Hygiena

Sviečky Longidase v gynekológii: zloženie a vlastnosti lieku, účel a kontraindikácie

Pin
Send
Share
Send
Send


V 90. rokoch minulého storočia v Rusku bol patentovaný unikátny prostriedok, ktorý môže obnoviť samičiu plodnosť - sviečky Longidase. Návod na použitie v gynekológii tejto drogy je užitočné čítať všetkým ženám, ktoré plánujú používať tento liek na liečbu a prevenciu ochorení panvových orgánov.

Zloženie a vlastnosti liečiva

Hlavnou účinnou zložkou Longidázy je enzým hyaluronidázy. Okrem toho zloženie sviečok zahŕňa azoxymér bromidu, ktorý chráni účinnú látku pred deštrukciou, zvyšuje jej pôsobenie a zvyšuje celkovú účinnosť liečby. Čapíky majú nasledujúce vlastnosti:

 • posilňujú miestnu imunitu

 • zmierniť zápal
 • neutralizovať negatívne účinky voľných radikálov, t
 • toxické zlúčeniny sa vylučujú z tela,
 • znížiť závažnosť adhéznych procesov v panvovej zóne,
 • eliminovať opuchy.

Účinná látka sa neakumuluje v tele a pôsobí len na postihnuté miesta.

Indikácie pre použitie Longidase

V gynekológii sa čapíky používajú na liečbu a prevenciu:

 • patologická proliferácia spojivového tkaniva spôsobená zápalom panvových orgánov,

 • adhézne procesy, vývoj po gynekologických operáciách a iných lekárskych zákrokoch, t
 • intrauterinálne adhézie,
 • endometrióza (patologický rast vnútornej vrstvy maternice),
 • komplikácií pohlavne prenosných chorôb, t
 • chronická endometritída (septický zápal svalovej a vnútornej sliznice steny maternice).

Nástroj sa používa pri liečbe neplodnosti, ktorá vznikla proti obštrukcii vajíčkovodov.

Podmienky používania sviečok

V gynekologickej praxi je zvyčajne predpísané 1 čapík Longidaza rektálne alebo vaginálne 1 každé 3 dni v priebehu mesiaca. Vo výnimočných prípadoch lekári zvyšujú štandardnú dávku. Takže pri odhaľovaní zanedbávaných foriem ochorenia sa pacientom odporúča používať sviečky denne.

Pri zavádzaní čapíka musíte dodržiavať nasledujúci algoritmus akcií:

 • starať sa o čisté ruky a anogenitálnu zónu,
 • leží na vašej strane a vytiahnite si kolená k hrudníku
 • extrahovať liek z obalu obrysu,
 • nástroj vložte hlboko do análneho priechodu alebo vagíny.

S cieľom zatlačiť sviečku do požadovanej hĺbky môžete použiť špeciálny aplikátor. Po zákroku musíte stráviť aspoň hodinu v posteli.

Sviečky Longidase sa môžu používať súčasne s príjmom antivírusového prípravku, antibakteriálne, bronchodilatačné a protiplesňové činidlá. Treba však mať na pamäti, že čapíky môžu mierne zvýšiť farmakologický účinok týchto liekov.

Analógy znamenajú

Longidáza je pomerne drahá droga. Preto ženy, ktoré majú indikácie pre jeho použitie, veľmi často hľadajú lacnejšiu náhradu. Najpodobnejšie v zložení a forme analógie tohto nástroja Započítavajú sa sviečky Lidaza - liek vyrobený zo semenníkov hospodárskych zvierat. Zloženie týchto čapíkov zahŕňa hyaluronidázu a komplex excipientov, ktoré zvyšujú terapeutický účinok základnej zložky. Sviečky obsahujúce Lidazu majú jednu hlavnú nevýhodu - nevyrábajú sa v priemyselnom meradle. Zvyčajne ich pripravujú lekárnici alebo lekárnici na lekársky predpis.

Tieto sviečky sú oveľa lacnejšie ako Longidase. Súčasne ich nemožno považovať za úplný analóg pôvodného lieku: v ich zložení nie je veľmi dôležitá zložka - azoxymérny bromid. Preto, ak sa na liečbu zápalových, adhezívnych alebo iných patologických procesov v panvovej oblasti, lekár predpisuje čapíky Longidaz, nemá zmysel experimentovať s inými liekmi. Samoliečba môže vyvolať vznik nebezpečných komplikácií.

Kontraindikácie pre použitie sviečok

Sviečky Longidáza a ich analógy majú niekoľko kontraindikácií. Dôvody na odmietnutie ich použitia môžu byť:

 • obdobie dojčenia,

 • tehotenstvo,
 • vek do 12 rokov
 • precitlivenosť na hyaluronidázu a pomocné zložky lieku,
 • krvácanie do oka (v priestore medzi sietnicou a šošovkou),
 • pľúcne krvácanie
 • vykašľanie spúta krvavými nečistotami,
 • poruchy funkcie obličiek, pečene, t
 • zhubných nádorov.

Ignorovanie kontraindikácií pri používaní čapíkov môže viesť k najneočakávanejším následkom pre telo. Preto je veľmi dôležité koordinovať používanie tohto lieku so svojím lekárom.

Sviečky Longidáza v gynekológii: použitie a kontraindikácie

Domáce vedecké údaje patentovali liek s preukázanou účinnosťou na liečbu zápalových procesov urogenitálnej oblasti u mužov a žien, ktorý sa tiež používa na liečbu komplikácií gynekologických ochorení.

Tento liek sa nazýva „Longidáza“, vyrába sa ako sviečka s dávkou 3000ME alebo injekčným roztokom, ale sviečky sa najčastejšie používajú v gynekológii.

Princíp činnosti

Sviečky "Longidáza" majú medzi zložkami hlavnú aktívnu zložku modulovaného enzýmu longidázy, ktorá podporuje hydrolýzu edematóznych tkanív, lokalizuje zápalové procesy, podporuje tvorbu vlastného kolagénu, opravu tkaniva.

Je pozoruhodné, že longidáza pôsobí len na postihnuté tkanivá bez toho, aby ovplyvňovala zdravé. Okrem toho, sviečky odstrániť toxíny, rovnako ako produkty rozkladu tkaniva počas liečby.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Ako každý liek, aj tento liek má vedľajšie účinky, ako aj množstvo kontraindikácií. Klinické štúdie ukazujú, že nespôsobuje vedľajšie účinky s výnimkou individuálnych alergických reakcií.

Pri užívaní sviečok musíte brať do úvahy ich účinok ako súčasť komplexnej liečby ochorenia. Takže pri užívaní antibiotík alebo liekov proti bolesti, longidáza zvyšuje ich účinok.

So súčasnou liečbou liekmi proti antihistamínovému spektru sa longidáza ako stimulátor lokálnej imunity stáva neúčinnou v dôsledku potlačenia imunitných reakcií organizmu pomocou liekov, ktoré lokalizujú alergické reakcie.

Napriek tomu, že sviečky "Longidase" sú bezpečným liekom, existuje množstvo kontraindikácií, pri ktorých sa používanie lieku neodporúča:

 • s infekčnými chorobami akútneho štádia,
 • v prítomnosti malígnych novotvarov,
 • u ľudí s dysfunkciou nadobličiek,
 • u detí, ktorých vek nedosiahol 12 rokov
 • počas gravidity a laktácie.

Liek sa nesmie zneužívať. Keď dôjde k predávkovaniu, môže dôjsť k triaške, došlo k poklesu tlaku a zvýšeniu telesnej teploty. "Longidase" nemá vplyv na schopnosť viesť vozidlá. Doba eliminácie z tela sa pohybuje od dvoch do troch dní, vylučuje sa obličkami.

Ako sa prihlásiť?

Sviečky "Longidase" sa používajú rektálne alebo vaginálne, ako pri individuálnom liečení liekom a ako súčasť komplexnej liečby.

Na rektálne podávanie čapíkov sa odporúča predbežné vyprázdnenie čriev alebo očistné postupy na dosiahnutie najlepšieho účinku.

Keď sa odporúča vaginálna cesta podania, je to kvôli anatomickým vlastnostiam ženského tela. Ak doba liečby zodpovedá menštruácii, čapík "Longidáza" sa podáva rektálne, ale to znižuje účinnosť liečby.

Pre lepšiu vstrebateľnosť je lepšie podávať čapíky pred spaním pri ľahu. Všeobecný priebeh prijímania je približne 20 dní. Napriek tomu, že sviečky "Longidaza" vydávané v lekárňach bez lekárskeho predpisu, nie sú samoliečivé.

Dávkovanie a trvanie terapeutického príjmu sviečok určí lekár.

Analógy a ceny

Podobne ako "Longidase" v zložení a účinku lieku je liek "Lidaza".

S rovnakým enzýmom medzi aktívnymi zložkami, ako aj s podobným účinkom, nie sú medzi uvoľňovacími formami lieku Lidaza žiadne čapíky, Lidaza je dostupná len ako prášok na prípravu injekčného roztoku, kvapiek alebo roztoku na inhaláciu. Cena lieku je nízka, pohybuje sa od 200 do 500 rubľov.

„Ronidaza“, ktorá má hlavnú účinnú zložku aj haluronidázu, je dostupná iba v prášku a používa sa lokálne na liečbu alergických reakcií a na prevenciu vzniku jaziev pri poraneniach alebo pooperačnom období. Liek sa aplikuje na látku navlhčenú fyziologickým roztokom, ktorá sa aplikuje na postihnutú časť tela. Ceny prášku Ronidaz sa pohybujú od 350 do 600 rubľov. Ceny sa môžu líšiť, pretože Tento analóg sa v lekárňach len zriedka predáva.

"Polyoxidonium" je ďalším analógom sviečok Longidase. Sú podobné v akcii, majú rovnaké indikácie pre použitie. Sviečky "Polyoxidonium" sú určené na zlepšenie lokálnej imunity a liečby zápalových ochorení.

Rovnako ako sviečky "Longidase", "Polyoxidonium" možno použiť rektálne alebo vaginálne. Rozdiel spočíva v neprítomnosti medzi terapeutickými účinkami prevencie a liečby jaziev a adhézií. Ale existuje forma uvoľnenia vo forme sviečok, ktoré môžu byť použité na liečbu detí od 6 rokov.

V lekárňach "Polyoxidonium" vo forme sviečok stojí od 980 rubľov.

Sviečky "Longidase" majú veľkú výhodu v porovnaní s analógmi vďaka komplexnej liečbe nielen príčiny ochorenia, ale aj jeho následkov. Nemajú analógy o terapeutických účinkoch na telo, sviečky "Longidase" sú v lekárňach a internetových obchodoch od 1400 rubľov.

Pri rozhodovaní o výbere lieku na liečbu celého radu problémov by ste sa mali poradiť s lekárom a vykonať predbežné vyšetrenie na zistenie kontraindikácií.

Optimálne dávkovanie a trvanie liečby si môže zvoliť len lekár.

Uvoľňovací formulár

čapíky v tvare torpéda, hygroskopická porézna hmota bielej, žlto-bielej alebo hnedastej farby, s miernou špecifickou vôňou kakaa. Mramorové sfarbenie je prijateľné. Plastové puzdro, kartón.

Aktívna súčasť:

Konjugát hyaluronidázy s vo vode rozpustným nosičom s vysokou molekulovou hmotnosťou (Polyoxidonium) 3000 IU

Pomocné komponenty

farmakodynamika

Longidáza je umelo syntetizovaná chemická zlúčenina hyaluronidázy (proteolytický enzým) s nosičom s vysokou molekulovou hmotnosťou, ktorý má výraznú imunomodulačnú aktivitu.

Toto liečivo má spektrum farmakologických vlastností charakteristických pre liečivá s hyaluronidázovou aktivitou.

Pomáha zvyšovať priepustnosť a zlepšuje trofizmus tkanív, urýchľuje resorpciu hematómov, eliminuje adhézie a kontrakcie, znižuje opuchy a normalizuje pohyblivosť kĺbov.

Maximálny terapeutický účinok Longidázy sa pozoruje, keď sa používa v najskorších štádiách vývoja patologického procesu.

Liečivo si zachováva svoju enzymatickú aktivitu pri 37 ° C počas 20 dní, viaže ióny železa uvoľnené počas hydrolýzy glykozaminoglykánov, stimuluje syntézu kolagénu a inhibítorov hyaluronidázy a inhibuje syntézu zložiek spojivového tkaniva.

Liek je pacientmi dobre tolerovaný, nespôsobuje všeobecné a lokálne alergické reakcie, nemá karcinogénne, mutagénne, embryotoxické a teratogénne vlastnosti, nespomaľuje regeneráciu kostného tkaniva, nezhoršuje stav pacienta po operácii alebo infekčných ochoreniach.

Pod vplyvom Longidázy sa zvyšuje biodostupnosť iných liečiv, zvyšuje sa účinok lokálnych anestetík.

farmakokinetika

Pri rektálnom podávaní čapíka je aktívna zložka liečiva dobre absorbovaná do systémového obehu, pričom dosahuje maximálne plazmatické koncentrácie v priebehu 60 minút. Pri vaginálnom a rektálnom použití dosahuje biologická dostupnosť liečiva 70%. Preniká hematoencefalickou, hematoplacentálnou a oftalmologickou bariérou.

Hyaluronidáza v tele podlieha hydrolýze, rozpadá sa na monoméry a vylučuje sa obličkami spolu s močom (približne 40-45% počas prvého dňa), ako aj cez črevá (3%). Doba úplnej eliminácie liečiva je 42 až 84 hodín.

Vlastnosti liečiva

Hlavnou účinnou zložkou je longidáza. Skladá sa z enzýmu hyaluronidázy a špeciálnej nosnej zložky. Táto zlúčenina poskytuje liečivu vysokú odolnosť voči škodlivým faktorom a predlžuje účinok liečiva. Vďaka týmto vlastnostiam čapíky majú vyššiu účinnosť v terapii. Oni sú veľmi odlišné od mnohých liekov, ktoré majú Hayuronidase v ich zložení.
Pre Longidisovu chorobu sú charakteristické nasledovné: t

 • Majú antioxidačný účinok,
 • Majú protizápalové účinky,
 • Prispieť k zvýšeným reakciám z precitlivenosti,
 • Pomoc pri mikrocirkulácii tekutiny v extracelulárnom priestore,
 • Pomáha posilniť elimináciu toxínov z telesných tkanív,
 • Znížte zjavné známky adhéznych procesov vo vnútorných ženských pohlavných orgánoch.

Populárne analógové

Longidáza nie je lacný liek. Preto mnoho žien hľadá lacnejšie analógy. Lidaza je považovaná za najbežnejšiu náhradu. Je však nemožné nazývať tento liek plnohodnotným analógom, pretože sviečky Longidasis v gynekológii majú rovnaké zloženie ako takmer jedinečný liek.

Liek Lidaza je dostupný vo forme injekcie. Pomáha znižovať opuchy tkanív, prispieva k ich priepustnosti a pružnosti. Zjemňuje jazvy. Použitie lieku počas dojčenia a tehotenstva je predpísané výlučne lekárom. Terapia sa vykonáva pod prísnym dohľadom špecialistu.

Je zakázané unášať liek. Keďže sa môžu vyskytnúť nasledujúce príznaky: t

 1. zvracanie,
 2. Bolestivé búšenie srdca,
 3. nevoľnosť,
 4. Mierny opuch,
 5. tras,
 6. Bolesti hlavy,
 7. Strata rovnováhy

Vzťah adhézií a neplodnosti

Longidáza s neplodnosťou je určená na odstránenie adhézií. To je to, čo sa nazýva belavý film, ktorý sa tvorí na vnútorných genitáliách. Uzatvára hlavne vajcovody. Adhézie začínajú, keď sa telo snaží riešiť nasledujúce problémy:

 • zápal príveskov,
 • infekcia pohlavných orgánov,
 • poranenia maternice.

Adhézie umožňujú zastaviť hnisavý zápalový, infekčný proces. Majú ochrannú funkciu. Husté útvary však vážne poškodzujú funkciu hnojenia a môžu narúšať pokračovanie druhu. Nepriaznivé účinky adhézií:

 • zabránenie prechodu spermií cez vajíčkovody,
 • neumožňujú zvýšenie maternice počas vývoja tehotenstva,
 • bráni uvoľňovaniu vajíčka potrebného na oplodnenie, t
 • zasahovať do stretnutia matky a otca zygoty.

V dôsledku toho adhézie zasahujú nielen do koncepcie dieťaťa, ale aj do vývoja embrya, pretože často blokujú procesy prebiehajúce v maternici. Toto telo sa však počas tehotenstva nevyhnutne zvyšuje. Proces tvorby adhézií je reverzibilný.

Tehotenstvo po odstránení filmu prichádza rýchlo a napriek chorobe už pacient trpí neplodnosťou. Adhézie môžete odstrániť chirurgicky. Ale po operácii sa môžu objaviť znova. Najlepší spôsob boja proti týmto formáciám je použitie čapíkov Longidase na rektálne alebo vaginálne podávanie.

Zloženie sviečky a injekcie Longidase

Čapíky Longidáza - čapíky pre neplodnosť, nie jediná forma uvoľňovania liečiva. Tiež sa vyrábajú ampulky na intravenózne podávanie. V gynekológii je však prax používania sviečok bežnejšia - majú smerový účinok a aktívne ovplyvňujú zameranie choroby.

Čípky obsahujú:

 • pomocné zariadenia,
 • hyaluronidáza.

Hyaluronidáza, ktorá je zahrnutá v čapíkoch Longididázy pre neplodnosť, je látka spojená s kyselinou hyalurónovou. Aktivuje proces rozkladu adhézií a ľahko odstraňuje film, obnovuje mäkkosť vajcovodov, stimuluje funkciu prirodzenej regenerácie.

Pomocná látka pomáha jemne zavádzať liek do postihnutej oblasti, zvyšuje absorpciu účinnej látky.

Farmakologický a farmakokinetický účinok

Môžete použiť sviečky bez strachu z vážnych vedľajších účinkov, pretože akcia je jasne zameraná. Liek sa vstrebáva len v oblasti genitálií a rýchlo sa vylučuje bez ovplyvnenia systémových funkcií a vnútorných orgánov.

Hyaluronidáza má nasledujúce účinky:

 • stimuluje rozpad adhézií
 • odstraňuje trosky a toxíny (antioxidant),
 • zastavenie zápalových procesov,
 • aktivuje regeneráciu tkaniva po operácii.

Vzhľadom na túto škálu pozitívnych účinkov je liek často predpisovaný pacientom s poruchami pohlavných orgánov. Longidáza je považovaná za jeden z najbezpečnejších a najúčinnejších prostriedkov.

Použitie sviečok Longidase v gynekológii

Лекарство назначается при различных поражениях половых органов. Toto nie sú len procesy, ktoré ohrozujú plodnosť ženy, ale aj akékoľvek iné abnormality, ktoré môžu mať za následok zjazvenie a zápal. Indikácie pre použitie lieku:

 • zotavovacie obdobie po operácii,
 • zápal príveskov,
 • chronická endometritída,
 • adhézie a jazvové formácie v oblasti genitálií,
 • neplodnosť spôsobená hrotmi.

Liek Longidase sa predpisuje pacientom vo veku od 12 rokov, s výnimkou ľudí s poškodenou funkciou obličiek alebo pľúcnym krvácaním.

Longidis choroba na zápal príveskov

V panvových zápalových procesoch v končatinách sa zvyšuje riziko neplodnosti. Na zníženie pravdepodobnosti zníženej plodnosti a odstránenia týchto orgánov sa predpisujú čapíky.

Mäkké tkanivá v gynekológii sú obnovené zavedením Longidázy a ďalších pomocných liečiv. Čípky - len časť komplexnej terapie. O mesiac neskôr sa zápal zastaví, stav tkanív sa normalizuje.

Účinný prostriedok na adhézie

V gynekológii sa liečba a prevencia adhézií uskutočňuje hlavne pomocou vaginálnych čapíkov Longidase. Liek je predpísaný, pretože má všetky potrebné opatrenia proti adhéziám:

 • ničí rušivé vzdelávanie,
 • zabraňuje opätovnému objaveniu
 • jemne obnovuje okolité tkanivo.

Úplne zbaviť zrastov po niekoľkých kurzov lieku. Potom sa riziko a zápal malého povodia znižuje.

Imunomodulačné účinky

V prípade zápalových ochorení vnútorných orgánov je veľmi dôležité zlepšiť obranné mechanizmy. Terapia úplne pomáha, len ak sa po odstránení zrastov a zápalov získava trvalá imunita proti urogenitálnym léziám.

"Longidáza" zlepšuje stav mäkkých tkanív pohlavných orgánov, čím zvyšuje ochranu pred infekciami, zápalmi a vírusovými léziami.

Sviečky "Longidase" pre prostatitis

Čapíky môžu byť predpísané v urológii na liečbu chronickej prostatitídy. Obzvlášť často sú napísané na stagnujúcich léziách prostaty. Hyaluronidáza lieči poškodené tkanivo, znižuje zápal. Hlavnou výhodou, že liek má, je to, že zlepšuje krvný obeh v oblasti žliaz, čo pomáha zbaviť sa opuchov, bolesti, zápalu.

Použitie Longidaze z chronickej prostatitídy je bezpečné pre mužov, nevedie k porážke zdravých tkanív, pomáha zbaviť sa neplodnosti. Odporúča sa používať namiesto injekcií rektálne čapíky.

Použitie injekcií Longidisu

Ihly longidázy sa používajú mesiac. Je žiaduce, aby injekcia dala lekára. Tento spôsob liečby sa zvyčajne predpisuje na hospitalizáciu po operácii. Mesiac po liečbe injekciami sa látka vylučuje z tela a je zakázané užívať podobné lieky.

Čípky sa podávajú rektálne alebo vaginálne. Mali by sa používať pravidelne - každý deň alebo každé tri dni v závislosti od závažnosti zápalu.

Štandardné priebeh liečby sviečky "Longidase" - 20 dní, ale v prípade potreby môže byť zvýšená na 60 dní. Opakovaná trpezlivosť je povolená, ale len 3 mesiace po poslednom kurze.

Drogové dávky

"Longidase" má niekoľko akcií naraz, čo je jeho hlavnou výhodou. Iba tento liek má súčasne mnoho účinkov:

 • protizápalové,
 • očista,
 • terapeutické (eliminácia adhézií po operácii),
 • regeneračné.

Ďalšou výhodou, ktorá má liečbu pomocou "Longidase" - zameranie akcie. Nie je potrebné sa obávať, že účinná látka vstúpi do krvného obehu a bude mať negatívny vplyv na telo (výnimkou je použitie injekcií).

Liek rýchlo ovplyvňuje ochorenie a eliminuje ho bez zjavných vedľajších účinkov.

Vedľajšie účinky

Zoznam vedľajších účinkov lieku ako Longidase je malý. Väčšina pacientov netrpí žiadnym nepohodlím. Ak ste prekročili dávku, môže sa vyskytnúť: t

 • závraty,
 • znížené libido,
 • bolesti hlavy
 • pocit pálenia v oblasti genitálií.

Ak sa dodržiavajú pravidlá prijímania, porušenia sa zriedkavo vyskytujú a najčastejšie spočívajú v alergických reakciách na zložky kompozície. Môžu byť vyjadrené v opuchoch, miernej vyrážke. Keď sa zistia alergie, liek sa musí nahradiť analógom.

Elena, 32 rokov: „Pred rokom som bola diagnostikovaná s endometritídou. Aplikované "Longidase" sviečky každé tri dni po dobu 2 mesiacov. Zavedené vaginálne. Ultrazvukový špecialista si všimol účinok za mesiac a po dvoch sa zápalový proces prakticky zastavil. O tri mesiace neskôr som absolvoval druhý kurz, po ktorom som bol úplne vyliečený. Odporúčam tento liek každému, kto sa chce rýchlo zbaviť problémov reprodukčného systému.

Anastasia, 23-ročná: „Po chirurgickom zákroku maternice som dostala predpísané čapíky. Bola vysoká pravdepodobnosť negatívneho zjazvenia. Absolvovala tri kurzy na 30 dní s prestávkou 2,5 mesiaca. Na prvý pohľad bolo ťažké si všimnúť, že liečenie sa práve začalo. Vzhľadom k tomu, že liek často cítil závraty. Ale v treťom kole už bolo zrejmé, že zotavenie prešlo tak, ako by malo. Po poslednom cykle riziko tvorby adhézií úplne zmizlo. Som vďačný lekárovi za to, že ma predával z možných komplikácií a neplodnosti predpisovaním Longididázy. “

Dávkovanie a podávanie

Enzymový prípravok Longidáza vo forme čapíkov sa odporúča na intraviginálne (intravaginálne) a rektálne podanie. Rektálne použitie 1 sviečky na noc, po vyčistení čriev. Intravaginálne - 1 krát denne, aj pred spaním (čapík by sa mal podávať v polohe na chrbte). Celý liečebný kurz vyžaduje 10-20 sviečok.

Liečebný režim môže opraviť ošetrujúci lekár v závislosti od trvania ochorenia, štádia a závažnosti patologického procesu. V niektorých prípadoch môžu byť čapíky použité s prestávkami 1-2-3 dni.

V urológii sa liek odporúča používať každý druhý deň (10 injekcií), potom ďalších 10-krát v intervale 2-3 dní. Spolu pre priebeh liečby vyžaduje 20 čapíkov.

V dermatológii a venereológii sa odporúča použiť 1 sviečku za 1–2 dni, celkovo 10-15 injekcií.

V gynekológii - intravaginálne alebo rektálne 1 krát za 2 dni. Iba 10 úvodov.

Vo fytiziológii a pulmonológii - 10-20 injekcií, 1 sviečka za 2-4 dni.

V chirurgii - 10 injekcií, 1 čapík za 2 dni.

Druhý cyklus liečby enzýmovým prípravkom môže byť predpísaný zo zdravotných dôvodov najskôr po 3 mesiacoch. Ako liek na dlhodobú udržiavaciu liečbu sa Longidáza používa 3 - 4 mesiace, 1 krát za 5-7 dní.

Liekové interakcie

Pri súčasnom použití lieku so salicylátmi, ACTH, estrogénom, kortizónom alebo antihistaminikami sa znižuje účinnosť hyaluronidázy.

Longidáza (čapíky) je kompatibilná s antifungálnymi, antivírusovými, antibakteriálnymi činidlami, cytostatikami a bronchodilatátormi.

Pri vykonávaní kombinovanej liečby by sa mala zohľadniť skutočnosť, že je možné zvýšiť absorpciu a zvýšiť systémový účinok liekov.

Špeciálne pokyny

S rozvojom alergickej reakcie by sa používanie lieku malo zrušiť. Ak je potrebné použiť Longidázu vo forme čapíkov na pozadí exacerbácie infekčného procesu, je potrebné súčasne užívať antimikrobiálne lieky.

Neexistuje žiadny dôkaz o účinku lieku Longidase na schopnosť viesť vozidlo alebo vykonávať prácu vyžadujúcu zvýšenú pozornosť a psychomotorickú rýchlosť.

Opis liečiva

Liek Longidase vyrába v Ruskej federácii LLC NPO Petrovaks Farm. Spoločnosť má trvalo vysokú kvalitu výrobkov. Vyrába drogy, ktoré od roku 1996 spĺňajú všetky záruky kvality. Longidáza je enzýmové činidlo s proteolytickou aktivitou. Aktívna zložka lieku - Bovgialuronidaza azoksimer.

Táto látka je proteolytický enzým, ktorý rozkladá proteínové molekuly a podporuje resorpciu kontraktúr, jaziev a adhézií. Najúčinnejší účinok Longidázy v skorých štádiách patologického procesu.

Okrem proteolytického účinku má liek protizápalové, antioxidačné a imunomodulačné účinky.

Longidáza je umelo syntetizovaná chemická zlúčenina hyaluronidázy (proteolytický enzým) s nosičom s vysokou molekulovou hmotnosťou, ktorý má výraznú imunomodulačnú aktivitu.

Návod na použitie Longidáza vo forme sviečok informuje o vysokej enzymatickej aktivite látky na tele po dlhú dobu. Liek sa používa na progresívny nárast počtu buniek spojivového tkaniva, čo znamená ich masívny rast v rôznych orgánoch.

Mechanizmus účinku

V každom spojivovom tkanive obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá je jednou z jej najdôležitejších zložiek. Ak sa objaví zápal alebo po chirurgickom zákroku, niektoré tkanivá môžu byť nahradené spojivovým tkanivom. Za určitých podmienok tieto tkanivá trpia hypoxiou, nemajú potrebné živiny, vrátane kyseliny hyalurónovej. V dôsledku toho sa vytvorí jazva alebo hrot.

Hyaluronidáza, ktorá ovplyvňuje túto kyselinu ako hlavný substrát spojivového tkaniva, urýchľuje pohyb tekutiny, ktorá vyplňuje priestor medzi bunkami a zlepšuje priepustnosť tkanivových bariér. Okrem toho zvyšuje elasticitu tkaniva, znižuje opuchy a pomáha resorpciu výpotku, ktorý sa vytvára počas zápalu.

Dôvody pre použitie v gynekológii lieku Longidase

Všetky zápalové ložiská v ľudskom tele sa časom oddelia od zdravých tkanív a orgánov tzv. Adhéziami. Adhézie pozostávajú zo štruktúr spojivového tkaniva, ktoré ohraničujú zápal a znižujú riziko šírenia infekcie na okolité orgány a tkanivá. V gynekológii je problém lepivosti takmer na prvom mieste, pretože výskyt adhézií pre ženu má nejednoznačné následky. Okrem týchto pozitívnych vlastností majú vlákna a spojivové tkanivá negatívne vlastnosti:

 1. Lieky prenikajú veľmi zle cez adhézie, čo predlžuje čas regenerácie.
 2. Adhézie lepia tesne oddelené orgány dohromady. Komplikácie adhézií môžu byť intestinálna obštrukcia, vytesnenie maternice, mimomaternicové tehotenstvo, neplodnosť.

Adhézie vo vajíčkovodoch teda zabraňujú vajíčku v prechode do maternice po ovulácii, čo znemožňuje oplodnenie vajíčka, a teda počatie dieťaťa. Liek Longidase rozdeľuje adhézie vytvorené v dôsledku zápalu, zvyšuje lokálny účinok iných liekov a znižuje čas liečby približne o jeden a pol krát.

Jednou z prospešných vlastností lieku je jeho protizápalový účinok. Liek znižuje počet zápalových mediátorov, zmierňuje opuchy, zlepšuje transport živín cez intersticiálnu tekutinu. Liek zvyšuje elasticitu spojivového tkaniva, čo znižuje stagnáciu krvi a lymfy v oblasti zápalu, znižuje bolesť.

Nástroj je dostupný v dvoch typoch dávkovacích foriem, ktoré sú priradené v závislosti od konkrétnej situácie. Aký je rozdiel medzi Longidisovou chorobou a injekciami? Podľa pokynov:

 1. Sviečky Longidase sa zvyčajne používajú vtedy, keď príčiny vzniku adhézií sú gynekologické povahy, často sa predpisujú v urológii. Priebeh liečby môže byť dlhý, až niekoľko mesiacov. Aplikujú sa vaginálne alebo rektálne. Vzhľadom na dlhodobý účinok lieku sa nepoužíva každý deň, lekári ho môžu predpísať jednu sviečku za dva až štyri dni.
 2. Prášok Longidis sa používa ako roztok na intramuskulárne alebo subkutánne podanie. Typicky sa takéto injekcie predpisujú lokálne injekciou roztoku priamo pod zmeneným tkanivom jazvy, ale môže sa tiež použiť intramuskulárne. Kurz je určený lekárom a môže zahŕňať 5 až 25 injekcií. Pri ťažkých, dlhodobých ochoreniach po hlavnom kurze môžu lekári predpísať ďalšiu podpornú liečbu počas 10 - 14 dní. Súčasne, ako sviečky, môže byť roztok raz za tri až päť dní.

Kolpitída vyvolaná trichomonádami

Ak sa vo vaginálnom obsahu zistia trichomonády, pacientovi sa predpisujú čapíky obsahujúce metronidazol, ktorý má antimikrobiálny účinok a je účinný v boji proti trichomonádam. Tento liek Flagyl, Metrovagini, atď Použiť Metrovagin, Flagyle nasleduje 1 supp. pred spaním.

Predkladajú sa tiež metronidazolové deriváty - Trichopol, Klion D, Pitrid, Ginalgin, Flagyl, ktoré sa podávajú 1 deň denne počas 10 dní. Ostatné sviečky sú tiež široko používané:

 • Gynomax (tinidazol). Sviečky Gainomaks platia 10 dní.
 • McMiror - nystatin a nifturer sú zahrnuté v kompozícii, používané na kandidózu, chlamydiu, trichomoniázu, nešpecifickú vaginitídu. Aplikačný kurz - 8 dní.
 • Terzhinan, Mikozhinaks, Meratin-Kombi - každý deň po dobu 1 ks. do 10 dní.
 • Tiež vymenovať Trichomonacid, Trichocide po dobu 10 dní.
 • Neo-Penotran obsahujúci metronidazol a mikonazol sa používa dvakrát denne počas dvoch týždňov.
 • Hexicon - 3 krát denne, musíte aplikovať Hexicon na 1-3 týždne.
 • Tinidazol je analógom lieku Hexicon. Podobne aplikujte Tinidazol.
 • Evkalimin - podľa schémy predpísanej lekárom.

Treba poznamenať, že pri trichomonas vaginitíde sa protizápalová liečba čapíkom vykonáva počas troch mesiacov v cykloch 10 dní. Začiatok aplikácie - ihneď po menštruácii.

Čo používať ženské sviečky na zápal, čo je lepšie, gynekológ vysvetlí.

Použitie u detí

Je zakázané predpisovať u detí mladších ako 12 rokov z dôvodu nedostatku spoľahlivých klinických štúdií o účinkoch na túto kategóriu osôb. Deti vo veku 13 - 18 rokov sa odporúčajú na podobné režimy liečby pre dospelých. Dávky tiež zostávajú nezmenené. Rektálne alebo vaginálne, pred spaním sa aplikuje 3000 IU liečiva v intervale 24 až 72 hodín v cykle 10 až 15 dávok.

Interval závisí od systému orgánov, v ktorých je patologický proces pozorovaný. V závažných prípadoch ochorenia môže lekár upraviť priebeh liečby a zvýšiť intenzitu režimu.

Longidáza na graviditu a laktáciu

Ženy v období

Gravidita je priama kontraindikácia pri liečbe longidázou. Neodporúča sa na dojčenie, pretože neexistujú žiadne výsledky klinických štúdií o účinkoch na túto skupinu žien. Môže sa však používať v konkrétnych prípadoch pod prísnym lekárskym dohľadom.

Liečebný režim

V gynekológii je longididáza najčastejšie predpisovaná lekármi ako čapíky, používané rektálne (injekčne do konečníka) alebo intravaginálne (injekčne do vagíny). U detí mladších ako 18 rokov, starších ľudí, pacientov s ťažkou renálnou insuficienciou sa podáva len rektálne.

V iných prípadoch je štandardný liečebný režim nasledovný: t

 • 1 sviečka každé dva dni, najmenej 10 použití,
 • podporná liečba v prípade potreby (celkový priebeh liečby môže byť až 20 aplikácií),
 • opakovaný priebeh je možný po 2-3 mesiacoch.

Pri použití rektálnych čapíkov musíte najprv vyčistiť črevá a vytvoriť klystír. Vaginálne zavedenie sa vykonáva na noc, v polohe na bruchu. Počas menštruácie sa čapík podáva rektálne, aby nedošlo k prerušeniu liečby.

Čípky pred použitím skontrolujte: keď zmeníte farbu, rozbitie obalu je lepšie nepoužívať. Ak Vám lekár predpíše injekcie, mali by ste vedieť, že ich mnohí pacienti vnímajú ako bolestivé. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa ako roztok použiť prokaín (0,25% alebo 0,5%). Injekcie sa podávajú buď subkutánne alebo intramuskulárne.

V závislosti od stavu pacienta, jeho veku a sprievodných patológií ošetrujúci lekár vyberie individuálny liečebný režim. Pri endometrióze sa často vyžaduje 7-10 injekcií v dávke 3000 IU, jedna každých 3-5 dní.

Čapíky, rovnako ako injekcie Longidázy, môžu byť použité pri komplexnej liečbe ochorení, spolu s antibiotikami, protizápalovými, hormonálnymi a inými liekmi.

Dávkovanie a indikácie

Longidol v gynekológii sa zvyčajne predpisuje rektálne alebo vaginálne. Ak chcete použiť každú z možností pripojených inštrukcií. Napríklad, vaginálne podávanie je predpísané ako kľúč, avšak v prítomnosti menštruačného cyklu sa čapíky s longidázou používajú rektálne (v dôsledku čoho sa terapeutický účinok znižuje) tým, že sa najprv vyprázdni črevo s následným čistiacim postupom. Zvyčajne sa odporúča až po skončení mesiaca.

Tento liek sa používa na: t

 • zápal močového mechúra,
 • Prítomnosť pooperačných jaziev,
 • uretritída,
 • Špica vnútorných orgánov
 • Zápalové procesy prostaty.

А Также чтобы понять для чего назначают препарат лонгидаза, отметим, что его терапевтическому действию нет ограничений в распространении только лишь на сферу гинекологии (лонгидаза при цистите, например). Liečba kĺbov, chirurgia a dermatológia - tu sú indikácie na použitie tohto lieku celkom vhodné.

Spravidla kvôli potratom, potratom a čistiacim postupom, hormonálnym poruchám a patológiám, zmenám súvisiacim s vekom, expandujúcim tkanivám endometria, ktoré bránia otehotneniu. Často sa ako prejav posttraumatického syndrómu vyskytujú chronické a zápalové procesy.

Sviečky "Longidase" lokalizovali elimináciu týchto tkanív, zastavili a zastavili ložiská hnisania.

Konkrétne v gynekologickom sektore sa liek používa:

 • Prevencia a eliminácia adhezívnych a cicatricial prejavov po operáciách alebo ako „posttraumatická“,
 • Liečba chronickej endometriózy,
 • Eliminácia úplného alebo čiastočného zhutnenia a fúzie tkanív maternice (synechia).

Pokiaľ ide o všeobecné pozitívne účinky. Vzhľadom na dve kľúčové zložky (azoxymér a bromid), ktoré sú prítomné v prípravku, prispieva k:

 • Zvýšená permeabilita tkaniva,
 • Posilnenie trofických ukazovateľov, t
 • Zníženie opuchu a resorpcie hematómov,
 • Zvýšenie turgoru (elasticita)
 • Zmiznutie adhézií a kontraktúr,
 • podporuje pohyblivosť kĺbov
 • Potlačenie rastu spojivového tkaniva pri jazvách.

Tiež je potrebné poznamenať, že "longidaza" viaže ťažké kovy a tým, že potláča toxíny, podporuje ich elimináciu z tela. Tento nástroj nemá žiadne toxické a karcinogénne predpoklady a je charakterizovaný pozitívnou znášanlivosťou. Podľa prehľadov pacientov, injekcie a čapíky "Longidáza" nemajú dôsledky a nie sú katalyzátormi nežiaducich reakcií.

Kontraindikácie a možné komplikácie vo forme vedľajších účinkov

Ako každý iný liek, aj Longidáza má kontraindikácie spolu s vedľajšími účinkami. Početné štúdie ukázali, že prakticky neexistujú žiadne zlé účinky, s výnimkou individuálnych alergických reakcií na zložky lieku.

Sviečky môžu byť použité v komplexnom meradle s inými antibiotikami a liekmi proti bolesti, zatiaľ čo Longidase len zvýši celkový terapeutický účinok.

Napriek tomu, bez ohľadu na informácie (ktoré charakterizujú liek ako úplne bezpečný), existuje množstvo kontraindikácií odporúčaných na zoznámenie sa s cieľom vyhnúť sa kritickým komplikáciám:

 • Akútne štádiá infekčných chorôb
 • onkológie,
 • Porucha nadobličiek
 • Vek menej ako 12 rokov
 • Tehotenstvo a dojčenie.

Základné odporúčania na používanie lieku

Zvážte základné body návodu na použitie:

 • Ako je uvedené vyššie, čapíky sú určené na prevažne vaginálne použitie, avšak počas menštruácie sa tiež podávajú rektálne. Ten výrazne znižuje účinnosť, takže stojí za to čakať na koniec cyklu,
 • Používajte pred spaním, v horizontálnej polohe (vaginálne aj rektálne čapíky). Pred zavedením do análneho otvoru je potrebné vyprázdniť a vyčistiť črevá klystír,
 • Trvanie a dávkovanie predpísané ošetrujúcim lekárom. Neodporúča sa uvádzať tieto indikátory sami. Zvyčajne sa jeden čapík (vaginálne alebo rektálne) podáva 1 krát za tri dni.
 • Celý kurz zahŕňa 10 sviečok. V závislosti od štatistík zlepšenia môžete pokračovať v profylaktickej terapii (len po porade so svojím lekárom). Opakovaný kurz je určený najskôr 3 mesiace.
 • Pri chronickom zlyhaní obličiek a relatívne nedávnom krvácaní sa používanie tohto lieku neodporúča. Maximálna povolená miera je 1 čapík za 7 dní.
 • Ak sa vyskytne jasná alergická reakcia, musíte okamžite prestať používať Longidase.

Po pochopení nuansy použitia, je potrebné pochopiť, že zneužívanie tejto drogy tiež nevedie k "miernym" následkom. Chill, prudký pokles krvného tlaku a zvýšenie telesnej teploty: to sú všeobecné príznaky predávkovania. Doba eliminácie z tela je 2-3 dni, táto funkcia sa vykonáva v obličkách.

Analógy "Longidase"

Ako je uvedené v článku, predložený liek má kópie, ako napríklad Lidaza a polyoxidonium, ktoré majú takmer rovnaké (v porovnaní s pôvodnými) vlastnosťami a indikáciami na použitie. "Lidaza" je k dispozícii iba vo forme prášku na prípravu injekcií, kvapiek alebo roztoku na inhaláciu.

Polyoxidonium sa používa vaginálne aj rektálne. Jediný, ale významný rozdiel je absencia účinkov preventívnych a terapeutických opatrení na zrasty a jazvy v zozname. Napriek tomu, že analóg má menej kontraindikácií a nižšiu cenu, Longidáza má významnú výhodu v liečbe nielen príčin ochorení, ale aj eliminácie ich možných následkov.

Odporúčania odborníkov

Pozorovanie liečebných štatistík cystitídy s týmto liekom lekári zaznamenali zníženie účinkov bolesti, zvýšenie objemu moču. Terapeutický účinok pretrvával šesť mesiacov. Počas celého priebehu bola zaznamenaná vynikajúca znášanlivosť a minimálne vedľajšie účinky. Záver: „Longidáza“ je odporúčaným liekom pre pacientov s rôznymi formami cystitídy, presne pre účely abnormalít spôsobených ochorením.

Podľa výsledkov ukončených cyklov liečby pacientov s adhéznymi procesmi bola tubulárna priechodnosť odhalená v panve. Ďalšie pozorovanie s diagnózou neplodnosti znamenalo tehotenstvo v 70% prípadov.

Na základe údajov založených na monitorovaní liečby pomocou sviečok Longidase, liek vykazoval dobrý účinok pri každej z uvedených ochorení:

 • zápal močového mechúra,
 • Pooperačné jazvy
 • uretritída,
 • Špica vnútorných orgánov
 • Zápalové procesy prostaty.

Tento druh informácií bol nájdený na mnohých lekárskych fórach a bol zahrnutý do výsledkov výskumu. Väčšina pozitívnych posudkov o drogách bola spojená s liečbou gynekologických ochorení a, samozrejme, prejavom dlho očakávaného tehotenstva. Alergické reakcie sa prakticky nevyskytujú alebo sú zanedbateľné.

Je možné konštatovať, že dobre vyvinutý algoritmus na použitie prezentovaného lieku spolu s presnými diagnostickými postupmi poskytuje skutočne dobrý výsledok, ktorý už možno vysledovať na základe štatistiky liečby pacienta. Na záver, všetko, čo je uvedené v článku, si všimneme: aj napriek nie celkom atraktívnej cene, stojí za to preplatenie, ale získať reálny výsledok, eliminujúci riziko vážnych komplikácií. Tu je naozaj prípad, keď cieľ ospravedlňuje prostriedky.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Existujú dve formy uvoľňovania liečiva: čapíky na rektálne alebo vaginálne podávanie, prášok na prípravu injekčného roztoku.

 • Účinná látka lieku - longidáza s hyaluronidázovou aktivitou.
 • Pomocná zložka pre uvoľňovanie sviečok je kakaové maslo, pre prášok - manitol.

Klinicko-farmakologická skupina: liek s proteolytickou aktivitou.

Čo pomáha Longidis v tvare sviečky?

Použitie Longidázy sa prejavuje v komplexnej liečbe a monoterapii ochorení komplikovaných hyperpláziou spojivového tkaniva, vrátane zápalových procesov:

 • Urologia: chronická prostatitída, striktúry uretrov a uretry, Peyronieho choroba, počiatočné štádium benígnej hyperplázie prostaty, intersticiálna cystitída, po operácii močového mechúra, močovej trubice, uretre na prevenciu jaziev a striktúr.
 • Gynekológia: chronická endomyometritída, vnútromaternicová synechia, tubalno-peritoneálna infertilita, profylaxia a liečba panvových adhézií v chronickej forme zápalových patológií vnútorných pohlavných orgánov, liečba a prevencia zrastov v panve po umelých potratoch, predchádzajúca operácia na panvových orgánoch a iné gynekologické ochorenia manipulácia.
 • Dermatovenereológia: obmedzená sklerodermia, prevencia fibróznych komplikácií infekčných chorôb prenášaných prostredníctvom sexuálneho kontaktu.
 • Chirurgia: neliečivé rany, prevencia a liečba adhézií po operáciách na brušných orgánoch.
 • Fytiziológia a pulmonológia: intersticiálna pneumónia, pľúcna fibróza, tuberkulóza (infiltratívna, tuberkulómová, kavernózna a fibrózna), fibrózna alveolitída, sideróza, pleuróza.

Okrem toho sa Longidase predpisuje na zvýšenie biologickej dostupnosti diagnostických, liečivých liekov a antibakteriálnej terapie v gynekológii, urológii, dermatológii, pulmonológii a chirurgii.


Farmakologický účinok

Longididáza je makromolekulárny komplex hyaluronidázy proteolytického enzýmu s nosičom s vysokou molekulovou hmotnosťou. Liečivo má vysokú hyaluronidázovú aktivitu.

 • Longididáza má anti-edémový, imunomodulačný, antioxidačný, protizápalový, chelatačný účinok na telo.
 • S použitím lieku sa značne zvýši troficita a permeabilita tkaniva, rozpúšťajú sa hematómy, znižuje opuchy a zvyšuje sa úroveň elasticity jaziev.
 • Pri aplikácii Longidázy je zaznamenaný antifibrotický účinok.

Najvyššia účinnosť lieku sa pozoruje, keď sa používa v skorých štádiách ochorení a patologických procesov.

Vedľajšie účinky

V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť reakcie z precitlivenosti na Longidázu.

Vzhľadom na svoje zloženie môžu byť čapíky Longidase porovnané s jedinečnými liekmi, ktoré nemajú prakticky žiadne analógy.

Existuje niekoľko liekov, ktoré sú podobné zložením, napríklad Lidaza, ale nie je to úplný analóg, pretože obsahuje iba jednu účinnú látku - hyaluronidázu, zatiaľ čo v týchto sviečkach sú dve z nich - hyaluronidáza a azoximerbromid.

Liečivo, ako je polyoxidonium, môže tiež do určitej miery slúžiť ako náhrada, ale nepoužíva sa ako prevencia adhéznych procesov.

Priemerná cena LONGIDAZ, sviečky v lekárňach (Moskva) je 1600 rubľov.

Obchodné podmienky pre lekárne

Liek je schválený na použitie ako prostriedok OTC.

Dobré popoludnie V januári tohto roku som podstúpil testy a hysterosalpingoskopiu, bol som diagnostikovaný so zápalom vaječníkov pri nosení IUD. Našla dobrého gynekológa, predpísala antibiotikum, sulfónamidy, Longidase vo sviečkach a fyzioterapii.

Sviečky vložili vaginálne jednu sviečku každé tri dni. To isté mi bolo povedané o zrastoch, že keď sa objaví zápal, rúry sa zhutnia a dôjde k zrastom. Bolo to liečené, no, uplynulo niekoľko mesiacov, nič vás neobťažovalo.

Neviem, kto liek Longidasa pomohol, ale ja osobne mám s ním negatívnu skúsenosť. Alebo skôr, moja mama. Trpela závažnou operáciou - peritonitídou brušnej dutiny. Prirodzene, na bruchu boli veľké jazvy. Esteticky je to škaredé. Ona išla k lekárovi, ktorý predpísal tento liek ako injekciu, bez toho, aby vykonal akékoľvek testy citlivosti pred predpisovaním. Výsledok bol samozrejme nechutný. V mieste vpichu injekcie sa takmer okamžite objavil opuch a bolestivosť a neskôr sa objavila alergia, ktorú stále liečime. Jazvy nie sú nikde. Takže pochybný nejaký liek.

Použil som longidisázu len pred rokom, pri liečbe zápalu vo vaječníkoch. Lekár okamžite varoval, že pre mňa sú najvhodnejšie injekcie, takže som sa s tým musel vyrovnať. Prikuloval ich novocaine, pretože som sa toho všetkého veľmi obávam. Nebolo to veľmi bolestivé, tolerovateľné. Ale nezostali žiadne stopy a všimol som si, že nikto v živote nepovedie, že som strkal injekcie. Jeden kurz bol pre mňa dosť, v zásade som uzdravil zápal a už viac nebola potrebná longidis. Som rád, že sa po tom všetkom nič nevrátilo a nebola žiadna bolesť. Zdá sa mi docela dobrý liek. Trvalý účinok je hlavná vec.

Keď zápal ženy pomohol longidaza dobre. Iba so sviečkami sa lekár rozhodol liečiť ma, a ak nie je zmysel, potom predpíšte kompletnú a komplexnú liečbu. Bola som pripravená na to, aby sa s ňou zaobchádzalo dlho as rôznymi prípravami, ale márne. Všetko bolo obmedzené na 20 sviečkových longidáz. Ako som pochopil, toto je maximálna rýchlosť, niekde sa natiahla na 2,5 mesiaca. Sviečky sú obyčajné, ľahko sa používajú, ale výsledok je dôležitý.

Droga je veľmi dobrá! Mnohí sú spokojní s endometriózou. Mám lekára menovaného každé 3 dni a tak 10 dní. Ale dal som všetkým a ja mám silné podráždenie. Bolí to pri umývaní. Vo všeobecnosti mám veľkú citlivosť. Pretože nikto iný v hodnotení to nevidel. Môže to niekto nahlásiť? a zajtra pôjdem k lekárovi (((

Nikdy neboli žiadne komplikácie a zlé reakcie, s longidaza všetko pre mňa prebehlo hladko. Tento liek je vhodný pre mňa. No, tentoraz. A po druhé, som vďačný sviečkam za to, že sa bolesti v spodnej časti brucha nevrátia a viem, že všetko je v poriadku s mojím telom. Som medzi tými, ktorým pomohla endometrióza. Toto je pre liek najdôležitejšia pomoc - podľa môjho názoru)

Tiež som použil sviečky o dva dni neskôr som sa snažil vložiť ich dvakrát do vlhkosti a mám svrbenie, že to môže byť stále svrbenie, čo mám robiť?

Po prvé, mali by ste ísť k lekárovi, po druhé, pozorne si prečítajte všetky kontraindikácie v návode. Možno máte len elementárnu citlivosť na kompozitný komponent a to je všetko. Len ma prekvapuje, že ste vložili vaginálne, naopak som mi odporúčal rektálne. Koniec koncov, potom neexistuje žiadny odkaz na mesačné a všeobecne je to jednoduchšie.

Dievčatá, ktoré hovorili s dobrým lekárom, je pravda, že iskry môžu tiež tvoriť laparoskopiu? A potom význam takejto operácie? Gynekológ mi nič také nepovedal, včera mi povedal môj kolega. Povedz mi, pravda, alebo nie, nechcem znova hroty ((

Po Lapar, som nevytvoril, aj keď zrasty boli ako postroje a operácia, ako hovorí lekár, nebola veľmi jednoduchá. Ale ja som tiež vložil kurz longidacase, 10 kusov, myslím, že vďaka nej je všetko v poriadku. Nechcel by som znova zaobchádzať s hrotmi, rozumiem vám

Avšak, bohužiaľ (Lapara je potrebná, keď sa sľuby začínajú veľmi veľa a nezostáva nič iné, v iných prípadoch je dostatok liekov. Vložil som longidázové sviečky z adhézií, skutočne sa zmenšili, takže zápal v vajíčkovodoch odišiel a obdobie sa zmenilo) to nie je tak bolestivé prejsť, a ak budete potrebovať 100 pro operáciu, potom po nej, longididáza je tiež potrebná ako prevencia.

Je to trochu nepríjemné písať tu, počítať v ženskom tíme, ale beriem šancu) Len som mlčal a potom som bol diagnostikovaný s chronickou prostatitídou.) Longidaza znamená, že mi tiež pomáha pri ženskom spôsobe, nevedel som to. Z liečby prostatitídy - pôsobí kvalitatívne. Funguje patogeneticky, takže nielen symptómy sa odstránia. Najdôležitejšia vec je práca s centrálnym problémom - fibrózou, z ktorej vznikajú všetky hlavné problémy. Takže teoreticky neexistuje žiadny iný liek a ja osobne neodporúčam utrácať peniaze za bezduché náprotivky. Pre biedneho platí dvakrát. A tu je výsledok - moja remisia je 8 mesiacov a skôr každé 3 mesiace - recidíva. Potom nie je výsledok. Všetky zdravie.

Prečítaj si tu príbehy. Nie je ľahké pre dievčatá aj chlapcov. A všetky dôvody - kladieme na naše zdravie a nesprávne určujeme priority. Nedávno liečená endometrióza. Keď som čítal internet, vlasy mi stáli na konci, takže som si uvedomil, že len lekár (teraz nečítam nič také, mám nervy na brehu). Predpísali injekcie longdaza, protizápalové, bahenné procedúry, ktoré nemôžem postaviť. Dokonca som si kúpil aj telo, ak tam bolo všetko teplo. Fungovalo to chladno, po takomto kurze sa stalo menej bolestivým v prízemí a po chvíli úplne zmizla bolesť. Na klinike s Novocainom

Kandidátna Longidáza: návod na použitie v gynekológii

Termín hyperplázia znamená, že v každom orgáne alebo tkanive v tele sa počet buniek dramaticky zvýšil. Môže mať fyziologické príčiny, napríklad so zvýšením prsných buniek počas tehotenstva. Stáva sa však, že takýto rast sa vyvíja ako choroba, napríklad pri hyperplázii endometria a vyžaduje špeciálnu liečbu.

Jedným z hlavných spôsobov, ako pomôcť vyrovnať sa s týmto ochorením, sú lieky obsahujúce špeciálny enzým - hyaluronidázu. V oficiálnej medicíne sa takéto lieky používajú viac ako 40 rokov. Jedným z nich je Longidase.

Výhody Longidase

Hlavnou výhodou liekov Longidase v porovnaní s liekmi-analógmi, ako je napríklad Lidaz, je jeho väčšia odolnosť voči negatívnym účinkom.

Napríklad, ako účinky agresívnych látok, ktoré sú tvorené v centre zápalu.

Enzým hyaluronidázy v tomto lieku je chránený špeciálnym imunomodulátorom, známym ako Polyoxidonium.

Okrem väčšej stability môže takáto symbióza znížiť priebeh liečby Longidázou, ako aj znížiť pravdepodobnosť rôznych alergických reakcií pri jej používaní. Imunomodulátor, ktorý je súčasťou prípravku, pomáha lepšie ovplyvniť zápal, stimuluje lokálnu imunitu a pomáha bunkám odstraňovať toxíny a voľné radikály.

Лонгидаза является препаратом комплексного действия, помогающим не только бороться с гиперплазией ткани, но и с воспалением, которое часто является основной причиной её развития.

Snáď jedinou nevýhodou Longidázy je citlivosť na vysoké teploty, ktoré vyžadujú špeciálne podmienky skladovania. Uchovávajte pri teplote nie vyššej ako 15 ° C.

Nástroj je dostupný v dvoch typoch dávkovacích foriem, ktoré sú priradené v závislosti od konkrétnej situácie. Aký je rozdiel medzi Longidisovou chorobou a injekciami? Podľa pokynov:

 1. Sviečky Longidase sa zvyčajne používajú vtedy, keď príčiny vzniku adhézií sú gynekologické povahy, často sa predpisujú v urológii. Priebeh liečby môže byť dlhý, až niekoľko mesiacov. Aplikujú sa vaginálne alebo rektálne. Vzhľadom na dlhodobý účinok lieku sa nepoužíva každý deň, lekári ho môžu predpísať jednu sviečku za dva až štyri dni.
 2. Prášok Longidis sa používa ako roztok na intramuskulárne alebo subkutánne podanie. Typicky sa takéto injekcie predpisujú lokálne injekciou roztoku priamo pod zmeneným tkanivom jazvy, ale môže sa tiež použiť intramuskulárne. Kurz je určený lekárom a môže zahŕňať 5 až 25 injekcií. Pri ťažkých, dlhodobých ochoreniach po hlavnom kurze môžu lekári predpísať ďalšiu podpornú liečbu počas 10 - 14 dní. Súčasne, ako sviečky, môže byť roztok raz za tri až päť dní.

Sviečky a lyofilizát pre injekciu Longidase sú liek na predpis. Predpisovať ich má len lekár.

Funkcie aplikácie

Ako presne vykonať liečbu s Longidasou, určiť si sviečky alebo injekcie určuje lekár, v závislosti od presnej diagnózy, závažnosti ochorenia, veku a iných individuálnych charakteristík pacienta.

Kurzy môžu trvať 5 až 25 dní a interval medzi užívaním lieku od 2 do 10 dní. Dávka lieku je tiež stanovená individuálne. Ak je to potrebné, liečba môže byť podávaná opakovane, po prestávke 2-3 mesiacov. Longidáza môže interagovať s inými liekmi, takže:

 • Zvyšuje účinok antiseptík, diuretík a antimikrobiálnych látok.
 • Súčasné použitie s estrogénmi, antihistaminikami, salicylátmi, kortizónom a adenokortikotropným hormónom znižuje aktivitu hyaluronidázy.
 • Longididáza sa nemôže používať súbežne s liekmi série benzodiazepínu, furosemidom a fenytoínom.

Prípravky s Longidasou sa môžu používať samostatne aj v kombinácii s inými prostriedkami predpísanými lekárom. Injekcie alebo čapíky s longidázou sa používajú v gynekológii, urológii a chirurgii. Návod na použitie obsahuje nasledovné indikácie:

 1. Prevencia a liečba adhézií, ktoré sa môžu vyskytnúť po chirurgickom zákroku alebo v dôsledku dlhého, ťažkého zápalového procesu.
 2. S cystitídy alebo prostatitídy, zvyčajne v chronickej forme, ale niekedy v akútnej.
 3. Pri liečbe neplodnosti spojenej s obštrukciou vajíčkovodov.
 4. Na prevenciu adhézií po operáciách močového mechúra, močovodu alebo močovej trubice.
 5. Na prevenciu alebo liečbu adhézií a jaziev po operáciách na brušných orgánoch.
 6. Pri liečbe dlhých neléčivých rán alebo trofických vredov.

Okrem toho sa Longidáza často používa v kozmetike na liečenie jaziev a sklerodermie, v pľúcnej terapii, najmä pri komplikovanej pneumónii a tuberkulóze, ako aj v ortopédii na kontrakciu kĺbov.

Sviečky Longidase: recenzie

Rozsah lieku Longidase veľký, Je nepravdepodobné, že by patológiu vyliečil sám.

Ale v komplexe, Longidase podporuje hojenie a zvyšuje účinok s inými liekmi. Toto je liečivo s proteolytickou aktivitou, ktoré má vo svojej kompozícii konjugovanú hyaluronidázu.

Obsahuje protizápalové, anti-edematózne, imunomodulačné, antioxidačné vlastnosti.

Čo pomáha:

 • Longidáza sa používa vo všeobecnej praxi., Pomáha zvýšiť biologickú dostupnosť antibakteriálnych látok
 • V chirurgickej praxi, Terapia pomaly sa neliečivých rán, prevencia a liečba pooperačných adhéznych procesov, hojenie hypertrofických jaziev,
 • V urologickej praxi používa sa na liečbu cystitídy, chronickej prostatitídy, prevencie a liečby ureterálnych striktúr a uretry, eliminácie zúženia močovej trubice a uretrov,
 • V gynekológii liečiť tuberno-peritoneálna neplodnosť, prevencia a eliminácia adhézií (vrátane obdobia po odloženom potrate), chronickej endomyometritídy,
 • V dermatológii a venereológii: obmedzená sklerodermia, fibrózne infekčné komplikácie (prenášané cez genitálny trakt), liečba keloidných jaziev (po zraneniach, popáleninách, operáciách),
 • Fytiziológia a pulmonológia: terapia siderózy, fibróznej alveolitídy, pohrudnice, pneumofibrózy, kavernóznych fibróznych a infiltratívnych tuberkulóz,
 • V ortopédii používa sa na liečbu artrózy, hematómov, spondyloartritídy (ankylozácie), kontrakcie kĺbov.

Sviečky Longidzas z adhézií a neplodnosti

Príčiny vzniku adhézií sú:

 1. prítomnosť krvi v brušnej dutine
 2. zápal,
 3. chirurgia
 4. endometrióza (proliferácia vnútornej výstelky maternice).

Keď sa jedna z týchto príčin dlhodobo nelieči, vytvoria sa adhézie. Sú to transparentné fólie, ktoré spájajú povrch zapáleného a zdravého orgánu. V priebehu času rastie hustá jazva na mieste tejto zlúčeniny.

Choroby žien a neplodnosť vo väčšine prípadov spôsobujú hroty. Z tohto dôvodu sú hlavné reprodukčné orgány posunuté a pohyb spermií cez vajcovod je ťažký. Počas liečby sa adhézie rozpúšťajú a proces zjazvenia sa znižuje.

V gynekológii zvyčajne používa Longidis vo forme sviečok. Takéto použitie umožňuje, aby aktívna látka liečiva prenikla čo možno najbližšie do tkaniva, kde je ohnisko zápalu a tvorba adhézií.

Hlavné odporúčania pre použitie sviečok Longidase pri liečbe zrastov a neplodnosti:

 1. Sviečky sú určené na rektálne alebo vaginálne podávanie. Keď menštruačné sviečky musia byť podávané rektálne, ale účinnosť sa znižuje. Je lepšie počkať do konca menštruácie,
 2. Pred spaním na mieste ležiace injikované vaginálne čapíky a rektálne je potrebné vstúpiť až po vyprázdnení čreva.
 3. Trvanie liečby a dávkovanie predpisuje ošetrujúci lekár. Vo väčšine prípadov sa jedna sviečka podáva vaginálne alebo rektálne raz za 3 dni.
 4. Recepcia je 10 sviečok. Môže predpísať udržiavaciu liečbu po prvom cykle. Vedľajší kurz je predpísaný najskôr 3 mesiace po ukončení predchádzajúceho kurzu.
 5. S chronickým renálnym ochorením zlyhanie a nedávne krvácanie nemožno aplikovať viac ako 1 čapík za 7 dní.
 6. Ak sa vyskytne akákoľvek reakcia precitlivenosť na Longidase, musí sa okamžite prerušiť.

Longidáza na chronickú endometritídu

endometritída - To je zápalový proces vnútornej vrstvy maternice, je často spôsobený rôznymi vírusmi alebo baktériami. S týmto priebehom je narušený rast endometria, čo vedie k neplodnosti.

Chronická endometritída sa zvyčajne vyskytuje u sexuálne aktívnych pacientov.

U pacientov, ktorí: t

 • majú bakteriálnu vaginózu,
 • sú infikované genitálnym herpesom,
 • utrpel potrat
 • utrpel potrat
 • majú uterinnú submukózu,
 • pohlavne prenosnú chorobu
 • presunul škrabanie, aby mohol diagnostikovať,
 • používa vnútromaternicové zariadenie.

V dôsledku behu endometritídyvznikajú hroty. Aby sa zabránilo vzniku adhézií a zničeniu existujúcich, lekári predpisujú Longidázu. Priebeh liečby je často dlhý - 14-21 dní. Zostávajúce odporúčania budú rovnaké ako pri liečbe neplodnosti a adhézie.

Zloženie sviečok a kto ich vyrába

Liečivo v jeho zložení obsahuje konjugovanú hyaluronidázu a vo vode rozpustný nosič s vysokou molekulovou hmotnosťou (polyoxidonium), excipient (kakaové maslo).

Producentom Longidase je NPO PetrovaxFarm LLC. Je to najmodernejšia farmaceutická spoločnosť v Rusku. Výroba sa nachádza v Moskve av Moskovskej oblasti.

Sviečky Longidase V gynekológii

Opakované potraty, nie úplne liečené infekčné zápalové gynekologické ochorenia, endokrinné problémy často vedú k tomu, že žena nemôže dlho otehotnieť.

Napríklad proliferácia spojivového tkaniva (adhézie) vo vaječníkoch a vajíčkovodoch s patológiou, ako je endometrióza, je zvyčajne hlavnou príčinou pretrvávajúcej neplodnosti.

Ruským farmaceutickým vedcom sa však podarilo vytvoriť liek, ktorého klinické použitie preukázalo vysokú terapeutickú účinnosť pri liečbe mnohých ženských ochorení. Hovoríme o imunomodulačných čapíkoch Longidase.

Tento liek má proteolytickú enzymatickú aktivitu, ktorá umožňuje žene obnoviť plodnosť. Sviečky Longidase v gynekológii sú teraz veľmi populárne.

Vlastnosti longidázy

Toto vaginálne a rektálne liečivo je zlúčenina (konjugovaná) proteolytickej enzýmovej hyaluronidázy s biologicky aktívnou nosičovou látkou s vysokou molekulovou hmotnosťou odvodenou z polyoxidonia.

Vďaka tejto kombinácii sa potláča syntéza mediátora zápalu interleukínu-1, zvyšuje sa rezistencia hyaluronidázy na ničenie faktorov a eliminuje sa hyperplázia spojivového tkaniva - cikarbitálne, fibro-granulomatózne a adhézie.

Spektrum účinku liečiva sa rozširuje len na oblasti, ktoré prešli patologickými zmenami a Longidáza nepoškodzuje zdravé spojivové tkanivá a nemá karcinogénne alebo teratogénne účinky.

Čapíky majú lokálne protizápalové, antioxidačné, imunomodulačné účinky, zlepšujú pohyb tekutiny v medzibunkovom priestore, znižujú opuchy spojivového tkaniva a ničia adhézie v panvových orgánoch.

Longidis: návod na použitie sviečok a lyofilizátu

Latinský názov: Longidaza
Kód ATH: V03AX
Aktívna zložka: Hyaluronidáza a azoxymérbromid

výrobca: Farma Petrovax, Rusko

Podmienka vydania lekárne: Na lekársky predpis

Longidáza - liek, ktorý vykazuje proteolytickú aktivitu, pričom má protizápalové, imunomodulačné a výrazné antioxidačné vlastnosti.

Liečivé vlastnosti

Longidáza je makromolekulový komplex, ktorého zložky predstavujú špeciálny enzým hyaluronidáza (proteolytický), ako aj nosič s vysokou molekulovou hmotnosťou.

Tento liek vykazuje výraznú hyaluronidázovú aktivitu. Akonáhle je v tele, má protizápalové a imunomodulačné účinky.

Okrem toho má liečivo antioxidačné, antifibrotické a anti-edematózne vlastnosti.

Počas užívania liekov sa permeabilita buniek a tkanív významne zvyšuje, v dôsledku čoho dochádza k rýchlej resorpcii existujúcich hematómov a opuch klesá. Spolu s tým sa zvyšuje elasticita jazvového tkaniva.

V dôsledku glykolýzy glykozaminoglykánov dochádza k čiastočnej alebo úplnej eliminácii adhézií, kontraktúr miznú. To výrazne zvyšuje pohyblivosť všetkých kĺbov.

Vysoká účinnosť liečby sa pozoruje v prípade, že sa liečba začne v počiatočných štádiách vývoja ochorenia alebo patologických zmien.

Antioxidačné vlastnosti lieku sa prejavujú vstupom účinnej látky do vzťahu medzi iónmi železa, ktoré aktivujú tok radikálových procesov. Tento účinok prispieva k zvýšeniu produkcie kolagénu, preto sa lieky používajú v kozmetike.

Pri pôsobení liekov normalizuje humorálnu imunitu, čo znižuje prejav akútneho zápalového procesu.

Pretože Longidase 3000 nenarušuje celkový stav pacientov v pooperačnom období, liek sa môže použiť na prevenciu tvorby jazvového tkaniva a na výskyt adhézií.

Longidáza zvyšuje biologickú dostupnosť iných liekov, liek má pozitívny vplyv na účinnosť lokálnych anestetík.

Liek je nízko toxický, nemá škodlivý účinok na močový a imunitný systém. Okrem toho nevykazuje teratogénne a mutagénne účinky.

Po parenterálnom podaní sa aktívna zložka rýchlo dostane do celkovej cirkulácie, jej najvyššia koncentrácia sa pozoruje po 20-25 minútach. Longididáza je pomerne rovnomerne rozdelená v bunkách a tkanivách, biologická dostupnosť je približne 90%.

Hyaluronidáza podlieha procesu hydrolýzy, v dôsledku čoho sa rozkladá na nízkomolekulové zlúčeniny, metabolity sú odstránené obličkovým systémom. Úplné odstránenie metabolických produktov z tela sa vykonáva po 4-5 dňoch.

V dôsledku rektálneho podávania je pozorovaná rýchla absorpcia aktívnej zložky a jej vstup do celkovej cirkulácie. Najvyššia rýchlosť v plazme sa zaznamenáva po 1 hodine. Pri použití rektálnych alebo vaginálnych čapíkov s longidázou je biologická dostupnosť 70%. Trvanie polčasu metabolitov je 42-84 hodín.

Longidase: podrobný návod na použitie

Cena sviečok: od roku 1761 do roku 1995 rubľov. Cena lyofilizátu: od 1645 do 2346 rub.

Injekcia Longidaze 3000 jednotiek. podkožného podania pod jazvovým tkanivom alebo v blízkosti postihnutej oblasti. Injekcie lieku sa môžu vstrekovať do svalu, štandardný priebeh liečenia liekmi (3000 jednotiek) zahŕňa zavedenie 5 až 25 injekcií.

Na dosiahnutie lepšej účinnosti by mal byť časový interval medzi injekciami 3-10 dní. Lekár môže predpísať druhý cyklus liečby injekčným roztokom po 2-3 mesiacoch.

Žena si môže vybrať: pichnúť liek ďalej alebo si oddýchnuť.

V prípade mnohých ochorení sa liek môže používať dlhú dobu, predpisujú sa na injekčné podanie raz denne v 10-14 dňoch. Koľko injekcií je potrebné vykonať v konkrétnom prípade, poraďte sa so svojím lekárom.

Ak je tento liek predpísaný v injekciách (3000 jednotiek), je vhodné pred použitím rozpustiť obsah injekčnej liekovky alebo ampulky. Na tento účel sa použije prokaín 0,25% alebo 0,5% roztok (objem by mal byť 1 až 2 ml). Ak pacient trpí neznášanlivosťou prokaínu, môže byť nahradený rovnakým množstvom fyziologického roztoku alebo špeciálne pripravenej vody na injekciu.

Taktiež sa používa longididáza proti vráskam, vzor aplikácie sa určuje individuálne.

Longidáza na zvýšenie biologickej dostupnosti liekov

Ak sa predpisuje použitie roztoku na zvýšenie biologickej dostupnosti iných liekov, potom sa fľaša Longidázy (3000 jednotiek) zriedi 2 ml fyziologického roztoku. Bude potrebné podávať liek, ako aj hlavné liečivo, ale asi za 10-15 minút. pred použitím hlavného lieku.

Rozpúšťadlo by sa malo zavádzať do ampulky tak pomaly, ako je to len možné, po čom bude potrebné udržiavať roztok 2-3 minúty a okamžite pretrepte a použite na určený účel.

Interakcia medzi liekmi

Pretože Longidáza (čapíky a injekčný roztok) je dobre tolerovaná, môže sa používať súčasne s antibakteriálnymi látkami, antialergickými, antifungálnymi a liekmi s antivírusovou aktivitou, bronchodilatačnými liečivami, cytostatikami, GCS.

Stojí za zmienku, že Longidase (injekčný roztok) pomáha zvyšovať biologickú dostupnosť iných liekov, zvyšuje účinnosť používaných analgetík.

predávkovať

Špeciálne pokyny

S rozvojom alergickej reakcie by sa používanie lieku malo zrušiť. Ak je potrebné použiť Longidázu vo forme čapíkov na pozadí exacerbácie infekčného procesu, je potrebné užívať antimikrobiálne lieky paralelne.

Neexistuje žiadny dôkaz o účinku lieku Longidase na schopnosť viesť vozidlo alebo vykonávať prácu vyžadujúcu zvýšenú pozornosť a psychomotorickú rýchlosť.

Dovolenkové podmienky

Liek patrí k prostriedkom OTC.

Podmienky skladovania

Uchovávajte v suchu, chránené pred svetlom, mimo dosahu detí, pri teplote neprevyšujúcej 15 ° C, mimo dosahu otvoreného ohňa. Čas použiteľnosti 2 roky. Po uplynutí tohto obdobia je používanie lieku zakázané.

výrobca

Farma Petrovax, Rusko

Sviečky Longidase cena

Priemerné náklady na sviečky Longidase v lekárňach v Moskve sú:

 • 10 sviečok za balenie - 1800-2000 rubľov.
 • 20 sviečok v balení - 3000-3200 rub.

 • Lidaza,
 • Ronidaza,
 • Lidaza-M.

Kandidátna Longidáza: návod na použitie v gynekológii

Termín hyperplázia znamená, že v každom orgáne alebo tkanive v tele sa počet buniek dramaticky zvýšil. Môže mať fyziologické príčiny, napríklad so zvýšením prsných buniek počas tehotenstva. Stáva sa však, že takýto rast sa vyvíja ako choroba, napríklad pri hyperplázii endometria a vyžaduje špeciálnu liečbu.

Jedným z hlavných spôsobov, ako pomôcť vyrovnať sa s týmto ochorením, sú lieky obsahujúce špeciálny enzým - hyaluronidázu. V oficiálnej medicíne sa takéto lieky používajú viac ako 40 rokov. Jedným z nich je Longidase.

Mechanizmus účinku

V každom spojivovom tkanive obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá je jednou z jej najdôležitejších zložiek.

Ak sa objaví zápal alebo po chirurgickom zákroku, niektoré tkanivá môžu byť nahradené spojivovým tkanivom.

Za určitých podmienok tieto tkanivá trpia hypoxiou, nemajú potrebné živiny, vrátane kyseliny hyalurónovej. V dôsledku toho sa vytvorí jazva alebo hrot.

Hyaluronidáza, ktorá ovplyvňuje túto kyselinu ako hlavný substrát spojivového tkaniva, urýchľuje pohyb tekutiny, ktorá vyplňuje priestor medzi bunkami a zlepšuje priepustnosť tkanivových bariér. Okrem toho zvyšuje elasticitu tkaniva, znižuje opuchy a pomáha resorpciu výpotku, ktorý sa vytvára počas zápalu.

Výhody Longidase

Hlavnou výhodou liekov Longidase v porovnaní s liekmi-analógmi, ako je napríklad Lidaz, je jeho väčšia odolnosť voči negatívnym účinkom.

Napríklad, ako účinky agresívnych látok, ktoré sú tvorené v centre zápalu.

Enzým hyaluronidázy v tomto lieku je chránený špeciálnym imunomodulátorom, známym ako Polyoxidonium.

Okrem väčšej stability môže takáto symbióza znížiť priebeh liečby Longidázou a tiež znížiť pravdepodobnosť rôznych alergických reakcií pri jej používaní. Imunomodulátor, ktorý je súčasťou prípravku, pomáha lepšie ovplyvniť zápal, stimuluje lokálnu imunitu a pomáha bunkám odstraňovať toxíny a voľné radikály.

Longidáza je komplexný účinok, ktorý pomáha nielen bojovať proti hyperplázii tkaniva, ale aj zápalu, ktorý je často hlavnou príčinou jeho vývoja.

Snáď jedinou nevýhodou Longidázy je citlivosť na vysoké teploty, ktoré vyžadujú špeciálne podmienky skladovania. Uchovávajte pri teplote nie vyššej ako 15 ° C.

Nástroj je dostupný v dvoch typoch dávkovacích foriem, ktoré sú priradené v závislosti od konkrétnej situácie. Aký je rozdiel medzi Longidisovou chorobou a injekciami? Podľa pokynov:

 1. Sviečky Longidase sa zvyčajne používajú vtedy, keď príčiny vzniku adhézií sú gynekologické povahy, často sa predpisujú v urológii. Priebeh liečby môže byť dlhý, až niekoľko mesiacov. Aplikujú sa vaginálne alebo rektálne. Vzhľadom na dlhodobý účinok lieku sa nepoužíva každý deň, lekári ho môžu predpísať jednu sviečku za dva až štyri dni.
 2. Prášok Longidis sa používa ako roztok na intramuskulárne alebo subkutánne podanie. Typicky sa takéto injekcie predpisujú lokálne injekciou roztoku priamo pod zmeneným tkanivom jazvy, ale môže sa tiež použiť intramuskulárne. Kurz je určený lekárom a môže zahŕňať 5 až 25 injekcií. Pri ťažkých, dlhodobých ochoreniach po hlavnom kurze môžu lekári predpísať ďalšiu podpornú liečbu počas 10 - 14 dní. Súčasne, ako sviečky, môže byť roztok raz za tri až päť dní.

Sviečky a lyofilizát pre injekciu Longidase sú liek na predpis. Predpisovať ich má len lekár.

Funkcie aplikácie

Ako presne vykonať liečbu s Longidasou, určiť si sviečky alebo injekcie určuje lekár, v závislosti od presnej diagnózy, závažnosti ochorenia, veku a iných individuálnych charakteristík pacienta.

Kurzy môžu trvať 5 až 25 dní a interval medzi užívaním lieku od 2 do 10 dní. Dávka lieku je tiež stanovená individuálne. Ak je to potrebné, liečba môže byť podávaná opakovane, po prestávke 2-3 mesiacov. Longidáza môže interagovať s inými liekmi, takže:

 • Zvyšuje účinok antiseptík, diuretík a antimikrobiálnych látok.
 • Súčasné použitie s estrogénmi, antihistaminikami, salicylátmi, kortizónom a adenokortikotropným hormónom znižuje aktivitu hyaluronidázy.
 • Longididáza sa nemôže používať súbežne s liekmi série benzodiazepínu, furosemidom a fenytoínom.

Prípravky s Longidasou sa môžu používať samostatne aj v kombinácii s inými prostriedkami predpísanými lekárom. Injekcie alebo čapíky s longidázou sa používajú v gynekológii, urológii a chirurgii. Návod na použitie obsahuje nasledovné indikácie:

 1. Prevencia a liečba adhézií, ktoré sa môžu vyskytnúť po chirurgickom zákroku alebo v dôsledku dlhého, ťažkého zápalového procesu.
 2. S cystitídy alebo prostatitídy, zvyčajne v chronickej forme, ale niekedy v akútnej.
 3. Pri liečbe neplodnosti spojenej s obštrukciou vajíčkovodov.
 4. Na prevenciu adhézií po operáciách močového mechúra, močovodu alebo močovej trubice.
 5. Na prevenciu alebo liečbu adhézií a jaziev po operáciách na brušných orgánoch.
 6. Pri liečbe dlhých neléčivých rán alebo trofických vredov.

Okrem toho sa Longidáza často používa v kozmetike na liečenie jaziev a sklerodermie, v pľúcnej terapii, najmä pri komplikovanej pneumónii a tuberkulóze, ako aj v ortopédii na kontrakciu kĺbov.

kontraindikácie

Podobne ako väčšina látok s enzymatickou aktivitou, Longidase je kontraindikovaná počas tehotenstva, počas dojčenia a detí vo veku do 12 rokov pre sviečky a do 18 rokov pre injekcie. Nie sú to však jediné obmedzenia jeho používania. Okrem toho liek vo sviečke nemožno použiť:

 • S malígnymi neoplazmami.
 • So zvýšenou citlivosťou na látky, vrátane pomocných látok, ktoré sú súčasťou liečiva.
 • So zvýšenou citlivosťou na enzým hyaluronidázu.

Čo sa týka prášku na prípravu roztoku, existuje niekoľko ďalších kontraindikácií. Okrem všeobecných kontraindikácií so sviečkami nie je možné použiť Longidázu v tejto dávkovej forme:

 • Pri infekčných ochoreniach v akútnej fáze.
 • Pri krvácaní, bez ohľadu na dôvody ich príčiny, najmä na pľúcne ochorenia.

Ak máte chronické ochorenie, skôr ako začnete používať Longidasu, oznámte to svojmu lekárovi.

Vedľajšie účinky

Negatívne účinky užívania Longidázy sú pomerne zriedkavé. Najčastejšie z nich je bolesť v mieste vpichu.

Niekedy sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, svrbenie, podráždenie a začervenanie, väčšinou aj v blízkosti miesta vpichu. Pokiaľ ide o sviečky, potom ich použitie je tiež možné výskyt alergií.

Zvyčajne všetky nepríjemné pocity prejdú do troch dní.

Prípady predávkovania Sviečkovou Longidázou nie sú opísané, ale pre injekčnú formu v návode na použitie sú hlavné príznaky.

Ak po injekcii pociťujete pokles tlaku, horúčku a závraty, potom by sa používanie lieku malo zastaviť a čo najskôr navštíviť lekára.

Väčšina zo všetkých Longidis je populárny v gynekológii, napríklad, lekári často predpisujú sviečky na adhézie vedúce k neplodnosti. Napriek tomu, že liečba týmto liekom je dlhá a vyžaduje si trpezlivosť, dáva dobrý výsledok a môže pomôcť aj pri ťažkom ochorení.

Sviečky Longidase: recenzie

Rozsah lieku Longidase veľký, Je nepravdepodobné, že by patológiu vyliečil sám.

Ale v komplexe, Longidase podporuje hojenie a zvyšuje účinok s inými liekmi. Toto je liečivo s proteolytickou aktivitou, ktoré má vo svojej kompozícii konjugovanú hyaluronidázu.

Obsahuje protizápalové, anti-edematózne, imunomodulačné, antioxidačné vlastnosti.

Čo pomáha:

 • Longidáza sa používa vo všeobecnej praxi., Pomáha zvýšiť biologickú dostupnosť antibakteriálnych látok
 • V chirurgickej praxi, Terapia pomaly sa neliečivých rán, prevencia a liečba pooperačných adhéznych procesov, hojenie hypertrofických jaziev,
 • V urologickej praxi používa sa na liečbu cystitídy, chronickej prostatitídy, prevencie a liečby ureterálnych striktúr a uretry, eliminácie zúženia močovej trubice a uretrov,
 • V gynekológii liečiť tuberno-peritoneálna neplodnosť, prevencia a eliminácia adhézií (vrátane obdobia po odloženom potrate), chronickej endomyometritídy,
 • V dermatológii a venereológii: obmedzená sklerodermia, fibrózne infekčné komplikácie (prenášané cez genitálny trakt), liečba keloidných jaziev (po zraneniach, popáleninách, operáciách),
 • Fytiziológia a pulmonológia: terapia siderózy, fibróznej alveolitídy, pohrudnice, pneumofibrózy, kavernóznych fibróznych a infiltratívnych tuberkulóz,
 • V ortopédii používa sa na liečbu artrózy, hematómov, spondyloartritídy (ankylozácie), kontrakcie kĺbov.

Sviečky Longidzas z adhézií a neplodnosti

Príčiny vzniku adhézií sú:

 1. prítomnosť krvi v brušnej dutine
 2. zápal,
 3. chirurgia
 4. endometrióza (proliferácia vnútornej výstelky maternice).

Keď sa jedna z týchto príčin dlhodobo nelieči, vytvoria sa adhézie. Sú to transparentné fólie, ktoré spájajú povrch zapáleného a zdravého orgánu. V priebehu času rastie hustá jazva na mieste tejto zlúčeniny.

Choroby žien a neplodnosť vo väčšine prípadov spôsobujú hroty. Z tohto dôvodu sú hlavné reprodukčné orgány posunuté a pohyb spermií cez vajcovod je ťažký. Počas liečby sa adhézie rozpúšťajú a proces zjazvenia sa znižuje.

V gynekológii zvyčajne používa Longidis vo forme sviečok. Takéto použitie umožňuje, aby aktívna látka liečiva prenikla čo možno najbližšie do tkaniva, kde je ohnisko zápalu a tvorba adhézií.

Hlavné odporúčania pre použitie sviečok Longidase pri liečbe zrastov a neplodnosti:

 1. Sviečky sú určené na rektálne alebo vaginálne podávanie. Keď menštruačné sviečky musia byť podávané rektálne, ale účinnosť sa znižuje. Je lepšie počkať do konca menštruácie,
 2. Pred spaním na mieste ležiace injikované vaginálne čapíky a rektálne je potrebné vstúpiť až po vyprázdnení čreva.
 3. Trvanie liečby a dávkovanie predpisuje ošetrujúci lekár. Vo väčšine prípadov sa jedna sviečka podáva vaginálne alebo rektálne raz za 3 dni.
 4. Recepcia je 10 sviečok. Môže predpísať udržiavaciu liečbu po prvom cykle. Vedľajší kurz je predpísaný najskôr 3 mesiace po ukončení predchádzajúceho kurzu.
 5. S chronickým renálnym ochorením zlyhanie a nedávne krvácanie nemožno aplikovať viac ako 1 čapík za 7 dní.
 6. Ak sa vyskytne akákoľvek reakcia precitlivenosť na Longidase, musí sa okamžite prerušiť.

Longidáza na chronickú endometritídu

endometritída - To je zápalový proces vnútornej vrstvy maternice, je často spôsobený rôznymi vírusmi alebo baktériami. S týmto priebehom je narušený rast endometria, čo vedie k neplodnosti.

Chronická endometritída sa zvyčajne vyskytuje u sexuálne aktívnych pacientov.

U pacientov, ktorí: t

 • majú bakteriálnu vaginózu,
 • sú infikované genitálnym herpesom,
 • utrpel potrat
 • utrpel potrat
 • majú uterinnú submukózu,
 • pohlavne prenosnú chorobu
 • presunul škrabanie, aby mohol diagnostikovať,
 • používa vnútromaternicové zariadenie.

V dôsledku behu endometritídyvznikajú hroty. Aby sa zabránilo vzniku adhézií a zničeniu existujúcich, lekári predpisujú Longidázu. Priebeh liečby je často dlhý - 14-21 dní. Zostávajúce odporúčania budú rovnaké ako pri liečbe neplodnosti a adhézie.

Zloženie sviečok a kto ich vyrába

Liečivo v jeho zložení obsahuje konjugovanú hyaluronidázu a vo vode rozpustný nosič s vysokou molekulovou hmotnosťou (polyoxidonium), excipient (kakaové maslo).

Producentom Longidase je NPO PetrovaxFarm LLC. Je to najmodernejšia farmaceutická spoločnosť v Rusku. Výroba sa nachádza v Moskve av Moskovskej oblasti.

kontraindikácie

Longidase sa nevzťahuje na:

Nie je žiadnym tajomstvom, že takmer 50% žien nemá počas pohlavného styku orgazmus, a to je veľmi ťažké bitie tak v dôstojnosti človeka, ako aj vo vzťahoch s opačným pohlavím. Existuje len niekoľko spôsobov, ako priviesť svojho partnera k orgazmu ako vždy. Tu sú najúčinnejšie:

 1. Posilnite svoju silu. To vám umožní rozšíriť pohlavný styk z niekoľkých minút na najmenej hodinu, zvyšuje citlivosť žien na pohladenie a umožňuje jej zažiť neuveriteľne silné a dlhotrvajúce orgazmy.
 2. Štúdium a aplikácia nových pozícií. Nepredvídateľnosť v posteli vždy vzrušuje ženy.
 3. Nezabudnite ani na iné citlivé body na ženskom tele. A prvá je bodka-g.

Na stránkach nášho portálu sa môžete dozvedieť zvyšok tajomstva nezabudnuteľného sexu.

 • až 12 rokov (neboli vykonané žiadne štúdie).
 • precitlivenosť na zložky lieku,
 • zhubné nádory,
 • tehotenstvo (žiadne štúdie),
 • zlyhanie obličiek
 • infekčné ochorenia v akútnej forme
 • dojčenie
 • nedávne sklovcové krvácanie
 • pľúcne krvácanie
 • hemoptysis,
 • Neodporúča sa podávať liek v miestach, kde dochádza k akútnemu infekčnému zápalu.

Pred použitím musí pacient informovať lekára o všetkých použitých liekoch (menovanie Longidázy je povolené len pri súčasnom užívaní antimikrobiálnych látok).

Pri použití Longidase Pri liečbe intersticiálnej cystitídy lekári zaznamenali zníženie bolesti, zastavenie noktúrie, zvýšenie močenia. Terapeutický účinok bol pretrvávajúci a pretrvával 6 mesiacov u väčšiny pacientov. Dobrá tolerancia počas liečby. Vedľajšie účinky sa vyskytujú príležitostne.

Longidaza sa môže odporúčať na použitie u pacientov s chronickou alebo intersticiálnou cystitídou s cieľom korigovať poruchy, ktoré sa objavujú na pozadí ochorenia.

V dôsledku ukončenia terapia pacientov s adhéziou v panvovej priechodnosti. Pri ďalšom pozorovaní počas roka u pacientov s tuboperitoneálnou neplodnosťou sa v 70% prípadov pozoroval nástup tehotenstva a pôrodu.

Tento liek sa odporúča na použitie u pacientov s adhéziami v panve, vyskytujúcimi sa na pozadí zápalu maternice, endometriózy.

Sviečky Longidase vykazovali pomerne dobrý účinok pri liečbe uretry, endometriózy, odstránenia jaziev, ako aj pooperačných adhézií.

Takéto informácie sa našli vo veľkom počte na rôznych lekárskych fórach. Recenzia tejto drogy najčastejšie pozitívne.

Najmä dobré recenzie v liečbe gynekologických ochorení, av niektorých zaznamenal nástup dlho očakávaného tehotenstva.

Alergické reakcie sa prakticky nesťažujú.

Dobrý výsledok dáva presnú diagnózu a správne vyvinutú schému užívania drog.

Sviečky Longidase V gynekológii

Opakované potraty, nie úplne liečené infekčné zápalové gynekologické ochorenia, endokrinné problémy často vedú k tomu, že žena nemôže dlho otehotnieť.

Napríklad proliferácia spojivového tkaniva (adhézie) vo vaječníkoch a vajíčkovodoch s patológiou, ako je endometrióza, je zvyčajne hlavnou príčinou pretrvávajúcej neplodnosti.

Ruským farmaceutickým vedcom sa však podarilo vytvoriť liek, ktorého klinické použitie preukázalo vysokú terapeutickú účinnosť pri liečbe mnohých ženských ochorení. Hovoríme o imunomodulačných čapíkoch Longidase.

Tento liek má proteolytickú enzymatickú aktivitu, ktorá umožňuje žene obnoviť plodnosť. Sviečky Longidase v gynekológii sú teraz veľmi populárne.

Vlastnosti longidázy

Toto vaginálne a rektálne liečivo je zlúčenina (konjugovaná) proteolytickej enzýmovej hyaluronidázy s biologicky aktívnou nosičovou látkou s vysokou molekulovou hmotnosťou odvodenou z polyoxidonia.

Vďaka tejto kombinácii sa potláča syntéza mediátora zápalu interleukínu-1, zvyšuje sa rezistencia hyaluronidázy na ničenie faktorov a eliminuje sa hyperplázia spojivového tkaniva - cikarbitálne, fibro-granulomatózne a adhézie.

Spektrum účinku liečiva sa rozširuje len na oblasti, ktoré prešli patologickými zmenami a Longidáza nepoškodzuje zdravé spojivové tkanivá a nemá karcinogénne alebo teratogénne účinky.

Čapíky majú lokálne protizápalové, antioxidačné, imunomodulačné účinky, zlepšujú pohyb tekutiny v medzibunkovom priestore, znižujú opuchy spojivového tkaniva a ničia adhézie v panvových orgánoch.

Indikácie na použitie

Gynekológovia vymenujú Longidase čapíky pre komplexnú terapiu hyperplázie spojivového tkaniva, tvorbu adhézií, ktoré sprevádzajú také patológie, ako je chronická endomyometritída, cysty vaječníkov, endometrióza, intrauterinálna synechia a tuberitálna peritoneálna neplodnosť. Tieto čapíky sa tiež používajú na profylaktické účely, aby sa zabránilo tvorbe adhézií po potrate (potratoch) a operáciách (napr. Laparoskopia) na panvových orgánoch.

Spôsob použitia

Odporúča sa, aby sa do vagíny vložili čapíky s dlhým reťazcom (3000 IU) - vaginálne.

Počas menštruácie sa však sviečky musia používať rektálne (do konečníka), pričom sa predtým vyprázdnili črevá a urobil sa očistný klystír.

Zároveň sa znižuje účinnosť terapeutického účinku. Preto, ak existuje takáto možnosť, je vhodnejšie začať liečbu po ukončení menštruácie.

Podľa inštrukcií sa liek podáva denne, jedna sviečka v noci počas 10 až 20 dní.Presný priebeh liečby je určený ošetrujúcim lekárom v závislosti od trvania a závažnosti ochorenia. Možno na konci liečby bude potrebná udržiavacia liečba: 1 čapík raz týždenne počas 3 až 4 mesiacov.

kontraindikácie

Je potrebné poznamenať, že čapíky Longidázy sú pacientmi dobre tolerované, ale je potrebné brať do úvahy kontraindikácie ich použitia.

Neodporúča sa uchyľovať sa k pomoci tohto lieku v prípade pľúcnych hemorágií, prítomnosti malígnych onkologických nádorov, akútneho zlyhania obličiek, zvýšenej individuálnej citlivosti na proteolytické enzýmové prípravky.

Počas tehotenstva je zakázané používať tieto čapíky pre ženy. Ak je potrebné tento liek počas laktácie, dojčenie sa má zastaviť.

Vedľajšie účinky a špeciálne pokyny

Významnou výhodou čapíkov Longidázy je takmer úplná neprítomnosť vedľajších účinkov, hoci niekedy (vo výnimočne zriedkavých prípadoch) sa u niektorých pacientov stále pozorovali alergické reakcie.

Okrem toho sa pri súčasnom použití čapíkov so salicylátmi, liečivami obsahujúcimi estrogén, kortizónom, antihistaminikami znižuje účinnosť Longidázy.

A v kombinácii s antibakteriálnymi liekmi a anestetikami môže byť účinok príslušného lieku zvýšený.

Čapíky Longidase sa dávkujú v lekárňach bez lekárskeho predpisu, ale bez vyšetrenia lekára sa neodporúča ich nezávislé použitie. Podľa klinických údajov, použitie sviečok Longidase v gynekológii vo väčšine prípadov obnoví stratenú ženskú plodnosť.

Mnohí pacienti poznamenávajú, že po priebehu liečby týmto liekom výsledky ultrazvuku ukazujú normalizáciu štruktúry endometria, zníženie závažnosti adhéznych procesov a zlepšenie priechodnosti vajíčkovodov.

To všetko prispieva k dosiahnutiu hlavného cieľa terapeutických účinkov - nástupu dlho očakávaného tehotenstva.

Longidis: návod na použitie sviečok a lyofilizátu

Latinský názov: Longidaza
Kód ATH: V03AX
Aktívna zložka: Hyaluronidáza a azoxymérbromid

výrobca: Farma Petrovax, Rusko

Podmienka vydania lekárne: Na lekársky predpis

Longidáza - liek, ktorý vykazuje proteolytickú aktivitu, pričom má protizápalové, imunomodulačné a výrazné antioxidačné vlastnosti.

Indikácie na použitie

Longidase sa predpisuje dospelým pacientom a deťom staršej vekovej skupiny (od 12 rokov) na monoterapiu alebo komplexnú liečbu ochorení, pri ktorých sa pozorujú hyperplastické zmeny v spojivovom tkanive, vrátane tých, ktoré sa vyvinuli v procese zápalu:

 • Gynekológia: prítomnosť adhézií v panvových orgánoch počas zápalových procesov vyskytujúcich sa vo vnútorných pohlavných orgánoch (chronická forma) po chirurgickom zákroku, synezách v priestore maternice, neplodnosti (tubo-peritoneálny typ), chronickej endometritíde
 • Urologia: Peyronieho choroba, chronická prostatitída, striktúry v urogenitálnom systéme (uretra, uretre), cystitída (intersticiálny typ), počiatočná fáza benígnych hyperplastických zmien v prostatickej žľaze, prevencia zjazvenia tkanív a striktúry po operácii urogenitálneho systému
 • Chirurgia: preventívne opatrenia a liečba adhézií vytvorených po operácii brucha, neléčivých povrchoch rán
 • Fytiziológia, pulmonológia: pohrudnica, pneumónia (intersticiálny typ), sideróza, alveolitída (fibrózna forma), pneumofibróza, rôzne formy tuberkulózy
 • Dermatovenereológia: lokalizovaná sklerodermia, prevencia možných fibrotických zmien po infekcii, ktoré sa prenášajú nechráneným pohlavím.

Liečivo je možné použiť na zvýšenie biologickej dostupnosti uskutočnenej antibiotickej terapie pre urologické, gynekologické, dermato-inerologické, pľúcne ochorenia a po vykonaní chirurgického zákroku.

Sviečky obsahujú konjugát hyaluronidázy s nosičom rozpustným vo vode, ktorý sa nazýva polyoxidonium (3000 IU), navyše je prítomné kakaové maslo.

Ampulky a liekovky obsahujú longidázu 3000 IU, manitol je pomocnou zložkou lyofilizátu.

Liečivé vlastnosti

Longidáza je makromolekulový komplex, ktorého zložky predstavujú špeciálny enzým hyaluronidáza (proteolytický), ako aj nosič s vysokou molekulovou hmotnosťou.

Tento liek vykazuje výraznú hyaluronidázovú aktivitu. Akonáhle je v tele, má protizápalové a imunomodulačné účinky.

Okrem toho má liečivo antioxidačné, antifibrotické a anti-edematózne vlastnosti.

Počas užívania liekov sa permeabilita buniek a tkanív významne zvyšuje, v dôsledku čoho dochádza k rýchlej resorpcii existujúcich hematómov a opuch klesá. Spolu s tým sa zvyšuje elasticita jazvového tkaniva.

V dôsledku glykolýzy glykozaminoglykánov dochádza k čiastočnej alebo úplnej eliminácii adhézií, kontraktúr miznú. To výrazne zvyšuje pohyblivosť všetkých kĺbov.

Vysoká účinnosť liečby sa pozoruje v prípade, že sa liečba začne v počiatočných štádiách vývoja ochorenia alebo patologických zmien.

Antioxidačné vlastnosti lieku sa prejavujú vstupom účinnej látky do vzťahu medzi iónmi železa, ktoré aktivujú tok radikálových procesov. Tento účinok prispieva k zvýšeniu produkcie kolagénu, preto sa lieky používajú v kozmetike.

Pri pôsobení liekov normalizuje humorálnu imunitu, čo znižuje prejav akútneho zápalového procesu.

Pretože Longidase 3000 nenarušuje celkový stav pacientov v pooperačnom období, liek sa môže použiť na prevenciu tvorby jazvového tkaniva a na výskyt adhézií.

Longidáza zvyšuje biologickú dostupnosť iných liekov, liek má pozitívny vplyv na účinnosť lokálnych anestetík.

Liek je nízko toxický, nemá škodlivý účinok na močový a imunitný systém. Okrem toho nevykazuje teratogénne a mutagénne účinky.

Po parenterálnom podaní sa aktívna zložka rýchlo dostane do celkovej cirkulácie, jej najvyššia koncentrácia sa pozoruje po 20-25 minútach. Longididáza je pomerne rovnomerne rozdelená v bunkách a tkanivách, biologická dostupnosť je približne 90%.

Hyaluronidáza podlieha procesu hydrolýzy, v dôsledku čoho sa rozkladá na nízkomolekulové zlúčeniny, metabolity sú odstránené obličkovým systémom. Úplné odstránenie metabolických produktov z tela sa vykonáva po 4-5 dňoch.

V dôsledku rektálneho podávania je pozorovaná rýchla absorpcia aktívnej zložky a jej vstup do celkovej cirkulácie. Najvyššia rýchlosť v plazme sa zaznamenáva po 1 hodine. Pri použití rektálnych alebo vaginálnych čapíkov s longidázou je biologická dostupnosť 70%. Trvanie polčasu metabolitov je 42-84 hodín.

Uvoľňovací formulár

Sviečky určené na rektálne alebo vaginálne použitie, nažltlého odtieňa, majú tvar torpéda, ktorý je umiestnený v guličke. balenie (5 ks). Jedno balenie obsahuje 2 balenia. Sviečky Longidase s návodom.

Lyofilizát na prípravu roztoku (na injekciu), ktorý sa používa na injekciu im / p alebo c, je reprezentovaný homogénnou drobivou hmotou krémovo-žltého napučania. Vyrobené v ampulkách alebo liekovkách. Vo vnútri balenia je 5 amp. alebo flac. s pokynmi.

Longidase: podrobný návod na použitie

Cena sviečok: od roku 1761 do roku 1995 rubľov. Cena lyofilizátu: od 1645 do 2346 rub.

Injekcia Longidaze 3000 jednotiek. podkožného podania pod jazvovým tkanivom alebo v blízkosti postihnutej oblasti. Injekcie lieku sa môžu vstrekovať do svalu, štandardný priebeh liečenia liekmi (3000 jednotiek) zahŕňa zavedenie 5 až 25 injekcií.

Na dosiahnutie lepšej účinnosti by mal byť časový interval medzi injekciami 3-10 dní. Lekár môže predpísať druhý cyklus liečby injekčným roztokom po 2-3 mesiacoch.

Žena si môže vybrať: pichnúť liek ďalej alebo si oddýchnuť.

V prípade mnohých ochorení sa liek môže používať dlhú dobu, predpisujú sa na injekčné podanie raz denne v 10-14 dňoch. Koľko injekcií je potrebné vykonať v konkrétnom prípade, poraďte sa so svojím lekárom.

Ak je tento liek predpísaný v injekciách (3000 jednotiek), je vhodné pred použitím rozpustiť obsah injekčnej liekovky alebo ampulky. Na tento účel sa použije prokaín 0,25% alebo 0,5% roztok (objem by mal byť 1 až 2 ml). Ak pacient trpí neznášanlivosťou prokaínu, môže byť nahradený rovnakým množstvom fyziologického roztoku alebo špeciálne pripravenej vody na injekciu.

Taktiež sa používa longididáza proti vráskam, vzor aplikácie sa určuje individuálne.

Longidáza na zvýšenie biologickej dostupnosti liekov

Ak sa predpisuje použitie roztoku na zvýšenie biologickej dostupnosti iných liekov, potom sa fľaša Longidázy (3000 jednotiek) zriedi 2 ml fyziologického roztoku. Bude potrebné podávať liek, ako aj hlavné liečivo, ale asi za 10-15 minút. pred použitím hlavného lieku.

Rozpúšťadlo by sa malo zavádzať do ampulky tak pomaly, ako je to len možné, po čom bude potrebné udržiavať roztok 2-3 minúty a okamžite pretrepte a použite na určený účel.

Vlastnosti použitia sviečok

Predtým, ako aplikujete Longidasa suppositum rektálne, musíte najprv vyčistiť črevá. Ak chcete získať dobrý terapeutický účinok s vaginálne použitie, je najlepšie zaviesť sviečku pred spaním v noci, pričom horizontálnu pozíciu.

Použitie v urológii: 1 polievka. raz za 2 dni. rektálne, po zavedení 10 sviečok, budete musieť vziať prestávku, môžete pokračovať v liečbe po 2-3 dňoch. Vykonať jeden priebeh liečby bude vyžadovať 20 sviečok (dávkovanie 3000 jednotiek).

Sviečky Longidáza v gynekológii: vaginálne čapíky sa podávajú jednorazovo 3 dni. rektálne alebo vaginálne. Priebeh liečby pre ženu zahŕňa použitie 10 sviečok.

Dermatovenerológia: 3000 IU čapíkov sa podáva raz za 2 až 3 dni. rektálne. Jeden kurz bude potrebovať 10-15 polievok.

Chirurgia: 1 polievka. raz s časovým intervalom 2 až 4 dni, podávanie je rektálne. Ošetrenie prebieha s použitím 10 sviečok.

Pulmonológia, fytiológia: 1 sv. raz s intervalmi 3-5 dní. (rektálne podanie). Liečebný kurz - od 10 do 20 polievok.

Na dosiahnutie najlepších výsledkov liečby sa môže predpísať opakovaný priebeh liečby, nie však skôr ako po 3 mesiacoch. na konci predchádzajúceho.

Osoby s ťažkým poškodením funkcie obličiek alebo s predchádzajúcim krvácaním môžu byť predpísané najviac 1 med. za 7 dní

V niektorých prípadoch je indikovaná liečba liekom Lidaza. Čo je lepšie Lidaz alebo Longidaz, aký je rozdiel medzi liekmi, je potrebné u svojho lekára objasniť.

Použitie počas gravidity a HB

Liek Longidase je kontraindikovaný počas tehotenstva.

Ak potrebujete liečbu počas HB, je potrebné ukončiť laktáciu.

kontraindikácie

Lieky sa nevzťahujú na:

 • Citlivosť komponentov
 • Dostupnosť oncoprocesov
 • tehotenstvo
 • Vek pre deti (do 12 rokov)

Bezpečnostné opatrenia

Pri špeciálnej starostlivosti sa odporúča vykonať liečbu (čapíky alebo injekcie) v prípade renálnych patológií, pľúcneho krvácania (aj keď sa pozorovalo oveľa skôr ako začatá liečba).

Nemôžete vstúpiť do lieku v oblasti infekčného zamerania, nádoru alebo aktívneho zápalového procesu.

Interakcia medzi liekmi

Pretože Longidáza (čapíky a injekčný roztok) je dobre tolerovaná, môže sa používať súčasne s antibakteriálnymi látkami, antialergickými, antifungálnymi a liekmi s antivírusovou aktivitou, bronchodilatačnými liečivami, cytostatikami, GCS.

Stojí za zmienku, že Longidase (injekčný roztok) pomáha zvyšovať biologickú dostupnosť iných liekov, zvyšuje účinnosť používaných analgetík.

Vedľajšie účinky

Možné sú lokálne bolesti a môžu sa vyskytnúť aj alergické reakcie. Prípady kožnej hyperémie, opuch v mieste vpichu nie sú vylúčené. Pozorované prejavy zmiznú nezávisle po 48-72 hodinách.

V niektorých prípadoch môže lekár odporučiť prechod na Lidasu, pretože často neexistuje žiadny rozdiel v terapeutických účinkoch ich použitia.

predávkovať

Ak ste prekročili odporúčanú dávku (s použitím roztoku), sú možné: t

 • Chill výskyt
 • Zníženie krvného tlaku
 • Závažné závraty
 • Zmena telesnej teploty (prudký nárast).

Počas aplikácie sviečok predávkovanie nebolo zaregistrované.

Skladovacie podmienky a trvanlivosť

Skladovanie liečiva zahŕňa dodržanie určitej teploty (nie viac ako 15 ° C). LS (sviečky, lyofilizát) možno skladovať 2 roky od dátumu výroby.

cena od 203 do 457 rubľov.

Tento liek vykazuje vlastnosti podobné Longidáze, pretože účinnou zložkou je hyaluronidáza. Ukázalo sa, že aplikácia Lidaza prerušuje artrózu, kardiovaskulárne ochorenia, neuritídu, ako aj jazvy. Uvoľňovanie formy - lyofilizát.

klady:

 • Je dobre tolerovaná.
 • Účinné pri mnohých gynekologických ochoreniach
 • Môže sa aplikovať externe.

nevýhody:

 • predpis
 • Nie je určené pre pacientov mladších ako 18 rokov.

Ako sa liek Longidase s neplodnosťou

Neplodnosť je najčastejšie spôsobená adhéziami vyskytujúcimi sa v orgánoch maternice. Na odstránenie adhézií a boj proti neplodnosti je predpísaný špeciálny gynekologický prostriedok. Sviečky "Longidase" pre neplodnosť dostávajú väčšinou pozitívne recenzie, pretože vám umožňujú rýchlo sa vysporiadať s endometritídou a zápalom pohlavných orgánov.

Liečba longidázou

Liek sa podáva intrakutánne alebo subkutánne v blízkosti miesta poranenia alebo pod jazvou alebo intramuskulárne. Dávku, priebeh liečby a spôsob podávania lieku určuje lekár v závislosti od závažnosti priebehu ochorenia a veku pacienta. Liečba liekmi sa môže opakovať za 2-3 mesiace.

Pre prevenciu vzniku jaziev a adhezívnych ochorení (po operácii) sa Longidase podáva intramuskulárne raz za tri dni, každý 3000 IU. Priebeh preventívnej liečby je 5 injekcií s intervalom medzi 3 až 10 dňami.

 • liečba adhéznych procesov v malej panve - 3000 IU 1 p / 3-5 dní intramuskulárne, počas celého priebehu - 10-15 injekcií,
 • liečba tubalno-peritoneálnej neplodnosti - 3000 IU intramuskulárne, priebeh až 15 injekcií, prvých päť je potrebné urobiť 1 p / 3 dni a všetky nasledujúce - 1 p / 5 dní,
 • ošetrenie čapíkom - 1 sviečka každé dva dni, 10 injekcií na kurz.

 • liečba chronickej prostatitídy - 3000 IU 1 p. / 5 dní intramuskulárne, priebeh - 10-15 injekcií,
 • liečba intersticiálnej cystitídy - dávka je rovnaká, v priebehu až 10 injekcií,
 • liečba čapíkom - 1 sviečka každý druhý deň - 10 podaní, potom podávanie každé 2-3 dni (ďalších 10 podaní). Celkom za spracovanie 20 sviečok.

 • liečba adhezívneho ochorenia - 3000 IU 1 p / 3-5 dní intramuskulárne, priebeh - 10-15 injekcií,
 • liečba zle sa hojiacich rán - 1500-3000 IU 1 p. / 5 dní intramuskulárne, priebeh - 5-10 injekcií,
 • liečba čapíkom - 1 sviečka každé dva až tri dni, priebeh - 10 injekcií.

Dermatológia a kozmetika:

 • Liečba obmedzenej sklerodermie - 3000-4500 IU 1 p / 3-5 dní intramuskulárne, priebeh - až 20 injekcií. Lekár si navyše v každom prípade individuálne vyberie priebeh a dávkovanie. Závisia od miesta ochorenia, jeho štádia a klinického priebehu.
 • Liečba jaziev rôznych typov a etiológie - koloidné, invertované, hypertrofické - 3000-4500 IU 1 p. / 3 dni (subkutánne alebo intratubulárne), v priebehu až 15 injekcií. V prípade potreby môže lekár predĺžiť priebeh liečby až na 25 injekcií s intervalom 1 p / 5 dní. Ak je postihnutá veľká plocha kože alebo jazva je stará, potom liečba môže trvať až 20 injekcií pri užívaní lieku počas 1 p / 5 dní, pričom sa striedajú intramuskulárne a subkutánne spôsoby podávania.
 • Liečba čapíkmi - zavedenie 1 p. / 2-3 dni, len 10 - 15 injekcií na kurz.

Pulmonológia a fytiológia:

 • liečba pneumosklerózy - 3000 IU 1 p / 5 dní (intramuskulárne), priebeh - 10 injekcií,
 • liečba fibróznej alveolitídy - 3000 IU 1 p / 5 dní (intramuskulárne), priebeh - 15 injekcií,
 • tuberkulóza - 3000 IU intramuskulárne 1 p. / 5 dní, priebeh - až 25 injekcií. Liečba ochorenia je dlhá, závisí od závažnosti priebehu a môže trvať až jeden rok so zavedením 3000 IU Longidázy 1 p. / 10 dní,
 • liečba čapíkom - zavedenie každé 2 až 4 dni, priebeh je 10-20 injekcií.

 • liečba kontraktúry kĺbov - 3000 IU 1 p. / 3 dni, (subkutánne, v blízkosti miesta poranenia), priebeh - 5-15 injekcií,
 • liečba ankylozujúcej spondyloartritídy a artrózy - dávkovanie a miesto vpichu, ako je opísané vyššie, priebeh - až 15 injekcií,
 • liečba hematómov - dávkovanie je rovnaké, priebeh - 5 injekcií.

Pin
Send
Share
Send
Send