Zdravie

Život po menopauze u žien

Pin
Send
Share
Send
Send


A okamžite - krátka a jasná, a čo je najdôležitejšie, správna odpoveď: "Samozrejme!" A po - pult otázka: "Prečo čakať?"

Ako viete, "Najrýchlejší život prechádza, keď na ňom staviate plány." Život je, "nemôže byť." A v budúcnosti av súčasnosti.

Áno, bez pochýb, menopauza nie je najviac "pohodlné". Čo sa týka samotnej ženy, tak často pre jej „vnútorný kruh“. Avšak pre „retušovanie“ najjasnejších „škvŕn“ na obrázku klimakterického syndrómu existujú osvedčené lieky, napríklad homeopatický liek Climaxan. Najdôležitejšou pomocou a podporou pre ženu je zároveň poskytnúť sa.

Hlavná vec, ktorú treba pochopiť, je: vyvrcholenie nie je choroba, hoci je správne povedané, že ide o „liečbu menopauzy“ a určite nie o nejakú „odplatu za hriechy mládeže“. Menopauza je prirodzený proces v tele. A je to presne „prirodzené“ v doslovnom zmysle slova, že konanie musí byť vykonané s jeho správnym „životom“.

Po prvé - „vezmite kurz“ na správny životný štýl. Teraz je to mimoriadne dôležité.

Spôsob prevádzky a "domáce práce". Je jasné, že moderná žena je zvyknutá „točiť ako veverička v kolese“, ale rýchlosť otáčania „kolesa“ by sa mala znížiť. Teraz ide o veľa úsilia do „vnútornej reštrukturalizácie“ a mali by byť v bezpečí.

Režim odpočinku a spánku. Prílivy sú obzvlášť trápne v noci, čo znamená, že je to aj nespavosť, bolesť hlavy a zlá nálada. "Naučte" svoje telo "fit" a prebudiť "pri hodinách." "Prax" jeho ranné sprchy, a "prílivy" budú prepravované výrazne ľahšie. A pred spaním si „upokojte“ telo teplým kúpeľom s aromatickými olejmi a bylinkami - a noc bude naozaj pokojná.

Upravte si menu v prospech "zdravých" potravín a metód jeho tepelného spracovania. Snažte sa chodiť na čerstvom vzduchu každý deň, a nie robiť "jogy" medzi obchodmi - a mozog bude nasýtený kyslíkom, ktorý bude "vyhnať" zbytočné myšlienky. Urobte si čas na svoje obľúbené záľuby a telesnú výchovu a možno aj na jogu alebo na gymnastiku. A veľmi rýchlo budete mať pocit, že nie je potrebné žiadne ďalšie hľadanie „zmyslu života“. Pretože on je. sa objaví sám!

Vo všeobecnosti bola odpoveď na otázku položená. „Extra tip“ v dobrom zmysle slova vám dá Climaxan. Liek môže byť použitý ako symptomatická látka pri liečbe prejavov menopauzálneho syndrómu. Ako "návaly horúčavy", poruchy spánku, bolesti hlavy a závraty, podráždenosť a emocionálnu nestabilitu.

Čo je nebezpečné ženské vyvrcholenie?

Samozrejme, v prvom rade sú nebezpečenstvá „vonkajšieho majetku“ „zarážajúce“. "Zlá pamäť" prílivy, to znamená, útoky tepla a potenia, môže doslova "kolaps" mnohokrát denne, a veľmi často v noci.

Čo je nebezpečné ženské vyvrcholenie?

Samozrejme, v prvom rade sú nebezpečenstvá „vonkajšieho majetku“ „zarážajúce“. "Zlá pamäť" prílivy, to znamená, útoky tepla a potenia, môže doslova "kolaps" mnohokrát denne, a veľmi často v noci.

Iba naše otázky odpovedá profesionálny psychológ Elonia Lavrenova. Opýtajte sa

Pohlavie pred a po menopauze

Climax je proces prirodzeného veku, ktorý sa mnohé ženy obávajú, pretože so sebou prináša určité zmeny v tele. Veľmi často počas tohto obdobia ženy menia svoj zvyčajný spôsob života, menia sa ich záujmy, objavujú sa prvé známky starnutia - potreba cítiť sa potrebné a žiaduce zvýšenie. Preto sa mnoho žien obáva otázky, či sa kvalita pohlavia zmení, keď nastane menopauza.

Obavy spojené so skutočnosťou, že menopauza bude mať negatívny vplyv na sex, najčastejšie sú zbytočné. Lekárska prax potvrdzuje, že sexuálna túžba s nástupom menopauzy klesá len u niekoľkých žien (podľa niektorých odhadov - u 20%) a u niektorých ľudí sa zvyšuje len libido.

Je však dôležité pochopiť, že povaha sexuálnej túžby je psychologická, vnútorný postoj veľmi vážne ovplyvňuje libido. Veľmi často dôvodom poklesu sexuálnej túžby nie sú fyziologické príčiny, ale psychologické, najmä komplexy spôsobené zmenami vzhľadu a stratou funkcie vo fertilnom veku.

Sexuálny život po menopauze môže byť bohatší

Na druhej strane, s nástupom menopauzy sa znižuje riziko nechceného tehotenstva. Okrem toho počas tohto obdobia deti najčastejšie začínajú samostatný život, takže ženy majú viac času venovať pozornosť sebe a svojmu partnerovi.

Mnohé páry hovoria, že v období menopauzy sa oživuje sexuálny život. Samozrejme, nestojí za to čakať na tú istú vrúcnosť ako v mladosti: sexuálne vzťahy, ako aj emocionálne vzťahy, časom nadobúdajú iný charakter. Namiesto častého a vášnivého pohlavia, ktoré sa udialo pred menopauzou, prichádza viac zdržanlivý a pokojný pohlad.

Sex po menopauze sa môže stať ešte jasnejšou a príjemnejšou, pretože počas tohto obdobia majú partneri viac času na seba. Pravidelný sexuálny život navyše pomáha zmierniť nepohodlie spôsobené zmenami v tele ženy.

Problémy často vznikajú u partnera

Problém sexuálnych vzťahov po dosiahnutí veku 50 rokov je pravdepodobnejší, že sa nevyskytnú v dôsledku zmien, ku ktorým dochádza v ženskom tele, ale v dôsledku zníženia sexuálnych schopností muža. Toto je obzvlášť výrazné v pároch, kde je manžel starší ako žena viac ako päť rokov: s nástupom menopauzy sa túžba ženy zvyšuje a muž v tomto období naopak znižuje účinnosť a libido. V tomto prípade by mala byť žena pripravená na to, že počas intimity bude hlavnou iniciatívou, ktorá s ňou leží.

Cez to všetko, po nástupe menopauzy, človek by nemal zanedbávať sexuálny život. Je len potrebné pochopiť, že jej charakter bude trochu iný, ale to neznamená, že láska v starobe bude menej krásna. Je dokázané, že zachovanie sexuálnej aktivity predlžuje nielen biologickú, ale aj sociálnu aktivitu jednotlivca.

Zdravý životný štýl - minimálne nepohodlie po menopauze

Veľmi dôležitú úlohu pri znižovaní libida u žien hrá prítomnosť chorôb, ktoré sa vždy vyskytujú s vekom. Je dôležité pochopiť, že normálne sa všetkým týmto chorobám možno vyhnúť, ak ste mladí a aktívni a zdraví. Ale, bohužiaľ, veľmi často uvažujeme o korekcii životného štýlu len vtedy, keď čelíme chorobe.

Časté po 50 rokoch ochorenia kardiovaskulárneho systému, pohybového aparátu, gastrointestinálneho traktu, hypertyreózy, zvýšenej hladiny cukru v krvi a ďalších porúch nepriamo ovplyvňujú sexuálnu funkciu. Tieto choroby nemajú priamy vplyv na libido, ale majú významný vplyv na psychologický stav ženy, takže mnohí sú nútení opustiť sexuálnu aktivitu.

Odmietnutie mať sex kvôli chorobe len zhoršuje zdravotný stav.

Chcel by som poznamenať, že odmietnutie sexuálneho života v dôsledku choroby nedáva pozitívne výsledky. Sexuálna potreba pretrváva aj pri chorobách pohlavných orgánov av súvislosti s týmto chirurgickým zákrokom. Potlačenie tejto potreby znižuje sebavedomie, zvyšuje riziko depresie, urýchľuje procesy starnutia a zvyšuje pravdepodobnosť psychosomatických ochorení, teda tých chorôb, ktoré sú spôsobené negatívnym emocionálnym stavom a potláčaním emócií.

Pravidelný sex pred menopauzou = vysoko kvalitné intímne vzťahy po ňom.

Tiež nehovoriac o tom, že trvanie sexuálneho života závisí od pravidelnosti intimity. Čím častejšie dochádza k sexuálnemu styku, tým dlhšie trvá túžba a schopnosť uspokojiť sexuálnu túžbu. Sexuálna skúsenosť získaná v priebehu rokov navyše môže vytvoriť jedinečné a hlboké intímne vzťahy. Pocit sexuálnej rozkoše počas tohto obdobia sa môže mnohonásobne zvýšiť oproti tomu, čo zažil v období dospievania.

Ako dať sexuálnu túžbu zmiznúť

Hlavný asistent ženy v menopauze nie je až tak špecialista (hoci jeho pomoc je určite potrebná), čo najviac sily. Môžete zastaviť proces zániku sexuality sami, ak nezanedbávate jednoduché odporúčania a nebuďte leniví vykonávať ich pravidelne.

Dobre organizovaná fyzická aktivita je napríklad mimoriadne priaznivá na zlepšenie stavu ženského sexuálneho systému. Okrem toho by sme nemali ignorovať populárne cvičenia Kegel pre svaly panvového dna, ani tradičné fitness a rôzne relaxačné techniky, ako je jóga a iné typy orientálnej gymnastiky. Masáže, akupunktúra, bylinné extrakty a bylinné prípravky (po konzultácii s lekárom) tiež pomôžu vyrovnať sa s negatívnymi prejavmi menopauzy.

 • Úprimne diskutujte o svojich vlastných pocitoch s partnerom. Nevie, čo sa deje vo vašej hlave a ako zmenené telo reaguje na intímnu intimitu.
 • Udržujte intimitu vo vzťahoch, nenechajte život zničiť atmosféru intimity. Práve teraz - je čas venovať pozornosť, pretože neexistujú žiadne ďalšie obavy týkajúce sa štúdií, kariéry a starostlivosti o deti.
 • Dajte prednosť nie množstvu sexuálnych aktov, ale ich kvalite, bez zabudnutia na pravidelnosť.

Medzi fyziologickými problémami ovplyvňujúcimi kvalitu sexuálneho života žien a spôsobenými menopauzou je možné zaznamenať pokles úrovne vlhkosti vagíny, v dôsledku čoho pohlavný styk nemusí byť príliš príjemný alebo dokonca bolestivý. S týmto problémom sa však úspešne vyrovnávajú špeciálne krémy a čapíky, ktoré by sa mali vyberať spoločne s gynekológom, ako aj mazivá predávané v lekárňach a vydávané voľne predajné.

Pravidelný sex môže významne znížiť takéto nepríjemné príznaky počas menopauzy, ako sú návaly horúčavy, nárast krvného tlaku a výkyvy nálady.

Pamätajte si, že menopauza a sexuálny život nie sú vzájomne sa vylučujúce koncepty. Pravidelný sex pomôže udržať zdravie a mládež aj po menopauze.

Hodnotenie blogu: 37701 | Hodnotiť blog: 0

Mal by som sa báť menopauzy?

Oksana Ledoschuk: „Pre fajčiarov sa menopauza vyskytuje o niekoľko rokov skôr ako ich rovesníci. To isté možno povedať o ženách so zvýšeným cukrom

a cholesterol v krvi. "

- U 80% zdravých žien je menopauzálny syndróm mierny. Vo všeobecnosti je potrebné vopred sa pripraviť na klimakterické obdobie. Pretože niektoré choroby v období menopauzy zostrihajú a tečú veľmi tvrdo. Napríklad u žien s nadváhou, už v mladých rokoch dochádza k porušeniu funkcie vaječníkov, existujú predpoklady pre rozvoj diabetu a ochorenia kardiovaskulárneho systému. A keď sa menopauza deklaruje, tieto problémy sa zhoršujú, začínajú napredovať. Menopauza je závažná u 80% žien s ochorením štítnej žľazy, ako aj u tých, u ktorých sa v mladosti vyvinula závažná forma predmenštruačného syndrómu a nedostali náležitú liečbu. Z mladosti je potrebné zapojiť sa do prevencie takých ochorení, ako je osteoporóza. Dostatočne nízka minerálna hustota kostí je typická pre ženy, ktoré neustále stravujú, majú nízku hmotnosť, fajčia, pijú veľa kávy, majú málo slnečného žiarenia, majú ochorenie štítnej žľazy - hypotyreózu.

- Kedy by mali ženy chodiť na špecialistu, aby sa zabránilo najhoršiemu vývoju udalostí?

- Najlepšie na tom je, keď žena príde na konzultácie pri prvých príznakoch menopauzálnych porúch. Môžu sa prejaviť vo forme menštruačnej dysfunkcie: zriedkavé alebo naopak veľmi časté menštruácie, krvácanie z maternice, návaly horúčavy, nadmerné potenie, únava, podráždenosť. Mnohí pacienti perimenopauzálneho veku poznamenávajú, že spolu s dysfunkciou vaječníkov začínajú bezmotorovej depresie. Zvyčajne ženy chodia do psychoterapeuta alebo psychiatra, kde majú predpísané antidepresíva, bez toho, aby nejakým spôsobom spájali ťažké psycho-emocionálne nepohodlie s hormonálnymi zmenami súvisiacimi s vekom v tele. Niektorí pacienti majú počas menopauzy takú ťažkú ​​depresiu, že 3-4 roky strávia niekoľko mesiacov v roku v psychiatrických liečebniach - kolaps rodín, ženy strácajú prácu, strácajú záujem o život, v niektorých prípadoch majú samovražedné myšlienky alebo pokusy , Pomerne často, po niekoľkých rokoch liečby antidepresívami, títo pacienti k nám prichádzajú na schôdzku a iba tu dostávajú informácie o tom, ako úzko súvisia ich problémy s ukončením funkcie vaječníkov.

- Je pravda, že ak chce žena vedieť, ako bude mať menopauzu, môže sa opýtať, ako šiel so svojou matkou a babičkou, pretože scenár menopauzy má v mnohých ohľadoch dedičnú povahu?

- Nie presne. Ako bude menopauza, v prvom rade závisí, opakujem, na zdravotnom stave ženy. Načasovanie jeho výskytu je však často "zdedené". Ak matka začala menopauzu vo veku 40 rokov, potom by sa dcéra mala pripraviť na skorú menopauzu. Aj keď sa občasná menopauza vyskytuje v dôsledku chirurgických zákrokov - napríklad v dôsledku odstránenia vaječníkov ženy.

- Je pravda, že menopauza je „mladšia“?

- Medzi našimi pacientmi je dosť žien, ktoré sa narodili v rokoch 1969-1972, to znamená, že ich nie je ani 40 rokov. Nikotín spôsobuje masívnu stratu folikulov vo vaječníkoch, ktoré sú zodpovedné za menštruačný cyklus. Preto sa menopauza fajčiarov vyskytuje o niekoľko rokov skôr ako ich rovesníci. To isté možno povedať o ženách so sklonom k ​​zvýšeným hladinám cukru a cholesterolu v krvi: kombinácia týchto faktorov vedie k skoršiemu „vypnutiu“ vaječníkov. Rizikovým faktorom je neskorý pôrod. - Prečo ženy rastú v období menopauzy? - Vekom sa metabolické procesy spomaľujú. A nie sme zvyknutí na prestavbu nášho jedla, počítanie kalórií, fyzickú záťaž. Vysokokalorické potraviny spolu so sedavým životným štýlom a zlou funkciou štítnej žľazy vytvárajú podmienky na zvýšenie telesnej hmotnosti. A najhoršie je, keď sa tuk ukladá na prednú brušnú stenu. Tento tuk má hormonálne vlastnosti - produkuje veľa biologicky aktívnych látok. Je to on, kto zvyšuje cholesterol, prispieva k cukrovke, atď. a neustále "chce jesť." Akonáhle index telesnej hmotnosti presiahne 30 a objem pásu je 88 cm, ženy prestanú cítiť sýtosť, prenasledujú ich túžbou po jedle. Stojí za pás stratiť menej ako 88 centimetrov, ako pocit plnosti je obnovený.

- Čo odporúčate pacientom, aby schudli a znížili objem pasu?

- Prvým je zníženie kalorického príjmu. Ak žena konzumuje 5 000 kilokalórií denne, potom by sa mala v prvom týždni pokúsiť znížiť túto hodnotu o 500 kilokalórií, ďalšia - o ďalších 500 a dosiahnuť 2 000 a lepšie - 1 500 kilokalórií denne. Mali by ste tiež pridať motorickú aktivitu. Ak chcete začať, povedzme, kráčajte jednu zastávku pešo a potom sa pokúste prejsť aspoň 4 km denne rýchlosťou 120 krokov za minútu. Je dobré navštíviť bazén, precvičiť orientálny tanec. Ak zistíme, že to nestačí, potom predpisujeme špeciálne lieky na zníženie hladiny cukru, cholesterolu, atď., Ktoré tiež pomáhajú stabilizovať hmotnosť a chuť k jedlu. A akonáhle sa hmotnosť zníži o 15 percent, značne sa zlepšuje blahobyt ženy. - V Amerike a Európe používa približne 70 percent žien hormonálnu substitučnú liečbu (HRT) av Bielorusku viac ako 2-3 percentá. Čo vysvetľuje tento rozdiel? - Máme konzervatívnu medicínu a obyvateľstvo. Mnohé mýty o HRT sú veľmi pevne zakorenené v masovom vedomí. Jedným z nich je, že HRT spôsobuje rakovinu prsníka. V skutočnosti sa rakovina prsníka vyskytuje spravidla u žien s genetickou predispozíciou. Pred predpísaním HSL sa každý lekár oboznámi s mamogramom pacienta, ktorý sa musí vykonať po 35-40 rokoch. Iba na ňom sú pozorované najmenšie zmeny v mliečnej žľaze, ktoré ohrozujú rakovinu. V mojej osobnej praxi nebol jeden prípad HRT spôsobujúci rakovinu. Ďalším mýtom o HRT je, že údajne spôsobuje nárast telesnej hmotnosti. V skutočnosti, lieky, ktoré predpisujeme, stabilizujú hmotnosť a metabolizmus, bránia rozvoju cholesterolu a cukrovky. Tento mýtus sa datuje do 60-tych rokov 20. storočia, kedy sa menopauzálnym ženám odporúča, aby užívali drogy s veľmi veľkými dávkami hormónov, ktoré boli navyše v porovnaní so súčasnosťou úplne odlišné. Сегодня у женщин, принимающих ЗГТ, качество жизни заметно повышается, неприятные проявления климактерического периода минимизируются. Если показанием для ЗГТ является только тяжелая степень климактерического периода, то мы назначаем непрерывное лечение на 3-4 года. Если есть опасность развития остеопороза, ЗГТ предлагается принимать в течение 5-8 лет. После 60 лет применять ЗГТ не рекомендуют.

– Верно ли, что если у женщины в 47-50 лет сохраняются менструации, то она может забеременеть?

– Да. Napriek menopauzálnym zmenám môžu vajcia u žien ešte dozrieť, a preto je potrebné sa v tomto období chrániť. Okrem toho sa musí o ďalšie dva roky po poslednej menštruácii postarať antikoncepcia. V mojej praxi bol pacient, ktorý po 25 rokoch neplodnosti otehotnel vo veku 48 rokov. Táto žena si myslela, že začala menopauzu a chodila k lekárom, keď bola tehotná už 9 mesiacov. Bohužiaľ, ona trpela veľa chorôb, a dieťa nemohlo byť zachránené počas pôrodu. - Ako pravdivé je tvrdenie, že v období menopauzy a po nej žena stráca schopnosť zažiť orgazmus? - Všetko je veľmi individuálne. Samozrejme, intímne vzťahy počas menopauzy sú dosť problematické. Sliznica pošvy stráca svoju elasticitu, stáva sa ľahko zraniteľnou, pohlavný styk sa stáva bolestivým a prináša veľa nepohodlia. Všeobecný blahobyt žien v tomto veku - tlak, potenie, depresia - tiež narúšajú potešenie z intimity. Ale ak je možné napraviť blahobyt pomocou hormonálnej substitučnej terapie alebo iných metód, schopnosť orgazmu zostáva so ženou mnoho rokov. Tam sú dámy, ktoré majú orgazmus v 60-70 rokov, a ich potreba mužov zostáva pomerne vysoká.

- A predsa, objektívne, vyvrcholenie je smútok každej ženy. Nielenže sa zdravotný stav zhoršuje, ale je tiež nemožné pozrieť sa na seba v zrkadle bez sĺz. Koniec koncov, niektoré dámy po menopauze žijú viac ako tucet rokov. Čo by podľa vás malo podporovať ženu počas tohto obdobia, nie vzdať sa jej rúk, nedávať kríž na seba a na svoj život?

- Po menopauze je život a ženy by mali tieto roky žiť s dôstojnosťou. Ak ste kompetentne, berúc do úvahy odporúčania špecialistu, aby ste sa počas tohto obdobia správali, stále môžete získať veľa pozitívnych emócií zo života: od vzdelávania a komunikácie s vnúčatami, od práce, od rôznych koníčkov a od lásky. Žena by si mala byť dobre vedomá toho, že jej príbuzní a príbuzní nie vždy pobehujú po klinikách a sťažujú sa na ich vredy, ale zdraví a veselí. Pretože muži po 40 rokoch tiež začínajú svoje menopauzy a zmeny charakteru. U detí, najmä v prechodnom veku, množstvo ich problémov. Takže musíte dúfať len pre seba. O múdrosti, ktorá by mala prísť na miesto mladosti a krásy.

Rozhovor s Olga Poklonskaya, foto s láskavým dovolením partnera

Čo je to postmenopauza?

Obdobie po menopauze (postmenopauzálna) je fixované 12 mesiacov po poslednej menštruácii a trvá približne desať rokov. Neexistuje jasný časový rámec, ani prísna norma veku ženy. Tieto ukazovatele do značnej miery určujú jednotlivé charakteristiky a genetika.

Hlavné príznaky menopauzy začínajú prejavovať zmeny v tele spojené so znížením funkcie vaječníkov:

 • záchvaty horúčky so zvýšeným potením,
 • zmeny nálady, nestabilný emocionálny stav,
 • hypertenzia, bolesti hlavy a iné.

Climakterický syndróm počiatočného a konečného štádia je odlišný. V postmenopauzálnych hormonálnych úpravách končí a množstvo estrogénu v tele sa stáva pevným malým, čo ovplyvňuje prácu doslova všetkých systémov. V zriedkavých prípadoch, keď je zdravie ženy slabé, premenopauzálne prejavy menopauzy zostávajú v období po menopauze.

Postmenopauzálne ženské problémy

Obdobie po menopauze je predovšetkým starnutie. Telo v tomto štádiu je unavené, opotrebované, rozsah jeho schopností je výrazne zúžený, celkový zdravotný stav sa zhoršuje. Takéto ženské hormóny ako estradiol, pop a estriol, do konca menopauzy sa stáva menej ako muž.

Kostné, kardiovaskulárne, nervové a vylučovacie systémy fungujú normálne s dostatočným počtom z nich, resp. Počas postmenopauzy pri ich pracovnom zlyhaní.

Typické problémy, ktoré čakajú na ženy v období po menopauze:

 1. Riziko osteoporózy. V dôsledku poklesu estrogénu sa kostné tkanivo stáva krehkejším. To tiež vysvetľuje časté zlomeniny kostí u žien nad 60 rokov.
 2. Stav vlasov, nechtov a zubov sa zhoršuje.
 3. Problémy kardiovaskulárneho systému. Steny krvných ciev sa stávajú tenkými a nepružnými, čo ovplyvňuje krvný obeh a vysoký krvný tlak. Významne pomalší metabolizmus ovplyvňuje zvýšenie cholesterolu, ktorý tvorí krvné zrazeniny. To môže viesť k ischemickým ochoreniam, angíne, arytmiám srdca.
 4. Vízia padá, sluch sa zhoršuje.
 5. Myšlienkové procesy sa spomaľujú, pamäť sa zhoršuje.
 6. Nestabilný emocionálny stav, nervozita, hystéria.
 7. Suchá koža. Môže narušiť svrbenie. Bradavice sa objavia a chlpatosť na tvári a tele sa zvyšuje.
 8. Znížené množstvo vylučovaných sekrétov ovplyvňuje ich mikroflóru. V podmienkach nedostatočného ochranného hlienu je ľahšie dostať sexuálne prenosné infekcie alebo zápalové ochorenia. Častým spoločníkom žien je v súčasnosti kolpitída (zápal pošvy, zápal sliznice pošvy) a zápal močového mechúra.
 9. Prítomnosť krvácania počas menopauzy v poslednom štádiu je veľmi alarmujúcim znakom. Naznačujú vysokú hladinu estrogénu v tele, čo sa v tomto veku považuje za anomáliu. Najčastejšou príčinou tohto javu je rozvoj rakoviny prsníka, krčka maternice alebo vaječníkov. Akékoľvek nepriehľadné vypúšťanie s zápachom je tiež nebezpečné.
 10. Inkontinencia moču, ku ktorej dochádza z dvoch dôvodov: vynechanie panvových orgánov a rýchly nárast telesnej hmotnosti.

Postmenopauzálny syndróm sa vyvíja všetkými rôznymi spôsobmi. To je najvýraznejšie u žien, ktoré sú príliš tenké alebo príliš plné, ktorí fajčia alebo zneužívajú alkohol, ktorí sú fyzicky alebo emocionálne tvrdo pracujúci, zažívajú častý stres.

Odporúčania na zmiernenie tohto stavu

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môže žena v postmenopauzálnom období urobiť, je komplexné zlepšenie jej životného štýlu. Na uľahčenie vášho stavu potrebujete:

 1. Dodržujte vekovo primeranú diétu. Ide o druh zdravej vyváženej stravy, ktorej diéta musí obsahovať produkty obsahujúce prospešné Omega-kyseliny: červené ryby, orechy, zdravé rastlinné oleje, ľanové semená, sezam, chia. Potrebné je tiež mlieko a mliečne výrobky, ktoré sú nevyhnutné na udržanie stavu kostného tkaniva. Ak chcete urýchliť metabolizmus, musíte jesť čerstvé ovocie a zeleninu podľa ročného obdobia a na tvorbu svalového tkaniva - chudé mäso, všetky druhy morských rýb, morské plody. Diéta zahŕňa obilniny a výrobky z celozrnnej múky v obmedzenom množstve.
 2. Použite ďalší zdroj základných mikroživín. Zvyčajne sú to vitamínové komplexy s vápnikom a vitamínom D. Odporúča sa, aby sa použil na predpis po krvnom teste.
 3. Vyhnite sa nervóznej námahe, tvrdej práci.
 4. Zabezpečiť zdravý spánok a plný pozitívnych dojmov voľného času.
 5. Zaviesť pravidelnú fyzickú aktivitu. Ideálne sú dlhé prechádzky, jóga, meditácia, dychové cvičenia, aeróbne cvičenie, ak sa cítite dobre.
 6. V prípade potreby použite liečbu hormonálnych liekov. Gynekológovia ich často predpisujú počas menopauzy. Jedná sa o estrogénové náhrady, ktoré sa môžu aplikovať interne alebo topicky. Perorálne podávanie týchto liekov pomáha normalizovať hormóny. Vonkajšia aplikácia je účinná na elimináciu svrbenia v oblasti genitálií.

Prítomnosť postmenopauzálnych žien by nemala ovplyvniť postoj k životu. Pokračuje a je to zmysel, aby si to užíval, pričom sa začal zaoberať záležitosťami, na ktoré predtým nemal dosť času.

Po menopauze sa život zastaví?

Najdôležitejší mýtus počas menopauzy možno nazvať faktom, že po jeho nástupe sa život zastaví. V skutočnosti to tak nie je a existujú aj ženy vo veku 45 - 54 rokov, ktoré vyzerajú lepšie ako niektoré dámy na 35. Všetko je jasné: hormonálne zmeny, bolesť v mnohých orgánoch a pretrvávajúce depresie môžu nikoho vyradiť z cesty. Ale musíte nájsť silu v sebe a nemali by ste ju viesť do hlavy, že keď príde menopauza, staroba prichádza k žene.

Mnohé dámy dávajú zákaz na vlastný život: myslia si, že sú staré, a preto si nemôžu odpočinúť ako predtým, menia sa pred našimi očami a trvajú na tom, že už nemôžu uspokojiť mužov v doslovnom zmysle.

Ženy sa mylne domnievajú, že po menopauze už nebudú môcť mať sex. V skutočnosti - toto je hlavná mylná predstava, ktorá závisí predovšetkým od samotnej dámy. Je to jedna vec, keď sa žena rozhodne sama pre seba, že nepotrebuje intimitu s človekom (a to je tiež samo-potvrdenie, ktoré môže rýchlo prejsť). Stojí za to vedieť, že tie ženy, ktoré majú sex počas menopauzy, znášajú túto fázu života pokojnejšie a bezbolestne.

Ako sa udržiavať zdravý?

Aby ste zostali zdraví a veselí po menopauze, musíte starostlivo sledovať vaše telo. Mnoho žien považuje menopauzu za ochorenie, ale v skutočnosti to tak nie je, pretože menopauza je hormonálnou zmenou ženy, ale nie diagnózou. Prvá vec, ktorú začať s menopauzou je držať sa hormonálnej substitučnej terapie. Ale skôr, ako ho začnete, musíte absolvovať tieto skúšky:

 • Ultrazvuk panvových orgánov,
 • onkocytológia krčka maternice,
 • mamografia prsníka.

Aby ste sa vyhli mnohým zdravotným problémom, musíte kontrolovať svoju hmotnosť. Ženy nad 40 rokov by sa mali držať správnej výživy a pravidelne počítať kalórie. V potrave by malo byť veľa produktov s obsahom bielkovín. Počas raňajok a večere musíte jesť približne rovnaké množstvo jedla. Väčšina sa musí zamerať na obed, pretože je to najživšie jedlo. V strave každej ženy by mali byť potraviny s vápnikom: mliečne potraviny. Ale mali by ste uprednostniť jedlo s minimálnym obsahom cukru.

Keď máte nadváhu, musíte postupne stratiť kilogramy. Ak sa rýchlo "sadnúť" na diétu, potom sa vaše telo bude ťažký stres, a to bude ešte ťažšie preniesť menopauzu. Je potrebné odstrániť (postupne) škodlivé produkty zo stravy a nahradiť ich zdravými potravinami.

Po starnutí kože sa redukujú metabolické procesy, z ktorých sa žena stáva nadváhou. Aby ste schudli, musíte cvičiť niekoľko minút denne, jesť správne a chodiť na čerstvom vzduchu.

V súvislosti s častými chorobami a zrejmými príznakmi starnutia sa ženy často pýtajú svojich priateľiek vo veku 50 rokov: je život po nástupe menopauzy? Áno, to je, po 50 je to len začína, toľko lekárov volať toto obdobie druhej mládeže.

Ako sa starať o vaše vlasy?

Vlasy počas menopauzy prechádzajú veľkými zmenami a aby sa zabránilo ich strate, musíte sa o ne dobre starať. Ak chcete zachovať krásu vašich vlasov, musíte dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • umyte si vlasy maximálne 2-3 krát týždenne,
 • používať prirodzené zariadenia na česanie,
 • vyrábať vlasové masky a používať výrobky mäkkej starostlivosti,
 • Mokré vlasy neskúšajte,
 • teplota umývacej vody musí zodpovedať telesnej teplote,
 • jesť správne
 • hrebeň vlasy len v prípade potreby
 • urobiť masky s domácimi prísadami.

Čo robiť so svojimi kaderami - je lepšie sa opýtať skúseného trichológa, aby im nepoškodil úplne. Koniec koncov, nie všetky prípravky na starostlivosť o pokožku hlavy a vlasy sú bezpečné a niektoré dokonca majú toxické zloženie.

Ako zostať krásna a atraktívna?

Počas menopauzy sa mení vzhľad každej ženy. Hormonálne hroty spôsobujú starnutie pokožky a objavujú sa vrásky. Ale to nie je dôvod na skúsenosti - musíte sa naďalej starať o seba, a potom sa bude môcť mládež rozšíriť. Hlavná vec: všetko závisí od želania ženy a stavu jej kože. V tomto veku je potrebné prísť k kozmetológovi čo najčastejšie a pravidelne sa starať o pokožku tváre.

Mnohé ženy po menopauze nevedia, čo majú urobiť, aby zachránili starý život. V skutočnosti, musíte sa upokojiť, a nie sa báť, a znížiť bolestivé príznaky, musíte byť liečení drogami. Atraktívnosť závisí od želania žien starať sa o seba.

Kognitívne video na tému:

Natalia Andrushko

Psychológ, Ecophacilitator, Supervízor Mediator. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Žili ste ako pred menopauzou, s chorobou, túžbou a starnutím - po dobu 30-40 rokov ste nič nezmenili, takže teraz je to niečo. Prejsť na gynekológ-endokrinológ vyzdvihnúť hormonálnu substitučnú terapiu a žiť ako predtým, ale to je lepšie - bez sťažovania na život

Mám 52 rokov. Vrchol bol skoro, vo veku 43 rokov, práca nervov bola nervózna, genetika bola taká burina, neviem. Nastalo krátke obdobie nevoľnosti - niekedy bolo horúce. Nevidel som však veľké zmeny v mojom tele ani v mojom zdraví. Celý život behám a robím cvičenia v dopoludňajších hodinách, vo večerných hodinách sa nesnažím jesť, pretože som bol celý život štíhly a teraz zostávam. Tiež nevidím žiadne veľké zmeny s mojou tvárou.

A čo bez detí a vnúčat je melanchólia, choroba a starnutie. O_O.

Mám 56-ročnú priateľku. Vychovávala svoju dcéru, poslala ju na štúdium do zahraničia, nakoniec sa rozviedla s neverným manželom a odišla do svojej dcéry, aby začala nový život. Začal som sa učiť tento jazyk, registrovaný na zoznamke a stretol som sa s mužom mojich snov (je o pár rokov starší). Teraz je vydatá za neho a obaja ľutujú len jednu vec: prečo sa predtým nestretli? Mimochodom, žena, vyzerá skvele, vo veku 40-45 rokov, a to nie je len môj názor, mnohí tak mylne určujú jej vek.

Po menopauze je život. Len je potrebné vyzdvihnúť lieky tak, aby netrpeli.

, Tí, ktorí majú deti a vnúčatá Totonypony.

Súvisiace témy

Samozrejme, že je život! Po prvé, už sa viac nemôžete chrániť :) Deti a vnúčatá sú amatérske, osobne pracujem a cestujem vysoko vo vzdialených krajinách, pretože s vekom je menej okamžitých výdavkov (a chcem 157 blúzok) a platov. vyššie z dôvodu mnohých pracovných skúseností. Všeobecne platí, že žijem a užívam si :)

Svokra prijíma hormóny, pracuje, chodí na odpočinok. Jej syn je už vyrastaný, žije 500 km. V lete sa zaoberá dachou, opravami atď. S mužmi, s ktorými nejako nedáva, sa pred 15 rokmi rozviedla s manželom.
Autor, život s menopauzou sa nemení. Všetky vredy, ktoré ste mali, zostanú s vami. A ak ste zvykli strácať život, čo sa potom zmení?

Život je dokonca aj po smrti

Život je dokonca aj po smrti

Nezmysel! Samozrejme! Toľko príležitostí, nesmiete zomrieť na konci) Samozrejme, hrozný stav, ale keď to prejde, cítite v sebe nejakú novú energiu. Chcem milovať svojich blízkych dvojitou silou!
Samozrejme, teraz je ďalšia starostlivosť o seba, musíte sa viac starať o seba a svoju vnútornú pohodu. Bol som v tých strašných mesiacoch, ktoré môj manžel sužoval. Vo všeobecnosti ho trápila. Takže, bližšie ku koncu „obdobia“, sa Neoginov krém získal a teraz môžem určite povedať, že zažívam druhú mládež! Používal som krém asi šesť mesiacov a úplne som zabudol, ako som bol v rozpakoch alebo dokončil svojho vlastného manžela. Je dobre vstrebaný, vonia dobre a ľahko sa aplikuje. Môžete žiť naplno a po 50, dievčatá!) A ešte lepšie)

Pooperačná liečba Climaxom bola 38 rokov. Teraz je život v plnom prúde. Myslím sexy. s manželom je všetko super. Žiadny strach z otehotnenia. Najprv si tiež myslela, že všetko, život sa zastavil. a teraz je po všetkom. A nie sú potrebné žiadne pilulky na pitie. Hlavná vec je dobrý sex s manželom. To vylieči všetky prílivy a rôzne bjaki.

Keď som sa naučil všetky „kúzla“ menopauzy, myslel som si, že to bol koniec môjho osobného života! Pretože najviac zo všetkého som bol unavený z pocitu "v šortkách". Myslel som, že tam bol „vstup“ k mužovi zatvorený, ospravedlňujem sa za detaily, všetko bolo suché a „ťahané spolu“, takže tam bolo bolestivé nosiť spodnú bielizeň! Potom sa dozvedela o zázraku v ružovej trubici - krém "Neogin". Vrátil ma k normálnym pocitom. Tkaniny sa zdali byť nasýtené zdravou vlhkosťou, neexistujú žiadne stopy predchádzajúceho napätia. Myslím, že osobný život začína nové kolo))

Keď som sa naučil všetky „kúzla“ menopauzy, myslel som si, že to bol koniec môjho osobného života! Pretože najviac zo všetkého som bol unavený z pocitu "v šortkách". Myslel som, že tam bol „vstup“ k mužovi zatvorený, ospravedlňujem sa za detaily, všetko bolo suché a „ťahané spolu“, takže tam bolo bolestivé nosiť spodnú bielizeň! Potom sa dozvedela o zázraku v ružovej trubici - krém "Neogin". Vrátil ma k normálnym pocitom. Tkaniny sa zdali byť nasýtené zdravou vlhkosťou, neexistujú žiadne stopy predchádzajúceho napätia. Myslím, že osobný život začína nové kolo))

Jediné, čo toto všetko vyžaduje, sú peniaze. Musíte sa o seba postarať s dvojitým výkonom. Neodkladajte šport, starostlivosť o vzhľad a mesačné výdavky na krémy a pilulky. Dva roky som to nechal ísť. V dôsledku toho som počas týchto dvoch rokov vyrastal takým spôsobom, že som sa nepoznal ako externe, tak morálne. Samozrejme, že som naštvaný, pretože je stále len 49. Ale život pokračuje.

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Пользователь сайта Woman.ru понимает и принимает, что он несет полную ответственность за все материалы частично или полностью опубликованные им с помощью сервиса Woman.ru.
Пользователь сайта Woman.ru гарантирует, что размещение представленных им материалов не нарушает права третьих лиц (включая, но не ограничиваясь авторскими правами), не наносит ущерба их чести и достоинству.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Pozrite si video: Lejla Mešalić: "Menopauza je prilika da se promjeni stil života!" (Február 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send