Zdravie

Napaľovanie eróznych rádiových vĺn - čo potrebujete vedieť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Cervikálna erózia je patológia ovplyvňujúca sliznicu krčka maternice a krčka maternice. Benígne ochorenie v neprítomnosti včasnej liečby sa môže vyvinúť na rakovinu, takže každá žena by mala byť vyšetrená včas. Ochorenie si vyžaduje operáciu, medzi najbežnejšie metódy liečby patrí kauterizácia erózie krčka maternice.

Zničenie sa vykonáva len s pseudo-eróziou. Počas zákroku pôsobia na postihnutú oblasť laserové, elektrické, prúdové, rádiové vlny alebo kvapalný dusík, v dôsledku čoho dochádza k odumieraniu patologických buniek v mieste vzniku zdravého tkaniva. Ako dochádza k kauterizácii, aké účinky a techniky sa používajú v medicíne, proces obnovy - to sú hlavné otázky, o ktorých sa bude diskutovať v článku.

Charakter ochorenia

Cervikálna erózia je takmer asymptomatická, takže liečba sa často predpisuje v neskorších štádiách. Príčiny patológie študujú takmer všetci lekári na svete. Zvyčajne sa choroba vyskytuje na pozadí hormonálnej nerovnováhy, ktorá zvyšuje produkciu estrogénu, čo vyvoláva silný rast tkaniva.

Na samom začiatku sa vyvíja pravá erózia, ktorá sa po 2-3 týždňoch dostane do inej fázy a dostane svoje meno - pseudo-erózia. Ektopia je náhrada plochého epitelu na cylindrickom. Toto tkanivo nie je schopné udržať infekciu a zabiť ju, takže existuje nebezpečenstvo prenikania baktérií do maternice.

Kauterizácia je predpísaná, keď konzervatívna liečba cervikálnej erózie nefunguje, patológia postupuje a oblasť sa neustále zvyšuje. Zničenie sa vykonáva niekoľkými spôsobmi, ktoré si vyberiete, určí lekár na základe výsledkov štúdie.

Príčiny erózie

Je možné presne povedať, čo spôsobilo eróziu až po ďalšej diagnostike. Najčastejšie je patológia zistená u mladých žien a tieto faktory ju môžu spôsobiť:

 1. Infekcie pohlavných orgánov.
 2. Endokrinné ochorenia.
 3. Rôzne operácie, potraty, pôrod.
 4. Oslabená imunita, hormonálne zlyhanie.
 5. Mechanické poškodenie krčka maternice a maternice.
 6. Chronická patológia alebo komorbidity.

Všetky tieto faktory prispievajú k erózii, ale môžu byť aj vrodené. Táto forma nie je liečená, žena je jednoducho videná lekárom a pravidelne testuje na onkológiu, infekcie atď.

Podozrivá erózia je ťažká, zriedkavo ju sprevádzajú akékoľvek príznaky. Keď choroba postupuje, žena si všimne:

 • Jasne červené alebo bledoružové tajomstvo vylučované z pošvy,
 • Menštruačné krvácanie
 • Začervenanie a svrbenie vonkajších pohlavných orgánov,
 • Bolesť v spodnej časti brucha inej povahy,
 • Vypúšťanie krvi po pohlavnom styku alebo počas neho.

Ak sa objavia prvé príznaky erózie krčka maternice, aktívne sa rozširuje, takže je naliehavo potrebné navštíviť gynekológa.

Terapia môže byť konzervatívna a operatívna. Odporúča sa prejsť procedúrou kauterizácie pred tehotenstvom, ak sa čoskoro plánuje koncepcia. Po deštrukcii sú relapsy minimálne, preto je tento spôsob liečby najvýhodnejší.

Konzervatívna liečba zahŕňa užívanie protizápalových liekov a antibiotík. Účinok sa dá očakávať v počiatočných štádiách, chirurgické zákroky sú ukázané u pokročilých. Kauterizácia je takmer bezbolestná, takže by ste sa nemali báť operácie.

Viac informácií o tejto chorobe nájdete v článku Cervikálna erózia: čo to je a ako ju liečiť.

Je potrebné kauterizovať eróziu a je to možné

Potom, čo sa žena dozvedela o jej diagnóze, je znepokojená spravodlivou otázkou - je potrebné vypáliť eróziu krčka maternice? Spôsob liečby je určený až po štúdiu, preto nie je možné jednoznačne povedať, či je potrebné spáliť alebo nie, bez výsledkov.

Vrodená a skutočná erózia sa zvyčajne nelieči, pseudo-erózia sa spaľuje bez zlyhania. Ak žena plánuje otehotnieť, je potrebné vykonať terapiu pred tehotenstvom, pretože patológia zasahuje do oplodnenia a môže spôsobiť potraty alebo predčasný pôrod. Keď sa už tehotenstvo vyskytlo, kauterizácia je zakázaná.

Je potrebné kauterizovať eróziu len vtedy, ak postupuje, spôsobuje nepohodlie a nepríjemné symptómy, nevylieči konzervatívnymi metódami a nemôže ohroziť zdravie pacienta. V prípade tichého prúdenia je erózia jednoducho pozorovaná, po chvíli môže zmiznúť sama.

Každá metóda ničenia má svoje výhody a nevýhody. Nižšie sú uvedené populárne metódy kauterizácie a ich výhody:

 1. Koagulácia rádiových vĺn - bezbolestné, bez jaziev a poranení, minimálne riziko krvácania, rýchle zotavenie, takmer 100% žiadne opakovanie.
 2. Laserová liečba - táto metóda liečby sa používa najčastejšie. Kauterizácia je bezpečná, bezbolestná, vo všetkých fázach, lekár kontroluje hĺbku expozície, takže zdravé tkanivo nie je ovplyvnené. Po operácii nezostávajú jazvy, riziko komplikácií je minimálne, dochádza k rýchlej oprave tkaniva a prakticky neexistuje krvácanie.
 3. Diatermokoagulácia - odstránenie elektrickým prúdom. Metóda je jednoduchá, cenovo dostupná a efektívna.
 4. Kryoterapia - zmrazenie patologických tkanív tekutým dusíkom prechádza rýchlo, bez bolesti, krvácania, jaziev. Metóda aktivuje imunitný systém, ktorý zlepšuje pohodlie pacienta.
 5. Ablácia argónu v plazme - postup je rýchly, nespôsobuje bolesť a výtok, je vynikajúci pre tých, ktorí sa nenarodili, prebieha v najkratšom možnom čase, neexistuje riziko infekcie. Tento spôsob liečby eliminuje výskyt komplikácií a relapsov.

Okrem výhod, má moxibustion svoje nevýhody, zvážte ich nižšie.

Niektoré metódy nie sú vždy také neškodné, napríklad:

 • Diatermokoagulácia je najťažšia kauterizácia - vysoké riziko krvácania, dlhá rehabilitácia, hlboké jazvy, bolesť počas rehabilitácie, nie je vhodná pre tých, ktorí nedali pôrod,
 • Kryoterapia - pre lekára je ťažké kontrolovať hĺbku expozície, zotavenie je dlhé, možno opakovaná liečba, často dochádza k vodnatému výtoku,
 • Liečba rádiovými vlnami - nevýhody zahŕňajú len neintenzívnu bolesť, podobnú ťahaniu menštruačnej bolesti,
 • Ablácia argónu - abdominálne ťahové pocity, vysoké náklady,
 • Laserové moxovanie je drahé.

Napriek nevýhodám sú tieto liečby najdôležitejšie.

Indikácie a kontraindikácie

Erózia je kauterizovaná v prípadoch, keď je oblasť príliš veľká, ochorenie sa vyvíja aktívne a konzervatívna liečba nepomáha. Zničenie je predpísané v neprítomnosti pochybností o benígnom kurze a erózia neovplyvnila cervikálny kanál.

Kontraindikácie pri kauterizácii:

 1. Zápal maternice alebo krku.
 2. Infekčné alebo plesňové patológie.
 3. Krvácanie.
 4. Vnútromaternicové zariadenia.
 5. Infekcia ľudského papilomavírusu.
 6. Exacerbácia chronických ochorení.
 7. Slabá zrážanlivosť krvi.
 8. Tehotenstvo.
 9. Cukrovka (dekompenzovaná).
 10. Cisársky rez.
 11. Schizofrénia, záchvaty a iné psychologické patológie.
 12. Nosenie kardiostimulátora.

Kauterizácia sa nepoužíva po pôrode, ak sa vyskytujú lochia. Snažia sa liečiť patológiu počas menštruácie, keď je krk pootvorený a všetky tkanivá sú zmäkčené. Procedúra je predpísaná na 2-3 dni menštruácie, ak je krvácanie hojné - 5-6 dní.

Je možné eróziu počas tehotenstva kauterizovať

Počas tehotenstva sa nepoužíva kauterizácia, je žiaduce vyliečiť patológiu pred oplodnením. Lekár odkladá liečbu na obdobie po pôrode, pretože niekedy prechádza sama. Ošetrenie sa vykonáva až po úplnom zotavení. Ak erózia ohrozuje život pacienta, moxibustiu možno predpísať aj počas tehotenstva, ale to sa stáva zriedka.

Je možné kauterizovať erózny nullit

Moderná medicína nestojí v pokoji, dnes existujú šetrné metódy liečby erózie, ktoré nenechávajú jazvy a nedeformujú maternicu. Patrí medzi ne kryodestrukcia, rádiové vlny, laserové ožarovanie, ablácia argónovej plazmy a chemické moxovanie so špeciálnymi prípravkami. Metódy sú jemné a po nich takmer žiadne hlboké jazvy.

Aké testy musia prejsť

Testovanie pred kauterizáciou krčnej erózie ukáže, či sa postup môže vykonať. Žena by mala podstúpiť nasledujúce štúdie:

 • HIV test
 • Biochemický, krvný obraz,
 • Test hepatitídy
 • rozbor moču,
 • kolposkopia,
 • V prípade potreby biopsia.
 • Styk s onkocytológiou,
 • PCR analýza na stanovenie urogenitálnych infekcií.

Po získaní všetkých údajov lekár určí, či je potrebná predchádzajúca liečba. Ak nie sú žiadne odchýlky, stanoví sa metóda kauterizácie. Voľba závisí od veku, túžby porodiť v budúcnosti, štádia vývoja patológie, jej priebehu.

colposcopy

Pri vyšetrení lekár nevyhnutne zaznamenáva eróziu, ale kolposkopia sa používa na určenie typu epitelových buniek a na to, či majú atypické zmeny. Počas zákroku je postihnutá oblasť pozorovaná s nárastom 30-40 krát. Stručne povedané, kolposkopia je potrebná na stanovenie benígneho alebo malígneho priebehu erózie. Ak je vylúčený proces rakoviny, predpisuje sa kauterizácia.

Pri horení erózie

Pred liečbou si žena kladie otázku - kedy vykonať kauterizáciu pred alebo po menštruácii? Erózia sa počas menštruácie kauterizuje počas 2-3 dní. V tejto dobe môže gynekológ vidieť všetky zmenené bunky, takže je pre lekára ľahšie vyhnúť sa zraneniu zdravých tkanív. Keď je lepšie vykonávať operáciu a v ktorý deň cyklu sa podáva, je určená v závislosti od množstva a trvania menštruácie.

Je dôležité, aby bol krk otvorený a jeho tkanivá boli zmäkčené. Niekedy erózia musí kauterizovať niekoľko dní po menštruácii. V ideálnom prípade by stúpa mala klesnúť pred nasledujúcou menštruáciou, aby zdravé tkanivá zostali v mieste chirurgickej expozície. Manipulácia sa zobrazuje na 2. deň po ukončení menštruácie. Doba prevádzky sa volí striktne individuálne.

Spôsoby erózie kauterizácie

Kauterizácia je symbolom skupín metód. Liečba je okamžitá a nekontaktná, keď sú choré bunky zničené na diaľku. Po zákroku patologické bunky vymiznú, na ich mieste sa objaví chrasta, potom zmizne a zanechá za sebou zdravú oblasť. Nižšie uvádzame podrobnejšie typy kauterizácie. Na správne vypálenie erózie je dôležité zvážiť všetky nuansy postupu.

diathermocoagulation

Elektrokoagulácia cervikálnej erózie je traumatická metóda zahŕňajúca ošetrenie postihnutej oblasti elektrickým prúdom. Procedúra trvá približne pol hodiny a vykonáva sa v lokálnej anestézii. Táto technika sa používa už dlhú dobu, spôsobuje rozpad tkanív vplyvom tepla.

Rehabilitácia trvá 1-3 mesiace, ale po uzdravení pretrvávajú jazvy. Niekedy žena prežíva bolesť počas rehabilitácie. Ak je operácia predpísaná v prvej fáze cyklu, hojenie bude rýchlejšie. Kauterizácia erózie prúdom sa neodporúča pre nulliparous dievčatá, pretože elektrický náraz nezaručuje absenciu jaziev.

cryolysis

Pri kauterizácii erózie krčka maternice tekutým dusíkom sa poškodené tkanivá zmrazia, dochádza k ostrému kŕče ciev a ich expanzii. Táto technika je jemná, nespôsobuje bolesť a krvácanie a zdravé bunky nie sú zničené. Cryodestruction cervikálna erózia aktivuje imunitný systém, takže pokožka prijíma vitamíny a minerály v správnom množstve.

Kryoterapia je veľmi účinná, ale počas zákroku je ťažké monitorovať hĺbku expozície, takže niekedy dochádza k relapsu alebo je potrebné opakované zmrazenie buniek. Liečba po kryokoagulácii trvá 5-6 týždňov, počas tohto obdobia nie je možné navštíviť sauny a kúpele, prepracovať a žiť sexuálne.

Liečba laserom

Počas operácie dochádza ku kauterizácii (bezkontaktných) patogénnych buniek laserovým lúčom. Liečba je predpísaná na 5-6 dní cyklu a samotný postup trvá maximálne 30 minút. Zariadenie (kolposkopa) sa nedotýka zdravých buniek, celý proces je kontrolovaný, elasticita tkanív nie je narušená. Bezpečná a bezbolestná technika je relevantná pre dievčatá, ktoré plánujú porodiť.

Jazvy, jazvy a krvácanie sa nevyskytujú. Liečba je rýchla a takmer asymptomatická. Kauterizácia cervikálnej erózie laserom znižuje zápal, obnovuje tkanivo, zlepšuje krvný obeh. Riziko recidívy je minimálne, po liečbe, nemôžete ísť do bazéna, žiť sexuálne a fyzicky zaťažiť.

Chemická koagulácia

Toto ošetrenie sa používa na menšie poranenia. Chemikálie nezanechávajú jazvy a nespôsobujú krvácanie. Najčastejšie menovaný erózia kauterizácie Surgitron a Solkovagin. Zmes oboch prostriedkov sa aplikuje na postihnutú oblasť pod dohľadom kolposkopu. Kyseliny ničia patogénne bunky, sú odmietnuté a na ich mieste je zdravé tkanivo. Terapia je lacná, šetrná, vhodná pre dievčatá, ktoré nedávajú pôrod.

Koagulácia rádiových vĺn

Postup kauterizácie rádiovými vlnami je drahý, ale na dokončenie liečby je potrebné len jedno sedenie. Metóda nespôsobuje krvácanie, bezbolestnosť, nízky vplyv. Obnova trvá najviac 1 mesiac. Optimálny čas operácie je 5-10 dní po menštruácii.

Podstatou postupu je zahriatie tekutiny obsiahnutej v bunkách, z ktorej sa odparujú. Rádiofrekvenčná liečba cervikálnej erózie trvá približne 20 minút, zotavenie trvá 1 mesiac, s menším tajomstvom, ktoré zmizne po 10 dňoch. Metóda je vhodná pre všetky ženy, a to ani porod.

Ablácia argónovej plazmy

Argon sa aplikuje na kauterizáciu, ktorá pôsobí na epitel zo vzdialenosti 0,5 cm Elektromagnetické vlny sa zahrejú a odparia abnormálne bunky a na ich mieste sa vytvoria zdravé tkanivá. V mieste spracovania sa strup neobjaví, objaví sa tenká kôra. Vďaka tomu je proces hojenia rýchly a kauterizácia erózie argónom je bezbolestná.

Bolelo to pálenie krčnej erózie

Otázka, či je to bolestivé, aby sa erózia erotizovala alebo nie, sa týka mnohých pacientov, pretože hlavnou príčinou ignorovania patológie je strach. Ženy sa od bolesti odďaľujú, čím začínajú proces. Operácia je takmer bezbolestná, na krku nie sú žiadne nervové zakončenia, takže príznaky sú menej výrazné. Moderné metódy nespôsobujú bolesť a nepohodlie, okrem toho, ak má pacient vysoký prah bolesti, lekár navrhuje anestéziu.

Koľko stojí náklady na eróziu krčka maternice

Náklady na liečbu závisia od mnohých faktorov - od zvolenej kliniky, dostupnosti výskumu, typu terapie atď. Je ťažké nazývať konkrétne čísla, preto uvádzame približné ceny pre kauterizáciu erózie krčka maternice, počnúc metódou liečby:

 1. Rádiové vlny - od 3 do 7 tisíc rubľov.
 2. Laser - 4-8 tisíc.
 3. Elektrický prúd - do 3 tisíc.
 4. Chemická koagulácia - asi 800 rubľov.

Moskva je bohatá na rôzne kliniky, kde žena môže bezpečne, bez frontov, podstúpiť liečbu, samozrejme za poplatok. Súkromné ​​kliniky neposkytujú poistenie, takže musíte platiť za všetko - od konzultácií až po kauterizáciu.

Pooperačné obdobie

Zotavenie z kauterizácie trvá 4 týždne až 3 mesiace v závislosti od zvolenej metódy. Jemný efekt nespôsobuje veľa zranení, takže úplné zotavenie prichádza rýchlejšie:

 • Diatermokoagulácia - do 2 mesiacov. Počas tohto obdobia sa cyklus vypne, dochádza k nezvyčajnému výtoku, niekedy s krvou,
 • Rádiové vlny - po manipulácii sa rana hojí 1-2 mesiace. Výtok je zanedbateľný, niekedy je v dolnej časti brucha ťahová bolesť.
 • Laser - zotavenie trvá 27-30 dní. Metóda je progresívna, bezpečná, s malým dopadom.
 • Kryodestrukcia - rehabilitácia trvá 1,5-2 mesiace.
 • Chemická koagulácia - hojenie nastáva za 3-4 týždne.
 • EMA - epitelizácia trvá 45 dní.

Počas liečebného obdobia by sa človek nemal kúpať v rybníkoch, kúpeľoch, prepracovaní, zdvíhacích závažiach, chodiť do sáun, živého sexuálneho života atď. Viac informácií o kontraindikáciách nájdete nižšie v článku.

Sex po kauterizácii erózie

Sexuálny život je prísne zakázaný až do úplného uzdravenia. Lekári zakazujú sex, kým tkanivo nie je úplne utiahnuté, aby sa zabránilo infekcii. Sexuálny odpočinok by mal trvať aspoň mesiac. Počas tohto obdobia je oblasť úplne obnovená. Ak porušíte pravidlo, kôra sa môže odlupovať a proces bude trvať dlho.

Análny a orálny sex je povolený, pretože sa nevyskytuje žiadny kontakt s ranou. Predtým, ako sa začnete aktívne zapájať do sexu, musí žena konzultovať s gynekológom, aby vylúčila komplikácie.

účinky

Ideálny postup kauterizácie neexistuje. Každá metóda má svoje výhody aj nevýhody. Je dôležité nájsť dobrého špecialistu, ktorý vyberie najlepší spôsob liečby.

Účinky kauterizácie erózie krčka maternice:

 1. Воспаление маточных труб или яичников.
 2. Нарушения менструации, аменорея.
 3. Nadmerné krvácanie.
 4. Úplné zjazvenie krčka maternice.
 5. Relapse erózie.
 6. Zjazvenie spodných vrstiev.
 7. Endometrióza.

Ťahové bolesti v spodnej časti brucha a výtok nepatria ku komplikáciám, je to prirodzený proces hojenia rán. Je dôležité pochopiť, že čím je liečba agresívnejšia, tým viac vylučovaná sekrécia. Ak výtok po dlhý čas nezmizne, máte nepríjemný zápach, musíte sa poradiť s lekárom.

Sekrécia nastáva v každom prípade. Chrasta po kauterizácii erózie je postupne odmietaná, poškodené žľazy intenzívne produkujú tajomstvo, ktoré môže byť vymaľované v akejkoľvek farbe.

Normálny a patologický výtok:

 • Krvavé - prejsť 10 dní, môže mať ružovkasté alebo sýtejšie farby. Krv sa objavuje počas výtoku chrasty a môže sa vyskytnúť na pozadí poškodenia ciev. Tento proces sa považuje za normálny.
 • Pinkish - sekrécia postupne mení farbu, stáva sa hnedou a po týždni úplne zmizne,
 • Mierne krvácanie - môže sa vyskytnúť medzi 8 a 21 dňami. Bežne končí do 2 hodín, ak sa tak nestane, sú možné komplikácie,

Normálny proces hojenia vyzerá takto: najprv sa objaví vodnaté tajomstvo s nevýznamnými nečistotami v krvi, potom sa objaví silnejšia ružová sekrécia, ktorá sa postupne mení na hnedú.

Počas zotavovania si môžete všimnúť tmavé kúsky - chrastav odpadu. Ak je krv dlhodobo zakrytá, výtok má nezvyčajnú farbu a nepríjemný zápach, môže sa vyskytnúť infekcia. Je naliehavé vidieť gynekológa.

Zvýšenie teploty

Zvyčajne je zvýšenie teploty normálnou reakciou organizmu. Ak sa obáva prvého dňa, nesmiete užívať žiadny liek. V prípadoch, keď teplota trvá 5-10 dní, môže sa vyvinúť zápal. Akékoľvek zmeny by mali byť prediskutované so svojím lekárom, najmä ak dôjde k zvýšeniu kritických hodnôt.

Mesačne po kauterizácii erózie

Často mesačne prichádzajú včas, niekedy sa trochu zdržiavajú, to je norma. Po kauterizácii, povahe menštruačných zmien, to znamená, že sa stane tým, čo bolo pred nástupom patológie. Bolestivé, skromné ​​obdobia s kúskami krvi - normálne účinky zmien krčka maternice.

Po uzdravení by mal byť cyklus normalizovaný, ak nie je mesačne viac ako dva mesiace, môže to znamenať akékoľvek porušenie. Nahromadená krv spôsobuje ťažký zápal, takže oneskorenie menštruácie je nevyhnutne nutné prediskutovať s gynekológom.

Nepríjemný zápach po zásahu

Nepríjemný zápach nie je normálny priebeh regenerácie. To poukazuje na nesprávnu alebo nepravidelnú osobnú hygienu genitálií. Ak pacient dodržiava všetky odporúčania lekára, starostlivo sa o seba stará a zápach neprejde, infekcia sa s najväčšou pravdepodobnosťou spojila. V tomto prípade sa vykoná náter na potvrdenie infekcie. Hnisavý, žltkastý výtok s nepríjemným zápachom je známkou zápalu.

Čo nerobiť po kauterizácii

Aby sa uzdravenie pokračovalo normálne, je dôležité dodržiavať tieto pokyny:

 1. Nepoužívajte tampony.
 2. Je zakázané mať sex.
 3. Nezneužívajte drogy, perorálne kontraceptíva.
 4. Neodporúča sa plávať v rybníkoch, na mori, v kúpeli atď.
 5. Nie je potrebné zaoberať sa ťažkými športmi, kulturistikou.
 6. Nie je možné zdvíhať závažia, viac ako 2 kg.

Všetky tieto obmedzenia vám umožnia vyhnúť sa infekcii a zápalu, lekár vám povie viac o všetkých odtieňoch.

Trvanie hojenia erózie

Koľko eróznych uzdravení sa nedá jednoznačne uviesť, čas zotavenia závisí od zvolenej metódy. Najkratší proces hojenia sa pozoruje po chemickej koagulácii - približne 3 týždne. Keď sa diatermokoagulačná rehabilitácia významne zvýši a je 2,5-3 mesiace. Priemerná doba je 5-8 týždňov za predpokladu, že žena spĺňa všetky odporúčania.

Môže sa ochorenie znovu objaviť

Moderné metódy účinne liečia patológiu, ale môžu sa objaviť znova. Dôvody sú mnohé, hoci sa to stáva len zriedka.

Opakovanie je možné pri všetkých negatívnych faktoroch, napríklad:

 • Genitálna infekcia, douching s nevhodnými riešeniami, trauma pri pôrode, potraty atď.
 • Neúplná eliminácia fokusu, keď sa neodstráni „koreň“ patológie,
 • Príliš intenzívny pohlavný styk.

Po kauterizácii sa erózia opäť objavuje len zriedka, ale stále existujú riziká, preto sa odporúča častejšie navštevovať gynekológa.

Môžem porodiť po kauterizácii

Dodávky pred a po koagulácii sú možné, pretože metódy dnes nie sú agresívne. Po ošetrení sa zriedkavo vyskytne zjazvenie, maternica sa nedeformuje, takže sa môže rodiť. Ak pred liečbou bolo možné len s elektrickým prúdom, teraz lekár úplne kontroluje hĺbku a oblasť kauterizácie tak, aby sa jazvy nevyskytli a bolo ľahšie otehotnieť. Hnojenie je omnoho nebezpečnejšie pri existujúcej erózii, najmä pri zápaloch.

Návštevy návštevníkov

Pred 2 rokmi som ho spálil prúdom, tento postup je bezplatný na našej klinike. Nevýhody možno pripísať nie intenzívnej bolesti a silnému nepríjemnému zápachu. Spaľovanie v mojom prípade trvalo len 3 minúty, potom som bol informovaný o kontraindikáciách a menovaných sviečkach "Depantol". Vôňa mučila 3 dni, potom zmizla, vďaka Bohu, nebola žiadna infekcia.

Veronica, 30 rokov

Bol som spálený rádiovými vlnami, pretože v tom čase som nebol porodený. Postup je rýchly, len 10 minút. Žiadna bolesť, ľahké nepohodlie. Prvý deň som vytiahol spodnú časť brucha, potom bolesť zmizla. O rok neskôr som otehotnela, pôrod bol úspešný vďaka gynekológovi!

Spálené laserom, všetko sa deje v poriadku, len márne. Metóda, hoci drahá, je veľmi dobrá. Necítil som bolesť, na druhý deň som mierne ťahal žalúdok. Je pozoruhodné, že po kauterizácii nie je žiadny nepríjemný zápach.

Kauterizácia cervikálnej erózie rádiovými vlnami: čo je zvláštne na spôsobe spracovania

Jednou z najčastejších a najnebezpečnejších gynekologických ochorení je erózia krčka maternice. Súčasne sa na epitelovom tele vytvoria rôzne lézie: rany, vredy, dutiny a iné defekty. Dôvody môžu byť veľmi odlišné. Hlavnými pôvodcami sú však pohlavné choroby a iné zápalové procesy.

Ak sa erózna liečba vykonáva v pokročilom štádiu, potom môžu začať závažnejšie zápalové procesy. Okamžitá reakcia na eróziu krčka maternice a nesprávna liečba je schopná vyvolať sterilitu a dokonca rakovinu.

Horenie erózie rádiovými vlnami je jedným z najnovších spôsobov liečby krčka maternice. Jej podstata spočíva v bodovom účinku na postihnuté oblasti epitelu vysokofrekvenčnou energiou. Špecialista počas procedúry vyšle do rádia lúč rádiových vĺn. Poškodené tkanivo je vystavené veľmi vysokým teplotám. V dôsledku toho sa choré bunky začínajú odparovať.

Hlavnou výhodou tejto liečby je bezbolestnosť. Dosahuje sa to vďaka skutočnosti, že kauterizácia neovplyvňuje zdravé susedné bunky. V dôsledku toho sú negatívne účinky po operácii znížené na minimum.

Hlavné výhody kauterizácie erózie krčka maternice:

 • Žiadna bolesť Možné je len mierne brnenie.
 • Pre tých, ktorí sa boja krvi - ideálny spôsob liečby. Nespôsobuje krvácanie,
 • Po zákroku nie sú žiadne jazvy a jazvy
 • Úplné odstránenie popálenín
 • Rýchle hojenie rán po operácii
 • Zdravé tkanivo krčka maternice nie je ovplyvnené,
 • Kauterizácia sterilizuje, čo zabraňuje infekcii počas operácie,
 • Prevádzka rádiových vĺn trvá iba 10-15 minút,
 • Postup je vhodný pre ženy akéhokoľvek veku, ktoré porodili alebo nie,
 • Minimalizuje výskyt novej erózie.

Všetky tieto výhody robia ošetrenie pomocou rádiových vĺn čoraz obľúbenejším a vyhľadávanejším postupom.

Výtok po kauterizácii erózie rádiovými vlnami - norma a patológia

Erózia krčka maternice sa pozoruje v polovici spravodlivého pohlavia celej planéty. K liečbe sa musí pristupovať seriózne a zodpovedne. Po rádiofrekvenčnej terapii budú určite sekréty indikujúce pozitívnu reakciu tela alebo patológie.

Pre normálne obdobie po operácii sú charakteristické:

 • Transparentnosť vaginálneho výtoku,
 • Malé nečistoty krvi
 • Malé množstvo výboja.

Ak sú sekréty po kauterizácii takého charakteru, potom sa postup považuje za úspešný. Niekedy môže nastať mierny pocit pálenia. Ale je to aj norma a hovorí o čoskoro úplnom uzdravení.

Vo veľkých množstvách sa krv môže uvoľniť len do jedného dňa po operácii. Týka sa to tých pacientov, ktorí majú dostatočne veľkú oblasť poškodenia. Váš lekár rozhodne varuje pred všetkými následkami. Ale ak krv je hojne ísť na druhý deň, potom to stojí za to informovať špecialistu.

V ktorých prípadoch sa po chirurgickom výkone považuje výtok za patológiu:

 • Hojný výtok a krv,
 • tučný,
 • Výber s nečistotami hnedých, zelených odtieňov,
 • S nepríjemným zápachom
 • Krv vo výtoku viac ako jeden deň.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, okamžite ich oznámte gynekológovi. V tomto prípade špecialista predpíše buď liečbu liekmi alebo koagulačný postup.

Ako liečiť eróziu po kauterizácii rádiovými vlnami: možné následky operácie

Aby sa erózia kauterizovala, nezmení sa na nepríjemné následky, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel.

Po prvé, musíte pristupovať k samotnému postupu. Kategoricky nemôžete spustiť postup, ak:

 • Existuje rakovina,
 • Tehotenstvo kedykoľvek,
 • Existuje antikoncepčná cievka,
 • Ak má pacient zlú zrážanlivosť krvi,
 • Infekčné ochorenie
 • Zápal genitálií,
 • Pri vysokej telesnej teplote je postup tiež kontraindikovaný.

V neprítomnosti takýchto ochorení a odchýlok v zdraví sa obdobie po operácii rýchlo a bezbolestne mení. Počas hojenia môže dôjsť k jasnému výtoku s nádychom krvi. Každé 2 týždne počas prvých mesiacov vyšetrenia má byť vyšetrené lekárom.

Rana sa hojí rýchlo a správne nasledujúcimi odporúčaniami:

 1. Prvý mesiac po operácii nemôže byť sexuálne aktívny.
 2. Nie je možné hrať športy a zdvíhať závažia prvých pár týždňov.
 3. Počas mesiaca musíte úplne opustiť kúpele, bazény a plávať vo vode. To môže vyvolať výskyt krvi v sekrétoch a spôsobiť infekciu. Odporúča sa krátku sprchu.
 4. Tampóny sa nedajú použiť.
 5. Osobitná pozornosť by mala byť venovaná osobnej hygiene: umyť čo najčastejšie, používať denné podložky, gél na intímnu hygienu. Lieči rýchlejšie, takže je zranený. Musíte tiež starostlivo sledovať svoje zdravie. Hypotermia môže viesť ku komplikáciám. Pálenie erózie v tomto prípade nemusí pomôcť.

Spálenie krčnej erózie rádiovými vlnami

Niekedy, niekedy po liečbe cervikálnej erózie, sa môže vyskytnúť relaps. Toto je opakovaný výskyt patológie po liečbe. Nikto z toho nie je imúnny. Príčiny môžu byť stres, hormonálne narušenie, zápal reprodukčného systému, promiskuitný sexuálny život a mnoho ďalšieho.

Často dochádza k relapsu po tehotenstve. V tomto čase je imunita veľmi oslabená. Všetky chronické ochorenia sa môžu eskalovať. To platí aj pre eróziu krčka maternice. V niektorých prípadoch, po pôrode, choroba sama ustupuje. V iných sa vyžaduje opakované horenie rádiových vĺn.

Ak sa po vystavení rádiovým vlnám opäť objaví erózia, nezúfajte. Pri dodržiavaní všetkých odporúčaní lekára, správneho komplexného liečenia a opakovanej kauterizácie, ochorenie nevyhnutne ustúpi. Hlavná vec - pozitívny postoj a dodržiavanie všetkých schôdzok.

Podstata metódy

Je potrebné kauterizovať akýkoľvek typ erózie krčka maternice, alebo ak by na to existoval platný dôvod, sú prípady, keď je potrebné postup odložiť?

Predovšetkým pred akýmkoľvek chirurgickým zákrokom. vždy existuje potreba ďalšieho testovania.

V prípade erózie predovšetkým:

 • Ak chcete prejsť šmuhy na flóru a cytológiu.
 • Vykonajte kolposkopiu.
 • Test na prítomnosť rôznych druhov genitálnych infekcií (kvapavka, trichomoniáza, chlamydia, HPV).
 • Je dôležité vyhodnotiť výsledky testov na infekčné ochorenia.

Ak zistíte, napríklad, drozd, chlamydia, trichomoniáza a ďalšie, musíte najprv dokončiť celý priebeh konzervatívnej liečby, ktorá pomôže odstrániť existujúce infekcie.

Často, po priebehu správnej konzervatívnej terapie, patológia prechádza sama. V neprítomnosti zápalu, odkazovať na výsledky kolposkopie a šmuhy na cytologické vyšetrenie.

Prítomnosť ektopie podľa kolposkopie naznačuje, že táto erózia nepotrebuje kauterizáciu.

Tento typ patológie často sprevádza tehotné ženy.v dôsledku vplyvu progesterónu a prechádza po pôrode.

Ak sa na základe testov a prieskumov zistila skutočná erózia, postup kauterizácie nie je predpísaný.

V prípade potreby

Ťažká dysplázia (CIN II - III), Je nevyhnutné a nevyhnutné kauterizovať patológiu dysplázie s rizikom jej transformácie na malígny nádor.

Dysplázia je ochorenie krčka maternice, v ktorom sa štruktúra epitelu mení na bunkovej úrovni, vďaka čomu sú zdravé vrstvy nahradené časom abnormálnymi bunkami.

Choroba je asymptomatická, ale je potenciálne nebezpečná a môže spôsobiť rakovinu krčka maternice, ak nie je okamžite liečená.

Lekári pripisujú dyspláziu prekanceróznemu stavu, ale to nie je rakovina. Preto je včasná diagnostika v jej raných štádiách kľúčom k úspešnej liečbe. Len v ojedinelých prípadoch môže patológia prejsť sama, bez chirurgického zákroku.

Gynekológovia považujú ektopión za komplikáciu na pozadí ektopie, ktorá kombinuje jazvovú deformitu a pseudo-eróziu.

Vykazuje ektropiu sprevádzanú endometritídou, cervicitídou, endocervicitídou. Prítomnosť zápalu chronickej povahy prispieva k rozvoju ďalších patológií: dysplázie a rakoviny krčka maternice.

Klinická manifestácia ochorenia nastáva, keď sa spojí zápalová alebo prekancerózna slizničná lézia.

Je možné postup odložiť

Ak zistíte akýkoľvek typ vírusovej infekcie, Lekár musí najprv predpísať antimikrobiálnu liečbu..

A len na základe analýz, po priebehu komplexnej liečby, je možné zvážiť otázku chirurgického riešenia problémov.

Ak konzervatívna terapia nedala požadovaný účinokPo určitú dobu bude vhodné užívať onkocytológiu. Chirurgické riešenie tohto problému môže byť pre takéto ochorenia odložené:

 • európska modrá,
 • pseudo,
 • zápal pošvy
 • infekcie ľudského papilomavírusu
 • infekcie genitálií.
 • Ako sa choroba lieči laserom?
 • čo je metóda rádiových vĺn
 • Aké sú zvláštnosti používania prístroja Surgitron na takúto diagnózu?
 • Ako prebieha zmrazovanie dusíkom?
 • ako urobiť koaguláciu pri identifikácii ochorenia
 • keď je zapálená oblasť kauterizovaná - pred menštruáciou alebo po nej,
 • a aké sú dôsledky po operácii?

Stanovisko lekárov

Donedávna bol kauterizovaný akýkoľvek druh erózie, identifikovaný v akomkoľvek štádiu vývoja., Dnes sa lekári čoraz viac zameriavajú na názor odborníkov z iných krajín, ktorí sa stále menej snažia uchýliť sa k chirurgickým zákrokom na sliznici krčka maternice.

O tom, či je potrebné vypáliť eróziu krčka maternice a v akých prípadoch je operácia nevyhnutná, sa dozviete z nasledujúceho videa:

Je dôležité jednoducho darovať cytologický náter v pravidelných intervaloch, aby bolo možné sledovať možné odchýlky v čase.

Keď je predpísané moxovanie

Tento spôsob chirurgického zákroku sa používa, keď je patológia v pokročilom stave. Moxibustia sa tiež používa, ak pacient nemá prospech z konzervatívnej liečby a vždy sa vyskytujú prípady opakovaného zápalu.

Okrem toho sa operácia vykonáva v prípadoch, keď je oblasť distribúcie dostatočne veľká a jednoduchá terapia v tejto situácii nepomôže.

Zaujímajú sa ženy, keď horia erózia? Lekár môže predpísať tento postup len vtedy, ak nie je pochýb o tom, že nádory na krčku maternice nie sú malígne.

Okrem toho sa kauterizácia vykonáva len vtedy, keď infekcia nepôjde do vnútorného kanála orgánu.

Kontraindikácie postupu

Tento postup sa vykonáva v neprítomnosti zápalového procesu a pacient by nemal mať genitálne infekcie.

Ak sa takáto situácia stane, prvá vec, ktorá je potrebná, je vyliečiť existujúcu chorobu pohlavných orgánov a až potom, keď sa zákrok vykoná.

Dievčatá, ktoré ešte nedali deťom, nie sú kauterizované. Je to spôsobené tým, že erózia je často spojená s prítomnosťou zápalového procesu. Ak je infekcia vyliečená, erózia sama zmizne bez chirurgického zákroku.

Stojí za zmienku, že táto kauterizačná operácia zanecháva jazvy. Narušujú budúce nosenie dieťaťa, najčastejšie žena stráca svoje reprodukčné funkcie.

По этой причине молодым пациенткам не желательно делать операцию по прижиганию. Na liečbu patológie sa vyžaduje použitie iných metód liečby, ktoré majú benígnejší účinok.

Kauterizácia sa nevykonáva, ak: t

 • žena je v pozícii
 • pacient bol vykonaný cisárskym rezom,
 • existujú príznaky diabetu 2. typu,
 • krvácanie,
 • patológiu obehového systému
 • prítomnosť špirály v genitálnom orgáne.

Diagnóza ochorenia

Aby sme pochopili, v ktorý deň erodujú krčnú eróziu, je potrebné zložiť skúšku. Lekár predpisuje komplexnú diagnózu, aby pochopil klinický obraz ochorenia.

V priebehu výskumu sa odhalí povaha a veľkosť šírenia erózie a dôležitým indikátorom sú aj novotvary.

Po prvé, gynekológ vezme vzorku tampónu a zaseje ho do laboratória, čo dokazuje prítomnosť alebo neprítomnosť zápalového procesu v genitáliách.

Prítomnosť infekcií sa tiež kontroluje, preto sa v laboratóriu používajú dve metódy - PCR a ELISA.

V prípade, že žena má nádor, biopsia je určená na určenie povahy erózie.

Vzdelávanie môže byť zhubné alebo benígne. Kontrola sa vykonáva aj pomocou optického zariadenia, zväčšuje a osvetľuje postihnutú časť orgánu. Tento postup sa nazýva kolposkopia.

Pacient tiež daruje krv na všeobecnú a biochemickú analýzu, kontroluje sa prítomnosť HIV infekcie, syfilis a hepatitída.

Okrem toho, v štúdii dôležitých parametrov sú zrážanie krvi, počet leukocytov a ich rýchlosť, prítomnosť cukru. Pre úplný obraz sa analyzuje močová tekutina.

Až po podrobnej štúdii výsledkov vyšetrenia môže lekár určiť skutočnú príčinu a predpísať kompetentnú a komplexnú liečbu. Potom vzniká otázka, kedy je lepšie urobiť kauterizáciu krčnej erózie.

Techniky používané na kauterizáciu erózie

Ak chcete pochopiť, kedy je erózia krčka maternice spálená, musíte vedieť, ktorá metóda sa v tomto postupe používa. Neexistuje žiadny spôsob, ako sa erózia odstráni na krčku maternice.

Napríklad, pacient môže byť liečený povrchom genitálneho orgánu, existuje metóda bezkontaktného odstránenia.

Väčšina žien sa obáva, kedy je erózia spálená - pred alebo po menštruácii?

Presnejšie informácie poskytuje ošetrujúci lekár, ako v každom prípade, jeho vlastnosti. Pri vykonávaní operácie však platí pravidlo.

Lekár najčastejšie vykonáva zákrok pred nasledujúcou menštruáciou 5-9 dní. Je to spôsobené tým, že časť orgánu sa zahojí na začiatku ďalšej menštruácie.

Najčastejšie je erózia kauterizovaná diatermokoaguláciou. Procedúra využíva vysokofrekvenčný prúd, ale pacient necíti bolesť, pretože operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii.

Trvanie je len pol hodiny a telo sa vylieči úplne do 10 týždňov. Stáva sa však, že proces hojenia nastane do 1,5 mesiaca.

Počas 30 dní môže pacient dostávať vo významnom množstve číru tekutinu, nemali by ste sa báť, ak sú krvné zrazeniny. Po zákroku je to celkom normálne.

Tento spôsob má mnoho výhod, jeho náklady sú relatívne nízke, zatiaľ čo technika je dostupná a pomerne účinná.

Má však určité nevýhody - jazvy po nej zostávajú. Následne ovplyvňujú veľkosť maternice, výrazne sa zužujú, čo vedie k tomu, že otehotnenie je dosť problematické.

Z tohto dôvodu sa táto možnosť chirurgického zákroku neuskutočňuje, ak dievča ešte nenarodilo deti alebo chce zachovať reprodukčnú funkciu.

Okrem toho existuje mnoho komplikácií:

 • prejav krvácania,
 • endometrióza sa vyskytuje u ženy
 • ťažké záchvaty zápalu.

Aby sa zabránilo vzniku závažných komplikácií po chirurgickom zákroku, musí byť každých 5 dní sledovaný gynekológom.

Najefektívnejšou metódou je spaľovanie laserom. Tento spôsob operácie je jedným z najbezpečnejších. V závislosti od postihnutej oblasti sa vytvára intenzita lúča.

V tomto prípade laserové lúče neovplyvňujú zdravé mäkké tkanivá orgánu. Okrem toho sa vykonáva dezinfekcia, ktorá pomáha predchádzať vzniku patologických procesov po operácii.

Stojí za zmienku, že pri tomto type chirurgie nie sú žiadne jazvy, čo znamená, že krčka maternice si zachováva svoje reprodukčné funkcie.

V ktorý deň cyklu sa erózia spaľuje laserom. Spravidla sa to robí na 5-7 deň cyklu, takže povrch sa môže trochu liečiť. Úplné zotavenie nastáva do 30 dní.

Zriedkavo sa používa kryodestrukcia, ktorá zahŕňa použitie kvapalného dusíka. Operácia sa vykonáva pomocou sondy, do ktorej je látka umiestnená a poškodený povrch je zmrazený.

Doba trvania operácie je iba 5-7 minút, pričom sa používa lokálna anestézia. Úplná obnova poškodeného orgánu nastáva za 2-3 mesiace, čo je dosť na regeneráciu mäkkých tkanív.

Veľkou výhodou je, že kauterizácia môže byť vykonaná pre ľudí, ktorí ešte nedali deťom.

Jediné negatívne - zotavenie trvá veľa času. Je tiež potrebné povedať, že táto technika nie je veľmi účinná, ak je poškodenie hlboké.

V tejto situácii je pacientovi predpísané opakovať postup na odstránenie relapsu.

Jednou z bezpečných metód je koagulácia rádiových vĺn. Týmto postupom sa erózia odparuje.

Postihnuté oblasti sa zahrejú na vysokú teplotu. To zabraňuje vzniku nových relapsov, ako aj vzniku zápalového procesu.

Takáto liečba trvá viac ako 15 až 20 minút, pričom úplné pozorovanie orgánu bolo pozorované až po 30 dňoch. Hlavnou nevýhodou tejto techniky je, že nie je lacná.

Zariadenie používané počas postupu je veľmi nákladné. Kontraindikácie zrážania rádiových vĺn je prítomnosť kardiostimulátora u ženy.

Tento postup sa tiež nevykonáva, keď sa vyskytne exacerbácia chronických ochorení. Je to spôsobené tým, že patologické stavy závažnej formy môžu vyvolať rôzne negatívne dôsledky.

Preventívne opatrenia po kauterizácii erózie

Kauterizácia je jednoduchý postup, ale je to chirurgický zákrok. A to znamená, že po jej správaní sa žena musí riadiť niektorými odporúčaniami lekárov.

Počas liečebného obdobia sú dievčatá zakázané cvičiť, nemôžete zdvíhať závažia. Tiež sa musíte uistiť, že telo nepotlačíte.

Okrem toho, po celú dobu zotavovania je potrebné zdržať sa intímnej intimity. To je spôsobené tým, že počas sexuálneho kontaktu môže poškodiť krčka maternice a potom sa vyhnúť zápalovým a infekčným infekciám.

Ošetrujúci lekár povie žene, keď je lepšie kauterizovať eróziu krčka maternice. Pred operáciou sa musí zvážiť mnoho faktorov.

Ak sa postup vykonáva počas tehotenstva, musí byť opatrný. V takejto situácii sa používajú iba šetrné metódy.

Ako účinná je erózia kauterizácie

Ženy neochotne rozhodujú o kauterizácii, obávajú sa bolesti a následkov, z ktorých mnohé sú jednoducho vynájdené. Ak je erózia pravdivá, nezmizne sama od seba. A tradičné metódy budú tiež neefektívne, pretože je veľmi ťažké liečiť eróziu krčka maternice bez kauterizácie, iba miestnymi postupmi (tampóny, douching). Myslím, že na tom nestojí čas tráviť čas.

Erózia je nebezpečná s malignitou (najmä v prítomnosti ľudského papilomavírusu a urogenitálnych infekcií) a kauterizácia, ako správne uviedla Irina, je jedinou overenou metódou liečby. Potvrdzujú to aj hodnotenia žien a pacientov, ktorí doslova v jednom sedení s pomocou svojho gynekológa zabudli na problém navždy.

Pred kauterizáciou krčnej erózie sa vyžaduje vyšetrenie, ktoré zahŕňa kolposkopiu, atypické bunkové testy a infekcie. Podľa histórie svedectva. Takáto rozšírená diagnóza umožňuje vylúčiť prítomnosť malígnej patológie a identifikovať zápalové procesy, ktoré sú nevyhnutne liečené pred kauterizáciou.

Je dôležité zvoliť správny spôsob chirurgickej liečby, vhodný pre vek a plány ženy na narodenie dieťaťa v budúcnosti. Niektoré varianty kauterizácie erózie krčka maternice sú traumatické a neodporúčajú sa pre tých, ktorí plánujú prirodzené narodenie v budúcnosti.

Ako kauterizovať krčnú eróziu

Kauterizačná erózia krčka maternice niekoľko:

 • chemická koagulácia (so solkovagínom, vagotyl),
 • laserová kauterizácia krčnej erózie,
 • kauterizácia erózie prúdu krčka maternice (diatermokoagulácia),
 • kryodestrukcia (použitie kvapalného dusíka), t
 • kauterizácia krčnej erózie rádiovými vlnami.

Poviem vám o bežných metódach samostatne. U mladých dievčat a žien, ktoré nedali pôrod, sa vykonáva kauterizácia erózie krčka maternice rádiovými vlnami (s prístrojom Surgitron). Metóda je bezkontaktná, nespôsobuje zjazvenie krčka maternice a neovplyvňuje jeho schopnosť roztiahnuť sa počas pôrodu. Menej často, ale tiež sa používa v nekauterizácii so špeciálnymi prípravkami.

Metóda rádiových vĺn

Dnes je kauterizácia cervikálnej erózie rádiovými vlnami považovaná za najefektívnejší a najbezpečnejší spôsob chirurgickej liečby. Metóda je založená na odparovaní postihnutých tkanív pomocou vysokofrekvenčného rádiového lúča. Táto metóda erózie kauterizácie sa používa v každom veku, vrátane žien, ktoré plánujú tehotenstvo. Erózna rádiokoagulácia sa vykonáva v lokálnej anestézii, hospitalizácia ženy sa nevyžaduje.

Výhody kauterizácie eróziou rádiovými vlnami:

 • minimálne poškodenie, zachovanie pružnosti krčka maternice, absencia jaziev,
 • nízke riziko krvácania a pridanie sekundárnej infekcie,
 • bezbolestný postup,
 • možnosť použitia, vrátane nedávajúcich žien, t
 • cenovo prijateľná cena kauterizácie erózie krčka maternice rádiovými vlnami,
 • rýchle zotavenie, minimálny výtok z genitálneho traktu.

Samotný postup trvá len niekoľko minút. Lokálna anestézia eliminuje nepríjemné pocity. V prvých týždňoch sa môže objaviť špinenie po kauterizácii erózie krčka maternice rádiovými vlnami - ide o variant normy.

Obdobie vymáhania

Po deštrukcii krčka maternice rádiovými vlnami dochádza k regenerácii bez jasných príznakov. Bolesť v dolnej časti brucha zvyčajne nie je alebo je mierna. Počas mesiaca je zakázané navštíviť kúpele, saunu, bazén, vodu, slnko na slnku. Sexuálny kontakt a cvičenie sú počas celého obdobia zotavenia zakázané.

Pre výboj po kauterizácii erózie krčka maternice metódou rádiových vĺn postačujú denné podložky. O mesiac neskôr musíte znovu navštíviť gynekológa, aby ste zhodnotili kvalitu liečby a hojenie sliznice. Ak sa výtok z pošvy stane hojným, krvavým alebo zelenožltým, mali by ste okamžite navštíviť lekára. Tieto príznaky môžu naznačovať rozvoj komplikácií a nepriaznivých účinkov kauterizácie erózie (krvácanie, vstup sekundárnej infekcie, exacerbácia zápalového procesu).

Laserová metóda

Laserové odparovanie erózie sa uskutočňuje pomocou laserového lúča, ktorý odparuje abnormálne tkanivo bez poškodenia zdravých buniek. Po zákroku sa vytvorí oblasť nekrózy, ktorá sa počas rehabilitačného obdobia odlupuje a objavený defekt rastie nad zdravou sliznicou. Podľa stupňa traumy je kauterizácia cervikálnej erózie laserom horšia ako metóda rádiových vĺn. Riziko zúženia krčka maternice v budúcnosti zostáva, takže laser sa neodporúča používať u mladých nedávajúcich dievčat.

Príprava na eróziu laserom

Laserová kauterizácia krčka maternice sa vykonáva až po komplexnom vyšetrení, ktoré nevyhnutne zahŕňa odobratie škvŕn na atypických bunkách, laboratórnu diagnostiku moču a krvi, kolposkopiu. Po aplikácii lasera nie je možné vykonať histologickú štúdiu, takže v prípade potreby sa vykoná vopred.

Odparovanie sa vykonáva ambulantne, hneď po ukončení menštruácie. Pred týždňom sa odporúča, aby sa žena zdržala sexu. To je nevyhnutné na zníženie rizika sekundárnej infekcie po zákroku.

Všeobecné kontraindikácie

Kauterizácia erózie krčka maternice sa vykonáva po rehabilitácii vagíny a liečbe zistených infekcií. Neprijateľná chirurgická liečba príznakov zápalu. Kompetentný lekár nikdy nevykoná kauterizáciu, ak dostane zlé výsledky šmuhy a laboratórnu diagnostiku. Dokonca aj použitie minimálne invazívnych metód je sprevádzané poškodením sliznice krčka maternice a zvýšeným rizikom prenikania infekčných patogénov do tkanív.

Ak sa akútne a chronické infekcie v akútnom štádiu nevyliečia, po zákroku sa objaví zápalový proces, ktorý môže viesť k závažným komplikáciám. Je tiež dôležité určiť charakter slizničného defektu, aby nedošlo k vynechaniu zhubného procesu.

Hlavné kontraindikácie pre kauterizáciu krčnej erózie:

 • akékoľvek infekcie v akútnom štádiu, vrátane drozdov, ktoré mnohé ženy neberú vážne a nepovažujú za potrebné hlásiť svoje príznaky ošetrujúcemu lekárovi,
 • exacerbácia ochorení močového systému, bolesť pri močení,
 • detekcie pohlavne prenosných infekcií
 • Stupeň čistoty vagíny III a IV,
 • prítomnosť kardiostimulátora
 • onkologická patológia.

Erózia krčka maternice nie je kauterizovaná pre akékoľvek infekcie, dokonca aj tie, ktoré neovplyvňujú močové orgány. Ak máte bolesť hrdla alebo ak sa teplota zvýšila v dôsledku akútnych respiračných vírusových infekcií, postup by sa mal odložiť až do úplného uzdravenia.

Možné komplikácie

Nepriaznivé účinky po kauterizácii cervikálnej erózie sú dnes zriedkavé. Na mnohých klinikách funguje moderné vybavenie, ktoré vám umožní plne kontrolovať hĺbku poškodenia tkaniva a predchádzať komplikáciám.

Prakticky sa nepoužíva kauterizácia erózie elektrickým prúdom. Ale ani moderné metódy chirurgickej liečby úplne nevylučujú riziko komplikácií:

 • krvácanie z maternice,
 • infekčných chorôb
 • zvýšenie telesnej teploty,
 • silná bolesť v spodnej časti brucha,
 • nedostatočnosť krčka maternice,
 • zvýšené riziko predčasného pôrodu a neskorého potratu.

U mnohých žien sú komplikácie po kauterizácii erózie spôsobené porušením bezpečnostných pravidiel počas obdobia zotavovania. Počas mesiaca nemôžete zdvíhať závažia, športovať, horúcim kúpeľom, a to nie je len varovanie, ale aj lekárska pomoc. Intímny kontakt je prísne obmedzený na 3 - 4 týždne (v závislosti od spôsobu liečby).

Pin
Send
Share
Send
Send