Hygiena

Čo je menštruačný pohár: pokyny a recenzie

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruačný kalich je nový, moderný, intímny hygienický produkt, ktorý sa používa počas menštruácie. Ako používať šálku, ako vložiť a ako odstrániť? V súčasnej dobe sú výrobky voľne predávané na internetových stránkach na internete, je možné zakúpiť v lekárňach miest. Vo vyspelých krajinách ženy už dlhšiu dobu používajú kapu, ktorá začína v 90. rokoch minulého storočia. V našej krajine sú výrobky stále nové, ženy ich sledujú s obavami, študujú informácie. Veľa otázok sa týka pravidiel používania, bezpečnosti pre zdravie. Čo je menštruačný pohár, aké sú jeho výhody oproti dlho-miloval tesnenia a tampony?

Čo je menštruačný kalich

Vzhľadom k čiapke sa podobá zvonček. K dispozícii v guľatom tvare, podlhovasté podľa charakteristík ženského tela. Pre ženy s krátkou vagínou je vhodnejší okrúhly menštruačný kalíšok, pre majiteľov dlhej formy pohlavného orgánu je navrhnutý podlhovastý uzáver.

Výrobky môžu byť jednorazové, opakované. Ako si vybrať tú správnu misku? Prvý typ čiapky má veľkú mäkkosť, je vyrobený z polyetylénu, vyzerá ako antikoncepcia. Menštruačný kalíšok na opakované použitie je vyrobený z lekárskeho silikónu, ktorý sa používa pri kardiochirurgii, plastickej chirurgii. Materiál je úplne bezpečný pre zdravie žien. Okrem toho výrobcovia používajú na výrobu latexovej čiapky. Nie je ťažké odhadnúť, že mäkkosť čiapky s rovnakými parametrami na základe toho je iná.

Menštruačný kalíšok má rôznu veľkosť, objem. Všeobecne sú rozdelené do 2 typov. Pre nulliparous ženy a malé menštruačné sekréty A, C, 1, pre pôrod a hojné krvácanie - B, M, 2. Malá misa je schopná zbierať 15 ml krvi, najväčší - až 42 ml. Voľba menštruačného pohára je ovplyvnená vekom ženy, jej telesnou zdatnosťou, fyzickou zdatnosťou, intenzitou a povahou prepustenia, pôrodu a potratu.

Miska je odstránená, pretože je naplnená chvostom, ktorý zostáva mimo vagíny. Teoreticky môže byť menštruačný kalich vo vnútri od 5 do 12 hodín. Prakticky je žiaduce, aby sa jej obsah vyčistil 1 krát v 4 hodiny v dňoch silného mesačného výboja, 1 krát v 6 hodín prvého a posledného dňa.

štandardné pokyny na používanie čiapok

Pravidlá pre umiestnenie pohára do pošvy

Zdá sa, že na prvý pohľad nie je nič zložité. Prvýkrát však ženy majú ťažkosti. Len nemôže správne vložiť do pošvy. Podľa jednoduchých odporúčaní môžete zjednodušiť svoju prácu, urýchliť proces:

 • Pred začatím zákroku si dobre umyte ruky mydlom a vodou, aby sa zabránilo infekcii.
 • Rozhodnúť o pózu. Ženy vložia menštruačný pohár squatting, sedí na WC, zdvíhanie jednej nohy na povrch, stojaci, ležať. Všeobecne platí, aké pohodlné pre každého.
 • Svaly pošvy by mali byť uvoľnené. V tomto prípade vložiť menštruačný kalich bude oveľa jednoduchšie.
 • Menštruačný kalich by mal byť navlhčený vodou alebo ošetrený lubrikačným prostriedkom na vodnej báze.
 • Fold kapu double. Takže bude ľahšie ho vložiť do vagíny.
 • Prsty prstov ľavej ruky posúvajte stydké pysky a pravý na zatlačenie náustka tak, aby špička chvosta bola približne 1-2 cm hlboká, ak vložíte misku hlbšie, než je potrebné, môže dôjsť k úniku.
 • Do misky otvorenej vo vagíne, sa správne umiestnenie, mali by ste ju otočiť nad základňou okolo svojej osi.

Materiál podnosu vo vnútri tela zmäkne, prilepí sa na steny vagíny, nedovolí, aby tekutina vytiekla von. Ak sa vám podarí vložiť šálku správne, nebude sa cítiť pri zmene polohy, pohybe. Žena nebude cítiť nepohodlie.

Ako používať kapu

Jedna vec je vložiť šálku, ďalšia vec je, čo s tým robiť ďalej. Menštruačný uzáver sa neabsorbuje, jednoducho ich zbiera. To znamená, že zostať v pošve. Fyziológia ženského tela zabezpečuje voľný tok menštruačného výtoku von. Pohár tomu zabraňuje. Okrem toho, lepenie tesne na povrchu pošvy, to neumožňuje kyslík. Vnútri penisu vytvára priaznivé prostredie pre reprodukciu patogénov. To je spojené s rozvojom gynekologických ochorení. Stručne povedané, nie menštruačný pohár sám bude na vine za to, ale jeho nesprávne použitie.

Výrobcovia uvádzajú, že kapa môže zostať vo vnútri približne 12 hodín. Mikroorganizmy sa začínajú množiť po 2 hodinách v priaznivom prostredí. Preto je nutné kapku odstrániť aspoň raz za 4 hodiny, bez ohľadu na to, aká je plná. Je jasné, že v noci žena nechce vstať tak často. Miska sa musí vyčistiť, vložiť tesne pred spaním a ihneď po prebudení odstrániť. V tomto prípade stále pretrváva hrozba rozmnožovania baktérií.

Menštruačný pohár umožňuje žene, aby sa kúpala, plávať v bazéne, rybníky. Nenecháva von menštruačný prúd, nenecháva vodu vo vnútri. Toto by sa však nemalo zneužívať. Voda môže byť maximálne 20 minút, mala by byť príjemná teplota.

Ako odstrániť misku

Odstráňte viečko z pošvy je potrebné pre chvost. Existujú však nuansy. Ak ju jednoducho vytiahnete, nádoba zostane na mieste. Dostanete dojem, že je oveľa jednoduchšie vložiť, než odstrániť. Ako vybrať šálku? Existuje jeden trik.

 • Pred zákrokom si umyte ruky mydlom a vodou.
 • Na uchopenie základne pohára ho jemne zatlačte prstami. Takýto úkon preruší pevnosť pohára, bude sa voľne natiahnuť.
 • To by malo byť vykonané na toalete, pretože krv môže byť haly.
 • Jednorazové menštruačné čiapky sa zlikvidujú s obsahom. Potom by ste mali vložiť ďalšie. Opakovane použiteľná misa sa musí očistiť od výlučkov, umyť pod tečúcou vodou, potom teplou vodou a mydlom. Trochu suché. Môže sa používať.

Miska sa môže používať 10 rokov. Po ukončení menštruácie sa musí prostriedok variť asi 15 minút vo vode. Dajte do vrecka, cez ktorý prechádza vzduch. Spravidla sa to predáva s miskou. Pred ďalším použitím ju umyte mydlom a vodou. Použitie tohto hygienického výrobku je v skutočnosti veľmi jednoduché. Hlavná úloha - vybrať správnu menštruačnú čiapku. Mimochodom, s tým môžu pomôcť zástupcovia lekárne alebo správcovia webových stránok. Pri nákupe cez internet dokonca súhlasíte so zmenou, ak sa nástroj nezmestí do veľkosti.

Čo to je a ako ho používať?

Menštruačný pohár je modernou náhradou za tesnenia a tampóny. Tento hygienický vynález sa môže použiť len počas kritických dní.

Menštruačné šálky sú tvarované ako malý zvonček alebo čiapka - to možno jasne vidieť na fotografii a videu. Toto zariadenie je inštalované v pošve v čase menštruácie. Táto inovácia je vyrobená zo špeciálneho hypoalergénneho plastu.

Všimnite si, že menštruačný kalich nie je silikón, ale zo silikónového materiálu. Tento materiál sa používa pre detské bradavky, cumlíky a fľaše, prsné implantáty, srdcové chlopne.

Zdalo by sa, prečo potrebujete vynález zobrazený na fotografii? Existuje kategória žien, ktoré sú alergické na tampóny alebo vankúšiky. Potrebujú menštruačný kalich. Túto hygienickú pomôcku môže používať každá žena.

Výhody a nevýhody čiapok (misy)

Začnime s pozitívnymi vlastnosťami menštruačného pohára.

 • Miska zhromažďuje iba mesačný prídel. Nepohlcuje prirodzený hlien na stenách pošvy, sliznica nevysušuje a nedráždi pokožku hrádze. Rozlišuje uzávery od tampónov a tesnení.
 • Nie je potrebné zdvihnúť misku z hľadiska objemu. Pre každý výtok dostatok kapacity jedného objemu. Hoci výrobcovia vyrábajú niekoľko veľkostí.
 • Úspora nákladov. Priemerná doba používania menštruačných kalíškov je 5 až 10 rokov. A každý mesiac si musíte kúpiť tampony.
 • Nie je to jediný prípad alergie po použití tohto hygienického výrobku.
 • Menštruačný kalich obsahuje veľké množstvo krvi, takže ho môžete meniť oveľa menej často ako iné hygienické výrobky.
 • Šport počas menštruácie sa stáva potešením a nie zážitok unikne alebo nie. Menštruačné čiapky nemenia tvar a nezhadzujú sa, takže nie je ťažké urobiť ani najkomplexnejší prevrat.

Pozitívne vlastnosti tejto položky hygienickej hmoty, ale akýkoľvek objekt má opačnú stranu.

Menštruačný pohár - nevýhody:

 • Vynález nových, presných údajov o vedľajších účinkoch je extrémne malý.
  Niektorí lekári veria, že hromadenie sekrétov môže spôsobiť stagnáciu. To umožní, aby sa baktérie cítili v pohode. • Počas menštruácie je krčka maternice pootvorená a z šálky môže prúdiť krv. To môže vyvolať endometriózu.
 • Menštruačné poháre sa neodporúčajú pre panny. Môže poškodiť plevy.

Ako si vybrať chránič úst

Čo sú tampony a podložky a ako ich používať - ​​všetko je veľmi jasné. Ženy im čelia mladými nechtami.

Ako zistiť, aký druh menštruačného šálu zapadá? Výrobcovia ponúkajú tieto veľkosti v závislosti od určitých parametrov:

 1. Vek ženy.
  • Veľkosť A môžu používať dievčatá do 30 rokov. Ak žena porodila cisárskym rezom, potom je tiež bezpečné kúpiť túto veľkosť.
  • Veľkosť B - ponúkaná pre ženy nad 30 rokov a prirodzene rodiace.
 2. Objem menštruačného kalíšku.
   • S - užitočný objem nádoby je 10 ml, priemer 4 cm.
   • M - priemer 4,5 cm, užitočný objem 15 ml.
   • L - priemer 4,5 cm, objem nádoby - 24 ml.

Veľkosti hygienických doplnkov sa volia individuálne. Musíte byť pripravení na to, že s vekom sa menštruačné šálky budú musieť zmeniť.

Kde začať? Prevádzkové pravidlá

Prvá a nevyhnutná akcia pred začatím používania - menštruačné šálky je potrebné dezinfikovať. Päť minút vo vriacej vode je viac než dosť.

Ďalej - inštrukcie vo vašich rukách. Prečítajte si pozorne, ak máte prístup k internetu - pozrite si video. Bude to jasnejšie a zrozumiteľnejšie.

 1. Umyte si ruky.
 2. Urobte si pohodlnú pozíciu - sedieť na záchode alebo v drepe - potom sa sami rozhodnite, ako chcete.
 3. Preložte kapu a zloženú stranu pre vstup do pošvy.
 4. Menštruačný kalich je vložený do hĺbky, ktorá je pre vás vhodná. Ale musíte si uvedomiť, že predmet hygieny bude musieť dostať. Preto to nepreháňajte hĺbkou.
 5. Chvost môže byť pre vás pohodlný.
 6. Po spustení otočte náustok okolo jeho osi. To jej pomôže.

No, zavedený, proces je, žiadny únik. Ale prichádza čas, kedy je potrebné misku odstrániť. Čo hovorí tento návod alebo video?

 1. Umyte si ruky.
 2. Urobte si pohodlné držanie tela.
 3. Pociťujte spodnú časť zásobníka a mierne ho stláčajte. To umožní prebytočný vzduch uniknúť z nádoby.
 4. Otočte okolo svojej osi a odstráňte hygienický výrobok. Pre chvost nestojí za to, s jeho pomocou môžete len vytiahnuť misku na vstup do vagíny.
 5. Umyte si ruky. Menštruačný kalíšok sa vyprázdni, vymyje pod tečúcou vodou. Kapa je pripravený na opätovné použitie.

Po skončení mesačnej šálky sa musí sterilizovať a zabaliť do škatule alebo do špeciálneho vrecka.

Ak máte otázky týkajúce sa správneho používania menštruačného pohára, je najlepšie sledovať video na túto tému.

A únik? Pravdepodobné príčiny

Tento strach z úniku. Hoci prítomnosť menštruácie je dobrá a normálna, ale stále ...

Hlavné príčiny úniku:

 • Veľkosť misy sa nehodí. Toto sa stane, ak si žena, ktorá porodila, zvolí príliš malú ochranu úst. Naopak, predmet hygieny je príliš veľký a nemôže sa úplne otvoriť v pošve ženy.
 • Menštruačný pohár nainštalovaný s chybami. Ak nezmeníte predmet hygieny, nedokončí sa.
 • Poškodený povrch výrobku.

Užívateľské recenzie sú rozdelené. Mnoho žien tvrdí, že menštruačný kalich je pohodlný, bezpečný a hygienický. Všimnite si však, že toto zariadenie môžete používať len doma. Na ceste nie je vždy možné dostať sa do dobre vybavenej kúpeľne alebo WC. Recenzie iných - ostro negatívne.

Ale koľko ľudí, toľko názorov. Kým sa to nesnažíte, neviete, ale vynález má svoje miesto.

Obsah

Menštruačné šálky sú bezpečné, keď sa používajú podľa pokynov, neboli identifikované žiadne zdravotné riziká spojené s nimi. [2] [3]

Dôvody použitia menštruačných pohárikov môžu byť nasledovné:

 • Úspory: Menštruačné šálky sa môžu používať až 10 rokov. Niektorí výrobcovia odporúčajú, rovnako ako niektoré ženy radšej nahradiť šálky každých 5 rokov. Počiatočná investícia do menštruačného pohára viac ako v iných hygienických výrobkoch, ale oplatí sa pri dlhodobom používaní.
 • Ekologické dôvody: pri použití menštruačného pohára nemusíte nič vyhodiť, okrem vyprázdňovania, čo vedie k zníženiu množstva odpadu. Bavlna používaná vo väčšine tampónov a vankúšikov je bielená, čo sa tiež považuje za škodlivé pre životné prostredie a zanecháva stopy bavlny na bavlne, ktorá je zase karcinogénna. V priemere žena používa na svoj život 11 000 tampónov a vankúšikov. Tento odpad spolu s obalom nakoniec skončí hodený na skládku.
 • Prenosnosť: pri cestovaní je vhodné vziať si jeden pohár namiesto vás namiesto niekoľkých vankúšikov alebo tampónov. Niektorí používatelia však uprednostňujú použitie vložky alebo vložky ako bezpečnostnej siete.
 • Komfort: keďže menštruačný kalíšok sa nachádza priamo vo vnútri tela, nevytvára efekt kompresie, ako sú hygienické vložky. Tiež nie sú žiadne nepríjemnosti, ktoré môžu spôsobiť chvost tamponu, namáčanie po močení. Šálka ​​zabraňuje pocitu sušenia, ktorý môže vytvárať tampóny. Šálka ​​sa môže použiť vopred, pred nástupom menštruácie, čo môže byť vhodné pre ženy s nepravidelným menštruačným cyklom.
 • Nižšie zdravotné riziko: medzi prípadmi toxického šoku a použitím menštruačných šálok nebola nájdená žiadna súvislosť, lekárske silikónové poháre sú hypoalergénne a neovplyvňujú mikroflóru.
 • Ľahké použitie: menštruačný kalíšok môže držať viac tekutiny ako aj tampon pre ťažké krvácanie, takže môžete navštíviť kúpeľňu menej často.
 • Žiadny kontakt so sekrétmi.
 • Môže byť použitý počas športu.
 • Nepoznateľné pod oblečením.
 • Neexistuje žiadny zápach výboja.

 • Menštruačný kalíšok vyžaduje schopnosti vkladania a extrakcie. Pri nesprávnom podávaní môže dôjsť k úniku. Pri manipulácii s miskou je potrebné dodržiavať hygienu (dôkladne umyť ruky), čo nie je vždy možné mimo domova.
 • Vyžaduje sterilizáciu medzi cyklami.
 • Ak chcete zmeniť, musíte mať so sebou vodu na opláchnutie misy.

Menštruačné šálky sú spravidla k dispozícii v dvoch veľkostiach:

 • S (malé) - vhodné pre ženy, ktoré nedali pôrod alebo pre ženy do 25 rokov,
 • L (veľký) - pre ženy, ktoré rodia alebo ženy staršie ako 25 rokov

Rôzni výrobcovia misiek rovnakej veľkosti sa môžu výrazne líšiť.

Menštruačné poháre majú rôzne formy "chvosta" alebo "uchopovacie rukoväte": ploché, rúrkové, guľôčkové, krúžkové alebo vôbec nič. V miskách s "chvostom" sa odporúča skrátiť nožnicami na požadovanú dĺžku.

Menštruačné šálky sú vyrobené zo silikónu, ktorý sa používa v lekárskom priemysle. Výnimkami sú Keeper, ktorý je vyrobený z latexu a MeLuna, vyrobený z termoplastických elastomérov (TPE).

Menštruačné poháre sú transparentné a maľované v rôznych farbách.

Vo farebných miskách sú farbivá (certifikované), ale nie v transparentných farbách. Priehľadné misky rýchlo strácajú svoj pôvodný vzhľad - žltne od výboja, nie sú viditeľné na farebných žltoch: na bielej priehľadnej nádobke sú všetky nečistoty jasne viditeľné, čo znamená, že je ľahšie ju udržiavať v dokonalej čistote.

Menštruačné šálky (čiapky) boli prvýkrát vyrobené v 30. rokoch a predávali v rovnakom čase ako prvé tampóny. V tomto ranom post-viktoriánskom čase sa dotyk vagíny nepovažoval za slušný. [ zdroj nešpecifikovaný 1960 dní ] Tampon výrobcovia prekonali túto bariéru tým, že ponúkajú jednorazové aplikátory, ktoré sa ešte vyrábajú a používajú. Pri použití menštruačných pohárov bol potrebný manuálny prístup a vtedy ich získali iba najliberálnejšie ženy.

Ekonomicky sú tampony cenovo výhodnejšími produktmi, pretože zákazníci ich musia kupovať mesačne. Výrobcovia menštruačných šálok, na rozdiel od výrobcov tampónov, neočakávajú, že znovu kúpia spokojného zákazníka, ale predajú ho len priateľom a príbuzným. Takéto témy sa v tridsiatych rokoch minulého storočia nehovorili o dôstojných spoločnostiach. Продажи тампонов стремительно росли, были начаты большие рекламные кампании. Одноразовые продукты женской гигиены скоро превратились в необходимые принадлежности в западных культурах. [ источник не указан 1960 дней ]

Менструальные чашечки и моющиеся гигиенические салфетки стали приобретать популярность в 1980-х годах, когда женщины начали искать экологически безвредные (и более дешёвые) альтернативы одноразовым продуктам. Po prvé, menštruačné šálky boli vyrobené z latexu, ktorý sa získa z miazgy, ktorá nesie gumu. Latex je dobre známy alergén a reakcie na neho sa môžu líšiť od mierneho podráždenia, svrbenia a potenia po pocity brnenia a straty pocitu. Moderné misy sú vyrobené z lekárskeho silikónu, bezpečnejší, mäkší a atraktívnejší materiál. [ zdroj nešpecifikovaný 1960 dní ]

Prečo a prečo potrebujete menštruačný pohár?

Menštruačný kalíšok alebo čiapočka je malá zvonovitá nádoba zo silikónu alebo latexu, ktorá je umiestnená počas menštruácie priamo do pošvy.

Ak je kalich správne nastavený, všetko krvácanie sa zachytáva v ňom, pričom je vylúčené presakovanie a zmáčanie. Keď je uzáver plný, musí sa z vagíny odstrániť, vyprázdniť, opláchnuť a vrátiť späť.

Pre jednoduchosť extrakcie má väčšina šálok malý „chvost“ na vonkajšej strane dna. Takýto uzáver sa môže z času na čas používať niekoľko rokov (sú tu poháre s ročnou výmenou as životnosťou až 5-10 rokov). Vyrábajú sa tiež jednorazové polyetylénové misky.

Mnohí výrobcovia a maloobchodníci sú teraz polohovacie čiapky ako najnovší vývoj v oblasti ženskej intímnej hygieny. Avšak, v skutočnosti, prvé čiapky boli prepustené späť v 30. rokoch XX storočia.

V tom čase nedostali širokú distribúciu kvôli psychologickým bariéram a verejným tabu - v tom čase nebolo príliš veľa dám, tak progresívnych, aby si takéto prostriedky získali. Koniec koncov, pri jeho použití, je potrebné nielen dotýkať sa genitálií, ale aj vložiť náustok hlboko do pošvy s rukami.

Doteraz sa takéto tabu prakticky stali zastaranými a výhody pohárov - hygiena, ekonomika, šetrnosť k životnému prostrediu a pohodlie - sa dostali do popredia pre spotrebiteľov. V reakcii na dopyt sa objavila ponuka. Mnohí výrobcovia teraz ponúkajú silikónové čiapky pre dámske dni a vylepšujú tieto výrobky, čím sa stávajú pohodlnejšími a praktickejšími.

Cítite nepohodlie v pošve, keď napätie prednej steny brušnej dutiny? Čo je príčinou týchto príznakov? Prečítajte si viac

Silikónové čiapky: hlavné typy a veľkosti

Vo väčšine prípadov sú silikónové čiapky k dispozícii v dvoch veľkostiach: veľké (L) a malé (S). Použitie jednej alebo druhej veľkosti by nemalo byť určené intenzitou výboja, ale anatomickými znakmi.

Pre ženy mladšie ako 25 rokov sa preto odporúča používať len malé čiapky. Veľký určený pre ženy, ktoré porodili alebo majú viac ako 25 rokov.

Najbežnejšie značky a veľkosti:

 • S - priemer 40 mm, dĺžka 46 mm,
 • L - priemer 46 mm, dĺžka 53 mm.

 • A - priemer 46 mm, dĺžka 50 mm,
 • B - priemer 43 mm, dĺžka 50 mm.

Yuuki (Česká republika):

 • 1 - priemer 42 mm, dĺžka 48 mm,
 • 2 - priemer 47 mm, dĺžka 57 mm.

 • S - priemer 40 mm, dĺžka 40 mm,
 • M - priemer 45 mm, dĺžka 45 mm,
 • L - priemer 45 mm, dĺžka 54 mm.

 • 1 - priemer 41 mm, dĺžka 47 mm,
 • 2 - priemer 46 mm, dĺžka 52 mm.

Výhody a nevýhody uzáverov cez tesnenia a tampóny

 • hospodárstvo, Silikónová čiapka pre dni žien je sama o sebe relatívne drahá, ale časom sa táto cena vypláca so záujmom. Každý mesiac už nemusíte kupovať balenie vankúšikov alebo tampónov a počas rokov používania pohára budú úspory veľmi hmatateľné,
 • pohodlie pri používaní, Ženy, ktoré neustále používajú menštruačné čiapky, trvajú na tom, že pri správnom umiestnení sa pohár takmer vôbec necíti vo vnútri tela. Na rozdiel od tesnení neexistuje žiadny „komprimačný“ pocit. Na rozdiel od tampónov nedochádza k žiadnemu presušeniu slizníc,
 • nie je potrebné meniť šálku tak často ako tampony alebo vankúšiky, Ak môžete chodiť s tamponom maximálne tri alebo štyri hodiny, strážca úst môže zostať na mieste takmer celý deň alebo celú noc,
 • Pohodlie cestovania, cestovania atď. Nie je potrebné nosiť niekoľko tesnení, stačí si vziať jeden náustok.

  V tomto prípade si môžete bezpečne zaplávať v rybníku alebo bazéne, športovať. Na rozdiel od tampónu, čiapka nemá mokrý chvost, ktorý môže spôsobiť nepohodlie, alebo dokonca objaviť sa pod plavkami. Na rozdiel od tesnenia sa pohár nepohybuje s aktívnymi pohybmi,

 • nevinnosť, Tampony môžu v niektorých prípadoch spôsobiť toxický šok, pričom uzávery neboli zaregistrované. Okrem toho sa bielená bavlna používa pri výrobe tampónov a vankúšikov, ktoré môžu spôsobiť podráždenie a alergické reakcie. Capa je vyrobený z lekárskeho silikónu, reakcia tela na neho je prakticky vylúčená,
 • šetrnosť k životnému prostrediu, Počas života jednej ženy používa asi 11 tisíc vankúšikov a tampónov. Následne sa všetky zmenia na odpadky, ktoré je potrebné zlikvidovať, ako aj obaly z nich,
 • dôvera, Šálka ​​je fixovaná kvôli efektu vytvorenia vákua. Pri správnej inštalácii je únik prakticky vylúčený počas dňa aj v noci, počas spánku,
 • žiadny zápach, Kapa zhromažďuje úplne všetky sekréty, takže všetky nepríjemné pachy sprevádzajúce menštruáciu sú úplne vylúčené,
 • s nepravidelným cyklom, kapu je možné nastaviť vopred a nebojte sa nepríjemných prekvapení
 • mnohí používatelia hovoria zlepšenie celkového blahobytu počas menštruácie.

Existuje však niekoľko nevýhod, kvôli ktorým mnohé ženy dávajú prednosť známejším hygienickým výrobkom:

 • Spočiatku, pri použití misy, to môže spôsobiť nepohodlie, niektoré ženy dokonca sťažujú na bolesť. Môže to byť spôsobené nesprávnou veľkosťou alebo nesprávnou inštaláciou,
 • Správne vloženie a extrakcia chrániča úst vyžaduje určité zručnosti. Nie je to tak jednoduché robiť všetko bez šikovnosti tak, aby nič neuniklo, nespôsobovalo bolesť ani nepohodlie, a to sa neznečistilo,
 • ak nie sú dodržané hygienické požiadavky na obsah misky, sú možné zápaly a plesňové infekcie,
 • Inštalácia a vybratie pohára, jeho vyprázdnenie, vyžaduje určité podmienky. Pred a po zákroku si musíte dôkladne umyť ruky mydlom a vodou, umyť viečko samotné. To všetko môže byť nemožné v mnohých situáciách - napríklad vo vlaku, počas výletu do prírody, v prípade, že vás pri práci chytí menštruácia atď.

Ako používať a uchovávať menštruačný kalíšok?

Takže väčšina nedostatkov tohto jednoduchého zariadenia súvisí s jeho nesprávnym zavedením. Ak neviete, či sa môžete prispôsobiť postupu, je ťažké rozhodnúť, či potrebujete menštruačný kalíšok. Pokyn je zvyčajne pripojený k samotnému uzáveru. Za týmto účelom varte niekoľko minút alebo použite špeciálne sterilizačné tablety.

Pred prvým vložením menštruačného kalíšku sa musí sterilizovať. Predtým, ako sa dotknete misy pred jej vložením, dôkladne si umyte ruky mydlom a vodou.

Aby bolo pre vás jednoduchšie, je možné mazať náustok zvonku gélovým mazivom na báze vody, ale je lepšie používať iba vodu.

Položte šálku na polovicu, stláčajte ju palcom a ukazovákom tak, aby sa stala takmer plochá. Potom ho znova zložte (to znamená, že na konci by mal byť zložený štyrikrát) a stlačiť čo najviac. V tejto forme vložte šálku do pošvy. Vnútri sa otvorí samostatne.

Ak chcete pohár pohodlne vybrať, v každom prípade ho nezdvíhajte. Pamätajte si účinok vákua. Stačí stlačiť spodnú stranu nadol, aby ste prerušili vákuum. Potom sa pohár ľahko vyberie.

Video: Ako vstúpiť a odstrániť menštruačný kalíšok?

Vyprázdnite šálku, opláchnite ju studenou vodou (horúca voda spôsobí zrážanie krvi a bude ťažšie ju umyť). Pred opätovným vstupom do vagíny môžete misku ďalej sterilizovať.

Vždy po ukončení menštruácie sterilizujte chránič úst. Uchovávajte len v bavlnenom vrecku.

Aké nukleozidové lieky a imunomodulátory sa používajú na liečbu cytomegalovírusovej infekcie sa dozviete z tohto článku.

Hlavné kontraindikácie použitia vaginálneho antikoncepčného krúžku NovaRing sú uvedené na stránke http://ladyinform.com/novaring

Menštruačný pohár: Odhadovaná cena

Silikónová čiapka pre dámske dni je samozrejme podstatne drahšia ako balenie alebo tampóny - predsa je možné použiť viac ako jeden cyklus.

Náklady na menštruačné šálky sa pohybuje od 500 do 1500 rubľov, v závislosti na výrobcovi, odporúčaná životnosť, vybavenie.

Poháre sa môžu predávať samostatne alebo spolu so skladovacím vreckom, sterilizačnými tabletami, gélovými mazivami, vlhkými obrúskami.

Niektorí výrobcovia a predajne ponúkajú sady dvoch alebo viacerých šálok, ktoré sa líšia objemom (pre rôzne dni cyklu) alebo dokonca vo farbe.

Mary Whalen-Leonard

Mary whalen, Mary Whalen-Leonard manžela (eng. Mary Whalen, Mary Whalen Leonard, nar. 1942, USA) - model amerického umelca a ilustrátora Normana Rockwella v päťdesiatych rokoch, na začiatku 21. storočia, sa stal slávnym ako autor spomienok na jej stretnutia s ním. "Bola mojím najlepším modelom," napísal Norman Rockwell o Mary Whalenovej vo svojej autobiografii Normana Rockwella: My Adventures ako Illustrator, uverejnenej v roku 1960. Whalen zachytil na troch obaloch časopisov Sobotný večerný príspevok, Mary Whalen tiež predstavovala pre George Hughes a Don Winslow. V roku 1976 Mary Whalen-Leonardová hovorila s Rockwell o novinárovi. Sobotný večerný príspevok„Je to génius s detským srdcom, mužom, ktorý zanecháva nezmazateľnú stopu na ľuďoch a na plátne.“ Životopis Mary Whalen-Leonardová pritiahla pozornosť veľkých amerických médií, ktoré hovorili o jej osude a spolupráci s Normanom Rockwellom. Medzi nimi sú: Washingtonské miesto a Sobotný večerný príspevok (cyklus troch článkov). Spisovateľ Will Latch uverejnil knihu „Jeden deň v živote dievčaťa Normana Rockwella“ s ilustráciami Rockwella, ktorého text je založený na spomienkach Mary Whalen-Leonardovej na tento obrázok.

Zákaznícke recenzie

Marina:

„Keď som čítal informácie o tomto nástroji na internete, mal som veľa otázok. Jedným z nich je ako močenie s viečkom vnútri. Keď som začal používať, odpoveď prišla sama. Išiel som na toaletu, všetko bolo v poriadku. Menštruačný uzáver neblokuje kanál. V opačnom prípade neboli žiadne ťažkosti, žiadne pochybnosti! “

olga:

„Tento nový produkt je pre mňa alarmujúci. Napriek tomu musí krv odísť. Nejaký strach chodiť s ňou po celú dobu. A potom sa strašne bojím krvi. Keď sa výtok absorbuje do tesnenia, nevšimnete si, koľko z vás vytečie. Okrem toho, toto všetko je vnímané jednoducho ako morené tesnenie. A potom je všetko v dohľade so všetkými kúzlami - endometriálnymi časticami a tak ďalej. Všeobecne platí, že obraz nie je pre slabé srdce. A napriek tomu, keď žena chodí alebo sedí, krv je v čiapke. Ak zaujme pozíciu v polohe na chrbte, všetka krv sa distribuuje cez vagínu. Táto situácia je pre mňa alarmujúca. Napriek všetkým pôžitkom a výhodám použitia nového nástroja som ponechaný s tesneniami. Počkám na niečo lepšie ako menštruačná čiapka!

Čo je menštruačný kalich

V skutočnosti je to malá nádoba vyrobená z hypoalergénneho lekárskeho silikónu, latexu alebo termoplastického elastoméru, ktorý sa podľa návodu vkladá do pošvy na 5-12 hodín denne v závislosti od množstva samičieho krvácania. Takéto zariadenie má niekoľko názvov, z ktorých najznámejšie sú: menštruačná čiapočka, silikónový pohár na menštruáciu, menštruačná čiapočka. To je dobrá príležitosť nahradiť tampony a hygienické vložky, okrem osobnej hygieny.

Čo je potrebné

V prípade menštruačného výtoku, namiesto hygienických vložiek, môžete použiť menštruačný kalíšok, ktorý neabsorbuje ani neabsorbuje krv, ale prirodzene ho zachytáva v špeciálnom kontajneri. Tento hygienický produkt so všetkými požiadavkami na sterilitu je určený na opakované použitie, gynekológovia ho často odporúčajú starším ženám.

nedostatky

Menštruačný kalíšok nespôsobuje alergie, v modernej gynekológii je to praktický a vyhľadávaný lekársky silikónový produkt. Mnohé ženy už tento vývoj využili a boli s výsledkom spokojné. Existujú však výrazné nevýhody takéhoto cenného nadobudnutia, ktoré je dôležité vedieť pred kúpou:

 • po každom použití je potrebné misku umyť,
 • zakázané používať panny,
 • hromadenie sekrétov môže viesť k stagnácii,
 • absorbuje iba krv, ale nie sliznicu,
 • menštruačný kalíšok musíte pravidelne odstraňovať a opláchnuť,
 • spôsobuje nepohodlie na samom začiatku aplikácie.

Štrukturálne je to špeciálny lievik, ktorý vyzerá ako viečko, ktoré sa predáva v niekoľkých veľkostiach. To je nevyhnutné pre pohodlie pravidelného používania, čím sa znižuje riziko vysoko nežiaduceho prietoku. Špeciálnu misku na menštruáciu je možné vyrobiť v nasledujúcich veľkostiach: A, B, S, M a L. Nižšie je uvedený stručný popis každého parametra, ktorý je dôležité zvážiť pri konečnom výbere. takže:

 • A - vhodné pre ženy do 30 rokov,
 • B - je vhodný pre ženy od 30 rokov, ktoré porodili,
 • S - objem - 15 ml, priemer a hĺbka - 40 mm.
 • M - objem - 21 ml, priemer a dĺžka - 40 mm.
 • L - objem - 32 ml, priemer - 45 mm.

Príprava postupu

Aby sa dodržali pravidlá osobnej hygieny, je potrebné udržiavať menštruačný kalíšok v sterilite, po každom použití vyčistiť produkt vysokej kvality, vysušiť. Môžete zmeniť 1 čas za niekoľko rokov, ale v prípade potreby bude silikónová misa trvať 10 rokov. Konečný výsledok závisí od praxe používania, ale je dôležité si uvedomiť, že sa uvádza jednorazová aplikácia takejto inovácie, po ktorej je predmetom vysokokvalitného čistenia.

Ako vložiť kapu

Ak chcete správne nainštalovať menštruačnú čiapku, musíte si oddýchnuť a zaujať pohodlnú pozíciu. Uistite sa, že si umyte ruky vopred mydlom a vodou, môžete sa ďalej liečiť miestnymi antiseptikami. Naučiť sa používať menštruačný pohár je jednoduché: potrebujete trochu praxe a všetko bude fungovať. Tento produkt je obzvlášť dôležitý pri športe, cestovaní a len v prípade zvýšenej aktivity slabšieho pohlavia. Poradie činností je nasledovné: t

 • najprv zatlačte silikónovú čiapočku na polovicu, potom ešte dvakrát,
 • uchopte predmet palcom a ukazovákom tak, aby čiapka zapadla do dlane vašej ruky,
 • vložte šálku do pošvy pod uhlom, ale nie hlboko (aby nedošlo k poškodeniu slizníc),
 • po nainštalovaní posuňte čiapočku, aby bola funkčná,
 • namáhajte svaly vagíny tak, aby bola nádoba správne umiestnená, aby sa zabránilo úniku,
 • chvost môže byť narezaný na požadovanú dĺžku bez narušenia jeho tvaru.

Metódy extrakcie

Vyberanie menštruačnej čiapky je tiež potrebné v určitom poradí, ale najprv si umyte ruky mydlom a vodou a znovu si zoberte pohodlnú polohu tela, relaxujte. Celý proces odstraňovania misy netrvá dlhšie ako minútu, ale potom sa produkt musí vyčistiť a prevariť. Postup činností ženy je podrobne opísaný nižšie:

 • uchopte základňu pohára v pošve,
 • najprv zatlačte čiapočku, aby ste sa zbavili vákua, ktoré sa vytvorilo,
 • otočte pohár okolo osi, potom pomaly a opatrne vyberte.

Opatrenia v oblasti starostlivosti

Dezinfekčné metódy môžu byť studené a horúce. V prvom prípade hovoríme o kvalitnom spracovaní misky s menštruačnou krvou pod studenou vodou. Na začiatok sa odporúča odstrániť prebytočnú tekutinu toaletným papierom, obrúskom alebo suchou handričkou. Ďalej je potrebné použiť na pranie zriedené vodou acetát zloženie, peroxid vodíka rôznych koncentrácií. Pokiaľ ide o horúce dezinfekčné metódy, hovoríme o varení menštruačného pohára v slanej vode. Takže problém s čistením produktu je vyriešený takmer okamžite.

Prečo uniká

Aby ste mali pozitívny názor na menštruačný kalíšok, budete potrebovať podrobné pokyny, ďalšie rady od gynekológa. Ak porušíte vyššie uvedený postup a základné pravidlá, je možné, že čiapočka bude prúdiť. Keď sa žena stretne s takýmto problémom v skutočnosti, príčiny úniku môžu byť nasledovné:

 • nesprávne dimenzovaný silikónový produkt,
 • porušenie postupu stanovenia čiapočky v pošve,
 • poškodenie povrchu samotnej misy, porušenie integrity.

Menštruačný kalich: funkcie

Bariéra na hromadenie mesačnej krvi (pohár sa tiež nazýva lunárny alebo ženský) existuje už dlho, ale tesnenia a tampóny úspešne vytlačili čiapočku z televíznych obrazoviek. Ženy, bez váhania, kupujú hygienické výrobky, počnúc populárnymi značkami alebo si vyberajú podušky zo zvyku. Ale možno stojí za to zastaviť a venovať pozornosť niečomu lepšiemu, ako je denná výmena tesnení a večný strach z „úniku“? Menštruačný kalich je nádoba na opakované použitie vyrobená zo špeciálnych materiálov, ktorých veľkosť závisí od veľkosti vagíny. Požadovaný uzáver sa dá ľahko vyzdvihnúť v lekárni. Выглядит менструальная чаша как маленький колокольчик с коротким стебельком (или хвостиком/длинной палочкой на конце). В зависимости от размеров влагалища увеличивается и ширина колокольчика.Šálka ​​je vložená do pošvy, kde je pripevnená k vaginálnym stenám v dôsledku svalového tlaku a vákua. Po inštalácii menštruačný kalíšok zbiera krv, ktorú potom vyberiete spolu s nádobou. Možnosť úniku je nulová a pri nosení nie je nepríjemný pocit.

Čo je to?

Čiapky (z anglického pohára) majú vzhľad malého mäkkého silikónového uzáveru. Takáto nádoba sa nachádza vo vagíne a zabraňuje prúdeniu tekutiny von. Hygienické prípravky sú opakovane použiteľné. Ak chcete misku vyčistiť, stačí ju umyť pod tečúcou vodou a potom ju variť.

Silikónové menštruačné čiapky sa skladajú z nasledujúcich častí:

 1. okraj (zahusťovanie pozdĺž okraja tácky na upevnenie v stenách vagíny, sa vyberie podľa jeho priemeru),
 2. základňa tácky (v tejto časti sa bude hromadiť alokované množstvo kvapaliny),
 3. chvost (časť misy, ktorá je zodpovedná za odstraňovanie hygienických zariadení).

Rôzne menštruačné čiapky

Zvonka, tvar misy veľmi pripomína zvon. Farebná škála výrobkov sa môže líšiť. Predávajú sa v špeciálnych vreckách, ktoré slúžia ako úložný priestor v dňoch, keď sa šálka nepoužíva.

Princíp činnosti

Menštruačné čiapky (sú tiež mesačné šálky, čiapky) sa stali alternatívnym riešením problému ťažkého výboja. Bežné tampony a jednorazové hygienické vložky často nie sú schopné odolať zaťaženiu intenzívnym menštruačným tokom.

Tesne priliehajúce k stenám vagíny a tvoriacim podtlak tam, náustok sa nepohne, nevynechá menštruačnú krv. Ak došlo k úniku, potom bolo zariadenie nesprávne dodané.

Poháriky na zber menštruačnej tekutiny sa používajú nielen na ťažké obdobia, ale v situáciách, keď nie je možné zmeniť ten istý tampón. Koniec koncov, čiapky zbierajú výtok (krv) a neabsorbujú ich. Menštruačná tekutina, stredná intenzita výtoku, misa je schopná zbierať približne 12 hodín, zatiaľ čo šálka nepreteká.

druh

Menštruačné čiapky majú málo odrôd. V tvare majú približne rovnaký tvar zvončeka. A ak charakterizujete čiapky na materiáli, môžu byť rozdelené do dvoch skupín:

 1. Lekársky silikón sa používa na výrobu šálok. (ako variácia - latex alebo iný podobný materiál, ktorý má pružnú, mäkkú štruktúru). Kapa sa vďaka tomu ľahko zbavil,
 2. menej populárne čiapky - polyetylén, Mäkké čiapky možno vybrať na jednorazové použitie a tie, ktoré sa používajú počas jedného menštruačného cyklu.

Uzávierka odrôd

Výrobcovia menštruačných silikónových pohárov označujú na obale obdobie možného použitia. Približné obdobie sa zvyčajne pohybuje medzi 1 až 5 rokmi. Ale na predaj môžete stretnúť termín a výraznejšie - 10 rokov. Na rozdiel od silikónu musia byť polyetylénové kryty zakúpené buď denne alebo pre každý menštruačný cyklus, čo nie je výhodnou podmienkou nákupu.

Bez ohľadu na to, aké to je prekvapujúce, poháre majú svoju vlastnú rozmerovú mriežku. Indikátory výberu veľkosti sú priemer a dĺžka. Pohodlie nosenia takéhoto hygienického výrobku závisí aj od mäkkosti materiálu. Mäkké výrobky sú poddajné, a preto ľahko nadobúdajú tvar pošvy, prispôsobujú sa polohe tela a neumožňujú úniky. K tomu môžu prispieť prísnejšie výrobky.

Rozmery veka

Výrobcovia zvyčajne vyrábajú výrobky rôznych veľkostí, aby si ženy mohli vybrať najlepší produkt pre seba. Niekto je obmedzený na dve tri veľkosti, ale mnohí dávajú prednosť spotrebiteľom.

 1. Nenarodené ženy, krátke postavy, mladšie ako 30 rokov - veľkosť S. Táto veľkosť je vhodná aj pre tých, ktorí majú malé množstvo výtokov a tých, ktorí majú slabé vaginálne svaly.
 2. Ženy, ktoré nedali pôrod alebo ktoré prešli pôrodom cisárskym rezom, stredného a krátkeho vzrastu, ktoré nemajú problémy s obezitou, môžu bezpečne vybrať veľkosť M.
 3. Skúsený vaginálny pôrod, vek po 30 rokoch, nadpriemerný rast - L,
 4. Vysoký vzrast, nadváha, opakovaný prirodzený pôrod - XL, ak výtok nie je bohatý, potom L.

Veľkosť si môžete vybrať pomocou gynekológa. Vyberie nielen optimálnu čiapku, ale tiež určí požadovanú tuhosť výrobku.

Ako vstúpiť?

Bez ohľadu na to, ako vyzerá hrozivá menštruačná čiapka, nebojte sa ju použiť. Ak existuje neistota v správnosti zavedenia, potom v prvých časoch môžete použiť tesnenie na zabezpečenie pred únikmi.

Ak bol výrobok práve zakúpený a prvýkrát použitý, stojí za to ho umyť mydlovou vodou a variť menštruačný uzáver 5 minút pred jeho použitím. Potom postupujte podľa jednoduchých krokov, aby ste sa naučili správne zadávať a používať náustok.

 1. Dôkladne si umyte ruky mydlom, uistite sa, že zásobník je tiež čistý a že na ňom nie sú žiadne zvyšky čistiacich prostriedkov. Ak misa nie je pripravená na inštaláciu, potom by sa mala umyť mydlom a ak je to potrebné, sterilizácia menštruačnej nádobky sa vykoná.
 2. Prijať pohodlnú pozíciu: ležať s nohami zdvihnutými na kolenách, jedna noha zdvíhaná do výšky, sedieť nad bidetom alebo WC.
 3. Nádobu ohnite ako písmeno "C".

  Metóda ohýbania misy

 4. Maximálne uvoľnite svaly vagíny, ako keby napodobňovali proces močenia. V takom okamihu začnite posúvať okraj misky hlboko. Môžete cítiť krčka maternice (výčnelok blízko konca vagíny) a cieľavedome vstúpiť do misky do tejto zóny (pred krkom).
 5. Akonáhle rámček vstúpil, musíte ho nechať ísť tak, aby sa zarovnal a prevzal svoj pôvodný tvar. Potom sa presunie hlboko dovnútra, drží základňu misy (môžete ju dokonca aj trochu otáčať, aby ste ju ľahšie pohli).
 6. Ak sa okraj už necíti, výrobok je správne nainštalovaný a svaly vagíny môžete znovu stlačiť.

Po neúspešných pokusoch nezúfajte. Ak sa po prvý raz zavedenie uzáverov nepodarilo, po určitom čase sa musíte pokúsiť znova, pred umývaním výrobku.

Menštruačné umývanie

Použitie menštruačných viečok môže trvať iný čas. Interval čistenia misy závisí od množstva výtoku. Prvé dni používania po nákupe budú "test". V tejto dobe sa odporúča zvoliť si ďalšie ochranné prostriedky - jednorazové alebo opätovne použiteľné hygienické vložky.

Ako extrahovať?

Dokonca aj v prípade, že by boli časy používania misky a ukázalo sa, že sú čiastočne naplnené, musí byť riadne odstránená von. Rovnako ako pri úvode, aj tu existujú správne spôsoby, ako extrahovať, a tie, za ktoré to nestojí.

Aby ste sa mohli bezpečne dostať do misy, je lepšie to urobiť cez bidet alebo WC. Počas extrakcie sa svaly panvy a pošvy musia čo najviac uvoľniť. Ďalej nasleduje postup.

 1. Umyte si ruky mydlom.
 2. Nájsť chvost čiapky, vyšplhať trochu vyššie od neho, ľahko stlačte na steny misy zničiť vákuum vnútri, opatrne vytiahnite kryt úst z vagíny, zatiaľ čo drží vo vzpriamenej polohe (tak, aby nedošlo k rozliatiu obsahu).
 3. Po umytí vodou sa môže znovu použiť.

Musíte sa dostať náustok pri chvoste, takže to bude jemne ísť von a nespôsobí nepohodlie.

Výber menštruačnej čiapky

Ak je všetko už definované s veľkosťou, stojí za to premýšľať o tom, na aké účely je potrebné zakúpiť náustok. Na určenie tuhosti môžete použiť nasledujúce kritériá:

 1. Vysoká tuhosť, Misky s týmto indikátorom sú určené na aktívnu fyzickú námahu. Materiál počas deformácie sa čo najrýchlejšie snaží obnoviť svoj tvar, takže nebudú žiadne šmuhy.
 2. Stredná tvrdosťs. Univerzálny indikátor pre ženy so štandardnými potrebami: ľahká fyzická námaha, denné aktivity (štúdium, práca, domov).
 3. Nízka tuhosť, Ultra mäkké výrobky pre citlivú pokožku pošvy (ak vloženie tampónu spôsobuje nepohodlie, potom vagína má vysokú citlivosť). Takéto výrobky sú ľahko zavedené, nespôsobujú nepohodlie, sú vhodné pre majiteľov slabých svalov vagíny.

Správna veľkosť a tuhosť misy zaisťuje pohodlie pri nosení misy, čistotu bielizne.

Púzdra od rôznych výrobcov

Populárne výrobcovia menštruačných čiapok sú Yukki, Fleurcup, Lena Cup, Dutchess Cup, Mooncup, Femmycycle. Náklady na výrobky môžu byť rôzne. Všetko závisí od použitého materiálu a trvanlivosti podnosu.

Starostlivosť a čistenie po použití

Aby sa zachovala intímna hygiena, menštruačné čiapky sa musia riadne vyčistiť. Ak je potrebné rýchle čistenie medzi aplikáciami, náustok možno jednoducho umyť tečúcou vodou a mydlom. Nemalo by byť ochutené ani antibakteriálne. Je to najúčinnejšie kúpiť obyčajné domáce alebo detské vône bez mydla na starostlivosť o šálku.

Vzhľadom k tomu, že misa má malé otvory na okraji, mali by dostať osobitnú pozornosť. Umývanie výrobku pod tečúcou vodou, je potrebné nahradiť miesto s otvormi priamo pod prúdom, takže voda sama zmyť znečistenie. Po umytí je lepšie počkať, kým produkt nevyschne. Nie je potrebné ho utierať niečím, aby sa nezanechalo na povrchu vlákien.

Po skončení menštruácie by nemala skončiť správna starostlivosť o pohár. Výrobcovia odporúčajú uložiť menštruačný uzáver do vrecka alebo do špeciálneho obalu, ktorý bol dodaný s výrobkom.

Skladovacia taška

Pred použitím v nasledujúcom menštruačnom cykle je lepšie variť náustok alebo ho utrieť alkoholom.

Všeobecné informácie

Menštruačné čiapky (misy) je nový, účinný a opakovane použiteľný ženský, intímny hygienický produkt, ktorý bol testovaný rôznymi vedcami v mnohých laboratóriách, a ako sa ukázalo, veľa pomáha v mesačných kritických dňoch.

Menštruačný kalíšok je podobný tulipánu a je vyrobený z lekárskeho silikónu, ktorý je ľahko stlačiteľný a nespôsobuje alergické reakcie ani u žien, ktorých koža má najmenšie negatívne zmeny a účinky svojho prostredia. Takýto materiál je tak neškodný, že vytvára srdcové chlopne, prsné implantáty a iné podobné štruktúry.

Menštruačné šálky sú fixované v najvhodnejšej hĺbke pre vás v pošve a bez toho, aby sa dievčaťu poskytli nejaké nepríjemné pocity. Ona veľmi dôkladne zhromažďuje krvácanie v sebe a neprúdi kvôli skutočnosti, že jej veľkosť je individuálna pre každého z nich, a zapínanie v nás je spôsobené svaly vagíny a vákuum vytvorené v ňom.

Od obvyklého tamponu sa líši tým, že neabsorbuje vylučovanú látku, ale ju sám zachytáva - táto funkcia sa považuje za veľmi dobrú a bezpečnú pre stav zdravia žien.

Okrem všetkých vyššie uvedených výhod menštruačné šálky dokonale chránia vaginálnu dutinu a maternicu pred prenikaním rôznych infekcií. Toto ženské zariadenie môže byť použité v rôznych situáciách, či už ide o športové aktivity alebo relaxáciu na pláži.

Tiež menštruačný pohár priťahuje ženy pre jeho dlhodobý a kvôli tomu - úspory. Trvanie jeho používania sa pohybuje od piatich do desiatich rokov, v závislosti od toho, ako sa o to starostlivo a efektívne postará.

Výhody a nevýhody v porovnaní s inými hygienickými prostriedkami

Menštruačné šálky majú mnoho dobrých a užitočných vlastností, ktoré chýbajú v iných hygienických výrobkoch:

 • obyčajné tampóny zhoršujú stav mikroflóry ženskej vagíny, pretože absorbujú nielen menštruačný tok, ale aj prirodzené mazanie, a čiapočka vo svojej dobe nepoškodzuje sliznicu,
 • šálky zvládajú aj tie najhojnejšie obdobia,
 • Menštruačný kalíšok môžete používať niekoľko rokov, čo pomáha ušetriť veľa peňazí z vášho rozpočtu,
 • nie je potrebné meniť toto zariadenie veľmi často, pretože je určené pre veľké množstvo emitovanej kvapaliny ako bežné tesnenia a tampóny,
 • užívaním kapu, by ste sa nemali báť, že vaše ženské orgány podstúpia rôzne plesňové ochorenia a alergické reakcie,
 • neobsahuje bieliace činidlá, absorbenty alebo dezodorizujúce látky, t
 • Je veľmi vhodné používať tento spôsob hygieny počas najrôznejších aktivít. Tento nástroj je vyrobený z veľmi elastického materiálu, ktorý v čase vykonávania rôznych "komplexných" pohybov neposkytuje svojmu majiteľovi najmenší nepohodlie. Jeho najdôležitejšou výhodou je, že ho kvalitatívne chráni pred možným únikom.

Existujúce nevýhody, ktoré sa vyskytujú pri používaní tohto silikónového zariadenia:

 • malé množstvo lekárskeho výskumu a neuznávanie vo svete. Hoci čiapky boli vynájdené pred viac ako sto rokmi, ale, bohužiaľ, sú oveľa menej bežné ako známe tampóny a podložky,
 • stagnácia krvácania vo vnútri ženy. Kvôli vákuovému priestoru a nemožnosti prenikania kyslíka do dutiny vagíny sa vyvíjajú aeróbne baktérie. Infekcia sa však môže vyskytnúť aj inými spôsobmi hygieny. Aby ste sa vyhli množeniu infekčných ochorení v tele - snažte sa starostlivo sledovať intímnu hygienu,
 • pokyn na používanie menštruačného pohára podlieha akejkoľvek žene
 • uvoľňovanie vylučovanej krvi späť do dutiny maternice. Je to preto, že štruktúra misy umožňuje voľne sa pohybovať krvou. Najčastejšie k tomu dochádza počas spánku alebo pri vykonávaní športových pohybov. Je známe, že sa maternica v čase regulácie otvára a vstup menštruačnej krvi do nej vyvoláva rozvoj endometriózy a ďalších zápalových procesov,
 • Neodporúča sa používať menštruačné šálky pre dievčatá, ktoré ešte netrpia prasknutím hymenov, žien so špirálou, ktoré im bránia otehotnieť, a tých, ktorí majú akékoľvek choroby gynekologického pôvodu.

Samozrejme, pred použitím silikónovej misky by ste sa mali poradiť s kvalifikovaným gynekológom a podstúpiť potrebné lekárske vyšetrenie. Ak vám lekár po vyšetrení tela umožní používať ochranný kryt na ústa, dôkladne si prečítajte pravidlá jeho používania.

Pin
Send
Share
Send
Send