľké, môžu dočasne blokovať krčný kanál a tým vytvoriť nedostatok menštruácie. Na začiatku môže tenké endometrium spôsobiť veľmi skromné ​​periódy, ktoré žena zváži šmuhy a nie menštruačný tok.

Pin
Send
Share
Send
Send