Hygiena

Vypočítajte dátum doručenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Gestačné obdobie po výpočte sa uvádza v týždňoch ako najjednoduchší a najpohodlnejší interval tehotenstva. Existujú aj iné jednotky merania tehotenstva - mesiace (10 lunárnych mesiacov po dobu 28 dní) a trimestre (trimestery rozdeľujú proces vnútromaternicového tehotenstva v troch fázach po 13 týždňoch).

V centre nášho kalendára pre výpočet gestačného veku a dátumu narodenia je 40-týždňový plán tehotenstva. Očakávaná dodacia lehota je na konci 40. týždňa. Každý týždeň sa uvedie vek plodu v dňoch a počet dní zostávajúcich do očakávaného dátumu narodenia. Je dôležité si uvedomiť, že odhadovaný termín dodania nie je presný, ale približne vypočítaný čas, pretože iba jedna žena z dvadsiatich rokov rodí presne vypočítaný deň. Zvyšok porodí jeden až dva týždne skôr alebo neskôr, ako je predpokladané trvanie tehotenstva.

© 2008–2018 www.kukuzya.ru
Všetko pre rodičov o deťoch

Osvedčenie o registrácii hromadných médií EL č. FS 77-51550 vydané spoločnosťou Roskomnadzor dňa 26.10.2012.

Určenie termínu do dátumu koncepcie

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť tehotenský kalendár je podľa týždňa a vypočítať dátum narodenia, ak dievča pozná dátum oplodnenia. Zvyčajne je to presne ten čas, kedy sa objavia ťažkosti, pretože pár, ktorý sa rozhodne mať dieťa, sa nesnaží vynechať žiaden z priaznivých dní. Preto, ak nie je možné vypočítať termín dodania ku dňu koncepcie, môžete sa ho pokúsiť určiť sami. To nie je také ťažké.

Pochopenie procesov vyskytujúcich sa v ženskom tele vám umožňuje vypočítať dátum narodenia s vysokou presnosťou, ako aj vytvoriť spoľahlivý kalendár tehotenstva podľa týždňa

Za to stojí za to spomenúť si, ako prebieha proces rodenia v dievčenskom tele:

 1. Vo vaječníku sa bezprostredne po menštruácii vytvárajú bubliny. Jeden je pred ostatnými v raste a rýchlosti rozvoja. V ňom sa objavuje ženská bunka. Zvyšné folikuly postupne miznú.
 2. Bunka dosahuje vrchol vývoja a je pripravená fungovať, prelomí sa folikulom a uvoľní sa. Jej cesta leží v smere maternice. Tu by sa malo sexuálne oplodnenie spermií uskutočňovať za priaznivých podmienok. Tento okamih budete potrebovať vedieť, aby ste mohli počítať dátum narodenia ku dňu počatia.
 3. Oplodnená bunka pokračuje cestou a končí jej implantáciou do maternice. To sa deje iba 7 dní po stretnutí s mužskou bunkou.
 4. Pod podmienkou normálnej konsolidácie plod začína svoj rast a vývoj. Progesterón prispieva k tomuto procesu, ktorý produkuje žlté telo. Tá pôsobí ako dočasná žľaza, ktorá rastie v rane z prasknutia bubliny. Vždy sa objaví, ale ak nedôjde k oplodneniu, je štrukturálne zničená v deň nasledujúcej menštruácie, zanechávajúc malú jazvu na vaječníku.
 5. Zmeny nastávajú v štruktúre prsných žliaz pod vplyvom progesterónu. Začnú sa objavovať príznaky novej situácie, čo je dôvod, prečo žena začína hľadať spôsoby, ako vypočítať dátum narodenia, vytvoriť kalendár pomocou kalkulačky, aké testy musíte absolvovať a kedy prvýkrát navštívite svojho lekára.

Určenie termínu a zostavenie tehotenského kalendára na základe dátumu koncepcie umožňuje získať najspoľahlivejší výsledok.

Ovulácia a dátum počatia

Takže, aby sa kalendár tehotenstva a vypočítať dátum narodenia, musíte vypočítať deň oplodnenia bunky. Ako to urobiť, napríklad v závislosti od dostupnosti denných sexuálnych aktov? Spočiatku stojí za to pripomenúť, že koncepcia sa vyskytuje len v okamihu, keď sa bunka už zbavila lastúry folikulu a prešla do sexuálnej cesty. tj Je veľmi ľahké vypočítať termín dodania do dátumu ovulácie. Ako viete, tento proces je veľmi krátky a obyčajne sa rovná dňom, preto je chyba počas chýb prakticky vylúčená.

Ako vypočítať dátum doručenia za posledný mesiac

Ak dievča nepozná presný deň ovulácie, môžete ho vypočítať na základe údajov z cyklu. Musíte sa pozrieť na kalendár a vypočítať dátum doručenia za posledný mesiac.

Je to z ovulácie, že je zvyčajné držať odkaz a kalendár tehotenstva, pretože koncepcia je možná a vyskytuje sa od momentu uvoľnenia vajíčka.

Údaje pre presný výpočet

Je potrebné odhadnúť nasledujúce parametre:

 • Čas cyklu Vypočítajte počet dní medzi uvedenými dátumami mesačného obdobia za posledných niekoľko období. Štandard je 28 dní, ale vyskytujú sa aj hodnoty v rozsahu 21-33 dní.
 • Pravidelnosť. Porovnajte čísla. Normálne by mali byť rovnaké, s maximálnou odchýlkou ​​1 deň. V takejto situácii, ako presne vypočítať dátum porodu problémy nevzniknú. Tam sú tiež zlyhania, keď v jednom mesiaci je náhly posun 1-2 týždne. Je to spôsobené stresom, chorobou, používaním liekov obsahujúcich hormóny, klimatickými zmenami atď. Skúsenosť nestojí za to, je to normálne. Ak je cyklickosť prerušená a každý mesiac sa od seba líši o 5 dní alebo viac, rytmus sa rozpozná ako nepravidelný. Nie je to desivé, len vypočítať dĺžku tehotenstva a dátum doručenia bude oveľa ťažšie. Ak sa predtým takéto zlyhania nevyskytli, je lepšie konzultovať s gynekológom dôvod na identifikáciu možných problémov.
 • Trvanie a vlastnosti menštruácie. Normálne by mali mať rovnaký typ štruktúry, početnosti a trvanie na mesačnej báze.

Pre presný výpočet dátumu narodenia a zostavenia tehotenského kalendára na týždne je potrebné poznať charakteristiky vlastného menštruačného cyklu.

Ovulácia v menštruačnom cykle

Poznanie parametrov, ktoré nám poskytli kalendár, nie je ťažké určiť dátum narodenia, ak zistíte deň ovulácie. Vypočíta sa vtedy, keď je potrebné vypočítať dátum doručenia mesačne na základe týchto poznatkov o trvaní fáz v ženskom cykle:

 1. Nukleácia folikulu a bunky je 11-17 dní. Výrazne odlišné u žien kvôli rozdielnemu obsahu hormónov v tele a ich rovnováhe. Štandard je 14 dní, ale je to možné aj pre dievčatá, ktorých cyklus zostáva dlhý čas nezmenený a je 28 dní.
 2. Uvoľnenie bunky a jej cesta do maternice. Ak sa spermie na tejto ceste nenachádzajú, bude trvať len jeden deň. Zriedka môže byť život vyšší - až 2-3 dni, zvyčajne zomrie po 12 hodinách. To je dôvod, prečo tehotenstvo, pre výpočet dátumu narodenia, pre ktoré by zostala poslednou nevyriešenou otázkou pre dievča, musí byť čo najpresnejšie identifikovaný dátum ovulácie, aby bolo možné označiť produktívny akt.
 3. Fungovanie corpus luteum v neprítomnosti plodu končí presne po 14 dňoch. Toto kritérium je rovnaké pre všetkých. Veľmi zriedka to môže byť 12-13 dní.

Fyziologické modely môžu spoľahlivo určiť dátum ovulácie, a teda odhadovaný dátum počatia do dátumu posledného mesačného

Je spoľahlivo známe, že posledné číslo je rovnaké pre všetky dievčatá, a preto sa na ňom počíta ovulácia. Vzorec vyzerá takto: odoberte si trvanie mesačného procesu 14. Výsledok by sa mal počítať od predchádzajúcej menštruácie a označiť v kalendári. Toto je dátum ovulácie, čo je moment počatia, pretože v ostatných dňoch to nie je možné kvôli nedostatku hotovej klietky. Teraz je ľahké zaregistrovať samotný kalendár narodenia a vypočítať ho podľa dátumu počatia, ktorý bol opísaný.

Spôsoby stanovenia bunkového výťažku

Vzhľadom k tomu, že na výpočet dátumu narodenia presne na mesačný, je potrebné určiť čas uvoľnenia zrelej bunky, spomíname na hlavné metódy, ktoré sú pre to uvedené:

 • Testy. Použitie pásu podľa inštrukcií (ponorenie do moču na niekoľko sekúnd alebo jeho držanie pod prúdom), musíte sa pozrieť na zmenu farby činidla. Ukazuje koncentráciu luteinizačného hormónu, ktorý dosahuje maximum, keď je folikul rozbitý.
 • Mikroskopy. Tieto zariadenia sú opakovane použiteľné, čo vám umožňuje vidieť vzor solí obsiahnutých v slinách. Postupne sa mení a získava črty papradia v deň, keď sa bunka objaví. Postačuje vypočítať dátum narodenia do dátumu, kedy sa objavil najjasnejšie.
 • Alokácie. Je známe, že počas vývoja folikulu má vaginálny hlien hrubú štruktúru a nepreukazuje. A v čase "narodenia" bunky sa riedi a vyniká vo veľmi hojnom množstve. V štruktúre a farbe je podobný vaječnému bielku. Pozorované až do smrti bunky.
 • Pain. Nepríjemné pocity sú cítiť na strane vaječníkov. Roztrhnutie folikulu, bunka na ňom vytvára obvyklú ranu, ktorá spôsobuje malú bolesť. Spoliehať sa na svoje vlastné pocity a pamätať na presný dátum výskytu bolesti, bude ľahké vypočítať dátum narodenia podľa počatia.

Môžete použiť špeciálne testy na určenie bunkového výstupu a potom zostaviť extrémne presný tehotenský kalendár.

Predpovedanie pohlavia dieťaťa - čo potrebujete vedieť

Zistili sme, ako správne vypočítať dátum narodenia, najprv zistiť presný deň oplodnenia. Teraz zostáva len počítať 40 týždňov od dátumu, robiť poznámky v kalendári. Niekedy dievčatá chcú nielen vypočítať dátum narodenia, ale aj poznať pohlavie dieťaťa predčasne. To sa dá dosiahnuť porovnaním dátumu pohlavného styku s ovuláciou:

 • Akt prišiel v deň ovulácie alebo o deň neskôr - očakávaný syn. Je to spôsobené charakteristikami samčích spermií s chromozómom Y, ktoré sú oveľa rýchlejšie ako bunky typu X. Y bude predbiehať ženskú bunku mnohokrát rýchlejšie a nenechá žiadnu šancu pre pomalších kolegov. Po zistení tehotenstva je veľmi jednoduché vypočítať dátum narodenia a pohlavie dieťaťa podľa vyššie uvedených zásad.
 • Akt sa odohral za 1-2 dni - maximálna pravdepodobnosť počatia dcéry. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že bunky Y zomierajú za deň, pričom sú v genitálnom trakte, a preto nebudú čakať na vzhľad samice. X bunky sa uchovávajú až 3 dni, a preto, aj keď sú veľmi pomalé, už očakávajú samicu v čase, keď sa objavia sexuálnym spôsobom. Pri zostavovaní kalendára, aby bolo možné vypočítať dátum narodenia a pohlavie dieťaťa v takejto situácii, musíte tiež vziať do úvahy deň, kedy sa bunka objavila, napriek skutočnosti, že akt bol predtým.

Výpočet do dátumu koncepcie alebo minulého mesiaca

Pretože dnes existujú dve možnosti na vyplnenie údajov:

 • vypočítať dátum narodenia podľa koncepcie: kalkulačka počíta štandard tehotenských dní od slávnej dievčatá dňa,
 • vypočítajte dátum doručenia mesačne: kalkulačka určuje čas vzhľadu bunky, pretože vzorec vyžaduje parameter dĺžky cyklu. Ak ho dievča nepozná, odporúča sa opustiť 28 dní. Ale v tomto prípade je chyba možná.

Na výpočet dátumu narodenia v deň ovulácie použite možnosť výpočtu dátumu počatia, tieto dátumy sa zhodujú alebo sa mierne líšia, zvyčajne

Ak existuje potreba vypočítať dátum narodenia pri ovulácii, kalkulačka poskytuje takúto príležitosť. Ako vieme, dátum ovulácie sa zhoduje s dátumom počatia, takže sa môžete odvolávať na prvú metódu výpočtu.

Kalendár tehotenstva je užitočná funkcia.

Výsledkom výpočtu je, že dievča dostane konkrétny dátum očakávaného doručenia. Ale to nie je všetko. Naša služba má dodatočnú funkciu, ktorá vám umožňuje vypočítať týždenný dátum narodenia a tehotenstva, aby ste mohli počítať súčasne. V tomto prípade dievča dostane tabuľku, pre každý týždeň tehotenstva, s uvedením dátumov, ktorá obsahuje také zaujímavé a užitočné informácie:

 • Vývoj plodu: v každom štádiu embryo prechádza určitými zmenami, pretože sa neustále vyvíja. Môžete zistiť, kedy svalové tkanivo začína rásť, vytvárať vnútorné orgány a kedy začne počuť.
 • Lekárske indikácie: telo dieťaťa v každom štádiu, založené na vlastnostiach formácie, vyžaduje rôzne mikroorganizmy, ktoré sú registrované v tablete. Ona tiež učí, kedy očakávať toxémia, nepohodlie, pálenie záhy, ako sa chrániť pred nimi bez poškodenia omrvinky.

Lekárske indikácie - testy, ultrazvuk, atď.

Pomocou tehotenskej kalkulačky vypočítajte dátum doručenia na našich webových stránkach, získate tiež údaje o požadovaných termínoch testovania a ultrazvuku. To umožní monitorovať činnosť lekára a lepšie sa pripraviť na návštevy a vyšetrenia. Vypočítajte si termín doručenia online - jednoduchý spôsob, ktorým dievča nemusí robiť nesprávne výpočty na vlastnú päsť, a na oplátku dostane maximálne užitočné informácie o jej konkrétnom prípade.

Náš tehotenský kalendár vám umožní získať podrobné komentáre o vývoji Vášho dieťaťa každý týždeň, ako aj lekárske indikácie a odporúčania.

Výpočet s nepravidelným cyklom

Niektoré problémy čakajú na ženy s nepravidelnými procesmi, potom s identifikáciou ovulácie môžu byť ťažkosti. Sú k dispozícii len pre výpočet dátumu narodenia ku dňu počatia, on-line kalkulačka v tejto situácii dá správnu odpoveď. Ak chcú vypočítať dátum doručenia za posledný mesiac, kalkulačka sa môže mýliť, pretože výsledok závisí od dĺžky cyklu, ktorá je pre dievča vždy odlišná.

Určenie dátumu narodenia lekárom

Mnohí ľudia si sú istí, že iba odborník, ktorý pozoruje pacienta, je schopný vypočítať presný dátum narodenia. Stojí však za to pripomenúť, že je založený na jeho čítaní na rovnakých údajoch, ako sú metódy uvedené vyššie. Lekár by v prípade, že dievča pred tehotenstvom nepozoroval, požiadal o takéto údaje:

 • Prvý deň krvácania,
 • Čas cyklu
 • systematická,
 • Prítomnosť porúch rytmov a odchýlok.

Lekár používa na výpočet dátumu narodenia a zostavenia kalendára tehotenstva tie isté údaje ako naša služba, výsledky sa zásadne nelíšia

Na základe týchto kritérií vypočíta a určí predpokladaný dátum dodania. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tento dátum zhoduje s dátumom narodenia, ktorý sa dá vypočítať podľa dátumu koncepcie online. Malá chyba za 1 deň je možná kvôli „ľudskému“ faktoru alebo nenahratým momentom.

Presnosť výpočtu ultrazvukom

Ak chce lekár vypočítať dátum dodania ultrazvukom, je pravdepodobnejšie, že kalkulačka stratí. Koniec koncov, štúdia je schopný vidieť veľkosť embrya a porovnať ho so štandardom. Je tu však možná aj chyba, pretože každý organizmus sa vyvíja svojím spôsobom a embryá sa môžu u dievčat líšiť v rovnakom období.

Stanovenie gravidity pomocou ultrazvuku neposkytuje vždy presný výsledok, je spojené s individuálnymi charakteristikami vývoja embrya.

Definícia a stimulácia ovulácie

Preto je pre výpočet správneho dátumu dodania k dispozícii iba matematicky, na základe znalosti dňa oplodnenia alebo zistenia presného dátumu ovulácie. Ak má dievča problémy s týmto, mala by už ísť do nemocnice vo fáze plánovania, aby mohol lekár kontrolovať vývoj vajíčka na ultrazvuku. Už od 5. dňa po menštruácii začnite vyšetrenie v intervaloch raz za dva dni. Pri približovaní sa k výstupu z bunky môže ultrazvuk denne predpisovať. Nájdenie prasknutia folikulu alebo deň predtým, lekár bude informovať pacienta o najlepší moment pre oplodnenie.

Podobná schéma vyšetrení sa vyskytuje, ak má dievča problémy s reprodukciou buniek (folikul sa nevyvíja alebo praská). Je to kvôli nedostatočnosti hormónu estrogénu, a preto je násilne injekčne aplikovaný prostredníctvom špeciálneho liečebného postupu.

Odhadovaný dátum dodania, ktorý možno vypočítať niekoľkými spôsobmi, dá dievčaťu presnú predstavu o dĺžke čakania na jej malý „zázrak“. Môžete použiť ktorúkoľvek z týchto metód alebo vyskúšať všetko. Zvyčajne nie sú odchýlky medzi nimi viac ako 1-2 dni. Odporúčame použiť kalkulačku a vypočítať dátum doručenia mesačne (alebo podľa koncepcie) online. V tomto prípade, okrem očakávaného dátumu narodenia, navyše budúca mama dostane druh sprievodcu akciami a nástrojmi na monitorovanie vývoja svojho dieťaťa do týždňa.

Rôzne termíny tehotenstva

Mnohé ženy, najmä tie, ktoré čakajú na prvé dieťa, nechápu, prečo lekár nazval toto alebo ten dátum narodenia, hoci podľa ich výpočtov sa ukázalo, že dieťa by sa malo narodiť skôr. Nemali by ste sa báť, lekár sa nemýlil, aj vy. Ako to môže byť? Faktom je, že existuje skutočný termín tehotenstva a pôrodníctva, líšia sa od seba o dva týždne.

Pri každom tehotenstve sa vždy počíta odhadovaný dátum narodenia. Existuje niekoľko spôsobov výpočtu približného dátumu dodania.

 • Embryonálne. Toto je reálny termín, t. To je, ako normálne tehotenstvo trvá. Od dátumu počatia do narodenia zvyčajne trvá 266 dní, alebo v týždňoch 38 týždňov.
 • Pôrodnícke. Toto obdobie sa zvyčajne zaznamenáva na kartu pacienta. Lekár nemôže poznať dátum počatia. Medicína je exaktná veda, nemôže sa spoliehať na predpoklady ženy. Preto pôrodníci-gynekológovia používajú vlastnú metódu. Odpočítavanie nie je od počatia, ale od 1 dňa menštruácie pred tehotenstvom. Toto obdobie sa líši od pravdy, jeho trvanie - 280 dní (štyridsať týždňov).

Výpočet v deň menštruácie

Najbežnejšia metóda, ktorá pomáha rýchlo vypočítať očakávaný dátum dodania - posledný mesiac.

Как правильно самой рассчитать дату ваших родов? Следуйте этой инструкции:

 • Вспомните день, когда начались ваши последние перед беременностью месячные. Отметьте этот день на календаре.
 • Теперь вычтите три месяца (шагаем по календарю в обратном порядке).
 • К полученной дате приплюсуйте семь дней.

Допустим, последний раз критические дни у вас начались 15 июля. Отсчитываем три месяца в обратном порядке — получается 15 апреля. Прибавляем к этой дате 7 дней. Дата появления малыша на свет — 22 апреля.

Môžete presne presne vypočítať termín dodania do dátumu menštruácie, ak má žena pravidelný cyklus a trvá od 26 do 28 dní. Ak je to o niečo dlhšie, napríklad 35 dní, získaný výsledok bude nesprávny. V tomto prípade by sa koncepcia mala objaviť v 21. deň cyklu, a nie na 14, ako v mnohých ženách, t. pôrod môže začať o 7 dní neskôr. Ak je cyklus krátky, kratší ako 24 dní, potom dátum dodávky sa tiež pohybuje asi 7 dní, mali by začať skôr.

Preto je možné bez chyby vypočítať dátum narodenia za posledný mesiac, keď je menštruácia pravidelná.

Výpočet pomocou kalendára

Ak je pre vás ťažké urobiť tieto výpočty alebo máte pochybnosti, že je všetko správne, použite kalendár narodenia, aby ste tento deň vypočítali podľa dátumu poslednej menštruácie. Horný riadok je čas nástupu menštruácie, pod ním je odhadovaný dátum dodania.

Alebo môžete použiť online kalkulačky, ktoré sú na mnohých stránkach. Do špeciálneho okna stačí zadať dátum začiatku poslednej menštruácie, po ktorej systém poskytne požadovanú odpoveď. Teraz on-line tehotenstva kalendáre sú veľmi populárne, budú nielen pomôcť vypočítať dátum narodenia, ale tiež povedať, čo sa deje v ženskom tele. Budúca matka tak bude môcť sledovať vývoj svojho dieťaťa, zistiť, aké zmeny už nastali. Ak si želáte, môžete si dokonca objednať svoj vlastný kalendár, na ktorom bude vypršané, ako dieťa rastie.

Výpočet do dátumu koncepcie

Ako správne vypočítať dátum narodenia, ak mesačný nepravidelný? Existuje iný spôsob, ako pomôcť vypočítať dátum narodenia ku dňu počatia. Musíme si presne zapamätať, aký deň nastalo poňatie dieťaťa. Potom pridajte k tomuto číslu 266 dní. To je to, koľko dní žena zvyčajne nosí dieťa. Môžete vypočítať dátum doručenia a týždenné tehotenstvo, pretože vo dne je niekedy ťažké počítať. V priemere po počatí tehotenstvo trvá 38 týždňov. Pomocou kalendára je ľahké vypočítať termín doručenia pre známe dátumy koncepcie.

Sú tieto metódy spoľahlivé

Ak vypočítame dátum doručenia za posledný mesiac, narodí sa dieťa práve v ten deň? Nie, podľa štatistík len 5% detí sa narodí v „vypočítanom dni“, čo je približný dátum, deti sa narodia do jedného týždňa (plus alebo mínus) od daného dňa (85%) a približne 10% detí môže byť neskoro o jeden týždeň

Tiež, ak ste správne vypočítať dátum narodenia ku dňu počatia, môžu byť chyby. Nie každý môže pomenovať dátum počatia, pretože Tento dátum sa niekedy nezhoduje so dňom, keď bola intimita. Spermie môžu zostať v tele a oplodniť ženu 4-5 dní po intime, t. žena mohla mať sex na jeden deň, a počať dieťa neskôr. Ale aj keď bol výpočet správny, pôrod môže byť predčasne kvôli rôznym chorobám v dôsledku silného stresu atď.

Ďalšie spôsoby, ako určiť tehotenstvo

Ako inak navrhujete vypočítať požadovaný dátum dodania okrem vyššie uvedených metód?

 • Vydajte sa na gynekológa. Akonáhle nastávajúca matka príde k lekárovi, gynekológ ju preskúma a zistí, aký je jej termín tehotenstva. Presné výsledky môžu byť vyvolané po dobu 5 až 12 týždňov, pričom sa meria veľkosť maternice. Dôležité a krvné testy pre tehotné hCG. Tento hormón je produkovaný iba v tele ženy, ktorá čaká na dieťa, v rôznych obdobiach je jeho koncentrácia v krvi odlišná. Lekár má tabuľku, v ktorej je uvedené, aké množstvo hCG má byť v jednom alebo inom termíne.
 • US. Medic by mal zmerať veľkosť vajíčka, ako aj embryo. Ukazovatele pre všetky ženy v určitom období sú do 9-10 týždňov rovnaké. Podľa neho môžete zistiť gestačný vek. Neskôr táto metóda nebude fungovať, pretože Po 10 týždňoch sa veľkosť plodu u rôznych žien môže výrazne líšiť v závislosti od hmotnosti matky, štátnej príslušnosti a iných faktorov, ktoré ovplyvňujú hmotnosť jej dieťaťa.
 • Pri prvom rozruchu. To je veril, že matka, čaká na prvorodeného, ​​cíti 1 pohyb na dvadsať týždňov, a zvyšok tehotná - na osemnásť týždňov. Na základe týchto poznatkov je možné vypočítať dátum narodenia: prvýkrát žena, ktorá otehotnela, pridáva k tomuto dátumu dvadsať týždňov a pre ženu, ktorá porodila - 22 týždňov. Ale niektoré matky pociťujú pohyb dieťaťa už v 15-16 týždňoch a iné - po 20 týždňoch, takže tieto údaje budú nepresné.
 • Existuje mnoho spôsobov, ako vypočítať dátum doručenia. Nemali by ste dúfať, že sa dieťa narodí v tento deň, ale je dôležité, aby žena poznala aspoň približné podmienky, aby mohla dokončiť všetky svoje činnosti, zbierať veci a pripraviť sa na narodenie dieťaťa. Táto informácia je tiež potrebná pre lekára, ktorý vedie tehotenstvo, aby sa uistil, že pokračuje normálne.

Ako môžeme vidieť, nie je ťažké robiť takéto výpočty, požadovaný počet môžete vypočítať za pár minút.

Formula Negele - dvojstupňová úloha.

Program, ktorý umožňuje vypočítať dátum doručenia, vychádza z Negeleho vzorca, pomenovaného podľa nemeckého pôrodníka, ktorý najprv navrhol túto jednoduchú metódu výpočtu. Je známe, že tehotenstvo trvá v priemere 40 týždňov od začiatku poslednej menštruácie alebo 38 od momentu počatia. Negele zjednodušil výpočty, zmenšil ich na niekoľko jednoduchých aritmetických operácií - nezabudnite na dátum nástupu menštruácie, pred tehotenstvom a odčítanie 3 mesiacov. K výslednému číslu musíte pridať 7 dní - toto číslo je dátumom doručenia.

Často vyvstáva otázka - prečo by sa mal urobiť výpočet dátumu narodenia, počnúc dátumom poslednej menštruácie? Toto je všeobecne uznávaná tradícia v pôrodníctve, pretože nie všetky ženy presne vedia deň ovulácie, zatiaľ čo väčšina si udržiava kalendár menštruácie. Je to prirodzené a mätúce - koniec koncov, v prvom tzv. „Týždňoch tehotenstva“ sa ani neuskutočnilo. Áno, je to pravda, a toto obdobie sa vzťahuje na termín tehotenstva podmienečne, pre pohodlie pôrodníkov-gynekológov, podľa noriem. Plod začína existovať, keď je už asi 14 dní tehotenstva. Ak spoľahlivo spoznáte číslo, pri ktorom došlo k oplodneniu, môžete si vypočítať dátum dodania sami pridaním 266 dní - to je, koľko je priemerná doba tehotenstva.

Odchýlka od predpokladaného dátumu - je to norma?

Stojí za zmienku, že odhadovaný dátum dodania pre vás nie je ničím iným než orientačným bodom. V skutočnosti asi 17% žien rodí X v deň, zostávajúcich 83% o niečo skôr alebo neskôr. Predpovedať nástup pracovnej činnosti si nemôže dovoliť žiadny odborník. Okrem toho, normálny, urgentný pôrod, to znamená pôrod, ku ktorému došlo počas fyziologických období, sa považuje za pôrod, ku ktorému došlo od 38 do 42 týždňov tehotenstva. Často sa vyskytuje nepredvídateľné opakovanie alebo predčasné tehotenstvo. Odchýlky vývoja plodu, patologické procesy v organizme matky, stresové situácie, dedičné faktory a mnohé ďalšie príčiny môžu vyvolať predčasný pôrod. Preto je veľmi dôležité pochopiť, že výpočet dátumu dodania je veľmi podmienený koncept bez ohľadu na použitú metódu.

Existuje však určitá pravidelnosť, vzhľadom na to, že môžeme predpokladať vývoj situácie v zdravom tehotenstve - čím dlhší je mesačný cyklus, tým dlhšie trvá tehotenstvo. Pred určením dátumu narodenia, berúc do úvahy vaše individuálne charakteristiky, si pamätajte na trvanie menštruačného cyklu - od prvého dňa jedného obdobia do prvého dňa ostatných. Ak je cyklus dlhší ako štandard 28 dní, je pravdepodobné, že tehotenstvo bude trvať viac ako 40 týždňov a naopak. Nezabúdajte, že ide o prevod predpokladaného dátumu dodania maximálne o 5 dní.

Kalkulačka vám pomôže vypočítať dátum doručenia mesačne čo najpresnejšie, ale mali by ste pamätať na to, že údaje získané počas lekárskeho vyšetrenia sú rozhodujúce ako spoľahlivejšie. Dôvodom tohto prístupu je, že menštruácia sa ľahko zamieňa s krvácaním, ktoré sa otvorilo po počatí a spontánne prestalo. Pri pozorovaní v treťom trimestri alebo ultrazvuku maternice môže lekár pozorovať stupeň zrelosti placenty, polohu hlavy plodu v porovnaní so vstupom do panvy, otvor krčka maternice, znaky plného plodu a mnohé ďalšie dôležité údaje. Pre všetky tieto parametre môžeme posúdiť pripravenosť plodu a maternice na pôrod a pravdepodobnosť ich skorého nástupu. Okrem toho, so zameraním na veľkosť a podiel plodu počas ultrazvukového vyšetrenia, lekár určí vek plodu v súlade s tehotenským kalendárom.

Dátum narodenia Kalkulačka

Určenie dĺžky tehotenstva a očakávaný dátum dodania je veľmi dôležité pre ženu aj pre hlavného lekára. Mnohé laboratórne a inštrumentálne vyšetrenia sú menované presne v čase, keď je najjednoduchšie včas identifikovať patológiu. Porovnanie parametrov plodu s priemernými ukazovateľmi každého obdobia tehotenstva pomáha identifikovať a napraviť nedostatočný vývoj. Jasnosť pri určovaní dátumu narodenia dieťaťa vám umožňuje starostlivo sa pripraviť na túto udalosť a včas otvoriť zoznam chorých, aby mala žena čas na získanie sily pred pôrodom.

Existuje niekoľko spôsobov, ako pomôcť vypočítať požadované ukazovatele. Porodník-gynekológ ich aplikuje v kombinácii, pretože takmer každá metóda má prípustnú chybu týkajúcu sa subjektívnych dôvodov: individuálne charakteristiky ženy, elementárna zábudlivosť - je ťažké si pripomenúť dátum poslednej menštruácie. Trvanie očakávaného pôrodu sa dá určiť pomerne približne, pretože tehotenstvo v plnej dĺžke trvá od 38 do 42 týždňov, čo je z hľadiska fyziológie normálne.

Formula Negele

Metóda výpočtu pracovnej doby podľa tohto vzorca je ideálna pre ženy s konštantným štandardným cyklom, ktorý trvá 28 dní. Negeleho vzorec je jednoduchý - na určenie požadovaného dátumu je potrebné odpočítať 3 mesiace od prvého dňa poslednej menštruácie a potom pridať výslednú hodnotu 7 dní. Ak bol menštruačný cyklus konštantný, ale trval viac alebo menej ako štandardný, pridajte rozdiel medzi štandardom a štandardným cyklom k prijatému dátumu alebo odčítajte rovnaký počet dní.

Môžete ho nájsť ešte jednoduchšie - pridať 280 dní (alebo 40 týždňov) ku dňu začiatku poslednej menštruácie.

Ako vypočítať termín dodania do dátumu ovulácie?

Ak žena v mesiaci predchádzajúcom počiatku určuje nástup ovulácie bazálnou teplotou, pomôže to určiť presný gestačný čas. Koncepcia začína v deň ovulácie, keď vajíčko pripravené na oplodnenie opúšťa vaječník. Ak sa pohlavný styk uskutočnil 1-2 dni pred ovuláciou, spermie zostávajú pripravené na oplodnenie počas celého času, to znamená, že počatie môže nastať krátko po sexuálnom kontakte. Ak k dátumu ovulácie pridáte 38 týždňov, alebo 266 dní, môžete zistiť odhadovaný dátum narodenia dieťaťa.

Ak žena nevie, kedy nastala ovulácia, ale má stabilný 28-dňový menštruačný cyklus, predpokladá sa, že koncepcia sa vyskytla uprostred cyklu, to znamená v deň 14. Pri nepravidelnom cykle má táto metóda chybu.

Určite dátum pohybu dieťaťa

Dátum, kedy žena po prvý raz pocítila, že pohyb dieťaťa je veľmi dôležitý pre opravu komplexného výpočtu očakávaného dátumu dodania. Aj keď sa plod začína vznášať od dvanásteho týždňa, po prvýkrát väčšina žien pociťuje tieto jemné pohyby uprostred gestačného obdobia, teda dvadsiateho týždňa. Toto pravidlo sa však nevzťahuje na každého - počas druhého a nasledujúceho tehotenstva môže žena pocítiť prvé pohyby o 2 týždne skôr.

Primipara žena krehkej postavy tiež má takúto príležitosť, zatiaľ čo tehotná žena, ktorá má pevnú stavbu, cíti poruchy neskôr. Tieto pocity možno nazvať subjektívne, pretože závisia od citlivosti ženy na to, čo sa deje v jej tele. Hrúbka myometria tiež ovplyvňuje závažnosť pohybov dieťaťa.

Všetky tieto nuansy znamenajú, že vyššie uvedený spôsob určenia dátumu dodania nemožno považovať za hlavný, používa sa len v spojení s inými metódami.

Podľa veľkosti maternice

V počiatočných štádiách tehotenstva, keď sa ešte neprejavujú individuálne rozdiely vo veľkosti plodu, je možné určiť dátum dodania pomocou tejto techniky. Po dobu 4 týždňov sa porovná veľkosť maternice s kuracím vajcom a počas 8 týždňov s husou.

Od dvanásteho týždňa je táto metóda už ťažko aplikovateľná, pretože v budúcnosti sa parametre maternice a plodu líšia od rôznych žien v rovnakom období.

Spôsob stanovenia termínu dodania ultrazvukom je účinný na začiatku gestačného obdobia, presnejšie až do tretieho mesiaca. Po dvanástich týždňoch nie je možné presne určiť dátum dodania, založený na ultrazvukových údajoch, v dôsledku individuálnych rozdielov v parametroch plodu u žien s rozdielnymi ústavami.

Podľa výšky dna maternice

Túto metódu používa pôrodník-gynekológ od začiatku druhého trimestra. Čím dlhšie sa plod vyvíja, tým vyššia je spodná časť orgánu, ktorá stúpa za hranice malej panvy.

Výška dna maternice je určená, keď žena leží na chrbte. Lekár jemne prehmatá brucho a meria vzdialenosť od symfýzy k dolnej časti maternice. Tento indikátor rastie rovnomerne počas celého obdobia gravidity a bezprostredne pred pôrodom klesá maternica.

Pri použití tejto techniky je položená chyba 2-3 cm, ktorá môže byť spôsobená vysokým zavlažovaním, dvojitým alebo trojitým tehotenstvom, vekom ženy a veľkosťou plodu. Na objasnenie ukazovateľov sa berie do úvahy obvod pásu tehotnej ženy a parametre plodu.

Výpočet výšky dna maternice podľa týždňa:

8-9 týždňov - výška 8-9 cm, maternica sa stále nachádza v panve,

10-13 týždňov - výška 10-11 cm, maternica sa zvyšuje, placenta sa intenzívne rozvíja, fetálny kardiovaskulárny systém začína pracovať,

16-17 týždňov - výška 14-18 cm, maternica sa nachádza medzi pupkom a stydkom, plod je ako malý muž, všetky orgány, ktoré sú už položené,

18-19 týždňov - výška 18-19 cm, nenarodené dieťa vyvíja ruky a nohy prstami, mozočkom, imunitným systémom, placenta plne preberá zodpovednosť za zabezpečenie fungovania plodu,

20 týždňov - výška maternice v centimetroch zodpovedá gestačnému veku v týždňoch,

Týždeň 21 - výška 21 cm, od tejto doby sa výška maternice, ktorá stojí týždenne, zvýši o 1 cm, teraz sú 2 prsty pod pupkom.

22-24 týždňov - výška 22-24 cm, spodná časť maternice na úrovni pupka, ľahko určená palpáciou, telesná hmotnosť plodu je 0,6-0,7 kg,

25-27 týždeň - výška 25-28 cm

28-30 týždňov - výška 28-31 cm,

Týždeň 32 - výška 32 cm, horný okraj maternice sa nachádza medzi xiphoidným procesom hrudnej kosti a pupka,

Týždeň 36 - výška 36-37 cm, maternica je cítiť na spojnici línie oblúkov,

Týždeň 39 - výška 36-38 cm, maternica začína klesať, hmotnosť plodu presahuje 2 kg,

40 týždňov - výška maternice je znížená na 32 cm, opäť medzi pupkom a rebrami, dieťa je pripravené na doručenie.

Podľa veľkosti hlavy a dĺžky plodu

Na výpočet trvania tehotenstva sa používajú nasledujúce metódy: t

Metóda Zhordania. Termín sa vypočíta podľa vzorca X = L + C, kde X je termín v týždňoch, L je dĺžka tela plodu (cm), C je priemer jeho hlavy (cm).

Metóda Skulsky. Tu je vzorec: X = (L x 2) - 5/5, kde L je dĺžka tela plodu (cm), číslo 5 v čitateli zlomku je hrúbka myometria, číslo 5 v jeho menovateli je zvláštnym faktorom.

Všetky výpočty sú iba približným návodom. Podľa lekárskych štatistík sa v čase narodí iba 10-17% detí, zvyšok sa narodí skôr alebo neskôr, ako sa očakávalo. Táto okolnosť je ovplyvnená mnohými faktormi: dedičnosťou, patológiami tehotenstva, stresovými situáciami a inými príčinami.

Ako vypočítať termín dodania - existuje presný spôsob

Moderné technológie poskytujú ženám v práci možnosť správne určiť okamih narodenia dieťaťa niekoľkými spôsobmi:

 • Porodnica, ktorá sa vypočíta poslednou menštruáciou.
 • Počiatočným pohybom plodu.
 • Po návšteve gynekológa, ktorý stanovuje dátum na základe inšpekcie.
 • Plod, ktorý je určený dátumom ovulácie.
 • Podľa výsledkov ultrazvuku.

Okrem vyššie uvedených metód, ženy v práci určiť potrebný čas so špeciálnou on-line kalkulačka. S toľkými rôznymi spôsobmi, ako určiť tehotenstvo, lekári počítajú s presnosťou narodeniny dieťaťa podľa štatistík len v 4 prípadoch zo 100, pretože dĺžka rôznych tehotenstiev ovplyvňuje mnoho rôznych faktorov a predovšetkým dedičnosť.

Spoločenstvo pôrodníkov uznáva plnohodnotné tehotenstvo nielen v 40 týždňoch, ale aj vo veku 38 rokov, takže termín narodenia sa vždy pohybuje niekoľko týždňov v dvoch smeroch. Skúsený gynekológ niekedy určuje deň pôrodu podľa tvaru brucha matky, ale táto metóda je účinná len bezprostredne pred pôrodom. Zvážte každú možnosť na určenie termínu dodania samostatne.

Stanovenie termínu dodania podľa mesiaca

Je to stará metóda výpočtu, ale je vhodná len pre ženy, ktoré majú pravidelný cyklus. Если месячные иногда приходят с задержкой или раньше, то в расчетах будут большие расхождения. Проще всего определить, сколько прошло времени после зачатия. Вспомните, сколько прошло дней после первого дня месячных? Общее количество подсчитанных дней будет указывать на срок плода.

Намного точнее срок определяется по формуле Келлера. Если к первому дню последней менструации добавить 280 дней, то выйдет приблизительный день рождения малыша. Odkiaľ pochádza obrázok 280? Vezmite priemerný počet súčtu života plodu a obdobie, ktoré uplynie pred ovuláciou. Priemer zahŕňa tieto ukazovatele:

 • obdobie od počatia dieťaťa do jeho narodenia (266 dní),
 • priemerný menštruačný cyklus (28 dní),
 • Obdobie ovulácie (14 dní menštruačného cyklu).

Porodnícke obdobie sa rovná priemernej dĺžke menštruačného cyklu, preto pri výpočte sa gynekológovia riadia ukazovateľmi pôrodníckeho kalendára a 280 dní. Život spermií je niekoľko dní, takže aj keď je známy čas pohlavného styku, nie je možné presne určiť, kedy došlo k ovulácii. Dieťa sa považuje za plne zrelé, ak sa narodilo medzi 38 a 42 týždňami, takže chyba tejto metódy je tiež dva týždne. Pomocou špeciálnej tabuľky uvedenej na obrázku nižšie sa stanoví pôrodné trvanie tehotenstva.

Výpočet termínu dodania do dátumu koncepcie

Určite okamih narodenia v deň ovulácie alebo dátum počatia je veľmi jednoduchý. Telo zdravej ženy je schopné počať dieťa len v určitých dňoch ovulácie, keď vajíčko zrelo a opustilo vaječník. Ak menštruačný cyklus trvá 28 dní, ovulácia sa uskutoční presne v strede cyklu. Mnohé ženy hovoria, že cítia okamih ovulácie, takže predpovedanie dátumu narodenia je pre nich jednoduché: v tomto okamihu krvavý vaginálny výtok nezačne tečať, sexuálna túžba sa zvyšuje a cíti sa ťažkosť v spodnej časti brucha.

Ako zistiť presný dátum narodenia, ak poznáte deň ovulácie? K tomu, uprostred menštruačného cyklu, pridajte 280 dní. Rovnakým spôsobom je určený termínom narodenia v deň pohlavného styku, ak to bol jeden. Ale je tu vysoká pravdepodobnosť nepresnosti, pretože spermie žijú niekoľko dní. Ak bol teda pohlavný styk na 14. deň cyklu, potom sa koncepcia vyskytla na 16. alebo 17. deň.

Stanovenie termínu dodania pri prvom pohybe plodu

Táto metóda existuje už mnoho storočí, ale to nebráni tomu, aby bola v dopyte. A ak len málo moderných žien v pracovnom pomere určuje pracovný čas týmto spôsobom, potom, keď neexistovali žiadne diagnostické zariadenia, všetky ženy ho používali. Prvý pohyb plodu zvyčajne označuje presne uprostred tehotenstva, preto sa od tohto dátumu počíta pracovný čas. Skúsení pôrodníci však pochybujú o presnosti tejto metódy a majú na to niekoľko dôvodov:

 1. Tenké dievča, ktoré vedie k sedavému životnému štýlu, pociťuje pohyb plodu oveľa skôr, než sa plánovalo.
 2. Primiparózne ženy zvyčajne pociťujú prvé trasenie o pár týždňov neskôr ako tie, ktoré znovu porodili.
 3. V skutočnosti sa dieťa v maternici začína pohybovať už v 12. týždni tehotenstva, ale matky to ešte necítia.

Z týchto dôvodov nemožno metódu určovania narodenín dieťaťa pri prvom rozruchu nazývať presným. Táto chyba je obzvlášť veľká, ak ovocie dozrieva 41 alebo 42 týždňov, čo sa považuje za celkom normálne. Tak, aby lekár a matka neurobili zlé rozhodnutie vo vzťahu k plodu, existujú presnejšie spôsoby, ako určiť trvanie tehotenstva, napríklad ultrazvukové vyšetrenie.

Ako zistiť dátum narodenia pomocou ultrazvuku

Ani skúsený špecialista nehovorí budúcej matke 100% presný dátum narodenia dieťaťa. Pracovný čas je prinajlepšom indikovaný v priebehu niekoľkých dní, pretože vo väčšej miere závisí od samotnej ženy: jej emocionálneho stavu počas tehotenstva a fyzického zdravia. Ako ukazujú štatistiky, dnes je veľmi populárna metóda ultrazvukového vyšetrenia. Väčšia presnosť vyšetrenia sa dosahuje v období od 6 týždňov do 12 rokov. V neskorších obdobiach ultrazvukového vyšetrenia je tiež neefektívne ako v predchádzajúcich.

V neskorších obdobiach, aj s pomocou ultrazvuku, nie je možné určiť presné narodeniny dieťaťa. Koniec koncov, všetko individuálne: niektoré deti sa rodia s hmotnosťou 5 kg, iné - pri narodení vážia o niečo viac ako 2 kg. Výskum v oblasti pôrodníctva a gynekológie tiež ukazuje, že malé ženy často rodia veľké deti a naopak veľké ženy rodia deti do 2 kg.

Odborník určuje vek plodu podľa veľkosti jeho hlavy a končatín, a na základe veľkosti brušnej dutiny matky, presnej veľkosti embrya, stavu a veľkosti maternice, lekár vypočíta približný čas doručenia v ktoromkoľvek mesiaci tehotenstva. V každom prípade, výsledky štúdie ultrazvuku a lekárov a budúcich matiek veria v prvom rade.

Tabuľka definície narodenia

Existuje ďalší účinný spôsob určenia približného dátumu dodania - podľa prírastku hmotnosti. Počas celého obdobia tehotenstva, nastávajúca matka získava v priemere 9 kg až 14. Ak sa očakávajú dvojčatá, váha dosahuje 21 kg. Váha prvého trimestra sa prakticky nemení, v druhej - asi 1 kg mesačne sa získava, a už počas tretieho trimestra žena rýchlo váži - až do 500 g za týždeň.

Pomocou špeciálnej tabuľky na určenie načasovania práce sa môže hmotnosť použiť na porovnanie indikácií čísel počas váženia. Pôrodníci začnú používať túto tabuľku od 7 mesiacov tehotenstva, keď nastávajúca matka aktívne priberá na váhe. Podľa informácií tejto stupnice by mala žena získať približne 20 g týždenne na 10 cm výšky. Na základe celkového indexu telesnej hmotnosti sú údaje v tabuľke rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Štíhly - až 19,8 (1 skupina)
 • Priemerná stavba - od 19,8 do 26 (skupina 2)
 • Obézny - od 26 (3 skupiny)

A napokon odporúčame, aby ste si pozreli video, v ktorom ženy v pracovnom prostredí zdieľajú skúsenosti o tom, ako presne určiť moment narodenia dieťaťa:

Čo je DA

Odhadovaný dátum dodania (DA) je číslo, keď sa pôrod začne po štyridsiatich týždňoch prenášania dieťaťa. Ide o približné údaje, pretože tridsaťsedem týždňov je obdobie, od ktorého sa tehotenstvo považuje za celoročné. Dieťa sa môže narodiť štyridsaťjeden alebo dokonca štyridsaťdva týždňov, a to sa tiež považuje za normálny termín, ale zvyčajne lekári nedovoľujú nastávajúcej matke ísť tak dlho a umelo stimulovať pôrod.

Žiadny odborník, vrátane najkvalifikovanejšieho lekára, nemôže poskytnúť presné číslo, keď začne práca.

Podľa dátumu koncepcie

Túto metódu môže použiť len žena, ktorá si je istá, v akom konkrétnom dni intimity sa koncepcia stala. Výpočet približného počtu vzhľadu dieťaťa na svete sa vykonáva podľa vzorca:

"Deň, kedy došlo k koncepcii, + 266 dní = deň doručenia".

K prijatému dátumu musíte pridať 3-5 dní alebo odpočítať rovnakú sumu. Táto chyba je spôsobená tým, že mužské semeno môže byť životaschopné v tele ženy na týždeň.

Ak v ten deň prišlo tehotenstvo, potom sa odhadovaný dátum narodenia dieťaťa na svet vypočíta podľa vzorca:

"Deň ovulácie + 268 dní = dátum narodenia dieťaťa."

Chyba je tiež 3-5 dní.

Pre poslednú menštruáciu

Pri výpočte dátumu dodania pre poslednú menštruáciu sa používajú dve metódy.

 1. 280 dní sa pripočíta k prvému dňu v mesiaci. Prijatý dátum bude predpokladaný dátum doručenia. Podstatou tohto výpočtu je, že rozdiel medzi začiatkom cyklu a dňom ovulácie je dva týždne.
 2. Podľa vzorca Negel. Vychádza zo skutočnosti, že obdobie nosenia dieťaťa je 280 dní. Podľa toho, s cieľom vypočítať očakávaný čas narodenia dieťaťa, sa odporúča odpočítať 3 mesiace od prvého dňa v mesiaci a k ​​výsledku sa pripočíta týždeň. V tento deň, presne o rok neskôr, sa musí uskutočniť narodenie s prihliadnutím na chybu niekoľkých dní.

Zdravotnícki pracovníci pri výpočte dátumu narodenia zvyčajne používajú druhú metódu.

Ultrazvukové vyšetrenie ukazuje deň, kedy nastala ovulácia, ako aj trvanie tehotenstva. To je jeden z mála spôsobov, ktoré určujú presné trvanie tehotenstva pred dňom. Na tento účel sa odporúča držať v prvom trimestri. Znalosť termínu je určená dátumom ovulácie alebo menštruácie. To vám umožňuje vypočítať odhadovaný dátum narodenia dieťaťa na svete niekoľkými spôsobmi.

Samotné vyšetrenie ultrazvukom môže tiež poskytnúť informácie o dni narodenia. Pre tento postup sa vykonáva po 20. týždni tehotenstva. Špecialista v tomto prípade jasne vidí, v akom štádiu vývoja je plod, a môže určiť, kedy príde čas na narodenie dieťaťa.

Ak sa počas ultrazvukového vyšetrenia ukáže, že dieťa sa začalo vyvíjať rýchlejšie, môže sa špecialista vo výpočtoch vystúpiť. V tomto prípade uvádza, že termín pre nosenie dieťaťa bol nesprávne určený a presúva dátum začiatku pracovnej činnosti.

Podľa prvých pohybov

Ak nastávajúca matka nemohla zmeškať čas prvého pohybu dieťaťa, mätúc ho s prirodzenými procesmi, ktoré sa vyskytujú v čreve, potom môže vypočítať dátum narodenia dieťaťa do sveta v tom okamihu.

Podľa štatistík sa dieťa začne pohybovať po 20. týždni počatia, ak prvé tehotenstvo. Ak matka nesie dieťa druhý a nasledujúci čas, potom sa dieťa bude cítiť po 18. týždni. Ako ukazuje prax, žena môže pocítiť prvé pohyby pred termínom 14 dní. To sa stáva aj po dvoch týždňoch. Z tohto dôvodu je chyba pri výpočte približného dátumu dodania plus alebo mínus 14 dní.

Ak chcete zistiť, akým spôsobom sa má dieťa narodiť, počas prvého tehotenstva, ku dňu presunu sa pridá 20 týždňov. Ak má matka druhé narodenie a následne, dátum sa pridá k 22 týždňom. Výsledná hodnota bude predpokladaným dátumom začiatku práce.

Podľa výsledkov gynekologického vyšetrenia

Skúsený lekár na základe vyšetrenia môže určiť, koľko by mala žena porodiť. Špecialista buduje svoje predpoklady na základe veľkosti maternice a jej stavu. Táto technika je relevantná len v prvom trimestri tehotenstva.

Ak žena príde neskôr ako toto obdobie, ani gynekológ s rozsiahlymi skúsenosťami nevie, kedy sa dieťa narodí, pretože veľkosť maternice sa u každej ženy líši rôznymi spôsobmi. Veľkosť tela je ovplyvnená individuálnymi vlastnosťami budúcej matky a množstvom ďalších faktorov.

Podľa výsledkov pôrodníckeho vyšetrenia

V raných štádiách počatia, gynekologické vyšetrenie neposkytuje údaje o tom, kedy začne pôrod. Je to spôsobené tým, že maternica nie je počas vonkajšieho vyšetrenia hmatná cez brušnú stenu. V tomto prípade termín pôrod pomáha určiť pôrodné vyšetrenie. Tieto údaje sú tiež približné, pretože výsledok závisí od vnútorných pocitov lekára a jeho pracovných skúseností.

Keďže klinické štúdie ukazujú, že keď tehotenstvo dosiahne štyri týždne, maternica sa stáva veľkosťou kuracieho vajca. V ôsmom týždni prenášania dieťaťa sa veľkosť zväčšuje na veľkosť husacieho vajca. V dvanástom týždni tehotenstva sa maternica zväčšuje do takej miery, že dosiahne okraj stydkých kostí.

Týmto spôsobom lekár určí dátum narodenia dieťaťa do sveta len v prvom trimestri. Ak nastávajúca matka podala žiadosť neskôr, odporúča sa použiť iné metódy na správne určenie dátumu narodenia.

Ktorý spôsob je považovaný za najúčinnejší

Ukazuje stav placenty, ako sa nachádza hlava dieťaťa vzhľadom na vstup do panvy, úroveň vývoja dieťaťa a veľkosť otvoru krčka maternice. Porovnanie všetkých týchto faktorov, odborník čo najpresnejšie nazýva termín nosenie dieťaťa, a na základe toho sa počíta dátum narodenia.

Ďalšou účinnou metódou na výpočet pôrodu je vyšetrenie gynekológom. Táto metóda poskytuje relatívne presné informácie, ak sa obrátite na špecialistu na začiatku tehotenstva.

Odborníci gynekológovia často určujú dátum očakávaného narodenia na mesačnej báze. Používajú na to Negelov vzorec. Na použitie tohto spôsobu počítania musí lekár požiadať nastávajúcu matku o to, či má pravidelné alebo nie.

Zostávajúce metódy môžu byť použité ako dodatočné metódy pre najpresnejší výpočet dňa dodania.

Prečo sú výsledky založenia DA približné

Podľa štatistík len 5% tehotných žien porodilo deti v deň, keď sa vypočítali, alebo ich odborník zavolal. Nie je vyvinutá taká metóda, ktorá bude určovať presný deň narodenia. Každá z metód má chybu 3-5 dní alebo dokonca dva týždne.

Ultrazvuk môže byť tiež nepresný, ak dieťa zaujalo nepohodlnú polohu v maternici. Odchýlky v termínoch vyvolávajú viacpočetné tehotenstvo. V tomto prípade sa porovnáva niekoľko faktorov s aspoň približne pochopením, keď sa narodí deti.

Dátum vzniku dieťaťa ovplyvňujú nasledujúce faktory:

 • veku budúcej matky,
 • ochorenia, ktoré žena trpela v období pôrodov alebo choroby v chronickej forme, ktorá sa vyskytla pred tehotenstvom,
 • umiestnenie placenty
 • ekologická situácia v regióne bydliska, t
 • stav nervového systému
 • škodlivé závislosti
 • rozmery dieťaťa a viacpočetné tehotenstvo,
 • úroveň rozvoja dieťaťa
 • opakovaná tehotenstvo,
 • dedičnosť.

záver

Ako vypočítať dátum narodenia čo najpresnejšie? Bohužiaľ, aj špecialista môže dať len približný dátum narodenia dieťaťa. Ale takéto údaje sú zvyčajne dosť na to, aby sa psychicky naladili na pôrod a pripravili na tento deň všetky potrebné veci pre dieťa.

On-line služby sa objavili na internete, v ktorom sú ženy ponúkané na zadanie niektorých informácií a zistenie dátumu doručenia. Táto metóda je tiež len aproximáciou, neodporúča sa spoliehať na ňu so 100% istotou.

Tehotenské stoly týždenne do dátumu doručenia

 • Pôrodnícko-gynekológ (meranie veľkosti panvy, hmotnosti a výšky., Krvný tlak, veľkosť brucha),
 • rozmazanie z pošvy, krčka maternice, močovej trubice na flóre a cytológiu,
 • tampón od nosa po Staphylococcus aureus,
 • analýza výkalov na vajciach hláv, t
 • všeobecnú analýzu krvi a moču
 • hCG krvný test - analýza hladiny hormónov potrebných na udržanie tehotenstva,
 • krvný test na stanovenie krvnej skupiny a faktora Rh,
 • krvný test na HIV, syfilis, hepatitídu,
 • biochemický krvný test na stanovenie hladiny cukru v krvi,
 • test zrážania krvi - Coagulogram
 • Návšteva terapeuta, očného lekára, lory, zubára.
 • výsev z pošvy - ak máte podozrenie na prítomnosť pohlavne prenosných chorôb,
 • Návšteva endokrinológa a iných úzkych špecialistov - podľa indikácií,
 • Prvým plánovaným ultrazvukom je hodnotenie rastu a vývoja plodu, eliminácia malformácií a chromozomálnych abnormalít (hodnotenie rizika Downovho syndrómu a Edwardsovho syndrómu).
 • krvný test zo žily je „dvojitým testom“ na stanovenie rizika chromozomálnych abnormalít a vývojových defektov plodu.
 • Všeobecná analýza krvi a moču
 • Krvný test na prítomnosť protilátok proti rubeole, toxoplazme, herpesu, cytomegalovírusu (CMV) (ak ešte nebol podaný)
 • Analýza moču podľa Nechyporenko presne identifikovať možné ochorenia močového systému, ak všeobecná analýza moču ukázala akékoľvek porušenie
 • Coagulogram na detekciu hladiny Lupus antikoagulantov - protilátok proti fosfolipidom
 • Protilátky proti faktoru Rh v prípade nekompatibility
 • hCG krvný test
 • Všeobecná analýza krvi a moču,
 • „Trojitý test“ - krvný test na AFP (hladina alfa-fetoproteínu), hCG, na hladinu voľného estriolu - identifikácia rizika fetálnych abnormalít (skríning Downovho syndrómu)
 • Rozbor moču.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Rozbor moču.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Všeobecná analýza moču a krvi.
 • druhé plánované ultrazvukové vyšetrenie - hodnotenie rastu a vývoja plodu, stavu placenty, plodovej vody, detekcie ohrozeného potratu, vylúčenia malformácií a chromozomálnych patológií
 • Všeobecná analýza moču a krvi.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Rozbor moču.
 • Dopplerov ultrazvuk - štúdia krvného toku placenty na elimináciu rizika vzniku placentárnej insuficiencie.
 • Všeobecná analýza moču a krvi
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Krvný test na glukózový tolerančný test a O'Sullivanov test - eliminácia gestačného diabetu
 • Všeobecná analýza moču a krvi
 • Krvný test na protilátky s negatívnym Rh faktorom
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Krvný test na hladiny železa - vylúčenie anémie
 • Analýza moču (pred každým podaním),
 • Krvný test na hemosyndróm - zrážanie krvi,
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Návšteva oftalmológa - s krátkozrakosťou,
 • Návšteva ORL - s rozvojom dlhodobej rinitídy tehotnej ženy,
 • Rozbor moču.
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).
 • Tretím plánovaným ultrazvukom je stanovenie stavu plodu a placenty, súladu veľkosti plodu s gestačným obdobím, srdcového tepu a dýchacích pohybov plodu, plodovej vody.
 • CTG - kardiotokografická štúdia - identifikácia rizika hypoxie - nedostatku kyslíka u plodu
 • Общий анализ крови и мочи
 • Посещение акушера-гинеколога (измерение веса, артериального давления, размеров живота).
 • Общий анализ мочи
 • Посещение акушера-гинеколога (измерение веса, артериального давления, размеров живота). Анализ крови на сифилис, гепатит
 • Мазок из влагалища на флору
 • Общий анализ мочи и крови
 • Tehotenstvo
 • Návšteva pôrodníka-gynekológa (meranie hmotnosti, krvného tlaku, veľkosti brucha).

Ako presne vypočítať dátum doručenia mesačne?

Ak chcete určiť trvanie tehotenstva, nemusíte uhádnuť dátum počatia. Stačí vedieť, kedy bola posledná menštruácia. Dátum začiatku poslednej menštruácie je takmer prvá vec, na ktorú sa lekár pýta na budúce mamičky na recepcii. A to je naozaj jediná vec, ktorú potrebujete vedieť, aby ste presne vypočítali trvanie tehotenstva. A tu je dôvod, prečo:

 • Každá žena má menštruačný cyklus, ktorý zvyčajne trvá 28-35 dní,
 • Prvý deň obdobia je prvým dňom cyklu.
 • Stred cyklu je charakterizovaný zvýšením sexuálnej túžby ženy, tento čas sa nazýva ovulácia,
 • Žena môže otehotnieť len počas ovulácie.

Na základe vyššie uvedeného, ​​s vedomím začiatku cyklu (tj začiatok menštruácie), môžeme ľahko vypočítať čas ovulácie, a teda dátum narodenia.

Takže teraz poznáme dátum nástupu menštruácie, a preto môžeme vypočítať dátum doručenia mesačne. Existujú 3 spôsoby výpočtu, na ktoré sa môžete uchýliť:

1. metóda

Musíte vypočítať stred cyklu, v ktorom sa konala koncepcia, a potom k tomuto dátumu pridajte 280 dní (40 týždňov). Uvažujme príklad:

 1. Cyklus začal (mesačne začal) 1. januára,
 2. Trvanie cyklu je 28 dní, ovulácia nastáva uprostred cyklu, t.j. 14. januára
 3. Pridajte 280 dní a získajte 10. októbra.

Problémom tejto metódy je, že nie všetky dievčatá vedia, ako dlho ich cyklus trvá. Ak je to viac ako 28 dní, napríklad 32, potom dátum narodenia sa mierne posunie dopredu - 12. októbra.

2. metóda

Je to jeho najčastejšie používané gynekológovia. Funguje to takto:

 • Od začiatku mesiaca (1. január) odpočítame 3 mesiace a dostaneme 1. október,
 • Potom pridajte 7 dní a získajte 8. októbra.

Táto metóda je určená pre 28-dňový cyklus a neberie do úvahy individuálne charakteristiky cyklu ženy.

3. spôsob

Na internete je niekoľko zábavných online kalkulačiek. Stačí zadať dátum začiatku mesačného a na výstupe očakávaný dátum doručenia. V našom príklade bol dátum prijatý 7. októbra.

Ako vidíte, všetky tri metódy priniesli rôzne výsledky, preto je záver jasný: nie je možné vypočítať dátum doručenia mesačne, Táto overená, jednoduchá a pomerne presná metóda vám však umožní zistiť približný dátum dodania pred prvým ultrazvukom.

Určenie dátumu dodania ku dňu koncepcie

Do dátumu koncepcie môžete nastaviť približné narodeniny dieťaťa. Je známe, že koncepcia dieťaťa sa môže vyskytnúť len počas obdobia ovulácie, t.j. v čase, keď hotové vajíčko opúšťa folikul a ide spoznať spermie.

K ovulácii zvyčajne dochádza 14. deň menštruačného cyklu. Pod menštruačným cyklom je potrebné chápať dĺžku času od 1 dňa mesačne do 1 dňa nasledujúceho. Pre každú ženu je trvanie tohto cyklu individuálne. V priemere je to 27-29 dní, ale to môže natiahnuť až 35 dní alebo aj viac.

Ženy, ktoré starostlivo sledujú svoj menštruačný cyklus a plánujú tehotenstvo, sú zvyčajne schopné určiť svoj deň ovulácie.

Ak poznáte dátum ovulácie, musíte k nemu pridať 280 dní (Konkrétne, priemerné tehotenstvo trvá u žien). Zistite odhadovaný dátum narodenia dieťaťa podľa tejto metódy je možné len vtedy, ak je konštantný menštruačný cyklus.

Treba si uvedomiť, že deň pohlavného styku nie je vždy dňom počatia, pretože Životnosť spermií môže dosiahnuť 3 dni.

Výpočet dátumu dodania pre poslednú menštruáciu

Približné narodeniny dieťaťa je možné vypočítať podľa poslednej menštruácie. Potrebujete vedieť, kedy začal. Určiť približný dátum narodenia dieťaťa počítať dopredu od prvého dňa posledného mesačného 280 dní (priemerné trvanie tehotenstva).

Podľa štatistík je to konkrétne na „deň vyrovnania“, že sa narodí najviac 5% detí. Asi 85% detí sa rodí s odchýlkou ​​5-7 dní od vypočítaného DA a zostávajúce deti sú „v zhone“ alebo „neskoro“ na ďalší týždeň. Podľa lekárskych noriem, normálne trvanie tehotenstva je 38-42 týždňov, a nie presne 40 týždňov, ako mnohí z nejakého dôvodu mylne verí.

V tomto prípade môže byť trvanie tehotenstva ovplyvnené rôznymi faktormi, vrátane individuálnej vývojovej rýchlosti dieťaťa a trvania menštruačného cyklu budúcej matky.

Ak napríklad cyklus trvá až 24 dní, dieťa sa môže narodiť 1-2 týždne pred časom vypočítaným vyššie uvedeným vzorcom. Ak trvanie menštruačného cyklu presiahne 32 dní, dieťa môže byť „neskoro“ počas tých istých 1-2 týždňov, pričom takéto „oneskorenie“ nebude považované za ústup.

Ako vypočítať dátum dodania ultrazvukom

V súčasnosti je najspoľahlivejšia metóda výpočtu dátumu dodania ultrazvukom. Je potrebné venovať pozornosť len obdobiu tehotenstva, v ktorom sa štúdia vykonáva.

Ak sa napríklad vykonáva ultrazvukové vyšetrenie v 11. až 14. týždni tehotenstva, očakávaný dátum narodenia sa môže nastaviť s presnosťou 1-3 dni.

V prvom trimestri gravidity sa embryá prakticky nelíšia veľkosťou. Počas druhého trimestra môžu byť rozdiely v hmotnosti a raste plodu veľmi významné a v treťom trimestri sa stávajú ešte výraznejšími. Preto počas 2. a 3. trimestra je nepravdepodobné, že bude možné zistiť aspoň predpokladaný dátum narodenia.

Pri prvom rozruchu

V čase, keď liek ešte nemal prostriedky na vykonávanie ultrazvuku, najspoľahlivejším spôsobom, ako stanoviť predpokladaný dátum narodenia, bola metóda určovania prvého pohybu dieťaťa.

Lekári a dnes majú záujem o tehotné pacientky dátum prvého pohybu dieťaťa a poznamenať si tieto informácie vo výmennej karte, ale tento deň už nie je tak dôležitý. Ale nikto vás neobťažuje vyskúšať.

V súlade s touto metódou, ženy, ktoré sú tehotné prvýkrát, najčastejšie pociťujú pohyb plodu v 20. týždni tehotenstva. preto, ku dňu prvého miešania musíte pridať rovnaký počet týždňov, Tým sa nastaví predpokladaný dátum doručenia.

V druhom a nasledujúcich tehotenstvách sa prvé pohyby môžu objaviť už v 18. týždni. Na určenie očakávaného dátumu narodenia v tejto situácii je potrebné pridať 22 týždňov ku dňu prvého miešania.

Túto metódu možno len ťažko nazvať najpresnejšou. Vzhľadom na individuálne charakteristiky fyziológie, niektoré tehotné ženy pociťujú pohyb plodu pred uvedenými dátumami. Okrem toho, mnoho moderných matiek je aktívnych v živote, na pozadí ktorých sa jednoducho nedá všimnúť moment prvého miešania.

V prípade, že žena je zo zdravotných dôvodov nútená držať sa pokoja, určite pocíti pohyb plodu. V tomto prípade môžu prvé pohyby vidieť tieto ženy ešte pred 18. alebo 20. týždňom.

Podľa výsledkov gynekologického vyšetrenia

Počas gynekologického vyšetrenia špecialista zaznamenáva stupeň zväčšenia maternice. V súlade s týmto indikátorom môžete presne určiť približný deň narodenia. S maternicou sa zväčšuje maternica, čo je dôvod, prečo skúsený špecialista vo väčšine situácií môže bez problémov vypočítať približný dátum dodania.

V súlade s veľkosťou maternice počas prvého trimestra tehotenstva, lekár môže zistiť trvanie tehotenstva. a z tohto dôvodu vypočítajte približný dátum doručenia pomocou približného dňa posledného mesiaca.

V 2. a 3. trimestri je veľmi ťažké stanoviť dátum dodania na základe výsledkov gynekologického vyšetrenia, pretože u rôznych žien sa veľkosť maternice mení s rôznou intenzitou. Z tohto dôvodu je táto metóda považovaná za neúčinnú v neskorom tehotenstve, a preto sa nepoužíva.

Podľa výsledkov pôrodníckeho vyšetrenia

V druhej polovici gestačného veku (zvyčajne od 20. do 21. týždňa) počas každého gynekologického vyšetrenia lekár meria objem brucha tehotná a výška spodnej časti jej maternice. Vďaka týmto meraniam bude odborník schopný kontrolovať priebeh tehotenstva a včas zistiť prítomnosť akýchkoľvek odchýlok od normy. Aj vďaka týmto informáciám môže lekár zhruba vypočítať dátum narodenia.

Nie je však možné úplne veriť tejto metóde, pretože presnosť indikácií získaných ako výsledok pôrodných vyšetrení môže závisieť od individuálnych charakteristík tela tehotnej ženy a od presnosti lekára.

Aká je najúčinnejšia metóda?

Najúčinnejším spôsobom stanovenia očakávaného dátumu dodania je ultrazvuková metóda. Tiež relatívne vysoká presnosť ukazuje referenčnú metódu od dátumu poslednej menštruácie. Je veľmi dobré, ak sa výsledky výpočtov pre tieto dve metódy zhodujú - potom sa zvýši aj šanca na narodenie dieťaťa v očakávanom dni.

Ale ak sa dátumy nezhodovali, nemali by ste byť rozrušený. Starostlivo sledujte priebeh tehotenstva a pravidelne absolvujte určené vyšetrenia. Pamätajte si: každá z uvažovaných metód vám umožňuje určiť iba približný dátum narodenia.

Prečo sú výsledky určenia dátumu dodania iba približné?

V skutočnosti, stanoviť presné narodeniny dieťaťa je takmer nemožné. Len niekoľko žien dokáže mať dieťa presne v určitý deň lekára alebo samostatne. Najčastejšie trvá tehotenstvo 280 dní (40 týždňov), ale matky často porodia v 38 týždňoch alebo dokonca skôr a v mnohých situáciách sa považujú za normu. Navyše, ak je žena tehotná s viac ako jedným dieťaťom naraz, potom vo väčšine prípadov porodí pred dátumom stanoveným gynekológom.

Je dôležité pochopiť, že dieťa sa môže narodiť 1-2 týždne po stanovenom dátume - vo väčšine situácií sa to nepovažuje za odchýlku.

To znamená, že odchýlka od „štandardu“ 40 týždňov 1-2 týždne dopredu alebo dozadu sa nepovažuje za abnormálnu.

Je dôležité pochopiť, že trvanie tehotenstva a približný deň narodenia môže ovplyvniť množstvo faktorov. Napríklad rôzne ochorenia a komplikácie môžu viesť k predčasnému pôrodu.

Pri absencii komplikácií sa teda dieťa narodí len úplne dozreté a pripravené na život mimo maternice. Presne vypočítať dátum narodenia je takmer nemožné. Ale na stanovenie odhadovaného alebo približného dátumu dodania vám pomôžu vyššie uvedené metódy, ako aj naša kalkulačka na výpočet dátumu dodania online.

Pin
Send
Share
Send
Send