Zdravie

Menštruačný sex

Pin
Send
Share
Send
Send


Výhody a nevýhody sexu počas menštruácie. Ako mať sex v kritických dňoch. Exkluzívne pre stránky svetulka.ru

Menštruácia je prirodzený fyziologický proces, ktorý sa vyskytuje mesačne v ženskom tele. Trvanie kritických dní sa pohybuje od 3 do 7 dní, takže páry, ktoré vedú aktívny sexuálny život, sa často pýtajú, či môžete mať počas menštruácie sex.

Táto téma je dosť kontroverzná. Väčšina gynekológov odporúča, aby sa zdržali vedenia sexuálneho života v týchto dňoch. Ak však neberieme do úvahy estetickú stránku problému, niektorí lekári veria, že v kritických dňoch existujú určité výhody sexuálneho styku. Pozrime sa na všetky výhody a nevýhody sexu počas menštruácie.

Dobrý sex počas menštruácie

 • zníženie bolesti

Predpokladá sa, že sex v kritických dňoch môže zmierniť bolesť v spodnej časti brucha v dôsledku vzrušenia, kontrakcie a relaxácie svalov počas orgazmu, redukcie edému tkaniva, produkcie endorfínov a získavania príjemných emócií, ktoré blokujú nepríjemné pocity. Podobný účinok možno dosiahnuť použitím ľahkej fyzickej námahy, konaním fitness.

 • kratšia menštruácia

Počas pohlavného styku počas menštruácie dochádza k prirodzenej masáži maternice, ktorá sa intenzívnejšie sťahuje, čo vám umožňuje rýchlo vytlačiť krv a bunky endometria, čím sa skráti trvanie menštruácie.

Existuje názor, že počas menštruácie majú ženy zvýšené libido (zvýšená sexuálna príťažlivosť), vďaka čomu je milovanie oveľa jasnejšie a bohatšie. Prietok krvi do genitálií vedie k rýchlej excitácii a citlivosti maternice na silný orgazmus.

Počas menštruácie sa ženská vagína zužuje, zvyšuje sa jej citlivosť, ktorá môže počas procesu obom partnerom poskytnúť ďalšie korenie.

Nevýhody sex počas menštruácie

Dôvody, prečo počas pohlavného styku nie je pohlavný styk, sú omnoho viac a sú omnoho významnejšie, každá žena sa však rozhodne, či by mala riskovať svoje zdravie, alebo môže čakať s láskou počas niekoľkých dní pred koncom kritických dní. Takže negatívne aspekty pohlavia počas menštruácie:

 • riziko infekcie a zápalu

Snáď najviac nepríjemné ochorenie, ktoré ohrozuje počas pohlavného styku počas menštruácie. je riziko infekcie v maternici, ktorá je plná zápalu v panvových orgánoch. Obzvlášť zraniteľné sú ženské pohlavné orgány v kritických dňoch. Cervix je pootvorený, takže maternica nie je chránená ničím, čo uľahčuje vstup patogénnych baktérií do nej.

Mať sex spolu s bohatým výživným médiom vo forme menštruačnej krvi teda vytvára ideálne podmienky na vzostupnú infekciu, ktorá v budúcnosti môže dokonca viesť k neplodnosti. To platí najmä pre ženy trpiace vaginálnou dysbakteriózou, s eróziou krčka maternice, chronickými zápalovými procesmi v panve.

Pohlavie počas menštruácie a sexuálneho partnera je nebezpečné, pretože vírusy a baktérie, vrátane HIV, sú prítomné v akejkoľvek tekutine vylučovanej telom, vrátane menštruačného toku.

 • riziko endometriózy

Počas pohlavného styku muž tlačí penisom uvoľnenú menštruačnú krv a endometriálne bunky späť do maternice, čo môže spôsobiť vstup endometriálnych častíc do vajíčkovodov. To zase ohrozuje vývoj takého ťažko liečiteľného ochorenia ako endometrióza (proliferácia endometria mimo maternice).

U mnohých žien menštruácia nastáva s bolestivými pocitmi, najmä v prvých dňoch, takže sex počas menštruácie môže spôsobiť ešte väčšie nepohodlie.

Aby sa zabránilo krvácaniu, snažte sa experimentovať so sexuálnymi pozíciami, dávajte prednosť obvyklej misijnej pozícii, keď je muž na vrchole.

 • potreba dôkladnejšej prípravy

Aby nedošlo k špineniu všetko okolo, mali by ste sa starostlivo pripraviť na sex počas svojho obdobia. Posteľná bielizeň je lepšie položiť tmavé kvety, pripraviť vlhké obrúsky, kondómy. Ak nebol čas na prípravu, môžete sa milovať v sprche.

Náboženstvo a menštruácia

Mnohí zastávajú názor, že nie je nič trestuhodné. Samozrejme, existujú oblasti ako náboženstvo, ktoré výrazne obmedzuje oblasť sexuálneho výskumu a kategoricky zakazuje pohlavný styk počas krvácania žien. Príkladom toho sú ortodoxní Židia, ktorí svojím náboženským presvedčením vylučujú z možných variácií pohlavia, ktoré budú musieť byť odstránené v krvi. Avšak ani predstavitelia, silne veriaci, nie sú vždy schopní dobyť vášeň a v dôsledku toho zanedbávajú svoje zásady, myšlienky a postoje.

Každý človek sa stretne s mužom počas menštruácie aspoň raz v živote, takže aj keď sú vaše názory v tejto veci mimoriadne konzervatívne, je potrebné vedieť o ňom ao jeho aspektoch a aspektoch.

Každé dievča je individuálne, to isté platí aj pre jej telo. Niekto počas menštruácie zhoršuje túžbu a potrebu sexu a niekto má na to myšlienku, ktorá spôsobuje hnusný pocit, ktorý sa prejavuje grganím. Niekto chce rýchlo na zadok položiť zadok a niekto si myslí, ako si sadnúť na niečo zaujímavejšie a hmatateľnejšie.

Muži majú k tejto otázke rovnaký postoj: niekto je priťahovaný aurou tabu, zatiaľ čo pre niekoho člen stále visí v pol piatej. Zanedbávanie tohto druhu sexu k nám prišlo z primitívnosti, keď boli krvácajúce ženy prísne izolované, takže ich krv nepritiahla divokých predátorov. V dnešnej dobe je veľa mužov odrazených nedostatkom estetiky v sexe počas menštruácie. Pre iných, naopak, reprezentant pohlavného styku s menštruáciou je oveľa žiadanejší ako obvykle, pretože cyklus podvedome odkazuje na asociáciu so ženským.

Čo hovoria lekári?

Rovnako ako ľudia sú rozdelení do dvoch táborov "pre" a "proti", takže názory lekárskych špecialistov sú rozdelené a vzájomne si odporujú. Niektorí lekári sa domnievajú, že sex počas menštruácie je užitočný, iní hanebne potriasajú hlavami, hlasne hovoria iba o infekčnej strane mince. Nezáleží na tom, aký máte názor v tejto veci, stojí za to vedieť o nebezpečenstvách, ktoré môže takéto zdanlivo bezpečné zamestnanie skryť.

Muži, ktorí majú počas svojej menštruácie sex so svojou vášňou, riskujú upchatie močovej trubice krvou tak, že pokusy ísť na toaletu budú sprevádzané neznesiteľným bolestivým pocitom. Jediné, čo sa dá urobiť, je kontaktovať mužského genitálneho špecialistu, urológa, aby sa vyčistil kanál pomocou bolestivého zákroku.

U žien sa počas menštruácie cervix otvára a stáva sa náchylnejším na infekciu a krv na stenách vagíny je vynikajúcou živnou pôdou pre rast baktérií.

Nenechajte si hlavu v hrôze, pamätajúc, že ​​dnes celú noc ste spadli s krvácajúcim tigrom. Je možné a dokonca užitočné zapojiť sa do pohlavného styku počas menštruácie za predpokladu, že sa dodržia všetky opatrenia týkajúce sa intímnej hygieny a určitých špecifických aspektov. Ak máte otestovaného partnera a nemôžete sa zdržať v záchvate vášne, potom ak sa bojíte dôsledkov, môžete použiť kondóm, ktorý vás a vašu ženu pripraví o zbytočnú a zbytočnú paru.

Zvlášť odvážni, ktorí sa rozhodli nehľadať pomoc od bezduchého kaučuku, nezabudnite si spomenúť na hygienu: pred sexuálnym stykom musia byť obaja partneri dôkladne vymytí. To vás ochráni pred baktériami a zároveň zvýši vaše pocity: čím viac, že ​​počas menštruácie má žena užšiu vagínu, a preto sa pocity v nej aj v mužovi zvyšujú. S týmto druhom pohlavia, musíte zásobiť na uterák alebo akékoľvek iné veci a mokré obrúsky, aby sa styk menej špinavé.

Avšak vášeň často zahltí a taká chvíľa úplne vyprší z vašej hlavy, ale potom, ak dostanete neporovnateľné potešenie, je nepravdepodobné, že by ste ľutovali krvavú handru. Ak zostávajúce škvrny na listoch sú pre vás nepríjemné a nie je čo dať na seba, potom zvoľte pozíciu „muž na vrchu“. V tejto polohe bude výboj oveľa menší.

Je dôležité vybrať si správne miesto pre sex počas menštruačného cyklu vášho partnera: vaňové a sprchovacie kabíny sú najvhodnejšie, kde unikajúca krv nezanecháva žiadne nešťastné následky. Ak ste extrémne rozhorčení o tomto type sexu, ale nechcete ho popierať sami, potom len vypnutie svetla pomôže zmeniť situáciu. Koniec koncov, ďaleko od všetkého vzrušuje krv partnera, ale naopak, spôsobuje znechutenie. Pripravte sa o úlohu vizuálneho svedka.

Existuje mnoho mýtov, ktoré sú spojené so sexom počas menštruácie. Najčastejšie z nich - počas menštruácie nemôže otehotnieť. Toto vyhlásenie je ekvivalentné skutočnosti, že si môžete predstaviť dieťa ústami. Riziko „lietania“ sa samozrejme stáva oveľa menej ako v bežných časoch, ale šanca dostať dieťa je veľmi veľká.

Mnohí veria, že ženské libido počas menštruácie je nízke. Bežná mylná predstava: mnoho žien má počas menštruácie podstatne väčšiu sexuálnu túžbu ako pri ovulácii. Samozrejme, že sa neobíde bez pochopenia individuálnych charakteristík každého jednotlivého predstaviteľa slabšieho pohlavia. Atraktívnosť sa môže zvýšiť na konci a na začiatku cyklu, alebo všetko zostane nezmenené. Nemali by ste mať sex prvé dva alebo tri dni, pretože počas tohto obdobia je alokácia oveľa bohatšia. Ak má vaša žena počas tohto obdobia vážne krvácanie, predĺžený pohlavný styk môže priniesť ešte väčšiu silu.

Na rozdiel od toho, že hovoríme o škodlivosti a nebezpečenstve sexu počas menštruácie, nemali by ste sa stať paranoidnými a neustále premýšľať o dôsledkoch. Koniec koncov je potrebné dodržiavať základné pravidlá osobnej hygieny a všetko bude v poriadku. Uistite sa, že si umyte genitálie so svojím partnerom a získajte sadu kondómov, pretože ak sa vaša žena cíti, pocit, ktorý zlepšuje sex počas cyklu, potom musíte pracovať, nepracujete, viete, čo je deň.

Ak sa rozhodnete nepopierať seba a svojho blízkeho, potom je potrebné pripomenúť, že by nemal byť silný prienik: vyzdvihnúť pózy, v ktorých nevstúpite do svojho penisu na zem. Medicína dokázala, že mnohé ženy zažili orgazmus počas pohlavného styku, čo prináša úľavu od bolesti brucha, kvôli ktorej je túžba uhryznúť z ruky. Preto, ak s tým súhlasí a váhate, potom najskôr premýšľajte o nej ao tom, ako ľahko jej môžete pomôcť. Okrem toho, ak žena dosiahne vrchol potešenia, doba jej menštruačného cyklu sa skracuje. Z povedomia o ich dôležitosti a potrebe bude uspokojené akékoľvek mužské ego. Wow znamenie plus, nie?

Tabu - v minulosti

Pre mnohé národy bol sex počas menštruácie tabu. Napríklad starovekí Židia nemohli žiť v tomto období ani týždeň po skončení menštruácie. Bolo to spôsobené nielen hygienickými, ale aj náboženskými úvahami. A v dávnych dobách boli menštruujúce ženy izolované, pretože ich krv mohla priťahovať divoké zvieratá.

V súčasnosti sa každý pár môže slobodne rozhodnúť, kedy prejaví sexuálnu aktivitu a kedy si oddýchnuť. Tento prístup však predpokladá povedomie o všetkých rizikách spojených s pohlavím v „zakázanom“ období. Existuje toľko týchto rizík, že stojí za to premýšľať ešte pred porušením „zákona predkov“.

Riziko infekcie

Vagína nie je sterilná, je naplnená rôznymi baktériami vrátane oportúnnych patogénov a krv je vynikajúcim živným médiom pre rozvoj infekcie. Ak je imunita na vysokej úrovni, baktérie sa vôbec neprejavujú a ak sú oslabené, môžu spôsobiť zápal. Medzitým, počas obdobia menštruácie imunita padá. Okrem toho sa krčka maternice mierne otvorí. V dôsledku toho sa infekcia môže ľahko dostať do maternice, ktorá musí byť sterilná. Počas pohlavia môže byť do maternice zavedená flóra z vonkajších pohlavných orgánov a rozkroku, najmä E. coli.

Riziko endometritídy

Ukazuje sa teda, že riziko endometritídy - zápal maternicovej výstelky je veľmi vysoké, najmä ak žena trpí chronickými zápalovými ochoreniami, ako je erózia krčka maternice, cystitída, hemoroidy, nedodržiava základné hygienické pravidlá (pozri "Endometritída: symptómy a liečba"). , Mimochodom, partner nie je chránený pred infekciou. Faktom je, že obsah vagíny, ktorá spadá do močovej trubice človeka, môže spôsobiť zápal.

Menej rizika otehotnenia

Druhým dôvodom, prečo mnohí ľudia prekročili zákaz, je to, že obdobie menštruácie sa považuje za bezpečné z hľadiska koncepcie. Ihneď si všimneme, že ide o nebezpečnú ilúziu (pozri „Je možné otehotnieť počas menštruácie“). Hoci pravdepodobnosť koncepcie počas kritických dní je malá, existuje. Najmä ak je cyklus krátky, to znamená, že trvá 21 dní. Potom môže nastať ovulácia počas 6-8 denného cyklu, dokonca aj počas menštruácie. Okrem toho spermie zostávajú životaschopné v pošve až päť dní.

Znížené bolestivé obdobie

A po tretie, orgazmus, ako je známe, je vynikajúci liek proti bolesti, navyše zmierňuje podráždenosť, nervozitu, napätie, ktoré zažívame v kritických dňoch. Po aktívnom styku sa endometriálne bunky rýchlejšie odmietajú a menštruácia sa skracuje. Tu sú niektorí z nás a snažíme sa zlepšiť svoje zdravie overeným spôsobom.

Dodržujte intímnu hygienu.

Po druhé, prísne dodržiavať intímnu hygienu pred a po pohlavnom styku. Niektorí gynekológovia trvajú na potrebe douching pred a po. Mimochodom, objavili sa špeciálne riešenia. Ale nemôžete ich používať stále, pretože ničia nielen patogénne, ale aj užitočné flóry. Na pozadí porúch mikroflóry sa vyvinie drozd a dysbakterióza.

Injekčné podávanie s kyslými roztokmi a roztokom manganistanu draselného tiež vedie k podobným výsledkom, pretože drozd sa vyvíja na pozadí zvýšenej kyslosti vagíny. Preto ako antiseptiká je lepšie použiť roztoky takých antiseptických bylín, ako je harmanček, dubová kôra, nechtík alebo šalvia.

Mýty a realita sexu počas menštruácie - stále škodlivé alebo užitočné

Ak sa na túto tému dôkladne pozriete, ukazuje sa, že väčšina mýtov, ktoré obklopujú „nečisté“ pohlavie v spoločnosti, má sklon k tomu, aby sa muži a ženy v mesačných obdobiach nezúčastňovali na sexe - údajne je to nechutné, špinavé (v každom zmysle) a škodlivé, na ktorej strane sa nepozeráte.

Avšak v tom istom čase mnohé dámy naopak v týchto dňoch zaznamenali nárast libida a horiacu túžbu zviesť svojich milencov sem a teraz, ale príroda sa nemohla mýliť?

Už dlho sú korene spoločenských postojov voči takýmto sexuálnym kontaktom, pretože zakázané ovocie rastie z náboženských dôvodov. V klasických náboženstvách (islam, judaizmus, kresťanstvo) bol názor aktívne podporovaný tým, že počas „kritických“ dní nie je žena čistá. Napríklad jej bolo zakázané navštevovať chrámy a jej manžel nemal počas tohto obdobia spať s ňou, aby sa nestali „nie čistými“. Zároveň vysvetliť, prečo je to, čo ženám poskytuje príroda sama, aby si predstavili a porodili nový život (ktorý je sám osebe považovaný za posvätný), považovaný za špinavý a nechutný, ani jeden teológ sa o to nepokúšal. Je to nemožné - a to je všetko!

Našťastie, v našej ére feminizmu a emancipácie, náboženské dogmy vo väčšine krajín sveta už nie sú také silné, ale archetypy v podvedomí žien, odovzdávané z generácie na generáciu, sa ukázali byť oveľa húževnatejšie.

Podľa sociologickej štúdie západných vedcov sa ženy počas menštruácie vyhýbajú sexu dvakrát častejšie ako muži.

Hlavným dôvodom je, že predstavitelia ponuky polovice ľudstva sa bojia sklamať svojich partnerov „nízko položenými“ fyziologickými prejavmi, vystrašiť ich, pokaziť okamih vzrušenia na polovicu.

Počas menštruácie si prejdite hlavné sexuálne mýty

 1. Mýtus: Pri sexe v „červených dňoch“ je veľmi ľahké zachytiť infekcie.

Pravda: V tom je zrnko pravdy. Počas menštruácie sa krčka maternice mierne rozširuje, aby sa uľahčil prietok krvi a hlienu. A krk je veľmi bezbranná a citlivá časť ženského tela, pretože (na rozdiel od vagíny) nemá ochranný hlien, v ktorom sú protilátky. To znamená, že patogény, ktoré vyvolávajú zápalové procesy a rozvoj infekcií, je ľahšie preniknúť do "svätosti svätých" ženského tela.

Ale! Nikto nezrušil kondómy. Гинекологи признают, что «резина» служит надежным барьером для любой инфекции. Кроме того, кондомы также защитят половой орган мужчины от пачканья в крови, если кого-то из пары очень волнует данный эстетичный момент.

 1. Миф: во время месячных женщины становятся равнодушны к сексу.

Правда: Абсолютная неправда! Основы биологии вроде бы учат нас, что пик всплеска женского либидо приходится на овуляцию, а максимальный спад – на менструальные дни. Prirodzene, tento mechanizmus funguje prirodzeným mechanizmom rozmnožovania, pretože koncepcia je s najväčšou pravdepodobnosťou uprostred menštruačného cyklu a najmenej pravdepodobne počas uvoľňovania vajíčka z tela.

Ale ako potom vysvetliť, že toľko žien priznáva, že naopak počas menštruácie majú veľkú túžbu zapojiť sa do násilného a neobmedzeného sexu (ak, samozrejme, nie sú mučení tvrdou a bolestivou formou PMS)?

V skutočnosti je všetko vysvetlené veľmi jednoducho. Počas tohto obdobia sa krv aktívne ponáhľa do panvových orgánov, maternica, odmietajúca sliznicu, sa stáva čo najcitlivejšou - ako steny vagíny, mierne opuch počas menštruácie. To všetko prispieva k veľmi rýchlemu vzrušeniu, akútnejšiemu pocitu zo samotného prieniku, rýchlejšiemu dosiahnutiu orgazmu, ktorý môže byť tiež jasnejší ako obvykle.

 1. Mýtus: Nie je možné otehotnieť v „červených dňoch kalendára“.

Pravda: Bohužiaľ, bez ohľadu na to, koľko chceme všetci, musíme sklamať - je to celkom možné. Je pravda, že sa to deje v ojedinelých prípadoch, ale ako viete, že nespadnete do tohto percentuálneho podielu výnimky z pravidla.

To sa môže stať, keď sa nestabilita menštruačného cyklu (a jeho stabilita v našej dobe môže pochváliť niekoľkými dievčatami), ako aj krátky cyklus. Napríklad, s cyklom 21 - 25 dní, ovulácia sa stane krátko po menštruácii a aktívne spermie sú schopné žiť v ženskom tele niekoľko dní a čakať na „dátum“ s vajcom.

Takže spôsob ochrany výpočtom podmienene bezpečných dní kalendára nemožno považovať za úplnú antikoncepciu.

 1. Mýtus: sex počas menštruácie zmierňuje bolesť u ženy.

Pravda: Z veľkej časti je to pravda. Výnimkou sú ženy s veľmi ťažkou a bolestivou menštruáciou, ktoré niekedy musia brať silné lieky proti bolesti a zostať v posteli niekoľko dní. Mali by ich však liečiť skúsený gynekológ, nie sexuálny partner.

V iných prípadoch je to užitočné - je možné dokázať ľahký analgetický účinok pohlavia.

Tu je kombinovaný efekt:

- svaly, ktoré sa sťahujú a potom relaxujú (najmä po orgazme), pomáhajú odstrániť bolestivý kŕč,

- vzrušenie a konanie odvádzajú pozornosť od samotnej myšlienky bolesti (a všetko, ako vieme, žije v našej hlave),

- aktívna produkcia hormónov endorfínu a oxytocínu počas pohlavného styku (tzv. hormóny šťastia) znižuje bolesť a zlepšuje celkový stav a náladu.

Ako vidíte, sex s menštruáciou má stále viac výhod než mínusov. Mali by sa však angažovať len vtedy, ak to chcú obaja partneri a necítia sa nepohodlne.

A ak chcete intimitu v týchto dňoch, ale bojíte sa vystrašiť svojho partnera, potom by ste sa s ním možno mali rozprávať úprimne? Jeho odmietnutie nič nezmení v súčasnej situácii, ale môže sa tiež ukázať, že vaše obavy boli ďaleko-vzaté, a on je veľmi proti tomu.

Ak áno, potom nezabudnite zásobiť tmavé prádlo alebo uteráky (a mokré obrúsky)! A môžete okamžite pokračovať do sprchy a zlúčiť sa do lásky extázy, kde sa stopy "zločinu" okamžite zmyjú prúdmi vody. Vášnivý vo vašom okolí!

predsudok

Kresťania a moslimovia považujú dievča, ktoré sú mesačné, za nečisté. Žene počas menštruácie je zakázané chodiť do chrámov a do kostola. A v niektorých afrických kmeňoch sú dievčatá, ktorých kritické dni začínajú, zamknuté v špeciálnych chátach, ktoré vyzerajú skôr ako psie búdky.

Muži považujú prírodné úniky za niečo nechutné a špinavé. Dávajte pozor, aby ste sa nepozerali na použité tampony a vankúšiky, ktoré žena necháva v koši. Urob si svojho partnera skryť svoje špinavé spodné prádlo. A spoločnosť je vinná zo všetkého, čo chráni zraniteľnú psychiku chlapcov pred dôležitými a užitočnými informáciami. Mamičky nevysvetľujú svojim synom, že počas menštruácie sa ženské telo obnovuje. A s tým nie je nič zlé.

Ženy sa snažia diskutovať o menštruácii s mužmi. Zamaskujú, skryjú a zašifrujú ako skutoční špióni. Prichádzajú s kódovými slovami a dokonca aj druhá polovica hovorí o kritických dňoch s náznakmi. Preto majú muži dojem, že menštruácia je zlá a nehygienická.

Podľa štatistík asi 50% chlapcov súhlasí, že majú sex počas menštruácie. Ale to neznamená, že váš muž bude reagovať na takýto návrh: "Cool, dlho som sníval o tom, že sa snažím niečo neobvyklého." Je vysoká pravdepodobnosť, že druhá polovica bude pokrčiť nos, prekvapiť oči a vysloviť odsudzujúci hlas: „Stratili ste svoju myseľ? Koniec koncov, je to nechutné! Ako ste si to mysleli, aby ste mi to ponúkli. “

Áno, a mnoho dievčat obmedzuje svoju vlastnú fyziológiu. Obávajú sa, že muž, ktorý uvidí kvapku krvi na svojom penise, pobeží do kúpeľne, aby vymyl škaredý výtok a potom zavolal taxík, odišiel do angličtiny a pridal svoje telefónne číslo na čiernu listinu.

Ak ste plachý, ale sú vyčerpaní z túžby, skúste sa porozprávať s partnerom. Najprv si preštudujte vlastnú fyziológiu. Ženy, bohužiaľ, veľmi málo vedia o menštruácii a ich genitáliách. Potom zdieľajte informácie s partnerom. Povedz mi, že v kritických dňoch zostáva normálna krv z vagíny a endometria. Vypúšťanie nie je jedovaté a neinfekčné. Áno, nevyzerajú veľmi esteticky, ale penis z kontaktu s normálnou krvou nespadne.

V prvých dňoch menštruácie sa maternica zbavuje starého vajíčka a endometria, a preto napučiava. Vytvára tlak na vagínu a stáva sa užšou. Počas menštruácie väčšina žien zvyšuje ich citlivosť, takže môžu získať jasnejšie orgazmy.

Telo zvyšuje koncentráciu testosterónu. Je to tento hormón, ktorý je zodpovedný za vzrušenie. Ak menštruácia nie je sprevádzaná silnou bolesťou, žena neustále unavená z túžby.

Vďaka výtoku vagína nevyschne, ako sa to deje pri pravidelnom sexe. Pár sa môže milovať aj niekoľko hodín, ale dievča nemá žiadne nepríjemné pocity. Počas menštruácie sa však krčka maternice mierne otvára a zvyšuje sa jej citlivosť. Ak má partner dlhý penis, ktorý úplne vyplní pošvu, odporúča sa zdržať sa ostrých a rýchlych pohybov. Pri stimulácii otvoreného krčka maternice reprodukčným orgánom sa žena necíti potešene, ale nepohodlie a silná bolesť.

Niektoré dievčatá tvrdia, že sa im podarí dosiahnuť orgazmus len v kritických dňoch. Partner bude mať rád aj pocity, pretože mierne napuchnutá pošva silnejšie stláča penis. Hlavná vec je, aby si pár oddýchol a sústredil sa na proces.

Sex sa neodporúča v prvých dňoch menštruácie. Niektoré dievčatá trpia silnými bolesťami v oblasti brucha a dolnej časti chrbta. Počas pohlavného styku len zosilňujú. Tiež nestojí za experimentovanie s pozíciami. Kolenný lakť a jazdec sú kontraindikované. V takýchto polohách penis preniká do pošvy príliš hlboko a môže zraniť krčka maternice. Ideálne zvážiť misijnú pozíciu a na strane. Umožňujú dievčaťu relaxovať a užívať si sex.

Mnohé páry uprednostňujú upustenie od menštruácie, pretože sa obávajú škvrny od posteľnej bielizne a nábytku. Áno, v prvých dňoch výberu môže byť naozaj veľa. Niektoré dievčatá musia vymeniť tesnenie každé 2-3 hodiny. Ak sa pár rozhodne mať sex, aj mokré obrúsky a jednorazové plienky nezachráni červené škvrny na matraci a novú béžovú pohovku.

Keď menštruácia skončí, výtok sa stáva vzácnym. Po láske na list je nepravdepodobné, že zostane krvavý rozvod. Len penis partnera sa zašpiní, ale ľudia 21. storočia majú sprchu a tekuté mydlo.

Niektorí muži sú zmätení zvláštnym zápachom výboja. Ak človek reaguje negatívne na arómu menštruácie, pokúste sa ho zviesť po sprche. Alebo aspoň mokré obrúsky. Počas sexu môžete spodnú časť tela prikrývať prikrývkou. Potom partner neuvidí svoj krvavý penis a sťažuje sa na zvláštny zápach.

Nezabudnite, že v kritických dňoch sa steny maternice podobajú obrovskej rane. Mikróby prenikajú cez otvorený krk do vnútorného orgánu. Gore vytvára ideálne podmienky pre reprodukciu infekcií a baktérií. Nemôžete nechať špinavého človeka na jeho telo. Pred sexu musí partner tiež osprchovať alebo umyť genitálny orgán mydlom a vodou. Vlhké obrúsky, dokonca antibakteriálne, nezaručujú stopercentnú ochranu proti choroboplodným zárodkom.

Ak žena nedodržiava hygienické pravidlá, riskuje, že sa stane majiteľom vaginitídy, drozd a iných zápalových ochorení. Aj počas menštruácie sa zvyšuje riziko infekcie pohlavne prenosnými infekciami. V kritických dňoch by ste nemali mať sex s cudzincami bez latexového brnenia.

Na pohlavný styk priniesol len potešenie a prospech, partneri sa odporúča presunúť zo spálne do kúpeľne. Po prvé, muž a žena sa spolu sprchujú. Namiesto predohry, mydlo a železo navzájom. Počas pohlavného styku nie je voda vypnutá. Uľahčí kĺzanie, zmyje stopy krvi a pridá korenie.

Ak sa partneri rozhodnú zostať v spálni, potom musíte mať k dispozícii jednorazové plienky, čisté uteráky alebo handričku. Milovníci prídu vhod s utierkami a balíkom kondómov. Gumové výrobky budú chrániť ženy pred zápalmi a pohlavnými infekciami a mužmi od uretritídy. Koniec koncov, krv môže vstúpiť do močového kanála, zostať tam a spôsobiť zápal.

Niektoré páry, aby sa škvrna na posteli, presunúť do kuchyne. Domnievajú sa, že je jednoduchšie umývať stôl ako umývať plachty. Hlavná vec je, že povrch je čistý. Môžete ho utrieť špongiou s čistiacim prostriedkom alebo položiť froté uterák pod zadok.

V kritických dňoch by ste sa nemali zaoberať orálnym a análnym sexom. Ak ten chlap nie je zahanbený vzhľadom a vôňou vagíny, a chce potešiť svojho partnera lízaním, stojí za to pozorovať niekoľko pravidiel. Po prvé, dievča ide do sprchy a umýva, a potom používa tampon. Hygiena po odstránení orgazmu a vyhodení.

Nemôžete experimentovať v aute, otvorenej vode, na piesočnatom brehu av lese. V špinavej vode a na zemi - milióny baktérií. Pri pohlavnom styku prenikajú do pošvy, padajú na steny pohlavných orgánov a vyvolávajú zápal.

Počkajte, kým neskončí menštruácia, ak má žena endometritídu, drozd, eróziu krčka maternice a chronické ochorenia genitourinárneho systému. V takýchto prípadoch nemôžete mať ani sex v kondóme, aby sa zdravie vášho partnera nezhoršilo.

Tehotenstvo a PMS

Niektoré páry veria, že počas menštruácie nie je možné otehotnieť. Odmietajú kondómy a nie sú chránené ani prerušeným pohlavným stykom. To je jeden z najčastejších mýtov. Ľudia, ktorí si pozorne prečítali učebnice biológie vedia, že spermie zostávajú aktívne niekoľko dní. Môžu spadnúť do vajcovodov a oplodniť vajíčko. Kondómy by mali byť chránené aj v kritických dňoch.

Pohlavie počas menštruácie pomáha ženám s ťažkým PMS. Počas orgazmu dochádza k kontrakcii maternicovej steny a krvným zrazeninám s endometiom nahromadeným vo vnútri. Bolesť ustupuje. Telo tiež vylučuje serotonín, ktorý sa nazýva hormón šťastia. Láska uľavuje od silnej podráždenosti, pomáha kontrolovať emócie a pocity.

Sex šetrí od bolesti hlavy. Telo počas orgazmu produkuje endorfíny, ktoré zmierňujú kŕče a relaxujú. Hlavnou vecou je správne pripraviť partnera na pohlavný styk. Gynekológovia odporúčajú zdvojnásobiť trvanie predohry. Genitálie budú potrebovať viac času na to, aby sa vzbudili a spôsobili mazanie. Nepoužívajte umelé mazivá. Ďalšie nápravy dráždia vaginálne steny, spôsobuje alergie a edémy.

Ďalšie odporúčania

V kritických dňoch sa párom odporúča, aby sa zapojili do jemného a pomalého pohlavia. Náhle pohyby môžu byť nebezpečné. Epitel, ktorý je oddelený od stien maternice, s intenzívnymi frikciami vstupuje do vajíčkovodov. Kusy odumretého tkaniva a spekanej krvi zostávajú, začína sa zápal. Žena horúčka, tam sú nepríjemné pocity.

Pred pohlavím nie je sprcha. Voda zvyšuje riziko infekcie baktériami a môže tiež stagnovať v maternici. Tekutina vytvára ideálne podmienky pre reprodukciu baktérií, ktoré spôsobujú kolpitis a vaginitídu.

Vážený čitateľ, gynekológovia nezakazujú ženám, aby mali sex počas menštruácie. Hlavná vec je dodržiavať pravidlá hygieny. Opláchnite a použite kondómy. Ale ak vám sex v kritických dňoch nedáva potešenie, ale spôsobuje len nepríjemné pocity, nemusíte sa posmievať. Je lepšie počkať až do konca menštruácie a až potom sa dohodnúť na pohlavnom styku.

Je možné otehotnieť počas menštruácie

Mnohé páry sa mylne domnievajú, že nie je možné otehotnieť počas menštruácie, preto nie je potrebné sa chrániť. Menštruácia v skutočnosti nezaručuje ochranu pred tehotenstvom. Riziko je samozrejme nízke, ale stále existuje, najmä u žien s nepravidelnými menštruačnými cyklami.

Tehotenstvo počas menštruácie sa môže vyskytnúť, ak je Váš cyklus napríklad 20 dní, čo znamená, že k ovulácii dochádza ešte pred koncom menštruačného cyklu. Musíte tiež vziať do úvahy skutočnosť, že spermie po vstupe do maternice môže žiť až 5-7 dní v očakávaní vajíčka. Preto sex v kritických dňoch vyžaduje povinnú ochranu.

Ako mať sex počas menštruácie

Po prvé, mať sex počas menštruácie, len ak ste naozaj pripravení na to. Nemali by ste ísť o sexuálnom partnerovi, pretože to je vy, a nie on, kto riskuje svoje zdravie.

Uistite sa, že osprchovať a vykonávať hygienické postupy s mužom pred a po intimite. Bude lepšie používať kondómy: nielen ochránia pred nechceným tehotenstvom, ale tiež znížia riziko infekcie maternice patogénnou flórou.

Počas pohlavia, riadiť sa svojimi pocitmi, vybrať si najpohodlnejšie držanie tela pre seba. Pre akékoľvek nepohodlie zastavte proces. Pred sexom počas kritických dní je lepšie konzultovať s prítomnosťou alebo absenciou kontraindikácií u svojho všeobecného gynekológa. Pamätajte, že vaše zdravie je vo vašich rukách!

Mesačne po pôrode
Keď príde mesačne po pôrode: zotavovací cyklus, nepravidelný cyklus, mesačné oneskorenie.

Bolesti brucha u žien
Bolesti brušnej dutiny u žien sú v rôznych patológiách. Prečo bolieť bruško počas tehotenstva.

Príčiny hnedých menses
Príčiny hnedého výboja pred a po menštruácii, uprostred cyklu. Prečo po menštruácii škvrny hnedé.

Autor článku: Svetlana Sargsyan
Symptómy, liečba a prevencia rôznych chorôb, psychológie a iných tém žien - to je niečo, čo ma zaujíma štúdium a zdieľanie s vami! Prečítajte si moje články, pozerajte si video a položte akékoľvek otázky v komentároch, vždy otvorených diskusiám. Môj kontaktný e-mail: [email protected]

Čo je menštruácia?

Ženský plodný systém, na rozdiel od samca, pracuje v uzavretej slučke. V každom cykle sa maternica pripravuje na prijatie oplodneného vajíčka a dáva dieťaťu možnosť vyvíjať sa normálne 9 mesiacov. Za týmto účelom rastie na stenách maternice endometriálna vrstva, v ktorej sa vytvárajú potrebné rezervy pre plod. Ak sa koncepcia nevyskytla, potom asi po 10-16 dňoch endometrium začne odlupovať a vystupovať a uvoľňuje sa aj určité množstvo krvi. Toto je menštruácia alebo "menštruácia".

1. Porušenie menštruácie

Počas menštruácie je krv v maternici a vagíne a endometriálne kusy sú plávajúce. Normálne by mali ísť von. S manželskou intimitou je však tento proces prerušený. Aspoň po dobu pohlavného styku (a možno po ňom) krv stagnuje. A ak sa aktívne milujete viac ako 2 minúty, môže to mať negatívne účinky: amenorea (absencia alebo nedostatočná menštruácia), dysmenorea (bolestivá menštruácia), menorágia (ťažká a dlhotrvajúca menštruácia) alebo nepravidelné cykly. Pochybné potešenie.

2. Potenciálny bolestivý šok a neplodnosť

Existuje niečo horšie ako menštruačné nepravidelnosti. Keď pár prejde priamo na párenie, objaví sa taký obrázok. Krv, ako sa pohybuje von náhle stretne prekážku: výstup je zatvorený! Nechaj ho počkať? Zabudli ste, že existujú dva ďalšie východy z maternice - to sú vajcovody. Vedú nie niekde vonku, ale priamo do brušnej dutiny. Preto je možné dosiahnuť niekoľko výsledkov. Krv a endometrium počas milostnej aktivity sa môžu dostať do vajíčkovodov, čo môže spôsobiť obštrukciu alebo zápal, po ktorom nasleduje odstránenie a takmer 100% sterilizácia po zvyšok života. Žiadne deti a vnúčatá. Или же кровь может дойти до брюшной полости, сделав, фактически, внутреннее кровотечение. Вот такие варианты.

5. Уязвимость для инфекций из-за снижения кислотности

Ещё больше снижает защиту слабощелочной pH крови. Подавляющее большинство дней в цикле во влагалище поддерживается кислая среда, защищающая от инфекций. А тут её разбавляет кровь. Пункты 2-4 приводят к тому, что во время менструации женщина лишена защиты: «недоброжелатели» могут легко проникнуть в матку.

8. Китайская медицина против

Stojí za to počúvať pozíciu, bez ohľadu na to, ako sa cítite o "toku energie." Číňania skúmali prácu tela po tisíce rokov a pochopili to. Sex počas menštruácie je v rozpore s prirodzeným priebehom vecí. V tomto čase je žena prepustená, preverená interne aj externe. V tejto dobe potrebuje relaxovať, pustiť. Pustiť sa z minulosti, zlyhania v predchádzajúcom cykle, smútok, hnev atď. Aby sa uvoľnila krv, táto vrstva endometria, ktorá nebola užitočná v cykle, v ktorom neexistovala koncepcia. Sexuálne vzrušenie má opačný smer. Oživuje, vzbudzuje, zameriava sa na prijatie človeka, prenajímanie jeho semena a života.

11. Hygiena proti

Blízkosť menštruácie je tiež porušením hygieny. Pamätajte na zníženú ochranu pred baktériami? A potom je pravdepodobné, že sa pridá črevná mikroflóra - anus, niečo veľmi blízke.

Vytekajúca krv ľahko klesne na to, potom sa dostane do penisu počas trenia a ... Oh, a čo to má E. coli v maternici? Ale chceli by ste sa liečiť pol roka, znásilniť telo silnými antibiotikami a iným ťažkým lekárskym delostrelectvom?

Prečo?

Pohlavie v období menštruácie u žien má svoje pozitívne a negatívne stránky, preukázané na lekárskej úrovni. Všeobecne platí, že odborníci v tomto čase nezakazujú milovať a dodržiavať určité pravidlá.

Aké sú výhody sexu v týchto dňoch?

Keďže žena má zvýšenú vzrušivosť v dôsledku hormonálneho prepätia, sex bude zmyselnejší. Orgasmus sa dosiahne oveľa rýchlejšie vďaka zvýšenej citlivosti genitálií, pocity budú jasnejšie.

Obaja partneri zažijú viac zábavy. Intimita v tomto okamihu pomáha zmierniť nepohodlie, pretože odtok výtoku z maternice sa zvyšuje. Podráždenosť sa znižuje, nálada sa zlepšuje.

Po pohlavnom styku endometrium odmieta bunky rýchlejšie, čo znižuje trvanie menštruácie.

Prečo nie, nebezpečenstvo pre ženy

Hlavným negatívnym bodom blízkosti je riziko infekcie u oboch partnerov. Je to spôsobené tým, že menštruačný tok je vynikajúcim prostredím pre rozvoj patogénov. V takomto prostredí sa ich reprodukcia uskutočňuje aktívnejšie.

Počas kritických dní sa krčka maternice mierne otvorí, takže infekcia môže ľahko preniknúť do orgánov ženského reprodukčného systému. Aj výtok sa môže dostať do močovej trubice človeka, čo spôsobuje zápal v orgánoch mužského genitourinárneho systému.

 1. Endometrióza a zápalové procesy v reprodukčnom systéme. Choroba sa ťažko lieči, preto by ste mali starostlivo zvážiť svoje zdravie. Blízkosť počas menštruácie je plná vývoja zápalového procesu vnútornej sliznice maternice, pretože krčka maternice je pootvorená, patogénne mikróby môžu ľahko preniknúť do orgánu. S prietokom krvi sa šíria do ďalších orgánov reprodukčného systému. Aby sa zabránilo rozvoju choroby a užívala sa intimita, je dôležité dodržiavať určité pravidlá, a to viac ako pravidlá uvedené nižšie.
 2. Nebezpečenstvo vzniku infekčných chorôb prostredníctvom nechráneného kontaktu. Mnoho párov, ktoré praktizujú sex počas menštruácie, nepoužívajú kondómy, pretože nehrozí nežiaduce tehotenstvo. Ak sa v tele jedného z partnerov vyskytne nejaká infekcia, ľahko sa prenesie na druhú.
 3. Šanca počať dieťa. Niekedy nastane ovulácia ženy 6. deň po začiatku cyklu. A spermie si môžu udržať životaschopnosť až päť dní. Niektoré ženy môžu pociťovať dve ovulácie. Tým sa zvyšuje pravdepodobnosť počatia.

Poškodenie alebo nebezpečenstvo pre mužov

Milovanie počas kritických dní je nebezpečné pre oboch partnerov, aby sa nakazili. Ak žena trpí chronickou bakteriálnou vaginózou, recidivujúcou kolpitídou, drozdom, sú patogény prenášané na človeka, čo spôsobuje kandidózu, zápal močovej trubice, prostatitídu a iné ochorenia bakteriálnej povahy. Aby ste sa tomu vyhli a užívali si intimitu, mali by ste dodržiavať určité pravidlá.

Ako sa vyhnúť dôsledkom

Ak manželský pár prekonal všetky stereotypy a psychologické bariéry, milenci sa rozhodli, že počas menštruácie neopustia sexuálne potešenie, lekári odporúčajú dodržiavať jednoduché pravidlá, ktorými môžete minimalizovať nebezpečenstvo nepríjemných následkov.

Pravidlo 1. Pred intimitou je dôležitá dôkladná hygiena genitálií, ako aj po nej. Obaja partneri by sa mali osprchovať. Žena môže tiež striekačku na chvíľu očistiť vagínu. Ale nepreháňajte to, aby nedošlo k umývaniu normálnej mikroflóry z hlienu.

Pravidlo 2. Používajte kondóm. Tým sa minimalizuje riziko vzniku infekčných procesov u oboch partnerov. Aj pre mužov je to ochrana proti prenikaniu krvi do močovej trubice.

Pravidlo 3. Správna voľba miesta. To je najlepšie dopriať v láske radosti v sprchovom kútiku. Ak sa uprednostňuje posteľ, je lepšie si vopred natrieť uterák, aby ste mali po ruke vlhké obrúsky.

Pravidlo 4. Správna voľba držania tela. Je lepšie použiť misijnú pozíciu. Takže vypúšťanie bude menšie a prenikanie nebude tak hlboké. Aby ste sa nestáli komplexne a nerozptyľovali, je lepšie vypnúť svetlo alebo sa milovať pri sviečkach.

Pravidlo 5. Lekári odporúčajú zdržať sa milovať v prvých dvoch dňoch menštruácie, pretože výtok je zvyčajne veľmi bohatý.

Možnosť intimity závisí aj od množstva sekrétov, od intenzity bolesti, od psychologickej nálady oboch partnerov.

Video, je možné mať sex počas menštruácie

Pre každý pár je všetko čisto individuálne, iba oni sami musia rozhodnúť, či je to možné alebo nemožné. Dôležité je len vypočuť si rady a odporúčania lekárov, aby sa minimalizovalo riziko nepríjemných následkov po sexu počas menštruácie.

13. Zlá nálada

Zlá nálada je celkom dôvodom na opustenie tajomstva intimity. Pridajte k tomu predmenštruačný syndróm (PMS), ktorý by mohol mučiť na menštruáciu a získať pochybné zázemie pre milostné radosti. A môžem povedať, že intimita je „čerešňa na torte“ s priaznivým rodinným podnebím, fantasticky sa rozvíja.

15. Mužský psychotrauma

A stále môže manžel získať najreálnejšiu psychologickú traumu. Zvlášť ak pred intimitou netušil, že máte menštruáciu. Niekto sa môže stratiť z očí krvi. Niekto potom veľmi dlho sa bude vo všeobecnosti báť priblížiť. Teraz nie je žiadna smiech, moderný človek je často jemná a delikátna bytosť.

16. Mikrotraumata ženských genitálií

Riziko mikrotraumy genitálií sa zvyšuje. Cervix sa v tomto čase zníži a otvorí, povrch je veľmi citlivý. Príliš hlboká penetrácia je plná skutočnosti, že ju zraníte, čo môže viesť k erózii. A naša medicína miluje eróziu: pilne ju lieči až k neplodnosti (najmä z konizácie).

Najlepšie slová o neplodnosti sú Hemingwayove slová: „Detské topánky sú na predaj. nenosené "

17. Riziko infekcie u mužov

Existuje riziko pre človeka, pretože sekréty môžu byť agresívne pre neho mikroflóra (pamätajte na zníženú ochranu proti infekciám?). A ak má žena choroby, potom v tomto období prekvitajú: nie je tam žiadny hlien, ktorý poskytuje sanáciu v inom čase, životné prostredie je priaznivé, takže vredy sa cítia v pohode.

18. Pocity bolesti

Zvýšená citlivosť môže spôsobiť bolesť aj pri prenikaní penisu. Vagína v tomto okamihu zväčšuje prietok krvi, takže jeden neopatrný pohyb - a musíte sa vyrovnať s bolesťou. Alebo bojovať proti nemu. Alebo z nej chradne. A to je horšie ako bolesť zubov: zviažte hlavu a ľahnite si, ale to nebude fungovať.

19. Človek nemôže relaxovať

Keďže žena je veľmi citlivá, človek musí kontrolovať hĺbku prieniku. To znamená, že nemôže v plnej miere relaxovať, aby bol proces prirodzený. To znamená, že je „v práci“, a nie so svojou milovanou ženou. Tu sa rovnaký problém prejavuje ako pri prerušenom pohlavnom styku (PAP).

20. Zmena zápachu

Vôňa ženy v menštruačných zmenách sa mení, v dôsledku čoho človek podvedomie mení svoju reakciu na ženu. V tomto prípade môže byť rozdiel neviditeľný. Len blízkosť z nejakého dôvodu neprináša želanú spokojnosť, a to je všetko. To isté, len viackrát silnejšie, nastáva pri užívaní hormonálnych liekov. Vôňa sa mení, rodinný život je „zhnitý“ a potom sa rozvádza a má sklon k smutným následkom.

21. Výrobcovia gumy na vás inkasujú

Nechcem podporovať výrobcov antikoncepcie. Logikou je toto: prečo sa nás snažia presvedčiť, že je to normálne? A všetko je jednoduché. Ak sa pár zdrží intimity, napríklad počas týždňa každý menštruačný cyklus (povedzme, že trvá asi mesiac), potom je to štvrtina času, keď si nekúpi kondómy. To znamená, že výrobcovia kondómov strácajú štvrtinu potenciálnych ziskov. Nie je prekvapujúce, že silne presvedčia a) vyskúšať blízkosť počas menštruácie b) v tomto čase určite používajte kondóm. 2 + 2 dáva 4.

Som si istý, že podľa zdravého rozumu nájdeš svoje argumenty proti sexu počas menštruácie.

29 mýtov o sexe počas menštruácie

Téma blízkosti pri menštruácii je obklopená mnohými mýtmi.

Teraz vám ich prezradím. Sleduj svoje ruky.

Pohlavie počas menštruácie znižuje ich bolesť. Počas orgazmu sa maternica uzatvára a tlačí tekutinu, edém sa znižuje, a tým prechádza nepohodlie v spodnej časti brucha.

vlastnePamätajte si, že asi 3 východy z maternice a možný prenos krvi do vajíčkovodov a brušnej dutiny? Takže keď sa maternica uzatvára, doslova skrýva krv do všetkých 3 jamiek. Ale dno je zatvorené! A dokonca 1 kvapka krvi, ktorá padla do pobrušnice, spôsobuje silnú bolesť a dokonca šok. A áno, ak normálne endometrium spadne samo osebe, škrty tu ho odtrhnú. Niekedy ste prevrátili len zahojenú chrastu z rany? Niečo podobné sa tu deje.

Intimita môže skrátiť trvanie menštruácie, pretože endometrium sa rýchlejšie oddeľuje a výtok môže skončiť o niečo rýchlejšie ako obvykle.

vlastne: áno, naozaj môžu. Krv sa však uvoľní rýchlejšie a s úzkym otvorom krčka maternice (čo je dosť typické pre tehotné ženy) strávi viac času v maternici, než keď prechádza v malých porciách.

Ak vstúpite do intimity pod sprchou, potom môžete zabezpečiť hygienu a priniesť novosť.

vlastne: voda neposkytuje dezinfekciu, ale slúži len ako médium pre pohyb baktérií. Hádajte, kam pôjdu, ak všetko, vrátane partnerov genitálií, je mokré? Mimochodom, ak si myslíte, že sprchový delič je sterilný, potom ste veľmi mýli. Nakoniec voda s krvou a kúskami endometria predstavuje riziko pošmyknutia a zlomeniny. Viete, ktorá fraktúra sa niekedy nazýva najsmiešnejšia (dokonca aj termín „deformácia baklažánu“)?

Zlomenina penisu. Ale zábavná vec v ňom je len názov - je to veľmi ponižujúce a bolestivé zranenie.

Mesačne - vynikajúce mazivo, takže sa nemôžete starať o pošmyknutia a okamžite pokračovať do blízkosti.

vlastne: krv nie je najlepším mazivom. Iba preto, že bola pôvodne určená na iné účely. Nemá tie elastické zložky, ktoré sú v prirodzenom vaginálnom sekréte.

Ak sa menštruácia neobťažuje muža, môžete bezpečne vstúpiť do intimity, ale nič sa nezmení pre vás, to isté.

vlastneJe hlúpe veriť, že dni s krvácaním a dni bez neho sú úplne rovnaké. Áno, aspoň na pohľad sú už iné - prichádza krv! Nehovoriac o vnútorných fyziologických (otvorený krčka maternice, prítomnosť krvi a endometria v pošve, priaznivé prostredie pre mikróby, zvýšená citlivosť atď.) A psychologické (výkyvy nálady spôsobené kolísaním hladín hormónov). Áno, môžete urobiť to isté. Ale výsledok a samotný proces budú odlišné. Povedať, že nič nie je iné, je nezodpovedné.

Všetky rozdiely - len v hlave, vagína je rovnaká, pravidelný sex, hygienické a úplne bezpečné. Nenechajte sa podvádzať!

vlastneJe ľahké pochopiť, že toto je variácia predchádzajúceho mýtu. Pohlavie počas menštruácie je jednoducho nehygienické a nebezpečné (nehovoriac o zvláštnosti). Aby sme to pochopili, potrebujeme poznanie, ktoré pre bežného človeka veľmi chýba. Mimochodom, môžete ich doplniť ako súčasť učenia metódy rozpoznávania plodnosti.

Blízkosť počas menštruácie je prirodzená, stačí použiť bariérovú antikoncepciu (kondómy, čiapky) na ochranu pred pohlavne prenosnými chorobami a infekciami panvových orgánov.

vlastne: klasický príklad nahradenia konceptov. Kondómy a iné bariérové ​​prostriedky bránia prirodzenému výstupu oddeleného endometria a krvi z tela. Nielenže je vstup zapojený do sexuálnej príčiny, film je tiež natiahnutý. Chcete bonus? Akumulácia menštruačnej krvi môže viesť k toxickému šoku u ženy.

Všeobecne platí, že kondómy nevidím žiadny úžitok: sú neúčinné u pohlavne prenosných chorôb (pozri štatistiku chorôb), Pearlov index (počet neplánovaných tehotenstiev u 100 žien za rok užívania) je nízky. Ale nie, stále je tu dobrá vec - nemusíte byť z nich, čo by ste mali v kampani zabaliť? Ale od infekcií si musíte len udržiavať čistotu a namiesto nerozvážnych spojení si užite intimitu so svojím blízkym. Jedna jediná starostlivo vybraná osoba.

Sexuálny styk počas menštruácie účinne odstraňuje bolesť bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

vlastneJe to veľmi, veľmi individuálne. Počas orgazmu sa uvoľňujú látky, ktoré znižujú bolesť. Ale nech je prvý, kto na mňa hodí kameň, ktorý okamžite dostane tento orgazmus. Pred ním je potrebné vyrovnať sa s precitlivenosťou a vyhnúť sa spätnému toku krvi. Nie je náhoda, že neexistuje jediná vedecká štúdia, ktorá by prísne odporúčala sex počas menštruácie ako anestézia. Iba dôkazová agentúra OBS - "Jedna babička povedala." Niekto bude naozaj ľahší, niekto - len horšie.

Akékoľvek krvácanie je menštruačné.

vlastneAko povedal starý Freud, je tu menštruácia a krvácanie, len krvácanie. Najmä táto mylná predstava, že menštruácia a krvácanie sú rovnaké, tí, ktorí užívajú hormonálnu antikoncepciu (alebo sedí na hormonálnej terapii, ktorá je často rovnaká), sú citliví.

Nie všetky krvácania sú menštruácia!

V tomto prípade majú skôr menštruačné krvácanie než skutočnú menštruáciu, alebo ešte horšie potraty, pretože plod nemôže zapríčiniť koreň v maternici v dôsledku pôsobenia hormónov. Ale aj obyčajná žena v plodnom veku môže mať niekoľko anovulačných intervalov cyklov, keď vajíčko nevyjde a krvácanie príde. A bez sebapozorovania ho žena vezme na menštruáciu a verí, že začala nový cyklus a pokračuje.

Preto hovoriť o akejkoľvek krvi "menštruácia" bez pozorovania je zlé.

Ak ovulácia bola tesne pred menštruáciou, potom je tu možnosť otehotnieť, pretože spermie žijú niekoľko dní a môžu sa dostať do vajec v týchto dňoch.

vlastne: rozprávkové spojenie niekoľkých chýb, čo dáva celkom správny záver. Po prvé, skutočné menštruačné krvácanie sa zvyčajne vyskytuje 10 - 16 dní po ovulácii, keď sa oddelí endometrium, ktoré nečaká na plod. Po druhé, na úkor prežívajúcich spermií je možné „zachytiť“ nie predchádzajúcu (pred menštruáciou), ale následnú ovuláciu, pretože vaječná bunka môže začať dozrieť na pozadí krvácania, najmä po anovulačnom intervale cyklu. Takže môžete otehotnieť.

Počas menštruácie sú šance na otehotnenie minimálne, takže ide o ideálny čas na intimitu bez antikoncepcie.

vlastneMinimálne šance na otehotnenie (presne 0%, nestáva sa menej) - po potvrdení ovulácie (o 3-4 dni neskôr), ale pred menštruáciou. Toto je tzv. Absolútne obdobie neplodnosti. Ako ho vypočítať, učíme na kurze metódu rozpoznávania plodnosti.

Počas menštruácie je žena citlivejšia, takže orgazmus sa stáva vždy a vždy silnejší ako v iné dni.

vlastneÁno, naozaj, žena môže získať silný orgazmus, ak sa k nemu dostane. Pretože žena v týchto dňoch je veľmi citlivá. Toľko, že aj jednoduché preniknutie do vagíny môže byť pre ňu skutočnou nočnou morou. Aj pocity bolesti sa mnohokrát zosilňujú. Chcete skontrolovať? Nehovorte, že sme vás nevarovali.

Človek bude spokojný s odrodou v jeho sexuálnom živote, takže intimita v jeho menštruácii je pre neho darom.

vlastne: Ak si myslíte, že človek potrebuje rozmanitosť za každú cenu, najlepšie ho pošlite do podzemného bordelu. Už tu táto rozmanitosť (a tlieskanie a kvapavka, a ešte oveľa viac) stačí. Skutočný muž si cení hĺbku vzťahov a vie, ako si užiť a potešiť svoju ženu vo fyziologickejšom cykle.

Близость во время месячных притягательна, так как это такой «запретный плод».

vlastne: не более запретный, чем любое другое действие в любое другое время. Ak si myslíte, že bez sexu v menštruácii, váš vzťah sa zhorší, mám pre vás zlé správy - je celkom možné, že váš vzťah už umiera a snažíte sa "pohltiť mŕtveho koňa". Premýšľajte o tom.

Počas menštruácie má žena najsilnejšiu sexuálnu túžbu.

vlastne: veľmi individuálne. Vo všeobecnosti, príroda položila prirodzený vrchol túžby blízko ovulácie - keď je šanca na počatie a narodenie potomstva. Ak by bol vrchol v menštruácii, ľudstvo by už dávno zomrelo, pretože deti by sa sotva narodili.

Pohlavie počas menštruácie je ideálne, pretože vagína napučiava a silnejšie stláča penis.

vlastne: naozaj, krv sa k tomu ponáhľa. Toto je však pochybná výhoda. Ak by bolo všetko rozhodnuté silou komprimácie, muži by sedeli doma a masturbovali (a my všetci by sme opäť vymreli).

Intimita je najlepší spôsob, ako zmierniť bolesť počas menštruácie, pretože orgazmus z nich je najlepší liek a fyzická aktivita je vždy plus.

vlastne: Začnime tým, že nie všetky ženy majú bolesti počas menštruácie. Okrem toho musí byť tiež dosiahnutý orgazmus a s rizikom hádzania krvi (ako pri inej fyzickej aktivite, mimochodom) je to tiež nebezpečné. A nakoniec, ak by bol orgazmus taký účinný, tisíce zubárov a anesteziológov by stratili prácu - ale nevidím jedného z najvyššie platených zdravotníckych odborníkov medzi bezdomovcami. Zo spazmov existujú špecializované lieky.

Chlapci majú ťažké vysvetlenie, čo sa deje počas ich obdobia, a nie je potrebné - je lepšie mlčať (zahryznúť guľku) a vstúpiť do intimity.

vlastne: každý človek spočiatku - vedecký pracovník, ktorý rád študuje a rozumie novému.

Človek je prírodou výskumník!

Naučte svojho manžela, aby ste pochopili, že ženská povaha je možná. Aspoň na fyziologickej úrovni. A naozaj to robíme, keď učíme MCI.

Dni s nízkou pravdepodobnosťou koncepcie nie je možné určiť, ale obdobia sú vždy viditeľné.

vlastne: Ako už bolo spomenuté, krvácanie nie je vždy menštruáciou a dni môžu byť ešte určené (na tento účel bola vytvorená metóda rozpoznávania plodnosti). Toto je typická ospravedlnenie pre lenivých ľudí a nie sú ochotní prevziať zodpovednosť za ľudí.

Na tretí deň svojho obdobia môžete bezpečne vstúpiť do intimity, nechať krv ísť.

vlastne: po celú dobu menštruácie, tam sú stále zvýšené riziko, že infekcia a dostať kvapku krvi, kde by nemal byť. Zmení sa iba absolútna hodnota. Optimálnym odporúčaním je čakať na úplné zastavenie vylučovania krvi. Ak v cykle nie sú žiadne dni bez krvácania / krvácania, je to dôvod, prečo by ste sa mali lepšie študovať, aby ste normalizovali cyklus a zdravie.

Ak zhasnete svetlo - sex sa nelíši od sexu v iných dňoch.

vlastne: Ak budete nasledovať túto logiku, slnko zmizne v noci a mesiac neexistuje, keď sa na to nepozeráte. Svetlo alebo jeho nedostatok ovplyvňuje len vnímanie. Mesačne v tejto dobe ticho pokračovať, so všetkými ich funkciami.

Muž sa bude cítiť ako víťaz, ak vstúpite do intimity počas menštruácie.

vlastne: muž cíti radosť z víťazstva zakaždým, keď spozná ženu. Samozrejme, ak ju miluje a nezmyselne sa zapája do mechanických cvičení.

Ak „urobíte všetko podľa pravidiel“, nebudú to mať žiadne následky.

vlastneOdpoveď: Väčšina odporúčaní k tejto téme je napísaná negramotnými nezodpovednými ľuďmi (vyjadrujem to s plnou dôverou). Ich rady môžete sledovať na vlastné riziko, nikto vám nemôže nič zakázať. Len nezabudnite, že autori takýchto článkov napíšu ich za 15 minút a 15 centov, ale nikto vám nedáva možnosť mať deti, ak sa maternica odstráni. Vyberte si pre seba.

V 1. deň menštruácie je šanca počatia nulová, vo zvyšku môžete otehotnieť.

vlastne: blízkosť aj na prvý deň môže viesť k počatiu, ak folikul už začal dozrieť. Pravdepodobnosť toho je menšia, ale hovoriť o nulových šanciách nie je možné. Platí to najmä pre mladé dievčatá, ktoré v prvom rade ešte nezaviedli pravidelné cykly a po druhé, pravdepodobnosť koncepcie je vyššia sama osebe.

Počas menštruácie môže penis poškriabať maternicu.

vlastne: krčka maternice sa neotvorí tak silno, aby do neho mohol preniknúť mužský pohlavný orgán. Ale môžete poškodiť samotný krk. Podporil by som aj tento mýtus - na preventívne účely.

Krvácanie počas menštruácie je znamením, že všetko v tele je normálne, čo znamená, že ide o optimálny čas na intimitu.

vlastneV skutočnosti sa normálna menštruácia vyskytuje pravidelne a zakaždým, keď sa krv uvoľní. Ale pretože krvácanie nie vždy znamená menštruáciu, nie je to vždy známka zdravia. Navyše sú tu jednotlivé funkcie. Nakoniec ani skutočnosť, že v tele je všetko normálne, neznamená, že je to správny čas. Naopak, všetky zvieratá (osoba s nimi zaobchádza, mimochodom) sa v tomto čase inštinktívne vyhýbajú.

Krv počas menštruácie je čistá, neobsahujú v nej žiadne baktérie.

vlastnekeďže neexistuje žiadny hlien typu G (alebo sa riedi krvou), vírusy a infekcie v pošve sa v ňom môžu vyvíjať aktívnejšie. Preto je nesprávne tvrdiť, že ide o čistú krv a nič viac. Ide skôr o taký špecifický kokteil s možnými bonusmi vo forme rôznych živých tvorov.

Odmietnutie intimity počas menštruácie je sexizmus.

vlastne: chcete sa ublížiť - áno pre vaše zdravie, toto je váš život. Varovali sme vás však úplne bez sexizmu, iba na základe toho, ako telo funguje.

Abstinencia počas menštruácie zbavuje vzťah spontánnosti..

vlastne: abstinencia počas menštruácie - prirodzené prijatie určitých obmedzení pre citlivú osobu. Je to normálne ako umývanie rúk pred jedením a poslušnosťou semaforov na križovatke. Nemyslíte si, že umývanie rúk zbavuje jedlo chuti a semafory brzdia riadenie?

Aj keď, ak máte úplavicu a smrť pri dopravnej nehode na zozname životných priorít, je nepravdepodobné, že by sa choroby pohlavných orgánov a neplodnosť stali horšími.

Sú všetky tieto mýty? Určite nie. Každý rok sú nové. Ak sa s nimi stretnete - určite v poznámkach.

Argumenty pre?

Čítate teda 50 dôvodov, prečo som proti menštruácii počas menštruácie. Som si istý, že budú stále viac prijímaní.

A kde sú argumenty? Bohužiaľ som nenašiel jediný dôvod. Nepredpokladajte to isté, "pretože chcem."

Ak stále chcete urobiť krvavú akciu, opýtajte sa sami seba: prečo ste dokonca potrebovali sex počas svojho obdobia? Malá krv v živote? Len kvôli kliešťovi? Nebolo by lepšie robiť v dnešnej dobe niečo príjemnejšie a zábavnejšie?

Želám vám veľa harmónie. Nech sa všetko stane vo vašom čase! Bez strachu a výčitiek!

Pin
Send
Share
Send
Send