Zdravie

Prečo sa počas menštruácie neodporúča strihať?

Aký je dôvod? Pracujete?

Nepamätám si presne, ale význam je približne rovnaký, ako je menštruácia spojená s mesiacom a vlasy s ňou tiež rastú (je tu názor, že si len musíte ostrihať vlasy počas určitej fázy mesiaca, nepamätám si, ktorý z nich sa nedrží všetkých ) a údajne po strihaní počas kritických dní, vlasy sa nehodia, rastú, atď. Nehľadajte v tom logiku, nie je tu.

Nedrží sa na mňa, nevidím žiadne spojenie tu, a vo všeobecnosti sa o takéto povery nezaujímam, nie je to doba kamenná na dvore a neodporúčam vám obťažovať sa s takýmto nezmyslom.

Áno, dodržiavam toto odporúčanie. Aj keď nevenujete pozornosť povere a uvažovaniu z hľadiska logiky, potom počas menštruácie je oslabená imunita žien (to je vedecky dokázaná skutočnosť). Preto počas tohto obdobia je všeobecne lepšie, aby žena navštevovala rôzne obchody, salóny atď., A to menej, aby nezachytila ​​žiadny vírus.

Počas strihania vlasov kaderník nasiakne vlasy klienta vodou a po ostrihaní nie je vždy suchý, preto je kvôli dočasnému zníženiu imunity žena vystavená väčšiemu riziku chladu. A nie nevyhnutne v zime: v lete v niektorých salónoch sú klimatizačné zariadenia zapnuté na plný výkon a návštevníci sedia pod prúdom studeného vzduchu s mokrou hlavou. Videl som to osobne a to ma rozrušuje.

Okrem toho sa mnohé ženy v kritických dňoch necítia dobre. Čo môže byť radosť z návštevy salónu krásy, ak počas tohto obdobia chcete stočiť na gauči, nikoho nevidíte a nikam nechodíte?

Nie je to pre nič, čo je v zvykoch niektorých národov - oslobodiť ženy v týchto dňoch od fyzickej práce. No, "ako bonus", je tiež zakázané pre nich baviť sa v tejto dobe.

Ďalší bod: kritické dni pre väčšinu žien spadajú buď na spln, alebo na nový mesiac. Počas týchto fáz mesiaca nie je lepšie rezať. Odporúča sa urobiť ostrihanie buď na rastúcom Mesiaci (aby vlasy v budúcnosti rástli lepšie), alebo na klesajúcom (tak, aby vlasy rástli pomalšie a účes si udržiava tvar dlhšie). Vplyv mesiaca je tiež vedecky dokázaný fakt, pretože ovplyvňuje celý život a dokonca bez života na planéte.