Hygiena

Prečo sa cítite nevoľno pred svojím obdobím?

Pin
Send
Share
Send
Send


Prečo je chorý pred menštruáciou? Nevoľnosť sa považuje za jeden z hlavných príznakov blížiacej sa menštruácie a tehotenstva. Čím bližšie v týchto dňoch, tým viac nevoľnosť. Situácia sa môže vyskytnúť raz alebo byť prítomná pred menštruáciou. Aký je dôvod tohto javu? Ako sa ho zbaviť v predvečer menštruácie alebo v procese menštruácie?

Príčiny nevoľnosti

Premenštruačný syndróm s ťažkou nevoľnosťou sa objavuje z mnohých dôvodov. Veľkú úlohu zohráva všeobecný zdravotný stav ženy, životného štýlu, výživy a antikoncepčných prostriedkov. Každý prípad by sa mal posudzovať individuálne. Vo všeobecnosti možno príčiny nepríjemného stavu rozdeliť do niekoľkých skupín.

 1. Antikoncepčné tabletky. Ak nejaké existujú, netreba ísť za hranice nevoľnosti. V ich zložení je obrovská dávka hormónov. Pod vplyvom antikoncepčných liekov sú v ženskom tele obrovské zmeny. Až do tej miery, že mesačný zmizne úplne. Nadmerné množstvá určitých hormónov inhibujú tvorbu iných. Výsledkom je nevoľnosť a dokonca zvracanie. V prípade porušenia harmonogramu užívania tabletiek môže otehotnieť. Situácia zvýši nepohodlie ženy.
 2. Individuálna štruktúra maternice, V mnohých ženách, najmä tých, ktoré nedali pôrod, je ohyb maternice. Orgán je vychýlený dozadu, kde je prítomných mnoho zakončení nervového plexu. Výsledkom je pocit nepohodlia, nevoľnosť. Sprevádzaný silnou bolesťou, hojným, dlhým obdobím. Počas tehotenstva dochádza k zmene tvaru maternice a panvové kosti sa pohybujú počas pôrodu. Ohyb je eliminovaný.
 3. Dysfunkcia štítnej žľazy, Endokrinný systém je zodpovedný za produkciu určitých typov hormónov. Ak sú v štítnej žľaze problémy, dochádza k hormonálnemu zlyhaniu. Situácia je podobná ako pri užívaní antikoncepčných tabletiek. Deficiencia progesterónu v druhej fáze cyklu je kompenzovaná zvýšením prostaglandínu. Tento hormón je príčinou nevoľnosti pred menštruáciou. Rovnaká situácia s nástupom tehotenstva.
 4. bolestivú menštruáciu, Ochorenie je spojené s patologickou intenzívnou kontrakciou maternice. Je charakterizovaná silnou bolesťou v dolnej časti brucha, nevoľnosťou, horúčkou, zlým zdravotným stavom, slabosťou všeobecne. Situácia nastáva u ženy pred menštruáciou 2 dni pred začiatkom. Pokračuje prvé 3 dni. Príčinou dysmenorey sú zase fyziologické faktory (gynekologické ochorenia, abnormality v štruktúre reprodukčného systému), psychologické.
 5. Silná bolesť, Ak žena počas PMS pociťuje predĺženú bolesť, objaví sa nauzea. Stáva sa zvracanie.
 6. Stresový stav, nervové vyčerpanie, Nestabilný psychoemotačný stav ženy ovplyvňuje fyzickú pohodu. So silným šokom, predĺženým napätím nervového systému, neočakávaným stresom sa objaví nevoľnosť. Pred menštruáciou dostáva nervový systém ďalšiu záťaž. Jedna situácia je navrstvená na druhú, na konci - nepríjemný stav a nevoľnosť. Podobná situácia nastáva v prípade tehotenstva.
 7. Choroby tráviaceho traktu, Pred menštruáciou je ženské telo najcitlivejšie, nestabilné voči vplyvu vnútorných vonkajších faktorov. Problémy s tráviacim systémom počas obdobia ICP sa zhoršujú. V prítomnosti gastritídy, ktorá sa pravidelne cíti, je tento stav bežný. Po menštruácii sa zdravie zlepšuje, stabilizuje sa. Ak sa tak nestane, mali by ste navštíviť špecialistu. Možno budete musieť podstúpiť liečebný cyklus.
 8. Veľké množstvá serotonínu, Látka je v mieche. Pred menštruáciou sa zvyšuje jeho obsah, zvyšuje sa intrakraniálny tlak. Čo je príčinou nevoľnosti v období PMS u žien.
 9. Poruchy vodnej rovnováhy, Nadmerné hromadenie tekutiny v tele počas PMS vedie k zvýšeniu intrakraniálneho tlaku. Výsledkom je nevoľnosť. Tento problém neustále čelia ženám s nadváhou alebo tým, ktorí pijú veľa tekutín v dňoch PMS.
 10. Fyzická aktivita. Nadmerná aktivita pred menštruáciou alebo počas menštruácie ovplyvňuje počet kontrakcií maternice. Čo spôsobuje nevoľnosť. K tomuto momentu sa pripája všeobecná únava, slabý stav.

Tehotenstvo ako príčina nevoľnosti

Žena sa dozvie o tehotenstve po oneskorenej menštruácii. Predtým sa situácia považuje za príznaky PMS. V tele ženy počas tehotenstva dochádza k významným hormonálnym zmenám. Prvé príznaky sú podobné PMS. Tam je bolesť hlavy, závraty, slabosť, zväčšenie prsníkov, nervozita, výkyvy nálady a tak ďalej. So začiatkom tehotenstva je nervový systém prestavaný, vnútorné orgány dostávajú záťaž. Objavuje sa nespavosť, únava, ospalosť počas dňa. To všetko vedie k nevoľnosti počas tehotenstva. Na potvrdenie alebo vyvrátenie počatia by sa mal v prípade oneskorenia vykonať tehotenský test.

Ako sa zbaviť nepríjemného pocitu PMS

Ak vznikne situácia prvýkrát, je potrebné vykonať test na vylúčenie tehotenstva. Potom by ste mali analyzovať možné príčiny. Pred začatím liečby sa musíte dostať na koniec pravdy.

 • Odmietnite vziať hormonálne lieky. Chrániť pred tehotenstvom inými spôsobmi. Alebo zmeniť pilulky.
 • Problém so štítnou žľazou, patologická štruktúra maternice je riešená spoločne s gynekológom.
 • Silná bolesť môže byť odstránená liekmi proti bolesti.
 • Ženy s gastrointestinálnymi problémami týždeň pred menštruáciou by mali zmeniť diétu. Jedlá k jedlu varené, pečené, dusené. Odmietnite nezdravé jedlo, alkohol. Snažte sa čo najviac vyložiť tráviaci systém.
 • Vodná bilancia sa riadi množstvom spotrebovanej tekutiny. Počas dňa nemôžete veľa piť, najmä pred spaním. Postačuje 0,5 litra vody denne počas obdobia ICP.
 • Nervový systém je upokojený antidepresívami, bylinnými tinktúrami, bylinkovým čajom.

Dysmenorea sa lieči individuálne, v závislosti od dôvodov, ktoré ju vyvolávajú.

Mesiac pre ženu je nepríjemný jav. Vždy sprevádzané nepríjemnými pocitmi, bolesťou, rozbitými plánmi. Aby sa počas kritických dní a pred nimi trochu uľavilo, človek by mal jesť úplne, liečiť choroby okamžite a viesť zdravý životný štýl. Postarajte sa o seba.

Gynekologické príčiny

Dôvody zahŕňajú: PMS, tehotenstvo, mimomaternicové tehotenstvo, hormonálne poruchy, emocionálne poruchy. Vedenie v tomto je ICP. Pre mnohých je to iné. Jeho príznaky sa môžu líšiť v závažnosti. Keď PMS okrem nevoľnosti existuje:

 • prekrvenie prsníka,
 • opuch tela,
 • výkyvy nálady
 • mastná pleť a akné,
 • únava,
 • zvýšená citlivosť,
 • rýchla povaha,
 • úzkosť, často bez dôvodu,
 • agresie,
 • migrénovej bolesti hlavy, gastrointestinálnych porúch,
 • fyzické nepohodlie, bolesť v genitáliách,
 • bolesť v dolnej časti brucha,
 • výskyt kožných vyrážok.

Tieto príznaky sa objavujú 2 až 10 dní pred menštruáciou a ich závažnosť je náročná nielen pre samotnú ženu, ale aj pre jej rodinných príslušníkov. Avšak najčastejšie s príchodom menštruácie všetko ide do nasledujúceho cyklu. PMS je spojená s prácou štítnej žľazy, zmenou klímy, stresom. Predpokladá sa, že keď sa PMS hormóny zmenia, je zvýšené množstvo prolaktínu. Prejavy sa môžu líšiť v rôznych cykloch, dokonca aj pre jednu ženu. Zmeny hormónov vedú k vzniku nervozity, nespavosti, poklesu nálady, v dôsledku čoho dochádza k únave. Slabosť a vyčerpanie nevyhnutne spôsobujú nevoľnosť.

Príznaky tehotenstva

Tehotenstvo môže byť často zamenené s prejavmi PMS. V takýchto prípadoch je potrebné vykonať diferenciáciu. Ak došlo k použitiu antikoncepcie alebo 3 - 4 mesiace, nebol žiadny sexuálny kontakt vôbec, potom môže byť tehotenstvo bezpečne vylúčené a čakať na menštruáciu. Najjednoduchšie je kúpiť tehotenský test. Sfarbením druhého pruhu je možné predpokladať, že došlo k počatiu. V skorých štádiách tehotenstva test nemusí ukázať nič. V takýchto prípadoch je lepšie darovať krv na hCG. Ak sa počas tehotenstva objaví krvácanie, je nutná návšteva u lekára. A teraz rozdiely: často ranná nevoľnosť, často vracanie pred obedom. To všetko môže byť znakom tehotenstva. Takáto skorá toxikóza začína 6 týždňami a trvá až 12 až 13 týždňov. Iné príznaky tehotenstva: predtým, ako sa nevyskytla nevoľnosť, menštruácia prišla neskôr ako zvyčajne, zvyčajne o 2 týždne, objem krvi je omnoho menší, nevoľnosť, vracanie, závraty sa držia presne ráno počas niekoľkých dní v rade.

Užívanie antikoncepcie

Hormóny vždy spôsobujú nerovnováhu v tele ženy, ich počet v tele sa zvyšuje, najmä na začiatku liečby, čo vedie k tomu, že žena sa môže často cítiť zle, dokonca aj pred zvracaním. Hormonálna rovnováha u žien je vo všeobecnosti veľmi krehká vec. Ak sa nervozita, hyperhidróza, vracanie pridajú k nevoľnosti, závratom, musíte zmeniť antikoncepčné pilulky a problém sa vyrieši sám.

Nevoľnosť pred menštruáciou môže nastať so zvýšenou fyzickou námahou, tvrdou prácou, intenzívnym športovým tréningom, vzpieraním - môže nastať elementárny posun polohy maternice späť, môže dôjsť k zvýšeniu kontrakcií, ktoré budú vyvíjať tlak na centrá nevoľnosti. Okrem toho bude komprimovať miechový kanál, ktorý navyše spôsobí nevoľnosť, dokonca aj s pridaním zvracania. Okrem toho sa môže vyvinúť únava a únava, čo prispeje k nevhodnému toku hormonálnych zmien. Ak chcete vyriešiť problém tohto plánu, niekoľko dní pred menštruáciou, je lepšie znížiť povolania. Počas tohto obdobia je lepšie vôbec opustiť školenie a presunúť ho do výhodnejšieho obdobia. Rôzne diéty s výkyvmi hmotnosti, ktoré vyčerpávajú telo, môžu spôsobiť škodlivý účinok na tok menštruácie a nauzeu pred ňou.

Nevoľnosť pred menštruáciou u adolescentov

Nevoľnosť pred menštruáciou je veľmi charakteristická počas obdobia cyklu. To možno vysvetliť zvýšenou citlivosťou na svalové kontrakcie maternice pred menštruáciou. Nevoľnosť u dospievajúcich bude sprevádzaná: bielym výtokom z vagíny, zrýchleným výskytom sekundárnych sexuálnych charakteristík, zvýšením mastnej pokožky a výskytom akné. Po vzniku menštruačného cyklu po 1,5 - 2 rokoch môže nauzea úplne zmiznúť.

Zápalové procesy pohlavných orgánov - s nimi môže byť menštruácia sprevádzaná nevoľnosťou a bolesťou a ak žena predtým nemala príznaky PMS, môžu sa objaviť so zápalom. Nevoľnosť pred menštruáciou je spôsobená hormonálnou nerovnováhou a anatomickými vlastnosťami maternice.

Z hormónov vedie zvýšenie serotonínu v CSF k zvýšeniu opuchu tkanív av dôsledku toho k zvýšeniu intrakraniálneho tlaku, ktorý spôsobuje ťažkú ​​nevoľnosť. Napriek tomu, že krvný obeh je narušený v celom tele, mozog naň najskôr reaguje formou bolesti hlavy, závratov a zvracania, blednutia tváre a úzkosti. Okrem serotonínu pred menštruáciou sa zvyšuje počet prostaglandínov, ktoré spôsobujú nepríjemné pocity pred a počas menštruácie. Je spojená s takýmto porušovaním ako je dysmenorea (algomenorea), keď sú nepríjemné bolesti v spodnej časti brucha av dolnej časti chrbta, spôsobené ťažkými kontrakciami maternice, čo tiež vedie k nevoľnosti, bolesti hlavy a závratom pred menštruáciou. Menej často môže byť dysmenorea spôsobená mechanickými príčinami: ohybom maternice alebo zúžením krčka maternice, čo sťažuje menštruačné krvácanie a vedie k nevoľnosti a bolesti.

Ne gynekologická etiológia

Medzi ne patria: zlé návyky, nadmerné požívanie alkoholu, otrava jedlom, vírusové infekcie, stres, gastrointestinálne ochorenia, anémia, pôst, hypoglykémia. Napríklad, ak v predvečer menštruácie na firemnej párty žena prešla s alkoholom, na druhý deň by ste mali určite očakávať nevoľnosť a dokonca zvracanie. Telo počas tohto obdobia je veľmi citlivé na účinky akýchkoľvek nepriaznivých faktorov v dôsledku kolísania koncentrácie hormónov. Je potrebné poznamenať, že pred začiatkom menštruácie telo je veľmi vyberavý pri výbere výrobkov, a príjem nie celkom čerstvé alebo nezvyčajné jedlo môže tiež ovplyvniť stav vo forme nevoľnosti s otravou. Tieto faktory sa jednoducho časovo zhodujú s vaším stavom a nesúvisia s gynekológiou.

Stres - časté emocionálne zvraty určite spôsobia nevoľnosť pred menštruáciou, vždy sa spájajú s reakciou autonómneho nervového systému. Nauzeu súčasne doplnia bolesti hlavy a závraty. Ak chcete odstrániť príznaky, musíte byť schopní zorganizovať svoju každodennú rutinu takým spôsobom, aby ste sa snažili byť menej nervózni, oddýchli si počas pracovného dňa, urobili si prestávky a strávili viac času vonku. V prípade potreby užívajte predpísané sedatíva.

Anémia a hemoglobín „hlad“ - pred menštruáciou sú potrebné zvýšené množstvá hemoglobínu na produkciu červených krviniek. Často nemá čas na vyplnenie. Z tohto dôvodu je hypoxia mozgu, ktorá okamžite vyvoláva pocit nevoľnosti, slabosti a bolesti hlavy. S predispozíciou ku zvýšeniu krvného tlaku sa môže vyskytnúť aj nevoľnosť.

Psychologické príčiny - môžu sa vyskytnúť u žien, ktoré majú osobnosť hysterického skladu. Stačí im pripomenúť ich nepohodlie počas menštruácie so živou fantáziou, keďže vegetatívny systém podvedomej mysle svedomite reaguje s nevoľnosťou a zvracaním. Nestabilný psycho-emocionálny stav však môže byť u žien pred menštruáciou a bez zjavného dôvodu a tiež sprevádzaný nevoľnosťou.

Zásady liečby

Ako taký, neexistuje žiadny liek na nevoľnosť pre PMS. Môžete jednoducho znížiť jeho príznaky. Bohužiaľ, ak má žena PMS, tento syndróm bude musieť byť tolerovaný pred menopauzou. Ale na uľahčenie jeho výskytu je to celkom možné, napr. S inými prejavmi PMS, symptomatickými liekmi a obvyklými odporúčaniami. Takže, aby sa znížil opuch, musíte obmedziť soľ, vyhnúť sa nervovým zaťaženiam a odpočinúť viac, spánok by mal byť úplný. Nepreháňajte sa, zvážte diétu pre čas menštruácie a viac, aby ste navštívili vonkajší vzduch. Môžete odporučiť ľudových prostriedkov, ako je zázvorový čaj, mäta, harmanček, medovka, med, šípky - sú dobre zmierniť nevoľnosť. Z liekov si môžete vziať homeopatický liek Mastodinon, ktorý pomôže zmierniť nevoľnosť a iné nepríjemné pocity počas menštruácie, ako aj normalizovať hormóny.

V prípade porušenia cyklu sa odporúča aktívny životný štýl, mierne cvičenie, je dobré si spať, vyhýbať sa podchladeniu, nechať sa hýčkať pri masáži - potom vás trápia bolesť menštruácie. Zároveň musí existovať pozitívny postoj a vnútorný mier: vždy sa znižuje nevoľnosť. Nezasahujte do učebných metód relaxácie, meditácie.

Ak menštruácia ešte nezačala a bolesť v bruchu je už tam, môžete si ľahnúť a vziať analgetikum, Menalgin, ktorý zmierni nevoľnosť. Telo by malo dostať najmenej 2 litre vody denne. Zobrazovanie denných prechádzok - prevencia opuchov a výkyvov nálady. Tieto jednoduché pravidlá tiež posilnia vašu imunitu, ktorá bude dobrou prevenciou reflexu.

Nezabudnite si dať radosť, keď sa cítite zle: toto je práve ten moment, keď si môžete dovoliť dopriať si sladkosti. Na zníženie kontrakcií maternice môže lekár predpísať lieky, ktoré súčasne zmierňujú nevoľnosť. Mierne cvičenie pred menštruáciou je potrebné, produkujú endorfíny, ktoré sú pozitívne na psychický stav. S ťažkým predmenštruačné obdobie, lekári predpisujú bylinné prípravky, antidepresíva, hormóny.

V prípade ne-gynekologických príčin, napríklad so zvýšením VCG, ktoré bude sprevádzané závratmi a nevoľnosťou, musíte si ľahnúť a zhlboka dýchať a poskytnúť mozgovým bunkám kyslík. S nimi by v takýchto prípadoch malo byť vždy kŕč a sedatívum.

Pin
Send
Share
Send
Send